TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kriset mazhoranca, Edi Rama u kërkon socialistëve nga Spitalla të nisin luftën ndaj LSI për zgjedhjet, rikthim ...

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 07:59 Edi Rama hap dy fronte lufte brenda së majtës. Krahas betejës publike me Ben Blushin, shefi i socialistëve ka përshkallëzuar edhe luftën e ftohtë me Ilir Metën.

Ben Blushi: Rama po emëron delegatë bukuroshët e Saliut dhe kriminelë për të shpëtuar në Kongres, përjashtohet ...

SOT - 14.02.2016

Postuar: 14/02/2016 - 08:02 Procesi zgjedhor në Partinë Socialiste ka hyrë në një fazë të nxehtë. Ditën e djeshme ka nisur zgjedhja e delegatëve në Berat, Fier, Korçë dhe Elbasan.

Hafizi nga Shkodra: Të nisë procedura e zgjedhjes së kreut të PS

Almakos - 14.02.2016

Nga Shkodra, në mbledhjen e kryesisë socialiste të kësaj bashkie, deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi, ka ripërsëritur kërkesën për nisjen e procedurave për zgjedhjen e kryetarit të PS-së në kongresin e ...

Blushi: Proces i trukuar. Pas Enverit e Saliut, Rama është i fundit i karvanit

Almakos - 14.02.2016

Kongresi i PS-së Shoqërohen me debate zgjedhjet e delegatëve. Balla debaton me deputetin: Mos bëj estradë HERION MESI Procesi për zgjedhjen e delegatëve të Kongresit të PS-së shoqërohet me debate të ...

Përplasja për listat dhe punësimet në Elbasan

Almakos - 14.02.2016

Incidentet në PS-në e Elbasanit Socialistët i kundërvihen Blushit: Ti s’vjen asnjëherë këtu. Më gjej punën që më premtove Debati Blushi-Balla Blushi: Ato listat duhet të jenë ngjitur atje, dhe duhej ...

Shtohen mbështetësit e Blushit pas Dades dhe Hafizit, Alfred Peza kërkon votëbesimin e Ramës në anëtarësi

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 07:44 Shtohen mbështetësit e Ben Blushit në kampin e majtë, se në Partinë Socialiste duhet të zbatohen rregullat e statutit dhe gara për kryetarin duhet të jetë e hapur.

Shenasi Rama: Vizita e Kerryt dhe skenari i zgjedhjeve të reja, Basha në rrezik se bashkëpunoi me armiqtë e Saliut, pse ...

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 07:58 Shenasi Rama, profesor në Universitetin e Nju Jorkut në SHBA, pjesë e Lëvizjes së Dhjetorit dhe një nga themeluesit e Partisë Demokratike, mendon se Edi Rama dhe Lulzim ...

Hafizi mbështet hapur Blushin: Kërkojmë zhvillim të garës për kreun e PS-së

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 09:48 Kongresi që do të mbahet më datën 19 mars, ku do të bëhen dhe zgjedhjet për strukturat e Partisë Socialiste ka nxjerrë në terren ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin si ...

Hafizi mbështet Blushin: Të respektohet statuti, kërkojmë zhvillim të garës për kreun e PS-së

ikub - 13.02.2016

Kongresi i PS-së që do të mbahet më datën 19 mars, ku do të bëhen dhe zgjedhjet për strukturat e kësaj partie ka nxjerrë në terren ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin si dhe deputeten Mimoza Hafizi.

Peza: Rama dhe Blushi janë miq, të takohen për Kongresin

Almakos - 13.02.2016

Deputeti i PS-së Deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza, i cili depozitoi dje në Kryesinë e Kuvendit draftin me propozimet për ndryshimin e ligjit për RTSH-në, i cili ka folur edhe rreth procesit ...

Hafizi nga Shkodra: Mandati i kryetarit, i shkelur për dy vjet e gjysmë, të bëhen zgjedhje

Almakos - 13.02.2016

Deputetja socialiste, Mimoza Hafizi, që nga Shkodra ku së bashku me ministrin Ditmir Bushati zhvilloi takime me strukturat e PS, ka shprehur edhe një herë qëndrimin e saj që PS duhet të respektojë ...

Hafizi nga Shkodra: Mandati i kryetarit, i shkelur për dy vjet e gjysmë, të bëhen zgjedhje

Zhurnal - 13.02.2016

Hafizi nga Shkodra: Mandati i kryetarit, i shkelur për dy vjet e gjysmë, të bëhen zgjedhje Publikuar 13.02.2016 në 11:42 nga B.R. | 1 i lexuar Deputetja socialiste, Mimoza Hafizi, që nga Shkodra ku ...

Hafizi takim me strukturat e PS: Mandati i Ramës ka dy vjet që ka mbaruar

Zhurnal - 13.02.2016

Hafizi takim me strukturat e PS: Mandati i Ramës ka dy vjet që ka mbaruar Publikuar 13.02.2016 në 11:47 nga H.N. | 14 i lexuar Tiranë, 13 shkurt- Deputetja socialiste Mimoza Hafizi ka ripërsëritur ...

Blushi i shqetësuar: Ky është proces i trukuar

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 11:53 Kandidati për kryetar të PS-së, Ben Blushi është shprehur mjaft i shqetësuar për sa i përket procesit zgjedhor për zgjedhjen e delegatëve.

Zgjedhja e delegatëve të PS-së, përplasje mes Ballës e Blushit në Elbasan

Top Channel - 13.02.2016

Zgjedhjet për delegatët në Elbasan kanë qënë burim debati mes deputetëve socialistë të zonës Ben Blushi dhe Taulant ...

Zbardhet debati, Blushi-Ballës: Ik në Librazhd, nuk je deputet i Elbasanit

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 12:08 Procesi zgjedhor për zgjedhjen e delegatëve të PS-së në Elbasan, nuk është aq i qetë sa duket. Ka pasur një debat të ashpaër mes kandidatit për kryetar të PS-së Ben Blushi ...

Blushi: Shqetësime për trukim zgjedhjesh në Elbasan, qytetarët të zhgënjyer me Ramën

Almakos - 13.02.2016

Deputeti socialit, Ben Blushi nga Elbasani ku ka zhvilluar takime me strukturat e PS në këtë qark ka deklaruar se ka marrë shqetësime nga banorët për trukim të zgjedhjeve për delegatët që do të ...

Zgjedhja e delegatëve të PS-së, përplasje mes Ballës e Blushit në Elbasan

LajmiFundit - 13.02.2016

Deputeti Ben Blushi ka hedhur akuza se delegatët janë emëruar dhe se “nuk janë përzgjedhur nga vetë anëtarësia”. Madje ka shkuar më tej duke thënë se kreu i këshillit të qarkut në 2013, i cili sipas ...

Blushi akuza në Elbasan: PS në dorë të Saliut, Bukurosh Stafa shiti votat e socialistëve për kandidatin e PD

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 12:35 Blushi ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të zgjedhjes së delegatëve të qarkut të Elbasanit. Partia Socialiste ka delegatë që kanë shërbyer për Sali Berishën, ka ...

Zgjedhjet për delegatët, Blushi akuzon: Procesi po trukohet

ikub - 13.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ka deklaruar sot se ka marrë disa ankesa dhe shqetësime nga socialistët e Elbasanit, për një proces të trukuar për zgjedhjen e delegatëve për Asamblenë e ...

Zgjedhjet për delegatët, Blushi alarmon për proces të trukuar

Albeu.com - 13.02.2016

Një ndër deputetët më kritikë në radhët e PS, Ben Blushi , ka ngritur alarmin për një trukim të procesit të zgjedhjeve të delegatëve në qarkun e Elbasanit.

Balla replikon me Blushin: Mos shaj partinë ku kërkon të bëhesh kryetar

LajmiFundit - 13.02.2016

Deputeti i PS ne Elbasan, Taulant Balla ka replikuar sot me kolegun e tij Ben Blushi. “Me vjen mire qe Ben Blushin sot e solli ne Elbasan ky proces kaq demokratik.

Akuza të ashpra, Blushi: Rama ka frikë për kandidim në PS, kërkon të caktojë delegadë nga Tirana

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 14:00 Deputeti, Ben Blush ka folur për zgjedhjet e ditës së sotme, ai ka reaguar ashpër, duke thënë se ai është një proces i vonuar, se Rama ka frikë për kandidim në PS.

INCIDENT NË ELBASAN/ Një socialist i irrituar i kërkon llogari Blushit për punësimin (Video)

Albeu.com - 13.02.2016

Ben Blushi është përballur më një anëtar të irrituar të Partisë Socialiste sot në selinë e kësaj partie në Elbasan teksa po mbaheshin zgjedhjet për delegatët e kongresit .

Akuza të ashpra, Blushi: Rama nuk flet më me njerëzit, por me specie të tjera

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 14:00 Kandidati për kreun e Partisë Socialiste, deputeti Ben Blushi e ka akuzuar kryetarin e PS-së Edi Rama se në votimin e sotshëm në parti në mënyrë arbitrare e ka përjashtuar ...

Incident në Elbasan, socialisti i kundërvihet Blushit: Më gjej punën që më premtove, jam vetë i 8-të pa bukë

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 14:26 Një incident është shënuar në selinë e PS-së në Elbasan paraditen e sotme kur po mbaheshin votimet për delegatët e Kongresit.

SHËNIM/ A u sabotua Blushi në Elbasan?

Albeu.com - 13.02.2016

Nga Albeu.com Ben Blushi është bërë objekt i një shpërthimi emocional të një anëtari të PS-së në selinë e kësaj partie sot paradite, i cili e akuzonte se nuk e kishte futur në punë ashtu siç i ishte ...

Thellohet përçarja në PS, Blushi: Bëni deputet Bukuroshin e Saliut. Reagon ashpër Stafa: Po bën faj të madh!

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 15:26 Ndërkohë që mbahen zgjedhjet për anëtarësinë e Partisë Socialiste, Ben Blushi lëshoi akuza të rënda në drejtim të zgjedhjes së delegatëve të qarkut të Elbasanit.

Ish-deputeti i PS: Keqardhje për Blushin, kishim dy vjet pa e parë

Top Channel - 13.02.2016

Ish-deputeti socialist i Elbasanit, Bukurosh Stafa ka reaguar ndaj qëndrimeve të Ben ...

Ish deputeti Bukurosh Stafa ironizon Blushin: Gabova në 2007 por nuk flas si Berisha

LajmiFundit - 13.02.2016

Ish-deputeti socialist i Elbasanit, Bukurosh Stafa ka reaguar ndaj qëndrimeve të Ben Blushit. “Keqardhje e madhe për Ben Blushin. Kishim 2 vjet pa e parë në Elbasan.

Ministri Bushati: Zgjedhje ka pasur e do ketë gjithmonë brenda PS

LajmiFundit - 13.02.2016

Deputetja socialiste Mimoza Hafizi përsërit mbështetjen per kolegun Ben Blushi, duke theksuar se mandati i Edi Rames ka mbaruar prej me shume se dy vjetësh e ne parti duhet te ketë zgjedhje.

