TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rinis sërish rënia e Euros/ BSH bleu 118 milionë euro, kredi të BERZH

SOT - 14.06.2018

Banka e Shqipërisë ka blerë të paktën tre herë euro në treg të lirë për të mos lejuar zhvlerësimin e monedhës europiane ndaj lekut. Sipas një marrëveshje të rënë dakord muaj më parë, BERZH kishte ...

Tronditet tregu, euro rinis rënien sërish; BSH bleu 118 milionë, kredi të BERZH

LajmiFundit - 14.06.2018

Banka e Shqipërisë ka blerë të paktën tre herë euro në treg të lirë për të mos lejuar zhvlerësimin e monedhës europiane ndaj lekut. Top Channel ka mësuar se vetëm në një rast, banka ka blerë 118 ...

Kursi i këmbimit: Euro vijon rënien, në zhvlerësim edhe Dollari amerikan

Mapo - 14.06.2018

Në tregun valutor vendas, Euro vijoi në rënie lehtësisht krahasuar dhe me ditën e djeshme. Blihet sot me 125.50 lekë dhe shitet me 126.50 lekë. Dollari amerikan në rënie, siç edhe parashikohej.

Banka e Shqipërisë bleu mbi 120 mln euro... monedha e huaj fillon sërish rënien!

Gazeta Express - 14.06.2018

Banka e Shqipërisë ka blerë të paktën tre herë euro në treg të lirë për të mos lejuar zhvlerësimin e monedhës europiane ndaj ...

Euro rinis rënien; BSH bleu 118 mln euro, kredi të BERZH

Mapo - 14.06.2018

Banka e Shqipërisë ka blerë të paktën tre herë euro në treg të lirë për të mos lejuar zhvlerësimin e monedhës europiane ndaj lekut. “Top Channel” ka mësuar se vetëm në një rast, banka ka blerë 118 ...

BSH bleu 118 mln euro të kredisë së BERZH, por monedha sërish në rënie

Java News - 14.06.2018

Banka e Shqipërisë ka blerë të paktën tre herë euro në treg të lirë për të mos lejuar zhvlerësimin e monedhës europiane ndaj lekut. Top Channel ka mësuar se vetëm në një rast, banka ka blerë 118 ...

Bie sërish Euro, bizneset në ankth

LajmiFundit - 13.06.2018

Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi, duke arritur në 126.15 lekë, 0.83 lekë më pak se një ditë më parë.

Vazhdon rënia, bizneset të shqetësuara nga luhatjet e mëdha të euros

SOT - 13.06.2018

Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi, duke arritur në 126.15 lekë, 0.83 lekë më pak se një ditë më parë.

Nuk ndalet rënia e euros në Shqipëri

Koha.net - 13.06.2018

Në tregun valutor të Shqipërisë euro blihet me 126 lekë dhe shitet me 127.20 lekë. Euro ka vijuar në rënie nga nivelet e larta prej 129.20 lekë dy ditë më parë.

Bie sërish Euro, bizneset në ankth… as BSH nuk e ndal dot

Mapo - 13.06.2018

Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi, duke arritur në 126.15 lekë, 0.83 lekë më pak se një ditë më parë.

Euro i rikthehet rënies, bizneset të shqetësuara nga luhatjet e mëdha

BalkanWeb - 13.06.2018

TIRANE – Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi, duke arritur në 126.15 lekë, 0.83 lekë më pak se një ditë më parë.

Këmbimi valutor: Euro në rënie. Në luhatshmëri edhe monedhat e tjera

Mapo - 13.06.2018

Në tregun valutor vendas euro blihet me 126 lekë dhe shitet me 127.20 lekë. Euro ka vijuar në rënie nga nivelet e larta prej 129.20 lekë dy ditë më parë.

Euro i rikthehet rënies/ Sezoni turistik nis të japë efektet e veta

ABC News - 13.06.2018

Monedha e përbashkët Euro ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, duke arritur në 126.15 lekë, pra 0.83 lekë më pak, se një ditë më parë.

Euro i rikthehet rënies, bizneset të shqetësuara nga luhatjet e mëdha

Durres Lajm - 13.06.2018

Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi, duke arritur në 126.15 lekë, 0.83 lekë më pak se një ditë më parë.

KURSI/ Euro sërish në pikiatë, luhaten edhe monedhat e tjera

Java News - 13.06.2018

Në tregun valutor vendas euro blihet me 126 lekë dhe shitet me 127.20 lekë. Euro ka vijuar në rënie nga nivelet e larta prej 129.20 lekë dy ditë më parë.

Vazhdon në rritje euro, ja me sa është këmbyer ditën e sotme

LajmiFundit - 12.06.2018

Monedha e përbashkët europiane ka pësuar një zhvlerësim të fortë sot ndaj lekut vendas, pas katër ditësh që kishte njohur vetëm rritje. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye ...

