TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veliaj në Dajt: Do të fitojmë si kombëtarja ndaj Francës

Albeu.com - 14.06.2015

Në fushatën mbyllëse që kandidati i ASHE për Tiranën, Erjon Veliaj bëri në komunën e Dajtit deklaroi se, ashtu si kombëtarja fitoi ndaj Francës falë lojës në ekip, ashtu edhe skuadra e tij do të ...

Veliaj me drejtuesit e klubit Tirana

LajmiFundit - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Veliaj: Do të mbështesim Tiranën dhe klubet e tjera

Albeu.com - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj , merr mbështetjen e klubit të futbollit “ Tirana ”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Veliaj: Mbështetje për futbollin. Një stadium i ri për KF Tiranën, jashtë kryeqytetit

Top Channel - 14.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga administratori i Futboll Klub Tiranës, Refik Halili, dhe nga futbollistë të këtij klubi, ka inspektuar nga afër punimet ...

Veliaj me drejtuesit e klubit "Tirana": I përkushtuar për bashkëpunim, bashkia është bërë shumë e madhe, do ...

SOT - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Veliaj: Një stadium i ri për KF Tiranën

ikub - 14.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga administratori i Futboll Klub Tiranës, Refik Halili, dhe nga futbollistë të këtij klubi, ka inspektuar nga afër punimet ...

Veliaj, me banorët e Dajtit: 7 ditë nga drejtimi i duhur

Top Channel - 14.06.2015

Dajti ka qenë ndalesa e radhës e mitingjeve përmbyllëse të kandidatit të mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion ...

Veliaj, në Farkë: Fushata jonë, me plane dhe zgjidhje konkrete

Top Channel - 14.06.2015

Pasditen e së dielës, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, mbylli fushatën në zonën e Farkës, nga ku u shpreh se njerëzit duan zgjidhje konkrete për problemet e ...

Veliaj: ASHE, koalicion i emancipuar

ikub - 14.06.2015

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane, Erion Veliaj zhvilloi në Farkë takimin e tij të rradhës elektoral. Gjatë fjalës së tij përpara banorëve që kishin ardhur edhe nga komuna si ajo e ...

Veliaj nga Farka premton barazi për banorët: Fushata jonë fituese, jo se jemi shumë, por kemi ide më të mira

SOT - 14.06.2015

Kandidati i ASHE për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim elektoral në Farkë, nga ku ka premtuar për banorët, një trajtim të barabartë, duke thënë se kjo qeveri nuk do t'i ndajë ...

Veliaj në Kashar: Kemi 24 arsye për të fituar, na duhet ekipi i Edi Ramës në të gjithë territorin

SOT - 14.06.2015

Kandidati i mazhorancës për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, vazhdoi deri në orët e mbrëmjes së sotme fushatën e tij elektorale, ku pas inspektimit të punimeve në stadiumin “Selman Stërmasi” dhe pas ...

Takimet përmbyllëse në Kashar dhe në Farkë, Veliaj: Votë për drejtimin e duhur

Top Channel - 14.06.2015

Kur mbeten pak më shumë se 160 orë nga hapja e qendrave të votimit, nga Farka, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e kryeqytetit, Erion Veliaj, ripërsëriti thirrjen drejtuar qytetarëve për të dalë ...

Veliaj me drejtuesit e klubit “Tirana”

ABC News - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Veliaj me drejtuesit e klubit “Tirana”: Mbështetje të plotë për ju pas 21 qershorit

BalkanWeb - 14.06.2015

TIRANE – Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, ...

Veliaj me klubin “Tirana”: Pas 21 qershorit, mbështetje të plotë nga bashkia

Botasot - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Veliaj: Stadiumi “Selman Stermasi” do i kthehet klubit “Tirana”

Ora news - 14.06.2015

Nga stadiumi “Selman Stërmasi” nuk do të shkëputet asnjë hapësirë për tia dhënë subjekeve të ndryshme për pakingje apo ndërtime”- kandidatit i majtë për bashkinë e Tiranës Erion Veliaj ka bindur ...

Veliaj i premton mbështetje të plotë “Tironës”

Mapo - 14.06.2015

Veliaj i premton mbështetje të plotë “Tironës” Postuar më: 14 Qershor 2015 15:58 Kandidati i ASHE-së për Tiranën Erion Veliaj ka zhvilluar një takim sot me futbollistë dhe drejtues të KF Tiranës.

Veliaj i premton mbështetje të plotë “Tironës”

Botasot - 14.06.2015

Kandidati i ASHE-së për Tiranën Erion Veliaj ka zhvilluar një takim sot me futbollistë dhe drejtues të KF Tiranës. Më këtë rast Veliaj u shpreh se pas 21/6, Bashkia e Tiranës do t’i kushtojë ...

Veliaj në Farkë: Fushata jonë fituese. Vota, fuqia e çdo qytetari për të bërë ndryshimin në Tiranë

BalkanWeb - 14.06.2015

TIRANË – Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane, Erion Veliaj ka zhvilluar një takim elektoral në Farkë, ku ka bërë thirrje për të votuar, pasi sipas tij edhe një votë mund të sjellë ndryshime.

Veliaj në Farkë e Kashar kërkon votën për projektin e tij

Ora news - 14.06.2015

Kandidati i koalicionit qeverises per Tiranen Erjon Veliaj permbylli fushaten ne dy komuna qe rrethojne kryeqytetin ne Kashar dhe Farke. Ai u kerkoi banoreve te ketyre zonave te votojne projektin e ...

Imami i xhamisë në krah të Veliajt: Ky do të bëhet kryetar i PS (video)

Botasot - 14.06.2015

Feja nuk ishte përfshirë deri tani në fushatën elektorale. Edhe ajo që nuk kishte ndodhur deri tani, ndodhi këtë të diel. Pasi nuk ka mbetur më parti, shoqatë apo rrymë pa përfshirë në koalicionin e ...

Veliaj në Kashar: Ka ardhur koha që Bashkia e Tiranës tu kthehet qytetarëve

BalkanWeb - 14.06.2015

TIRANË- Erion Veliaj, kandidati i majtë për kryetar të Bashkisë së Tiranës ka vijuar takimet e tij elektorale në zonën e Kasharit, nga ku ka premtuar më shumë shërbim ndaj fshatit dhe qytetarëve pa ...

Veliaj në Dajt: Do të shërbej pa dallime politike

Java News - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka mbyllur mbrëmë fushatën e tij në zonën e Dajtit. Në mitingun e zhvilluar me qytetarët e Dajtit, Veliaj u zotua se do të shërbejë 24 orë në 7 ...

Veliaj me drejtuesit e klubit Tirana: Pas 21 qershorit, mbështetje të plotë klubit nga Bashkia

Gazeta Tema - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Veliaj: Pas 21 qershorit, mbështetje të plotë për FK Tirana nga Bashkia

Java News - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Veliaj me drejtuesit e klubit “Tirana”: Pas 21 qershorit, mbështetje të plotë klubit nga Bashkia e Tiranës

Gazeta Dita - 14.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, merr mbështetjen e klubit të futbollit “Tirana”. Në takimin e zhvilluar me krerët e klubit bardheblu, presidentin Refik Halili, Drejtorin e ...

Halili: Tirana s'ka marrë mbështetje Veliaj: Pas 21 qershorit, prioritet

Shqiptarja - 14.06.2015

“Gjatë sezonit që sapo u mbyll ekipi i Tiranës, nuk ka marrë asnjë mbështetje nga Bashkia e Tiranës.” Kështu është shprehur presidenti i këtij ekipi, Refik Halili gjatë një takimi me kandidatin për ...

Stadium i ri për Tiranën

Vision Plus - 14.06.2015

Stadiumi i klubit “Tirana” nuk do të ketë më nevojë që të rikonstruktohet pasi do të ndërtohet një i ri. Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj e ka bërë këtë premtim gjatë një ...

Erion Veliaj në Farkë: Vota e 21 qershorit do të bëjë diferencën

Gazeta Dita - 14.06.2015

Nga Farka, kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka kërkuar që qytetarët të votojnë masivisht në 21 qershor. Veliaj ka kërkuar që asnjë mos ngelet pa votuar sepse një votë e bën ...

