TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Libi, NATO pranon goditjen gabimisht të rebelëve

Shekulli - 19.06.2011

Një avion i NATO-s ka goditur aksidentalisht dy ditë më parë një grup kryengritësish në zonën e Brega-s, në perëndim të Bengasit. Lajmin e ka konfirmuar vetë Aleanca mbrëmjen e të shtunës në një komunikatë për shtyp.

Libi, Tripoli akuzon NATO-n për vrasjen e civilëve

Alsat.tv - 19.06.2011

Tipoli akuzon NATO-n për vrasje civilësh në bombardimet e njëpasnjëshme. Zyrtarë qeveritarë në Tripoli të Libisë i kanë dërguar gazetarët në një zonë të kryeqytetit, që sipas tyre është bombarduar nga NATO-ja.

Libi, NATO heton pretendimet për vrasjen e civilëve

Gazeta Start - 19.06.2011

Tripoli – NATO po heton pretendimet e qeverisë së Libisë se ka bombarduar një zonë rezidenciale në kryeqytet, duke vrarë shumë civilë. Trupa të pajetë u nxorën nga një ndërtesë tre katëshe e dëmtuar rëndë pas një sulmi që qeveria libiane ...

Libi, qeveria: 5 të vdekur nga sulmi i NATO-s

Shekulli - 19.06.2011

Autoritetet libiane kanënjoftuar sot se sulmi i NATO-s mbi një lagje të populluar në Tripoli ka shkaktuar 5 të vdekur nga e njëjta familje, dy prej tyre fëmijë.

Libi, NATO heton deklaratën e qeverisë për vdekjet e civilëve

Shekulli - 19.06.2011

NATO po heton deklaratat e qeverisë libiane se ka bombarduar zona të banuara të Tripolit, duke vrarë një numër të madh civilësh. Trupa të pajetë janë nxjerrë nga një shtëpi trekatëshe e dëmtuar pas një sulmi të dyshuar të aleatëve në ...

Qeveritarët libianë akuzojnë NATO-n se po sulmon civilët

Evropaelire - 19.06.2011

Zyrtarë qeveritarë në Tripoli të Libisë i kanë dërguar gazetarët në një zonë të kryeqytetit që ata thonë se është bombarduar nga NATO. Reporterët gjithashtu janë dërguar edhe në një spital lokal, ku kanë parë së paku katër persona që ...

Aksidenti në Afganistan, i shkakton 4 viktima NATO-s

Evropaelire - 19.06.2011

NATO ka njoftuar se katër pjesëtarë të forcave të tyre janë vrarë gjatë një aksidenti me veturë në jug të Afganistanit. Përmes një deklarate, forcat ndërkombëtare të koalicionit kanë njoftuar se aksidenti ka ndodhur të shtunën dhe se nuk ...

Afganistan, vriten katër efektiva të NATO-s në aksident

LajmiFundit - 19.06.2011

NATO ka njoftuar se katër pjesëtarë të forcave të tyre janë vrarë gjatë një aksidenti me veturë në jug të Afganistanit. Përmes një deklarate, forcat ndërkombëtare të koalicionit kanë njoftuar se aksidenti ka ndodhur të shtunën dhe se nuk ...

Qeveritarët libianë akuzojnë NATO-n se po sulmon civilët

Alsat - 19.06.2011

Zyrtarë qeveritarë në Tripoli të Libisë i kanë dërguar gazetarët në një zonë të kryeqytetit që ata thonë se është bombarduar nga NATO. Reporterët gjithashtu janë dërguar edhe në një spital lokal, ku kanë parë së paku katër persona që ...

Libi, NATO sulmon gabimisht kundërshtarët e Gadafit

LajmiFundit - 19.06.2011

Një avion i NATO-s ka goditur aksidentalisht dy ditë më parë një grup kryengritësish në zonën e Brega-s, në perëndim të Bengasit në Libi. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë Aleanca mbrëmjen e të shtunës në një komunikatë për shtyp.

