TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mourinho: Golat e Barcelonës? Rastësorë, i ndihmoi fati

LajmiFundit - 11.12.2011

Reali i Madridit kaloi në epërsi pas vetëm 21 sekondash në ”El Clasico”-n numër 163, por në fund pësoi humbje nga Barcelona, 1:3, në ndeshjen e zhvilluar në ”Santiago Bernabeu”.

Guardiola i lumtur, Mourinho i pikëlluar

Ina - 11.12.2011

Trajneri i Barcelonës, e cila ka kohë që del triumfuese El Clasicos edhe në Nernabeu, Pep Guardiola ka thënë se është i lumtur me paraqitjen e tij ndaj Real Madridit. “Të fitosh këtu gjithmonë është meritore dhe e vështirë.

Asgjë e re: Barcelona shkatërroi Realin

Lajm - 11.12.2011

Barcelona ka triumfuar të shtunën në derbin e madh spanjoll "El Clasico" përballë Real Madridit, duke e marrë kështu kryesimin në Primera Divisionin e Spanjës.

Barça fiton "Klasiken"

Top Channel - 11.12.2011

Nuk ndodh asgjë e pazakontë në “El Clasico” spanjolle. Barcelona fiton sërish përball Realit, këtë herë në shtëpinë e madrilenëve (1-3), duke mos i dhënë kënaqësinë Mourinjos që të fitojë për herë të parë në kampionat ndaj rivalëve të ...

Mourinho pas ndeshjes: Të trishtuar por edhe të relaksuar

Albeu.com - 11.12.2011

Pas disfatës ndaj Barcelonës në El Clasico, Jose Mourinho pohoi se të gjithë në dhomat e zhveshjes te Real Madridi ndiheshin të trishtuar, por të relaksuar.

Mourinho: Jam i mërzitur, por i qetë, zhgënjim nga Ronaldo e Ozil

LajmiFundit - 11.12.2011

Pas humbjes së skuadrës së tij para tifozëve të vet nga Barcelona (1:3), trajneri i Realit, Joze Murinjo, ishte deri diku në depresion. Ai megjithatë u mundua të shfaqet gjakftoftë. ”Jam i mërzitur, por i qetë.

Barcelona penicilin për realin

Alsat - 11.12.2011

Të gjitha bastet e parashikimet bien. Real Madridi i Jose Mourinhos gjunjëzohet si zakonisht në Santiago Bernabeu kur përpara i del Barcelona e Pep Guardiolas.

Ksavi: jemi më superior se sa Reali

Alsat - 11.12.2011

Futbollisti i Barcelonës, Ksavi ka thënë pas fitores në “El Klasiko” se ai dhe bashkëlojtarët e tij kanë qenë dukshëm më superior se sa Reali. Barcelona mbrëmë mposhti si mysafir Real Madridin 3:1, dhe janë barazuar me pikë në krye të ...

Barcelona si "macja e zezë" për Real Madridin

Botasot - 11.12.2011

Barcelona është Barcelonë. Ata nuk e njohin fare Realin se luajnë në Santiago Bernabeu apo në Nou Camp. Barcelona, kampion në fuqi, shënoi fitore me rezultat 3:1 në midis Santiago Bernabeut, duke shokuar të tërin Realin, në ndeshjen e ...

El Clasico: Vlerësimet e lojtarëve

Telegrafi - 11.12.2011

Ka marrë fund dhe El Clasico i parë i këtij sezoni i zhvilluar në Santiago Bernabeu, një klasike ku Barcelona pos që rrëmbeu përkohësisht kreun e klasifikimit, i dëshmoi botës së futbollit se është ende gjallë dhe në nivelet më të larta.

Benzema shënoi golin më të shpejtë në një El Clasico

Telegrafi - 11.12.2011

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është bërë realizuesi më i shpejtë i një goli në histori të El Clasicos, pasi shënoi golin hapës të takimit të zhvilluar të shtunën mbrëma në Bernabeu pas vetëm 22 sekondash.

Barça fiton "Klasiken"

Ora news - 11.12.2011

Nuk ndodh asgjë e pazakontë në “El Clasico” spanjolle. Barcelona fiton sërish përball Realit, këtë herë në shtëpinë e madrilenëve (1-3), duke mos i dhënë kënaqësinë Mourinjos që të fitojë për herë të parë në kampionat ndaj rivalëve të ...

