TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LDK: Fituam Prishtinen

Albeu.com - 15.11.2009

Sipas shtabit të kryetarit aktual i Prishtinës, Isa Mustafës, Mustafa ka fituar bindshëm ndaj kundër-kandidatëve të tij duke fituar rreth 57 % të votave të ...

LDK: Fituam Prishtinen, Podujeven, Novoberden dhe Fushe Kosoven

Albeu.com - 15.11.2009

Shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK-së Lutfi Haziri, ka thënë para pak çastesh se kjo parti pos Prishtinës, ka shënuar fitore edhe në Podujevë, Novoberdë dhe Fushë ...

LDK fillon festimet ne Prishtine

Albeu.com - 15.11.2009

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar festimet ne Prishtinë pas shpalljes së fitores në Prishtinë.

Ankesa nga LDK për shkelje në Gjilan

Botasot - 15.11.2009

Derisa e kanë vlerësuar si shumë me rëndësi procesin e sotëm zgjedhor, zyrtarë nga shtabi zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë reaguar gjatë një ...

Isa Mustafa: Qytetarët vendosin se kush do të fitojë

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor — Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Isa Mustafa, ka votuar sot rreth orës 9 e 30 në shkollën fillore “Emin Duraku, në ...

LDK jep vërejtjen e parë

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor - Lidhja Demokratike e Kosovës në dy konferenca shtypi të mbajtura sot, ka paraqitur të paktën katër ankesa për parregullsi gjatë procesit ...

LDK, e kënaqur me pjesëmarrjen e votuesve në zgjedhje

Botasot - 15.11.2009

Shtabi zgjedhor i kandidatit të LDK së për kryetar të Prishtinës Isa Mustafa është shprehur i kënaqur me pjesëmarrjen e qytetarëve në zgjedhje, ndërsa ka ...

Haziri: Mostrat e para, pozitive për LDK-në

Telegrafi - 15.11.2009

Shefi i shtabit zgjedhor të LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se mostrat e para që kanë ardhur nga numërimi i votave flet për rezultat shumë pozitiv për kandidatin ...

Haziri: Rreth 48 për qind e elektoratit ka dalë në zgjedhje

Botasot - 15.11.2009

Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës janë shprehur të kënaqur me përqindjen e qytetarëve që kanë dalë në zgjedhjet lokale, të parat këto në Kosovën e ...

LDK thotë se Isa Mustafa prin bindshëm në Prishtinë

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor - Shtabi zgjedhor i LDK-së për Prishtinën ka paralajmëruar mundësinë e rizgjedhjes së Isa Mustafës në mandatin e dytë si kryetar komune.

LDK shpall fitoren e Isa Mustafës në Prishtinë

Telegrafi - 15.11.2009

Shtabi elektoral i LDK-së për Prishtinën, ka shpallur fitoren e kandidatit të kësaj partie për kryetar të kryeqytetit, Isa Mustafa.

LDK shpall fitoren e Isa Mustafës në Prishtinë

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor - Shtabi elektoral i LDK-së për Prishtinën mbrëmë ka shpallur fitoren e kandidatit të kësaj partie për kryetar të kryeqytetit Isa Mustafës.

LDK thotë se ka fituar katër komuna

Koha.net - 15.11.2009

Prishtinë, 15 nëntor - LDK, sipas Lutfi Hazirit, ka fituar tashmë në Prishtinë, Podujevë, Novoberdë dhe Fushë Kosovë, ndërsa është në balotazh në Gjilan me ...

Gashi: Prishtina do të udhëhiqet nga LDK-ja

Botasot - 15.11.2009

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se ka fituar që në raundin e parë në 4 komuna, ndërsa në 10 të tjera do të shkojë në balotazh.

Prishtina është shtëpia dhe djepi i LDK-së

Botasot - 13.11.2009

Me këngë, valle, thirrje në emër të presidentin historik dr. Ibrahim Rugovës, Isa Mustafës, pëlcitje balonash e ndezje të shumë fishekzjarreve dekoruese, ...

Dita e fundit e fushatës së LDK-së, e rezervuar për rininë

Koha.net - 13.11.2009

Malishevë, 13 nëntor – Ditën e fundit të fushatës elektorale Dega e LDK-së në Malishevë e “ka rezervuar” vetëm për aktivitete publike të rinisë.

LDK-ja me një konferencë shtypi përmbyll fushatën

Koha.net - 13.11.2009

Klinë, 13 nëntor - Dega e LDK-së në Klinë ka përmbyllur fushatën elektorale me një konferencë shtypi.

LDK përmbylli fushatën parazgjedhore

Botasot - 13.11.2009

Prishtinë, 13 nëntor - Me moton “Mos e le pa dalë”, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) përmbylli fushatën parazgjedhore për zgjedhjet lokale që do të mbahen të ...

Haziri: Zgjedhjet e së dielës do të dëshmojnë që s’ jemi të vegjël

Koha.net - 13.11.2009

Prishtinë, 13 nëntor – LDK-ja e ka përmbyllur fushatën zgjedhore në nivel vendi me një manifestim në sallën “1 Tetori” në Prishtinë.

LDK-ja dhe ORA të shqetësuara për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor - LDK-ja dhe ORA kanë ngritur shqetësimet e tyre për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, sikundër që edhe AAK-ja ka shfaqur shqetësimet e ...

Profa i LDK-së

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë, 12 nëntor – Prej një muaji, i veshur me kostume, me një buzëqeshje të praktikuar më shumë se zakonisht, Isa Mustafa, me nofkën “Profa”, ka zhvilluar ...

