TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën

Zhurnal - 20.03.2016

Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën Publikuar 20.03.2016 në 09:07 nga E.A. | 28 i lexuar Prishtinë, 20 - Mars Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga ...

Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën

Albeu.com - 20.03.2016

Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithatë, ai është shprehur i bindur se pajtimi dhe falja çojnë drejt në të ardhme më ...

Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën

SOT - 20.03.2016

Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithatë, ai është shprehur i bindur se pajtimi dhe falja çojnë drejt në të ardhme më ...

Daily Mail: Takimi emocionues i Princit Charles me familjarët e personave të zhdukur në Kosovë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.03.2016

Mediat ndërkombëtare, veçanërisht ato britanike, i kanë dhënë jehonë të madhe vizitës së Princit Charles në Kosovë. Prestigjozja britanike, "Daily Mail" i ka dhënë një hapësirë të madhe takimit të ...

Sulmohet me bomba molotovi ndërtesa e gjykatës, një nga zyrat përfshihet nga zjarri

SOT - 20.03.2016

Ndërtesa e Gjykatës Themelore Prishtinë, dega në Lipjan është sulmuar mbrëmë me koktej molotovi, ku si pasojë në prej zyrave ka rënë zjarri, si dhe para ndërtesës është dëmtuar parafangoja e veturës ...

Mustafa tregon të vërtetën: Vëllai im ka kërkuar azil për shërim, nga Kosova u larguan edhe nipat e mbesat

SOT - 20.03.2016

Kryeministri Isa Mustafa ka konfirmuar se vëllai i tij, Ragipi, kishte kërkuar azil në vendet e BE’së për t’u shëruar nga një sëmundje e rëndë. Ka thënë se është operuar në Tiranë, por gjendja e tij ...

Kosovë, molotov ndaj Gjykatës Themelore të Prishtinës

SOT - 20.03.2016

Persona të dyshuar kanë sulmuar me koktej molotovi ndërtesën e Gjykatës Themelore të Prishtinës, dega në Lipjan, ku si pasojë, në një zyre janë shkaktuar disa dëme materiale nga zjarri.

Përqafimi mbretëror (Foto)

Telegrafi - 20.03.2016

Vizita mbretërore e Princit Charles të Uellsit dhe Dukeshës Camilla të Cornwall-it, pos që ishte shumë e rëndësishme për shtetin e Kosovës dhe imazhin e vendit, u përcoll edhe më shumë emocione edhe ...

Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën

Botasot - 20.03.2016

Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithatë, ai është shprehur i bindur se pajtimi dhe falja çojnë drejt në të ardhme më ...

Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën

Panorama - 20.03.2016

Princi Charles gjatë vizitës në Kosovë tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithatë, ai është shprehur i bindur se pajtimi dhe falja ...

Përqafim mbretëror për nënat kosovare!

BalkanWeb - 20.03.2016

Vizita mbretërore e Princit Charles të Uellsit dhe Dukeshës Camilla të Cornwall-it, përveçse ishte shumë e rëndësishme për shtetin e Kosovës dhe imazhin sajt, u përcoll edhe me shumë emocione edhe ...

Vizita e Princit Çarls dhe emocionet e shpërthyra në Prizren

Tetova Sot - 20.03.2016

Nga Skënder MULLIQI Princi Charles i Uellsit më bashkëshortën e tij, Camila , Dukeshë e Kornvallit, pasi qëndruan në Kroaci, Serbi dhe Mal të Zi, ata vizituan edhe Kosovën.Vizitoi Kosovën një mik i ...

Pacolli i zhgënjyer që Princi Charles nuk iu adresua Parlamentit, por i lumtur që fjeti në “Swiss Diamond”

Republika - 20.03.2016

Lderin e AKR-së, Behgjet Pacollin, e ka penguar diçka në vizitën e princit Charles që ia bëri Kosovës. Ai, përmes një postimi në Facebook, thotë se pavarësisht nga kush është përgatitur agjenda e ...

