TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dy organet e Odës së Avokatëve përplasen rreth ligjshmërisë së një vendimi

Gazeta Express - 18.03.2017

Zyra e Prokurorit Disiplinor e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK) ka bërë padi më 8 shkurt të këtij viti ndaj Komisionit për Ankesa, organ ky po ashtu në kuadër të ...

Vllasi demanton Ali Ahmetin: Shqiptarët as se kanë formu, as se kanë shkatërru Jugosllavinë

Lajm - 17.03.2017

Ish politikani dhe avokati i njohur kosovar, Azem Vllasi në një intervistë për Klan Kosova mes tjerash ka folur edhe për aktivitetin e tij politik në kohërat turbulente kur shpërbëhej ish Jugosllavia.

Vllasi demanton Ali Ahmetin: Shqiptarët as se kanë formu, as se kanë shkatërru Jugosllavinë

Ina - 17.03.2017

Ish politikani dhe avokati i njohur kosovar, Azem Vllasi në një intervistë për Klan Kosova mes tjerash ka folur edhe për aktivitetin e tij politik në kohërat turbulente kur shpërbëhej ish Jugosllavia.

Vllasi demanton Ali Ahmetin: Shqiptarët as se kanë formu, as se kanë shkatërru Jugosllavinë

Almakos - 17.03.2017

Ish politikani dhe avokati i njohur kosovar, Azem Vllasi në një intervistë për Klan Kosova mes tjerash ka folur edhe për aktivitetin e tij politik në kohërat turbulente kur shpërbëhej ish Jugosllavia.

Rasti Vllasi, Matoshi godet Vetëvendosjen: Duhet të frikësohemi nga ky grupim politk

Gazeta Express - 17.03.2017

Gazetari dhe analisti Halil Matoshi në një shkrim autorial ka goditur Lëvizjen "Vetëvendosje" rreth rastit të Azem Vllasit duke thënë se qëndrimi i kësaj Lëvizjeje ndaj plagosjes së Azem Vllasit ...

Vllasi: Shqiptarët i detyruan të ishin në RSFJ e Serbi

Portalb - 16.03.2017

Azem Vllasi, ka ritreguar për sulmin kundër tij, ka folur për Haradinajn, Beogradin dhe marrëdhëniet ndërmjet serbëve e shqiptarëve. Vllasi, duke folur rreth sulmit, për portalin serb ‘alo’, ka thënë ...

Thaçi thotë se ‘Syri i Popullit’ ka lidhje me Moskën: 26 njerëz në listë për t’u ekzekutuar

Lajm - 16.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim vrasjen e avokatit Azem Vllasi.

Vllasi: Shqiptarët i detyruan të ishin në RSFJ e Serbi

Albeu.com - 16.03.2017

Azem Vllasi , duke rrëfyer për sulmin që u bë ndaj tij dy ditë më parë për portalin serb "alo", ka folur edhe për Beogradin dhe marrëdhëniet mes serbëve dhe shqiptarëve.

Vllasi: Shqiptarët i detyruan të ishin në RSFJ dhe Serbi

Idividi - 16.03.2017

Prishtinë, 16 mars 2017 (MIA) - Avokati nga Kosova, Azem Vllasi, ka ritreguar për sulmin kundër tij, ka folur për Haradinajn, Beogradin dhe marrëdhëniet ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve.

“Në Kosovë ka shumë organizata sekrete që nxisin trazira”

Lajmi.net - 16.03.2017

Ish-politikani dhe avokati, Azem Vllasi për portalin serb “alo” duke folur për sulmin që iu bë të hënën ka thënë se beson se në Kosovë veprojnë shumë organizata sekrete që dëshirojnë të bëjë kaos dhe ...

Thaçi thotë se ‘Syri i Popullit’ ka lidhje me Moskën: 26 njerëz në listë për t’u ekzekutuar

Zeri - 16.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim vrasjen e avokatit Azem Vllasi.

Vllasi: Në Kosovë ka shumë organizata sekrete që nxisin trazira

Gazeta Express - 16.03.2017

Azem Vllasi, ka ritreguar për sulmin kundër tij, ka folur për Haradinajn, Beogradin dhe marrëdhëniet ndërmjet serbëve e ...

Shefit të AKI-së i kërkohet raportimi për 'Syrin e Popullit' dhe tentim-vrasjen ndaj Azem Vllasit

Zeri - 16.03.2017

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Driton Gashi pritet që javën e ardhshme të raportojë para Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së rreth tentim-vrasjes ndaj avokatit, Azem Vllasit dhe ...

Thaçi akuzon hapur ‘Syrin e Popullit’: Keni lidhje me Moskën

Java News - 16.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim vrasjen e avokatit Azem Vllasi.

Thaçi për ‘Syri i Popullit’: 26 njerëz në listë për t’u ekzekutuar

Republika - 16.03.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim vrasjen e avokatit Azem Vllasi.

Vllasi nuk heq dorë: Protestat e 81-ës ishin të gabuara (Video)

Antpress - 16.03.2017

Azem Vllasi, ish lider komunist i Kosovës, u sulmua pak ditë me parë nga një person i armatosur. Autor i sulmit, ishte Murat Jashari, i cili tha se iu kundërvu një politikani që i bëri dëm vendit.

AKI-ja dhe Policia nuk e mohojnë “vrasjen” e Kryeministrit Isa Mustafa

Ina - 15.03.2017

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka deklaruar se nuk mund të komentojë asgjë lidhur me rastin. Ndërsa, Policia e Kosovës, ka thënë se i ka bërë publike veprimet e saja, duke përfshirë arrestimin ...

Organizata “Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit

Almakos - 15.03.2017

Organizata e quajtur “Syri i Popullit” përmes një komunikatë që u është dërguar medieve e ka marrë përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit. Në komunikatën e organizatës të së ashtuquajtur “Syri i ...

Organizata “Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit

Portalb - 15.03.2017

E ashtuquajtura organizata “Syri i Popullit” ka marrë përgjegjësinë për aktin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi. Përmes një komunikate për media kjo organizatë e ka quajtur Vllasin gjakpirës ...

Organizata ”Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Vllasit

Ina - 15.03.2017

E ashtuquajtura organizata “Syri i Popullit” ka marrë përgjegjësinë për aktin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi ”Syri i Popullit” përmes një komunikate e ka quajtur Vllasin gjakpirës antishqiptar i ...

Organizata “Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit

Lajm - 15.03.2017

Organizata e quajtur “Syri i Popullit” përmes një komunikatë që u është dërguar medieve e ka marrë përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit. Në komunikatën e organizatës të së ashtuquajtur “Syri i ...

Policia jep detaje për organizatën “Syri i Popullit”

Ina - 15.03.2017

Policia e Kosovës e kontaktuar nga Gazeta Monitor nuk ka dashur të jap detaje lidhur me organizatën “ Syri i Popullit”, organizatë kjo që ka marrë përsipër plagosjen e avokatit Azem Vllasi.

“Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit

Shqipmedia - 15.03.2017

E ashtuquajtura organizata “Syri i Popullit” ka marrë përgjegjësinë për aktin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi. Përmes një komunikate për media kjo organizatë e ka quajtur Vllasin gjakpirës ...

“Zhurma” për plagosjen e Vllasit dhe heshtja për vrasjen e Elvis Pistës

Lajm - 15.03.2017

U bën ca vite dhe ende nuk u zbardh rasti i Elvis Pistes,vij nga i njëjti qytet i Rahovecit dhe me bëri përshtypje shkrimet dhe te gjitha portalet qe 2 dit nuk ndalen së shkruari për rastin e Azem ...

Këta janë politikanët që e telefonuan Azem Vllasin pas plagosjes

Lajmi.net - 15.03.2017

Ish-politikani dhe avokati Azem Vllasi i cili është plagosur para dy ditësh i ka falënderuar politikanët të cilët e kanë telefonuar pas këtij rasti. Vllasi ka thënë për lajmi.net se është mirë me ...

Ja si duket Azem Vllasi pas plagosjes (Foto)

Lajm - 15.03.2017

Avokati Azem Vllasi sot do të jetë mysafir i gazetarit Kushtrim Sadiku në Info Magazine Klan Kosova, me rrëfimin ekskluziv se si ndodhi plagosja e tij.

Skender Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Ibrahim Rugovës, thotë se ishte në veturë me të (Video)

Almakos - 15.03.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për një atentat ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova, ku i pranishëm në veturë ishte edhe vetë ministri.

Ministri Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Rugovës (VIDEO)

Albeu.com - 15.03.2017

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skender Hyseni , ka risjellë sërish rrëfimin e tij për atentatin ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova , i cili ka qenë i pranishëm në automjetin ku ndodhi ...

Flet Azem Vllasi: Sulmi ndaj meje ishte vrasje e planifikuar (Video)

Lajmi.net - 15.03.2017

Avokati Azem Vllasi ka treguar ekskluzivisht për Info Magazine të Klan Kosovës momentin se si është plagosur. “Praktikisht jemi kacafytur, unë e kam parë me dorë të djathtë kur sulmuesi e ka nxjerrë ...

Rrëfen Azem Vllasi: Jemi kacafytur, e kam parë kur sulmuesi ka nxjerrë revolen! (Video)

Almakos - 15.03.2017

Avokati Azem Vllasi ka treguar ekskluzivisht për Info Magazine të Klan Kosovës momentin se si është plagosur. “Praktikisht jemi kacafytur, unë e kam parë me dorë të djathtë kur sulmuesi e ka nxjerrë ...

Vllasi tregon se si ishte kacafytur me Murat Jasharin para se të plagosej (Video)

Lajmi.net - 15.03.2017

​Avokati Azem Vllasi ka treguar për momentin se si është plagosur të hënën në Prishtinë. “Praktikisht jemi kacafytur, unë e kam parë me dorë të djathtë kur sulmuesi e ka nxjerrë revolen, më ka ra në ...

