TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleatët i vënë kushte Bashës, kërkojnë që dialogu me mazhorancën të bëhet në nivel koalicion, kundër përjashtimeve

SOT - 16.04.2017

Teksa pritet një tryezë dialogu ndërmjet palëve opozitë-mazhorancë për zgjidhjen e ngërçin politik që është krijuar, aleatët e opozitës kërkojnë me çdo kusht që të përfshihen në dialogun ndërmjet ...

Basha refuzon PPE pas rezolutës që i kërkonte të futej ne zgjedhje, kundër ndërhyrjes së ndërkombëtarëve për arritjen e ...

SOT - 16.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka refuzuar ndërhyrjen e ndërkombëtarëve me qëllim zgjidhjen e krizës politike në vendi. Dje Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dhe Kryeministri, Edi Rama ...

Aleatët kushte Bashës: Në tryezë të mos flitet vetëm për kërkesat e PD

Java News - 16.04.2017

Teksa pritet një tryezë dialogu ndërmjet palëve opozitë-mazhorancë për zgjidhjen e ngërçin politik që është krijuar, aleatët e opozitës kërkojnë me çdo kusht që të përfshihen në dialogun ndërmjet ...

Basha tërhiqet nga qeveria teknike pas presionit ndërkombëtar, i vendos 3 kushte Ramës, kërkon dekriminalizim, luftë ...

SOT - 15.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duket se është tërhequr përfundimisht nga qeveria teknike. Ditën e djeshme ka pasur replika mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ku u duk një farë tërheqje ...

Basha i përgjigjet Ramës e Metës: Qeveri teknike! Me PPE ka kush flet

Top Channel - 15.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur kërkesës së PS-LSI, për të ftuar në dialog PPE-në se “pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri” “Zgjedhje të lira e të ndershme do të ketë vetëm me ...

Zgjidhja e krizës nga PPE, Basha i përgjigjet ashpër Metës

Albeu.com - 15.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Bash aka reaguar pas takimit Rama-Meta dhe vendimit të kërkuar asistencë nga PPE për të zgjidhur krizën politike në Shqipëri . Basha me tone të ashpra ka deklaruar se pa qeveri ...

Zgjidhja nga PPE, Basha: Lërini demagogjitë, pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje

LajmiFundit - 15.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas takimit Rama-Meta dhe deklaratave të kreut të Kuvendit për asistencë nga PPE për zgjidhjen e ngërçit politik.

Basha: Me PPE-në nuk zgjidhen punët me Zhagen

SOT - 15.04.2017

Kreu i PD i kthen përgjigje Ramës e Metës për ftesën për dialog me asistencën e PPE-së: Me PPE-në nuk zgjidhen punët me Zhagen. Lulzim Basha: Kërkojeni ku të doni, por pa qeveri teknike nuk ka ...

Basha komenton takimin Rama-Meta: Një seri e re e telenovelës 4-vjeçare

Portalb - 15.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me takimin e sotëm mes Edi Ramës dhe Ilir Metës. Sipas Bashës, të dy ata sot luajtën një seri të re të telenovelës 4-vjeçare që po bëjnë mes tyre.

Takimi Rama-Meta, Basha: Seria e radhës e telenovelës 4-vjeçare

Top Channel - 15.04.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Bashe e komentoi si serinë e radhës të telenovelës 4 vjeçare, takimin e sotëm Rama-Meta. "Pasi dy javët e fundit miratuan së bashku një sërë projektesh që grabisin prona, ...

Takimi Rama-Meta, Basha: Seria e radhës e telenovelës 4-vjeçare

Lajmi.net - 15.04.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha e komentoi si serinë e radhës të telenovelës 4 vjeçare, takimin e sotëm Rama-Meta. “Pasi dy javët e fundit miratuan së bashku një sërë projektesh që grabisin prona, ...

Ja si e komenton Basha takimin Rama-Meta

SOT - 15.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me takimin e sotëm mes Edi Ramës dhe Ilir Metës. Sipas Bashës, të dy ata sot luajtën një seri të re të telenovelës 4-vjeçare që po bëjnë mes tyre.

Basha zbulon kushtin e vetëm drejt dialogut me Ramën

Albeu.com - 15.04.2017

Kreu i demokratëve ka reaguar sërish pas propozimit të aleancës PS-LSI që PPE të ndërhyjë për të gjetur zgjidhje për krizën politike. Me anë të një statusi në Facebook, Basha shkruan se e vetmja ...

Basha i përgjigjet Ramës e Metës: Qeveri teknike! Me PPE ka kush flet

Lajmi.net - 15.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur kërkesës së PS-LSI, për të ftuar në dialog PPE-në se “pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri” “Zgjedhje të lira e të ndershme do të ketë vetëm me ...

Xhafaj i kërkon prokurorisë nisjen e hetimeve mbi deklaratat e Bashës për magazinat e drogës

Botasot - 15.04.2017

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka kërkuar Prokurorisë së Përgjithshme nisjen e hetimeve mbi deklaratat e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për fakte lidhur me vendndodhjen e sasive të ...

Zgjidhja nga PPE, Basha i përgjigjet Metës: Lërini demagogjitë, pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje

BalkanWeb - 15.04.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas takimit Rama-Meta dhe deklaratave të kreut të Kuvendit për asistencë nga PPE për zgjidhjen e ngërçit politik.

Basha: PPE? Nuk ka zgjidhje pa qeveri teknike

Mapo - 15.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu përgjigj deklaratës së kreut të Kuvendit, Ilir Meta se do ftojnë përfaqësues të Partisë Popullore Europiane për të zgjidhur krizën politike në ...

Basha i përgjigjet Ramës e Metës: Qeveri teknike! Me PPE ka kush flet

Botasot - 15.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur kërkesës së PS-LSI, për të ftuar në dialog PPE-në se “pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri” “Zgjedhje të lira e të ndershme do të ketë vetëm me ...

Basha kthen përgjigje: Pa qeveri teknike s’ka zgjedhje

Ora news - 15.04.2017

Asgjë përvecse qeverisë teknike nuk do e bindë liderin demokrat për të marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit. Nga cadra ne boulevard, në ditën e 57 të protestës, kreu i opozitës tha se përpjekja e ...

