TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj thotë se nuk i frikësohet Gjykatës Speciale

Portalb - 21.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë ekskluzive për Televizionin kombëtar kroat (HRT), ku ka folur për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Skandalet e Haradinajt

Albeu.com - 21.01.2018

Me vendime kundërthënëse, larje të borxheve e shpërblim të shkelësve të ligjit është karakterizuar katërmujori i qeverisjes së kryeministrit Ramush Haradinaj .

Haradinaj nuk i frikësohet Gjykatës Speciale

Almakos - 21.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë ekskluzive për Televizionin kombëtar kroat (HRT), ku ka folur për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Haradinaj flet për televizionin kroat rreth gjykatës speciale

Zhurnal - 21.01.2018

Haradinaj flet për televizionin kroat rreth gjykatës speciale Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka përvojë me gjykime, kur është pyetur sot nëse ka frikë se mund të ndodhet në ...

Kryeministri përmend motivet e mundshme të vrasjes së Ivanoviqit

Zhurnal - 21.01.2018

Kryeministri përmend motivet e mundshme të vrasjes së Ivanoviqit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ekzistojnë disa motive të mundshme të vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare ...

Reagimi i Haradinajt kur pyetet nëse ka frikë nga Gjykata Speciale

Lajmi.net - 21.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka përvojë me gjykime, kur është pyetur sot nëse ka frikë se mund të ndodhet në listën e të akuzuarve të Gjykatës Speciale.

Haradinaj nuk i frikësohet Gjykatës Speciale

Telegrafi - 21.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë ekskluzive për Televizionin kombëtar kroat (HRT), ku ka folur për zhvillimet e fundit në Kosovë.

"Haradinaj beson se mund të shkelë çdo ligj dhe të mos japë llogari"

Gazeta Express - 21.01.2018

Kontradiktore, me arsyetime po aq shqetësuese, i ka cilësuar Agron Demi vendimet e kryeministrit Ramush Haradinaj në katër muajt e parë qeverisës, shkruan sot “Koha ...

Skandalet e Haradinajt

Gazeta Express - 21.01.2018

Me vendime kundërthënëse, larje të borxheve e shpërblim të shkelësve të ligjit është karakterizuar katërmujori i qeverisjes së kryeministrit Ramush ...

Demi: Haradinaj beson se mund të shkelë çdo ligj dhe të mos japë llogari

Koha.net - 21.01.2018

Kontradiktore, me arsyetime po aq shqetësuese, i ka cilësuar Agron Demi vendimet e kryeministrit Ramush Haradinaj në katër muajt e parë qeverisës, shkruan sot “Koha Ditore”.

Skandalet e Haradinajt

Koha.net - 21.01.2018

Me vendime kundërthënëse, larje të borxheve e shpërblim të shkelësve të ligjit është karakterizuar katërmujori i qeverisjes së kryeministrit Ramush Haradinaj.

Një Ministër paralajmëron Ligjin që rrëzon vendimin e Haradinajt për rritje të pagave

Gazeta Express - 21.01.2018

Vendimi i kryeministrit Ramush Haradinaj për rritjen e pagave për vartësit e tij mund të jetë i vlefshëm vetëm deri në qershor të këtij viti. E gjithë kjo ngase në muajin qershor Ministria e ...

Televizioni kroat e pyet Haradinajn a i tutet Gjykatës Speciale

Gazeta Express - 21.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ka përvojë me gjykime, kur është pyetur sot nëse ka frikë se mund të ndodhet në listën e të akuzuarve të Gjykatës ...

Vrasja e Ivanoviqit s’mund të ketë motive etnike, thotë Haradinaj

Koha.net - 21.01.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë për HRT, medium kroat, e para kjo që nga marrja e detyrës në shtator. Duke komentuar vizitën e djeshme nga presidenti serb Aleksandar ...

Kryeministri përmend motivet e mundshme të vrasjes së Ivanoviqit

Gazeta Express - 21.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ekzistojnë disa motive të mundshme të vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Olliver Ivanoviq, por ka shprehur bindje se vrasja e liderit ...

Kryeministri përmend motivet e mundshme të vrasjes së Ivanoviqit

Alb Portali - 21.01.2018

Loading... Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ekzistojnë disa motive të mundshme të vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Olliver Ivanoviq, por ka shprehur bindje se ...

Haradinaj: Muk e blejmë liberalizimin me territor

Zhurnal - 20.01.2018

Haradinaj: Muk e blejmë liberalizimin me territor Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdon të mbetet kundër marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Haradinaj “për qef” i fali mbi 150 milionë euro

Lajmi.net - 20.01.2018

Gjashtë vendimet që mori “veç për qef”, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj për katër muaj, i kushtuan vendit më të varfër në Evropë afro 150 milionë euro.