Premtimi më i fundit, Erion Veliaj: “Stadiumi i ri kombëtar do të jetë jashtë Tiranës”. Po me “Qemal Stafën” ç’do të ...

Respublica - 14.06.2015

Edhe sot është bërë një premtim. Jo i vogël natyrisht. Kandidatini mazhorancësnë Tiranë, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim me drejtuesit të klubit të futbollit “Tirana”, 34% të aksioneve të të ...

Imami i xhamisë dhe anëtar i FRD-së i uron Erjon Veliajt jo vetëm suksese në Bashki, por edhe si kryetar i ardhshëm i ...

Respublica - 14.06.2015

Fushata elektorale është nxehur aq shumë sa ka futur në vorbullën e saj të gjithë, pa dallim “feje, krahine dhe ideje”. Këtë e konfirmoi së fundi dhe një imam xhamie i quajtur Naim Leci, i cili gjatë ...

Veliaj: Programi ynë specifik për çdo zonë

Gazeta Dita - 14.06.2015

Erion Veliaj, kandidati i mazhorancës për bashkinë e Tiranës, ka vazhduar deri në orët e vona të mbrëmjes fushatën e tij elektorale. Kashari ka qenë stacioni i fundit, nga ku ka premtuar më shumë ...

Rama: Sulmet ndaj gruas së Veliajt, faqja e zezë e një partie të dëshpëruar

Albeu.com - 13.06.2015

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat që Partia Demokratike ngriti ndaj bashkëshortes së kandidatit të mazhorancës për Bashkinë e Tiranës,Erion Veliaj, për përfshirjen e saj në aferat ...

Rama: Sulmet ndaj gruas së Veliajt nga një parti që po ha përditë vetveten!

LajmiFundit - 13.06.2015

Kryeministri Edi Rama ka reaguar publikisht për ato që i cilëson sulme që opozita po i bën gruas së kandidatit të Partisë Socialiste për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj.

Akuzat e PD, Rama: Sulmet ndaj gruas së Veliajt, faqja e zezë e një partie të dëshpëruar

SOT - 13.06.2015

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar ndaj që Partia Demokratike ngriti ndaj bashkëshortes së kandidatit të majtë për Tiranën, Erion Veliaj, për përfshirjen e saj në aferat e pastrimit të parave të ...

Ruçi: Veliajn e mbështet gjithë PS, Kosova ndodhet në ndërmarrjen e gabuar

Albeu.com - 13.06.2015

Teksa ka analizuar deri në detaj punën e Veliaj dhe Kosovës, Gramoz Ruçi nuk nguron që të japë edhe ai vlerësimin e tij mbi këta dy kandidatë, ndërsa një vlerësim i veçantë ka ardhur për kahun e tij.

Ruçi: kam konsiderata për Halim Kosovën, por…

Zhurnal - 13.06.2015

Tiranë, 13 qershor- Kreu i grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruçi, në një intervistë të shkurtër për Shqiptarja.com, shpreh konsiderata të larta për Erion Veliajn.

Veliaj në Dajt: Jo kryetar bashkie që fle. Tirana do punë

ikub - 13.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës ka zhvilluar sot një takim me banorët e zonës së Dajtit. Veliaj në fjalën e tij theksoi se ka ardhur koha që kryeqyteti të kthehet në punë.

Zgjedhjet, Veliaj u thotë fjalët e fundit banorëve në Qesarakë: Tirana u trajtua e u vodh si plaçkë, ta zgjojmë e ta ...

SOT - 13.06.2015

Kandidati i ASHE për Tiranën, Erion Veliaj, ka zhvilluar sot një takim përmbyllës me banorët në Qesarakë. Duke e quajtur bashkinë një plaçkë tregu, Veliaj është shprehur se ka ardhur koha që ...

Rama: Sulmet ndaj gruas së Veliajt, turp e faqja e zezë

Mapo - 13.06.2015

Rama: Sulmet ndaj gruas së Veliajt, turp e faqja e zezë Postuar më: 12 Qershor 2015 22:32 Kryeministri Edi Rama reagoi pas deklaratave te PD ne lidhje me gruan e Erion Veliajt, Ajola Xoxa.

Ruçi: Kam konsiderata për Kosovën, por…

Mapo - 13.06.2015

Ruçi: Kam konsiderata për Kosovën, por… Postuar më: 13 Qershor 2015 09:50 Kreu i grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruçi, në një intervistë të shkurtër për Shqiptarja.com, shpreh konsiderata të larta ...

Ruçi: Kam konsiderata për Kosovën, por

Botasot - 13.06.2015

Kreu i grupit parlamentar të PS, Gramoz Ruçi, në një intervistë të shkurtër për Shqiptarja.com, shpreh konsiderata të larta për Erion Veliajn. Ruçi thotë se ka mbetur i surprizuar nga programi i ...

Veliaj në Dajt: Nuk duam punonjës që gërhasin, ta kthejmë Tiranën në punë

BalkanWeb - 13.06.2015

TIRANË- Kandidati i ASHE-së për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi sot nj takim elektoral me banorët e Dajtit. Ai theksoi se ka ardhur koha që kryeqyteti të kthehet në punë.

Veliaj: Me frymën e punës në ekip do të fitojmë si kombëtarja ndaj Francës

Ora news - 13.06.2015

Kandidati i ASHE për Tiranën Erjon Veliaj mbylli fushatën në komunën e Dajtit me një miting në Qesarakë. Veliaj tha se ashtu si kombëtarja që fitoi ndaj Francës falë lojës në ekip, ashtu edhe skuadra ...

Veliaj në Qesarakë: Është koha ta çojmë Tiranën në drejtimin e duhur

BalkanWeb - 13.06.2015

TIRANE- Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Tiranës , Erion Veliaj zhvilloi një takim me banorë të komunës Qesarakë. “Tirana nuk do një kryetar e një bashki që flenë gjumë, ...

Ruçi: Veliajn e mbështet gjithë PS, më surprizoi me programin

Shqiptarja - 13.06.2015

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi e konsideron kandidatin e mazhorancës për Tiranën si një krenari e socialistëve. Në një intervistë për “Shqiptarja.com” ai thotë se Veliaj ka ...

Rama: Sulmet e PD ndaj gruas së Erion Veliajt, faqja e zezë e një partie të dëshpëruar

Gazeta Tema - 13.06.2015

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të shpeshta të Partisë Demokratike ndaj gruas së Erion Veliajt, Ajola Xoxa. Rama thotë se këto sulme janë faqja e zezë e një partie të dëshpëruar, që nuk ...

Ruçi: Veliaj me vizion për Tiranën, ka mbështetjen e gjithë socialistëve

Java News - 13.06.2015

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, ka vlerësuar në një intervistë për “Shqiptarja.com” se kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, si njeriu me vizionin ...

Ruçi: “Veliaj me vizion për Tiranën, ka mbështetjen e gjithë socialistëve

Gazeta Tema - 13.06.2015

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, ka vlerësuar në një intervistë për “Shqiptarja.com” se kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, si njeriu me vizionin ...

Ruçi: Veliaj me vizion për Tiranën, ka mbështetjen e gjithë socialistëve

Gazeta Dita - 13.06.2015

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, ka vlerësuar në një intervistë për “Shqiptarja.com” se kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, si njeriu me vizionin ...

Veliaj takon kryebashkiakun e Berlinit: Vendosëm urat e bashkëpunimit pas 21 qershorit

Top Channel - 12.06.2015

Vendosja e urave të bashkëpunimit mes Bashkisë së Berlinit dhe Bashkisë së Tiranës pas datës 21 qershor ka qenë kryefjala e takimit, që Erion Veliaj, kandidat i mazhorancës për kryeqytetin, ka ...

Veliaj takon kryebashkiakun e Berlinit: Bashkëpunim i ngushtë

ikub - 12.06.2015

Burime nga zyra e kandidatit të ASHE-së për Baskinë e Tiranës, Erion Veliaj, bëjnë me dije se ky i fundit ndodhet në Berlin, ku ka takuar Kryetarin e Bashkisë Michael Muller.

