TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Osmani: po kalojmë barrierat e së kaluarës

Alsat - 17.06.2018

Zv/kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, pak para arritjes në Prespë ka komentuar firmosjen e marrëveshjes historike për emrin. “Po kalojmë liqenin, po kalojmë barrierat e së kaluarës, ...

OSMANI: “Rrugës për BE dhe NATO”! (FOTO)

Lajm - 17.06.2018

Zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani, pak para arritjes në Prespë ka komentuar firmosjen e marrëveshjes historike për emrin, njofton Medial.mk.

Osmani: Po realizojmë ëndrrën e madhe euroatlantike

Ina - 17.06.2018

Zv/kryeministri, Bujar Osmani i cli është pjesë e ndryshimit historik të Maqedonisë thotë se sot realizohet ëndra e madhe euroatlantike. “Po realizojme ëndrën e madhe euroatlantike, Urime të ...

Zv.kryeministri Osmani: Po realizojmë ëndrrën e madhe euroatlantike

Zhurnal - 17.06.2018

“Po realizojme ëndrën e madhe euroatlantike, Urime të gjithëve!” ka shkruar Osmani i cili ia ka bashkangjitur një selfie bashkë me dy kryeministrat Zaev dhe Tsipras.

Tamam si vjehrrës kosovare, kështu e fillon ditën Remzie Osmani

Tetova Sot - 17.06.2018

Remzie Osmani është ndër këngëtaret me të dashura për publikun tonë. Pos për këngët e saj, ajo është e njohur edhe për elegancën në çdo paraqitje. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale ku bën ...

Osmani: Po realizojmë ëndrrën e madhe euroatlantike

Tetova Sot - 17.06.2018

Zv/kryeministri, Bujar Osmani i cli është pjesë e ndryshimit historik të Maqedonisë thotë se sot realizohet ëndra e madhe euroatlantike. “ Po realizojme ëndrën e madhe euroatlantike, Urime të ...

Osmani: po kalojmë barrierat e së kaluarës

Antpress - 17.06.2018

17 June 2018 / 13:53 Zv/kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, pak para arritjes në Prespë ka komentuar firmosjen e marrëveshjes historike për emrin.

OSMANI: “Rrugës për BE dhe NATO”! (FOTO)

Antpress - 17.06.2018

“Rrugës për BE dhe NATO”!, ka komentuar Osmani ku ka shoqëruar një fotografi me kryeministri Zoran Zaev. ...

OSMANI: Po realizojmë ëndrrën e madhe euroatlantike (FOTO)

Antpress - 17.06.2018

“ Po realizojmë ëndrrën e madhe euroatlantike, Urime të gjithëve! ” ka shkruar Osmani i cili ia ka bashkangjitur një selfie bashkë me dy kryeministrat Zaev dhe Tsipras.

Bujar Osmani shtroi iftarin e fundit, ja kush ishin dhe kush nuk ishin në sofrën e tij/FOTO

Ina - 15.06.2018

Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani mbrëmë shtroi iftarin e fundit në Qeveri, duke i dhënë fund edhe muajit të Ramazanit, informon INA.

Festë edhe në shtëpinë e Remzie Osmanit: Tradita..

Lajmi.net - 15.06.2018

'Bilbili i Mushtishtit', Remzie Osmani vazhdon të mbetet një nga këngëtaret më të dashura të skenës muzikore. Si të gjithë yjet e estradës edhe Remzia përmes rrjeteve sociale ka uruar festën e Fitër ...

Osmani: Suedia është përkrahës i madh i Maqedonisë

Idividi - 14.06.2018

Shkup, 14 qershor 2018 (MIA) - Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot mbajti takim me Drejtorin e Përgjithshëm për Bashkëpunim Zhvillimor Ndërkombëtar në Ministrinë për ...

Osmani në takimin ministror e prezantoi përparimin e përpilimit të Planit 18-të

Portalb - 14.06.2018

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot para anëtarëve të Këshillit të ministrave e prezantoi draft-versionin e Planit 18-të.

