TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prej sot fillon fushata për balotazh

Botasot - 06.12.2009

Në Kosovë ka filluar fushata paraelektorale për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, që do të mbahet me 13 dhjetor. Balotazhi do të zhvillohen në 21 komuna të Kosovës. Në garë janë 42 kandidatë.

LDD konfirmon koalicionin me LDK-në në Prizren

Botasot - 06.12.2009

Prizren, 6 dhjetor Në orët e paraditës së sotme, në ambientet e selisë së degës së LDK-së në Prizren, u mbajt aki ceremonial I hapjes së fushatës elektorale për procesin e balotazhit, i cili do të mahet më 13 dhjetor, në suazat e të cilit, ...

Kryeziu: Do ta fitojmë Prizrenin dhe Gjilanin

Telegrafi - 06.12.2009

Lidhja Demokratike e Kosovës, shprehet e bindur se do të fitojë në shumicën e komunave, që është në balotazh, përfshirë këtu edhe komunat e mëdha, siç janë Prizreni e Gjilani.

Në fushatën e LDK-së edhe anëtarë të AAK-së dhe të LDD-së

Botasot - 06.12.2009

Dega e LDK-së në Dardanë dhe kandidati i saj për kryetar komune, filluan aktivitetin parazgjedhor për rrethin e dytë zgjedhor për zgjedhjet e balotazhit që do të mbahen më 13 dhjetorit 2009.

Në garë për votat e qytetarëve të Mitrovicës

Botasot - 06.12.2009

Kandidati i PDK së për kryetar të komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati, ka hapur fushatën elektorale për garën e balotazhit, gjatë një konference me gazetarë.

PDK premton integrimin e Mitrovicës

Telegrafi - 06.12.2009

Kandidati i PDK së për kryetar të komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati, ka hapur fushatën elektorale për garën e balotazhit, gjatë një konference me gazetarë.

Spahiu: Programi i AKR-së, oferta e vetme serioze për Mitrovicën

Telegrafi - 06.12.2009

Në ditën e dytë të fushatës zgjedhore për balotazh, AKR zhvilloi tubime elektorale në Komunën e Mitrovicës. Shtabi Zgjedhor i AKR-së më seli ne Mitrovicë organizoi tubime me qytetarë në fshatrat Bajgorë, Zhabar dhe Kçiq i Madh.

Fushata e balotazhit: LDK në Lipjan

Botasot - 06.12.2009

Në kuadër të fushatës për balotazh, Lidhja Demokratike e Kosovës sot në Gadime të Epërme të Lipjanit mbajti një tubim elektoral me anëtarësinë dhe simpatizantët e këtij subjekti.

Fushata për balotazh e AKR-së në Mitrovicë

Botasot - 06.12.2009

Drejtuesit e këtij koalicioni u kanë premtuar elektoratit se me fitoren e AKR-së dhe LDD-së banorëve të Shalës do tu krijohen kushte të mira për jetesë dhe zhvillim ekonomik në këtë pjesë.

LDK, zgjidhja më adekuate për Lipjanin

Telegrafi - 06.12.2009

Në kuadër të fushatës për balotazh, Lidhja Demokratike e Kosovës sot në Gadime të Epërme të Lipjanit mbajti një tubim elektoral me anëtarësinë dhe simpatizantët e këtij subjekti.

PDK-AKR në kërkim të votave në fshatra

Koha.net - 06.12.2009

Lipjan, 6 dhjetor – PDK-ja, dega e Lipjanit, në koordinim me partnerin e koalicionit AKR-në, ka filluar fushatën për grumbullimin e votave fshat më fshat.

Haziri kërkoi mbështetje për LDK-në

Koha.net - 06.12.2009

Lipjan, 6 dhjetor – Një ditë pas fillimit të fushatës elektorale për balotazhin e 13 dhjetorit, Dega e LDK-së në Lipjan hapi fushatën e saj elektorale në nëndegën e Gadimes.

Thaçi krenohet me koalicionin e madh shumetnik në Prizren

Koha.net - 06.12.2009

Prizren, 6 dhjetor – Partia Demokratike e Kosovës, bashkë me partnerët e koalicionit, KDTP, VAKAT, NDS, Partinë e Drejtësisë dhe Ruzhdi Rexhën e LDD-AKR-së, të dielën ka nis fushatën zgjedhore të balotazhit, e sigurt se kandidati i tyre ...

