TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Populli foli, partitë nuk e morrën vesh

Portalb - 19.02.2017

Robert Nesimi Nëse partitë shqiptare nuk kuptojnë mesazhin e votuesve rrezikojnë që të përgjysmohen përsëri dhe të dërgojnë edhe më tepër vota drejt LSDM-së Parti që ligjërojnë apo parti që dëgjojnë? ...

Zekiri: LSDM do t’i pranojë kërkesat e shqiptarve ose do t’i bashkangjitem Lëvizjes BESA (Video)

Ina - 19.02.2017

Mirëpo, aktivizimi i tij në kohët e fundit dhe pranimi i kërkesave që përfshihen në platformën e përbashkët të shqiptarëve duket se kanë zanafillë tjetër.

| 14:50 | T.E. | 14,784 Sulmohet me gurë zyra e BE-së në Shkup

Zhurnal - 19.02.2017

Shkup, 19 shkurt - Kryetari i LSDM’së pas një heshtjeje të gjatë derisa vazhdonin bisedimet midis Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit nuk ishte prononcuar lidhur me kërkesat e shqiptarëve.

“Shqipja”, LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së

Ina - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së për gjuhën shqipe

Portalb - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së për gjuhën shqipe

Lajmi.net - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

LSDM ende po shqyrton vërejtjet e BDI-së

Almakos - 19.02.2017

Lidhja Social Demokrate ende po shqyrton materialet e dorëzuara nga BDI në formë të vërejtjeve për mangësitë që partia shqiptare i ka parë në propozimet e LSDM-së, kryesisht për Ligjin për Gjuhën ...

LSDM-BDI, pranë marrëveshjes për qeverinë? Ja çfarë do të ndodhë nesër

Albeu.com - 19.02.2017

LSDM-ja ka përfunduar shqyrtimin e kërkesave të BDI-së për të hyrë në koalicion për formimin e qeverisë së re, përfshirë këtu edhe vërejtjet për projekt ligjin për gjuhën shqipe .

Shqiptarët ikin nga LSDM që tregohet tolerante ndaj BDI – së dhe i bashkohen BESËS

Almakos - 19.02.2017

Kryetari i LSDM’së pas një heshtjeje të gjatë derisa vazhdonin bisedimet midis Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit nuk ishte prononcuar lidhur me kërkesat e shqiptarëve.

LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së për gjuhën shqipe

Almakos - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

Zekiri “kërcënon” Zaevin: Të pranojë kërkesat e shqiptarëve, ose do dal tek Lëvizja Besa

Lajmi.net - 19.02.2017

Kryetari i LSDM’së pas një heshtjeje të gjatë derisa vazhdonin bisedimet midis Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit nuk ishte prononcuar lidhur me kërkesat e shqiptarëve.

Analistët: LSDM e BDI kanë dallime rreth shqipes – VIDEO

Shqipmedia - 19.02.2017

Për njohësit e çështjeve politike zvarritja e negociatave mes LSDM-së dhe BDI-së rreth kërkesave shqiptare është normale. Arsim Sinanin thotë se Ahmeti e ka të vështirë të ndahet nga partneri i ...

| 17:26 | B.M. | 2,508 Bejli: Partive u takon të formojnë Qeveri, t’i vazhdohet mandati PSP-së

Zhurnal - 19.02.2017

Tetovë, 19 shkurt - LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve ...

Dyftyrësia e Zaevit

Ina - 19.02.2017

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një emision debativ në TV21 Maqedoni gjatë fushatës zgjedhore kur i duheshin votat shqiptare, përballë disa analistëve shqiptarë, theksoi se do të ndryshojë Kushtetutën ...

“Shqipja”, LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së

Lajm - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

Zekiri: LSDM do t’i pranojë kërkesat e shqiptarve ose do t’i bashkangjitem Lëvizjes BESA

Botasot - 19.02.2017

Kryetari i LSDM’së pas një heshtjeje të gjatë derisa vazhdonin bisedimet midis Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit nuk ishte prononcuar lidhur me kërkesat e shqiptarëve.

“Shqipja”, LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së

Botasot - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së për gjuhën shqipe

Telegrafi - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

Sinani: Ahmeti e ka të vështirë të ndahet nga Gruevski

Telegrafi - 19.02.2017

Analisti politike Arsim Sinani, duke folur për situatën aktuale politike dhe negociatat e fundit mes LSDM-së dhe BDI-së për Alsat-M, deklaroi se Ahmeti e ka të vështirë të ndahet nga Gruevski.

A i mashtroi shqiptarët Zoran Zaevi?!

Gazeta Express - 19.02.2017

​ Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një emision debativ në TV21 Maqedoni gjatë fushatës zgjedhore kur i duheshin votat shqiptare, përballë disa analistëve shqiptarë, theksoi se do të ndryshojë ...

Sinani: Ahmeti e ka të vështirë të ndahet nga Gruevski

Botasot - 19.02.2017

Analisti politike Arsim Sinani, duke folur për situatën aktuale politike dhe negociatat e fundit mes LSDM-së dhe BDI-së për Alsat-M, deklaroi se Ahmeti e ka të vështirë të ndahet nga Gruevski.

A i mashtroi shqiptarët Zoran Zaevi?!

Zeri - 19.02.2017

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një emision debativ në TV21 Maqedoni gjatë fushatës zgjedhore kur i duheshin votat shqiptare, përballë disa analistëve shqiptarë, theksoi se do të ndryshojë Kushtetutën ...

LSDM-ja i përgjigjet BDI-së për gjuhën shqipe

Zeri - 19.02.2017

LSDM-ja ia kthem vëretjet rreth projek-ligjit të gjuhës shqipe BDI-së. Disa burime brenda negociatorëve bëjnë me dije se në takimet intenzive të zhvilluara dje, grupet e punës së të dy partive kanë ...

“Shqipja”, LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së

Alb Portali - 19.02.2017

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se gjatë takimeve intensive të një ditë më ...

LSDM ende po shqyrton vërejtjet e BDI-së

Alb Portali - 19.02.2017

Lidhja Social Demokrate ende po shqyrton materialet e dorëzuara nga BDI në formë të vërejtjeve për mangësitë që partia shqiptare i ka parë në propozimet e LSDM-së, kryesisht për Ligjin për Gjuhën ...

BDI-LSDM përafrojnë qëndrimet

Vision Plus - 19.02.2017

Mediat ne Maqedoni raportojnë se Lidhja Social Demokrate i ka kthyer përgjigje Bashkimit Demokratik per Integrim pas mendimeve te shprehura nga partia e Ali Ahmetit ne lidhje me projektligjin per ...

A i mashtroi shqiptarët Zoran Zaevi?!

Alb Portali - 19.02.2017

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një emision debativ në TV21 Maqedoni gjatë fushatës zgjedhore kur i duheshin votat shqiptare, përballë disa analistëve shqiptarë, theksoi se do të ndryshojë Kushtetutën ...

LSDM-ja i ka kthyer përgjigje BDI-së

Antpress - 19.02.2017

722 SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se ...

Shqiptarët ikin nga LSDM-ja, kthehen në parti shqiptare

Antpress - 19.02.2017

963 SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Kryetari i LSDM’së pas një heshtjeje të gjatë derisa vazhdonin bisedimet midis Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit nuk ishte prononcuar lidhur me kërkesat e ...

Dyftyrësia e Zaevit, dhe shqiptarët e zhgënjyer prej tij

Antpress - 19.02.2017

1.1k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një emision debativ në TV21 Maqedoni gjatë fushatës zgjedhore kur i duheshin votat shqiptare, përballë disa analistëve shqiptarë, ...

BDI, Rilindje me BESË dhe Aleanca për Shqiptarët sot takim të përbashkët, do vendoset ose jo qeveria me Zaevin

Ina - 18.02.2017

Nënshkrueset e Platformës shqiptare sot do të takohen për të vendosur se a do të koalicionojnë me LSDM. Takimi është thirrur në ora 13.00 në hotel Arka në Çarshinë e Vjetër në Shkup.

BESA, APSH dhe BDI sot takim të përbashkët, do vendoset ose jo qeveria me Zaevin

Lajm - 18.02.2017

Nënshkrueset e Platformës shqiptare sot do të takohen për të vendosur se a do të koalicionojnë me LSDM. Takimi është thirrur në ora 13.00 në hotel Arka në Çarshinë e Vjetër në Shkup.

Muhamed Zeqiri e detyroi LSDM’në t’i pranojë kërkesat e shqiptarëve ose do t’i bashkëngjitej BESËS (Video)

Lajm - 18.02.2017

Kryetari i LSDM’së pas një heshtjeje të gjatë derisa vazhdonin bisedimet midis Nikolla Gruevskit dhe Ali Ahmetit nuk ishte prononcuar lidhur me kërkesat e shqiptarëve.

Boçvarski: LSDM-ja po analizon propozimet e BDI-së për gjuhën shqipe

Lajm - 18.02.2017

Prej dy ditësh grupet e punës të LSDM-së po e shqyrtojnë projekt ligjin për përdorimin e gjuhëve, të cilin BDI e dorëzoi te socialdemokratët. Nga kjo parti nuk tregojnë detaje, as nëse udhëheqësia e ...

LSDM pa përgjigje për propozimin e BDI-së

Ina - 18.02.2017

Prej dy ditësh grupet e punës të LSDM-së po e shqyrtojnë projekt ligjin për përdorimin e gjuhëve, të cilin BDI e dorëzoi te socialdemokratët. Nga kjo parti nuk tregojnë detaje, as nëse udhëheqësia e ...

"LSDM po analizon propozimet e BDI-së për gjuhën shqipe"

Albeu.com - 18.02.2017

Prej dy ditësh grupet e punës të LSDM-së po shqyrtojnë projekt-ligjin që BDI i dorëzoi socialdemokratëve për përdorimin e gjuhëve. Nga kjo parti nuk tregojnë detaje, as nëse udhëheqësia e partisë ka ...

| 18:39 | T.E. | 675 Shoqata për kulturë “Tradita” do të organizojë Konferencën shkencore për të persekutuarit ...

