TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I zgjatet arresti, Musharaf akuzohet se hoqi gjyqtarët

AlbanianScreen - 21.04.2013

Islamabad - Një gjykatë në Islamabad, Pakistan ka urdhëruar zgjatjen e mandat-arrestit për ish-presidentin Pervez Musharaf, edhe për dy javë të tjera, kohë gjatë së cilës ish-gjenerali duhet të përgjigjet dhe për akuza të tjera që rëndojnë ...

Pakistan: Musharrafi në arrest edhe dy javë

Evropaelire - 20.04.2013

14:05 Pakistan: Musharrafi në arrest edhe dy javë 13:19 Kinë: Numri i të vdekurve nga tërmeti arriti në 100 13:06 Nikolliq: Marrëveshja – mbrojtje absolute e serbëve në Kosovë 12:54 Ahmeti: Serbia e pranoi realitetin e ri në Ballkan 12:50 ...

Pakistan: Musharrafi në arrest edhe dy javë

Telegrafi - 20.04.2013

Një gjykatë antiterror në Islamabad të Pakistanit ka urdhëruar zgjatjen e arrestit për ish presidentin Pervez Musharraf edhe për dy javë. Musharrafi është paraqitur në gjykatë sot në mëngjes, pasi ishte arrestuar të premten.

Policia e Pakistanit arreston Musharavin

Gazeta Start - 19.04.2013

Ish-udhëheqësi ushtarak i Pakistanit, Pervez Musharav, është vendosur nën arrest shtëpiak në Islamabad, për dy ditë. Policia thotë policia e vendosi nën arrest shtëpiak Musharavin gjatë mbrëmjes së të enjtes.

Pakistan, Musharraf përfundon në arrest shtëpie

Top Channel - 19.04.2013

Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, është vënë nën arrest shtëpiak, raportoi media pakistaneze gjatë së enjtes. Qeveria e këtij vend deklaroi më herët se do t’i bindej një urdhri të Gjykatës së Lartë të Islamabad-it, për të ...

Pakistan: U arrestua ish presidenti Musharraf

Evropaelire - 19.04.2013

07:27 Pakistan: U arrestua ish presidenti Musharraf 07:18 SHBA: U publikuan fotot dhe videot e dy të ...

Pakistan: Musharrafi – në arrest në selinë e policisë

Evropaelire - 19.04.2013

14:37 Pakistan: Musharrafi – në arrest në selinë e policisë 13:14 Mitrovicë: Janë thyer xhamat e tri shtëpive shqiptare 13:02 Mërkiq: Sot është ditë e rëndësishme për Serbinë 13:01 SHBA: I dyshuari për sulm në Boston – është vrarë 11:28 ...

Ish-presidenti pakistanez Musharaf u arrestua nën akuzën për mashtrim shtetëror

Idividi - 19.04.2013

Islamabad, 19 prill 2013 (MIA) - Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, është vënë nën arrest shtëpiak, raportuan mediat pakistaneze gjatë ditës së djeshme.

Pakistan, u arrestua ish presidenti Musharraf

Alsat - 19.04.2013

Ish presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, është arrstuar dhe dërguar në gjykatë. Pamjet e sotme në televizion tregonin se si Musharrafi i përcjellur nga policët e uniformuar dërgohej në një gjykatë në kryeqytetin Islamabad.

Pakistan, arrestohet ish-presidenti Musharaf

LajmiFundit - 19.04.2013

Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, është vënë nën arrest shtëpiak. Policia pakistaneze ka arrestuar mëngjesin e sotëm ish-presidentin, Pervez Musharraf.

Pakistan, arrestohet ish-presidenti

Top Channel - 19.04.2013

Policia pakistaneze vuri nën pranga ish-presidentin Pervez Musharaf pas urdhërit të një gjykate vendase e cila e urdhëroi atë të qendrojë dy ditë në arrest shtëpie.

Pakistan, Musharraf përfundon në arrest shtëpie

Ora news - 19.04.2013

Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, është vënë nën arrest shtëpiak, raportoi media pakistaneze gjatë së enjtes. Qeveria e këtij vend deklaroi më herët se do t’i bindej një urdhri të Gjykatës së Lartë të Islamabad-it, për të ...

Pakistan: U arrestua ish presidenti Musharraf

Botasot - 19.04.2013

Ish presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, është arrstuar dhe dërguar në gjykatë. Pamjet e sotme në televizion tregonin se si Musharrafi i përcjellur nga policët e uniformuar dërgohej në një gjykatë në kryeqytetin Islamabad.

Pakistan: Arrestohet ish presidenti Musharraf

Telegrafi - 19.04.2013

Ish presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, është arrestuar dhe dërguar në gjykatë. Pamjet e sotme në televizion tregonin se si Musharrafi i përcjellë nga policët e uniformuar dërgohej në një gjykatë në kryeqytetin Islamabad.

Pakistan: Musharrafi – në arrest në selinë e policisë

Botasot - 19.04.2013

Policia e ka arrstuar ish presidentin e Pakistanit, Pervez Mussarraf, në selinë e saj në kryeqytetin Islamabad. Mohammed Amjad, zëdhënës i Musharrafit, tha se ish presidenti do t’i kaloj dy ditë në dhomat e policisë, para se të dërgohet në ...

