TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Selimi E Krasniqi jashtë komunës së Prishtinës

Zhurnal - 08.12.2013

Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi nuk do të jenë pjesë e qeverisjes në komunën e Prishtinës. Selimi dhe Krasniqi janë dy emrat të cilët janë apostrofuar në opinion si udhëheqësit e dy sektorëve më të ...

Komuna e Shpendit, pa Rexhën e Florinin

Zeri - 08.12.2013

Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi nuk do të jenë pjesë e qeverisjes në komunën e Prishtinës. Selimi dhe Krasniqi janë dy emrat të cilët janë apostrofuar në opinion si udhëheqësit e dy sektorëve më të ...

Komuna e Shpendit, pa Rexhën e Florinin

Koha.net - 08.12.2013

Prishtinë, 8 dhjetor - Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi nuk do të jenë pjesë e qeverisjes në komunën e Prishtinës. Selimi dhe Krasniqi janë dy emrat të cilët janë apostrofuar në opinion si ...

Komuna e Shpendit, pa Rexhën e Florinin

Telegrafi - 08.12.2013

Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi nuk do të jenë pjesë e qeverisjes në komunën e Prishtinës. Selimi dhe Krasniqi janë dy emrat të cilët janë apostrofuar në opinion si udhëheqësit e dy sektorëve më të ...

Komuna e Prishtinës, pa Rexhën e Florinin

InfoGlobi - 08.12.2013

Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi nuk do të jenë pjesë e qeverisjes në komunën e Prishtinës. Selimi dhe Krasniqi janë dy emrat të cilët janë apostrofuar në opinion si udhëheqësit e dy sektorëve më të ...

Komuna e Shpendit, pa Rexhën e Florinin

Fish Media - 08.12.2013

Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi nuk do të jenë pjesë e qeverisjes në komunën e Prishtinës. Selimi dhe Krasniqi janë dy emrat të cilët janë apostrofuar në opinion si udhëheqësit e dy sektorëve më të ...

Komuna e Shpendit, pa Rexhën e Florinin

Info Shqip - 08.12.2013

Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi nuk do të jenë pjesë e qeverisjes në komunën e Prishtinës. Selimi dhe Krasniqi janë dy emrat të cilët janë apostrofuar në opinion si udhëheqësit e dy sektorëve më të ...

Ahmeti si largon simbolet shtetërore nga Komuna

Albtime - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Gjatë një interviste për gazetën epoka e re ai ka thënë se nuk do ...

Shpendi s’do ti largoj simbolet shtetërore nga Komuna

Lajmeshqip - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Ai në një interviste për Epoka e Re ka thënë se nuk do t’i heqë nga ...

Shpendi: s’i largoj simbolet shtetërore nga komuna

Zhurnal - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Ai në një interviste për Epoka e Re ka thënë se nuk do t’i heqë nga ...

Shpendi me "shpullën" e parë ndaj VV-së: Nuk i largoj simbolet nga Komuna

Portalb - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Ai në një interviste për Epoka e Re ka thënë se nuk do t’i heqë nga ...

Shpendi (s) do të Vetëvendosë

Mapo - 07.12.2013

Zgjedhjet e javës së kaluar në Kosovë prodhuan entuziazëm, po aq sa lëkundje tektonike mbi status quo -në e deritanishme të konfigurimit politik. Fitorja e Shpend Ahmetit u bë megjithatë kryelajmi që ...

Shpendi: S'i largoj simbolet shtetërore nga Komuna

Koha.net - 07.12.2013

Prishtinë, 7 dhjetor - Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje.

Shpendi nuk i largon simbolet shtetërore nga Komuna

Telegrafi - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “flakareshën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Në një interviste për Epoka e Re ai ka thënë se nuk do t’i heqë ...

Shpendi: S’i largoj simbolet shtetërore nga Komuna

Zeri - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Ai në një interviste për Epoka e Re ka thënë se nuk do t’i heqë nga ...

Ahmeti: Nuk do t’i heq simbolet shtetërore nga Komuna e Prishtinës

Botasot - 07.12.2013

Shpend Ahmeti nuk do t’i heq simbolet shtetërore nga Komuna e Prishtinës, edhe pse subjekti i tij është kundër tyre. Ai thotë se ndërrimi i simboleve i takon nivelit qendror.

Shpend Ahmeti: më votuan edhe ata të ldk-së

Fish Media - 07.12.2013

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti i Vetëvendosjes thotë që është votuar edhe nga njerëzit e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) që drejtohet nga Isa Mustafa, kundër kandidat i tij në ...

Shpendi nuk i largon simbolet shtetërore nga Komuna

Tetova Sot - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “flakareshën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Në një interviste për Epoka e Re ai ka thënë se nuk do t’i heqë ...

Shpendo pro simboleve të Kosovës

InfoGlobi - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Gjatë një interviste për gazetën “Epoka e Re” ai ka thënë se nuk do ...

Shpend Ahmeti: Duhet të lidhim bashkëpunim me Bashën. Me Ramën, e kemi të ndërtuar..

Respublica - 07.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, që i përket lëvizjes ‘VETËVENDOSJE’, ka folur për herë të parë për një gazetë në Tiranë, DITA-n.

Shpendi: S’i largoj simbolet shtetërore nga Komuna

Express - 07.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar “shpullën” e parë për partinë e tij, Lëvizjen Vetëvendosje. Ai në një interviste për Epoka e Re ka thënë se nuk do t’i heqë nga ...

Shpend Ahmeti: E respektoj Shefqet Krasniqin

Almakos - 06.12.2013

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar deklaratave të Shefqet Krasniqit, duke thënë se ai ka pasur marrëdhënie korrekte me të. Në një video të re të postuar në Youtube, Shefqet ...

Qytetarët e bënë ndryshimin

Lajm - 06.12.2013

ALBIN KURTI Na pret shumë punë përpara. Kemi fituar një betejë shumë të vlefshme, por rëndësia kryesore e saj konsiston në shansin për të patur e fituar beteja të tjera.

Shpendi, modeli Edi Rama i Tiranës edhe në Prishtinë

Lajmeshqip - 06.12.2013

Prishtinë- Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Shpend Ahmeti: S`kam pasur koalicion të fshehtë, qytetarët kërkuan ndryshim

LajmiFundit - 06.12.2013

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka mohuar të ketë pasur ndonjë koalicion të fshehtë gjatë raundit të dytë ku ai e mundi kreun e Lidhjes Demokratike Isa Mustafën.

Shpendi: Modeli ‘Edi Rama’ i Tiranës edhe në Prishtinë

Shqipmedia - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Ahmeti takohet me ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni

Portalb - 06.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, kë pritur në një takim pune Ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, Dushan Mrdoviç. Bashkëbiseduesit diskutuan rreth marrëdhënieve midis dy ...

Ahmeti prit Ambasadorin malazez

Zhurnal - 06.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur në një takim pune Ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, DushanMërdoviç. Bashkëbiseduesit kanë diskutuar rreth marrëdhënieve midis ...

Maqedoni, kreu i BDI Ahmeti takon ambasadorin bullgar Petkov

LajmiFundit - 06.12.2013

Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, Kryetari Ali Ahmeti, ka pritur Ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni, Z. Ivan Petkov. Z. Ahmeti dhe Ambasadori Petkov biseduan për zhvillimet ...

VV feston fitoren në Prishtinë (VIDEO)

Albtime - 06.12.2013

Nën brohoritjet "Albin Kurti" "Vetëvendosje" "Shpendi", qindra qytetarë përkrahës të Lëvizjes Vetëvendosje kanë dalë para Teatri Kombëtar për të festuar fitoren e Shpend Ahmetit.

Endrit Thaçi: Hallall i qoft Shpendit

Albtime - 06.12.2013

Janë babë e birë, por jo çdo herë mund të kenë mendime dhe koncepte të njejta. Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në ...

