TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Conte bën çmenduri për të marrë Moratan tek Chelsea

Shqipmedia - 15.01.2017

Me Diego Costa që duket çdo ditë e më larg Chelseat pas zënkave me trajnerin Antonio Conte, “blutë” po mendojë që të transferojnë Alvaro Moratan. Conte do tentoi që ta marrë lojtarin që në janar, por ...

Conte tregon të vërtetën e debatit me Diego Costën

Albeu.com - 15.01.2017

Antonio Conte sqaron sherrin e supozuar mes tij dhe Diego Costa. Disa ditë më parë u raportua nga mediat se mes trajnerit të Chelsea dhe sulmuesit të tij kryesor ka pasur një debat me tone të ashpra.

Përjashtoi Costan nga stërvitjet? Ja çfarë thotë tani Conte

Lajmi.net - 15.01.2017

Antonio Conte sqaron sherrin e supozuar mes tij dhe Diego Costa. Disa ditë më parë u raportua nga mediat se mes trajnerit të Chelsea dhe sulmuesit të tij kryesor ka pasur një debat me tone të ashpra.

Edhe Diego Costa objektiv i kinezëve, ofrojnë një shumë marramendëse për të

Telegrafi - 15.01.2017

Sulmuesi spanjoll, Diego Costa mund të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të janarit. Pas përplasjes me trajnerin Antonio Conte, spanjolli është lënë jashtë skuadrës për ndeshjen e fundit ...

Conte sqaron: Me Costen gjithcka eshte “ok”

SuperSport - 15.01.2017

Antonio Conte sqaron sherrin e supozuar mes tij dhe Diego Costa. Disa ditë më parë u raportua nga mediat se mes trajnerit të Chelsea dhe sulmuesit të tij kryesor ka pasur një debat me tone të ashpra.

Conte hedh poshtë zërat për një konflikt me Diego Costën: Nuk ka asgjë të vërtetë

Gazeta Tema - 15.01.2017

Në media eshtë përfolur shumë për një përplasje të trajnerit të Chelsea, Antonio Conte, me sulmuesin spanjoll, Diego Costa. Këto zëra u shtuan edhe më shumë në mungesën e fundit të Costës në sfidën ...

Ja vendimi i Contes për Costan

VeqSport - 15.01.2017

Diego Costa nuk ishte ftuar fare për duelin e djeshëm ndaj Leicester Cityt. Megjithatë Chelsea fitoi pa probleme 0-3 duke dëshmuar se nuk varet vetëm nga sulmuesi spanjoll.

Conte tregon të vërtetën e debatit me Diego Costa-n

Durres Lajm - 15.01.2017

Antonio Conte sqaron sherrin e supozuar mes tij dhe Diego Costa. Disa ditë më parë u raportua nga mediat se mes trajnerit të Chelsea-t dhe sulmuesit të tij kryesor ka pasur një debat me tone të ...

Costa në Kinë, Chelsea transferon super yllin e Realit (FOTO)

Lajmi.net - 14.01.2017

Chelsea kërkon një sulmues nga Real Madrid në rast të largimit të Diego Costas për në Kinë. Diego Costa ka marrë një ofertë të madhe nga Kina. Andaj, e ardhmja e tij në Chelsea është në dyshim.

Lamtumirë Costa, Chelsea transferon yllin e Realit (Foto)

Lajm - 14.01.2017

Diego Costa mund të largohet nga Chelsea pas grindjes me Antonio Conten. Ky i fundit e ka gati zëvendësimin për sulmuesin ...

Lamtumirë Costa, Chelsea transferon yllin e Realit

Zhurnal - 14.01.2017

Diego Costa dhe Chelsea mund të ndahen gjatë janarit. Kjo ka ardhur pas grindjes që ka pasur sulmuesi spanjoll me trajnerin italian, Antonio Conte. Pas kësaj mosmarrëveshje thuhet se sulmuesi ...

Sherr mes Diego Costa e Antonio Conte

LajmiFundit - 14.01.2017

Te Chelsea shpërthen konflikti per çështjen Diego Costa. Futbollisti nuk është grumbulluar nga Antonio Conte për sfidën e me Leicester. Shkak është bërë një debat i ashpër mes të dyve ku futbollisti ...

ZYRTARE: Costa zbulon klubin ku dëshiron të luaj

Lajmi.net - 14.01.2017

Diego Costa se ka ndërmend transferimin në Superligën e Kinës, pavarësisht problemeve që ka pasur së fundi me trajnerin Antonio Conte. Sulmuesi spanjoll është lënë jashtë për sfidën që javës së 21-të ...