Libi: NATO shpreh keqardhje për jetët e humbura nga goditja e gabuar

VOA - 19.06.2011

Nato pohon se ka goditur gabimisht kryengritësit libianë në një goditje ajrore dy ditë më parë. Aleanca tha dje se forcat e saj kishin parë një autokolonë ushtarake në një zonë konflikti mrd kryengritësve dhe forcave libiane dhe e kishin ...

Libi, 5 civilë të vrarë nga sulmet e NATO-s

Ora news - 19.06.2011

Të paktën pesë persona kanë vdekur në një sulm ajror të NATO-s, që ka goditur një shtëpi në kryeqytetin libian, Tripoli. Lajmin e bëjnë të ditur burime qeveritare, sipas të cilave një shtëpi 3-katëshe u dëmtua rëndë nga sulmi, në lagjen ...

Aksidenti në Afganistan, i shkakton 4 viktima NATO-s

Botasot - 19.06.2011

NATO ka njoftuar se katër pjesëtarë të forcave të tyre janë vrarë gjatë një aksidenti me veturë në jug të Afganistanit. Përmes një deklarate, forcat ndërkombëtare të koalicionit kanë njoftuar se aksidenti ka ndodhur të shtunën dhe se nuk ...

Qeveritarët libianë akuzojnë NATO-n se po sulmon civilët

Botasot - 19.06.2011

Zyrtarë qeveritarë në Tripoli të Libisë i kanë dërguar gazetarët në një zonë të kryeqytetit që ata thonë se është bombarduar nga NATO. Reporterët gjithashtu janë dërguar edhe në një spital lokal, ku kanë parë së paku katër persona që ...

Libi: NATO shpreh keqardhje për jetët e humbura nga goditja e gabuar

Botasot - 19.06.2011

NATO pohon se ka goditur gabimisht kryengritësit libianë në një goditje ajrore dy ditë më parë. Aleanca tha dje se forcat e saj kishin parë një autokolonë ushtarake në një zonë konflikti mrd kryengritësve dhe forcave libiane dhe e kishin ...

Afganistan, aksidenti i shkakton katër viktima NATO-s

Telegrafi - 19.06.2011

Katër pjesëtarë të forcave të NATO-së janë vrarë gjatë një aksidenti me veturë në jug të Afganistanit. Përmes një deklarate, forcat ndërkombëtare të koalicionit kanë njoftuar se aksidenti ka ndodhur të shtunën dhe se nuk ka fare të bëjë me ...

NATO, keqardhje për jetët e humbura nga goditja e gabuar

Telegrafi - 19.06.2011

Aleanca Veriatlantike pohon se ka goditur gabimisht kryengritësit libianë në një goditje ajrore dy ditë më parë. Nga NATO kanë thënë të shtunën se forcat e saj kishin parë një autokolonë ushtarake në një zonë konflikti mes kryengritësve ...

Aksidenti në Afganistan, i shkakton 4 viktima NATO-s

Lajmetsot - 19.06.2011

Postuar me: 19 June, 2011 11:33:00 Aksidenti në Afganistan, i shkakton 4 viktima NATO-s NATO ka njoftuar se katër pjesëtarë të forcave të tyre janë vrarë gjatë një aksidenti me veturë në jug të Afganistanit.

Libi, rebelët vlerësojnë sulmet e NATO-s

Ora news - 19.06.2011

Rebelët vlerësojnë impenjimin e forcave të NATO-s në Libi dhe shprehen se janë në dijeni për të gjithë problemet që hasen gjatë operacioneve. Kështu duket se forcat kundërshtare të Muamar Gadafit i kanë "falur" aleancës të gjitha sulmet ...

NATO heton vrasjen e civilëve në Libi

Koha.net - 19.06.2011

Bruksel, 19 qershor – NATO po heton pohimet e qeverisë libiane se ka bombarduar një zonë rezidenciale në kryeqytetin Tripoli, me ç’rast janë vrarë disa civilë.