Vllasi tregon se në kë dyshon për përgatitjen e atentatit ndaj tij (Video)

Ina - 15.03.2017

Akt tërësisht politik e ka quajtur avokati Azem Vllasi tentim vrasjen e tij. Në një intervistë për KTV-në, Vllasi ka thënë se dyshon se ky plan është përgatitur nga shërbimet sekrete të huaja.

Thaçi: ‘Syri i Popullit’ kishte 26 njerëz në listë për ekzekutim

Almakos - 15.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim-vrasjen e avokatit Azem Vllasi.

Organizata “Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit

Telegrafi - 15.03.2017

Organizata e quajtur “Syri i Popullit” përmes një komunikatë që u është dërguar medieve e ka marrë përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit. Në komunikatën e organizatës të së ashtuquajtur “Syri i ...

Organizata ‘Syri i Popullit’ merr përgjegjësinë për plagosjen e avokatit Azem Vllasi

Gazeta Express - 15.03.2017

E ashtuquajtura organizatë ‘Syri i Popullit’, organizatë kjo e panjohur deri më sot ka marr përgjegjësinë për plagosjen e avokatit Azem ...

Azem Vllasi nuk ishte i vetmi në listën e atentateve të organizatës "Syri i Popullit"

Gazeta Express - 15.03.2017

Nuk ishte Azem Vllasi cak i vetëm i grupit organizator të atentatit të para pak ditëve. Gazeta “Zëri” mëson nga organet e sigurisë se tash sa kohë ky grup që jeton në Zvicër kanë një listë me emra të ...

Policia jep detaje për organizatën "Syri i Popullit"

Gazeta Express - 15.03.2017

Policia e Kosovës e kontaktuar nga Gazeta Monitor nuk ka dashur të jap detaje lidhur me organizatën “ Syri i Popullit”, organizatë kjo që ka marrë përsipër plagosjen e avokatit Azem ...

Skender Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Ibrahim Rugovës, thotë se ishte në veturë me të (Video)

Telegrafi - 15.03.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për një atentat ndaj ish-Presidentit Ibrahim Rugova, ku i pranishëm në veturë ishte edhe vetë ministri.

Azem Vllasi tregon se si ishte kacafytur me Murat Jasharin para se të plagosej (Video)

Zeri - 15.03.2017

Avokati Azem Vllasi ka treguar për momentin se si është plagosur të hënën në Prishtinë. “Praktikisht jemi kacafytur, unë e kam parë me dorë të djathtë kur sulmuesi e ka nxjerrë revolen, më ka ra në ...

Rrëfen Azem Vllasi: Jemi kacafytur, e kam parë kur sulmuesi ka nxjerrë revolen! (Video)

Telegrafi - 15.03.2017

Avokati Azem Vllasi ka treguar ekskluzivisht për Info Magazine të Klan Kosovës momentin se si është plagosur. “Praktikisht jemi kacafytur, unë e kam parë me dorë të djathtë kur sulmuesi e ka nxjerrë ...

Vllasi tregon se në kë dyshon për përgatitjen e atentatit ndaj tij (Video)

Gazeta Express - 15.03.2017

Akt tërësisht politik e ka quajtur avokati Azem Vllasi tentim vrasjen e ...

Thaçi thotë se ‘Syri i Popullit’ ka lidhje me Moskën: 26 njerëz në listë për t’u ekzekutuar

Botasot - 15.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim vrasjen e avokatit Azem Vllasi.

Thaçi: ‘Syri i Popullit’ kishte 26 njerëz në listë për ekzekutim

Telegrafi - 15.03.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjësinë për tentim-vrasjen e avokatit Azem Vllasi.

Ndodh në Kosovë. Organizata “Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për Azem Vllasin

Java News - 15.03.2017

Me një komunikatë që u është dërguar mediave, organizata e quajtur “Syri i Popullit” ka marrë përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit. Te ben pershtypje se eshte e shkruar shume keq shqip.

Organizata “Syri i Popullit” merr përgjegjësinë për plagosjen e Azem Vllasit

Antpress - 15.03.2017

E ashtuquajtura organizata “Syri i Popullit” ka marrë përgjegjësinë për aktin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi. Përmes një komunikate për media kjo organizatë e ka quajtur Vllasin gjakpirës ...

“Listat për vrasje nga ‘Syri i Popullit’, kërcënime serioze”

Antpress - 15.03.2017

Avokati i njohur, Tomë Gashi ka apeluar institucionet e vendit që të japin detaje shtesë për seriozitetin e kërcënimit të jetës së udhëheqësve të Republikës së Kosovës dhe individëve të tjerë që ...

Kryetari i Ballit Kombëtar: Vendi duhet të pastrohet nga mbeturinat e diktaturës komuniste!

Lajmi.net - 14.03.2017

Kryetari i Ballit Kombëtar, Gazmend Islami menjëhërë pas plagosjes së avokatit dhe analistit Azem Vllasi ka komentuar rastin duke thënë se vendi ka nevojë për shtet ligjor dhe për pastrim nga ...

Azem Vllasi është liruar nga spitali, por vazhdon t’u nënshtrohet ekzaminimeve

Almakos - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, mbrëmë është liruar për në shtëpi. Vllasi ka qëndruar në Klinikën e Traumatologjisë duke iu nënshtruar ekzaminimeve të ndryshme nga ana e mjekëve pas plagosjes nga Murat Jashari, ...

Azem Vllasi është liruar nga spitali, por vazhdon t’u nënshtrohet ekzaminimeve

Lajmi.net - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, mbrëmë është liruar për në shtëpi. Vllasi ka qëndruar në Klinikën e Traumatologjisë duke iu nënshtruar ekzaminimeve të ndryshme nga ana e mjekëve pas plagosjes nga Murat Jashari, ...

Arrestohet edhe një person për tentim-vrasjen e Azem Vllasit

Lajmi.net - 14.03.2017

Policia e Kosovës ka arritur që t’i arrestoj tre persona si të dyshuar për përgaditjen e tentim-vrasjes ndaj avokatit Azem Vllasi. Fillimisht policia kishte arrestuar Murat Jasharim, Avni Llumenicën, ...

Arrestohet i dyshuari i tretë për plagosjen e Azem Vllasit

Almakos - 14.03.2017

Policia e Kosovës bëri të ditur se mbrëmë vonë është arrestuar edhe i dyshuari i tretë në lidhje me plagosjen e avokatit, Azem Vllasi. Në raport thuhet se tek të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar ...

Arrestohet edhe një i dyshuar për tentim-vrasjen e Vllasit, motivet ende të paqarta

Evropaelire - 14.03.2017

Një person i tretë, që dyshohet të jetë i lidhur me tentim-vrasjen e avokatit nga Kosova, Azem Vllasi , është arrestuar nga autoritetet e rendit, në kohën kur janë intensifikuar përpjekjet për të ...

Arrestohen tre të dyshuar për atentatin ndaj politikanit Azem Vllasi

LajmiFundit - 14.03.2017

Policia e Kosovës ka arrestuar edhe një person në lidhje me tentim-vrasjen e avokatit Azem Vllasi. Fillimisht Policia kishte arrestuar Murat Jasharim, Avni Llumenicën, kurse në orët e mbrëmjes është ...

Arrestohet edhe personi i tretë për tentim-vrasjen e Azem Vllasit. Ja emri

Ina - 14.03.2017

Gazeta Express, nga burime të saj merr vesh se i arrestuari i tretë për tentim-vrasjen ndaj Azem Vllasit është Arsim Ibrahimi i lindur më 06.07.1979. Ibrahimi është arrestuar mbrëmë rreth orës 20:00 ...

Bëhet i ditur identiteti i personit të tretë, i arrestuar për plagosjen e Azem Vllasit

Almakos - 14.03.2017

Burimet e “Indeksonline” brenda policisë kanë treguar se i arrestuari i tretë në lidhje me tentim vrasjen e avokatit dhe analistit Azem Vllasi, është Arsim Ibrahimi i lindur në vitin 1976.

Arestohet personi i tretë i dyshuar për sulmin ndaj Azem Vllasit

Albeu.com - 14.03.2017

Policia e Kosovës ka vënë në pranga edhe një shtetas tjetër, duke e çuar në 3 numrin e të rrestuarve për sulmin me armë zjarri që ndodhi një ditë më parë ndaj avokatit Azem Vllasi .

Fotot e para të Azem Vllasit në spital. Begzad Sinani e bëri të qeshë  (Foto)

Lajmi.net - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi i cili dje u plagos tek shtëpia e tij, nga dy persona që tani po përballen me Gjykatën, e ka marrë veten mirë pas tentim-vrasjes ndaj tij.

Veseli për plagosjen e Vllasit: Po i presim të gjitha përgjigjet

Albeu.com - 14.03.2017

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka folur rreth rastit të plagosjes së Azem Vllasit dje në Prishtinë. Veseli ka përgëzuar autoritet e Kosovës policinë dhe AKI-në që kanë reaguar shpejtë dhe janë ...

Vllasi: Tentim-vrasja ndaj meje ka prapavijë politike

Almakos - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, i plagosur një ditë më parë, beson se tentim-vrasja kundër tij ishte politike. Azem Vllasi është liruar nga spitali pasi mjekët ia hoqën plumbin nga krahërori.

Ministri Hyseni tregon se a kishte plan për vrasjen e Thaçit, Mustafës e Veselit (Video)

Almakos - 14.03.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, në emisionin “Komiteti” që transmetohet në RTV Dukagjini, ka folur për tentim-vrasjen ndaj ish-liderit të Kosovës gjatë viteve të ’80-ta, Azem Vllasi.