Pakistan, arrestohet ish presidenti Musharraf

VOA - 19.04.2013

Policia e arrestoi sot zotin Musharraf nën akuzat që kanë lidhje me shkarkimin e disa gjykatësve me peshë në vitin 2007 Policia e Pakistanit arrestoi sot Presidentin Pervez Musharraf, duke e nxjerrë para gjykatës në Islamabad nën akuzat që ...

Pakistan, arrestohet Musharraf

AlbanianScreen - 19.04.2013

Islamabad - Ish-drejtuesi ushtarak i Pakistanit, Pervez Musharraf është ndaluar nga policia e cila e ka vendosur atë në arrest shtëpiak në kryeqytetin e vendit, Islamabad për dy ditë.

Pakistan, gjykata urdhëron arrestimin e ish-Presidentit

Gazeta Start - 18.04.2013

Një gjykata pakistaneze ka urdhëruar arrestimin e ish-Presidentit të vendit, Pervez Musharav, për lëvizjet që çuan në vendosjen e arrestit shtëpiak për disa gjykatës në vitin 2007.

Hetime të reja ndaj kundërshtarit të Putinit

Evropaelire - 18.04.2013

11:12 Hetime të reja ndaj kundërshtarit të Putinit 10:57 Koreja V. kushtëzon bisedimet për paqe 10:22 Urdhërohet arrestimi i Musharrafit 09:49 Letrat me ricin: Arrestohet një i dyshuar 08:52 Ashton në Bosnjë dhe Kroaci 08:30 SHBA dërgon ...

Pervez Musharaf ik me vrapë nga gjykata

Evropaelire - 18.04.2013

21:39 Pervez Musharaf ik me vrapë nga gjykata 19:24 Obama zotohet të gjej përgjegjësit e Bostonit 19:11 Kapet greku që plagosi 27 punëtorët emigrant 19:00 EULEX gati të zbatojë marrëveshjen Kosovë-Serbi 18:43 Tri vjet pas "ulen" tensionet ...

Pakistan, urdhër-arrest ish-presidentit

Top Channel - 18.04.2013

Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar arrestimin e ish-presidentit të vendit, Pervez Musharraf, në lidhje me arrestimin e një gjyqtari në vitin 2007. Musharraf ishte i pranishëm në Gjykatën e Lartë të Islamabadit kur gjyqtari dha vendimin.

Gjykata pakistaneze dha urdhër për arrestimin e ish-presidentit Pervez Musharaf

Idividi - 18.04.2013

Islamabad, 18 prill 2013 (MIA) - Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar arrestimin e ish-presidentit të vendit, Pervez Musharaf, në lidhje me arrestimin e një gjyqtari në vitin 2007.

Gjykata pakistaneze dha urdhër për arrestimin e ish-presidentit Pervez Musharaf

Yll Press - 18.04.2013

Musharaf mund të apelojë vendimin në fjalë në Gjykatën Supreme të Pakistanit dhe avokatët mbrojtës kanë deklaruar se do ta bëjnë një gjë të tillë.

Pakistan, urdhër-arrest ish-presidentit

Ora news - 18.04.2013

Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar arrestimin e ish-presidentit të vendit, Pervez Musharraf, në lidhje me arrestimin e një gjyqtari në vitin 2007. Musharraf ishte i pranishëm në Gjykatën e Lartë të Islamabadit kur gjyqtari dha vendimin.

Urdhërohet arrestimi i Musharrafit

Botasot - 18.04.2013

Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar arrestimin e ish-sunduesit ushtarak të vendit, Pervez Musharraf. Gjenerali i pensionuar ka qenë i pranishëm në Gjykatën e Lartë në Islamabad, por është larguar menjëherë pas leximit të aktvendimit.

Pervez Musharraf ik me vrap nga gjykata

Telegrafi - 18.04.2013

Ish-sundimtari ushtarak i Pakistanit, Pervez Musharraf ka ikur sot me vrap nga gjykata për të shmangur arrestimin e tij, pasi një gjykatë hodhi poshtë kërkesën e tij për mbrojtje në liri.

Urdhërohet arrestimi i Musharrafit

Ilirida - 18.04.2013

Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar arrestimin e ish-sunduesit ushtarak të vendit, Pervez Musharraf. Gjenerali i pensionuar ka qenë i pranishëm në Gjykatën e Lartë në Islamabad, por është larguar menjëherë pas leximit të aktvendimit.

Pakistan, urdhërohet arrestimi i Musharafit

AlbanianScreen - 18.04.2013

Islamabad - Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar arrestimin e ish-sunduesit ushtarak të vendit, Pervez Musharaf. Gjenerali në pension ka qenë i pranishëm në Gjykatën e Lartë në Islamabad, por është larguar menjëherë pas leximit të ...

Pakistan, ish-presidenti s’kualifikohet nga zgjedhjet

Top Channel - 16.04.2013

Ish-presidentit të Pakistanit, Pervez Musharraf, iu ndalua pjesëmarrja në zgjedhjet e përgjithshme të muajit maj. Një gjykatë e s’kualifikoi atë nga gara në krahinën veriperëndimore të Chitralit.

Musharraf përjashtohet nga zgjedhjet e Majit në Pakistan

AlbanianScreen - 16.04.2013

Pakistan - Ish- udhëheqësi ushtarak i Pakistanit, Pervez Musharraf nuk lejohet të qëndrojë për zgjedhjet e përgjithshme në maj. Një gjykatë për zgjedhjet e ka skualifikuar nga kandidimi në Chitral, në veriperëndim të vendit.