PDK fton Nexhmedin Spahiun të mos përdorë ofendime

Koha.net - 06.12.2009

Mitrovicë, 6 dhjetor - Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Avni Kastrati ka hapur fushatën elektorale për garën e balotazhit me një konference me gazetarë.

Spahiu premton të ardhme të ndritur

Koha.net - 06.12.2009

Mitrovicë, 6 dhjetor - Drejtuesit e koalicioni AKR-LDD i kanë premtuar elektoratit se me fitoren e kandidatit të tyre në balotazh për kryetar të komunës së Mitrovicës, banorëve të Shalës do tu krijohen kushte të mira për jetesë dhe ...

Sot fillon fushata e balotazhit

Ina - 05.12.2009

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të premten certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve në 36 komuna të Kosovës, ndërkohë që ka shpallur raundin e dytë të zgjedhjeve në 21 komuna, në të cilat nuk ka pasur fitues nga raundi i parë ...

Kosovë, fillon fushata per balotazh

Alsat - 05.12.2009

Sot në 21 nga 36 komunat e Kosovës të shtunën ka filluar fushata zgjedhore për garën e balotazhit, por me shumë më pak entuziazëm si nga ana e partive dhe kandidatëve në garë, ashtu edhe nga ana e vetë kandidatëve.

Nis fushata për balotazh

Evropaelire - 05.12.2009

Zyrtarisht filloi sot fushata zgjedhore për balotazhin e 13 dhjetorit për kryetarë të 21 komunave, në të cilat në zgjedhjet e 15 nëntorit, asnjë prej kandidatëve nuk arriti të marrë mbi 50 për qind të votave.

Prizren: Ruzhdi Rexha përkrah PDK-së, LDD-ja përkrah LDK-së

Telegrafi - 05.12.2009

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur një marrëveshje në Prizren, nga e cila shpreson që ta ruajë komunën të cilën e kontrollon që nga viti 2007.

Filloi fushata për raundin e dytë zgjedhor në 21 komuna

Botasot - 05.12.2009

Në mesnatë ka filluar fushata e subjekteve politike për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Balotazhi do të zhvillohet në 21 komuna në të cilat asnjëri nga kandidatët për kryetarë nuk ka marr mbi 50 për qind të votave.

Të gjithë bashkë me LDK-në kundër PDK-së

Botasot - 05.12.2009

Gara zgjedhore për balotazh ka rirreshtuar skenën politike dhe në njëfarë mënyrë ka ... (Tekstin e plotë mund ta lexoni në numrin e ditës së diel të gazetës "Bota sot").

LDD e bindur se balotazhi do të konfirmojë fitoren e kandidatit të saj

Koha.net - 05.12.2009

Viti, 5 dhjetor – Kandidati i Lidhjes Demokratike të Dardanisë për kryetar të komunës së Vitisë, Sokol Haliti zyrtarisht e ka hapur të shtunën fushatën elektorale për garën e balotazhit.

Dy Berishët përballë njëri-tjetrit, pa koalicione?

Koha.net - 05.12.2009

Pejë, 5 dhjetor - Në ditën e parë të rrethit të dytë të zgjedhjeve për kryetar komune në Pejë fushata ka nisur e qetë. Kandidati i AAK-së, Ali Berisha ka thënë se fushata gjatë balotazhit do të jetë e qetë dhe pa shpenzime.

Kamenicë: LDD-ja dhe PD-ja e mbështesin PDK-në në balotazh

Koha.net - 05.12.2009

Kamenicë, 4 dhjetor - Në orët e pasdites të së premtes, PDK-ja në Kamenicë ka shtuar numrin e aleatëve partiakë për rrethin e dytë zgjedhor të 13 dhjetorit dhe bashkëqeverisjen në Asamblenë Komunale.

AKR-LDD premton ofertë për zhvillimin ekonomik të Mitrovicës

Koha.net - 05.12.2009

Mitrovicë, 5 dhjetor - Kandidati i koalicionit AKR-LDD për Mitrovicën, Nexhmedin Spahiu ka hapur fushatën të shtunën, ndërkohë që drejtues të lartë të AKR-së kanë premtuar zhvillim ekonomik për komunën e ndarë.