Meta: Të kërkojmë ndihmën e PPE për dialog; Basha: Pa qeveri teknike nuk ka zgjedhje në Shqipëri!

RTSH - 15.04.2017

Në Shqipëri dy partitë kryesore të koalicionit të majtë në pushtet, PS-LSI, kanë vendosur ti kërkojnë Partisë Popullore Europiane ndihmë për të vendosur një dialog pa kushte me opozitën e djathtë.

Basha: Shqipëria është shndërruar në laborator gjigand droge, qeveria luan telenovelën e radhës

Gazeta Express - 15.04.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha reagoi sot pas kërkesës së koalicionit mazhoritar për tu ulur në tryezën e dialogut me qëllim zgjidhjen e ngërçit ...

Lulzim Basha tjetër përgjigje Metës: Ja zgjidhja e vetme që na çon tek dialogu

BalkanWeb - 15.04.2017

Ashtu si nga çadra e protestës, Lulzim Basha i dha të njëjtin mesazh kreut të LSI-së, Ilir Meta. Sipas tij e vetmja zgjidhje që do e ulte atë në një tryezë dialogu me të majtët është largimi i ...

Takimi Rama-Meta - Basha ka vetëm një hapësirë për kundërshtarët: Ulemi për qeveri teknike

Botasot - 15.04.2017

Asgjë përveçse qeverisë teknike nuk do e bindë liderin demokrat për të marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit. Kreu i opozitës thotë se përpjekja e kryeministrit Rama dhe kryetarit të parlamentit ...

Basha ka vetëm një hapësirë për kundërshtarët: Ulemi për qeveri teknike

Ora news - 15.04.2017

Asgjë përveçse qeverisë teknike nuk do e bindë liderin demokrat për të marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit. Kreu i opozitës thotë se përpjekja e kryeministrit Rama dhe kryetarit të parlamentit ...

Takimi Rama-Meta, Basha: Seria e radhës e telenovelës 4-vjeçare

Zeri - 15.04.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha e komentoi si serinë e radhës të telenovelës 4 vjeçare, takimin e sotëm Rama-Meta. “Pasi dy javët e fundit miratuan së bashku një sërë projektesh që grabisin prona, ...

Basha i përgjigjet Metës: Në situatë mosbesimi ti e Rama, me PPE ka kush flet, meqë zgjidhët punët tuaja…

Java News - 15.04.2017

Pas takimit Rama-Meta, kreu i LSI zbardhi konkluzuonet e tryezës ku një prej vendimeve të mërra ishte edhe kërkesa drejtuar Partive Popullore Evropiane për të asistuar në dialog me opozitën për ...

Basha akuzon për herë të parë kreun e LSI: Me mbështetjen e Metës, Rama mban kriminelët

Java News - 15.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar në rrjetet sociale takimin e sotëm Rama-Meta. Ai deklaron se udhëheqësit e koalicionit qeverisës kanë miratuar së bashku dy javët e fundit ...

Lulzim Basha, Metës: Ja zgjidhja e vetme që na çon tek dialogu

Durres Lajm - 15.04.2017

Ashtu si nga çadra e protestës, Lulzim Basha i dha të njëjtin mesazh kreut të LSI-së, Ilir Meta. Sipas tij, e vetmja zgjidhje që do e ulte atë në një tryezë dialogu me të majtët është largimi i ...

Basha: Vendi në prag katastrofe, Rama-Meta luajnë telenovela

Alb Portali - 15.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në Facebook shprehet se Rama dhe Meta nuk e kuptojnë situatën ku vendi ka arritur dhe se sot ata luajtën në publik një seri të re të ...

Takimi Rama-Meta, Basha: Seria e radhës e telenovelës 4-vjeçare

Flaka - 15.04.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Bashe e komentoi si serinë e radhës të telenovelës 4 vjeçare, takimin e sotëm Rama-Meta. “Pasi dy javët e fundit miratuan së bashku një sërë projektesh që grabisin prona, ...

Kush donte ta “hiqte qafe” Bashën? Kryetari i PD flet për herë të parë

Ina - 14.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sot, ka folur për herë të parë në lidhje me lajmin e përhapur në media se ndaj tij po planifikohet një atentat për t’a eleminuar fizikisht.

Kërcënohet Lulzim Basha, strukturat e spiunazhit paralajmërojnë se mund të vritet si Azem Hajdari

SOT - 14.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili ka 57 ditë në “çadrës e lirisë” që kërkon me çdo kusht pushtetin në tavolinë, i trembet një plani për eliminimin e tij fizik.

Basha: Cakto vendin dhe eja!

Top Channel - 14.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha disa minuta pas daljes së kryeminitrit Edi Rama në konferencë për shtyp, se nuk e ka kërkuar kurrë pushtetin në tavolinë, por ka kërkuar që pushtetin ...

Basha i përgjigjet Ramës “zjarr për zjarr”: Ti nuk e di se krimi të ka….

LajmiFundit - 14.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha disa minuta pas daljes së kryeminitrit Edi Rama në konferencë për shtyp, foli ne cadren e protestes se opozites.

Basha - Ramës: Nuk të kërkoj të dorëzosh pushtetin, por të ndahesh nga krimi

SOT - 14.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama në lidhje me tryezën e dialogut. Basha është shprehur se Rama duhet të caktojë negociatorin dhe të ulemi në tryezë.

Mero Baze: Ja kush do që t?a vrasë Bashën, ai është në çadër?

Albeu.com - 14.04.2017

Gazetari Mero Baze sot në një shkrim në “Tema” ka analizuar informacionet rreth një atentati ndaj kreut demokrat Lulzim Basha . Baze shkruan se “dy të vërtetat janë se Lulzim Basha është vërtet i ...

Ish-shefi i SHIK: Ja si qëndron e vërteta mbi planin për vrasjen e Lulzim Bashës

Albeu.com - 14.04.2017

Ish-¬shefi i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka komentuar zërat për një atentat të mundshëm ndaj kryetarit të PD¬-së, Lulzim Basha . Në një intervistë për gazetën “Dita”, Klosi thotë se ...

Magazina e drogës, Xhafaj i kthen përgjigje Bashës: Deklarata jo të vërteta

Albeu.com - 14.04.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj ka reaguar në lidhje me deklaratat e kreut të opozitës Lulzim Basha për ekzistencën e tonelatave me drogë në Durrës dhe Lezhë.

