TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha kërkon numërimin e votave të hedhura në kutitë e gabuara

Shekulli - 15.05.2011

Kandidati demokrat Lulzim Basha u shfaq pasditen e sotme në një dalje publike ku kërkoi pranimin si të vlefshme të fletëve të votimit të kandidatëve të hedhura jo në kutitë përkatëse.

Aleanca Kuq e Zi: Vonesat në numërim, përgjegjësi e partive

Shekulli - 14.05.2011

Procesi i tejzgjatur i numërimit të votave në njësinë bashkiake nr 5 ka zgjuar edhe reagimin e Aleancës Kuq e Zi. Në një deklaratë për shtyp, Aleanca kritikon partitë politike si përgjegjëse për këtë vonesë dhe thekson se ato kanë ...

Beteja e Tiranës, maratona e numërimit të kutive të fundit

Shekulli - 14.05.2011

Nga numërimi i të gjitha kutive të votave pë Bashkinë e Tiranës rezultati për dy kandidatët kryesorë është: Edi Rama - 124 597 vota Lulzim Basha - 124 587 vota Nis procesi i numërimit (12:00) Ka rifilluar procesi i numërimit të votave të 8 ...

Nis numërimi i votave në njësinë nr. 5

ikub - 14.05.2011

11:02/ Nis numërimi i votave në njësinë nr. 5 Pas një ndërprerje prej disa orësh ka nisur numërimi në KZAZ-në 49, në njësinë bashkiake numër 5 në kryeqytet.

Numërimi i 8 kutive të fundit të Tiranës mbetët i bllokuar

Evropaelire - 14.05.2011

Tetë kutitë e fundit me vota të panumëruara të Tiranës, nga zgjedhjet lokale të 8 majit, janë shëndrruar në problem për gjetjen e emrit të kryetarit të Bashkisë së Tiranës.

Gara për Tiranën, nuk nis ende numërimi i tetë kutive

Alsat - 14.05.2011

Nuk ka nisur ende numërimi i 8 kutive të fundit të Njësisë numër 5, të cilat do të përcaktojnë se kush do të jetë kreu i Bashkisë së Tiranës në katër vjetët e ardshme.

Zgjedhjet, nis numërimi 8 kutive të fundit, Basha 571 vota para Ramës

Alsat - 14.05.2011

Nis numërimi i 8 kutive të fundit të Njësisë nr 5, në Tiranë të cilat do të përcaktojnë se kush do të jetë kreu i bashkisë së kryeqytetit në 4 vitet e ardhshme.

Wollfarth i OSBE: Në vend ka fituar demokracia!

ikub - 14.05.2011

Ambasadori i OSBE Eugen Wollfarth, në një intervistë ekskluzive për “Ora News”, deklaroi se në këtë garë të fortë për kryetar Bashkie ka fituar demokracia, sikundër është bërë një hap i rëndësishëm për zgjedhjet e ardhshme kombëtare.

Mbetet i bllokuar numërimi i 8 kutive të fundit në Tiranë

Botasot - 14.05.2011

Tetë kutitë e fundit me vota të pa numëruara të Tiranës, nga zgjedhjet lokale të 8 majit, janë shndërruar në problem për gjetjen e emrit të kryetarit të Bashkisë së Tiranës.

Ka nisur numërimi i votave në njësinë numër 5 në Tiranë

Botasot - 14.05.2011

Ka nisur pak minuta më parë numërimi i votave në njësinë numër 5 në Tiranë. Numërimi i 8 kutive të mbetura do të shpallë edhe fituesin e garës për Bashkinë e Tiranës.

Arvizu: Ramës, i thashë të mjekohej, Braçes të pushojë

Botasot - 14.05.2011

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka vijuar sërish dje në orët e vona të mbrëmjes monitorimin nga afër të procesit të numërimit të votave në kutitë e fundit të KZAZ Nr.5, në të cilën për shkak të ...

Wollfarth: Në vend ka fituar demokracia!

Botasot - 14.05.2011

Ambasadori i OSBE Eugen Wollfarth, në një intervistë ekskluzive për “Ora News”, deklaroi se në këtë garë të fortë për kryetar Bashkie ka fituar demokracia, sikundër është bërë një hap i rëndësishëm për zgjedhjet e ardhshme kombëtare.

Përfundoi procesi i numërimit të votave në Shqipëri

Botasot - 14.05.2011

Ka përfunduar në të gjithë Shqipërinë procesi i numërimit të votave për drejtuesit e njësive vendore për katër vitet që vinë. Procesi i numërimit të votave për kryetar bashkie është mbyllur në të gjitha qytetet kryesore të vendit.

Nëse konstatohet gabimi i numërimit, Basha del fitues në Tiranë

Botasot - 14.05.2011

E gjithë Shqipëria dhe shqiptarët i kanë drejtuar sytë kah Komisioni Qendror Zgjedhor në pritje të vendimit përfundimtar për shpalljen zyrtare të kryetarit të ri të Bashkisë së Tiranës.

Arvizu, mbyllja e procesit, fitore për demokracinë

Botasot - 14.05.2011

Në kohën kur selitë e Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike festonin fitoren e kandidatit të tyre për Bashkinë e Tiranës, pas numërimit të kutisë së fundit për Bashkinë e Tiranës, ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu apeloi të pritej ...

Tiranë: Përfundon numërimi i votave; Rama deklaron fitore

VOA - 14.05.2011

Në Shqipëri dje u mbyll numërmi i votave për kryetarin e ardhshëm të bashkisë së Tiranës. Kryetari aktual Edi Rama shpalli fitoren, pasi në përfundim të një procesi maratonë numërimi votash siguroi një avntazh prej vetëm 10 votash.

Sekui: Zgjedhjet test politik, të mbyllen sa më shpejt

Gazeta Start - 13.05.2011

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Etore Sekui, i cilësoi zgjedhjet e 8 majit një test politik për Shqipërinë, duke bërë thirrje që procesi i numërimit të votave të përfundojë sa më shpejt.

Engel: Çdo rezultat në votime të respektohet

Gazeta Start - 13.05.2011

Uashington – Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Eliot Engel tha se shpreson që numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi dhe që palët t’i përmbahen sundimit të ligjit.

Braçe: Ritmi i ngadaltë, pasojë e kontestimit të votave tona nga PD

Shekulli - 13.05.2011

Në një dalje të dytë para mediave për ditën e sotme, deputeti i PS, Erion Braçe, tha se ritmi i ngadaltë i numërimit në njësinë 5 vjen si pasojë e kontestimit të votave për të majtën nga numëruesit e Partisë Demokratike.

Mustafaraj: Rama të kurojë panikun e humbjes

Gazeta Start - 13.05.2011

Tiranë – Edhe gjatë ditës së sotme vazhduan akuzat midis PD-së dhe PS-së për vonesat e numërimit të votave në Njësinë 5. Me anë të një deklarate, zëdhënësja e PD-së, Albana Mustafaraj, tha se Rama duhet të kurojë panikun e humbjes me ...

Basha dhe Rama presin sot 16 kutitë e fundit

ikub - 13.05.2011

Shqipëria kaloi dje edhe një natë tjetër me numërimin e vetëm 40 kutive, duke e shtyrë për sot mbylljen e rezultateve të zgjedhjeve vendore. Shpejtësia e numërimit ka qenë tepër e ulët gjatë gjithë ditës dhe vetëm në mbrëmje vonë ky ...

Rama-Basha, e gjithë vëmendja është te njësia 5

ikub - 13.05.2011

10: 27 “News 24” /Nis numërimi, bashkë me Wollfarth edhe ambasadori danez Nis numërimi në KZAz 49 të njësisë bashkiake nr 5, ku ambasadori danez i është bashkuar ambasadorit të OSBE, Wollfarth.

PS, Brace: Berisha futi sot keqbërës në njësinë nr 5. Të mbrojmë votën

ikub - 13.05.2011

Deputeti Erjon Brace bëri të ditur më konkretisht 5 emrat e personave që sipas tij janë futur qëllimisht për të ndërhyrë në leximin e votës së qytetarit. “Në këto momente që po flasim, procesi po zhvillohet në qëndrën e numërimit nr 5.

