TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Toros dhe Françeska, bashkë për Shën Valentin

ikub - 17.02.2013

Toros së bashku me Ervinin kanë vendosur të hapin një agjenci për menaxhimin e famës së protagonistëve të “Big Brother” në vite, si dhe këngëtarëve të njohur në Shqipëri.

VIP-at e ekranit, ku dhe me kë e festuan? Kishte edhe kthim surprizë

ikub - 17.02.2013

Ju kemi sjellë një panoramë të çifteve të vjetra që festojnë ende Shën Valentin mes tyre, çifteve VIP që kanë deklaruar këtë fillmivit lidhjet e tyre, dhe atyre çifteve të ndara dhe që pasioni mes tyre i ka bërë të festojnë 14 Shkurtin në ...

Inva dhe hetemi me foto duke u puthur për Shën valentin

Alsat - 17.02.2013

Edhe pse e kanë ruajtur me shumë zili jetën e tyre intime, siduket festa e Shën Valentinit ishte kefiri tyre i fundit. E kanë treguar se janë më të dashuruar se kurrë. Kanë gjetur ditën ideale për ta bërë këtë gjë.

Puthja e ‘zjarrtë’ e Invës dhe Hetemit për “Shën Valentin”

Yll Press - 17.02.2013

Kujtojmë këtu, se gjatë intervistës së tyre të parë si çift, ata i drejtoheshin njëri-tjetrit me ‘zoti’ dhe ‘zonja’. Ndoshta pikërisht nisur nga ky lloj kujdesi për jetën intime... E kanë treguar se janë më të dashuruar se kurrë.

S'mori dhuratë për Shën Valentin, i djeg “Chevrolet-in” të dashurit

Shekulli - 16.02.2013

TIRANË-Dy automjeteve u është vënë flaka orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, ndërsa policia dyshon se autorja ka qenë një femër e inatosur për shkak se nuk mori dhuratë në ditën e Shën Valentinit.

Nuk merr dhuratë për Shën Valentinin, i vë flakën makinës së të dashurit

Albeu.com - 16.02.2013

Një automjet tip ‘Chevrolet’ dhe një makinë me targa maqedonase janë djegur në një parking në rrugën “Muhamet Gjollesha” në Tiranë. Burime nga policia bënë të ditur për News24 se dyshohet se autorja ka qenë një femër e inatosur, për shkak ...

Mihrije Braha, ç'dhurate mori për Shën Valentin?

ikub - 16.02.2013

Çdo vit për këtë festë, kengetarja merr nga një dhuratë të çmuar nga bashkëshorti i saj Naim Abazi Dita e Shën Valentinit është një festë mjaft e dashur për këngëtaren Mihrie Braha, e cila në çdo vit për këtë festë merr nga një dhuratë të ...

Ja cfarë dhurate mori për Shën Valentin, Mihrie Braha!

Yll Press - 16.02.2013

Edhe Mihria dhuroi një dhuratë simbolike, ajo kishte blerë një kravatë dhe një komplet butona të këmishave për Naimin, për të kjo vazhdon të mbetet një dhuratë simbolike e meshkujve.

Kelly Brook jo mirë për Shën Valentin

Botasot - 16.02.2013

Kelly Brook qartësisht duket se nuk është në humorin e duhur. Nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar këtë gjendje për super modelen por mediat tabloide kanë nxituar të aludojnë për ndonjë konflikt në ditën e Shën Valentinit mes saj dhe të ...

Tiranë, s'mori dhuratë për Shën Valentin, i djeg "Chevrolet-in" të dashurit

BalkanWeb - 16.02.2013

TIRANË - Dy automjeteve u është vënë flaka orët e para të mëngjesit të ditës së shtunë, ndërsa policia dyshon se autorja ka qenë një femër e inatosur, për shkak se nuk mori dhuratë në ditën e Shën Valentinit.

Plumba nënës së të dashurës, nuk i lejoi të takoheshin për Shën Valentin

Panorama - 16.02.2013

LEZHE – Breshëri nënës dhe gjyshes së të dashurës pasi nuk e lanë vajzën ta takonte në ditën e Shën Valentinit. I nervozuar, pasi nuk arriti gjatë gjithë ditës të takohej me të dashurën e tij, 28- vjeçari qëlloi me armë automatike, nga ku ...

Tiranë, s'mori dhuratë për Shën Valentin, i djeg veturën të dashurit!

Koha.net - 16.02.2013

Tiranë, 16 shkurt - Dy automjeteve u është vënë flaka orët e para të mëngjesit të ditës së shtunë, ndërsa policia dyshon se autore ka qenë një femër e inatosur, për shkak se nuk mori dhuratë në ditën e Shën Valentinit.

Toros: Shën Valentinin e festova me Françeskën

Yll Press - 16.02.2013

Kështu, në Ditën e Shën Valentinit ata kanë festuar së bashku, duke realizuar madje dhe disa foto të dy në Tiranë. Duket se Torosi i “BB4” është udhërrëfyesi më i mirë i personazheve të tjerë, pasi dalin nga loja e “Big Brother”.