Haradinaj: Turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në PISA

BalkanWeb - 20.01.2018

PRISHTINE – Kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi nga Junik se është turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në testin PISA-a. Haradinaj po ashtu tha se situatë duhet të ndryshojë, ndërsa u ...

Haradinaj: Nuk japim territor në këmbim të vizave

LajmiFundit - 19.01.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka thënë se nuk jepet territor për liberalizim vizash kjo pasiqë sipas tij do t`i lihet në marre gjeneratave që vijnë.

Qeveria Haradinaj kërkon ndihmën e Podgoricës për demarkacionin

Zhurnal - 19.01.2018

Qeveria Haradinaj kërkon ndihmën e Podgoricës për demarkacionin Prishtinë, 19 janar - Kryeministri Ramush Haradinaj është në përpjekje për ta gjetur një “justifikim” të fortë, pas të cilit do të ...

Haradinaj: Turp të japësh toka për viza

Albeu.com - 19.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , është shprehur se nuk jepet territor për liberalizim vizash, pasi sipas tij, do t'i lihet barrë gjeneratave që vijnë.

Haradinaj: Turp të jepet territor për vizat

Almakos - 19.01.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka thënë se nuk jepet territor për liberalizim vizash kjo pasiqë sipas tij do t`i lihet në marre gjeneratave që vijnë.

Haradinaj: Kemi qenë me fat që e kemi pasur ndihmën e vendeve mike

Almakos - 19.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një grup prej 120 studentëve nga Universitetet e Vjenës dhe Venedikut, duke thënë se është respekt i madh për Kosovën që këta studentë ...

Haradinaj: Turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në PISA

Almakos - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në Junik se është turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në testin PISAa. Haradinaj po ashtu tha se kjo urgjent duhet të ndryshohet, derisa u ka bërë ...

Haradinaj: Nëse PISA del keq na turpëron

Zhurnal - 19.01.2018

Haradinaj: Nëse PISA del keq na turpëron Prishtinë, 19 janar - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot Komunën e Junikut, me ç ‘rast përmendi gjendjen në arsim, si ...

Haradinaj: Turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në Pisa

Lajmi.net - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në Junik se është turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në testin Pisa. Poashtu, ai deklaroi se kjo urgjent duhet të ndryshohet përdersa iu ka bërë ...

Kështu dukej Ramush Haradinaj ditën e dasmës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 19.01.2018

Bashkëshortja e Haradinajt, Anita , kishte treguar me herët që dasma e tyre ishte bërë në Gllogjan, ku kishin organizuar një dasmë shumë tradicionale.

Haradinaj: Marre të jepet territor për vizat

Lajmi.net - 19.01.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka thënë se nuk jepet territor për liberalizim vizash kjo pasiqë sipas tij do t`i lihet në marre gjeneratave që vijnë.

Kryeministri lavdërohet para studentëve, u thotë se ka bërë punë të mëdha

Lajmi.net - 19.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një grup prej 120 studentëve nga Universitetet e Vjenës dhe Venedikut, duke thënë se është respekt i madh për Kosovën që këta studentë janë këtu sot ...

Haradinaj nga vendlindja: Ushtria e Kosovës forcon Ballkanin, vizat nuk i blejmë me tokë

Lajmi.net - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se ushtria e Kosovës duhet të formohet pa vonesa. Sipas kreut të ekzekutivit nuk përmbyset Ballkani me ushtrinë e Kosovës por forcohet, prandaj edhe duhet që të ...

Haradinaj: Kosova ishte me fat që pati ndihmën e vendeve mike

Koha.net - 19.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një grup prej 120 studentëve nga Universitetet e Vjenës dhe Venedikut, duke thënë se është respekt i madh për Kosovën që këta studentë janë këtu sot ...

Qeveria ‘Haradinaj’ kërkon ndihmën e Podgoricës për demarkacionin

BalkanWeb - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është në përpjekje për ta gjetur një “justifikim” të fortë, pas të cilit do të kërkonte nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta mbështesnin marrëveshjen e kufirit me ...

Haradinaj: Turp të jepet territor për vizat

Telegrafi - 19.01.2018

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka thënë se nuk jepet territor për liberalizim vizash kjo pasiqë sipas tij do t`i lihet në marre gjeneratave që vijnë.

Haradinaj: Kemi qenë me fat që e kemi pasur ndihmën e vendeve mike

Telegrafi - 19.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një grup prej 120 studentëve nga Universitetet e Vjenës dhe Venedikut, duke thënë se është respekt i madh për Kosovën që këta studentë ...

