TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gazetari shqiptar i propozon martesë Rita Orës, ja reagimi i saj – VIDEO

Shqipmedia - 18.02.2018

Rita Ora ka folur për herë të parë pas arritjes në Kosovë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë ...

Hidhërohen serbët me Ritën: Për ne më nuk ekziston!

Almakos - 18.02.2018

Bukuroshja Rita Ora, e cila pritet pas pak minutash të zhvillojë koncertin e saj të madh në Prishtinë për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka zemëruar fansat e saj serbë.

Portali serb, Blic: Rita Ora publikoi fotografi që irritoi ndjenjat e serbëve

Zhurnal - 18.02.2018

Portali serb, Blic: Rita Ora publikoi fotografi që irritoi ndjenjat e serbëve Rita Ora arriti në Prishtinë ditën e djeshme, ku ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin kosovar.

RTK sqarohet pse ndërpreu transmetimin e koncertit të Rita Orës

Almakos - 18.02.2018

Televizioni publik i Kosovës, RTK ka dhënë sqarimin pse ka transmetuar vetëm 2 këngë të Rita Orës, e jo gjithë koncertin. Ky është njoftimi i plotë i tij në Facebook: Te nderuar po e shoh se ...

Gafa e Daily Mail: Rita Ora feston dhjetëvjetorin e pavarësisë së Ukrainës (Video)

Almakos - 18.02.2018

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në shtetin tonë, e cila gjë ka bërë bujë të madhe në botë. Koncertin e këngëtares sonë në Prishtinë për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, e kanë komentuar ...

300 mijë qytetarë morën pjesë në koncertin e Rita Orës

Almakos - 18.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka deklaruar se i është thënë që rreth 300 mijë qytetarë morën pjesë në koncertin e saj në Prishtinë për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora pas largimit ka një mesazh për Kosovën

SOT - 18.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ishte dje në Kosovë me rastin e festimeve për 10 vjetorin e shpalljes se Pavaresisë. Në koncertin e mbajtur në Prishtinë, ajo ka realizuar performancë ...

“The Sun” shkruan për koncertin e Ritës, vitin 1991 në Kosovë, takimin me Haradinajn…

Ina - 18.02.2018

Gazeta britanike “The Sun” nuk ka lënë pa i kushtuar një artikull të gjatë këngëtares shqiptare me famë botërore, e cila mbrëmë performoi në Prishtinë.

Rita e mahnitur, nuk mund të besonte se aq shumë njerëz janë mbledhur për të

Almakos - 18.02.2018

Rita Ora është mahnitur me prezencën e madhe të njerëzve para koncertit të saj. Në disa imazhe që i ka publikuar në rrjetet sociale, këngëtarja është shfaqur e habitur që aq shumë njerëz po ...

Koncerti i Rita Orës përmes 30 fotografive fantastike

Almakos - 18.02.2018

Rita Ora ka qenë për disa orë në shtetin tonë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë. E gjithë kjo në vigjiljen e shënimit të dhjetëvjetorit të ...

Rita Ora: Më thanë se ishin 300 mijë vetë në koncert, faleminderit Kosovë

Almakos - 18.02.2018

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Me këtë rast ajo ka mbajtur një koncert edhe para publikut në kryeqytet, në kuadër të vigjiljes së përvjetorit të dhjetë të ...

Portali serb, Blic: Rita Ora publikoi fotografi që irritoi ndjenjat e serbëve

Almakos - 18.02.2018

Rita Ora arriti në Prishtinë ditën e djeshme, ku ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin kosovar. E gjithë kjo në vigjiljen e përvjetorit të dhjetë të pavarësisë së Kosovës, të cilën ende ...

Rita Ora feston pavarësinë e Ukrainës, gafa e ”Daily Mail”

LajmiFundit - 18.02.2018

Këngëtarja Rita Ora dje ka përfomruar në koncertin e organizuar për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Koncerti i mbajtur nga Rita Ora në Prishtinë, me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë, ...

Rita Ora gjatë rrugës për në aeroport takohet me Ledri Vulën (Video)

Almakos - 18.02.2018

Mbrëmja e djeshme shënoi dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës. E për këtë festë ishte organizuar edhe një koncert madhështor me Rita Orën, ku paraprakisht në të njëjtën skenë perfomoi edhe reperi, ...

Rita Ora sjell imazhe provokuese prej hotelit gjatë qëndrimit në Prishtinë (Foto)

Almakos - 18.02.2018

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në vendlindjen e vetë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur mbrëmë një koncert në kryeqytetin kosovar, Prishtinë. E gjithë kjo në vigjiljen e dhjetëvjetorit të pavarësisë ...

Aktivitetet gjatë ditës dhe koncerti i Rita Orës për 10 vjetorin e pavarësisë, një organizim i suksesshëm i Qeverisë

Almakos - 18.02.2018

Nisi me një logo të vonuar e të rifreskuar, si dhe plot aludime e thashetheme rreth ardhjes së këngëtares Rita Ora në Kosovë, mirëpo gjithçka u përmbyll me një natë fantastike në kremtimin e 10 ...

Rita arrin 13 milionë ndjekës në Instagram

Almakos - 18.02.2018

Rita Ora ka arritur shifrën prej 13 milionë ndjekësish në Instagram dhe për këtë gjë ka bërë një falënderim të veçantë për fansat e saj. Këngëtarja shqiptare e ka publikuar një fotografi, në të cilën ...

Tabloidet kryesore britanike shkruajnë për dukjen e Rita Orës në Kosovë

Almakos - 18.02.2018

Të shtunën mbrëma, më 17 Shkurt, në dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, në Prishtinë ka qëndruar këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e cila ka mbajtur një koncert madhështor para ...

“Jam krenare që jam shqiptare” – titujt në mediat kroate, boshnjake dhe serbe rreth koncertit të Ritës në Kosovë

Almakos - 18.02.2018

Në mediat e rajoni nuk ka mundur të mos raportohet për koncertin madhështor të Rita Orës në Kosovë. Rubrikat përkatëse në portalet e ndryshme dhe gazetat online nga vendet e rajonit kanë shkruar për ...

Ja kush Rita Orës i kërkoi në Prishtinë të martohet dhe si ishte përgjigja e saj/VIDEO

Ina - 18.02.2018

Këngëtarja me famë botërore ka ateruar sot në mesditë në Aeroportin e Prishtinës, kurse më pas ka mbajtur edhe një konferencë për shtyp. Ajo ka rrëfyer për emocionet e saj për Ditën e Pavarësisë.

E veshur kuq e zi, Rita Ora ndez Prishtinën me vallen e Tropojës (VIDEO)

Albeu.com - 18.02.2018

Rita Ora ndezi Prishtinën dhe gjithë Kosovën në 10-vjetorin e saj të Pavarësisë. E veshur kuq e zi por shumë provokuese, Rita ka kërcyer, kënduar duke falur një natë të paharruar për shqiptarët të ...

Gazeta britanike bën gafën e pafalshme, ngatërron Kosovën me shtetit... (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.02.2018

Ardhja e këngëtares shqiptare me famë botërore në Kosovë për 10-vjetorin e Pavarësisë, ka shkaktuar "zhurmë" edhe në mediat botërore . Një ndër mediat e huaja që ka shkruar për Pavarësinë e Kosovës ...

Mesazhi i Rita Orës pas largimit nga Kosova: Jam krenare që jam shqiptare

Lajmi.net - 18.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka qëndruar dje në Kosovë. Në koncertin e mbajtur në Prishtinë, ajo ka realizuar performancë spektakolare për të gjithë të pranishmit që kishin shkuar për ta ...

DailyMail: Rita performancë të veçantë me vallen tradicionale kosovare

Lajmi.net - 18.02.2018

Rita Ora shfaqi linjat e pabesueshme në koncertin e saj në ajër të hapur me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Ajo performoi në vendlindjen e saj në Kosovë për të shënuar 10 vjet pavarësi ...

Pas përformancës spektakolare, Rita largohet nga Kosova (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.02.2018

Këngëtarja me famë botërore Rita mbajti një koncert në kryeqytetin e Kosovës , për pavarsinë e saj. Përveçse i gëzoi të gjithë me ardhjen e saj për rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës , ...

Rita Ora ndez Prishtinën, shihni videon teksa kërcen vallen e Shotes

LajmiFundit - 18.02.2018

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora emocionoi të gjithë të pranishmit në koncertin e Pavarësisë në Kosovë, me performancën e saj. Këngëtarja kërceu vallen e Shotes, ndërsa në fund shtoi se ishte ...

Pasuria multi milionëshe e Rita Orës

Shqipmedia - 18.02.2018

Fakti që Rita Ora pranoi të këndoj falas në koncertin për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës bëri shumë bujë në Kosovë, madje edhe institucionet e vendit e prezantuan këtë si vyrtyt të saj dhe nderë ...

Rita përqafim të ngrohtë Ledrit para se të nisej në aeroport

Lajmi.net - 18.02.2018

Menjëherë pas përfundimit të koncertit të madh që këngëtarja Rita Ora ka mbajtur në qendër të Prishtinës me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, këngëtares i është dashur të niset menjëherë ...

“The Sun” shkruan për koncertin e Ritës, vitin 1991 në Kosovë…

Almakos - 18.02.2018

Gazeta britanike “The Sun” nuk ka lënë pa i kushtuar një artikull të gjatë këngëtares shqiptare me famë botërore, e cila mbrëmë performoi në Prishtinë.

Rita Ora feston pavarësinë e Ukrainës, gafa e ''Daily Mail'' (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.02.2018

Këngëtarja Rita Ora dje ka përfomruar në koncertin e organizuar për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Koncerti i mbajtur nga Rita Ora në Prishtinë, me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë, ...

Rita nuk niset për Londër pa e përqafuar Ledrin (VIDEO)

Albeu.com - 18.02.2018

Mbrëmja e djeshme shënoi dhjetë vjetorin e pavarësisë me një event spektakolar në qendër të Prishtinës ku qindra mijëra njerëz u mblodhën për të ndjekur performancat e Ledri Vulës dhe Rita Orës.

Rita Ora ndez Prishtinën, shihni videon teksa kërcen vallen e Shotes

Zhurnal - 18.02.2018

Rita Ora ndez Prishtinën, shihni videon teksa kërcen vallen e Shotes Këngëtarja me famë botërore Rita Ora emocionoi të gjithë të pranishmit në koncertin e Pavarësisë në Kosovë, me performancën e saj.

‘Shpërthejnë’ komentet e serbëve ndaj Ritës: “Kosova është Serbi”

Lajmi.net - 18.02.2018

Ylli kosovar, Rita Ora ka qëndruar gjatë ditës së djeshme në Kosovë. Ajo ka dhënë një performancë të shkëlqyeshme me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, shkruan lajmi.net.

Gafa e “Daily Mail”: Rita Ora feston 10-vjetorin e Pavarësisë së Ukrainës

Zhurnal - 18.02.2018

Gafa e “Daily Mail”: Rita Ora feston 10-vjetorin e Pavarësisë së Ukrainës Edhe tabloidi britanik “Daily Mail” i ka kushtuar një artikull koncertit të mbajtur dje nga Rita Ora në Prishtinë.

Rita sjell emocion edhe një herë pas koncertit

Zhurnal - 18.02.2018

Rita sjell emocion edhe një herë pas koncertit Rita tregon numrin e njerëzve të pranishëm në koncertin e mbrëmshëm. Një koncert i përmasave botërore, kështu mund të quhet koncerti për nder të ...

Rita Ora surprizoi Kosovën me “vallen e Rugovës” (FOTO/ VIDEO)

Portalb - 18.02.2018

Festa e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës u shndërrua në një spektakël të vërtetë me këngëtaren e famshme botërore me origjinë nga Kosova, Rita Ora, e cila performoi në qendër të qytetit të ...

A ishin gjysmë milioni kosovarë mbrëmë në shesh? Shihni foton

Lajmi.net - 18.02.2018

Kosova dje festoi 10 vjetorin e Pavarësisë. Gjatë tërë ditës ka pasur aktivitete të shumta kulturore dhe artistike, shkruan lajmi.net. Në mbrëmje ishte organizuar një koncert madhëshhtor, ku e ftuar ...

Rita me falënderim të veçantë për kryeministrin Haradinaj

Lajmi.net - 18.02.2018

Rreth orës 13:00 të ditës së djeshme, këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora arriti në Kosovë. Menjëherë pas arritjes, ajo u vendos në një nga hotelet në qendër të Prishtinës, për të vazhduar ...

I patë të gjitha nga koncerti i Ritës, por jo edhe këto imazhe që s’i lënë vend imagjinatës

Lajmi.net - 18.02.2018

Rita Ora është emri më i komentuar që nga dita e djeshme. Këngëtarja mbrëmë ka dhënë një performancë madhështore në sheshin e Prishtinës, shkruan lajmi.net.

