TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dugolli: Ja si më trajtuan në burgjet e Maqedonisë

Zhurnal - 20.03.2016

VIDEO: Dugolli: Ja si më trajtuan në burgjet e Maqedonisë Publikuar 20.03.2016 në 08:20 nga S.M | 55 i lexuar Prishtinë, 20 mars - Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës GafurrDugolli ...

Dugolli: Ja si më trajtuan në burgjet e Maqedonisë (VIDEO)

Almakos - 20.03.2016

Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës Gafurr Dugolli ka rrëfyer sesi i ka përjetuar 9 ditë e netë në burgje te Maqedonisë. Ish-ushtari i UCK-së u arrestua më datë 10 mars pasi shteti ...

Dugolli tregon se çfarë trajtimi pat në burgjet e Maqedonisë (VIDEO)

Ilirida - 20.03.2016

Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës Gafurr Dugolli ka rrëfyer sesi i ka përjetuar 9 ditë e netë në burgje te Maqedonisë. Ish-ushtari i UCK-së u arrestua më datë 10 mars pasi shteti ...

Lirohet Gafurr Dugolli. Ja edhe deklarata e tij menjëherë pas lirimit

Almakos - 19.03.2016

Në këto çaste është liruar nga paraburgimi Gafur Dugolli. Ai gjatë daljes ka falënderuar ambasadorin e Kosovës në Shkup, Ylber Hysaj, Qeverinë e Kosovës dhe spektrin politik shqiptarë në Maqedoni.

Gjykata e Shkupit la të lirë Gafurr Dugollin, ja deklarata e tij (VIDEO)

Ina - 19.03.2016

Në orët e pasmesnates, Gjykata Themelore Shkupi 1 ka liruar Gafurr Dugollin, zyrtarin e lartë të Forcave të Sigurisë të Kosovës, i cili javën e kaluar u arresua në vendkalimin Bllacë pas një ...

Ministra e funksionarë të BDI shoqërojnë Dugollin në kafene (FOTO)

Ina - 19.03.2016

Zyrtari i FSK-së, Gafurr Dugolli menjëherë pasi që është liruar ka qenë në shoqëri të ministrave dhe funksionarëve të BDI-së në një nga kafenetë e Shkupit, informon INA.

Gafurr Dugolli në liri

Zhurnal - 19.03.2016

Gafurr Dugolli në liri Publikuar 19.03.2016 në 07:32 nga D.R. | 1 i lexuar Shkup, 19 mars - Lajmi "ekskluzivisht" që i pari u publikua nga Agjencia e Lajmeve “Zhurnal” , se Gafur Dugollit, shefi i ...

Gjykata e la të lirë Gafurr Dugollin! (VIDEO)

Lajm - 19.03.2016

Dugolli në deklaratën për media ka folur për trajtimin në burg dhe faleminderimet për përkrahjen e gjithëmbarshme. “Falënderoj gjithë spektrin politik në Maqedoni,, si ata në opozitë si ata në ...

Lirohet Gafurr Dugolli, i arrestuari në Maqedoni sipas fletarresteve serbe

Lajmi.net - 19.03.2016

Është liruar Gafur Dugolli, shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës i cili ishte arrestuar nga policia e Maqedonisë ditë më parë teksa kishte udhëtuar drejt ...

Hipokrizia e radhës – Funksionarët e BDI-së në kafe me Dugollin

Lajm - 19.03.2016

Zyrtari i FSK-së, Gafurr Dugolli menjëherë pasi që është liruar ka qenë në shoqëri të ministrave dhe funksionarëve të BDI-së në një nga kafenetë e ...

Hipokrizia e radhës – Funksionarët e BDI-së në kafe me Dugollin

Almakos - 19.03.2016

Zyrtari i FSK-së, Gafurr Dugolli menjëherë pasi që është liruar ka qenë në shoqëri të ministrave dhe funksionarëve të BDI-së në një nga kafenetë e ...

Abdiu: Këto s’janë lojra të Serbisë, por të BDI-PDK

Lajm - 19.03.2016

Këto s’janë lojra të Serbisë, por të BDI-PDK…. Pse mor burra nuk po mbusheni me mendë aktivizonte trurin… Gafuar Dugolli është i çuar me marrëveshje me Hashimin e Aliun që të qëndroj në burg për disa ...

Lirohet nga paraburgimi Gafur Dugolli (VIDEO)

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Policia konfirmon rastin për sulmin ndaj Kryetarit të Bërvenicës MPB paralajmëron kallëzim penal kundër Jakimovskit për shkak të kundër-protestës Sulmohet autobusi i tifozëve të ...

Abdiu: Këto s’janë lojra të Serbisë, por të BDI-PDK

Ina - 19.03.2016

Këto s’janë lojra të Serbisë, por të BDI-PDK…. Pse mor burra nuk po mbusheni me mendë aktivizonte trurin… Gafuar Dugolli është i çuar me marrëveshje me Hashimin e Aliun që të qëndroj në burg për disa ...

Lirohet Gafurr Dugolli (VIDEO)

Albeu.com - 19.03.2016

Mbrëmë është liruar nga paraburgimi Gafur Dugolli . Ai ka falënderuar ambasadorin e Kosovës në Shkup, Ylber Hysaj, Qeverinë e Kosovës dhe spektrin politik shqiptar në Maqedoni .

Lirohet Dugolli. Ja edhe deklarata e tij menjëherë pas lirimit – VIDEO

Shqipmedia - 19.03.2016

Ai falënderon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysen, si dhe të gjithë aktorët politik shqiptar për lirimin e tij. Dugolli tha që nuk është keqtrajtuar nga policia, por theksoi se kushtet në ...

Ministria e FSK-së konfirmon lirimin e Gafurr Dugollit

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Veseli: Nuk ka demokraci në Kosovë pa prezencën e opozitës në Kuvend Gërxhaliu: Rrokullisja e kamionëve shkakton kaos dhe i bënë dëm Kosovës në proceset integruese Ymeri: Nuk do ...

Hipokrizia e radhës – Funksionarët e BDI-së në kafe me Dugollin

Shqipmedia - 19.03.2016

Zyrtari i FSK-së, Gafurr Dugolli menjëherë pasi që është liruar ka qenë në shoqëri të ministrave dhe funksionarëve të BDI-së në një nga kafenetë e Shkupit, shkruan Lajm.

Lirohet zyrtari Gafurr Dugolli, i arrestuar para një jave në Bllacë

Evropaelire - 19.03.2016

Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës njofton se sot është liruar nga autoritetet maqedonase Gafurr Dugolli,drejtor i Zyrës së Protokollit i kësaj Ministrie.

Lirohet Dugolli, u arrestua për llogari të Serbisë

Top Channel - 19.03.2016

Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës njofton se në orën 01:30 të mëngjesit është liruar Gafurr Dugolli, drejtor i Zyrës së Protokollit të ...

Me insistimin e Ali Ahmetit lirohet Dugolli

Zhurnal - 19.03.2016

Me insistimin e Ali Ahmetit lirohet Dugolli Publikuar 19.03.2016 në 11:23 nga Xh.I. | 35 i lexuar Shkup, 19 mars – Lirimi i mbrëmshëm i zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafurr Dugolli, u përshëndet edhe ...

Fjalët e para të Dugollit pas lirimit nga burgu: Kemi një armik të përbetuar

Lajmi.net - 19.03.2016

I arrestuari nga autoritetet maqedonase me fletarrest të lëshuar nga Serbia Gafurr Dugolli ka treguar se për lirimin e tij u kujdes Qeveria kosovare e po ashtu edhe liderët shqiptarë në Maqedoni.

Gafurr Dugolli u lirua pas ndërhyrjes së Ali Ahmetit

Albeu.com - 19.03.2016

Zyrtari i FSK-së, Gafur Dugolli menjëherë pasi që është liruar ka qenë në shoqëri të ministrave dhe funksionarëve të BDI-së në një nga kafenetë e Shkupit.

Bejta para disa ditësh deklaroi: Dugolli është pjesë e historisë së Kosovës dhe nuk guxon të ekstradohet në Serbi

Zhurnal - 19.03.2016

Bejta para disa ditësh deklaroi: Dugolli është pjesë e historisë së Kosovës dhe nuk guxon të ekstradohet në Serbi Publikuar 19.03.2016 në 14:33 nga A.R.

Deputeti i PDSH-së tallet me lirimin e Dugollit dhe thotë: Gafurr, n'a ço fjalë

Zhurnal - 19.03.2016

Deputeti i PDSH-së tallet me lirimin e Dugollit dhe thotë: Gafurr, n'a ço fjalë Publikuar 19.03.2016 në 15:44 nga A.R. | 423 i lexuar Shkup, 19 mars – Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu tallet me lirimin ...

Imer Aliu ironizon me lirimin e Dugollit: Gafurr, n'a ço fjalë

Albeu.com - 19.03.2016

Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu, ironizon me ndalimin dhe me lirimin e zytarit të lartë të FSK-së, Gafurr Dugolli. Sipas tij, e gjithë kjo ka qenë një lojë për të pastruar figurën e liderit të BDI-së ...

Imer Aliu ironizon me lirimin e Dugollit: Gafurr, n’a ço fjalë

Lajm - 19.03.2016

Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu, ironizon me ndalimin dhe me lirimin e zytarit të lartë të FSK-së, Gafurr Dugolli. Sipas tij, e gjithë kjo ka qenë një lojë për të pastruar figurën e liderit të BDI-së ...

Gafurr, n’a ço fjalë!

Almakos - 19.03.2016

BDI kishte vendosur që kontingjenti i radhës i kosovarëve për arrest të jetë më i madh në numër si dhe të përfshij më shumë kategori. Kështu që, pas kafjallit me Gafurr Dugollin, struktura me ndikim ...

Dugolli: nëse lufta për kosovën ka qenë gabim, le të na fusin të gjithëve në burg

Almakos - 19.03.2016

Pas 9 ditësh paraburgimi, dje në orët e vona të mbrëmjes u lirua Gafurr Dugolli, shef i protokollit të Ministrisë së Forcës dhe Sigurisë së Kosovës. Në dalje të burgut të Shkupit Dugollin e priti ...

Gafurr, n’a ço fjalë!

Ina - 19.03.2016

Imer Aliu / BDI kishte vendosur që kontingjenti i radhës i kosovarëve për arrest të jetë më i madh në numër si dhe të përfshij më shumë kategori. Kështu që, pas kafjallit me Gafurr Dugollin, ...

Prokuroria Publike Maqedonase nuk e mbyll rastin e Dugollit

Ina - 19.03.2016

Edhe pse mbrëmë u la i lirë, zyrtari i lartë i FSK-së, Gafurr Dugolli sipas Prokurorisë Publike në Maqedoni duhet të paraqitet sërish në Gjykatën Themelore Shkupi 1, informon INA.