Akuzat e Bashës për 400 ton kanabis, reagon Xhafaj: Prokuroria ka nisur hetimin për faktet e pretenduara

SOT - 14.04.2017

Deklaratat e kreut të PD-së Basha se ka dijeni mbi vendodhjen e tonelatave me kanabis të fshehura në Durrës dhe Lezhë kanë sjellë reagimin e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Akuzat e Bashës, Xhafaj ngre në këmbë policinë, kontrollon “depot e drogës”, ja cfarë u gjet

LajmiFundit - 14.04.2017

Deklaratat e kreut të PD Lulzim Basha se ka dijeni mbi vendodhjen e tonelatave me kanabis të fshehura në Durrës dhe Lezhë kanë sjellë reagimin e policise se shtetit dhe te Ministrit të Brendshëm, ...

Xhafaj: Akuzat e Bashës për drogën të pavërteta

Top Channel - 14.04.2017

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili foli për zona në Durrës dhe Lezhë ku fshihen sasi të mëdha droge dhe sipas tij ...

Lulzim Basha kërcënohet nga Maqedonia

Albeu.com - 14.04.2017

Së fundmi ka pasur një kërcënim, por jo nominalisht për Lulzim Bashën. Kërcënimi në një formë deklarate mësohet se ka ardhur rreth dy javë më parë nga një grup i vetëquajtur paramilitar shqiptar në ...

“Dialogu” fillon: Rama në shesh, Basha në çadër

Botasot - 14.04.2017

Edi Rama dhe Lulzim Basha folën në të njëjtën kohë, por fjalimet e tyre u duken si të sinkronizuara për të kundërshtuar njëri-tjetrin në çdo çështje. Edi Rama: Çadra është mbjellë në zemër të ...

Basha në shënjestër: Flasin Baze e Nano, EuReporter i kujton vëllain

Mapo - 14.04.2017

Pas një deklarate të fortë të dy drejtuesve të lartë të Bashkimit Europian, kryetari i PD, Lulzim Basha dukej në pozitë të vështirë. Mediat nxituan të theksojnë se PD po pozicionohet kundër ...

Basha, Ramës: Bëhu burrë, të dialogojmë për qeveri teknike

Ora news - 14.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që të caktojë negociatorin për të nisur dialogun. Duke theksuar se nuk heq dorë nga qeveria teknike, Basha u shpreh se ...

Basha i përgjigjet Ramës (dhe ca lajme nga kampi PS-LSI)

Mapo - 14.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha disa minuta pas daljes së kryeministrit Edi Rama në konferencë për shtyp, se nuk e ka kërkuar kurrë pushtetin në tavolinë, por ka kërkuar që pushtetin ...

Ish-shefi i SHIK: E vërteta e planit për vrasjen e Lulzim Bashës dhe teoritë konspirative për destabilizim

BalkanWeb - 14.04.2017

Ish-­shefi i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi ka komentuar zërat për një atentat të mundshëm ndaj kryetarit të PD­-së, Lulzim Basha. Sipas tij, këto janë thashetheme për ta faktorizuar ...

Mero Baze “zbulon atentatorin”: Vrasësi i Lulzim Bashës është në çadër, ai quhet…

BalkanWeb - 14.04.2017

Gazetari Mero Baze në një shkrim të tij të publikuar në “Tema” ka analizuar informacionet tashmë të konfirmuara lidhur me mundësinë e një atentati ndaj kreut demokrat Lulzim Basha.

Basha: Gati për dialog të vërtetë

ABC News - 14.04.2017

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i është përgjigjur menjëherë kryeministrit kur i ka thënë të caktojë vetë datën dhe orën e një takimi të vërtetë, për përgatitjen e të cilit, tha se negociatori i tij ...

Basha i përgjigjet Ramës: Qeveria teknike t’u japë shqiptarëve të drejtën të zgjedhin me votë të lirë e të ndershme!

RTSH - 14.04.2017

Ndërsa kryeministri socialist Edi Rama po përsërit thirrjet për të dialoguar pa kushte me kreun e PD Lulzim Basha, ky i fundit vazhdon të këmbënguli në kërkesën e tij për qeveri teknike.

Dialogu? Rama: PD e refuzon. Basha: Cakto negociatorin

Ora news - 14.04.2017

Një duel batutash mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Basha është kthyer ftesa për një tryezë dialogu mes palëve për të zgjidhur krizën politike në vend.

Drogë në Durrës dhe Lezhë, reagon ministri Xhafaj: Deklaratat jo të vërteta, Prokuroria të hetojë Bashën

Gazeta Express - 14.04.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj reagoi në lidhje me deklaratat e kreut të opozitës Lulzim Basha për ekzistencën e tonelatave me drogë në Durrës dhe ...

Akuzat e Bashës për magazinat e drogës, ministri Xhafaj ngre në këmbë Policinë

BalkanWeb - 14.04.2017

TIRANE- Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reagur ndaj deklaratave publike të kreut të kreut të PD-së, Lulzim Basha se ka dijeni për disa fakte shumë të rënda kriminale, lidhur me vendndodhjen e ...

Magazina me kanabis?! Xhafaj ngre në këmbë policinë: Basha gënjeu

Ora news - 14.04.2017

Policia e Shtetit ka ndërmarrë disa aksione në Lezhë, Manëz e Ishëm ku sipas pretendimeve të kryetarit te PD Lulzim Basha gjenden të magazinuara tonelata me lëndë narkotike.

Basha: Në dialog vetëm për qeveri teknike dhe votim elektronik, nuk shkoj për foto

Java News - 14.04.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi sot se nuk është opozita ajo që pengon dialogun, por Rama që duhet të vi të japë dorëheqje dhe të bëjmë qeveri teknike.

Atentat ndaj Bashës? Ish-kreu i SHISH: Trillime të përhapura me qëllim për ta faktorizuar

Java News - 14.04.2017

Ish-¬shefi i Shërbimit Informativ, Fatos Klosi, komenton në DITA zërat për ndonjë atentat të mundshëm ndaj kryetarit të PD¬së, Lulzim Basha. Ja pse kjo pistë për të destabilizuar Shqipërinë është e ...

