TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Al Kaeda bën thirrje për sulme mbi ambasadat e tjera amerikane

Lajmeshqip - 16.09.2012

SHBA – Al Kaeda në gadishullin arabik u ka kërkuar myslimanëve që të vazhdojnë manifestimet kundër filmit anti-Islam dhe ka kërkuar që të sulmohen ambasada të tjera amerikane në Lindjen e Mesme dhe Afrikën Perëndimore.

Autoritetet libiane: Sulmi ndaj konsullatës ishte i planifikuar

Lajmeshqip - 16.09.2012

Tripoli-Sulmi kundër konsullatës amerikane në Bengazi ku humbi jetën ambasadori amerikan në Libi, Kris Stivens dhe tre zyrtarë të tjerë amerikanë ishte i planifikuar.

Një stuhi tjetër mbi presidentin Obama

Telegrafi - 16.09.2012

Administrata e presidentit Barack Obama u gjet e papërgatitur nga vala e revoltave pro demokracisë, që vitin e kaluar rrëzoi disa nga liderët autokratikë, disa si egjiptiani, Hosni Mubarak, aleatë të SHBA prej një kohe të gjatë.

Obama: SHBA nuk do të tërhiqen kurrë nga angazhimi në botë

24 orë - 15.09.2012

Presidenti Obama, nën-Presidenti Joe Biden, Sekretarja e Shtetit dhe Sekretari i Mbrojtjes pritën trupat e ambasadorit amerikan Stevens dhe 3 amerikanëve të tjerë, që u vranë në Libi Presidenti Barack Obama dhe Sekretarja e Shtetit, ...

Homazhe para ambasadës së SHBA-ve në Tiranë

Ina - 15.09.2012

Në ambientet para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, të rinj të forumit “Rinia Aktive” kanë ndezur qirinj, në respekt të katër zyrtarëve amerikanë të vrarë në Libi.

Arrijnë në SHBA trupat e diplomatëve të vrarë

Alsat - 15.09.2012

Trupat e pajetë të katër diplomatëve amerikanë në Libi, përfshirë edhe ambasadorin, kanë arritur në Shtetet e Bashkuara. Duke folur në një bazë ushtarake jashtë Uashingtonit, presidenti i SHBA-së, Barak Obama, ka thënë se drejtësia do të ...

Mbërrijnë në SHBA trupat e zyrtarëve të vrarë në Libi

Albeu.com - 15.09.2012

Mbërrijnë në SHBA trupat e zyrtarëve të vrarë në Libi Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton kanë marrë pjesë në ceremoninë me rastin e kthimit të trupave të 4 amerikanëve të ...

Presidenti Obama nderon amerikanët e vrarë në Libi

24 orë - 15.09.2012

Fjalimin e tij të përjavshëm në radio, Presidenti ja kushtoi kësaj ngjarjeje. Presidenti Obama nderoi 4 amerikanët e vrarë këtë javë në Libi, në konsullatën e Bangazit.

Al Kaeda: Të vazhdojnë sulmet anti-USA

Top Channel - 15.09.2012

Al Kaeda në gadishullin arabik u ka kërkuar myslimanëve që të vazhdojnë manifestimet kundër filmit anti-Islam dhe ka kërkuar që të sulmohen ambasada të tjera amerikane në Lindjen e Mesme dhe Afrikën Perëndimore.

Obama: SHBA nuk do të tërhiqen kurrë nga angazhimi në botë

VOA - 15.09.2012

Presidenti Obama, nën-Presidenti Joe Biden, Sekretarja e Shtetit dhe Sekretari i Mbrojtjes pritën trupat e ambasadorit amerikan Stevens, dhe 3 amerikanëve të tjerë, që u vranë në Libi Presidenti Barack Obama dhe Sekretarja e Shtetit, ...

Obama: S`do tërhiqemi kurrë nga angazhimi në botë

Ora news - 15.09.2012

Presidenti Barack Obama dhe Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton ishin të pranishëm dje në ceremoninë me rastin e kthimit të trupave të 4 amerikanëve të vrarë nga sulmet kundër konsullatës amerikane në Bengazi të Libisë këtë javë.

Obama: S`do tërhiqemi kurrë nga angazhimi në botë

Yll Press - 15.09.2012

Presidenti Obama, nën-Presidenti Joe Biden, Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton dhe Sekretari i Mbrojtjes, Leon Panetta shkuan në bazën ajrore Andrews në Maryland jo shumë larg Uashingtonit për të pritur trupat e ambasadorit amerikan, ...

Presidenti Obama nderon amerikanët e vrarë në Libi

VOA - 15.09.2012

Fjalimin e tij të përjavshëm në radio, Presidenti ja kushtoi kësaj ngjarjeje. Presidenti Obama nderoi 4 amerikanët e vrarë këtë javë në Libi, në konsullatën e Bangazit.

Al Kaeda: Të vazhdojnë sulmet anti-USA

Koha.net - 15.09.2012

Al Kaeda në gadishullin arabik u ka kërkuar myslimanëve që të vazhdojnë manifestimet kundër filmit anti-Islam dhe ka kërkuar që të sulmohen ambasada të tjera amerikane në Lindjen e Mesme dhe Afrikën Perëndimore.

Al Qadea thërret për vazhdimin e slumeve antiamerikane

Telegrafi - 15.09.2012

Al Qaeda në gadishullin arabik u ka kërkuar myslimanëve që të vazhdojnë manifestimet kundër filmit anti-Islam dhe ka kërkuar që të sulmohen ambasada të tjera amerikane në Lindjen e Mesme dhe Afrikën Perëndimore.

Libi, arrestime për sulmin mbi ambasadën

Top Channel - 14.09.2012

Autoritetet libiane kanë kryer disa arrestime në lidhje me sulmin mbi konsullatën amerikane në Bengazi, në të cilën mbeti i vrarë ambasadori. Kryeministri i ri libian, Mustafa Abu Shaqur tha për BBC-në se hetimi është duke bërë progres.

Sulmi në Bengazi, i planifikuar prej shumë kohësh

24 orë - 14.09.2012

Katër amerikanë, duke përfshirë edhe ambasadorin në Libi, mbetën të vrarë gjatë pushtimit të konsullatës së SHBA-ve në Bengazi. Ajo që fillimisht u duk si një protestë, ishte një sulm potencialisht i planifikuar.

Sulmi ndaj konsullatës amerikane në Libi, 4 të arrestuar

LajmiFundit - 14.09.2012

Policia libiane ka arrestuar 4 persona, si autorë të dyshuar të sulmeve kundër konsullatës amerikane në Bengazi, ku humbi jetën ambasadori amerikan Kristofer Stevens dhe 4 anëtarë të stafit.