Zhurnal - 18.02.2017

Shkup, 18 shkurt - Tani më dy ditë grupet e punës të LSDM-së shqyrtojnë projekt ligjin për përdorimin e gjuhëve, të cilin ua dorëzoi BDI. Përfaqësuesi i LSDM-së Bllagoj Boçvarski tha se nuk ka afat ...

Boçvarski: LSDM-ja po analizon propozimet e BDI-së për gjuhën shqipe

Telegrafi - 18.02.2017

Prej dy ditësh grupet e punës të LSDM-së po e shqyrtojnë projekt ligjin për përdorimin e gjuhëve, të cilin BDI e dorëzoi te socialdemokratët. Nga kjo parti nuk tregojnë detaje, as nëse udhëheqësia e ...

LSDM pa përgjigje për propozimin e BDI-së

Botasot - 18.02.2017

Prej dy ditësh grupet e punës të LSDM-së po e shqyrtojnë projekt ligjin për përdorimin e gjuhëve, të cilin BDI e dorëzoi te socialdemokratët. Nga kjo parti nuk tregojnë detaje, as nëse udhëheqësia e ...

“Shqipja”, LSDM po analizon mendimet e BDI-së

Alb Portali - 18.02.2017

Prej dy ditësh grupet e punës të LSDM-së po e shqyrtojnë projekt ligjin për përdorimin e gjuhëve, të cilin BDI e dorëzoi te socialdemokratët. Nga kjo parti nuk tregojnë detaje, as nëse udhëheqësia e ...

Për LSDM një pjesë e ligjit për gjuhën shqipe nga Ahmeti mbi Kushtetutën

Flaka - 18.02.2017

Ali Ahmeti ka dalë jashta kornizave të Kushtetutës me gjuhën që ia vendosi në tavolinë LSDM-së, jooficialisht kupton Tv 24 nga burime partiake të LSDM-së, transmeton FLAKA.mk Detajet nga përmbajtja e ...

Çka fshihet pas sekretit të bisedimeve?!

Flaka - 18.02.2017

Që kur lideri i BDI-së Ali Ahmeti kërkoi nga kryetari i LSDM-së Zoran Zaev propozim në formë të shkruar për formim të koalicionit qeverisës, ai i dërgoi zarfë të vulosur, njofton FLAKA.mk Pas ...

BDI-ja i dorëzon LSDM-së mendimet për ligjin e shqipes

Lajm - 17.02.2017

BDI-ja dërgon mbrapsht te LSDM-ja draft/ligjin për shqipen, bashkëngjitur me mendimin e saj rreth disa çështjeve thelbësore që kanë të bëjnë me statusin, zbatimin si dhe harmonizimin e tij me ...

| 08:03 | R.ZH | 12,593 Mbledhen sërish ish ushtarët UÇK-së në Kumanovë

Zhurnal - 17.02.2017

Shkup, 17 shkurt - Nëse BDI dhe partitë shqiptare vendosin që t’ia japin nënshkrimet e nevojshme për të formuar qeverinë LSDM-së, të cilat do t’ia dorëzojnë presidentit Ivanov, atëherë fillimisht do ...

| 10:25 | Z.H. | 5,343 Logos-A falemnderon mediat dhe gjithë dashamirët e librit për mbështetjen morale

Zhurnal - 17.02.2017

Shkup, 17 shkurt - Deri në fund të javës pritet që të fitojmë një fotografi më të qartë se a egziston një përputhje mes programeve të partive, për të cilat ditëve të fundit po flitet mes ekipeve të ...

Negociatat mes LSDM-së dhe BDI-së afrohen kah fundi?

Ina - 17.02.2017

17/02/2017 Maqedoni Deri në fund të javës pritet që të fitojmë një fotografi më të qartë se a egziston një përputhje mes programeve të partive, për të cilat ditëve të fundit po flitet mes ekipeve të ...

| 15:15 | Z.H. | 11,338 Të punësuar në DMSH e kanë keqpërdorur pozitën zyrtare dhe kanë shkaktuar dëm prej ...

Zhurnal - 17.02.2017

Shkup, 17 shkurt - Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev vërtetoi se BDI ia kanë dërguar zgjidhjen e propozuar për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Deri tani ligj është sjellë, dhe ndryshuar më 2008 dhe më ...

Zaev: Pranojmë gjithçka që është në kornizat kushtetuese

Almakos - 17.02.2017

BDI mbrëmë ia ka kthyer LSDM-së ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe, me vërejtje të caktuara. Sipas informatave jozyrtare BDI ka më shumë vërejtje rreth këtij ligji.

BDI dhe LSDM drejt formimit të qeverisë së re

Albeu.com - 17.02.2017

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev ka thënë se nuk do të kundërshtojnë asnjë kërkesë që është në pajtim me Kushtetutën dhe në shërbim të nevojave të përditshme të shqiptarëve, pas dokumentit të mbërritur në ...

Zaev: LSDM është duke analizuar përgjigjet e BDI-së

Albeu.com - 17.02.2017

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të ...

Zaev: Jemi duke i analizuar përgjigjet e BDI-së (Video)

Ina - 17.02.2017

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të ...

ARIFI: Ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje

Shqipmedia - 17.02.2017

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se presin reflektim korrekt nga LSDM-ja dhe vlerëson se në përgjithësi, ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje, sa i takon bisdedimeve ...

Teuta Arfi jep sinjale për formimin e qeverisë

Ina - 17.02.2017

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se presin reflektim korrekt nga LSDM-ja dhe vlerëson se në përgjithësi, ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje, sa i takon bisdedimeve ...

| 21:26 | F.D. | 1,681 Dhënia nën hipotekë e ndërtesës së VMRO, frikë nga PPS

Zhurnal - 17.02.2017

Shkup, 17 shkurt - Andrej Zhernovski, Sofija Kunovska dhe Nenad Bogdanoviq janë kandidatët që do të kërkojnë përkrahjen e LSDM-së në zgjedhjet e ardhshme lokale për komunën Qendër informon Zhurnal.

Teuta Arfi jep sinjale për formimin e qeverisë

Lajm - 17.02.2017

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se presin reflektim korrekt nga LSDM-ja dhe vlerëson se në përgjithësi, ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje, sa i takon bisdedimeve ...

Teuta Arfi jep sinjale për formimin e qeverisë

Almakos - 17.02.2017

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se presin reflektim korrekt nga LSDM-ja dhe vlerëson se në përgjithësi, ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje, sa i takon bisdedimeve ...

Teuta Arfi jep sinjale për formimin e qeverisë BDI-LSDM

Portalb - 17.02.2017

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se presin reflektim korrekt nga LSDM-ja dhe vlerëson se në përgjithësi, ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje, sa i takon bisdedimeve ...

BDI-ja ia prezanton LSDM-së mendimet për Ligjin e shqipes

Botasot - 17.02.2017

BDI-ja dërgon mbrapsht te LSDM-ja draft/ligjin për shqipen, bashkëngjitur me mendimin e saj rreth disa çështjeve thelbësore që kanë të bëjnë me statusin, zbatimin si dhe harmonizimin e tij me ...

Teuta Arifi jep sinjale pлr formimin e qeverisл

Botasot - 17.02.2017

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se presin reflektim korrekt nga LSDM-ja dhe vlerëson se në përgjithësi, ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje, sa i takon bisdedimeve ...

Zaev: LSDM-ja është duke i analizuar përgjigjet e BDI-së (Video)

Telegrafi - 17.02.2017

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të ...

Zaev: LSDM-ja është duke i analizuar përgjigjet e BDI-së

Botasot - 17.02.2017

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev ka bërë të ditur se BDI-ja i ka kthyer përgjigje në lidhje me letrën për mundësinë e koalicionit. Përgjigjet janë kthyer mbrëmë vonë, ndërkaq bën të ditur se do të ...

ANALIZË: Kabineti i ri qeveritar mund të formohet edhe pa BDI-në !?

Flaka - 17.02.2017

Dy mundësitë për formimin e kabinetit të ri qeveritar me 61 deputetë. Në njërën nga këto mundësi BDI dhe LSDM mbeten në opozitë. Modeli do të ishte VMRO-DPMNE, Besa, Aleanca për Shqiptarët dhe PDSH.

Bisedimet/ ARIFI: Ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje

Alb Portali - 17.02.2017

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi ka thënë se presin reflektim korrekt nga LSDM-ja dhe vlerëson se në përgjithësi, ka vullnet të përbashkët për t’u arritur një marrëveshje, sa i takon bisdedimeve ...

Zaev merr materialet nga BDI

Vision Plus - 17.02.2017

Asnjë kërkese qe është ne përputhje me kushtetutën e vendit dhe ne shërbim te nevojave te përditshme te shqiptareve, nuk do te kundërshtohet nga LSDM.

Gjuha shqipe mbetet pengesë në bisedimet mes BDI-së dhe LSDM-së

Flaka - 17.02.2017

A do të pengohen negociatat mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit nga propozimi ligji ri për gjuhën shqipe që lideri i BDI-së e dërgoi deri në Bihaçka? Liberal ose ligj përmes së cilit BDI dëshiron të ...

BDI-ja i dorëzon LSDM-së mendimet për ligjin e shqipes

Republika - 17.02.2017

Bashkimi Demokratik për Integrim ia ka kthyer LSDM-së së Zoran Zaevit draft/ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe në Maqedoni, bashkëngjitur me mendimet/vërejtjet e saj rreth disa çështjeve ...

Gazeta “KOHA”: Zaev ka rënë dakord për ndryshimin e himnit dhe flamurit, BDI kërkon garanci të forta

Republika - 17.02.2017

Ndonëse përgjigjet e LSDM-së ndaj Platformës shqiptare nuk janë bërë transparente për mediat dhe qytetarët, gazeta KOHA nga burime të saj të afërta me partitë shqiptare merr vesh për disa detaje nga ...