Gjermani, Veliaj takon kryebashkiakun Muller: Bashkëpunim i ngushtë me bashkinë e Berlinit

SOT - 12.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, nuk është parë sot në aktivitete elektorale, pasi ndodhet në Berlin ku ka zhvilluar një takim me kryebashkiakun Michael Muller.

Rama: Sulmet ndaj gruas se Erion Veliajt, faqja e zezë e një partie të dëshpëruar

Top Channel - 12.06.2015

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në profilin e tij në “Facebook” ndaj akuzave të ditëve të fundit të ngritura nga Partia Demokratike ndaj bashkëshortes së ...

Veliaj mbyll fushatën në njësitë 3, 4 dhe 8, thirrje për të votuar masivisht

Ora news - 12.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka mbyllur fushatën elektorale me banorë të njësisë numër 3, 4 edhe 8, ku u ka bërë thirrje të votojnë masivisht me 21 qershor për ta rikthyer ...

Erjon Veliaj takon kryetarin e Bashkisë së Berlinit, Michael Muller

ABC News - 12.06.2015

Erion Veliaj, kandidat i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Bashkisë së Berlinit, Michael Muller, nga i cili ka marrë edhe mbështetjen për të nisur një ...

Veliaj takohet me kryebashkiakun e Berlinit: Bashkëpunim i ngushtë

Ora news - 12.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, nuk është parë sot në aktivitete elektorale, pasi sipas burimeve të zyrës së tij ai ndodhet në Berlin ku ka zhvilluar një takim me ...

Veliaj: Bashkëpunim të ngushtë me Berlinin

Botasot - 12.06.2015

Erion Veliaj, kandidat i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Bashkisë së Berlinit, Michael Muller, nga i cili ka marrë edhe mbështetjen për të nisur ...

Veliaj takon kryebashkiakun e Berlinit: Bashkëpunim të ngushtë edhe në Bashkinë e Tiranës

Mapo - 12.06.2015

Veliaj takon kryebashkiakun e Berlinit: Bashkëpunim të ngushtë edhe në Bashkinë e Tiranës Postuar më: 12 Qershor 2015 20:55 Kandidati i ASHe për Bashkinë e Tiranës “ka braktisur” sot fushatën për t’u ...

Rama: Sulmet ndaj gruas së Veliajt faqja e zezë e një partie të dëshpëruar

BalkanWeb - 12.06.2015

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbrëmjen se sotme lidhur me sulmet që Partia Demokratike i ka bërë ditët e fundit gruas së kandidatit të ASHE-së për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj.

Rama: Sulmet ndaj gruas së Veliajt, faqja e zezë

Botasot - 12.06.2015

Kryeministri Edi Rama reagoi pas deklaratave te PD ne lidhje me gruan e Erion Veliajt, Ajola Xoxa. “Sulmet e Shqupit ndaj gruas se Erion Veliajt jane faqja e zezë e nje partie te deshperuar pa ide ...

Borxhet ndaj biznesit, Veliaj: Plan   emergjence në 300 ditët e para

Shqiptarja - 12.06.2015

TIRANE- Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erjon Veliaj, paralajmëroi dje planin e masave që do të ndërmarrë për kthimin e borxheve ndaj biznesit, tw akumuluara nw katwr vitet e mandatit ...

Veliaj takohet me kryebashkiakun e Berlinit: Bashkëpunim i ngushtë me gjermanët, edhe në Bashkinë e Tiranës

Gazeta Dita - 12.06.2015

Flamuri shqiptar është ngritur sot në Bashkinë e Berlinit. Erion Veliaj, kandidat i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Bashkisë së Berlinit, ...

Veliaj takohet me kryebashkiakun e Berlinit: Bashkëpunim i ngushtë me gjermanët, edhe në Bashkinë e Tiranës

Gazeta Tema - 12.06.2015

Flamuri shqiptar është ngritur sot në Bashkinë e Berlinit. Erion Veliaj, kandidat i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Bashkisë së Berlinit, ...

Erion Veliaj me kryebashkiakun e Berlinit: Bashkëpunim me gjermanët

Shqiptarja - 12.06.2015

Erion Veliaj, kandidat i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, zhvilloi sot një takim me kryetarin e Bashkisë së Berlinit, Michael Muller, nga i cili mori mbështetjen për të nisur një ...

Veliaj takohet me kryebashkiakun e Berlinit

Java News - 12.06.2015

Erion Veliaj, kandidat i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Bashkisë së Berlinit, Michael Muller, nga i cili ka marrë edhe mbështetjen për të nisur një ...

Akuzat për bashkëshorten e Veliaj, Rama: Faqja e zezë e PD

Java News - 12.06.2015

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për bashkëshorten e kandidatit të mazhorancës për Bashkinë e Tiranës. Në rrjetin social Facebook, Rama shkruan se sulmet nga ...

Veliaj nis turin e takimeve përmbyllëse, takon banorët e njësive 1 dhe 2

Top Channel - 11.06.2015

Pas dëgjesave në të 24 njësitë e reja të Bashkisë së Tiranës dhe pas prezantimit të programeve konkrete për secilën prej tyre, tashmë Erion Veliaj ka nisur turin përmbyllës të takimeve ...

Veliaj nis turin e takimeve përmbyllëse, takon banorët e njësive 1 dhe 2

Zhurnal - 11.06.2015

Pas dëgjesave në të 24 njësitë e reja të Bashkisë së Tiranës dhe pas prezantimit të programeve konkrete për secilën prej tyre, tashmë Erion Veliaj ka nisur turin përmbyllës të takimeve elektorale.

Gara për Tiranën, Veliaj tryezë me biznesin: 3 terminale transporti, partneritet me biznesin

SOT - 11.06.2015

Kandidati i majtë për Tiranën Erion Veliaj ditën e sotme ka zhvilluar një tryezë me përfaqësuesit e biznesit. Veliaj gjatë fjalës së tij tha se do të ketë një zyrë kujdesi ndaj klientit.

Veliaj me sipërmarrësit: Audit të punës katërvjeçare të Bashkisë aktuale

ikub - 11.06.2015

Gjatë një takimi me sipërmarrësit Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj është shprehur se në mandatin e tij të parë do të kthejë në normalitet kryeqytetin.

Veliaj me Dhomën e Tregtisë: Partneritet të ri publik-privat

Top Channel - 11.06.2015

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës ftoi në një debat publik kandidatët për kryetar bashkie të kryeqytetit. Por vetëm Erion Veliaj ishte përballë anëtarëve të kesaj dhome.

Albana Vokshi: Veliaj mashtron për të mbuluar aferat e tij

ikub - 11.06.2015

Në deklaratën e saj në seanën plenare të sotme, ajo foli për shkarkimin nga puna të ish-nënpunëses Luiza Gjonaj, e cila nuk pranoi të firmoste tenderin për vëllanë e tij dhe e denoncoi shkeljen e ...

PD: Veliaj gënjeu për të mbuluar korrupsionin, Gjonaj është proceduar për 1 ditë mungesë në punë

SOT - 11.06.2015

Albana Vokshi përmes një deklarate për media theksoi se kandidati ASHE-së për Tiranën Erion Veliaj gënjen vetëm për të mbuluar abuzimete tij dhe korrupsioni që ka përfituar vellai i tij.

Fushata drejt fundit, Veliaj thotë fjalët përmbyllëse në Njësinë 3, 4 dhe 8: Tirana është zonjë, e trajtuan si plaçkë, ...

SOT - 11.06.2015

Kandidati i ASHE për Tiranën, Erion Veliaj, po zhvillon një takim përmbyllës në Njësinë numër 3, 4 dhe 8 në kryeqytet. Veliaj ka thënë fjalët e fundit me këto banorë, duke akuzuar opozitën dhe ...