Balotazhi në Mitrovicë: Koalicioni AKR-LDD

Botasot - 05.12.2009

Kandidati i koalicionit AKR-LDD, Nexhmedin Spahiu, për të parin e Mitrovicës, ka filluar fushatën për rundin e dytë të zgjedhjeve, duke ftuar qytetarët mitrovicas të dalin masovikisht në vendvotime më 13 dhjetor dhe të votojnë për ...

AAK-ja deklaron orientimet politike gjate balotazhit

Albeu.com - 04.12.2009

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës përmes një kumtese për media ka njoftuar se mbledhjen e saj të rregullt, të mbajtur sot, ka bërë të ditur orientimet politike të kësaj partie për raundin e dytë të Zgjedhjeve Lokale 2009.

Shtatë ankesa pengojnë certifikimin e zgjedhjeve

Telegrafi - 04.12.2009

Sonte në mesnatë fillon fushata për garën e balotazhit. Do të jenë vetëm shtatë ditë dhe do të ketë nga dy kandidatë në 21 komuna të Kosovës. Përderisa ligji e përcakton që balotazhi në Kosovë të zhvillohet katër javë pas raundit të parë, ...

AAK mirëpret aleancën më të djathtët

Telegrafi - 04.12.2009

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka deklaruar të premten orientimet e saj politike për raundin e dytë zgjedhor të zgjedhjeve lokale. “Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdon garën zgjedhore dhe fton qytetarët e vendit që t’i ...

LDD kërkon të luftohet krimi i organizuar

Telegrafi - 04.12.2009

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Dardanisë të premten mbajti takimin rregullt me përfaqësuesit e degëve të saj, ku u njohën me aktivitet e LDD-së, me përgatitjen për hyrjen në raundin e dytë të zgjedhjeve që do të mbahen më 13 dhjetor.

AAK-ja deklaron orientimet politike gjatë balotazhit

Koha.net - 04.12.2009

Prishtinë, 4 dhjetor - Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës përmes një kumtese për media ka njoftuar se mbledhjen e saj të rregullt, të mbajtur sot, ka bërë të ditur orientimet politike të kësaj partie për raundin e dytë të ...

Dega e LDD-së festoi 28 Nëntorin

Botasot - 04.12.2009

Me rastin e festës së 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit tonë kombëtar dhe ditës së shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, në Perlen të Luzernit u mbajt një manifestim, i organizuar nga dega e LDD-së në Zvicër dhe nëndega e LDD-së në Luzern.

LDD kërkon të luftohet krimi i organizuar

Botasot - 04.12.2009

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Dardanisë të premten mbajti takimin rregullt me përfaqësuesit e degëve të saj, ku u njohën me aktivitet e LDD-së, me përgatitjen për hyrjen në raundin e dytë të zgjedhjeve që do të mbahen më 13 dhjetor.

Shtatë ankesa pengojnë certifikimin e zgjedhjeve

Botasot - 04.12.2009

Sonte në mesnatë fillon fushata për garën e balotazhit. Do të jenë vetëm shtatë ditë dhe do të ketë nga dy kandidatë në 21 komuna të Kosovës. Përderisa ligji e përcakton që balotazhi në Kosovë të zhvillohet katër javë pas raundit të parë, ...

AAK mirëpret aleancën me të djathtët

Botasot - 04.12.2009

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka deklaruar të premten orientimet e saj politike për raundin e dytë zgjedhor të zgjedhjeve lokale. “Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës vazhdon garën zgjedhore dhe fton qytetarët e vendit që t’i ...

Sonte fillon fushata zgjedhore për balotazh

Botasot - 04.12.2009

Sonte në mesnatë fillon fushata për garën e balotazhit, ku subjektet politike do të kenë vetëm shtatë ditë për fushatë. Në garë janë nga dy kandidatë në 21 komuna të Kosovës.

LDK-ja e entuziazmuar me koalicionet

Botasot - 04.12.2009

Prizren, 4 dhjetor - Kryetari i Komisionit për informim në degën e LDK-së në Prizren, z. Haziz Hodaj, ka njoftuar se ka vazhduar maratona e suksesshme e bërjes së koalicioneve me subjektet e tjera politike, e që në bazë të rezultateve nga ...