Libi, arrestime për sulmin mbi ambasadën

Portalb - 14.09.2012

Autoritetet libiane kanë kryer disa arrestime në lidhje me sulmin mbi konsullatën amerikane në Bengazi, në të cilën mbeti i vrarë ambasadori. Kryeministri i ri libian, Mustafa Abu Shaqur tha për BBC-në se hetimi është duke bërë progres.

Konsullata e shkatërruar amerikane

Top Channel - 14.09.2012

Katër persona u arrestuan të premten në lidhje me vrasjen e ambasadorit amerikan në Libi, pas një sulmi të realizuar në konsullatën e Bengazit më parë gjatë javës.

Valë e re protestash në vendet arabe

DW - 14.09.2012

SHBA presin vazhdimin e valës së protestave kundër institucioneve të tyre në botën myslimane. Pas sulmeve në konsullatën amerikane në Bengazi, autoritetet libiane kanë arrestuar katër burra.

Ministri i Jashtëm Poposki me porosi ngushëllimi në ambasadën e SHBA-ve

Portalb - 14.09.2012

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki, sot vizitoi ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup dhe me këtë rast u nënshkrua në librin e zisë, e hapur me rastin e sulmit të misionit diplomatik amerikan në qytetin libian ...

Valë e re protestash në vendet arabe

24 orë - 14.09.2012

SHBA presin vazhdimin e valës së protestave kundër institucioneve të tyre në botën myslimane. Pas sulmeve në konsullatën amerikane në Bengazi, autoritetet libiane kanë arrestuar katër burra.

Libi, arrestime pë sulmin në ambasadë

Ora news - 14.09.2012

Autoritetet libiane kanë kryer disa arrestime në lidhje me sulmin mbi konsullatën amerikane në Bengazi, në të cilën mbeti i vrarë ambasadori. Kryeministri i ri libian, Mustafa Abu Shaqur tha për BBC-në se hetimi është duke bërë progres.

Vrasja e ambasadorit, SHBA dërgon luftanijet në Libi

Panorama - 14.09.2012

Hetimet e protestave, ngjarja në Bengazi mund të jetë e paramenduar . Ambasadori vdiq nga asfiksia, mjeku u përpoq 90 minuta. Dy luftanije amerikane janë dërguar në brigjet libiane pas dyshimeve të zyrtarëve të sigurisë, se sulmi në ...

Mbyllet përkohësisht aeroporti në Bengazi

Koha.net - 14.09.2012

Bengazi, 14 shtator - Libia ka mbyllur përkohësisht hapësirën ajrore të saj mbi rajonin e qytetit Bengazi për shkaqe sigurie. Zëvendësministri i Transportit, Favzi Beltamr ka thënë se të gjitha fluturimet për dhe nga qyteti lindor u ...

Tensionet në Libi, mbyllet përkohësisht aeroporti në Bengazi

Ora news - 14.09.2012

Libia ka mbyllur përkohësisht hapësirën ajrore të saj mbi Bengazi për shkaqe sigurie. Zëvendësministri i Transportit Favzi Beltamr ka thënë se të gjitha fluturimet për dhe nga qyteti lindor u pezulluan të premten, për shkak të të shtënave ...

Të rinjtë, homazhe para ambasadës së SHBA-ve

Panorama - 14.09.2012

TIRANE- Në ambientet para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, të rinj të forumit “Rinia Aktive” kanë ndezur qirinj, në respekt të katër zyrtarëve amerikanë të vrarë në Libi.

Vrasja e ambasadorit të SHBA në Libi, homazhe edhe në Tiranë

BalkanWeb - 14.09.2012

TIRANE- Të rinjtë e forumit “Rinia Aktive” janë bërë pjesë e homazheve në respect të katër zyrtarëve amerikanë të vrarë në Libi, mes tyre edhe ambasadori Kris Stivens.

Homazhe para ambasadës së SHBA-së në Tiranë

Koha.net - 14.09.2012

Tiranë, 14 shtator - Në ambientet para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, të rinj të forumit “Rinia Aktive” kanë ndezur qirinj, në respekt të katër zyrtarëve amerikanë të vrarë në Libi.Ambasadat amerikane në botën ...

Presidenti Obama zotohet për mbrojtjen e ambasadave amerikane në botë

VOA - 14.09.2012

Presidenti i bëri këto komente gjatë ceremonisë mortore me rastin e kthimit të trupave të 4 diplomatëve amerikanë të vrarë në Libi këtë javë Presidenti Barack Obama tha se Shtetet e Bashkuara do të mbrojnë me të gjitha mënyrat ambasadat e ...

Sulmi në Bengazi mund të jetë planifikuar

Gazeta Start - 13.09.2012

Zyrtarët amerikanë thanë se sulmi që vrau ambasadorin amerikan në Libi dhe 3 diplomatë të tjerë amerikanë në qytetin e Bengazit mund të jetë planifikuar dhe jo një shpërthim spontan i nxitur nga ndjenja anti-amerikane, shkruan “Voa”.

Libianët, protestë pro amerikane: "Na fal Chris, Bengazi nuk mundi të të mbrojë!"

Shekulli - 13.09.2012

LIBI - Në rrugët e Bengazit kanë dalë mjaft njerëz, të cilët kanë protestuar kundër vrasjeve në qytetin e tyre nga ekstremistët islamikë. Gra të veshura me shami në kokë, burra e djem kanë mbajtur në duar pankarta ku lexohet: “Vrasjet nuk ...

Filmi që ofendon myslimanë, demonstruesit jemenas sulmojnë ambasadën e SHBA-së

Shekulli - 13.09.2012

Qindra demonstrues jemenas të zemëruar nga filmi që vë në lojë Islamin hynë në ambasadën amerikane në Sana duke vazhduar valën e protestave anti-amerikane që kanë përfshirë rajonin.

Liderët botërorë dënojnë vrasjen e ambasadorit amerikan në Libi

Idividi - 13.09.2012

Uashington, 12 shtator 2012 (MIA) - Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, dhe udhëheqës të tjerë ndërkombëtarë kanë dënuar sulmin ndaj Konsullatës amerikane në Bengazi të Libisë, ku kanë humbur jetën ambasadori i SHBA-së, ...

Libia kërkoi falje për vrasjen e diplomatëve amerikanë

Idividi - 13.09.2012

Tripoli, 12 shtator 2012 (MIA) - Libia sot kërkoi falje deri te populli dhe qeveria amerikane për shkak të vrasjes së ambasadorit amerikan dhe tre nëpunësve konsullarë në Bengazi.