Debati, Blushi përplaset me Ballën në Elbasan

ikub - 13.02.2016

Gjatë zgjedhjeve që po mbahen në Elbasan, deputetet Ben Blushi dhe Taulant Balla janë përplasur mes tyre. Gjatë debatit të tyre Ben Blushi e ka akuzuar Ballën se po manipulon zgjedhjet në Elbasan, ...

Ish-deputeti i PS kritikon Blushin: Kishim dy vjet pa e parë

Albeu.com - 13.02.2016

Ish-deputeti socialist i Elbasanit, Bukurosh Stafa , ka qënë mjaft kritik ndaj qëndrimeve të Blushit. "Keqardhje e madhe për Ben Blushin . Kishim dy vjet pa e parë në Elbasan.

Turisti Ben Blushi

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 18:29 Nga Taulant Balla Më vjen mirë që Ben Blushin sot e solli në Elbasan ky proces kaq demokratik. Më vjen mirë që pas më shumë se dy vitesh mungese një deputet vjen në zonë ...

Kritikat e Blushit, Gjylameti: Po bën me baltë një proces kaq demokratik, gara shumë e hapur

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 18:47 Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, hodhi poshtë akuzuat e deputetit Ben Blushi se zgjedhjet për anëtarësinë e PS ishin të trukuara.

Mbyllet procesi i votimit për delegatët e PS, Balla-Blushit: Fole njësoj si Berisha, po fyen punën e socialistëve

SOT - 13.02.2016

Postuar: 13/02/2016 - 21:00 Deputeti socialist, Taulant Balla, ka vijuar përplasjen me Ben Blushin edhe në përfundim të procesit të votimit për zgjedhjen e delegatëve të Kongresit të PS në 4 qarqet, ...

Balla: Blushi si Berisha, fyen punën e socialistëve

Portalb - 13.02.2016

Lajme lidhur me temën Tiranë, gjendet trupi i pajetë i 35-vjeçarit që ra në lum Moti i keq, shembet ura në Trashovicë të Gramshit Policia Shqiptare plan masash për vizitën e kryediplomatit të SHBA-së ...

Ja si Rama dhe Balla inskenuan sulm ndaj Blushit në Elbasan

Ina - 13.02.2016

Zgjedhjet e delegatëve të PS-së në Elbasan, kanë shënuar edhe një incident mes një përkrahësi dhe deputetit Ben Blushi. Gjatë vizitave që po bënte Blushi, një prej personave që ndodhej aty ka sulmuar ...

Hafizi mbështet hapur Blushin: Të respektohet statuti, kërkojmë zgjedhje për kreun e PS-së

BalkanWeb - 13.02.2016

SHKODËR- Kongresi që do të mbahet më datën 19 mars, ku do të bëhen dhe zgjedhjet për strukturat e Partisë Socialiste ka nxjerrë në terren ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin si dhe deputeten Mimoza ...

Hafizi: Duhet mbajtur gara për kreun e PS, ka dhe të tjerë që e mbështesin

Ora news - 13.02.2016

Deputetja Socialiste, Mimoza Hafizi, vijon të këmbëngulë në kërkesën për zbatimin e statutit të PS-së sa i takon zgjedhjes së kreut të PS-së. Pas një takimi me strukturat socialiste në Shkodër Hafizi ...

Hafizi në mbështetje të Blushit: Të bëhet garë për kreun e PS

Panorama - 13.02.2016

Deputetja e PS-së, Mimoza Hafizi, që pak ditë më parë doli hapur në mbështetje të Blushit, deklaroi sërisht sot se i qëndron kërkesës për respektimin e statutit të partisë.

Hafizi takim me strukturat e PS: Mandati i Ramës ka dy vjet që ka mbaruar, Kryetari të zgjidhet përmes parimit një ...

Botasot - 13.02.2016

Deputetja socialiste Mimoza Hafizi ka ripërsëritur kërkesën e saj për zbatimin e statusit të PS-së përsa i takon zgjedhjes së Kryetarit të kësaj partie.

Zgjedhjet për delegatët, Blushi akuzon: Kam marrë shqetësime për proces të trukuar

BalkanWeb - 13.02.2016

ELBASAN- Kontraversi socialist, Ben Blushi deklaroi sot se ka marrë shqetësime për një proces të trukuar për zgjedhjen e delegatëve për Asamblenë e Partisë Socialiste.

Blushi: Zgjedhjet e delegatëve po trukohen, kryetari qesharak ka uzurpuar PS. Rama: Karvani ecën përpara

BalkanWeb - 13.02.2016

ELBASAN- Ndërsa socialistët pritet të zgjedhin sot delegatët e Kongresit, sipas parimit një anëtar-një votë, nuk mungojnë as kritikat. Deputeti kontravers Ben Blushi ka shprehur shqetësimet për një ...

Balla, Blushit: Ke dy vjet pa ardhur, s’mund jesh kryetar kur shan partinë

Ora news - 13.02.2016

Deputeti Ben Blushi ka hedhur akuza se delegatët janë emëruar dhe se “nuk janë përzgjedhur nga vetë anëtarësia”. Madje ka shkuar më tej duke thënë se kreu i këshillit të qarkut në 2013, i cili sipas ...

Zgjedhje nën ‘hijen’ e Ramës: Balla përplaset ashpër me Blushin

Mapo - 13.02.2016

Zgjedhje nën ‘hijen’ e Ramës: Balla përplaset ashpër me Blushin Postuar më: 13 Shkurt 2016 12:23 Socialistët nisën sot procesin e zgjedhjeve në parti.

Video e sherrit me Ballën/ Blushi: Delegat edhe Bukuroshi që votoi Presidentin e Saliut

Panorama - 13.02.2016

Deputeti Ben Blushi e ka quajtur proces të trukuar zgjedhjen e delegatëve për Kongresin e PS, duke akuzuar direkt Ramën se nuk arrin të garantojë as kaq ekuilibër brenda partisë, duke prodhuar një ...

Hafizi nuk ndryshon qëndrim

ABC News - 13.02.2016

Deputetja e Partisë Socialiste Mimoza Hafizi ripërsëriti nga Shkodra qëndrimin e saj që në PS të ketë garë për zgjedhjen e kryetarit. Ajo tha se mandati i Ramës ka përfunduar prej 2 vite e gjysmë.

Incident në Elbasan, Socialisti i kundërvihet Ben Blushit: Më gjej punën që më premtove

Ora news - 13.02.2016

Një incident është shënuar në selinë e PS-së në Elbasan paraditen e sotme kur po mbaheshin votimet për delegatët e Kongresit. Një socialist i indinjuar i drejtohet deputetit Ben Blushi se nuk kishte ...

Video e incidenti: Socialisti sulmon Blushin për ‘punën’

Mapo - 13.02.2016

Video e incidenti: Socialisti sulmon Blushin për ‘punën’ Postuar më: 13 Shkurt 2016 13:10 Një incident është shënuar në selinë e PS-së në Elbasan paraditen e sotme kur po mbaheshin votimet për ...

Incidenti/ Qytetari-Blushit: Më gjej punën që më premtove. Si përgjigjet deputeti

Panorama - 13.02.2016

Teksa ishte i pranishëm gjatë procesit të votimit për delegatët e Kongresit në Elbasan, deputeti Ben Blushi është përballur me një socialist të revoltuar, që i kërkonte punëne premtuar gjatë fushatës.

Ben Blushi: Bukuroshët e Saliut po vijnë delegate për të votuar Edi Ramën në Kongres

Ora news - 13.02.2016

Deputeti Ben Blushi hedh akuza të rënda duke deklaruar se delegatët e kongresit që do të mbahet më 19 mars nuk janë përzgjedhur nga anëtarësia, por janë të emëruar nga Edi Rama.

Taulant Balla: Blushi flet e shan si Saliu. Ka dy vjet që nuk vjen në Elbasan

Ora news - 13.02.2016

“Kur flet për qeverinë flet si Saliu. Kur shan partinë e tij e shan me të njëjtan argumente si Saliu. Por Blushi është pjesë e karvanit të partisë sonë nuk është jashtë saj” Kjo është përgjigjja që ...

Zgjedhjet në PS/Blushi: Rama po emëron delegatët, bukuroshët e Saliut do na vijnë në Kongres

Botasot - 13.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po emëron delegatët për Kongresin e PS-së, që do të mbahet më 19 Mars. Blushi ka monitoruar procesin e zgjedhjeve në Qarkun e Elbasanit, ...

Incidenti/Militanti i PS-së i kërkon llogari Blushit: Pse nuk mbajte premtimin, ti fik telefonin

Botasot - 13.02.2016

Në një kohë që deputeti Ben Blushi po monitoronte procesin e zgjedhjes së delegatëve në Qarkun e Elbasanit për Kongresin e PS-së, një prej militantëve socialistë i është drejtuar i indinjuar ...

Bukuroshi i përgjigjet Blushit: Në 2007 gabova, por nuk flas si Saliu

Panorama - 13.02.2016

Kreu i qarkut të Elbasanit, Bukurosh Stafa i sulmuar sot verbalisht me fjalë nga deputeti Ben Blushi, që e etiketoi si ‘Bukuroshi i Saliut’, i është përgjigjur rivalit të Ramës në garën për kreun e ...

Balla i përgjigjet Blushi: Zgjedhja e delegatëve demokratike, po flet dhe shan si Saliu

Botasot - 13.02.2016

Nënkryetari i Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla ka reaguar në lidhje akuzat e kolegut të tij në PS, Ben Blushi, përsa i takon procesit të zgjedhjeve të delegatëve në Qarkun e Elbasanit.

Blushi: Procesi i përzgjedhjes së delegatëve për kongres është i trukuar. Janë të paracaktuar

ABC News - 13.02.2016

Nga Elbasani ku ka ndjekur procesin e votimit të anëtarësisë socialiste për zgjedhjen për kandidatet për kongresin e 19 marsit të kësaj force politike, Ben Blushi ka deklaruar se procesi është i ...

Blushi: Bëni deputet Bukuroshin e Saliut. Reagon Stafa: Ti po bën faj të madh

BalkanWeb - 13.02.2016

TIRANE- Ndërkohë që mbahen zgjedhjet për anëtarësinë e Partisë Socialiste, Ben Blushi lëshoi akuza të rënda në drejtim të zgjedhjes së delegatëve të qarkut të Elbasanit.

Replikon Bukurosh Stafa: Unë kam bërë gabim, Blushi po bën faj. Erdhi shau iku

Ora news - 13.02.2016

Ish deputeti Bukurosh Stafa shprehu keqardhje për deklaratat e Ben Blushit.Në një intervistë për Ora News Blushi tha për Stafën aktualisht kryetar i këshillit të qarkut në PS në Elbasan, se Rama e ...

Replikon Bukurosh Stafa: Unë kam bërë gabim, Blushi po bën faj. Erdhi shau iku

Botasot - 13.02.2016

Ish deputeti Bukurosh Stafa shprehu keqardhje për deklaratat e Ben Blushit.Në një intervistë për Ora News Blushi tha për Stafën aktualisht kryetar i këshillit të qarkut në PS në Elbasan, se Rama e ...