Qeveria Haradinaj kërkon ndihmën e Podgoricës për demarkacionin

Gazeta Express - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është në përpjekje për ta gjetur një “justifikim” të fortë, pas të cilit do të kërkonte nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta mbështesnin marrëveshjen e kufirit me ...

Haradinaj: Marre me dhanë tokë për viza!

Gazeta Express - 19.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk jepet territor për liberalizim vizash, kjo pasi që, sipas tij, do t'i lihet në marre gjeneratave që ...

Haradinaj: Kosova ishte me fat që pati ndihmën e vendeve mike

Gazeta Express - 19.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një grup prej 120 studentëve nga Universitetet e Vjenës dhe Venedikut, duke thënë se është respekt i madh për Kosovën që këta studentë janë këtu sot ...

Haradinaj: Turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në PISA

Telegrafi - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë në Junik se është turp për Kosovën që fëmijët të dalin të fundit në testin PISAa. Haradinaj po ashtu tha se kjo urgjent duhet të ndryshohet, derisa u ka bërë ...

Haradinaj në kërkim të një “justifikimi” për ta mbështetur demarkacionin

Koha.net - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është në përpjekje për ta gjetur një “justifikim” të fortë, pas të cilit do të kërkonte nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta mbështesnin marrëveshjen e kufirit me ...

Haradinaj në Junik: Drejtorët ta marrin seriozisht testin PISA

Koha.net - 19.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot Komunën e Junikut, me ç ‘rast u prit nga kryetari i Komunës, Agron Kuçi me bashkëpunëtorë.

Haradinaj në Deçan premton grante e subvencione për fermerët

Koha.net - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një vizitë pune në Komunën e Deçanit, prej nga vjen edhe vet. Atje është pritur nga kryetari i Komunës Bashkim Ramosaj dhe drejtorët e drejtorive komunale, ...

Demarkacioni, qeveria Haradinaj kërkon ndihmën e Podgoricës

Java News - 19.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është në përpjekje për ta gjetur një “justifikim” të fortë, pas të cilit do të kërkonte nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta mbështesnin marrëveshjen e kufirit me ...

Haradinaj: Kemi qenë me fat që në rrugëtimin tonë, e kemi pasur ndihmën e vendeve mike

Kosova Live - 19.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti një grup prej 120 studentëve nga Universitetet e Vjenës dhe Venedikut, duke thënë se është respekt i madh për Kosovën që këta studentë ...

Haradinaj: Testi PISA është një test ndërkombëtar dhe nëse del i keq na turpëron

Kosova Live - 19.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot Komunën e Junikut, me ç ‘rast u prit nga kryetari i Komunës, Agron Kuçi me bashkëpunëtorë.

Do të ketë grante e subvencione për fermerët e Deçanit, thotë Haradinaj

Kosova Live - 19.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, zhvilloi një vizitë pune në Komunën e Deçanit, ku është pritur nga kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj dhe drejtorët e drejtorive ...

Haradinaj: Duhet të bëhemi bashkë për ta përmirësuar jetën e fëmijëve tanë

Almakos - 18.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në lansimin e Indeksit Kombëtar për Mbrojtjen e Fëmijës organizuar nga koalicioni i OJQ-ve për mbrojtjen e fëmijëve-KOMF.

Haradinaj: S’ka kërkesë të Serbisë për përfshirje në hetime në rastin e Ivanoviqit, por vetëm për shkëmbim informatash

Almakos - 18.01.2018

Kreu i ekzekutivit të vendit, Ramush Haradinaj ka folur sot lidhur me pohimet se Serbia ka kërkuar përfshirjen në hetime në rastin e Oliver Ivanoviqit.

Haradinaj: Kosova është e interesuar të qartësojë çdo dyshim të së kaluarës

Almakos - 18.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka folur lidhur me Gjykatën Speciale, dialogun Kosovë-Serbi dhe kërkesën e Serbisë për përfshirje në hetime në ...

Haradinaj: Nëse në një komunë të caktuar testi PISA del i dobët, është problem

Almakos - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar sot gjatë një takimi nga kryetarët e komunave që t’i dorëzojnë projektet e rëndësishme për investime kapitale, në mënyrë që Qeveria të aplikojë në ...

Vrapimi në studio, frymëzim nga kryeministri Ramush Haradinaj (VIDEO)

Lajm - 18.01.2018

Stafi i emisionit “Ora 7” të Klan Kosovës duket se është frymëzuar nga një veprim që bëri dje kryeministri, Ramush Haradinaj në afërsi të objektit të Qeverisë.

