TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zbulohet plani i tmerrshëm i diktatorit Kim Jong-Un, nëse SHBA sulmon Korenë e Veriut

Lajm - 16.04.2017

Koreja e Veriut ka trajnuar në fshehtësi forcat elite speciale për të rrëmbyer perëndimorët nga Koreja e Jugut dhe për t’i mbajtur peng ata në rast të ndonjë konflikti .

Zbulohet plani i tmerrshëm i diktatorit korean, ja çfarë do të bëjë ai nëse SHBA sulmon këtë vend

Ina - 16.04.2017

Koreja e Veriut ka trajnuar në fshehtësi forcat elite speciale për të rrëmbyer perëndimorët nga Koreja e Jugut për t’i mbajtur peng ato në rast të ndonjë konflikti.

Ja plani i tmerrshëm i Kim Jong-Un, nëse SHBA sulmon Korenë e Veriut (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.04.2017

Koreja e Veriut ka trajnuar në fshehtësi forcat elite speciale për të rrëmbyer diplomatë, turistë dhe biznesmenë nga perëndimi dhe për t'i mbajtur peng, nëse SHBA-të sulmojnë të ashtuquajturën ...

Numri dy i SHBA-ve në Seul: Raketa e mëngjesit, provokim i Kim Jong-un

Albeu.com - 16.04.2017

Zëvëndëspresidenti amerikan ka mbërritur në Korenë e Jugut , pak pasi Koreja e Veriut lëshoi nJë raketë që shpërtheu në ajër, shkruan "The Independent".

Aromë lufte. “Trump, i gatshëm të godasë Korenë e Veriut”

Top Channel - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim të saj këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan.

Zëvendëspresidenti amerikan arrin në Korenë e Jugut

Lajmi.net - 16.04.2017

Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence ka arritur në Korenë e Jugut, që shënon nisjen e turneut të tij dhjetëditor në rajonin e Azi-Paqësorit, pas rritjes së tensioneve në Korenë e Veriut për shkak ...

Pence arrin në Korenë e Jugut

Lajm - 16.04.2017

Nënpresidenti amerikan Mike Pence ka arritur në Korenë e Jugut, që shënon nisjen e turneut të tij dhjetëditor në rajonin e Azi-Paqësorit, pas rritjes së tensioneve në Korenë e Veriut për shkak të ...

“Sanday Times”: Trump i gatshëm të godasë Korenë e Veriut

Lajm - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan.

Aromë lufte, “Trump, i gatshëm të godasë Korenë e Veriut”

Lajmi.net - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim të saj këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan.

"Sunday Times": Trump është gati të sulmojë Korenë e Veriut

Albeu.com - 16.04.2017

Presidenti i Shtetve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është gati të sulmojë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut , shkruan "Sunday Times", ku citon një këshilltar të ngushtë ushtarak të ...

Kjo është përgjigja ushtarake e SHBA ndaj paradës së armatimit të Koresë

LajmiFundit - 16.04.2017

Pak ditë pas paradës ushtarake të Koresë së Veriut, SHBA-ja është përgjigjur me një stërvitje masive ushtarake, shumë pranë brigjeve të saj. Forcat e Koresë së Jugut dhe Marina amerikane kanë nisur ...

Ja plani i tmerrshëm i Kim Jong-Un, nëse SHBA sulmon Korenë e Veriut

SOT - 16.04.2017

Koreja e Veriut ka trajnuar në fshehtësi forcat elite speciale për të rrëmbyer diplomatë, turistë dhe biznesmenë nga perëndimi dhe për t'i mbajtur peng, nëse SHBA-të sulmojnë të ashtuquajturën ...

“Sunday Times”: Trump i gatshëm të godasë këtë shtet

LajmiFundit - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan.

Zbulohet plani i tmerrshëm i diktatorit korean, ja çfarë do të bëjë ai nëse SHBA sulmon këtë vend

Botasot - 16.04.2017

Koreja e Veriut ka trajnuar në fshehtësi forcat elite speciale për të rrëmbyer perëndimorët nga Koreja e Jugut për t’i mbajtur peng ato në rast të ndonjë konflikti.

Zbulohet plani i tmerrshëm i diktatorit Kim Jong-Un, nëse SHBA sulmon Korenë e Veriut

Telegrafi - 16.04.2017

Koreja e Veriut ka trajnuar në fshehtësi forcat elite speciale për të rrëmbyer perëndimorët nga Koreja e Jugut dhe për t’i mbajtur peng ata në rast të ndonjë konflikti .

Çfarë ndodh nëse SHBA sulmon Korenë e Veriut, zbulohet plani i diktatorit Kim Jong-Un

BalkanWeb - 16.04.2017

Një ditë pas Koreja e Veriut paralajmëroi Shtetet e Bashkuara të Amerikës mos ndërmarrin veprime provokative në rajon, është zbuluar edhe plani si do veprojë vendi komunist në rast sulmi.

Zëvendës-presidenti i SHBA-së mbërrin në Korenë Jugore

Gazeta Express - 16.04.2017

Zëvendës-presidenti i SHBA-së, Mike Pence, ka mbërritur për një vizitë në Korenë Jugore, një ditë pasi fqinji Koreja Veriore e hodhi një raketë në bregdetin e vet, duke i rritur edhe më shumë ...

Zëvendës-presidenti i SHBA-së mbërrin në Korenë Jugore

Zeri - 16.04.2017

Zëvendës-presidenti i SHBA-së, Mike Pence, ka mbërritur për një vizitë në Korenë Jugore, një ditë pasi fqinji Koreja Veriore e hodhi një raketë në bregdetin e vet, duke i rritur edhe më shumë ...

Nënpresidenti amerikan arrin në Korenë e Jugut

Botasot - 16.04.2017

Nënpresidenti amerikan Mike Pence ka arritur në Korenë e Jugut, që shënon nisjen e turneut të tij dhjetëditor në rajonin e Azi-Paqësorit, pas rritjes së tensioneve në Korenë e Veriut për shkak të ...