Princi e Dukesha vizituan qytetin historik të Prizrenit dhe Fushë Kosovën

Kosova Live - 20.03.2016

Gjatë qëndrimit në Kosovë Princi i Wales, Charles, i shoqëruar nga Dukesha e Cornwall, Camilla, ka vizituar qytetin historik të Prizrenit dhe është prit në tri vende të adhurimit që paraqesin ...

Princi i Wellsit vazhdon vizitën në Kosovë, kjo është agjenda për sot

Lajmi.net - 19.03.2016

Princi i Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, edhe sot vazhdojnë vizitën në Kosovë, me takime dhe aktivitete të ndryshme në Prishtinë dhe Prizren. Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall së pari do ...

Përshëndetja ‘mbretërore’ e Visarit për Princin!

Zhurnal - 19.03.2016

Përshëndetja ‘mbretërore’ e Visarit për Princin! Publikuar 19.03.2016 në 08:36 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 19 mars - Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Visar Ymeri, ka bërë një përshëndetje të ...

Tiranë, Kurti e Konjufca takojnë Boiken Abazin

SOT - 19.03.2016

Albin Kurti e Glauk Konjufca janë duke marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste. Me këtë rast, ata kanë takuar edhe Sekretarin e deportuar të Vetëvendosjes, Boiken Abazi.

Kosova gati për pritjen e Princit Charles dhe Dukeshës Camilla

LajmiFundit - 19.03.2016

Princi Charles dhe dukesha Camila Cornëall edhe sot po vazhdojnë vizitën në Kosovë, me takime dhe aktivitete të ndryshme në Prishtinë dhe Prizren. Ai pas pak do të takohet me presidentet Jahjaga.

Princi i Wellsit vazhdon vizitën në Kosovë, kjo është agjenda për sot

Ina - 19.03.2016

Princi i Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, edhe sot vazhdojnë vizitën në Kosovë, me takime dhe aktivitete të ndryshme në Prishtinë dhe Prizren. Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall së pari do ...

Princi i Wellsit vazhdon vizitën në Kosovë

Zhurnal - 19.03.2016

Princi i Wellsit vazhdon vizitën në Kosovë Publikuar 19.03.2016 në 10:25 nga S.M | 41 i lexuar Prishtinë, 19 mars - Princi i Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, edhe sot vazhdojnë vizitën në ...

Presidentja Jahjaga pret Princin Charles dhe Dukeshën Camilla (FOTO)

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Princi Charles po qëndron për vizitë në Kosovë Dhurata e veçantë për princin Charles në Novi Sad Zhbogar i shtron drekë lamtumirëse Jahjagës, ka çdo lëvdatë për të Jahjaga ...

Jahjaga dhuratë për Princin Charles (FOTO-VIDEO)

Albeu.com - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles , dhe dukesha Cornwall, janë pritur nga presidentja ne largim e Kosovës, Atifete Jahjaga . Jahjaga i beri edhe dy dhurata speciale Princit Charles .

Jahjaga i jep mirënjohje Princit të Wellsit

Lajmi.net - 19.03.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur Princin e Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, me ç’rast Princit Charles i ka dhuruar një mirënjohje.

Çifti mbretëror, homazhe tek momeriali i të pagjeturve (FOTO LAJM)

Albeu.com - 19.03.2016

Princi Charles së bashku me Dukeshën Camilla pas takimit me Presidenten Atifete Jahjaga janë dukë bërë nderime tek memoriali i të pagjeturve . Edhe këtu ata janë duke u shoqëruar nga Jahjaga së ...

Princit të Wellsit i kërkohet t’i bëjë presion Serbisë për kthimin e të zhdukurve

Lajmi.net - 19.03.2016

Princit të Wellsit, Charles në sheshin “Ibrahim Rugova”, ka takuar qytetarë të shumtë të cilët e kanë falënderuar për vizitën e tij në vendin tonë. Kurse, gra nga shoqata “Thirrjet e Nënave”, i kanë ...