Libi, NATO heton vdekjet e civilëve

Ora news - 19.06.2011

NATO po heton deklaratat e qeverisë libiane se ka bombarduar zona të banuara të Tripolit, duke vrarë një numër të madh civilësh. Trupa të pajetë janë nxjerrë nga një shtëpi trekatëshe e dëmtuar pas një sulmi të dyshuar të aleatëve në ...

Libi, NATO: Ndjesë për viktimat

Ora news - 19.06.2011

NATO ka kërkuar ndjesë për sulmin e gabuar ndaj një patrulle të rebelëve, dy ditë më parë në Libi. Aleanca nuk dha shifra për numrin e të vrarëve, por tha se i vjen keq për cdo jetë të humbur, ndërkohë që ka cilësuar si absurde deklaratat ...

Sulme të reja të NATO-s mbi Tripolin

Shqipmedia - 18.06.2011

NATO-ja përsëri granatoi mbrëmë caqe në kryeqytetin libian. Të paktën dy shpërthime janë regjistruar në pjesën lindore të Tripolit dhe sipas televizionit shtetëror kanë qenë në qarkun Firang.

IHT: NATO-ja na duhet të gjithëve

Evropaelire - 18.06.2011

Gazetari dhe historiani britanik, Xhefri Vitkroft, në një artikull këtë javë, e ka shtruar çështjen se a ka kaluar koha e dobisë nga NATO-ja? Këtë çështje ai e shtroi duke e komentuar fjalimin e sekretarit amerikan të mbrojtjes në largim, ...

Rasmussen: Shqipëria, vend model në NATO

Koha.net - 18.06.2011

Bruksel, 16 qershor - Shqipëria vlerësohet si një prej vendeve model brenda Aleancës së Atlantikut të Veriut për zbatimin e detyrimeve në fushën e mbrojtjes.

Server: Interesi i NATO-s në Ballkan, të mos ndryshohen më kufijtë

Koha.net - 18.06.2011

Në një intervistë për “Voice of Russia”, të cilën e transmetoi NOA, profesor Daniel Server, anëtar i lartë i Qendrës për Marrëdhënie Transatlantike në Universitetin “Johns Hopkins” dhe ish- këshilltar në Departamentin Amerikan të Shtetit, ...

IHT: NATO-ja na duhet të gjithëve

Koha.net - 18.06.2011

Pragë, 18 qershor - Gazetari dhe historiani britanik, Godfrey Whitkcroft, në një artikull këtë javë, e ka shtruar çështjen se a ka kaluar koha e dobisë nga NATO-ja? Këtë çështje ai e shtroi duke e komentuar fjalimin e sekretarit amerikan ...

IHT: NATO-ja na duhet të gjithëve

Botasot - 18.06.2011

Gazetari dhe historiani britanik, Xhefri Vitkroft, në një artikull këtë javë, e ka shtruar çështjen se a ka kaluar koha e dobisë nga NATO-ja? Këtë çështje ai e shtroi duke e komentuar fjalimin e sekretarit amerikan të mbrojtjes në largim, ...

Tripoli, NATO vazhdon sulmet edhe gjatë ditës

Telegrafi - 18.06.2011

NATO ka vazhduar bombardimet këtë të shtunë në Tripoli edhe gjatë ditës, njofton Deutsche Welle. Bombat kanë shpërthyer në lagjen Al-Karama dhe Farnash në lindje të kryeqytetit libian, bëri të ditur një zëdhënës i ushtrisë libiane.

NATO në krizë financiare

Top Channel - 17.06.2011

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen u kërkoi vendeve anëtare të Aleancës të shpenzojnë me shumë për mbrojtjen. Ai e rendit Shqipërinë krah Francës, Britanisë së Madhe dhe Greqisë, vende që sipas tij plotësojnë kriterin ...

Libia, NATO gabon sërish, godet rebelët

Top Channel - 17.06.2011

Të paktën 16 luftëtarë rebelë mbetën të plagosur në rrethinat e qytetit të Axhidabias, në Libi si pasojë e një sulmi ajror, ndoshta të ndërmarrë gabimisht prej NATO-s.