ZYRTARE/ Ky është klubi ku Costa dëshiron të luaj

Albeu.com - 14.01.2017

Diego Costa nuk e ka në plan transferimin në Superligën e Kinës, pavarësisht problemeve që ka pasur së fundi me trajnerin Antonio Conte. Sulmuesi spanjoll është lënë jashtë për sfidën që javës së ...

Lamtumirë Costa, Chelsea transferon yllin e Realit (Foto)

Gazeta Express - 14.01.2017

Diego Costa mund të largohet nga Chelsea pas grindjes me Antonio Conten. Ky i fundit e ka gati zëvendësimin për sulmuesin ...

Conte i kënaqur pas fitores ndaj kampionëve

Telegrafi - 14.01.2017

Antonio Conte ka lavdëruar futbollistët e tij pas fitores ndaj Leicester Cityt. Chelsea ka arritur t’i kthehet fitoreve në Ligën Premier, pasi kanë mposhtur 3-0 në udhëtim kampionin aktual të Anglisë ...

Lamtumirë Costa, Chelsea transferon yllin e Realit (Foto)

Alb Portali - 14.01.2017

Diego Costa mund të largohet nga Chelsea pas grindjes me Antonio Conten. Ky i fundit e ka gati zëvendësimin për sulmuesin spanjoll Loading... Diego Costa dhe Chelsea mund të ndahen gjatë janarit.

Costa duhet të kërkoj falje

VeqSport - 14.01.2017

Diego Costa duhet të kërkoj falje nga Antonio Conte, por edhe e gjithë skuadra e Chelseat. Spanjolli besohet se është zënë me trajnerin italian lidhur me një lëndim.

A do të transferohet Terry te Bournemouth?

VeqSport - 14.01.2017

Kapiteni i Chelseat, John Terry është lidhur me një largim të mundshëm nga skuadra. Pas ardhjes së Ake nga huazimi te Bournemouth në mediat angleze u shkruajt se tani Terry mund të largohet.

Het-trik nga Conte (FOTO)

Lajmi.net - 13.01.2017

Antonio Conte është shpallur menaxheri më i mirë i muajit në Premierligë për herë të tretë të njëpasnjeshme. Antonio Conte është prapë menaxher i muajit në Premierligë.

Antonio Conte për herë të 3 lë pas Guardiolën dhe Mourinhon

Albeu.com - 13.01.2017

Antonio Conte është shpallur trajneri më i mirë i muajit në Premier League dhe ky titull vjen tek ai për herë të 3 rradhazi. Italiani është shpallur trajneri më i mirë për muajin dhjetor duke lënë ...

Conte godet, sërish trajneri i muajit

Zhurnal - 13.01.2017

Për të tretën herë rradhazi Antonio Conte është përzgjedhur si trajneri i muajit në kampionatin anglez. Një vlerësim i merituar ky për 47-vjecarin italian që me Blutë e Londrës koleksionoi plot 13 ...

Tensione te Chelsea, kapen Diego Costa dhe Antonio Conte

Lajmi.net - 13.01.2017

Një mos marrëveshje e madhe ka shpërthyer te Chelsea ditëve të fundit, dhe në të janë përfshirë trajneri Antonio Conte dhe sulmuesi Diego Costa. Sulmuesi spanjoll është shprehur i pakënaqur me stafin ...

Pas kacafytjes me Conten, Costa merr një super-ofertë nga Kina

Lajmi.net - 13.01.2017

E ardhmja e Diego Costas duke gjithnjë më larg Chelsea. Pas tensioneve me trajnerin Antonio Conte, ku ky i fundit vendosi që të mos e ftoi sulmuesin për ndeshjen e fundjavës me Leicesterin, mediet në ...

Pesë sulmuesit që mund ta zëvendësojnë Costan te Chelsea në janar

Lajmi.net - 13.01.2017

Diego Costa mund ta lë Chelsean që në afatin kalimtar të janarit. Problemet e spanjollit me trajnerin Antonio Conte mund ta shtyjnë t’i thotë ‘PO’ ofertës së madhe nga Kina që i ka mbërritur.

Lajmërohet Costa, ka një mesazh për Chelsean (FOTO)

Lajmi.net - 13.01.2017

Emri i Diego Costas ka qenë më i lakuari në mediet angleze pasditen e së premtes. Lënia jashtë për ndeshjen ndaj Leicesterit shtoi spekulimet për një zënkë të tij me trajnerin Diego Costa, për të ...

Chelsea ofertë për yllin e West Ham

Telegrafi - 13.01.2017

Sulmuesi i talentuar anglez, Michail Antonio është bërë një dëshirë e Chelseat. Antonio ka shkëqyer këtë edicion me skuadrën e tij West Ham United duke fituar edhe një vend në Kombëtaren e Anglisë.