“Trump i gatshëm të godasë Korenë e Veriut”

Botasot - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim të saj këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan.

Pence arrin në Korenë e Jugut

Telegrafi - 16.04.2017

Nënpresidenti amerikan Mike Pence ka arritur në Korenë e Jugut, që shënon nisjen e turneut të tij dhjetëditor në rajonin e Azi-Paqësorit, pas rritjes së tensioneve në Korenë e Veriut për shkak të ...

Pence arrin në Korenë e Jugut

Zeri - 16.04.2017

Nënpresidenti amerikan Mike Pence ka arritur në Korenë e Jugut, që shënon nisjen e turneut të tij dhjetëditor në rajonin e Azi-Paqësorit, pas rritjes së tensioneve në Korenë e Veriut për shkak të ...

“Sanday Times”: Trump i gatshëm të godasë Korenë e Veriut

Telegrafi - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan.

Zëvendëspresidenti i SHBA: Lëshimi i raketës nga Korea Veriore provokim

Zeri - 16.04.2017

Zëvendëspresidenti i SHBA, Mike Pence ka thënë se mbështetja për ta ndihmuar Korenë e Jugut kurrë s’ka qenë më e madhe, në mes kërcënimeve të Koresë së Veriut për avancimin e kapacitevete nukleare.

Zëvendëspresidenti i SHBA: Lëshimi i raketës nga Korea Veriore provokim

Botasot - 16.04.2017

Zëvendëspresidenti i SHBA, Mike Pence ka thënë se mbështetja për ta ndihmuar Korenë e Jugut kurrë s’ka qenë më e madhe, në mes kërcënimeve të Koresë së Veriut për avancimin e kapacitevete nukleare.

Aromë lufte. 'Trump, i gatshëm të godasë Korenë e Veriut'

Zeri - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim të saj këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan.

A e hakeroi SHBA raketën e dështuar të Koresë së Veriut?

Gazeta Express - 16.04.2017

Zëvendës Presidenti Mike Pence mbërriti në Korenë e Jugut bashkë me familjen e tij në Pashkët menjëherë pas dështimit të raketës së Koresë së Veriut, për të cilën pretendohet se mund të jetë prishur ...

A e hakeroi SHBA raketën e dështuar të Koresë së Veriut?

Zeri - 16.04.2017

Zëvendës Presidenti Mike Pence mbërriti në Korenë e Jugut bashkë me familjen e tij në Pashkët menjëherë pas dështimit të raketës së Koresë së Veriut, për të cilën pretendohet se mund të jetë prishur ...

Deklarata lufte mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara

Ora news - 16.04.2017

Zv/presidenti i SHBA Mike Pence konfirmoi marrëdhënien e ngushtë me Korenë e Jugut, duke deklaruar se aleanca mes dy vendeve më e fortë se kurrë. Fjalët e Pence erdhën gjatë një vizite të tij në ...

“Sanday Times”: Trump i gatshëm të godasë Korenë e Veriut

Alb Portali - 16.04.2017

Donald Trump është gati të godasë komplekset bërthamore të Koresë së Veriut, shkruan “Sunday Times”, duke cituar për këtë pohim këshilltarë të ngushtë ushtarakë të presidentit amerikan. Loading...

Kina alarmon botën: Do të kemi luftë bërthamore, ja çfarë do ndodhë në orët në vijim

Ina - 15.04.2017

Nuk do të ketë fitues nëse shpërthen konflikt i armatosur midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut, për shkak të armëve bërthamore të Phenianit, tha ministri i Jashtëm i Kinës, Wang Yi, duke ...

Pas kërcënimeve nga SHBA, Koreja e Veriut kundërpërgjigjet

DW - 15.04.2017

Phenjani reagoi ndaj kërcënimeve të Uashingtonit me kundër kërcënime. Ndërkohë kërcënimet e Trumpit kanë aktivizuar Kinën e Rusinë. Krerët koreanoveriorë i kundërpërgjigjen Uashingtonit: SHBA po ...

Japonia në gatishmëri ushtarake shkaku i Koresë së Veriut

Lajm - 15.04.2017

Ministri i Jashtëm i Japonisë, Fumio Kishida tha se vendi i tij duhet të jetë në gatishmëri për shkak të Koresë së Veriut, madje edhe pas përfundimit të kremtimit të “Ditës së Diellit” në këtë vend ...

Kina paralajmëron SHBA’në dhe Korenë e Veriut: Dëmet do të jenë të pakthyeshme

Lajm - 15.04.2017

Ministri i Jashtëm kinez Wang Yi ka paralajmëruar SHBA’në dhe Korenë e Veriut se nëse lufta nis në mes të dyja vendeve, ai ka thënë se askush nuk do të dalë ...

35 mijë ushtarë amerikanë, gati për luftë me Korenë e Veriut (VIDEO)

Albeu.com - 15.04.2017

Nëse Koreja e Veriut nis luftë me SHBA-në, ashtu siç kanë paralajmëruar, në fronte të ushtrisë amerikane thuhet se do të jetë më shumë se 37 mijë ushtarë.

Lufta me Korenë Veriore, SHBA në front me 37 mijë ushtarë

Lajmi.net - 15.04.2017

Nëse Koreja e Veriut nis luftë me SHBA-në, ashtu siç kanë paralajmëruar, në fronte të ushtrisë amerikane thuhet se do të jetë më shumë se 37 mijë ushtarë.

Paralajmëron Kina: Çfarë ndodh nëse plas lufta mes SHBA dhe Koresë së Veriut

Albeu.com - 15.04.2017

Ministri i Jashtëm kinez Wang Yi paralajmëroi SHBA-të dhe Korënë e Veriut se nëse do të ketë një luftë midis tyre, askush nuk do të dalë fitues prej saj.