Papritur euro sërish në rënie, ja me sa blihet sot

SOT - 12.06.2018

Në tregun valutor vendas euro ka shënuar rënie sërish krahasuar me ditën e djeshme. Euro sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë. Ndërkohë sa i përket dollarit ai blihet sot me 108 lekë dhe ...

Euro në rënie, pëson sërish zhvlerësim. Tregu i pasigurt nga luhatjet e forta

BalkanWeb - 12.06.2018

TIRANE- Monedha e përbashkët europiane ka pësuar një zhvlerësim të fortë sot ndaj lekut vendas, pas katër ditësh që kishte njohur vetëm rritje. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u ...

Euro nis sërish rënien

Koha.net - 12.06.2018

Në tregun valutor vendas euro ka shënuar rënie sërish krahasuar me ditën e djeshme, euro sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë. Ndërkohë sa i përket dollarit ai blihet sot me 108 lekë dhe ...

Luhatjet në kursin e këmbimit nuk ndalen: Euro nis sërish rënien

Mapo - 12.06.2018

Në tregun valutor vendas euro ka shënuar rënie sërish krahasuar me ditën e djeshme, euro sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë. Ndërkohë sa i përket dollarit ai blihet sot me 108 lekë dhe ...

Zbardhet pasuria e Adriatik Llallës: Ja si hyri dhe si doli nga sistemi i drejtësisë

Mapo - 12.06.2018

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, me vendimin e djeshëm të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, arriti t’i shpëtojë procesit të vetingut, kolona kryesore e të cilit është verifikimi i ligjshmërisë së ...

Pasuria në 15 vite, Llalla i shpëtoi vettingut por mund të bëhet objekt i ligjit anti-mafia. Pse u tremb…

Gazeta Tema - 12.06.2018

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, me vendimin e djeshëm të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, arriti t’i shpëtojë procesit të Vetingut, kolona kryesore e të cilit është verifikimi i ligjshmërisë së ...

Pasuria në 15 vite/ Llalla i shpëtoi vettingut, por mund të bëhet objekt i ligjit anti-mafia

Java News - 12.06.2018

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, me vendimin e djeshëm të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, arriti t’i shpëtojë procesit të Vetingut, kolona kryesore e të cilit është verifikimi i ligjshmërisë së ...

Nuk ndalet Euro, rritet edhe Dollari dhe Paundi britanik

SOT - 11.06.2018

Në tregun valutor vendas euro edhe gjatë kësaj jave vazhdon të jetë në rritje. Sot ditë e hënë blihet me 128 lekë dhe shitet me 130 lekë. Dollari amerikan blihet sot me 108.80 lekë dhe shitet me 110 ...

Euro nuk ndal rritjen, arrin nivelin më të lartë që nga fundi i prillit, ja me sa këmbehet sot

SOT - 11.06.2018

Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë me rritje në tregun e brendshëm të këmbimeve valutore. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 128.34 lekë, me një rritje prej ...

Vazhdon rritja e monedhave të huaja kundrejt lekut

Telegrafi - 11.06.2018

Në tregun valutor vendas euro edhe gjatë kësaj jave vazhdon të jetë në rritje. Blihet sot me 128 lekë dhe shitet me 130 lekë. Dollari amerikan blihet sot me 108.80 lekë dhe shitet me 110 lekë, në ...

Euro nuk ndal rritjen, po i afrohet 129 lekëve, arrin nivelin më të lartë që nga fundi i prillit

BalkanWeb - 11.06.2018

Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë me rritje në tregun e brendshëm të këmbimeve valutore. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 128.34 lekë, me një rritje prej ...

Euro nuk ndal rritjen, po i afrohet 129 lekëve, arrin nivelin më të lartë që nga fundi i prillit

Mapo - 11.06.2018

Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë me rritje në tregun e brendshëm të këmbimeve valutore. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 128.34 lekë, me një rritje prej ...

Paratë e shqiptarëve dhe paratë e qeverisë

RTSH - 11.06.2018

Banka e Shqipërisë lajmëroi më 28 Mars 2018 se nuk do të ndryshojë normën bazë të interesit para tremujorit të fundit të vitit, duke e lënë atë në nivelin aktual prej 1.25%.

Nis forcimi i euros

ABC News - 11.06.2018

Monedha e përbashkët europiane po forcohet gradualisht, pas nivelit më të ulët në 10 vjet që preku në datën 5 Qershor. Sot një euro arriti të këmbehet me 128,34 lekë.

Euro në revansh, kap nivelin më të lartë që nga prilli

Java News - 11.06.2018

Monedha e përbashkët e ka nisur këtë javë me rritje në tregun e brendshëm të këmbimeve valutore. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 128.34 lekë, me një rritje prej ...

Euro në rënie, tregu i pasigurt nga luhatjet e forta

Durres Lajm - 11.06.2018

Monedha e përbashkët europiane ka pësuar një zhvlerësim të fortë sot ndaj lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot në nivelin e 126.98 lekëve, rreth 1.36 pikë ...