Milloshoski: Me BDI-në tradicionalisht kemi pasur bashkëpunim të mirë

Lajm - 16.02.2017

Anëtari i lartë i VMRO-së, Antonio Miloshoski thotë se, partia të cilës i takon ai është i gatshme të rifilloj bisedimet me BDI-së. “Ne jemi parti e hapur.

Qeveri me BDI në opozitë, por me përkrahjen e saj?!

Ina - 16.02.2017

Një qeveri e përbërë nga LSDM, BESA, Aleanca për Shqiptarët dhe PDSH, pa BDI, por me përkrahjen e saj me vota në Parlament, është një nga opsionet që kërkon bashkësia ndërkombëtare.

Zoran Zaev s’publikoi asnjë ‘bombë’ për nënkryetarët e BDI-së, a thua pse?!

Ina - 16.02.2017

A e dinin në LSDM se do vijë koha kur duhet të bisedojnë së bashku me Teuta Arifin, Izet Mexhitin dhe Nevzat Bejtën? Viti 2015 në skenën politike të Maqedonisë, kaloi nën hijen e publikimit të ...

Kush po bën thirrje për luftë qytetare!

Zhurnal - 16.02.2017

Shkup, 16 shkurt - Në rrjetet sociale tanimë po bëhet thirrje për luftë qytetare pasi që, siç thonë thirrësit, kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev i ka nënshkruar dhe pranuar të gjitha kërkesat e partive ...

Haliti: Për garancitë e LSDM-së vendos kryesia qendrore e BDI-së

Idividi - 16.02.2017

Shkup, 15 shkurt 2017 (MIA) - Për dokumentin e LSDM-së dorëzuar BDI-së do të duhet të prononcohet kryesia qendrore e partisë së Ahmetit. Anëtari i kryesisë qendrore të BDI-së, Rafiz Haliti, në ...

Kërcënimet për luftë, presion mbi BDI-në që të ndëron mendje

Zhurnal - 16.02.2017

Shkup, 16 shkurt - Qëllimi është që me mesazhe kërcënuese të frikësohet Ahmeti dhe të mbajë përgjegjësi për pasojat pas stabilitetit nëse vendimi i tij shkakton “pakënaqësi popullore”, vërtetojnë ...

Kërcënimet për luftë, presion mbi BDI-në që të ndërrojë mendje

Albeu.com - 16.02.2017

Qëllimi është që me mesazhe kërcënuese të frikësohet Ahmeti dhe të mbajë përgjegjësi për pasojat pas stabilitetit nëse vendimi i tij shkakton "pakënaqësi popullore", vërtetojnë burime nga partitë më ...

BDI-ja e Ali Ahmetit nën kërcënimin e vazhdueshëm të LSDM-së?

Ina - 16.02.2017

Situata politike në Maqedoni është mjaft delikate dhe duket se arsyeja është pikërisht vështirësia për krijimin e nje koalicioni qeverisës, VMRO-DPMNE-ja është partia fituese e zgjedhjeve me 51 ...

Pse fshihet përmbajtja e dokumentit që Zaev ia dërgoi Ahmetit?

Zhurnal - 16.02.2017

Shkup, 16 shkurt- Bashkimi Demokratik për Integrim edhe pasi mori dokumentin që kërkoi nga LSDM, si garancë për koalicionim dhe për sigurim të shumicës parlamentare, mirëpo ende nuk ka dalë me ...

LSDM kërcënon Ahmetin me PSP-në

Zhurnal - 16.02.2017

Shkup, 16 shkurt - Derisa në BDI po shqyrtohet vendimi dhe kryesia partiake në një përbërje më të gjerë po debaton rreth programit të Zaev, Egzit shkruan se lideri i opozitës po e keqpërdor PSP-në që ...

Plas gallata në rrjetet sociale pas humbje së turpshme të Arsenalit

Zhurnal - 16.02.2017

Shkup, 15 shkurt - Anëtari i kryesisë qendrore të BDI-së, Rafiz Haliti, në emisionin “Argument” në TVM2, duke mos zbuluar detajet e garancisë që ofrojnë socialdemokratët, thotë se do të veprohet ...

Koha: Ja çfarë përmban dokumenti i Zaevit

Ina - 16.02.2017

Fatos Rushiti Ndonëse përgjigjet e LSDM-së ndaj Platformës shqiptare nuk janë bërë transparente për mediat dhe qytetarët, gazeta KOHA nga burime të saj të afërta me partitë shqiptare merr vesh për ...

Qeveri me BDI në opozitë, por me përkrahjen e saj?!

Almakos - 16.02.2017

Një qeveri e përbërë nga LSDM, BESA, Aleanca për Shqiptarët dhe PDSH, pa BDI, por me përkrahjen e saj me vota në Parlament, është një nga opsionet që kërkon bashkësia ndërkombëtare.

Firmat e deputetëve të BDI-së, pas përmbushjes së platformës (VIDEO)

Albeu.com - 16.02.2017

BDI-ja e ka marrë seriozisht në diskutim çështjen e ofrimit të nënshkrimeve të saj LSDM-së. "Alsat-M" mëson se po diskutohet për modalitetet në këtë kuadër, dhe sipas informativa, garancia e vetme që ...

Koha: Ja çfarë përmban dokumenti i Zaevit

Lajm - 16.02.2017

Fatos Rushiti Ndonëse përgjigjet e LSDM-së ndaj Platformës shqiptare nuk janë bërë transparente për mediat dhe qytetarët, gazeta KOHA nga burime të saj të afërta me partitë shqiptare merr vesh për ...

BDI-së nuk i mjafton garancia e LSDM-së

Shqipmedia - 16.02.2017

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) pret nga BDI të përgjigjet përmes nënshkrimeve për të siguruar mandatin nga presidenti Ivanov, shkruan në numrin e sotëm gazeta KOHA.

Ahmeti: Jemi duke analizuar ofertën e LSDM-së, vendimi është i vështirë

Albeu.com - 16.02.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti , është përkulur para përmendores së Shqiponjës në komunën e Çairit. Ai nuk ishte i shoqëruar nga anëtarë të tjerë të kryesisë qendrore të partisë.

Opsion i ri: Qeveri pa BDI-në por me votat e saja !?

Shqipmedia - 16.02.2017

Një qeveri e përbërë nga LSDM, BESA, Aleanca për Shqiptarët dhe PDSH, pa BDI, por me përkrahjen e saj me vota në Parlament, është një nga opsionet që kërkon bashkësia ndërkombëtare.

BDI-ja gjatë kësaj fundjave do të vendos për koalicionimin me LSDM-në

Lajmi.net - 16.02.2017

Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri në fund të javës.

Xhevat Ademi: BDI i ka dorëzuar sot përgjigjen në letër LSDM-së

Albeu.com - 16.02.2017

I ftuar në emisionin "Zigzag" në Tv Art të ftuar mes tjerëve është dhe deputeti i BDI-së Xhevat Ademi. Ai ka sqaruar se sot Bashkimi Demokratik për Integrim i ka dërguar sot në formë të shkruar i ka ...

| 21:25 | T.E. | 26,819 Aksidentohet në afërsi të Shkupit ish-Presidenti kroat Mesiç

Zhurnal - 16.02.2017

Tetovë, 16 shkurt - Në emisionin debativ "Zigzag" në Tv Art të ftuar mes tjerëve është dhe deputeti i BDI-së Xhevat Ademi, shkruan Zhurnal. Ai ka sqaruar se sot Bashkimi Demokratik për Integrim ...

BDI-ja i dorëzon LSDM-së mendimet për ligjin e shqipes

Portalb - 16.02.2017

BDI-ja dërgon mbrapsht te LSDM-ja draft/ligjin për shqipen, bashkëngjitur me mendimin e saj rreth disa çështjeve thelbësore që kanë të bëjnë me statusin, zbatimin si dhe harmonizimin e tij me ...

| 22:17 | F.D. | 2,293 Të punësuarit në hekurudha hidhen në grevë

Zhurnal - 16.02.2017

Shkup, 16 shkurt – Në emisionin debatues Zig Zag të gazetarit Seladin Xhezairi pjesëmarës ishin: Xhevat Ademi, deputet i BDI-së, profesori universitar Alajdin Demiri dhe gazetarët Lirim Dullovi dhe ...

BDI-ja i dorëzon LSDM-së mendimet për ligjin e shqipes

Almakos - 16.02.2017

BDI-ja dërgon mbrapsht te LSDM-ja draft/ligjin për shqipen, bashkëngjitur me mendimin e saj rreth disa çështjeve thelbësore që kanë të bëjnë me statusin, zbatimin si dhe harmonizimin e tij me ...

Ahmeti: Jemi duke bërë analiza për ofertën e LSDM-së, vendimi është i vështirë (Video)

Telegrafi - 16.02.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, është përkulur para përmendores së Shqiponjës në komunën e Çairit. Ai nuk ishte i shoqëruar nga anëtarë tjerë të kryesisë qendrore të partisë, përcjell Telegrafi ...

BDI-ja gjatë kësaj fundjave do të vendos për koalicionin me LSDM-në

Telegrafi - 16.02.2017

Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri në fund të javës.

BDI-ja vendos në fundjavë për koalicionimin me LSDM-në

Ora news - 16.02.2017

Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri në fund të javës.

BDI-ja gjatл kлsaj fundjave do tл vendos pлr koalicionimin me LSDM-nл

Botasot - 16.02.2017

Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri në fund të javës.

« DW » Kërcënimet për luftë, presion mbi BDI-në që të ndëron mendje

Alb Portali - 16.02.2017

Shkup, 16 shkurt – Qëllimi është që me mesazhe kërcënuese të frikësohet Ahmeti dhe të mbajë përgjegjësi për pasojat pas stabilitetit nëse vendimi i tij shkakton “pakënaqësi popullore”, vërtetojnë ...

Natë e qetë në Reçicë të Vogël, por jo edhe tek selia e Bashkimit Demokratik për Integrim/VIDEO/

Flaka - 16.02.2017

Jashtë selisë, janë të parkuara veturat e katër nënkryetarëve të BDI-së, dhe disa funksionarëve tjerë. Aty brenda për disa orë rresht, janë mbledh kryesia e partisë, për ta diskutuar “dokumentin” që ...