Minatorëve nuk u vie mirë për sulmin ndaj Vllasit (Video)

Lajmi.net - 14.03.2017

Kundër ndryshimeve kushtetuese dhe heqjes së autonomisë së Kosovës nga Republika Socialiste e Serbisë, të parët që reaguan ishin minatorët e Trepçës, të cilët nisën grevën e urisë nga 20 shkurti ...

Minatorëve nuk u erdhi mirë për atentatin ndaj Vllasit (Video)

Almakos - 14.03.2017

Kundër ndryshimeve kushtetuese dhe heqjes së autonomisë së Kosovës nga Republika Socialiste e Serbisë, të parët që reaguan ishin minatorët e Trepçës, të cilët nisën grevën e urisë nga 20 shkurti ...

Glauk Konjufca: Azem Vllasi ishte lojal ndaj politikave të ish Jugosllavisë

Lajmi.net - 14.03.2017

Kryetari i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka dënuar sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi, përderisa ka vlerësuar që politika e Vllasit gjatë periudhës së ish Jugosllavisë ka qenë e ...

Konjufca: Azem Vllasi ishte lojal ndaj politikave të ish Jugosllavisë

Almakos - 14.03.2017

Kryetari i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka dënuar sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi, përderisa ka vlerësuar që politika e Vllasit gjatë periudhës së ish Jugosllavisë ka qenë e ...

Hyseni tregon nëse kanë lidhje atentati kundër Vllasit me vrasjen e Xhemajl Mustafës e Enver Malokut? (Video)

Almakos - 14.03.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për atentatin ndaj Azem Vllasit – ish-liderit të Kosovës gjatë viteve të ’80-ta. Hyseni në emisionin “Komiteti”, që transmetohet në RTV ...

Ja çka kanë shkruar mediat botërore për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

Gazeta Express - 14.03.2017

Tentativa për vrasjen e ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediat ...

Kryetari i Ballit Kombëtar pas plagosjes së Vllasit: Vendi duhet të pastrohet nga mbeturinat e diktaturës komuniste!

Gazeta Express - 14.03.2017

Kryetari i Ballit Kombëtar, Gazmend Islami, menjëhërë pas plagosjes së avokatit dhe analistit Azem Vllasi ka komentuar rastin duke thënë se vendi ka nevojë për shtet ligjor dhe për pastrim nga ...

Azem Vllasi është liruar nga spitali, por vazhdon t’u nënshtrohet ekzaminimeve

Zeri - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, mbrëmë është liruar për në shtëpi. Vllasi ka qëndruar në Klinikën e Traumatologjisë duke iu nënshtruar ekzaminimeve të ndryshme nga ana e mjekëve pas plagosjes nga Murat Jashari, ...

Azem Vllasi është liruar nga spitali, por vazhdon t’u nënshtrohet ekzaminimeve

Telegrafi - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, mbrëmë është liruar për në shtëpi. Vllasi ka qëndruar në Klinikën e Traumatologjisë duke iu nënshtruar ekzaminimeve të ndryshme nga ana e mjekëve pas plagosjes nga Murat Jashari, ...

Arrestohet edhe një person për tentim-vrasjen e Azem Vllasit

Zeri - 14.03.2017

Policia e Kosovës ka arritur që t’i arrestoj tre persona si të dyshuar për përgaditjen e tentim-vrasjes ndaj avokatit Azem Vllasi. Fillimisht policia kishte arrestuar Murat Jasharim, Avni Llumenicën, ...

Arrestohet edhe një person për tentim-vrasjen e Azem Vllasit

Gazeta Express - 14.03.2017

Policia e Kosovës ka arritur që t’i arrestojë tre persona si të dyshuar për përgatitjen e tentim-vrasjes ndaj avokatit Azem Vllasi. Fillimisht Policia kishte arrestuar Murat Jasharim, Avni ...

Arrestohet i dyshuari i tretë për plagosjen e Azem Vllasit

Telegrafi - 14.03.2017

Policia e Kosovës bëri të ditur se mbrëmë vonë është arrestuar edhe i dyshuari i tretë në lidhje me plagosjen e avokatit, Azem Vllasi. Në raport thuhet se tek të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar ...

I arrestuari i tretë për rastin e Azem Vllasit është 41 vjeçari A.I.

Gazeta Express - 14.03.2017

Policia e Kosovës mbrëmë rreth orës 20:00 të mbrëmjes ka arritur që ta arrestoj edhe të dyshuarin e tretë me iniciale A.I, viti i lindjes ...

I arrestuari i tretë për rastin e Azem Vllasit është 41 vjeçari A.I.

Zeri - 14.03.2017

Policia e Kosovës mbrëmë rreth orës 20:00 të mbrëmjes ka arritur që ta arrestoj edhe të dyshuarin e tretë me iniciale A.I, viti i lindjes 1976. Kështu ka bërë me dije zëdhënësi i Policisë së Kosovës, ...

Astrit Ibrahimi është i arrestuari i tretë për tentim -vrasjen e Azem Vllasit

Gazeta Express - 14.03.2017

Gazeta Express, nga burime të saja merr vesh se i arrestuari i tretë për tentim vrasjen nda Azem Vllasit është Arsim Ibrahimi i lindur më ...

Arsim Ibrahimi është i arrestuari i tretë për tentim-vrasjen e Azem Vllasit

Gazeta Express - 14.03.2017

Gazeta Express, nga burime të saj merr vesh se i arrestuari i tretë për tentim-vrasjen ndaj Azem Vllasit është Arsim Ibrahimi i lindur më ...

Bëhet i ditur identiteti i personit të tretë, i arrestuar për plagosjen e Azem Vllasit

Telegrafi - 14.03.2017

Burimet e “Indeksonline” brenda policisë kanë treguar se i arrestuari i tretë në lidhje me tentim vrasjen e avokatit dhe analistit Azem Vllasi, është Arsim Ibrahimi i lindur në vitin 1976.

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

Botasot - 14.03.2017

Në vitin 2001, dy vjet pas luftës në Kosovë, në fshatin Rubovc të Kamenicës, kishte ndodhur një vrasje e tmerrshme. Serbë lokalë kishin vrarë Raif Vllasin, vëllain e Azem Vllasit.

Publikohen fotot e para të Azem Vllasit nga spitali (FOTO)

Gazeta Express - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi i cili dje u plagos tek shtëpia e tij, nga dy persona që tani po përballen me Gjykatën, e ka marrë veten mirë pas tentim-vrasjes ndaj ...

Vllasi thotë se tentim-vrasja kundër tij ka prapavijë politike (Video)

Gazeta Express - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, i plagosur një ditë më parë, beson se tentim-vrasja kundër tij ishte ...

Vllasi: Tentim-vrasja ndaj meje ka prapavijë politike

Telegrafi - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, i plagosur një ditë më parë, beson se tentim-vrasja kundër tij ishte politike. Azem Vllasi është liruar nga spitali pasi mjekët ia hoqën plumbin nga krahërori.

A mund të ketë lidhje atentati kundër Vllasit me vrasjen e Xhemajl Mustafës e Enver Malokut? (Video)

Gazeta Express - 14.03.2017

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për atentatin ndaj Azem Vllasit – ...

Vllasi thotë se tentim-vrasja kundër tij ka prapavijë politike (Video)

Zeri - 14.03.2017

Avokati Azem Vllasi, i plagosur një ditë më parë, beson se tentim-vrasja kundër tij ishte politike. Azem Vllasi është liruar nga spitali pasi mjekët ia hoqën plumbin nga krahërori.

Ministri Hyseni tregon se a ka plan për vrasjen e Thaçit, Mustafës e Veselit (Video)

Zeri - 14.03.2017

Sonte në emisionin “Komiteti” – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për tentim-vrasjen ndaj ish-liderit të Kosovës gjatë viteve të ...

Ministri Hyseni tregon se a kishte plan për vrasjen e Thaçit, Mustafës e Veselit (Video)

Telegrafi - 14.03.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, në emisionin “Komiteti” që transmetohet në RTV Dukagjini, ka folur për tentim-vrasjen ndaj ish-liderit të Kosovës gjatë viteve të ’80-ta, Azem Vllasi.

Minatorëve nuk u erdhi mirë për atentatin ndaj Vllasit (Video)

Telegrafi - 14.03.2017

Kundër ndryshimeve kushtetuese dhe heqjes së autonomisë së Kosovës nga Republika Socialiste e Serbisë, të parët që reaguan ishin minatorët e Trepçës, të cilët nisën grevën e urisë nga 20 shkurti ...

Bëhet i ditur identiteti i personit të tretë, i arrestuar për plagosjen e Azem Vllasit

Zeri - 14.03.2017

Gazeta Express, nga burime të saj merr vesh se i arrestuari i tretë për tentim-vrasjen ndaj Azem Vllasit është Arsim Ibrahimi i lindur më 06.07.1979. Ibrahimi është arrestuar mbrëmë rreth orës 20:00 ...

Glauk Konjufca: Azem Vllasi ishte lojal ndaj politikave të ish Jugosllavisë

Zeri - 14.03.2017

Kryetari i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka dënuar sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi, përderisa ka vlerësuar që politika e Vllasit gjatë periudhës së ish Jugosllavisë ka qenë e ...

Konjufca: Azem Vllasi ishte lojal ndaj politikave të ish Jugosllavisë

Telegrafi - 14.03.2017

Kryetari i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka dënuar sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi, përderisa ka vlerësuar që politika e Vllasit gjatë periudhës së ish Jugosllavisë ka qenë e ...

