TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

​Këta janë të akuzuarit për mashtrim me lista me veteranë; Agim Çeku, Lushtaku… (FOTO)

Ina - 16.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Ekskluzive / Këta janë veteranët mashtrues të Zonës së Pashtrikut sipas prokurorisë (EMRAT)

Lajmi.net - 16.09.2018

Pas publikimit të emrave të veteranëve të Zonës Operative të Drenicës, që po pretendohet se kanë përfituar kundërligjshëm pension prej 170 euro në muaj, lajmi.net tani sjell emrat e Zonën Operative ...

Reagon Blakaj: Aktakuza për veteranët është ndryshuar, janë shtuar 2 mijë emra të rinj

Lajmi.net - 16.09.2018

Ish prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj ka reaguar ndaj listave me emrat që Prokuroria Speciale e Kosovës po pretendon se kanë përfituar kundërligjshëm nga buxheti i shtetit.

Ekskluzive / Këta janë 20 mijë veteranët mashtrues sipas prokurorisë (EMRAT)

Lajmi.net - 16.09.2018

Kjo listë është siguruar nga lajmi.net, të cilën edhe e publikon sot. Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen si ...

Zafir Berisha reagon për listat e veteranëve, përmend Millosheviqin dhe Vuçiqin

Lajmi.net - 16.09.2018

Deputeti i Nismas Socialdemokrate, Zafir Berisha, ka reaguar ndaj listave të ndryshme që po publikohen, e kinse ato janë lista të veteranëve të rrejshëm.

Daut Haradinaj për listat e veteranëve: Turp, keni me e përplasë popullin mes vete

Lajmi.net - 16.09.2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit. Haradinaj në një postim ka thënë se do të largohet nga lista e veteranëve pasi ...

Time Kadrijaj në listën e veteranëve mashtrues, thotë se nuk ka marrë asnjëherë pension

Lajmi.net - 16.09.2018

Pas publikimit të listave me emrat e veteranëve të rrejshëm nga lajmi.net ka reaguar edhe ish-pjesëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Time Kadrijaj, pasi që edhe emri i saj ishte në këtë listë.

Këta janë veteranët mashtrues të Zonës së Pashtrikut sipas prokurorisë

Zeri - 16.09.2018

Pas publikimit të emrave të veteranëve të Zonës Operative të Drenicës, që po pretendohet se kanë përfituar kundërligjshëm pension prej 170 euro në muaj, tani janë publikuar edhe emrat e Zonën ...

Dalin të gjithë emrat e veteranëve mashtrues të listuar në Aktakuzën e Blakajt

Zeri - 16.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen si veteranë mashtrues. Pensioni prej 175 euro që morën 46 mijë veteranët, 20 ...

Haradinaj për listat e veteranëve: Turp, keni me e përplasë popullin mes vete

Zeri - 16.09.2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit. Haradinaj në një postim ka thënë se do të largohet nga ...

Lista e veteranëve të rremë, Haradinaj: Keni me e përplas popullin mes vete

Telegrafi - 16.09.2018

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar sot lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit, duke thënë se do të largohet nga lista e veteranëve pasi që nuk ...

Reagon Elez Blakaj pas publikimit të listave të veteranëve të rrejshëm

Zeri - 16.09.2018

Gjatë ditës së sotme janë publikuar disa lista të veteranëve të rrejshëm, lista këto që pretendohet se janë përpiluar nga Prokuroria Speciale e Kosovës, raporton “Zeri.info”.

Ish-prokurori Blakaj për “listën e veteranëve të rrejshëm”: Aktakuza paska pësuar ndryshime, janë rreth 2.000 persona ...

Telegrafi - 16.09.2018

Ish-prokurori Elez Blakaj, në një reagim përmes Facebook-ut ka thënë se ajo çfarë po sheh nga informacionet e publikuara në media, që i referohen aktakuzës së veteranëve, duke i publikuar edhe emrat ...

Zafir Berisha reagon ashpër pas publikimit të listave të veteranëve të rrejshëm

Zeri - 16.09.2018

Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Zafir Berisha, ka reaguar ndaj listave të ndryshme që po publikohen, e kinse ato janë lista të veteranëve të rrejshëm.