Rasmusen: Pas rrëzimit të Gadafit punët në Libi do t'i ndërmarrë KB-ja

Idividi - 17.06.2011

Londër, 16 qershor 2011 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders fog Rasmusen sot deklaroi se pas rrëzimit të liderit Moamer Gadafi nga pushteti, KB-ja duhet ta ndërmarrë rolin e kryesuesit në përcaktimin e së ardhmes së Libisë, ...

Libia, NATO gabon sërish, godet rebelët

Ora news - 17.06.2011

Të paktën 16 luftëtarë rebelë mbetën të plagosur në rrethinat e qytetit të Axhidabias, në Libi si pasojë e një sulmi ajror, ndoshta të ndërmarrë gabimisht prej NATO-s.

Rasmussen: Shqipëria ndër 4 vendet model në NATO

Gazeta Start - 16.06.2011

Tiranë – Shqipëria është një ndër katër vendet e NATO-s që ka plotësuar detyrimet e përcaktuara ndaj Aleancës, thekson sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen.

Njëzet persona e humbën jetën në një sulm ajror të NATO-s në Libi

Idividi - 16.06.2011

Tripoli, 15 qershor 2011 (MIA) - Njëzet persona e humbën jetën në një sulm nga forcat e NATO-s ndaj një autobusi, i cili gjendej në hyrje të qytetit libian Kikla, lajmëroi televizioni shtetëror libian.

Rasmussen: Shqipëria model brenda NATO-s

Albeu.com - 16.06.2011

Shqipëria është vlerësuar si një prej vendeve model të NATO-s në zbatimin e detyrimeve në fushën e mbrojtjes. Ky vlerësim vjen nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen i cili tha se Shqipëria është model brenda Aleancës ...

Rasmusen: Shqipëria mes 4 shteteve model për detyrimet e NATO-s

LajmiFundit - 16.06.2011

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen e ka vlerësuar Shqipërinë si një prej vendeve model të Aleancës së Atlantikut të Veriut sa I përket zbatimit të detyrimeve në fushën e mbrojtjes.

Në nënshkrimin e një ere të re, Beogradi pret konferencën e NATO-s

SETimes - 16.06.2011

16/06/2011 Zgjedhja e kryeqytetit të Serbisë si vend të konferencës, kishte rëndësi të madhe simbolike, sipas analistëve. Nga Biljana Pekushiç për Southeast European Times në Beograd – 16/06/11 Përpjekjet e Serbisë për të lënë pas ...

Rasmussen: Shqipëria, një prej vendeve model të NATO-s

Ora news - 16.06.2011

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen vlerësoi Shqipërinë si një prej vendeve model brenda Aleancës së Atlantikut të Veriut për zbatimin e detyrimeve në fushën e mbrojtjes.

Rasmussen: Shqipëria, vend model në NATO

Panorama - 16.06.2011

Shqiperia vleresohet si nje prej vendeve model brenda Aleancës së Atlantikut të Veriut për zbatimin e detyrimeve në fushën e mbrojtjes. Deklarata eshte bere nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen, gjate nje interviste ...

Shqipëria, një prej vendeve model të NATO-s

Yll Press - 16.06.2011

Ndërsa ka kritikuar shumicën dërrmuese shteteve të anëtarësuara për mungesë të plotësimit së detyrimeve për Mbrojtjen. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen vlerësoi Shqipërinë si një prej vendeve model brenda Aleancës ...

Sulme të reja të NATO-s mbi Tripolin

Idividi - 15.06.2011

Tripoli, 15 qershor 2011 (MIA) - NATO-ja përsëri granatoi mbrëmë caqe në kryeqytetin libian. Të paktën dy shpërthime janë regjistruar në pjesën lindore të Tripolit, dhe sipas televizionit shtetëror kanë qenë në qarkun Firang.

NATO s'i bën presion Serbisë për anëtarësim

Koha e Re - 15.06.2011

NATO tha se nuk do t’i bëjë presion Serbisë që t’i bashkohet aleancës, por dëshiron që t’i forcojë lidhjet me shtetin, të cilin e bombardoi në vitin 1999.