Conte hyn në histori të Premier Ligës

Koha.net - 13.01.2017

Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte ka fituar çmimin “Menaxher i Muajit” për herë të tretë me radhë. Italiani është bërë trajneri i vetëm që e fiton këtë çmim tre muaj me radhë në histori të Premier ...

Conte për të tretën herë radhazi trajner i muajit në Ligën Premier

Telegrafi - 13.01.2017

Për të tretën herë radhazi këtë sezon, Antonio Conte është zgjedhur trajneri i muajit në Ligën Premier. Conte dhe skuadra e Chelseat vazhdojnë të jenë kryesues të ligës elitare angleze.

Conte godet, sërish trajneri i muajit në Premier

SuperSport - 13.01.2017

Për të tretën herë rradhazi Antonio Conte është përzgjedhur si trajneri i muajit në kampionatin anglez. Një vlerësim i merituar ky për 47-vjecarin italian që me Blutë e Londrës koleksionoi plot 13 ...

Conte i nderuar me çmimin ‘Trajneri i muajit’

Telegrafi - 13.01.2017

Antonio Conte ka folur pas ndarjes së çmimit si trajneri muajit dhjetor në Ligën Premier. Liga Premier i ka ndarë çmimet për muajin dhjetor, ku futbollisti i këtij muaji u zgjedh, Zlatan Ibrahimovic, ...

Conte dhe Costa grinden keq, lojtari nuk udhëton me skuadrën

Telegrafi - 13.01.2017

E ardhmja e sulmuesit të Chelseat, Diego Costa,është vënë në dyshim te kjo skuadër, pas një grindje me trajnerin Antonio Conte mbi shëndetin e tij fizik.

Conte përleshet me Costan, nuk e fton për ndeshjen kundër Leicesterit (Foto)

Gazeta Express - 13.01.2017

Antonio Conte nuk e ka ftuar Diego Costan për ndeshjen me Leicesterin, që zhvillohet të shtunën nga ora ...

Costa probleme me Chelsean, tundohet nga oferta e kinezëve

Koha.net - 13.01.2017

Raportohet se sulmuesi i Chelseat, Diego Costa është lënë jashtë skuadrës për përballjen e nesërme ndaj Leicesterit pas një mosmarrëveshje me trajnerin rreth fitnesit.

Conte godet, sërish trajneri i muajit në Premier

Gazeta Tema - 13.01.2017

Për të tretën herë rradhazi Antonio Conte është përzgjedhur si trajneri i muajit në kampionatin anglez. Një vlerësim i merituar ky për 47-vjecarin italian që me Blutë e Londrës koleksionoi plot 13 ...

Conte, tre herë rresht më i miri i Premier Ligës

Java News - 13.01.2017

Menaxheri i Chelsea, Antonio Conte ka fituar çmimin “Menaxher i Muajit” për herë të tretë me radhë. Italiani është bërë trajneri i vetëm që e fiton këtë çmim tre muaj me radhë në histori të Premier ...

Conte, tre herë rresht më i miri i Premier Ligës

Tetova Sot - 13.01.2017

Menaxheri i Chelsea, Antonio Conte ka fituar çmimin “Menaxher i Muajit” për herë të tretë me radhë. Italiani është bërë trajneri i vetëm që e fiton këtë çmim tre muaj me radhë në histori të Premier ...

Antonio Conte sherr me sulmuesin Diego Costa

Tetova Sot - 13.01.2017

Kur gjërat duket se po shkojnë mirë në kampion londinez, mediat britanike raportojnë për një sherr midis trajnerit Conte dhe sulmuesit spanjoll, Diego Costa.

Terry huazohet te Bournemouthi?

Lajm - 11.01.2017

E ardhmja e John Terryt mund të jetë larg Chelseat. Veterani i mbrojtjes mund t’i bëjë valixhet gati dhe të largohet nga Londra gjatë janarit. Lajmin e ka bërë të ditur gjiganti mediatik sportiv “Sky ...

John Terry në fund të qershorit në Bournemouth?

Telegrafi - 11.01.2017

John Terry në muajin maj të vitit 2016 ka zgjatur kontratën me “The Blues” për një vit dhe në këptë formë do të bëjë 22 vjet qëndrimi në Stamford Bridge.

Ake: Conte i lumtur me rikthimin tim

Telegrafi - 11.01.2017

Nathan Ake pas një gjysmë sezoni të mirë te Bournemouthi është rikthyer te Chelsea. Holandezi ka zbuluar se Antonio Conte është i lumtur me rikthimin e tij në Stamford Bridge.

Chelsea e do Antonion, por jo Hector

VeqSport - 11.01.2017

Skuadra e Chelseat ka shprehur interesim për transferimin e Michail Antonios nga West Ham United. Blutë nga Londra e duan transferimin e anglezit që po kalon momente të mira me West Hamin.

