TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kreu i shtetit provokon opozitën, propozon për në Gjykatën e Lartë Tom Ndrecën, macen e zezë të zgjedhjeve të lira

SOT - 20.04.2013

Përmbysi zgjedhjet lokale të 8 Majit në Tiranë, duke shpallur humbësin fitues, por shpërblehet nga Presidenti i Republikës, duke e propozuar për anëtar në Gjykatën e Lartë.

Rama, thirrje Nishanit: Pas Ndrecës duhet të shpërblesh edhe Sashenkën

SOT - 20.04.2013

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka reaguar menjëherë pas vendimit të Presidentit Bujar Nishani, për të dekretuar Tom Ndrecën, anëtar të Gjykatës së Lartë.

"Tom Ndreca në Gjykatën e Lartë', Rama: Shpërbleni edhe Sashenkën

BalkanWeb - 20.04.2013

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani firmo si dje emërimin e dy anëtarëve të rinj në postet vakante në Gjykatën e Lartë, por ky vendim nuk është mirëpritur nga kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama.

Nishani emëron dy anëtarë të Gjykatës së Lartë

Gazeta Start - 19.04.2013

Tiranë – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar sot dy gjyqtarë për vendet vakante në Gjykatën e Lartë. Kreu i Shtetit, sipas njoftimit të Presidencës, ka dekretuar emërimet e Admir Thanzës dhe Tom Ndrecës si anëtarët më të ...

Presidenti Nishani dekreton 2 anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë

Shekulli - 19.04.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot emërimin e dy anëtarëve të rinj në postet vakante në Gjykatën e Lartë. " Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136, pika 1 të Kushtetutës së ...

Rama reagon për Ndrecën: “O President, mos harro Sashenkën”

Shekulli - 19.04.2013

Tiranë- Kreu i PS-së, Edi Rama ka reaguar menjëherë pas vendimit të Presidentit Bujar Nishani, për të dekretuar Tom Ndrecën, anëtar të Gjykatës së Lartë.

Nishani dekreton Admir Thanzën dhe Tom Ndrecën për Gjykatën e Lartë

LajmiFundit - 19.04.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, dekretoi emërimin e zotit Admir Thanza , anëtar i Gjykatës së Lartë.

Nishani dekreton emërimin e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë

Albeu.com - 19.04.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani , në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, dekretoi emërimin e zotit Admir Thanza dhe Tom Ndreca, si anëtarë të Gjykatës së Lartë.

Braçe: Nishani dekretoi në Gjykatën e Lartë atë që certifikoi vjedhjen e zgjedhjeve në Tiranë

LajmiFundit - 19.04.2013

Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe denoncoi atë çka e cilësoi pushtet të korruptuar që po pushton shtetin. Në një koment në rrjetin social Facebook, Braçe shkruan “Tomë Ndreca anëtar i Gjykatës së Lartë eeej! Sapo e dekretoi ...

Nishani dekreton dy anëtarët e Gjykatës së Lartë

SOT - 19.04.2013

Presidenti Bujar Nishani, ditën e premte ka dekretuar emërimin e dy anëtarëve të rinj në postet vakante në Gjykatën e Lartë. Duke i'u referuar faqes zyrtare të Presidencës thuhet se: "Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në mbështetje ...

Ndreca në Gjykatën e Lartë

Top Channel - 19.04.2013

Presidenti Bujar Nishani dekretoi dy anëtarë të rinj të Gjykatës së Lartë. Në dekretin e Presidentit thuhet se duke u bazuar në mbështetje të nenit 93 dhe 136 pika 1, dekreton zotin Admir Thanza dhe zotin Tom Ndreca si dy anëtarët e rinj ...

Edi Rama ironizon Bujar Nishanin

24 orë - 19.04.2013

Edi Rama ironizon presidentin Nishani ne vendimin e tij per te bere Tom Ndrecajn anetar te Gjykates se Larte te Shqiperise. Tom Ndrecaj ishte gjyqtari qe certefikoi si te ligjshme vjedhjen e votave dhe shkeljen flagrante te ligjit ne ...

Dekretimi i Ndrecës në Gjykatën e Lartë, reagon Rama

Kombetare - 19.04.2013

Pasi Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar Tom Ndrecën, si anëtar të Gjykatës së Lartë ka qenë i menjhershëm reagimi i Kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama .

Rama: O President mos harro Sashenkën, nuk ishte Toma më shumë hero

LajmiFundit - 19.04.2013

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka reaguar ndaj publikimit të dekretit të Presidentit Bujar Nishani për emërimin e Tom Ndrecës si gjyqtar të Gjykatës së Lartë.