Dhurata e Ambrosios për Shën Valentin

Botasot - 16.02.2013

Supermodelja e “Victoria’s Secret”, Alessandra Ambrosio, deshi të falenderonte miliona fansa të saj, duke u treguar veçanërisht zemërgjerë në ditën e të dashuruarve.

Suprizat e Shën Valentinit, çifte të reja dhe të tjerë që i rikthehen dashurisë së vjetër

Botasot - 16.02.2013

Për disa personazhe VIP, ky Shën Valentin nuk është festuar, pasi u kanë dhënë fund historive të tyre, ndërsa disa të tjerë e kanë festuar dhe 14 Shkurtin, Ditën e të Dashuruarve.

Festa e Shën Valentinit

Top Channel - 15.02.2013

Fituesit e edicioneve të fundit të “The Voice” kanë mbledhur me dhjetra qytetarë, që kanë ndjekur dhe janë argëtuar me këngët dhe atmosferën e krijuar pasditen e Shën Valentinit.

Beqaret VIP pa (me) Shën Valentin

Ina - 15.02.2013

Një fjalë e urtë popullore thotë: “Kur njeriu dashuron nuk ka frikë”, por për VIP-at tanë kjo thënie nuk ka efekt. Ne u munduam të bëjmë një hulumtim për të parë se ku ishin dhe a e festuan beqaret e estradës këtë Shën Valentin, natyrisht ...

Atmosferë pozitive për Shën Valentinin në Tetovë – FOTO

Shqipmedia - 15.02.2013

Në qytetin e Tetovës gjatë natës së Shën Valentinit ose ndryshe të quajtur si dita e të dashuruarve ka pasur organizime në lokale të ndryshme të qytetit.

Kelly Brook jo mirë për Shën Valentin

LajmiFundit - 15.02.2013

Kelly Brook qartësisht duket se nuk është në humorin e duhur. Nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar këtë gjendje për super modelen por mediat tabloide kanë nxituar të aludojnë për ndonjë konflikt në ditën e Shën Valentinit mes saj dhe të ...

Shën Valentin edhe në Shtëpinë e Bardhë

Top Channel - 15.02.2013

Presidenti amerikan Barack Obama iu bashkua miliona cifteve në mbarë botën dhe Shtetet e Bashkuara në festën e të dashuruarve, Shën Valentinin. Kreu i Shtëpisë së Bardhë pranoi përgjatë një fjalimi në shtetin e Xhorxhias dhuratën dërguar ...

Koncerti për Shën Valentinin

Top Channel - 15.02.2013

Atmosfera e festimit të Shën Valentinit ka vijuar deri në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Këngëtarë të njohur, por edhe talentet e “The Voice Of Albania” performuan në një nga qendrat tregtare në kryeqytet.

Dhurata e Ambrosios për Shën Valentin

Top Channel - 15.02.2013

Supermodelja e “Victoria’s Secret”, Alessandra Ambrosio, deshi të falenderonte miliona fansa të saj, duke u treguar veçanërisht zemërgjerë në ditën e të dashuruarve.

Kardashian dhuratë 42 mijë paund për Shën Valentin

LajmiFundit - 15.02.2013

Kim Kardashian ka marrë një dhuratë mjaft të veçantë nga i dashuri i saj Kanye West në kuadër të festës së Shën Valentinit. Një byzylyk diamanti i cili siç e shikoni në fotografi i përshtatet më së miri stilit të bukuroshes.

Mariah Carey, ja ku e kaloi Shën Valentinin

LajmiFundit - 15.02.2013

Mariah Carey dhe bashkëshorti i saj Nick Cannon njihen si një çift që nuk e ka problem ta gjejë rrugën për ta kaluar mirë çdo ditë. Por Shën Valentini padyshim është një nga ato ditët e veçanta dhe Mariah është trajtuar në formën optimale ...

Romanca e Obamas, uron Michelen për Shën Valentin

Ora news - 15.02.2013

Është një nga njerëzit më me ndikim në botë, por kur vijne puna te romanca di të jetë i kujdesshëm e i dashur për gruan e tij. Presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka uruar të bashkëshorten e tij Michele Obama për Shën Valentinin.

Meta: Shoqëria dhe politika shqiptare nevojë për më shumë dashuri

Gazeta Republika - 15.02.2013

Lëvizja Rinore për Integrim ka zgjedhur një mënyrë tepër të veçantë për t’i uruar të gjithë shqiptarët ditën e dashurisë, Shën Valentinin. Qindra të rinj janë mbledhur në lulishten para Galerisë së Arteve në qendër të kryeqytetit dhe në ...

Obama kujton rininë, uron Michelle për Shën Valentinin

Panorama - 15.02.2013

Presidenti amerikan uron bashkeshorten e tij me nje foto kujtim te rinise se tyre, ne kohen e dashurise. Urimi eshte bere ne faqen zyrtare te Obames ne faqebook dhe eshte fare i thjeshte e domethenes: Hey, Michelle Obama: Gezuar Shen ...