Terry shokon Chelsea sepse shkon me Bornemouth

Java News - 11.01.2017

John Terry pritet të largohet nga Chelsea gjatë janarit. John Terry dhe Chelsea pritet t’i japin fund ‘martesës’ pas 19 viteve së bashku, shkruan tabloidi britanik, Daily Express.

Terry huazohet te Bournemouthi?

Alb Portali - 11.01.2017

E ardhmja e John Terryt mund të jetë larg Chelseat. Veterani i mbrojtjes mund t’i bëjë valixhet gati dhe të largohet nga Londra gjatë janarit. Loading...

Ake: Conte ishte ai që më riktheu dhe është i lumtur

Tetova Sot - 11.01.2017

Ai ka thënë se Antonio Conte është i lumtur me rikthimin e tij në Stamford Bridge. “Ai është i lumtur me rikthimin tim”, ka thënë Ake për Chelsea TV. “Më tha që ka shikuar ndeshjet e mia dhe se kam ...

Zyrtare: Terry e ka një lajm të keq për Chelsean

Lajmi.net - 10.01.2017

Një lajm i keq për Chelsean vjen nga Federata Angleze e Futbollit. Kjo e fundit ka refuzuar apelimin e klubit blu, për kartonin e kuq të John Terryt. Chelsea kërkoi heqjen e kartonit të kuq për ...

Conte kërkon të përforcojë skuadrën me dy lojtarë të rinj

Albeu.com - 10.01.2017

Antonio Conte ka bëre me dije se kërkon të përforcojë skuadrën e tij me dy mbrojtës krahu . Trajneri i Chelseat, dëshiron të përforcohet me dy mbrojtës krahu , që të ketë më shumë alternativa .

Hidhet poshtë apeli i Terryt, mbetet i suspenduar për një ndeshje

Telegrafi - 10.01.2017

Kapiteni i Chelseat, John Terry, do të mungojë një ndeshje, pasi apeli për kartonin e kuq është hedhur poshtë. Mbrojtësi i Bluve u përjashtua në fitoren prej 4-1 në ndeshjen e Kupës FA ndaj ...

Conte kërkon dy lojtarë të rinj

Tetova Sot - 10.01.2017

Antonio Conte dëshiron të përforcojë skuadrën e tij me dy mbrojtës krahu Trajneri i Chelseat, Antonio Conte dëshiron të përforcohet me dy mbrojtës krahu, që të ketë më shumë alternativa.

Ja sa do të mungojë Terry

Tetova Sot - 10.01.2017

Kapiteni i Chelseat, John Terry, do të mungojë një ndeshje, pasi apeli për kartonin e kuq është hedhur poshtë. Mbrojtësi i Bluve u përjashtua në fitoren prej 4-1 në ndeshjen e Kupës FA ndaj ...

Terry mund të largohet nga Chelsea

Shqipmedia - 09.01.2017

Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte, nuk është i sigurt për të ardhmen e John Terryt. 36-vjeçari ka kontratë me Blutë deri në fund të këtij sezoni, ndërsa ka bërë vetëm tetë paraqitje në të gjitha ...

Terry mund të largohet nga Chelsea

Zhurnal - 09.01.2017

Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte, nuk është i sigurt për të ardhmen e John Terryt. 36-vjeçari ka kontratë me Blutë deri në fund të këtij sezoni, ndërsa ka bërë vetëm tetë paraqitje në të gjitha ...

Terry mund të largohet nga Chelsea

Telegrafi - 09.01.2017

Menaxheri i Chelseat, Antonio Conte, nuk është i sigurt për të ardhmen e John Terryt. 36-vjeçari ka kontratë me Blutë deri në fund të këtij sezoni, ndërsa ka bërë vetëm tetë paraqitje në të gjitha ...

Conte: Terry mund të largohet

VeqSport - 09.01.2017

Antonio Conte ka konfirmuar se kapiteni i Chelseat, John Terry mund të largohet gjatë verës, por jo tani. ''Vendime të tilla meren duke biseduar me klubin dhe jo vetëm'' ''John po më ndihmon shumë ...

John Terry e “mbyll” me Chelsea-n?

Java News - 09.01.2017

Antonio Conte nuk është i sigurt se cila është e ardhmja e John Terry te Chelsea Terry, 36 vjeçar, u ndëshkua me të kuq në fitoren e Chelseat prej 4:1 ndaj Peterborough United në FA Cup.

Conte: Terry më ndihmon shumë por ai mund të largohet

Tetova Sot - 09.01.2017

Trajneri i Chelsea Antonio Conte, nuk është i sigurt se çfarë ka për të ndodhur me të ardhmen e John Terry në klub Terry, 36 vjeç, u dërgua jashtë në gjysmën e dytë në fitoren 4-1 të skuadrës së tij ...