Vera Ora: Kosova e do Ritën e ajo popullin e saj, jam nënë krenare!

Lajmi.net - 18.02.2018

Rita Ora është personazhi më i përfulur në këtë jubile të pavarësisë së Kosovës. Ajo mbrëmë ka mbajtur koncert madhështor në qendër të Prishtinës, shkruan lajmi.net.

Kërcimi i Ritës me “Shotën” trend në YouTube, videon e poston edhe grimeri i njohur

Lajmi.net - 18.02.2018

Dje rreth orës 13:00, këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora arriti në Kosovë. Pas konferencës për medie, takimit me kryeministrin Haradinaj dhe takimet e tjera që kishte, Rita mbajti koncert ...

Koncerti i Rita Orës bën bujë edhe në Serbi

Lajmi.net - 18.02.2018

Mbrëmë në dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës, Rita Ora mbajti një koncert madhështor me më shumë se 300 mijë të ftuar. Këngëtarja shqiptare me famë të madhe në botë ka ndezur atmosferën në ...

Në Prizren shitet pica ‘Rita Ora’

Lajmi.net - 18.02.2018

Në Prizren dikush një restorant e pagëzoi Rita Ora. Gjithçka në të identifikohet me emrin e këngëtares me nam. Edhe muzika që dëgjohet në të është e vetëm e Ritës.

Haradinaj: Dhjetë vjetorit të pavarësisë i keni dhënë shpirt!

Lajmi.net - 18.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka falënderuar këngëtaren Rita Ora që mori pjesë në jubileun e pavarësisë së Kosovës. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ai ka falënderuar të gjithë ata që sipas tij ‘i ...

“Jena shqiptarë, jena shqiptarë”, Rita Ora vallëzon nën ritmet e Valles së Rugovës (Video)

BalkanWeb - 18.02.2018

Madhështor ka qenë koncerti i Rita Orës në Prishtinë, ku ishin mbledhur mijëra njerëz për ta ndjekur nga afër performancën e saj. Me t’u paraqitur në skenë, këngëtarja ka nisur me interpretimin e ...

“Faleminderit Kosovë”, Rita Ora: 300 mijë vetë në koncert, s’do isha këtu pa ju

BalkanWeb - 18.02.2018

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë ku ka mbajtur një koncert edhe para publikut në kryeqytet, për përvjetorin e dhjetë të pavarësisë së Kosovës.

Serbët të revoltuar me Rita Orën: Duhet të edukohesh më shumë. Për ne nuk ekziston më!

BalkanWeb - 18.02.2018

Rita Ora ishte në Prishtinë ditën e djeshme, ku ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin kosovar. E gjithë kjo në vigjiljen e përvjetorit të dhjetë të pavarësisë së Kosovës, të cilën ende nuk ...

Rita Ora nuk largohet nga Kosova pa përqafuar … (Video)

BalkanWeb - 18.02.2018

KOSOVE – Mbrëmja e djeshme shënoi dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës. E për këtë festë ishte organizuar edhe një koncert madhështor me Rita Orën, ku paraprakisht në të njëjtën skenë perfomoi ...

“Krenare që jam shqiptare”, çfarë shkruajnë mediat serbe pas koncertit të Rita Orës në Kosovë

BalkanWeb - 18.02.2018

Në mediat e rajonit nuk ka mundur të mos raportohet për koncertin madhështor të Rita Orës në Kosovë. Rubrikat përkatëse në portalet e ndryshme dhe gazetat online nga vendet e rajonit kanë shkruar për ...

Gafa e Daily Mail: Rita Ora feston dhjetëvjetorin e pavarësisë së Ukrainës (Video)

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në shtetin tonë, e cila gjë ka bërë bujë të madhe në botë. Koncertin e këngëtares sonë në Prishtinë për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, e kanë komentuar ...

300 mijë qytetarë morën pjesë në koncertin e Rita Orës

Koha.net - 18.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka deklaruar se i është thënë që rreth 300 mijë qytetarë morën pjesë në koncertin e saj në Prishtinë për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Rita e mahnitur, nuk mund të besonte se aq shumë njerëz janë mbledhur për të

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora është mahnitur me prezencën e madhe të njerëzve para koncertit të saj. Në disa imazhe që i ka publikuar në rrjetet sociale, këngëtarja është shfaqur e habitur që aq shumë njerëz po ...

“The Sun” shkruan për koncertin e Ritës, vitin 1991 në Kosovë, takimin me Haradinajn…

Gazeta Express - 18.02.2018

Gazeta britanike “The Sun” nuk ka lënë pa i kushtuar një artikull të gjatë këngëtares shqiptare me famë botërore, e cila mbrëmë performoi në ...

Koncerti i Rita Orës përmes 50 fotografive fantastike

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora ka qenë për disa orë në shtetin tonë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë. E gjithë kjo në vigjiljen e shënimit të dhjetëvjetorit të ...

Rita Ora: Më thanë se ishin 300 mijë vetë në koncert, faleminderit Kosovë

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë. Me këtë rast ajo ka mbajtur një koncert edhe para publikut në kryeqytet, në kuadër të vigjiljes së përvjetorit të dhjetë të ...

45 fotot e jashtëzakonshme të Rita Orës në koncertin e mbrëmshëm

Gazeta Express - 18.02.2018

Për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, këngëtarja me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka performuar në sheshin kryesor të Prishtinës. Ashtu siç ka premtuar ajo, koncerti ka qenë madhështor.

Rita nuk niset për Londër pa e përqafuar Ledrin

Gazeta Express - 18.02.2018

Mbrëmja e djeshme shënoi dhjetë vjetorin e pavarësisë me një event spektakolar në qendër të Prishtinës ku qindra mijëra njerëz u mblodhën për të ndjekur performancat e Ledri Vulës dhe Rita ...

Portali serb, Blic: Rita Ora publikoi fotografi që irritoi ndjenjat e serbëve

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora arriti në Prishtinë ditën e djeshme, ku ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin kosovar. E gjithë kjo në vigjiljen e përvjetorit të dhjetë të pavarësisë së Kosovës, të cilën ende ...

Rita Ora gjatë rrugës për në aeroport takohet me Ledri Vulën (Video)

Telegrafi - 18.02.2018

Mbrëmja e djeshme shënoi dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës. E për këtë festë ishte organizuar edhe një koncert madhështor me Rita Orën, ku paraprakisht në të njëjtën skenë perfomoi edhe reperi, ...

Edhe këtë e bëri Rita në hotelin e Pacollit

Gazeta Express - 18.02.2018

Rita Ora , është këngëtarja shqiptare që mbrëmë i dha vulë koncerteve të saj duke krijuar një atmosferë të ...

Ora: Kënaqësi të takohesha me kryeministrin, biseduam për të ardhmen e Kosovës

Koha.net - 18.02.2018

Këngëtarja Rita Ora, e cila mbrëmë bëri një performancë të jashtëzakonshme në Prishtinë, me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës, pati një takim edhe me kryeministrin e Kosovës, Ramush ...

Metro i Anglisë: Rita Ora perëndeshë në Kosovë

Gazeta Express - 18.02.2018

Metro.co.uk ka shkruar për koncertin e Rita Orës të mbajtur mbrëmë në Prishtinë për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës dhe rrugëtimin në qytetin e saj të ...

Rita Ora sjell imazhe provokuese prej hotelit gjatë qëndrimit në Prishtinë (Foto)

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora ka qëndruar për disa orë në vendlindjen e vetë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur mbrëmë një koncert në kryeqytetin kosovar, Prishtinë. E gjithë kjo në vigjiljen e dhjetëvjetorit të pavarësisë ...

Koncerti i Rita Orës për 10-vjetorin e Pavarësisë, konsiderohet i suksesshëm

Telegrafi - 18.02.2018

Nisi me një logo të vonuar e të rifreskuar, si dhe plot aludime e thashetheme rreth ardhjes së këngëtares Rita Ora në Kosovë, mirëpo gjithçka u përmbyll me një natë fantastike në kremtimin e 10 ...

Kështu e 'kalli' mbrëmë Rita Ora me vallen e Rugovës

Gazeta Express - 18.02.2018

Rita Ora shfaqi linjat e pabesueshme në koncertin e saj në ajër të hapur me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së ...

Shikoni se çfarë i bëri Rita Ledrit mbrëmë

Gazeta Express - 18.02.2018

Rita Ora ishte mbrëmë në Prishtinë për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ku mbajti një koncert në sheshin ...

Rita Ora u vesh kuq e zi, artisti me famë botërore: Dua edhe unë (Foto)

BalkanWeb - 18.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ishte e ftuara speciale me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ku ka mbajtur një koncert në sheshin e Prishtinës para mijëra qytetarëve.

Rita arrin 13 milionë ndjekës në Instagram

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora ka arritur shifrën prej 13 milionë ndjekësish në Instagram dhe për këtë gjë ka bërë një falënderim të veçantë për fansat e saj. Këngëtarja shqiptare e ka publikuar një fotografi, në të cilën ...

13 milionë njerëz ndjekin Rita Orën

Koha.net - 18.02.2018

Këngëtarja Rita Ora gëzon një popullaritet shumë të madh në rrjetet sociale. 13 milionë njerëz ndjekin atë në Instagram, transmeton Koha.net. Përmes një postimi në këtë rrjet social, Rita Ora ka ...

Tabloidet kryesore britanike shkruajnë për dukjen e Rita Orës në Kosovë

Telegrafi - 18.02.2018

Të shtunën mbrëma, më 17 Shkurt, në dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës, në Prishtinë ka qëndruar këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e cila ka mbajtur një koncert madhështor para ...

“Jam krenare që jam shqiptare” – titujt në mediat kroate, boshnjake dhe serbe rreth koncertit të Ritës në Kosovë

Telegrafi - 18.02.2018

Në mediat e rajoni nuk ka mundur të mos raportohet për koncertin madhështor të Rita Orës në Kosovë. Rubrikat përkatëse në portalet e ndryshme dhe gazetat online nga vendet e rajonit kanë shkruar për ...

Rita Ora i bën 13 milionë ndjekës në Instagram

Gazeta Express - 18.02.2018

Këngëtarja Rita Ora gëzon një popullaritet shumë të madh në rrjetet ...

Tabloidi Metro: Rita pritet si perëndeshë në vendlindje për koncertin e Pavarësisë

Telegrafi - 18.02.2018

Rita Ora ka dëshmuar se atdheu është atje ku të rreh zemra, pasi është kthyer në vendlindjen e saj Kosovë, për një koncert madhështor për Pavarësinë – nis artikullin Metro për performancën e ...

Koncerti madhështor i Rita Orës në Kosovë çmend serbët: Për ne nuk ekziston më!

Durres Lajm - 18.02.2018

Rita Ora ishte në Prishtinë ditën e djeshme, ku ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin kosovar. E gjithë kjo në vigjiljen e përvjetorit të dhjetë të pavarësisë së Kosovës, të cilën ende nuk ...

Performoni në Kosovë, serbët revoltohen me Rita Orën: Për ne nuk ekziston më

Gazeta Tema - 18.02.2018

Rita Ora ishte në Prishtinë ditën e djeshme, ku ka mbajtur një koncert madhështor në kryeqytetin kosovar. E gjithë kjo në vigjiljen e përvjetorit të dhjetë të pavarësisë së Kosovës, të cilën ende nuk ...

VIDEO/ Rita Ora ndal makinën dhe përqafon reperin e njohur shqiptar

Java News - 18.02.2018

Mbrëmja e djeshme shënoi dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës. E për këtë festë ishte organizuar edhe një koncert madhështor me Rita Orën, ku paraprakisht në të njëjtën skenë perfomoi edhe reperi, ...

FOTOT: Mesazhi prekës i Rita Orës pas largimit nga Kosova: Jam krenare, jam shqiptare

Gazeta Tema - 18.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ishte dje në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Ajo zhvilloi një concert madhështor në Prishtinë ku morën pjesë 300 mijë persona.

FOTOT: “The Sun” shkruan për koncertin e Rita Orës

Gazeta Tema - 18.02.2018

Pristigjozja britanike “The Sun” nuk ka lënë pa i kushtuar një artikull të gjatë këngëtares shqiptare me famë botërore Rita Ora, e cila mbrëmë performoi në Prishtinë.

Në Prizren shitet pica ‘Rita Ora’

Alb Portali - 18.02.2018

Vetë pronari është fans i flaktë i këngëtares shqiptare. Loading... “Ishim me një shok duke pirë kafe edhe i pamë disa foto të Rita Orës tu hongër pica edhe vendosëm me ia lënë emrin Rita Ora.