Ish-deputeti i PS: Keqardhje për Blushin, kishim dy vjet pa e parë

Mapo - 13.02.2016

Ish-deputeti i PS: Keqardhje për Blushin, kishim dy vjet pa e parë Postuar më: 13 Shkurt 2016 16:13 Ish-deputeti socialist i Elbasanit, Bukurosh Stafa ka reaguar ndaj qëndrimeve të Ben Blushit.

Ish-deputeti i PS: Keqardhje për Blushin, kishim dy vjet pa e parë

Botasot - 13.02.2016

Ish-deputeti socialist i Elbasanit, Bukurosh Stafa ka reaguar ndaj qëndrimeve të Ben Blushit. “Keqardhje e madhe për Ben Blushin. Kishim 2 vjet pa e parë në Elbasan.

Gjylameti: Procesi për zgjedhjen e delegatëve i hapur, më vjen keq për ata që duan të hedhin baltë

BalkanWeb - 13.02.2016

TIRANË- Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti hodhi poshtë akuzuat e deputetit Ben Blushi se zgjedhjet për anëtarësinë e PS-së ishin të trukuara.

Mbyllet procesi i votimit, Balla: Blushi si Berisha, fyen punën e socialistëve

Ora news - 13.02.2016

Ndërkohë që procesi i votimi ka përfunduar dhe pritet që të dalin rezultatet e zgjedhësve për delegatë të Kongresit të PS në 4 qarqe, Elbasan, Korçë, Fier dhe Berat, deputetit Taulant Balla tha në ...

Zgjedhja e delegatëve/ Përplasje mes Ballës e Blushit në Elbasan

Gazeta Tema - 13.02.2016

Zgjedhjet për delegatët në Elbasan kanë qënë burim debati mes deputetëve socialistë të zonës Ben Blushi dhe Taulant Balla. Blushi është shprehur se delegatët nuk po votohen por janë zgjedhur, duke ...

A ka votuar Ben Blushi sot?

Gazeta Tema - 13.02.2016

Sot zhvillohen zgjedhjet në Qarkun e Elbasanit dhe Korcës, sipas parimit “një anëtar një votë”, për të zgjedhur delegatët e Kongresit dhe stuktruat lokale.

VIDEO/ “Më gjej punën që më premtove”, Blushi përplaset me zgjedhësit në Elbasan

Gazeta Tema - 13.02.2016

Një incident është shënuar në selinë e PS-së në Elbasan paraditen e sotme kur po mbaheshin votimet për delegatët e Kongresit. Një socialist i indinjuar i drejtohet deputetit Ben Blushi se nuk kishte ...

Reagon Blushi: Nuk ka njoftim për zgjedhje, delegatët po emërohen

Gazeta Tema - 13.02.2016

Rivali i Edi Ramës për kreun e PS, Ben Blushi, ka kritikuar procesin e zgjedhjeve në Qarkun e Elbasanit duke pretenduar se nuk ka pasur njoftim për zgjedhje pasi nuk ka qenë në faqen në internetit të ...

Ben Blushi: Bukuroshët e Saliut po vijnë delegate për të votuar Edi Ramën në Kongres

Gazeta Tema - 13.02.2016

Deputeti Ben Blushi hedh akuza të rënda duke deklaruar se delegatët e kongresit që do të mbahet më 19 mars nuk janë përzgjedhur nga anëtarësia, por janë të emëruar nga Edi Rama.

Replika për zgjedhjen e delegatëve

Vision Plus - 13.02.2016

Elbasani është kthyer ne qendrën e përplasjeve mes socialisteve ne procesin e zgjedhjes se delegateve për kongresin e 19 marsit. Ben Blushi, Taulant Balla e Edi Rama, kane shkëmbyer replika ne ...

Bukurosh Stafa: Unë kam votuar një herë ndryshe nga PS, por s’kam folur kurrë si Saliu për PS, siç flet Blushi

Gazeta Tema - 13.02.2016

Ish deputeti socialst Bukurosh Stafa i njohur si pëkrhaës i ish kryeministrit Fatos Nano, ka reaguar sot pas akuzave të Blushit, duke shprehur keqardhje për të. “Keqardhje e madhe per Ben Blushin.

Plas në PS. Elbasan, Ben Blushi-Taulant Ballës: Ti shko në Librazhd, këtu jam unë

Tetova Sot - 13.02.2016

Sa më shumë afron Kongresi i marsit, aq më shumë nxehen gjakrat brenda gjirit të Partisë Socialiste. Taulant Balla dhe Ben Blushi janë përfshirë në një debat në zgjedhjet që po organizohen në qytetin ...

VIDEO/ “Shko në Librazhd, atje e ke vendin”, debat mes Taulant Ballës dhe Blushit

Gazeta Tema - 13.02.2016

Video më poshtë tregon momentin e debatit mes Ben Blushit dhe Taulant Ballës në selinë e PS-së në Elbasan, ku sot po zhvilloheshin zgjedhjet për delegatët e Kongresit.

Hafizi rikonfirmon mbështetjen ndaj Blushit

Vision Plus - 13.02.2016

Deputetja socialiste Mimoza Hafizi përsërit mbështetjen per kolegun Ben Blushi, duke theksuar se mandati i Edi Rames ka mbaruar prej me shume se dy vjetësh e ne parti duhet te ketë zgjedhje.

Turisti Ben Blushi

Gazeta Tema - 13.02.2016

Nga Taulant Balla Me vjen mirë që Ben Blushin sot e solli në Elbasan ky proces kaq demokratik. Më vjen mirë që pas më shumë se dy vitesh mungese një deputet vjen në zonë për të vëzhguar procesin dhe ...

Zgjedhjet në PS, Mbyllet procesi i votimit, Balla: Blushi si Berisha, fyen punën e socialistëve

Ilirida - 13.02.2016

Ndërkohë që procesi i votimi ka përfunduar dhe pritet që të dalin rezultatet e zgjedhësve për delegatë të Kongresit të PS në 4 qarqe, Elbasan, Korçë, Fier dhe Berat, deputetit Taulant Balla tha në ...

Ja si Rama dhe Balla inskenuan sulm ndaj Blushit në Elbasan (VIDEO)

Tetova Sot - 13.02.2016

Zgjedhjet e delegatëve të PS-së në Elbasan, kanë shënuar edhe një incident mes një përkrahësi dhe deputetit Ben Blushi. Gjatë vizitave që po bënte Blushi, një prej personave që ndodhej aty ka sulmuar ...

Zgjedhja e delegatëve të PS-së, përplasje mes Ballës e Blushit në Elbasan

Lajme.al - 13.02.2016

Zgjedhjet për delegatët në Elbasan kanë qënë burim debati mes deputetëve socialistë të zonës Ben Blushi dhe Taulant Balla. Blushi është shprehur se delegatët nuk po votohen por janë zgjedhur, duke ...

Ben Blushi: Byroja e Hetimit pakt për të mos ndëshkuar korrupsionin në qeveri, Rama ndaloi duhanin në lokale dhe futi ...

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 07:45 Deputeti rebel Ben Blushi ishte dje qendra e gravitetit të oponencës ndaj qeverisë në Parlament. Nëse akuzat e Sali Berishës, Lulzim Bashës dhe rrethit të tyre kalojnë si ...

Kastriot Islami: Ja çfarë tha At Zef Pëllumbi kur mori vesh se Rama doli në krye të PS, tri grupet e sektit të tij në ...

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 08:03 Deputeti Kastriot Islami, gjatë një interviste për gazetën SOT, shprehet se Edi Rama po shkatërron plotësisht Partinë Socialiste.

Rivalë pa garë, Edi Rama sfidohet t’u nënshtrohet zgjedhjeve në parti

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 10:27 Edi Rama kërkon të rinovojë mandatin e tij partiak në shkelje të statutit, por shmangia e tij ka ndezur rivalitetin në Partinë Socialiste dhe ka hapur debatin për rrudhjen ...

Ish-gazetari, tani deputet, kritika medieve: Ja e vërteta për kongresin, s’kam negociuar mes Ramës dhe Blushit

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 16:52 Deputeti Alfred Peza, dikur gazetar, ka kritikuar ashpër mediat në lidhje me çështjen e kongresit dhe një prononcimi të tijin që sipas pretendimeve që ai ka, është ...

Statuti i PS, Tahiri "vjedh" përgjigjen e Majkos: Blushi ka të drejtë, por jam me Ramën!

SOT - 12.02.2016

Postuar: 12/02/2016 - 22:46 Ministri Tahiri pranoi ditën e sotme në “Zonë e Lirë” se PS e ka shkelur statutin e saj për mbledhjen e Kongresit dhe zgjedhjen e kryetarit, duke shtuar se ka ardhur koha ...

“Ja ç’tha At Zef Pllumi kur mësoi se Rama u bë kreu i PS”

Mapo - 12.02.2016

“Ja ç’tha At Zef Pllumi kur mësoi se Rama u bë kreu i PS” Postuar më: 12 Shkurt 2016 10:19 Deputeti i Partisë Demokratike, Kastriot Islami, në një intervistë për gazetën Sot, komenton nismën e ...

Rivalë pa garë; Edi Rama sfidohet t’u nënshtrohet zgjedhjeve në parti

Mapo - 12.02.2016

Rivalë pa garë; Edi Rama sfidohet t’u nënshtrohet zgjedhjeve në parti Postuar më: 12 Shkurt 2016 10:45 Edi Rama kërkon të rinovojë mandatin e tij partiak në shkelje të statutit, por shmangia e tij ka ...

Rivalë pa garë/ Edi Rama sfidohet t’u nënshtrohet zgjedhjeve në parti

Panorama - 12.02.2016

Kryeministri Edi Rama po kërkon të rinovojë një mandat 4-vjeçar në krye të Partisë Socialiste-forca më e madhe politike në Shqipëri- duke i dredhuar përfshirjes së tij në një proces zgjedhor.

Peza: Blushi të thotë kush kërcënon deputetët dhe unë lë mandatin

BalkanWeb - 12.02.2016

Deputeti socialist Alfred Peza kunder deputetit Blushi, ndonëse përsëriti 20 herë se “e kam mik”. Ne emisionin ‘Opinion’, te Blendi Fevziut, deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza i bëri një sfidë ...

Kritikat e Blushit ndaj qeverisë, Tahiri: Ka shkuar tepër larg

BalkanWeb - 12.02.2016

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri foli dje në emisionin ‘Top Story’ mbi vërejtjet e Ben Blushit, si për zgjedhjet brenda PS ashtu edhe për qeverisjen.

Zgjedhjet në PS, Alfred Peza: Duhet të respektohet statuti

ABC News - 12.02.2016

Deputeti i PS Alfred Peza është një tjetër zë që radhitet në mbështetje të kërkesës së Blushit për zgjedhje të reja në parti. Peza ka kërkuar respektim të statutit të partisë, i cili dikton mbajtjen ...

Rivalë pa garë; Edi Rama sfidohet t’u nënshtrohet zgjedhjeve në parti

BalkanWeb - 12.02.2016

Kryeministri Edi Rama po kërkon të rinovojë një mandat 4-vjeçar në krye të Partisë Socialiste-forca më e madhe politike në Shqipëri- duke i dredhuar përfshirjes së tij në një proces zgjedhor.