Osmani: Suedia është mbështetësi i fuqishëm i përparimit politik dhe ekonomik të vendit

Portalb - 14.06.2018

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot mbajti takim me Drejtorin e Përgjithshëm për Bashkëpunim Zhvillimor Ndërkombëtar në Ministrinë për Punë të Jashtme të Mbretërisë ...

Osmani në takimin ministror e prezantoi përparimin e përpilimit të Planit 18-të

Lajm - 14.06.2018

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot para anëtarëve të Këshillit të ministrave e prezantoi draft-versionin e Planit 18-të.

Osmani: Marrëveshja, mundësi e pakufizuar për shqiptarët

Alsat - 14.06.2018

Shqiptarët por edhe e gjithë popullata e Maqedonisë, do dalin fitues nëse zbatohet marrëveshja e arritur me Greqinë, për ndryshimin e emrit në “Republika e Maqedonisë së Veriut”.

Remzie Osmani e kall atmosferën, reagimi i Big Mamës i papritur

Gazeta Express - 14.06.2018

Remzie Osmani është ndër këngëtaret me të dashura për publikun ...

Osmani: Suedia është mbështetëse e madhe për zhvillimin e vendit

Telegrafi - 14.06.2018

Osmani: Suedia është mbështetëse e madhe për zhvillimin e vendit Zv. Kryeministri i Qeverisë për çështje evropiane, Bujar Osmani, u takua me Drejtorin e Përgjithshëm për Bashkëpunim për Zhvillim ...

Osmani: Në prag të fillimit të negociatave kemi nevojë për agjendë cilësore të reformave

Telegrafi - 14.06.2018

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, para anëtarëve të Këshillit të ministrave e prezantoi draft-versionin e Planit 18, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Osmani në takimin ministror e prezantoi përparimin e përpilimit të Planit 18-të

Flaka - 14.06.2018

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot para anëtarëve të Këshillit të ministrave e prezantoi draft-versionin e Planit 18-të.

Osmani: Marrëveshja, mundësi e pakufizuar për shqiptarët

Tetova Sot - 14.06.2018

Shqiptarët por edhe e gjithë popullata e Maqedonisë, do dalin fitues nëse zbatohet marrëveshja e arritur me Greqinë, për ndryshimin e emrit në “Republika e Maqedonisë së Veriut”.

Osmani – Oljelund: Suedia është mbështetësi i fuqishëm i përparimit politik dhe ekonomik të vendit

Tetova Sot - 14.06.2018

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot mbajti takim me Drejtorin e Përgjithshëm për Bashkëpunim Zhvillimor Ndërkombëtar në Ministrinë për Punë të Jashtme të Mbretërisë ...

Osmani: Në prag të fillimit të negociatave e kemi më të nevojshme cilësinë e agjendës së reformave

Tetova Sot - 14.06.2018

Zëvendës Kryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, para anëtarëve të Këshillit të Ministrave e prezantoi draft-verzionin e Planit 18.

OSMANI: Marrëveshja, mundësi e pakufizuar për shqiptarët

Antpress - 14.06.2018

Shqiptarët por edhe e gjithë popullata e Maqedonisë, do dalin fitues nëse zbatohet marrëveshja e arritur me Greqinë, për ndryshimin e emrit në “Republika e Maqedonisë së Veriut”.

OSMANI: Suedia është mbështetës i fuqishëm i përparimit politik dhe ekonomik të vendit (FOTO)

Antpress - 14.06.2018

Në takim u hapën tema për bashkëpunimin bilateral mes dy vendeve, progresin e Republikës së Maqedonisë në procesin euro- integrues të Maqedonisë, si dhe mbështetja e Mbretërisë së Suedisë në procesin ...

Osmani: U rënua edhe një mur i Berlinit

Ina - 13.06.2018

Zgjidhja e ermit të Maqedonisë, ka hapur dyert për në BE dhe NATO. Të gjithë burrështetasit e Evropës dhe SHBA kanë përshëndetur zgjidhjen e çështjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Zv.