Prifti: Me vonesat merr një goditje standarti i numërimit

ikub - 13.05.2011

Në një prononcim për “Ora News” deputeti Prifti i cilësoi si të pajustifikueshme këto vonesa ndërsa shtoi se Partia Demokratike është ajo që e shtyn procesin e numërimit pasi ka frikë nga rezultati.

KZAZ 49, vendim për të nxjerë jashtë vëzhguesit e numërimit

ikub - 13.05.2011

Ndërsa gara mbetet e hapur dhe përqëndrimi i madh është i subjekteve politike, sikundër dhe qytetarëve të cilët kërkojnë të mësojnë dhe emrin e ri të kryetarit të Bashkisë, një tjetër vendim është marrë në njësinë 5 në KZAZ-në 49.

PD: Rama të ndjekë me qetësi numërimin, jo presione komisionerëve

LajmiFundit - 13.05.2011

Partia Demokratike reagoi sot pas akuzave të bëra në mbrëmje nga deputeti Erion Braçe. Deputeti Gent Strazimiri i bëri apel Edi Ramës që të ulë tonet dhe të jetë i qetë gjatë procesit.

Gara kryebashkiake e Tiranës varet nga 16 kutitë e fundit të votave

SETimes - 13.05.2011

13/05/2011 TIRANE, Shqipëri -- Ka mbërritur në momentet e fundit në Tiranë gara kryebashkiake. Deri të enjten mbrëma (12 maj) numërimi i votave që nga zgjedhjet e fundjavës kishte lënë kandidatin e Partisë Demokratike Lulzim Basha me një ...

Arvizu: Numërimi duhej përshpejtuar

Botasot - 13.05.2011

Para mbylljes së vëzhgimit të tij mbi 1 orësh në KZAZ-në e njësisë bashkiake numër 5 në Tiranë, ambasadori amerikan, Arvizu iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve të ndodhur në sallën e numërimit.

PS, Brace: Berisha futi sot keqbërës në njësinë nr 5. Të mbrojmë votën

BalkanWeb - 13.05.2011

TIRANE- Partia Socialiste ka bërë thirrje sot të tërhiqen nga numërimi i votave 5 komisionerët e PD, që sipas kësaj selia janë keqbërës dhe janë sjellë aty posacërisht të deformojnë rezultatin në këtë njësi.

PS, Brace: Berisha futi sot keqbërës në njësinë nr 5. Të mbrojmë votën

Botasot - 13.05.2011

Partia Socialiste ka bërë thirrje sot të tërhiqen nga numërimi i votave 5 komisionerët e PD, që sipas kësaj selia janë keqbërës dhe janë sjellë aty posacërisht të deformojnë rezultatin në këtë njësi.

Prifti: Me vonesat merr një goditje standarti i numërimit

Botasot - 13.05.2011

Deputeti Dritan Prifti ka deklaruar se me vonesat që po i bëhet numërimit të votave merr një goditje standarti i numërimit. Në një prononcim për “Ora News” deputeti Prifti i cilësoi si të pajustifikueshme këto vonesa ndërsa shtoi se Partia ...

Tiranë: Në pritje të përfundimit të numërimit të kutive të fundit

VOA - 13.05.2011

Në Tiranë procesi i numërimit të kutive të mbetura për kandidatin e ardhshëm të bashkisë së kryeqytetit. Ndonëse kandidati socialist Edi Rama ka marrë më shumë vota nga numërimi i kutive të fundit, sërish rivali i tij i djathtë Lulzim ...

PD: Rama të kurojë panikun e humbjes, e jo të kërcënojë numëruesit

Botasot - 13.05.2011

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Albana Mustafaraj, reagoi menjëherë pas deklaratës së deputetit socialist Erion Braçe. Gjatë fjalës së mbajtur ajo tha se, Partia Demokratike falenderon sërish numëruesit e vëzhguesit e saj, veçanërisht ...

KZAZ 49, vendim për të nxjerë jashtë vëzhguesit e numërimit

Botasot - 13.05.2011

Ndërsa gara mbetet e hapur dhe përqëndrimi i madh është i subjekteve politike, sikundër dhe qytetarëve të cilët kërkojnë të mësojnë dhe emrin e ri të kryetarit të Bashkisë, një tjetër vendim është marrë në njësinë 5 në KZAZ-në 49.

Arvizu: Lidershipi politik, të japë shenjë, rreth procesit

Botasot - 13.05.2011

Pas kontakteve të vazhdueshme dhe informinin deri në detaje përsa i takon situatës një njësinë nr.5 në KZAZ-në 49, me deputetë të opozitës dhe maxhorancës, ambasadori amerikan Arvizu lëshon apelin e radhës,” njërëzit janë shumë të lodhur, ...

PS: PD e LSI bllokojnë numërimin, PD: Është vetë PS që po bllokon

Shekulli - 12.05.2011

Partia Socialiste ka reaguar për bllokimin e procesit të numërimit të votave në njësinë numër 5. Deptueti i saj, Erjon Braçe në një deklaratë për shtyp u shpreh se nëse Partia Demokratike nuk zhbllokon situatën e krijuar artificialisht, PS ...

Berisha pret Arvizun: Zgjedhjet, transparente

Gazeta Start - 12.05.2011

Tiranë - Kryeministri Sali Berisha ka pritur sot në kryeministri grupin e vëzhguesve zgjedhorë të dërguar nga qeveria e SHBA-ve për vëzhgimin e zgjedhjeve lokale të 8 majit 2011.

Rama falënderon ambasadorët për garancinë në numërim

Shekulli - 12.05.2011

Kreu socialist Edi Rama prezantoi mbrëmjen e sotme një tjetër fitues në bastionet e demokratëve. Duke vlerësuar punën e Liman Morinës, kreut të ri të bashkisë së Krumës, Rama falënderoi qytetarët dhe shprehu mirënjohje për të gjithë ata që ...

Shqipëri: Basha në epërsi të vogël, në Shkodër fitoi PD-ja

Evropaelire - 12.05.2011

Kandidatët e dy partive më të mëdha në Shqipëri, për kryetar të Bashkisë së Tiranës, po zhvillojnë një garë shumë të ngushtë. Pas numërimit të 430 prej 485 kutive me fletëvotime, Lulzim Basha i Partisë Demokratike, udhëheq me një epërsi ...

BE: Procesi i numërimit të votave në Shqipëri të mbyllet sipas standardeve

Idividi - 12.05.2011

Tiranë, 11 maj 2011 (MIA) - Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Shqipëri që të mbajnë atmosferën konstruktive të ditës së zgjedhjeve dhe të vazhdojnë me procesin elektoral duke përmbushur standardet europiane.

Zgjedhjet në Shqipëri, në Tiranë Basha para Ramës

Alsat - 12.05.2011

Kandidatët e dy partive më të mëdha në Shqipëri, për kryetar të Bashkisë së Tiranës, po zhvillojnë një garë shumë të ngushtë. Pas numërimit të 430 prej 485 kutive me fletëvotime, udhëheq kandidati i PD-së Lulzim Basah me 50.1 përqind ...

Aleanca “Kuq e Zi” apel partive: Mos zvarrisni numërimin

ikub - 12.05.2011

Përfaqësuesit e aleancës i bëjnë thirrje partive të mos vonojnë shpalljen e verdiktit popullor por të lejojnë të numërohet çdo vote. Aleanca “Kuq e Zi” ka kërkuar të mbyllet sa më shpejt procesi i numërimit të votave ndërsa ka kërkuar nga ...

Braçe: Të ndalet bllokimi i njësisë 5

ikub - 12.05.2011

Në një konferencë për shtyp deputeti i PS-së Erjon Braçe ka deklaruar se Partia Socialiste nuk do të lejojë numërimin e votave në tre njësitë e tjera nëse nuk “çlirohet” njësia bashkiake numër 5.

PD: S`kemi bllokuar numërimin, akuzat e PS-së të pabaza

ikub - 12.05.2011

Në një konferencë për shtyp zëdhënësja e PD-së Albana Mustafaraj theksoi se komisionerët e djathtë janë në vendin e tyre të punës dhe se nuk ka pasur bllokim të numërimit nga ana e tyre jo vetëm në njësinë bashkiake 5 por në asnjë njësi ...