Mihrija pranoi dhuratë luksoze për Shën Valentin

Telegrafi - 15.02.2013

Këngëtarja shqiptare, Mihrije Braha, mund të jetë në mesin e femrave me dhurata më luksoze në gjithë botën për këtë Shën Valentin, pasi bashkëshorti i saj, Naim Abazi, nuk ka nguruar që të shpenzojë shuma marramendëse të hollash për ...

Marsh i grave afgane për Shën Valentinin

Evropaelire - 14.02.2013

12:40 Marsh i grave afgane për Shën Valentinin 11:51 Serbia kërkon "bashkësi të komunave autonome" 11:28 Dështon marrëveshja ANEB-Iran 10:22 Thaçi: Po përmbyllim konfliktin me Serbinë 10:11 Shkrihen në një American Airlines e US Airways ...

Propozimi perfekt!

Idividi - 14.02.2013

Sipas një vëzhgimi në Britaninë e Madhe, meshkujt duhet të propozojnë për martesë partneren e tyre dy vite pas fillimit të lidhjes, në një plazh të shkretë, në ditën e Shën Valentinit.

Shampanja e Shën Valentinit 2013

ikub - 14.02.2013

Me rastin e festës së të dashuruarve, Boolinger paraqet Champagne Bollinger Rosè. Me rastin e festës së të dashuruarve, Boolinger paraqet Champagne Bollinger Rosè 1846 që kombinon strukturën karakteristike të firmës së preferuar nga James ...

Puthja e pare për Shën Valentin? Këshilla për te mos gabuar

ikub - 14.02.2013

Cfare emocioni te japësh puthjen e pare për Shën Valentin. Cfare emocioni te japësh puthjen e pare për Shën Valentin. Sigurisht, ankthi i pritjes mund te bej zemrën tone te rrah fort, duke na prishur dhe atmosferën romantike.

Kryeministri Berisha shënon Ditën e Valentinit

Lajmeshqip - 14.02.2013

Kryeminstri shqiptar, Sali Berisha, ka postuar një fotografi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ku shihet duke pirë një kafe me bashkëshorten e tij, Liri Berisha.

Berisha uron të dashuruarit për Shën Valentinin

Albeu.com - 14.02.2013

Kryeministri Berisha ka uruar sot të dashuruarit me rastin e Shën Valentinit. Kreu i qeverisë ka postuar në profilin e tij në Facebook edhe një foto me bashkëshorten e tij.

Berisha uron “Shën Valentinin” në “Facebook”

Kombetare - 14.02.2013

Kryeministri Sali Berisha ka uruar festën e të dashuruarve nëpërmjet një postimi në faqen e tij në “facebook”. Urimi i kryeministrit shoqërohej edhe me një foto ku ai është i shoqëruar nga bashkëshortja Liri Berisha.

Edhe Meta dhe Kryemadhi urojnë Shën Valentinin

Lajmeshqip - 14.02.2013

Edhe Ilir Meta ashtu si dy liderët e tjerë kryesorë të politikës shqiptare ka nisur të jetë aktiv në rrjetet sociale. Meta ndryshe nga Berisha dhe Rama nuk ka preferuar të hapë një faqe me emrin e tij por ka zgjedhur të komunikojë përmes ...

Shën Valentini ose “Martiri i Dashurisë”

Kombetare - 14.02.2013

Një buqetë me lule…, ndoshta me lule të kuqe, e shoqëruar me një dhuratë të këndshme. Prej disa vitesh, kjo është mënyra më e natyrshme, me të cilën të rinjtë shqiptarë përpiqen të festojnë ditën e Shën Valentinit.

Foto e nxehtë e Rovena Stefës për “Shën Valentinin”

Kombetare - 14.02.2013

Kjo fotografi është marrë gjatë xhirimeve të videos “Hajde ti” nga “Urban Entertainement”. Këngëtarja Rovena Stefa do të vijë si duket në këtë video të re më seksi se kurrë.

Foto e nxehtë e Rovena Stefës për “Shën Valentinin”

ikub - 14.02.2013

Kjo fotografi është marrë gjatë xhirimeve të videos “Hajde ti” nga “Urban ...

Shën Valentini në Japoni ofron çokollata për… burrat

Kombetare - 14.02.2013

Për festën e Shën Valentinit, shitësit e luleve në mbarë botën janë të rezervuar për të nderuar bashkëshortet dhe të dashurat. Por në Japoni, janë shitësit çokollatave që janë rezervuar.

Shën Valentini, fushatë kundër dhunës ndaj gruas

Albeu.com - 14.02.2013

Dy mijë gra dhe aktiviste të të drejtave të njeriut në Manila shfrytëzuan 14 shkurtin, ditën e Shën Valentinit për të rritur ndërgjegjësimin për dhunën ndaj grave .

Ilir Meta: Shoqëria dhe politika shqiptare kanë nevojë për më shumë dashuri

LajmiFundit - 14.02.2013

Lëvizja Rinore për Integrim ka zgjedhur një mënyrë tepër të veçantë për t’i uruar të gjithë shqiptarët ditën e dashurisë, Shën Valentinin. Qindra të rinj janë mbledhur në lulishten para Galerisë së Arteve në qendër të kryeqytetit dhe në ...