Casillas: Mos u fiksoni pas Barcës

Telegrafi - 11.12.2011

Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas ka thënë se lojtarët madrilenë nuk duhet që të fiksohen pas Barcelonës, teksa ka mbrojtur Cristiano Ronaldon për performancën katastrofale në El Clasico.

Ramos: Humbja në ‘el Clasico’ dhemb

Telegrafi - 11.12.2011

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, ishte tepër i zhgënjyer me disfatën nga Barcelona në El Clasico, duke thënë se sa herë që pëson humbje nga ekipi katalanas, aq më shumë i rritet dhimbja.

Në ‘el Clasico’ fjalën e ka Barcelona

EC - 11.12.2011

Real Madridi nuk ka arritur ta thyejë ‘tabunë’ e quajtur Barcelona, pasi sërish është turpëruar në Santiago Bernabeu me rezultat 1-3. Edhe pse të gjithë analistët e futbollit mendonin se Los Merengues kanë arritur nivelin e katalunasve, ...

Jam i pikëlluar dhe i qetë, Messi duhej të dilte me të kuq

EC - 11.12.2011

Pas humbjes së mbrëmshme nga Barcelona, trajneri i Realit Mourinho ishte relativisht i merzitur, sado që tentonte të dukej gjakftohtë. ” Jam i pikëlluar dhe i qetë.

Real - Barça, sfida ndizet nga rekordet

Gazeta Start - 10.12.2011

Barcelona pushon, Reali stërvitet. Dy gjigantët e Spanjës i afrohem “El Clasico”-s së shtatë për 2011-ën me ritme rekord. Barça ka shënuar 20 gola në fazën e grupeve të Champions-it , arritje që e ka pasur vetëm Milani në 1998-ën .

Real-Barcelona, rekordet rrisin “temperaturën”

Lajm - 10.12.2011

Barcelona pushon, Reali Madrid stërvitet! Dy gjigandët e Spanjës afrohen në përballjen klasike, të shtatën për vitin kalendarik 2011, me shifra rekord.

Prag El Klasiko, Barcelona bën pushim, Reali stërvitet

LajmiFundit - 10.12.2011

Dy nga skuadrat më të mira në planet për momentin Barcelona dhe Real Madridi po përgatiten për ndeshjen e radhës mes tyre. Gjigandët e Spanjës po i afrohen sfidës së shtatë “Klasike” për vitin 2011 dhe të parës për këtë sezon, me ritme ...

Bota ndalet per Real-Barca, 500 mln ndjekin “El Classico”

InfoAlbania - 10.12.2011

Vjen sfida mes dy superfuqive, aq afer gjeografikisht, por aq larg ne aspektin futbollistik, ideologji e kulture Bota eshte gati te ndalet per te ashtuquajturen “ndeshja e jetes” ne ‘Bernabeu’: Real kuder Barcelones.

Calderon “Mourinho, nje humbes i keq!”

InfoAlbania - 10.12.2011

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon ka kritikuar trajnerin Jose Mourinho para “El Classicos” qe zhvillohet te shtunen mbrema, duke thene se ai eshte fitues i keq.

Bota pret El Clasicon

Shqipmedia - 10.12.2011

Real Madrid dhe Barcelona, rivalë të përhershëm dhe armiq të përbetuar, takohen të shtunën në Santiago Bernabeu në El Clasicon e parë këtë sezon në La Liga.

Deco “Barca fiton ne El Classico”

InfoAlbania - 10.12.2011

Ish-mesfushori i Barcelones, Deco ka deklaruar se ish-klubi i tij do te triumfoje ne ndeshjen ndoshta me te madhe ne dhjete vitet e fundit ndaj Real Madridit qe zhvillohet te shtunen ne Bernabeu. “Real Madridi po luan me mire.

I riu 17 vjeç, vret babanë për “El Clasico”

Shqipmedia - 10.12.2011

Ndërkohë që Real Madridi dhe Barcelona po përgatiten para takimit të mbrëmjes së sotme në “Santiago Bernabeu”, në një shtet afrikan ka ndodhur një vrasje pikërisht për shkak të derbit më të madh spanjoll në futboll.