Numërimi, ambasadori Arvizu takon Ramën

ikub - 12.05.2011

Takimi mes diplomatit amerikan dhe kreut të opozitës Rama po zhvillohet në selinë rozë ndërsa mendohet se në qendër të bisedimeve është procesi i numërimit të votave dhe vonesat në shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve lokale ...

Takim Berisha-Arvizu, zgjedhjet në qendër të diskutimeve

ikub - 12.05.2011

Kryeministri Sali Berisha priti në ambientet e Kryeministrisë, grupin e vëzhguesve zgjedhorë të dërguar nga qeveria e SHBA-ve për vëzhgimin e zgjedhjeve lokale të 8 majit 2011, të cilët udhëhiqeshin nga ambasadori Aleksander Arvizu.

Policia: Angazhim për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

ikub - 12.05.2011

Sipas komunikates per shtyp te Policisë së Shtetit, aktualisht shërbimet e policisë vazhdojnë të përmbushin me profesionalizëm dhe korrektësi detyrat për garantimin e sigurisë pranë Vendeve të Numërimit të Votave, në funksion të akteve ...

SHBA: Numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi

ikub - 12.05.2011

Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Eliot Engel tha se shpreson që numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi dhe që palët t’i përmbahen sundimit të ligjit.

Shalsi konfrontohet me Palokën: Të fokusemi te numërimi i votave

ikub - 12.05.2011

Një konfrontim ka ndodhur në njësinë 9 në Tiranë ndërsa dy deputet, Eduard Shalsi dhe Edi Paloka janë konfrontuar ndërsa mësuan se policia nuk ka mundur të fusë në ambintet e numërimit, nënkryetarin e KZAZ-së.

Eliot Engel: Të mbarojë numërimi, Shqipëria dëshmoi standarde të NATO-s

LajmiFundit - 12.05.2011

Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Eliot Engel tha se shpreson që numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi dhe që palët t’i përmbahen sundimit të ligjit.

Gara e ngushtë Basha - Rama

Evropaelire - 12.05.2011

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet lokale në Shqipëri vazhdon ende. Gara më e ngushtë po zhvillohet për Bashkinë e Tiranës, ku dy kandidatët potencialë po luftojnë me diferencë të lehtë votash për postin e kryebashkiakut.

Beteja për Tiranën, e ashpër

Paragrafi - 12.05.2011

Beteja për Tiranën, e ashpër Postuar më : 12 May, 2011 20:03:00 Vijon beteja e forte per Tiranen.Gara Rama-Basha ende e hapur. Distanca mes votave të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës është shumë e vogël dhe në favor të kandidatit të Aleancës ...

Garë e barabartë në Tiranë, në Shkodër fitoi PD-ja

Botasot - 12.05.2011

Kandidatët e dy partive më të mëdha në Shqipëri, për kryetar të Bashkisë së Tiranës, po zhvillojnë një garë shumë të ngushtë. Pas numërimit të 426 prej 485 kutive me fletëvotime, gjendja është e barabartë: Edi Rama i Partisë Socialiste ka ...

PD: S`kemi bllokuar numërimin, akuzat e PS-së të pabaza

Botasot - 12.05.2011

Partia Demokratike i ka cilësuar si të pabaza akuzat e PS-së se komisionerët e djathtë po bllokojnë procesin e numërimit të votave në njësinë 5 në Tiranë.

PD: Komisionerët tanë nuk kanë bllokuar numërimin

Botasot - 12.05.2011

Pas akuzave të bëra nga deputeti i PS, Edio Braçe, për bllokim të numërimit nga ana e PD, zëdhënësja e Partisë Demokratike, Albana Mustafaraj, tha se nuk ka patur as edhe një bllokim të procesit të numërimit nga ana e maxhorancës në ...

Braçe: Të ndalet bllokimi i njësisë 5

Botasot - 12.05.2011

Partia Socialiste akuzon mazhorancën se po bllokon qëllimisht numërimin e votave në njësinë bashkiake numër 5. Në një konferencë për shtyp deputeti i PS-së Erjon Braçe ka deklaruar se Partia Socialiste nuk do të lejojë numërimin e votave ...

Berisha me vëzhguesit: Do pranojmë çdo rezultat

Botasot - 12.05.2011

Kryeministri Berisha është takuar sot grupin e vëzhguesve zgjedhorë të dërguar nga qeveria e SHBA-ve për vëzhgimin e zgjedhjeve lokale të 8 majit 2011.

Engel: Shpresoj që numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi

VOA - 12.05.2011

Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Eliot Engel tha se shpreson që numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi dhe që palët t’i përmbahen sundimit të ligjit.

Vazhdon gara e ngushtë në Tiranë

Botasot - 12.05.2011

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet lokale në Shqipëri vazhdon ende. Gara më e ngushtë po zhvillohet për Bashkinë e Tiranës, ku dy kandidatët potencialë po luftojnë me diferenë të lehtë votash për postin e kryebashkiakut.

Në Shqipëri priten rezultatet e votimeve të Tiranës, Basha ende në krye

VOA - 12.05.2011

Në Shqipëri e gjithë vëmendja është përqëndruar në Tiranë ku po numërohen kutitë e fundit të garës për kryetarin e ardhshëm të bashkisë së kryeqytetit.

Vazhdon kryesimi i Bashës

Botasot - 12.05.2011

Në Shqipëri e gjithë vëmendja është përqendruar në Tiranë ku po numërohen kutitë e fundit të garës për kryetarin e ardhshëm të bashkisë së kryeqytetit.

Engel: Numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi

Botasot - 13.05.2011

Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Eliot Engel tha se shpreson që numërimi i votave në Shqipëri të vazhdojë pa vështirësi dhe që palët t’i përmbahen sundimit të ligjit.

Rezultatet e orës 19.30, prin Lulzim Basha

Yll Press - 12.05.2011

Sipas KQZ-së, rezultati nga numërimi i 449 kutive të votimit nga 485 në total është: 19.10 h. BASHKIA TIRANË - Ndërsa kanë mbetur edhe 36 kuti për t'u numëruar, në avantazh është kandidati demokrat Lulzim Basha.

Vollfart: Të sigurt se procesi i numërimit është i drejtë dhe transparent

Botasot - 12.05.2011

Ambasadori i Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Vollfart, deklaroi mbrëmjen e sotme se procesi i numërimit të votave po bëhet i saktë dhe transparent. Vollfarth, i cili po vëzhgoi procesin e numërimit të votave në njësinë 9, KZAZ nr.

Gara e Tiranës i afrohet fundit, Basha ende në epërsi

Koha.net - 12.05.2011

Tiranë, 12 maj – Ka vijuar edhe sot tërë ditën gara pothuajse e barabartë për zgjedhjen e kryebashkiakut të ri të Tiranës. Distanca mes votave të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës është e vogël dhe në favor të kandidatit të Aleancës për ...

Rezultatet ku PD e PS kanë fituar

Gazeta Start - 11.05.2011

Tiranë – Numërimet e votave vazhdojnë për shumë bashki në vend, kryesisht ato të mëdha, teksa në shumicën e komunave dhe bashkive të vogla, numërimet kanë përfunduar tashmë, duke përzgjedhur kryetarët e rinj të këtyre njësive.

PS: KQZ të ndëshkojë sabotuesit e procesit të numërimit të votave

Shekulli - 11.05.2011

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli në një deklaratë për mediat pak minuta më parë është shprehur se përfaqësuesit e Partisë Demokratike të mos bllokojnë procesin e numërimit në njësinë numër 5 në kryeqytet.

Përfundon numërimi, Peleshi rikonfirmohet në krye të Bashkisë Korçë

Shekulli - 11.05.2011

Niko Peleshi është rikonfirmuar në krye të Bashkisë së Korçës. Me një diferencë prej më shumë se 2200 votash nga kandidati i djathtë, Andrea Mano, Peleshi rifiton të drejtën për të drejtuar Korçën edhe për 4 vjet të tjera.