Dhurata te çmuara për Shën Valentin

ikub - 14.02.2013

Çdo femër për Shën Valentin ëndërron një dhurate te çmuar. Çdo femër për Shën Valentin ëndërron një dhurate te çmuar. Dhe dhurata me e pritur është një solitar, një unaze qe është një premtim për gjithmonë.

12 çifte në dyert e Gjykatës, divorce për diten e Shën Valentinit

ikub - 14.02.2013

6 gjyqtarët e Dhomës Civile në Gjykatën e Tiranës kanë zhvilluar sot proceset ...

Fotografi të çuditshme për Shën Valentin (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.02.2013

Çdokush ka mënyrë të ndryshme të shprehjes së dashurisë ndaj partnerit. Por fotografitë e mësipërme na pasqyrojnë një formë krejt ndryshe të festimit të Shën Valentinit.

Shumë dashuri, më pak dhurata

Top Channel - 14.02.2013

Megjithëse shqiptarët duket se vazhdojnë ende të besojnë tek dashuria, vëmendja e tyre ndaj ditës së Shën Valentinit, duket se ka rënë disi krahasuar me vitet e shkuara.

E ç’faj ka Shën Valentini?!

Telegrafi - 14.02.2013

Që Shën Valentini të mos të të gjejë më ‘single”, mëso të kapërcesh vështirësitë e takimeve të para duke e shndërruar një takim të çfarëdoshëm në mundësinë e artë për të gjetur shpirtin binjak.

Shën Valentini, legjenda për ditën e të dashuruarve

BalkanWeb - 14.02.2013

TIRANE- Dita e sotme shënon ditën e të dashuruarve Shën Valentinin. Ciftet që e konsiderojnë veten të dashuruar e ksoniderojnë këtë ditë si të shënuar për të festuar.

Shën Valentini – zakone të bukura nga e tërë bota

Koha.net - 14.02.2013

Tajlandezet e humbin virgjërinë masivisht, japonezet u dhurojnë çokollata meshkujve, derisa italianet i dërgojnë letra Zhulietës. Jeni mërzitur nga darkat me qirinj, shkuarjet në kinema dhe lulet? ...

Gëzuar Shën Valentinin nga Shtëpia e Bardhë!

Panorama - 14.02.2013

Nje urim i vecante ne kete dite te dashuruarish nga Shtepia e Bardhe. Ne kete foto, Presidenti amerikan Barak Obama i ka dhuruar nje puthje ne faqe bashkeshortes se tij, ...

Shën Valentini, si e festojnë shqiptarët

Gazeta Republika - 14.02.2013

Vëzhgim/ Dita e të Dashuruarave, festë pagane apo kolektive? Festa e të dashuruarve nëpër shekuj, si ka evoluar. Simboli i një mitologjie apo thjesht biznes Sot, është 14 Shkurt 2012, dita e Shën Valentinit ose Dita e të Dashuruarve.

Berisha uron Shën Valentinin, poston në FB foto me bashkëshorten

Panorama - 14.02.2013

TIRANE- Kreu i qeverise, Sali Berisha eshte treguar i kujdeshem te uroje sot shqiptaret per Shen Valentinin. Ne profilin e tij ne FB, ai ka postuar nje foto ne shoqerine e bashkeshortes, Liri Berisha, se bashku me urimet per gjithe miqte e ...

Berisha uron shqiptarët për Shën Valentinin

Ora news - 14.02.2013

Kryeministri, Sali Berisha ka uruar sot shqiptarët për Shën Valentinin, ditën e të dashuruarve. Në profilin e tij në FB, kryeministri ka postuar një foto në shoqërinë e bashkëshortes, Liri Berisha, së bashku me urimet për gjithë miqtë e ...

Shën Valentini, LSI: Iliri dhe Monika urojnë shqiptarët

Panorama - 14.02.2013

TIRANE- Kreu i LSI-se, Ilir Meta dhe bashkeshortja e tij, Monika Kryemadhi kane ndare urimet per diten e dashurise, me gjithe shqiptaret. LSI, ka postuar ne faqen e saj zyrtare ne Facebook nje foto te bashkeshorteve se bashku me urimin per ...

Kryeministri Berisha uron ditën e Shën Valentinit

Botasot - 14.02.2013

Edhe Kryeministri i Shqipëris, Sali Berisha sot në ditën e Shën Valentinit, ditë e të dashuruarve kjo, ka pirë një kafe më në një qendër tregtare, me bashkëshorten e saj.

Shën Valentini, Berisha: Gëzuar ditën e zemrës suaj

BalkanWeb - 14.02.2013

TIRANE – Përmes rrjetit social “Facebook”, kryeministri Berisha uroi sot të gjithë të dashuruarit për ditën e Shën Valentinit. “Gëzuar Shën Valentinin, ditën e zemrës suaj, zjarri i të cilës sublimohet në më të mirën e njeriut, në ...