Me valle shqiptare e veshur Kuq e Zi, Rita Ora "ndez" Prishtinën (FOTO&VIDEO)

Durres Lajm - 18.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore ka performuar mbrëmë në koncertin e 10 vjetorit të Pavarsisë së Kosovës, i cili mblodhi mijëra njerëz. Rita Ora u ngjit në sheshin “Nënë Tereza” të Prishtinës ku ...

“Jam krenare, jam shqiptare”, mesazhi i Rita Orës pas largimit nga Kosova (FOTO)

Durres Lajm - 18.02.2018

Këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova ishte e ftuara speciale në koncertin për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, e cila mbajti një koncert madhështor në sheshin "Nënë Tereza".

Video/ Rita Ora koncert madhështor në Prishtinë: Jam krenare, jam shqiptare!

Java News - 18.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka ndezur Prishtinë me koncertin madhështor që u organizua për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në mbrëmjen magjike nuk munguan as surprizat që Rita ...

“Rita Ora feston 10 vjetorin e pavarësisë së Ukrainës”, ja gafat njëra pas tjetrës së “Daily Mail”

Gazeta Tema - 18.02.2018

Këngëtarja Rita Ora ka zënë hapësirë të mediave rozë në botë për performancën e saj për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Koncerti i Rita Orës në Prishtinë është komentuar pozitivisht nga pjesa më ...

Gafa e “Daily Mail”: Rita Ora feston pavarësinë e Ukrainës

Java News - 18.02.2018

Koncertin e Rita Orës në Prishtinë për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, e kanë komentuar pjesa më e madhe e mediave botërore, të cilat kanë vlerësuar performancën e këngëtares shqiptare.

FOTOT: Rita Ora “çmend” fansat me veshjen kuq e zi, shfaqet tepër seksi

Gazeta Tema - 18.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora zhvilloi një koncert madhështor në Prishtinë me rastin e 10 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. E emocionuar dhe duke folur në gjuhën shqipe, Rita ...

Kjo është pasuria e Rita Orës

Antpress - 18.02.2018

Fakti që Rita Ora pranoi të këndoj falas në koncertin për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës bëri shumë bujë në Kosovë, madje edhe institucionet e vendit e prezantuan këtë si vyrtyt të saj dhe nderë ...

Rita Ora “tërboi” Kosovën me kostumin e saj kuqezi (Foto)

Antpress - 10.03.2018

Rita Ora u kthye në Kosovë për të festuar 10-vjetorin e pavarësisë të vendit dhe nuk i zhgënjeu bashkëatdhetarët e ...

Rita Ora kërcen vallen e Rugovës dhe kalli Prishtinën teksa flet shqip (Video)

Antpress - 18.02.2018

Rita Ora ka qenë mbrëmjen e djeshme në Prishtinë, në një koncert të mbajtur me rastin e Pavarësisë, ku sikurse ka bërë me dije përmes një postimi në instagram, kanë qenë të pranishëm të paktën 300 ...

Video/ Rita Ora nuk largohet pa përqafuar Ledri Vulën, nuk e dinim këtë raport mes tyre

Antpress - 18.02.2018

Mbrëmjen e djeshme këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ndezi sheshin e Prishtinës me një koncert të mbajtur për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Zbulohet befasia e madhe që e paralajmëroi Rita Ora

Lajmi.net - 17.02.2018

Kur publikoi një video në llogarinë e saj në Instagram, Rita ora po ftonte gjithë shqiptarët t’i vinin në koncert. Rita në videon me mesazhin e dashurisë për bashkë kombasit e saj, paralajmëroi edhe ...

Rita Ora publikon imazhet e para pas arritjes në Kosovë (Foto/Video)

Portalb - 17.02.2018

Rita Ora tashmë ka arritur në shtetin e Kosovës. Ajo është pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” nga ana e fansave dhe këshillit organizues të koncertit.

Rita Ora publikon imazhet e para pas arritjes në Kosovë (Foto/Video)

Almakos - 17.02.2018

Rita Ora tashmë ka arritur në shtetin e Kosovës. Ajo është pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” nga ana e fansave dhe këshillit organizues të koncertit.

Rita Ora arrin në Kosovë per koncertin e pavaresise

SOT - 17.02.2018

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora sapo ka arritur në aeroportin “Adem Jashari”. Këto janë pamje nga vendi i ngjarjes, ndërsa për pak çaste ajo pritet që të dal nga aeroporti për të vazhduar me ...

Rita Ora: Urime pavarësia, ju premtoj super koncert

Ina - 17.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është dalur në një konferencë për shtyp të mbajtur në Prishtinë në orët e pasdites ...

Daily Mail: Kthimi triumfues i Rita Orës në vendlindje pas ikjes nga lufta

Albeu.com - 17.02.2018

“Rita Ora kthehet në vendlindje, Kosovë, për të kremtuar 10 vjetorin e pavarësisë: Këngëtarja bën kthim triumfues vite pasi familja e saj u larguan”. Është ky titulli të cilin i ka vënë “ Daily Mail” ...

Rita Ora nis koncertin në Prishtinë e veshur kuq e zi

Albeu.com - 17.02.2018

Koncerti më i madh i mbajtur ndonjëherë në Kosovë sapo ka nisur. Sheshet kryesore janë mbushur me njerëz të ardhur nga shumë vende të botës për koncertin e Rita Orës në Prishtinë.

Rita Ora niset për Kosovë: Mezi po pret të performoj në Prishtinë

Almakos - 17.02.2018

Rita Ora do të jetë e pranishme sot në Kosovë . Këngëtarja shqiptare do të mbajë një koncert në kryeqytetin kosovar në vigjilien e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Festa e pavarësisë, Rita Ora niset për Kosovë

LajmiFundit - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora tashmë është nisur drejt Kosovës. Në ora 12:00 pritet të arrijë në Prishtinë. Ajo është shprehur tejet e gëzuar që po vjen në vendin e lindjes, aty ku ...

Rita Ora niset për Kosovë, publikohet videoja

Portalb - 17.02.2018

Këngëtarja me prejardhje kosovare që ka arritur famë ndërkombëtare, Rita Ora do të qëndrojë sot në Kosovë. Ajo do të jetë pjesë e koncertit qendrorë që organizohet me rastin e 10 vjetorit të ...

Rita Ora arrin në Kosovë, gjatë ditës do të mbajë konferencë për shtyp

Almakos - 17.02.2018

Rita Ora tashmë ka arritur në shtetin e Kosovës. Ajo është pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” nga ana e fansave dhe këshillit organizues të koncertit.

Rita Ora harron diçka në Aerportin e Prishtinës

Albeu.com - 17.02.2018

Këngëtarja shqiptare e Kosovës me famë botërore, Rita Ora, pak më herët ka arrit në Aeroportin e Prishtinës . Pak minuta më parë ajo ka lëshuar aeroportin për t’i nisur në drejtim të kryeqytetit.

Rita Ora: Urime pavarësia, ju premtoj super koncert

Almakos - 17.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është dalur në një konferencë për shtyp të mbajtur në Prishtinë në orët e ...

Rita Ora shfaqet e mahnitëse në Prishtinë, mesazhi i saj për shqiptarët (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.02.2018

Këngëtarja me fame botërore, Rita Ora ka dalë edhe para mediave në Prishtinë duke i uruar të gjithë shqiptarët gëzuar 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, shkruan albeu.com.

Gazetari i RTV Dukagjinit i propozon martesë Rita Orës, ajo pajtohet për një takim (Video)

Almakos - 17.02.2018

Rita Ora ka folur për herë të parë pas arritjes në Kosovë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë ...

Rita Ora: Ne kemi shumë talente, duhet ta bëjmë vendin tonë krenar (Foto/Video)

Almakos - 17.02.2018

Rita Ora ka folur për herë të parë pas arritjes në Kosovë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë ...

Në Kosovë për koncertin e Pavarësisë, Rita bën shqiponjën me duar

LajmiFundit - 17.02.2018

Është në Kosovë, për të përformuar në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Këngëtarja Rita Ora që nga arritja në aeroport e deri në përfundim të konferencës, është pritur e përcjellë nga mediet me ...

Pritja e Rita Orës nga aeroporti dhe përcjellja deri në hotel përmes fotografive

Ina - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora sot ka arritur në Kosovë. E që nga zbritja në aeroportin ndërkombëtar Adem Jashari ajo është pritur me një siguri të lartë dhe e tillë është dërguar deri në hotel, shkruan ...

Harta e artë e Kosovës, dhuratë nga kryeministri Haradinaj për Rita Orën

Almakos - 17.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka pritur në një takim këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Me rastin e festës së dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kreu u Qeverisë ...

Daily Mail: Kthimi triumfues i Rita Orës në vendlindje pas ikjes nga lufta /FOTO

Lajmi.net - 17.02.2018

“Rita Ora kthehet në vendlindje, Kosovë, për të kremtuar 10 vjetorin e pavarësisë: Këngëtarja bën kthim triumfues vite pasi familja e saj u larguan”. Është ky titulli të cilin i ka vënë “Daily Mail” ...

Rita pozon me bluzën me mbishkrimin “Kosova”: Dita e Pavarësisë së vendit tim të mrekullueshëm

Almakos - 17.02.2018

Derisa po bëhet gati për koncertin e madh në Prishtinë, Rita Ora ka vazhduar ta promovojë botërisht Kosovën. Në profilin e saj në Instagram, ku numëron afro 13 milionë ndjekës, këngëtarja e ka ...

Hidhërohen serbët me Ritën: Për ne më nuk ekziston

Shqipmedia - 17.02.2018

Bukuroshja Rita Ora, e cila pritet pas pak minutash të zhvillojë koncertin e saj të madh në Prishtinë për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka zemëruar fansat e saj serbë.

Rita: Stuhia po vjen (FOTO)

Albeu.com - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora sonte do të përformojë në koncert në Prishtinë. Ajo ka lënë të kuptohet se mbrëmja e sotme do të jetë e zjarrtë. Rita ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet që ka veshur ...

Rita Ora merr propozim live për martesë në 10 vjetorin e pavarësisë

LajmiFundit - 17.02.2018

Rita Ora, këngëtarja shqiptare me famë botërore është bërë pjesë e festës së madhe të Kosovës për 10-vjetorin e Pavarësisë, për të cilin do dhurojë një koncert në Prishtinë.

Videoja e mikpritjes që iu bë Ritës në Kosovë nga një vajzë e vogël, pëlqehet edhe nga Neymar

Almakos - 17.02.2018

Rita Ora është temë e ditës në Kosovë, por edhe mediat ndërkombëtare, ndërkohë që edhe të famshmit që njihen me të, kanë mundur të njoftohen me aktivitetet e saja në Kosovë.

Daily Mail: Rita Ora kthehet në atdheun e saj për të festuar 10-vjetorin e Pavarësisë, këngëtarja bën një rikthim ...

Almakos - 17.02.2018

Një prej tabloideve më të lexuara britanike, Daily Mail , i ka kushtuar një artikull arritjes së Rita Orës në Kosovë. Këngëtarja britanike, Rita Ora, është parë duke arritur në Kosovë sot (e shtunë) ...

Nis koncerti në sheshin Skënderbeu, mijëra njerëz në pritje të Ritës

Albeu.com - 17.02.2018

Para pak çastesh ka nisur koncerti në sheshin ‘ Skënderbeu ’ në Prishtinë. Ky koncert që po mbahet në shenj të manifestimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ka mbledhur në vete me mijëra ...

“Jena shqiptarë, jena shqiptarë”, Rita vallëzoi nën ritmet e Valles së Rugovës

Almakos - 17.02.2018

Madhështor ka qenë koncerti i Rita Orës në Prishtinë, ku ishin mbledhur mijëra njerëz për ta ndjekur nga afër performancën e saj. Me t’u paraqitur në skenë, këngëtarja ka nisur me interpretimin e ...

Pas koncertit, Rita largohet nga Kosova

Almakos - 17.02.2018

Madhështor ka qenë koncerti i Rita Orës në qendër të kryeqytetit të Kosovës, Prishtinë. Shqiptarja me famë botërore është kthyer në vendin e saj të lindjes për të performuar para mijëra njerëzve që ...

Rita Ora në gjuhën shqipe: URIME PAVARËSIA

Lajm - 17.02.2018

Ka përfunduar koncerti që u mbajt në shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë. Kjo mbrëmje që u hap rreth orës 21:00 me Ledrin, përfundoi para pak minutash me urimin e këngëtares Rita Ora, e cila ...

Haradinaj i bën thirrje qytetarëve që të dalin për Rita Orën

Albeu.com - 17.02.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj ka ftuar qytetarët që sonte të dalin në koncertin e Rita Orës. Haradinaj gjatë mbledhjes së qeverisë e cila po mbahet për nderë të 10 vjetorit të pavarësisë ...

Rita Ora niset për Kosovë /VIDEO

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja me prejardhje kosovare që ka arritur famë ndërkombëtare, Rita Ora do të qëndrojë sot në Kosovë. Ajo do të jetë pjesë e koncertit qendrorë që organizohet me rastin e 10 vjetorit të ...

