TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqipëri: Replika mes kryeministrit Berisha dhe kreut të opozitës Rama

VOA - 10.10.2009

Kryeministri Sali Berisha edhe një herë përsëriti se nuk mund të ketë një komision hetimor parlamentar për të hapur kutitë votimit pasi sipas tij ka një vendim ...

Berisha sërish fton opozitën të kthehet në Parlament

Ina - 09.10.2009

Kryeministri Sali Berisha gjatë një konference për shtyp dhënë mesditën e sotme i ka bërë thirrje Edi Ramës t’i japë fund bojkotit të Parlamentit dhe të ...

Berisha: Forcohen lidhjet Shqipëri-Kosovë

Botasot - 09.10.2009

Berisha tha se kjo është lidhja më me interes për portet shqiptare.Ai tha se lidhja hekurudhore me Kosovën ka rëndësi të jashtëzakonshme, në veçanti pas ...

Berisha pranon kërkesën e Ramës

Telegrafi - 09.10.2009

Kryeministri Sali Berisha deklaroi se pranon opsionin e hedhur nga Edi Rama që Partia Socialiste të ketë shumicën në një komision hetimor parlamentar mbi ...

Kryeministri shqiptar Sali Berisha vazhdon vizitën e tij në Kosovë

Idividi - 08.10.2009

Prishtinë, 7 tetor (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha sot, në ditën e dytë të qëndrimit e tij në Kosovë, do të vizitojë Prekazin, ku do të bëjë ...

Berisha: Kosova, në rrugën e duhur

Ina - 08.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha informoi të enjten anëtarët e Qeverisë në lidhje me vizitën zyrtare dy ditore në Kosovë.

Kryeministri Berisha përfundon vizitën në Kosovë

VOA - 08.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, përfundoi sot vizitën dyditëshe në Kosovë gjatë së cilës vlerësoi se pavarësia e shtetit të ri është faktor thelbësor ...

Berisha: Kosova, në rrugën e duhur

Telegrafi - 08.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha informoi të enjten anëtarët e Qeverisë në lidhje me vizitën zyrtare dy ditore në Kosovë.

Shqipëria dhe Kosova nënshkruan gjashtë marrëveshje

Idividi - 07.10.2009

Prihstinë, 6 tetor (MIA) - Delegacioni i Shqipërisë në krye me kryeministrin, Sali Berisha nisi sot një vizitën dyditshe në Kosovë me ftesë të kryeministrit ...

Kryeministri Sali Berisha nderohet në Prishtinë me "Medaljen e Artë të Lirisë"

Idividi - 07.10.2009

Prishtinë, 6 tetor (MIA) - Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Kosovë, e para pas shpalljes së pavarësisë ...

Berisha bëri homazhe dhe vizitoi shtëpinë e Rugovës

Alsat - 07.10.2009

Një burrë shteti, unik në historinë e kombit shqiptar, i cili ia doli të shkrijë në një politikanin, shtetarin dhe misionarin, e ka vlerësuar ish-Presidentin e ...

Berisha vazhdon vizitën në Kosovë

Ina - 07.10.2009

Dita e sotme përkon me atë të vijëmësisë së vizitës së kryeministrit Berisha në Prishtinë, në kuadrin e turit dy ditor që ai ka ndërmarrë në shtetin fqinj.

Berisha: Prekazi, Kruja e dytë

Evropaelire - 07.10.2009

Në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka bërë homazhe te varri i komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari.

Berisha: Prekazi, Kruja e dytë

Ina - 07.10.2009

Në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka bërë homazhe te varri i komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari.

Rama: Pengesa për integrimin e Shqipërisë është Berisha

Ina - 07.10.2009

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, i është përgjigjur sot akuzave të kryeministrit Sali Berisha, sipas të cilit opozita po pengon proceset integruese të ...