Edhe DnV-ja konfirmon fitoren e Shpend Ahmetit për kryetar të Prishtinës! (VIDEO)

Albtime - 06.12.2013

Fitoren e kandidatit të VV Shpend Ahmetit në Prishtinë, tashmë e ka konfirmuar edhe "Demokracia në Veprim". Sipas rezultateve preliminare të tyre, Shpend Ahmeti ka fituar 51.5% të votave ndërsa ...

Shpend Ahmeti, studenti i Harvardit që ktheu historinë

Albtime - 06.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë nga karaoke edhe pse nuk ka zë. Ai pëlqen shumë futbollin dhe është pronar i një lokali ...

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Albtime - 06.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

“Misioni i (pa)mundur”

Albtime - 06.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, do ta ketë shumë të vështirë ta bëjë punën e tij si i pari i kryeqytetit, dhe rrjedhimisht edhe realizimin e projekteve për të cilat ka folur për ...

Ahmeti: Mustafa nuk më ka uruar personalisht

Albtime - 06.12.2013

Kreu i ri i Prishtinës, i cili më 1 dhjetor nga qytetarët e Prishtinës është përzgjedhur tashmë kryetar i tyre, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje, nuk e ka fort dert pse nuk ia ka uruar fitoren ...

Shefqet Krasniqi gezohem që ka fitu Shpend Ahmeti (Video)

Albtime - 06.12.2013

Imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi i është gëzuar fitores së Shpend Ahmetit në Prishtinë. Ai ia ka uruar Ahmetit postin e Kryetarit të Kryeqytetit dhe ka thënë se "Allahu ia ka dhënë Shpendit ...

Albin Kurti “zëdhënës” i fitores së Shpend Ahmetit

Albtime - 06.12.2013

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka marrë rolin e “zëdhënësit” të fitores së Shpend Ahemtit. Ai ka shfrytëzuar “letërkëmbimin” e tij me medie duke ua dërguar atyre një shkrim me lutjen që “.

PDIU vlerëson zgjedhjet në Kosovë, i uron suksese Shpend Ahmetit

Albtime - 06.12.2013

PDIU e ka ndjekur me vëmendje të madhe zhvillimet e zgjedhjeve në Kosovë. "Ato janë një shembull i shkëlqyer i angazhimit serioz të Qeverisë së Kosovës, institucioneve përgjegjëse të drejtësisë dhe ...

Kryetari i spaozgjedhur i Prishtinës Ahmeti i thotë po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Idividi - 06.12.2013

Prishtinë, 3 dhjetor 2013 (MIA) - Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Ali Ahmeti takohet me Ambasadorin Bullgar

Albeu.com - 06.12.2013

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti ka pritur sot Ambasadorin e Bulgarisë në Maqedoni, Z. Ivan Petkov . Gjatë takimit Ahmeti foli për nevojën e zgjidhjes së çështjes së emrit si dhe firmosjen e memorandumit për ...

Maqedoni, kreu i BDI Ahmeti takon ambasadorin bullgar Petkov

Albtime - 06.12.2013

Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, Kryetari Ali Ahmeti, ka pritur Ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni, Z. Ivan Petkov. Z. Ahmeti dhe Ambasadori Petkov biseduan për zhvillimet ...

Ahmeti u takua me ambasadorin e Bullgarisë Ivan Petkov

Idividi - 06.12.2013

Tetovë, 6 dhjetor 2013 (MIA) - Kryetari BDI-së, Ali Ahmeti sot në selinë e partisë në Tetovë, ka pritur Ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni, Ivan Petkov.

Ali Ahmeti u takua me ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, Dushan Mërdoviç

Idividi - 06.12.2013

Shkup, 6 dhjetor 2013 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, kë pritur në takim pune ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, Dushan Mërdoviç, me ç'rast bashkëbiseduesit ...

Ali Ahmeti takon ambasadorët e Bullgarisë dhe Malit të Zi

Shqipmedia - 06.12.2013

Kryetari Ahmeti takoi Ambasadorin bullgar‏ Në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Tetovë, Kryetari Ali Ahmeti, ka pritur Ambasadorin e Bulgarisë në Maqedoni, Z. Ivan Petkov. Z.

Shpend Ahmeti: Do bashkëpunojmë si me Bashën dhe me Ramën

Almakos - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i sapozgjedhur si kandidat i lëvizjes ‘VETËVENDOSJE’, në një intervistë për gazetën "DITA" tregon arsyet pse qytetarët e Prishtinës votuan për ...

Një erë e re vjen nga Prishtina

Yll Press - 06.12.2013

Askush nuk do të armand shkullakuvinte bast për të përpara 1 dhjetorit, për më tepër që lideri i LDK, Isa Mustafa kryesonte me rreth 13 mijë vota më shumë në raundin e parë.

Vetëvendosja: Do qeverisim Prishtinën me modelin e Lulzim Bashës

Botasot - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën dhe do drejtojme Prishtinen me modelin e Tiranes.

Shpendi, modeli Edi Rama i Tiranës edhe në Prishtinë

Zeri - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Ali Ahmeti u takua me ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, Dushan Mërdoviç

Yll Press - 06.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, kë pritur në takim pune ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, Dushan Mërdoviç Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, kë ...

Ahmeti u takua me ambasadorin e Bullgarisë Ivan Petkov

Yll Press - 06.12.2013

ryetari BDI-së, Ali Ahmeti sot në selinë e partisë në Tetovë, ka pritur Ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni Kryetari BDI-së, Ali Ahmeti sot në selinë e partisë në Tetovë, ka pritur Ambasadorin e ...

Ahmeti u takua me ambasadorin e Bullgarisë Ivan Petkov

Botasot - 06.12.2013

Kryetari BDI-së, Ali Ahmeti sot në selinë e partisë në Tetovë, ka pritur Ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni, Ivan Petkov. Ahmeti dhe Petkov biseduan për zhvillimet midis Maqedonisë dhe Bulgarisë, ...

Shpend Ahmeti: Kërkojmë që Rama të na kalojë përvojën e tij si kryebashkiak i Tiranës

Gazeta Tema - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Albin Kurti “zëdhënës” i fitores së Shpend Ahmetit

Fish Media - 06.12.2013

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka marrë rolin e “zëdhënësit” të fitores së Shpend Ahemtit, shkruan botasot. Ai ka shfrytëzuar “letërkëmbimin” e tij me medie duke ua dërguar atyre një ...

Shpend Ahmeti: Shumë pak është bërë mes Tiranës e Prishtinës, duhet përvoja e Ramës si kryebashkiak

Gazeta Dita - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i sapozgjedhur qytetari numër 1 i kryeqytetit kosovar si kandidat i lëvizjes ‘VETËVENDOSJE’, flet për herë të parë me një gazetë të Tiranës dhe ...

Shpendi, modeli Edi Rama i Tiranës edhe në Prishtinë

Fish Media - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Shpendi, modeli Edi Rama i Tiranës edhe në Prishtinë

Info Shqip - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Shpendi: Modeli ‘Edi Rama’ i Tiranës edhe në Prishtinë

Express - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti: Do bashkëpunojmë si me Bashën dhe me Ramën, por Rama e ka çarë rrugën...

Respublica - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i sapozgjedhur si kandidat i lëvizjes ‘VETËVENDOSJE’, në një intervistë për gazetën DITA tregon arsyet pse qytetarët e Prishtinës votuan për të; ...

Qytetarët e bënë ndryshimin duke e përbërë atë

Express - 06.12.2013

Na pret shumë punë përpara. Kemi fituar një betejë shumë të vlefshme, por rëndësia kryesore e saj konsiston në shansin për të pasur e fituar beteja të tjera.

Shpendi, modeli Edi Rama i Tiranës edhe në Prishtinë

Gazeta Shqip - 06.12.2013

Kryetari i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, gjatë një intervistë në gazetën Dita, tha se e njëjta frymë e ndryshimit e Prishtinës do të përcillet në të gjithë Kosovën.