Haradinaj: S’ka kërkesë për përfshirjen e Serbisë në hetime

Alsat - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se shteti i Serbisë nuk ka dërguar ndonjë kërkesë zyrtare për përfshirje për hetime, për vrasjen e politikanit serb në Veri të Mitrovicës Oliver ...

Haradinaj: Jemi duke hartuar Projektligjin për mbrojtjen e fëmijëve

Lajmi.net - 18.01.2018

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë KOMF, ka bërë lansimin e Indeksit për Mbrojtjen e Fëmijës 2.0. Indeksi është një mekanizëm i pavarur për matjen e reformave të çdo vendi në ...

Haradinaj shtang Serbinë për vrasjen e Ivanoviçit

Albeu.com - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , ka thënë se Kosova nuk ka pranuar ndonjë kërkesë të Serbisë për t’u involvuar në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanovic, derisa ka komentuar edhe adresimin e ...

Haradinaj jep detaje nga delagacioni kosovar në Bruksel

Albeu.com - 18.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar dy ditë më pas tërheqjen e delegacionit serb nga Brukseli pas vrasjen së Oliver Ivanovic-it në veriun e kontrolluar nga Serbia.

Haradinaj: Juridiksionin për hetime në rastin e Ivanoviçit e ka vetëm Kosova

Portalb - 18.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se juridiksionin për hetime në Kosovë për rastin e Oliver Ivanoviçit e ka vetëm Kosova dhe institucionet e saj, raporton Anadolu ...

Haradinaj i përgjigjet Serbisë për hetim të vrasjes së Ivanoviqit

Lajmi.net - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë si dhe për ndikimin e vrasjes së liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq, në këtë dialog.

Kryeministri ua mbledh ‘betë’ kryetarëve të Komunave: Nëse testi i PISA-s del i dobët…

Lajmi.net - 18.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me kryetarët e Komunave të Kosovës mori pjesë në lansimin e Programit për Zhvillim Rajonal për vitin 2018, të Ministrisë e Zhvillimit ...

Haradinaj, drejtorive të Arsimit: Duhet dalë suksesshën në PISA

Zhurnal - 18.01.2018

Haradinaj, drejtorive të Arsimit: Duhet dalë suksesshën në PISA Prishtinë, 18 janar - Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se këtë vit Kosova duhet të dalë suksesshëm në PISA.

Haradinaj: Duhet të bëhemi bashkë për ta përmirësuar jetën e fëmijëve tanë (Video)

Telegrafi - 18.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në lansimin e Indeksit Kombëtar për Mbrojtjen e Fëmijës organizuar nga koalicioni i OJQ-ve për mbrojtjen e fëmijëve-KOMF.

Haradinaj: Nëse në një komunë të caktuar testi PISA del i dobët, është problem

Telegrafi - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar sot gjatë një takimi nga kryetarët e komunave që t’i dorëzojnë projektet e rëndësishme për investime kapitale, në mënyrë që Qeveria të aplikojë në ...

Kryeministri Haradinaj: MZHR partneri i ri i Komunave të Kosovës

Telegrafi - 18.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me kryetarët e Komunave të Kosovës mori pjesë në lansimin e Programit për Zhvillim Rajonal për vitin 2018, të Ministrisë e Zhvillimit ...

Haradinaj: Nuk u takuam fare me palën serbe në Bruksel

Gazeta Express - 18.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka komentuar dy ditë më pas tërheqjen e delegacionit serb nga Brukseli pas vrasjen së Oliver Ivanovic’it në veriun e kontrolluar nga ...

Kryeministri ua mbledh "betë" kryetarëve të komunave për testin PISA

Gazeta Express - 18.01.2018

​Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me kryetarët e komunave të Kosovës mori pjesë në lansimin e Programit për Zhvillim Rajonal për vitin 2018, të Ministrisë e Zhvillimit ...

Haradinaj kërkon zbatimin e konventave për të drejtat e fëmijëve

Koha.net - 18.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj në tryezën e organizuar nga Koalicioni i OJQ-ve për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve ne tryezën ku është prezantuar Indeksi për Mbrojtjen e Fëmijëve, ka thënë se ...

Haradinaj - Serbisë, për vrasjen e Ivanoviqit: Juridiksionin për hetime e ka vetëm Kosova

Gazeta Express - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk ka pranuar ndonjë kërkesë të Serbisë për t’u involvuar në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanovic, derisa ka komentuar edhe adresimin e ...

Vrasja e Ivanoviç, Haradinaj: Kosova e interesuar të qartësojë çdo dyshim të së kaluarës

BalkanWeb - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka folur lidhur me Gjykatën Speciale, dialogun Kosovë-Serbi dhe kërkesën e Serbisë për përfshirje në hetime në ...