Ferguson: Vetem Mourinho mund të më ulë nga froni

Albeu.com - 10.12.2011

Sir Alex Ferguson e pranon se shikon shumë cilësi të tij te Jose Mourinho duke lënë të kuptojë se portugezi mund të zërë postin e tij te Man. United.

Tragjike: 17 vjeçari vret babain për El Clasico

Ina - 10.12.2011

Tashmë ndeshja më e madhe në Spanjë ajo ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës është ndeshja më e famshme ndërsa sot pritet të jetë rekord pasi ajo do të shikohet nga mëse 600 milionë njerëz nga anë e mbarë bota.

Real Madrid - Barcelona, 1-1 (VIDEO)

Albeu.com - 10.12.2011

UPDATE - Përfundon pjesa e parë e El Cassico. Rezultati aktual i ndeshjes është 1-1. 22:33 - Barcelona ka arritur të barazojë kundër Real Madridit në takimin që po zhvillohet në Santiago Bernabeu.

Real Madrid - Barcelona, 1-3 (VIDEO)

Albeu.com - 10.12.2011

UPDATE - Sërish shënon Barcelona. Pas golit të Hernandez Xavi në minutën e 53-të, ishte Cesc Fabregas, ai i cili thelloi epërsinë e skuadrës së tij në minutën e 66-të, në 1-3. Më poshtë shikoni golat ...

Real Madrid - Barcelona, 1-3 (LIVE)

Albeu.com - 11.12.2011

Barcelona ka dalë fituese e ndeshjes së madhe dhe të shumëpritur të El Classico. Ishte Karim Benzema ai i cili shënoi i pari në këtë ndeshje, duke demoralizuar Barcën që në minutën e parë të ndeshjes.

Barcelona e frikshme, shkakton termet në Madrid

LajmiFundit - 10.12.2011

Ndeshja e shumëpritur mes Real Madridit dhe Barcelonës e luajtur në Santiago Bernabeu nisi mjaft keq për katalanasit të cilët pësuan golin në minutën e parë ndërsa shënoi Benzema.

Reali dhe Barcelona, dy gjigandët e planetit, sfidohen në “Santiago Bernabeu”

Botasot - 10.12.2011

Barcelona bëri pushim, Reali i Madridit u stërvit. Dy gjigandët e Spanjës po i afrohen sfidës së shtatë “Klasike” për vitin 2011 dhe të parës për këtë sezon, me ritme rekord.

“EL CLASICO”, sfidë rekordesh

Yll Press - 10.12.2011

Katalanët kanë realizuar 20 gola në grupin e Champions League, duke barazuar ecurinë e Milanit në vitin 1998. Skuadra e Pep Guardiolës shënon prej 28 ndeshjesh radhazi, duke vendosur një primat absolut në aktivitetet e organizuara nga UEFA.

Carvalho mungon në El Clasico

Telegrafi - 10.12.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho mund të jetë i kënaqur me lojtarët në dispozicion, pasi do të mungojë vetëm mbrojtësi portugez Ricardo Carvalho.

Reali dhe Barcelona, dy gjigandët e planetit, sfidohen në “Santiago Bernabeu”

Lajmetsot - 10.12.2011

Postuar me: 10 December, 2011 10:16:00 Reali dhe Barcelona, dy gjigandët e planetit, sfidohen në “Santiago Bernabeu” “EL CLASICO”, sfidë rekordesh Barcelona bëri pushim, Reali i Madridit u stërvit.

“EL CLASICO”, Sfidë rekordesh

ABC News - 10.12.2011

Barcelona bëri pushim, Reali I Madridit u stërvit. Dy gjigandët e Spanjës po I afrohen sfidës së shtatë “Klasike” për vitin 2011 dhe të parës për këtë sezon, me ritme rekord.

Milito: Barca fiton në El Clasico

Telegrafi - 10.12.2011

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Gabriel Milito mendon se katalanasit do të triumfojnë edhe njëherë në El Clasico. “Unë shpresoj se do të ndodhë njëjtë sikurse vitin e kaluar, që Barca të fitojë”.

El Clasico – fakte interesante

Ora news - 10.12.2011

Kanë mbetur edhe pak orë nga fillimi i supersfidës planetare, El Clasico, që do të zhvillohet sonte mbrëma në Santiago Bernabeu, ndërsa pos analizave që i kemi bërë për këtë ndeshje, nuk mungojnë as faktet interesante.