Berisha bëri homazhe tek varri i Adem Jasharit

Alsat - 07.10.2009

Prekazi është Kruja e dytë e shqiptarëve, ndërsa komandanti Adem Jashari dhe familja Jashari, kurora e kësaj sakrifice.

Berisha: Shqipëria do të vazhdojë ta ndihmojë Kosovën /video/

Alsat - 07.10.2009

Pritje madhështore për kryeministrin e Shqipërisë Sali Berisha në Prizren. Me përqafime, me këngë e valle, Berisha ka vendosur edhe plisin në kokë, në takimet ...

Berisha takon opozitën

Telegrafi - 07.10.2009

Në kuadër të takimeve të shumta, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, të martën në mbrëmje ka zhvilluar takime të ndara edhe me tre liderët e partive më të ...

UP nderon kryeministrin Berisha

Telegrafi - 07.10.2009

Universiteti i Prishtinës e ka ndërruar kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, me titullin "Doktor Honoris Causa".

Pas homazheve te varri i Rugovës, Berisha viziton familjen Jashari

Telegrafi - 07.10.2009

Gjatë vizitës në Kosovë, kryeministri Sali Berisha, të martën bëri homazhe dhe nderime në varrin e ish- Presidentit të Kosovës, zotit Ibrahim Rugova, ndërsa më ...

Berisha bën homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Botasot - 07.10.2009

Kryeministri Berisha, gjatë vizitës në Kosovë, bëri homazhe dhe nderime në varrin e ish-Presidentit të Kosovës, zotit Ibrahim Rugova.

Kryeministri Berisha vazhdon vizitën në Kosovë

Botasot - 07.10.2009

Në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, bashkë me Kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi, do të vizitojë kompleksin ...

Berisha: Familja Jashari, kurorë e lirisë së Kosovës

Botasot - 07.10.2009

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, kryeministri Sali Berisha bëri homazhe te varri i komandantit legjendar, Adem Jashari dhe të rënëve të tjerë të ...

Berisha - emblema e qytetërimit perëndimor shqiptar

Botasot - 07.10.2009

Festë në kryeqendrën e Kosovës për politikanin që e vendosi çlirimin e shqiptarëve nga okupimi serb në krye të aksionit të vet politik.

Rama: Pengesa për integrimin e Shqipërisë është Berisha

Telegrafi - 07.10.2009

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, i është përgjigjur sot akuzave të kryeministrit Sali Berisha, sipas të cilit opozita po pengon proceset integruese të ...

Berisha: Prekazi, Kruja e dytë e historisë shqiptare

Telegrafi - 07.10.2009

Gjatë ditës së dytë të vizitës në Kosovë, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, vizitoi Prekazin dhe bëri homazhe në varrin e komandantit Adem Jashari.

Berisha vazhdon vizitën në Kosovë

BBC - 06.10.2009

Një delegacion qeveritar i Republikës së Shqipërisë që kryesohet nga kryeministri Sali Berisha po qëndron për një vizitë pune dyditëshe në Kosovë.

Sali Berisha viziton Kosovën

Evropaelire - 06.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, sot arrinë për vizitë në Kosovë. Me këtë rast ai pritet të takohet me zyrtarët më të lartë të Kosovës dhe me liderë ...

Kryeministri Berisha sot viziton Kosovën

Alsat - 06.10.2009

Billborder në rrugët e Prishtinës... Për Berishën është rezervuar pritje madhështore Kreu i Shqipërisë, Sali Berisha, vjen sot për vizitë zyrtare dyditore në ...

Kryeministri Berisha në Kosovë

Evropaelire - 06.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i ftuar nga homologu i tij, Hashim Thaçi, po zhvillon një vizitë dyditore në Republikën e Kosovës, të parën pas ...

Berisha nis vizitën në Kosovë

Lajm - 06.10.2009

Kryeministri Sali Berisha mberriti ne aeroportin e Prishtines, prej nga ku nis edhe vizita e tij dyditore ne pjesen tjeter te kombit.