Takimet përmbyllëse të Veliajt në Njësitë 3, 4 dhe 8: Të fitojmë për ta çuar Tiranën në drejtimin e duhur

Top Channel - 11.06.2015

Me thirrjen për të dalë në votime në datën 21 qershor dhe për të votuar drejtimin e duhur, Erion Veliaj i është drejtuar banorëve të Njësive 3, 4 dhe 8 në kryeqytet, në një takim përmbyllës elektoral ...

Veliaj firmos kontratën sociale me të rinjtë

Botasot - 11.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj u është përgjigjur shqetësimeve të të rinjve të kryeqytetit, të cilat janë të hartuara në një kontratë.

Veliaj u premton të rinjve mundësi punësimi dhe askesin e Kartës së Studentit

Ora news - 11.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj ka zhvilluar një takim me të rinjtë e kryeqytetit, ku fokusi ka qenë kontrata sociale dhe ofrimi i sa më shumë mundësive punësimi për ta.

Tryezë debati me sipërmarrësit, Veliaj: Do anulojmë kontrata e minutës së fundit në bashki, do bëjmë audit

BalkanWeb - 11.06.2015

TIRANE- Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se sapo të marrë në drejtim këtë institucion do të bëjë një audit të detajuar në lidhje me të gjitha veprimet që kanë bërë ...

Veliaj: Nuk kam ambicie partiake

Mapo - 11.06.2015

Veliaj: Nuk kam ambicie partiake Postuar më: 11 Qershor 2015 10:47 Gjatë një takimi me sipërmarrës, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, përsëriti se ai nuk ka ambicie ...

Veliaj: Nuk kam ambicie partiake

Botasot - 11.06.2015

Gjatë një takimi me sipërmarrës, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, përsëriti se ai nuk ka ambicie partiake, por do punojë vetëm për kryeqytetin.

Veliaj: Basha uli vetëm taksën e leshit

Ora news - 11.06.2015

“Debati i biznesit”vendosi kandidatin e majtë të bashkisë së Tiranës përballë përfaqësuesve të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës të cilët ishin të qartë në kërkesat e tyre: Donin një afat ...

Reagon PD, Vokshi: Punonjësja denoncoi skandalin e tenderave, Veliaj e pushoi nga puna, se mbuloi abuzimet e vëllait

BalkanWeb - 11.06.2015

TIRANE- Në një dalje publike para mediave, deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi akuzoi sot kandidatin për kryetar bashkie të Tiranës, Erion Veliajn se ka mbështetur me tendera vëllain e tij ...

Veliaj: S’kam ambicie politike, s’njoh kontratat e minutës së fundit

Ora news - 11.06.2015

Erion Veliaj duket se ka tentuar te shuajë zërat që e lidhin atë si pauses të Edi Ramës në krye të Partisë Sociliste duke u shprehur qartazi se nuk ka ambicje partiake.

Erion Veliaj në bisedë me biznesin

ABC News - 11.06.2015

Me ftesë të Dhomës së Industrisë dhe Tregëtisë kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës tha se nuk besonte se do të ishte i vetëm në debatin për biznesin.

PD: Veliaj gënjeu për shkarkimin e punonjëses Luiza Gjonaj

ABC News - 11.06.2015

Partia Demokratike deklaroi sot se Luiza Gjonaj u shkarkua nga minsitri Veliaj pasi denoncoi se është bërë një tendër i paligjshëm dhe jo se ka munguar 74 ditë, sikundër Veliaj deklaroi të martën ne ...

Veliaj takim elektoral me njësitë 3, 4 dhe 8: Të zgjojmë Tiranën nga gjumi dhe ta ndërtojmë siç duhet

BalkanWeb - 11.06.2015

TIRANE- Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për kryetar Bashkie në Tiranë, ka zhvilluar pasditen e sotme takim elektoral me banorët e njësive 3, 4 dhe 8 në kryeqytet.

Veliaj: Të zgjojmë Tiranën nga gjumi dhe ta ndërtojmë siç duhet

ABC News - 11.06.2015

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për kryetar Bashkie në Tiranë, Erion Veliaj, zhvilloi pasditen e së enjtes takime elektorale me banorët e njësive 3, 4 dhe 8 në kryeqytet.

Veliaj përballë biznesit: Njohim detyrimet e pashlyera, por jo kontratat e minutës së fundit

Gazeta Dita - 11.06.2015

“Debati i biznesit”vendosi kandidatin e majtë të bashkisë së Tiranës përballë përfaqësuesve të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës. Veliaj u pyet se “sa ju duhet kohë të shlyeni detyrimet e ...

Veliaj: Basha po bën kontrata të minutës së fundit, do i anuloj

Shqiptarja - 11.06.2015

TIRANË - “Në 300 ditët e para do të kemi një situatë emergjente për të kthyer normalitetin në kryeqytet”. Kështu ka deklaruar kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane gjatë bashkëbisedimit që ai ...

Veliaj: Basha hoqi vetëm taksën e leshit

Gazeta Tema - 11.06.2015

Kandidati i ASHE për Bashkinë e Tiranës Erjon Veliaj zhvilloi një takim me sipërmarrjen e kryeqytetit, ku theksoi se Bashkia e re do të ketë një fond për nxitjen e punësimit.

Veliaj: Basha hoqi vetëm taksën e leshit! S’kam ambicie partiake

Java News - 11.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi sot një takim me sipërmarrësit. Në fjalën e tij Veliaj tha se në mandatin e tij do ta kthejë kryeqytetin në normalitet, duke ...

Erion Veliaj takim me sipërmarrësit

Vision Plus - 11.06.2015

Aq shume është degraduar Tirana ne këto 4 vjet, sa kandidati i majte e ka quajtur mandatin e parë te tij ne bashki, të domosdoshëm për kthimin e kryeqytetit ne normalitet.

Veliaj: Votë në drejtimin e duhur

Vision Plus - 11.06.2015

Kur duhen edhe 10 dite nga zgjedhjet e 21 qershorit, kandidati i mazhorances për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi takimin përmbyllës ne njësite nr 3, 4 dhe 10 te kryeqytetit.

SHBA bëjnë bashkë kandidatët për Tiranën, Veliaj-Kosova prezantojnë platformat për biznesin

SOT - 10.06.2015

Dhoma Amerikane e Tregtisë ka bërë bashkë në një aktivitet kandidatët për Tiranën, Erjon Veliaj dhe Halim Kosova, të cilët shtrënguan duart me njëri-tjetrin dhe prezantuan platformat për biznesin.

Veliaj në Njësinë nr. 9: Të luftojmë që çdokush të vijë në drejtimin e duhur

ikub - 10.06.2015

I shoqëruar nga deputeti i Partisë Socialiste Sadri Abazi dhe ministri Bledi Çuçi, kandidati i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës takoi një grup të rinjsh, të cilëve u kërkoi të ...

Veliaj kërkon mbështetjen e të rinjve për programin për Tiranën

Top Channel - 10.06.2015

Në një takim me banorët e njësisë 9 në kryeqytet, Erion Veliaj ju drejtua fillimisht të rinjve të kësaj zone, duke kërkuar mbështetjen e tyre për të trokitur në çdo derë, për çdo votë, pasi sipas ...

Veliaj takon të rinjtë e njësisë 9: Do trokasim në çdo derë për votën, ta çojmë Tiranën në drejtimin e duhur

SOT - 10.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj ka zgjedhur ta shfrytëzojë në maksimum kohën e mbetur deri më 21 qershor, për të trokitur në çdo derë e për të kërkuar votën për ta çuar ...

Keltis Kruja: Veliaj fsheh burimin e milionave që po shpenzon këtë fushatë

ikub - 10.06.2015

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Keltis Kruja ka akuzuar kandidatin e majtë për Bashkinë e Tiranës, se nuk është transparent me fondet e fushatës së tij.

PD "sulmon" Veliajn: Fushata e tij kap shifrën e 1 mln eurove, ja dokumenti që tregon lidhjet e tij të ...

SOT - 10.06.2015

Kanë vijuar akuzat e opozitës edhe këtë ditë për kandidatin e së majtës në Tiranë, Erion Veliaj. Në një deklaratë, deputeti Keltis Kruja e ka quajtur kandidatin e ASHE të korruptuar, duke theksuar se ...