Pjesa e parë Real Madrid - Barcelona, 1-1 (VIDEO)

Lajmetsot - 10.12.2011

Postuar me: 10 December, 2011 08:51:00 Pjesa e parë Real Madrid - Barcelona, 1-1 (VIDEO) Barcelona ka arritur të barazojë kundër Real Madridit në takimin që po zhvillohet në Santiago Bernabeu.

El Clasico, Barcelona shkatërron Realin në Santiago Bernabeu (Foto)

Yll Press - 11.12.2011

Real Madrid ka humbur nga Barcelona në një ndeshje spektakolare në “Santiago Bernabeu” duke pranuar 3 gola nga fantazistët e Barcelonës dhe duke dhënë një gol që në minutën e parë nga Benzema.

Në ‘el Clasico’ fjalën e ka Barcelona

Telegrafi - 10.12.2011

Real Madridi nuk ka arritur ta thyejë ‘tabunë’ e quajtur Barcelona, pasi sërish është turpëruar në Santiago Bernabeu me rezultat 1-3. Edhe pse të gjithë analistët e futbollit mendonin se Los Merengues kanë arritur nivelin e katalunasve, ...

Guardiola dhe Mourinho, superyjet pranë vijës anësore

EC - 10.12.2011

Dueli ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës asnjëherë nuk dështon për t’i ngritur emocionet deri në maksimum jo vetëm në Spanjë, por në mbarë botën.

Sonte ‘El Clasico

EC - 10.12.2011

Barcelona bëri pushim, Reali i Madridit u stërvit. Dy gjigandët e Spanjës po i afrohen sfidës së shtatë “Klasike” për vitin 2011 dhe të parës për këtë sezon, me ritme rekord.

“El Clasico”, Mourinjo shmang konferencën për shtyp

Gazeta Start - 09.12.2011

Hoze Mourinjo refuzon të dalë para gazetarëve për të folur rreth supersfidës së nesërme me Barcelonën. Në sallën e shtypit u paraqit zëvendësi i portugezit, Aitor Karanka, i cili nuk shpjegoi konkretisht mungesën e Mourinjos: “Kam bërë ...

El Classico, Guti: Fiton Reali 3-1

Albeu.com - 09.12.2011

Ish-organizatori i Realit të Madridit, Guti, beson se los blancos do të dalin fitimtarë të shtunën, në ndeshjen kundër rivalëve historikë të Barcelonës: Reali i Madridit pa dyshim do ta mposhtë Barcelonën.

El Classico, Mourinho "dezerton" konferencën për shtyp

Albeu.com - 09.12.2011

Nuk do të jetë Jose Mourinho në konferencën për shtyp përpara supersfidës Real Madrid-Barcelona, e cila luhet nesër në orën 22:00 në Santiago Bernabeu.

Mourinho grumbullon gjithë ekipin për Klasiken

Albeu.com - 09.12.2011

Për Klasiken e nesërme ndaj rivalëve të përjetshëm të Barcelonës Jose Mourinho ka vendosur të grumbullojë të gjithë ekipin e Real Madrid. Në listë mungon vetëm portugezi Ricardo Carvalho, edhe ky për shkak të dëmtimit që e mban prej disa ...

Bota ndalet per ndeshjen Real- Barça, 500 milione ndjekin “El Clasico”

ikub - 10.12.2011

Sot vjen sfida mes dy superfuqive, aq afër gjeografikisht, por aq larg futbollistikisht, në ideologji e kulturë Bota është gati të ndalet për të ashtuquajturën “ndeshja e jetës” në ‘Bernabeu’: Real kudër Barcelonës.

Dilema e sulmit mes Benzema dhe Higuain

InfoAlbania - 09.12.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho eshte duke u perballur me nje vendim te veshtire para supersfides ndaj Barcelones qe zhvillohet te shtunen ne Bernabeu, pasi duhet te zgjedhe njerin prej dy sulmuesve per kete sfide te madhe.

Mourinho zgjedh heshtjen, flet Karanka

Top Channel - 09.12.2011

Aitor Karanka, zv/trajneri i Real Madrid i cili foli në konferencën e shtypit para ndeshjes ndaj Barcelonës në vend të Jose Mourinho, ka theksuar se madrilenët do të luajnë siç kanë bërë gjatë gjithë sezonit, me skemën 4-3-3.