Luftë me Korenë e Veriut, gati 35 mijë ushtarë amerikanë

LajmiFundit - 15.04.2017

Ushtarët amerikanë, të udhëhequr nga Gjenerali Vincent Brooks, i cili po qëndron në flotën e dërguar nga SHBA’ja në në afërsi të Koresë, gjegjësisht në ujërat e Paqësorit, do të jetë në krye të kësaj ...

Acarohet situata në kufirin e Koresë Veriore, Rusia dërgon forca ushtarake (Video)

Lajmi.net - 15.04.2017

Një video është publikuar në rrjetet sociale, ku forca ushtarake ruse shihen teksa lëvizin në drejtim të Vladivostokut, që është vetëm rreth 13 kilometra larg kufirit me Korenë e Veriut, dhe kjo po ...

Po afron Lufta e Madhe? SHBA, Kina dhe Rusia rrethojnë Korenë e Veriut (VIDEO)

Albeu.com - 15.04.2017

Pak ditë më parë, mediat kineze raportuan se qeveria kishte dërguar 150 000 ushtarë në kufi me Korenë e Veriut në pritje të një sulmi nga ana e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kundër programit ...

Nëse sot nis lufta me Korenë e Veriut, mbi 37 mijë ushtarë të SHBA-së në front (Video)

Lajm - 15.04.2017

Nëse Koreja e Veriut nis luftë me SHBA-në, ashtu siç kanë paralajmëruar, në front të ushtrisë amerikane thuhet se do të jetë më shumë se 37 mijë ushtarë Ushtarët amerikanë, të udhëhequr nga Gjenerali ...

Në pritje të luftës, asnjë avion nuk fluturon mbi Korenë e Veriut (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.04.2017

Ndërkohë që në gadishullin korean pritet të shpërthejë një konflikt i armatosur mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut , të gjitha kompanitë ajrore kanë ndryshuar itinearin e fluturimeve të tyre duke ...

Acarohet situata: Putin dërgon forca në kufi me Korenë e Veriut (Video)

Lajm - 15.04.2017

Një video është publikuar në rrjetet sociale, ku forca ushtarake ruse shihen teksa lëvizin në drejtim të Vladivostokut, që është vetëm rreth 13 kilometra larg kufirit me Korenë e Veriut, dhe kjo po ...

Në pritje të luftës? Asnjë avion nuk fluturon mbi Korenë e Veriut

SOT - 15.04.2017

Ndërkohë që në gadishullin korean pritet të shpërthejë një konflikt i armatosur mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut, të gjitha kompanitë ajrore kanë ndryshuar itinearin e fluturimeve të tyre duke ...

Pas kërcënimeve nga SHBA, Koreja e Veriut kundërpërgjigjet

Lajmi.net - 15.04.2017

Phenjani reagoi ndaj kërcënimeve të Uashingtonit me kundër kërcënime. Ndërkohë kërcënimet e Trumpit kanë aktivizuar Kinën e Rusinë. Krerët koreanoveriorë i kundërpërgjigjen Uashingtonit: SHBA po ...

Gjërat që nuk i keni ditur për Korenë e Veriut, vendin më të izoluar në botë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.04.2017

Koreja e Veriut është një nga vendet më të izoluara në planet. Kështu, si pasojë njerëzit dinë shumë pak rreth jetës së përditshme të atyre që jetojnë në Kore të Veriut .

Paralajmërimi i frikshëm i Trump për Korenë e Veriut

Albeu.com - 15.04.2017

Marrëdhëniet tashmë të tensionuara mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut duket se morën një kthesë për keq këtë javë, teksa Trump shkroi në Twitter për të thënë se SHBA-të do të “zgjidhin problemin ” me ...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump për Korenë e Veriut

SOT - 15.04.2017

Marrëdhëniet tashmë të tensionuara mes SHBA-ve dhe Koresë së duket se morën një kthesë për keq këtë javë, teksa shkroi në për të thënë se SHBA-të do të “zgjidhin ” me Korenë e me apo pa ndihmën e ...

Problemi me Korenë e Veriut, ja deklarata befasuese e Donald Trump

LajmiFundit - 15.04.2017

Presidenti amerikan Donald Trump kishte paralajmëruar se do të zgjidhë problemin me Korenë e Veriut. Në postimin që ka bërë në rrjetin social “Twitter” më 13 prill kreu i shtetit amerikan kishte ...

VIDEO/ Kina pezullon fluturimet në Korenë e Veriut, çfarë pritet të ndodhë?

BalkanWeb - 15.04.2017

KINË- Kompania Kombëtare ajrore e Kinës, “Air China,” ka pezulluar flurimet nga Pekini për në kryeqytetin e Kresës së Veriut, Pyongyang, që nga orët e vona të së premtes, njoftoi televizioni ...

Pheniani përgjigjet ashpër për kërcënimin bërthamor

Botasot - 15.04.2017

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do t’i përgjigjet e para çdo mundësie për sulm që vjen nga Shtetet e Bashkuara. Përgjigjja e ashpër e Penianit vjen pas deklaratës se përsëritur të presidentit ...

Pekini kërkon ndihmën ruse për qetësimin e situatës me Korenë e Veriut

Botasot - 15.04.2017

Kina kërkon bashkëpunimin e Rusisë për të kontribuar për lehtësimin sa më shpejt të situatës me Korenë e Veriut, deklaroi ministri kinez i Punëve të Jashtme, Wang Yi për homologun rus, Sergei Lavrov.

Pheniani përgjigjet ashpër për kërcënimin bërthamor

Gazeta Express - 15.04.2017

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do t’i përgjigjet e para çdo mundësie për sulm që vjen nga Shtetet e Bashkuara. Përgjigjja e ashpër e Penianit vjen pas deklaratës se përsëritur të presidentit ...

Japonia në gatishmëri ushtarake shkaku i Koresë së Veriut

Telegrafi - 15.04.2017

Ministri i Jashtëm i Japonisë, Fumio Kishida tha se vendi i tij duhet të jetë në gatishmëri për shkak të Koresë së Veriut, madje edhe pas përfundimit të kremtimit të “Ditës së Diellit” në këtë vend ...