Kryeziu: Do të fitojmë, sepse dallohemi nga të tjerët

Koha.net - 12.11.2009

Prizren, 12 nëntor – Me besimin se do të rikthejë pushtetin në Prizren pas dy vjetësh në opozitë, LDK-ja të enjten ka mbajtur tubimin përmbyllës në palestrën ...

Mustafa: Për katër vjet, 700 milionë euro investime në Prishtinë

Koha.net - 12.11.2009

Prishtinë 12 nëntor – Isa Mustafa, i cili ka marrë besimin e partisë së tij, LDK, për t’i prirë garës për të parin e Prishtinës, e ka përmbyllur fushatën ...

LDK përmbyll fushatën në Gjilan e bindur në fitore

Botasot - 11.11.2009

Të bindur se vetëm pak ditë e ndajnë nga fitorja në Gjilan dhe nga qeverisja me këtë komunë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka përmbyllë fushatën e saj në Gjilan.

Integrimi i qytetit gjatë 4 vjetëve, premtim i Ibrahimit

Koha.net - 11.11.2009

Mitrovicë, 11 nëntor - Në përmbyllje të fushatës, LDK-ja në Mitrovicë, të martën mbrëma, ka premtuar angazhime për bashkimin e qytetit.

Sheremeti bastion i LDK-së

Koha.net - 11.11.2009

Gjakovë, 11 nëntor - Kandidati për kryetar të Komunës së Gjakovës, nga radhët e LDK-së Fehmi Vula, ka kërkuar votën e banorëve të fshatit Sheremet, duke e ...

Isa Mustafa garanton se Prishtina do të duket ndryshe pas 4 vjetësh

Koha.net - 11.11.2009

Prishtinë, 11 nëntor – Isa Mustafa, kandidat i LDK-së për kryetar të Prishtinës, ka përmbyllur të mërkurën fushatën për lagjen “Dardania”, me bindjen që ...

Pushteti që u fitua me fjalë!

Botasot - 10.11.2009

Si edhe në shumë komuna të Kosovës, LDK-ja më 15 nëntor do t’i rikthehet edhe Gjakovës. Të gjitha sondazhet e vërtetojnë këtë që them.

Mustafa kritikon qeverinë se nuk ka investuar drejtë

Botasot - 10.11.2009

Fushatën e tij parazgjedhore, kandidati i LDK së për kryetar të Prishtinës, Isa Mustafa e ka vazhduar me prezantimin e vizionit të tij për buxhetin dhe ...

Infrastruktura, premtimi i LDK-së për Mitrovicën

Koha.net - 10.11.2009

Mitrovicë, 10 nëntor-LDK-ja, Dega në Mitrovicë, në vazhdën e aktiviteteve paraelektorale në orët e mbrëmjes të së martës ka zhvilluar takime me qytetarët e ...

Edhe LDK-ja paralajmëron mundësinë e manipulimit të votave

Koha.net - 10.11.2009

Klinë, 10 nëntor- Kryetari i Shtabit Elektoral të Degës së LDK-së në Klinë, Refki Krasniqi, ka njoftuar se LDK-ja ka informata të sigurta se në disa lokalitete ...

Grainca shpreh besimin se Ferizaj do të jetë bastion i LDK-së

Koha.net - 10.11.2009

Ferizaj, 10 nëntor- LDK-ja ia ka besuar përmbylljen e fushatës së saj zgjedhore Forumit të rinisë, i cili mbrëmë në orët e vona, ka organizuar një takim, ...

Mustafa : Për katër vite në Prishtinë do të investohen 680 milionë euro

Koha.net - 10.11.2009

Prishtinë 10 nëntor – Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës në vazhdën e fushatës para zgjedhore ka shpalosur të martën programin që lidhet me ...

Shtabi i zgjedhor i Mustafës demanton Astrit Salihun

Botasot - 09.11.2009

Javën që shkoi, kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës ka deklaruar se Komuna e Prishtinës ka ndarë vetëm 2.5 për qind të buxhetit të saj për aktivitete ...

Pse Isa!

Botasot - 09.11.2009

Është e çuditshme ta përcjellësh fushatën këto ditë, së paku atë që po bëhet në Prishtinë. E them këtë sepse ka shumë njerëz që angazhohen për kandidatin e ...

Dy me zero

Botasot - 09.11.2009

Po afrohet dita e zgjedhjeve. Propaganda elektorale kundër LDK-së po vazhdon të mbështetet vetëm në një “argument” që, kinse, për dy vjet, të tjerët kanë ...

Vula kërkon nga gjakovarët të votohet partia më e vjetër

Koha.net - 09.11.2009

Gjakovë, 9 nëntor - Kandidati për kryetar të Gjakovës, nga radhët e LDK-së, Fehmi Vula, ka kërkuar nga banorët e nëndegës së parë në Gjakovës që ta votojnë ...

Mustafa i premton mbështetje të fortë rinisë në kryeqytet

Koha.net - 09.11.2009

Prishtinë 9 nëntor – Isa Mustafa i cili ka marr mbështetjen e partisë së tij LDK-së për t’i prirë garës për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet e se dielës ju ...

Fushata zgjedhore: I. Mustafa në Prishtinë

Botasot - 09.11.2009

Kandidati për Prishtinë nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës , Isa Mustafa ka premtuar se të rinjtë e kryeqytetit do të kenë mbështetjen e tij, në rast ...

PDK-ja dhe LDK-ja në garë për drejtimin e Ministrisë së Integrimeve

Koha.net - 09.11.2009

Prishtinë, 9 nëntor - Përderisa themelimi i Ministrisë së Integrimeve Evropiane më nuk është fshehtësi, drejtimi i saj mbetet një sfidë për koalicionin ...