KFOR-i përgatitet ta pres Princin e Wellsit

Lajmi.net - 19.03.2016

Princi i Wales, Charles do ta vizitojë shtabin e përgjithshëm të Forcave të Kosovës – KFOR-it, në Prishtinë, ku do të pritet me nderime ushtarake. Ai do të vendos kurora me lule pranë Monumentit të ...

Jahjaga: Vizita e Princit dhe Dukeshës rikonfirmon lidhjen e fuqishme të Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar

Lajmi.net - 19.03.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim Princin e Wales-it dhe Dukeshën e Cornwall-it me të cilët diskutoi për zhvillimet e gjithëmbarshme në Kosovë.

Princi e Wellsit nderon ushtarët britanik (Foto)

Lajm - 19.03.2016

Princi i Wales, Charles po viziton shtabin e përgjithshëm të Forcave të Kosovës – KFOR-it, në Prishtinë, ku vuri kurora edhe te Memoriali i ushtarëve britanik.

Vizita e Princit dhe Dukeshës në Presidencë përmes 18 fotografive (FOTO LAJM)

Albeu.com - 19.03.2016

Princi Charles dhe dukesha Camila Cronwall vazhduan edhe vizitën e tyre në Kosovë. Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, Princi dhe Dukesha nga hoteli në të cilin janë vendosur kanë arritur në ...

Përqafimi i Princit me familjarët e të zhdukurve në Kosovë

Zhurnal - 19.03.2016

Përqafimi i Princit me familjarët e të zhdukurve në Kosovë Publikuar 19.03.2016 në 14:39 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 19 mar s - Princi i Uellsit, Charles ka takuar qytetarë të shumtë në sheshin ...

Mbesa e Adem Jasharit i rrëfehet bashkëshortes së Princit!

Zhurnal - 19.03.2016

Mbesa e Adem Jasharit i rrëfehet bashkëshortes së Princit! Publikuar 19.03.2016 në 14:46 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 19 mars - Princi i Uellsit, Charles dhe dukesha Cornwallit kishin rastin që ...

Princi Charles dhe Dukesha Camilla nderojnë personat e pagjetur nga lufta e Kosovës

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Turizmi kosovar promovohet në Francë Vizita e Shpend Ahmetit në Tiranë përmes fotografive Mogherini, Mustafës: Dialogu politik ndihmon në tejkalimin e ngërçit në Kuvend (VIDEO) ...

Lot e dhimbje nga nënat e të zhdukurve, princi Charles bashkëndjeu dhe i përqafoi ato (Video)

Lajmi.net - 19.03.2016

Princi i Wales-it dhe Dukesha e Cornwall, në agjendën e tyre shumë të ngarkuar, aktivitet patën edhe vendosjen e luleve tek Monumenti i Personave të Zhdukur.

Princi Charles: Sot mu thye zemra në Prishtinë

Lajmi.net - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, i ftuar në një konferencë ndërfetare në Prizren, duke kujtuar herën e parë që kishte vizituar Kosovën në vitin 1999, përçoi edhe njëherë mesazhin e tij për pajtim dhe ...

Princi Charles: Kosova ka një të ardhme të mrekullueshme

Zhurnal - 19.03.2016

Princi Charles: Kosova ka një të ardhme të mrekullueshme Publikuar 19.03.2016 në 17:11 nga A.R. | 1 i lexuar Prishtine, 19 mars - Princi i Uellsit, Charles, i ftuar në një konferencë ndërfetare në ...

Princi Charles bën thirrje për ura bashkëpunimi

Evropaelire - 19.03.2016

Princi britanik, Charles, dhe bashkëshortja e tij, dukesha Camilla, në ditën e dytë të vizitës në Kosovë, janë takuar me udhëheqës të lartë shtetërorë, me ata fetarë.

Kamioni përplaset me veturën, 3 të plagosur në "Rrugën e Kombit"

SOT - 19.03.2016

Tre persona janë plagosur në një aksident të ndodhur në autostradën “Ibrahim Rugova”, në Suharekë. Aksidenti ka ndodhur pak pas orës 16:00 në fshatin Sllapuzhan të Komunës së Suharekës dhe në vendin ...