Afron El Clasico, Bota mban frymën (VIDEO)

Albeu.com - 09.12.2011

Bota është gati të ndalet për ndeshjen e jetës, Real Madrid kundër Barcelonës. Mbrëmjen e së shtunës do të jenë mbi 500 milionë të pasionuar që do të ngjiten para televizorit për të ndjekur El Clasico-n numër 7 të 2011-ës, të parin e kësaj ...

Karanka: Përballë Barcelonës, Real luan me 4-3-3

LajmiFundit - 09.12.2011

Asistent trajneri i Real Madrid Aitor Karanka ka zbuluar skemën me të cilën do të përballet skuadra me katalanasit në fundjavë. Ndërsa që të dy Gonzalo Higuain dhe Karim Benzema kanë shënuar sëfundi, do të ketë vetëm një vend për një prej ...

Ramon Calderon: Mourinho, një humbës i keq!

LajmiFundit - 09.12.2011

Ish presidenti i Real Madrid Ramon Calderon ka akuzuar trajnerin Jose Mourinho se asnjëherë nuk ka pranuar fajin në momentin kur ka pësuar humbje.

El Clasico? Po shikon ndeshjen, por a e di se ku e ke gruan?

LajmiFundit - 09.12.2011

Burri nuk heq sytë nga televizori duke shikuar ndeshjen e shumëpritur Real Madrid – Barcelona dhe nuk vë re fare gruan, e cila ndërkohë hyn në internet për të kërkuar një partner tjetër.

Bota ndalet per Real- Barça, 500 milione ndjekin “El Clasico”-n

Lajmetsot - 09.12.2011

Postuar me: 09 December, 2011 02:17:00 Bota ndalet per Real- Barça, 500 milione ndjekin “El Clasico”-n Bota është gati të ndalet për të ashtuquajturën “ndeshja e jetës” në ‘Bernabeu’: Real kudër Barcelonës.

Mourinho zgjedh heshtjen, flet Karanka

Yll Press - 09.12.2011

“Jemi mirë dhe çdo ndeshje e përgatisim njësoj. Edhe pse është e vërtetë që kjo është ndeshje më e veçantë, do të na japë vetëm 3 pikë nëse e fitojmë, ashtu si çdo takim tjetër.

Mourinho zgjedh heshtjen, flet Karanka

Botasot - 09.12.2011

Aitor Karanka, zv/trajneri i Real Madrid i cili foli në konferencën e shtypit para ndeshjes ndaj Barcelonës në vend të Jose Mourinho, ka theksuar se madrilenët do të luajnë siç kanë bërë gjatë gjithë sezonit, me skemën 4-3-3.

Calderon: Mourinho është humbës i keq

Telegrafi - 09.12.2011

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon ka kritikuar trajnerin Jose Mourinho para El Clasicos që zhvillohet të shtunën mbrëma, duke thënë se ai është fitues i keq.

Karanka: Do të luajmë me formacion 4-3-3

Telegrafi - 09.12.2011

Zëvëndëstrajneri i Real Madridit, Aitor Karanka ka zbuluar formacionin me të cilin Los Blancos do të luajnë ndaj Barcelonës në Santiago Bernabeu, përderisa ka zëvëndësuar Jose Mourinhon para mediave.

Deco: Barca fiton në El Clasico

Telegrafi - 09.12.2011

Ish-mesfushori i Barcelonës, Deco ka deklaruar se ish-klubi i tij do të triumfojë në ndeshjen ndoshta më të madhe në dhjetë vitet e fundit ndaj Real Madridit që zhvillohet të shtunën në Bernabeu. “Real Madridi po luan më mirë.

Parashikim: El Clasico

Telegrafi - 09.12.2011

Janë dy armatat më të fuqishme në botë – Një histori, një rivalitet i pa përshkruar. Kastilja kundër Katalunisë, Xavi kundër Kakas, Iniesta përballë Ozil, supremacia e Messit në luftë me definicionin të futbollistit të quajtur Ronaldo - ...

Mourinho:Reali tregoi se e ndërron futbollin

Ina - 08.12.2011

Trajneri portugez i Realit Jose Mourinho në konferncën për shtyp pas fitores kundër Ajaxit është shprehur i kënaqur me ekipin e tij aktual. Real Madridi mbrëmë mundi Ajaxin dhe përfundoi fazën në grupe me 6 fitore në 6 ndeshjet e luajtura.