Prindërit e Ritës po festojnë në Prishtinë

Zhurnal - 17.02.2018

Prindërit e Ritës po festojnë në Prishtinë Rita Ora pritet që nesër të vijë në Kosovë për të mbajtur koncertin tashmë të përfolur që një muajPor, prindërit e Ritës nuk kanë zgjedhur që të vinë bashkë ...

Në aroportin “Adem Jashari” çdo gjë gati për pritjen e Rita Orës /FOTO

Lajmi.net - 17.02.2018

Në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë në çdo moment pritet të arrij ylli botëror me prejardhje nga Kosova, Rita Ora. Për ta pritur atë është angazhuar edhe një kompani e sigurimit, njofton Klan ...

Rita Ora arrin në Kosovë, u ikën medieve

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora tashmë ka arritur në Kosovë. Rita sapo ka dalur bashkë me ekipin e saj nga pjesa “VIP” në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, shkruan lajmi.net.

Rita Ora mbërrin në Prishtinë

Albeu.com - 17.02.2018

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora sapo ka arritur në aeroportin “Adem Jashari”. Këto janë pamje nga vendi i ngjarjes, ndërsa për pak çaste ajo pritet që të dal nga aeroporti për të vazhduar me ...

Fotografia e parë e Rita Orës pas arritjes në Kosovë

Lajmi.net - 17.02.2018

Rita Ora ka arritur në Kosovë. Ajo pak minuta më parë ka arritur në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, shkruan lajmi.net. Këngëtarja nuk ka dashur të ndalet për tu prononcuar për medie, madje ...

Nga emocionet, Rita harron valixhen në aeroplan

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, pak më herët ka arrit në Aeroportin e Prishtinës. Pak minuta më parë ajo ka lëshuar aeroportin për t’i nisur në drejtim të kryeqytetit.

Rita Ora mbërrin në Kosovë

Albeu.com - 17.02.2018

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovë s, këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora u ftua të performonte në Kosovë. Këngëtarja sapo ka zbritur në aeroportin ''Adem Jashari'' , ...

Kështu u prit Rita me të arritur në Kosovë: Sa mikpritje e ëmbël… /VIDEO

Lajmi.net - 17.02.2018

Rita Ora ka arritur në Kosovë. Me të arritur në Kosovë këngëtarja është ndalur nga një vajzë e vogël e cila e përqafoi këngëtaren dhe në gjuhën angleze i uroi mirëseardhje, shkruan lajmi.net.

Rita Ora pritet me pite, fli e mantia: Jam në shtëpi

Lajmi.net - 17.02.2018

Rita Ora tashmë është vendosur në hotel ku do të qëndrojë deri në kohën e koncertit. Këngëtarja me të pushuar paksa nga udhëtimi, ka filluar t’i ndajë me ndjkësit imazhet e para në rrjete sociale, ...

Numër i madh njerëzish para hotelit ku po qëndron Rita Ora

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora është shndërruar në personazhin më të përfolur gjatë ditës së sotme. Gati dy orë më parë, Rita ka arritur në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, shkruan lajmi.net.

Prindërit e Ritës po presin konferencën e së bijës

Lajmi.net - 17.02.2018

Rreth orës 13:00 të ditës së sotme këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora ka arritur në Kosovë. Pas aeroportit, ajo është vendosur në një hotel në qendër të kryeqytetit ku edhe po pushon para ...

Rita Ora mbërrin në Prishtinë, rrethohet nga fansat dhe ushqimet tradicionale (VIDEO)

Albeu.com - 17.02.2018

Momenti i shumëpritur erdhi!minuta më parë ka mbërritur në Kosovë. Në aeroport Rita u prit nga zyrtarë, gaztarë dhe fansa të shumtë. Në rrjetin social Instagram këngëtarja me prejardhje shqiptare ka ...

Rita merr propozim për martesë në fillim të konferencës

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora po qëndron në Kosovë. Pak minuta më parë, ka përfunduar konferenca e saj dhënë medieve, ndërsa që në fillim ajo është befasuar nga një veprim, shkruan ...

E papritur! Gazetari kosovar i propozon martesë Rita Orës

Albeu.com - 17.02.2018

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora u ftua të performonte në Kosovë. Këngëtarja është mirëpritur në aeroportin ''Adem Jashari'', ...

Ramush Haradinaj pret Rita Orën: I dhuron hartën e Kosovës /VIDEO

Lajmi.net - 17.02.2018

Pak minuta me parë, Rita Ora është pritur nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Pas konferencës për medie, këngëtarja shkoi në takim te Haradinaj i cili e priti atë dhe i dhuroi një hartë të ...

RITA ORA në Prishtinë: Sonte do të jetë shou më i mirë ndonjëherë /VIDEO-FOTO

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora po qëndron në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Ajo ka arritur rreth orës 13:00, ndërsa bashkë me ekipin e saj po qëndrojnë në një nga hotelet e kryeqytetit, shkruan ...

Momenti kur Rita bën shqiponjën me duar

Lajmi.net - 17.02.2018

Është në Kosovë, për të përformuar në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Këngëtarja Rita Ora që nga arritja në aeroport e deri në përfundim të konferencës, është pritur e përcjellë nga mediet me ...

Pritja e Rita Orës nga aeroporti dhe përcjellja deri në hotel përmes fotografive

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora sot ka arritur në Kosovë. E që nga zbritja në aeroportin ndërkombëtar Adem Jashari ajo është pritur me një siguri të lartë dhe e tillë është dërguar deri në hotel, shkruan ...

Vajza e këngëtarit kosovar emocionoi Ritën në aeroportin “Adem Jashari” /VIDEO

Lajmi.net - 17.02.2018

Rreth orës 13:00, këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka arritur në Kosovë. Tek hyrja “VIP” ishin mbledhur një numër i madh i gazetarëve për ta pritur atë, shkruan lajmi.net.

Kështu Rita u përqafua përpara konferencës

Lajmi.net - 17.02.2018

Rita Ora pas ardhjes në Kosovë ka mbajtur një konferencë për medie. Por, para kësaj konference, ajo u përqafua nga një vajzë e vogël që mezi ka pritur ta takojë këngëtaren, shkruan lajmi.net Rita ka ...

Haradinaj: Rita është ylli i Kosovës, por edhe yll i muzikës botërore

Almakos - 17.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, në vazhdën e aktiviteteve në ditën e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është takuar me kryeministrin e Republikës, Ramush Haradinaj.

Rita Ora: As për Oskar nuk kam pasur kaq shumë emocione

Albeu.com - 17.02.2018

Koncerti në Kosovë duket se i ka sjell shumë emocione këngëtares Rita Ora Ajo ka thënë se ka aq shumë emocione para këtij koncerti saqë kështu nuk është ndier as për çmimet Oskar .

Haradinaj i jep Rita Orës hartën e Kosovës

Albeu.com - 17.02.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj gjatë takimit me Rita Orën, i ka dhënë asaj një hartë të Kosovës në shënjë falënderimi. Haradinaj e falendëroi Rita Orën për ardhjen e saj në Kosovë dhe ...

Rita: E pyeta babain se çka mund të bëj unë për Kosovën

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora pas arritjes në Prishtinë ka mbajtur një konferencë për shtyp. Në mes të pyetjeve, ajo është pyetur edhe për ndjenjat që ka përjetuar kur është zgjedhur si “Ambasadorja e nderit ...

Rita Ora performoi në Prishtinë në jubileun e pavarësisë

Evropaelire - 17.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka performuar disa këngë në koncertin në Prishtinë, i cili është manifestimi qendror me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora e vë në siklet zyrtarin e presidencës

Albeu.com - 17.02.2018

Pyetja e një gazetareje ka vënë në siklet zyrtarin e presidencës së Kosovës, Ardian Arifaj . Gjatë konferencës për shtyp të këngëtares Rita Ora, pyetja drejtuar këngëtares kosovare se “cilat janë ...

Me këtë foshnje në duar Rita uron pavarësinë, shihemi në koncert

Lajmi.net - 17.02.2018

Sonte do të përformojë në koncertin që do mbahet në sheshet në Prishtinë. E para koncertit, Rita ka zgjedhur të çlodhet dhe të pushojë dhe këtë gjë po e bën pranë një foshnje, shkruan lajmi.net Ajo ...

Rita Ora falënderon kryeministrin Haradinaj për mikpritjen: Do vazhdoj që të bëj gjëra që të ndiheni krenarë me mua

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora sot është pritur në Prishtinë edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj. Ajo në Instastory ka hedhur një fotografi ku shihet bashkë me Haradinajn deri sa ai po ia dhuronte hartën e ...

Rita Ora viziton Ambasadorin e Britanisë së Madhe para koncertit

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora po vazhdon agjendën e saj në Kosovë. Ajo përpos koncertit që do ta mbaj sonte nga ora 22:00, ka realizuar edhe disa vizita e ka mbajtur edhe konferencë për medie, shkruan ...

Gëzim i madh që e takuan, kështu vrapojnë fansat pas Ritës

Lajmi.net - 17.02.2018

Ka kohë që po e presin ardhjen e saj. E tani që Rita Ora është në Kosovë, shumë fansa kanë dalur që ta presin atë që e duan dhe e dëgjojnë çdo ditë, shkruan lajmi.net Rita ka hedhur një video në ...

Rita: Bluzat janë bërë për këtë përvjetor, do shkojnë për bamirësi

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora sonte do të përformojë në koncert në Prishtinë. E për sonte, ajo ka thënë se “kena me kall”, shkruan lajmi.net Rita ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet që ka veshur ...

Neymar ia bën “Like” videos së Rita Orës në Kosovë

Lajmi.net - 17.02.2018

. Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, po qëndron në Kosovë në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Rita Ora, sonte nga ora 22:00 do të mbajë një koncert të madh në sheshin ‘Skënderbeu’ në ...

Rita nga dritarja e hotelit po shijon atmosferën pak para koncertit

Lajmi.net - 17.02.2018

Nuk kanë mbetur edhe shumë minuta që të filloj koncerti që shënon 10 vjetorin e pavarësisë. E mbrëmjen për sonte nga ora 20:00 do ta hap reperi kosovar Ledri Vula, shkruan lajmi.net E ndërsa, Rita do ...

Vajza e Behgjet Pacollit takohet me Rita Orën

Lajmi.net - 17.02.2018

Rita Ora sot ka pasur shumë takime. E një nga personat me të cilët ajo u takua është edhe Hana, vajza e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të PJ-së, Behgjet Pacollit, shkruan lajmi.net Pacolli ka ...

Rita Ora i tregon botës se është në Prishtinë, shkruan shqip: Kena me kallë

Lajm - 17.02.2018

Rita Ora po qëndron në Kosovë derisa për pak orë do të mbajë një koncert. Këngëtarja e famshme ka paralajmëruar shumë atmosferë në koncertin që pritet të nis për pak kohë.

Rita: Ju premtoj se do t’iu bëj krenar

Lajmi.net - 17.02.2018

Nuk kanë mbetur edhe shumë orë deri në daljen e saj në skenë. E nga ballkoni i hotelit, Rita Ora po vëzhgon atmosferën që po mbretëron në rrugët dhe sheshet e Prishtinës, shkruan lajmi.net Ajo ka ...

Rita Ora ofron mbështetje për gratë e dhunuara gjatë luftës

Lajmi.net - 17.02.2018

Rita Ora u ka thënë të mbijetuarave të dhunimeve të luftës së fundit në Kosovë se ajo është frymëzuar nga forca dhe rimëkëmbja e tyre. “U ul në mesin e tyre. Ua mbajti dorën. I përqafoi. I ngushëlloi.

Rita Ora ofron mbështetje për gratë e dhunuara gjatë luftës

Albeu.com - 17.02.2018

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora është takuar edhe me përfaqësuese të të mbijetuareve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, si dhe ambasadorin britanik Ruair O’Connell.

Nis koncerti në sheshin ‘Skënderbeu’, mijëra njerëz në pritje të Ritës

Lajmi.net - 17.02.2018

Para pak çastesh ka nisur koncerti në sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë. Ky koncert që po mbahet në shenj të manifestimit të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ka mbledhur në vete me mijëra ...

Rita përmend Kosovën në koncert kur këndoi këngën ‘Shine Ya Light’

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora ka nisur përformancën e saj në koncertin e organizuar për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ajo këtë koncert e filloi me këngën ‘I ëill never let you doën’ e më pas e ...

Rita Ora kuqezi në Prishtinë, me mijëra njerëz në koncert

Portalb - 17.02.2018

Rita Ora nisi koncertin në sheshin ”Nëna Tereza” në Prishtinë. Paraqitja e saj në skenë u shoqerua nga kryeministri Ramush Haradinaj. Rita Ora ka mbledhur mijëra njerëz në sheshet e Prishtinës.