Princi i Uellsit vizitoi qytetin historik të Prizrenit, pa nga afër diversitetin fetar

Lajmi.net - 19.03.2016

Sot Madhëria e Tij Princi i Uellsit vizitoi qytetin historik të Prizrenit, dhe u prit në tri vende të adhurimit që paraqesin diversitetin fetar të Prizrenit: Xhamia e Sinan Pashës, Kisha Ortodokse ...

Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën

Ina - 19.03.2016

(E plotësuar) Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithatë, ai është shprehur i bindur se pajtimi dhe falja çojnë drejt në ...

Mediat britanike: Takimi emocionues i Princit Charles me familjarët e personave të zhdukur në Kosovë (Foto)

Lajm - 19.03.2016

Mediat ndërkombëtare, veçanërisht ato britanike, i kanë dhënë jehonë të madhe vizitës së Princit Charles në Kosovë. E përditshmja më e madhe britanike, Daily Mail hapësirë të madhe i ka dhënë takimit ...

Princi Charles: Popujt në Ballkan nuk mund të bëhen peng të historisë

Portalb - 19.03.2016

Lajme lidhur me temën Haradinaj: Mustafa e Thaçi e kanë lënë popullin pa para dhe me borxhe Ymeri: Ne nuk do të ndalemi derisa të shporret kjo Qeveri Princi Charles dhe Dukesha Camilla nderojnë ...

Fshesa “magjike” për Princin Charles në Prishtinë (Video)

Zhurnal - 19.03.2016

Fshesa “magjike” për Princin Charles në Prishtinë (Video) Publikuar 19.03.2016 në 21:07 nga B.R. | 27 i lexuar Pak para se të aterronte në Aeroportin e Prishtinës njëri prej punëtorëve është ...

Kosovë, të pagjeturit i “thyejnë zemrën” princit Charles

Top Channel - 19.03.2016

Në ditën e dytë të vizitës së tyre në Kosovë, princi Charles dhe dukesha Kamila kanë perjetuar disa momente emocionuese teksa janë takuar në qendër të Prishtinës me familjarët e personave të zhdukur ...

Kosovë, të pagjeturit i “thyejnë zemrën” princit Charles

Zhurnal - 19.03.2016

Kosovë, të pagjeturit i “thyejnë zemrën” princit Charles Publikuar 19.03.2016 në 22:26 nga D.R. | 54 i lexuar Në ditën e dytë të vizitës së tyre në Kosovë, princi Charles dhe dukesha Kamila kanë ...

Pacolli: Zhgënjim që princi Charles nuk iu adresua Kuvendit të Kosovës

Lajmi.net - 19.03.2016

Ish presidentit të Kosovës, Behgjet Pacolli i ka penguar diçka në vizitën e princit Charles që ia bëri Kosovës. Ai thotë se pavarësisht nga kush është përgatitur agjenda e Princit, ishte zhgënjim i ...

Pacolli i pakënaqur më pritjen e Princit Charles në Kosovë

Albeu.com - 19.03.2016

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli në llogarinë e tij në Facebook nëpërmjet një postimi ka shprehur pakënaqësi për atë se si u prit Princi i Uellsit, Charles në Kosovë.

Kjo është agjenda e ditës së dytë të vizitës së Princit Charles dhe Dukeshës Camilla në Kosovë

Botasot - 19.03.2016

Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornuall-it kanë mbërritur dje në Kosovë. Ata u priten nga presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ambasadori britanik në vendin tonë, Ruari O'Conell dhe ambasadori i ...

Princi Charles vazhdon vizitën në Kosovë

Telegrafi - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, dhe dukesha Cornwall, edhe sot vazhdojnë vizitën në Kosovë, me takime dhe aktivitete të ndryshme në Prishtinë dhe Prizren. Ata së pari do të priten në zyrën e saj nga ...

Porosia e Princit Charles në Kosovë

Panorama - 19.03.2016

Trashëgimtari i Fronit të Mbretërisë së Bashkuar, Princi Charles, si dhe bashkëshortja e tij, Dukesha e Cornwallit, Camila, mbërritën të premten në mbrëmje në Prishtinë, ndalessa e tyre e fundit në ...