Veliaj takim me shoqërinë civile, kontratë sociale për punësimin e të rinjve: Pro nxitjes dhe përfshirjes së rinisë në ...

SOT - 10.06.2015

Kandidati i majtë për Tiranën, Erion Veliaj, po zhvillon këtë pasdite një takim me shoqërinë civile, ku ka biseduar për realizimin e një kontrate sociale.

Veliaj me shoqërinë civile: Bashkëpunim me të rinjtë dhe mundësi për ta

ikub - 10.06.2015

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për kryetar Bashkie në Tiranë ka realizuar sot një takim me shoqërinë civile për të biseduar për realizimin e një kontrate sociale.

Veliaj firmos kontratën sociale me të rinjtë

Top Channel - 10.06.2015

I pranishëm në takimin publik të zhvilluar në kuadër të projektit “Përballja e Ofertave Politike 2015, Kontrata Sociale”, kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj i është ...

Veliaj takim përmbyllës në Njësinë 1 e 2, "entuziast" për fitore të thellë: Jemi koalicion i jashtëzakonshëm, ...

SOT - 10.06.2015

Kandidati i ASHE për Tiranën, Erion Velia, po zhvillon këtë pasdite një takim përmbyllës me banorët në Njësitë Numër 1 dhe 2 në kryeqytet. Gjatë fjalës së tij, Veliaj është shprehur i vendosur për ...

Veliaj firmos kontratën sociale me të rinjtë e kryeqytetit

LajmiFundit - 10.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj u është përgjigjur shqetësimeve të të rinjve të kryeqytetit, të cilat janë të hartuara në një kontratë.

Veliaj në takimin përmbyllës: Kosova është me ne në drejtimin e duhur

ikub - 10.06.2015

Kandidati i ASHE për Tiranën, Erion Veliaj ka zhvilluar pasditen e sotme një takim përmbyllës në njësinë 1 dhe 2. Veliaj tha se në planin e tij parashikon shërbime e mundësi për qytetarët.

Veliaj takohet me Kosovën, ja batutat që shkëmbyen

Mapo - 10.06.2015

Veliaj takohet me Kosovën, ja batutat që shkëmbyen Postuar më: 10 Qershor 2015 08:28 Dy kandidatët kryesorë për Tiranën kanë shtrënguar duart mes tyre.

Veliaj me banorë të njësisë 9: Të luftojmë për çdo votë, që çdo banor i kësaj lagjeje, të vijë në drejtimin e duhur

BalkanWeb - 10.06.2015

TIRANE- Në këto 4 vjet Tirana ka humbur shumë kohë, ndaj kemi nevojë të trokasim në çdo derë, për çdo votë, për ta çuar qytetin tonë në drejtimin e duhur.

Veliaj në njësinë 9: Luftojmë për ta çuar Tiranën në drejtimin e duhur

Botasot - 10.06.2015

Në këto katër vite Tirana ka humbur shumë kohë, ndaj kemi nevojë të trokasim në çdo derë, për çdo votë, për ta çuar qytetin tonë në drejtimin e duhur.

Veliaj takoi banorët e Njësisë nr. 9

ABC News - 10.06.2015

Lejet e ndërtimit dhënë nga Lulzim Basha do t’i kalojë në sitë. Erion Veliaj paralajmëroi se një pjesë do të anulohen. I shoqëruar nga banorët e Njësisë nr 9, kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës ...

Veliaj: Të luftojmë si në opozitë për drejtimin e duhur, do të fitojme 24 me 0

Ora news - 10.06.2015

Të luftojmë si në opozitë për cdo votë, që ta cojmë kryeqytetin në drejtimin e duhur. Në një takim me banorët e njësisë 9, kandidati i majtë për Tiranën Erjon Veliaj, ka kërkuar që me votën e 21 ...

PD, Keltis Kruja: Veliaj u fshihet fakteve, miliona euro të dyshimta në fushatë‏

BalkanWeb - 10.06.2015

TIRANË- Partia Demokratike ka akuzar sot nëpërmjet deputetit Keltis Kruja, kandidatin e ASHE-së për Tiranën, Erion Veliaj se nuk bën transparencë për fondet e fushatës së tij, pasi është i korruptuar.

PD: Veliaj u fshihet fakteve, miliona euro të dyshimta në fushatë

ABC News - 10.06.2015

Erion Veliaj u fshihet fakteve, miliona euro të dyshimta në fushatë. Kështu deklaron nga selia blu Keltis Kruja, pas deklaratës së djeshme të kandidatit të mazhorancës për shpenzimet e fushatës së ...

Veliaj kontratë sociale me shoqërinë civile: Me pjesëmarrje gjërat bëhen më mirë

BalkanWeb - 10.06.2015

TIRANE – Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për kryetar Bashkie në Tiranë ka realizuar sot një takim me shoqërinë civile për të biseduar për realizimin e një kontrate sociale.

23-shi i Ramës dhe 23-shi i Veliajt

Mapo - 10.06.2015

23-shi i Ramës dhe 23-shi i Veliajt Postuar më: 10 Qershor 2015 19:49 Numri 23 është numri rendor i votimit për kandidatët e Partisë Socialiste në këshillat bashkiakë në zgjedhjet vendore.

Veliaj: Njerëzit janë lodhur nga Basha, edhe Kosova është bashkuar me ne në drejtimin e duhur

BalkanWeb - 10.06.2015

TIRANE- Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për kryetar Bashkie në Tiranë, Erion Veliaj, ka zhvilluar sot në njësitë 1 dhe 2 në kryeqytet një takim përmbyllës.

Veliaj mbyll fushatën për njësitë 1 dhe 2: Do hipotekojmë 400 pallate

Botasot - 10.06.2015

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane, Erion Veliaj, ka mbyllur mbrëmjen e sotme fushatën elektorale për njësitë 1 dhe 2 të kryeqytetit. Në fjalën e tij para qytetarëve të shumtë të ndodhur ...

Veliaj firmos kontratë sociale me të rinjtë

ABC News - 10.06.2015

Në takimin përmbyllës në njësinë 1 dhe 2 të kryeqytetit kandidati i majtë Erion Veliaj del përpara banorëve me premtimin për më shumë shërbime dhe investime për ta.

Veliaj firmos kontratën sociale me të rinjtë

Mapo - 10.06.2015

Veliaj firmos kontratën sociale me të rinjtë Postuar më: 10 Qershor 2015 21:50 I pranishëm në takimin publik të zhvilluar në kuadër të projektit “Përballja e Ofertave Politike 2015, Kontrata ...

Veliaj te Njësia 9: Të luftojmë që çdo banor të vijë në drejtimin e duhur

Java News - 10.06.2015

Në këto 4 vjet Tirana ka humbur shumë kohë, ndaj kemi nevojë të trokasim në çdo derë, për çdo votë, për ta çuar qytetin tonë në drejtimin e duhur. Me këto fjalë i është drejtuar kandidati i ...

Veliaj: Këto ditë të trokasim në çdo  derë për votën në drejtimin e duhur

Shqiptarja - 10.06.2015

TIRANË - Kur kanë mbetur dhe 11 ditë nga zgjedhjet e 21 qershorit, kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj ka zgjedhur ta shfrytëzojë në maksimum këtë kohë për të trokitur në cdo derë e ...

Veliaj me banorë të njësisë 9: Të luftojmë për çdo votë, që çdo banor i kësaj lagjeje, të vijë në drejtimin e duhur

Gazeta Tema - 10.06.2015

Në këto 4 vjet Tirana ka humbur shumë kohë, ndaj kemi nevojë të trokasim në çdo derë, për çdo votë, për ta çuar qytetin tonë në drejtimin e duhur. Me këto fjalë i është drejtuar kandidati i ...

Veliaj takohet me të rinjtë

Vision Plus - 10.06.2015

Pas 21 qershorit bashkia duhet te ece me shpejt. Kështu deklaroi kandidati i aleancës se majte për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj ne një takim me një grup te rinjsh ne njësinë nr 9 te kryeqytetit.