Kina paralajmëron SHBA'në dhe Korenë e Veriut: Dëmet do të jenë të pakthyeshme

Gazeta Express - 15.04.2017

Ministri i Jashtëm kinez Wang Yi ka paralajmëruar SHBA’në dhe Korenë e Veriut se nëse lufta nis në mes të dyja vendeve, ai ka thënë se askush nuk do të dalë ...

Mbi 35 mijë ushtarë të SHBA’së në front nëse sot nis lufta me Korenë e Veriut (Video)

Gazeta Express - 15.04.2017

Nëse Koreja e Veriut nis luftë me SHBA-në, ashtu siç kanë paralajmëruar, në front të ushtrisë amerikane thuhet se do të jetë më shumë se 37 mijë ...

Mbi 35 mijë ushtarë të SHBA-së në front nëse nis sot lufta me Korenë e Veriut (Video)

Zeri - 15.04.2017

Nëse Koreja e Veriut nis luftë me SHBA-në, ashtu siç kanë paralajmëruar, në front të ushtrisë amerikane thuhet se do të jetë më shumë se 37 mijë ushtarë Ushtarët amerikanë, të udhëhequr nga Gjenerali ...

Dhjetë fakte shokuese për Korenë e Veriut

Gazeta Express - 15.04.2017

Sa në të vërtetë dini për njërin nga vendet më kontroverse në botë, Korenë e Veriut? Më poshtë mund të gjeni 10 faktet të veçanta për këtë ...

Nëse sot nis lufta me Korenë e Veriut, mbi 37 mijë ushtarë të SHBA-së në front (Video)

Telegrafi - 15.04.2017

Nëse Koreja e Veriut nis luftë me SHBA-në, ashtu siç kanë paralajmëruar, në front të ushtrisë amerikane thuhet se do të jetë më shumë se 37 mijë ushtarë Ushtarët amerikanë, të udhëhequr nga Gjenerali ...

Kina paralajmëron SHBA-në dhe Korenë e Veriut: Dëmet do të jenë të pakthyeshme

Zeri - 15.04.2017

Ministri i Jashtëm kinez Wang Yi ka paralajmëruar SHBA’në dhe Korenë e Veriut se nëse lufta nis në mes të dyja vendeve, ai ka thënë se askush nuk do të dalë fitimtarë.

Acarohet situata: Putin dërgon forca në kufi me Korenë e Veriut (Video)

Telegrafi - 15.04.2017

Një video është publikuar në rrjetet sociale, ku forca ushtarake ruse shihen teksa lëvizin në drejtim të Vladivostokut, që është vetëm rreth 13 kilometra larg kufirit me Korenë e Veriut, dhe kjo po ...

Acarohet situata: Rusia dërgon forca në kufi me Korenë e Veriut

Botasot - 15.04.2017

Një video është publikuar në rrjetet sociale, ku forca ushtarake ruse shihen teksa lëvizin në drejtim të Vladivostokut, që është vetëm rreth 13 kilometra larg kufirit me Korenë e Veriut, dhe kjo po ...

Rrethohet Koreja e Veriut: Edhe Kina dërgon forca ushtarake në kufi (Video)

Gazeta Express - 15.04.2017

Publikohet edhe një video, përshkrimi i së cilës thotë se Kina ka nisur dërgimin e ushtrisë në kufi me Korenë e ...

Rrethohet Koreja e Veriut: Edhe Kina dërgon forca ushtarake në kufi (Video)

Zeri - 15.04.2017

Publikohet edhe një video, përshkrimi i së cilës thotë se Kina ka nisur dërgimin e ushtrisë në kufi me Korenë e Veriut. Më parë, një video është publikuar në rrjetet sociale, ku forca ushtarake ruse ...

Acarohet situata në kufirin e Koresë Veriore, Rusia dërgon forca ushtarake atje (Video)

Zeri - 15.04.2017

Një video është publikuar në rrjetet sociale, ku forca ushtarake ruse shihen teksa lëvizin në drejtim të Vladivostokut, që është vetëm rreth 13 kilometra larg kufirit me Korenë e Veriut, dhe kjo po ...

Katër ditë më herët Trump bëri një paralajmërim të frikshëm për Korenë Veriore

Zeri - 15.04.2017

Marrëdhëniet tashmë të tensionuara mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut duket se morën një kthesë për të keq këtë javë përderisa Trump iu kthye Twitter-it për të thënë se SHBA do të “zgjidhë problemin” ...

Trump kishte paralajmëruar Korenë Veriore

Telegrafi - 15.04.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump kishte paralajmëruar se do të zgjidhë problemin me Korenë e Veriut. Në postimin e datës 11 prilln në Twitter, Trump kishte sgkruar se Koreja e veriut po kërkon ...

Zyrtarizon Kina: Lufta me Korenë e Veriut mund të shpërthejë nga momenti në moment

Lajm - 14.04.2017

Kina ka paralajmëruar se lufta mund të shpërthejë “nga momenti në moment” mbi frikën se Koreja e Veriut po përgatitet të nisë testin e gjashtë bërthamor, në kundërshtim me sanksioneve e OKB-së dhe ...

Lufta Kinë – Kore e Veriut mund të nis çdo moment

Ina - 14.04.2017

Kina ka paralajmëruar se një konflikt mes tyre dhe Koresë se Veriut mund të shpërthejë në çdo moment. Kjo pasi ekziston dyshimi se verikoreanët janë duke u përgatitur për lëshimin e testit të gjashtë ...

Lufta Kinë – Kore e Veriut mund të nis çdo moment

Lajmi.net - 14.04.2017

Kina ka paralajmëruar se një konflikt mes tyre dhe Koresë se Veriut mund të shpërthejë në çdo moment. Kjo pasi ekziston dyshimi se verikoreanët janë duke u përgatitur për lëshimin e testit të gjashtë ...