Haradinaj: S’ka kërkesë të Serbisë për përfshirje në hetime në rastin e Ivanoviqit, por vetëm për shkëmbim informatash

Telegrafi - 18.01.2018

Kreu i ekzekutivit të vendit, Ramush Haradinaj ka folur sot lidhur me pohimet se Serbia ka kërkuar përfshirjen në hetime në rastin e Oliver Ivanoviqit.

Kosova është e interesuar të qartësojë çdo dyshim të së kaluarës

Telegrafi - 18.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një konferencë për media ku ka folur lidhur me Gjykatën Speciale, dialogun Kosovë-Serbi dhe kërkesën e Serbisë për përfshirje në hetime në ...

Haradinaj “kërcënon” komunat që mund të dalin keq në PISA

Koha.net - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar sot gjatë një takimi nga kryetarët e komunave që t’i dorëzojnë projektet e rëndësishme për investime kapitale, në mënyrë që Qeveria të aplikojë në ...

Avdyli thotë se Nasim Haradinaj po flet në emër të treshes në krye të shtetit

Koha.net - 18.01.2018

00:03 Avdyli flet për gjendjen shëndetësore të Isa Mustafës Haxhi Avdyli i LDK-së, në Interaktiv të KTV-së foli edhe për gjendjen shëndetësore të kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.

Vrapimi në studio, frymëzim nga kryeministri Ramush Haradinaj (VIDEO)

Alb Portali - 18.01.2018

Loading... Stafi i emisionit “Ora 7” të Klan Kosovës duket se është frymëzuar nga një veprim që bëri dje kryeministri, Ramush Haradinaj në afërsi të objektit të Qeverisë.

Vrasja e Ivanoviç/ Përfshirja e Serbisë në hetime, vjen reagimi i Haradinajt

Java News - 18.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk ka pranuar ndonjë kërkesë të Serbisë për t’u involvuar në hetimet për vrasjen e Oliver Ivanovic, derisa ka komentuar edhe adresimin e ...

Haradinaj: Duhet të bëhemi bashkë, për ta përmirësuar jetën e fëmijëve tanë

Kosova Live - 18.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në lansimin e Indeksit Kombëtar për Mbrojtjen e Fëmijës 2.0, organizuar nga Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve-KOMF.

Haradinaj: Përulemi para gjithë të rënëve për liri

Zhurnal - 17.01.2018

Haradinaj: Përulemi para gjithë të rënëve për liri Prishtinë, 17 janar - Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri, Ramush Haradinaj, i ...

Haradinaj e Veseli, homazhe te shtatorja e Skënderbeut

Lajmi.net - 17.01.2018

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe Kryetari i ...

Lola dhe Daut Haradinaj pozojnë si një çift shumë i dashuruar

Zhurnal - 17.01.2018

Lola dhe Daut Haradinaj pozojnë si një çift shumë i dashuruar Deputeti i njohur nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj jo shpesh herë është bërë temë e mediave rozë.

Haradinaj: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

Lajm - 17.01.2018

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe kryetari i ...

Ramushi vrapon drejt Qeverisë, çka e gjeti!(VIDEO)

Ina - 17.01.2018

Kryeministrin Ramush Haradinaj jemi mësuar ta shohim duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë. Por këtë zanat ai nuk e harron as kur është në vendin e punës.

Haradinaj para shtatores së Skënderbeut: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

Almakos - 17.01.2018

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe Kryetari i Kuvendit, Kadri ...

Kryeministri Haradinaj vrapon në shesh – VIDEO

Shqipmedia - 17.01.2018

Kryeministrin Ramush Haradinaj shpesh është fotografuar duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë. Por vrapimin nuk e ka harruar as kur është në vendin e punës.

Haradinaj: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

Telegrafi - 17.01.2018

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe kryetari i ...

Lola Haradinaj befason pa grim, nuk njihet!

Gazeta Express - 17.01.2018

Kryesisht emri i saj përmendet për pamjen mahnitëse që ...

Ooops – Haradinaj vrapon në shesh

Koha.net - 17.01.2018

Kryeministrin Ramush Haradinaj shpesh është fotografuar duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë. Por vrapimin nuk e ka harruar as kur është në vendin e punës.

Haradinaj para shtatores së Skënderbeut: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

Koha.net - 17.01.2018

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe Kryetari i Kuvendit, Kadri ...

Pse vrapoi Haradinaj sot në shesh? Tregon kabineti i Kryeministrit

Gazeta Express - 17.01.2018

Një video, në të cilën kryeministri Ramush Haradinaj sot vraponte drejt zyrave të Qeverisë, pasi bëri një fotografi me disa nxënës para shtatores së heroit Gjergj Kastrioti - Skënderbeu, shkaktoi ...