Moment madhështor: Rita ngjitet në skenën, e nis me ‘I will never let you down’

Lajmi.net - 17.02.2018

Tashmë ka ardhur momenti kur këngëtarja Rita Ora do të përformojë në koncertin e organizuar në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Rita është ngjitur në skenë dhe menjëherë ka elektrizuar skenën me ...

Haradinaj i dhuron “hartën e artë” Rita Orës: Kënaqësi të pres yllin e përmasave botërore

Portalb - 17.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dhuruar “hartën e artë” të Kosovës këngëtares me famë ndërkombëtare Rita Ora. Gjatë takimit zyrtar ku ishin të pranishëm familjet Haradinaj dhe Ora, ...

“I Will Never Let You Down” dhe “Shine Your Light, këngët hapëse të performancës së Ritës në Prishtinë

Almakos - 17.02.2018

Shqiptarja e famshme, Rita Ora, është paraqitur në skenën e vendosur në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës. Mijëra njerëz janë mbledhur në kryeqytet për ta përcjellë koncertin madhështor, në të cilin ...

O?Connell në koncertin e Rita Orës, ka një pyetje për qytetarët (FOTO)

Albeu.com - 17.02.2018

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’ Connell po merr pjesë në koncertin që po mbahet në shesh për nder të 10 vjetorit të pavarësisë. Ai nga një foto që ka publikuar në Facebook tregon ...

Dështimi i madh i RTK-së – ndërpret transmetimin në kulmin e koncertit të Rita Orës

Portalb - 17.02.2018

Kur këngëtarja me famë botërore Rita Ora, ishte në kulmin e koncertit në Prishtinë duke kënduar këngën e “Shotës” e paralajmëruar nga këngëtarja si befasi për këtë koncert, RTK-ja ka dështuar ...

Veshja e Ritës merr vëmendjen, ja me çka doli këngëtarja në koncert

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora po vazhdon përformancën e saj në Prishtinë. Por, një vëmendje të madhe mori veshja e saj, e cila nuk ka se si t’i ikë syrit të paparazzit.

Ja si Rita kërceu në koncert me vallen ‘Shota’

Lajmi.net - 17.02.2018

Ka qenë mysfirja speciale në koncertin që u mbajt sonte në Prishtinë për nderë të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. E Rita Ora me këngët e saj ka argëtuar me mijëra njerëz që ishin prezentë, ...

Përfundoi koncerti madhështor i Ritës për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Almakos - 17.02.2018

Rita Ora i ka argëtuar mijëra njerëz që kanë dalë në qendër të Prishtinës për ta festuar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Për ditën kur u shënuan 10 vjet shtet, ishte përgatitur një eveniment i ...

Rita Ora në gjuhën shqipe: URIME PAVARËSIA

Lajmi.net - 17.02.2018

. Ka përfunduar koncerti që u mbajt në shënimin e 10 vjetorit të pavarësisë. Kjo mbrëmje që u hap rreth orës 21:00 me Ledrin, përfundoi para pak minutash me urimin e këngëtares Rita Ora, e cila ...

Rita surprizoi Prishtinën me Shotën (VIDEO)

Albeu.com - 17.02.2018

Shota është performuar në Prishtinë në koncertin e madh të pavarësisë nga këngëtarja me famë botërore Rita Ora. Këtë befasi Rita e kishte paralajmëruar ditë më parë nëpërmjet një video në Instagram.

Fatmir Limaj e Arban Abrashi shijojnë atmosferën në koncertin e Rita Orës

Lajmi.net - 17.02.2018

. Sonte në koncertin e këngëtares Rita Ora kishte edhe fytyra të njohura publike. Ndër ta edhe politikan të njohur, shkruan lajmi.net Lajmi.net ju sjell foto nga vendi i ngjarjes në të cilat shihet ...

Pas performancës spektakolare, Rita largohet nga Kosova

Lajmi.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora sonte ka përfomruar në koncertin e organizuar për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. E tani që koncerti përfundoi, ajo po kthehet ne aeroport, për t’u kthyer në vendin ...

Daily Mail e ngatërron Kosovën me Ukrainën gjatë raportimit për ardhjen e Rita Orës (VIDEO)

Albeu.com - 17.02.2018

Gazeta britanike Daily Mail në versionin e saj online e ka ngatërruar Kosovën me Ukrainën , duke shkruar që “ Rita Ora feston 10 vjetorin e pavarësisë së Ukrainës”, mbishkrim ky që shoqëron një video ...

Anita Haradinaj shijon në maksimum koncertin e Ritës

Lajmi.net - 17.02.2018

Në koncertin e Rita Orës prezent kanë qenë me mijëra njerëz. E ndër ta, ka pasur edhe fytyra publike, shkruan lajmi.net Përpos Fatmir Limës e Arban Abrashit, e pranishme në këtë koncert ka qenë edhe ...

RTK sqarohet pse ndërpreu transmetimin e koncertit të Rita Orës

Lajmi.net - 17.02.2018

Radio Televizioni i Kosovës ka ndërprerë transmetimin direkt të koncertit të Rita Orës pa kurrfarë sqarimi. Por, një sqarim pse ka ndodhur kjo e ka dhënë redaktori përgjegjës, Lorik Arifaj.

Rita Ora publikon imazhet e para pas arritjes në Kosovë (Foto/Video)

Telegrafi - 17.02.2018

Rita Ora tashmë ka arritur në shtetin e Kosovës. Ajo është pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” nga ana e fansave dhe këshillit organizues të koncertit.

Rita Ora arrin në Kosovë

Gazeta Express - 17.02.2018

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora sapo ka arritur në aeroportin “Adem Jashari”. Këto janë pamje nga vendi i ngjarjes, ndërsa për pak çaste ajo pritet që të dal nga aeroporti për të vazhduar me ...

Haradinaj: Rita është ylli i Kosovës, por edhe yll i muzikës botërore

Telegrafi - 17.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, në vazhdën e aktiviteteve në ditën e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është takuar me kryeministrin e Republikës, Ramush Haradinaj.

Rita Ora ofron mbështetje për viktimat e dhunimit gjatë luftës

Koha.net - 17.02.2018

Rita Ora u ka thënë viktimave të dhunimeve të luftës së fundit në Kosovë se ajo është frymëzuar nga forca dhe rimëkëmbja e tyre. Lajmin e ka bërë të ditur Garentina Kraja, ish-gazetare e Kohës Ditore ...

“I Will Never Let You Down” dhe “Shine Your Light, këngët hapëse të performancës së Ritës në Prishtinë

Telegrafi - 17.02.2018

Shqiptarja e famshme, Rita Ora, është paraqitur në skenën e vendosur në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës. Mijëra njerëz janë mbledhur në kryeqytet për ta përcjellë koncertin madhështor, në të cilin ...

Përfundoi koncerti madhështor i Ritës për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Telegrafi - 17.02.2018

Rita Ora i ka argëtuar mijëra njerëz që kanë dalë në qendër të Prishtinës për ta festuar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Për ditën kur u shënuan 10 vjet shtet, ishte përgatitur një eveniment i ...

​Rita Ora niset për Kosovë

Gazeta Express - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora tashmë është nisur drejt Kosovës. Në ora 12:00 pritet të arrijë në ...

Rita niset drejt Kosovës

Koha.net - 17.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka njoftuar se është nisur drejt Kosovës për koncertin që do ta mbajë në dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora niset drejt Kosovës, këngëtarja e famshme do të performojë në dhjetë vjetorin e Pavarësisë

BalkanWeb - 17.02.2018

Rita Ora tashmë është nisur drejt Kosovës dhe rreth orws 12:00 pritet të mbërrijë në Prishtinë. Këngetarja e famshme me origjinë shqiptare është shprehur shumë e gëzuar që po vjen në vendin e ...

Rita Ora niset për Kosovë: Mezi po pret të performoj në Prishtinë

Telegrafi - 17.02.2018

Rita Ora do të jetë e pranishme sot në Kosovë . Këngëtarja shqiptare do të mbajë një koncert në kryeqytetin kosovar në vigjilien e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora mbërrin në Aeroportin e Prishtinës

Koha.net - 17.02.2018

Këngëtarja Rita Ora ka ateruar në terminalin VIP të aeroportit Adem Jashari. Ora, megjithatë nuk është ndalur para gazetarëve të cilët e kanë pritur në aeroport, raporton Koha Ditore.

Rita Ora flet për grupin Koha

Koha.net - 17.02.2018

Edhe pse nuk deshi të prononcohet para medieve pasi mbërriti në aeroportin e Prishtinës, Rita Ora, megjithatë pranoi të flasë shkurt për Grupin KOHA. Gazetarët e grupit Koha e kanë ndjekur veturën e ...

Rita Ora arrin në Kosovë, gjatë ditës do të mbajë konferencë për shtyp

Telegrafi - 17.02.2018

Rita Ora tashmë ka arritur në shtetin e Kosovës. Ajo është pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” nga ana e fansave dhe këshillit organizues të koncertit.

Takimi emocional i një fanse të vogël me Rita Orën

Koha.net - 17.02.2018

Në momentin e arritjes në aeroportin e Prishtinës të Rita Orës, atë e ka pritur një fanse e vogël, e cila është përkujdesur që ta përshëndes yllin botëror në gjuhën angleze.

Prindërit e Ritës arrijnë në konferencën ku pritet të flasë këngëtarja

Gazeta Express - 17.02.2018

Prindërit e Rita Orës, Besnik dhe Vera Sahatçiu kanë arritur të parët në konferencën për media që këngëtarja shumë shpejt pritet të ...

Live nga konferenca e Rita Orës në Kosovë

Gazeta Express - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora tashmë ka arritur në ...

Rita Ora: Urime pavarësia, ju premtoj super koncert

Gazeta Express - 17.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është dalur në një konferencë për shtyp të mbajtur në Prishtinë në orët e ...

Gazetari kosovar i propozon Rita Orës martesë, ja çka thotë ajo (VIDEO)

Gazeta Express - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora tashmë ka arritur në Kosovë. Rita do të këndojë në sheshin kryesor të Prishtinës për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë.

Rita Ora pranon hartën e artë të Kosovës nga Haradinaj

Koha.net - 17.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dhuruar hartën e artë të Kosovës, këngëtares së famshme Rita Ora, pas takimit që kanë pasur në objektin e qeverisë së Kosovës.

Rita: Sa më të bashkuar që jemi, aq më të mëdhenj bëhemi

Koha.net - 17.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka uruar për përvjetorin e dhjetë të Pavarësisë së Kosovës derisa ka dhënë mesazh se “sa më të bashkuar që jemi, aq më të mëdhenj bëhemi” Krijuesja e shumë ...

Rita Ora: Të festojmë e këndojmë së bashku, ju premtoj se do jetë një koncert i madh dhe i veçantë

Gazeta Express - 17.02.2018

Pak orë para koncertit të saj në Sheshin Skënderbe,u Rita ka pasur fjalë të mëdhaja për Kosovën dhe ka premtuar një koncert që do të jetë më i madhi në karrierën e saj, me plot ...

Gazetari i RTV Dukagjinit i propozon martesë Rita Orës, ajo pajtohet për një takim (Video)

Telegrafi - 17.02.2018

Rita Ora ka folur për herë të parë pas arritjes në Kosovë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë ...

Rita Ora: Ne kemi shumë talentë dhe talente, duhet ta bëjmë vendin tonë krenar (Foto/Video)

Telegrafi - 17.02.2018

Rita Ora ka folur për herë të parë pas arritjes në Kosovë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë ...

Fotografi nga momenti i arritjes së Ritës në Kosovë

Gazeta Express - 17.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora brenda pak orëve pritet që të performojë në sheshin e Prishtinës. Gjatë ditës së sotme ajo ka arritur në Prishtinë, më pas ka mbajtur edhe një konferencë ...

Haradinaj: Kosova është me fat që në 10 vjetorin e Pavarësisë pret Rita Orën

Koha.net - 17.02.2018

Në 10 vjetorin e Pavarësisë, Kosova është shumë me fat që ka në mesin e saj yllin e Kosovës, yllin e muzikës botërore, Rita Ora, të cilën kryeministri Ramush Haradinaj, pas një takimi miqësor e ka ...

Harta e artë e Kosovës, dhuratë nga kryeministri Haradinaj për Rita Orën

Telegrafi - 17.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka pritur në një takim këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Me rastin e festës së dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kreu u Qeverisë ...

Neymar e bën like videon e Rita Orës në Kosovë

Gazeta Express - 17.02.2018

Rita Ora, këngëtarja kosovare me famë botërore, ka ardhur në Kosovë për të mbajtur një koncert për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së ...