Ymeri: Ne nuk do të ndalemi derisa të shporret kjo Qeveri

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Princi Charles dhe Dukesha Camilla nderojnë personat e pagjetur nga lufta e Kosovës Ministria e FSK-së konfirmon lirimin e Gafurr Dugollit Veseli: Nuk ka demokraci në Kosovë pa ...

Haradinaj: Mustafa e Thaçi e kanë lënë popullin pa para dhe me borxhe

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Ymeri: Ne nuk do të ndalemi derisa të shporret kjo Qeveri Princi Charles dhe Dukesha Camilla nderojnë personat e pagjetur nga lufta e Kosovës Ministria e FSK-së konfirmon ...

Dugolli rrëfen për burgun në Maqedoni (VIDEO)

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Ministria e FSK-së konfirmon lirimin e Gafurr Dugollit Ministria e Drejtësisë vazhdon të heshtë, Dugolli mbetet në paraburgim Këshilli gjyqësor akoma nuk ka marrë një vendim ...

Gafurr Dugolli: Ja si më trajtuan në burgun maqedonas (VIDEO)

Albeu.com - 19.03.2016

Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli ka rrëfyer sesi i ka përjetuar qëndrimin në burgjet e Maqedonisë. Ish-ushtari i UCK-së u arrestua më datë 10 mars pasi shteti ...

Dugolli: Ja si më trajtuan në burgjet e Maqedonisë (VIDEO)

Ina - 19.03.2016

Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës Gafurr Dugolli ka rrëfyer sesi i ka përjetuar 9 ditë e netë në burgjet e Maqedonisë. Ish-ushtari i UCK-së u arrestua më datë 10 mars pasi shteti ...

Lirohet Gafur Dugolli (Foto)

Botasot - 19.03.2016

Gafur Dugollit, shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës i cili ishte arrestuar nga policia e Maqedonisë ditë më parë teksa ai kishte udhëtuar drejt Shkupit për ...

Lirohet Gafur Dugolli

Telegrafi - 19.03.2016

Është liruar Gafur Dugollit, shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës i cili ishte arrestuar nga policia e Maqedonisë ditë më parë teksa kishte udhëtuar drejt ...

Lirohet Gafurr Dugolli [video]

Koha.net - 19.03.2016

Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, sot rreth orës 1:30, është liruar nga qendra e paraburgimit në Shkup, ku ishte mbajtur që nga java e kaluar.

Gjykata e Shkupit la të lirë Gafurr Dugollin, ja deklarata e tij (Video)

Botasot - 19.03.2016

Në orët e pasmesnates, Gjykata Themelore Shkupi 1 ka liruar Gafurr Dugollin, zyrtarin e lartë të Forcave të Sigurisë të Kosovës, i cili javën e kaluar u arresua në vendkalimin Bllacë pas një ...

Porositë e Gafurr Dugollit, falënderon shqiptarët dhe bën thirrje për bashkim kundër Serbisë

Botasot - 19.03.2016

Shefi i protokollit në Ministrinë e FSK’së, Gafurr Dugolli, pas lirimit nga masa e paraburgimit ka falënderuar të gjithë ata që i ndihmuan. Bashkë më falënderimit, Dugolli i ka bërë thirrje shtetit ...

FSK konfirmon lirimin e Gafurr Dugollit

Botasot - 19.03.2016

Lirohet Gafurr Dugolli drejtor i Zyrës së Protokollit të MFSK-së nga arrestimi që i ishte bërë në pikën kufitare Bllace të Republikës së Maqedonisë, thuhet në njoftimin e FSK-së drejtuar medieve.

Maqedonia liron zyrtarin e Kosovës të arrestuar sipas një urdhër arresti serb

VOA - 19.03.2016

Natën ndërmjet të premtes dhe të shtunës, autoritetet maqedonase liruan Gafurr Dugollin, drejtor i Zyrës së Protokollit në Ministrinë e Forcës ë Sigurisë, i cili qe arrestuar më 11 mars derisa po ...

Ja çfarë tha Gafur Dugolli pasi u lirua nga Maqedonia!

Telegrafi - 19.03.2016

Është liruar nga paraburgimi Gafur Dugolli, shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës i cili ishte arrestuar nga policia e Maqedonisë ditë më parë .

Imer Aliu ironizon me lirimin e Dugollit: Gafurr, n'a ço fjalë

Botasot - 19.03.2016

Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu, ironizon me ndalimin dhe me lirimin e zytarit të lartë të FSK-së, Gafurr Dugolli. Sipas tij, e gjithë kjo ka qenë një lojë për të pastruar figurën e liderit të BDI-së ...

Gafurr Dugolli rrëfen për ditët e tmerrshme në Burgun e Shkupit

Telegrafi - 19.03.2016

Pas lirimit nga arresti në Maqedoni, në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, Gafurr Dugolli, ka rrëfyer për arrestimin dhe kushtet në burg. Dugolli, që është drejtor i Zyrës së Protokollit në ...

Dugolli rrëfen për burgun në Maqedoni (Video)

Botasot - 19.03.2016

Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, shkupit ia mësyu për të aplikuar për një vizë amerikane, por përfundoi në një prej burgjeve të këtij qyteti, për plotë nëntë ditë.

Lirohet Gafur Dugolli (VIDEO)

Tetova Sot - 19.03.2016

Është liruar Gafur Dugolli, shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës i cili ishte arrestuar nga policia e Maqedonisë ditë më parë teksa kishte udhëtuar drejt ...

Gafur Dugolli u lirua me intervenimin direkt të Ali Ahmetit

Tetova Sot - 19.03.2016

Zyrtari i FSK-së, Gafurr Dugolli menjëherë pasi që është liruar ka qenë në shoqëri të ministrave dhe funksionarëve të BDI-së në një nga kafenetë e Shkupit.

Është liruar nga paraburgimi Gafur Dugolli

Ilirida - 19.03.2016

Është liruar nga paraburgimi Gafur Dugolli i arrestuar nje jave me pare nga policia maqedonase. Pas lirimit ai ka falenderuar ambasadorin e Kosoves ne Maqedoni dhe subjektet politike shqiptare per ...

Maqedoni, lirohet Gafur Dugolli

Vision Plus - 19.03.2016

Autoritetet maqedonase liruan drejtorin e zyrës se protokollit ne Ministrinë e Forcës se Sigurisë se Kosovës, Gafur Dugolli. Arrestimi i tij ishte kryer nga policia kufitare maqedonase një jave me ...

Gafurr, n’a ço fjalë!

Express - 19.03.2016

Imer Aliu BDI kishte vendosur që kontingjenti i radhës i kosovarëve për arrest të jetë më i madh në numër si dhe të përfshij më shumë kategori. Kështu që, pas kafjallit me Gafurr Dugollin, struktura ...

Lirohet “BDI” me lirimin e Gafurr Dugolli

Express - 19.03.2016

Është liruar në orët e para të ditës së sotme Gafurr Dugolli drejtor i Zyrës së Protokollit në MFSK.Lajmin e bën të ditur Ministria e FSK-së me anë të një komunikate.

Imer Aliu ironizon me lirimin e Dugollit: Gafurr, n’a ço fjalë

Tetova Sot - 19.03.2016

Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu, ironizon me ndalimin dhe me lirimin e zytarit të lartë të FSK-së, Gafurr Dugolli. Sipas tij, e gjithë kjo ka qenë një lojë për të pastruar figurën e liderit të BDI-së ...

Dugolli rrëfen për burgun në Maqedoni (VIDEO)

Ilirida - 19.03.2016

Shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, shkupit ia mësyu për të aplikuar për një vizë amerikane, por përfundoi në një prej burgjeve të këtij qyteti, për plotë nëntë ditë.

Lirohet shefi i protokollit të FSK-së, Gafurr Dugolli

Kosova Live - 19.03.2016

Është liruar nga Qendra e paraburgimit në Shkup, shefi i protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, ku ishte mbajtur që nga java e kaluar në bazë të një fletarresti të Serbisë.

Kadal hasëm së këtu ka burra! Me insistimin e Ali Ahmetit lirohet Gafurr Dugolli

Radio Vala - 19.03.2016

Shkup, me 19 Mars 2016 Lirimi i mbrëmshëm i zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafurr Dugolli, u përshëndet edhe nga strukturat më të larta partiake të partisë shqpitare më të madhe në pushtet BDI.

Rasti “DugollI“, pse Maqedonia njeh jurisdiksionin serb mbi Kosovën?!

Albeu.com - 18.03.2016

Sipas logjikës me të cilën po udhëhiqet aktualisht Shkupi zyrtar, i bie që pas pavarësimit të Maqedonisë nga ish Federata Jugosllave ka mundur të arrestohet në Kroaci, Slloveni e gjetiu çdo qytetar ...

BDI dhe PDSH akuza dhe kundërakuza për Dugollin

Ina - 18.03.2016

Vazhdon paraburgimi i Gafurr Dugollit i cili u ndalua në Maqedoni me urdhër arrest të Serbisë, ndërsa nga ana tjetër vazhdojnë edhe përplasjet mes subjekteve politike shqiptare.

Gafurr Dugolli përplas BDI-në dhe PDSH-në

Albeu.com - 18.03.2016

Vazhdon paraburgimi i Gafurr Dugollit i cili u ndalua në Maqedoni me urdhër arrest të Serbisë, ndërsa nga ana tjetër vazhdojnë edhe përplasjet mes subjekteve politike shqiptare.

Ministria e Drejtësisë vazhdon të heshtë, Dugolli mbetet në paraburgim

Portalb - 18.03.2016

Lajme lidhur me temën Këshilli gjyqësor akoma nuk ka marrë një vendim Dugollin Qeveria e Kosovës: I papranueshëm arrestimi i kosovarëve mbi bazën e fletarresteve serbe LR-PDSH: Arrestimi i Dugollit, ...

Vazhdon paraburgimi i Gafur Dugollit, nuk dihet ekstradimi në Serbi

Zhurnal - 18.03.2016

Vazhdon paraburgimi i Gafur Dugollit, nuk dihet ekstradimi në Serbi Publikuar 18.03.2016 në 15:45 nga A.R. | 27 i lexuar Shkup, 18 mars - Vazhdon paraburgimi i Gafur Dugollit i cili u ndalua në ...

Zëdhënësi i Gjykatës: Dugolli sipas gjitha gjasave mbetet në arrest deri të hënën

Lajm - 18.03.2016

Zëdhënësi i Gjykatës Shkup 1, Dejan Ristovski, para disa minutave deklaroi për “Lajm” se sot deri në ora 16, Këshilli penal pranë Gjykatës themelore Shkup 1, nuk ka sjellë vendim për lirimin e Gafurr ...