El Classico, komentet e ish-ve te Barces e Realit

InfoAlbania - 08.12.2011

Ish-madrileni Guti: Reali fiton 3-1 ne El Classico Ish-mesfushori i Real Madridit, Guti ka parashikuar fitore me diference prej dy golash per “Los Blancos” ne supersfiden e te shtunes ndaj Barcelones ne Santiago “Bernabeu”.

Jose Mourinho: Thjesht respektuam futbollin

Albeu.com - 08.12.2011

Në një moment që formula e Champions League është vënë në dyshim për shkak të tolerimeve të mundshme nga disa skuadra të kualifikuara në ndeshjet e fundit, Jose Mourinho ka arsye për ta mbajtur kokën lartë.

Mesi: “El Clasico” do ta përcaktojë kampionatin

Shqipmedia - 08.12.2011

Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Mesi, mendon se “El Clasico” i kësaj fundjave do të mund të luajë rol shumë të rëndësishëm në përcaktimin e rrjedhës së mëtejshme të edicionit për klubin katalonas.

Mou: Di Maria, Ronaldo, Higuain dhe Benzema luajnë në El Clasico

Ina - 08.12.2011

Jose Mourinho e ka konfirmuar se katërshja,Di Maria,Ronaldo,Higuain dhe Benzema do luajnë ndaj Barcelonës. ”Jo,jo ata:Di Maria,Ronaldo,Higuain dhe Benzema do luajnë”,tha shkurt Mourinho i pyetur për këtë gjë.

Mourinho krenar me fitoren ndaj Ajaxit

Telegrafi - 08.12.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho është shprehur krenar me ekipin e tij pas fitores prej 3-0 ndaj Ajaxit në Amsterdam Arena. “Kjo ndeshje tregoi se ne plotësisht respektojmë atë për çka Reali është klubi më i madh në futboll, ne ...

Dilema Benz - Higuain për El Clasico

Telegrafi - 08.12.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho është duke u përballur me një vendim të vështirë para supersfidës ndaj Barcelonës që zhvillohet të shtunën në Bernabeu, pasi duhet të zgjedhë njërin prej dy sulmuesve për këtë sfidë të madhe.

“Reali do ta mundë Barçën 3-1”

Gazeta Start - 07.12.2011

Ish-Lojtari i Realit të Madridit, Guti, është i bindur se “Los Blankos”-at do të marrin tri pikët në “El Klasikon” e të shtunës. “Reali do të fitojë ndaj Barcelonës.

El Classico, " 10 Urdhëresat e Mourinho"

Albeu.com - 07.12.2011

Pas dhjetë urdhëresave të Moisiut dalin edhe dhjetë urdhëresat e Jose Mourinho. Tranjeri portugez i Real Madrid, në prag të supersfidës me Barcelonën të shtunën, ka nxjerrë dhejetë rregulla që duhet të jenë gjëja më e rëndësishme për ...

10 rregullat e Morinhos për “El Clasico”

Shqipmedia - 07.12.2011

Jose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka vendosur rregullat që duhen ndjekur për të mundur Barcelonën në takimin e shumëpritur të ditës së shtunë, në orën 22.00.

Ronaldinho: Barcelona do të fitojë në El Clasico

Shqipmedia - 07.12.2011

Ish ylli i Barcelonës Ronaldinho përkrahë ish skuadrën e tij të mposht Real Madridin në El Clasico të shtunën në Santiago Bernabeu. “I uroj atyre fat në El Clasico dhe shpresoj që Barcelona të fitojë.

Jose Mourinho nxehet me përkthyesin (VIDEO)

Albeu.com - 07.12.2011

Është me të vërtetë i veçantë. Prandaj dhe mban nofkën "Special One". Në konferencën për shtyp, në vigjilje të ndeshjes së sotme ndaj Ajax në Champions League, Jose Mourinho ka debatuar me përkthyesin e gazetarëve teksa ky i fundit ...

