TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kështu u përshëndeten udhëheqësit e Kosovës me ambasadoren amerikane

Zhurnal - 09.07.2015

Prishtine, 9 korrik -Ambasada amerikane ka publikuar fotografitë e pritjes së organizuar për nder të përfundimit të mandatit të Tracey Ann Jacobson. Në këtë organizim kanë shkuar shumica e liderëve ...

Veseli priti në takim lamtumirës ambasadoren Jacobson

Lajmi.net - 09.07.2015

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në një takim lamtumirës, ambasadoren amerikane në Kosovë Tracey Ann Jacobson. Veseli ka vlerësuar kontribut që ka dhënë ambasadorja Jacobson në ...

Veseli i jep lamtumurën Jacobsonit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.07.2015

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli , ka zhvilluar një takim përshëndetës me ambasadoren e Shteteve të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson pasi kjo e fundit përfundon shërbimin e saj diplomatik në ...

Veseli i thotë lamtumirë Jackobson-it

Lajm - 09.07.2015

Kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim përshëndetës me ambasadoren e Shtetve të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson pasi kjo e fundit e përfundon shërbimin e saj ...

Opozita nuk tërhiqet për Specialen

Botasot - 09.07.2015

Kundërshtuesit Speciales i kanë kthyer përgjigje ambasadores amerikane Tracey Ann Jacobson, e cila ka deklaruar se ata deputetë që po e kundërshtojnë këtë gjykatë, po e bëjnë për interesa personale ...

Veseli priti në takim lamtumire Tracey Ann Jacobson

Koha.net - 09.07.2015

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli prit sot në takim lamtumire ambasadoren amerikane Tracey Ann Jacobson, e cila përfundon mandatin e vet në Kosovë.

Takim përshëndetës Veseli-Jacobson

Telegrafi - 09.07.2015

Kryetari I Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot pati një takim përshëndetës me ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson. Veseli tha se ajo po largohet për në detyrën e saj të re, duke ...

Takim përshëndetës Veseli-Jacobson

Botasot - 09.07.2015

Kryetari I Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot pati një takim përshëndetës me ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson. Veseli tha se ajo po largohet për në detyrën e saj të re, duke ...

Ambasadorja amerikane: Ata që votuan kundër Speciales shikuan interesat personale, jo Kosovës

Lajmi.net - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mund të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

Mos i vini interesat personale para të Kosovës

Lajm - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

Jacobson: Ata që votojnë Kundër Speciales dyshojnë se do akuzohen

Albeu.com - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mund të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit Kundërshtarët e Gjykatës Speciale kanë ...

Mos i vini interesat personale para të Kosovës

Zhurnal - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

Ambasadorja amerikane: Mos i vini interesat personale para të Kosovës

LajmiFundit - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

Jacobson: Mos i vini interesat personale para të Kosovës

Portalb - 08.07.2015

Lajme lidhur me temën Gjyqësori i pafuqishëm ndaj rasteve të korrupsionit AAK e NISMA nuk ndryshojnë qëndrimin për Specialen Specialja s’hyn në agjendë për seancën e Kuvendit Jahjaga: Kosova e ...

Ambasadorja amerikane: Mos i vini interesat personale para atyre të Kosovës

ikub - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

Ja çka thotë ish ambasadorja amerikane për ata që nuk e votuan Gjykatën Speciale

Lajm - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mund të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

A po e humb Washingtoni interesimin për Kosovën?

Lajm - 08.07.2015

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Tracey Ann Jacobson, paralajmëron, se me mos gatishmërinë që të kalohet Specialja ka rrezik të madh që të humb fokusi i Washingtonit ndaj Kosovës.

A po e humb washingtoni interesimin për Kosovën?

Zhurnal - 08.07.2015

Prishtine, 8 korrik -Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Tracey Ann Jacobson, paralajmëron, se me mos gatishmërinë që të kalohet Specialja ka rrezik të madh që të humb fokusi i ...

Jacobson: Nuk ka shkelje të Kushtetutës nëse votohet përsëri Specialja

Lajmi.net - 08.07.2015

Ambasadorja e SHBA-ve në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka folur përsëri për Gjyaktën Speciale dhe për kthimin e asaj çështje në Kuvend, transmeton Indeksonline.

SHBA: Qeveria e Kosovës premtoi votimin e Gjykatës Speciale

LajmiFundit - 08.07.2015

Ambasadorja Amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, në intervistën eskluzive dhënë për RTK, tha se qeveria e Kosovës, ka premtuar rikthimin e qështjes së ‘ gjykatës speciale; në Kuvend, pas ...

Jacobson: Qeveria premtoi rikthimin e Gjykatës Speciale në Kuvend

Lajm - 08.07.2015

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, në intervistën dhënë për RTK, e cila transmetohet sonte, tha se Qeveria e Kosovës, ka premtuar rikthimin e çështjes së “Gjykatës Speciale” në ...

Jacobson: Ja pse nuk u takova me drejtuesit e Vetëvendosjes

Lajmi.net - 08.07.2015

Ambasadorja Amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka treguar arsyet se pse nuk ka pasur takime me drejtuesit e Vetëvendosjes gjatë punës së saj në Kosovë.

Jacobson: Amerika s’mund të merret gjithmonë me problemet e Kosovës

LajmiFundit - 08.07.2015

Ambasadorja Amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson tha se qeveria e Kosovës ka premtuar rikthimin e çështjes së gjykatës speciale në Kuvend pas dështimit për të siguruar votat e nevojshme dy javë ...