Kujdes! Ja çfarë nuk guxoni t'i blini të dashurës për Shën Valentin

Yll Press - 14.02.2013

Gjëja më e keqe që mund të bëni është që të paraqiteni para saj me duar të zbrazëta, të zgjeruara për përqafim dhe puthje. E dimë se doni që ta befasoni të dashurën për festën e Shën Valentinit, por kujdes që të mos e befasoni për të keq.

Marsh i grave afgane për Shën Valentinin

Koha.net - 14.02.2013

Kabul, 14 shkurt - Dhjetëra afganë kanë shënuar Ditën e Valentinit duke marshuar në Kabul për të denoncuar kështu dhunën kundër femrave. Protestuesit, që mbanin në duar posterë dhe brohoritnin slogane për respektimin e të drejtave të ...

Marsh i grave afgane për Shën Valentinin

Botasot - 14.02.2013

Dhjetëra afganë kanë shënuar Ditën e Valentinit duke marshuar në Kabul për të denoncuar kështu dhunën kundër femrave. Protestuesit, që mbanin në duar posterë dhe brohoritnin sllogane për respektimin e të drejtave të grave, ecën nga pallati ...

Afganet kërkojnë të respektohen drejtat e grave

Telegrafi - 14.02.2013

Dhjetëra gra afgane kanë protestuar të enjten, në Ditën e Valentinit në Kabul për të denoncuar kështu dhunën kundër femrave. Protestueset mbanin në duar posterë, ku shkruhej për respektimin e të drejtave të grave.

Sipas femrave, ja cili është propozimi i përsosur!

Yll Press - 14.02.2013

Sipas një studimi të ri, burrat duhet të bëjnë pyetjen e rëndësishme pas dy vitesh martesë, në një plazh të shkretuar por të bukur, ditën e Shën Valentinit.

Rovena, “uron” Shën Valentinin

Telegrafi - 14.02.2013

Rovena Stefa u ka bërë një dhuratë “Fantastike” fansave të saj për ditën e dashurisë - një fotografi lakuriqe. Këngëtarja nga Shqipëria së fundi ka kompletuar xhirimin e videoklipit të saj më të ri të titulluar “Hajde ti”, të realizuar nga ...

Të festosh Shën Valentinin me një vip

Ora news - 14.02.2013

Për ta bërë më të veçantë ditën e Shën Valetinit, stafi i muzeut “Madame Tussauds” në Londër ka menduar diçka speciale. Fillimisht ka organizuar një pyetësor vetëm për femrat, të cilat kanë shprehur se ideale për to do të ishte ta kalonin ...

Si e mendojnë vip-at Shën Valentinin

Ora news - 14.02.2013

Sot është një ditë për të dashuruarit, por një pikëpyetje e madhe qëndron sesi vipat e kanë menduar këtë ditë? Aktori britanik, Jude Law, ka thënë se: “Unë nuk e festojë, por ajo që më pëlqen në këtë ditë është se fëmijët e mi më dërgojnë ...

Kryeministri Berisha: Gëzuar “Shën Valentinin”, ditën e zemrës suaj

Gazeta Republika - 14.02.2013

Kryeministri Sali Berisha ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e festës së të dashuruarave. Nëpërmjet një mesazhi në rrjetin social “Facebook”, kreu i qeverisë së bashku me urimet për gjithë miqtë e tij në këtë profil, ka postuar edhe një ...

Meta: Shoqëria dhe politika shqiptare nevojë për më shumë dashuri

BalkanWeb - 14.02.2013

TIRANE – Lëvizja Rinore për Integrim ka zgjedhur një mënyrë tepër të veçantë për t’i uruar të gjithë shqiptarët ditën e dashurisë, Shën Valentinin.

Dhurata e Rovena Stefes per Shen Valentin

Botasot - 14.02.2013

Kjo fotografi eshte marre gjate xhirimeve te videos “Hajde ti” nga “Urban Entertainement”. Kengetarja Rovena Stefa do te vije si duket ne kete video te re me seksi se kurre.

LRI ndez pishtarët e dashurisë, Meta: Shoqëria dhe politika kanë nevojë për më shumë dashuri

Ora news - 14.02.2013

Lëvizja Rinore për Integrim ka zgjedhur një mënyrë tepër të veçantë për t’i uruar të gjithë shqiptarët ditën e dashurisë, Shën Valentinin. Qindra të rinj janë mbledhur në lulishten para Galerisë së Arteve në qendër të kryeqytetit dhe në ...

Tuna, nuk kam nevojë për Shën Valentin

Yll Press - 14.02.2013

Nga të gjithë angazhimet që i ka, si duket këngëtarja seksi nuk ka nevojë për ndonjë mashkull pranë vetes. Këngëtarja e njohur Tuna Sejdiu si duket nuk ka nevojë që pranë vetes të ketë një mashkull.

LRI ndez pishtarët e dashurisë, Meta: Shoqëria dhe politika kanë nevojë për më shumë dashuri

Botasot - 14.02.2013

Lëvizja Rinore për Integrim ka zgjedhur një mënyrë tepër të veçantë për t’i uruar të gjithë shqiptarët ditën e dashurisë, Shën Valentinin. Qindra të rinj janë mbledhur në lulishten para Galerisë së Arteve në qendër të kryeqytetit dhe në ...