Veliaj “nënshkruan” kontratën: Do të kemi një fond të nxitjes së punësimit ekskluziv për bashkinë

Gazeta Dita - 10.06.2015

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për kryetar Bashkie në Tiranë ka realizuar sot një takim me shoqërinë civile për të biseduar për realizimin e një kontrate sociale.

Erion Veliaj nënshkruan kontratë me shoqërinë civile

Vision Plus - 10.06.2015

Erion Veliaj nënshkroi kontratën me Shoqërinë Civile. Kontrata përqendrohej më së shumti në angazhimin e kandidatit të majtë për Bashkinë Tiranë, për plotësimin e nevojave të të rinjve.

Pse po i shmangen debatit për Tiranën kandidatët?!

Gazeta Tema - 10.06.2015

Pavarësisht përpjekjeve për të pasur një debat midis dy kandidatëve kryesorë për Bashkinë e Tiranës, kjo duket se është e pamundur për shkak të kandidatit të djathtë, Halim Kosova, i cili duket i ...

Veliaj firmos kontratën: Fond për nxitjen e punësimit të të rinjve

Java News - 10.06.2015

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për kryetar Bashkie në Tiranë, Erion Veliaj, ka realizuar sot një takim me shoqërinë civile për të biseduar për realizimin e një kontrate sociale.

Veliaj me shoqërinë civile: Fond për nxitjen e punësimit të të rinjve

Shqiptarja - 10.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës ka realizuar sot një takim me shoqërinë civile për të biseduar për realizimin e një kontrate sociale. Në fokus të këtij takimi ka qenë bashkëpunimi me ...

Veliaj mbyll fushatën për njësitë 1 dhe 2: Do hipotekojmë 400 pallate

Shqiptarja - 10.06.2015

TIRANË - Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane, Erion Veliaj, ka mbyllur mbrëmjen e sotme fushatën elektorale për njësitë 1 dhe 2 të kryeqytetit.

Fushata, Veliaj: Ja çfarë mesazhi i dhanë amerikanët Berishës për zgjedhjet. Kosova: Do bashkëpunoj me Edi Ramën

SOT - 09.06.2015

Dy kandidatët e Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj dhe Halim Kosova, kanë vijuar fushatën e premtimeve, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 21 Qershorit.

Veliaj me veteranët e luftës: S’do lejojmë vandalizimin e historisë sonë

ikub - 09.06.2015

Veteranët e luftës kanë dhënë mbështetjen e tyre për kandidatin e koalicionit të majtë për Tiranën, Erion Veliaj. Në shoqërinë e deputetit të PS-së, Pandeli Majko, Veliaj i kërkoi veteranëve ...

Veliaj merr mbështetjen e veteranëve të luftës

LajmiFundit - 09.06.2015

Veteranët mbështesin kandidatin e koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj. Në një takim me Komitetin e Veteranëve të Luftës, i shoqëruar edhe nga deputeti i PS, Pandeli Majko, ...

Veliaj: Mbështetje dhe respekte veteranëve

Top Channel - 09.06.2015

Erion Veliaj, në një takim të zhvilluar me veteranët e kryeqytetit, ka marrë mbështetjen e këtyre të fundit në garën e tij për kreun e Bashkisë së ...

Forumi "Sfidat dhe mundësitë për Tiranën", Veliaj: Bashkia në thelb është një sipërmarrje

SOT - 09.06.2015

Kandidati i majtë për Tiranën, Erion Veliaj gjatë forumit " Sfidat dhe mundësitë për Tiranën" tha se bashkia ka falimentuar pasi nuk mbledh të ardhurat.

Gara për Tiranën, dy kundërshtarët shtrëngojnë duart

SOT - 09.06.2015

Kandidati socialist Erion Veliaj dhe ai demokrat Halim Kosova kanë shtrënguar duart mes tyre gjatë forumit "Sfida dhe mundësi për Tiranën". Përshëndetja dhe shtrëngimi i duarve ndodhi pikërisht sot ...

Kohë paqeje mes Veliaj dhe Kosovës, ata shtrëngojnë duart! (VIDEO)

Albeu.com - 09.06.2015

Duket se ka qënë një "armëpushim" mes Veliaj dhe Kosovës, pasi sot ata pas një sërë akuzash ndaj njëri-tjetrit kanë shtrënguar duart . Rivalët për Tiranën janë shfaqur të buzëqeshur, madje kanë lënë ...

Veliaj shtrëngon duart me Kosovën në aktivitetin e Dhomës Amerikane

LajmiFundit - 09.06.2015

Dhoma Amerikane e Tregtisë dhe Revista Monitor kanë mundur të bëjnë bashkë në një panel kandidatët për Bashkinë e Tiranës. Ka rënë në sy fakti se gjatë prezencës në aktivitet, kandidati i mazhorancës ...

KOMENT/ “Rea”, “Era”, “Lori”, “Deni”, “Andi”.., po kacafytën online për Veliajn dhe Kosovën

Albeu.com - 09.06.2015

Stafet e partive politike dhe kandidatëve që janë në garë për bashkitë e vendit e kanë kuptuar shumë mirë rolin e mediave online në formësimin e opinionit publik.

Veliaj: Berishën dhe Bashën nuk e lënë amerikanët të dalë në fushatë

Mapo - 09.06.2015

Veliaj: Berishën dhe Bashën nuk e lënë amerikanët të dalë në fushatë Postuar më: 09 Qershor 2015 07:55 Kandidati i mazhorancës për Bashkinë Tiranë ka akuzuar kundërshtarin e tij kryesor në këtë garë, ...

Veliaj merr mbështetjen e veteranëve të luftës: S’do lejojmë vandalizimin e kujtesës, shpirtit dhe historisë tonë

BalkanWeb - 09.06.2015

TIRANE- Veteranët mbështesin kandidatin e koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj. Në një takim me Komitetin e Veteranëve të Luftës, i shoqëruar edhe nga deputeti i PS, Pandeli ...

Veliaj me veteranët: Do t’i kthejmë kryeqytetit hapësirat publike

Ora news - 09.06.2015

Nga veteranët, kandidati i majtë Erion Veliaj kërkon që në 12 ditë të mbetura nga zgjedhjet vendore, të inkurajojnë banorët të dalin në votime. I shoqëruar nga deputeti i Tiranës, Pandeli Majko, ...

Veliaj: Fushata me kuotat e socialistëve dhe fondi i KQZ-së

Ora news - 09.06.2015

Kanditati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i ftuar në Tonight Ilva Tare ka bërë publik programin e tij për qeverisjen e Tiranës nëse zgjidhet kryetar i ...

Veliaj me veteranët: Hapësira për ju, me kosto më të ulët

Botasot - 09.06.2015

Veteranët mbështesin kandidatin e koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj. Në një takim me Komitetin e Veteranëve të Luftës, i shoqëruar edhe nga deputeti i PS, Pandeli Majko, ...

Veliaj merr mbështetjen e veteranëve të luftës

ABC News - 09.06.2015

Veteranët mbështesin kandidatin e koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj. Në një takim me Komitetin e Veteranëve të Luftës, i shoqëruar edhe nga deputeti i PS, Pandeli Majko, ...

Gara për Tiranën, Veliaj e Kosova takohen për herë të parë, prezantojnë platformat

BalkanWeb - 09.06.2015

TIRANË- 6 kandidatët për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale të 21 Qershorit shpalosin platformën e tyre për menaxhimin e kryeqytetit në një forum me temë “Sfidat dhe mundësitë për Tiranën”, të ...

Veliaj dhe Kosova shtrëngojnë duart në prag të 21 qershorit

Ora news - 09.06.2015

Erion Veliaj dhe Halim Kosova kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin dhe kanë lënë për një moment akuzat dhe deklaratat e fushatës. Kanë qenë disa momente përpara se Veliaj të ngjitej në skenë për të ...

Shtrëngojnë duart! Ja çfarë thanë Veliaj dhe Kosova

Mapo - 09.06.2015

Shtrëngojnë duart! Ja çfarë thanë Veliaj dhe Kosova Postuar më: 09 Qershor 2015 11:28 I kanë lënë akuzat dhe kanë shtrënguar duart. Dy kandidatët për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj dhe Halim ...