Mos i vini interesat personale para të Kosovës

Telegrafi - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

Mos i vini interesat personale para të Kosovës

Botasot - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

Jacobson: Mos i vini interesat personale para të Kosovës

Panorama - 08.07.2015

“Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit”.

Ambasadorja amerikane: Mos i vini interesat personale para të Kosovës

Ora news - 08.07.2015

Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mundë të akuzoheshin, të vihen para interesave të vendit.

A po e humb Washingtoni interesimin për Kosovën?

Telegrafi - 08.07.2015

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Tracey Ann Jacobson, paralajmëron, se me mos gatishmërinë që të kalohet Specialja ka rrezik të madh që të humb fokusi i Washingtonit ndaj Kosovës.

Qeveria premtoi rikthimin e gjykatës speciale në Kuvend

Botasot - 08.07.2015

Ambasadorja Jacobson theksoi se Gjykata Speciale duhet të miratohet sa më shpejt, sepse Shtetet e Bashkura të Amerikës, nuk mund që gjithë kohën të merren me problemet në Kosovë.

Jacobson: Qeveria premtoi rikthimin e Gjykatës Speciale në Kuvend

Telegrafi - 08.07.2015

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, në intervistën dhënë për RTK, e cila transmetohet sonte, tha se Qeveria e Kosovës, ka premtuar rikthimin e çështjes së “Gjykatës Speciale” në ...

Jacobson: Amerika s’mund të merret gjithmonë me problemet e Kosovës

Koha.net - 08.07.2015

Ambasadorja Amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson tha se qeveria e Kosovës ka premtuar rikthimin e çështjes së gjykatës speciale në Kuvend pas dështimit për të siguruar votat e nevojshme dy javë ...

Jacobson: Ja pse nuk jam takuar me drejtuesit e Vetëvendosjes

Botasot - 08.07.2015

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey ann Jacobson, në përfundim të mandatit të saj në Kosovë ka dhënë një intervistë për RTK. Përveç çështjeve tjera që kanë të bëjnë me punën e saj në Kosovë, ajo ...

Jacobson: Ja pse nuk jam takuar me drejtuesit e Vetëvendosjes

Telegrafi - 08.07.2015

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey ann Jacobson, në përfundim të mandatit të saj në Kosovë ka dhënë një intervistë për RTK. Përveç çështjeve tjera që kanë të bëjnë me punën e saj në Kosovë, ajo ...

Jacobson: ShBA nuk mund të merren gjithë me problemet në Kosovë

InfoGlobi - 08.07.2015

Ambasadorja Jacobson theksoi se Gjykata Speciale duhet të miratohet sa më shpejt, sepse Shtetet e Bashkura të Amerikës, nuk mund që gjithë kohën të merren me problemet në Kosovë.

Ambasadorja amerikane në Prishtine zbulon të ardhmen e saj

Java News - 08.07.2015

Ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka zbuluar për “Zëri-n”, të ardhmen e saj. Ajo këtë e ka treguar në një intervistë. Cila do të jetë pozita juaj e ardhshme? Do të punoj në ...

Jacobson tregon pse nuk takohet me drejtuesit e Vetëvendosje!-s

Kosova Live - 08.07.2015

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey ann Jacobson në përfundim të mandatit të saj në Kosovë ka folur për punën e saj që ka bërë në Kosovë, ku mes tjerash ka treguar edhe arsyet se pse nuk ka pasur ...

Presidentja Jahjaga dekoron ambasadoren Jacobson me Urdhrin për Paqe

LajmiFundit - 06.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumire ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe ...

Jahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson me Urdhrin për Paqe

Zhurnal - 06.07.2015

Prishtine, 6 koorik- Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, ...

Kosovë, Jahjaga falënderon Jacobsonin për mbështetje

SOT - 06.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe ...

Ja me çka e dekoroi Jahjaga ambasadoren Jacobson

Lajm - 06.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe ...

Presidentja Jahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson me Urdhrin “Ibrahim Rugova”

Lajmi.net - 06.07.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në një takim lamtumirës ka dekoruar ambasadoren e SHBA-ve në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm “Ibrahim Rugova”.

Kosovë, Jahjaga dekoron ambasadoren amerikane Jacobson

Top Channel - 06.07.2015

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga të hënën priti në takimin e lamtumirës ambasadoren e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe ...

Presidentja Jahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm “Ibrahim Rugova”‏ ...

Botasot - 06.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, zonjën Tracey Ann Jacobson, të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, ...

Presidentja Jahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson me Urdhrin “Ibrahim Rugova”

Koha.net - 06.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takimi lamtumirës ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, zonjën Tracey Ann Jacobson,të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, ...

Jahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson me Urdhrin për Paqe

Telegrafi - 06.07.2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës ambasadoren e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, të cilën e dekoroi me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe ...

Presidentja shpërblen ambasadoren amerikane me urdhërin Ibrahim Rugova

Botasot - 06.07.2015

Ambasada amerikane në Kosovë ka njoftuar se Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shpërblyer ambasadoren Tracey Jacobson me “Urdhërin për Paqe, Demokraci, Humanizëm, Dr. Ibrahim Rugova.

Jahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson

Yll Press - 06.07.2015

Presidentja Jahjaga e vlerësoi miqësinë e ambasadores Jacobson dhe përfaqësimin e denjë të SHBA-së në Kosovë. Presidentja Jahjaga e dekoroi ambasadoren Jacobson me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe ...

Ambasadorja Jacobson është dekoruar me Urdhrin për paqe “Ibrahim Rugova”

Kosova Live - 06.07.2015

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, është dekoruar me Urdhrin për paqe, demokraci dhe humanizëm “Ibrahim Rugova”, për kontribut të veçantë për ndërtimin e ...