Rita Ora ofron mbështetje për gratë e dhunuara gjatë luftës

Gazeta Express - 17.02.2018

Rita Ora u ka thënë të mbijetuarave të dhunimeve të luftës së fundit në Kosovë se ajo është frymëzuar nga forca dhe rimëkëmbja e ...

Daily Mail: Kthimi triumfues i Rita Orës në vendlindje pas ikjes nga lufta

Koha.net - 17.02.2018

“Rita Ora kthehet në vendlindje, Kosovë, për të kremtuar 10 vjetorin e pavarësisë: Këngëtarja bën kthim triumfues vite pasi familja e saj u larguan”. Është ky titulli të cilin i ka vënë “Daily Mail” ...

Nis koncerti në Prishtinë

Gazeta Express - 17.02.2018

Koncerti festiv për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka nis në ...

Rita erdhi – premton natë të paharrueshme në Prishtinë

Koha.net - 17.02.2018

Pritjes së madhe të Rita Orës i erdhi fundi. Këngëtarja kosovare me famë botërore arriti në Prishtinë rreth orës 13, por nuk deshi të dalë para mediave dhe të pranishmëve.

Rita vëzhgon nga ballkoni atmosferën në Prishtinë, ka një premtim për kosovarët

Gazeta Express - 17.02.2018

Më pak se një orë nga ndajnë nga performanca e Rita Orës në ...

Rita pozon me bluzën me mbishkrimin “Kosova”: Dita e Pavarësisë së vendit tim të mrekullueshëm

Telegrafi - 17.02.2018

Derisa po bëhet gati për koncertin e madh në Prishtinë, Rita Ora ka vazhduar ta promovojë botërisht Kosovën. Në profilin e saj në Instagram, ku numëron afro 13 milionë ndjekës, këngëtarja e ka ...

Hidhërohen serbët me Ritën: Për ne më nuk ekziston

Koha.net - 17.02.2018

Bukuroshja Rita Ora, e cila pritet pas pak minutash të zhvillojë koncertin e saj të madh në Prishtinë për nderë të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka zemëruar fansat e saj serbë.

Performanca e Rita Orës, mijëra qytetarë në pritje të saj

Koha.net - 17.02.2018

Koncerti i paralajmëruar për nder të Pavarësisë së Kosovës, ka filluar sonte në orën 20:00 në Sheshin “Nëna Terezë”, me një këngë premierë dedikuar Kosovës, këngë kjo e realizuar nga një grup ...

Rita kall Prishtinën me ‘Shotën’

Gazeta Express - 17.02.2018

‘Shota’ është performuar në Prishtinë në koncertin e madh të pavarësisë nga këngëtarja me famë botërore Rita ...

Këngëtarja me famë botërore nis koncertin në Kryeqytetin e Republikës së Kosovës

Gazeta Express - 17.02.2018

Koncerti më i madh i mbajtur ndonjëherë në Kosovë Sheshet kryesore janë mbushur me njerëz të ardhur nga shumë vende të botës për koncertin e Rita Orës në ...

Rita Ora merr propozim live për martesë në 10 vjetorin e pavarësisë (VIDEO)

BalkanWeb - 17.02.2018

Rita Ora, këngëtarja shqiptare me famë botërore është bërë pjesë e festës së madhe të Kosovës për 10-vjetorin e Pavarësisë, për të cilin do dhurojë një koncert në Prishtinë.

Videoja e mikpritjes që iu bë Ritës në Kosovë nga një vajzë e vogël, pëlqehet edhe nga Neymar

Telegrafi - 17.02.2018

Rita Ora është temë e ditës në Kosovë, por edhe mediat ndërkombëtare, ndërkohë që edhe të famshmit që njihen me të, kanë mundur të njoftohen me aktivitetet e saja në Kosovë.

Rita Ora e ndez Prishtinën me “Vallen e Shotës”

Koha.net - 17.02.2018

Ka filluar koncerti i Rita Orës në Prishtinë për dhjetë vjetorin e Pavarësisë. Befasia për publikun shqiptar nga Rita Ora ishte një miksim i “Valles së Shotës” me këngë të saj, transmeton Koha.net.

Pas koncertit, Rita largohet nga Kosova

Gazeta Express - 17.02.2018

Madhështor ka qenë koncerti i Rita Orës në qendër të kryeqytetit të Kosovës, ...

Daily Mail: Rita Ora kthehet në atdheun e saj për të festuar 10-vjetorin e Pavarësisë, këngëtarja bën një rikthim ...

Telegrafi - 17.02.2018

Një prej tabloideve më të lexuara britanike, Daily Mail , i ka kushtuar një artikull arritjes së Rita Orës në Kosovë. Këngëtarja britanike, Rita Ora, është parë duke arritur në Kosovë sot (e shtunë) ...

RTK sqarohet pse ndërpreu transmetimin e koncertit të Rita Orës

Gazeta Express - 17.02.2018

Radio Televizioni i Kosovës ka ndërprerë transmetimin direkt të koncertit të Rita Orës pa kurrfarë sqarimi. Por, një sqarim pse ka ndodhur kjo e ka dhënë redaktori përgjegjës, Lorik Arifaj.

Rita Ora do të dekorohet nga Presidenti

Koha.net - 17.02.2018

Pas performancës së jashtëzakonshme në Prishtinë, Rita Ora do të dekorohet nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mëson Koha.net. Dekorimi i saj nga Presidenti pritet të bëhet në aeroportin “Adem ...

Performanca e Rita Orës përmes fotografive

Koha.net - 17.02.2018

Përformanca e Rita Orës e mbajtur sonte në Prishtinë në 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ishte e jashtëzakonshme, për shkak të numrit të madh të qytetarëve që kishin shkuar ta dëgjojnë, veshjes ...

“Jena shqiptarë, jena shqiptarë”, Rita vallëzoi nën ritmet e Valles së Rugovës

Telegrafi - 17.02.2018

Madhështor ka qenë koncerti i Rita Orës në Prishtinë, ku ishin mbledhur mijëra njerëz për ta ndjekur nga afër performancën e saj. Me t’u paraqitur në skenë, këngëtarja ka nisur me interpretimin e ...

Pas koncertit, Rita largohet nga Kosova

Telegrafi - 17.02.2018

Madhështor ka qenë koncerti i Rita Orës në qendër të kryeqytetit të Kosovës, Prishtinë. Shqiptarja me famë botërore është kthyer në vendin e saj të lindjes për të performuar para mijëra njerëzve që ...

Befasia e Rita Orës: Do të këndojë Shotën në koncert

Alb Portali - 17.02.2018

Loading... Kur publikoi një video në llogarinë e saj në Instagram, Rita ora po ftonte gjithë shqiptarët t’i vinin në koncert. Rita në videon me mesazhin e dashurisë për bashkë kombasit e saj, ...

Rita Ora ben shqiponjen [Foto]

Alb Portali - 17.02.2018

Loading... Rita Ora ka folur për herë të parë pas arritjes në Kosovë. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e dhjetëvjetorit të ...

Rita Ora ofron mbështetje për gratë e dhunuara gjatë luftës

Flaka - 17.02.2018

Rita Ora u ka thënë të mbijetuarave të dhunimeve të luftës së fundit në Kosovë se ajo është frymëzuar nga forca dhe rimëkëmbja e tyre. “U ul në mesin e tyre. Ua mbajti dorën. I përqafoi. I ngushëlloi.

Numër i madh njerëzish para hotelit ku po qëndron Rita Ora [Foto]

Alb Portali - 17.02.2018

Loading... Këngëtarja Rita Ora është shndërruar në personazhin më të përfolur gjatë ditës së sotme. Gati dy orë më parë, Rita ka arritur në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”.Nga aty, Rita është ...

Rita Ora mbërrin në Prishtinë

Durres Lajm - 17.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka mbërritur në Prishtinë për të marrë pjesë në festimet e 10-vjetorit të Pavarësisë. Ajo u prit në aeroport nga gazetarë dhe fansa, por këngëtarja nuk ...

Pite, fli e mantia, Rita Ora pa dyshim që po e shijon vendlindjen [Foto]

Alb Portali - 17.02.2018

Loading... Rita Ora arriti para pak castesh në Kosovë, transmeton Indeksonline. Kurse tashmë duket se ajo është vendosur në hotel ku edhe i janë servuar shumë ushqime shqiptare, si flia pite dhe ...

VIDEO/ “A do të martohesh me mua”? Gazetari shqiptar befason Rita Orën

Gazeta Tema - 17.02.2018

Pas mbërritjes në Kosovë, Rita Ora ka mbajtur një konferencë për shtyp ndërsa u surprizua jo pak nga pyetja e një gazetari. Thjesht, qartë dhe bukur ai shqiptoi vetëm pak fjalë: “Rita unë kam vetëm ...

Gazetari propozon Rita Orën për martesë, përgjigja e saj i surprizon të gjithë

Durres Lajm - 17.02.2018

Rita Ora mbërrin në Prishtinë Disa orë përpara koncertit të mbrëmjes së sotme në kuadër të pavarësisë së Kosovës, Rita Ora ka dalë në një konferencë për mediat.

Rita Ora pritet me pite e fli në Kosovë: “Jam në shtëpi”

Antpress - 17.02.2018

Rita Ora tashmë është vendosur në hotel ku do të qëndrojë deri në kohën e koncertit. Këngëtarja me të pushuar paksa nga udhëtimi, ka filluar t’i ndajë me ndjkësit imazhet e para në rrjete sociale.

Rita Ora mban konferencë, gazetari e propozon për martesë

Antpress - 17.02.2018

Rita Ora ka mbërritur në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë! Këngëtarja me origjinë shqiptare e njohur tashmë në të gjithë botën ka mbajtur një konferencë për shtyp në Prishtinë.

Kosova është me fat që në 10 vjetorin e Pavarësisë pret yllin e muzikës botërore, Rita Ora

Kosova Live - 17.02.2018

Në 10 vjetorin e Pavarësisë, Kosova është shumë me fat që ka në mesin e saj yllin e Kosovës, yllin e muzikës botërore, Rita Ora, të cilën kryeministri Ramush Haradinaj, pas një takimi miqësor e ka ...

Rita Ora tregon për bisedën me babain: E pyeta se çfarë mund të bëjë për Kosovën

Antpress - 17.02.2018

Ylli i muzikës pop Rita Ora pritet të ndezë Prishtinën në koncertin festiv për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në konferencën për shtyp ajo uroi në shqip pavarësinë dhe më pas mesazhi kryesor i ...

VIDEO/ Rita Ora e mbajti fjalën: E kall Prishtinën

Antpress - 17.02.2018

Mijëra njerëz kanë dalë në sheshet e Prishtinës, në koncertin madhështor për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ky koncert nuk mund të ishte me i veçantë se kaq, ku po perfromon njëra prej ...

Dhjetëvjetori i pavarësisë, Rita Ora në Prishtinë

Portalb - 16.02.2018

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare nesër do i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore, Rita Ora.

Detaje rreth ardhjes së Rita Orës në Prishtinë

Almakos - 16.02.2018

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare nesër do i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore, Rita Ora.

Rita vjen me kërkesë të veçantë për organizatorët e koncertit

Albeu.com - 16.02.2018

Rita Ora nesër do të arrijë në Kosovë në orën 13:00, kurse në orën 15:00, bashkë me Këshillin Organizativ për Shënimin e Dhjetëvjetorit të Pavarësisë, ajo do e mbajë një konferencë për mediat vendore ...

Rita Ora mesazh shqiptarëve para ardhjes në Kosovë, këngëtarja bën shqiponjën

SOT - 16.02.2018

Edhe një ditë na ndan nga 10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Pas shumë spekulimeve që u thanë e u shkruan për ardhjen apo mosardhjen në Prishtinë të Rita Orës, ishte vetë këngëtarja me origjinë ...

Rita Ora vjen nesër në Prishtinë, ka kërkesë të veçantë për organizatorët

Lajmi.net - 16.02.2018

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare nesër do i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore, Rita Ora.

Nëna e Ritës e emocionuar për koncertin e së bijës në Kosovë

Ina - 16.02.2018

Nesër shënohet 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës. Për festimin e dekadës së parë të shtetit janë organizuar një sërë aktivitete kulturore-artistike, shkruan lajmi.net.

Edhe një lajm i mirë para ardhjes në Kosovë, Rita Ora barazon një rekord në muzikë

Almakos - 16.02.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këtë e vërteton edhe suksesi i arritur orë më parë, të cilën e ka bërë të ditur vet këngëtarja shqiptare.

Rita Ora me simbolin e shqiponjës ka ndarë një mesazh para ardhjes në Prishtinë/FOTO

Ina - 16.02.2018

Me tinguj të muzikës popullore shqipe, këngëtarja kosovare Rita Ora ka ndarë një mesazh me rastin e ardhjes së saj në Kosovë për të shënuar 10 vjetorin e Pavarësisë me një koncert madhështor.