Ekip antiterrorist i marinarëve amerikanë udhëton për në Libi

Idividi - 13.09.2012

Uashington, 12 shtator 2012 (MIA) - SHBA-ja në Libi do të dërgojë një ekip të marinarëve të specializuar për luftë antiterroriste, pas sulmeve të së martës në Bengazi në të cilat u vranë katër amerikanë, midis të cilëve edhe ambasadori, ...

Nishani ngushëllon presidentin amerikan Obama me rastin e sulmit mbi Ambsadën e SHBA-së në Libi

Idividi - 13.09.2012

Tiranë, 12 shtator 2012 (MIA) - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani i dërgoi sot mesazh ngushëllimi presidentit të SHBA-së, Barak Obama për sulmin ndaj Ambasadës së SHBA-së në Libi.

Gruevski dërgoi letër ngushëllimi deri te presidenti amerikan Obama me rastin e ngjarjes tragjike në Libi

Idividi - 13.09.2012

Shkup, 12 shtator 2012 (MIA) - Kryeministri Nikolla Gruevski dërgoi letër ngushëllimi deri te presidenti amerikan Barak Obama me rastin e sulmit terrorist mbi Konsullatën e SHBA-së në Bengazi, me ç'rast jetën e humbi ambasadori Kristofer ...

Vrasja e ambasadorit amerikan në Libi, sulm i planifikuar

LajmiFundit - 13.09.2012

Zyrtarët amerikanë thanë se sulmi që vrau ambasadorin amerikan në Libi dhe 3 diplomatë të tjerë amerikanë në qytetin e Bengazit mund të jetë planifikuar dhe jo një shpërthim spontan i nxitur nga ndjenja anti-amerikane.

Sulmi në Bengazi mund të jetë planifikuar

Ina - 13.09.2012

Zyrtarët amerikanë thanë se sulmi që vrau ambasadorin amerikan në Libi dhe 3 diplomatë të tjerë amerikanë në qytetin e Bengazit mund të jetë planifikuar dhe jo një shpërthim spontan i nxitur nga ndjenja anti-amerikane.

Libia kërkoi falje për vrasjen e diplomatëve amerikanë

Portalb - 13.09.2012

Libia sot kërkoi falje deri te populli dhe qeveria amerikane për shkak të vrasjes së ambasadorit amerikan dhe tre nëpunësve konsullarë në Bengazi.

Vritet ambasadori amerikan në Libi gjatë një sulmi ndaj Konsullatës së SHBA-së në Bengazi

Idividi - 13.09.2012

Tripoli, 12 shtator 2012 (MIA) - Ambasadori amerikan Kristofer Stivens raportohet të jetë në mesin e katër personave që u vranë nga sulmi me raketa mbi konsullatën në Bengazi të Libisë.

Vriten ambasadori amerikan në Libi dhe tre nëpunës në konsullatën e SHBA-së në Bengazi

Idividi - 13.09.2012

Bengazi, 12 shtator 2012 (MIA) - Ambasadori i SHBA-së në Libi Kristoger Stiven dhe tre nëpunës amerikanë janë vrarë në sulmin mbi Konsullatën në qytetin lindor libian Bengazi, kumtoi zëvendës ministri libian i Punëve të Brendshme, Vanis al ...

SHBA anije luftarake drejt Libisë

Ina - 13.09.2012

Dy luftanije Amerikane janë nisure drejt bregdetit libian, vetëm një ditë pas sulmit në konsullatën e SHBA në Bengazi, ku ambasadori amerikan Chris Stevens dhe 3 zyrtarë mbeten të vdekur.

Vrasja e zyrtarëve amerikanë, SHBA anije luftarake drejt Libisë

Alsat - 13.09.2012

Dy luftanije Amerikane janë nisure drejt bregdetit libian, vetëm një ditë pas sulmit në konsullatën e SHBA në Bengazi, ku ambasadori amerikan Chris Stevens dhe 3 zyrtarë mbeten të vdekur.

Filmi amator që nxiti ndjenjat anti-amerikane

Evropaelire - 13.09.2012

Ka kushtuar vetëm 5 milionë dollarë – një shumë e vogël e buxheteve që ndahen zakonisht për filmat e metrazhit të gjatë. Megjithatë, “Pafajësia e myslimanëve”, një film amator që tall Islamin dhe profetin Muhamed, është duke pasur ndikim ...

Lufta në Bengazi ka zgjatur katër orë, detajet për vdekjen e ambasadorit Stivens të paqarta

Idividi - 13.09.2012

Uashington, 13 shtator 2012 (MIA) - Autoritetet amerikane dje organizuan brifing me telefon me funksionarë të lartë anonim, që t'i bartin detajet e sulmit mbi konsullatën në qytetin libian Bengazi, i kryer në përvjetorin e sulmeve ...

Sulmi në Bengazi temë kryesore e fushatës presidenciale në SHBA

Idividi - 13.09.2012

Uashington, 13 shtator 2012 (MIA) - Sulmi ndaj Konsullatës amerikane në Bengazi u bë temë kryesore në fushatën për zgjedhje presidenciale në SHBA dhe ndezi polemika të ashpra mes kandidatëve të demokratëve, presidentit aktual Barak Obama ...

Pranverë arabe apo verë Saharaje?!

Top Channel - 13.09.2012

SKËNDER MINXHOZI - Dikur, jo shumë kohë më parë, Bengazi ishte djepi që përkundi dhe i dha formë ëndrrës së libianëve për të larguar nga pushteti Muamar Gedafin dhe për të instaluar demokracinë.

Filmi që nxiti ndjenjat anti-amerikane (VIDEO)

Portalb - 13.09.2012

Ka kushtuar vetëm 5 milionë dollarë – një shumë e vogël e buxheteve që ndahen zakonisht për filmat e metrazhit të gjatë. Megjithatë, “Pafajësia e myslimanëve”, një film amator që tall Islamin dhe profetin Muhamed, është duke pasur ndikim ...

Ivanov dërgoi letër deri te Obama me rastin e sulmit terrorist mbi selinë diplomatike të SHBA-së në Bengazi

Idividi - 13.09.2012

Shkup, 13 shtator 2012 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov, me rastin e sulmit terrorist mbi përfaqësinë diplomatike të SHBA-së në Bengazi të Libisë, dërgoi letër ngushëllimi deri te presidenti amerikan, Barak Obama.