Në ditën e Shën Valentinit, PS denoncon dhunën ndaj gruas

Ora news - 14.02.2013

Kryetari i PS-së, Edi Rama, ditën e të dashuruave ia ka rezervuar të gjithën gruas dhe problemeve që ajo has në shoqërinë shqiptare. Në një aktivitet të organizuar nga kjo forcë politike, Rama i ka cilësuar si alarmante shifrat e vitit të ...

14 shkurti, dita e Shën Valentinit

VOA - 14.02.2013

Kjo ditë fetohet në të gjithë botën Parisi, i quajtur ‘qyteti i dashurisë”, ka pritur sot turistë e banorë vendas për të festuar ditën e Shën Valentinit.

Rovena, “uron” Shën Valentinin

Yll Press - 14.02.2013

Dhe, në bazë të fotografive të nxjerra nga klipi, në këto ditë të ftohta dimri Rovena do të vijë më e nxehtë se kurrë... Rovena Stefa u ka bërë një dhuratë “fantastike” fansave të saj për ditën e dashurisë - një fotografi lakuriqe.

“Break the chain”, Shën Valentin për t’i thënë stop dhunës ndaj gruas

Ora news - 14.02.2013

Kënga himn “Break the chain” (Këputini zinxhirët), ka shkëputur nga monotonia e përditshmërisë mijëra vajza të reja, gra, nëna bija të cilat kërcyen e kënduan këngen duke i dhënë një tjetër kuptim ditës ndërkombëtare të Shën Valentinit në ...

Shën Valentini do të festohet gjithandej në Tetovë

Shqipmedia - 13.02.2013

Jemi në prag të 14 shkurtit që njihet ndryshe edhe si festa e të dashuruarve ose Shën Valentini. Në qytetin e Tetovës ndryshe nga festat tjera si Viti i Ri, 28 Nëntori ose edhe festa e Bajramit nuk ka pasur kaq organizim siç ka kësaj radhe ...

Propozimi perfekt

Top Channel - 13.02.2013

Sipas një vëzhgimi në Britaninë e Madhe, meshkujt duhet të propozojnë për martesë partneren e tyre dy vite pas fillimit të lidhjes, në një plazh të shkretë, në ditën e Shën Valentinit.

Çfarë nuk guxoni t'i blini të dashurës për Shën Valentin?

Idividi - 13.02.2013

E dimë se doni që ta befasoni të dashurën për festën e Shën Valentinit, por kujdes që të mos e befasoni për të keq. Duke qenë se meshkujt dhe femrat funksionojnë në një mënyrë krejtësisht të ndryshme, ia vlen që të gjithë meshkujt t'i ...

Ja disa ide dhuratash për partneren tuaj

Shqipmedia - 13.02.2013

Dhurata në vetvete është vetëm mjeti, por jo qëllimi final për të kaluar një Shën Valentin të mrekullueshëm. Përpjekja dhe mënyra e prezantimit të dhuratës janë po aq të rëndësishme Dita e Shën Valentinit Mungojnë vetëm pak ditë nga Shën ...

Çka nuk guxoni t'i bleni të dashurës për Shën Valentin?

Portalb - 13.02.2013

E dimë se doni që ta befasoni të dashurën për festën e Shën Valentinit, por kujdes që të mos e befasoni për të keq. Duke qenë se meshkujt dhe femrat funksionojnë në një mënyrë krejtësisht të ndryshme, ia vlen që të gjithë meshkujt t'i ...

Ku dhe kur bëhet propozimi perfekt për martesë

Albtime - 13.02.2013

Sipas një vëzhgimi në Britaninë e Madhe, meshkujt duhet ta propozojnë për martesë partneren e tyre dy vjet pas fillimit të lidhjes, në një plazh të shkretë, në ditën e Shën Valentinit.

Shën Valentini i “dhuron” llotarinë 50 vjeçarit

Kombetare - 13.02.2013

Ka arritur të mbajë sekret fitoren e tij për 15 ditë rresht dhe ka vendosur ta t’ia shpreh bashkëshortes së tij pikërisht në festën e Shën Valentinit.

Dhurata e Dafines për Shën Valentin

LajmiFundit - 13.02.2013

Dafina Zeqiri e njohur përveç për muzikës së saj edhe për lidhjet dashurore të saj, duket se këtë Shën Valentin do ta pres pa një të dashur në krahë.

Propozimi perfekt në ditën e Shën Valentinit

Portalb - 13.02.2013

Sipas një vëzhgimi në Britaninë e Madhe, meshkujt duhet të propozojnë për martesë partneren e tyre dy vite pas fillimit të lidhjes, mundësisht në një plazh të shkretë, në ditën e Shën Valentinit.

Çka nuk guxoni t'i blini të dashurës për Shën Valentin?

Telegrafi - 13.02.2013

E dimë se doni që ta befasoni të dashurën për festën e Shën Valentinit, por kujdes që të mos e befasoni për të keq. Duke qenë se meshkujt dhe femrat funksionojnë në një mënyrë krejtësisht të ndryshme, ia vlen që të gjithë meshkujt t'i ...