Sabri Fejzullahu i gëzohet fitorës së Shpendit

Info Shqip - 06.12.2013

Këngëtari Sabri Fejzullahu, në një intervistë për Express, flet për fitoren e Shpend Ahmetit, djalit të mikut të tij të ngushtë, Ali Ahmetit. Pas luftës ju ishit hyrë edhe në politikë, ku ishit ...

Sabri Fejzullahu i gëzohet fitorës së Shpendit

Gazeta Shqip - 06.12.2013

Këngëtari Sabri Fejzullahu, në një intervistë për Express, flet për fitoren e Shpend Ahmetit, djalit të mikut të tij të ngushtë, Ali Ahmetit. Pas luftës ju ishit hyrë edhe në politikë, ku ishit ...

Ali Ahmeti u takua me ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, Dushan Mërdoviç

Radio Vala - 06.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, kë pritur në takim pune ambasadorin e Malit të Zi në Maqedoni, Dushan Mërdoviç, me ç'rast bashkëbiseduesit diskutuan rreth marrëdhënieve ...

Ahmeti u takua me ambasadorin e Bullgarisë Ivan Petkov

Radio Vala - 06.12.2013

Kryetari BDI-së, Ali Ahmeti sot në selinë e partisë në Tetovë, ka pritur Ambasadorin e Bullgarisë në Maqedoni, Ivan Petkov. Ahmeti dhe Petkov biseduan për zhvillimet midis Maqedonisë dhe Bulgarisë, ...

Shpend Ahmeti apelon ndalimin e ndërtimeve pa leje në Prishtinë

Ina - 05.12.2013

Kreu i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nuk do të bëjë kompromis me askënd, ai nuk e ka fare problem të merret edhe me ndërtuesit ilegalë, të cilët janë financues të partive politike.

Ahmeti: Të ndalen ndërtimet pa leje

Albeu.com - 05.12.2013

Kreu i ri i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka bërë thitthe të ndalen ndërtimet pa leje. Ai deklaron se nuk do të bëje kompromis më asnjë, madje as me ata të cilët mund të jene financues të ...

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Portalb - 05.12.2013

Kreu i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nuk do të bëjë kompromis me askënd, ai nuk e ka fare problem të merret edhe me ndërtuesit ilegalë, të cilët janë financues të partive politike.

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Lajmeshqip - 05.12.2013

Prishtine- Ka vetëm tre ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën, dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet, e të mos i nxjerrin punë më pas.

Skandinavia të ndihmojë për çështjen e emrit

Lajm - 05.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti, kë përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji, ku përveç takimeve me zyrtarët norvegjez, ka takuar edhe drejtuesit e Ministrive të ...

Shpend Ahmeti apelon ndalimin e ndërtimeve pa leje në Prishtinë

Almakos - 05.12.2013

Kreu i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nuk do të bëjë kompromis me askënd, ai nuk e ka fare problem të merret edhe me ndërtuesit ilegalë, të cilët janë financues të partive politike.

Shefqet Krasniqi: Zoti ia dha postin Shpend Ahmetit

Lajm - 05.12.2013

Imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi i është gëzuar fitores së Shpend Ahmetit në Prishtinë. Ai ia ka uruar Ahmetit postin e Kryetarit të Kryeqytetit dhe ka thënë se "Allahu ia ka dhënë Shpendit ...

Zogiani: Shitja e Audi Q7, simbolikë e shitjes së makinës së zezë politike

Almakos - 05.12.2013

“Shitja e një makine të shtrenjtë zyrtare, të blerë në kurriz të fukarallëkut kosovar, nuk është thjesht një shitje e makinës..... nuk është edhe veç kthim në realitetin e shoqërisë ma të varfër në ...

Shpend Ahmeti: E respektoj Shefqet Krasniqin

Portalb - 05.12.2013

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar deklaratave të Shefqet Krasniqit, duke thënë se ai ka pasur marrëdhënie korrekte me të. Në një video të re të postuar në Youtube, Shefqet ...

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Zeri - 05.12.2013

Ka vetëm tre ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën, dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet, e të mos i nxjerrin punë më pas.

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Telegrafi - 05.12.2013

Ka vetëm tre ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën, dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet, e të mos i nxjerrin punë më pas.

Ahmeti apelon për ndalimin e punimeve ilegale

Koha.net - 05.12.2013

Prishtinë, 5 dhjetor - Ka katër ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën, dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet, e të mos i nxjerrin punë më pas.Shpend ...

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Botasot - 05.12.2013

Kreu i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nuk do të bëjë kompromis me askënd, ai nuk e ka fare problem të merret edhe me ndërtuesit ilegalë, të cilët janë financues të partive politike.

Ahmeti : E ardhmja e Maqedonisë, por edhe e tërë rajonit, është anëtarësimi i plotë në NATO dhe në BE

Botasot - 05.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji, ku përveç takimeve me zyrtarët norvegjez, ka takuar edhe drejtuesit e Ministrive të Punëve ...

Hoxhë Shefqet Krasniqi flet për Shpend Ahmetin (VIDEO)

Botasot - 05.12.2013

Shefqet Krasniqi duket i gëzuar për fitoren e Shpend Ahmetit. Madje ai, i uroi përmes mikrofonit të radios. “Jemi sincerisht të gëzuar që ka fituar Shpendi.

Një erë e re vjen nga Prishtina

Mapo - 05.12.2013

Armand Shkullaku Vetëm një qytet si Prishtina mund të realizonte të pamundurën duke zgjedhur si kryetar të saj Shpend Ahmetin. Askush nuk do të vinte bast për të përpara 3 dhjetorit, për më tepër që ...

Shpend Ahmeti: E respektoj Shefqet Krasniqin

Zeri - 05.12.2013

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar deklaratave të Shefqet Krasniqit, duke thënë se ai ka pasur marrëdhënie korrekte me të. Në një video të re të postuar në Youtube, Shefqet ...

Krasniqi: Zoti ia dha postin Shpend Ahmetit, Shpendi: Kam respekt për Hoxhën

Botasot - 05.12.2013

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar deklaratave të Shefqet Krasniqit, duke thënë se ai ka pasur marrëdhënie korrekte me të. Në një video të re të postuar në Youtube, Shefqet ...

Ahmeti kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve

Gazeta Shqip - 05.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, kë përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji. Ahmeti ka takuar edhe drejtuesit e Ministrive të Punëve të Jashtme të Danimarkës dhe ...

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Info Shqip - 05.12.2013

Ka vetëm tre ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën, dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet, e të mos i nxjerrin punë më pas.

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Gazeta Shqip - 05.12.2013

Ka vetëm tre ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën, dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet, e të mos i nxjerrin punë më pas.

Ahmeti: Ndalni punimet ilegale

Fish Media - 05.12.2013

Ka vetëm tre ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën, dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet, e të mos i nxjerrin punë më pas.

Shpend Ahmeti: Ndaloni punimet pa leje! Do shes Audin Q7 të Mustafës

Gazeta Tema - 05.12.2013

Ka vetëm tre ditë prej që është shpallur fitues i garës për Prishtinën dhe u bën thirrje ndërtuesve pa leje që të ndalin menjëherë punimet e të mos i nxjerrin punë më pas.

Shefqet Krasniqi flet për Shpend Ahmetin (Video)

Fish Media - 05.12.2013

Imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi i është gëzuar fitores së Shpend Ahmetit në Prishtinë. Ai ia ka uruar Ahmetit postin e Kryetarit të Kryeqytetit dhe ka thënë se “Allahu ia ka dhënë Shpendit ...

Ahmeti: Më vjen mirë për mendimet e Shefqet Krasniqit për Prishtinën

Fish Media - 05.12.2013

Kryetari i ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti i është gëzuar deklaratave të Shefqet Krasniqit, duke thënë se ai ka pasur marrëdhënie korrekte me të. Në një video të re të postuar në Youtube, Shefqet ...