Rexha i AKR-LDD-së i bashkohet Mujës së PDK-së

Koha.net - 04.12.2009

Prizren, 4 dhjetor - Ish-kandidati i koalicionit LDD-AKR për kryetar të Prizrenit, Ruzhdi Rexha, sot personalisht është bashkuar me Ramadan Mujën, kandidat i PDK-së për kryetar, për ta mbështetur atë në zgjedhjet e 13 dhjetorit, ndonëse ...

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve

Botasot - 04.12.2009

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të premten certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve në 36 komuna të Kosovës, ndërkohë që ka shpallur raundin e dytë të zgjedhjeve në 21 komuna, në të cilat nuk është përcaktuar fituesi në ...

Fushata e balotazhit fillon të shtunën

Koha.net - 04.12.2009

Prishtinë, 4 dhjetor - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të premten certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve në 36 komuna të Kosovës, ndërkohë që ka shpallur raundin e dytë të zgjedhjeve në 21 komuna, në të cilat nuk ka pasur ...

PDK: Daci të kërkojë përgjegjësi nga Salihaj e Geci

Fakti - 03.12.2009

Mesazhi i PDK së për kreun e LDD-së, vjen dy ditë pas kërkesës që deputeti i LDD-së, Adem Salihaj i bëri Lidhjes Demokratike të Kosovës që ta rishikojë pozicionin e saj në koalicionin qeverisës me PDK-në Pas deklaratave të ditëve të fundit ...

ORA perkrah kandidatin e LDK-se ne Prizren

Albeu.com - 03.12.2009

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të Partisë Reformiste ORA, të mbajtur të mërkurën është marrë vendimi që dega e kësaj partie në Prizren, të hyjë në koalicion parazgjedhor ... ...

LDK dhe AAK mbeshtesin Sumen per kryetar te Hanit te Elezit

Albeu.com - 03.12.2009

Rufki Suma, kandidat i pavarur për kryetar të Hanit të Elezit, e ka siguruar mbështetjen e LDK-së dhe AAK-së për balotazhin me rivalin e tij nga PDK-ja, Mehmet Ballazhi.

ORA përkrahë kandidatin e LDK-së në Prizren

Telegrafi - 03.12.2009

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të Partisë Reformiste ORA, të mbajtur të mërkurën, e në koordinim me degën e Prizrenit, është marrë vendimi që dega e kësaj partie në Prizren, të hyjë në koalicion parazgjedhor dhe të përkrahë kandidatin të ...

Suma mbështetet nga LDK-ja e AAK-ja për kryetar të Hanit të Elezit

Koha.net - 03.12.2009

Hani i Elezit, 3 dhjetor - Rufki Suma, kandidat i pavarur për kryetar të Hanit të Elezit, e ka siguruar mbështetjen e LDK-së dhe AAK-së për balotazhin me rivalin e tij nga PDK-ja, Mehmet Ballazhi.

Të ndriçohen të gjitha rastet e vrasjeve dhe urdhërdhënësit të ndëshkohen

Botasot - 03.12.2009

Kryesia e Degës së LDD-së në Suedi, është tejet e shqetësuar me të dëgjuar fjalimin e deputetit të Kuvendit të Kosovës Gani Geci, i cili paraqiti para Kuvendit dhe opinionit, kërcnimet që janë duke iu bërë atij, deputetit Adem Salihaj si ...

Tolaj: Jemi të sigurt në fitoren e LDD-së në Viti

Botasot - 03.12.2009

Shefi i Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Sejdë Tolaj, ka shprehur bindjen se LDD-ja me siguri do ta fitojë garën në balotazh për kryetar të komunës në Viti dhe se pas 13 dhjetorit 2009, do të ketë kryetarin e Vitisë ...

PDK: Akuzat e LDD-se, per qellime politike

Albeu.com - 02.12.2009

Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj akuzave të bëra së fundmi nga deputetët e LDD-së, Adem Salihaj dhe Gani Geci, se segmente të caktuara qeveritare kanë planifikuar vrasjen e disa deputetëve.

AAK-ja as me PDK-ne e as me koalicionin LDD-AKR

Albeu.com - 02.12.2009

Dega e AAK-së në Mitrovicë, ka vendosur të mërkurën që të mos e mbështesë as koalicionin AKR-LDD e as PDK-në në balotazh. “Vendimi i Kryesisë së Degës është që të mos hyjmë në asnjë koalicion dhe të mos përkrahet asnjë ... ...