Zgjedhjet në PS, deputeti Peza: Statuti të respektohet gjithmonë, jemi në garë

Ora news - 12.02.2016

PS po respekton statutin dhe aktualisht në këtë parti ka garë. Ky është mendimi i deputetit Alfred Peza, i cili thotë se Rama e Blushi duhet të ulen e të bisedojnë në një tryezë për të ulur debatin ...

Peza sfidon Blushin: Iki nga PS nëse kërcënimi i deputetes është i vërtetë

Durres Lajm - 12.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza i bëri një sfidë kolegut të tij Ben Blushi që të zbulojë emrin e deputetes që është kërcënuar se do t’i pushonin vajzën nga puna nëse mbështeste tezat e tij.

Zv.kryeministri në hije: Jam I lumtur me fatin tim, përkrah Berishës

Gazeta Tema - 12.02.2016

Zëvendëskryeministri në hije, Kastriot Islami, i pyëtur nëse Ben Blushi do të ketë fatin e tij në Partinë Socialiste, pas rebelimit të fundit, thotë se, “çdo individ ka fatin e tij.

Rivalë pa garë; Edi Rama sfidohet t’u nënshtrohet zgjedhjeve në parti

Gazeta Tema - 12.02.2016

Edi Rama kërkon të rinovojë mandatin e tij partiak në shkelje të statutit, por shmangia e tij ka ndezur rivalitetin në Partinë Socialiste dhe ka hapur debatin për rrudhjen e demokracisë së brendshme ...

Teza e Blushit: 100 mijë janë më shumë 1 milion

Gazeta Tema - 12.02.2016

Nga Eduard Zaloshnja Ben Blushi ka kohë që ka nisur një sulm frontal ndaj Edi Ramës – si për qeverisjen që ky i fundit po i bën vendit, ashtu dhe drejtimin që po i bën PS-së.

Peza: Blush, thuaj emrin e deputetes që kërcënohet dhe unë dorëhiqem

Lajme.al - 12.02.2016

Në emisionin e Fevziut deputeti Peza e sulmoi deputetin Blushi, ndonëse përsëriti 20 herë se “e kam mik”. Deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza i bëri një sfidë kolegut të tij Ben Blushi që të ...

Blushi tallet me Ramën: Thotë se ka më shumë vende pune sesa qytetarë

Lajme.al - 12.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi ka folur sot në Kuvend për për Byronë Kombëtare të Hetimit. Blushi theksoi me ironi se reforma në drejtësi të bëhet, por drejtësi nuk do të ketë.

Kundër Ramës, dy deputete kërkojnë zgjedhje në PS, Dade-Hafizi letër Ruçit në mbështetje të Ben Blushit

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 08:06 Kristalizohet bërthama anti-Rama në Partinë Socialiste. Shtohet zërat e rëndësishëm në selinë rozë pro linjës së deputetit Ben Blushi, rivalit dhe sfidantit të vetëm që ...

Fatos Lubonja: Blushi duhet mbështetur në nismën e tij, pavarësisht se është shumë e vonuar

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 11:40 Ben Blushi duhet mbështetur në nismën e tij, pavarësisht se është shumë e vonuar. Kështu shkruan Fatos Lubonja në një editorial tek gazeta ‘Panorama’.

Blushi: Shtyrja e Reformës dhe Byrosë nga Kuvendi tregon se i druheni drejtësisë

Almakos - 11.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi ka lëshuar kritika të ashpra ndaj mazhorancës dhe opozitës në Kuvend që sipas tij po e shtyjnë në mënyrë të qëllimshme reformën në drejtësi dhe byronë e ...

Akuza e Blushit: Pakt që të mos ndëshkohen politikanët

Almakos - 11.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi ka lëshuar kritika të ashpra ndaj mazhorancës dhe opozitës në Kuvend që sipas tij po e shtyjnë në mënyrë të qëllimshme reformën në drejtësi dhe byronë e ...

Blushi: Reformë do të ketë, por jo drejtësi

LajmiFundit - 11.02.2016

Ndërsa në Kuvend po diskutohet për Byronë Kombëtare të Hetimit, fjalën e ka marrë edhe deputeti socialist Ben Blushi. Ai ka thënë se “duke shtyre reformen ne drejtesi, duke shtyre hetimin, po bindim ...

Blushi: Byroja e Hetimit s’duhet të jetë një pakt mes të korruptuarve

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 15:23 Deputeti Ben Blushi tha se ligjvënësit po shkojnë drejt një konsensusi për të mos zbatuar asnjë nga ligjet që miratohen në parlament.

Blushi: Se ndalojmë dot krimin të hyjë në parlament

ikub - 11.02.2016

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, deputeti socialist Ben Blushi foli për Byronë Kombëtare të Hetimit dhe reformën në drejtësi. Ai e krahasoi këtë reformë me atë të dekriminalizimit, për të cilin u ...

Blushi: Pakt për mos të hetuar e ndëshkuar politikanët

Top Channel - 11.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi ka akuzuar Kuvendin se me vonesën e miratimit të Byrosë Kombëtare të Hetimit po bind shqiptarët se ekziston një konsensus që të mos ketë hetim e ndëshkim për ...

Blushi: Ndonëse Dekriminalizimi është në fuqi, asnjë mandat nuk është ndërprerë

Albeu.com - 11.02.2016

Deputeti “rebel” Ben Blushi, gjatë diskutimit në Kuvend për Byronë Kombëtare të Hetimit , nënvizoi faktin se do të ketë reformë, por jo drejtësi. Deputeti socialist foli për Byronë Kombëtare të ...

Blushi- Ramës: Pas dekriminalizimit, më shumë kasapë sesa na duhen

Ina - 11.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi, i cili ka intensifikuar kritikat në drejtim të kryeministrit Edi Rama, të cilin e ka sfiduar për garën e kryetarit të partisë, ka ironizuar me të pas një deklarate ...

FOTOT/ Blushi sfidon hapur Ramën, "thur" plane me "grupin e tij të besuar", kryeministri i vëzhgon ...

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 20:26 Ben Blushi e ka sfiduar hapur Edi Ramën në garën për postin e kryetarit të Partisë Socialiste. Edhe pse nuk është vendosur ende nëse në Kongresin e 19 marsit do të votohet ...

Blushi sfidon Ramën, mbledh rreth vetes deputetë të majtë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.02.2016

Ben Blushi foli edhe sot në parlament kundër kryeministrit Edi Rama . Edhe pse nuk dihet nëse Blushi do të kandidojë për kryetar të PS-së, ai ka bërë për vete disa deputetë të së majtës.

Shkullaku: Rama ka frikë nga ballafaqimi me Blushin

Albeu.com - 11.02.2016

Gazetari Armand Shkullaku i ftuar në emisionin “Opinion” tha se Edi Rama ka frikë nga ballafaqimi me Ben Blushin . Sipas Shkullakut, Rama ia ka frikën ballafaqimit me Blushin por se nuk ia ka frikën ...

Peza: Ja çfarë mendoj për Ben Blushin

Albeu.com - 11.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste Alfred Peza , deklaroi në emisionin “Opinion”, se Ben Blushin e ka më shumë mik se Edi Ramën. Ai tregoi se sot ka ngrënë drekë me Blushin .

Alfred Peza sfidon hapur Blushin: Trego kërcënuesin, nuk qëndroj asnjë sekondë në PS, nëse ke të drejtë!

SOT - 11.02.2016

Postuar: 11/02/2016 - 23:01 Alfred Peza ka sfiduar publikisht Ben Blushin për deklaratën publike se është kërcënuar një deputete që mbështet sfidantin e Ramës.

Preç Zogaj: Kritikat e Blushit me vend!

Albeu.com - 11.02.2016

Analisti dhe shkrimtari Preç Zogaj duke komentuar kritikat e Blushit , u shpreh në "Opinion" se deputeti socialist po kritikon me vend. Për Zogajn, Blushi po kritikon koncensionet dhe keqqeverisjen e ...

Koçi: Procesi zgjedhor në PS duhet të ishte bërë pas zgjedhjeve parlamentare

Ora news - 11.02.2016

I njohur si një nga njerëzit që kur ka ngritur zërin për statutin e PS të tjerët ose kanë heshtur ose kanë dalë kundër tij, Petro Koci jep sot gati 9 vite pas largimit nga kjo parti një opinion për ...

Koçi: Procesi zgjedhor në PS duhet të ishte bërë pas zgjedhjeve parlamentare

Botasot - 11.02.2016

I njohur si një nga njerëzit që kur ka ngritur zërin për statutin e PS të tjerët ose kanë heshtur ose kanë dalë kundër tij, Petro Koçi jep sot gati 9 vite pas largimit nga kjo parti një opinion për ...

Tom Doshi dhe shprehja ‘a quhesh me dy herë?’

Mapo - 11.02.2016

Tom Doshi dhe shprehja ‘a quhesh me dy herë?’ Postuar më: 11 Shkurt 2016 09:56 Ben Blushi duhet mbështetur në nismën e tij, pavarësisht se është shumë e vonuar.

“Blushi”, Lubonja: Të mbështetet brenda partisë, do ishte kontribut

BalkanWeb - 11.02.2016

Ben Blushi duhet mbështetur në nismën e tij, pavarësisht se është shumë e vonuar. Kështu shkruan Fatos Lubonja në një editorial tek gazeta ‘Panorama’.

Për një reflektim më të thellë të denoncimit Blushi

Panorama - 11.02.2016

FATOS LUBONJA * Letra e Blushit mbi shkeljet e statutit në Partinë Socialiste është një dokument që do ta quaja historik për ata që nesër do të duan të studiojnë gjendjen e partive në Shqipëri pas 25 ...

A po luan teatër Ben Blushi?

BalkanWeb - 11.02.2016

NGA MENTOR KIKIA* Ben Blushit mediat i kanë hapur dyer e dritare. Në kohën kur spektakli “Portokalli” në Top Channel nuk ka filluar ende, “Blushi” është programi më i shikuar në ekranet shqiptare.

FOTOLAJM/ Blushi ka mbështjen e katër deputetëve në grupin e PS?

Panorama - 11.02.2016

Ben Blushi nuk është i vetëm në betejën e nisur për të marrë drejtimin e Partisë Socialiste përmes një gare me Edi Ramën me parimin ‘një anëtar një votë’.

Fjalimi i Blushit/ “Byroja e Hetimit po përdoret për të marrë një vizë amerikane”

Panorama - 11.02.2016

Deputeti i partisë Socialiste Ben Blushi ka vijuar nga foltorja e Kuvendit me akuzat e tij për qeverinë, duke ironizuar kryeministrin e vendit Edi Rama për vendet e punës që “janë më shumë se sa ka ...

Blushi: Bëjmë ligje dhe si zbatojmë, kjo ndodhi me dekriminalizimin! Kjo do ndodhë me Byronë dhe reformën në drejtësi

Botasot - 11.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi i është kthyer kritikave në drejtim të Qeverisë dhe Kryeministrit Edi Rama gjatë debatit mbi Byronë Kombëtare të Hetimit.