Hyseni tregon nëse kanë lidhje atentati kundër Vllasit me vrasjen e Xhemajl Mustafës e Enver Malokut? (Video)

Telegrafi - 14.03.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për atentatin ndaj Azem Vllasit – ish-liderit të Kosovës gjatë viteve të ’80-ta. Hyseni në emisionin “Komiteti”, që transmetohet në RTV ...

Ekskluzive: Skender Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Ibrahim Rugovës kur ishte në veturë me të (Video)

Gazeta Express - 14.03.2017

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për herë të parë për një atentat ...

Skender Hyseni rrëfen për atentatin ndaj Rugovës kur ishte në veturë me të (Video)

Zeri - 14.03.2017

Sonte në emisionin “Komiteti” – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka folur për herë të parë për një atentat ndaj ish-Presidentit Ibrahim ...

Arrestohet i dyshuari i tretë për plagosjen e Azem Vllasit

Alb Portali - 14.03.2017

Policia e Kosovës bëri të ditur se mbrëmë vonë është arrestuar edhe i dyshuari i tretë në lidhje me plagosjen e avokatit, Azem Vllasi. Loading... Në raport thuhet se tek të dyshuarit është gjetur dhe ...

Vllasi thotë se tentim-vrasja kundër tij ka prapavijë politike (Video)

Alb Portali - 14.03.2017

Loading... Avokati Azem Vllasi, i plagosur një ditë më parë, beson se tentim-vrasja kundër tij ishte politike. Azem Vllasi është liruar nga spitali pasi mjekët ia hoqën plumbin nga krahërori.

AKI-ja dhe Policia nuk e mohojnë “vrasjen” e Kryeministrit Isa Mustafa

Flaka - 14.03.2017

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, ka deklaruar se nuk mund të komentojë asgjë lidhur me rastin. Ndërsa, Policia e Kosovës, ka thënë se i ka bërë publike veprimet e saja, duke përfshirë arrestimin ...

Lajmi i fundit: Azem Vllasi plagoset me armë zjarri

Ina - 13.03.2017

Avokati i njohur Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë treguar se viktima ka marrë ...

Plagoset me armë zjarri avokati Azem Vllasi (Foto)

Lajmi.net - 13.03.2017

Avokati i njohur Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë treguar se viktima ka marrë ...

Plagoset me armë zjarri avokati Azem Vllasi

Almakos - 13.03.2017

Avokati i njohur Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë treguar se viktima ka marrë ...

Plagoset me armë zjarri Azem Vllasi

Albeu.com - 13.03.2017

Ish-lideri komunist, aktualisht avokat në Prishtinë, Azem Vllasi , është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës ...

Policia konfirmon plagosjen e Azem Vllasit, po trajtohet në QKUK

Lajmi.net - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi është plagosur mëngjesin e sotëm në banesën e tij në rrugën Hajdar Dushi në Prishtinë deri më tani ende në rrethana të panjohura. Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin e ...

Ja vendi i ngjarjes ku u plagos Azem Vllasi (VIDEO)

Albeu.com - 13.03.2017

Ish lideri komunist, avokati Azem Vllasi u plagos me armë zjarri mëngjesin e sotëm pranë shtëpisë së tij në Prishtinë. Ende nuk dihen autorët e ngjarjes, por policia ka arritur menjëherë në ...

Plagoset avokati Azem Vllasi

Portalb - 13.03.2017

Jeta e Azem Vllasit i cili është plagosur sot në mëngjes para shtëpisë së tij në rrugën “Hajdar Dushi” në kryeqytet, nuk është në rrezik për jetë, kështu njoftoi avokati i tij dhe burimet e ...

Avokati Vllasi është plagosur në krah, jashtë rrezikut për jetë

Almakos - 13.03.2017

Burime të Telegrafit bëjnë me dije se avokati Azem Vllasi është plagosur në orët e mëngjesit. Shpend Fazliu, zëdhënës i QKUK-së, bëri të ditur për Telegrafin se i plagosur ka arritur rreth orës 08:00 ...

Avokati Vllasi u nënshtrohet fotografimeve në QKUK (Foto)

Lajmi.net - 13.03.2017

Për të kuptuar përmasat e plagëve dhe dëmtimet që i ka pësuar nga plagosja me armë zjarri avokati i është nënshtruar disa fotografimeve të nevojshme në QKUK.

Flet gruaja e Azem Vllasit, tregon për gjendjen e tij shëndetësore pas plagosjes

Lajmi.net - 13.03.2017

Pas plagosjes që i është bërë në mëngjesin e sotëm, avokatit Azem Vllasi, e kontaktuar nga Gazeta Monitor, gruaja e tij, gazetarja Nadira Vllasi, ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore.

Atentat me armë ish-liderit komunist të Kosovës, viktima merr plagë në kraharor

SOT - 13.03.2017

Ish-lideri komunist, tani avokat në Prishtinë, Azem Vllasi, është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë ...

Koci: Sulmi me armë zjarri në avokatin Vllasi, është akt kriminal i rëndë

Lajmi.net - 13.03.2017

Avokati Arianit Koci ka reaguar menjëherë pas raportimit për plagosje me armë zjarri të avokatit Azem Vllasi. Koci me këtë rast ka theksuar se sulmi me armë zjarri në avokatin Vllasi, është akt ...

Raporti i Policisë për plagosjen e Azem Vllasit

Portalb - 13.03.2017

Për plagosjen e ndodhur sot në Prishtinë, në rrugën “Hajdar Dushi”, me ç’rast plagë të lehta në kraharor mori Azem Vllasi, Policia e Kosovës ka dërguar raportin e vet, transmeton Koha.net , përcjell ...

Policia: Janë ndërmarr të gjitha masat për zbardhjen e plagosjes së Vllasit

Lajmi.net - 13.03.2017

Policia e Kosovës, përmes një komunikate për media ka konfirmuar plagosjen e avokatit Azem Vllasi. Ndërsa thotë se janë ndërmarrë të gjitha veprimet për zbardhjen e rastit.

Policia e cilëson “vrasje në tentativë” plagosjen e Azem Vllasit

Lajm - 13.03.2017

Policia e Kosovës ka konfirmuar se sot rreth orës 08:00, policia ka marrë informacionin se në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Havolli: Po cenohet siguria e avokatëve

Lajm - 13.03.2017

Kryetari i Odës së Avokatëve, Osman Havolli pas plagosjes së avokatit Azem Vllasi tha se është tepër shqetësuese rasti i sotëm dhe me këtë sipas tij cenohet siguria e avokatëve.

Vllasi jashtë rrezikut për jetë

Ina - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri të hënën në mëngjës në hyrjen e banesës së tij në Prishtinë nga një person, tani për tani, i panjohur, kanë bërë të ditur zyrtarë të Policisë së ...

Policia e cilëson “vrasje në tentativë” plagosjen e Azem Vllasit

Almakos - 13.03.2017

Policia e Kosovës ka konfirmuar se sot rreth orës 08:00, policia ka marrë informacionin se në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Havolli: Po cenohet siguria e avokatëve

Almakos - 13.03.2017

Kryetari i Odës së Avokatëve, Osman Havolli pas plagosjes së avokatit Azem Vllasi tha se është tepër shqetësuese rasti i sotëm dhe me këtë sipas tij cenohet siguria e avokatëve.

Thaçi kërkon nga autoritetet ta sjellin para drejtësisë autorin e plagosjes së Vllasit

Lajmi.net - 13.03.2017

Në mëngjesin e sotëm, është plagosur me armë zjarri avokati Azem Vllasi. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se viktima ka marrë plagë në kraharor ndërsa për momentin gjendet në QKUK për tu trajtuar.

Plagoset avokati Azem Vllasi

DW - 13.03.2017

Sot në mëngjes është sulmuar me armë zjarri avokati i njohur i Kosovës Azem Vllasi. Shkaqet ende të panjohura deri në fund. Bashkëshortja e Azem Vllasit, Nadira Vllasi, bën të ditur se sot në mëngjes ...

Koci: Sulmi ndaj Vllasit, akt kriminal

Almakos - 13.03.2017

Avokati Arianit Koci ka reaguar pas sulmit të kolegut të tij, Azem Vllasi. Koci ka thënë se sulmi me armë zjarri në avokatin Azem Vllasi, është akt kriminal i rëndë.

Flet gruaja e Azem Vllasit, tregon për gjendjen e tij shëndetësore pas plagosjes

Ina - 13.03.2017

Pas plagosjes që i është bërë në mëngjesin e sotëm, avokatit Azem Vllasi, e kontaktuar nga Gazeta Monitor, gruaja e tij, gazetarja Nadira Vllasi, ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore.

Thaçi për plagosjen e Vllasit: Aktet e tilla janë të papranueshme

Lajm - 13.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka reaguar pas plagosjen e Azem Vllasit, duke e quajtur akt të papranueshëm. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se aktet e tilla janë të ...

Nadira Vllasi tregon se si u plagos bashkëshorti i saj

Almakos - 13.03.2017

Bashkëshortja e Azem Vllasit, Nadira Avdiq–Vllasi ka thënë për media se burri i saj është jashtë rrezikut për jetë dhe ka treguar për personin që e ka plagosur këtë të fundit.

Thaçi për plagosjen e Vllasit: Aktet e tilla janë të papranueshme

Almakos - 13.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka reaguar pas plagosjen e Azem Vllasit, duke e quajtur akt të papranueshëm. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se aktet e tilla janë të ...

Nadira Vllasi tregon se si u plagos bashkëshorti i saj

Lajm - 13.03.2017

Bashkëshortja e Azem Vllasit, Nadira Avdiq–Vllasi ka thënë për media se burri i saj është jashtë rrezikut për jetë dhe ka treguar për personin që e ka plagosur këtë të fundit.