Basha i pëgjigjet Ramës: Nëse do dialog, caktoje vetë orën

Alb Portali - 14.04.2017

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke folur sot te “Çadra e Lirisë” në bashkëbisedim për memorien post-komuniste me historianë, publicistë, shkrimtarë e gazetarë i përgjigjet ftesës së ...

Akuzat e Bashës për kanabisin, Xhafa-Llallës: Të nisin hetimet, rrezikohet detabilizimi përmes shpifjeve

Java News - 14.04.2017

Ministri i Brendshëm fatmir Xhafaj ka reaguar pas akuzave të kreut të opozitës Lulzim Basha, i cili tha se ka dijeni për disa fakte të rënda kriminale lidhur me vendoddhjen e sasive të ëmdha të ...

Z. Basha, vërtetë çfarë do bësh pas çadrës?!

Java News - 14.04.2017

Nga Ben Andoni Çfarëdo aktiviteti që Lulëzim Basha do mund të zhvillojë pas fundit të Çadrës nuk do mund ta ngrejë më dot figurën e tij si faktor serioz politik.

Basha: Situata në Shqipëri nuk është e ngjashme me Maqedoninë, por edhe më keq

Portalb - 13.04.2017

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe figura më e fuqishme opozitare, sot harroi fjalorin diplomatik dhe e quajti ligjin e rievoluimit të prokurorëve dhe gjykatësve “proces mafioz”.

Kuvendi nis procedurat për Presidentin, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

SOT - 13.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët në selinë e PD Mendohet se në qendër ta këtij takimi është situata politike në vend dhe ecuria e protestës së PD.

Protesta e opozitës, Basha mbledh urgjent aleatët në selinë e PD-së

Albeu.com - 13.04.2017

Krue i demokratëve Lulzim Basha sot ka mbledhur aleatët e tij në selinë e Partisë Demokratike. Protesta e opozitës është në ditën e 53 të saj ndërsa zgjedhjet e qershorit janë më afër se kurrë.

Vrasës me pagesë për Lulzim Bashën? Reagon Garda e Republikës

Albeu.com - 13.04.2017

Ditët e fundit është vënë re një shtim i efektivëve të Gardës që merren me ruajtjen fizike të kreut të opozitës Lulzim Basha. Shtimi i befasishëm i eskortës së kreut të opozitës hodhi dyshime mbi ...

Reagon Garda e Republikës: Ja arsyeja e vërtetë pse janë shtuar rojet për Bashën

SOT - 13.04.2017

Gjatë ditëve të fundit, Garda e Republikës ka shtuar masat e sigurisë për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Shtimi i eskortës për Bashën ngjalli dyshime nëse kreu i opozitës është ...

Skenar për atentat ndaj liderit të opozitës Lulzim Basha

Lajmi.net - 13.04.2017

Lulzim Basha ka shtuar ndjeshëm masat e sigurisë prej katër ditësh. Një informacion i një burimi të besueshëm ndërkombëtar ka sinalizuar autoritetet shqiptare se një grup i rrezikshëm kriminal po ...

Skenar për atentat ndaj liderit të opozitës Lulzim Basha

Ina - 13.04.2017

Lulzim Basha ka shtuar ndjeshëm masat e sigurisë prej katër ditësh. Një informacion i një burimi të besueshëm ndërkombëtar ka sinalizuar autoritetet shqiptare se një grup i rrezikshëm kriminal po ...

Basha ?kërcënon? Ramën nga çadra: Dita e madhe po vjen!

Albeu.com - 13.04.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili sot ka qenë në qendër të lajmeve për shkak të një kërcënimi me jetë, të paktën kështu është shkruar në mediat vendase, ka folur nga protesta që po zhvillon në ditën ...

Basha siguron: Në 18 qershor nuk ka zgjedhje, Edi Rama do largohet

LajmiFundit - 13.04.2017

Në kohen kur Partia Socialiste nisi sot fushatën elektorale me të rinjtë e Tiranës, pak metra më larg nga çadra e protestës kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e siguroi kryeministrin se nuk do ...

Protesta e opozitës/ Basha: Në 18 qershor nuk ka zgjedhje, Rama do largohet

SOT - 13.04.2017

E ndërsa Partia Socialiste nisi sot fushatën elektorale me të rinjtë e Tiranës, pak metra më larg nga çadra e protestës kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e siguroi kryeministrin se nuk do të ...

Kush donte ta ?hiqte qafe? Bashën? Kryetari i PD flet për herë të parë

Albeu.com - 13.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , sot, ka folur për herë të parë në lidhje me lajmin e përhapur në media se ndaj tij po planifikohet një atentat për t’a eleminuar fizikisht.

Flet Basha, ja kush donte ta “hiqte qafe”

SOT - 13.04.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka folur sot për herë të parë në lidhje me lajmin e përhapur në media se ndaj tij po planifikohet një atentat për t’a eleminuar fizikisht.

Basha sulmon ashpër Ramën dhe Majkon

SOT - 13.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është i bindur se Kryeministri Edi Rama do të largohet dhe më 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje. Me anë të një statusi në Facebook, Basha i është ...

Basha sulmon ashpër Ramën dhe Majkon

Albeu.com - 13.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është i bindur se Kryeministri Edi Rama do të largohet dhe më 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje . Me anë të një statusi në Facebook, Basha i është ...

“Dialogu” nis; Rama në shesh, Basha në çadër

Top Channel - 13.04.2017

Edi Rama dhe Lulzim Basha folën në të njëjtën kohë, por fjalimet e tyre u duken si të sinkronizuara për të kundërshtuar njëri-tjetrin në çdo çështje. Edi Rama: Çadra është mbjellë në zemër të ...

Basha mbledh aleatët në selinë e PD, a do të ketë një propozim për Presidentin?

Botasot - 13.04.2017

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka mbledhur këtë të enjte parlamentare aleatët e tij në selinë e PD-së. Në fokus të diskutimeve janë zhvillimet e fundit politike dhe situata aktuale në çadrën e ...

A është kërcënuar Basha? Garda e Republikës: Përse u shtuan masat e sigurisë për kreun e PD

BalkanWeb - 13.04.2017

TIRANE – Ditët e fundit është vënë re një shtim i efektivëve të Gardës që merren me ruajtjen fizike të kreut të opozitës Lulzim Basha. Shtimi i befasishëm i eskortës së kreut të opozitës hodhi ...