NATO rifillon sulmet ajrore ndaj kryeqytetit libian, Tripoli

VOA - 15.06.2011

NATO ka rifilluar sulmet ajrore ndaj kryeqytetit libian pas një pauze të shkurtër, duke qëlluar disa objektiva natën e mbrëmshme. Dëshmitarët thonë se kanë dëgjuar shpërthime të zhurmshme në qendër të Tripolit dhe kishin parë shtëllunga ...

Tetë të arrestuar në protestën kundër NATO-s në Beograd

Idividi - 14.06.2011

Beograd, 13 qershor 2011 (MIA) - Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që mbahet në Beograd. Mediat serbe njoftojnë se janë arrestuar tetë persona.

NATO: Vazhdimi i operacioni në Libi nuk është i rrezikuar

Evropaelire - 14.06.2011

Komandanti i lartë i NATO-s, Stefan Abriel, deklaroi sot në Beograd, se vazhdimi i ndërhyrjes së NATO-s në Libi, në vëllimin e tashëm, nuk është nën pikëpyetje, por vazhdimi eventual i misionit do të varet nga vendimi politik.

NATO: Kosova ka nevojë për KFOR-in

Albeu.com - 14.06.2011

"KFOR-i do të qëndrojë në Kosovë për aq kohë sa do të duhet për të garantuar sigurinë dhe stabilitetin" Kështu deklaroi të martën Stefanie Babst, zv. asistente e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në Divizionin e Diplomacisë Publike.

NATO, vazhdimi i operacionit në Libi nuk është i rrezikuar

Alsat - 14.06.2011

Komandanti i lartë i NATO-s, Stefan Abriel, deklaroi sot në Beograd, se vazhdimi i ndërhyrjes së NATO-s në Libi, në vëllimin e tashëm, nuk është nën pikëpyetje, por vazhdimi eventual i misionit do të varet nga vendimi politik.

NATO s'i bën presion Serbisë për anëtarësim

Evropaelire - 14.06.2011

NATO tha se nuk do t’i bëjë presion Serbisë që t’i bashkohet aleancës, por dëshiron që t’i forcojë lidhjet me shtetin, të cilin e bombardoi në vitin 1999.

Anëtarësimi, NATO nuk i bën presion Serbisë

Albeu.com - 14.06.2011

NATO nuk do t`i bëjë presion Serbisë që t`i bashkohet aleancës, por dëshiron që t`i forcojë lidhjet me shtetin, të cilin e bombardoi në vitin 1999.

NATO: Kemi mjaft resurse për misionin në Libi

Evropaelire - 14.06.2011

NATO tha se ka mjaft burime për të vazhduar fushatën ajrore në Libi, pavarësisht frikës së aleanca mund të ketë mungesë mjetesh. Zëdhënësja e NATO-s Oana Lungesku tha se “është e qartë se NATO ka mjaft resurse që të vazhdojë me presionin”.

Nacionalistët serb djegin flamuj të NATO-s në prag të konferencës ushtarake ndërkombëtare

VOA - 14.06.2011

Nacionalistët serb kanë protestuar në Beograd kundër NATO-s në prag të një konference ushtarake ndërkombëtare. Protestuesit e zemëruar dogjën flamujë të NATO-s dhe mbanin pankarta që denonconin aleancën ushtarake.

NATO: Shqipëria duhet të modernizojë forcat e armatosura

BalkanWeb - 14.06.2011

BRUKSEL- Shqipëria duhet të sigurojë NATO-n se do të modernizojë forcat e armatosura.Deklarata është bërë nga Stefanie Babst, zv. Asistente e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në Divizionin e Diplomacisë Publike, për radion Dojçe Velle.

Protesta në Beograd, serbët djegin flamurin e NATO-s

BalkanWeb - 14.06.2011

BEOGRAD- Digjet flamuri i NATO-s. Gjatë protestës të zhvilluar në Beograd, kundër një konferencë që NATO po mban në Beograd, serbët kanë djegur edhe flamurin e Aleancës Veri Atlantike.