Nadira Vllasi tregon se si u plagos bashkëshorti i saj

Ina - 13.03.2017

Bashkëshortja e Azem Vllasit, Nadira Avdiq–Vllasi ka thënë për media se burri i saj është jashtë rrezikut për jetë dhe ka treguar për personin që e ka plagosur këtë të fundit.

Tregon Nadira Vllasi, ja si u plagos avokati Azem Vllasi

Albeu.com - 13.03.2017

Bashkëshortja e avokatit Azem Vllasit, Nadira Avdic– Vllasi , ka treguar se burri i saj është jashtë rrezikut për jetën. "Sot në mëngjes te ne erdhi një person i cili kërkoi që Azemi ta përfaqësonte ...

Plagosja e Vllasit lajm kryesor në mediat e rajonit (Foto)

Lajmi.net - 13.03.2017

Plagosja e avokatit Azem Vllasi që ndodhi sot në mëngjes, është bërë lajm kryesor në mediat e rajonit. Avokati Azem Vllasi është plagosur sot rreth orës 08 të mëngjesit në zyrën e tij në Prishtinë.

OAK kërkon që aktorët që kryen tentim vrasjen ndaj Vllasit të vihen para drejtësisë

Lajm - 13.03.2017

Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) dënon ashpër sulmin që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të ditës së hënë, me ç’rast është plagosur avokati, Azem Vllasi.

OAK kërkon që aktorët që kryen tentim vrasjen ndaj Vllasit të vihen para drejtësisë

Almakos - 13.03.2017

Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) dënon ashpër sulmin që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të ditës së hënë, me ç’rast është plagosur avokati, Azem Vllasi.

Oda e Avokatëve reagon ndaj plagosjes së Azem Vllasi

Lajmi.net - 13.03.2017

Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) e ka dënuar sulmin dhe plagosjen e avokatit, Azem Vllasi. Lidhur me këtë rast, OAK thotë se është e shqetësuar për kanosjet, kërcënimet dhe sulmet fizike që janë duke ...

Plagoset me arme avokati i njohur Azem Vllasi

LajmiFundit - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e të hënës afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Ai është jashtë rrezikut për jetën dhe po i bëhen ekzaminime mjekësore në QKUK.

Në Prishtinë plagoset avokati Azem Vllasi

Idividi - 13.03.2017

Prishtinë, 13 mars 2017 (MIA) - Avokati i njohur i Kosovës Azem Vllasi sot në mëngjes është sulmuar me armë zjarri, ndërsa shkaqet janë ende të panjohura, njoftojnë mediat kosovare.

Reagon publicisti: Edhe po të vdiste Azem Vllasi nuk do të ndjeja as keqardhjen më të vogël

Lajmi.net - 13.03.2017

Publicisti, Nazmi Berisha ka thënë se as vdekja e avokatit Azem Vllasi nuk do t'i shkaktonte keqardhjen më të vogël. Berisha ka komentuar incidentin e Vllasit në “Facebook”, i cili sot u plagos në ...

Policia arreston dy persona të dyshuar për sulmin ndaj Vllasit

Evropaelire - 13.03.2017

Polica e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona si të dyshuar për tentim-vrasjen ndaj avokatit Azem Vllasi. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani ka theksuar se në bashkëpunim në ...

Vllasi: U plagosa nga një atentator i porositur

Lajmi.net - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i tha Radios Evropa e Lirë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i porositur”.

Vllasi: U plagosa nga një atentator i porositur

Almakos - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi pas sulmit që i ndodhi në orët e mëngjesit ka treguar sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karakteristikave ishte një atentator i porositur”.

Vllasi: U plagosa nga një atentator i porositur

Ina - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i tha Radios Evropa e Lirë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i porositur”.

Flet Vllasi: Sulmi ndaj meje ka qenë i porositur

Albeu.com - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i cili u plagos mëngjesin e sotëm pranë shtëpisë së tij, ka rëfyer momentin e plagosjes. Ai ka thënë se për "Radion Evropa e Lirë" se sulmuesi kishte një armë zjarri me ...

Avokati Azem Vllasi: Më plagosi një tentator i porositur

LajmiFundit - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi ka thënë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i porositur”. Kështu ka deklaruar, avokati Vllasi, për Radion Evropa e ...

Arrestohet kumanovari që plagosi Azem Vllasin

Shqipmedia - 13.03.2017

Burime të Insajderit kanë bërë të ditur se është arrestuar i dyshuari për plagosjen e avokatit Azem Vllasi. Siç mëson Insajderi, i dyshuari është Murat Jashari, vëllai i ish-komantantit të UÇK-së, ...

Berisha: Nuk do më vinte keq nëse Azem Vllasi do vdiste

Albeu.com - 13.03.2017

Publicisti nga rradhët e Vetëvendosjes, Nazmi Berisha , ka thënë se nuk do t'i vinte aspak keq nëse avokati Azem Vllasi do të vdiste nga atentati i sotëm.

Azem Vllasi: Hetimet do ta zbulojnë, nuk më plagosi një budalla

Ina - 13.03.2017

Azem Vllasi ka thënë se aktualisht po ndihet mirë pasi u plagos sot në orët e mëngjes afër banesës së tij. Vllasi ndodhet i shtrirë në Qendrën Klinike Universitare nën kontroll të mjekëve.

Kelani: Sulmi ndaj Vllasit mund të ketë qenë i planifikuar

Lajmi.net - 13.03.2017

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani ka thënë se Policia e Kosovës menjëherë pas njoftimit për të shtëna me armë zjarri ka ndërmarr të gjitah masat e nevojshme për të zbardhur rrethanat e ...

Plagosja e Azem Vllasit, policia thotë se janë arrestuar dy persona

Almakos - 13.03.2017

Policia thotë se ka arrestuar dy persona të dyshuar për plagosjen e avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi. Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani, përcjell kallxo.com, ka thënë se një operacion i gjerë ...

Do shkonte nesër në Sarajevë, Vllasi: Nuk më plagosi një budalla

Albeu.com - 13.03.2017

Avokati nga Kosova, Azem Vllasi , i cili u plagos mëngjesin e sotëm me armë zjarri shumë pranë shtëpisë së tij, është shprehur i bindur se hetimet do e tregojnë se kush qëndron pas sulmit ndaj të tij.

Policia: Arma me të cilën u plagos Vllasi kishte silenciator

Albeu.com - 13.03.2017

Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani, në një konferencë për shtyp ka bërë me dije se motivet e tentativën e vrasjes ndaj avokatit Azem Vllasi nuk dihen ende dhe se policia po punon për zbardhjen e plotë ...

Policia: Murat Jashari, i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit

Ina - 13.03.2017

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka bërë të ditur se Policia ka arrestuar dy persona si të dyshuar që lidhjen me plagosjen e avokatit Azem Vllasi Kelani ka bërë të ditur se M.J.

Qeveria e Kosovës: Të vihen para përgjegjësisë ata që plagosën Vllasin

Almakos - 13.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës, përmes një komunikate ka dënuar sulmin e armatosur, i cili la të plagosur avokatin Azem Vllasi. “Duke i uruar shërim të shpejtë z.

Qeveria dënon sulmin e armatosur, i cili la të plagosur Azem Vllasi

Lajmi.net - 13.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës dënon sulmin e armatosur, i cili la të plagosur avokatin Azem Vllasi. “Duke i uruar shërim të shpejtë Vllasi, Qeveria e Kosovës konsideron se veprime të tilla janë ...

Qeveria e Kosovës kërkon dënimin e autorëve për plagosjen e Vllasit

Albeu.com - 13.03.2017

Qeveria e Kosovës , përmes një deklarate e ka dënuar sulmin me armë zjarri ndaj avokatit Azem Vllasi , i cili u plagos mëngjesin e sotëm shumë pranë shtëpisë së tij. "Duke i uruar shërim të shpejtë z.

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

Lajmi.net - 13.03.2017

Tentim-vrasja ndaj ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediet më eminente ndërkombëtare. Nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve Reuters dhe Associated ...

Plagosja e Azem Vllasit, lajm në mediat botërore

Almakos - 13.03.2017

Tentim-vrasja ndaj ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediet më eminente ndërkombëtare. Nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve Reuters dhe Associated ...

Ja si u trajtua në mediat botërore tentativa për vrasjen e Azem Vllasit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.03.2017

Tentativa për vrasjen e ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi , ka bërë bujë edhe në mediat ndërkombëtare. Nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve “Reuters” dhe “Associated ...

Flet mjeku i Azem Vllasit, kjo është gjendja e tij

Lajmi.net - 13.03.2017

Ortopedi, Arben Grazhdani ka thënë se gjendja e avokatit, Azem Vllasi është shumë e mirë dhe ka kaluar rrezikun për jetë. “Nuk ka diçka serioze për monetin.

MPJ dënon sulmin me armë ndaj Azem Vllasit

Lajmi.net - 13.03.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e dënon sulmin me armë ndaj avokatit Azem Vllasi në mëngjesin e ditës së sotme. “MPJ shpreh solidarizimin e thellë me avokatin Vllasi, familjen e tij dhe të ...

MPJ dënon aktin e plagosjes së Azem Vllasit

Almakos - 13.03.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e dënon sulmin me armë ndaj avokatit Azem Vllasi në mëngjesin e ditës së sotme. Përmes një reagimi për media, MPJ shpreh solidarizimin e thellë me avokatin ...

Gashi: Sulmi ndaj avokatit i ngjashëm me sulm ndaj një gjyqtari apo prokurori

Almakos - 13.03.2017

Avokati Tomë Gashi ka thënë se plagosja e kolegut të tij Azem Vllasit, është një rast i rëndë madje e ka cilësuar të ngjashëm sikurse të sulmohej një gjyqtar apo prokuror.