Rita Ora: Jam e lumtur që do vij në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 16.02.2018

Rita Ora ka publikuar një video në rrjetin social Instagram e cila duke lënë të kuptohet se do të jetë e pranishme në koncertin e organizuar në Prishtinë.

Prindërit e Rita Orës mbërrijnë në Prishtinë

Albeu.com - 16.02.2018

Prindërit e Rita Orës duket se kanë mbërritur në Kosovë, për pavarsinë e saj. Rita do të performojë atë ditë gjatë orës 22:00 ne kryeqitetin e saj Prishtinën.

Rita siç nuk e kemi parë asnjëherë, pozon për “Vogue”

Lajmi.net - 16.02.2018

Rita Ora është njëra prej këngëtareve shqiptare e cila po na bën krenare në arenën ndërkombëtare. Tashmë, këngëtarja është bërë një emër shumë i kërkuar edhe nga brendet e njohura, shkruan lajmi.net.

Nëna e Ritës e emocionuar për koncertin e së bijës në Kosovë

Lajmi.net - 16.02.2018

Nesër shënohet 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës. Për festimin e dekadës së parë të shtetit janë organizuar një sërë aktivitete kulturore-artistike, shkruan lajmi.net.

Rita Ora vjen të shtunën në Prishtinë

Ina - 16.02.2018

Për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare të shtunën do i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore, Rita Ora.

Nëna e Rita Orës ndjehet krenare që vajza e saj do të këndoi në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shqipmedia - 16.02.2018

Më 17 shkurt në Prishtinë, gjegjësisht në sheshin kryesor do të përformoi këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, një lajm ky që ka bërë bujë mediatike gjithandej.

Rita me video-mesazh të madh, me “Shotën” paralajmëron koncertin në Prishtinë – VIDEO

Shqipmedia - 16.02.2018

Këngëtarja më famë ndërkombëtare ka lansuar para disa orë-ve një video-mesazh ku premton shumë befasi për koncertin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora vendlindja ime Kosovë, po vij në shtëpi!

Alsat - 16.02.2018

Ylli i muzikës duket shumë e emocionuar për pjesëmarrës në koncertin më 17 shkurt. Në një postim të fundit të shoqëruar edhe me një video Rita ora ka shkruar.

Nëna e Ritës promovon koncertin e vajzës së saj në Kosovë

Almakos - 16.02.2018

Në festën e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Rita Ora do t’i nderojë shqiptarët me një koncert në Prishtinë. Natyrisht se për këtë gjë është krenare edhe nëna e saj, Vera, e cila e ka ...

Rita Ora nesër në Prishtinë, mësohet koha kur ajo u drejtohet mediave me një konferencë

Lajmi.net - 16.02.2018

Këngëtarja e famshme Rita Ora nesër do të performojë në Prishtinë, me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Para se të dalë në koncertin e paraparë për nesër në ora 20:00 në sheshin ...

Organizatori i koncertit: Dua Lipa nuk kërkoi para për koncertin në Kosovë

Lajmi.net - 16.02.2018

Rita Ora nesër në ora 12:30 do jetë në aeroportin e Prishtinës. Këtë e ka bërë të ditur sonte një nga organizatorët e koncertit për nderë të 10 vjetorit të pavarësisë, Luan Maloku, shkruan lajmi.net ...

Detaje rreth ardhjes së Rita Orës në Prishtinë

Telegrafi - 16.02.2018

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare nesër do i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore, Rita Ora.

Rita Ora mesazh shqiptarëve para ardhjes në Kosovë, këngëtarja bën shqiponjën (Video)

BalkanWeb - 16.02.2018

BRITAN E MADHE – Edhe një ditë na ndan nga 10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Pas shumë spekulimeve që u thanë e u shkruan për ardhjen apo mosardhjen në Prishtinë të Rita Orës, ishte vetë këngëtarja ...

Nëna e Ritës promovon koncertin e vajzës së saj në Kosovë

Telegrafi - 16.02.2018

Në festën e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Rita Ora do t’i nderojë shqiptarët me një koncert në Prishtinë. Natyrisht se për këtë gjë është krenare edhe nëna e saj, Vera, e cila e ka ...

Prindërit e Ritës po festojnë në Prishtinë

Gazeta Express - 16.02.2018

Rita Ora pritet që nesër të vijë në Kosovë për të mbajtur koncertin tashmë të përfolur që një ...

Skena në Prishtinë, gati për Rita Orën

Koha.net - 16.02.2018

Prishtinë, 16 shkurt - Njëzetekatër orë pasi Rita Ora e ka konfirmuar vetë se do të jetë në Prishtinë më 17 shkurt, një ekip teknikësh është mobilizuar për finalizimin përgatitjeve për koncertin e ...

Rita Ora vjen nesër në Prishtinë

Koha.net - 16.02.2018

Për nder të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare nesër do i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore, Rita Ora.

Edhe një lajm i mirë para ardhjes në Kosovë, Rita Ora barazon një rekord në muzikë

Telegrafi - 16.02.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Këtë e vërteton edhe suksesi i arritur orë më parë, të cilën e ka bërë të ditur vet këngëtarja shqiptare.

Rita Ora me video mesazh emocionues!

Alb Portali - 16.02.2018

Loading... Tashmë kanë mbetur edhe 48 orë kur para publikut shqiptar do të paraqitet Rita Ora. Këngëtarja shqiptare tashmë ka konfirmuar se do të jetë në koncertin me rastin e dhjetëvjetorit të ...

Rita Ora me një mesazh për shqiptarët para ardhjes në Kosovë (VIDEO)

Durres Lajm - 16.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore është në përgaditjet e fundit për tu nisur drejt Kosovës ku do të mbajë koncert falas për 10 vjetorin e Pavarësisë.

Organizatori i koncertit: Dua Lipa nuk kërkoi para për koncertin në Kosovë [Video]

Alb Portali - 16.02.2018

Loading... Këtë e ka bërë të ditur sonte një nga organizatorët e koncertit për nderë të 10 vjetorit të pavarësisë, Luan Maloku, shkruan lajmi.net Në një intervistë dhënë për RTK, Maloku shpjegoi ...

Rita Ora: vendlindja ime Kosovë, po vij në shtëpi! (VIDEO)

Antpress - 16.02.2018

Ylli i muzikës duket shumë e emocionuar për pjesëmarrës në koncertin më 17 shkurt. Në një postim të fundit të shoqëruar edhe me një video Rita ora ka shkruar.

Rita Ora më 17 shkurt në Prishtinë

Kosova Live - 16.02.2018

Për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare nesër do t’i bashkohet edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova dhe me famë botërore, Rita Ora.

Bluza të disenjuara nga Rita Ora për 10 vjetorin e pavarësisë

Idividi - 15.02.2018

Londër, 15 shkurt 2018 (MIA) - Rita Ora, këngëtare të cilën e njeh bota, do të jetë në Prishtinë për një koncert që feston përvjetorin e pavarësisë së shtetit.

Ky është çmimi i bluzave nga Rita Ora të cilat do të shiten në Kosovë

Zhurnal - 15.02.2018

Ky është çmimi i bluzave nga Rita Ora të cilat do të shiten në Kosovë Rita Ora, këngëtare të cilën e njeh bota, do të jetë në Prishtinë për një koncert që feston përvjetorin e pavarësisë së shtetit.

Rita Ora ‘çmend’ serbët, ja çfarë i shkruan një serb në Instagram

Ina - 15.02.2018

Këngëtarja nga Kosova me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka konfirmuar edhe vetë ardhjen në Kosovë, më 17 shkurt. “Pershendetje te gjitheve! Jam shume e lumtur qe do te jem me ju ne 10 vjetorin e ...

Bluzat e dizajnuara nga Rita Ora për 10 vjetorin e pavarësisë kushtojnë 56 euro

Almakos - 15.02.2018

Rita Ora, këngëtare të cilën e njeh bota, do të jetë në Prishtinë për një koncert që feston përvjetorin e pavarësisë së shtetit. Rita Ora ka dizajnuar vetë edhe disa bluza për këtë rast.

Rita Ora me video mesazh emocionues: Vendlindja ime Kosova, mezi po pres që ta festojmë së bashku pavarësinë

Almakos - 15.02.2018

Tashmë kanë mbetur edhe 48 orë kur para publikut shqiptar do të paraqitet Rita Ora. Këngëtarja shqiptare tashmë ka konfirmuar se do të jetë në koncertin me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së ...

Rita Ora: Jam e lumtur që do vij në Kosovë

Portalb - 15.02.2018

Rita Ora përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se është shumë e lumtur që do të vijë në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Rita madje ka dizajnuar një bluzë me rastin e kësaj feste.

Rita Ora ‘çmend’ serbët, ja çfarë i shkruan një serb në Instagram

Lajm - 15.02.2018

Këngëtarja nga Kosova me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka konfirmuar edhe vetë ardhjen në Kosovë, më 17 shkurt. “Pershendetje te gjitheve! Jam shume e lumtur qe do te jem me ju ne 10 vjetorin e ...

Bluzat e dizajnuara nga Rita Ora për 10 vjetorin e pavarësisë kushtojnë 56 euro

Lajmi.net - 15.02.2018

Rita Ora, këngëtare të cilën e njeh bota, do të jetë në Prishtinë për një koncert që feston përvjetorin e pavarësisë së shtetit. Rita Ora ka dizajnuar vetë edhe disa bluza për këtë rast.

Sëmuret Rita Ora, përdor inhalatorin për shërimin e zërit (Foto)

Almakos - 15.02.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo tashmë ka konfirmuar se do të jetë e pranishme në koncertin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora seriozisht probleme me frymëmarrjen, merr trajtim mjekësor

Ina - 15.02.2018

Edhe pak ditë më parë u fol në media se Rita Ora po kalonte disa probleme shëndetësore dhe se për këtë po merrte trajtim mjekësor. ...

Rita Ora përgatit dhuratën e saj për Kosovën në ditën e Pavarësisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, ka konfirmuar se me 17 shkurt për nder të Pavarësisë së Kosovës do ta mbajë një koncert në Kosovë pa asnjë pagesë.

Rita Ora seriozisht probleme me frymëmarrjen, merr trajtim mjekësor

Lajmi.net - 15.02.2018

Edhe pak ditë më parë u fol në media se Rita Ora po kalonte disa probleme shëndetësore dhe se për këtë po merrte trajtim mjekësor. Këngëtares i duhet të jetë gati për performancat e saj edhe pse ...

Rita Ora e entuziasmuar për koncertin në Kosovë, ja çka thotë përmes këtij mesazhi

Lajmi.net - 15.02.2018

Dje ka zyrtarizuar ardhjen e saj në Kosovë. E sot në Instagram këngëtarja Rita Ora ka publikuar një videomesazh për gjithë shqiptarët, të cilët i ka ftuar që të gjithë që të marrin pjesë në koncertin ...

Rita Ora me video mesazh emocionues: Vendlindja ime Kosova, mezi po pres që ta festojmë së bashku pavarësinë

Telegrafi - 15.02.2018

Tashmë kanë mbetur edhe 48 orë kur para publikut shqiptar do të paraqitet Rita Ora. Këngëtarja shqiptare tashmë ka konfirmuar se do të jetë në koncertin me rastin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së ...

Rita me video-mesazh të madh, me “Shotën” paralajmëron koncertin në Prishtinë

Gazeta Express - 15.02.2018

Rita Ora pritet që ta “kall” Prishtinën për Ditën e ...

Bluzat e dizajnuara nga Rita Ora për 10 vjetorin e pavarësisë kushtojnë 56 euro

Telegrafi - 15.02.2018

Rita Ora, këngëtare të cilën e njeh bota, do të jetë në Prishtinë për një koncert që feston përvjetorin e pavarësisë së shtetit. Rita Ora ka dizajnuar vetë edhe disa bluza për këtë rast.

Sëmuret Rita Ora, përdor inhalatorin për shërimin e zërit (Foto)

Telegrafi - 15.02.2018

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo tashmë ka konfirmuar se do të jetë e pranishme në koncertin e dhjetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora mezi pret të vijë në Kosovë

Koha.net - 15.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka deklaruar se mezi pret që të vijë për koncertin e saj në Prishtinë për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora, probleme serioze me shëndetin (FOTO)

Durres Lajm - 15.02.2018

Pak ditë më parë u fol në media se Rita Ora po kalonte disa probleme shëndetësore dhe se për këtë po merrte trajtim mjekësor. Këngëtares i duhet të jetë gati për performancat e saj edhe pse problemet ...

Rita Ora ‘çmend’ serbët, çfarë i shkruan një serb në Instagram pasi ajo publikoj foto me mbishkrimin ‘KOSOVA’

Alb Portali - 15.02.2018

Loading... Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka konfirmuar edhe vetë ardhjen në Kosovë, më 17 shkurt. Rita Ora do të këndojë në një koncert të organizuar nga Shteti, për ...