Pas publikimit të listave të veteranëve të rrejshëm, reagon edhe Hysni Gucati

Zeri - 16.09.2018

Pas publikimit të disa listave të veteranëve t ë rrejshëm ka reaguar edhe Hysni Gucati, kryetar i OVL të UÇK-së, raporton “Zeri.info”. Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore ...

Blakaj nga SHBA zbulon detaje të reja për veteranët: Janë shtuar 2000 emra tjerë që s’janë në aktakuzën time

Botasot - 16.09.2018

Elez Blakaj, ish-Prokuror i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, përmes një postimi në facebook, ka reaguar pas publikimit të disa listave të veteranëve, në të cilën thuhet se janë ...

Djali nga Skenderaj figuron gabimisht në aktakuzë se kishte vetëm 5 vjet në luftë, është në listën e mashtruesve

Gazeta Express - 16.09.2018

Në aktakuzën e veteranëve mashtrues gjendet edhe një banor i Kostnecit të Skenderajt. Aty, figuron se në kohën e luftës, Dan Dervishi kishte pesë vjet në luftë.

Djali nga Skenderaj figuron gabimisht në aktakuzë se kishte vetëm 5 vjet në luftë, është në listën e mashtruesve

Botasot - 16.09.2018

Në aktakuzën e veteranëve mashtrues gjendet edhe një banor i Kosterc të Skenderajt. Aty, figuron se në kohën e luftës, Dan Dervishi kishte pesë vjet në luftë.

Edhe Time Kadrijaj në listën e veteranëve mashtrues

Gazeta Express - 16.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen si veteranë ...

Haradinaj paralajmëron përplasje popullore pas publikimit të listës së veteranëve mashtrues

Gazeta Express - 16.09.2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të ...

Daut Haradinaj për listën e veteranëve: Keni me e përplasë popullin mes vete

Botasot - 16.09.2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit. Ai në një postim ka thënë se do të largohet nga lista e veteranëve pasi që nuk ...

Në mesin e veteranëve të rrejshëm, edhe emri i deputetes Time Kadrijaj

Botasot - 16.09.2018

Prokuroria Speciale ka nxjerr 20 mijë emra nga lista e veteranëve, e për të cilët theksohet se janë veteranë mashtrues. Ndaj tyre ata edhe kanë nisur një hetim të gjerë.

Pasi iu publikua emri si veterane e rreme, reagon Time Kadrijaj

Zeri - 16.09.2018

Në mesin e 20 mijë veteranëve të rrejshëm në listën që ka nxjerr Prokuroria Speciale, është edhe emri i deputetes së AAK-së, Time Kadrijaj, raporton “Zeri.info”.

Gucati: Të përmirësohen listat e veteranëve, Prokuroria të kërkojë falje

Gazeta Express - 16.09.2018

Hysni Gucati, kryetar i OVL UCK’së ka reaguar pas publikimit të disa listave të veteranëve të ...

Haziri kërkon rikthim të procesit për rishikim të veteranëve

Botasot - 16.09.2018

Veteranët të cilët mendohet se janë mashtrues tashmë janë bërë publikë nga Prokuroria Speciale. Prokuroria Speciale ka nxjerrë 20 mijë emra nga listat e veteranëve, e për të cilët theksohet se janë ...

Berisha: Po keqpërdoret lista e veteranëve të cilët marrin pension

Botasot - 16.09.2018

Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Zafir Berisha, ka reaguar ndaj listave të ndryshme që po publikohen si me emra të veteranëve të rrejshëm, duke thënë se emrat në këto lista janë veteranë të vërtetë.

Gucati kërkon përmirësimin e listave me emrat e veteranëve të rremë

Botasot - 16.09.2018

Kryetari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, ka reaguar pas publikimit të disa listave të veteranëve të rremë, duke thënë se në këtë listë bëjnë pjesë edhe shumë ish-luftëtarë që luftuan nën emblemën e ...