Dugolli ende nuk lirohet, lënda rikthehet në procedurë paraprake

Ina - 18.03.2016

Gafur Dugollit, shefit të protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës i është pranuar ankesa dhe se lënda e njejtë rikthehet në shqyrtim tek gjykatësi i procedurës ...

Video Ekskluzive: Dugolli u soll në gjykatë nën masa të rrepta policore

Lajm - 18.03.2016

Pak pas orës 20, Gafurr Dugolli është sjellë në Gjykatën penale në Shkup nën masa të mëdha policore. Burime gjyqësore ekskluzivisht për Lajm thonë se ai nuk do të lirohet, por do të lihet në arrest ...

Dugolli u soll në gjykatë nën masa të rrepta policore

Shqipmedia - 18.03.2016

Pak pas orës 20, Gafurr Dugolli është sjellë në Gjykatën penale në Shkup nën masa të mëdha policore. Burime gjyqësore ekskluzivisht për Lajm thonë se ai nuk do të lirohet, por do të lihet në arrest ...

Lënda për Dugollin rikthehet në shqyrtim

Zhurnal - 18.03.2016

Lënda për Dugollin rikthehet në shqyrtim Publikuar 18.03.2016 në 21:20 nga D.R. | 115 i lexuar Shkup, 18 mars - Gafur Dugollit, shefit të protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e ...

Gafur dugolli pritet të lirohet sonte?

Almakos - 18.03.2016

Shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës, Gafur Dugollit, i cili ishte arrestuar nga policia e Maqedonisë ditë më parë, është sjellë në Gjykatën Penale në Shkup, ...

Përplasje mes BDI-së dhe PDSH-së për paraburgimin e Gafurr Dugollit

Telegrafi - 18.03.2016

Vazhdon paraburgimi i Gafurr Dugollit i cili u ndalua në Maqedoni me urdhër arrest të Serbisë, ndërsa nga ana tjetër vazhdojnë edhe përplasjet mes subjekteve politike shqiptare.

Ministria e Drejtësisë vazhdon të heshtë, Dugolli mbetet në paraburgim

Botasot - 18.03.2016

Ministria e Drejtësisë për rastin e burgimit të Gafurr Dugollit vazhdon të heshtë. Mediat shqiptare në Maqedoni kanë kontaktuar me kabinetin e ministrit të Drejtësisë, megjithatë nga atje thonë që do ...

Nasufi: Si e lirova Fazli Veliun në vitin 2000

Ilirida - 18.03.2016

Ish-ministri i Drejtësisë gjatë qeverisjes së koalicionin PDSH-VMRO, Xhevdet Nasufi, thotë se kërkesa nga autoritete e Serbisë për arrestimin e zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugolli, është ...

Paraburgimi i Gafur Dugollit, heshtje në Ministrinë e drejtësisë

Tetova Sot - 18.03.2016

Vazhdon paraburgimi i Gafur Dugollit i cili u ndalua në Maqedoni me urdhër arrest të Serbisë,ndërsa nga ana tjetër vazhdojnë edhe përplasjet mes subjekteve politike shqiptare.

Ministria e Drejtësisë vazhdon të heshtë, Dugolli mbetet në paraburgim

Tetova Sot - 18.03.2016

Ministria e Drejtësisë për rastin e burgimit të Gafurr Dugollit vazhdon të heshtë. Mediat shqiptare në Maqedoni kanë kontaktuar me kabinetin e ministrit të Drejtësisë, megjithatë nga atje thonë që do ...

Ministria e Drejtësisë vazhdon të heshtë, Dugolli mbetet në paraburgim

Ilirida - 18.03.2016

Ministria e Drejtësisë për rastin e burgimit të Gafurr Dugollit vazhdon të heshtë. Portalb ka kontaktuar me kabinetin e ministrit të Drejtësisë, megjithatë nga atje thonë që do të dalin me deklaratë ...

Gafur Dugolli pritet të lirohet sonte?

Tetova Sot - 18.03.2016

Shefi i protokollit në Ministrinë e forcës dhe sigurisë në qeverinë e Kosovës, Gafur Dugollit, i cili ishte arrestuar nga policia e Maqedonisë ditë më parë, është sjellë në Gjykatën Penale në Shkup, ...

Paraburgimi për Dugollin, drejtësia heshtë (Video)

Almakos - 17.03.2016

Mbrojtja e Gafur Dugollit ka ankimuar vendimin për vazhdimin e masës së paraburgimit prej 30 ditëve nga Gjykata Themelore në Shkup. Ndërkohë vëllai i Gafurit, Bujar Dugolli njoftoi se gjykata ka ...

Gazeta Dnevnik “tërbohet” ndaj Ministrit Adnan Jashari i cili asnjëherë nuk do ta ekstradoj Dugollin

Zhurnal - 17.03.2016

Gazeta Dnevnik “tërbohet” ndaj Ministrit Adnan Jashari i cili asnjëherë nuk do ta ekstradoj Dugollin Publikuar 17.03.2016 në 10:52 nga Xh.I. | 2,774 i lexuar Shkup, 17 mars – Tentimi i Ministrit të ...

Ende nuk lirohet Gafurr Dugolli

Ina - 17.03.2016

Vazhdon loja e ping-pongut e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin,zyrtarin e lartë të FSK-së, i cili një javë më parë u arrestua në vendkalimin kufitar Bllacë, derisa po vinte në ambasadën ...

Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Lajm - 17.03.2016

Shokëve, miqve, ish bashkëluftëtarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar ...

Mediumet e afërta me VMRO-në fillojnë misionin për ta bë hero Adnan Jasharin

Lajm - 17.03.2016

Edhe pse gati një javë të plotë nuk po japin rezultate tentimet e Ministrit të Drejtësisë, Adnan Jashari për të liruar ish pjesëtarin e UÇK-së, Gafurr Dugolli, mediumet maqedonase të afërta me ...

Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Ina - 17.03.2016

Shokëve, miqve, ish bashkëluftëtarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar ...

Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Shqipmedia - 17.03.2016

Shokëve, miqve, ish bashkëluftëtarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar ...

Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Almakos - 17.03.2016

Agjencioni i lajmeve INA ONLINE shkruan se shokëve, miqve, ish bashkëluftëtarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve ...

Nëse Gafurr Dugolli nuk lirohet sot, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Albeu.com - 17.03.2016

Shokë, miq, ish bashkëluftëtarë, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin , prandaj kanë dërguar një ...

Nëse sot nuk lirohet Gafurr Dugolli, në Kosovë do publikohen “bomba” për Kumanovën

SOT - 17.03.2016

Shokë, miq, ish bashkëluftëtarë, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar një ...

Avokati i Nikolla Gruevskit e mbron ish luftëtarin e UÇK -së Gafurr Dugollin

Zhurnal - 17.03.2016

Avokati i Nikolla Gruevskit e mbron ish luftëtarin e UÇK -së Gafurr Dugollin Publikuar 17.03.2016 në 13:35 nga Xh.I. | 6,924 i lexuar Shkup, 17 mars – Një skandal po e tronditë Maqedoninë për shkak ...

Nasufi: Si e lirova Fazli Veliun në vitin 2000

Ina - 17.03.2016

Ish-ministri i Drejtësisë gjatë qeverisjes së koalicionin PDSH-VMRO, Xhevdet Nasufi, thotë se kërkesa nga autoritete e Serbisë për arrestimin e zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugolli, është ...

Ish ministri Nasufi: Si e lirova Fazli Veliun, mund të lirohet edhe Gafurr Dugolli

Zhurnal - 17.03.2016

Ish ministri Nasufi: Si e lirova Fazli Veliun, mund të lirohet edhe Gafurr Dugolli Publikuar 17.03.2016 në 14:28 nga A.R. | 543 i lexuar Shkup, 17 mars - Ish-ministri i Drejtësisë gjatë qeverisjes së ...

Arrestimi i Gafurr Gudollit, "pazar" mes Prishtinës dhe Shkupit?

Albeu.com - 17.03.2016

Arrestimi i Gafurr Dugollit nga ana e autoriteteve maqedonase po shihet si një përpjekje e madhe që ish Kryeministri Nikolla Gruevski të ndërtojë raporte më të mira me Serbinë dhe njëkohësisht të ...

Nasufi: Si e lirova Fazli Veliun në vitin 2000

Shqipmedia - 17.03.2016

Ish-ministri i Drejtësisë gjatë qeverisjes së koalicionin PDSH-VMRO, Xhevdet Nasufi, thotë se kërkesa nga autoritete e Serbisë për arrestimin e zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugolli, është ...

Azemi: Dugolli nuk është shtetas i Serbisë, Shkupi po shkel konventat ndërkombëtare!

Zhurnal - 17.03.2016

Azemi: Dugolli nuk është shtetas i Serbisë, Shkupi po shkel konventat ndërkombëtare! Publikuar 17.03.2016 në 16:05 nga A.R. | 14 i lexuar Shkup, 17 mars - Publicsti, Emin Azemi ka adresuar kritika të ...

Shkupi taktizon me rastin e Gafurr Dugollit

Ina - 17.03.2016

Autoritetet e Maqedonisë po vazhdojnë të taktizojnë me rastin e paraburgosjes së shefit të protokollit të FSK-së Gafurr Dugolli. Këshilli gjyqësor akoma nuk ka marrë një vendim, një ditë para se ...

Gruevski ju shpallë "luftë" shqiptarëve, duke mos përjashtuar edhe Kosovën

Zhurnal - 17.03.2016

Gruevski ju shpallë "luftë" shqiptarëve, duke mos përjashtuar edhe Kosovën Publikuar 17.03.2016 në 16:42 nga Xh.I. | 331 i lexuar Shkup, 17 mars – Ish Kryeministri Nikolla Gruevski është ekspert i ...

Maqedoni, Komisioni i Venecias vendos për “bombat” e Zaevit

SOT - 17.03.2016

Komisioni i Venecias ka bërë rekomandime të rëndësishme edhe për situatën politike në Maqedoni. Mësohet se Venecia ka rekomanduar ndryshime në ligjin për privatësinë, gjegjësisht të lejohet publikimi ...

Ish-ministri: Siç lirova Fazli Veliun, mund të lirohet edhe Gafurr Dugolli

Albeu.com - 17.03.2016

Ish-ministri i Drejtësisë i Maqedonisë, gjatë qeverisjes së koalicionin PDSH-VMRO, Xhevdet Nasufi , shprehet se, kërkesa nga autoritete e Serbisë për arrestimin e zyrtarit të Ministrisë së FSK-së, ...

Dugollin do ta mbroj avokati i Gruevskit

Shqipmedia - 17.03.2016

Ministria e Drejtësisë nuk ka përgjigje për ekstramin ose jo të Gafurr Dugollit, shefin e protokollit të Ministrisë së Forcës dhe sigurisë së Kosovës.