Shefqet Krasniqi: Zoti ia dha postin Shpend Ahmetit (Video)

Info Shqip - 05.12.2013

Imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi i është gëzuar fitores së Shpend Ahmetit në Prishtinë. Ai ia ka uruar Ahmetit postin e Kryetarit të Kryeqytetit dhe ka thënë se “Allahu ia ka dhënë Shpendit ...

Shefqet Krasniqi: Zoti ia dha postin Shpend Ahmetit (Video)

Gazeta Shqip - 05.12.2013

Imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi i është gëzuar fitores së Shpend Ahmetit në Prishtinë. Ai ia ka uruar Ahmetit postin e Kryetarit të Kryeqytetit dhe ka thënë se “Allahu ia ka dhënë Shpendit ...

VV: Shpendi do t’i përmbush gjitha premtimet

InfoGlobi - 05.12.2013

Të gjitha dhe secili nga 12 zotimet e Shpend Ahmetit duhen përmbushur në Prishtinë. Për disa prej tyre kemi disa javë kohë, për disa të tjera kemi disa muaj kohë, për ca të tjera disa vjet, por për ...

Qytetarët e bënë ndryshimin duke e përbërë atë

Shqiptarja - 05.12.2013

Na pret shumë punë përpara. Kemi fituar një betejë shumë të vlefshme, por rëndësia kryesore e saj konsiston në shansin për të pasur e fituar beteja të tjera.

Sabri Fejzullahu flet për Shpendin

Fish Media - 05.12.2013

Këngëtari Sabri Fejzullahu, në një intervistë për Express, Flet për fitoren e Shpend Ahmetit, djalit të mikut të tij të ngushtë, Ali Ahmetit. Pas luftës ju ishit hyrë edhe në politikë, ku ishit ...

Krasniqi: Zoti ia dha postin Shpend Ahmetit, Shpendi: Kam respekt për Hoxhën(video)

Republika - 05.12.2013

Në një video të re të postuar në Youtube, Imami i Xhamisë së Madhe Shefqet Krasniqi ka thënë se është gëzuar që ka fituar Shpendi dhe beson që Prishtinën tash e tutje do ta presin ditë më të mira.

Shefqet Krasniqi gezohem që ka fitu Shpend Ahmeti (Video)

Republika - 05.12.2013

Imami i Xhamisë së Madhe, Shefqet Krasniqi i është gëzuar fitores së Shpend Ahmetit në Prishtinë. Ai ia ka uruar Ahmetit postin e Kryetarit të Kryeqytetit dhe ka thënë se “Allahu ia ka dhënë Shpendit ...

Ali Ahmeti takon autoritetet daneze dhe suedeze‏

Shqipmedia - 04.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, kë përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji, ku përveq takimeve me zyrtarët norvegjez, ka takuar edhe drejtuesit e Ministrive të ...

Qytetarët e bënë ndryshimin duke e përbërë atë

Almakos - 04.12.2013

Albin KURTI Na pret shumë punë përpara. Kemi fituar një betejë shumë të vlefshme, por rëndësia kryesore e saj konsiston në shansin për të patur e fituar beteja të tjera.

Ahmeti në Osllo, çka mund të ndihmojë Norvegjia?

Portalb - 04.12.2013

Në prag të samitit të dhjetorit, kur pritet përgjigje negative për fillimin e bisedimeve me BE-në, kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, ka përfunduar vizitën e tij në Osllo të Norvegjisë.

PDIU vlerëson zgjedhjet në Kosovë, i uron suksese Shpend Ahmetit

SOT - 04.12.2013

PDIU e ka ndjekur me vëmendje të madhe zhvillimet e zgjedhjeve në Kosovë. "Ato janë një shembull i shkëlqyer i angazhimit serioz të Qeverisë së Kosovës, institucioneve përgjegjëse të drejtësisë dhe ...

Ahmeti kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve

Albeu.com - 04.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti , kë përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji. Ahmeti ka takuar edhe drejtuesit e Ministrive të Punëve të Jashtme të Danimarkës dhe ...

Kryetarët në bllokadë

Botasot - 04.12.2013

Kryetarëve të rinj të komunave të Kosovës shumë projekte të proklamuara gjatë fushatës zgjedhore do t’u mbesin vetëm në letër, po qe se s’do të arrijnë të sigurojnë numrat e nevojshëm në asambletë ...

Qytetarët e bënë ndryshimin duke e përbërë atë

Zeri - 04.12.2013

Na pret shumë punë përpara. Kemi fituar një betejë shumë të vlefshme, por rëndësia kryesore e saj konsiston në shansin për të patur e fituar beteja të tjera.

Ahmeti : E ardhmja e Maqedonisë, por edhe e tërë rajonit, është anëtarësimi i plotë në NATO dhe në BE

Yll Press - 04.12.2013

Ahmeti theksoi rëndësinë prioritare të procesit integrues EuroAtlantik të vendit tonë dhe rrumbullakësimit të investimit të përbashkët në paqën, stabilitetin dhe sigurinë në vend dhe në rajon me ...

Kryetarët në bllokadë

Info Shqip - 04.12.2013

Kryetarëve të rinj të komunave të Kosovës shumë projekte të proklamuara gjatë fushatës zgjedhore do t’u mbesin vetëm në letër, po qe se s’do të arrijnë të sigurojnë numrat e nevojshëm në asambletë ...

Qytetarët e bënë ndryshimin duke e përbërë atë

Tetova Sot - 04.12.2013

Albin KURTI Na pret shumë punë përpara. Kemi fituar një betejë shumë të vlefshme, por rëndësia kryesore e saj konsiston në shansin për të patur e fituar beteja të tjera.

Kryetarët në bllokadë

Gazeta Shqip - 04.12.2013

Kryetarëve të rinj të komunave të Kosovës shumë projekte të proklamuara gjatë fushatës zgjedhore do t’u mbesin vetëm në letër, po qe se s’do të arrijnë të sigurojnë numrat e nevojshëm në asambletë ...

Ahmeti kërkon ndihmën e ndërkombëtarëve

Info Shqip - 04.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, kë përfunduar vizitën e tij zyrtare në Norvegji. Ahmeti ka takuar edhe drejtuesit e Ministrive të Punëve të Jashtme të Danimarkës dhe ...

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Ina - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Almakos - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Ahmeti vazhdon “ofensivën”, harron çështjen e emrit?!

Lajm - 03.12.2013

Për dallim nga “ofensivat” e deritanishme, në takimet me zyrtarët norvegjezë, Ahmeti nuk e ka përmendur fare çështjen e emrit, që ka ngjallë komente se kjo do të thotë se BDI është e vetëdijësuar se ...

Shqiptarët nga Maqedonia morën pjesë në fitoren e Shpendit

Lajm - 03.12.2013

Edmond Ademi nga Instituti Libertas, që ka qenë pjesë e ekipit që kanë bërë fushatën parazgjedhore të Shpend Ahmetit, thotë se fitorja e Shpendit do ti hapë rrugën fitores së gjithë shqiptarëve në ...

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Albeu.com - 03.12.2013

Kryetari i ri i komunws sw Prishtinës Shpend Ahmeti , nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal .

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Lajmeshqip - 03.12.2013

Prishtinë- Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Vetëvendosje, Ahmmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

SOT - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Shqiptarët nga Maqedonia morën pjesë në fitoren e Shpend Ahmetit

Almakos - 03.12.2013

Pjesë e ekipit të fushatës së Shpend Ahmetit nga Lëvizja Vetëvendosje që fitoi Prishtinën në zgjedhjet lokale që u mbajtën në Kosovë kanë qenë edhe personalitete nga Maqedonia.

Ahmeti: Personalisht, Isa nuk më ka uruar

24 orë - 03.12.2013

Burrështetasi i Prishtinës, i cili më 1 dhjetor nga qytetarët e Prishtinës është përzgjedhur tashmë kryetar i tyre, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje!, nuk e ka fort dert pse nuk ia ka uruar ...