Blakaj thotë se aktakuzës që e bëri gati ai iu shtuan edhe 2 mijë emra, s’mban përgjegjësi për ta

Koha.net - 16.09.2018

Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, është përgjigjur publikisht në lidhje me lajmet e publikimit të emrave të atyre që dyshohen si veteranë të rremë.

Haradinaj paralajmëron përplasje popullore pas publikimit të listës së veteranëve mashtrues

Tetova Sot - 16.09.2018

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar lidhur me listën e veteranëve dhe ligjin për këta të fundit. Ai në një postim në Facebook ka thënë se do të largohet nga lista e veteranëve, ...

Në mesin e veteranëve të rrejshëm, edhe emri i deputetes Time Kadrijaj (FOTO)

Tetova Sot - 16.09.2018

Prokuroria Speciale ka nxjerr 20 mijë emra nga lista e veteranëve, e për të cilët theksohet se janë veteranë mashtrues. Ndaj tyre ata edhe kanë nisur një hetim të gjerë.

​Këta janë të akuzuarit për mashtrim me lista me veteranë; Agim Çeku, Lushtaku… (FOTO)

Antpress - 16.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Zyrtarizohet aktakuza për veteranët e rrejshëm

Ina - 15.09.2018

Ish-krerët e Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Veteranëve, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem ...

Zyrtarizohet aktakuza për veteranët e rrejshëm

Lajmi.net - 15.09.2018

Ish-krerët e Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Veteranëve, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem ...

EKSKLUZIVE/ Mbi 900 faqe aktakuzë për 12 të akuzuarit e listave të veteranëve /DOKUMENT

Lajmi.net - 15.09.2018

Skandali që goditi Kosovën me listat e fryra të veteranëve të rrejshëm tani ka filluar të merr formë, duke u hetuar ‘mashtruesit’. Dje është ngrit aktakuzë kundër 12 anëtareve të Komisionit Qeveritar ...

Zona e Dukagjinit me afër 8 mijë veteranë të rremë, kështu radhitën zonat tjera /Dokument

Lajmi.net - 15.09.2018

68.153.533.14 euro dëme i kanë kushtuar buxhetit të Republikës së Kosovës, nga veteranët e rrejshëm që vërshojnë listat e fryra. Skandali që goditi Kosovën me listat e fryra të veteranëve të rrejshëm ...

Intervistime, miliona faqe material, 800 dosje – Dëshmi kundër 12 të akuzuarve për veteranët /Dokument

Lajmi.net - 15.09.2018

Lajmi.net tashmë është duke publikuar pjesë pjesë aktakuzën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, të bërë kundër 12 anëtarëve të Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve ...

Ekskluzive / Agim Çeku: UÇK-ja s’duhet të dalë me numër simbolik, kemi qenë ushtri e jo grup njerëzish /Dokument

Lajmi.net - 15.09.2018

“UÇK-ja nuk duhet të dalë me numër simbolik... ne kemi qenë ushtri e jo një grup njerëzish” Ndonëse gjatë marrjes në intervistë anëtarët e Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit ...

Agim Çeku i prin aktakuzës për rastin 'veteranët'

Zeri - 15.09.2018

Ish-krerët e Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Veteranëve, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem ...

Mbi 900 faqe aktakuzë për 12 të akuzuarit e listave të veteranëve

Zeri - 15.09.2018

Skandali që goditi Kosovën me listat e fryra të veteranëve të rrejshëm tani ka filluar të merr formë, duke u hetuar ‘mashtruesit’. Dje është ngrit aktakuzë kundër 12 anëtareve të Komisionit Qeveritar ...

Pjesë e aktakuzës, Çeku: UÇK-ja s’duhet të dalë me numër simbolik, kemi qenë ushtri e jo grup njerëzish

Botasot - 15.09.2018

“UÇK-ja nuk duhet të dalë me numër simbolik... ne kemi qenë ushtri e jo një grup njerëzish” Ndonëse gjatë marrjes në intervistë anëtarët e Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit ...