Sindromi i “vëllait të vogël”? Pse Bujar Osmani njoftoi VMRO-në para BDI-së për negociatat rreth emrit

Lajm - 13.06.2018

Me kërkesë të kryetarit të BDI-së, zv/kryeministri për eurointegrime Bujar Osmani, ka informuar kryesinë e partisë dhe liderin e saj për rrjedhën dhe progresin e negociatave të Qeverisë me Republikën ...

‘Emri’, Osmani: Shembëm edhe një digë të ndasive – murin ballkanik

Flaka - 13.06.2018

Zgjidhja e ermit të Maqedonisë, ka hapur dyert për në BE dhe NATO. Të gjithë burrështetasit e Evropës dhe SHBA kanë përshëndetur zgjidhjen e çështjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Zv.

Zgjidhja e emrit, Bujar Osmani: U rënua edhe një mur i Berlinit

Tetova Sot - 13.06.2018

Zgjidhja e ermit të Maqedonisë, ka hapur dyert për në BE dhe NATO. Të gjithë burrështetasit e Evropës dhe SHBA kanë përshëndetur zgjidhjen e çështjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Zv.

Bujar Osmani figura qendrore shqiptare në negociatat finale rreth emrit

Tetova Sot - 13.06.2018

Koment – TetovaSot Për ti thënë gjërat deri në fund atëherë nuk është vetëm Nikolla Dimitrovi dhe kryeministri Zoran Zaev por është edhe një tjetër protagonist shqiptar që ka luajtur një rol ...

Osmani: U rënua edhe një mur i Berlinit

Antpress - 13.06.2018

Zgjidhja e ermit të Maqedonisë, ka hapur dyert për në BE dhe NATO. Të gjithë burrështetasit e Evropës dhe SHBA kanë përshëndetur zgjidhjen e çështjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Zv.

Osmani: BDI-ja mbështet qeverinë për çështjen e emrit

Lajmi.net - 12.06.2018

Pak para konferencës për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev, Bashkimi Demokratik për Integrim doli me mbështetje për Qeverinë. Zv/kryeministri Bujar Osmani tha se e ka njoftuar kryesinë qendrore të ...

Ali Ahmeti takohet me nënkryetarët e paritsë: Ja çka u bisedua në BDI

Ina - 12.06.2018

Zëvendëskryeministra për çështje evropiane, Bujar Osmani sot ka informuar anëtarët e kryesisë së ngushtë të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe liderin e BDI-së Ali Ahmeti për rrjedhën e ...

Osmani: BDI-ja mbështet qeverinë për çështjen e emrit

Ina - 12.06.2018

Pak para konferencës për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev, Bashkimi Demokratik për Integrim doli me mbështetje për Qeverinë. Zv/kryeministri Bujar Osmani tha se e ka njoftuar kryesinë qendrore të ...

Osmani: BDI-ja mbështet qeverinë për çështjen e emrit

Alsat - 12.06.2018

Pak para konferencës për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev, Bashkimi Demokratik për Integrim doli me mbështetje për Qeverinë. Zv/kryeministri Bujar Osmani tha se e ka njoftuar kryesinë qendrore të ...

Osmani: Po afrohet momenti për valorizimin praktik të Raportit të KE-së

Idividi - 12.06.2018

Shkup, 11 qwrshor 2018 (MIA) - Kuvendi sot në kuadër të seancës së 47-të, filloi debat për Raportin e Komisionit evropian për përparimin e Maqedonisë.

Burime pranë LSDM-së: Pasi e “përjashtuam” BDI-në nga negociatat, emri u zgjidh më shpejtë

Lajm - 12.06.2018

Burime partiake pranë LSDM-së kanë thënë se përfaqësuesit e BDI-së dy-tre javët e fundit tërësisht janë distancuar nga negociatat për çështjen e emrit.