BDI vendos gjatë fundjavës për nënshkrimet që i nevojiten LSDM-së

Flaka - 16.02.2017

BDI pret epilog nga procesi bisedues. Kryesia qendrore do të thirrë seancë deri në fund të javës, thonë burime partiake. Bëhen konsultime brenda-partiake dhe takime me organizata jo-qeveritare, ...

Pa gjuhën shqipe s’ka qeveri!

Flaka - 16.02.2017

Jo-zyrtarisht BDI sot i ka kthyer përgjigje LSDM-së. Oferta e socialdemokratëve ende nuk dihet që shkoi në adresë të integrristëve, megjithatë nga Reçia e Vogël duket se pa zyrtarizim të gjuhës ...

Xhevat Ademi: BDI i ka dorëzuar sot përgjigjen në letër LSDM-së

Flaka - 16.02.2017

I ftuar në emisionin “Zigzag” në Tv Art të ftuar mes tjerëve është dhe deputeti i BDI-së Xhevat Ademi. Ai ka sqaruar se sot Bashkimi Demokratik për Integrim i ka dërguar sot në formë të shkruar i ka ...

BDI-ja i dorëzon LSDM-së mendimet për ligjin e shqipes

Alb Portali - 16.02.2017

BDI-ja dërgon mbrapsht te LSDM-ja draft/ligjin për shqipen, bashkëngjitur me mendimin e saj rreth disa çështjeve thelbësore që kanë të bëjnë me statusin, zbatimin si dhe harmonizimin e tij me ...

BDI-ja e Ali Ahmetit nën kërcënimin e vazhdueshëm të LSDM-së?

Republika - 16.02.2017

Situata politike në Maqedoni është mjaft delikate dhe duket se arsyeja është pikërisht vështirësia për krijimin e nje koalicioni qeverisës. VMRO-DPMNE-ja është partia fituese e zgjedhjeve me 51 ...

BDI-ja gjatë kësaj fundjave do të vendos për koalicionin me LSDM-në

Antpress - 16.02.2017

1.3k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Opinioni në Maqedoni po pret epilogun përfundimtar të bisedimeve, ndërsa nga kryesia qendrore e BDI-së thonë se takimet e tyre do të vazhdojnë deri në fund të ...

BDI dorëzon kundër propozim të ligjit për gjuhën shqipe LSDM-së

Antpress - 16.02.2017

1.2k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Pas marrjes së ofertës nga LSDM-ja, Bashkimi Demokratik për Integrim sot i është përgjigjur LSDM-së me anë të një letre ku siç mëson portali TetovaSot, partia e ...

Aliti ne “RRuga Drejt”: Qëndrimi i BDI-së për nënshkrimet e LSDM-së është i qartë

Antpress - 16.02.2017

1.7k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Përfaqësuesja e BDI-së Nora Aliti ka theksuar në emisionin “Rruga drejt…” në Alsat-M se të gjitha pesë opsionet janë në dispozicion dhe siç tha, “e kemi bërë të ...

BDI po dobësohet, nuk po i ndihmon asgjë, as refuzimi i koalicionit me VMRO-në

Almakos - 15.02.2017

Anketa e fundit e realizuar nga agjencia PROSPEKT dhe TV TELMA tregon rënje drastike të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe ngritje të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM) te ...

Kunovska: Sa vetë në LSDM e dinë se çka përmban oferta për BDI-në?

Ina - 15.02.2017

Ish deputetja dhe ish-kryetare e degës së Shkupit të LSDM-së, Sofija Kunovska, vazhdon me qëndrimet kritike ndaj partisë së vet. Nëpërmjet faqes personale në “facebook” ajo ka pyetur se sa persona ...

LSDM me ofertë gjysmake ndaj partive shqiptare

Zhurnal - 15.02.2017

Sipas gazetës “Dnevnik” Shkup, 15 shkurt - Propozimi që BDI e ka pranuar nga LSDM-ja siç duket nuk i përmban të gjitha kërkesat e shqiptarëve që ishin paraparë në “platformën e përbashkët”.

LSDM me ofertë gjysmake ndaj partive shqiptare

Lajmi.net - 15.02.2017

Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të përcaktuara në plaftormë. Gazeta Dnevnik nga burimi brenda BDI-së thotë se ...

Kunovska: Sa persona në LSDM e dinë se çka përmban oferta për BDI-në?

Lajm - 15.02.2017

Ish deputetja dhe ish-kryetare e degës së Shkupit të LSDM-së, Sofija Kunovska, vazhdon me qëndrimet kritike ndaj partisë së vet. Nëpërmjet faqes personale në “facebook” ajo ka pyetur se sa persona ...

Kunovska: Sa vetë në LSDM e dinë se çka përmban oferta për BDI-në?

Almakos - 15.02.2017

Ish deputetja dhe ish-kryetare e degës së Shkupit të LSDM-së, Sofija Kunovska, vazhdon me qëndrimet kritike ndaj partisë së vet. Nëpërmjet faqes personale në “facebook” ajo ka pyetur se sa persona ...

Partitë të jenë transparente dhe t’i tregojnë opinionit se çfarë përmbanë letra e LSDM-së

Zhurnal - 15.02.2017

Shkup, 15 shkurt - LSDM-ja dje edhe oficialisht konfirmuan se BDI-së i kanë dorëzuar dokument me shkrim lidhur me kushtet për koalicionin Qeverisës. Nga partia e Zaevit për momentin nuk japin më ...

LSDM me ofertë gjysmake për shqiptarët në Maqedoni

Ina - 15.02.2017

Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të përcaktuara në platformë. Gazeta Dnevnik thotë se nga burime brenda BDI-së ka ...

LSDM me ofertë gjysmake për shqiptarët në Maqedoni

Almakos - 15.02.2017

Sipas Dnevnik vazhdojnë përplasjet brenda BDI-së mes krahut të LSDM dhe VMRO Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të ...

LSDM me ofertë gjysmake për shqiptarët në Maqedoni

Lajm - 15.02.2017

Sipas Dnevnik vazhdojnë përplasjet brenda BDI-së mes krahut të LSDM dhe VMRO Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të ...

Haliti: Për garancitë e LSDM-së vendos kryesia qendrore e BDI-së

Albeu.com - 15.02.2017

Kryesia qendrore e BDI-së duhet të prononcohet për dokumentin e LSDM-së. Anëtari i kryesisë qendrore të BDI-së, Rafiz Haliti , gjatë emisionit "Argument" në "TVM2", është shprehur se do të veprojnë ...

Oferta e Zaevit ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë

Ina - 15.02.2017

Oferta e Liderit të LSDM-së Zaran Zaev, e dërguar në partinë e Ali Ahmetit, e ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë së shtetit, kështu mëson portali TetovaSot nga burime brenda takimit që ...

Miloshoski: Jemi të gatshmëm të rifillojmë bisedimet me BDI-në

Ina - 15.02.2017

Anëtari i lartë i VMRO-së, Antonio Miloshoski thotë se, partia të cilës i takon ai është i gatshme të rifilloj bisedimet me BDI-së. “Ne jemi parti e hapur.

Bashkim Bakiu: BDI-ja po bën lojën e VMRO-DPMNE-së

Ina - 15.02.2017

Profesori universitar Bashkim Bakiu përmes rrjetit social Facebook ka dhënë mendimin e tij në lidhje me bisedimet që po zhvillohen ndërmjet partive politike shqiptare dhe ndërmjet BDI-së dhe LSDM-së, ...

Zoran Zaev s’publikoi asnjë “bombë” për nënkryetarët e BDI-së, a thua pse?!

Almakos - 15.02.2017

A e dinin në LSDM se do vijë koha kur duhet të bisedojnë së bashku me Teuta Arifin, Izet Mexhitin dhe Nevzat Bejtën? Viti 2015 në skenën politike të Republikës së Maqedonisë, kaloi nën hijen e ...

Kunovska: Sa vetë në LSDM e dinë se çka përmban oferta për BDI-në?

Botasot - 15.02.2017

Ish deputetja dhe ish-kryetare e degës së Shkupit të LSDM-së, Sofija Kunovska, vazhdon me qëndrimet kritike ndaj partisë së vet. Nëpërmjet faqes personale në “facebook” ajo ka pyetur se sa persona ...

Pollozhani: Votat shqiptare për LSDM-në për një përdorim

Botasot - 15.02.2017

Kryetari i Shoqatës së të burgosurve dhe të dëmtuarve politikë shqiptar në Maqedoni, Shpëtim Pollozhani ka folur mbi fenomenin e bartjes së votave shqiptare nga kampusi politik shqiptar në atë ...

LSDM me ofertë gjysmake për shqiptarët në Maqedoni

Botasot - 15.02.2017

Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të përcaktuara në platformë. Dnevnik thotë se nga burime brenda BDI-së ka mësuar ...

LSDM me ofertë gjysmake për shqiptarët në Maqedoni

Ora news - 15.02.2017

Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të përcaktuara në platformë. Gazeta Dnevnik thotë se nga burime brenda BDI-së ka ...

Oferta e Zaevit ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë

Botasot - 15.02.2017

Oferta e Liderit të LSDM-së Zaran Zaev, e dërguar në partinë e Ali Ahmetit, e ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë së shtetit, kështu mëson portali TetovaSot nga burime brenda takimit që ...

Milloshoski: Tл ulemi prapл nл bisedime me BDI-nл

Botasot - 15.02.2017

Anëtari i lartë i VMRO-së, Antonio Miloshoski thotë se, partia të cilës i takon ai është i gatshme të rifilloj bisedimet me BDI-së. “Ne jemi parti e hapur.

Maqedoni, LSDM kërcënon Ali Ahmetin?

Ora news - 15.02.2017

Deputeti i partisë LSDM në Maqedoni, Pavle Bogoevski, partia e dytë politike më e madhe në vend, i ka drejtuar disa pyetje në formë kërcënimi lideri të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ...