Disa FOTO të ëmbla bebesh si një dhuratë për Shën Valentin

Botasot - 13.02.2013

Dita e Shën Valentinit po afrohet dhe një mënyrë për të bërë dhuratë është që të jepni një album me foto të këtyre bebeve. Ato janë realizuar nga britanikja Shellie Wall, që ka kaluar orë të tëra me durim, duke gjetur pozicionin perfekt ...

Në kohë për Shën Valentin: Natyra u dhuron disa zemra

Botasot - 13.02.2013

Dita e Shën Valentinit është pranë dhe këto foto e tregojnë qartë se dashuria është kudo në ajër.Imazhet e shkrepura anembanë globit, tregojnë se dhe natyra di të festojë këtë ditë, duke dhuruar forma zemrash aty ku nuk ta pret ...

FOTOT më të çuditshme të çifteve për Shën Valentin

Botasot - 13.02.2013

Të enjten është Shën Valentini, dita kur njerëzit festojnë për dashurinë. Por të shprehësh ndjenjat ndonjëherë është diçka e çuditshme, siç tregojnë fotot e mëposhtme.

Propozimi perfekt për Shën Valentinin është në një plazh të shkretë

Ora news - 13.02.2013

Sipas një vëzhgimi në Britaninë e Madhe, meshkujt duhet të propozojnë për martesë partneren e tyre dy vite pas fillimit të lidhjes, në një plazh të shkretë, në ditën e Shën Valentinit.

Propozimi perfekt

Koha.net - 13.02.2013

Sipas një vëzhgimi në Britaninë e Madhe, meshkujt duhet të propozojnë për martesë partneren e tyre dy vite pas fillimit të lidhjes, në një plazh të shkretë, në ditën e Shën Valentinit.

Shën Valentin, ja zemrat e krijuara nga natyra

Yll Press - 13.02.2013

Nëna Natyrë pregatitet për të festuar Ditën e të Dashuruarve me forma zemrash nga më të ndryshmet. Londër - Këto pamje të mrekullueshme, të realizuara nga fotografë të ndryshëm nëpër botë, tregojnë se si Nëna Natyrë pregatitet për të ...

Dita e të dashuruarve

Botasot - 13.02.2013

Ditës së të dashuruarve Ansambli i Këngëve dhe Valleve i ka dedikuar një program të zgjedhur lirik. Drejtori artistik premton një mbrëmje të veçantë për Shën Valentinin. Koreografi, Rexhep Celiku gjatë provave me trupën nuk toleron gabimet.

Indi, rrihet një çift të dashuruarish

Ora news - 13.02.2013

Ndërsa për të gjithë 14 Shkurti dita e Shën Valentiminit është dita e dashurisë, në Indi nuk ndodh kështu. Aktivistët radikal hindu protestuan kundër festimeve të Ditës së Shën Valentinit ndërsa rrahën edhe një çift të pamartuar.

Një bebe për Shën Valentinin

Ora news - 13.02.2013

Teksa disa çifte shkëmbejnë çokollata në Ditën e Shën Valentinit, Nick Cannon dhe bashkëshortja e saj Mariah Cary, duket se kanë një plan më intim. “Duam të bëjmë një bebe tjetër – ka deklaruar Cannon, prezantues i “America’s Got Talent.

Festa e Shën Valentinit, çiftet shqiptare festojnë në vendet fqinje

Ora news - 13.02.2013

Vendet fqinje janë destinacionet më të kërkuara nga ciftet shqiptare këtë vit për të ndarë momentet e vecanta me personin e zemrës në ditën ndërkombëtare të të dashuruarve.

Francë, surpriza e vecantë për Shën Valentin!

BalkanWeb - 13.02.2013

PARIS- Sapo ka prenotuar një tavolinë për dy persona në një prej restoranteve më luksoze në Paris dhe mbrëmjen e nesërme, një 50-vjeçar parizian me shumë fat do të darkojë me bashkëshorten e tij në një prej vendeve më romantike të ...

Dafina Zeqiri, single por me dhurata

Telegrafi - 13.02.2013

Dafina Zeqiri edhe pse për momentin nuk është në lidhje dashurie para festës së Shën Valentinit, dhuratat nuk po i mungojnë. Këngëtarja ka pranuar një dhuratë shumë të bukur në prag të Shën Valentinit, nga familja e saj.

Dekori i dhomës se gjumit për Shën Valentin

ikub - 12.02.2013

Bëjeni dhomën tuaj te gjumit romantike për festen e te dashuruarve. Dekorojeni atë me ngjyrat e dashurisë, petale trëndafilash dhe qirinj ...

Kelly Brook vjen përsëri hot – FOTO

Shqipmedia - 12.02.2013

Prej pak ditësh ajo është ndarë nga i dashuri Thom Evans, por duket se nuk do të ndihet shumë e vetmuar për Shën Valentinin. Dhe, për t’i treguar ish-it të saj se çfarë ka humbur, Kelly Brook është shfaqur në një set shumë të nxehtë me të ...