Serbi, digjet flamuri i NATO-s

Panorama - 14.06.2011

Nacionalistët serbë, të zemëruar për shkak të mbajtjes së një konference të NATO-s në Serbi, kanë djegur flamurin e Aleancës. Rreth 200 ultranacionalistë u mblodhën jashtë zyrës së presidentit Boris Tadiç, duke brohoritur slogane kundër ...

Kosova ende ka nevojë për praninë e NATO-s

Telegrafi - 14.06.2011

Zëvendësasistentja e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në Divizionin e Diplomacisë Publike, Stefanie Babst, ka thënë se “KFOR i do të qëndrojë në Kosovë për aq kohë sa do të duhet për të garantuar sigurinë dhe stabilitetin”.

Kosova ende ka nevojë për praninë e NATO-s

Lajmetsot - 14.06.2011

Postuar me: 14 June, 2011 11:11:00 Kosova ende ka nevojë për praninë e NATO-s Stefanie Babst, zv. asistente e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në Divizionin e Diplomacisë Publike tha se “KFOR i do të qëndrojë në Kosovë për aq kohë sa ...

NATO: Vazhdimi i operacioni në Libi nuk është i rrezikuar

Telegrafi - 14.06.2011

Komandanti i lartë i NATO-s, Stefan Abriel, deklaroi sot në Beograd, se vazhdimi i ndërhyrjes së NATO-s në Libi, në vëllimin e tashëm, nuk është nën pikëpyetje, por vazhdimi eventual i misionit do të varet nga vendimi politik.

NATO:Vazhdimi i operacioneve në Libi jo në pikëpyetje

Ora news - 14.06.2011

Komandanti i lartë i NATO-s, Stefan Abriel, deklaroi sot në Beograd, se vazhdimi i ndërhyrjes së NATO-s në Libi, nuk është në pikëpyetje, por vazhdimi eventual i misionit do të varet nga vendimi politik.

NATO, nuk i bën presion Serbisë për anëtarësim

Ora news - 14.06.2011

NATO tha se nuk do t`i bëjë presion Serbisë që t`i bashkohet aleancës, por dëshiron që t`i forcojë lidhjet me shtetin, të cilin e bombardoi në vitin 1999.

NATO synon përmirësimin e marrëdhënieve me Serbinë

VOA - 14.06.2011

Një zyrtar i lartë i NATO-s paralajmëroi se çështja e burimeve do të jetë kritike nëse operacionet kundër udhëheqësit libian Moamar Gadafi do të zgjasin.

Anëtarësimi, NATO nuk i bën presion Serbisë

Panorama - 14.06.2011

NATO tha se nuk do t’i bëjë presion Serbisë që t’i bashkohet aleancës, por dëshiron që t’i forcojë lidhjet me shtetin, të cilin e bombardoi në vitin 1999.

NATO: Kemi mjaft resurse për misionin në Libi

Ora news - 14.06.2011

NATO tha se ka shume burime për të vazhduar fushatën ajrore në Libi, pavarësisht frikës së aleanca mund të ketë mungesë mjetesh. Zëdhënësja e NATO-s Oana Lungesku tha se “është e qartë se NATO ka mjaft resurse që të vazhdojë me presionin”.

Beograd: Tetë të arrestuar në protestën kundër NATO-s

Evropaelire - 13.06.2011

Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që mbahet në Beograd. Mediat serbe njoftojnë se janë arrestuar 8 persona.

Beograd, tetë të arrestuar në protestën kundër NATO-s

Alsat - 13.06.2011

Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që mbahet në Beograd. Mediat serbe njoftojnë se janë arrestuar 8 persona.

Protesta në përvjetorin e “NATO-s në Kosovë”, 8 të arrestuar në Serbi

LajmiFundit - 13.06.2011

Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që mbahet në Beograd. Mediat serbe njoftojnë se janë arrestuar 8 persona.

Beograd, protesta ndaj NATO-s

Albeu.com - 13.06.2011

Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që mbahet në Beograd. Mediat serbe njoftojnë se janë arrestuar 8 persona.