”Nëse do sulmohej dikush nga krerët shtetëror, futemi në kaos”

Lajmi.net - 13.03.2017

I dyshuari kryesor për plagosjen e avokatit Azem Vllasi, ka thënë se pos tij është edhe një grup i madh i njerëzve me të cilët ai bashkëpunon e që të njëjtit kanë qenë në shënjestër.

Motivi për plagosjen e Vllasit është libri i tij?

Lajmi.net - 13.03.2017

Motiv për vrasjen e Azem Vllasit thuhet se është libri i tij i botuar së fundi. Kjo është përmendur sot nga drejtoresha e Grupit Koha, Flaka Surroi e cila tha se arsyeja qenka libri që doli para pak ...

Gashi: Sulmi ndaj avokatit i ngjashëm me sulm ndaj një gjyqtari apo prokurori

Albeu.com - 13.03.2017

Avokati Tomë Gashi ka deklaruar se plagosja e kolegut të tij Azem Vllasit, është një rast i rëndë madje e ka cilësuar të ngjashëm sikurse të sulmohej një gjyqtar apo prokuror.

Pamje ekskluzive: Plagosja e Azem Vllasit (Video)

Almakos - 13.03.2017

Radio Televizioni Dukagjini ka siguruar pamjet ekskluzive të momentit të tentim-vrasjes, që ka ndodhur në mëngjesin e sotëm ndaj avokatit, Azem Vllasi.

Dalin pamjet, ja momenti kur u plagos Azem Vllasi (VIDEO)

Albeu.com - 13.03.2017

Radio Televizioni Dukagjini ka siguruar pamjet ekskluzive të momentit të tentim-vrasjes, që ka ndodhur në mëngjesin e sotëm ndaj avokatit , Azem Vllasi .

Lajmi i fundit: Azem Vllasi plagoset me armë zjarri (Foto)

Gazeta Express - 13.03.2017

Avokati i njohur Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në ...

Plagoset me armë zjarri avokati Azem Vllasi

Zeri - 13.03.2017

Avokati i njohur Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë treguar se viktima ka marrë ...

Video nga vendi i ngjarjes ku u plagos Azem Vllasi (Video)

Gazeta Express - 13.03.2017

Ky është vendi ku u plagos Ish-lideri komunist, tash avokat Azem ...

Azem Vllasi është jashtë rrezikut për jetë

Zeri - 13.03.2017

Avokati i njohur kosovar, Azem Vllasi, është plagosur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit para zyrës së tij në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë. I kontaktuar nga zeri.info, zëdhënësi i QKUK-së, ...

Policia jep detaje për plagosjen e avokatit Vllasi (Foto)

Gazeta Express - 13.03.2017

Zëdhënësi i policisë së Kosovës Baki Kelani ka thënë për Express se e gjithë ngjarja pas së cilës mbeti i plagosur avokati Azem Vllasi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në orën 07:50.

Ja arsyet e plagosjes së Azem Vllasit

Gazeta Express - 13.03.2017

Burime nga policia kanë thënë se avokati Vllasi është plagosur nga një person i cili ka shkuar për ta angazhuar në një ...

Avokati Vllasi është plagosur në krah, jashtë rrezikut për jetë

Telegrafi - 13.03.2017

Burime të Telegrafit bëjnë me dije se avokati Azem Vllasi është plagosur në orët e mëngjesit. Shpend Fazliu, zëdhënës i QKUK-së, bëri të ditur për Telegrafin se i plagosur ka arritur rreth orës 08:00 ...

Ja çfarë dihet deri më tani për plagosjen e Vllasit (Foto)

Gazeta Express - 13.03.2017

Azem Vllasi është plagosur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit para zyrës së tij në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë. ​Shkas u bë një mosmarrëveshje mes avokatit dhe një klienti të cilin ai nuk ka ...

Plagoset me armë zjarri avokati Azem Vllasi (Foto)

Telegrafi - 13.03.2017

Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës ka konfirmuar për Telegrafin se një person është plagosur në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë. “Policia rreth orës 8:00 ka marrë telefonatë për plagosjen ...

Flet gruaja e Azem Vllasit, tregon për gjendjen e tij shëndetësore pas plagosjes

Gazeta Express - 13.03.2017

Pas plagosjes që i është bërë në mëngjesin e sot, avokatit Azem Vllasi, i kontaktuar nga Gazeta Monitor, gruaja e tij gazetarja Nadira Vllasi, ka treguar për gjendjen e tij ...

Flet ndërmjetësi që e dërgoi personin tek Azem Vllasi: Ja çka më tha…

Gazeta Express - 13.03.2017

I dyshuari për plagosjen e Azem Vllasit, ka shkuar në takim nëpërmjet një personi tjetër. R. M. ka ndërmjetësuar për takimin në mes të Vllasit dhe të dyshuarit.

Policia e cilëson “vrasje në tentativë” plagosjen e Azem Vllasit

Telegrafi - 13.03.2017

Policia e Kosovës ka konfirmuar se sot rreth orës 08:00, policia ka marrë informacionin se në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë zjarri.

Raporti i plotë policisë për plagosjen e Azem Vllasit

Zeri - 13.03.2017

Për plagosjen e ndodhur sot në Prishtinë, në rrugën “Hajdar Dushi”, me ç’rast plagë të lehta në kraharor mori Azem Vllasi, Policia e Kosovës ka dërguar raportin e vet.

Kjo është fotoja e parë e Vllasit në QKUK, ja gjendja e tij (Foto)

Gazeta Express - 13.03.2017

Për të kuptuar përmasat e plagëve dhe dëmtimet që i ka pësuar nga plagosja me armë zjarri avokati i është nënshtruar disa fotografimeve të nevojshme në ...

Havolli: Po cenohet siguria e avokatëve

Telegrafi - 13.03.2017

Kryetari i Odës së Avokatëve, Osman Havolli pas plagosjes së avokatit Azem Vllasi tha se është tepër shqetësuese rasti i sotëm dhe me këtë sipas tij cenohet siguria e avokatëve.

Koci: Sulmi ndaj Vllasit, akt kriminal i rëndë

Zeri - 13.03.2017

Avokati Arianit Koci, ka reaguar pak pas plagosjes së Azem Vllasit, me ç’rast e ka cilësuar këtë akt si criminal dhe të rëndë, raporton Zëri.info. “Sulmi me armē zjarri në avokatin Azem Vllasi, është ...

Avokati Vllasi pritet t'i nënshtrohet operacionit

Gazeta Express - 13.03.2017

Bashkëshortja e avokatit Nadira Vllasi, ka thënë se avokati Azem Vllasi do t’i nënshtrohet një ...

Koci: Sulmi ndaj Vllasit, akt kriminal

Telegrafi - 13.03.2017

Avokati Arianit Koci ka reaguar pas sulmit të kolegut të tij, Azem Vllasi. Koci ka thënë se sulmi me armë zjarri në avokatin Azem Vllasi, është akt kriminal i rëndë.

Nadira rrëfen detajet e plagosjes së Azemit: Dorasi erdhi te dera e banesës

Gazeta Express - 13.03.2017

Bashkëshortja e Azem Vllasit, Nadira Avdiq Vllasi, ka thënë për media se një person e ka plagosur Azemin në krah dhe se ai gjendet në Emergjencën e QKUK dhe se është jashtë rrezikut për jetën, ...

Kjo është fotoja e parë e Vllasit në QKUK, ja gjendja e tij (Foto)

Zeri - 13.03.2017

Për të kuptuar përmasat e plagëve dhe dëmtimet që i ka pësuar nga plagosja me armë zjarri, avokati i është nënshtruar disa fotografimeve të nevojshme në QKUK.

Flet gruaja e Azem Vllasit, tregon për gjendjen e tij shëndetësore pas plagosjes

Zeri - 13.03.2017

Pas plagosjes që i është bërë në mëngjesin e sot, avokatit Azem Vllasi, i kontaktuar nga Gazeta Monitor, gruaja e tij gazetarja Nadira Vllasi, ka treguar për gjendjen e tij shëndetësore.

Azem Vllasi në emergjencë, po ruhet nga forca të shumta policore (Foto)

Zeri - 13.03.2017

Avokati i njohur, Azem Vllasi, tashmë është i shtruar në emergjencë në QKUK, pasi u plagos me armë zjarri sot në mëgjes, raporton Zëri.info. Si rrjedhojë e kësaj, në korridoret e emergjencës tashmë ...

Thaçi për plagosjen e Vllasit: Aktet e tilla janë të papranueshme

Telegrafi - 13.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka reaguar pas plagosjen e Azem Vllasit, duke e quajtur akt të papranueshëm. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se aktet e tilla janë të ...

Nadira Vllasi tregon se si u plagos bashkëshorti i saj

Telegrafi - 13.03.2017

Bashkëshortja e Azem Vllasit, Nadira Avdiq–Vllasi ka thënë për media se burri i saj është jashtë rrezikut për jetë dhe ka treguar për personin që e ka plagosur këtë të fundit.

Thaçi për plagosjen e Vllasit: Aktet e tilla janë të papranueshme

Zeri - 13.03.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka reaguar pas plagosjen e Azem Vllasit, duke e quajtur akt të papranueshëm. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se aktet e tilla janë të ...

OAK kërkon që autorët që kryen tentim vrasjen ndaj Vllasit të vihen para drejtësisë

Telegrafi - 13.03.2017

Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) dënon ashpër sulmin që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të ditës së hënë, me ç’rast është plagosur avokati, Azem Vllasi.