Blushi- Ramës: Pas dekriminalizimit, më shumë kasapë sesa na duhen

Mapo - 11.02.2016

Blushi- Ramës: Pas dekriminalizimit, më shumë kasapë sesa na duhen Postuar më: 11 Shkurt 2016 15:56 Deputeti socialist Ben Blushi, i cili ka intensifikuar kritikat në drejtim të kryeministrit Edi ...

Blushi: Shtyrja e Reformës në Drejtësi, pakt që të mos ketë ndëshkim për zyrtarët

BalkanWeb - 11.02.2016

TIRANE – Deputeti Ben Blushi kritikoi mazhorancën dhe opozitën në Kuvend, pasi sipas tij po e shtyjnë në mënyrë të qëllimshme reformën në drejtësi dhe byronë e hetimit, duke krijuar perceptimin se po ...

Blushi- Ramës: Pas dekriminalizimit, më shumë kasapë sesa na duhen

Botasot - 11.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi, i cili ka intensifikuar kritikat në drejtim të kryeministrit Edi Rama, të cilin e ka sfiduar për garën e kryetarit të partisë, ka ironizuar me të pas një deklarate ...

Blushi: Reforma në drejtësi dhe byroja njësoj si dekriminalizimi

ABC News - 11.02.2016

Përballë dy krahëve të politikës shqiptare që debatojnë prej muajsh në lidhje me reformën në drejtësi dhe Byronë Kombëtare të Hetimit, Ben Blushi ofroi një këndvështrim të tretë.

Blushi: Deputetët pakt për të mos u ndëshkuar, Bylykbashi: Ata që preken, të ikin që sot

Ora news - 11.02.2016

Deputeti socialist, Ben Blushi, ka kritikuar mazhorancën dhe opozitën se po shtyjnë zbatimin e ligjit të dekriminalizimit, reformën në drejtësi dhe Byronë Kombëtare të Hetimit për t’i thënë ...

FOTOT/ Blushi formon “grupin e tij parlamentar”, Rama “i vëzhgon”

Panorama - 11.02.2016

Ben Blushi e ka sfiduar hapur Edi Ramën në garën për postin e kryetarit të Partissë Socialiste. Edhe pse nuk është vendosur ende nëse në Kongresin e 19 marsit do të votohet për kryetar, Blushi ka ...

“Tradhtia” e Blushit: Ja çfarë sheh në celular

Mapo - 11.02.2016

“Tradhtia” e Blushit: Ja çfarë sheh në celular Postuar më: 11 Shkurt 2016 20:45 Deputeti Ben Blushi është kapur “mat” nga paparacët sot në Parlament. Të gjithë mund të mendonin se shqetësimi kryesor ...

Fotot: Zbulohet “klani” i Blushit në PS

Mapo - 11.02.2016

Fotot: Zbulohet “klani” i Blushit në PS Postuar më: 11 Shkurt 2016 21:02 Ben Blushi ka qenë tepër aktiv sot në Parlament. Pasi kryeministri Edi Rama ka zbritur nga “Olimpi” i parlamentit për të folur ...

Alfred Peza: Blushin e kam më mik se Ramën

Mapo - 11.02.2016

Alfred Peza: Blushin e kam më mik se Ramën Postuar më: 11 Shkurt 2016 22:09 Deputeti socialist Alfred Peza deklaron në “Opinion” se ka më mik deputetin Ben Blushi se sa Kryeministrin Edi Rama.

FOTOT/ Rama dhe Blushi mbajnë distancë, Ruçi bën “ndërmjetësin”

Panorama - 11.02.2016

Marrëdhënia mes Edi Ramës dhe Ben Blushit duket e ngrirë. Kryeministri dhe deputeti i PS-së kanë pasur ulje dhe ngritje në raportet e tyre që prej vitit 2009, kur pas humbjes së zgjedhjeve Rama nuk ...

Alfred Peza: Blushin e kam më mik se Ramën

Botasot - 11.02.2016

Deputeti socialist Alfred Peza deklaron në “Opinion” se ka më mik deputetin Ben Blushi se sa Kryeministrin Edi Rama. “E kam më mik se Ramën. Hëngra drekë me të, por kjo nuk më ndalon të them mendimet ...

VIDEO/ Deputetja e kërcënuar pro Blushit, Peza: Iki nga PS nëse nuk ndëshkohet kërcënuesi

Panorama - 11.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza ka deklaruar gjatë emisionit “Opinion” se është gati të dorëzojë mandatin e deputetit nëse vërtetohet se, ka pasur kërcënim të një deputeteje brenda PS-së.

Provokimi për Ben Blushin: Po me dy herë, a quhesh?

Gazeta Tema - 11.02.2016

Gazeta Dita është hapur sot me një shkrim për Ben Blushin. Ajo përdor një titull provokuese, “A quhesh me dy herë”, që zakonisht përdoret për meshkujt që bëhen homoseksualë, duke iu referuar faktit ...

Fatos Lubonja: Rama, një njeri i rëndomtë autoritar dhe sadomazokist

Gazeta Tema - 11.02.2016

Fatos Lubonja ka analizuar sot në një shkrimtë gjatë tek Panorama, kritikat e Ben Blushit për shkeljen e statutit të PS-së. Sipas tij, dokumenti i Blushit është historik, pasi tregon se si ...

Blushi: Byroja e Hetimit po përdoret për të marrë një vizë amerikane

Gazeta Tema - 11.02.2016

Ben Blushi u është rikthyer sot nga foltorja e Kuvendit sulmeve ndaj kryeministrit Rama dhe qeverisë. Ai ka ironizuar Ramën për “vendet e shumta të punës që janë më shumë se numri i qytetarëve”.

FOTOT/ Rama, Blushi dhe Gramoz Ruçi në mes

Gazeta Tema - 11.02.2016

Marrëdhënia e Edi Ramës me Ben Blushit duket e ngrirë, pas akuzave të forta të këtij të fundit kohët e fundit dhe sfidës që i ka lëshuar për kreun e partisë.

Alfred Peza sfidon Blushin: Lë mandatin nëse pretendimi i tij për kërcënimet e Ramës është i vërtetë

Gazeta Tema - 11.02.2016

Alfred Peza ka sfiduar publikisht Ben Blushin për deklaratën publike se është kërcënuar një deputete që mbështet sfidantin e Ramës. Në emisionin Opinion, Peza tha se kjo nuk është e vërtet dhe për ...

Blushi: Po, kam një projekt për një parti të re politike

Ina - 10.02.2016

Deputeti socialist dhe kandidati për kreun e PS-së, Ben Blushi është shprehur haptasi se ka një projekt për një parti politike. Gjatë intervistës së dhënë në emisionin Studio e Hapur, Ben Blushi ka ...

Deputetët socialistë raport për ministrat e akuzuar, strategjia e re për ndryshimin e qeverisë dhe 4 anëtarët e tjerë ...

SOT - 10.02.2016

Postuar: 10/02/2016 - 07:39 Java politike ka startuar me hapjen e siparit të llogaridhënies së ministrave të kabinetit “Rama”, para deputetëve të grupit paralamentar socialist.

Pas Hafizit edhe Dade mbështet Ben Blushin, kërkon zgjedhje për kryetarin, lëkunden pozitat e Ramës në PS

SOT - 10.02.2016

Postuar: 10/02/2016 - 08:08 Dobësohen më tej pozitat e Edi Ramës në krye të Partisë Socialiste. Gazeta “Sot” paralajmëroi disa ditë më parë, se përpos Mimoza Hafizit janë edhe një grup deputetësh, të ...

Dade kundër Majkos: U bë Kryeministër se u zbatua statuti

Albeu.com - 10.02.2016

Deputetja Arta Dade ka reaguar në lidhje me qëndrimin që ish-kryeministri Pandeli Majko ka mbajtur në lidhje me kërkesën e deputetit të PS-së, Ben Blushi , për mbajtjen e zgjedhjeve për kreun e PS-së ...

Ben Blushi: Edi Rama po kërcënon mbështetësit e mi, paralajmëroi një deputete se do i hiqte vajzën nga puna nëse ...

SOT - 10.02.2016

Postuar: 10/02/2016 - 08:26 Deputeti rebel i Partisë Socialiste, Ben Blushi, vijon të sëkëlldisë Edi Ramën dhe kupolën e selisë rozë, duke dominuar aktualitetin politik me debatin për legjitimitetin ...

Blushi: Po, kam një projekt për një parti të re politike

Lajm - 10.02.2016

Deputeti socialist dhe kandidati për kreun e PS-së, Ben Blushi është shprehur haptasi se ka një projekt për një parti politike. Gjatë intervistës së dhënë në emisionin Studio e Hapur, Ben Blushi ka ...

Dade del në krah të Blushit: Majko, me statutin e PS-së u zgjodh kryeministër

Almakos - 10.02.2016

HERION MESI Ben Blushi vijon të gjejë përkrahës brenda socialistëve në nismën e tij për zhvillimin e zgjedhjeve për kryetar të Partisë Socialiste në Kongresin e PS-së që do të mblidhet më 19 mars.

Arta Dade del hapur pro Blushit

Ina - 10.02.2016

Ben Blushi ka kohë që e deklaron se në Partinë Socialiste nuk është vetëm, në betejën e tij për të sfiduar Edi Ramën për postin e kryetarit. Disa ditë më parë, deputetja e Shkodrës Mimoza Hafizi, u ...

Dy deputetet e PS, letër Rucit: Të votohet për kryetarin

LajmiFundit - 10.02.2016

Dy deputete te PS, Arta Dade dhe Mimoza Hafizi, pasi mbështetën publikisht qëndrimet e Ben Blushit për respektimin e statutit dhe mbajtjen e zgjedhjeve për kryetar të Partisë Socialiste, i kanë ...

Dade kundër Majkos: U bë Kryeministër se u zbatua statuti

Panorama - 10.02.2016

Qëndrimi i mbajtur nga ish-kryeministri Pandeli Majko në lidhje me kërkesën e deputetit të PS-së, Ben Blushi, për mbajtjen e zgjedhjeve për kreun e PSsë dhe respektimin e statutit në parti, ka sjellë ...

“Ja pse nuk iki nga PS, edhe nëse nuk bëhen zgjedhjet”

Mapo - 10.02.2016

“Ja pse nuk iki nga PS, edhe nëse nuk bëhen zgjedhjet” Postuar më: 10 Shkurt 2016 09:16 Ben Blushi e akuzoi Ramën se po emëron nga zyra e tij, delegatët e kongresit.

Dade mbështet Blushin: Majko u bë kryeministër falë statutit

Mapo - 10.02.2016

Dade mbështet Blushin: Majko u bë kryeministër falë statutit Postuar më: 10 Shkurt 2016 09:30 Deputetja socialiste Arta Dade, ka shprehur hapur dje mbështetjen e saj për Ben Blushin.

Dade “Pro” Ben Blushit për garën në parti: Të gjithë duhet të jemi për zbatimin e statutit të PS dhe ligjit

BalkanWeb - 10.02.2016

NGA DARINA TANUSHI* TIRANË- Problemet e brendshme të Partisë Socialiste dhe debatet që janë hapur së fundi u bënë dje temë diskutimi në mbledhjen e Komisionit parlamentar të Politikës së Jashtme.