Shkon të kërkojë borxhin, por ... për pak humb jetën, borxhliu e ther me thikë

SOT - 17.03.2016

Një personi për pak i ka kushtuar me jetë kërkimi i borxhit të tij. Policia e Kosovës njofton se huadhënësi kishte shkuar tek i dyshuari A. Sh. në rrugën “Brahim Osmani” për të kërkuar një borxh prej ...

Dugollin do ta mbroj avokati I gruevskit

Almakos - 17.03.2016

Ministria e Drejtësisë nuk ka përgjigje për ekstradimin ose jo të Gafurr Dugollit, shefin e protokollit të Ministrisë së Forcës dhe sigurisë së Kosovës.

Këshilli gjyqësor akoma nuk ka marrë një vendim Dugollin

Portalb - 17.03.2016

Lajme lidhur me temën 8.5 kilogram ari me vlerë mbi 200 mijë euro konfiskohen gjatë kontrollit në rrugën Gostivar – Debresh Me urdhër partiak mësimdhënësit e Ohrit dhe Strugës do t’i bashkëngjiten ...

Paraburgimi për Dugollin, drejtësia heshtë (Video)

Telegrafi - 17.03.2016

Mbrojtja e Gafur Dugollit ka ankimuar vendimin për vazhdimin e masës së paraburgimit prej 30 ditëve nga Gjykata Themelore në Shkup. Ndërkohë vëllai i Gafurit, Bujar Dugolli njoftoi se gjykata ka ...

Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Botasot - 17.03.2016

Shokëve, miqve, ish bashkëluftëtarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar ...

Ish-ministri: Siç lirova Fazli Veliun, mund të lirohet edhe Gafurr Dugolli

Botasot - 17.03.2016

Ish-ministri i Drejtësisë i Maqedonisë, gjatë qeverisjes së koalicionin PDSH-VMRO, Xhevdet Nasufi, shprehet se, kërkesa nga autoritete e Serbisë për arrestimin e zyrtarit të Ministrisë së FSK-së, ...

Gafurr Dugolli nuk lirohet as sonte nga burgu i Shutkës

Tetova Sot - 17.03.2016

Vazhdon loja e ping-pongut e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin. Para pak minutave, familjarë të tij e kanë informuar gazeten “Lajm”, se Dugolli nuk do të lirohet sonte, siç ishte premtuar ...

INA: Nëse nuk lirohet sot Dugolli, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Ilirida - 17.03.2016

Shokëve, miqve, ish bashkëluftëtarëve, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar ...

Nëse Gafurr Dugolli nuk lirohet sot, në Kosovë do të publikohen “bomba” për Kumanovën

Tetova Sot - 17.03.2016

Shokë, miq, ish bashkëluftëtarë, por edhe përfaqësuesve të institucioneve në Kosovë u ka ardhur në majë të hundës nga lojërat e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin, prandaj kanë dërguar një ...

Nasufi: Si e lirova Fazli Veliun

Tetova Sot - 17.03.2016

Ish-ministri i Drejtësisë gjatë qeverisjes së koalicionin PDSH-VMRO, Xhevdet Nasufi, thotë se kërkesa nga autoritete e Serbisë për arrestimin e zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugolli, është ...

Avokati i Dugollit ishte angazhuar më parë për Gruevskin

Ilirida - 17.03.2016

Një skandal po e tronditë Maqedoninë për shkak se Avokati i ish Kryeministrit Nikolla Gruevski, tani është angazhuar që të mbrojë zyrtarin e lartë të FSK-së së Kosovës, Gafurr Dugollin.

Shkupi taktizon me rastin e Gafurr Dugollit

Ilirida - 17.03.2016

Autoritetet e Maqedonisë po vazhdojnë të taktizojnë me rastin e paraburgosjes së shefit të protokollit të FSK-së Gafurr Dugolli. Këshilli gjyqësor akoma nuk ka marrë një vendim, një ditë para se ...

Xhevdet Nasufi: Si e lirova Fazli Veliun

Express - 17.03.2016

Ish-ministri i Drejtësisë gjatë qeverisjes së koalicionin PDSH-VMRO, Xhevdet Nasufi, thotë se kërkesa nga autoritete e Serbisë për arrestimin e zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugolli, është ...

30 ditë paraburgim për Dugollin

Portalb - 16.03.2016

Lajme lidhur me temën Gjashtë të akuzuarit e rastit “Celula” e kanë pranuar fajin Prokuroria Speciale me ankesë deri te Gjykata Themelore Shkupi 1 Prokuroria: PSP-së ia kemi dorëzuar të gjitha ...

30 ditë paraburgim për Gafurr Dugollin

Ina - 16.03.2016

Ish-komandantit të UÇK-së dhe zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafurr Dugolli i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh nga ana e autoriteteve maqedonase.

Skandaloze: Gafurr Dugollit i caktohen 30 ditë paraburgim

Shqipmedia - 16.03.2016

Një gjykatë në Shkup ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, Gafurr Dugolli, ish-pjesëtar i UÇK-së që aktualisht punon në Ministrinë e FSK-së.

Rrëshqet Jashari, paralajmëroi lirim të Dugollit për disa orë, gjykata ia vazhdoi arrestin 30 ditë

Lajm - 16.03.2016

Ministri i Drejtësisë, Adnan Jashari, mbrëmë ka deklaruar se nuk do të lejojë ekstradimin e shefit të protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli në Serbi.

Vërejtje serioze nga Kosova, BDI në panik, kërkon ndihmën e ambasadave për Dugollin!

Lajm - 16.03.2016

Vërejtje të shumta serioze që kanë kaluar edhe në sharje, ofendime, por edhe kërcënime, kanë arritur nga Kosova në adresë të funksionarëve të BDI-së, për shkak të arrestimit të ish pjesëtarit të ...

Avokati i Dugollit mohon të ketë 30 ditë paraburgim për të

Lajm - 16.03.2016

Nikolla Dodevski, avokat mbrojtës i shefit të protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës,Gafur Dugolli ka mohuar që këtij të fundit t’i jetë caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Ilir Dugolli sqaron dilemat: Gafurrit i është vazhduar paraburgimi

Lajm - 16.03.2016

“Lajm” ka kontaktuar përmes telefonit me Ilir Dugollin, vëllain e Gafurr Dugollit, të arrestuar nga policia maqedonase me qëllim të ekstradimit për në Serbi.

Lëvizja BESA: Paraburgimi i Dugollit – vendim antishqiptar

Ina - 16.03.2016

Pas lajmit se shefit të protokollit të FSK-së, Gafurr Dugolli, i është zgjatur paraburgimi edhe 30 ditë, Lëvizja BESA gjykon se ky është një rast skandaloz që flet jo vetëm se drejtësia në Maqedoni ...

Lëvizja Besa: Paraburgimi i Dugollit – vendim antishqiptar

Lajm - 16.03.2016

Lëvizja Besa reagon në lidhje me shqyrtimin e vendimit për 30 ditë paraburgim pë Gafurr Dugollin. Në një komunikatë të dërguar deri tek Telegrafi nga Lëvizja Besa thonë se e vlerësojnë se ”një rast ...

Kuçi: Maqedonia do ta lirojë sot Gafurr Dugollin e FSK’së (Video)

Lajm - 16.03.2016

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka deklaruar se sot autoritetet maqedonase do ta lirojnë ish pjesëtarin e UÇK’së, Gafurr Dugollin. Kuçi, ka thënë se pikërisht për këtë ka qenë në Shkup ku edhe ...

Kuçi: Dugolli lirohet sot (Video)

Lajmi.net - 16.03.2016

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka deklaruar se sot autoritetet maqedonase do ta lirojnë ish pjesëtarin e UÇK'së, Gafurr Dugollin. Kuçi, ka thënë se pikërisht për këtë ka qenë në Shkup ku edhe ...

Kuçi e konfirmon: Maqedonia e liron sot Gafurr Dugollin (VIDEO)

Albeu.com - 16.03.2016

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka deklaruar se sot autoritetet maqedonase do ta lirojnë ish pjesëtarin e UÇK'së, Gafurr Dugollin. Kuçi ka thënë se, pikërisht për këtë ka qenë në Shkup ku edhe ...

Lëvizja BESA: Paraburgimi i Dugollit – vendim antishqiptar

Zhurnal - 16.03.2016

Lëvizja BESA: Paraburgimi i Dugollit – vendim antishqiptar Publikuar 16.03.2016 në 16:55 nga S.M | 1 i lexuar Shkup, 16 mars - Pas lajmit se shefit të protokollit të FSK-së, Gafurr Dugolli, i është ...

Bashkëluftëtari i Gafurr Dugollit erdhi në Shkup të interesohet për të

Lajm - 16.03.2016

Deputeti nga NISMA për Kosovën Haxhi Shala, i njohur gjatë luftës si Komandant Topi, ka adhur në Shkup për të përcjellë prej së afërmi rastin e Gafurr Dugollit, I cili u arrestua të premten nga ...

Bashkëluftëtari i Gafurr Dugollit erdhi në Shkup të interesohet për të

Ina - 16.03.2016

Deputeti nga NISMA për Kosovën Haxhi Shala, i njohur gjatë luftës si Komandant Topi, ka adhur në Shkup për të përcjellë prej së afërmi rastin e Gafurr Dugollit, I cili u arrestua të premten nga ...

Shkup, gjykata zgjat paraburgimin për ish-anëtarin e UÇK

SOT - 16.03.2016

Gjykata Themelore në Shkup i ka zgjatur me 30 ditë masën e paraburgimit zyrtarit kosovar Gafurr Dugolli, i cili u arrestua javën e kaluar nga policia maqedonase, në bazë të një urdhërarresti të ...

Pas disa orësh pritet lirimi i GAFURR DUGOLLI, deputetë të Kosovës dhe bashkëluftëtarë të tij kanë arritur në Shkup

Zhurnal - 16.03.2016

Top lajm: Pas disa orësh pritet lirimi i GAFURR DUGOLLI, deputetë të Kosovës dhe bashkëluftëtarë të tij kanë arritur në Shkup Publikuar 16.03.2016 në 19:18 nga A.R.

Shkup, gjykata zgjat paraburgimin për ish-anëtarin e UÇK-së

Top Channel - 16.03.2016

Gjykata Themelore në Shkup i ka zgjatur me 30 ditë masën e paraburgimit zyrtarit kosovar Gafurr Dugolli, i cili u arrestua javën e kaluar nga policia maqedonase, në bazë të një urdhërarresti të ...