Shpend Ahmeti: Mustafa nuk më ka uruar personalisht

Lajmeshqip - 03.12.2013

Prishtinë- Kreu i ri i Prishtinës, i cili më 1 dhjetor nga qytetarët e Prishtinës është përzgjedhur tashmë kryetar i tyre, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje, nuk e ka fort dert pse nuk ia ka ...

PDK dhe LDK për fitoren e Shpend Ahmetit në Prishtinë

Ina - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha se lideri I partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj Partia Demokratike e ...

Osmani: Thaçi mbështeti Shpend Ahmetin

SOT - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është shprehur se lideri i partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj, Partia Demokratike e Kosovës i ka dhënë ...

Gjashtëpikëshi i Shpendit për artin e kulturën

Zeri - 03.12.2013

Fushata elektorale ka sjellë shumë premtime, e bashkë me këtë edhe ndryshime. Rezultatet e balotazhit të datës 01 dhjetor, sikur trandën skenën e qeverisjeve lokale, kështu thonë të paktën rezultatet ...

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Telegrafi - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Shpend Ahmetit nuk i duhet koalicion për qeverisje

Botasot - 03.12.2013

Lëvizja Vetëvendosje, prej nga vjen dhe kryetari ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk do t'i ketë 26 ulëset e garantuara që të mund të marrë vendime pa u ndalë nga opozita në Kuvendin Komunal.

Ahmeti s'do koalicion, a mund t'i realizojë premtimet

Koha.net - 03.12.2013

Prishtinë, 3 dhjetor - Lëvizja Vetëvendosje, prej nga vjen dhe kryetari ri i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk do t'i ketë 26 ulëset e garantuara që të mund të marrë vendime pa u ndalë nga opozita në ...

Shpend Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Yll Press - 03.12.2013

Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me ...

Kosovë, asnjë fitues nga zgjedhjet pas balotazhit

Panorama - 03.12.2013

Analistët politikë nuk presin ndonjë mrekulli nga ndërrimi i fundit i pushteteve komunale nëpër disa komuna të Kosovës. Madje, ata shprehen skeptikë nëse kryetarët e rinj do të mund të bëjnë ...

Shpendi fiton Prishtinën, VV në provë qeverisjeje

Mapo - 03.12.2013

Shpend Ahmeti do të jetë kryetari i ri i Prishtinës. Për herë të parë në fakt, kryeqyteti, kala e deritanishme e LDK-së, i kalon një partie tjetër e për më shumë jo PDK-së së kryeministrit Hashim ...

Ahmeti: VV do të jetë model i qeverisjes lokale

Botasot - 03.12.2013

Ahmeti në një intervistë për transmetuesin publik, tha sot se kanë filluar përgatitjet për periudhën e tranzicionit deri në pranim-dorëzimi e detyrës.

Ahmeti: VV do të jetë model i qeverisjes lokale

Zeri - 03.12.2013

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar përgatitjet dhe planet konkrete sesi do t’i realizojnë projektet e premtuara gjatë fushatës me të cilat edhe ka fituar qeverisjen 4 vjeçare në komunën e Prishtinës.

Ahmeti: Personalisht, Isa nuk më ka uruar

Botasot - 03.12.2013

Burrështetasi i Prishtinës, i cili më 1 dhjetor nga qytetarët e Prishtinës është përzgjedhur tashmë kryetar i tyre, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje!, nuk e ka fort dert pse nuk ia ka uruar ...

Ahmeti: Personalisht, Isa nuk më ka uruar

Zeri - 03.12.2013

Burrështetasi i Prishtinës, i cili më 1 dhjetor nga qytetarët e Prishtinës është përzgjedhur tashmë kryetar i tyre, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje!, nuk e ka fort dert pse nuk ia ka uruar ...

Shpendi: Isa nuk më ka uruar personalisht

Telegrafi - 03.12.2013

Kreu i ri i Prishtinës, i cili më 1 dhjetor nga qytetarët e Prishtinës është përzgjedhur tashmë kryetar i tyre, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje, nuk e ka fort dert pse nuk ia ka uruar fitoren ...

Shpend Ahmeti nuk mund të qeverisë pa aleat!

Botasot - 03.12.2013

Vetëvendosjes i duhen 26 anëtarë nga 51 sa i ka Kuvendi Komunal, për të qeverisur komunën e Prishtinës. Ndonëse, në zgjedhjet lokale fitoi garën për të udhëhequr me komunën e Prishtinës, Shpend ...

Osmani: Thaçi ka mbështetur Shpend Ahmetin

Botasot - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha që lideri I partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasiqë sipas saj Partia Demokratike e ...

Osmani: Thaçi e ka mbështetur Shpend Ahmetin

Telegrafi - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha se lideri I partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj Partia Demokratike e ...

Vjosa Osmani: Hashim Thaçi mbështeti Shpend Ahmetin në Prishtinë

Zeri - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha se lideri i partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj Partia Demokratike e ...

Osmani: Thaçi e ka mbështetur Shpend Ahmetin

Koha.net - 03.12.2013

Prishtinë, 3 dhjetor - Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha se lideri I partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj ...

Shpend Ahmeti, profili i politikanit të Lëvizjes Vetëvendosja

ABC News - 03.12.2013

Prishtina ka tashme nje kryetar te ri te komunes. Shpend Ahmeti i Levizjes Vetevendosje ja doli te triumfoje mbi drejtuesin e nje partie sic ishte kreu i LDK Isa Mustafa.

“Misioni i (pa)mundur”

Botasot - 03.12.2013

Kryetari i ri i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, do ta ketë shumë të vështirë ta bëjë punën e tij si i pari i kryeqytetit, dhe rrjedhimisht edhe realizimin e projekteve për të cilat ka folur për ...

“Po bashkëpunimit, jo koalicioneve”

InfoGlobi - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Fish Media - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Lajme Online - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

SHËNIM: Shpend Ahmetin po e shohin si një njeri të ndryshimit; është i tillë?

Gazeta Dita - 03.12.2013

Në rrjetet sociale ku flitet shqip është përshëndetur gjatë 24 orëve të fundit suksesi i Vetvendosjes në zgjedhjet komunale të sapombyllura. Kjo Lëvizje nuk mori ndonjë gjë të madhe në shkallë ...

Ahmeti: Po bashkëpunimit, jo koalicioneve

Tetova Sot - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Vetëvendosje e fitoi Prishtinën me ndihmën e PDK’së

Tetova Sot - 03.12.2013

Gazeta Express mëson se ditën e balotazhit, Sekretari i Degës së PDK’së në Prishtinë Bujar Cakolli u ka nisur mesazhe telefonike miqve tij me kërkesën që të dalin e të votojnë për Shpend Ahmetin.

Osmani: PDK e mbështeti Shpendin

InfoGlobi - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha që lideri I partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasiqë sipas saj Partia Demokratike e ...

Zyrtari i PDK: E ndihmuam Shpend Ahmetin që të fitonte në Prishtinë

Gazeta Tema - 03.12.2013

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, dega e Prishtinës, ka deklaruar se ka ndihmuar Shpend Ahmetin që të zgjidhet kryetar i kryeqytetit. Madje ai shkon më larg kur thotë se PDK ka ndikuar që ...

Osmani: Thaçi e ka mbështetur Shpend Ahmetin

Info Shqip - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha se lideri I partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj Partia Demokratike e ...

Vjosa Osmani: Hashim Thaçi mbështeti Shpend Ahmetin në Prishtinë

Fish Media - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha se lideri i partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj Partia Demokratike e ...

Vjosa Osmani: Hashim Thaçi mbështeti Shpend Ahmetin në Prishtinë

Lajme Online - 03.12.2013

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në një intervistë në RTV 21, tha se lideri i partisë së saj, Isa Mustafa ka garuar i vetëm në Prishtinë, pasi sipas saj Partia Demokratike e ...