El Klasiko, Gutierez: Reali do të fitojë 3-1

LajmiFundit - 07.12.2011

Futbollisti i spikatur spanjoll, dikur yll i ‘klubit mbretëror’, Hoze Maria Gutierez, i njohur si Guti, beson se Reali i Madridit do të triumfojë në derbin e madh të kampionatit spanjoll kundër Barcelonës, që zhvillohet të shtunën në ...

10-pikëshi i Mourinhos kundër Barcelonës

Telegrafi - 07.12.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, ua ka dhënë lojtarëve të tij “10 Urdhërat” të cilat duhet t’i ndjekin në ndeshjen El Clasico kundër Barcelonës.

10-pikëshi i Mourinhos kundër Barcelonës

Ora news - 07.12.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, u ka dhënë lojtarëve të tij “10 Urdhërat” të cilat duhet t`i ndjekin në ndeshjen El Clasico kundër Barcelonës.

Barcelona do të fitojë në El Clasico

Lajmetsot - 07.12.2011

Postuar me: 07 December, 2011 02:25:00 Barcelona do të fitojë në El Clasico Ish ylli i Barcelonës Ronaldinho përkrahë ish skuadrën e tij të mposht Real Madridin në El Clasico të shtunën në Santiago Bernabeu.

Reali do ta mposht Barcelonën 3-1

Lajmetsot - 07.12.2011

Postuar me: 07 December, 2011 02:24:00 Reali do ta mposht Barcelonën 3-1 Ish mesfushori i Real Madridit, Guti beson se Los Blancos do të dalin fitimtarë nga përballja e së shtunës në La Liga në shtëpi kundër rivalit të përhershëm ...

Ronaldinho përkrah Barcën në El Clasico

Telegrafi - 07.12.2011

Ronaldinho i është bashkuar Shakirës në shprehjen e mbështetjes për Barcelonën para El Clasicos që zhvillohet këtë fundjavë në Bernabeu. “Barcelonë, të dëshiroj gjithë fatin për El Clasicon, dhe shpresoj të fitosh”.

Xavi: El Clasico aspak vendimtar

Telegrafi - 07.12.2011

Mesfushori më i mirë në botë, Xavi ka tentuar të ulë presionin mbi Barcelonën para El Clasicos që zhvillohet të shtunën në Bernabeu, duke thënë se kjo sfidë nuk është vendimtare për titull.

Guti: Reali fiton 3-1 në El Clasico

Telegrafi - 07.12.2011

Ish-mesfushori i Real Madridit, Guti ka parashikuar fitore me diferencë prej dy golash për Los Blancos në supersfidën e të shtunës ndaj Barcelonës në Bernabeu. “Real Madridi definitivisht do ta mposhtë Barcelonën.

Supersfida e Spanjës Real Madrid-Barcelona

ABC News - 07.12.2011

Champions është lënë tashmë pas dhe vëmendja e gjithë botës së futbollit është përqëndruar në Madrid, në stadiumin e shkëlqyer “Bernabeu”, ku dy skuadra të mrekullueshme do t’ia rrisin edhe më tej famën impiantit të famshëm madrilen.

10 urdhëresat e Mourinjos për “El Clasico”-n

Gazeta Start - 06.12.2011

Katar ditë para sfidës së shumëpritur, Hoze Mourinjo u ka dhënë lojtarëve të vet dhjetë urdhra që duhet t’i zbatojnë për të mposhtur rivalët e Barcelonës.

Guardiola: Puna me euron më e rëndësishme se El Clasico

Ina - 06.12.2011

Guardiola në mënyrë qesharake ka deklaruar se së pari duhet shpëtuar euron e pastaj El Clasico. ”Ne duhet fituar çdo takim por tani Merkel dhe Sarkozi duhet që të na shpëtojnë” ”Ndoshta puna e tyre është shumë më e rëndësishme se El ...

Shaqiri, në listën e UEFA për Top 11

Ina - 06.12.2011

osovari i Baselit, Xherdan Shaqiri gjendet në listën e UEFA si mesfushor që mund të hyjë në përbërjen e vitit 2011. Janë gjithsejt 55 futbollistë që kandidojnë për 11-en e vitit 2011 në UEFA.

Real Madrid, 10 urdhëresat e Mourinho-s

Top Channel - 06.12.2011

Jose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka vendosur rregullat që duhen ndjekur për të mundur Barcelonën në takimin e shumëpritur të ditës së shtunë, në orën 22.00.