Shtrëngojnë duart! Ja çfarë thanë Veliaj dhe Kosova

Botasot - 09.06.2015

I kanë lënë akuzat dhe kanë shtrënguar duart. Dy kandidatët për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj dhe Halim Kosova, ishin të pranishëm në prezantimin e programit të tyre.

VIDEO/ Zbardhen batutat e Veliajt me Kosovën dhe Tabakun. Kandidatët shtrëngojnë duart 12 ditë para zgjedhjeve

Panorama - 09.06.2015

Ndonëse nuk duken shenja për një takim ballafaques mes dy kandidatëve kryesorë për Bashkinë e Tiranës, nuk ka munguar një takim rastësor mes tyre dhe madje edhe një shtrëngim duarsh e buzëqeshje.

Gara e Tiranës

ABC News - 09.06.2015

Halim Kosova dhe Erion Veliaj, dy pretendentët kryesorë për Bashkinë e Tiranës, shtrënguan për herë të parë duart në një forum të organizuar nga Dhoma Amerikane e Tregtisë.

Moment i rrallë në politikën shqiptare, Kosova dhe Veliaj shtrëngojnë duart (Foto)

Botasot - 09.06.2015

Ata u thirrën pak kohë më parë në një debat publik përballë njëri-tjetrit por nuk pranuan, megjithatë rivaliteti që kanë në këtë garë për Bashkinë e Tiranës nuk do të thotë që as duart të mos ia ...

Kosova këshillon kundërshtarin si të mbajë mikrofonin, Veliaj: Unë improvizoj gjithmonë

BalkanWeb - 09.06.2015

TIRANË- Megjithëse në takimet e tyre elektorale, dy kandidatët e dy forcave kryesore shkëmbejnë shpesh akuza, jashtë mikrofonit ata mund edhe ti japin ndonjë këshillë miqësore njëri-tjetrit.

Kastriot Islami, sondazh për veset e Veliajt

Mapo - 09.06.2015

Kastriot Islami, sondazh për veset e Veliajt Postuar më: 09 Qershor 2015 20:19 Kastriot Islami është ndër të paktët deputetë të PD-së që siç duket kanë “dorë të lirë” kur vjen puna për të sulmuar ...

Veliaj me veteranët e luftës: Nuk do të lejojmë vandalizimin e kujtesës, shpirtit dhe historisë tonë

Java News - 09.06.2015

Veteranët mbështesin kandidatin e koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj. Në një takim me Komitetin e Veteranëve të Luftës, i shoqëruar edhe nga deputeti i PS, Pandeli Majko, ...

Erion Veliaj: Bulevardi i është bllokuar Lulzim Bashës, Shkëlzen Berishës dhe 5 ndërtuesve

Gazeta Dita - 09.06.2015

Kanditati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i ftuar në Tonight Ilva Tare ka bërë publik programin e tij për qeverisjen e Tiranës nëse zgjidhet kryetar i ...

Erion Veliaj: Bulevardi i është bllokuar Lulzim Bashës, Shkëlzen Berishës dhe 5 ndërtuesve

Gazeta Tema - 09.06.2015

Kanditati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i ftuar në Tonight Ilva Tare ka bërë publik programin e tij për qeverisjen e Tiranës nëse zgjidhet kryetar i ...

Kandidatët për Tiranën Veliaj  dhe Kosova shtrëngojnë duart

Shqiptarja - 09.06.2015

TIRANË - Kater nga pese kandidatët për kryebashkiak të Tiranës janë vendosur përballë njëri-tjetrit në një forum ekonomik të organizuar nga Dhoma Amerikane e Tregtisë dhe Revista Monitor.

Veliaj: Qytetarët nuk ankohen për taksa të larta, por për padrejtësinë që iu bëhet nga Bashkia

Gazeta Tema - 09.06.2015

Qytetarët e Tiranës nuk ankohen sot për nivel të lartë të taksave, por për padrejtësinë që iu bëhet, ku disa paguajnë dhe disa jo. Kështu u shpreh kandidati i ASHE për Tiranën Erjon Veliaj, i ...

VIDEO/ Dy kandidatë e Tiranës shtrëngojnë duart (BATUTAT mes Veliajt, Kosovës e Jorida Tabakut)

Gazeta Tema - 09.06.2015

Erion Veliaj dhe Halim Kosova kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin duke lënë për një moment akuzat dhe deklaratat e fushatës. ‘Takimi’ i shkurtër ndodhi në momentin që Veliaj po ngjitej në skenë ...

Veliaj dhe Kosova shtrëngojnë duart në prag të 21 qershorit

Gazeta Dita - 09.06.2015

Erion Veliaj dhe Halim Kosova kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin dhe kanë lënë për një moment akuzat dhe deklaratat e fushatës. Kanë qenë disa momente përpara se Veliaj të ngjitej në skenë për të ...

Erion Veliaj takim me veteranët

Vision Plus - 09.06.2015

Pasi ka marrë mbështetjen e veteranëve për kandidimin ne Tirane Erjon Veliaj, u shpreh se rikthimi i hapësirave publike do të jetë prioritet i punës së tij, nëse i besohet qeverisja e Tiranës pas 21 ...

FOTOLAJM/ Kosova-Veliaj shtrëngojnë duart në fushatë

Java News - 09.06.2015

Dr. Halim Kosova dhe Erion Veliaj, kandidatë për bashkinë e Tiranës, kanë shtrnguar duart me njëri tjetrin sot gjatë një eventi të zhvilluar nga Dhoma Amerikanee e Tregtisë nën moton “Sfidat dhe ...

Veliaj: S'do lejojmë vandalizimin e kujtesës dhe historisë tonë

Shqiptarja - 09.06.2015

Veliaj mer mbështetjen edhe të veteranëve të luftës përpara të cilëve deklaroi se do ti thotë stop vandalizimit të kujtesës dhe historisë së vendit. “Unë besoj se është pafalshme që të lejojmë ...

Fotolajm/ Veliaj dhe Kosova shtrëngojnë duart, i bashkoi Tirana

Durres Lajm - 09.06.2015

Dy kundërshtarët politikë për Tiranën, Erion Veliaj dhe Halim Kosova, kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin, teksa kanë lënë mënjanë për një moment akuzat ndaj njëri-tjetrit kur flitet për një event ...

Shtrëngim duarsh Veliaj-Kosova

Vision Plus - 09.06.2015

12 dite para mbajtjes se zgjedhjeve lokale 2 rivalet kryesore per Bashkinë e Tiranës, demokrati Halim Kosova dhe socialisti Erjon Veliaj dhe jane takuar per here te pare ne nje forum te organizuar ...

BATUTAT/Kosova-Veliaj: Erion kujdes me atë dreq mikrofoni!

Java News - 09.06.2015

Erion Veliaj dhe Halim Kosova kanë shtrënguar duart me njëri-tjetrin duke lënë për një moment akuzat dhe deklaratat e fushatës. ‘Takimi’ i shkurtër ndodhi në momentin që Veliaj po ngjitej në skenë ...

Rivalët për Tiranën, Veliaj dhe Kosova shtrëngojnë duart (VIDEO)

Tetova Sot - 09.06.2015

Dy rivalët për kryeqytetin Erion Veliaj dhe Halim Kosova kanë shtrënguar sot për herë të parë duart me njëri-tjetrin dhe kanë lënë për një moment akuzat dhe deklaratat e fushatës.

Veliaj në njësinë 8: Na duhet një kryetar bashkie që bën punë për qytetarët

LajmiFundit - 08.06.2015

Mungesa e kanalizimeve që shkaktojnë përmbytje sa herë bie shi dhe pallatet pa hipoteka ishin dy nga shqetësimet kryesore për banorët e njësisë nr.8 në Tiranë.