Vrasja e ambasadorit, avionë të telekomanduar dhe 200 marinsa në Libi

Lajmeshqip - 13.09.2012

Disa avionë amerikanë të telekomanduar mund të fluturojnë mbi Bengazi dhe lokalitete të tjera në lindje të Libisë për të goditur personat që kryen sulmin në selinë diplomatike amerikane në Bengazi.

Ahmeti telegram ngushëllimi presidentit Obama

Ina - 13.09.2012

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka dërguar një telegram ngushëllimi në adresë të administratës së lartë amerikane lidhur me tragjedinë e humbjes së jetës së diplomatëve amerikan në Bengazi të Libisë.

New York Times: Vrasja në Bengazi

Evropaelire - 13.09.2012

Libia dhe revolucioni i saj pro-demokratik nuk ka pasur mik më të mirë sesa Kristofer Stivens, ambasadori amerikan, i cili u vra bashkë me tre amerikanë të tjerë gjatë sulmit në konsullatën në Bengazi, shkruan e përditshmja amerikane, New ...

Vrasja e ambasadorit, Ahmeti ngushëllon Obamën

Albeu.com - 13.09.2012

Vrasja e ambasadorit, Ahmeti ngushëllon Obamën Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, i ka shprehur ngushëllime Presidentit amerikan , Barack Obama dhe Sekretares të Shtetit, Hillary Clinton, për vrasjen e ...

Ahmeti i dërgoi letër ngushëllimi Obamës për sulmin ndaj diplomatëve amerikanë në Bengazi

Idividi - 13.09.2012

Shkup, 13 shtator 2012 (MIA) - "Në ditët kur e gjithë bota po përkujtonte me plot dhimbje përvjetorin e sulmeve teroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 ku humbën jetën me mijëra njerëz, lajmin për sulmin e tmershëm ndaj diplomatëve ...

Sulmi në Bengazi, i planifikuar prej shumë kohësh

DW - 13.09.2012

Katër amerikanë, duke përfshirë edhe ambasadorin në Libi, mbetën të vrarë gjatë pushtimit të konsullatës së SHBA-ve në Bengazi. Ajo që fillimisht u duk si një protestë, ishte një sulm potencialisht i planifikuar.

Arvizu: U preka nga ngushëllimet e shqiptarëve për ngjarjet në Libi

LajmiFundit - 13.09.2012

Ambasadori amerikan në Tiranë Aleksandër Arvizu ka falënderuar të gjithë qytetarët që kanë dërguar mesazhe solidariteti e ngushëllimi në adresë të ambasadës së SHBA në Shqipëri pas ngjarjeve të rënda të ndodhura në Libi.

Vrasja e pakuptimte ne Bengazi (New York Times)

ikub - 13.09.2012

Qeverisë së lëkundur të Libisë do t’i duhet mbështetja amerikane për t’i sjellë vrasësit para ...

Rajoni dënon sulmin vdekjeprurës ndaj konsullatës në Bengazi

SETimes - 13.09.2012

13/09/2012 Zyrtarët rajonalë thonë se dhuna nuk ka vend në shoqëri dhe nuk është pjesë e Islamit. Nga Menekshe Tokjaj, Drazhen Remikoviç, Erl Murati, Linda Karadaku dhe Bilijana Lajmanovska për Southeast European Times -- 13/09/12 Qeveritë ...

Kosova solidarizohet me Shtetet e Bashkuara

VOA - 13.09.2012

Drejtues të lartë politikë e fetarë ngushëlluan Shtetet e Bashkuara për sulmin në Bengazi të Libisë Udhëheqës politikë e fetarë në Kosovë, ngushëlluan Shtetet e Bashkuara për sulmin në Bengazi të Libisë, ku humbën jetën ambasadori ...

Ambasada të ndryshme shqyrtojnë praktikat e sigurimit

VOA - 13.09.2012

Ambasadat amerikane në të paktën 7 vende po paralajmërojnë për akte të mundshme anti-amerikane dhe po i këshillojnë amerikanët të jenë vigjilentë Vrasja e ambasadorit amerikan në Bengazi dhe 3 diplomatëve të tjerë si dhe sulmi në ambasadën ...

Sulmi në Bengazi mund të jetë planifikuar

VOA - 13.09.2012

Zyrtarët amerikanë thanë se sulmet e së martës nga një grumbull njerzish të armatosur me sa duket ishte një operacion i bashkërenduar dhe kompleks Zyrtarët amerikanë thanë se sulmi që vrau ambasadorin amerikan në Libi dhe 3 diplomatë të ...

Sulmi në Bengazi mund të jetë planifikuar

Ora news - 13.09.2012

Zyrtarët amerikanë thanë se sulmi që vrau ambasadorin amerikan në Libi dhe 3 diplomatë të tjerë amerikanë në qytetin e Bengazit mund të jetë planifikuar dhe jo një shpërthim spontan i nxitur nga ndjenja anti-amerikane.

Ambasada të ndryshme shqyrtojnë praktikat e sigurimit

Ora news - 13.09.2012

Vrasja e ambasadorit amerikan në Bengazi dhe 3 diplomatëve të tjerë si dhe sulmi në ambasadën amerikane në Egjipt kanë shtuar shqetësimet në gjithë botën, ndërsa ambasada të ndryshme shqyrtojnë praktikat e tyre të sigurimit.

Vrasja e zyrtarëve amerikanë, SHBA anije luftarake drejt Libisë

BalkanWeb - 13.09.2012

LIBI- Dy luftanije Amerikane janë nisure drejt bregdetit libian, vetëm një ditë pas sulmit në konsullatën e SHBA në Bengazi, ku ambasadori amerikan Chris Stevens dhe 3 zyrtarë mbeten të vdekur.

Youtube heq filmin anti-islam për Libinë dhe Egjiptin

Ora news - 13.09.2012

Youtube ka bërë të ditur se ka bllokuar për Libinë dhe Egjiptin filmin anti-islamik “Innocence of musulmans” (Pafajësia e myslimanëve) që ka provokuar reagime të dhunshme anti-amerikane në dy vendet.

Kreu i qeverisë, mesazh Obamës: Mostrat terroriste meritojnë ndëshkim kapital

Gazeta Republika - 13.09.2012

Kryeministri Berisha i dërgon një mesazh ngushëllimi Presidentit Obama, lidhur me vdekjen e Ambasadorit amerikan në Libi. “Atentati terrorist i Bengazit, në të cilin humbi jetën Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Libi, zoti Christopher ...