Shpend Ahmeti s’bën koalicion me askënd

Republika - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Ahmeti: Pranoj bashkëpunim dhe jo koalicion

Republika - 03.12.2013

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nuk pranon të bëjë pazare me subjektet e tjera politike për të siguruar numrat e mjaftueshëm në Kuvendin Komunal.

Ahmeti: Puna e parë, do shes veturën Audi Q7 të Isës

Shekulli - 02.12.2013

Shpend Ahmeti i është drejtuar mijëra simpatizantëve të Lëvizjes Vetëvendosje pas konfirmimit të tij si fitues i garës për kryetar të komunës së Prishtinës.

Shpend Ahmeti: Do t’i mbajmë premtimet

Gazeta Start - 02.12.2013

Kryetari më i ri i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, pasi u shpall fitues në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale përball Isa Mustafës, ka deklaruar se do të vërë në jetë të gjitha premtimet që ka ...

Kurti: Ndryshimi i madh nis në Prishtinë

Almakos - 02.12.2013

Qindra qytetarë përkrahës të Lëvizjes "Vetëvendosje" po festojnë para Teatri Kombëtar për të festuar fitoren e Shpend Ahmetit. Me të madhe emrin e Shpendit e ka brohoritur edhe kreu i ...

Vetëvendosje feston fitoren në Prishtinë me flamuj kuqezi (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 02.12.2013

I njohur si bastion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas 14 vitesh kandidati i lëvizjes Vetëvendosje për Prishtinën Shpend Ahmeti ka ndezur festën pasi ka mundur kundështarin e tij.

Djali i Hashim Thaçit: Hallall i qoftë Shpendit!

Almakos - 02.12.2013

Statusi i djalit të Hashim Thaçit, Endritit, në profilin e tij në Twitter ka tërhequr vëmendjen e medieve, të cilat kanë provuar se as fëmijët e personave publikë s’janë të kursyer nga vëzhgimi tyre.

Djali i Thaçit: Hallall i qoftë Shpendit

Lajmeshqip - 02.12.2013

Prishtinë- Djali i kryeministrit Hashim Thaçi, Endriti, në Tw itter ka lavdëruar fitoren e Shpend Ahmetit në Prishtinë. Statusi që ai ka bërë në rrjetin social Twitter, ka tërhequr vëmendjen e shumë ...

Ahmeti: Do t’i përmbush ato që kam premtuar

24 orë - 02.12.2013

Fituesi i kryeqytetit në balotazh, Shpend Ahmeti, para simpatizantëve dhe qytetarëve të tubuar në shesh vlerësoi se fitorja e sotme është fitore e të gjithë qytetarëve të Prishtinës.

Djali i Thaçit: Hallall i qoftë Shpendit!

Portalb - 02.12.2013

Statusi i djalit të Hashim Thaçit, Endritit, në profilin e tij në Twitter ka tërhequr vëmendjen e medieve, të cilat kanë provuar se as fëmijët e personave publikë s’janë të kursyer nga vëzhgimi tyre.

Djali i Hashimit përgëzon Ahmetin: Hallall i qoftë Shpendit (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 02.12.2013

Edhe pse babai i tij përfaqëson një force politike kundërshtare, Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në Prishtinë.

Djali i Hashimit: Ma keqpërdorën “twitterin”

Almakos - 02.12.2013

Djali i kryeministrit Hashim Thaçi ka reaguar ndaj lajmit se ai ka thënë Hallall Shpendit kur u konfirmua fitorja e kandidatit të lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë.

Shpend Ahmeti: Puna e parë, do shes veturën Audi Q7 të Isa Mustafës

Almakos - 02.12.2013

Shpend Ahmeti i është drejtuar mijëra simpatizantëve të Lëvizjes Vetëvendosje pas konfirmimit të tij si fitues i garës për kryetar të komunës së Prishtinës.

Studenti i Harvardit që ktheu historinë

Ina - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë nga karaoke edhe pse nuk ka zë. Ai pëlqen shumë futbollin dhe është pronar i një lokali ...

Shpend Ahmeti, studenti i Harvardit që ktheu historinë

Almakos - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë nga karaoke edhe pse nuk ka zë. Ai pëlqen shumë futbollin dhe është pronar i një lokali ...

Shpend Ahmeti, studenti i Harvardit që ktheu historinë

Lajm - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë nga karaoke edhe pse nuk ka zë. Ai pëlqen shumë futbollin dhe është pronar i një lokali ...

Ahmeti: Puna e parë, do shes veturën Audi Q7 të Isa Mustafës

Lajmeshqip - 02.12.2013

Prishtinë- Shpend Ahmeti i është drejtuar mijëra simpatizantëve të Lëvizjes Vetëvendosje pas konfirmimit të tij si fitues i garës për kryetar të komunës së Prishtinës.

Ahmeti: Do t’i realizojmë premtimet, ia nisim me ujin

Almakos - 02.12.2013

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (VV) për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili fitoi garën e balotazhit përballë kundërkandidatit të tij, Isa Mustafa, nga radhët e Lidhjes Demokratike të ...

Ali Ahmeti viziton Norvegjinë‏

Shqipmedia - 02.12.2013

Sot në Osllo, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i shoqëruar nga Zv. Kryeministri Besimi, ka vazhduar fushatën diplomatike me vizitë zyrtare në Norvegji ku ka zhvilluar ...

Ahmeti vazhdon fushatën diplomatike në Norvegji

Ina - 02.12.2013

Sot në Osllo, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, i shoqëruar nga Zv. Kryeministri Besimi, ka vazhduar fushatën diplomatike me vizitë zyrtare në Norvegji ku ka zhvilluar ...

Ali Ahmeti vazhdon fushatën diplomatike në Norvegji

Albeu.com - 02.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti , i shoqëruar nga Zv. Kryeministri Besimi, ka vazhduar fushatën diplomatike gjatë një vizitë zyrtare në Norvegji ku ka zhvilluar takime në ...

Ahmeti vazhdon fushatën diplomatike në Osllo

Portalb - 02.12.2013

Sot në Osllo, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, i shoqëruar nga Kryeministri Besimi, ka vazhduar fushatën diplomatike me vizitë zyrtare në Norvegji ku ka zhvilluar takime në ...

Presin ndryshime dhe përmbushje zotimesh

Evropaelire - 02.12.2013

Ndryshimet sjellin rezultate pozitive, thonë disa qytetarë të Prishtinës pas rezultateve preliminare të zgjedhjeve lokale të 3 nëntorit. Ndryshimet që kanë sjellë zgjedhjet në kryeqytet ku kandidati ...

Shpend Ahmeti: Do t’i realizojmë premtimet

Portalb - 02.12.2013

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (VV) për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili fitoi garën e balotazhit përballë kundërkandidatit të tij, Isa Mustafa, nga radhët e Lidhjes Demokratike të ...

Studenti i Harvardit që ktheu historinë

Kombetare - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë në karaoke edhe pse nuk ka zë. Gjithashtu atij i pëlqen shumë futbolli dhe është pronar ...

Djali i Hashim Thaçit e lavdëron Shpend Ahmetin

Kombetare - 02.12.2013

Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në Prishtinë. “Hallall i qoftë Shpendit“, ka shkruar Endriti në profilin e tij në ...

Basha uron Ahmetin për fitoren

Albeu.com - 02.12.2013

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha uroi sot kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje Shpend Ahmeti për fitoren e tij në garën për kreun e komunës së Prishtinës.

Ahmeti: Do shes makinën Q7 të Mustafës

Kombetare - 02.12.2013

The post Ahmeti: Do shes makinën Q7 të Mustafës appeared first on Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMA ...

Basha uron Ahmetin: Këto zgjedhje, padyshim një fitore e madhe për demokracinë

SOT - 02.12.2013

Kreu i PD, njëherësh kryetar i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka uruar kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, për zgjedhjen e tij në krye të komunës së Prishtinës.