Zgjedhjet, vazhdon numërimi i votave në Tiranë e Durrës

ikub - 11.05.2011

Numërimi i votave ishte edhe të martën një stërmundim për të gjitha palët konkurruese në zgjedhjet vendore. Ende nuk ka një rezultat të plotë për Tiranën dhe Durrësin që mbetën prapa për shumë arsye.

Garë e ngushtë mes Ramës dhe Bashës

Lajm - 11.05.2011

Nga numërimi i deritanishëm i votave në Tiranë, kandidati i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka një epërsi të lehtë. Rama kandidon për një mandat të katërt për kryetar bashkie.

Garë e ngushtë

Alsat - 11.05.2011

Nga numërimi i deritanishëm i votave në Tiranë, kandidati i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka një epërsi të lehtë. Rama kandidon për një mandat të katërt për kryetar bashkie.

PS: PD po bllokon firmosjen e rezultatit në njësinë 10

ikub - 11.05.2011

Partia Socialiste deklaroi përmes Mimi Kodhelit se përfaqësuesit e Partisë Demokratike në ZAZ 54 të Njësisë numër 10 në Tiranë, përkatësisht Nënkryetari dhe Sekretari i KZAZ-së, kanë braktisur detyrën duke mos firmosur rezultatin final të ...

Zgjedhjet, garë e fortë në Tiranë e Durrës!

Idividi - 11.05.2011

TIRANE- Procesi zgjedhor hyn sot në ditën e tretë të numërimit, i cili po ecen teper ngadale. Në Tiranë procesi i numërimit ka vazhduar edhe naten. Kane dale rezultatet per 3 njesi, nderkohe qe vazhdon numerimi ne 8 njesi te tjera.

Numërimi, Tahiri nuk lejohet të futet në KZAZ. Policia: Nuk ka leje

ikub - 11.05.2011

Në një prononcim për “Ora News” Tahiri është shprehur se si një përfaqësues i monitorimit të procesit të numërimit të votave në këtë njësi ka marrë një urdhër nga KZAZ-ja përkatëse, ndërsa nuk është lejuar nga shefi i komisariatit të ...

Epërsi e vogël e Ramës ndaj Bashës, numërimi vazhdon

Evropaelire - 11.05.2011

Sipas të dhënave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, Edi Rama vazhdon të jetë në avantazh të ngushtë krahasuar me Lulzim Bashën, kandidatin e PD-së për bashkinë e Tiranës.

Mbyllen 64 bashki. PD kryeson me 35, PD ka marrë 29

ikub - 11.05.2011

Pas përfundimit të numërimit të pjesës më të madhe të kutive të votimeve në të gjithë vendin rezulton se për qarkun e Beratit, bashkinë Berat, Urën Vajgurore, Kuçovë dhe Poliçanin do t’i drejtojnë kandidatët e majtë ndërsa vetëm Çorovoda ...

Tirana ende pret rezultatet e garës kryebashkiake

SETimes - 11.05.2011

11/05/2011 TIRANË, Shqipëri -- Gara e ngushtë kryebashkiake në Tiranë mbetet e hapur, ndërsa vazhdon numërimi i votave. Me dy të tretet e votave të numëruara, Komisioni Qëndror Zgjedhor vendos të martën (10 maj) në krye kryebashkiakun e ...

Përfundon numërimi në disa bashki, e majta fiton në Berat dhe Vlorë

VOA - 11.05.2011

Procesi i numërimit të votave po vazhdon në jug të Shqipërisë me shpalljen e rezultateve ku dominojnë fitoret e kantidatëve të majtë. Në Berat dhe në Vlorë përfundoi mbrëmë plotësisht numërimi i votave.

Zgjedhjet në Shqipëri, vazhdon numërimi i votave në Tiranë e Durrës

VOA - 11.05.2011

Numërimi i votave ishte edhe të martën një stërmundim për të gjitha palët konkurruese në zgjedhjet vendore. Ende nuk ka një rezultat të plotë për Tiranën dhe Durrësin që mbetën prapa për shumë arsye.

Vazhdon procesi i numërimit, Rama në epërsi

Yll Press - 11.05.2011

Situata ndërkohë është e ngarkuar me tensione dhe ndërprerje të procesit së numërimit. Ndërsa në Durrës diferencat mes dy kandidatëve deri më tani janë shumë të ngushta.

Vazhdon numërimi i votave në dy qytetet e mëdha Tiranë dhe Durrës

Botasot - 11.05.2011

Numërimi i votave ishte edhe të martën një stërmundim për të gjitha palët konkurruese në zgjedhjet vendore. Ende nuk ka një rezultat të plotë për dy qytetet më të mëdha të Shqipërisë, Tiranën dhe Durrësin që mbetën prapa për shumë arsye.

Përfundon numërimi, e majta fiton në Berat dhe Vlorë

Botasot - 11.05.2011

Procesi i numërimit të votave po vazhdon në jug të Shqipërisë me shpalljen e rezultateve ku dominojnë fitoret e kantidatëve të majtë. Në Berat dhe në Vlorë përfundoi mbrëmë plotësisht numërimi i votave.

Garë e ngushtë

Yll Press - 11.05.2011

Rezultate të para për bashkitë kryesore janë publikuar herë pas here nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, por nuk ka ende një rezultat paraprak në rang vendi.

Përfundon numërimi  Korca i mbetet PS-së

BalkanWeb - 11.05.2011

KORCE- Ka përfunduar sot në mesditë numërimi i kutisë së fundit të votave për një prej Bashkive më të mëdha në vend, atë të Korcës, votat e së cilës kanë shpallur fitues Niko Peleshi i PS me diferencë të madhe votash nga kandidati i PD, ...

Përfundon numërimi në Korçë, fiton Niko Peleshi

Botasot - 11.05.2011

Ka përfunduar numërimi i votave për bashkinë e Korçës ku është shpallur fitues kandidati i “aleancës për të ardhmen” Niko Peleshi. Kështu Niko Peleshi rikonfirmohet edhe njëherë si kryetar I Bashkisë së Korçës edhe për 4 të tjera duke ...

Kodheli: PD-ja po pengon numërimin e votave

Botasot - 11.05.2011

Partia Socialiste ka deklaruar se në KZAZ-në 54, në njësinë 10 në Tiranë përfqësuesit e PD-së nuk kanë firmosur proçesverbalët duke u larguar nga qëndra e numërimit të votave.

Peleshi: Do fitoj besimin e qytetarëve me punë

Botasot - 11.05.2011

Niko Peleshi tashmë i rikonfirmuar si kryetar i bashkisë së Korçës ka deklaruar se do të përpiqet që me punën e tij të mos zhgënjejë qytetarët që i besuan votën.

Numërimi, PD: Të angazhuar për një proces të shpejtë

Botasot - 11.05.2011

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar deklaratat e deputetes të PS-së Mimi Kodheli e cila ka theksuar se përfaqësuesin e PD-së po pengojnë numërimin e votave.

Përfundon numërimi i votave në Gjirokastër, Korçë, Fier dhe Lushnje

VOA - 11.05.2011

Proçesi i numërimit të votave ka përfunduar sot në mesditë në Gjirokastër për të njëmbëdhjetë njësitë e qeverisjes vendore. Socialistët kanë fituar Bashkinë e Gjirokastrës, ndërsa demokratët kanë fituar Bashkinë e Libohovës.

Numërimi, Tahiri nuk lejohet të futet në KZAZ. Policia: Nuk ka leje

Botasot - 11.05.2011

Deputeti i Partisë Socialiste Saimir Tahiri është konfrontuar me policinë në njësinë 6 në Kombinat pasi nuk është lejuar të qëndrojë në ambientet e brendshme të qendrës së numërimit të votave.

Garë e ngushtë në Tiranë

Botasot - 11.05.2011

Nga numërimi i deritanishëm i votave në Tiranë, kandidati i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka një epërsi të lehtë. Rama kandidon për një mandat të katërt për kryetar bashkie.

Përfundon numërimi i votave në Gjirokastër, Korçë, Fier dhe Lushnjë

Botasot - 11.05.2011

Procesi i numërimit të votave ka përfunduar sot në mesditë në Gjirokastër për të njëmbëdhjetë njësitë e qeverisjes vendore. Socialistët kanë fituar Bashkinë e Gjirokastrës, ndërsa demokratët kanë fituar Bashkinë e Libohovës.