Havolli: Plagosja e Vllasit, Goditje në Drejtësinë

Zeri - 13.03.2017

Kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, Osman Havolli, e ka quajtur sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi, goditje në sistemin e drejtësisë. Oda e Avokatëve të Kosovës ka reaguar ndaj plagosjes së Azem ...

OAK kërkon që aktorët që kryen tentim vrasjen ndaj Vllasit të vihen para drejtësisë

Zeri - 13.03.2017

Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) dënon ashpër sulmin që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të ditës së hënë, me ç’rast është plagosur avokati, Azem Vllasi.

Drejtori i Klinikës: Vllasi jashtë rrezikut, aktualisht s'ka nevojë për ndërhyrje kirurgjike

Gazeta Express - 13.03.2017

Drejtori i Klinikës Emergjente në QKUK, Bastri Lenjani, ka bërë të ditur se gjendja e avokatit Azem Vllasi, i cili u plagos sot, është stabile dhe se është jashtë rrezikut për jetën dhe se për ...

Atentat ndaj avokatit dhe politikanit kosovar Azem Vllasi

ABC News - 13.03.2017

Mëngjesin e sotëm një person i armatosur ka qëlluar me armë zjarri avokatin dhe politikanin kosovar Azem Vllasi. Ngjarja ka ndodhur në derën e shtëpisë së tij në Prishtinë.

Lenjani tregon për gjendjen shëndetësore të Azem Vllasit

Telegrafi - 13.03.2017

Drejtori i Klinikës Emergjente, Basri Lenjani, ka thënë se të gjendja e Azem Vllasit është stabile dhe ai është jashtë rrezikut për jetë. Në një konferencë për media, Lenjani ka thënë se pas marrjes ...

Drejtori i Klinikës: Vllasi jashtë rrezikut, aktualisht s'ka nevojë për ndërhyrje kirurgjike

Zeri - 13.03.2017

Drejtori i Klinikës Emergjente në QKUK, Bastri Lenjani ka bërë të ditur se gjendja e avokatit Azem Vllasi, i cili u plagos sot, është stabile dhe se është jashtë rrezikut për jetën dhe se nuk ka ...

Lenjani: Vllasi ka thyerje të shpatullës, nuk ka nevojë për operacion

Zeri - 13.03.2017

Drejtori i Klinikës Emergjente,Basri Lenjani, në konferencën e mbajtur për media ka dhënë detaje në lidhje me plagosjen dhe trajtimet mjekësore të avokatit Azem Vllasi.

Vllasi: U plagosa nga një atentator i porositur

Telegrafi - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi pas sulmit që i ndodhi në orët e mëngjesit ka treguar sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karakteristikave ishte një atentator i porositur”.

Vllasi flet nga spitali: Personi që më plagosi, atentator i porositur

Gazeta Express - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i tha Radios Evropa e Lirë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i ...

Vllasi: U plagosa nga një atentator i porositur

Zeri - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i tha Radios Evropa e Lirë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i porositur”.

Flet avokati Azem Vllasi: U plagosa nga një atentator i porositur

Ora news - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i tha Radios Evropa e Lirë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i porositur”.

Plagoset avokati Azem Vllasi

VOA - 13.03.2017

Avokati i njohur nga Kosova, Azem Vllasi, ish udhëheqës komunist i Kosovës është plagosur të hënën në rrethana të paqarta para banesës së tij në Prishtinë.

Kosovë: Plagoset me armë zjarri avokati Azem Vllasi

RTSH - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotem në hyrjen e banesës së tij në Prishtinë nga një person, akoma i paidentifikuar. Avokati Vllasi është dërguar për mjekim në Qendrën ...

Plagoset avokati Azem Vllasi

Mapo - 13.03.2017

Avokati i njohur nga Kosova, Azem Vllasi, ish udhëheqës komunist i Kosovës është plagosur të hënën në rrethana të paqarta para banesës së tij në Prishtinë.

Dy të arrestuar në lidhje me plagosjen e Azem Vllasit

Gazeta Express - 13.03.2017

Dy persona janë arrestuar nga policia e Kosovës si të dyshuar për tentim vrasjen e avokatit Azem Vllasi, shkruan Gazeta ...

Arrestohet i dyshuari për plagosjen e Vllasit

Zeri - 13.03.2017

Policia e Kosovës ka arrestuar personin që ka plagosur sot avokatin e njohur, Azem Vllasi. Kështu kanë thënë burime të Zëri.info. Ashtu siç Zëri.info ka marrë vesh, i arrestuari është M.J.

Azem Vllasi për gazetën boshnjake: Hetimet do ta zbulojnë, nuk më plagosi një budalla

Gazeta Express - 13.03.2017

Azem Vllasi ka thënë se aktualisht po ndihet mirë pasi u plagos sot në orët e mëngjes afër banesës së tij. Vllasi ndodhet i shtrirë në Qendrën Klinike Universitare nën kontroll të ...

Policia: Të dyshuarit për tentim-vrasjen e Vllasit i arrestuam në bashkëpunim me AKI-në

Gazeta Express - 13.03.2017

Policia e Kosovës në një konferencë të jashtëzakonshme lidhur me tentim-vrasjen e avokatit Azem Vllasi, ka bërë të ditur se ka arritur të arrestojë dy persona si të dyshuar për tentim-vrasjen ndaj ...

Plagosja e Azem Vllasit, policia thotë se janë arrestuar dy persona

Telegrafi - 13.03.2017

Policia thotë se ka arrestuar dy persona të dyshuar për plagosjen e avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi. Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani, përcjell kallxo.com, ka thënë se një operacion i gjerë ...

Murat Jashari, i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit

Gazeta Express - 13.03.2017

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka bërë të ditur se Policia ka arrestuar dy persona si të dyshuar që lidhjen me plagosjen e avokatit Azem ...

Atentat në derë të zyrës, flet avokati i njohur: Vrasës i porositur, si ndodhi ngjarja

BalkanWeb - 13.03.2017

KOSOVË- Avokati kosovar Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri të hënën në mëngjes në hyrjen e zyrës së tij në Prishtinë nga një person ende i paidentifikuar, kanë bërë të ditur zyrtarë të ...

E konfirmon Policia: Dy persona të arrestuar për sulmin ndaj Vllasit

Zeri - 13.03.2017

Pas plagosjes së avokatit Azem Vllasi, policia e Kosovës ka dalë me konferencë për media, me ç’rast ka bërë të ditur se tashmë janë arrestuar dy persona, raporton Zëri.info.

Qeveria e Kosovës: Të vihen para përgjegjësisë ata që plagosën Vllasin

Telegrafi - 13.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës, përmes një komunikate ka dënuar sulmin e armatosur, i cili la të plagosur avokatin Azem Vllasi. “Duke i uruar shërim të shpejtë z.

Kur Sllobodan Millosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

Gazeta Express - 13.03.2017

Azem Vllasi ishte një nga figurat kryesore të Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës. Në kohën kur Serbia kishte suprimuar autonomime e Kosovës, Vllasi kishte përfunduar si i përndjekur i regjimit ...

Qeveria e Kosovës: Të vihen para përgjegjësisë ata që plagosën Vllasin

Zeri - 13.03.2017

Qeveria e Kosovës, përmes një komunikate ka dënuar sulmin e armatosur, i cili la të plagosur avokatin Azem Vllasi. “Duke i uruar shërim të shpejtë z. Vllasi, Qeveria e Kosovës konsideron se veprime ...

Plagosja e Azem Vllasit, lajm në mediat botërore

Telegrafi - 13.03.2017

Tentim-vrasja ndaj ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediet më eminente ndërkombëtare. Nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve Reuters dhe Associated ...

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

Zeri - 13.03.2017

Tentim-vrasja ndaj ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediet më eminente ndërkombëtare. Nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve Reuters dhe Associated ...

Gashi: Sulmi ndaj avokatit i ngjashëm me sulm ndaj një gjyqtari apo prokurori

Telegrafi - 13.03.2017

Avokati Tomë Gashi ka thënë se plagosja e kolegut të tij Azem Vllasit, është një rast i rëndë madje e ka cilësuar të ngjashëm sikurse të sulmohej një gjyqtar apo prokuror.

MPJ dënon aktin e plagosjes së Azem Vllasit

Telegrafi - 13.03.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e dënon sulmin me armë ndaj avokatit Azem Vllasi në mëngjesin e ditës së sotme. Përmes një reagimi për media, MPJ shpreh solidarizimin e thellë me avokatin ...

MPJ dënon aktin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi

Zeri - 13.03.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e dënon sulmin me armë ndaj avokatit Azem Vllasi në mëngjesin e ditës së sotme. “MPJ shpreh solidarizimin e thellë me avokatin Vllasi, familjen e tij dhe të ...

Flet mjeku i Azem Vllasit, kjo është gjendja e tij

Zeri - 13.03.2017

Arben Grazhdani nga Qendra Klinike Universitare e Prishtinës, ka thënë se pas rastit të plagosjes avokati Azem Vllasi gjendet jashtë rrezikut për jetë.

Gashi: Nëse do sulmohej dikush nga krerët shtetëror, futemi në kaos

Zeri - 13.03.2017

I dyshuari kryesor për plagosjen e avokatit Azem Vllasi, ka thënë se pos tij është edhe një grup i madh i njerëzve me të cilët ai bashkëpunon e që të njëjtit kanë qenë në shënjestër.

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

Gazeta Express - 13.03.2017

Këto janë pamje nga momentet e tentim-vrasjes ndaj Azem Vllasit në mëngjesin e ditës së ...

Pamje ekskluzive: Plagosja e Azem Vllasit (Video)

Telegrafi - 13.03.2017

Radio Televizioni Dukagjini ka siguruar pamjet ekskluzive të momentit të tentim-vrasjes, që ka ndodhur në mëngjesin e sotëm ndaj avokatit, Azem Vllasi.