Vrapimi i Haradinajt

Koha.net - 17.01.2018

Pas homazheve kryeministri Haradinaj është nisur drejt ndërtesës së Kuvendit me vrap. Kjo ka shtyrë edhe përcjellësit e tij të vrapojnë pas tij. Zëdhënësja e kabinetit të tij Donjeta Gashi i ka thënë ...

Haradinaj: Është kërcënim dhe rrezik për Kosovën armatosja e Serbisë me raketa

Alb Portali - 17.01.2018

Loading... Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, se është kërcënim dhe rrezik për Kosovën armatosja e Serbisë me raketa.

VIDEO: Haradinaj i habit të gjithë, nis të vrapojë në mes të sheshit

Gazeta Tema - 17.01.2018

Ramush Haradinaj ka treguar edhe një herë se ka një formë të mirë fizike dhe këtë e ka treguar më së miri duke vrapuar në sheshin e Prishtinës. Pas homazheve para shtatores së Skënderbeut në 550 ...

Pse vrapoi Haradinaj?! (VIDEO)

Alb Portali - 17.01.2018

Një video në të cilën kryeministri Ramush Haradinaj sot vraponte drejt zyrave të Qeverisë pasi bëri një fotografi me disa nxënës para bustit të shtatores së heroit Gjergj Kastrioti -Skënderbeu, bëri ...

Kryeministri Haradinaj: Me pietet përulemi para gjithë të rënëve për liri

Kosova Live - 17.01.2018

Në kuadër të organizimeve të Vitit Mbarëkombëtar të Skënderbeut, në 550-vjetorin e vdekjes, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kabineti qeveritar dhe Kryetari i ...

Pse vrapoi Haradinaj sot në shesh? Tregon kabineti i Kryeministrit

Antpress - 17.01.2018

Një video, në të cilën kryeministri Ramush Haradinaj sot vraponte drejt zyrave të Qeverisë, pasi bëri një fotografi me disa nxënës para shtatores së heroit Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, shkaktoi ...

Fillon mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, pas vrasjes së Ivanoviqit

Lajmi.net - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Mbledhja ka filluar.

Haradinaj: Vrasja e Ivanoviqit të mos shfrytëzohet për qëllime të politikës ditore

Almakos - 16.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se vrasja e Oliver Ivanoviqit në rrethana të pasqaruara dhe motive të panjohura, është akt kriminal dhe i dënueshëm.

Sot mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Kosovës

Portalb - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, transmeton REL. “Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për ...

Lola dhe Daut Haradinaj pozojnë të dashuruar dhe me shumë stil

Lajmi.net - 16.01.2018

Deputeti i njohur nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj jo shpesh herë është bërë temë e mediave rozë. Bashkëshortja e tij, Lola Haradinaj, është ajo e cila herë pas here flitet në media për dukjen e ...

Haradinaj dënon sulmin me armë ndaj pjesëtarëve të Policisë

Zhurnal - 16.01.2018

Haradinaj dënon sulmin me armë ndaj pjesëtarëve të Policisë Prishtinë, 16 janar - Haradinaj inkurajon zyrtarët policorë që të mos ndalen në kryerjen e detyrave të tyre Kryeministri i Republikës së ...

Sot mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Kosovës

Evropaelire - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. "Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për gjendjen e ...

Haradinaj reagon ndaj sulmit

Albeu.com - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj , thotë se sulmi i djeshëm në Gjakovë ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës , të angazhuar me përkushtim në implementimin e planit operativ “Stop Drogës në ...

Haradinaj thërret qeverinë pas vrasjes së Ivanoviç

Albeu.com - 16.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj , në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot për në ora 18:00, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare .

Haradinaj kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit: Nëse ka nevojë e ftojmë edhe FBI-në

Almakos - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se dënon vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër makabre të mos përdoret nga askush për agjenda të ndryshme politike nga kushdo ...

Sulmi i djeshëm në Gjakovë ndaj pjesëtarëve të Policisë, reagon Haradinaj

Lajmi.net - 16.01.2018

Lidhur më sulmin e djeshëm në Gjakovë ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, ka reaguar kryeministri Ramush Haradinaj. I ka inkurajuar ata të mos zmbrapsen.

Haradinaj: Vrasja e Ivanoviqit të mos përdoret për politikë ditore

Portalb - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se v rasja e sotme e politikanit serb, Oliver Ivanoviq në Kosovë nuk duhet të bllokojë proceset e normalizimit të marrëdhënieve mes dy shteteve.