Shkodër, vazhdon me ngadalë numërimi i votave

VOA - 11.05.2011

Edhe në ditën e tretë, në Shkodër, ritmi i numrimit të votave ka qenë i ngadaltë. Deri tani janë numëruar kutitë e votimit për vetëm 6 nga 17 njësitë vendore që ka ky rreth.

Berat, dalin rezultatet për bashkitë

Shekulli - 10.05.2011

Procesi i numërimit të votave në të gjithë Qarkun e Beratit ka ecur normalisht duke shënuar vetëm disa probleme të vogla teknike, ndërkohë që vijon ende në disa njësi vendore të këtij qarku.

Subashi: Mungojnë të dhënat për rezultatet e numërimeve

Shekulli - 10.05.2011

TIRANË - Nënkryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Dëshira Subashi, ka shprehur shqetësimin për mungesën e transparencës në Vendet e Numërimit të Votave dhe informacioneve në lidhje me rezultatet që kanë dalë sipas çdo Qendre ...

Vlorë, përleshje fizike mes policit bashkiak dhe ish-deputetit

Shekulli - 10.05.2011

Përplasje fizike mes policisë bashkiake dhe një ish-deputetit demokrat në pallatin e sportit në Vlorë. Gjatë orëve të para të mëngjesit në një nga qendrat e numërimit të votave në Vlorë, në KZAZ nr 61, në pallatin e sportit në Vlorë, rreth ...

Njësia 10, PS emëron komisionerë të rinj, pritet zbllokimi procesit

Shekulli - 10.05.2011

PS-ja ka emëruar komisionerët e rinj për numërimin e votave për KZAZ-në 54, ku po numërohen votat për njësinë Bashkiake numër 10. Pas këtij hapi pritet të që zhbllokohet procesi i numërimit të votave.

A do kenë sukses manovrat për të bllokuar numërimin?

Shekulli - 10.05.2011

Secila palë ka bastionet e veta në Tiranë, të cilat deri më sot nuk kanë tradhtuar pritshmëritë qoftë në të majtë, qoftë në të djathtë. Ka lagje e zona ku votuesit kanë qenë e mbeten të djathtë, ashtu si ka lagje, ku votuesit kanë qenë e ...

Incident në Fier, komisioneri demokrat godet vëzhguesit

Shekulli - 10.05.2011

Një konflikt i ashpër ndodhi pasditen e sotme në KZAZ numër 20 në Fier ku numëruesi i Partisë Demokratike qëlloi me grushta vëzhgues të pranishëm në një tavolinë numërimi.

KQZ: Të rinisë numërimi në Tiranë

Top Channel - 10.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim në lidhje me bllokimin e procesit të numërimit në dy qendra numërimi këtu në Tiranë. Procesi numëritmi ishte ndëprerë në KZAZ-në e njësisë 8 dhe në KZAZ-në e njësisë 5.

Rinis numërimi në Tiranë

Top Channel - 10.05.2011

Ka rinisur procesi i numërimit të votave në KZAZ-në në njësinë numër 8 këtu në Tiranë. Sipas informacioneve nga gazetarja e Top Channel në terren, komisionerët janë rikthyer në vendnumërime dhe kanë nisur numërimin e fletëve të votimit për ...

Pritet nisja e numërimit në njësinë 5

Top Channel - 10.05.2011

Në KZAZ-në e njësisë numër 5 këtu në Tiranë, pritet të rinisë numërimi i fletëve të votimit nga momenti në moment. Komisionerët e të dyja palëve ndodhen në sallën e numëritmit, por ende nuk kanë nisur procesin.

Vijon ndërprerja e numërimit në njësinë 5 dhe 11

Top Channel - 10.05.2011

Vazhdon të jetë i ndërprerë procesi i numërimit të fletëve të votimit në KZAZ-në e njësisë numër 11 këtu në kryeqytet. Sipas informacioneve, komisionerët ende nuk kanë nisur të numërojnë fletët e votimit, as për kryetarë njësish bashkiakë, ...

Vijon i bllokuar numërimi në njësinë 5

Top Channel - 10.05.2011

Edhe pse KQZ dha urdhër për rinisjen e numërimit në KZAZ-në numër 49 në njësinë 5 në Tiranë, sërish puna nga komisionerët nuk ka filluar. Sipas të dhënave, komisionerët e Partisë Demokratike dhe ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë ...

Shpallet rezultati për 21 bashki, 13 PS dhe 8 PD-LSI

Shqipmedia - 10.05.2011

Deri në mesnatën duke hyrë e marta 10 maj, është konfirmuar mbyllja e procesit të numërimit të votave për 21 bashki. Ndër to, Aleanca për të Ardhmen ka fituar 13 bashki kurse Aleanca për Qytetarin, 8 të tjerat.

Tiranë, ndërpritet numërimi në njësitë 6 e 8

Top Channel - 10.05.2011

Ndërpritet numërimi në njësinë numër 6 dhe 8 në Tiranë. Komisionerët në këto qendra numërimi kanë kërkuar pushim, pasi ndjehen të lodhur. Në vendet ku është marrë pushimi pritet të nisë numërimi në orët e paraditës së sotme.

Vonesa në numërimin e votimeve bashkiake

ikub - 10.05.2011

Rezultatet e zgjedhjeve vendore të 8 majit mbetën të hapura për qytetet më të mëdha të vendit. Gjatë gjithë natës së dytë pas procesit zgjedhor, numërimi i votave shpesh u ndërpre për të pushuar komisionerët ndërsa në një pjesë tjetër të ...

Tiranë: Epërsi e vogël për Ramën, por numërimi vazhdon

Evropaelire - 10.05.2011

Në Shqipëri ende po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve lokale, që u mbajtën të dielën. Raportohet se në Tiranë gara është tejet dinamike dhe dallimi është i vogël.

Tiranë, pritet rifillimi i numërimit!

Idividi - 10.05.2011

Procesi i numërimit të votave në Tiranë ka ecur me një ritëm tejet të ngadaltë, duke u kthyer ndoshta në një nga pikat më të kritikueshme të këtij procesi zgjedhor.

Tiranë - epërsi e vogël për Ramën, por numërimi vazhdon

Alsat - 10.05.2011

Në Shqipëri ende po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve lokale, që u mbajtën të dielën. Raportohet se në Tiranë gara është tejet dinamike dhe dallimi është i vogël.

Durres, rezultat i ngushte mes dy kandidateve

ikub - 10.05.2011

Ka vazhduar gjatë gjithë natës proçesi i numërimit të votave në KZAZ nr 8, në bashkinë e ...

Tiranë, pritet rifillimi i numërimit

Top Channel - 10.05.2011

Procesi i numërimit të votave në Tiranë ka ecur me një ritëm tejet të ngadaltë, duke u kthyer ndoshta në një nga pikat më të kritikueshme të këtij procesi zgjedhor.

Korcë, Peleshi kryeson ndjeshëm ndaj Manos

Top Channel - 10.05.2011

Kandidati i Aleancës për të Ardhmen në Korcë, Niko Peleshi kryeson me 1630 vota ndaj kandidatit të Aleancës për Qytetarin Andrea Mano. Deri më tani janë numëruar 34 kuti nga 62 që janë në total, por gjasat janë që kandidati i së majtës të ...

Shkodër, në krye PD, numërimi i ngadaltë

Top Channel - 10.05.2011

Në qytetin e Shkodrës, edhe pse është punuar gjatë gjithë natës, procesi i numërimit ka vijuar me ngadalë. Deri tani janë 18 kuti të numëruara, ndërkohë që gjashtë të tjerat që do të numërohen në vazhdim pritet të sjellin ndryshimin e ...

Tiranë: Basha avancon para Ramës, vazhdojnë numërimet

Evropaelire - 10.05.2011

Gjendja momentale në garën zgjedhore për kryetar të Bashkisë në Tiranë, është e tillë, që kandidati i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, avancon kundër liderit të Partisë Socialiste, Edi Rama, i cili synon rizgjedhje në këtë post.