Vizita e Berishës në Kosovë, i shërben unitetit Kombëtar - Beqir Sina

Ina - 06.10.2009

Në një koment të Radio Moskës, vitin e kaluar, u etiketuan si “dy realitete racionale” ekzistenca e Kosovës dhe e Shqipërisë, në hartën politike bashkëkohore ...

Berisha dhe Thaçi firmosën marrëveshje bashkëpunimi

Ina - 06.10.2009

Në prani të mediave, kryeministri shqiptar Sali Berisha dhe ai kosovar, Hashim Thaçi sapo kanë nënshkruar 6 marrëveshje të rëndësishme të cilat thellojnë dhe ...

Thaçi: Berisha, projektuesi i ëndrrës sonë

Ina - 06.10.2009

Në një konferencë të përbashkët për shtyp, e cila është duke u mbajtur gjatë këtyre momenteve në Prishtinë mes kryeministrit shqiptar, Sali Berisha dhe atij ...

Kosova pret kryeministrin Berisha

Alsat - 06.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka mbërritur për vizitë dyditore në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi.

Kryeministri Thaçi vlerëson kontributin e kryeministrit Berisha në mbështetje të forcimit të shtetit të Kosovës

Idividi - 06.10.2009

Prishtinë, 6 tetor (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi vlerësoi sot kontributin e Kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, dhe qeverisë që ai ...

Berisha: Pavarësia faktor stabiliteti për rajonin

Ina - 06.10.2009

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha tha se në Kosovë po ndërtohen dhe po vendosen institucione me standarde demokratike dhe sipas tij këto ...

Berisha: Ideali kombëtar - ideal evropian

Evropaelire - 06.10.2009

Shqipëria dhe Kosova janë dy shtete që synim të përbashkët e kanë integrimin në Bashkimin Evropian, por shqiptarët janë një komb dhe nuk mund të ketë dy kombe ...

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha viziton Kosovën

DW - 06.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha po qëndron në Kosovë, në vizitën e tij të parë që nga shpallja e pavarësisë.

Berisha: Të kapërcejmë pasojat e ndarjeve mes shqiptarëve

Alsat - 06.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, nisi vizitën e tij të parë dyditore, pas shpalljes së pavarësisë, në Kosovë, ku është pritur nga homologu i tij Hashim ...

Berisha: Ideali kombëtar - ideal evropian

Ina - 06.10.2009

Shqipëria dhe Kosova janë dy shtete që synim të përbashkët e kanë integrimin në Bashkimin Evropian, por shqiptarët janë një komb dhe nuk mund të ketë dy kombe ...

Berisha dekorohet me çmimin “Doctor Honoris Causa”

Lajm - 06.10.2009

Për kontributin e jashtëzakonshëm që ka dhënë në Arsim dhe Shkencë dhe për çështjen shqiptare, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka marrë titullin më të ...

Obama uron Berishën për fitoren e zgjedhjeve: Jemi përkrah Shqipërisë

Botasot - 06.10.2009

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama përgëzoi Kryeministrin Berisha me rastin e fitores së zgjedhjeve të 28 qershorit dhe formimit të ...

Berisha mbërriti në Prishtinë, nisin bisedimet zyrtare

Botasot - 06.10.2009

Prishtinë- Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha mbërriti në një vizitë zyrtare dyditëshe në Kosovë.

Kosova, në këmbë, duke pritur liderin e kombit, Sali Berisha

Botasot - 06.10.2009

Shteti më i ri i Ballkanit është gdhirë me billborde dhe fotografi të kryeministrit Sali Berisha.

Berisha: Shqipëria dhe Kosova, të bashkuara në Evropën e Bashkuar

Botasot - 06.10.2009

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, arriti në Kosovë, me ç’rast është takuar me përfaqësues të shtetit dhe të institucioneve të vendit, vizita e tij do të ...