Sërish problematizohet lirimi i Gafurr Dugollit

Lajm - 16.03.2016

Probleme të reja janë paraqitur në rastin e lirimit të Gafurr Dugollit nga burgu i Shutkës. Familjarë të tij thonë për Lajm se tani janë informuar që Dugolli nuk mund të lirohet para orës 24.

Arrestimi i Dugollit, reagon edhe Menduh Thaçi

Almakos - 16.03.2016

Më lidhje me arrestimin e Gafurr Dugollit, ka reaguar edhe kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi. Arrestimin e shtetasit kosovar, Thaçi e ka komentuar si një sinjal se gjyqësori nuk është i pavarur, por ...

LAJM I FUNDIT/ Gafurr Dugolli nuk lirohet as sonte nga burgu i Shutkës

Lajm - 16.03.2016

Vazhdon loja e ping-pongut e autoriteteve maqedonase me Gafurr Dugollin. Para pak minutave, familjarë të tij e kanë informuar gazeten “Lajm”, se Dugolli nuk do të lirohet sonte, siç ishte premtuar ...

Avokati i Dugollit mohon të ketë 30 ditë paraburgim për të

Botasot - 16.03.2016

Nikolla Dodevski, avokat mbrojtës i shefit të protokollit të Forcës së Sigurisë së Kosovës,Gafur Dugolli ka mohuar që këtij të fundit t'i jetë caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Lëvizja Besa: Paraburgimi i Dugollit – vendim antishqiptar

Telegrafi - 16.03.2016

Lëvizja Besa reagon në lidhje me shqyrtimin e vendimit për 30 ditë paraburgim pë Gafurr Dugollin. Në një komunikatë të dërguar deri tek Telegrafi Maqedoni nga Lëvizja Besa thonë se e vlerësojnë se ...

Maloku: Kosova s’ka fuqi për ta liruar Gafurr Dugollin

Botasot - 16.03.2016

Eksperti i sigurisë, Naim Maloku, ka thënë se Kosova është e pafuqishme karshi Serbisë që kërkon ekstradimin e shtetasve të Kosovës, për shkak që nuk është anëtare e Interpolit.

Kuçi: Maqedonia do ta lirojë sot Gafurr Dugollin e FSK-së (Video)

Botasot - 16.03.2016

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka deklaruar se sot autoritetet maqedonase do ta lirojnë ish pjesëtarin e UÇK'së, Gafurr Dugollin. Kuçi, ka thënë se pikërisht për këtë ka qenë në Shkup ku edhe ...

Kuçi: Dugolli lirohet sot (Video)

Telegrafi - 16.03.2016

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka deklaruar se sot autoritetet maqedonase do ta lirojnë ish pjesëtarin e UÇK-së, Gafurr Dugollin. Kuçi ka thënë se pikërisht për këtë ka qenë në Shkup ku edhe ka ...

Rasti Dugolli

Tetova Sot - 16.03.2016

Qenan Aliu Çështja e EKSTRADIMIT në RM është e rregulluar me Ligjin për bashkëpunim Ndërkombëtarë në materien penale (,,Gazeta zyrtare e RM, nr.124/10).

Fletarrestimet e Serbisë ende valide për kosovarët

Ilirida - 16.03.2016

Kosovarët ende po vazhdojnë të arrestohen me urdhra të Serbisë. Rasti i fundit është arrestimi i drejtorit të Zyrës së Protokollit të Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Gafurr ...

Lëvizja BESA: Paraburgimi i Dugollit – vendim antishqiptar

Tetova Sot - 16.03.2016

Pas lajmit se shefit të protokollit të FSK-së, Gafurr Dugolli, i është zgjatur paraburgimi edhe 30 ditë, Lëvizja BESA gjykon se ky është një rast skandaloz që flet jo vetëm se drejtësia në Maqedoni ...

Kuçi: Maqedonia do ta lirojë sot Gafurr Dugollin e FSK’së (Video)

Tetova Sot - 16.03.2016

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi ka deklaruar se sot autoritetet maqedonase do ta lirojnë ish pjesëtarin e UÇK’së, Gafurr Dugollin. Kuçi, ka thënë se pikërisht për këtë ka qenë në Shkup ku edhe ...

Paraburgimi për Dugollin, drejtësia heshtë (VIDEO)

Ilirida - 16.03.2016

Mbrojtja e Gafur Dugollit ka ankimuar vendimin për vazhdimin e masës së paraburgimit prej 30 ditëve nga Gjykata Themelore në Shkup. Ndërkohë vëllai i Gafurit, Bujar Dugolli njoftoi se gjykata ka ...

Ilir Dugolli, vllau i Gafurrit humb durimin dhe kërcënon haptazi politikanët e Maqedonisë

Zhurnal - 15.03.2016

Ilir Dugolli, vllau i Gafurrit humb durimin dhe kërcënon haptazi politikanët e Maqedonisë Publikuar 15.03.2016 në 15:40 nga A.R. | 395 i lexuar Shkup, 15 mars - Ilir Dugolli, vëllai i Gafurrit të ...

I zgjatet paraburgimi Gafurr Dugollit, Jashari premton se nuk do të ekstradohet në Serbi (VIDEO)

Albeu.com - 15.03.2016

48 orë të reja paraburgimi për Gafurr Dugollin, shefin e protokollit të Ministrisë së Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, dhe ish ushtar i UÇK-së. Kështu ka vendosur Prokuroria Themelore e Shkupit .

Rrëfehet vëllai i të arrestuarit Gafurr Dugolli

Ina - 15.03.2016

Të premten (më 12 mars), autoritetet maqedonase kanë arrestuar Gafurr Dugollin, zyrtar i FSK-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së. Ai u ndalua në kufirin Kosovë-Maqedoni pasi ndaj tij Serbia kishte lëshuar ...

Kosova duhet të burgosë Ali Ahmetin dhe Musa Xhaferin për Gafur Dugollin

Lajm - 15.03.2016

Deputeti i PDSH-së Bekim Fazliu ka kërkuar që shteti i Kosovës të veprojë në mënyrë reciproke kundrejt arrestimit të Gafur Dugollit nga shteti i Maqedonisë: Ja postimi i tij i plotë në Facebook: ...

Serbia kontrollon Maqedoninë, arreston ish pjestarë të UÇK-së për të nxitur konflikt të ri?!

Zhurnal - 15.03.2016

Serbia kontrollon Maqedoninë, arreston ish pjestarë të UÇK-së për të nxitur konflikt të ri Publikuar 15.03.2016 në 11:09 nga Xh.I. | 68 i lexuar Shkup, 15 mars – Asrrestimi i fundit i zyrtarit të ...

Vëllai i Gafurr Dugollit: Nuk kam besim te autoritetet e Shkupit (VIDEO)

Albeu.com - 15.03.2016

Të premten autoritetet maqedonase arrestuan Gafurr Dugollin, zyrtar i FSK-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së. Ai u ndalua në kufirin Kosovë-Maqedoni pasi ndaj tij Serbia kishte lëshuar urdhër-arrest ...

Vajza e Gafurr Dugollit me porosi prekëse: Babai im nuk është kriminel! (Foto)

Lajm - 15.03.2016

Familjarë, ish bashkëluftëtarë dhe qytetarë të Prishtinës, sot janë mbledhë në protestë të re para ambasadës maqedonase në Prishtinë, ku kërkohet lirimi i ish pjesëtarit të UÇK-së, Gafurr Dugolli, ...

Kosova duhet të burgosë Ali Ahmetin dhe Musa Xhaferin për Gafur Dugollin

Ina - 15.03.2016

Deputeti i PDSH-së Bekim Fazliu ka kërkuar që shteti i Kosovës të veprojë në mënyrë reciproke kundrejt arrestimit të Gafur Dugollit nga shteti i Maqedonisë: Ja postimi i tij i plotë në Facebook: ...

Vajza e Gafurr Dugollit me porosi prekëse: Babai im nuk është kriminel! (Foto)

Ina - 15.03.2016

Familjarë, ish bashkëluftëtarë dhe qytetarë të Prishtinës, sot janë mbledhë në protestë të re para ambasadës maqedonase në Prishtinë, ku kërkohet lirimi i ish pjesëtarit të UÇK-së, Gafurr Dugolli, ...

Vajza e Gafurr Dugollit me porosi prekëse – FOTO dhe VIDEO

Shqipmedia - 15.03.2016

Familjarë, ish bashkëluftëtarë dhe qytetarë të Prishtinës, sot janë mbledhur në protestë të re para ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë, ku kërkohet lirimi i ish pjesëtarit të UÇK-së, Gafurr Dugolli.

Ndalimi i Gafurr Dugollit, Fazliu: Kosova të arrestojë Ali Ahmetin e Musa Xhaferin

Albeu.com - 15.03.2016

Deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare, Bekim Fazliu, ka kërkuar që shteti i Kosovës të veprojë në mënyrë reciproke kundrejt arrestimit të Gafur Dugollit nga ana e Maqedonisë.

BDI në protestë kundër vetvetes!

Ina - 15.03.2016

BDI në protestë kundër Ministrit të Drejtësisë, DUI-stit Adnan Jashari! Çdo ditë që po kalon struktura e BDI-së po sharron! Dhe kjo ndodhë sepse është mbushur kupa, dhe çdo veprim i strukturës së ...

Kosova në kontakt me BE-në për arrestimin e ish pjesëtarëve të UÇK-së

Lajmi.net - 15.03.2016

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka informuar kabinetin qeveritar për arrestimin gjatë të premtes, nga autoritetet ...

Kosova në kontakt me BE-në për arrestimin e ish pjesëtarëve të UÇK-së

Ina - 15.03.2016

Qeveria e Republikës së Kosovës ka shprehur shqetësim për ndalimin e shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, nga ana e autoriteteve maqedonase, duke ...

Qeveria e Kosovës: Të papranueshme urdhër-arrestet serbe

LajmiFundit - 15.03.2016

Qeveria e Kosovës e konsideron të papranueshëm arrestimin e qytetarëve të Kosovës mbi bazën e fletarresteve serbe. Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ministri i Forcës së ...

Qeveria e Kosovës: I papranueshëm arrestimi i kosovarëve mbi bazën e fletarresteve serbe

Portalb - 15.03.2016

Lajme lidhur me temën Agani: Femra shqiptare pa të drejtë ka qenë e anashkaluar LR-PDSH: Arrestimi i Dugollit, pafuqi i partnerit shqiptar në Qeverinë e Maqedonisë Gafurr Dugolli mbetet në paraburgim ...

Qeveria e Kosovës: I papranueshëm arrestimi i kosovarëve mbi bazën e fletarresteve serbe

Almakos - 15.03.2016

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka informuar kabinetin qeveritar për arrestimin gjatë të premtes, nga autoritetet maqedonase, të Gafurr ...