Veliaj: Rregull e pastërti në qytet

Top Channel - 08.06.2015

Duke biseduar me banorë të njësisë bashkiake numër 8 në kryeqytet, kandati i mazhorancës, Erion Veliaj, tha se do të vendoset rregull në qytet duke mos lejuar shitjet e produkteve nëpër trotuare si ...

Veliaj në Njësinë nr. 8: Nevojitet një kryetar bashkie për qytetarët

ikub - 08.06.2015

Banorët e Njësisë Nr. 8, u ankuan për pasojat që përmbytjet shkaktojnë dhe se si përmbysen shtëpitë. Gjatë fjalës së tij, Veliaj tha se zgjedhjet janë bërë për të bërë punën dhe nëse njerëzit duan ...

Veliaj "godet" opozitën nga Njësia 7: Do fitojmë të gjitha njësitë e bashkisë, 24 me 0, Berisha shanë si ...

SOT - 08.06.2015

Kandidati i majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka vijuar këtë pasdite takimet me qytetarët, ku është ndalur konkretisht tek "Fusha e Aviacionit".

Veliaj në njësinë 7: Strategjia e opozitës, barsaleta dhe sharje familjeve

ikub - 08.06.2015

Në takimin e radhës me banorët e njësisë 7 në kryeqytet, kandidati Veliaj ka paraqitur planet e tij për zonën dhe njëkohësisht ka akuzuar drejtuesit aktualë të Bashkisë se nuk kanë bërë asgjë për ...

Veliaj prezanton programin në Njësinë 7, ironizon Bashën

Top Channel - 08.06.2015

Erion Veliaj ka vijuar prezantimin e programit të tij konkret për çdo njësi të Bashkisë së re të Tiranës. Pasditen e së hënës është ndalur në Njësinë 7, ku nga verifikimet e kryera në këtë zonë, janë ...

Veliaj: Po na kopjojnë programin, Berisha doli në fushatë pas sondazhit

Mapo - 08.06.2015

Veliaj: Po na kopjojnë programin, Berisha doli në fushatë pas sondazhit Postuar më: 08 Qershor 2015 08:10 Kandidati i majtë për Tiranën, Erion Veliaj është ndalur dje në komunën e Farkës, ku ka ...

Veliaj në Farkë: Po na kopjojnë programin, Berisha doli në fushatë pas sondazhit

Botasot - 08.06.2015

Kandidati i majtë për Tiranën, Erion Veliaj është ndalur dje në komunën e Farkës, ku ka prezantuar programin specifik për këtë zonë. Ai u shpreh se këshilltarët e huaj i kanë kërkuar PD-së që Berisha ...

Veliaj ecje me banorët e njësisë 8: Në 21 qershor na duhet një kryetar bashkie që bën punë për qytetarët

BalkanWeb - 08.06.2015

TIRANE- Mungesa e kanalizimeve që shkaktojnë përmbytje sa herë bie shi dhe pallatet pa hipoteka ishin dy nga shqetësimet kryesore për banorët e njësisë nr.8 në Tiranë.

Veliaj me banorët e njësisë 8: Problemet me hipotekat do zgjidhen pas 21 qershorit

Ora news - 08.06.2015

Kandidati i ASHE Erion Veliaj në vijim të fushatës elktorale është takuar me banorët e njësis numër 8. Mungesa e kanalizimeve dhe pallatet pa hipoteka ishin problemet që ngritën banorët e kësaj ...

Veliaj me banorët e Njësisë nr. 8 dhe 11

ABC News - 08.06.2015

Problemet e njësisë 8 kërkoi t’i dëgjojë prej vetë banorëve. Përmbytjet nga shiu për shkak të mungesës së kanalizimeve, ishin një nga shqetësimet kryesore për të cilat qytetarët iu ankuan kandidatit ...

Erion Veliaj: Tek diga jo më ndërtime, por park që do mbahet mend

Ora news - 08.06.2015

Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës vjen në një intervistë tjetër për gazetarin Blendi Salaj. Tregon për vendimet e rëndësishme që do të ndërmarrë dhe që ndoshta ‘do prishin disa orekse” në ...

Veliaj: Më 21 qershor kthejmë mbrapsht bashkinë, marrim një kryetar tjetër

Botasot - 08.06.2015

Mungesa e kanalizimeve që shkaktojnë përmbytje sa herë bie shi dhe pallatet pa hipoteka, ishin dy nga shqetësimet kryesore për banorët e njësisë nr.8 në Tiranë.

Veliaj në njësinë 7: Kundërshtarët jo vetëm që do humbasin, por po na imitojnë programin

BalkanWeb - 08.06.2015

TIRANE- Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Tiranës, Erion Velia, është ndalur në Njësinë numër 7 për të prezantuar programin e tij për kryeqytetin.

Veliaj: 16 hapësira parkimi janë uzurpuar

Botasot - 08.06.2015

Kandidati i të majtëve për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj ka prezantuar programin për njësinë 7 në Tiranë nga ku është shprehur i bundur dhe entuziast për një fitore të thellë në 24 njësitë e reja ...

Tirana e Erion Veliaj: Shqiptarët duhet të zgjedhin, drejtimin e duhur, ose indietro

Ora news - 08.06.2015

Beteja për t’i rikthyer bashkinë e Tiranës së majtës për Erion Veliaj do të jetë një sfidë, sa personale aq edhe politike. Deklaron se garon për të fituar një punë në Bashki, sikundër partia që ai ...

Veliaj me banorët e njësisë 8: Në 21 qershor na duhet një kryetar bashkie që bën punë për qytetarët

Java News - 08.06.2015

Mungesa e kanalizimeve që shkaktojnë përmbytje sa herë bie shi dhe pallatet pa hipoteka ishin dy nga shqetësimet kryesore për banorët e njësisë nr.8 në Tiranë.

Veliaj ecje me banorët e njësisë 8: Në 21 qershor na duhet një kryetar bashkie që bën punë për qytetarët

Gazeta Tema - 08.06.2015

Mungesa e kanalizimeve që shkaktojnë përmbytje sa herë bie shi dhe pallatet pa hipoteka ishin dy nga shqetësimet kryesore për banorët e njësisë nr.8 në Tiranë.

Erion Veliaj në njësinë 8

Vision Plus - 08.06.2015

Pajisja e banorëve me certifikatat e pronësisë së apartamenteve, do të mundësohet nga ndërhyrja e Bashkisë, u premtoi Erion Veliaj banorëve të Njësisë 8 në Tiranë.

Erion Veliaj: Tek diga jo më ndërtime, por park që do mbahet mend

Gazeta Dita - 08.06.2015

Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës vjen në një intervistë tjetër për gazetarin Blendi Salaj. Tregon për vendimet e rëndësishme që do të ndërmarrë dhe që ndoshta ‘do prishin disa orekse” në ...

Erion Veliaj në Njësinë 8:Mungesa e kanalizimeve shkakton përmbytje

Shqiptarja - 08.06.2015

TIRANË - "Mungesa e kanalizimeve që shkaktojnë përmbytje sa herë bie shi dhe pallatet pa hipoteka ishin dy nga shqetësimet kryesore për banorët e njësisë nr.8 në Tiranë.

Veliaj: Saliu bishë e plagosur, del nga strofulla kur kupton humbjen

Shqiptarja - 08.06.2015

Kandidati i të majtëve për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj ka prezantuar programin për njësinë 7 në Tiranë nga ku është shprehur i bundur dhe entuziast për një fitore të thellë në 24 njësitë e reja ...

Veliaj: Njerëzve nuk u intereson a do t’a kthejë Zeni kalin

Java News - 08.06.2015

Kandidati i mazhorancës për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj nuk ka kursyer batutat gjatë takimit me banorë të njësisë numër 7 në kryeqytet. Kështu, një nga batutat e Veliajt ka qënë ajo ndaj djalit ...

Veliaj: Saliu bishë e plagosur, del nga strofulla kur kupton humbjen

Tetova Sot - 08.06.2015

Kandidati i të majtëve për Bashkinë e Tiranës Erion Veliaj ka prezantuar programin për njësinë 7 në Tiranë nga ku është shprehur i bundur dhe entuziast për një fitore të thellë në 24 njësitë e reja ...