Youtube heq filmin anti-islam për Libinë dhe Egjiptin

Telegrafi - 13.09.2012

Është bllokuar për Libinë dhe Egjiptin filmin anti-islamik “Innocence of musulmans” (Pafajësia e myslimanëve) që ka provokuar reagime të dhunshme anti-amerikane në dy vendet.

Tirana zyrtare dënon sulmin ndaj Konsullatës Amerikane në Libi

Gazeta Republika - 13.09.2012

Vritet Ambasadori amerikan në Libi Presidenti amerikan, Barak Obama, ka konfirmuar se Ambasadori amerikan në Libi, Kristofer Stivens, është vrarë gjatë një sulmi të turmës së zemëruar mbi konsullatën amerikane në Bengazi, të martën në ...

Vrasja e ambasadorit në Libi, Panariti ngushëllon Clintonin

Ora news - 13.09.2012

Ministri i Jashtëm Edmond Panariti, përmes një mesazhi ka ngushëlluar Sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton për vdekjen e ambasadorit amerikan në Libi Chris Stevens dhe tre zyrtarë të tjerë.

Obama: Sulmuesit në Bengazi - para drejtësisë

Yll Press - 13.09.2012

“SHBA e dënon me termat më të fuqishëm këtë sulm të egër dhe tronditës. Ne po punojmë me Qeverinë e Libisë për të siguruar diplomatët tanë. Po ashtu kam udhëzuar administratën time që të shtojë sigurinë në lokacionet diplomatike në mbarë ...

Ahmeti i dërgoi letër ngushëllimi Obamës për sulmin ndaj diplomatëve amerikanë në Bengazi

Yll Press - 13.09.2012

Në këto çaste të rënda për familjet e viktimave si dhe për autoritetet amerikane, Ahmeti shprehu ngushëllimet e tij të sinqerta për viktimat e këtij akti terrorist si dhe siguroi që BDI-ja i qëndron pranë popullit amerikan në këto momente ...

Protestuesit jemenas sulmojnë ambasadën amerikane

Koha.net - 13.09.2012

Sana, 13 shtator - Qindra demonstrues jemenas të zemëruar nga filmi që vë në lojë Islamin hynë në ambasadën amerikane në Sana duke vazhduar valën e protestave anti-amerikane që kanë përfshirë rajonin, raporton VOA.

Vritet ambasadori amerikan në Libi

Panorama - 13.09.2012

Digjet konsullata e SHBA në Bengazi, 50 marinsa drejt Libisë, forcohet siguria e diplomatëve në botë. Fshihet regjisori hebre: “Islami është kancer, do ndihmoj vendin tim” Ambasadori amerikan në Libi u ekzekutua nga protestuesit e zemëruar ...

Udhëheqësit myslimanë amerikanë dënojnë dhunën

VOA - 13.09.2012

Udhëheqësit myslimanë amerikanë po dënojnë vrasjen e personelit diplomatik amerikan në Libi, sulmet në ambasadën amerikane në Egjipt, si dhe videon anti-islamike që me sa duket nxiti sulmet.

Sulmi në Bengaz, Arvizu falenderon shqiptarët për mbështetjen

Ora news - 13.09.2012

Ambasadori i SHBA-së i akredituar në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka ripërsëritur dhe njëherë qëndrimin e Presidentit Obama dhe Sekretares Klinton lidhur me sulmin në Bengaz, “Refuzojmë të gjitha përpjekjet për të denigruar besimet fetare të ...

Vritet ambasadori amerikan në Libi

Gazeta Start - 12.09.2012

Ambasadori amerikan n Libi ka humbur jetn pas nj sulmi t protestuesve kundr konsullats amerikane n qytetin lindor t Bengazit. Lajmi bhet i ditur nga BBC-ja e cila sqaron se ambasadori mendohet t jet n mesin e katr zyrtarve amerikan t vrar ...

Libi, vritet ambasadori amerikan (video)

Shekulli - 12.09.2012

Ambasadori amerikan në Libi, John Christopher Stevens, dhe tre diplomatë të tjerë amerikanë janë vrarë pas një sulmi në konsullatën amerikane në lindje të qytetit të Beghazit, bën të ditur Shtëpia e Bardhë.

Vrasja e Ambasadorit, reagon Presidenti Obama

Gazeta Start - 12.09.2012

Pak momente pas konfirmimit të vrasjes së Ambasadorit amerikan në Bengazi, Libi, ka reaguar edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës me anë të një deklarate ku dënon me forcë çdo akt mizor kundër selisë diplomatike në këtë qytet.

Edi Rama: "Sulmi ndaj konsullatës na bën më pranë SHBA-së në çdo fushëbetejë"

Shekulli - 12.09.2012

TIRANË - "Sulmi ndaj Konsullatës Amerikane në Bengazi dhe humbja e jetës së katër qytetarëve amerikanë, ndër të cilët dhe ambasadori amerikan në Libi, ka tronditur rëndë jo vetëm çdo amerikan, por edhe çdo mik të Shteteve të Bashkuara të ...

Libi: Vritet një amerikan në sulmin ndaj konsullatës

Evropaelire - 12.09.2012

07:38 Libi: Vritet një amerikan në sulmin ndaj konsullatës 07:31 Mbahen zgjedhjet parlamentare në Holandë 07:11 Zvicra mposht ...

Një shtetas amerikan vritet në Libi

LajmiFundit - 12.09.2012

Raportet nga Libia thonë se persona të armatosur kanë sulmuar konsullatën amerikane në qytetin lindor të Bengazit dhe ia kanë vënë flakën ndërtesës, duke vrarë një pjesëtar të personelit amerikan.

Libi, sulmohet konsullata amerikane, 1 i vrarë

Portalb - 12.09.2012

Një zyrtar amerikan ka mbetur i vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pasi milicët sulmuan konsullatën amerikane në qytetin libian të Bengazit. Besohet se protesta u mbajt për një film të prodhimit amerikan që thuhet se fyen Profetin ...

Libi: Vritet një amerikan në sulmin ndaj konsullatës

Alsat - 12.09.2012

Zjarr në Konsullaten Amerikane, Bengazi, 11.09.2012 Raportet nga Libia thonë se persona të armatosur kanë sulmuar konsullatën amerikane në qytetin lindor të Bengazit dhe ia kanë vënë flakën ndërtesës, duke vrarë një pjesëtar të personelit ...