Tiranë: Basha avancon para Ramës, vazhdojnë numërimet

Alsat - 10.05.2011

Gjendja momentale në garën zgjedhore për kryetar të Bashkisë në Tiranë, është e tillë, që kandidati i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, avancon kundër liderit të Partisë Socialiste, Edi Rama, i cili synon rizgjedhje në këtë post.

Basha prin, numërimi vazhdon

Koha e Re - 10.05.2011

Nga numërimi i deritashëm i votave për kryetar të Bashkisë së Tiranës, kandidati i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, prin kundrejt liderit të Partisë Socialiste, Edi Rama, i cili synon rizgjedhje në këtë post.

Ristani: Masa për komisionerët që lënë në mes detyrën

ikub - 10.05.2011

Në mbledhjen e sotme KQZ-ja me 6 vota pro shkarkimin e komisionerëve që lënë procesin e numërimit dhe zëvendësimin e tyre. Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Arben Ristani theksoi se ky institucion është i gatshëm të ndërmarrë ...

Basha: Durim deri në numërimin e votës së fundit

ikub - 10.05.2011

Në një konferencë për shtyp Basha theksoi se tashmë fitorja e shumëpritur po merr trajtë në të gjithë vendin. "Duhet respektuar procesi i numërimit.

Basha: Durim deri në numërimin e votës së fundit

Top Channel - 10.05.2011

Kandidati i Aleances per Qytetarin per bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha deklaroi se fitorja e shumëpritur po merr trajtë në të gjithë vendin, por kërkoi që të bëhet durim deri në numërimin e votës së fundit.

PS: Bllokim politik në njësinë numër 5

Top Channel - 10.05.2011

Partia Socialiste ka akuzuar numëruesit demokratë në KZAZ-në numër 49 të njësisë bashkiake numër 5 të kryeqytetit se po bllokojnë qëllimisht numërimin.

Situatë tensioni në KZAZ 54, numërimi bllokohet

ikub - 10.05.2011

Raportohet se ka pasur prani të forcave të policisë në dyert e shkollës "Avni Rustemi". Dy deputetë të PS-së kanë tentuar të hyjnë në KZAZ por janë ndaluar nga policia. Në KQZ pati debate në lidhje me numëruesit.

Kryeson Basha, Kodheli: PD po bllokon numërimin në bastionet tona

LajmiFundit - 10.05.2011

TIRANE – Lajmifundit - Partia Socialiste akuzoi sot komisionerët e PD se po bllokojnë numërimin e votave në njësitë nr.5 dhe 49 në Tiranë. "Kjo që po ndodh është e pajustifikueshme, por fakti edhe më i rëndë është mënyrë se si po sillet ...

Kodheli: PD-ja po bllokon proçesin e numërimit

ikub - 10.05.2011

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli në një konferencë për shtyp theksoi se përfaqësuesit e PS-së në KZAZ-në 49, Njësia bashkiake numër 5, kanë bërë me dije se prej më shumë se dy orësh grupi i numërimit të Partisë Demokratike ...

Shpejt e shpejt mbi zgjedhjet (Mentor Nazarko)

ikub - 10.05.2011

Lajmet që vijnë nga procesi i numërimit të votave lënë të kuptosh dy prirje, në fakt pasoja të njëra-tjetrës. Po kuptohet gjithnjë e më shumë se opozita e grupuar në koalicionin “Aleanca për të ardhmen” po fiton thellë.

KQZ: Të rinisë numërimi në Tiranë

Botasot - 10.05.2011

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim në lidhje me bllokimin e procesit të numërimit në dy qendra numërimi këtu në Tiranë. Procesi numëritmi ishte ndëprerë në KZAZ-në e njësisë 8 dhe në KZAZ-në e njësisë 5.

Vonesa të konsiderueshme në numërimin e votimeve bashkiake

VOA - 10.05.2011

Rezultatet e zgjedhjeve vendore të 8 majit mbetën të hapura për qytetet më të mëdha të vendit. Gjatë gjithë natës së dytë pas procesit zgjedhor, numërimi i votave shpesh u ndërpre për të pushuar komisionerët ndërsa në një pjesë tjetër të ...

Në Shkodër ka nisur me shumë vonesa procesi i numërimit të votave

Botasot - 10.05.2011

Në Shkodër ka nisur me shumë vonesa procesi i numërimit të votave, kjo për shkak të largësisë së qendrave të votimit, parregullsisë së dokumentacionit të disa prej numëruesve si dhe tërheqjes së disa të tjerëve nga Aleanca për të Ardhmen.

Vonesa të konsiderueshme në numërimin e votimeve bashkiake

Botasot - 10.05.2011

Rezultatet e zgjedhjeve vendore të 8 majit mbetën të hapura për qytetet më të mëdha të vendit. Gjatë gjithë natës së dytë pas procesit zgjedhor, numërimi i votave shpesh u ndërpre për të pushuar komisionerët ndërsa në një pjesë tjetër të ...

Tiranë: Epërsi e vogël për Ramën, por numërimi vazhdon

Botasot - 10.05.2011

Në Shqipëri ende po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve lokale, që u mbajtën të dielën. Raportohet se në Tiranë gara është tejet dinamike dhe dallimi është i vogël.

Ristani: Masa për komisionerët që lënë në mes detyrën

Botasot - 10.05.2011

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i ka kërkuar KZAZ-ve të marrin masa nëse komisionerët braktisin procesin e numërimit të votave. Në mbledhjen e sotme KQZ-ja me 6 vota pro shkarkimin e komisionerëve që lënë procesin e numërimit dhe ...

Vazhdon numërimi, prin Basha

Yll Press - 10.05.2011

Raportohet se kandidatët e Partisë Socialiste kanë fituar në Sarandë, Lezhë, Kavajë, Burrel, Rubik dhe Rrëshen, ndërsa ata të Partisë Demokratike në Bajram Curr, Kukës dhe Pukë.

Kodheli: PD-ja po bllokon procesin e numërimit

Botasot - 10.05.2011

Deputetja e Partisë Socialiste, Mimi Kodheli në një konferencë për shtyp theksoi se përfaqësuesit e PS-së në KZAZ-në 49, Njësia bashkiake numër 5, kanë bërë me dije se prej më shumë se dy orësh grupi i numërimit të Partisë Demokratike ...

Vazhdon procesi i numërimit të votave në jug të Shqipërisë

VOA - 10.05.2011

Proçesi i numërimit të votave po vazhdon ende në Jug të Shqipërisë . Rezultatet flasin për një fitore të kandidatëve socialistë krahas bashkive të mëdha edhe në disa bashki të vogla.

Vazhdon procesi i numërimit të votave në jug të Shqipërisë

Botasot - 10.05.2011

Procesi i numërimit të votave po vazhdon ende në Jug të Shqipërisë . Rezultatet flasin për një fitore të kandidatëve socialistë krahas bashkive të mëdha edhe në disa bashki të vogla.

Policia: Personat e paautorizuar, larg Qendrave të Numërimit të Votave

Botasot - 10.05.2011

“Palët e përfshira në procesin zgjedhor, mbështetësit apo simpatizantët e subjekteve politike, duhet të mos bëhen burim apo pjesëmarrës incidentesh të mundshme”.

Kosovrasti thotë se votimi nuk ka gjasa të manipulohet

Botasot - 10.05.2011

Numëruesit nuk duhet të gjejnë pretekste të pavlera për të shtyrë numërimin. Ky ka qenë apeli i drejtuar nga eksperti pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Njazi Kosovrasti, ndaj personave përgjegjës për numërimin e votave në qendrat ...

Vlorë, incident mes kandidatit Kollozi dhe komisionerëve

Botasot - 10.05.2011

Shkëputja e energjisë elektrike në një prej qendrave të numërimit të votave për një periudhë të shkurtër kohore ka nxitur një incident mes kandidatit të koalicionit “Aleanca për qytetarin” në Vlorë, Ardian Kollozi dhe komisionerëve të ...