Blushi: Nuk jam vetëm në betejën me Ramën, do të ketë surpriza

ABC News - 10.02.2016

Ben Blushi ka deklaruar dje se nuk eshte vetëm në betejën me Edi Ramën. Ai tha se shume shpejt do të thyhet heshtja në PS dhe përkrah do të ketë shumë socialistë që do ta mbështesin.

Kritika për Shëndetësinë, Blushi: Ja historia ime personale tek Onkologjiku

BalkanWeb - 10.02.2016

TIRANË- Deputeti socialist Ben Blushi në “Studio e Hapur” kritikoi ashpër situatën ne shëndetësi. Sipas tij, premtimi për shëndetësi falas nuk është bërë realitet, nderkohe që mungesa e ilaceve po ...

Letra: Pas Hafizit, edhe Arta Dade del hapur pro Blushit

Mapo - 10.02.2016

Letra: Pas Hafizit, edhe Arta Dade del hapur pro Blushit Postuar më: 10 Shkurt 2016 18:03 Ben Blushi ka kohë që e deklaron se në Partinë Socialiste nuk është vetëm, në betejën e tij për të sfiduar ...

REPLIKAT/ Kaç Islami sulmon Majkon pse nuk mbështet Blushin: Ai është vemje

Gazeta Tema - 10.02.2016

Në mbledhjen e djeshme të Komisionit të Jashtëm, Kastriot Islami, apo siç njihet ndryshe edhe zëvendëskryeministri në hije, ka hapur debat për zgjedhjet brenda PS-së.

Blushi: Nuk jam vetëm në betejën me Ramën, do të ketë surpriza

Tetova Sot - 10.02.2016

Ben Blushi ka deklaruar dje se nuk eshte vetëm në betejën me Edi Ramën. Ai tha se shume shpejt do të thyhet heshtja në PS dhe përkrah do të ketë shumë socialistë që do ta mbështesin.

10 arsye pro dhe 10 kundër, për përballjen Blushi-Rama

Gazeta Tema - 10.02.2016

Nga Edmond Arizaj Blushi perballe Rames? 1) Po. Sepse u tregohet atyre 20 vjecareve qe po marrin teserat sot, se mund te jene edhe drejtuesit e PS neser 2) Po.

A po luan teatër Ben Blushi?

Durres Lajm - 10.02.2016

Ben Blushit, mediat i kanë hapur dyer e dritare. Në kohën kur spektakli “Portokalli” në Top Channel nuk ka filluar ende, “Blushi” është programi më i shikuar në ekranet shqiptare.

A po luan teatër Ben Blushi?

Gazeta Tema - 10.02.2016

Nga Mentor Kikia Ben Blushit mediat i kanë hapur dyer e dritare. Në kohën kur spektakli “Portokalli” në Top Channel nuk ka filluar ende, “Blushi” është programi më i shikuar në ekranet shqiptare.

Blushi: Koalicioni me LSI nuk po prodhon reforma, por plaçkitjen e vendeve të punës

Lajme.al - 10.02.2016

Ben Blushi thotë se Koalicioni mes PS-LSI nuk po funksionon siç duhet, pasi sipas tij ai është kufizuar, jo në bërjen e reformave, por në plaçkitjen e vendeve të punës.

Pandeli Majko: Blushi ka të drejtë, statuti është shkelur, nëse reforma bie Shqipëria hyn në kaos politik dhe në ...

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 07:59 Deputeti socialist, Pandeli Majko, ka pranuar dje se statuti i Partisë Socialiste është shkelur. Në një intervistë për Sokol Ballën në “Top Story”, ai u shpreh se në këtë ...

Rama raporton bashkë me tre ministra para deputetëve për koncesionet dhe socialistët e papunë, ja debatet dhe akuzat me ...

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 08:04 Kryeministri Edi Rama dorëzohet para grupit parlamentar socialist. Pas gati dy vitesh përplasje, mosmarrëveshje dhe tensione, Rama ka lëshuar ministrat më të akuzuar për ...

Rama braktis mbledhjen pasi rivali i tij merr fjalën, Blushi: Në PS duhet të ketë konkurrencë, po mbahet peng nga ...

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 08:14 Kryeministri Edi Rama vijon t’i shmanget Ben Blushit. Teksa ky i fundit prej muajsh kërkon që në parti të ketë zgjedhje, edhe dje Rama i është shmangur deklaratës dhe ...

Majko: Statuti u shkel, por jam me Ramën

Almakos - 09.02.2016

Ish-kryeministri Pandeli Majko i ftuar në “Top Story”-n e kësaj të hëne përballë gazetarit Sokol Balla del i hapur në krah të kryesocialistit Edi Rama, pavarësisht se e pranon se kritikat e Ben ...

Tre ministrat raportojnë para deputetëve, shmanget letra e Blushit

Almakos - 09.02.2016

Raportimi i tre ministrave të qeverisë, atij të Energjisë, Damian Gjiknuri, të Ekonomisë Arben Ahmetaj, si dhe ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, nuk ka kaluar pa debate dhe shqetësime të ...

Blushi: Ja shkeljet e statutit e Kushtetutës. Mungesë transparence në fonde

Almakos - 09.02.2016

Letra për deputetët Nenet – Sipas deputetit Blushi deri më tani janë shkelur këto nene të statutit: 3, 4, 6, 17, 24, 25, 26, 27, 29, 30, 32, 42 dhe 51 “Me shpresën e arsyeshme tek arsyeja!”.

Batuta e ironi për statutin e PS, Islami: Blushi është Don Kishoti, Eduardi është Sanço Panço

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 15:56 Në pritje të mbërritjes së ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila ishte thirrur në Komisionin e Jashtëm në një seancë dëgjimore me deputetët mbi debatin e ...

Dade në krah të Blushit

Albeu.com - 09.02.2016

Sikundër kërkon prej kohësh Ben Blushi për zbatimin e statutit të partisë, në krah i ka dalë deputetja socialiste Arta Dade . Në Komisionin e Jashtëm, Dade nuk ka nguruar të shprehë qëndrimin e saj.

Zgjedhjet brenda PS, Dade mbështet Blushin: Të zbatohet statusi i partisë

ikub - 09.02.2016

Deputetja socialiste Arta Dade mendon se duhet të zbatohet statusi i partisë, kërkesë e shprehur edhe nga deputeti Ben Blushi. Ajo nuk ka nguruar të shprehet në një bisedë informale me kolegët, ...

Blushi: Rama po ushtron terror ndaj atyre që më mbështesin, ja si e kërcënuan drejtoreshën

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 21:19 Ben Blushi: Nëse s'do ketë zgjedhje, do vazhdoj të jem ai që jam, dua të modernizoj PS, Rama po e centralizon Ben Blushi ka pohuar se do të vazhdojë të jetë pjesë e PS, ...

Blushi: Nuk ndihem i vetëm, fuqia ime për kryetar partie të matet me votë

Almakos - 09.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi thotë se nuk është i vetmi person që kërkon të bëhen zgjedhjet për kryetar partie. Në një intervistë të dhënë mbrëmjen e sotme në News 24, Blushi këmbëngul ...

Blushit nuk i pëlqen teksti, replika me gazetaren: Kush ta ka shkruar? Kush tha që s’kam fituar beteja?

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 21:46 Deputeti socialist, i ftuar te “Studio e Hapur” e drejtuar nga gazetarja Eni Vasili, ka replikuar me këtë të fundit për fillimin e tekstit që prezantonte profilin e ...

Blushi: Rama kërcënon deputetet që të mos më votojnë

Albeu.com - 09.02.2016

Deputeti i PS-së që ka shfaqur hapur ambicien për të garuar për kryetar partie në muajin mars Ben Blushi ka rrëfyer në "Studio e Hapur" se Rama ka nisur të kërcënojë deputetet që të mos e votojnë.

Blushi: Në PS ka terror, kolegia më tha ‘s’të mbështes se më heqin vajzën nga puna”

LajmiFundit - 09.02.2016

Deputeti deklaron se partia e zgjedhur prej tij vullnetarisht nuk është më e hapur. Blushi thotë se në PS është cenuar parimi i zgjedhjeve dhe transparencës dhe është mbjellë terrori.

A do kërkosh postin e kryeministrit? Ben Blushi humb "durimin": Më duket sikur jam para një anëtareje të PS

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 22:17 “A do kërkosh postin e kryeministrit nëse zgjidhesh kryetar partie”. Ben Blushit duket se i mbaroi durimi pasi u pyet disa herë nga gazetarja Eni Vasilit se nëse do të ...

Blushi i nxjerr "të palarat" Ramës: Largoi personalitet e PS dhe i zëvendësoi me biznesmenë të inkriminuar, ...

SOT - 09.02.2016

Postuar: 09/02/2016 - 22:17 Deputeti Ben Blushi ka akuzuar kryetarin e PS dhe njëherësh kryeministrin Edi Rama se ka larguar personalitet e socialistëve, për t'i zëvendësuar me biznesmenë e njerëz të ...

Blushi: Edi Rama, i pafytyrë, plan për zgjedhje me proklamacion

ikub - 09.02.2016

Deputeti i PS-së, Ben Blushi, akuzoi kryetarin e partisë, Edi Rama se po përgatitet që të bëjë zgjedhje me proklamacion. Sipas tij, Edi Rama është i pafytyrë. "Edi Rama është i pafytyrë.

Blushi: Ja pse jam kundër Edi Ramës

Albeu.com - 09.02.2016

Deputeti i PS-së Ben Blushi ka dhënë disa arsye se pse sot është kundër Ramës. Ai tha se nuk është zbatuar statusi i partisë. Blushi theksoi se anëtarësia nuk voton dhe për rrjedhojë nuk merr pjesë ...

Kodheli rreshtohet kundër Blushit: Ndocajt i’a pagova unë kafen në fushatë

Panorama - 09.02.2016

Mimi Kodheli, ministrja e Mbrojtjes në një intervistë në Shih Programin, të Enkel Demit, në TVSH flet për akuzat e Ben Blushit dhe përfshirjen në listën e kandidatëve për deputetë të Eduart Ndocajt.

Grupi i PS, deputetët: Anuloni koncesionet. Ministrat: E pamundur!

BalkanWeb - 09.02.2016

NGA DARINA TANUSHI* Tri ministra të qeverisë “Rama” raportuan dje në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, pas kërkesës së deputetes Arta Dade, dy mbledhje më parë.

Mbledhja me dyer të mbyllura në PS, deputetët kërkojnë sqarime për statutin e partisë, Ruçi: Do flasim në Kongres

BalkanWeb - 09.02.2016

TIRANË- Gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura të grupit parlamentar të PS-së kanë raportuar ministrat për punën e tyre në 3 sektorë: shëndetësi, energjetikë dhe ekonomi.

Ministrat raportojnë para grupit, zbardhet debati për koncesionet

Panorama - 09.02.2016

Tre ministrat kryesorë të qeverisë Rama kanë nisur raportimet e tyre para deputetëve socialistë dje në mbledhjen e Grupit Parlamentar. Ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ministri i Energjetikës, ...