Hillari Klinton konfirmoi se një nëpunës amerikan është vrarë në një sulm mbi konsullatën në Bengazi

Idividi - 12.09.2012

Uashington, 12 shtator 2012 (MIA) - Sekretarja amerikane e SHBA-së, Hilari Klinton konfirmoi se një nëpunës i Departamentit shtetëror amerikan natën e kaluar është vrarë në një sulm mbi konsullatën amerikane në qytetin libian Bengazi dhe e ...

Protesta në Libi, vritet ambasadori amerikan

Albeu.com - 12.09.2012

Protesta në Libi, vritet ambasadori amerikan Ambasadori i SHBA-së dhe tre zyrtarë amerikan ë të tjerë u vranë të martën në Libi pas mësymjes së konsullatës së Shteteve të Bashkuara në Benghazi dhe të paktën një tjetër mbeti i plagosur ...

Protestat në Libi, vritet ambasadori amerikan?

LajmiFundit - 12.09.2012

Militantë dhe protestues sulmuan ambasadës e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Libi duke vrarë ambasadorin në Bengazi. BBC raporton se kryediplomati është mes katër zyrtarëve amerikanë të vrarë në protestat që u iniciuan si shenjë ...

Libi, vritet ambasadori amerikan dhe tre zyrtarë amerikan

Ina - 12.09.2012

Ambasadori Amerikan në Libi, Chris Stevens, dhe 3 funksionarë të lartë të Konsullatës Amerikane humbën jetën në sulmin që iu bë mbrëmjen e djeshme selisë diplomatikë në Bengazi.

Libi, vritet ambasadori amerikan

Portalb - 12.09.2012

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Libi Chris Stevens, vdiq nga tymi i shkaktuar në konsullatën amerikane në Bengazi të Libisë, pas sulmit të rëndë që ndodhi gjatë mëngjesit të sotëm.

Libi, vritet ambasadori dhe 3 funksionarë

Lajmeshqip - 12.09.2012

LIBI – Ambasadori Amerikan në Libi, Chris Stevens, dhe 3 funksionarë të lartë të Konsullatës Amerikane humbën jetën në sulmin që iu bë mbrëmjen e djeshme selisë diplomatikë në Bengazi.

Ambasada e SHBA në Tiranë shpërndan deklaratën e Obamës: Dënoj ngjarjet në Libi

LajmiFundit - 12.09.2012

Përfaqësia diplomatike e SHBA në Tiranë shpërndau sot një deklaratë të presidentit Obama ku dënon ashpër vrasjen e ambasadorit amerikan në Libi.

FOTO – Ja si u vra ambasadori amerikan ne Libi

LajmiFundit - 12.09.2012

FOTO – Vritet Ambasadorit amerikan Kristofer Stivens dhe tre zyrtare te tjere ne Bengazit te Libise. Ambasadori amerikan në Libi dhe tre anëtarë të personelit të ambasadës u vranë pasi një turmë sulmoi konsullatën amerikane në qytetin ...

Vritet ambasadori amerikan në Libi

24 orë - 12.09.2012

Ambasadori amerikan në Libi dhe tre anëtarë të personelit të ambasadës u vranë pasi një turmë sulmoi konsullatën amerikane në qytetin lindor të Bengazit mbrëmë vonë. Ambasadori amerikan J.

Si dhe pse u vra ambasadori amerikan në Libi

Shqipmedia - 12.09.2012

Presidenti amerikan Barak Obama ka konfirmuar se ambasadori amerikan në Libi, Kristofer Stivens është vrarë gjatë një sulmi të turmës së zemëruar mbi konsullatën amerikane në Bengazi të martën në mbrëmje.

Dënohet vrasja e ambasadorit amerikan në Bengazi

DW - 12.09.2012

Reagime të forta në mbarë botën pas sulmit ndaj konsullatës amerikane në Bengazi të Libisë. Gjatë sulmit të dhunshëm u vranë ambasadori amerikan dhe tre përfaqësues diplomatikë.

Vritet ambasadori amerikan në Libi

Evropaelire - 12.09.2012

Presidenti amerikan Barak Obama ka konfirmuar se ambasadori amerikan në Libi, Kristofer Stivens është vrarë gjatë një sulmi të turmës së zemëruar mbi konsullatën amerikane në Bengazi të martën në mbrëmje.

Vrasja e ambasadorit amerikan, Rama dënon sulmin në Libi

Albeu.com - 12.09.2012

Vrasja e ambasadorit amerikan, Rama dënon sulmin në Libi Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama , ka dënuar sulmin e sotëm ndaj Konsullatës amerikan e"> Amerikan e në Bengazi ku mbeti i vrarë ambasadori amerikan në këtë vend edhe tre zyrtarë ...

Ngjarja në Libi, Nishani ngushëllon Obamën

Albeu.com - 12.09.2012

Ngjarja në Libi, Nishani ngushëllon Obamën Bujar Nishani Presidenti i Republikës Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij amerikan për ndaj Ambasadës së SHBA-së në Libi , ku humbi jetën ambasadori amerikan në Libi ...

Vrasja e zyrtarëvë amerikanë, MPJ dënon sulmin në Libi

Albeu.com - 12.09.2012

Vrasja e zyrtarëvë amerikanë, MPJ dënon sulmin në Libi Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka dënuar sulmin selisë diplomatike në Libi ku humbi jetën ambasadori amerikan dhe tre zyrtare të tjere.

Vrasja e ambasadorit në Libi, Nishani, Berisha e Rama mesazhe ngushëllimi Obamës

LajmiFundit - 12.09.2012

Presidenti Bujar Nishani, kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PS, Edi Rama, dërguan sot meszhe ngushëllimi në adresë të presidentit amerikan dhe Shteteve të Bashkuara të amerikës, për ngjarjen e ndodhur në Libi ku u vra mbrëmë gjatë ...

Berisha mesazh ngushëllimi Obamës: Ndëshkim kapital për terroristët

Albeu.com - 12.09.2012

Berisha mesazh ngushëllimi Obamës: Ndëshkim kapital për terroristët Ngjarje tronditëse për popullin amerikan dhe mbarë botën. Kështu e ka cilësuar sulmin ndaj Konsullatës amerikane në Libi , kryeministri Sali Berisha .

Vrasja e zyrtarëve amerikanë, FRD dënon sulmin terrorist në Libi

Albeu.com - 12.09.2012

Vrasja e zyrtarëve amerikanë, FRD dënon sulmin terrorist në Libi Partia Fryma e Re Demokratike reaguar pas sulmit ndaj Ambasadës amerikan e"> amerikan e në Libi , duke e dënuar me forcë sulmin terrorist gjatë të cilit humbi jetën ...