Në Shqipëri vazhdon ende procesi i numërimit në qyetet e mëdha të vendit

VOA - 10.05.2011

Në Shqipëri vazhdon ende procesi i numërimit në qyetet e mëdha të vendit, ndërkohë që vëmendja është përqëndruar në Tiranë ku që prej orëve të para të mëngjesit, sipas rezultateve paraprake, kandidati i djathtë Lulzim Basha vazhdon të ruaj ...

Shkodër, procesi i numërimit të votave ecën shumë ngadalë

VOA - 10.05.2011

Në Shkodër, procesi i numërimit të votave po ecën shumë ngadalë. Deri tani janë numëruar votat vetëm për Bashkinë e Vaut të Dejës dhe për 5 komuna, ndërsa për Bashkinë e Shkodrës jane numruar 30 nga 93 kutitë e votimit.

Shkodër, procesi i numërimit të votave ecën shumë ngadalë

Botasot - 10.05.2011

Në Shkodër, procesi i numërimit të votave po ecën shumë ngadalë. Deri tani janë numëruar votat vetëm për Bashkinë e Vaut të Dejës dhe për 5 komuna, ndërsa për Bashkinë e Shkodrës jane numruar 30 nga 93 kutitë e votimit.

Vazhdon procesi i numërimit në qytetet e mëdha të Shqipërisë

Botasot - 10.05.2011

Në Shqipëri po vazhdon ende procesi i numërimit në qytetet e mëdha të vendit, ndërkohë që vëmendja është përqendruar në Tiranë ku që prej orëve të para të mëngjesit, sipas rezultateve paraprake, kandidati i djathtë për Bashkinë e Tiranës, ...

Zgjedhjet, dalin rezultatet e para

Gazeta Start - 09.05.2011

Tiranë (RIFRESKIM) - Ka nisur në orët e para të ditës së hënë procesi i numërimit të votave në disa prej Komisioneve Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve.

Wollfarth: Le të shohim se çfarë do të deklarojë ODIHR-i

Shekulli - 09.05.2011

Më poshtë, komentet e djeshme të Kryetarit të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadorit Eugen Wollfarth, bërë në Petrelë, përkrah Presidentit Topi.

Qarku i Shkodrës, përfundon numërimi në Pukë, fitues kandidati i AQ

Shekulli - 09.05.2011

Në qarkun e Shkodrës ka përfunduar procesi i numërimit për Bashkinë e Pukës, ku është shpallur fitues me një diferencë prej 80 votash kandidati i Aleancës për Qytetarin, Beqir Arifaj.

Numërimi i votave, shpallen fituesit në disa njësi vendore

Shekulli - 09.05.2011

Numërimi i votave për qarkun e Lezhës Bashkia Lezhë 2909 vota Viktor Tusha AQ 2872 vota Gjok Jaku AA Bashkia Rreshen Është shpallur fitues kandidati i koalicionit AA, Ndue Kolaj me 870 vota me shume se Gjon Deda i AQ.

Nënkryetarja Subashi: Nuk ka transparencë në numërim

Shekulli - 09.05.2011

Nënkryetarja e KQZ-së, Dëshira Subashi, denoncoi mungesën e transparencën në procesin e numërimit të votave të këtij viti. Teksa e nisi fjalën e saj me pengesën që po i bëhet medieve për të marrë pjesë në procesin e numërimit dhe në ...

Subashi: Media të mos pengohet në transparencën e rezultateve

Gazeta Start - 09.05.2011

Tiranë – Nënkryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Dëshira Subashi kërkoi që të mos pengohen mediat në pasqyrimin e rezultateve të zgjedhjeve.

Rezultatet e para të njësisë 5

Shekulli - 09.05.2011

Në Njësinë 5 në Tiranë, e cila ende nuk është pasqyruar në tabelën e përgjithshme të votave, janë numëruar deri tani 13 QV nga 65 QV të kësaj zone. Rezultati i deritanishëm është 3740 Rama dhe 2549 Basha.

Kodheli: Berisha, qëndro larg votave gjatë natës

Shekulli - 10.05.2011

Deputetja socialiste Mimi Kodheli në nje dalje për mediat inkurajoi numëruesit socialistë dhe i bëri thirrje atyre të qendrojnë deri në votën e fundit. "Më lejoni që nëpërmjet daljes time të paralajëmroj Sali Berishën.

Nis numërimi në Kukës e Has, incidente në Skrapar

Top Channel - 09.05.2011

Sipas raportimeve që vijnë nga gazetarët e Top Channel, ka nisur procesi i numërimit të fletëve të votimit në Has dhe në Kukës. Ndërkohë, në Skrapar është regjistruar një incident ku ekipi i xhirimit të Top Channel, gazetarja Mimoza ...

Nis numërimi në Elbasan

Top Channel - 09.05.2011

Ka nisur procesi i numërimti të fletëve të votimit për Bashkinë e Elbasanit. Sipas gazetarit të Top Channel dorëzimi i materialeve zgjedhore ka vijuar mëse normalisht në KZAZ-në për qytetin e Elbasanit, ku ka nisur edhe numërimi, ndërsa ...

Vijon procesi i numërimit

Top Channel - 09.05.2011

Vijon procesi i numërimit të fletëve të votimit, proces ky që po mbahet në një pjesë të vogël të KZAZ-ve në shkallë republike, duke dhënë rezultate paraprake në disa bashki kryesore të ...

Policia: Ne perfundim procesi i dorezimit te kutive

ikub - 09.05.2011

Policia e Shtetit është në përfundim të procesit të dorëzimit të të gjithë kutive të votimit me materialet zgjedhore. Zëdhënësja e Policisë së Shtetit bëri të ditur se deri në këto momente nga punonjësit e policisë janë shoqëruar dhe ...

Tepelenë, numërimi drejt fundit, kryeson Teci

Top Channel - 09.05.2011

Proçesi i numërimit në Tepelenë është drejt fundit ku ka mbetur vetëm kutia e fundit për t’u numëruar. Kandidati i PS-së Tërmet Teci kryeson me 720 vota më shumë se kandidati i LZHK-së, Reshat Zike.

Fier, vonesa në numërim, kryeson Zeqo

Top Channel - 09.05.2011

Pas numërimit të 13 kutive në Fier, kandidati i “Aleancës për të ardhmen” Baftjar Zeqo ka 855 vota më shumë se Ilir Bele, kandidati i “Aleancës për qytetarin”.

Tiranë, Rama kryeson në dy njësi

Top Channel - 09.05.2011

Pas numërimit të pesë qendrave të votimit në kryeqytet, kandidati i Aleancës për të ardhmen”, Edi Rama kryeson me 150 vota në njësinë numër 9, ndaj rivalit të tij Lulzim Basha. Ndërkohë në njësinë 9, Rama kryeson me 139 vota ndaj Bashës.

Vijon procesi i numerimit

Top Channel - 09.05.2011

Në Bashkinë e Vlorës nga numërimi i deritanishëm i votave kandidati i Aleancës për të Ardhmen Shpëtim Gjika kryeson me 4777 vota, nga 3785 që ka marrë kandidati i Aleancës për Qytetarin Ardian ...

Vlorë, pezullohet procesi i numërimit

Top Channel - 09.05.2011

Pezullohet procesi i numërimit të votave në Vlorë pas disa incidenteve të regjistruara paraditen e sotme. Shkak për incidentin ka qenë një përplasje mes vëzhguesve të PDIU-së dhe një komisioneri për një pretendimin të Partisë Came për ...

Vazhdon numërimi i votave në Shqipëri

Idividi - 09.05.2011

Tiranë, 9 maj 2011 (MIA) - Procesi zgjedhor në Shqipëri ka hyrë tashmë në fazën e dytë më të rëndësishme, atë të numërimit të votave, i cili po ecën ngadalë, bëjnë të ditur mediat shqiptare.

Testi kryesor: pranimi i rezultatit nga pala humbëse

DW - 09.05.2011

Në Shqipëri ka filluar në orët para të ditës së sotme faza e numërimit të votave, që zgjedhësit u dhanë dje, në zgjedhjet vendore të rradhës, kandidatëve për kryetarë bashkie dhe drejtues të tjerë të qeverisjes vendore.