Ja momenti i evakuimit të 600 mijë banorëve në Korenë e Veriut (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2017

Korea e Veriut ka nisur evakuimin e qindra mijëra njerëzve në të gjithë Phenianin, mes tensioneve në rritje midis SHBA-së dhe Koresë së Veriut . Sipas një videoje të publikuar në "YouTube", shihet se ...

Kompania ajrore kineze pezullon fluturimet për në Korenë e Veriut

Portalb - 14.04.2017

Kompaia ajrore kineze Air China ka ndërprerë përkohësisht fluturimet për në kryeqytetin e Koresë së Veriut, Phenian, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas një lajmi në Televizionin Qendror të Kinës ...

Koreja e Veriut i ?shtrëngon dhëmbët? SHBA-ve: Do t?iu shkatërrojmë pa mëshirë!

Albeu.com - 14.04.2017

Koreja e Veriut ka shtuar më tej retorikën agresive ndaj SHBA-ve. Pheniani ka kërcënuar SHBA-të se do “ta shkatërrojnë pa mëshirë Amerikën”, nëse ndërmerr ndonjë sulm ushtarak kundër Koresë së Veriut ...

Kina i frikësohet një përplasjeje Kore-SHBA

Top Channel - 14.04.2017

Kina ka paralajmëruar këtë të premte se një konflikt i mundshëm mund të nisë nga momenti në moment, teksa tensionet mbi aktivitetet e ndaluara të Koresë së Veriut janë rritur së tepërmi.

Kina: Nuk ka asnjë fitues nëse nis lufta në Kore

SOT - 14.04.2017

Nuk do të ketë asnjë fitues nga një konflikt i mundshëm mes SHBA dhe Koresë së Veriut, për programin raketor të Piongjangut, tha sot ministri i jashtëm i Kinës, Wang Yi, duke u lutur për dialog mes ...

Kërcënon K. Veriut: Godasim bazat amerikane e presidencën në Seul nëse sulmohemi

LajmiFundit - 14.04.2017

Koreja e Veriut ka paralajmëruar të Premten se do të godasë bazat amerikane në Japoni dhe Kore të Jugut si dhe presidencën në Seul nëse Amerika sulmon Phenianin.

Koreja e Veriut, gati për luftë kur të dëshirojë Trump

Albeu.com - 14.04.2017

“Cicërimat” e presidentit amerikan Donald Trump janë duke shtuar benzinë në rrethin vicioz të tensioneve në Gadishullin e Koresë, ka deklaruar zëvendës ministri i Jashtëm i Koresë Veriore në një ...

Ky koreano-verior i kërkon “fer” Trampit?!

Ina - 14.04.2017

“Cicërimat” e presidentit amerikan Donald Trump janë duke shtuar “benzinë” në “rrethin vicioz” të tensioneve në Gadishullin e Koresë, ka deklaruar zëvendës ministri i Jashtëm i Koresë Veriore në një ...

Paralajmëron Kina: Nga momenti në moment mund të kemi luftë bërthamore!

Albeu.com - 14.04.2017

Ministri i Jashtëm i Kinës, Wang Ji, ka paralajmëruar se në gadishullin korean mund të nisë një konflikt nga momenti në moment , dhe nëse ky skenar do të realizohet, sipas tij askush nuk do të dalë i ...

Komanda amerikane në “derën” e Koresë së Veriut, tension dhe mister

Ora news - 14.04.2017

Pentagoni ka refuzuar të japë shpjegime publikisht mbi skenarët e mundshëm të veprimeve ushtarake ndaj Koresë së Veriut, nuk ka konfirmuar dhe as nuk ka mohuar raportet se marina amerikane është ...

‘Lufta’ me Korenë: Ja si është jeta në vendin komunist

Mapo - 14.04.2017

Foto 1 nga 30 Orët e fundit gjithmonë e më shumë po flitet për një përplasje të mundshme ushtarake mes SHBA dhe Koresë së Veriut. Vendi komunist është më i izoluari në planet dhe rrallë dalin pamje ...

Japonia në kujdes për shkak të Koresë Veriore

Telegrafi - 14.04.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Japonisë njoftoi të premten se gjendet në “nivel të lartë të mbikëqyrjes” dhe se “ka ndërmarrë të gjitha masat e mundshme”, në mënyrë që të përgjigjet ndaj çdo situate ...

FOTO/ Gazetari britanik thyen rregullat e Koresë së Veriut, ja seti fotografik që realizoi

BalkanWeb - 14.04.2017

Koreja e Veriut prej kohësh ka qenë një prej vendeve më misterioze të botës. Një vend komunist me një politikë me dyer të mbyllura kundër të huajve. Por së fundmi, një gazetar britanik ka arritur që ...

Zyrtari i Koresë Veriore: Të gatshëm për luftë nëse këtë e dëshiron Trump

Botasot - 14.04.2017

“Cicërimat” e presidentit amerikan Donald Trump janë duke shtuar “benzinë” në “rrethin vicioz” të tensioneve në Gadishullin e Koresë, ka deklaruar zëvendës ministri i Jashtëm i Koresë Veriore në një ...

Zyrtari i Koresë Veriore: Të gatshëm për luftë nëse këtë e dëshiron Trump

Telegrafi - 14.04.2017

“Cicërimat” e presidentit amerikan Donald Trump janë duke shtuar “benzinë” në “rrethin vicioz” të tensioneve në Gadishullin e Koresë, ka deklaruar zëvendës ministri i Jashtëm i Koresë Veriore në një ...

Paralajmërimi i frikshëm i Kinës: Tensionet SHBA-Kore e Veriut janë rritur, nga momenti në moment …

BalkanWeb - 14.04.2017

Kina ka paralajmëruar se nga momenti në moment mund të shpërthejë një konflikt teksa janë rritur tensionet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut. Ministri i Jashtëm kinez, Wang Yi, është shprehur se nëse ...