Zona e Dukagjinit me afër 8 mijë veteranë të rremë, kështu radhitën zonat tjera

Botasot - 15.09.2018

68.153.533.14 euro dëme i kanë kushtuar buxhetit të Republikës së Kosovës, nga veteranët e rrejshëm që vërshojnë listat e fryra. Skandali që goditi Kosovën me listat e fryra të veteranëve të rrejshëm ...

Çeku: UÇK-ja s’duhet të dalë me numër simbolik, kemi qenë ushtri e jo grup njerëzish

Zeri - 15.09.2018

“UÇK-ja nuk duhet të dalë me numër simbolik... ne kemi qenë ushtri e jo një grup njerëzish” Ndonëse gjatë marrjes në intervistë anëtarët e Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit ...

Zyrtarizohet aktakuza për veteranët e rrejshëm

Gazeta Express - 15.09.2018

Ish-krerët e Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Veteranëve, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem ...

Shurdhaj: Unë nuk marr përgjegjësi, listat na kanë sjellë komandantët

Botasot - 15.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Në këtë listë është edhe Fadil Shurdhaj, kryetar i Shoqatës së ...

Zyrtarizohet aktakuza e “hajnit të pulav’”

Koha.net - 15.09.2018

Aktakuza kundër 12 ish-anëtarëve të Komisionit qeveritar për verifikim të veteranëve të luftës, në rastin e njohur si “Veteranët e rrejshëm”, e shkruar para më shumë se dy muajsh nga ish-prokurori ...

Abuzime me pensionet e veteranëve, prokuroria e Kosovës padit 12 persona

ABC News - 15.09.2018

Abuzimet me pensionet për veteranët e luftës së viteve ‘98-‘99 kanë shtyrë Prokurorinë e Kosovës të ngrejë akuzë ndaj 12 personave, mes të cilëve figurojnë ish-kryeministri Agim Çeku dhe ministri ...

Skandali me listat e veteranëve, Abazi: Agim Çeku duhet të përgjigjet i pari

Botasot - 15.09.2018

Njohësi i çështjeve politike, Haki Abazi, në një prononcim për “Bota sot”, ka folur mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Një prokuror i tretë pritet ta marrë lëndën “Veteranët e rremë”

Koha.net - 15.09.2018

Prokuroria Speciale nuk po arrin të rehatohet me lëndën e veteranëve . Lënda më e përfolur në vend, në dy muajt e fundit, do të kalojë në dorën e një prokurori të tretë.

Komisioni i UÇK/ Ngrihet aktakuzë kundër Agim Çekut

Java News - 15.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës e ka përfunduar aktakuzën që e kishte lënë të pakryer prokurori Elez Blakaj për rastin e veteranëve mashtrues, duke e ngritur atë sot zyrtarisht.

Jakup Krasniqi: Çështja e veteranëve duhet të kthehet nga zero

Java News - 15.09.2018

Krasniqi insiston që çështjen e veteranëve s’e zgjidh drejtësia po politika, propozon që procesi të kthehet nga zero.Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, insiston se ...

Dëmi që veteranët e rrejshëm ia kanë bërë buxhetit të Kosovës shkon në mbi 68 milionë euro

Lajmi.net - 14.09.2018

Megjithëse prokurori Elez Blakaj u arratis nga Kosova javë më parë, aktakuza e përpiluar nga ai, do të shkojë në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Të gjithë 12 ish-anëtarët e Komisionit për ...

Kosovë, aktakuzë ndaj 12 të pandehurve për rastin “Veteranët”

Portalb - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK) ka ngritur aktakuzë ndaj 12 të pandehurve në lidhje me rastin e fryerjes së listës së veteranëve, për veprën penale “keqpërdorim të pozitës apo ...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokurorë

Ina - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”, ja kush janë ish-komandantët e UÇK-së që janë të akuzuar

Ina - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokuror

Portalb - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Ky është ministri i Qeverisë Haradinaj ndaj të cilit u ngrit aktakuzë për mashtrim me veteranët

Lajmi.net - 14.09.2018

Në mesin e personave që Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë ndaj 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve është edhe një ministër i Qeverisë së ...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me listat e veteranëve: Agim Çeku, Rrustem Berisha… (emrat)

Lajmi.net - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë kundër Agim Çeku, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Fadil Shurdhaj, Xhavit Jashari, ...