Është kërcënuar Basha? Garda: Pse u shtuan masat e sigurisë për kreun e PD

Mapo - 13.04.2017

Ditët e fundit është vënë re një shtim i efektivëve të Gardës që merren me ruajtjen fizike të kreut të opozitës Lulzim Basha. Shtimi i befasishëm i eskortës së kreut të opozitës hodhi dyshime mbi ...

Skenar për atentat ndaj liderit të opozitës Lulzim Basha

Gazeta Express - 13.04.2017

Lulzim Basha ka shtuar ndjeshëm masat e sigurisë prej katër ditësh. Një informacion i një burimi të besueshëm ndërkombëtar ka sinalizuar autoritetet shqiptare se një grup i rrezikshëm kriminal po ...

Skenar për atentat ndaj liderit të opozitës Lulzim Basha

Botasot - 13.04.2017

Lulzim Basha ka shtuar ndjeshëm masat e sigurisë prej katër ditësh. Një informacion i një burimi të besueshëm ndërkombëtar ka sinalizuar autoritetet shqiptare se një grup i rrezikshëm kriminal po ...

Atentat ndaj Lulzim Bashës? Blendi Fevziu flet për një plan të organizuar jashtë Shqipërisë!

Telegrafi - 13.04.2017

Ditët e fundit është vënë re një shtim i efektivëve të Gardës që merren me ruajtjen fizike të kreut të opozitës Lulzim Basha. Shtimi i befasishëm i eskortës së kreut të opozitës hodhi dyshime mbi ...

Basha siguron: Në 18 qershor nuk ka zgjedhje, Edi Rama do largohet

Ora news - 13.04.2017

E ndërsa Partia Socialiste nisi sot fushatën elektorale me të rinjtë e Tiranës, pak metra më larg nga çadra e protestës kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e siguroi kryeministrin se nuk do të ...

Kërcënimi me jetë. Ja çfarë thotë Lulzim Basha

Gazeta Express - 13.04.2017

Lajmin e përhapur në media se Lulzim Basha është kërcënuar me jetë e komentoi nga “çadra e lirisë” edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim ...

Përsërit Basha: Qeveria teknike do t’i hapë rrugë zgjedhjeve të lira

Botasot - 13.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ri theksoi sot se më 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje, Edi Rama do të largohet dhe një qeveri teknike do t’i hapë rrugë zgjedhjeve të lira dhe të ...

Lulzim Basha flet për kërcënimin me jetë

Botasot - 13.04.2017

Lajmin e përhapur në media se Lulzim Basha është kërcënuar me jetë e komentoi nga “çadra e lirisë” edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Basha tha se rreziku jetik i kanoset çdo shqiptari, ...

PD përsërit kërkesën për qeveri teknike

ABC News - 13.04.2017

As Partia Demokratike nuk tërhiqet nga kërkesa e saj për krijimin e një qeverie teknike. Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, shprehet i bindur se në 18 qershor nuk do të ketë proces ...

Basha: Rreziku jetik që na kanoset, nëse e lejojmë këtë të keqe do bëhet dhe më zi

BalkanWeb - 13.04.2017

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur sot nga çadra lidhur me situatën politike në vend duke i bërë thirrje çdo shqiptari të luftojë për lirinë thelbësore të demokracisë dhe ...

Deklaratë urgjente e Bashës për shtyrjen e zgjedhjeve

Mapo - 13.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është i bindur se, Kryeministri Edi Rama, do të largohet dhe më 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje. Me anë të një statusi në Facebook, Basha, i është ...

E ka PD lejen e Sovranit për bojkotin e zgjedhjeve?

Java News - 13.04.2017

Nga Carlo Bollino Ndërsa na ndajnë dy muaj nga zgjedhjet e 18 qershorit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha këmbëngul në vendimin e tij për të mos marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare, me ...

Basha takon aleatët teksa në Kuvend Konferenca e Kryetarëve u mblodh për presidentin e ri

Java News - 13.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur në selinë e forcës që drejton krerët e partive aleate. Në takim ëshstë diskutuar në lidhje me vijimin e protestës dhe hapat që do të ndërmerren ...

Kërcënim ndaj Bashës? Garda sqaron pse shtoi masat e sigurisë për kreun e PD

Java News - 13.04.2017

Ditët e fundit është vënë re një shtim i efektivëve të Gardës që merren me ruajtjen fizike të kreut të opozitës Lulzim Basha. Shtimi i befasishëm i eskortës së kreut të opozitës hodhi dyshime mbi ...

Basha: Fiksojeni mirë, në 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje. Rama do të largohet

Java News - 13.04.2017

Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij nga “Çadra e Lirisë”, ka reaguar ndaj nisjes së fushatës elektorale të Partisë Socialiste. Kur në të njëjtën kohë Rama zhvillonte takim me të rinjtë e Tiranës në ...

Kërcënimi me jetë, ja çfarë thotë Lulzim Basha

Durres Lajm - 13.04.2017

Kush po kërcënon jetën e Lulzim Bashës? Lajmin e përhapur në media se Lulzim Basha është kërcënuar me jetë e komentoi nga “çadra e lirisë” edhe kreu i Partisë Demokratike.

Vrasësi i Lulzim Bashës është në çadër

Java News - 13.04.2017

Nga Mero Baze Dje ishte një ditë e keqe për Lulzim Bashën. Zyrtarët më të lartë të Bashkimit Europian, u shprehën hapur kundër politikave të tij dhe kërkuan kthimin urgjent në Kuvend, votimin e ...

“Dialogu” nis; Rama në shesh, Basha në çadër

Flaka - 13.04.2017

Edi Rama dhe Lulzim Basha folën në të njëjtën kohë, por fjalimet e tyre u duken si të sinkronizuara për të kundërshtuar njëri-tjetrin në çdo çështje. Edi Rama: Çadra është mbjellë në zemër të ...

Basha: Nuk tërhiqemi nga qeveria teknike, mazhoranca aktuale përgjegjëse për kriminalizimin e shtetit

SOT - 12.04.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha, nuk tërhiqet nga qeveria teknike, për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Basha tha dje se dialogu mbetet i hapur për kushtin që do garanton transparencën e procesit zgjedhor.