Serbët djegin flamurin e NATO-s

Evropaelire - 13.06.2011

Qindra serbë kanë protestuar dhe më pas edhe kanë djegur flamurin e NATO-s në Beograd, duke kundërshtuar kështu një konferencë që Aleanca Veri-atlantike po e mban në kryeqytetin serb.

Nacionalistët serbë djegin flamurin e NATO-së

Albeu.com - 13.06.2011

Qindra nacionalistë serbë kanë djegur flamurin e NATO-së në Beograd, në shenjë kundërshtimi për një konferencë që po mbahet e Aleancës Veriatlantike.

Ballkani "biznes i papërfunduar" për NATO-n përderisa rajoni nuk ka mbaruar proceset integruese euro- atlantike

DW - 13.06.2011

Stefanie Babst, zv. Asistente e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s në Divizionin e Diplomacisë Publike, thotë për DW: Nuk ka rënie të interesit të aleancës për Ballkanin.

Protesta në Beograd, serbët djegin flamurin e NATO-s

LajmiFundit - 13.06.2011

Nacionalistët serbë- të zemëruar për shkak të mbajtjes së një konference të NATO-s në Serbi- djegën flamurin e NATO-s dhe vunë një pankarte të madhe në urën e Beogradit, për të denoncuar aleancën ushtarake perëndimore.

Beograd, 8 të arrestuar në protestën kundër NATO-s

Ora news - 13.06.2011

Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që u mbajt ditën e djeshme në Beograd. Mediat serbe njoftojnë se janë arrestuar 8 persona.

Beograd, 8 të arrestuar në protestën kundër NATO-s

BalkanWeb - 13.06.2011

BEOGRAD- Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që në Beograd. Mediat serbe njoftojnë se janë arrestuar 8 persona.

Tetë të arrestuar në protestën kundër NATO-s në Beograd

Lajmetsot - 13.06.2011

Postuar me: 13 June, 2011 10:52:00 Tetë të arrestuar në protestën kundër NATO-s në Beograd Nacionalistët serbë janë përleshur me policinë gjatë protestave kundër konferencës së NATO-së që mbahet në Beograd.

Serbi, tetë të arrestuar në protestën kundër NATO-s

BalkanWeb - 13.06.2011

BEOGRAD- Tetë nacionalistë serbë janë arrestuar për shkak të trazirave të shkaktuara gjatë konferencës së NATO-s, që po mbahet në Beograd. Mediat vendase bëjnë me dije se serbët kanë organizuar një protestë kundër mbajtjes së konferencës ...

Serbët djegin flamurin e NATO-s

Ora news - 13.06.2011

Nacionalistët serbë, të zemëruar për shkak të mbajtjes së një konference të NATO-s në Serbi- dogjen flamurin e NATO-s dhe vendosen nje pankarte të madhe në urën e Beogradit, për të demonstruar aleancën ushtarake perëndimore.

Serbët djegin flamurin e NATO-s

Lajmetsot - 13.06.2011

Postuar me: 13 June, 2011 04:03:00 Serbët djegin flamurin e NATO-s Qindra nacionalistë serbë kanë djegur flamurin e NATO-së në Beograd, në shenjë kundërshtimi për një konferencë që po mbahet e Aleancës Veriatlantike.

Ballkani për NATO-n, ‘biznes i papërfunduar’

Telegrafi - 13.06.2011

NATO do të qëndrojë me trupa në Kosovë për aq kohë sa do të jetë e nevojshme për të garantuar siguri dhe stabilitet. Kjo dëshmon se nuk ka rënie të interesit të aleancës për rajonin.

Babst: Ballkani për NATO-n, “biznes i papërfunduar”

Ora news - 13.06.2011

NATO do të qëndrojë me trupa në Kosovë, për aq kohë sa do të jetë e nevojshme për të garantuar sigurinë dhe stabilitetin. Kjo dëshmon se nuk ka rënie të interesit të aleancës për rajonin.