LSDM fillon të kthehet nga BDI ligjin e ri për dygjuhësinë

Java News - 15.02.2017

Në Maqedoninë që nuk po gjen dot ende zgjidhje pas zgjedhjeve të dhjetorit, duket se LSDM-ja e Zoran Zaev, është duke shkuar një hap më përpara në negociatat me BDI-në e Ali Ahmetit.

Kunovska: Sa vetë në LSDM e dinë se çka përmban oferta për BDI-në?

Alb Portali - 15.02.2017

Ish deputetja dhe ish-kryetare e degës së Shkupit të LSDM-së, Sofija Kunovska, vazhdon me qëndrimet kritike ndaj partisë së vet. Nëpërmjet faqes personale në “facebook” ajo ka pyetur se sa persona ...

Maqedoni, BDI vazhdon konsultimet për qeverinë

Vision Plus - 15.02.2017

Bashkimi Demokratik per Integrim nuk ka dale ende me nje konkluzion per bashkëpunimin me LSDM per qeverinë e re ne Maqedoni. Ndonëse partia e Zoran Zaev ka dorëzuar prej disa ditësh dokumentin me ...

LSDM i propozon ligj të ri për dygjuhësinë BDI-së

Antpress - 15.02.2017

1.1k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu LSDM ka përgatitur një dokument prej 72 faqeve me të cilat e ka pranuar plotësisht platformën e partive shqiptare dhe detajisht ka propozuar ligj të ri për ...

“Dnevnik” Duan qeveri me Zaev edhe në koston e platformës – krahu i BDI-së që favorizon LSDM-në tërhiqet nga dygjuhësia

Republika - 15.02.2017

Propozimi për gjuhën shqipe është një pengesë mes ekipeve negociuese të LSDM-së dhe BDI-së që të pranohet dokumentin me propozime që Ali Ahmeti ka marrë nga Zoran Zaev, që ai të marrë dhjetë ...

Miloshoski: Jemi të gatshmëm të rifillojmë bisedimet me BDI-në

Antpress - 15.02.2017

1.1k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Anëtari i lartë i VMRO-së, Antonio Miloshoski thotë se, partia të cilës i takon ai është i gatshme të rifilloj bisedimet me BDI-së. “Ne jemi parti e hapur.

Oferta e Zaevit ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë

Antpress - 15.02.2017

1.2k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Oferta e Liderit të LSDM-së Zaran Zaev, e dërguar në partinë e Ali Ahmetit, e ndalon gjuhën shqipe në uniformat e policisë së shtetit, kështu mëson portali ...

LSDM partia më e popullarizuar ndër shqiptarët në Maqedoni?

Albeu.com - 14.02.2017

Një anketë e publikuar mbrëmjen e sotme në televizionin Telma dhe e organizuar nga "Prospekt-M" tregon se rejtingjet e partive politike kanë ndryshuar dukshëm pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit.

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti takon ambasadorin e Francës Kristian Timonier

Idividi - 14.02.2017

Tetovë, 13 shkurt 2017 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, me të cilin kanë shkëmbyer mendime për situatën ...

Zaevi për kryeministër?!

Ina - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt – Një anketë e re e realizuar nga Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar (QMBN), Agjencia PROSPEKT dhe TV TELMA, me mbështetjen e USAID-it amerikan, ka nxjerrë Lidhjen ...

Zgjedhjet e reja do ta stoponin "aksionin e artë" të BDI-së

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Zgjedhjet e reja do të barazojnë rezultatin në bllokun maqedonas, ndërsa BDI do të shënojë rënie në atë shqiptar, tregoi anketa e “M-prospekt”.

DW: Zgjedhjet e reja do ta ndalonin “aksionin e artë” të BDI-së

Lajm - 14.02.2017

Zgjedhjet e reja do të barazojnë rezultatin në bllokun maqedonas, ndërsa BDI do të shënojë rënie në atë shqiptar, tregoi anketa e “M-prospekt”. Nga BDI thonë se vendimet do t’i krijojnë nëpërmjet ...

Përkrahësit e BDI-së nuk duan koalicion me Nikolla Gruevskin (DOKUMENT)

Ina - 14.02.2017

Shumica e përkrahësve të BDI-së nuk dëshirojnë që partia e tyre të bëjë koalicion me Nikolla Gruevskin dhe VMRO-DPMNE-në. Kështu flasin rezultatet e fundit të sondazhit të realizuar nga Prospekt – M, ...

LSDM konfirmon: BDI-së i dërguam dokumentin, presim nënshkrimet

Lajm - 14.02.2017

LSDM ka konfirmuar për televizionin SHENJA se ka BDI-së i kanë dorëzuar dokument me shkrim lidhur me kushtet për koalicionin Qeverisës. Nga partia e Zaevit për momentin nuk japin më shumë hollësi për ...

LSDM konfirmon: BDI-së i dorëzuam dokumentin, presim nënshkrimet

Ina - 14.02.2017

LSDM ka konfirmuar për televizionin SHENJA se ka BDI-së i kanë dorëzuar dokument me shkrim lidhur me kushtet për koalicionin Qeverisës. Nga partia e Zaevit për momentin nuk japin më shumë hollësi për ...

BDI-së i dorëzuam dokumentin, presim nënshkrimet

Almakos - 14.02.2017

LSDM ka konfirmuar për televizionin SHENJA se ka BDI-së i kanë dorëzuar dokument me shkrim lidhur me kushtet për koalicionin Qeverisës. Nga partia e Zaevit për momentin nuk japin më shumë hollësi për ...

Vështirë se do kemi qeveri deri në zgjedhjet lokale, në maj është e mundur të kemi zgjedhje të dyfishta

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Anketat e fundit interne të BDI-së kanë treguar se Besa ka rejtingut më të lartë prej më së paku 5%, që më tepër është në favor të qëllimit të Ahmetit të koalicionojë me ...

LSDM me mesazhe vulgare ndaj Ali Ahmetit

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Ndonëse me të madhe pritet që lideri i LSDM Zoran Zaev të merr nënshkrimet e partive shqiptare përfshirë dhe atë më të madhen BDI pa të cilën asnjëra parti maqedonase nuk mund të ...

Nëse LSDM pranon vetëm disa pika të platformës, BDI nuk duhet ta ketë komoditetin të pranoj bisedime me ta

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - LSDM-ja sot edhe oficialisht ka konfirmuar se BDI-së i kanë dorëzuar dokument me shkrim lidhur me kushtet për koalicionin Qeverisës.

Çfarë fsheh dokumenti që Zaev ia dërgoi Ahmetit

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - LSDM po fsheh se çfarë përmban dokumenti nga Bihaçka që mbrëmë u dërgua në Reçicë të vogël. Nga partia për mediat të cilët konsiderohen si të afërta dhe të njejtat finansohet nga ...

Përkrahësit e BDI-së nuk duan koalicion me Nikolla Gruevskin (Dokument)

Lajm - 14.02.2017

Shumica e përkrahësve të BDI-së nuk dëshirojnë që partia e tyre të bëjë koalicion me Nikolla Gruevskin dhe VMRO-DPMNE-në. Kështu flasin rezultatet e fundit të sondazhit të realizuar nga Prospekt – M, ...

BDI-ja do t’i fillojë sot konsultimet për dokumentin e pranuar nga LSDM-ja

Lajm - 14.02.2017

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do t’i fillojë sot konsultimet me partitë tjera politike për dokumentin e pranuar nga ana e LSDM-së, si kusht për koalicion, përcjell Telegrafi Maqedoni.

BDI fillon konsultimet pas garancisë nga LSDM

Portalb - 14.02.2017

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), sot i fillon konsultimet me partitë tjera politike të bllokut shqiptar pasi që dje i mori dokumentet të cilët i kërkoi nga LSDM, si kusht për koalicionim me ...

Nuk ka asnjë përplasje brenda partisë, gjithçka nën kontroll dhe konsulta

Zhurnal - 14.02.2017

Tetovë, 14 shkurt - Brenda BDI-së nuk ka asnjë përplasje edhe përkundër shkrimeve të shumta kohës së fundit të cilat pretendojnë se ka përplasje brenda dy taboreve brenda partisë së Ahmetit, ata që ...

Ish-funksionarët e LSDM-së fyejnë Ali Ahmetin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2017

Edhe pse LSDM-ja është në pritje të nënshkrimeve nga partitë shqiptare përfshirë BDI-në, për formimin e qeverisë së re, ish funksionarët e kësaj partie i janë drejtuar kreut të BDI-së me mesazhe ...

Maqedoni, LSDM i propozon BDI ligjin e ri për dygjuhësinë

Top Channel - 14.02.2017

Në Maqedoninë që nuk po gjen dot ende zgjidhje pas zgjedhjeve të dhjetorit, duket se LSDM-ja e Zoran Zaev, është duke shkuar një hap më përpara në negociatat me BDI-në e Ali Ahmetit.

Të tjera telashe për Armstrong, gjykata i kërkon 100 mln dollarë

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Edhe nëse LSDM i ka dërguar BDI-së dokumentin për propozim për një koalicion qeverisës, Ali Ahmeti prap nuk duhet të shpejtojë me vendimin për formimin e qeverisë së Maqedonisë.

BDI nis konsultimet për garancat e LSDM-së, çka përmbajnë ato?

Ina - 14.02.2017

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), sot i fillon konsultimet me partitë tjera politike të bllokut shqiptar pasi që dje i mori dokumentet të cilët i kërkoi nga LSDM, si kusht për koalicionim me ...

Shaqiri: Kthimi i shqiptarëve nga LSDM-ja, shprehje e pakënaqësisë

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Dështimi i partive shqiptare për të avancuar statusin juridiko-kushtetues të shqiptarëve në Maqedoni pritet të ndryshoj krejtësisht balancat politike në zgjedhjet e ardhshme në ...