“Pafajsia e myslimanëve”, “ndëshkon” amerikanët (video)

Lajmeshqip - 12.09.2012

SHBA- Qeveria libiane bëri me dije se filmi i titulluar, “Pafajësia e myslimanëve”, që konsiderohet ofendues ndaj Islamit dhe profetit Muhamed, ka nxitur protestat e armatosura, në vend.

Vrasja e ambasadorit, 200 marinsa drejt Libisë

Portalb - 12.09.2012

Presidenti amerikan Barak Barak denon ashpër sulmin në Bengazi që shkaktoi vdekjen e ambasadorit Stevens. “Do të bëhet drejtësi. Shtetet e Bashkuara do të punojnë me autoritetet libiane për të identifikuar dhe për të nxjerrë para ...

Libi, reagime mbi vrasjen e ambasadorit amerikan

Lajmeshqip - 12.09.2012

Tiranë – Ambasadori amerikan në Libi dhe tre anëtarë të personelit të ambasadës u vranë pasi një turmë sulmoi konsullatën amerikane në qytetin lindor të Bengazit mbrëmë vonë. Ambasadori amerikan J.

Vritet ambasadori amerikan në Libi

Top Channel - 12.09.2012

Ambasadori amerikan në Libi dhe tre zyrtarë të ambasadës u vranë të mërkurën në një sulm me raketë ndaj konsullatës amerikane në Bengazi, bëjnë të ditur zyrtarë vendas.

Gjithë bota ngushëllon Amerikën

Top Channel - 12.09.2012

Liderët ndërkombëtarë nga e gjithë bota i kanë shprehur ngushëllimet e tyre Shteteve të Bashkuara dhe presidentit Barack Obama për humbjen e ambasadorit amerikan në Bengazi, Christopher Stevens, një bashkëpunëtori të tij dhe dy marinsave.

Libi, dronë amerikanë në Bengazi?

Top Channel - 12.09.2012

Disa avionë amerikanë të telekomanduar mund të fluturojnë mbi Bengazi dhe lokalitete të tjera në lindje të Libisë për të goditur personat që kryen sulmin në selinë diplomatike amerikane në Bengazi.

Youtube heq filmin anti-islam për Libinë dhe Egjiptin

Top Channel - 12.09.2012

Youtube ka bërë të ditur se ka bllokuar për Libinë dhe Egjiptin filmin anti-islamik ‘Innocence of musulmans’ (Pafajësia e myslimanëve) që ka provokuar reagime të dhunshme anti-amerikane në dy vendet.

Demonstrata anti-amerikane në Egjipt, Libi

VOA - 12.09.2012

Protestuesit në të dy vendet thonë se një film i prodhuar në Shtetet e Bashkuara është fyes për Profetin Muhamed. Një shtetas amerikan u vra dhe një tjetër u plagos dje në Libi ndërsa një grup militantësh sulmoi konsullatën amerikane në ...

Demonstrata anti-amerikane në Egjipt dhe Libi

Ora news - 12.09.2012

Një shtetas amerikan u vra dhe një tjetër u plagos dje në Libi ndërsa një grup militantësh sulmoi konsullatën amerikane në Bengazi, gjatë një proteste kundër një filmi që ata thonë se fyen Islamin.

Demonstrata anti-amerikane në Egjipt dhe Libi

Panorama - 12.09.2012

Një shtetas amerikan u vra dhe një tjetër u plagos dje në Libi ndërsa një grup militantësh sulmoi konsullatën amerikane në Bengazi, gjatë një proteste kundër një filmi që ata thonë se fyen Islamin.

Sulmohet konsullata amerikane në Libi, një i vrarë

Koha.net - 12.09.2012

Bengazi, 12 shtator- Një zyrtar amerikan ka mbetur i vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pasi milicët sulmuan konsullatën amerikane në qytetin libian të Bengazit.

Vritet ambasadori amerikane në Libi Kristofer Stivens

Ora news - 12.09.2012

Vritet ambasadori amerikane në Libi Kristofer Stivens. Lajmi bëhet i ditur nga mediat ndërkombëtare të cilat theksojnë se ambasadori amerikan është në mesin e katër personave që u vranë nga sulmi me raketa mbi konsullatën në Bengazi të ...

Digjet konsullata amerikane në Libi, vritet ambasadori i SHBA

Gazeta Republika - 12.09.2012

Ambasadori i SHBA në Libi është vrarë së bashku me katër persona të tjerë, gjatë sulmit të armatosur të ndodhur mëngjesin e së mërkurës në konsullatën e SHBA në Bengazi, qytet në Lindje të Libisë.

Vritet ambasadori amerikan në Libi

Koha.net - 12.09.2012

Bengazi, 12 shtator - Vdekjeprurës ishte sulmi që iu bë mbrëmjes së djeshme selisë diplomatike amerikane në Bengazi të Libisë. Sipas lajmit të bërë publik nga Al Jazeera, ka humbur jetën ambasadori amerikan në Libi, Chris Stevens, si dhe 3 ...

Obama konfirmon vrasjen e ambasadorit në Bengazi

Ora news - 12.09.2012

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka konfirmuar se ambasadori amerikan në Libi, Kristofer Stivens, është vrarë nga sulmi me raketa ndaj konsullatës në Bengazi. Obama tha se tre amerikanë të tjerë gjithashtu kanë humbur jetën.

Obama dënon vrasjen e ambasadorit në Libi

Panorama - 12.09.2012

Presidenti amerikan, Barak Obama, duke konfirmuar zyrtarisht lajmin per vrasjen e ambasadorit amerikan Kristofer Stivens dhe tre zyrtareve te tjere ka denuar ashper sulmin dhe ka kerkuar marrjen e masave.

Vritet ambasadori amerikan në Libi

Yll Press - 12.09.2012

Ambasadori dhe tre nëpunësit janë vrarë në sulmin me raketë mbi automobilin e ambasadorit, të realizuar gjatë natës, kumtoi përfaqësuesi libian nga Bengazi Ambasadori i SHBA-së në Libi Kristoger Stiven dhe tre nëpunës amerikanë janë vrarë ...

Vrasja e ambasadorit në Libi, Clinton: Dënojmë sulmin e egër

Ora news - 12.09.2012

Sekretarja amerikane e shtetit Hilary Clinton ka reaguar sot në lidhje me vrasjen e ambasadorit amerikan në Libi Shon Smith dhe katër anëtarëve të personelit të ambasadës.

Vritet ambasadori i SHBA-ve në Libi (Foto/Video)

Telegrafi - 12.09.2012

E plotësuar - Ambasadori Christopher Stevens ishte në mesin e katër qytetarë amerikanë që u vranë në shenjë proteste kundër filmit amerikan që thuhet se ka fyer Profetin Muhamed, raporton BBC.