Majko: Jam kundër Blushit edhe pse ka të drejtë

Mapo - 09.02.2016

Majko: Jam kundër Blushit edhe pse ka të drejtë Postuar më: 09 Shkurt 2016 09:18 “Unë mendoj se problemet e Blushit në lidhje me statutin janë të drejta.

Dokumenti i Blushit: Të gjitha shkeljet e Statutit dhe Kushtetutës

Mapo - 09.02.2016

Dokumenti i Blushit: Të gjitha shkeljet e Statutit dhe Kushtetutës Postuar më: 09 Shkurt 2016 09:28 Letra e Blushit për deputetët: “Jam i bindur se, shkeljet e gati një të tretës së neneve të ...

Dade kërkon respektimin e statutit për zgjedhjet, batuta me deklaratën e Majkos

Ora news - 09.02.2016

Kërkesa e Ben Blushit për mbajtjen e zgjedhjeve në PS dhe deklarata e një ditë më parë e ish-kryeminstrit Pandeli Majko se vërejtjet e tij ishin të drejta, por se mbështeste Edi Ramën, nuk janë lënë ...

Loja me dy porta e Majkos në sfidën Rama-Blushi

ABC News - 09.02.2016

Deklarata Pandeli Majkos se mbështeste Edi Ramës, ndonëse se i dha të drejtë Ben Blushit për shkeljet në statutin e PS, është komentuar mes deputetëve të majtë e të djathtë në Komisionin e Jashtëm të ...

Ben Blushi në “Studio e Hapur” të Eni Vasilit, sonte në orën 21:00

BalkanWeb - 09.02.2016

TIRANE – Sonte në orën 21:00 në “Studio e Hapur” të Eni Vasilit, Ben Blushi dhe historia që përsëritet. A është Partia Socialiste në krizë? A i ka tradhtuar ajo bindjet e së majtës? Lëvizja e re ...

Ben Blushi: Ja pse u prisha me Edi Ramën, po projektoj PS-në e 2020-ës

BalkanWeb - 09.02.2016

*“Pafytyrësia e Ramës, po bëhet gati të bëjë zgjedhje me dorën ngritur” *“Unë garoj për kreun e PS, vendimin për kryeministrin e merr PS të nesërmen pas zgjedhjeve” *“Do kërkoj open primary, të ...

Kërcënimi: “Nëse mbështet Blushin, do të heqin vajzën nga puna”

Mapo - 09.02.2016

Kërcënimi: “Nëse mbështet Blushin, do të heqin vajzën nga puna” Postuar më: 09 Shkurt 2016 21:30 Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi, gjatë një interviste të dhënë sot në mbrëmje për gazetaren ...

Blushi flet për afrimin e Nanos në PS dhe koalicionin me LSI-në (VIDEO)

Panorama - 09.02.2016

Deputeti kontrovers i PS-së, Ben Blushi ka rrëfyer në “Studio e Hapur” se një deputete e PS-së është kërcënuar se do t’ia heqin vajzën nga puna nëse e mbështet atë në Kongresin e PS-së.

Blushi: E sëmura me kancer s’gjente ilaçe te spitali që përuroi Rama

Panorama - 09.02.2016

Deputeti i PS-së, Ben Blushi rrëfeu te “Studio e Hapur” një histori rrëqethëse me barnat për të sëmurët me kancer, të cilat rimbursohen nga shteti. Blushi tha se një komisionere e PS-së në Elbasan e ...

Kur Blushi ankohej në Ambasadën amerikane për Ramën dhe Doshin

Gazeta Tema - 09.02.2016

Në kabllogramet e Ambasadës amerikane në Tiranë që rodhën nëpërmjet Wikileaks gjendet edhe një kabllogram i klasifikuar si material konfidencial që duhej deklasifikuar në 2019.

Marko Bello: E mirëkuptoj Blushin që na “tradhtoi” dhe Kaçin që kaloi me PD-në

Gazeta Tema - 09.02.2016

Ish-deputeti i PS-së, Marko Bello, i cili ka qenë pjesë e grupit të ashtuquajtur LMN, ka folur për zhvillimet e fundit në këtë parti. Ai thotë për portalin Tesheshi.com, se e mirëkupton si Blushin që ...

Arta Dade në krah të Blushit?

Gazeta Tema - 09.02.2016

Arta Dade është një nga deputetet socialiste që mendon se statuti i partisë duhet të respektohet për zgjedhjen e kryetarit, ashtu siç kërkon prej kohësh Ben Blushi.

BATUTAT/ Deputetët e majtë dhe të djathtë, humor me deklaratat e Majkos për “kokëderrin” Rama

Gazeta Tema - 09.02.2016

Intervista e deputetit Pandeli Majko mbrëmjen e djeshme theu ndarjen politike në mbledhjen e Komisionit të Jashtëm, pasi demokratët u përfshinë në komente për atë që po ndodh në Partinë Socialiste ...

Ben Blushi: Jam vetëm apo jo në betejën time, këtë do e tregojë koha. Por Rama po i kercenon me heqje nga puna

Gazeta Tema - 09.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi tha se ai nuk ndihet i vetëm në betejën e tij për të patur zgjedhje për postin e kreut të PS-së. Deputeti socialist, në një intervistë për Eni Vasilin, tha se ka ende ...

Marko Bello: Rama është mjeshtër i spekulimit dhe i intrigës

Lajme.al - 09.02.2016

Nga Eva Gjura Këto ditë, emri i Marko Bellos është artikuluar jo pak. Si ish-deputet dhe pjesë e strukturave të larta të PS-së, ai ishte një prej emrave që iu kundërvu Ramës pas humbjes së zgjedhjeve ...

Edi Rama paralajmëron deputetët dhe anëtarësinë: Mos shkoni pas Ben Blushit se do t’ju marrë dallga

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 07:39 Deputeti rebel Ben Blushi vijon të turbullojë ujërat në Partinë Socialiste. Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar dje deputetët, eksponentët e partisë dhe anëtarësinë që ...

PS mbledh grupin parlamentar në 13:00, pritet raportim i ministrave

LajmiFundit - 08.02.2016

Në orën 13:00 në selinë e PS-së do të mblidhet Grupi Parlamentar ku pritet të ketë një raportim të ministrave të kabinetit qeveritar. Disa deputetë socialistë kërkuan në mbledhjet e mëparshme ...

Rama: Dyfishimi i partisë, që të zhbëjmë frontin e kundërshtarëve

Almakos - 08.02.2016

Kundërshtarët – Reformat tona kanë krijuar, dhe kjo është e natyrshme, një front kundërshtie, e cila ka mbledhur forca të ndryshme, individë të ndryshëm, për arsye të ndryshme kundër reformave Majko ...

PS mbledh sot Grupin Parlamentar, pritet të ketë raportime të gjata të ministrave

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 11:04 Partia Socialiste pritet të mbledh ditën e sotme Grupin Parlamentar. Mësohet se ky takim do të mbahet në orën 13:00, ndërsa bëhet e ditur se do të ketë raportime të gjata ...

PS mbledh grupin parlamentar sot në 13:00, pritet raportim i ministrave

ikub - 08.02.2016

Rreth orës 13:00 të ditës së sotme në selinë e Partisë Socialiste pritet që të mblidhet Grupi Parlamentar. Në mbledhje mësohet se do të ketë një raportim të ministrave të kabinetit qeveritar.

Rama mbledh ministrat në selinë e PS-së, raportojnë para deputetëve

LajmiFundit - 08.02.2016

Pas pakënaqësive të disa deputetëve të grupit të tij parlamentar, kryeministri Rama ka thirrur minitrat e tij që të raportojnë për punët para grupit. Mësohet se në mbledhjen e sotme të zhvilluar në ...

Blushi paraqet 10 faqe material me shkelje të statutit të PS

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 15:10 Në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS, ku ministrat japin llogari para deputetëve, “rebeli” Ben Blushi ka paraqitur para të gjithë Partisë Socialiste një dokument me 10 ...

Blushi: S’ka ka drejtësi nëse partitë nuk janë të hapura, PS nuk mbledh forumet prej 3 vjetësh

Almakos - 08.02.2016

Partia Socialiste, nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës në selinë rozë. Gjatë këtij takimi mësohet se kanë raportuar lidhur me punën e tyre disa ministra të ...

Blushi: PS nuk është e Ramës!

Albeu.com - 08.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi , deklaroi para mediave se Partia Socialiste nuk është e Edi Ramës. “Në rastin kur PS nuk bën zgjedhje, demokracia e saj e brendshme është e cënuar.

Blushi dokument për statutin e PS: Ka shkelje në 30 % të neneve

ikub - 08.02.2016

Deputeti i PS-së, Ben Blushi ka dalë në një konferencë për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar socialist. Gjatë mbledhjes Blushi ka paraqitur një raport prej 10 faqesh ku tregohen shkeljet e ...

Përfundon mbledhja në PS, Blushi: 30 % e neneve të statutit janë shkelur

LajmiFundit - 08.02.2016

Deputeti socialist Ben Blushi ka përgatitur nje dosje me anë të së cilës vërteton se statusi i Partisë Socialiste është skelur në të paktën 30% të neneve.

Blushi përsëri ‘sulmon’ Ramën

Ina - 08.02.2016

Në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS, ku ministrat japin llogari para deputetëve, “rebeli” Ben Blushi ka paraqitur para të gjithë Partisë Socialiste një dokument me 10 faqe, ku tregohen të gjitha ...

Rama i përgjigjet Blushit nëpërmjet Gjylametit: Kongresi do vendosë për kryetarin

Albeu.com - 08.02.2016

Pas akuzave të bëra publike nga Ben Blushi, kryeministri Rama ka folur nëpërmjet deputetes Blerina Gjylameti, ku bën me dije se do të jetë Kongresi , i cili do të vendosë për kryetarin .

Blushi kritikon sërish: Mandati i Ramës në krye të PS është i paligjshëm prej 7 vjetësh

Almakos - 08.02.2016

Partia Socialiste, nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës në selinë rozë. Gjatë këtij takimi mësohet se kanë raportuar lidhur me punën e tyre ministrat Arben ...

Mblidhet grupi i PS, Blushi “rebelohet” sërish: Të çlirojmë partinë nga diktati

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën Rama ia kthen Blushit: Kritikat na vijnë nga sehirxhinjtë Blushi: Albin Kurti është martir, jo politikan Blushi: Referendum për reformën në drejtësi Blushi nga Korça: Shqiptarët ...

Rama mbledh ministrat, japin llogari para deputetëve të PS-së

Lajmi.net - 08.02.2016

Pas pakënaqësive të disa deputetëve të grupit të tij parlamentar, kryeministri Rama ka thirrur ministrat e tij që të raportojnë për punët para grupit.

Blushi: Jemi e vetmja parti në Europë që na kërkohet pastrimi nga kriminelët

Zhurnal - 08.02.2016

Blushi: Jemi e vetmja parti në Europë që na kërkohet pastrimi nga kriminelët Publikuar 08.02.2016 në 16:52 nga B.R. | 1 i lexuar Ben Blushi i është drejtuar mbledhjes së grupit parlamentar me një ...