Ahmeti në Norvegji fton investitorë në Zonën e Lirë Ekonomike të Tetovës

Almakos - 02.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot në Osllo ka vazhduar fushatën diplomatike me vizitë zyrtare në Norvegji ku ka zhvilluar takime në Ministrinë e Punëve të Jashtme të ...

Shpend Ahmeti: Vendimi i parë? Do shes makinën Q7 të Isës

LajmiFundit - 02.12.2013

Shpend Ahmeti i është drejtuar mijëra simpatizantëve të Lëvizjes Vetëvendosje pas konfirmimit të tij si fitues i garës për kryetar të komunës së Prishtinës.

Basha uron Ahmetin: Do ta thellojmë bashkëpunimin

Ina - 02.12.2013

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike uroi Shpend Ahmetin për zgjedhjen në krye të komunës së Prishtinës.

Ahmeti: Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

Kombetare - 02.12.2013

“Shumë shpejt Kosova do të shkojë në zgjedhje të parakohshme…në maj, ose shtator, tetor të vitit të ardhshëm”. Ai që e deklaron këtë është kryebashkiaku i sapozgjedhur i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ...

Basha uron Ahmetin: Do ta thellojmë bashkëpunimin

Almakos - 02.12.2013

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike uroi Shpend Ahmetin për zgjedhjen në krye të komunës së Prishtinës.

Basha uron Shpend Ahmetin për fitoren e Prishtinës

LajmiFundit - 02.12.2013

Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha i dergoi nje mesazh urimi kryetarit te ri te komunes se Prishtines Shpend Ahmeti. Me poshte teksti i plote i urimit: Z.

Kandidati i VV shpall fitoren në Prishtinë: Përmbushim premtimet

BalkanWeb - 02.12.2013

PRISHTINË - Kandidati i VV, Shpend Ahmeti para simpatizantëve dhe qytetarëve të mbledhur në shesh vlerësoi se fitorja i përket të gjithë qytetarëve të Prishtinës.

(Video) Vetëvendosje nis festën!

PortLajm - 02.12.2013

Qindra simpatizantë të Lëvizjes Vetëvendosje janë mbledhur në sheshin Skënderbeu në Prishtinë ndërsa nga momenti në moment po shtohet numri i pjesëmarrësve.

Befason “Vetëvendosja” në Prishtinë. Fiton Shpend Ahmeti

ABC News - 02.12.2013

Pas 13 vjetesh Prishtina nderroi kryetarin e saj, por dhe forcen politike qe e drejton. Shpend Ahmeti I Vetevendosjes ka sfiduar Isa Mustafen e LDK, ne raundin e dyte te zgjedhjeve vendore te ...

Endrit Thaçi: Hallall i qoft Shpendit

Botasot - 02.12.2013

anë babë e birë, por jo çdo herë mund të kenë mendime dhe koncepte të njejta. Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në ...

Shpend Ahmeti i VV fiton Prishtinën, LDK merr Pejën dhe Gjilanin

Mapo - 02.12.2013

Shpend Ahmeti i lëvizjes Vetëvendosje ka triumfuar në balotazhin për kryetarët e 25 komunave, duke fituar Prishtinën. Në 86 për qind të votave të numëruara, Ahmeti ka fituar 51 % të tyre, duke lënë ...

Djali i Thaçit: Hallall i qoftë Shpendit!

Koha.net - 02.12.2013

Prishtinë, 2 dhjetor – Statusi i djalit të Hashim Thaçit, Endritit, në profilin e tij në Twitter ka tërhequr vëmendjen e medieve, të cilat kanë provuar se as fëmijët e personave publikë s’janë të ...

Ahmeti: Do t’i realizojmë premtimet

Telegrafi - 02.12.2013

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (VV) për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili fitoi garën e balotazhit përballë kundërkandidatit të tij, Isa Mustafa, nga radhët e Lidhjes Demokratike të ...

Në familjen e kryetarit të ri të Prishtinës, Shpend Ahmeti

ABC News - 02.12.2013

E ëma e kryetarit të ri të komunës së Prishtinës, Luljeta Ahmeti është shprehur e emocionuar për fitoren e djalit të saj edhe pse ky ishte rezultat i pritshëm sipas saj, falë punës së palodhshme të ...

Studenti i Harvardit që ktheu historinë

Yll Press - 02.12.2013

Ky është Shpend Ahmeti. Sot ai është 35 vjeç dhe në katër vitet e ardhshme do të jetë kryetari i Komunës së Prishtinës. Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje arritë të mundë në këtë garë kandidatin e ...

Ali Ahmeti vizitë zyrtare në Norvegji për integrimin e Maqedonisë

Yll Press - 02.12.2013

Integrimi i Maqedonisë në NATO dhe Bashkimin Evropian është prioritet i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe me partneritet me komunitetin ndërkombëtar mund të arrihet përparim në këto procese, në ...

Ahmeti: Do t’i realizojmë premtimet

Zeri - 02.12.2013

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (VV) për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili fitoi garën e balotazhit përballë kundërkandidatit të tij, Isa Mustafa, nga radhët e Lidhjes Demokratike të ...

Ahmeti, kërkon ndihmën e Norvegjisë për rajonin

Botasot - 02.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka vazhduar fushatën diplomatike në Norvegji ku ka zhvilluar takime në Ministrinë e Punëve të Jashtme të këtij vendi.

Studenti i Harvardit që ktheu historinë

Botasot - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë në karaoke edhe pse nuk ka zë. Gjithashtu atij i pëlqen shumë futbolli dhe është pronar ...

Basha uron Ahmetin: Zgjedhjet, fitore e madhe për demokracinë

Ora news - 02.12.2013

Kreu i Partisë Demokratike, njëherësh kryetar i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka uruar kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti ,për zgjedhjen e tij në krye të komunës së Prishtinës.

Festa e Vetëvendosjes në Prishtinë, vetëm flamuj kuqezi! (foto)

Panorama - 02.12.2013

Shpend Ahmeti u shpall fitues pas raundit të dytë të zgjedhjeve në Kosovë, duke marrë kështu nën administrim kryeqytetin, Prishtinën. Shpend Ahmeti, kandidat i Vetëvendosjes do të jetë në krye të ...

Basha, mesazh urimi Shpend Ahmetit, kryetarit të ri të komunës së Prishtinës

BalkanWeb - 02.12.2013

TIRANE -Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, i ka përcjellë sot, nëpërmjet një mesazhi, urimet e tij kryetarit të ri të komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përfaqësues i Lëvizjes ...

Basha uron Ahmetin: Zgjedhjet, fitore e madhe për demokracinë

Botasot - 02.12.2013

Kreu i Partisë Demokratike, njëherësh kryetar i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka uruar kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti ,për zgjedhjen e tij në krye të komunës së Prishtinës.

Basha uron Ahmetin

Telegrafi - 02.12.2013

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike uroi Shpend Ahmetin për zgjedhjen në krye të komunës së Prishtinës.

Basha uron Ahmetin

Koha.net - 02.12.2013

Tiranë, 2 dhjetor - Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike uroi Shpend Ahmetin për zgjedhjen në krye të komunës së Prishtinës.

Ahmeti: Do të festojmë kur ta bëjmë Prishtinën ashtu siç e duam ne

Express - 02.12.2013

Shpend Ahmeti i Lëvizjes Vetëvendosje, ka dal para shumë qytetarëve në Sheshin Ibrahim Rugova, për të festuar fitoren në garën e Prishtinës kundër të parit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa ...

Ahmeti: Do të punojmë

InfoGlobi - 02.12.2013

Vetëvemdosje ka kremtuar fitoren e kandidatit të saj për kryetar të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti . “Deri tash flamurin kombëtare e kemi ngritur vetëm në protesta” i është drejtuar Ahmeti ...

Vetëvendosje merr Prishtinën prej 14 vitesh një bastion i LDK

Shqiptarja - 02.12.2013

PRISHTINË - Vetëvendosja ka arritur fitoren e madhe duke marrë Prishtinën, kryeqytetin e Kosovës që prej 14 vitesh ishte kthyer në një bastion të LDK-së dhe Isa Mustafës.