Rezultatet përfundimtare për asambletë komunale

Koha.net - 02.12.2009

Prishtinë, 2 dhjetor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur të martën në mbrëmje rezultatet përfundimtare për asambletë komunale për 36 komuna për zgjedhjet lokale të 15 nëntorit, por nuk ka publikuar edhe përqindjen e votave të ...

PDK: Daci të kërkojë përgjegjësi nga Salihaj e Geci

Telegrafi - 02.12.2009

Pas deklaratave të ditëve të fundit të deputetëve të Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Adem Salihaj dhe Gani Geci, Partia Demokratike e Kosovës ka zgjedhur një mesazh të shkurtër për t'iu kundërvënë atyre përmes zëdhënësit të saj Blerand ...

PDK i bën thirrje Dacit që të distancohet nga Salihaj e Geci

Koha.net - 02.12.2009

Prishtinë, 2 dhjetor – Partia Demokratike e Kosovës i është drejtuar sot kreut të Partisë Demokratike të Dardanisë, Nexhat Dacit, që të ndalë dy deputetët e saj nga veprimet e tyre, që “po dëmtojnë imazhin e Kosovës në bashkësinë ...

Në Klinë zyrtarizohet marrëveshja AAK-LDK për balotazh

Koha.net - 02.12.2009

Klinë, 2 Dhjetor- Zyrtarët e LDK-së dhe ata të AAK-së, solemnisht, të merkurin, kanë zyrtarizuar marrëveshjen për garën e balotazhit. Enver Berisha i AAK-së dhe Fadil Gashi i LDK-së, kanë nënshkruar marrëveshjen edhe në letër dhe janë ...

PDK: Daci të kërkojë përgjegjësi nga Salihaj e Geci

Botasot - 02.12.2009

Pas deklaratave të ditëve të fundit të deputetëve të Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Adem Salihaj dhe Gani Geci, Partia Demokratike e Kosovës ka zgjedhur një mesazh të shkurtër për t'iu kundërvënë atyre përmes zëdhënësit të saj Blerand ...

Kërkesa e PDK së që LDD të distancohet nga veprimet e Salihajt dhe Gecit, marketing politik

Botasot - 02.12.2009

Lidhja Demokratike e Dardanisë ka vlerësuar se lidhur me ngjarjet e fundit në Kosovë shtyllat kryesore të shtetësisë kanë dështuar duke lënë vend për konfuzion, shqetësim dhe krijim te opinioneve negative në vend.

LDD shpërfillë kërkesën e PDK për Salihajn e Gecin

Telegrafi - 02.12.2009

Lidhja Demokratike e Dardanisë e ka quajtur një deklaratë të kotë dhe të parëndësishme kërkesën e Partisë Demokratike të Kosovës që të distancohet nga veprimet e dy deputetëve të saj Adem Salihaj dhe Gani Geci madje edhe t’i largojë ata ...

LDD shpërfillë kërkesën e PDK për Salihajn e Gecin

Koha.net - 02.12.2009

Prishtinë, 2 dhjetor - Lidhja Demokratike e Dardanisë e ka quajtur një deklaratë të kotë dhe të parëndësishme kërkesën e Partisë Demokratike të Kosovës që të distancohet nga veprimet e dy deputetëve të saj, Adem Salihaj dhe Gani Geci, ...

AAK-ja as me PDK-në e as me koalicionin LDD-AKR

Koha.net - 02.12.2009

Mitrovicë, 2 dhjetor - Dega e AAK-së në Mitrovicë, ka vendosur të mërkurën që të mos e mbështesë as koalicionin AKR-LDD e as PDK-në në balotazh.

AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë bëjnë marrëveshje për balotazh

Ina - 01.12.2009

AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë kanë ndërtuar koalicionin e përbashkët për balotazh në zgjedhjet e 13 nëntorit. Arritjen e marrëveshjes në mes këtyre dy subjekteve politike e kanë konfirmuar kandidati për kryetar i degës së AAK-së, Enver ...

AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë bëjnë marrëveshje për balotazh

Koha.net - 01.12.2009

Klinë, 1 Dhjetor- AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë kanë ndërtuar koalicionin e përbashkët për balotazh në zgjedhjet e 13 nëntorit. Arritjen e marrëveshjes në mes këtyre dy subjekteve politike e kanë konfirmuar kandidati për kryetar i degës së ...

AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë bëjnë marrëveshje për balotazh

Telegrafi - 01.12.2009

AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë kanë ndërtuar koalicionin e përbashkët për balotazh në zgjedhjet e 13 nëntorit. Arritjen e marrëveshjes në mes këtyre dy subjekteve politike e kanë konfirmuar kandidati për kryetar i degës së AAK-së, Enver ...

LDD: Shtyllat kryesore të shtetësisë kanë dështuar

Telegrafi - 01.12.2009

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Dardanisë ka mbajtur të martën takimi e saj të rregullt, në të cilin u diskutua rreth aktualitetit politik në nivel të Republikës së Kosovës.

LDD: Shtyllat kryesore të shtetësisë kanë dështuar

Botasot - 01.12.2009

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Dardanisë ka mbajtur të martën takimi e saj të rregullt, në të cilin u diskutua rreth aktualitetit politik në nivel të Republikës së Kosovës.

AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë bëjnë marrëveshje për balotazh

Botasot - 01.12.2009

AAK-ja dhe LDK-ja në Klinë kanë ndërtuar koalicionin e përbashkët për balotazh në zgjedhjet e 13 nëntorit. Arritjen e marrëveshjes në mes këtyre dy subjekteve politike e kanë konfirmuar kandidati për kryetar i degës së AAK-së, Enver ...

AKR-ja, jo pas PDK-së

Koha.net - 01.12.2009

Prishtinë, 1 dhjetor – Partia opozitare e biznesmenit Behgjet Pacolli ka paralajmëruar të martën se nuk e ka ndërmend t’u dalë në ndihmë kandidatëve për kryetarë komunash në balotazh, të subjektit politik që drejton kryeministri Hashim ...

PDK-ja në Prizren shkel rregullat zgjedhore

Koha.net - 01.12.2009

PDK-ja në Prizren shkel rregullat zgjedhore Prizren, 1 dhjetor – Në hapësirat e Kuvendit Komunal (Shtëpisë së Bardhë), Dega e PDK-së në Prizren, të hënën pasdite ka nënshkruar koalicionin me KDTP-në, koalicionin “Vakat” e NDS-në e ...

Shtabi zgjedhor i AKR-së të dislokohet në Mitrovicë

Telegrafi - 01.12.2009

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Ibrahim Gashi, ka bërë të ditur se kryesia e partisë ka vendosur që shtabi zgjedhor i AKR-së të dislokohet në Mitrovicë, duke përfshirë pjesën logjistike dhe politike.

Koalicioni kundër koalicionit

Koha.net - 01.12.2009

Lipjan, 1 dhjetor – Subjektet politike të Lipjanit PDK e LDK që kanë siguruar balotazhin pas raundit të parë të zgjedhjeve më 15 nëntor janë shfaqur aktive ditëve të fundit për t’i konsoliduar radhët para 13 dhjetorit.

KQZ shpall rezultatet përfundimtare

Botasot - 01.12.2009

Deçan, AAK, 57.72 % , 16 vende, LDK 19.38 % 5 vende LDD 9.11 %, 2 vende, Gjakovë: AAK, 29,05 %, 12 vende, AKR, 18,67 %, 7 vende, LDK, 12,22 %, 5 vende, Gllogovc, PDK, 80,39 %, 24 vende, LDK 5,57 %, 2 vende LDD - 5.03 % 2 vende, Gilan : ...

LDK-ja ne Prizren lidh koalicion edhe me LDD-ne e PSHDK-ne

Albeu.com - 30.11.2009

LDK-ja, dega në Prizren, në prag të balotazhit ka lidhur koalicion edhe me LDD-në dhe PSHDK-në, pas koalicionit të lidhur ditë më parë me AAK-në, kanë bërë të ditur, në një konferencë shtypi, zyrtarë të këtyre partive, të martën.

LDK-ja në Prizren lidh koalicion edhe me LDD-në e PSHDK-në

Koha.net - 30.11.2009

Prizren, 30 nëntor – LDK-ja, dega në Prizren, në prag të balotazhit ka lidhur koalicion edhe me LDD-në dhe PSHDK-në, pas koalicionit të lidhur ditë më parë me AAK-në, kanë bërë të ditur, në një konferencë shtypi, zyrtarë të këtyre partive, ...