Rama mbledh ministrat, japin llogari para deputetëve të PS-së

Portalb - 08.02.2016

Lajme lidhur me temën PD: Rama të mos heshtë për kërcënimin e deputetit të tij Rama nis fushatën elektorale, përmend arritjet e Qeverisë por “harron” LSI-në Raporti i Standard&Poor’s, Rama: Rezultat ...

Për çfarë vlen klithma e Blushit

SOT - 08.02.2016

Postuar: 08/02/2016 - 19:34 Ben Blushi i ka dorëzuar këtë të hënë grupit parlamentar të PS një dokument tejet serioz dhe të detajuar se ku Edi Rama po e shkel statutin e partisë së tij (në plot 14 ...

PS, Blushi thërret Kushtetutën: Ja 10 shkeljet e statutit dhe të ligjit

Top Channel - 08.02.2016

Deputeti rebel Ben Blushi, i cili ngulmon se në PS duhet të këtë zgjedhje për postin e kryetarit, aksionin e tij politik e ka zhvendosur nga deklaratat në një rrafsh tjetër.

Letra e plotë e Ben Blushit për grupin e PS: Ja të gjitha shkeljet e statutit

LajmiFundit - 08.02.2016

Deputeti Ben Blushi ka adresuar nje leter per grupin parlamentar te PS ku ka renditur shkeljet statutore qe kane ndodhur pas ardhjes se kesaj force politike ne pushtet.

PS mbledh sot Grupin Parlamentar, pritet raportimi i ministrave

BalkanWeb - 08.02.2016

TIRANE- Partia Socialiste pritet të mbledh ditën e sotme Grupin Parlamentar. Mësohet se ky takim do të mbahet në orën 13:00, ndërsa bëhet e ditur se do të ketë raportime të gjata të ministrave.

PS mbledh grupin parlamentar në 13:00, pritet raportim i ministrave

Ora news - 08.02.2016

Në orën 13:00 në selinë e PS-së do të mblidhet Grupi Parlamentar ku pritet të ketë një raportim të ministrave të kabinetit qeveritar. Disa deputetë socialistë kërkuan në mbledhjet e mëparshme ...

Kritikat e deputetëve, 4 ministra raportojnë në grupin e PS. Rama lë mbledhjen

Panorama - 08.02.2016

Pas kërkesës së deputetes Arta Dade dy mbledhje më parë të grupit parlamentar socialist, që ministrat të shkonin në grup dhe të raportonin për punën e dikasterit që ata drejtojnë, sot sipas një ...

PS mbledh Grupin Parlamentar, Gjylameti: Kongresi do vendosë për zgjedhjet per kryetarin

BalkanWeb - 08.02.2016

TIRANE- Partia Socialiste ka mbledhur sot rreth mesditës Grupin Parlamentar, ku po bëhen raportime të gjata të ministrave. Mësohet se i pari që ka mbërritur në kryesinë e PS-së, rreth orës 12:30, ka ...

Ben Blushi paraqet në mbledhjen e PS-së një dokument me shkeljet në statut

BalkanWeb - 08.02.2016

TIRANE – Në prag të Kongresit të PS-së që pritet të zhvillohet më 19 mars, deputeti socialist Ben Blushi ka kërkuar që në Kongres të zhvillohen zgjedhje edhe për kryetarin e PS-së.

Blushi paraqet një dokument me shkeljet në statut: Privatisht, deputetët më japin të drejtë

BalkanWeb - 08.02.2016

TIRANE – Në prag të Kongresit të PS-së që pritet të zhvillohet më 19 mars, deputeti socialist Ben Blushi vijon të këmbëngulë që në Kongres të zhvillohen zgjedhje edhe për kryetarin e PS-së.

Blushi paraqet 10 faqe materiale me shkelje të statutit të PS

Mapo - 08.02.2016

Blushi paraqet 10 faqe materiale me shkelje të statutit të PS Postuar më: 08 Shkurt 2016 15:22 Në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS, ku ministrat japin llogari para deputetëve, “rebeli” Ben Blushi ...

Blushi: Donatorët u kthyen në përfaqësues të PS. Prej 2009 s’ka transparencë

Ora news - 08.02.2016

Deputeti Ben Blushi i ka dorëzuar Grupit parlamentar të PS-së një dokument ku vërteton se ku është shkelur statuti i PS-së. Në një prononcim për median pasi doli nga selia e PS-së Blushi tha se është ...

Tre ministra raportojnë para grupit të PS

ABC News - 08.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ka paraqitur përpara grupit të tij parlamentar një dokument ku evidenton shkeljet në statut. Blushi këmbëngul për zhvillimin e zgjedhjeve në parti dhe thotë ...

Rama mbledh ministrat në PS-ë. Japin llogari para deputetëve

Mapo - 08.02.2016

Rama mbledh ministrat në PS-ë. Japin llogari para deputetëve Postuar më: 08 Shkurt 2016 15:39 Pas pakënaqësive të disa deputetëve të grupit të tij parlamentar, kryeministri Rama ka thirrur minitrat e ...

Dokumenti/ Zgjedhjet për kryetarin, nenet që shkelen në statutin e PS

Panorama - 08.02.2016

Pas mbledhjes së grupit të PS-së, deputeti Ben Blushi ka bërë publik detaje nga debati i zhvilluar brenda dyerve të PS-së, në lidhje me një dokument që ai u ka vënë në dispozicion deputetëve të tjerë ...

Debati për kreun e PS: Blushi: Disa deputetë më mbështesin privatisht

Panorama - 08.02.2016

Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi ka zbardhur pas mbledhjes së grupit të PS-së detaje nga debati i zhvilluar brenda dyerve të saj, në lidhje me një dokument që ai u ka vënë në dispozicion ...

Blushi: Jemi e vetmja parti në Europë që na kërkohet pastrimi nga kriminelët

Botasot - 08.02.2016

Ben Blushi i është drejtuar mbledhjes së grupit parlamentar me një dokumentet me shkeljet statuore në Partinë Socialiste. Duke folur për mediat pas mbledhjes së grupit ai tha se “ajo ç’ka po ndodh ...

Blushi depoziton në Grupin e PS dokumentetin me shkeljet statutore: U shkelën 30 % e neneve, Rama mandate ilegjitim

Botasot - 08.02.2016

Përvec raportimit të 3 ministrave, Ilir Beqaj, Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj, Grupi Parlamentar socialist është njohur edhe me një dokument të depozituar nga deputeti Ben Blushi në lidhje me ...

Ja dokumenti i plotë i Blushit me shkeljet e rënda statutore në PS

Mapo - 08.02.2016

Ja dokumenti i plotë i Blushit me shkeljet e rënda statutore në PS Postuar më: 08 Shkurt 2016 17:04 Deputeti socialist Ben Blushi ka paraqitur sot në grupin parlamentar një dokument të plotë mbi të ...

Tre ministra raportojnë në Grupin Parlamentar socialist/Ahmetaj: Koncensionet në përputhje me programin e PS

Botasot - 08.02.2016

Për gati një orë 3 ministra të Qeverisë Rama, Arben Aghmetaj, ministër i Zhvillimit Ekonomik, Ilir Beqaj, ministër i Shëndetësisë dhe Damian Gjiknuri, ministër i Energjitikës, raportuan para Grupit ...

Blushi: Ja ku është shkelur statuti i PS-së

Ora news - 08.02.2016

Deputeti i PS Ben Blushi ka prezantuar sot në grupin e PS një dokument me 8 faqe ku paraqet te gjitha shklejet që i janë bërë statutit të PS-së Ja kush janë Neni 3, pika 2 Është shkelur rëndë parimi ...

Blushi: Ja shkeljet e statutit të PS-së

VOA - 08.02.2016

Deputeti socialist e dorëzoi sot grupit parlamentar një dokument me pikat ku janë shkelur rregullat që organizojnë partinë që nga zgjedhja e kryetarit te ato të forumeve dhe mbledhja e tyre, te ...

Blushi: Ja shkeljet e statutit të PS-së

Botasot - 08.02.2016

Në Shqipëri deputeti socialist Ben Blushi i dorëzoi sot grupit parlamentar të partisë së tij një dokument ku siç deklaroi ai vetë, vërtetohet se “statuti i PS është shkelur në të paktën 30 përqind të ...

Majko: Blushi ka të drejtë, por unë jam me Edi Ramën

BalkanWeb - 08.02.2016

Ish­-kryeministri dhe një nga figurat emblemë të socialistëve Pandeli Majko i jep të drejtë deputetit Ben Blushi për zgjedhjet brenda PS-së por nga ana tjetër shprehet pro kryeministrit Edi Rama.

Ben Blushi: PS po mbahet peng nga një grup biznesmenësh dhe individësh me të shkuar kriminale

Gazeta Tema - 08.02.2016

Partia Socialiste ka zhvilluar këtë të hënë mbledhjen e radhës të grupit parlamentar, ku sërish ka spikatur qëndrimi i deputetit Ben Blushi për mbajtjen e zgjedhjeve për kryetarin.

Blushi: Jemi e vetmja parti në Europë që na kërkohet pastrimi nga kriminelët

Tetova Sot - 08.02.2016

Ben Blushi i është drejtuar mbledhjes së grupit parlamentar me një dokumentet me shkeljet statuore në Partinë Socialiste. Duke folur për mediat pas mbledhjes së grupit ai tha se “ajo ç’ka po ndodh ...

PS, kryeministri Rama mbledh ministrat në raport para deputetëve

Durres Lajm - 08.02.2016

Pas pakënaqësive të disa deputetëve të grupit të tij parlamentar, kryeministri Edi Rama ka thirrur ministrat e tij që të raportojnë për punët para grupit.

Blushi: Ja shkeljet në statut

Vision Plus - 08.02.2016

Ben Blushi nuk ndal kritikat ndaj lidershipit të partisë ku ende militon. Në mbledhjen e grupit parlamentar socialist, ai ka prezantuar një material, përmes të cilit pretendon se faktohen shkeljet ...

Andi Bushati: Për çfarë vlen klithma e Blushit

Gazeta Tema - 08.02.2016

Ben Blushi i ka dorëzuar këtë të hënë grupit parlamentar të PS një dokument tejet serioz dhe të detajuar se ku Edi Rama po e shkel statutin e partisë së tij (në plot 14 pika), se ku ai po dhunon ...

Për çfarë vlen klithma e Blushit

Durres Lajm - 08.02.2016

Ben Blushi i ka dorëzuar këtë të hënë grupit parlamentar të PS një dokument tejet serioz dhe të detajuar se ku Edi Rama po e shkel statutin e partisë së tij (në plot 14 pika), se ku ai po dhunon ...

Modeli Rama dhe Blushi si mundësia e fundit

Lajme.al - 08.02.2016

Nga Ilir Yzeiri Partia Socialiste në thelbin e saj mund të përfillet si përfaqësuesja e interesave të borgjezisë së re komuniste. Në fakt, borgjezia komuniste e krijuar që në kohën e diktaturës mund ...

Blushi: Ja 10 shkeljet e statutit dhe të ligjit

Lajme.al - 08.02.2016

Deputeti rebel Ben Blushi, i cili ngulmon se në PS duhet të këtë zgjedhje për postin e kryetarit, aksionin e tij politik e ka zhvendosur nga deklaratat në një rrafsh tjetër.