LSDM pranon platformën shqiptare (Video)

Ina - 14.02.2017

Në Maqedoninë që nuk po gjen dot ende zgjidhje pas zgjedhjeve të dhjetorit, duket se LSDM-ja e Zoran Zaev, është duke shkuar një hap më përpara në negociatat me BDI-në e Ali Ahmetit.

Ekskluzive: LSDM propozon ligj të ri për dygjuhësinë

Shqipmedia - 14.02.2017

Në Maqedoninë që nuk po gjen dot ende zgjidhje pas zgjedhjeve të dhjetorit, duket se LSDM-ja e Zoran Zaev, është duke shkuar një hap më përpara në negociatat me BDI-në e Ali Ahmetit.

“Qeveria e re”, BDI-ja shqyrton materialet e LSDM-së

Lajmi.net - 14.02.2017

BDI-ja është duke shqyrtuar materialet e dorëzuara nga LSDM-ja që kanë të bëjnë me kushtet e vendosura nga partia e Ali Ahmetit për negociata me partinë e Zoran Zaevit.

Sondazhi: LSDM-ja, partia e parë tek shqiptarët (Video)

Ina - 14.02.2017

Dështimi i partive shqiptare për të avancuar statusin juridiko-kushtetues të shqiptarëve në Maqedoni pritet të ndryshoj krejtësisht balancat politike në zgjedhjet e ardhshme në vend.

Sonte Ali Ahmeti me Ziadin Selën bashkëvendosin për Qeveri (VIDEO)

Almakos - 14.02.2017

BDI do ta prezantojë dokumentin e përpiluar nga LSDM-ja para Lëvizjes për Reforma – PDSH. Kjo u konfirmua për TV21 nga një burim i lartë i partisë së Selës.

Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së

Almakos - 14.02.2017

Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH-së në Tetovë, që është pjesë e koalicionit “Aleanca për shqiptarët”.

Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së

Portalb - 14.02.2017

Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH-së në Tetovë, që është pjesë e koalicionit “Aleanca për shqiptarët”.

Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2017

Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH, pjesë e koalicionit “ Aleanca për Shqiptarët ”, në Tetovë.

Ligji për gjuhën shqipe, pika e nxehtë e diskutimeve mes LSDM-së dhe BDI-së

Albeu.com - 14.02.2017

Ligji për gjuhën shqipe vazhdon të mbetet çështje e hapur mes biseduesve të LSDM-së dhe BDI-së. Sipas informacioneve jozyrtare akoma nuk ka marrëveshje për zgjidhjen e kësaj çështje, ndërsa pritet të ...

Dokumenti i LSDM-se në tryezen e BDI-së!?

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Sonte në emisionin debativ Click Plus do të diskutohet lidhur me dokumentin e LSDM të dërguar BDI-së, shkruan Zhurnal. Të ftuar në këtë debat sonte do të jenë Rafis Aliti nga BDI ...

« Click Plus » Dokumenti i LSDM-se në tryezen e BDI-së!?

Almakos - 14.02.2017

Sonte në emisionin debativ Click Plus do të diskutohet lidhur me dokumentin e LSDM të dërguar BDI-së. Të ftuar në këtë debat sonte do të jenë Rafis Aliti nga BDI përballë analistëve Alajdin Demiri, ...

LSDM i propozon ligj të ri për dygjuhësinë BDI-së

Albeu.com - 14.02.2017

LSDM ka përgatitur një dokument prej 72 faqeve me të cilat e ka pranuar plotësisht platformën e partive shqiptare dhe detajisht ka propozuar ligj të ri për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni , shkruan ...

#Click Plus sonte: LSDM-ja i përgjigjet shqiptarëve!

Almakos - 14.02.2017

“Dokumenti i LSDM-se në tryezen/tavolinën e BDI-së!?” Sonte në emisionin debativ Click Plus diskutohet lidhur me dokumentin e LSDM të dërguar BDI-së. Të ftuar në këtë debat sonte janë Rafis Aliti nga ...

Video/Demiri në #Click Plus: Nuk është momenti të merremi me zhdukjen e Ali Ahmetit

Almakos - 14.02.2017

Rafis Aliti i BDI-së në emisionin e sontëm në Click Plus në TV21, theksoi se për BDI-në ka qenë shumë e rëndësishme t’i vazhdohet mandati Prokurorisë speciale.

Video/Rafis Aliti në #Click Plus: Javën e ardhshme bëhet publike qëndrimi i BDI-së lidhur me ofertën e LSDM-së

Almakos - 14.02.2017

Rafis Haliti i BDI-së në emisionin Click Plus në tv21, theksoi se me VMRO-DPMNE kanë pëfunduar bisedimet, ndërsa tani po zhvillojmë bisedimet me LSDM.në. “Tani, negociatat po zhvillohen me LSDM-në.

PSG e turpëroi Barcelonën, Benfica mposhti Dortmundin

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sot duhet që t’i informoj LR PDSH-në dhe Lëvizjen BESA lidhur me dokumentin që e ka dorëzuar Zoran Zaev në adresë të tij.

Kunovska: Sa vetë në LSDM e dinë se çka përmban oferta për BDI-në?

Zhurnal - 14.02.2017

Shkup, 14 shkurt - Ish deputetja dhe ish-kryetare e degës së Shkupit të LSDM-së, Sofija Kunovska, vazhdon me qëndrimet kritike ndaj partisë së vet. Nëpërmjet faqes personale në "facebook" ajo ka ...

Aliti: Ja kur do vendosim për ofertën e LSDM-së (VIDEO)

Ina - 14.02.2017

Rafis Haliti i BDI-së në emisionin Click Plus në tv21, theksoi se me VMRO-DPMNE kanë pëfunduar bisedimet, ndërsa tani po zhvillojmë bisedimet me ...

Thaçi: Do ta kishim mundur BDI-në nëse do të bashkohej opozita

Telegrafi - 14.02.2017

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, ka deklaruar se bashkimi i opozitës duhej të ndodhte në këto zgjedhje për ta mundur BDI-në, përcjell Telegrafi Maqedoni.

BDI-ja do t’i fillojë sot konsultimet për dokumentin e pranuar nga LSDM-ja

Telegrafi - 14.02.2017

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do t’i fillojë sot konsultimet me partitë tjera politike për dokumentin e pranuar nga ana e LSDM-së, si kusht për koalicion, përcjell Telegrafi Maqedoni.

LSDM pranon platformлn shqiptare

Botasot - 14.02.2017

Në Maqedoninë që nuk po gjen dot ende zgjidhje pas zgjedhjeve të dhjetorit, duket se LSDM-ja e Zoran Zaev, është duke shkuar një hap më përpara në negociatat me BDI-në e Ali Ahmetit.

Rritet mbështetja e shqiptarëve për LSDM-në (Foto)

Telegrafi - 14.02.2017

Sipas anketës të realizuar nga Televizioni Telma, nëse do të kishte përsëri zgjedhje parlamentare LSDM-ja do kryesonte në bllokun politik shqiptar pasi 20,4% e elektoratit shqiptar janë deklaruar se ...

Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (Foto)

Telegrafi - 14.02.2017

Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH-së në Tetovë, që është pjesë e koalicionit “Aleanca për shqiptarët”.

Ligji për gjuhën shqipe çështje e diskutueshme mes LSDM-së dhe BDI-së

Telegrafi - 14.02.2017

Nga 24Vesti njoftojnë se Ligji për gjuhën shqipe edhe më tej është çështje e hapur mes biseduesve të LSDM-së dhe BDI-së. Sipas informacioneve jozyrtare akoma nuk ka marrëveshje për zgjidhjen e kësaj ...

Ligji pлr gjuhлn shqipe злshtje e diskutueshme mes LSDM-sл dhe BDI-sл

Botasot - 14.02.2017

Nga mediat njoftojnë se Ligji për gjuhën shqipe edhe më tej është çështje e hapur mes biseduesve të LSDM-së dhe BDI-së. Sipas informacioneve jozyrtare akoma nuk ka marrëveshje për zgjidhjen e kësaj ...

LSDM-ja i propozon BDI-së ligj të ri për gjuhët

Telegrafi - 14.02.2017

LSDM-ja ka përgatitur dokument prej 72 faqeve me të cilat e ka pranuar plotësisht platformën e partive shqiptare dhe detajisht ka propozuar ligj të ri për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni, shkruan ...

LSDM-ja i propozon ligj të ri për gjuhët BDI-së

Botasot - 14.02.2017

LSDM-ja ka përgatitur dokument prej 72 faqeve me të cilat e ka pranuar plotësisht platformën e partive shqiptare dhe detajisht ka propozuar ligj të ri për përdorimin e gjuhëve në Maqedoni, shkruan ...

Përkrahësit e BDI-së nuk duan koalicion me Nikolla Gruevskin | DOKUMENT

Flaka - 14.02.2017

Shumica e përkrahësve të BDI-së nuk dëshirojnë që partia e tyre të bëjë koalicion me Nikolla Gruevskin dhe VMRO-DPMNE-në. Kështu flasin rezultatet e fundit të sondazhit të realizuar nga Prospekt – M, ...

BDI mund të ketë kërkesa të reja, ose vërejtje rreth dokumentit të LSDM-së

Flaka - 14.02.2017

Profesori universitar, Nikolla Dujovski, thotë se dokumenti i dorëzuar nga LSDM deri tek BDI nuk është i detyrueshëm, për atë edhe nuk pret që të përshpejtohet procesi, pasi që mundet të ndodhë që ...

“Qeveria e re”, BDI-ja shqyrton materialet e LSDM-së

Alb Portali - 14.02.2017

BDI-ja është duke shqyrtuar materialet e dorëzuara nga LSDM-ja që kanë të bëjnë me kushtet e vendosura nga partia e Ali Ahmetit për negociata me partinë e Zoran Zaevit.

Nënkryetarët e BDI-së arrijnë në selinë e LR-PDSH-së (VIDEO)

Alb Portali - 14.02.2017

Loading... Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH-së në Tetovë, që është pjesë e koalicionit “Aleanca për ...

Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH-së në Tetovë

Flaka - 14.02.2017

Nënkryetarët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Izet Mexhiti, kanë arritur në selinë e LR-PDSH-së në Tetovë, që është pjesë e koalicionit “Aleanca për shqiptarët”.