Qeveria kosovare e quan të papranueshëm arrestimin e shefit të saj nga maqedonasit

SOT - 15.03.2016

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka informuar kabinetin qeveritar për arrestimin gjatë të premtes, nga autoritetet ...

Mustafa: E papranueshme arrestimi i qytetarëve mbi bazën e fletarresteve serbe

Zhurnal - 15.03.2016

Mustafa: E papranueshme arrestimi i qytetarëve mbi bazën e fletarresteve serbe Publikuar 15.03.2016 në 16:06 nga A.R. | 14 i lexuar Prishtine, 15 mars - Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës ...

Prokuroria kërkon paraburgim ekstradimi për Gafurr Dugollin

Lajm - 15.03.2016

Burime nga Prokuroria Publike për Tv Telma thonë se gjatë ditës së sotme është kërkuar masa e parandalimit për ekstradim të funksionerit të Kosovës, Gafurr Dugolli, i cili është arrestuar të premten ...

Prokuroria kërkon paraburgim ekstradimi për Gafurr Dugollin

Ina - 15.03.2016

Burime nga Prokuroria Publike për Tv Telma thonë se gjatë ditës së sotme është kërkuar masa e parandalimit për ekstradim të funksionerit të Kosovës, Gafurr Dugolli, i cili është arrestuar të premten ...

Vllau i Gafurrit humb durimin, kërcënon haptazi politikanët e Maqedonisë (Video)

Ina - 15.03.2016

Ilir Dugolli, vëllai i Gafurrit të arrestuar nga policia maqedonase ka kërcënuar publikisht politikanët e Maqedonisë se nëse nuk lirohet vëllau i tij, atëher do të ballafohen me pasoja të mëdha të ...

Prokuroria e Maqedonisë kërkon ekstradimin e Gafurr Dugollit

Albeu.com - 15.03.2016

Burime nga Prokuroria Publike për Tv Telma thonë se, gjatë ditës së sotme është kërkuar masa e parandalimit për ekstradim të funksionerit të Kosovës, Gafurr Dugolli , i cili është arrestuar të ...

Protesta masive nëse Dugolli ekstradohet në Serbi

Lajm - 15.03.2016

Kryetari i Organizatës së veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, në Maqedoni, Besim Hoda, ka paralajmëruar protesta masive në Maqedoni, nëse autoritetet maqedonase bëjnë ekstradimin e ...

Protesta masive nëse Dugolli ekstradohet në Serbi

Almakos - 15.03.2016

Kryetari i Organizatës së veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, në Maqedoni, Besim Hoda, ka paralajmëruar protesta masive në Maqedoni, nëse autoritetet maqedonase bëjnë ekstradimin e ...

Vllau i Gafurrit humb durimin, kërcënon haptazi politikanët e Maqedonisë (Video)

Almakos - 15.03.2016

Ilir Dugolli, vëllai i Gafurrit të arrestuar nga policia maqedonase ka kërcënuar publikisht politikanët e Maqedonisë se nëse nuk lirohet vëllau i tij, atëher do të ballafohen me pasoja të mëdha të ...

Ilir Dugolli kërcënon politikanët maqedonas për arrestimin e vëllait të tij

Lajmi.net - 15.03.2016

Ilir Dugolli, vëllai i Gafurrit të arrestuar nga policia maqedonase, ka kërcënuar publikisht politikanët e Maqedonisë se nëse nuk lirohet vëllai i tij, atëherë do të ballafaqohen me pasoja të mëdha ...

Pritet vendimi për lirimin e Gafurr Dugollit

Zhurnal - 15.03.2016

Pritet vendimi për lirimin e Gafurr Dugollit Publikuar 15.03.2016 në 19:53 nga D.R. | 120 i lexuar Shkup, 15 mars - Gjykata Themelore pritet që në këto momente të marrë një vendim për shtyrjen e ...

Qeveria VMRO/BDI përgatit skenar për njollosjen e Kosovës?

Lajm - 15.03.2016

Fejzi HAJDARI Rasti Dugolli – incident sporadik apo episod fillestar i ndonjë zhvillimi më ogurzezi qe mund ta implikojë Kosovën? Kjo është dilema që duhej ta ngriste alarmin në Kosovë, si tek ...

Qeveria VMRO/BDI përgatit skenar për njollosjen e Kosovës?

Ina - 15.03.2016

Fejzi HAJDARI Rasti Dugolli – incident sporadik apo episod fillestar i ndonjë zhvillimi më ogurzezi qe mund ta implikojë Kosovën? Kjo është dilema që duhej ta ngriste alarmin në Kosovë, si tek ...

Qeveria VMRO/BDI përgatit skenar për njollosjen e Kosovës?

Almakos - 15.03.2016

Fejzi HAJDARI Rasti Dugolli – incident sporadik apo episod fillestar i ndonjë zhvillimi më ogurzezi qe mund ta implikojë Kosovën? Kjo është dilema që duhej ta ngriste alarmin në Kosovë, si tek ...

Jashari siguron: Nuk lejoj ekstradimin e Dugollit

Zhurnal - 15.03.2016

Jashari siguron: Nuk lejoj ekstradimin e Dugollit Publikuar 15.03.2016 në 21:35 nga D.R. | 621 i lexuar Shkup, 15 mars - Sonte pritet të lirohet Gafurr Dugolli, i cili është në paraburgim në Shkup.

Gafurr Dugollit i vazhdohet paraburgimi 30 ditë

Lajm - 15.03.2016

Edhe pse familjarët e tij pritnin sonte lirimin e Gafurr Dugollit, gjykata në Shkup ka sjellë një vendim të papritur- ka vazhduar masën e arrestit edhe për 30 ditë, merr vesh Lajm nga burime ...

Tridhjetë ditë paraburgim për Gafurr Dugollin

Lajm - 15.03.2016

​Një gjykatë në Shkup ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, Gafurr Dugolli, ish-pjesëtar i UÇK-së që aktualisht punon në Ministrinë e ...

KTV: Gjykata i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, Gafurr Dugollit

Zhurnal - 15.03.2016

KTV: Gjykata i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, Gafurr Dugollit Publikuar 15.03.2016 në 23:02 nga D.R. | 523 i lexuar Shkup, 15 mars - Një gjykatë në Shkup ia ka caktuar masën e ...

30 ditë paraburgim për Gafurr Dugollin

Lajmi.net - 15.03.2016

Gjykata e Shkupit ka vendosur ti vazhdojë masën e paraburgimit prej 30 ditësh ish pjesëtarit të UÇK-së, Gafurr Dugollit. Këtë lajm e ka konfirmuar për Kosovapress Bujar Dugolli i cili tha se ka rreth ...

Dugollit i zgjatet paraburgimi, Jashari premton se nuk do të ekstradohet në Serbi! (Video)

Telegrafi - 15.03.2016

48 orë të reja paraburgimi për Gafurr Dugollin, shefin e protokollit të Ministrisë së Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, dhe ish ushtar i UÇK-së. Kështu ka vendosur Prokuroria Themelore e Shkupit.

Ministri i FSK-së kërkon lirimin e Gafurr Dugollit

Koha.net - 15.03.2016

Në mbledhjen e sotshme të Qeverisë së Kosovës është ngritur çështja e arrestimit të Gafurr Dugollit nga autoritetet maqedonase. Ministri i FSK-së, Haki Demolli, u ka kërkuar ministrive përkatëse të ...

Ministri Demolli kërkon lirimin e Gafurr Dugollit

Botasot - 15.03.2016

Ministri i Forcës së Sigurisë Haki Demolli ka kërkuar nga ministritë përkatëse që të ndërmarrin të gjitha veprimet diplomatike dhe ligjore për lirimin e Gafurr Dugollit.

Vajza e Gafurr Dugollit: Babi im nuk është kriminel!

Telegrafi - 15.03.2016

Të premten (më 12 mars), autoritetet maqedonase kanë arrestuar Gafurr Dugollin, zyrtar i FSK-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së. Ai u ndalua në kufirin Kosovë-Maqedoni pasi ndaj tij Serbia kishte lëshuar ...

Vajza e Gafurr Dugollit: Babi im nuk është kriminel!

Botasot - 15.03.2016

Të premten (më 12 mars), autoritetet maqedonase kanë arrestuar Gafurr Dugollin, zyrtar i FSK-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së. Ai u ndalua në kufirin Kosovë-Maqedoni pasi ndaj tij Serbia kishte lëshuar ...

Qeveria e Kosovës e konsideron të papranueshëm arrestimin e kosovarëve sipas fletarresteve serbe

Koha.net - 15.03.2016

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka informuar kabinetin qeveritar për arrestimin gjatë të premtes, nga autoritetet ...

Mustafa: E papranueshme arrestimi i qytetarëve mbi bazën e fletarresteve serbe

Telegrafi - 15.03.2016

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka informuar kabinetin qeveritar për arrestimin gjatë të premtes, nga autoritetet ...

Vajza e Gafurr Dugollit: Babai im nuk është kriminel!

Koha.net - 15.03.2016

Familjarë, ish-bashkëluftëtarë dhe qytetarë të Prishtinës, sot sërish janë mbledhur në protestë të re para ambasadës maqedonase në Prishtinë, ku kërkohet lirimi i ish pjesëtarit të UÇK-së, Gafurr ...

Qeveria e quan të papranueshme arrestimin e Gafurr Dugollit

Botasot - 15.03.2016

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka informuar kabinetin qeveritar për arrestimin gjatë të premtes, nga autoritetet ...

Prokuroria kërkon paraburgim ekstradimi për Gafurr Dugollin

Telegrafi - 15.03.2016

Burime nga Prokuroria Publike për Tv Telma thonë se gjatë ditës së sotme është kërkuar masa e parandalimit për ekstradim të funksionerit të Kosovës, Gafurr Dugolli, i cili është arrestuar të premten ...

Protesta masive nëse Dugolli ekstradohet në Serbi

Botasot - 15.03.2016

Kryetari i Organizatës së veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, në Maqedoni, Besim Hoda, ka paralajmëruar protesta masive në Maqedoni, nëse autoritetet maqedonase bëjnë ekstradimin e ...

Jashari: Nuk lejoj ekstradimin e Dugollit

Botasot - 15.03.2016

Sonte pritet të lirohet Gafurr Dugolli, i cili është në paraburgim në Shkup. Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Maqedonisë, Adnan Jashari, ka deklaruar se nuk do të lejoj ekstradimin e shefit të ...

Prokuroria e Maqedonisë kërkon ekstradimin e Gafurr Dugollit

Botasot - 15.03.2016

Burime nga Prokuroria Publike për Tv Telma thonë se, gjatë ditës së sotme është kërkuar masa e parandalimit për ekstradim të funksionerit të Kosovës, Gafurr Dugolli, i cili është arrestuar të premten ...