BDI mbështet negociatat për zgjidhjen e emrit

Koha.net - 12.06.2018

​Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane i Maqedonisë, Bujar Osmani sot ka informuar anëtarët e kryesisë së Bashkimit Demokratik për Integrim dhe liderin e kësaj partie Ali Ahmeti për rrjedhën e ...

Osmani: BDI plotësisht përkrah pozicionet e Qeverisë për çështjen e emrit

Telegrafi - 12.06.2018

Zv.kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani pas takimit të sotëm me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe nënkryetarët e partisë deklaroi se ata plotësisht i përkrahin pozicionet dhe vendimin e ...

Osmani: BDI-ja mbështet qeverinë për çështjen e emrit

Tetova Sot - 12.06.2018

Pak para konferencës për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev, Bashkimi Demokratik për Integrim doli me mbështetje për Qeverinë. Zv/kryeministri Bujar Osmani tha se e ka njoftuar kryesinë qendrore të ...

Ali Ahmeti takohet me nënkryetarët e paritsë: Ja çka u vendos në BDI

Tetova Sot - 12.06.2018

Zëvendëskryeministra për çështje evropiane, Bujar Osmani sot ka informuar anëtarët e kryesisë së ngushtë të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe liderin e BDI-së Ali Ahmeti për rrjedhën e ...

Bujar Osmani flet për emrin e ri të Maqedonisë

Tetova Sot - 12.06.2018

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane i Maqedonisë, Bujar Osmani ka komentuar marrëveshjen e arritur ndërmjet dy qeverive ajo e Maqedonisë dhe të Greqisë për emrin e ri.

Ali Ahmeti takohet me nënkryetarët e paritsë: Ja çka u bisedua në BDI

Antpress - 12.06.2018

Zëvendëskryeministra për çështje evropiane, Bujar Osmani sot ka informuar anëtarët e kryesisë së ngushtë të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe liderin e BDI-së Ali Ahmeti për rrjedhën e ...

Osmani: BDI-ja mbështet qeverinë për çështjen e emrit

Antpress - 12.06.2018

Pak para konferencës për shtyp të kryeministrit Zoran Zaev, Bashkimi Demokratik për Integrim doli me mbështetje për Qeverinë. Zv/kryeministri Bujar Osmani tha se e ka njoftuar kryesinë qendrore të ...

Osmani: Sundimi i së drejtës është përfitimi më i rëndësishëm për qytetarët nga proces i integrimeve evropiane

Lajm - 11.06.2018

Sundimi i së drejtës është bazë për një shoqëri demokratike dhe bashkëkohore dhe njëherësh është arritja më e madhe e këtij procesi edhe për qytetarët.

Osmani në takim me ekspertët çka do ta vlerësojnë efikasitetin e sistemit të ligjit administrativ

Telegrafi - 11.06.2018

Zv. kryeministri i Qeverisë për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani, u takua sot me ekspertë të cilët janë pjesë e misionit vlerësues të organizuar nga Bashkimi Evropian, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Osmani: Sundimi i së drejtës, bazë për një shoqëri demokratike

Tetova Sot - 11.06.2018

Misioni TAIEX-it në Republikën e Maqedonisë Kapitulli 23 – Gj y qësori dhe të drejtat themelore Procedura administrative dhe e drejta administrative Sot më (11.qershor,) në mjediset e Sekretariatit ...

Osmani: Sundimi i së drejtës është përfitimi më i rëndësishëm për qytetarët nga proces i integrimeve evropiane

Flaka - 11.06.2018

Sundimi i së drejtës është bazë për një shoqëri demokratike dhe bashkëkohore dhe njëherësh është arritja më e madhe e këtij procesi edhe për qytetarët.

OSMANI: Sundimi i së drejtës, bazë për një shoqëri demokratike (FOTO)

Antpress - 11.06.2018

“Sundimi i së drejtës është bazë për një shoqëri demokratike dhe bashkëkohore, dhe njëherësh është arritja më e madhe e këtij procesi edhe për qytetarët”, theksoi gjatë takimit zv/kryeministri Osmani ...