Konfirmohet: Rita Ora në Prishtinë për 10-vjetorin e Pavarësisë

LajmiFundit - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora më 17 shkurt në Prishtinë, në ora 22 performon para kosovarëve

Lajmi.net - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora performon në ora 22:00 për 10 vjetorin e pavarësisë

Almakos - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora, do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora në shqip: Jam e lumtur që do të vij në Kosovë

Ina - 14.02.2018

Rita Ora konfirmon ardhjen e saj per pavarsine e Kosoves.Ja qka shkruan ajo ne instagram /Antpress/ ...

Në këtë orë Rita Ora do të përformojë në Prishtinë

Albeu.com - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës .

Rita Ora: Jam e lumtur që do të jem në Prishtinë në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës

Almakos - 14.02.2018

Rita Ora më në fund ka konfirmuar edhe personalisht se do të vjen në Kosovë. Pas shumë hamendjeve rreth ardhjes së këngëtares në vendlindje, ka qenë vet këngëtarja që i ka dhënë fund spekulimeve.

Rita Ora: Po vij në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë (FOTO)

Albeu.com - 14.02.2018

Këngëtarja Rita Ora do jetë në Kosovë më 17 shkurt në ditën kur do të festohet 10 vjetori i pavarësisë. Këtë gjë e ka konfirmuar vet ajo përmes një fotografie dhe statusi të hedhur në faqen e saj në ...

Rita Ora vjen në Prishtinë për 10-vjetorin e pavarësisë

Evropaelire - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

RITA ORA: Po vij në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë /FOTO

Lajmi.net - 14.02.2018

Këngëtarja Rita Ora do jetë në Kosovë më 17 shkurt në ditën kur do të festohet 10 vjetori i pavarësisë. Këtë gjë e ka konfirmuar vet ajo përmes një fotografie dhe statusi të hedhur në faqen e saj në ...

Rita Ora këndon këngën e preferuar që e ka sjell Nina Simone

Almakos - 14.02.2018

Rita Ora ka sjell dhjetëra kënga deri më tani, por duket se ajo është adhuruese e një kënge të një këngëtare të madhe. Bukuroshja jonë ka treguar se kënga e saj e preferuar është Baltimore, të cilën ...

Rita Ora provokon sërish, këndon e shtrirë në bikini

Zhurnal - 14.02.2018

Rita Ora provokon sërish, këndon e shtrirë në bikini Rita Ora pas shumë angazhimeve ka gjetur kohë që të relaksohet. Ajo është duke qëndruar në ishullin Maldive dhe nga atje po provokon me foto nudo, ...

Rita Ora më 17 shkurt në Prishtinë, në ora 22 performon para kosovarëve

Zhurnal - 14.02.2018

Rita Ora më 17 shkurt në Prishtinë, në ora 22 performon para kosovarëve Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për ...

Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë

Portalb - 14.02.2018

Këshilli Organizativ për shënimin e dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka bërë të ditur se në ditën kur festohet dhjetë vjetori i pavarësisë së Kosovës më datën 17 shkurt, këngëtarja me famë ...

Koncerti për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, zbulohet orari kur do performojë Rita Ora

BalkanWeb - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora, do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Zyrtare: Rita Ora performon në Prishtinë për 10-vjetorin e Pavarësisë

Koha.net - 14.02.2018

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora performon në ora 22:00 për 10 vjetorin e pavarësisë

Telegrafi - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora, do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora këndon këngën e preferuar që e ka sjell Nina Simone

Telegrafi - 14.02.2018

Rita Ora ka sjell dhjetëra kënga deri më tani, por duket se ajo është adhuruese e një kënge të një këngëtare të madhe. Bukuroshja jonë ka treguar se kënga e saj e preferuar është Baltimore, të cilën ...

Lajmi i fundit për ardhjen e Rita Orës në Kosovë

Gazeta Express - 14.02.2018

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së ...

Rita Ora ‘çmend’ serbët, çfarë i shkruan një serb në Instagram pasi ajo publikoj foto me mbishkrimin ‘KOSOVA’

Gazeta Express - 14.02.2018

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka konfirmuar edhe vetë ardhjen në Kosovë, më 17 ...

Rita Ora: Jam e lumtur që do vij në kosovë

Koha.net - 14.02.2018

Rita Ora përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se është shumë e lumtur që do të vijë në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Rita madje ka dizajnuar një bluzë me rastin e kësaj feste.

Rita Ora do të këndojë në Prishtinë, ja mesazhi i këngëtares në 10-vjetorin e Pavarësisë

BalkanWeb - 14.02.2018

KOSOV E – Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora, do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Rita Ora: Jam e lumtur që do të jem në Prishtinë në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës

Telegrafi - 14.02.2018

Rita Ora më në fund ka konfirmuar edhe personalisht se do të vjen në Kosovë. Pas shumë hamendjeve rreth ardhjes së këngëtares në vendlindje, ka qenë vet këngëtarja që i ka dhënë fund spekulimeve.

Rita Ora në shqip: Jam e lumtur që do të vij në Kosovë

Antpress - 14.02.2018

Rita Ora konfirmon ardhjen e saj per pavarsine e Kosoves.Ja qka shkruan ajo ne ...

Rita Ora vjen në Kosovë për festimet e pavarësisë, lajmin e konfirmon Pacolli

Ina - 13.02.2018

Spekulimeve se a do të vie Rita Ora në Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë apo jo, u ka ardhur fundit. Zv/Kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka konfirmuar për Klan Kosova se këngëtarja me famë ...

Zhvishet Rita Ora, “çmenden” fansat

LajmiFundit - 13.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka tronditur Instagramin me fotot e publikuara së fundmi, ku shfaqet me rroba banjo ndërsa format trupore janë perfekte.

Zhvishet Rita Ora, "çmenden" fansat (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.02.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka tronditur Instagramin me fotot e publikuara së fundmi , ku shfaqet me rroba banjo ndërsa format trupore janë perfekte.

Ja çfarë po bën Rita pak ditë para ardhjes në Kosovë

Lajmi.net - 13.02.2018

Më 17 shkurt, këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora do të performojë në Prishtinë. Meqenëse muaji janar dhe ditët e para të shkurtit kanë qenë të ngarkuara me përplot aktivitete për ...

Rita Ora shfaqet joshëse në Instagram teksa tregon asetet e saj në resortin e përkryer turistik (Foto/Video)

Almakos - 13.02.2018

Rita Ora është siguruar që të rrahurat e zemrës të shpejtohen te gjinia e kundërt. Këngëtarja nga Kosova ka vazhduar që të kënaqë adhuruesit e saj në Instagrm duke i gëzuar me foto atraktive të saj.

Blogerja Rita Saraçi lanson në shitje xhemperat për femrat e forta

Lajmi.net - 13.02.2018

Pas realizimit të ëndrrës për t’u bërë një blogere shumë e kërkuar, Rita Saraçi e ka bërë realitet edhe një ëndërr tjetër të saj. Ajo ka nisur biznesin privat me dizajmin dhe krijimin e rrobave dhe ...

Rita Ora shfaqet joshëse në Instagram teksa tregon asetet e saj në resortin e përkryer turistik (Foto/Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Rita Ora është siguruar që të rrahurat e zemrës të shpejtohen te gjinia e kundërt. Këngëtarja nga Kosova ka vazhduar që të kënaqë adhuruesit e saj në Instagrm duke i gëzuar me foto atraktive të saj.

Rita Ora zhvishet tërësisht dhe pozon në Maldive (Foto)

Ina - 12.02.2018

Rita Ora i është larguar të ftohtit europian për të pushuar në Maldive. Pasi kënaqi të gjithë ndjekësit e saj në Instagram me disa foto me bikini gjatë perëndimit të diellit një ditë më parë, ...

Rita Ora shijon perëndimin nudo

Zhurnal - 12.02.2018

Rita Ora shijon perëndimin nudo Rita Ora i është larguar të ftohtit europian për të pushuar në Maldive. Pasi kënaqi të gjithë ndjekësit e saj në Instagram me disa foto me bikini gjatë perëndimit të ...

E veshur në bikini, Rita tregon sa është rrezitur në plazh

Lajmi.net - 12.02.2018

Këngëtarja Rita Ora pasi promovoi këngën e re ka gjetur pak kohë për relaks. Bashkë me të dashurin, Andrew Watt, ajo këto ditë po pushon në plazh, shkruan lajmi.net.

Anulohet gjithçka për ardhjen e Rita Orës?

Albeu.com - 12.02.2018

Këngëtarja me famë botërore Rita Ora do të jetë në Kosovë më 17 shkurt. Por duket se ky mision për të sjellë Ritën në Kosovë është shumë pranë dështimit.

Nesër miratohet buxheti për ardhjen e Rita Orës në Kosovë

Lajmi.net - 12.02.2018

Këngëtarja Rita Ora do të performojë në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Nesër në mbledhjen e Qeverisë do të miratohet buxheti për ardhjen e këngëtares së njohur, Rita Ora.

Nesër miratohet buxheti për ardhjen e Rita Orës në Kosovë

Albeu.com - 12.02.2018

Nesër në mbledhjen e Qeverisë do të miratohet buxheti për ardhjen e këngëtares së njohur, Rita Ora. Buxheti që është parashikuar të ndahet për këtë eveniment kap vlerën e 300 mijë eurove.

Pacolli konfirmon mbajtjen e koncertit të Rita Orës për 10 vjetorin e pavarësisë

Lajmi.net - 12.02.2018

Spekulimeve se a do të vie Rita Oran ë Kosovë për 10 vjetorin e pavarësisë apo jo, u ka ardhur fundit. Zv/Kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka konfirmuar për Klan Kosova se këngëtarja me famë ...

Pacolli konfirmon koncertin e Ritës në 10-vjetorin e Pavarësisë

Almakos - 12.02.2018

Krahas aktiviteteve të shumta që janë paraparë të shënohen në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është paralajmëruar edhe një koncert i Rita Orës në Prishtinë.

Nesër miratohet buxheti për ardhjen e Rita Orës në Kosovë

LajmiFundit - 12.02.2018

Nesër në mbledhjen e Qeverisë do të miratohet buxheti për ardhjen e këngëtares së njohur, Rita Ora. Buxheti që është parashikuar të ndahet për këtë eveniment kap vlerën e 300 mijë eurove.

Rita Ora shfaqet komplet nudo në Instagram (Foto)

BalkanWeb - 12.02.2018

Këngëtarja Rita Ora nuk e ka ndërmend të ndalojë së pozuari nudo. Ajo sapo ka postuar në Instagramin e saj 4 fotografi ku dukte tërësisht e zhveshur. Rita shihet e zhveshur pranë bregdetit ndërsa ...

A po anulohet koncerti i Rita Orës në Prishtinë?

Gazeta Express - 12.02.2018

Vonesa e Qeverisë së Kosovës për të siguruar një pajisje të nevojshme për koncertin e Rita Orës në 10-vjetorin e Pavarësisë, mund të jetë shkaktar që ky koncert të anulohet, edhe pas një muaj ...

Rita Ora megjithatë vjen në Prishtinë, Qeveria nesër i ndan paratë

Gazeta Express - 12.02.2018

Rita Ora do të vijë në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë dhe nuk ka ndryshuar asgjë rreth organizimit të 17 ...

Zëvendëskryeministri konfirmon koncertin e Rita Orës

Gazeta Express - 12.02.2018

Zëvendëskryeministri i parë i vendit, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka konfirmuar pjesëmarrjen e këngëtares kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, në një koncert në ...

Pacolli konfirmon koncertin e Ritës në 10-vjetorin e Pavarësisë

Telegrafi - 12.02.2018

Krahas aktiviteteve të shumta që janë paraparë të shënohen në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është paralajmëruar edhe një koncert i Rita Orës në Prishtinë.

10-vjetori i Pavarësisë, konfirmohet ardhja e Rita Orës në Kosovë

BalkanWeb - 12.02.2018

TIRANE – Krahas aktiviteteve të shumta që janë paraparë të shënohen në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është paralajmëruar edhe një koncert i Rita Orës në Prishtinë.

A po anulohet koncerti i Rita Orës në Prishtinë?

Alb Portali - 12.02.2018

Loading... Vonesa e Qeverisë së Kosovës për të siguruar një pajisje të nevojshme për koncertin e Rita Orës në 10-vjetorin e Pavarësisë, mund të jetë shkaktar që ky koncert të anulohet, edhe pas një ...

10-vjetori i Pavarësisë, konfirmohet ardhja e Rita Orës në Kosovë

Durres Lajm - 12.02.2018

Krahas aktiviteteve të shumta që janë paraparë të shënohen në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, është paralajmëruar edhe një koncert i Rita Orës në Prishtinë.