Presidenti Bujar Nishani dekreton dy anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë

BalkanWeb - 19.04.2013

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot emërimin e dy anëtarëve të rinj në postet vakante në Gjykatën e Lartë. Në faqen zyrtare të Presidencës thuhet se: " Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në mbështetje të ...

Nishani dekreton dy anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë: Admir Thanza dhe Tom Ndreca

Panorama - 19.04.2013

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot dy anetaret e rinj per Gjykaten e Larte, Admir Thanza dhe Tom Ndreca. “Në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, dekretoi emërimin e zotit ...

Nishani dekreton dy anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë

Ora news - 19.04.2013

Kreu i shtetit Bujar Nishani ka dekretuar sot dy anëtarët e rinj për Gjykatën e Lartë, Admir Thanza dhe Tom Ndreca. “Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në mbështetje të nenit 93 dhe nenit 136, pika 1 të Kushtetutës së Shqipërisë, ...

Rama, Nishanit: Mos harro Sashenkën, Toma jo më shumë hero se ajo në luftën për Bashkinë

Panorama - 19.04.2013

TIRANE- Kreu i PS-se, Edi Rama ka reaguar pas dekretit te presidentit te vendit, Bujar Nishani, per emerimin e Tom Ndreces, anetar te Gjykates se Larte.

Vendet vakante në Gjykatën e Lartë, Nishani dekreton Thanzën dhe Ndrecën

AlbanianScreen - 19.04.2013

Tiranë - Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar emërimin e dy anëtarëve të rinj në Gjykatën e Lartë, duke zëvendësuar kështu dhe postet vakante. Në faqen zyrtare në internet të presidencës thuhet se janë dekretuar Admir Thanza dhe Tom ...

Presidenti Nishani dekreton disa ligje të rëndësishme

Gazeta Republika - 16.04.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot disa ligje të rëndësishme të miratuara së fundi në Kuvendin e Shqipërisë. Kreu i shtetit dekretoi shpalljen e ligjit “Për planifikimin e territorit”, të ligjit “Për administratën ...

Administrata gjyqësore, Nishani dekreton ligjin

AlbanianScreen - 16.04.2013

Tiranë - Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi dje disa ligje të rëndësishme të miratuara sëfundmi në parlament. Kreu i shtetit dekretoi shpalljen e ligjit "Për planifikimin e territorit", të ligjit "Për administratën gjyqësore në ...

Nishani dekreton ligjin për administratën gjyqësore

LajmiFundit - 15.04.2013

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar një sërë ligjesh mjaft të debatueshme në seancat Kuvendore. Ai ka dhënë miratimin për ligjin e administratës gjyqësore, për të cilin opozita kërkoi miratimin me konsensus.

Presidenti Nishani dekreton disa ligje të rëndësishme

Portalb - 15.04.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot disa ligje të rëndësishme të miratuara së fundi në Kuvendin e Shqipërisë. Kreu i shtetit dekretoi shpalljen e ligjit "Për planifikimin e territorit", të ligjit "Për administratën ...

Presidenti Nishani dekreton disa ligje të rëndësishme

Albeu.com - 15.04.2013

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot disa ligje të rëndësishme të miratuara së fundi në Kuvendin e Shqipërisë. Kreu i shtetit dekretoi shpalljen e ligjit "Për planifikimin e territorit", të ligjit "Për administratën ...

Nishani dekreton një sërë ligjesh të rëndësishme

Ora news - 15.04.2013

Kreu i shteti Bujar Nishani ka dekretuar një sërë ligjesh të cilat janë miratuar kohët e fundit në komisionet parlamentare. Kështu, presidenti Nishani ka dekretuar ligjin “Për administratën gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”, ndryshimet ...

Presidenti Nishani dekreton disa ligje të rëndësishme

BalkanWeb - 15.04.2013

TIRANË- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi sot disa ligje të rëndësishme të miratuara së fundi në Kuvendin e Shqipërisë. Kreu i shtetit dekretoi shpalljen e ligjit "Për planifikimin e territorit", të ligjit "Për administratën ...

Nishani dekreton ligjin për administratën gjyqësore

AlbanianScreen - 15.04.2013

Tiranë - Kreu i shtetit Bujar Nishani ka dekretuar një sërë ligjesh mjaft të debatueshme në seancat Kuvendore. Ai ka dhënë 'ok' për ligjin e administratës gjyqësore, për të cilin opozita kërkoi miratimin me konsensus.