Kryeministri Haradinaj mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Lajmi.net - 16.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot për në ora 18:00, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Haradinaj reagon për vrasjen e Ivanoviqit, sulmon Serbinë

Albeu.com - 16.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dënuar vrasjen e politikanit Oliver Ivanoviq sot në Veri të Mitrovicës, ndërsa thotë se autoritetet kosovare do të bëjnë çfarë kanë në dorë për zbardhjen e kësaj ...

Ja ku po e kalon kohën gruaja e kryeministrit

Zhurnal - 16.01.2018

Ja ku po e kalon kohën gruaja e kryeministrit Zonja Haradinaj është tip sportiv e cila i kushton një pjesë të rëndësishme edhe palestrës Përveç që është çdo ditë pjesë e mediave për lajme të ...

Këshilli i Sigurisë i Kosovës mblidhet pas vrasjes së Oliver Ivanoviç

SOT - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur sot në orën 18:00 mbledhjen e Këshillit të Sigurisë, për të diskutuar për situatën e përgjithshme të sigurisë në vend pas vrasjes së Oliver ...

​Vrasja e Ivanoviqit, Haradinaj: Për hetim mund të ftohet edhe FBI-ja

Alsat - 16.01.2018

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, ka deklaruar se policia ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit në Mitrovicën ...

Haradinaj: Dialogu aktual me Serbinë është i konsumuar

Almakos - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se pala kosovare është e habitur me vendimin e palës serbe për ndërprerjen e dialogut në Bruksel, pas vrasjes së Oliver Ivanoviq, ndonëse e pranoi ...

Lola dhe Daut Haradinaj pozojnë të dashuruar dhe me shumë stil (Foto)

Almakos - 16.01.2018

Deputeti i njohur nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj jo shpesh herë është bërë temë e mediave rozë. Bashkëshortja e tij, Lola Haradinaj, është ajo e cila herë pas here flitet në media për dukjen e ...

Haradinaj pas mbledhjes së KSB-së: Vrasja e Ivanoviqit, rezultat i involvimeve nga jashtë

Lajmi.net - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare ka thënë se kjo mbledhje është thirr pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit sot në veri të Mitrovicës.

Pas vrasjes së Ivanoviqit, Haradinaj mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Zhurnal - 16.01.2018

Pas vrasjes së Ivanoviqit, Haradinaj mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë ...

Vrasja e politikanit serb në Mitrovicë, mblidhet sot Këshilli i Sigurisë Kombëtare të Kosovës

BalkanWeb - 16.01.2018

PRISHTINE- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. “Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për ...

Haradinaj reagon për sulmin ndaj dy pjesëtarëve të Policisë në Gjakovë: Kjo nuk do t’i ndalojë ata

Telegrafi - 16.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se sulmet ndaj zyrtarëve policiorë, nuk do ti pengojnë ata në kryerjen e detyrës së tyre. Lexo po ashtu: Sulmohen me armë zjarri zyrtarët policorë në ...

Haradinaj: Për hetimet e vrasjes së Ivanoviqit mund të ftohet edhe FBI-a

Koha.net - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë Policia e Kosovës ka marrëdhënie të mira me institucionet simotra dhe për hetime mund të ftojnë edhe FBI-në dhe se nuk i mirëpresin deklarimet e ...

Haradinaj: Vrasja e Ivanoviqit të mos shfrytëzohet për qëllime të politikës ditore

Telegrafi - 16.01.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se vrasja e Oliver Ivanoviqit në rrethana të pasqaruara dhe motive të panjohura, është akt kriminal dhe i dënueshëm.

Lola dhe Daut Haradinaj pozojnë të dashuruar dhe me shumë stil (Foto)

Telegrafi - 16.01.2018

Deputeti i njohur nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj jo shpesh herë është bërë temë e mediave rozë. Bashkëshortja e tij, Lola Haradinaj, është ajo e cila herë pas here flitet në media për dukjen e ...

Haradinaj për vrasjen e Ivanoviqit: Serbia të mos e përdorë për bllokimin e bisedimeve

Gazeta Express - 16.01.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dënuar vrasjen e politikanit Oliver Ivanoviq sot në Veri të Mitrovicës, ndërsa thotë se autoritetet kosovare do të bëjnë çfarë kanë në dorë për zbardhjen e kësaj ...

Haradinaj fton mbledhjen e Këshillit të Sigurisë pas vrasjes së Ivanoviqit

Koha.net - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur sot në ora 18:00 mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. “Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të diskutojë për gjendjen e përgjithshme të ...

Haradinaj: FBI mund të ftohet për hetimin e vrasjes së Ivanoviqit

Gazeta Express - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar tendencat për të shfrytëzuar politikisht rastin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, që ndodhi mëngjesin e sotëm në veri të ...