Tensioni me Korenë e Veriut, Kina: Dialog, përpara se të hyjmë në një fazë të pamenaxhueshme

Respublica - 14.04.2017

Kina ka bërë thirrje që tensioni lidhur me Korenë e Veriut të ndalet përpara se situata të arrijë në një fazë të pamenaxhueshme. Agjencia “Reuters” shkruan se shqetësimet për lëvizjet dhe ...

Koreja e Veriut kërcënon: Do ta shkatërrojmë Amerikën pa mëshirë (FOTO)

Antpress - 14.04.2017

oreja e Veriut ka shtuar retorikën agresive ndaj SHBA-së. Pheniani ka kërcënuar SHBA-të se do “ta shkatërrojnë pa mëshirë Amerikën”, nëse ndërmerr ndonjë sulm ushtarak kundër Koresë së Veriut.

Kina i përgënjeshtron pohimet se stacionon ushtarë në kufirin me Korenë Veriore

Idividi - 13.04.2017

Pekin, 12 prill 2017 (MIA) - Ministria kineze e Mbrojtjes i quajti trillime të pastra pohimet në disa media të huaja se Kina sistemon forca ushtarake në kufirin me Korenë Veriore.

Merkel: SHBA-ja dhe Kina të kryejnë presion politik mbi Korenë Veriore

Portalb - 13.04.2017

Kancelarja gjermane Angela Merkel u ka bërë thirrje SHBA-së dhe Kinës që të kryejnë presion politik mbi Korenë Veriore për shkak të programit të saj bërthamor, duke u angazhuar për zgjidhje të qetë ...

Koreja e Veriut bëhet gati për testimin e bombës nukleare

Albeu.com - 13.04.2017

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka bërë të ditur se vendi është bërë gati për testimin e një bombë nukleare. Testimi pritet të bëhet në ditën kombëtare "Dita e Diellit", këtë të shtunë, gjë e ...

Imazhet satelitore: Koreja, përgatitje për test të ri bërthamor

Top Channel - 13.04.2017

Koreja e Veriut po përgatitet të kryejë një test të ri bërthamor, duke sfiduar kështu presidentin amerikan, Donald Trump, që nuk ka përjashtuar mundësinë e aksioneve ushtarake për ta detyruar ...

Imazhe të papara të ushtrisë së vendit më të izoluar në botë – Koresë së Veriut (Foto)

Gazeta Express - 13.04.2017

Shumë qytetarë nga vende të ndryshme të botës, janë kuriozë të dinë se çfarë jete zhvillohet në shtetin më të izoluar në botë – Korenë Veriore. Disa fotografi të postuara së fundmi shfaqin ...

Koreja e veriut drejt testit të radhës, imazhet satelitore alarmojnë rajonin

Ora news - 13.04.2017

Ekspertët ndërkombëtar mendojnë se Koreja e Veriut se shpejti mund të zhvillojë një test ët ri bërthamor. Kjo pasi në kompleksin e testimit të shpërthimeve nukleare ne Korenë e Veriut, ku deri tani ...

Trump sërish paralajmëron Korenë Veriore

Telegrafi - 13.04.2017

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, i ka dërguar sonte Koresë Veriore paralajmërim të ri, duke e quajtur problem për të cilin do të përkujdeset. Ai këto komente i bëri pasi u përgjigj në pyetjen ...

Imazhet satelitore: Koreja, përgatitje për test të ri bërthamor

Flaka - 13.04.2017

Koreja e Veriut po përgatitet të kryejë një test të ri bërthamor, duke sfiduar kështu presidentin amerikan, Donald Trump, që nuk ka përjashtuar mundësinë e aksioneve ushtarake për ta detyruar ...

Trump: Koreja po kërkon telashe, ia dalim edhe vetëm pa Kinën…!

Ina - 12.04.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë sot se SHBA është e gatshme të zgjidhë “problemin” e Koresë Veriore edhe pa ndihmën e Kinës, nëse është e nevojshme.

Kina kërkon zgjidhje paqësore: Koreja të frenohet, për të mirën e saj

Top Channel - 12.04.2017

Presidenti kinez, Xi Jinping ka propozuar një zgjidhje “paqësore” të tensioneve në lidhje me Korenë e Veriut, teksa sipas asaj që thotë media shtetërore, ka biseduar në telefon me presidentin ...

Kim Jong-un kërcënon SHBA: Do ju godasim me sulme bërthamore

Albeu.com - 12.04.2017

Koreja e Veriut ka kërcënuar sot presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpin se do sulmojë me sulme bërthamore . Ai njoftoi sot dërgimin e një "armate të fuqishme " në rajon , ...

Japonia dhe SHBA-të nisin luftanijet në Gadishullin Korean (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.04.2017

Tensionet mes Koresë së Veriut dhe aleatëve të Amerikës po vazhdojnë të pëshkallëzohen, ndërsa ushtria japoneze ka vendosur të kryejë stërvitje të përbashkëta ushtarake me SHBA-në pranë gadishullit ...

Konflikt mes SHBA dhe Koresë së Veriut, rriten tensionet

SOT - 12.04.2017

Tensionet në rritje mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut kanë çuar në zhvillimin e një bisede telefonike mes presidentit Donald Trump dhe homologut të tij kinez, aleatit të vetëm të vendit komunist.

Rriten tensionet mes SHBA dhe Koresë së Veriut

LajmiFundit - 12.04.2017

Tensionet në rritje mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut kanë çuar në zhvillimin e një bisede telefonike mes presidentit Donald Trump dhe homologut të tij kinez, aleatit të vetëm të vendit komunist.

Kina i përgënjeshtron pohimet se stacionon ushtarë në kufirin me Korenë Veriore

Portalb - 12.04.2017

Ministria kineze e Mbrojtjes i quajti trillime të pastra pohimet në disa media të huaja se Kina sistemon forca ushtarake në kufirin me Korenë Veriore.