Ngjela dhe Klosi: Basha mund të humbasë drejtimin e partisë, çadrën e ngriti për t’i shpëtuar rrezikut, edhe aleatët po ...

SOT - 12.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, rrezikon të humbasë drejtimin e partisë. Kushti famoz i demokratëve për “qeverinë teknike”, si garanci për zhvillimin e një procesi zgjedhor të lirë dhe të ...

Eskorta e shoqërimit të kreut të PD-së shtohet, çfarë ka ndodhur vallë?

LajmiFundit - 12.04.2017

Lulzim Basha, ka shtuar eskortën e tij të shoqërimit. Sipas disa burimeve, shtimi i masave të sigurisë ka ndodhur pas disa sinjalizimeve, që mësohet se i janë dërguar kreut demokrat.

Kërcënohet Basha? Kreu i PD-së shton numrin e trupojave

Albeu.com - 12.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas tensioneve politike dhe këmbënguljes për të mos marrë pjesë në zgjedhje, ka shtuar edhe eskortën e tij të shoqërimit.

Shtohet eskorta e shoqërimit të kreut të PD-së, a është kërcënuar sërish Lulzim Basha?

BalkanWeb - 12.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shtuar eskortën e tij të shoqërimit. Burime nga selia blu pohojnë për “BalkanWeb ” se shtimi i masave të sigurisë ka ndodhur pas disa sinjalizimeve, që ...

Masa shtesë për sigurinë e Lulzim Bashës, a është i kërcënuar kreu i demokratëve?

Botasot - 12.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shtuar eskortën e tij të shoqërimit. Burime nga selia blu pohojnë se shtimi i masave të sigurisë ka ndodhur pas disa sinjalizimeve, që mësohet se i ...

Ngjela e Klosi: Çadra vetëm për të shpëtuar Bashën si kryetar i PD, por është i pashpresë!

Java News - 12.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, rrezikon të humbasë drejtimin e partisë. Kushti famoz i demokratëve për “qeverinë teknike”, si garanci për zhvillimin e një procesi zgjedhor të lirë dhe të ...

Mbi sulmin e opozitës ndaj Knut Flekenstein*

Respublica - 12.04.2017

Zamir Alushi “Shqipëria nuk është si Maqedonia”, -çfarë kishte nën rreshta vërejtja e raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Flekenstein, drejtuar opozitës dhe pse “i dogji” kjo ...

Basha: Opozita prej 5 ditësh është gati për dialog, shqiptarët presin zgjidhje

SOT - 11.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e djeshme nga çadra e protestës apo e njohur ndryshe si çadra e lirisë, ripërsëriti sërish kërkesën drejtuar mazhorancës se opozita është e gatshme ...

Basha:Rama është i mirëpritur të vijë në çadër, por me dorëheqjen në xhep

SOT - 11.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të mbrëmjes së djeshme të Edi Ramës, se opozita e ka shtyrë takimin. Duke folur në “çadrën e lirisë” në një bashkëbisedim me anëtarët e ...

Basha-Ramës: Hajde në dialog si kryeministër dhe dil i dorëhequr

LajmiFundit - 11.04.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk heq dorë nga kërkesa e tij për qeveri teknike që garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme. Basha tha nga çadra e lirisë se është i gatshëm për dialog, por jo për pazare.

Basha thirrje Ramës: Hajde në çadër me dorëheqjen në dorë!

Albeu.com - 11.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka folur sërish nga çadra para kryeministrisë në lidhje me dialogun me kryeministrin Rama. Basha i është përgjigjur deklaratave të Ramës, në lidhje se opozita e ka shtyrë ...

Basha: Rama në dialog si kryeministër, do të dalë i dorëhequr

Portalb - 11.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se rruga e dialogut mbetet e hapur, por Edi Rama do të hyjë në dialog si kryeministër e do të dalë si i dorëhequr.

Basha: Rama në dialog si kryeministër, do të dalë i dorëhequr

Lajmi.net - 11.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka deklaruar se rruga e dialogut mbetet e hapur, por Edi Rama do të hyjë në dialog si kryeministër e do të dalë si i dorëhequr.

Basha- Ramës: Jo takim të dashurish! Ja si duhet të hysh e të dalësh nga çadra

Ina - 11.04.2017

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka ritheksuar edhe një herë se zgjidhja e vetme që do të pranojë çadra e opozitës dhe PD, është dorëheqja e Ramës dhe ngritja e qeverisë teknike.

Pak orë para skadimit të afatit për t’u regjistruar në zgjedhje, Basha thirrje Ramës për dialog

BalkanWeb - 11.04.2017

TIRANE- Vetëm pak orë nga skadimi i afatit për t’u regjistruar në KQZ për zgjedhjet e 18 qershorit, me tone të larta, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i bëri thirrje rivalit të tij ...

Mesazhet për Metën dhe pretendenti për fronin

Mapo - 11.04.2017

Basha: E kemi ftuar prej ditës së parë për dialog, e tash e pesë ditë, negociatorët e Partisë Demokratike, janë gati të përgatisin dialogun. Por, dialogun për zgjidhjen që presin shqiptarët.

Rama: Basha nuk erdhi në negociata, mandati im legjitim deri më 18 qershor!

Botasot - 11.04.2017

Kryeministri Edi Rama, dje ishte i ftuar në emisionin”5 pyetje nga Babaramo”. Ai ka folur për situatën politike në vend, zgjedhjet e Kavajës, 18 qershorin, si edhe për dialogun mes Bashës.

Basha-Ramës: Hajde në dialog si kryeministër dhe dil i dorëhequr

Ora news - 11.04.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk heq dorë nga kërkesa e tij për qeveri teknike që garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme. Basha tha se është i gatshëm për dialog, por jo për pazare.

Basha - Ramës: Jo takim të dashurish! Ja si duhet të hysh e të dalësh nga çadra

Gazeta Express - 11.04.2017

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka ritheksuar edhe një herë se zgjidhja e vetme që do të pranojë çadra e opozitës dhe PD, është dorëheqja e Ramës dhe ngritja e qeverisë ...