Vllasi pret zbardhjen e sulmit ndaj tij, nuk do të kërkojë mbrojtje të afërt

Gazeta Express - 13.03.2017

Azem Vllasi ka përgëzuar Policinë dhe AKI'në për reagimin pas sulmit ndaj tij, ndërsa ka bërë të ditur se nuk do të kërkojë mbrojtje të ...

Vllasi pret zbardhjen e sulmit ndaj tij, nuk do të kërkojë mbrojtje të afërt

Zeri - 13.03.2017

Azem Vllasi ka përgëzuar Policinë dhe AKI'në për reagimin pas sulmit ndaj tij, ndërsa ka bërë të ditur se nuk do të kërkojë mbrojtje të afërt. Avokati Azem Vllasi edhe më tej vazhdon të marrë ...

Video/ Momenti i atentatit ndaj Azem Vllasit në Prishtinë

Mapo - 13.03.2017

Radio Televizioni Dukagjini ka publikuar pamjet e momentit të tentativës për të vrarë avokatine njohur nga Kosova, Azem Vllasi. I dyshuar është Murat Jashari.

Çfarë thotë Naser Vllasi, ish-ushtari i UÇK, për tentim-vrasjen e familjarit të tij Azemit

Gazeta Express - 13.03.2017

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naser Vllasi, i afërm i avokatit Azem Vllasi, që të hënën u plagos me armë zjarri në një atentat në Prishtinë, ka reaguar publikisht për sulmin ndaj ...

Azem Vllasi, ish lideri komunist i Kosovës në vitet ‘80 plagoset me armë zjarri

Gazeta Tema - 13.03.2017

Ish-lideri komunist i Kosovës dhe zëri më i fortë i saj në vitet ‘80, tashmë avokat në Prishtinë Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë.

Plagoset Azem Vllasi, ish-lideri kosovar në kohën e Jugosllavisë

Java News - 13.03.2017

Ish-lideri komunist i Kosovës dhe zëri më i fortë i saj në vitet ‘80, tashmë avokat në Prishtinë Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë.

Plagoset me armë zjarri avokati Azem Vllasi (Foto)

Alb Portali - 13.03.2017

Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës ka konfirmuar për Telegrafin se një person është plagosur në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë. Loading...

Policia jep detaje nga plagosja e Azem Vllasit

Flaka - 13.03.2017

Për plagosjen e ndodhur sot në Prishtinë, në rrugën “Hajdar Dushi”, me ç’rast plagë të lehta në kraharor mori Azem Vllasi, Policia e Kosovës ka dërguar raportin e vet, transmeton Koha.net .

Koci: Sulmi me armë zjarri në avokatin Vllasi, është akt kriminal i rëndë

Alb Portali - 13.03.2017

Loading... Avokati Arianit Koci ka reaguar menjëherë pas raportimit për plagosje me armë zjarri të avokatit Azem Vllasi. Koci me këtë rast ka theksuar se sulmi me armë zjarri në avokatin Vllasi, ...

Lenjani tregon për gjendjen shëndetësore të Azem Vllasit

Alb Portali - 13.03.2017

Drejtori i Klinikës Emergjente, Basri Lenjani, ka thënë se të gjendja e Azem Vllasit është stabile dhe ai është jashtë rrezikut për jetë. Loading... Në një konferencë për media, Lenjani ka thënë se ...

Flet nga spitali Azem Vllasi: Sulmuesi kishte armë me silenciator, ishte i porositur

Gazeta Tema - 13.03.2017

Flet për herë të parë avokati kosovar Azem Vllasi, i cili mbeti i plagosur nga një atentat ndaj tij. Ai tha se kishte arritur të vërente se sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator.

Vllasi: U plagosa nga një atentator i porositur

Alb Portali - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i tha Radios Evropa e Lirë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i porositur”. Loading...

Presidenti bën thirrje për kapjen e personit që tentoi vrasjen e Vllasit

Alb Portali - 13.03.2017

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar për tentim-vrasjen e avokatit Azem Vllasi, mëngjesin e sotëm në Prishtinë. Loading... “Me shqetësim pranova lajmin për plagosjen e avokatit Azem Vllasi.

Atentati/ Ish-lideri komunist qëllohet me armë afër zyrës

Durres Lajm - 13.03.2017

Ish-lideri komunist në Prishtinë, Azem Vllasi, është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm. Ai u plagos sot rreth orës 08:00 të mëngjesit para zyrës së tij në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë.

Policia e Kosovës tregon detajet e tentativës për vrasje të avokatit Azem Vllasi

Gazeta Tema - 13.03.2017

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona sit ë dyshuar për vrasjen e mbetur në tentativë të avokatit Azem Vllasi. Në një konferencë për mediat lidhur me këtë ngjarje, zëdhënësi i Policisë Baki ...

Arrestohet edhe një i dyshuar për plagosjen e Azem Vllasit

Alb Portali - 13.03.2017

Arrestohen dy persona të dyshuar lidhur me rastin e plagosjes së avoktatit Azem Vllasi, transmeton AA. Loading... Në një njoftim nga Policia e Kosovës bëhet e ditur se Policia me një intensitet të ...

MPJ dënon aktin e plagosjes së Azem Vllasit

Alb Portali - 13.03.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e dënon sulmin me armë ndaj avokatit Azem Vllasi në mëngjesin e ditës së sotme. Loading... Përmes një reagimi për media, MPJ shpreh solidarizimin e thellë me ...

Kur ndjen “kënaqësi “për plagosjen e Azem Vllasit?!

Alb Portali - 13.03.2017

Loading... Top lajmi padyshim ka qenë plagosja e ish politikanit Azem Vllasi.Akoma rasti mbetet nën hetim.Akoma nuk dihen shkaqet kryesore, as nuk dihet me cfarë preteksti është bërë.Derisa ...

VV: Nazmi Berisha është anëtarë i VV-së, por nuk e mirëkuptojmë deklaratën e tij për Vllasin

Alb Portali - 13.03.2017

Nazmi Berisha i cili ka deklaruar se nuk ndjen keqardhje për tentim vrasjen e Azem Vllasit, është anëtar i Lëvizjes Vetëvendosjes. Loading... Këtë e ka konfirmuar vet Vetevendosje e cila shpjegon se ...

Plagoset me armë zjarri Azem Vllasi

Antpress - 13.03.2017

Ish-lideri komunist, aktualisht avokat në Prishtinë, Azem Vllasi, është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës ...

Arrestohen dy persona të dyshuar lidhur me rastin e plagosjes së Vllasit

Kosova Live - 13.03.2017

Sot rreth orës 08:00, policia ka marrë informacionin se në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë zjarri. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë ...

Kjo është gjendja shëndetësore e Azem Vllasit, u plagos nga nje klient

Antpress - 13.03.2017

I kontaktuar nga Indeksonline, zëdhënësi i Qendrës Klinike Universitare në Prishtinë, Shpend Fazliu ka konfirmuar se i plagosuri Vllasi, mëngjesin e sotëm është dërguar për në QKUK.

Thaçi: Për plagosjen e Vllasit, të sjellet autori i krimit përpara drejtësisë

Kosova Live - 13.03.2017

Hashim Thaçi, presidenti i vendit ka thënë për plagosjen e Vllasit se aktet e tilla janë të papranueshme. “Me shqetësim pranova lajmin për plagosjen e avokatit Azem Vllasi.

Në Prishtinë plagoset avokati Azem Vllasi

Republika - 13.03.2017

Avokati i njohur i Kosovës Azem Vllasi sot në mëngjes është sulmuar me armë zjarri, ndërsa shkaqet janë ende të panjohura, njoftojnë mediat kosovare. Sipas bashkëshortes së Azem Vllasit, Nadira ...

OAK: Të zbulohen vrasësit e avokatisë, të cilët mbrojnë sistemin e drejtësisë në Kosovë

Kosova Live - 13.03.2017

Akti kriminal që ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të së hënës, me rastin e sulmit dhe plagosjes së avokatit, Azem Vllasi, në rrugën “Hajdar Dushi” në Prishtinë, Oda e Avokatëve të Kosovës (OAK) ...

Nga Reuters tek Washington Post – “reagimi” i medieve për plagosjen e Vllasit

Antpress - 13.03.2017

Tentim-vrasja ndaj ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediet më eminente ndërkombëtare. Nga agjencitë ndërkombëtare të lajmeve Reuters dhe Associated ...

Qeveria e Kosovës dënon sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi

Kosova Live - 13.03.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës dënon sulmin e armatosur, i cili la të plagosur avokatin Azem Vllasi. Duke i uruar shërim të shpejtë Vllasit, Qeveria e Kosovës konsideron se veprime të tilla janë ...

MPJ dënon aktin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi

Kosova Live - 13.03.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës e dënon sulmin me armë ndaj avokatit Azem Vllasi në mëngjesin e ditës së sotme. MPJ shpreh solidarizimin e thellë me avokatin Vllasi, familjen e tij dhe të ...

Flet Azem Vllasi nga spitali: Ishte atentator i porositur

Antpress - 13.03.2017

Avokati Azem Vllasi i tha Radios Evropa e Lirë se “sulmuesi kishte një armë zjarri me silenciator dhe sipas karaktersitikave ishte një atentator i porositur”.

Pamje të papublikuara nga plagosja e Azem Vllasit (Video)

Antpress - 13.03.2017

http://antpress.mk/wp-content/uploads/2017/03/PAMJE-EKSKLUZIVE-PLAGOSJA-E-AZEM-VLLASIT.mp4 Radio Televizioni Dukagjini ka siguruar pamjet ekskluzive të momentit të tentim-vrasjes, që ka ndodhur në ...