Vrasja e Ivanoviç, Haradinaj: Ftojmë FBI të hetojë për ngjarjen

BalkanWeb - 16.01.2018

PRISHTINE – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç, ndërsa i bëri thirrje FBI-së që të hetojë për ngjarjen.

Haradinaj kërkon zbardhjen e vrasjes së Ivanoviqit: Nëse ka nevojë e ftojmë edhe FBI-në

Telegrafi - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se dënon vrasjen e Oliver Ivanoviqit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër makabre të mos përdoret nga askush për agjenda të ndryshme politike nga kushdo ...

Haradinaj: Lajm kërcënues dhe i rrezikshëm për Kosovën armatosja e Serbisë me raketa

Koha.net - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në konferencën për media pas takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, e ka quajtur lajm kërcënues dhe të rrezikshëm për Kosovën armatosjen e Serbisë me ...

Haradinaj: Dialogu aktual është konsumuar

Koha.net - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se pala kosovare është e habitur me vendimin e palës serbe për ndërprerjen e dialogut në Bruksel, pas vrasjes së Oliver Ivanoviq, ndonëse e pranoi se ...

Haradinaj: Nëse duhet do të ftojmë FBI-në për të hetuar vrasjen e Oliver Ivanoviçit

VOA - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se institucionet e vendit janë të përkushtuara për ndriçimin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviç, ndërsa e dënoi siç tha çdo tendencë që të ...

Sot mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare i Kosovës

Alb Portali - 16.01.2018

Loading... Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thirrur për sot në orën 18:00 mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare, transmeton REL.

Atentati ndaj Ivanoviç, Haradinaj mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Java News - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në bazë të kompetencave Kushtetuese dhe ligjore, ka thirrur sot për në orën 18:00, mbledhjen e rregullt të Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Vrasja e Ivanoviç, reagon Haradinaj: Të mos shfrytëzohet për qëllime të politikës ditore

Gazeta Tema - 16.01.2018

Vrasja e liderit serb Oliver Ivanoviç në Mitrovicë ka trazuar marrëdhëniet e brishta mes Kosovës dhe Serbisë. Kreu i delegacionit serb në dialogun dypalësh në Bruksel, Marko Djuriç njoftoi tërheqjen ...

Haradinaj: Vrasja e Ivanoviqit të mos shfrytëzohet për qëllime të politikës ditore

Alb Portali - 16.01.2018

Haradinaj: Vrasja e Ivanoviqit të mos shfrytëzohet për qëllime të politikës ditore Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se vrasja e Oliver Ivanoviqit në rrethana të pasqaruara dhe motive ...

Vrasja e politikanit serb, Haradinaj: Për hetimet mund të ftojmë edhe FBI-në

Java News - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviç, ndërsa i bëri thirrje FBI-së që të hetojë për ngjarjen.

Vrasja e Ivanoviç, Haradinaj: Për hetimet mund të ftojmë edhe FBI

Durres Lajm - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar vrasjen e Oliver Ivanoviçit dhe ka bërë thirrje që kjo vepër të mos përdoret nga askush për axhenda të ndryshme politike nga kushdo qoftë.

Vrasja e Ivanoviç, Haradinaj: Për hetimet mund të ftojmë edhe FBI

Flaka - 16.01.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dënoi vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç. Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të Sigurisë të Kosovës, i shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i ...

Haradinaj dënon sulmin me armë zjarri ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës

Kosova Live - 16.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, dënon sulmin me armë zjarri ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, gjatë operacionit në implementim të planit operativ “Stop drogës në ...

Haradinaj: Rruga e lirisë nuk ka qenë e lehtë

Almakos - 15.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot vuri kurora lulesh në Kompleksin Memorial dhe mori pjesë në Akademinë Përkujtimore që u organizua nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, ...

Haradinaj, njeriu i vendimeve të mëdha

Lajmi.net - 15.01.2018

Skeptikët dhe kundërshatrët politik, kanë nisë të zgjohen dhe të shohin se kryeministri Ramush Haradinaj në fushë të ekonomisë, bizneseve dhe mirëqenies sociale po dëshmon lidership të vërtetë, ...

Haradinaj: Rruga e lirisë nuk ka qenë e lehtë

Telegrafi - 15.01.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot vuri kurora lulesh në Kompleksin Memorial dhe mori pjesë në Akademinë Përkujtimore që u organizua nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, ...

Kryeministri Haradinaj: Rruga e lirisë nuk ka qenë e lehtë

Kosova Live - 15.01.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot vuri kurora lulesh në Kompleksin Memorial dhe mori pjesë në Akademinë Përkujtimore që u organizua nën patronatin e Presidentit të ...