30 ditë paraburgim për Gafurr Dugollin

Koha.net - 15.03.2016

Një gjykatë në Shkup ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, Gafurr Dugolli, ish-pjesëtar i UÇK-së që aktualisht punon në Ministrinë e FSK-së.

Skandaloze: 30 ditë paraburgim për Gafurr Dugolli

Telegrafi - 15.03.2016

Një gjykatë në Shkup ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, Gafurr Dugolli, ish-pjesëtar i UÇK-së që aktualisht punon në Ministrinë e FSK-së.

Qeveria Reagon për Arrestimin e Gafurr Dugollit

Ilirida - 15.03.2016

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli, ka ngritur shqetësimin e tij lidhur me arrestimin nga ana e autoriteteve maqedonase të Gafurr Dugollit, zyrtar i ministrisë së tij, dhe ish ...

Qeveria VMRO/BDI përgatit skenar për njollosjen e Kosovës?

Tetova Sot - 15.03.2016

Fejzi HAJDARI Rasti Dugolli – incident sporadik apo episod fillestar i ndonjë zhvillimi më ogurzezi qe mund ta implikojë Kosovën? Kjo është dilema që duhej ta ngriste alarmin në Kosovë, si tek ...

Jashari: Nuk lejoj ekstradimin e Dugollit

Tetova Sot - 15.03.2016

Sonte pritet të lirohet Gafurr Dugolli, i cili është në paraburgim në Shkup. Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Maqedonisë, Adnan Jashari, ka deklaruar se nuk do të lejoj ekstradimin e shefit të ...

30 ditë masë ndalimi për Gafurr Dugollin

Ilirida - 15.03.2016

Bujar Dugolli konfirmoi se vëllait të tij, Gafur Dugollit, gjykata në Shkup ia ka vendosur masën e ndalimit prej 30 ditësh. Dugolli për KosovaPress tha se ka rreth një muaj kohë që të shqyrtohet ...

Qeveria vetëm e konstaton të papranueshëm arrestimin e kosovarëve me fletarreste serbe

Kosova Live - 15.03.2016

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e sotme ka diskutuar edhe për arrestimin nga autoritetet maqedonase të zyrtarit të Ministrisë të Forcës së Sigurisë të Kosovës (FSK), Gafurr Dugolli, ...

Organizatat e UÇK-së kërkojnë lirimin e bashkëluftëtarit, Gafurr Dugolli

Kosova Live - 15.03.2016

Organizatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) kanë protestuar sot para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë duke kërkuar lirimin e ish-pjesëtarit të UÇK-së, Gafurr Dugolli, i ...

Shala apel Shkupit për lirimin e Dugollit, thërret protesta në Prishtinë

Ina - 14.03.2016

Deputeti i “Nismës për Kosovën”, Haxhi Shala, shprehet i çuditur se si Organizatat e dala nga Lufta dhe Shoqëria Civile, nuk kanë reaguar ndaj arrestimit të Gafurr Dugollit, nga ana e shtetit ...

Rasti Gafurr Dugolli dhe rasti Sinan Vitia

Ina - 14.03.2016

Nga Mehmet LATIFI/ Arrestimi dhe paraburgimi 48 orësh i Gafurr Dugollit, drejtor i Zyrës së Protokollit në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, me pretekst “Për të verifikuar e konfirmuar ...

Rasti Gafurr Dugolli dhe rasti Sinan Vitia

Lajm - 14.03.2016

Arrestimi dhe paraburgimi 48 orësh i Gafurr Dugollit, drejtor i Zyrës së Protokollit në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, me pretekst “Për të verifikuar e konfirmuar identitetin e tij”- mos ...

Nëna e dëshmorit kërkon lirimin e Gafurr Dugollit

Lajm - 14.03.2016

Shpresa Sinani, nëna e dëshmorit Visar Sinani, u ka bërë thirrje politikanëve shqiptarë në Shkup që të angazhohen në lirimin e Gafurr Dugollit. “Apeloj te politika në Shkup lirojeni Gafurr Dugollin.

Kadriu: Dugolli duhet të lirohet, nuk ka bazë që të ekstradohet në Serbi

Zhurnal - 14.03.2016

Kadriu: Dugolli duhet të lirohet, nuk ka bazë që të ekstradohet në Serbi Publikuar 14.03.2016 në 11:03 nga Xh.I. | 9 i lexuar Shkup, 14 mars – Mbajtja në arrest e zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur ...

Dugolli nuk do të ekstradohet në Serbi ?!

Zhurnal - 14.03.2016

Dugolli nuk do të ekstradohet në Serbi !? Publikuar 14.03.2016 në 11:27 nga Xh.I. | 14 i lexuar Shkup, 14 mars – Zyrtari i lartë i Kosovës, Gafurr Dugolli do të lirohet së shpejti dhe në asnjë mënyrë ...

Protestë për lirimin e Dugollit para ambasadës maqedonase në Prishtinë (Foto ekskluzive)

Lajm - 14.03.2016

Qindra qytetarë i janë përgjigjur ftesës së deputeti Haxhi Shala për të protestuar për lirimin e ish pjesëtarit të UÇK-së, Gafurr Dugolli, i cili u arrestua nga autoritetet maqedonase me fletëarrest ...

Porosi nga Prishtina: Maqedoni mos luaj lojra të pista! (Foto)

Lajm - 14.03.2016

“Kujdes! Maqedoni mos luaj lojra të pista!”. Kjo është porosia kryesore që po vërehet në pankartat e qytetarëve që po protestojnë para ambasadës maqedonase në Prishtinë, ku kërkohet lirim i ish ...

Pse Jashari nuk guxon të flasë për Dugollin, por flasin burime nga ministria e drejtësisë!?

Lajm - 14.03.2016

Zyrtari i lartë i Kosovës, Gafurr Dugolli do të lirohet së shpejti dhe në asnjë mënyrë nuk do të ekstradohet në Serbi. Kështu bëjnë të ditur për Zhurnal burime të sigurta pranë Ministrisë së ...

Dugolli mbetet në paraburgim, ministri Jashari heshtë

Portalb - 14.03.2016

Lajme lidhur me temën Presidenti Ivanov për vizitë zyrtare në Egjipt Ministria e vetëqeverisjes lokale, kuadri i BDI-së, vendos për kryqin në Butel? (DOKUMENT) Xhaferri u takua me Kurz Lëvizja BESA: ...

Pushteti Ahmeti-Gruevski do ta shkatërroj edhe ish-UÇK-në e Kosovës

Ina - 14.03.2016

Editorial nga INA Pushteti aktual në Maqedoni po vazhdon përndjekjen e ish-pjesëtarve të UÇK-së. Koalicioni qeverisës, VMRO-BDI në bashkëpunim me autoritetet serbe kanë filluar edhe arrestimin e ...

Pushteti Ahmeti-Gruevski do ta shkatërroj edhe ish-UÇK-në e Kosovës

Almakos - 14.03.2016

Editorial nga INA Pushteti aktual në Maqedoni po vazhdon përndjekjen e ish-pjesëtarve të UÇK-së. Koalicioni qeverisës, VMRO-BDI në bashkëpunim me autoritetet serbe kanë filluar edhe arrestimin e ...

Imer Aliu, PDSH: Gafur Dugolli pasojë e Ali Ahmetit!

Almakos - 14.03.2016

Shkruan: Deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), z.Imer Aliu Këta të BDI-së dhe VMRO-së si duket me gjithë mend mendojnë se munden që një qytetarë të Republikës së Kosovës t’a trajtojnë në ...

Nervozohet deputeti i PDSH-së, Aliu: Mbajtja e Dugollit në paraburgim është skandal

Zhurnal - 14.03.2016

Nervozohet deputeti i PDSH-së, Aliu: Mbajtja e Dugollit në paraburgim është skandal Publikuar 14.03.2016 në 15:02 nga A.R. | 187 i lexuar Shkup, 14 mars - Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu ka adresuar ...

Veteranët para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë kërkojnë lirimin e Dugollit

Albeu.com - 14.03.2016

Organizatat e dala nga Lufta e UÇK-së, përveç shqetësimit me rastin e arrestimit të bashkëluftëtarit tonë Gafurr Dugolli, shprehim edhe revoltën për shkak të fletëarresteve të lëshuara nga Serbia, e ...

Imer Aliu, PDSH: Gafur Dugolli pasojë e Ali Ahmetit!

Lajm - 14.03.2016

Këta të BDI-së dhe VMRO-së si duket me gjithë mend mendojnë se munden që një qytetarë të Republikës së Kosovës t’a trajtojnë në këtë mënyrë siç po e trajtojnë Gafur Dugollin?! Vetem ndalimi i tij me ...

Reagon Imer Aliu: Gafur Dugolli – pasojë e Ali Ahmetit!

Ina - 14.03.2016

Deputeti i PDSH-së, Imer Aliu ka adresuar kritika të ashpra ndaj drejtuesve të Qeverisë së Maqedonisë të cilët mbajn në paraburgim zyrtarin e lartë të FSK-së Gafurr Dugollin, i cili të premten u ...

Veteranët me protestë kërkojnë lirimin e Gafurr Dugollit

Lajm - 14.03.2016

Organizatat e dala nga Lufta e UÇK’së kanë bërë me dije se nesër në orën 11:00, do të protestojnë para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë për të kërkuar lirimin e Gafurr Dugollit, ...

LR-PDSH: Arrestimi i Dugollit, pafuqi i partnerit shqiptar në Qeverinë e Maqedonisë

Portalb - 14.03.2016

Lajme lidhur me temën LR-PDSH: Dënojmë sulmet terroriste në Ankara, që në thelb janë jo-humane! Gafurr Dugolli mbetet në paraburgim Departamenti i Shëndetësisë LR-PDSH: Investime asimetrike në zonat ...

Gjykata maqedonase vazhdon paraburgimin për Gafur Dugollin

Zhurnal - 14.03.2016

Gjykata maqedonase vazhdon paraburgimin për Gafur Dugollin Publikuar 14.03.2016 në 15:52 nga A.R. | 120 i lexuar Shkup, 14 mars - Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, ...

Arrestimi i zyrtarit të FSK-së, vë në dyshim rolin e ministrit Adnan Jashari!

Ina - 14.03.2016

Arrestimi i zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugollit, nga ana e policisë maqedonase është vazhdimsi e trajtimit represiv të ish-luftëtarëve të UÇK-së nga ana e Qeverisë së Maqedonisë.

LR-PDSH: Arrestimi i zyrtarit të FSK-së, vë në dyshim rolin e ministrit Adnan Jashari!

Lajm - 14.03.2016

Arrestimi i zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugollit, nga ana e policisë maqedonase është vazhdimsi e trajtimit represiv të ish-luftëtarëve të UÇK-së nga ana e Qeverisë së Maqedonisë, thonë nga ...