Basha thirrje Ramës: Eja në çadër me dorëheqjen në xhep dhe ne do të…

BalkanWeb - 11.04.2017

TIRANË- Kreu i opozitës Lulzim Basha i ka kërkuar sërish kryeministrit Edi Rama dorëheqjen, ndërsa ka mohuar zërat se palët janë dakordësuar për një takim, por më pas opozita është tërhequr.

Basha: Rama në dialog si kryeministër, do të dalë i dorëhequr

Mapo - 11.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se rruga e dialogut mbetet e hapur, por Edi Rama do të hyjë në dialog si kryeministër e do të dalë si i dorëhequr.

Basha presion Ramës: Do të vijë në dialiog si kryeministër, por do të dalë nga dialogu si kryeministër i dorëhequr!

RTSH - 11.04.2017

Në ditën e 52-të protestës kreu i PD në opozitë Lulzim Basha, vazhdon të këmbënguli në dorëheqjen e kryeministrit Rama dhe krijimin një qeveri teknike që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ...

Basha: Rama në dialog si kryeministër, do të dalë i dorëhequr

Telegrafi - 11.04.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se rruga e dialogut mbetet e hapur, por Edi Rama do të hyjë në dialog si kryeministër e do të dalë si i dorëhequr.

Basha për takimin: 6 ditë që presim e Rama nuk vjen

ABC News - 11.04.2017

Kryetari i opozitës Lulzim Basha iu kundërpërgjigj Ramës për çështjen e takimit. Basha ritheksoi se ekipi i tij ka 6 ditë që pret atë të shefit të qeverisë, por Rama nuk përgjigjet se në dialog duhet ...

Basha: Rama të vijë për dialog si kryeministër e të dalë si i dorëhequr

Java News - 11.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi sot një bashkëbisedim me përkrahës të PAA të Agron Dukës në çadrën e protestës. Gjatë fjalimit që mbajti, kreu i opozitës i’u përgjijg deklaratave ...

Basha vizitë në familjen e komisarit të vrarë: Të zbardhet ngjarja kriminale

Java News - 11.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar këtë të martë një vizitë në shtëpinë e ish-kryepolicit Artan Cuku, i vrarë tre ditë më parë.

Kërcënim? Basha rrit masat e sigurisë, shtohen 2 makina në eskortën e shoqërimit

Java News - 11.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike ka shtuar eskortën e tij të shoqërimit. Gjithçka ka ndodhur ditën e djeshme. Kreu demokrat Lulzim Basha, prej shumë kohësh lëvizte me mjetin e tij Mercedez, pa mjet ...

Basha: Rama në orët e fundit si Kryeministër, ne luftojmë për zgjedhje të lira

Ina - 10.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka thënë se Edi Rama është në orët e fundit si Kryeministër i vendit, i cili kërkon që të bëjë zgjedhje fasadë.

Basha në çadrën e protestës takim me një tjetër shtresë intelektualësh

SOT - 10.04.2017

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka pritur sot në çadrën e protestës, një tjetër shtresë intelektualësh: "Mbështetje për lëvizjen e madhe popullore në Sheshin e Lirisë, - shkruan Basha në Fb, nga ...

"Ëëë..", Rama, Basha dhe Meta bëhen hit në internet (VIDEO)

Albeu.com - 10.04.2017

Edi Rama , Ilir Meta dhe Lulzim Basha ishin në emisione të ndryshme në të njëjtën kohë javën e shkuar patur një garë të fortë sa i përket audiencës. Përtej përmbatjes së intervistave të tyre, një ...

Basha: Prej 5 ditësh jemi gati për dialog

Top Channel - 10.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përsëriti se opozita është e gatshme për dialog, “për zgjidhjen që presin shqiptarët dhe jo monologje shterpë e fasadë”.

Hedhin kapsolle tek dera e Kryeministrisë, Basha habit me reagimin: Nëse je nga tanët shëndet, nëse jo…

LajmiFundit - 10.04.2017

Ditën e sotme para kryeministrisë është hedhur një kapsolle në momentin kur fliste kryetari i PD-së, Basha. Teksa kryedemokrati po theksonte se opozita është e vendosur për të mos lejuar zgjedhje ...

Ç’ndodhi gjatë fjalës së Bashës? Nëse s’je nga tanët plaç, nëse je nga tanët…

LajmiFundit - 10.04.2017

Teksa kryeopozitari Lulzim Basha mbante sot fjalën nga çadra e protestës dhe njoftoi dy vendimet e rëndësishme të marra sot nga koalicioni opozitar i bërë bashkë për zgjedhjet e lira, u dëgjua një ...

Basha, sërish thirrje për dialog Ramës nga çadra e PD-së (VIDEO)

Albeu.com - 10.04.2017

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha foli sot nga çadra e lirisë me 27 kryetarë partish që i janë bashkuar koalicionit opozitar. Kreu i opozitës e ftoi edhe sot për kryeministrin Rama për dialog , me ...

Basha-Ramës: Shantazheve tuaja iu përgjigjemi me qëndrim demokratik

SOT - 10.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur pasditen e sotme deklaratave dhe akuzave të Edi Ramës, duke u shprehur se shantazheve i japin përgjigje me qëndrime demokratike.

Orët e fundit për opozitën, Basha i përgjigjet Ramës

LajmiFundit - 10.04.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur pasditen e sotme deklaratave dhe akuzave të Edi Ramës. Me fjalimin e mbajtur në krah të krerëve të opozitës, Basha është shprehur se shantazheve i japim ...

Rama për takimin me Bashën: Ramë dakord, pastaj më thanë se ishte në gjumë

Albeu.com - 10.04.2017

Kryeministri Edi Ramai ftuar mbrëmjen e sotme në “5 Pyetje nga Babaramo” ka folur për takimin me kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Ai tha se grupet negociatore ranë dakord për takimin , axhendën vendin ...

Rama: Ramë dakord për takim me Bashën, pastaj më thanë se ishte në gjumë

SOT - 10.04.2017

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në “5 Pyetje nga Babaramo” ka folur për takimin me kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Ai tha se grupet negociatore ranë dakord për takimin, axhendën vendin ...

Basha pret sot nл зadrлn e protestлs, shkrimtarл, krijues, mendimtarл

Botasot - 10.04.2017

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, ka pritur sot në çadrën e protestës, një tjetër shtresë intelektualësh: "Mbështetje për lëvizjen e madhe popullore në Sheshin e Lirisë, - shkruan Basha në Fb, nga ...