Trump dhe Xi bisedojnë për Korenë Veriore

Portalb - 12.04.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka biseduar në telefon me homologun kinez, Xi Jinping për “kërcënimin” që paraqet Koreja Veriore. Trump ka shkruar në Twitter se “kam pasur një bisedë ...

Presidenti kinez nxit zgjidhjen paqësore të tensioneve mes SHBA dhe Koresë së Veriut

SOT - 12.04.2017

Presidenti kinez Xi Jinping bëri sot thirrje për zgjidhjen paqësore të tensioneve në rritje mes Koresë së Veriut dhe SHBA, në një telefonatë me presidentin Donald Trump, teksa grupi i luftanijeve të ...

Imazhe të pa publikuara më parë të ushtrisë së vendit më të izoluar në botë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.04.2017

Shumë qytetarë nga vende të ndryshme të botë s"> botë s, janë kuriozë të dinë se çfarë jete zhvillohet në shtetin më të izoluar në botë – Korenë Veriore.

Kina kërkon zgjidhje paqësore për Korenë e Veriut

Telegrafi - 12.04.2017

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka bërë thirrje për një zgjidhje “paqësore” të tensioneve për Korenë e Veriut, në një bisedë telefonike me presidentin amerikan Donald Trump, sipas televizionit ...

Dueli Trump-Kim Jong Un

Zeri - 12.04.2017

Uashingtoni kërkon sanksione të forta për ta shkëputur Korenë e Veriut fare nga sistemi financiar global. Por konsideron gjithashtu edhe rritje të trysnisë mbi bankat dhe mbi firmat kineze, të cilat ...

Trump dhe Xi bisedojnë për Korenë Veriore

Botasot - 12.04.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka biseduar në telefon me homologun kinez, Xi Jinping për “kërcënimin” që paraqet Koreja Veriore. Trump ka shkruar në Twitter se “kam pasur një bisedë ...

Imazhe të papara të ushtrisë së vendit më të izoluar në botë – Koresë së Veriut (Foto)

Telegrafi - 12.04.2017

Shumë qytetarë nga vende të ndryshme të botës, janë kuriozë të dinë se çfarë jete zhvillohet në shtetin më të izoluar në botë – Korenë Veriore. Disa fotografi të postuara së fundmi shfaqin ...

Korea e Veriut i përgjigjet SHBA-ve: Do të mbrohemi me forcën e armëve

Lajmi.net - 11.04.2017

"Do të mbrohemi me forcën e fuqishme të armëve", ka qenë reagimi i Koresë së Veriut, në përgjigje të vendosjes së Grupit goditës të Marinës amerikane, në gadishullin korean.

Korea e Veriut i përgjigjet SHBA-ve: Do të mbrohemi me forcën e armëve

Portalb - 11.04.2017

“Do të mbrohemi me forcën e fuqishme të armëve”, ka qenë reagimi i Koresë së Veriut, në përgjigje të vendosjes së Grupit goditës të Marinës amerikane, në gadishullin korean, njofton Top Channel .

Prag lufte në gadishullin korean, SHBA dërgon luftanijet Kina kërcënon me 150 000 ushtarë (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 11.04.2017

Gjërat janë duke u bërë mjaft serioze në gadishullin korean këto ditët e fundit. Korea e Veriut kërcënoi drejtpërdrejt Shtetet e Bashkuara të Amerikës për " kundër përgjigje me shumë forcë" nëse ata ...

Kina i dërgon 150.000 trupa afër kufirit me Korenë Veriore

Lajm - 11.04.2017

Raportohet se ushtria kineze i ka dërguar 150,000 trupa në kufirin e Koresë së Veriut për t’u përgatitur për sulme parandaluese pasi që Shtetet e Bashkuara të Amerikës e sulmuan Sirinë javë më ...

Pheniani: Jemi të gatshëm për sulm bërthamor parandalues

Portalb - 11.04.2017

Zyrtari i lartë ushtarak i Koresë së Veriut Hwang Pyong-so tha se Pheniani është gati për sulm bërthamor parandalues të Koresë së Jugut dhe SHBA-ve, pas vendimit të marinës amerikane për të dërguar ...

Trump: Koreja po kërkon telashe, ia dalim edhe vetëm pa Kinën…!

LajmiFundit - 11.04.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë sot se SHBA është e gatshme të zgjidhë “problemin” e Koresë Veriore edhe pa ndihmën e Kinës, nëse është e nevojshme.

Trump: Kina përfiton nëse zgjidh problemin e Koresë së Veriut

Lajmi.net - 11.04.2017

Presidenti Donald Trump tha se i dha homologut të tij kinez Xi Jinping një ultimatum në takimin e javës së kaluar: nëse zgjidh krizën e Koresë së Veriut, do të përfitojë një marrëveshje të mirë ...

Trump thotë se SHBA është e gatshme ta zgjidhë vet “problemin” e Koresë Veriore

Lajm - 11.04.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë sot se SHBA është e gatshme të zgjidhë “problemin” e Koresë Veriore edhe pa ndihmën e Kinës, nëse është e nevojshme.

Trump thotë se SHBA është e gatshme ta zgjidhë vet “problemin” e Koresë Veriore

Lajmi.net - 11.04.2017

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë sot se SHBA është e gatshme të zgjidhë “problemin” e Koresë Veriore edhe pa ndihmën e Kinës, nëse është e nevojshme.

Koreja e Veriut kërcënon SHBA-të me sulm bërthamor

Albeu.com - 11.04.2017

Kora e Veriut ka paralajmëruar sot se Veriu do të kundërpërgjigjet me sulm bërthamor ndaj SHBA-ve në rast se këto të fundit shfaqin shenja agresioni .

Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë

Top Channel - 11.04.2017

Peniani deklaron se është gati për luftë, pas mbërritjes së një njësie të Marinës amerikane në rajon. “Vendi do të mbrohet nga pushtimi me forcën e armëve”, ishte reagimi i zyrtarëve atje.