Shqipja problematike edhe për Zaevin që u votua nga shqiptarët

Flaka - 14.02.2017

Ligji për gjuhën shqipe edhe më tej i hapur mes grupeve biseduese të LSDM-së dhe BDI-së, merr vesh Tv 24 nga burime partiake, transmeton FLAKA.mk Sipas infomatave jo-oficiale, zgjidhja ligjore akoma ...

Përfundon takimi BDI-LR PDSH, nuk jepen detaje

Alb Portali - 14.02.2017

Nënkryetarët e BDI-së dhe përfaqësues të LR PDSH-së janë takuar për të shqyrtuar materialet e shkruara të cilat LSDM-ja i dërgoi në adresë të partisë së Ali Ahmetit dhe që kanë të bëjnë me kushtet ...

Aliti: BDI i tha “JO” VMRO-së shkaku i Speciales

Flaka - 14.02.2017

Rafis Aliti i BDI-së në emisionin e sontëm në Click Plus në TV21, theksoi se për BDI-në ka qenë shumë e rëndësishme t’i vazhdohet mandati Prokurorisë speciale.

Ahmeti pranon dokumentin me propozime nga Zaevi

Republika - 14.02.2017

BDI konfirmon se LSDM-ja i ka dorëzuar dokumentin me propozime që javën e kaluar e ka kërkuar me shkrim si garanci Ali Ahmeti nga Zoran Zaevi. Nga BDI nuk saktësuan se çfarë ka në pako, përveç që ...

“Qeveria e re”, BDI-ja shqyrton materialet e LSDM-së

Antpress - 14.02.2017

962 SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu BDI-ja është duke shqyrtuar materialet e dorëzuara nga LSDM-ja që kanë të bëjnë me kushtet e vendosura nga partia e Ali Ahmetit për negociata me partinë e Zoran ...

LSDM pranon platformën shqiptare (Video)

Antpress - 14.02.2017

602 SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Në Maqedoninë që nuk po gjen dot ende zgjidhje pas zgjedhjeve të dhjetorit, duket se LSDM-ja e Zoran Zaev, është duke shkuar një hap më përpara në negociatat me ...

Ligji për gjuhën shqipe çështje e diskutueshme mes LSDM-së dhe BDI-së

Antpress - 14.02.2017

1.3k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Nga 24Vesti njoftojnë se Ligji për gjuhën shqipe edhe më tej është çështje e hapur mes biseduesve të LSDM-së dhe BDI-së.

Krahas përpjekjeve për formimin e qeverisë, VMRO planifikon zgjedhje të reja

Ina - 13.02.2017

Në Bashkimin Demokratik për Integrim po zhvillohet debat brendapartiak se a janë për koalicion me LSDM-në, për zgjedhje të reja apo për koalicion me VMRO-DPMNE, në shtabin e socialdemokratëve ...

BDI debaton, LSDM kërkon nënshkrime, VMRO-DPMNE planifikon zgjedhje të reja

Lajm - 13.02.2017

Në Bashkimin Demokratik për Integrim po zhvillohet debat brendapartiak se a janë për koalicion me LSDM-në, për zgjedhje të reja apo për koalicion me VMRO-DPMNE, në shtabin e socialdemokratëve ...

Çfarë kërkon BDI, çfarë premtoi LSDM?

Zhurnal - 13.02.2017

Shkup, 13 shkurt- Partitë nuk zbulojnë shumë për atë se deri ku janë negociatat për formimin e shumicës. Analsitët vlerësojnë se nuk ka shumë dallim, por se detajet janë shumë të rëndësishme, shkruan ...

Kotevski: BDI nuk ka kërkuar nga VMRO-ja garanci me shkrim ashtu siç kërkon nga LSDM-ja

Lajm - 13.02.2017

LSDM ende nuk nuk i ka të përgatitura dokumentet me letër të garantuar të cilat i kërkon BDI për koalicionim të mundshëm me qëllimin për të formuar qeverinë, bën të ditur Plusinfo nga burime të ...

Ahmeti: BDI nuk vepron në sajë të emocioneve, nuk është servis e as shërbëtor i partive tjera

Portalb - 13.02.2017

BDI nuk vepron në sajë të emocioneve, nuk është servis e as shërbëtor i partive tjera, këtë e shprehu kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti në takim me ambasadorin e Francës ...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti takon ambasadorin e Francës Kristian Timonier

Zhurnal - 13.02.2017

Shkup, 13 shkurt - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, me të cilin kanë shkëmbyer mendime për situatën politike në ...

Ahmeti: BDI nuk ngutet për Qeverinë

Almakos - 13.02.2017

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka takuar sot ambasadorin francez. Ahmeti siç thuhet në komunikatën e lëshuar nga kabineti i tij vlerëson se nuk ka nevojë të nguten.

Ali Ahmeti: BDI nuk vepron në saje të emocioneve, por me racionalitet

Lajm - 13.02.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier, me të cilin kanë shkëmbyer mendime për situatën politike në vend pas ...

Qeveria e re, LSDM pret përgjigje ndërsa Ahmeti kërkon kohë

Shqipmedia - 13.02.2017

BDI-ja nuk do të shpejtojë në marrjen e vendimit për formimin e Qeverisë së re. Në komunikatën e partisë së Ahmetit thuhet se pavarësisht presioneve të opinionit që sipas tyre kanë për qëllim ...

Kalkulime pa fund për Qeverinë

Almakos - 13.02.2017

“BDI është në pritje të postës se çfarë do të na përgjigjet LSDM. Sigurisht që presim të pranohen kushtet tona pas negociatave intensive që kanë zhvilluar Grupet e punës.

Krahas përpjekjeve për formimin e qeverisë, VMRO planifikon zgjedhje të reja

Almakos - 13.02.2017

Në Bashkimin Demokratik për Integrim po zhvillohet debat brendapartiak se a janë për koalicion me LSDM-në, për zgjedhje të reja apo për koalicion me VMRO-DPMNE, në shtabin e socialdemokratëve ...

Çfarë kërkon BDI-ja dhe çfarë premtoi LSDM-ja?

Albeu.com - 13.02.2017

Ende nuk ka asnjë përgjigje nga ana e partive politike se deri në çpikë kanë arritur negociatat për formimin e qeversisë së re në Maqedonim dhe pse kanë kaluar më shumë se dy muaj që nga dita e ...

Ahmeti: Nuk ngutemi, do ta zbardhim Monstrën…

Ina - 13.02.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka takuar Ambasadorin e Francës në Maqedoni, z. Kristian Timonier. Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori i Francës shkëmbyen mendime për ...

Ahmeti në takimin me Ambasadorin francez: BDI nuk vepron me emocione

Albeu.com - 13.02.2017

Kryetari i Bdi-së, Ali Ahmeti është takuar ditën e sotme me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Timonier. Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori i Francës shkëmbyen mendime për situatën politike në ...

Ahmeti: BDI nuk vepron me emocione, nuk është shërbëtor i asnjë partie

Lajmi.net - 13.02.2017

BDI nuk vepron në sajë të emocioneve, nuk është servis e as shërbëtor i partive tjera, këtë e shprehu kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti në takim me ambasadorin e Francës ...

Dokumentet e Zaevit arrijnë në Tetovë. Ja për cka flitet

Ina - 13.02.2017

Dokumenti me propozime për kolacionin e ri qeveritar kanë arritur nga LSDM-ja tek BDI-ja e Ali Ahmetit në Recicë të Vogël. Nga selia e BDI-së, nuk kanë dashur precizuar se cfarë përmbanë dokumenti, ...

Mbërrin në BDI "garancia" e Zaevit për Ahmetin

Albeu.com - 13.02.2017

Dokumentet me propozime për një qeveri koalicioni, të kërkuara me shkrim si garanci nga Ahmeti për Zoran Zaev javën e kaluar, kanë mbërritur sot në selinë e BDI-së, konfirmojnë për 24Vesti burime ...

Letra e Zaevit arrinë në BDI, gati qeveria?

Shqipmedia - 13.02.2017

Dokumenti me propozime për kolacionin e ri qeveritar kanë arritur nga LSDM-ja tek BDI-ja e Ali Ahmetit në Recicë të Vogël. Nga selia e BDI-së, nuk kanë dashur precizuar se cfarë përmbanë dokumenti, ...

Qeveria e re, LSDM pret përgjigje ndërsa Ahmeti kërkon kohë (Video)

Lajm - 13.02.2017

BDI-ja nuk do të shpejtojë në marrjen e vendimit për formimin e Qeverisë së re. Në komunikatën e partisë së Ahmetit thuhet se pavarësisht presioneve të opinionit që sipas tyre kanë për qëllim ...

"Dokumenti i shkruar" arrin te Ahmeti, pritet pëtrgjigjja

Zhurnal - 13.02.2017

Shkup, 13 shkurt - Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka pranuar një dokument të shkruar nga LSDM e Zoran Zaev që përmban propozimet e këtyre të fundit për programin e përbashkët qeverisës, raporton TV ...

BESA tejkalon BDI-në, në anketën e TV “Telma”

Lajm - 13.02.2017

Anketa e parë e bërë pas zgjedhjeve te 11 dhjetorit tregon ndryshim të madh të disponikmit të votuesve shqiptarë, në Maqedoni, transmeton Gazeta Lajm.

Anketa më e re: Nëse nesër mbahen zgjedhjet BESA e ‘thyen’ BDI-në! (TABELA)

Almakos - 13.02.2017

Nëse nesër do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme parlamentare rezultatet nuk do të ishin të njejta, sidmos në kampin politik shqiptarë. Sipas anketës së publikuar së fundmi nga Top Tema në Tv Telma ...

LAJM I FUNDIT/Besa e tejkalon BDI-në në anketën e Televizionit Telma

Ina - 13.02.2017

Anketa e parë e bërë pas zgjedhjeve te 11 dhjetorit tregon ndryshim të madh të disponikmit të votuesve shqiptarë, në Maqedoni, transmeton Gazeta Lajm.