Krasniqi insiston që çështjen e veteranëve s’e zgjidh drejtësia po politika, propozon që procesi të kthehet nga zero

Lajmi.net - 14.09.2018

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, insiston se çështjen e veteranëve të rremë nuk mund ta zgjidhë drejtësia dhe se këtë gjë duhet ta bëjë politika.

Aktakuzë ndaj 12 personave për 'veteranët mashtrues'

Evropaelire - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar përmes një komunikate për medie se, sot “ka ngritur aktakuzë, të cilën e dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, ...

Prokuroria e Ferizajit fillon hetimet për listat e veteranëve të luftë

Lajmi.net - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Ambasadorin Delawie e gëzon ngritja e aktakuzës në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

Lajmi.net - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Shpend Ahmeti i gëzohet ngritjes së aktakuzës ndaj rastit të veteranëve

Lajmi.net - 14.09.2018

Kryetari i Partisë Social Demokrate, njëherësh kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar ngritjes së aktakuzës ndaj 12 personave që dyshohet të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat ...

Kryetari i OVL UÇK iu del në mbrojtje 12 të akuzuarve për mashtrim me veteranët, fajëson politikën

Lajmi.net - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë kundër Agim Çekut, Nuredin Lushtakut, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem ...

Nuredin Lushtaku për aktakuzën: Llogari jap vetëm për brigadën time

Lajmi.net - 14.09.2018

Njëri prej të akuzuarve në rastin e veteranëve, Nuredin Lushtaku, nuk ka qenë në dijeni për aktakuzën e ngritur sot nga Prokuroria Speciale. Ai ka thënë se lajmin e ka marrë para pak minutash nga ...

Delawie: Krenar për Kosovën për hapat kundër korrupsionit

Evropaelire - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka reaguar përmes rrjetit social Twitter, lidhur me ngritjen e aktakuzës nga Prokuroria Speciale Kosovës ndaj 12 personave, për ...

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

Lajmi.net - 14.09.2018

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari.

Dëmi që veteranët e rrejshëm ia kanë bërë buxhetit të Kosovës shkon në mbi 68 milionë euro

Botasot - 14.09.2018

Megjithëse prokurori Elez Blakaj u arratis nga Kosova javë më parë, aktakuza e përpiluar nga ai, do të shkojë në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Të gjithë 12 ish-anëtarët e Komisionit për ...

Aktakuza e përpiluar nga Blakaj shkon në Gjykatë, propozohet që veteranëve të rremë t’u ndalen pagat

Koha.net - 14.09.2018

Megjithëse prokurori Elez Blakaj u arratis nga Kosova javë më parë, aktakuza e përpiluar nga ai, do të shkojë në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Të gjithë 12 ish-anëtarët e Komisionit për ...

Ish-prokurori Blakaj i gëzohet aktakuzës për rastin 'VETERANËT'

Zeri - 14.09.2018

Ngritja e aktakuzës ndaj 12 ish- krerëve të Komisionit Qeveritar për Njohjen dhe Verifikimin e Statusit të Veteranëve , të cilët akuzohen për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtarë që ...

Delawie i kënaqur që u ngrit aktakuza për veteranët e rrejshëm

Zeri - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Edhe Prokuroria e Ferizajt heton veteranët mashtrues

Botasot - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me lista me veteranë, mes tyre edhe Agim Çeku

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Prokuroria e Ferizajt fillon hetimet për listat e veteranëve të UÇK-së

Koha.net - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, dhe ka caktuar tre prokurorë, të cilët do ...

Delawie: Krenar për ngritjen e aktakuzës për mashtrimet me pensionet e veteranëve

Telegrafi - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Greg Delawie, ka komentuar mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Prokuroria publikon inicialet e të akuzuarve për veteranët e rremë

Telegrafi - 14.09.2018

Prokuroria Speciale ka ngrit aktakuzë ndaj 12 personave për veteranët e rremë. Në njoftimin e parë, Prokuroria ka njoftuar se janë akuzuar 12 persona, por pa i publikuar emrat as inicialet e të ...