FOTO LAJM/ Vetëvendosje feston me flamurin kuqezi

Gazeta Tema - 02.12.2013

Fitorja e kandidatit të lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka ndezur festën. Shpend Ahmeti ka rrëzuar pas 14 vitesh një bastion të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Shpend Ahmeti kryen mrekullinë e Prishtinës. Tronditet politika "tradicionale"

Respublica - 02.12.2013

PDK e Thaçit ka fituar në 10 komuna, LDK në 9, AAK e Haradinajt në 3, AKR e Pacollit në 2, ndërsa Shpend Ahmeti kandidat i Vetëvendosjes ka dalë fitues në Prishtinë.

Endrit Thaçi: Hallall i qoft Shpendit

Fish Media - 02.12.2013

Janë babë e birë, por jo çdo herë mund të kenë mendime dhe koncepte të njejta. Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në ...

Fitorja e VV-së në Prishtinë, djali i Thaçit: Hallall i qoftë Shpendit!

Gazeta Idea - 02.12.2013

Prishtinë- Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpend Ahmetit të Vetëvendosjes në Prishtinë. “Hallall i qoft Shpendit:) “, ka shkruar Endriti në ...

Endrit Thaçi nuk e uroi Shpendin

Fish Media - 02.12.2013

Djali i kryeministrit Hashim Thaçi ka reaguar ndaj një postimi nëpër portale se kinse ai ka thënë “Hallall Shpendit” në momentin kur ishte konfirmuar fitorja e Shpend Ahmetit në kryeqytetin e ...

Endrit Thaçi: Hallall i qoft Shpendit

Lajme Online - 02.12.2013

Janë babë e birë, por jo çdo herë mund të kenë mendime dhe koncepte të njejta. Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në ...

Djali i Hashimit përgëzon Ahmetin: Hallall i qoftë Shpendit

Tetova Sot - 02.12.2013

Edhe pse babai i tij përfaqëson një force politike kundërshtare, Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në Prishtinë.

Studenti i Harvardit që ktheu historinë

Tetova Sot - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë nga karaoke edhe pse nuk ka zë. Ai pëlqen shumë futbollin dhe është pronar i një lokali ...

Studenti i Harvardit qe ktheu historine

Shqiperia - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë në karaoke edhe pse nuk ka zë. Gjithashtu atij i pëlqen shumë futbolli dhe është pronar ...

Endrit Thaçi nuk e uroi Shpendin

Lajme Online - 02.12.2013

Djali i kryeministrit Hashim Thaçi ka reaguar ndaj një postimi nëpër portale se kinse ai ka thënë “Hallall Shpendit” në momentin kur ishte konfirmuar fitorja e Shpend Ahmetit në kryeqytetin e ...

Ahmeti Puna e pare do shes veturen Audi Q7 te Isa Mustafes

Shqiperia - 02.12.2013

Shpend Ahmeti i është drejtuar mijëra simpatizantëve të Lëvizjes Vetëvendosje pas konfirmimit të tij si fitues i garës për kryetar të komunës së Prishtinës.

Studenti i Harvardit që ktheu historinë

AMA-News - 02.12.2013

Në Kosovë ai njihet si një person që pëlqen shumë ushqimin e shpejtë (hamburgerat) si edhe i pëlqen të këndojë në karaoke edhe pse nuk ka zë. Gjithashtu atij i pëlqen shumë futbolli dhe është pronar ...

Djali i Hashim Thaçit e lavdëron Shpend Ahmetin

AMA-News - 02.12.2013

Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në Prishtinë. “Hallall i qoftë Shpendit“, ka shkruar Endriti në profilin e tij në ...

Djali i Thaçit lavdëron Shpendin

Gazeta Dita - 02.12.2013

Endrit Thaçi, djali i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka vlerësuar fitoren e Shpendit të Vetëvendosjes në Prishtinë. “Hallall i qoftë Shpendit“, ka shkruar Endriti në profilin e tij në ...

Ahmeti në Oslo, vazhdon fushata diplomatike

Tetova Sot - 02.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Fatmir Besimi, ka vazhduar të hënën fushatën diplomatike me vizitë zyrtare në Norvegji, ku ka zhvilluar ...

Ahmeti: Do shes makinën Q7 të Mustafës

AMA-News - 02.12.2013

Shpend Ahmeti i është drejtuar mijëra simpatizantëve të Lëvizjes Vetëvendosje pas konfirmimit të tij si fitues i garës për kryetar të komunës së Prishtinës.

Prishtina, testi i Vetëvendosjes

Vision Plus - 02.12.2013

Fitorja e komunës së Prishtinës, pas një dominimi prej 14 vjetësh nga Lidhja Demokratike e Kosovës, është test i parë i rëndësishëm për lëvizjen Vetëvendosje.

Basha uron Ahmetin: Zgjedhjet, fitore e madhe për demokracinë

Gazeta Dita - 02.12.2013

Kreu i Partisë Demokratike, njëherësh kryetar i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka uruar kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti ,për zgjedhjen e tij në krye të komunës së Prishtinës.

Ekskluzive/Ahmeti:Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

Shqiptarja - 02.12.2013

PRISHTINË - "Shumë shpejt Kosova do të shkojë në zgjedhje të parakohshme...në maj, ose shtator, tetor të vitit të ardhshëm”. Ai që e deklaron këtë është kryebashkiaku i sapozgjedhur i Prishtinës, ...

Shpend Ahmeti: Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

Tetova Sot - 02.12.2013

“Shumë shpejt Kosova do të shkojë në zgjedhje të parakohshme…në maj, ose shtator, tetor të vitit të ardhshëm”. Ai që e deklaron këtë është kryebashkiaku i sapozgjedhur i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ...

Ahmeti: Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

AMA-News - 02.12.2013

“Shumë shpejt Kosova do të shkojë në zgjedhje të parakohshme…në maj, ose shtator, tetor të vitit të ardhshëm”. Ai që e deklaron këtë është kryebashkiaku i sapozgjedhur i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ...

Basha uron Ahmetin për fitoren

Info Shqip - 02.12.2013

Basha uron Ahmetin për fitorenKreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha uroi sot kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje Shpend Ahmeti për fitoren e tij në garën për kreun e komunës së Prishtinës.

Basha uron Ahmetin

InfoGlobi - 02.12.2013

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, i ka përcjellë sot, nëpërmjet një mesazhi, urimet e tij kryetarit të ri të komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përfaqësues i Lëvizjes Vetëvendosje, i ...

Djali i Thaçit: Hallall i qoftë Shpendit!

Republika - 02.12.2013

Statusi i djalit të Hashim Thaçit, Endritit, në profilin e tij në Twitter ka tërhequr vëmendjen e medieve, të cilat kanë provuar se as fëmijët e personave publikë s’janë të kursyer nga vëzhgimi tyre.

Ali Ahmeti: Përshpejtimi i procesit integrues, i rëndësishëm për Maqedoninë

Republika - 02.12.2013

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i shoqëruar nga Zv. Kryeministri Besimi, sot ka vazhduar fushatën diplomatike me vizitë zyrtare në Norvegji ku ka zhvilluar takime në ...

Ahmeti: Do t’a shes veturën zyrtare Audi Q7 me të cilën deri sot është vozitur Isa Mustafa (Video)

Republika - 02.12.2013

Ahmeti e ka thënë sërish se qysh në fillim të marrjes së mandatit si kryetar i Prishtinës, do ta shes veturën zyrtare Audi Q7 me të cilën deri sot është vozitur Isa Mustafa.

Njeriu që hapi një kaptinë të re në Prishtinë

Kosova Live - 02.12.2013

Shpend Ahmeti, kandidati i Vetëvendosje!-s është njeriu që bëri histori në Prishtinë, duke i zënë vendit kryetarit të Lidhjes Demokratike të kosovës, Isa Mustafës , i cili për gjashtë vite ishte i ...