LSDM i ka dorëzuar BDI-së dokument me propozime

Portalb - 13.02.2017

Dokument me propozime për koalicion qeveritar, që Ali Ahmeti javën e kaluar e kërkoi nga Zoran Zaevi, sot nga “Bihaqka” ka arritur në Reçicë të Vogël, konfirmojnë burime partiake nga LSDM dhe BDI për ...

BDI dhe LSDM vazhdojnë konsultat brendapartiake

Zhurnal - 13.02.2017

Shkup, 13 shkurt - Në një takim me ambasadorin francez, Kristian Timonier, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka potencuar se BDI nuk heq dorë nga prioritetet e BDI-së, përfshirë rrumbullakimin e MO-së, ...

Besa me 15.1%, BDI me 14.2%, PDSH me 10.2% dhe Aleanca për shqiptarët me 6.7%

Zhurnal - 13.02.2017

Shkup, 13 shkurt - Televizioni Telma ka publikuar një tjetër sondazh të realizuar gjatë këtij muaji duke e krahasuar atë me anketën e realizuar në nëntor të vitit të kaluar, shkruan Zhurnal.

Hyseni: 20% e shqiptarëve e votojnë LSDM-në, 0% maqedonas partitë shqiptare!

Zhurnal - 13.02.2017

Shkup, 13 shkurt - Analisti politik Blerim Hyseni përmes një statusi në facebook ka shprehur shqetësimin e tij ndaj anketës e fundit e cila u publikua nga televizioni maqedonas Telma, e realizuar nga ...

Anketa: LSDM-ja, përpara BDI-së për nga votat e shqiptarëve

Portalb - 13.02.2017

Nëse nesër mbahen zgjedhje parlamentare për cilën parti do të votonit? Sipas anketës të realizuar nga Televizioni Telma, nëse do të kishte përsëri zgjedhje parlamentare LSDM do kryesonte në bllokun ...

Anketa: LSDM e para te shqiptarët

Shqipmedia - 13.02.2017

Shkup, 13 shkurt – Një anketë e re e realizuar nga Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar (QMBN), Agjencia PROSPEKT dhe TV TELMA, me mbështetjen e USAID-it, ka nxjerrë Lidhjen Socialdemokrate ...

LSDM i ka dorëzuar BDI-së dokument me propozime

Almakos - 13.02.2017

Dokument me propozime për koalicion qeveritar, që Ali Ahmeti javën e kaluar e kërkoi nga Zoran Zaevi, sot nga “Bihaqka” ka arritur në Reçicë të Vogël, konfirmojnë burime partiake nga LSDM dhe BDI për ...

Qeveria e re, LSDM pret përgjigje ndërsa Ahmeti kërkon kohë /Video

Almakos - 13.02.2017

BDI-ja nuk do të shpejtojë në marrjen e vendimit për formimin e Qeverisë së re. Në komunikatën e partisë së Ahmetit thuhet se pavarësisht presioneve të opinionit që sipas tyre kanë për qëllim ...

LSDM i ka dorëzuar BDI-së dokument me propozime

Lajm - 13.02.2017

Dokument me propozime për koalicion qeveritar, që Ali Ahmeti javën e kaluar e kërkoi nga Zoran Zaevi, sot nga “Bihaqka” ka arritur në Reçicë të Vogël, konfirmojnë burime partiake nga LSDM dhe BDI për ...

VMRO-DPMNE planifikon zgjedhje të reja më 14 ose 21 maj

Ora news - 13.02.2017

Në Bashkimin Demokratik për Integrim po zhvillohet debat brendapartiak se a janë për koalicion me LSDM-në, për zgjedhje të reja apo për koalicion me VMRO-DPMNE, në shtabin e socialdemokratëve ...

Ende nuk janë përgatitur dokumentet me shkrim që BDI i kërkon nga LSDM

Botasot - 13.02.2017

LSDM ende nuk nuk i ka të përgatitura dokumentet me letër të garantuar të cilat i kërkon BDI për koalicionim të mundshëm me qëllimin për të formuar qeverinë, bën të ditur Plusinfo nga burime të ...

Ende nuk janë përgatitur dokumentet me shkrim që BDI i kërkon nga LSDM

Telegrafi - 13.02.2017

LSDM ende nuk nuk i ka të përgatitura dokumentet me letër të garantuar të cilat i kërkon BDI për koalicionim të mundshëm me qëllimin për të formuar qeverinë, bën të ditur Plusinfo nga burime të ...

Plani i VMRO-DPMNE, ja kur planifikon zgjedhje të reja

Botasot - 13.02.2017

Në Bashkimin Demokratik për Integrim po zhvillohet debat brenda partiak se a janë për koalicion me LSDM-në, për zgjedhje të reja apo për koalicion me VMRO-DPMNE, në shtabin e socialdemokratëve ...

Ahmeti: Përkundër presionit të opinionbërësve, BDI nuk vepron në saje të emocioneve

Telegrafi - 13.02.2017

Përmes një komunikate në Telegrafi Maqedoni, BDI njofton se kryetari i partisë, Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Timonier.

Ahmeti: Përkundër presionit të opinion-bërësve, BDI nuk vepron në saje të emocioneve

Botasot - 13.02.2017

Përmes një komunikate, BDI njofton se kryetari i partisë, Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Timonier. Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori i Francës shkëmbyen mendime ...

Qeveria e re, LSDM pret përgjigje derisa Ahmeti kërkon kohë

Botasot - 13.02.2017

BDI-ja nuk do të shpejtojë në marrjen e vendimit për formimin e Qeverisë së re. Në komunikatën e partisë së Ahmetit thuhet se pavarësisht presioneve të opinionit që sipas tyre kanë për qëllim ...

Ahmeti: BDI nuk vepron me emocione, nuk është shërbëtor i asnjë partie

Zeri - 13.02.2017

BDI nuk vepron në sajë të emocioneve, nuk është servis e as shërbëtor i partive tjera, këtë e shprehu kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti në takim me ambasadorin e Francës ...

Ahmeti pranon dokumentin me propozime nga Zaevi

Telegrafi - 13.02.2017

Dokument me propozime për një qeveri koalicioni, të cilën e ka kërkuar me shkrim si garanci Ali Ahmeti nga Zoran Zaev javën e kaluar, ka arritur sot deri te BDI, konfirmojnë për 24Vesti burime ...

Ahmeti pranon dokumentin me propozime nga Zaevi, çfarë përmban ajo?

Botasot - 13.02.2017

Dokument me propozime për një qeveri koalicioni, të cilën e ka kërkuar me shkrim si garanci Ali Ahmeti nga Zoran Zaev javën e kaluar, ka arritur sot deri te BDI, konfirmojnë për median ...

JO-ja për Gruevskin i rikthen BDI-së popullaritetin | SONDAZH

Flaka - 13.02.2017

Një anketë e Lëvizjes “Vepro” e bërë në janar 2017 pas zgjedhjeve, përdëfton se BDI ka rritje të dyfishtë të mbështetjes nga ajo para zgjedhjeve, njofton Aktuale, transmeton Flaka Rezultati gjithnjë ...

Ahmeti: Vendimi i BDI-së duhet të prodhojë siguri, stabilitet dhe qëndrueshmëri

Flaka - 13.02.2017

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka takuar të hënën ambasadorin e Francës në Maqedoni, Kristian Timonier. Në një komunikatë drejtuar mediave, thuhet se Ahmeti dhe ...

Qeveria e re, LSDM pret përgjigje ndërsa Ahmeti kërkon kohë

Alb Portali - 13.02.2017

BDI-ja nuk do të shpejtojë në marrjen e vendimit për formimin e Qeverisë së re. Në komunikatën e partisë së Ahmetit thuhet se pavarësisht presioneve të opinionit që sipas tyre kanë për qëllim ...

LSDM i ka dorëzuar BDI-së dokument me propozime

Alb Portali - 13.02.2017

Dokument me propozime për koalicion qeveritar, që Ali Ahmeti javën e kaluar e kërkoi nga Zoran Zaevi, sot nga “Bihaqka” ka arritur në Reçicë të Vogël, konfirmojnë burime partiake nga LSDM dhe BDI për ...

Ahmeti pranon dokumentin me propozime nga Zaevi

Alb Portali - 13.02.2017

Loading... Dokument me propozime për një qeveri koalicioni, të cilën e ka kërkuar me shkrim si garanci Ali Ahmeti nga Zoran Zaev javën e kaluar, ka arritur sot deri te BDI, konfirmojnë burime ...

Anketë: Te shqiptarët parti fituese LSDM-ja

Flaka - 13.02.2017

Qytetarët janë kundër zgjedhjeve të reja. Ata duan Qeveri të zgjeruar ose Qeveri mes LSDM-së dhe partive shqiptare. Por, prap sipas një ankete të realizuar nga Tv Telma, në pyetjen se nëse mbaheshin ...

Anketa: LSDM-ja, përpara BDI-së për nga votat e shqiptarëve

Alb Portali - 13.02.2017

Nëse nesër mbahen zgjedhje parlamentare për cilën parti do të votonit? Loading... Sipas anketës të realizuar nga Televizioni Telma, nëse do të kishte përsëri zgjedhje parlamentare LSDM do kryesonte ...

Ahmeti pranon dokumentin me propozime nga Zaevi

Antpress - 13.02.2017

842 SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Dokument me propozime për një qeveri koalicioni, të cilën e ka kërkuar me shkrim si garanci Ali Ahmeti nga Zoran Zaev javën e kaluar, ka arritur sot deri te BDI, ...

VMRO-DPMNE planifikon zgjedhje të reja më 14 ose 21 maj

Antpress - 13.02.2017

1.2k SHARE SHPERNDARJE Tweet Abonohu Në Bashkimin Demokratik për Integrim po zhvillohet debat brendapartiak se a janë për koalicion me LSDM-në, për zgjedhje të reja apo për koalicion me VMRO-DPMNE, ...