Korea e Veriut: Sulm bërthamor nëse provokohemi nga flota e SHBA

SOT - 11.04.2017

Mediat shtetërore të Koresë së Veriut paralajmëruan sot për sulm bërthamor në rast se vendi provokohet gjatë manovrave detare të Shteteve të Bashkuara në Paqësorin perëndimor.

Kërcënimi i Koresë, Trump: Po kërkon telashe!

Top Channel - 11.04.2017

Koreja e Veriut po kërkon telashe! Kështu i është përgjigjur presidenti amerikan Donald Trump paralajmërimit të Koresë së Veriut për pasoja katastrofike ndaj çdo provokimi të ardhshëm të Shteteve të ...

Trump- Kinës: Çështjen e Koresë do ta zgjidh me apo pa ju!

Albeu.com - 11.04.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka premtuar palës kineze të martën se kushtet e tregtisë me SHBA-të do të jenë “shumë të mira”, nëse qoftë se ata arrijnë të zgjidhin krizën e Koresë së Veriut .

Koreja e Veriut: Do të mbrohemi me forcën e armëve

Telegrafi - 11.04.2017

“Do të mbrohemi me forcën e fuqishme të armëve”, ka qenë reagimi i Koresë së Veriut, në përgjigje të vendosjes së Grupit goditës të Marinës amerikane, në gadishullin korean.

Korea e Veriut: Do të mbrohemi me forcën e armëve

Botasot - 11.04.2017

"Do të mbrohemi me forcën e fuqishme të armëve", ka qenë reagimi i Koresë së Veriut, në përgjigje të vendosjes së Grupit goditës të Marinës amerikane, në gadishullin korean.

Koreja e Veriut reagon ashpër ndaj SHBA: Jemi të gatshëm të reagojmë në çdo lloj mënyre lufte që ju doni

BalkanWeb - 11.04.2017

Korea e Veriut ka reaguar pas vendosjes së luftanijeve amerikane në afërsi të gadishullit korean duke thënë se, do të mbrohen me forcën e fuqishme të armëve.

Harrojeni pak Sirinë: Ky mobilizim ushtarak të fut ethet

Mapo - 11.04.2017

Foto 1 nga 8 Duket se për momentin do e harrojmë pak Sirinë, pasi bota rrezikon të shkojë drejt një tjetër konflikti të armatosur. SHBA ka dërguar një flotë me anije ushtarake në gadishullin korean.

Koreja e Veriut kërcënon: Luftë me çdo mënyrë agresionit amerikan

Ora news - 11.04.2017

Korea e Veriut ka paralajmëruar se do ti përgjigjet me të gjitha mënyrat e mundshme akteve të agresionit amerikan siç e quan ajo vendosjen e aeroplanmbajtëseve me grupin goditës të Marinës amerikane ...

Donald Trump kërcënon

ABC News - 11.04.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump tha se do të zgjidhë problemin e Koresë së Veriut edhe pa ndihmën e Kinës, nëse Pekini vendos që të mos bashkëpunojë.

Koreja e Veriut po bëhet gati për 'luftë' me SHBA-në (FOTO)

Zeri - 11.04.2017

Koreja e Veriut ka paralajmëruar se është gati të mbrohet me “forcën e madhe të armëve” pasi anijet luftarake të SHBA’së janë nisur krejt Koresë, shkruan Dailymail, transmeton Express.

Trump ia ‘mbledh’ Kinës: Çështjen e Koresë do ta zgjidhë me apo pa ju!

Ora news - 11.04.2017

Presidenti amerikan, Donald Trump i ka premtuar palës kineze të martën se kushtet tregtisë me SHBA-të do të jenë “shumë të mira”, nëse qoftë se ata arrijnë të zgjidhë krizën e Koresë së Veriut.

Korea e Veriut: Mbrohemi me armë, i përgjigjemi SHBA në çdo mënyrë

Java News - 11.04.2017

“Do të mbrohemi me forcën e fuqishme të armëve”, ka qenë reagimi i Koresë së Veriut, në përgjigje të vendosjes së Grupit goditës të Marinës amerikane, në gadishullin korean.

Korea e Veriut: Do të mbrohemi me forcën e armëve

Alb Portali - 11.04.2017

“Do të mbrohemi me forcën e fuqishme të armëve”, ka qenë reagimi i Koresë së Veriut, në përgjigje të vendosjes së Grupit goditës të Marinës amerikane, në gadishullin korean. Loading...

Kërcënimi i Koresë, Trump: Po kërkon telashe!

Flaka - 11.04.2017

Koreja e Veriut po kërkon telashe! Kështu i është përgjigjur presidenti amerikan Donald Trump paralajmërimit të Koresë së Veriut për pasoja katastrofike ndaj çdo provokimi të ardhshëm të Shteteve të ...

Paralajmëron Koreja e Veriut, jemi gati për “luftë”

Antpress - 11.04.2017

Koreja e Veriut ka paralajmëruar se është gati të mbrohet me “forcën e madhe të armëve” pasi anijet luftarake të SHBA’së janë nisur krejt Koresë, shkruan Dailymail.

Dueli: Trump VS Kim Jong Un

Portalb - 10.04.2017

Donald Trumpi paralajmëroi këtë javë se është i gatshëm të përballet me rrezikun bërthamor që paraqet Korea e Veriut, me apo pa ndihmën e Kinës. Duke shtuar frikërat për një konflikt të armatosur, ...

Betimi i “shokut Kim”. Forcojmë programin bërthamor, dhe i bëjmë ballë imperialistëve amerikanë

Bota.al - 10.04.2017

Korea e Veriut është zotuar të përshpejtojë programin e vet bërthamor, për t’u mbrojtur nga sulme të ngjashëm me atë që urdhëroi presidenti i SHBA, Donald Trump, kundër një baze ajrore në Siri.