Krasniqi thotë se çështjen e veteranëve nuk mund ta zgjidhë drejtësia

Zeri - 14.09.2018

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi , konsideron se çështja e veteranëve të rremë të UÇK-së, nuk mund të zgjidhet nga sistemi i drejtësisë në Kosovë.

Gucati iu del në mbrojtje 12 të akuzuarve për mashtrim me veteranët, ja kë fajëson

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë kundër Agim Çekut, Nuredin Lushtakut, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem ...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës ...

Befason Jakup Krasniqi për veteranët e UÇK-së, tregon ku është problemi

Botasot - 14.09.2018

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, pohon se çështja e veteranëve të rremë të UÇK-së, nuk mund të zgjidhet nga sistemi i drejtësisë në Kosovë.

Listat e fryra të veteranëve po hetohen edhe në Ferizaj

Zeri - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Ambasadorin Delawie e gëzon ngritja e aktakuzës në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

Koha.net - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Këta janë të akuzuarit për 'veteranë të rrejshëm'

Zeri - 14.09.2018

Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, Fadil Shurdhaj, Xhavit Jashari, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Smajl Elezaj, janë emrat për të ...

Krasniqi insiston që çështjen e veteranëve s’e zgjidh drejtësia po politika, propozon që procesi të kthehet nga zero

Koha.net - 14.09.2018

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, insiston se çështjen e veteranëve të rremë nuk mund ta zgjidhë drejtësia dhe se këtë gjë duhet ta bëjë politika.

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

Botasot - 14.09.2018

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur ekskluzivisht njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari.

Aktakuzë kundër Agim Çekut dhe 11 të tjerëve për veteranët e rrejshëm

Gazeta Express - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale ...

Delawie i kënaqur që u ngrit aktakuza për veteranët e rrejshëm

Gazeta Express - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të ...

Krasniqi thotë se çështjen e veteranëve s’e zgjidh drejtësia

Gazeta Express - 14.09.2018

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, insiston se çështjen e veteranëve të rremë nuk mund ta zgjidhë drejtësia dhe se këtë gjë duhet ta bëjë ...

Këta janë anëtarët e komisionit qeveritar ndaj të cilëve u ngrit aktakuza për veteranët

Gazeta Express - 14.09.2018

Sot zyrtarisht është ngritur aktakuza ndaj 12 anëtareve të Komisionit për verifikimin e pjesëmarrësve të Luftës së UÇK-së. Ata akuzohen se kanë fryrë listën e veteranëve të UÇK-së deri në 19 mijë më ...

Prokuroria e Ferizajt fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

Telegrafi - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Delawie: Krenar për ngritjen e aktakuzës për mashtrimet me pensionet e veteranëve

Botasot - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Xhavit Jashari: Aktakuza e Prokurorisë është qesharake, këto janë lojëra politike

Gazeta Express - 14.09.2018

Në një lidhje direkte në emisionin “Frontal” në T 7, ka folur ekskluzivisht njëri prej 12 të akuzuarve nga Prokuroria Speciale për listën e fryrë të veteranëve të rrejshëm, Xhavit Jashari.

Qeriqi: E përshëndesim veprimin e prokurorisë, edhe ne kërkuam hetim

Botasot - 14.09.2018

Ngritjes së aktakuzës ndaj 12 personave për fryrjen e listës së veteranëve të luftës së UÇK-së i është gëzuar Xhevdet Qeriqi nga Këshilli për Mbrojtjen e Veteranëve të Luftës.

Veteranët e rrejshëm dëmtojnë buxhetin e vendit me rreth 68 milionë euro

Telegrafi - 14.09.2018

Prokuroria Speciale sot ka ngritur aktakuzë ndaj 12 anëtarëve të Komisionit për verifikimin e veteranëve të luftës. Anëtarët e Komisionit verifikues do të ballafaqohen me aktakuzën për ...