UEFA nominon kandidatët për ekipin e vitit

Telegrafi - 06.12.2011

UEFA e ka paraqitur listën prej 55 futbollistëve të cilët janë konkurrentë për të qenë pjesë e formacionit të vitit 2011. Lojtarët konkurrentë janë nominuar në secilën pozitë, si edhe trajnerët, kurse formacioni final do të publikohet më ...

UEFA nominon kandidatët për ekipin e vitit

Ora news - 06.12.2011

UEFA ka paraqitur listën prej 55 futbollistë të cilët janë konkurrentë për të qenë pjesë e formacionit të vitit 2011. Lojtarët konkurrentë janë nominuar në secilën pozitë, si edhe trajnerët, kurse formacioni final do të publikohet më 18 ...

UEFA nominon kandidatët për ekipin e vitit

Yll Press - 06.12.2011

Lojtarët konkurrentë janë nominuar në secilën pozitë, si edhe trajnerët, kurse formacioni final do të publikohet më 18 janar 2012, ndërsa fansat kanë të drejtë të votojnë për një lojtar në secilën kategori.

Trajneri më i mirë: Mourinho, Ferguson apo Guardiola?

Yll Press - 06.12.2011

Alex Ferguson, Josep Guardiola e Jose Mourinho janë tre kandidatët për ta fituar titullin ‘Trajneri i vitit’. Lajmin e ka bërë të ditur të hënën Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA).

Ozil: Mourinho më ka ndihmuar shumë

Telegrafi - 06.12.2011

Mesfushori i Real Madridit, Mesut Ozil, ka deklaruar se trajneri Jose Mourinho ka luajtur një rol të madh në zhvillimin e tij dhe dëshiron të vazhdojë të punojë me portugezin.

10 urdhëresat e Mourinho-s

Lajmetsot - 06.12.2011

Postuar me: 06 December, 2011 05:41:00 10 urdhëresat e Mourinho-s Sipas gazetës ‘Marca’, në shënimet e tij “Special One” ka të nënvizuar 10 “urdhëresa” që duhen zbatuar jo vetëm nga lojtarët, por edhe nga publiku i Bernabeut.

Real Madrid, 10 urdhëresat e Mourinho-s

Yll Press - 06.12.2011

Jose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka vendosur rregullat që duhen ndjekur për të mundur Barcelonën në takimin e shumëpritur të ditës së shtunë, në orën 22.00.

Real Madrid, 10 urdhëresat e Mourinho-s

Botasot - 06.12.2011

Jose Mourinho, trajneri i Real Madrid, ka vendosur rregullat që duhen ndjekur për të mundur Barcelonën në takimin e shumëpritur të ditës së shtunë, në orën 22.00.

Real Madrid - Barca, drejt El Classicos ne superforme

InfoAlbania - 05.12.2011

Sfida e shumepritur e 10 dhjetori do t’i gjeje te 2 rivalet e perjetshme spanjolle ne formen e tyre me te mire Te dy rivalet e perjetshem ne Spanje po kalojne nje periudhe shume pozitive ne Primera Division.

Mourinho ‘ngrit’ ne qiell Di Marian, rishfaqet Kaka

InfoAlbania - 05.12.2011

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho eshte krenar per perparimin qe ka arritur argjentinasi, Angel di Maria. Ish-mesfushori i Benficas, ne fitoren e mbremshme 3-0 ndaj Sporting Gijonit ishte lojtari kryesor i ndeshjes.

El Classico, Guardiola le pushim yjet e Barcelones ne Champions

InfoAlbania - 05.12.2011

Nje jave kohe per yjet e Barcelones per te arritur formen me te mire ne supersfiden e vitit ndaj Real Madridit. Jo sepse lojtaret blaugrana jashte forme, pasi fitorja 5-0 ndaj Levantes e tregon qe jane ne forme te shkelqyer, por sepse ...

Ozil: Përmirësohem çdo ditë falë Jose Mourinho

Albeu.com - 05.12.2011

"Jam shumë i lumtur që stërvitem me një tranjer si Jose Mourinho dhe që vazhdoj të pëmirësohem çdo ditë dhe më shumë". Mesfushori turko-gjerman i Real Madrid, Mesut Ozil, nuk fsheh në fjalët e tij admirimin për teknikun portugez të ...