Basha: Nëse je nga tanët shëndet, nëse jo plaç dhe mbylle

Ora news - 10.04.2017

Ndërkohë që kreu i PD, Lulzim Basha po mbante fjalën e tij në çadrën e lirisë, një kapsollë është hedhur në hyrje të kryeministrisë. Zhurma ka shqetësuar, Lulzim Bashën i cili me ironi ka thënë se ...

Basha nga çadra e protestës bën publik vendimin e koalicionit opozitar

ABC News - 10.04.2017

Opozita nuk do te regjistrohet per te marre pjese ne zgjedhjet parlamentare deri ne arritjen e nje pakti kombetar per nje qeveri teknike qe te garantoje zgjedhje te lira e te ndershme.

Kapsolla, prova e forcës e opozitës dhe reagimi i Ramës

Mapo - 10.04.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përsëriti se opozita është e gatshme për dialog, “për zgjidhjen që presin shqiptarët dhe jo monologje shterpë e fasadë”.

Kapsolle te dera e Kryeministrisл, reagon Basha: Nлse je nga tanлt shлndet, nлse jo...

Botasot - 10.04.2017

Një incident ndodhi sot në çadrën e opozitës, ku një zhurmë shashke e ndali fjalimin e kreut të opozitës Lulzim Basha. Kryedemokrati reagoi duke thënë se “nuk na trembim teshtimat e qeverisë”.

Rama: Gati të ulemi por pa kushte. Basha: Jo dialog fasadë

Ora news - 10.04.2017

Edhe pse pranohet se ka një komunikim mes palëve, në përpjekje për tu ulur në negociata, Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Opozitës Lulzim Basha nga ligjërimi publik duket se janë shumë larg në ...

Basha: Kemi një komunikim të rëndësishëm në mbrëmje

Ora news - 10.04.2017

Pak orë nga skadimi i afatit ligjor për t’u regjistruar në KQZ për të cilin PD dhe aleatët konfirmuan se nuk do të regjistrohen, zhurma mediatike u përforcua nga një kapsolle e hedhur drejt ...

Basha: T’i japim fund krizës me dialog, jemi në muzgun e Republikës së Vjetër

Ora news - 10.04.2017

Nga çadra e protestës, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha bëri edhe një herë thirrje që t’i jepet fund krizës politikë dhe të dialogohet në funksion të zgjidhjes.

Orët e fundit për regjistrimin në zgjedhje, Basha ka një thirrje për Ramën

Botasot - 10.04.2017

Kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje kryeministrit Rama për dialog, vetëm pak orë para afatit për t’u regjistruar në zgjedhje. "Edhe sot nga ky shesh, ftesa ime, ftesa jonë është t’i japim ...

Ish-deputeti i PD reagon ndaj Bashës: Mos pjesëmarrja në zgjedhje sjell fitoren apo asgjësimin e pashmangshëm

Botasot - 10.04.2017

Skadimi i afatit të regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, shihet në dy anë të ndryshme prej demokratëve. Një prej ish deputetëve, tashmë skeptik të kryetarit ...

Rama: Negociatorët ranë dakord për takimin, por Basha e shtyu…

Mapo - 10.04.2017

Foto 1 nga 2 Kryeministri Rama ka folur sot në “5 Pyetje nga Babaramo” për takimin me kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Ai tha se grupet negociatore ranë dakord për takimin, axhendën vendin dhe orën, por ...

Rama: U caktua vendi, ora dhe axhenda e takimit me opozitën

ABC News - 10.04.2017

Për herë të parë, kryeministri Rama ka zbuluar se tryeza e dialogut mes dy palëve është përgatitur dhe më pas dështoi mbajtja e saj. Gjatë intervistës në studion e gazetarit Ilir Babaramo, Rama tha ...

Basha mbledh aleatët: Nuk regjistrohemi për zgjedhje deri kur të arrihet pakti politik

Java News - 10.04.2017

Opozita është takuar sot në ambientet e selisë blu ndërsa mbledhja ka zgjatur rreth një orë. Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se tryeza është thirrur nga Lulzim Basha për të rikonfirmuar ...

Kapsollë te dera e Kryeministrisë/ Basha: Nëse je nga tanët shëndet, nëse jo …

Durres Lajm - 10.04.2017

Një “incident” është shënuar ditën e sotme pranë çadrës së vendosur poshtë Kryeministrisë, në momentin kur po fliste kreu i PD-së, Lulzim Basha. Teksa kryedemokrati po theksonte se opozita është e ...

Kapsollë në drejtim të Kryeministrisë, Basha: Shëndet nëse je yni (VIDEO)

Java News - 10.04.2017

Një kapsollë është hedhur në drejtim të Kryeministrisë, në momentin që kryetari i PD, Lulzim Basha po mbante fjalimin nga “Çadra e Lirisë” në Bulevard.

Basha ftesë Ramës: T’i japim fund krizës politike me dialog, ka 5 ditë që presim

Java News - 10.04.2017

Në ditën e 52 të protestës, kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ka bërë thirrje sërish kryeministrit për dialog në mënyrë që t’i jepet fund krizës politike.

Ish-deputeti i PD: Rruga që ka zgjedhur Basha, e çon PD-në drejt asgjësimit. Socialistët gëzohen se do heqin qafe ...

Java News - 10.04.2017

Lulzim Basha deklaroi sërish se është i vendosur që PD të mos marrë pjesë në zgjedhje. Ish-deputeti demokrat, Fatos Hoxha, thotë për gazetën Tema, se rruga që ka zgjedhur Basha, e çon PD-në drejt ...

Basha flet për dialog, i jep dhe një mesazh Ramës

Durres Lajm - 10.04.2017

Nga ‘Çadra e lirisë’ ku pasditen e sotme, së bashku me kreun e opozitës, Lulzim Basha ishin dhe aleatët, njëzëri ata folën për vendimin për të mos u regjistruar në zgjedhjet e qershorit.

Dështimi i takimit me Bashën dhe etiketimi i platformës shqiptare si një copë letër

Respublica - 10.04.2017

Kryeministri Rama zbuloi detaje të negociatave për takimin e dështuar mes tij dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. I ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” kryeministri ndonëse nuk ...