Shpend Ahmeti: Aktakuza në rastin e veteranëve erdhi si pasojë e protestave qytetare

Telegrafi - 14.09.2018

Kryetari i PSD-së njëherësh kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës në rastin e veteranëve. Ahmeti në profilin e tij në Facebook ka shkruar se dorëheqja e Blakajt dhe ...

Kryetari i OVL UÇK iu del në mbrojtje 12 të akuzuarve për mashtrim me veteranët, fajëson politikën

Zeri - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë kundër Agim Çekut, Nuredin Lushtakut, Sadik Halitjaha, Shkumbin Demaliaj, Qelë Gashi, Shukri Buja, Ahmet Daku, Rrustem ...

Kush janë të akuzuarit në rastin e “veteranëve të rrejshëm”

Koha.net - 14.09.2018

KTV raporton për emrat e të akuzuarve, që dyshohet se janë përfshirë në rastin e "Veteranit". Ata janë, Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, Shkumbim Demaliaj, Rrustem Berisha, Faik Fazliu, ...

Lushtaku për aktakuzën: Askush nuk më ka njoftuar – llogari jap vetëm për brigadën time

Botasot - 14.09.2018

Njëri prej të akuzuarve në rastin e veteranëve, Nuredin Lushtaku, nuk ka qenë në dijeni për aktakuzën e ngritur sot nga Prokuroria Speciale. Ai ka thënë se lajmin e ka marrë para pak minutash nga ...

Deklarohet Lushtaku rreth aktakuzës për 'veteranët e rrejshëm

Zeri - 14.09.2018

Pas aktakuzës së ngritur për çështjen e veteranëve i pa informuar në lidhje me këtë aktakuzë është deklaruar Nuredin Lushtaku, i cili për “Zërin”, tha se është intervistuar nga prokurori Blakaj po se ...

Kosovë: Aktakuzë në rastin "veteranët"

VOA - 14.09.2018

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të premten aktakuzë kundër 12 personave nën dyshimet për veprën penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, në rastin e njohur në Kosovë si ...

Krasniqi thotë se çështjen e veteranëve nuk mund ta zgjidhë drejtësia

Telegrafi - 14.09.2018

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi , konsideron se çështja e veteranëve të rremë të UÇK-së, nuk mund të zgjidhet nga sistemi i drejtësisë në Kosovë.

Aktakuzë kundër 12 “komandantëve”, ish agjenti i SHIK-ut, prokurorin Blakaj do ta vrisnin si një pulë!

Botasot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Aktakuzë kundër Agim Çekut dhe 11 të tjerëve për veteranët e rrejshëm

Tetova Sot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës e ka përfunduar aktakuzën që e kishte lënë të pakryer prokurori Elez Blakaj për rastin e veteranëve mashtrues, duke e ngritur atë sot zyrtarisht.

Delawie i kënaqur që u ngrit aktakuza për veteranët e rrejshëm

Tetova Sot - 14.09.2018

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka komentua mbi ngritjen e aktakuzave për mashtrime me pensione të veteranëve Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Edhe Prokuroria e Ferizajt heton veteranët mashtrues

Medial - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Aktakuzë për rastin e “Veteranëve” – dëmi i buxhetit rreth 68 milionë euro

Tetova Sot - 14.09.2018

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 12 të pandehurve, për lëndën e njohur në opinion si “VETERANËT” në drejtim të veprës penale ...

Krasniqi thotë se çështjen e veteranëve s’e zgjidh drejtësia

Tetova Sot - 14.09.2018

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, insiston se çështjen e veteranëve të rremë nuk mund ta zgjidhë drejtësia dhe se këtë gjë duhet ta bëjë politika.

Aktakuzë në rastin “veteranët” në Kosovë, keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar?

Gazeta Tema - 14.09.2018

Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të premten aktakuzë kundër 12 personave nën dyshimet për veprën penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”, në rastin e njohur në Kosovë si ...

800 veteranët e dyshuar të Ferizajt do të filtrohen nga tre prokurorë

Antpress - 14.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të ...