Berisha: Kosova e pavarur, faqja më e ndritur në historinë e kombit

Telegrafi - 06.10.2009

Kosova, në 130 vitet e fundit, ka qenë gjithnjë djepi i lëvizjeve të mëdha kombëtare emancipuese të kombit shqiptar, i Lidhjes së Prizrenit dhe kryengritjeve ...

Berisha: “Respektimi i kufijve – interes jetik i shqiptarëve”

VOA - 06.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, tha sot në Prishtinë se ideali i shqiptarëve është bashkimi i tyre në Evropën e bashkuar.

Presidenti Sejdiu dekoroi Kryeministrin Berisha me 'Medaljen e Artë të Lirisë'

Botasot - 06.10.2009

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu e ka dekoruar sot Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, dr.Sali Berisha, me Medaljen e Artë të ...

Berisha vizitoi familjen e Rugovës

Botasot - 06.10.2009

Në ditën e parë të vizitës në Kosovë dhe në kuadër të shumë takimeve me lider institucional dhe politik të vendit, kryeministri Sali Berisha i shoqëruar nga ...

Kryeministri shqiptar takon edhe partitë opozitare të Kosovës

Botasot - 06.10.2009

Liderët e partive më të mëdha opozitare të Kosovës , AKR, AAK dhe LDD përveç falënderimeve për mbështetjen e deritashme të Shqipërisë, kanë kërkuar gjatë ...

Kryeministri Berisha nesër vizitë në Kosovë

Ina - 05.10.2009

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, nesër dhe pasnesër do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Kosovë.

Berisha: Opozita të kontribuojë për reforma

Evropaelire - 05.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, sot përsëri e ka ftuar Partinë Socialiste opozitare që të marrë pjesë në Kuvend dhe tha se është i gatshëm, që me çdo ...

Berisha të martën në Kosovë

Alsat - 05.10.2009

Një ditë para ardhjes së Kryeministrit shqiptar, Sali Berisha në Kosovë, rrugët e kryeqytetit janë mbushur me fotografitë tij, të cilat janë vendosur me ...

Kosova në këmbë duke pritur liderin e kombit Sali Berisha

Ina - 05.10.2009

Kosova sot është gdhirë me billborde dhe fotografi të kryeministrit Sali Berisha. Ideja e tij për bashkimit dhe integrimin kombëtar i ka trazuar të gjithë ...

SHBA vlerësojnë lart marrëdhëniet e ngushta me Shqipërinë

Ina - 05.10.2009

Kryeministri Berisha priti sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Z. Xhon L. Uidhërs II.

Berisha: Opozita të kontribuojë për reforma

Ina - 05.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, sot përsëri e ka ftuar Partinë Socialiste opozitare që të marrë pjesë në Kuvend dhe tha se është i gatshëm, që me çdo ...

Tituj dhe mirënjohje për Berishën

Lajm - 05.10.2009

Në rrugët e Prishtinës janë shpërndarë portrete të Kryeministri të Shqipërisë, ku thuhet “Mirëserdhe Sali Berisha”, një ditë përpara se Berisha të nis një ...

Obama uron Kryeministrin Berisha për rizgjedhjen kryeministër i Shqipërisë

Botasot - 05.10.2009

Kryeministri Berisha priti sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Z. Xhon L.

Obama vlerëson lart marrëdhëniet e ngushta me Shqipërinë

Telegrafi - 05.10.2009

Kryeministri Sali Berisha ka pritur të hënën në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, John L.

Kryeministri Berisha sot viziton Kosovën

Botasot - 05.10.2009

Sot kryeministri i Republikës së Shqipërisë, viziton Kosovën, me ç’rast do të takohet me përfaqësues të shtetit dhe të institucioneve të vendit, vizita e tij ...

Kosova pret kryeministrin Berisha

Telegrafi - 05.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka mbërritur për vizitë dyditore në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi.

Berisha: Opozita të kontribuojë për reforma

Botasot - 05.10.2009

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, përsëri e ka ftuar Partinë Socialiste opozitare që të marrë pjesë në Kuvend dhe tha se është i gatshëm, që me çdo ...