Obama dënon vrasjen e ambasadorit në Libi

Koha.net - 12.09.2012

Washington, 12 shtator - Presidenti amerikan Barak Obama ka konfirmuar se ambasadori amerikan në Libi, Christopher Stivens është vrarë gjatë një sulmi të turmës së zemëruar mbi konsullatën amerikane në Bengazi të martën në mbrëmje.

Sulmi në Libi, Rama: Barbari kundër qytetërimit demokratik

Ora news - 12.09.2012

Numri një i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka dënuar sulmin e sotëm ndaj Konsullatës Amerikane në Bengazi. Në një deklaratë për mediat Rama thekson se sulmi ndaj Konsullatës Amerikane në Bengazi dhe humbja e jetës së katër qytetarëve ...

Nishani mesazh ngushëllimi Obamës për sulmin ndaj Amb. në Libi

Ora news - 12.09.2012

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij amerikan, Barac Obama për sulmin ndaj Ambasadës së SHBA në Libi.

Ngjarja në Libi, MPJ: Shkelje e të drejtës ndërkombëtare

Ora news - 12.09.2012

Ministri e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka dënuar ngjarjen e rëndë, sulmin kriminal ndaj Konsullatës Amerikane në Bengazi, viktima të së cilit ishin Ambasadori i SHBA, si dhe tre funksionarë të tjerë të kësaj konsullate.

Sulmi në ambasadë, Nishani ngushëllon Obamën

Panorama - 12.09.2012

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një meszh ngushëllimi homologut të tij, Barak Obama pas vdekjes së katër anëtarëve të personelit amerikan në Bengazi, Libi.

Jahjaga dhe Thaçi ngushëlluan Obamën

Koha.net - 12.09.2012

Prishtinë, 12 shtator - Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi sot një telegram ngushëllimi presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, me rastin e vdekjes së ambasadorit të SHBA-së në Libi, ...

Udhëheqësit botërorë dënojnë vrasjen e Amb. amerikan

Ora news - 12.09.2012

Kreu i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, dhe udhëheqës të tjerë ndërkombëtarë kanë dënuar ashpër sulmin ndaj Konsullatës amerikane në Bengazi të Libisë, ku humbën jetën ambasadori i SHBA-së, Kristofer Stivens, dhe tre shtetas të tjerë ...

FRD dënon sulmin terrorist ndaj Ambasadës amerikane

Ora news - 12.09.2012

Drejtuesi i FRD dhe ish-Presidenti Bamir Topi ka reaguar pas sulmit ndaj Ambasadës amerikane në Libi, duke e dënuar me forcë sulmin terrorist gjatë të cilit humbi jetën ambasadori amerikan Kristofer Stivens, dhe tre shtetas të tjerë ...

Jahjaga dhe Thaçi ngushëllojnë Obamën për tragjedinë në Libi

Telegrafi - 12.09.2012

Presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi kanë ngushëlluar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, për sulmin ndaj konsullatës së SHBA-së në Bengazi, ku mbeti i vrarë ...

Jahjaga dhe Thaçi, ngushëllime Presidentit Obama

Ora news - 12.09.2012

Sulmi i Ambasadës amerikane eshtë dënuar fuqishëm edhe nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e cila ne nje mesazh ngushëllimi drejtuar ndaj presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, solidarizohet me familjarët e viktimave ...

Myftiu Tërnava ngushëlloi ambasadoren Jacobson

Koha.net - 12.09.2012

Prishtinë, 12 shtator – Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës,myftiu Naim Tërnava ka ngushëlluar ambasadoren amerikane në Prishtinë, Tracy Jacobson me rastin e vrasje së ambasadorit të SHBA-së në Libi, Christopher Stevens.

Clinton: Sulmi në Bengazi, të godasë ndërgjegjen e të gjithëve

Telegrafi - 12.09.2012

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka dënuar ashpër sulmin ndaj Konsullatës së Shteteve të Bashkuara në Bengazi të Libisë, ku ka humbur jetën ambasadori Christopher Stivens dhe tre zyrtarë të tjerë.

KS dhe OKB dënojnë sulmin në Bengazi

Ora news - 12.09.2012

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, ashtu si edhe kreu i OKB-së, Ban Ki-mun, kanë dënuar ashpër sulmin ndaj misionit të SHBA-së në Bengazi, në të cilin kanë humbur jetën ambasadori Kristofer Stivens dhe tre zyrtarë të tjerë.

Reagime për vrasjen e ambasadorit amerikan në Libi

VOA - 12.09.2012

Presidenti Obama e dënoi sulmin ku gjetën vdekjen edhe tre diplomatë të tjerë amerikanë Ambasadori amerikan në Libi dhe tre anëtarë të personelit të ambasadës u vranë pasi një turmë sulmoi konsullatën amerikane në qytetin lindor të ...

KS i KB-ve dënon sulmin në Bengazi

Koha.net - 12.09.2012

New York, 12 shtator - Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, ashtu si edhe kreu i KB-së, Ban Ki-mun, kanë dënuar ashpër sulmin ndaj misionit të SHBA-së në Bengazi, në të cilin kanë humbur jetën ambasadori Christopher Stevens dhe tre ...

Libi, vritet ambasadori dhe 3 funksionarë. Al Kaeda marr përsipër sulmin

BalkanWeb - 12.09.2012

LIBI – Ambasadori amerikan Kris Stivens është mes 4 zyrtarëve amerikanë të vrarë gjatë sulmit që ndodhi mbrëmë ndaj konsullatës amerikane në Bengazi të Libisë.

Sulmi ndaj konsullatës amerikane në Bengazi ishte planifikuar?

Ora news - 12.09.2012

Sulmi ndaj konsullatës amerikane në Bengazi që vrau të martën e 11 shtatorit Ambasadorin amerikan Christopher Stevens ishte i planifikuar? Kjo është një pistë e mundshme që ka dalë nga administrata Obama pas sulmit dhe po qarkullon në ...

Al-Qaeda konfirmon vrasjen e numrit dy të saj

Albeu.com - 11.09.2012

Al-Qaeda konfirmon vrasjen e numrit dy të saj Al-Qaeda konfirmon vrasjen e numrit dy të saj, Abu al-Libi . Kreu i al-Qaedës, Ayman al-Zawahiri konfirmon vrasjen e militantit veteran, Abu Yahya al-Libi , në një sulm amerikan me avion pa ...