Aktakuzë për 12 persona në rastin “Veteranët”, ja kush janë ish-komandantët e UÇK-së që janë të akuzuar

Antpress - 14.09.2018

Prokuroria Speciale e Kosovës sot ka ngritur aktakuzë për 12 persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar me listat e veteranëve. Të akuzuar janë Agim Çeku, Nuredin Lushtaku, Sadik Halitjaha, ...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve

Ina - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat po dyshohen për manipulime.

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për  listat e veteranëve të luftës

Lajmi.net - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurorie ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve ...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve

Telegrafi - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve ...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

Botasot - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve ...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

Zeri - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve ...

Nisin hetimet për listat e veteranëve të luftës në Gjakovë

Gazeta Express - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve ...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

Koha.net - 13.09.2018

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka nisur hetimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat dyshohen për manipulime. Kryeprokurori i kësaj prokurorie, Ali Selimaj ka caktuar dy prokurorë që do të ...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

Medial - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve ...

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimet për listat e veteranëve

Antpress - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve të luftës, të cilat po dyshohen për manipulime.

Prokuroria e Gjakovës fillon hetimin për veteranët mashtrues

Antpress - 13.09.2018

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Ali Selimaj, ka mbajtur takim me prokurorët e kësaj prokurori ku ka caktuar dy prokurorë të cilët do të merren me trajtimin e listave të veteranëve ...

Prokuroria në Prishtinë deklarohet për rastet e veteranëve të rrejshëm

Zeri - 12.09.2018

Listat e fryra të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, janë ende duke u hetuar. Prokuroria Speciale ka nisur t’i shpërndajë rastet e tilla në të gjitha Prokuroritë Themelore.

Veteranët: Lugina t’i bashkohet Kosovës, jo ndarje të Kosovës

Alsat - 11.09.2018

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së mbështetë idenë që Presheva, Medvegja dhe Bujanovci të bashkohen me Kosovën, mirëpo është kategorikisht kundër që të copëtohet territori i Kosovës.

Veteranët e UÇK-së: Lugina t’i bashkohet e jo të ndahet Kosova

Koha.net - 11.09.2018

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së mbështetë idenë që Presheva, Medvegja dhe Bujanovci të bashkohen me Kosovën, mirëpo është kategorikisht kundër që të copëtohet territori i Kosovës.

Veteranët: Kosova Lindore t’i bashkohet Kosovës, jo të ketë ndarje

Botasot - 11.09.2018

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së mbështetë idenë që Kosova Lindore të bashkohen me Kosovën, mirëpo është kategorikisht kundër që të copëtohet territori i Kosovës.

Veteranët: Lugina t’i bashkohet Kosovës, por jo të copëtohet territori i Kosovës

Telegrafi - 11.09.2018

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së e mbështetë idenë që Presheva, Medvegja dhe Bujanovci të bashkohen me Kosovën, mirëpo është kategorikisht kundër që të copëtohet territori i Kosovës.

Gucati i veteranëve: Vuçiqin do ta ndalnim edhe me armë

Gazeta Express - 10.09.2018

Kryetari i veteranëve të UCK’së, Hysni Gucati, në emisionin Frontal të Televizionit 7 ka folur për protestën e djeshme të organizuar në Drenicë për të mos i lejuar hyrjen në këtë rajon presidentit ...

Gucati ‘kërcënon’ nëse Vuçiq vjen përsëri në Kosovë

Zeri - 10.09.2018

Kryetari i veteranëve të UCK-së, Hysni Gucati, ka folur për protestën e djeshme të organizuar në Drenicë për të mos i lejuar hyrjen në këtë rajon presidentit serb, Aleksandër Vuciq.

Gucati i veteranëve: Vuçiqin do ta ndalnim edhe me armë

Tetova Sot - 10.09.2018

Kryetari i veteranëve të UCK’së, Hysni Gucati, në emisionin Frontal të Televizionit 7 ka folur për protestën e djeshme të organizuar në Drenicë për të mos i lejuar hyrjen në këtë rajon presidentit ...