A ka ambasador kosovar në Shkup? Flet për “Lajm” ministri kosovar Petrit Selimi

Lajm - 14.03.2016

Në pamundësi për të kontaktuar me ambasadorin Hysa (nuk përgjigjet në thirrjet telefonike), “Lajm” ka kontaktuar direkt me ushtruesin e detyrës ministër i punëve të jashtme të Kosovës, Petrit Selimi ...

Dugollit i zgjatet paraburgimi, jashari: nuk do të ekstradohet në Serbi

Almakos - 14.03.2016

48 orë të reja paraburgimi për Gafurr Dugollin, shefin e protokollit të Ministrisë së Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, dhe ish ushtar i UÇK-së. Kështu ka vendosur Prokuroria Themelore e Shkupit.

Gafurr Dugollit i vazhdohet paraburgimi (Video)

Lajmi.net - 14.03.2016

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup, ia ka vazhduar masën e paraburgimit të shkurtër edhe ...

Vazhdohet paraburgimi për Gafurr Dugollin

Almakos - 14.03.2016

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup, i ka vazhduar masën e paraburgimit të shkurtër edhe ...

Shteti i Kosovës të burgos Ali Ahmetin dhe Musa Xhaferin

Shqipmedia - 14.03.2016

Deputeti i PDSH-së Bekim Fazliu ka kërkuar që shteti i Kosovës të veprojë në mënyrë reciproke kundrejt arrestimit të Gafur Dugollit nga shteti i Maqedonisë: Ja postimi i tij i plotë në Facebook: ...

Vazhdohet paraburgimi për Gafurr Dugollin, ministri i BDI-së vazhdon të heshtë

Ina - 14.03.2016

“Ndaj këtij vendimi të Gjykatës, avokati mbrojtës ka parashtruar ankesë e cila në afatin e paraparë me ligj i është dorëzuar Këshillit Penal të gjykatës së lartpërmendur e cila ka hedhur poshtë ...

Rrëfehet vëllai i të arrestuarit Gafurr Dugolli (VIDEO)

Lajmi.net - 14.03.2016

Të premten, autoritetet maqedonase kanë arrestuar Gafurr Dugollin, zyrtar i FSK-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së. Ai u ndalua në kufirin Kosovë-Maqedoni pasi ndaj tij Serbia kishte lëshuar urdhër arrest ...

Gafur Dugolli ka ardhur në Shkup për të marrë vizë amerikane (Video)

Lajm - 14.03.2016

Të premten (më 12 mars), autoritetet maqedonase kanë arrestuar Gafurr Dugollin, zyrtar i FSK-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së. Ai u ndalua në kufirin Kosovë-Maqedoni pasi ndaj tij Serbia kishte lëshuar ...

Deputeti Shala kërkon lirimin e Dugollit dhe thërret për protestë nesër në Prishtinë

Botasot - 14.03.2016

Deputeti i “Nismës për Kosovën”, Haxhi Shala, shprehet i çuditur se si Organizatat e dala nga Lufta dhe Shoqëria Civile, nuk kanë reaguar ndaj arrestimit të Gafurr Dugollit, nga ana e shtetit ...

Rasti Gafurr Dugolli dhe rasti Sinan Vitia

Koha.net - 14.03.2016

Arrestimi dhe paraburgimi 48 orësh i Gafurr Dugollit, drejtor i Zyrës së Protokollit në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, me pretekst “Për të verifikuar e konfirmuar identitetin e tij”- mos ...

Protesta në Prishtinë, kërkohet lirimi i Gafurr Dugollit (Foto)

Botasot - 14.03.2016

Disa qytetarë sot po protestojnë para ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë duke kundërshtuar kështu arrestimin e Gafurr Dugollit nga policia maqedonase, me urdhër të Serbisë.

Dugolli mbetet në paraburgim, ministri Jashari hesht

Botasot - 14.03.2016

Ende asnjë prononcim nga ministri i Drejtësisë Adnan Jashari për rastin e arrestimit të shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, raporton Portalb.

Protestuesit para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë kërkojnë lirimin e Dugollit

Koha.net - 14.03.2016

“Kujdes! Maqedoni mos luaj lojëra të pista!”. Kjo është porosia kryesore që po vërehet në pankartat e qytetarëve që po protestojnë para Ambasadës maqedonase në Prishtinë, ku kërkohet lirim i ...

Veteranët e luftës nesër protestojnë para ambadadës së Maqedonisë

Botasot - 14.03.2016

Organizatat e luftës së UÇK-së do të protestojnë nesër para ambasadës së Maqedonisë në Kosovë, për të kërkuar lirimin e ish-pjesëtarit të UCK-së Gafurr Dugolli i cili u arrestua nga autoritetet ...

OVL-UÇK-së do të protestojë para ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë

Telegrafi - 14.03.2016

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, kanë reaguar ndaj arrestimit të Gafurr Dugollit, ish-pjestarë i UÇK-së, në Shkup, në bazë të një fletarresti të lëshuar nga Serbia, transmeton Telegrafi ...

Vazhdohet paraburgimi për Gafurr Dugollin, ministri i BDI-së vazhdon të heshtë (Video)

Botasot - 14.03.2016

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup, ia ka vazhduar masën e paraburgimit të shkurtër edhe ...

I vazhdohet paraburgimi Gafur Dugollit (Video)

Telegrafi - 14.03.2016

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli, me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup i ka vazhduar masën e paraburgimit të shkurtër edhe ...

Dugollit i vazhdohet paraburgimi për “verifikimin të identitetit”

Koha.net - 14.03.2016

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup, i ka vazhduar masën e paraburgimit të shkurtër edhe ...

Rrëfehet vëllai i të arrestuarit Gafurr Dugolli (Video)

Telegrafi - 14.03.2016

Të premten (më 12 mars), autoritetet maqedonase kanë arrestuar Gafurr Dugollin, zyrtar i FSK-së dhe ish pjesëtar i UÇK-së. Ai u ndalua në kufirin Kosovë-Maqedoni pasi ndaj tij Serbia kishte lëshuar ...

Gafurr Dugollit i vazhdohet paraburgimi 30 ditë

Botasot - 14.03.2016

Edhe pse familjarët e tij pritnin sonte lirimin e Gafurr Dugollit, gjykata në Shkup ka sjellë një vendim të papritur- ka vazhduar masën e arrestit edhe për 30 ditë, merr vesh Lajm nga burime ...

Shala apel Shkupit për lirimin e Dugollit, thërret protesta në Prishtinë

Ilirida - 14.03.2016

Deputeti i “Nismës për Kosovën”, Haxhi Shala, shprehet i çuditur se si Organizatat e dala nga Lufta dhe Shoqëria Civile, nuk kanë reaguar ndaj arrestimit të Gafurr Dugollit, nga ana e shtetit ...

Nëna e dëshmorit Visar Sinani, kërkon lirimin e Gafurr Dugollit

Tetova Sot - 14.03.2016

Shpresa Sinani, nëna e dëshmorit Visar Sinani, u ka bërë thirrje politikanëve shqiptarë në Shkup që të angazhohen në lirimin e Gafurr Dugollit. “Apeloj te politika në Shkup lirojeni Gafurr Dugollin.

Veteranët e luftës përmes protestës kërkojnë lirimin e Gafurr Dugollit

Tetova Sot - 14.03.2016

Organizatat e dala nga Lufta e UÇK-së kanë bërë me dije se nesër në orën 11:00 në ora 11:oo, të protestojnë para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë për të kërkuar lirimin e Gafurr Dugollit, ...

LR-PDSH: Arrestimi i zyrtarit të FSK-së, vë në dyshim rolin e ministrit Adnan Jashari!

Tetova Sot - 14.03.2016

Arrestimi i zyrtarit të lartë të FSK-së, Gafur Dugollit, nga ana e policisë maqedonase është vazhdimsi e trajtimit represiv të ish-luftëtarëve të UÇK-së nga ana e Qeverisë së Maqedonisë, thonë nga ...

Imer Aliu: Mbajtja e Dugollit në paraburgim është skandal,është e patolerueshme

Shkupi24 - 14.03.2016

Këta të BDI-së dhe VMRO-së si duket me gjithë mend mendojnë se munden që një qytetarë të Republikës së Kosovës t’a trajtojnë në këtë mënyrë siç po e trajtojnë Gafur Dugollin?! Vetem ndalimi i tij me ...

Vazhdohet paraburgimi për Gafur Dugollin

Ilirida - 14.03.2016

Shefit të Protokollit në Ministrinë e Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gafurr Dugolli me propozim të Prokurorit Publik, Gjykata Themelore në Shkup, i ka vazhduar masën e paraburgimit të shkurtër edhe ...

Kërkohet lirimi i Dugollit, protestë para ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.03.2016

Një grup qytetarësh u mblodhën para ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë për të kërkuar lirimin e zyrtarit të FSK-së Sherif Dugolli,i cili u arrestua tri ditë më parë në Maqedoni.

Kërkohet lirimi i Dugollit, protestë para ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë (VIDEO)

Ilirida - 14.03.2016

Një grup qytetarësh u mblodhën para ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë për të kërkuar lirimin e zyrtarit të FSK-së Sherif Dugolli,i cili u arrestua tri ditë më parë në Maqedoni.

E drejta ndërkombëtare midis kuçit dhe Adan Jasharit!

Tetova Sot - 14.03.2016

Qenan Aliu Gafurr DUGOLLI në trekëndëshin KUÇI -të drejtës ndërkombëtare dhe Adnan Jasharit, ministër i Drejtësisë në qeverinë e Maqedonisë. z.DUGOLLI zyrtarë në Ministrinë e Forcave të Sigurirsë të ...

A ka shqiptarë që guxon ta ngrisë zërin ndaj institucioneve, për rastin Dugolli?

Tetova Sot - 14.03.2016

Fejzi Hajdari A ka shqiptarë në Maqedoni, që dinë ta ngrenë zërin ndaj padrejtësive te institucioneve që u bëhen shqiptarëve? Kjo është dilema e cila gjithnjë e më shumë po i shqetëson dhe preokupon ...

Gafurr Dugollit i vazhdohet paraburgimi 30 ditë

Tetova Sot - 14.03.2016

Edhe pse familjarët e tij pritnin sonte lirimin e Gafurr Dugollit, gjykata në Shkup ka sjellë një vendim të papritur- ka vazhduar masën e arrestit edhe për 30 ditë, merr vesh Lajm nga burime ...

Rasti Dugolli, një protestë sot, e një nesër

Kosova Live - 14.03.2016

Një grup qytetarësh kanë protestuar sot para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë duke kërkuar lirimin e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Gafurr Dugolli, i cili u arrestua nga ...