Kukës, vijon numërimi

Top Channel - 09.05.2011

Procesi i numerimit në KZAZ-në numër 34 në Kukës ka filluar rreth ores 03:00 te mengjesit. Per nje ore e gjysem jane numeruar votat e gjashte kutive per kandidat bashkie.

Votim “i ftohtë”, numërim “i nxehtë (Aleksandër Çipa)

ikub - 09.05.2011

Duke ndjekur gjatë gjithë orëve të ditës së djeshme komentet e shumë prej kolegëve që preferojnë analizën e ngjarjes kryesore të ditës, m’u krijua mendimi fiks se në këtë vend ka mbërritur ora e votimit të qetë.

Shkodër, nis procesi i numërimit

Top Channel - 09.05.2011

Ka nisur procesi i numërimit në qytetin e Shkodrës, pas pushimit disaorësh që kërkuan komisionerët. Nuk priten rezultate surprizë në qytet, por ajo që ra në sy ishte pjesëmarrja e ulët e votuesve për qytetin rreth 30 perqind, ndryshe nga ...

Numërimi në Vlorë, pezullohet procesi në KZAZ Nr. 63

ikub - 09.05.2011

Është ndërprerë për dy orë puna për numërimin e votave në KZAZ-në numër 63 në Vlorë, pasi komisionerët e PS-së në përfundim të numërimit të kutisë së 13 nga 15 gjithsej, kanë ndërhyrë me pretendimin se në kuti ndodheshin 5 fletë më shumë ...

Vëzhguesit vendorë: Numërim i qetë, por i vonuar

ikub - 09.05.2011

Fillim i qetë i procesit të numërimit, por nisje e vonuar në shumë qendra. Këtë kanë konstatuar Vëzhguesit Vendorë në raportin e tyre të parë pas vëzhgimit të bërë në fazat e para të procesit të numërimit.

Rama thirrje komisionerëve: Kujdes beteja vazhdon

ikub - 09.05.2011

Në një konferencë për shtyp Rama duke vlerësuar punën e komisionerëve të PS-së jo vetëm në Tiranë por edhe në të gjithë Shqipërinë theksoi se ata tani duhet të jenë vigjilentë për numërimin e votave.

Vëzhguesit vendor: Procesi i numërimit jo transparent

ikub - 09.05.2011

Sipas vëzhguesve ka një largësi të madhë të tavolinave ku numërohen votat nga vëzhguesit si dhe kanë theksuar faktin se po vavorizohen më shumë vëzhguesit e huaj.

Procesi i numërimit vulos suksesin e zgjedhjeve

Koha e Re - 09.05.2011

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth, deklaroi se mesazhi për klasën politike është që të tregojnë vërtet aftësi lidershipi dhe të pranojnë rezultatet e këtij procesi zgjedhor.

Shqipëri, vazhdon numërimi i votave

Alsat - 09.05.2011

Procesi zgjedhor në Shqipëri ka hyrë tashmë në fazën e dytë më të rëndësishme, atë të numërimit të votave, i cili po ecën ngadalë. Gjatë ditës ky proces është ndaluar për shkak të lodhjes së komisionerëve në disa komisione zonale.

Vazhdon numërimi i votave në Shqipëri

Evropaelire - 09.05.2011

Në Shqipëri vazhdon numërimi i votave nga zgjedhjet lokale, të cilat shihen si test i vendit për të marrë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Vazhdon procesi i numërimit të votave

DW - 09.05.2011

Analistë të medias shikojnë elementë pozitivë nga ky proces zgjedhor, pjesëmarrjen e lartë të qytetarëve në votime, uljen e toneve në krahasim me fushatën e ndezur elektorale, konsolidimin e procesit të të numërimit.

Subashi e KQZ: Numërimi, po pengohen mediat

ikub - 09.05.2011

Komisionerja e PS në KQZ, Dëshira Subashi ka denoncuar pengesën që sipas saj u është bërë mediave për të ndjekur procesin e numërimit të votave.

Subashi: Numërimi, po pengohen mediat

Top Channel - 09.05.2011

Komisionerja e PS në KQZ, Dëshira Subashi ka denoncuar pengesën që sipas saj u është bërë mediave për të ndjekur procesin e numërimit të votave.

Numërimi, bllokime në Tiranë e Fier

Top Channel - 09.05.2011

Është bllokuar procesi i numërimit në KZAZ-në numër 47 në Tiranë, që përfshihet në njësinë bashkiake numër 3. Deputeti Tritan Shehu ka deklaruar se janë komisionerët socialistë ata që nuk pranojnë të vazhdojnë procesin.

Vlorë, vazhdon procesi i numërimit

Top Channel - 09.05.2011

Në qytetin e Vlorës, procesi i votimit vazhdon normalisht, i qetë dhe pa incidente. Për 27 qendra votimi kanë përfunduar procesverbalet. Sekretari i KZAZ-së numër 61 shprehet se ka transmetuar online qendrën 44-65 tek KQZ-ja.

Korçë, ndërpritet numërimi

Top Channel - 09.05.2011

Në qytetin e Korçës, kryeson Niko Peleshi, por procesi i numërimit të votave është ndërprerë. 15 orë pas fillimit ka përfunduar numërimi i 20 qendrave dhe ritmi ka ndaluar, pasi komisionerët janë të lodhur.

Klosi: Të shqetësuar për numërimin

Top Channel - 09.05.2011

Deputeti socialist i qarkut të Durrësit, Blendi Klosi ka shprehur shqetësimin e tij për procesin e numërimit, që sipas tij është ende në fillim. “Janë numëruar 17 nga 165 qendra votimi.

Ndoka dhe Idrizi kritikojnë procesin e numërimit

Top Channel - 09.05.2011

Nard Ndoka, kryetari i PDK-së, u shpreh në lidhje me vonesën në procesin e numërimit në Durrës se Rama dhe Berisha nuk duhet të përsërisin 28 Qershorin. “PD dhe PS nxjerrin jashtë procesit të numërimit vëzhguesit në Durrës.

Erjon Braçe: Basha gënjen!

Top Channel - 09.05.2011

Erjon Braçe, deputeti i Partisë Socialiste, paraqiti rezultatet e deritanishme të numërimit të votave në Tiranë, në një dalje për mediat para pak minutash. “Basha tha se ka fituar në qendrat në të cilat PS-ja ka qenë favorite.

Tiranë, ndërpritet numërimi në KZAZ-në 49

Top Channel - 09.05.2011

Në KZAZ-në numër 49, të njësisë bashkiake numër 5 të kryeqytetit, procesi i numërimit është ndërprerë për të rifilluar nesër në orën 8 të mëngjesit.

Vazhdon numërimi i votave në Shqipëri

Botasot - 09.05.2011

Në Shqipëri vazhdon numërimi i votave nga zgjedhjet lokale, të cilat shihen si test i vendit për të marrë statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Rama thirrje komisionerëve: Kujdes beteja vazhdon

Botasot - 09.05.2011

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka deklaruar se PS-ja i ka fituar zgjedhjet vendore ndërsa i ka bërë thirrje komisionerëve të kenë kujdes në numërimin e votave.

Tiranë: Tiranë: Politikanët kërkojnë respektim të votës

Botasot - 09.05.2011

Procesi i numërimit të votave në Shqipëri po ecën shumë ngadalë në të 66 Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve (KZAZ), andaj është ende herët për ndonjë informacion të saktë lidhur me numërimin në shkallë vendi.

Në Shkodër ka nisur me shumë vonesë procesi i numërimit të votave

VOA - 09.05.2011

Në Shkodër ka nisur me shumë vonesë procesi i numrimit të votave, kjo për shkak të largësisë së qendrave të votimit, parregullsisë së dokumentacionit të disa prej numruesve si dhe terheqjes së disa të tjerëve nga Aleanca për të Ardhmen.

Shqipëri: Kanë filluar të dalin rezultatet e para të zgjedhjeve për pushtetin vendor

VOA - 09.05.2011

Në Shqipëri kanë filluar të dalin rezultatet e para të zgjedhjeve për pushtetin vendor. Të dyja palët pretendojnë për fitore. Kryetari socialist Edi Rama tha sot se opozita është fituese e këtyre zgjedhjeve.