E nxire dhe e bukur! Kelly Brook tregon linjat e saj te mrekullueshme duke pozuar per nje firme lingerie.

ikub - 12.02.2013

Kelly Brook është shfaqur në një set shumë të nxehtë me të brendshme, të cilat i promovon pikërisht me rastin e Shën Valentinit. 32-vjeçarja britanike duket në këtë set më seksi se ...

“Shën Valentini provokon përdhunime”

Kombetare - 12.02.2013

Një grup ekstremistësh hindu të djathtë kanë dalë kundër festës së Shën Valentinit. Në një deklaratë publike ata kanë thënë se “Shën Valentini, dita e të dashuruarve që festohet me 14 shkurt mund të provokojë një rritje të përdhunimeve”.

Idetë më të mira për Shën Valentin

Idividi - 12.02.2013

Në ditën e Shën Valentinit femrat kërkojnë romancë dhe vetëm romancë. Harrojeni metodën e të pyeturit se çka dëshiron ajo. "Femrat kanë përshtypjen se nëse ato duhet të kërkojnë diçka, ajo nuk llogaritët si dhuratë", thotë një psikologe e ...

Mariah Carey, per Shen Valetin do te marre dhurate nje... bebe

ikub - 12.02.2013

"Duam të bëjmë një bebe tjetër për më datë 14", ka deklaruar i shoqi i këngëtares Teksa disa çifte shkëmbejnë çokollata në Ditën e Shën Valentinit, Nick Cannon dhe bashkëshortja e saj Mariah Cary duket se kanë një plan më intim.

Dhuratat për Shën Valentin

ikub - 12.02.2013

Festa e Shën Valentinit është okazioni special për te shkëmbyer dhurata, një simbol dashurie dhe për te jetuar se bashku momente romantike...ja te gjitha këshillat dhe idetë për dhurata për te bere për vete gjysmën tjetër tuajën.

Si ta bëni atë për vete në Shën Valentin?

Shqipmedia - 12.02.2013

Me Ditën e të dashuruarve, që po afrohet çdoherë e më shumë, mund të mendoni se është shumë vonë të humbni peshë, që ta bëni t’ju vërejë. Mos u brengosni, ka mënyra të tjera, të cilat funksionojnë gjithmonë.

Kelly Brook, më e zjarrtë se kurrë (FOTO)

Yll Press - 12.02.2013

32-vjeçarja britanike duket në këtë set më e nxehtë se kurrë. Prej pak ditësh ajo është ndarë nga i dashuri Thom Evans, por duket se nuk do të ndihet shumë e vetmuar për Shën Valentinin.

Indi, ekstremistët kundër Shën Valentinit: Provokon përdhunime

BalkanWeb - 12.02.2013

INDI- “Shën Valentini, dita e të dashuruarve që festohet me 14 shkurt mund të provokojë një rritje të përdhunimeve”. Deklarata vjen nga një grup ektremistësh hindu të djathtë të cilët kanë kërkuar ndalimin e festës e cila shënohet me 14 ...

Shën Valentini, dhuratat ideale për ditën e të dashuruarave

Gazeta Republika - 12.02.2013

A keni menduar se çfarë dhurate do të bëni për Shën Valentinin? Këtu kemi të pranishëm 20 sugjerime, që do të t’ju ndihmojnë në këtë ditë simbolike. Këtu janë disa fotografi që mund të bëhen dhuratë shumë e mirë për partneren.

Kelly Brook, më e zjarrtë se kurrë

Botasot - 12.02.2013

Prej pak ditësh ajo është ndarë nga i dashuri Thom Evans, por duket se nuk do të ndihet shumë e vetmuar për Shën Valentinin. Dhe, për t’i treguar ish-it të saj se çfarë ka humbur, Kelly Brook është shfaqur në një set shumë të nxehtë me të ...

Ja disa ide dhuratash për partneren tuaj

ikub - 11.02.2013

Dhurata në vetvete është vetëm mjeti, por jo qëllimi final për të kaluar një Shën Valentin të ...

Brook, për të mos u humbur

LajmiFundit - 11.02.2013

Modelja Kelly Brook edhe njëherë është super e nxehtë në koleksionin e fotografive të realizuara në prag të festës së Shën Valentinit. 33 vjeçarja britanike i tregon më së miri ish të dashurit të saj Thom Evans se çfarë është duke humbur ...

Dhurata e cuditshme, të dashur prej çokollate për Shën Valentin

BalkanWeb - 11.02.2013

JAPONI- Ju mungojnë idetë për Shën Valentin.... Një lëpirëse prej çokollate të dekoruar me fytyrën tënde, për t'i dhuruar personit të dashur për një San Valentin të ëmbël.

Dita e Shën Valentinit, Ja disa ide dhuratash për partneren tuaj

Botasot - 11.02.2013

Dhurata në vetvete është vetëm mjeti, por jo qëllimi final për të kaluar një Shën Valentin të mrekullueshëm. Përpjekja dhe mënyra e prezantimit të dhuratës janë po aq të rëndësishme Mungojnë vetëm pak ditë nga Shën Valentini: cila festë e ...