Princi e dukesha edhe sot në Prishtinë e Prizren

Koha.net - 19.03.2016

Princi i Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, edhe sot vazhdojnë vizitën në Kosovë, me takime dhe aktivitete të ndryshme në Prishtinë dhe Prizren. Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall së pari do ...

​Princi i Wellsit pritet nga Jahjaga (Drejtpërdrejt)

Botasot - 19.03.2016

Princi i Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall, do të priten nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ku mw pas, së bashku do të vendosin lule tek Monumenti i Personave të Zhdukur.

Princi i Uellsit pritet nga Jahjaga (LIVE)

Telegrafi - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, dhe dukesha Cornwall, do të priten nga presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Më pas ata së bashku do të vendosin lule tek Monumenti i Personave të Zhdukur.

Princi Charles pritet nga Presidentja Jahjaga

Koha.net - 19.03.2016

Princi Charles dhe Dukesha Camilla janë pritur në takim nga presidentja Jahjaga në presidencë. Pas këtij takimi, çifti mbretëror pritet të vendos kurora lulesh pranë monumentit për personat e ...

Princi Charles merr Urdhrin për Paqe – “Ibrahim Rugova”

Telegrafi - 19.03.2016

Jahjaga ia ka dhënë Princit të Uellsit urdhrin për paqe “Ibrahim Rugova”. Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur Princin e Uellsit, Charles, dhe dukeshën Cornwall.

Jahjaga jep Princit Charles Urdhrin për Paqe “Ibrahim Rugova”

Koha.net - 19.03.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur Princin e Wellsit, Charles dhe dukesha Cornwall. Në këtë pritje Princit Charles i është dhuruar nga presidentja Jahajga Urdhrin për Paqe, Demokraci ...

Princi me “Shok”

Botasot - 19.03.2016

Princi i Wellsit, Charles në këto momente është duke marrë pjesë në pritjen e organizuar në një prej lokaleve të Prishtinës. Princi është duke takuar bashkëqytetarët e tij të cilët punojnë dhe ...

KFOR-i përgatitet ta pres Princin e Wellsit

Botasot - 19.03.2016

Princi i Wales, Charles do ta vizitojë shtabin e përgjithshëm të Forcave të Kosovës – KFOR-it, në Prishtinë, ku do të pritet me nderime ushtarake. Ai do të vendos kurora me lule pranë Monumentit të ...

Moment prekës kur Princi përqafon një nënë e cila kërkon zbardhjen e fatit të familjarëve të zhdukur (Video)

Botasot - 19.03.2016

Princi i Uellsit i cili po qëndron për vizitë në Kosovë bashkë me Dukeshën e Cornuallit, pas vendosjes së luleve te Memoriali i Personave të Zhdukur, ka përshëndetur nga afër familjarët e të ...

Princi e Wellsit nderon ushtarët britanik (Foto)

Botasot - 19.03.2016

Princi i Wales, Charles po viziton shtabin e përgjithshëm të Forcave të Kosovës – KFOR-it, në Prishtinë, ku vuri kurora edhe te Memoriali i ushtarëve britanik.

Princi takon familjarët e të zhdukurve dhe bashkatdhetarët e tij (Foto/Video)

Telegrafi - 19.03.2016

Princit të Wellsit, Charles në sheshin “Ibrahim Rugova”, ka takuar qytetarë të shumtë të cilët e kanë falënderuar për vizitën e tij në vendin tonë. Kurse, gra nga shoqata “Thirrjet e Nënave”, i kanë ...

Princi Charles viziton KFOR-in

Koha.net - 19.03.2016

Princi i Wales, Charles, pas takimit me presidenten Jahjaga dhe vendosjes së luleve para obeliskut të viktimave të luftës, ka vazhduar vizitën në bazën e KFOR-it në Prishtinë.

Prekëse: Ja çka i tha mbesa e Adem Jasharit, princeshes anlgeze për Prekazin dhe familjen e saj

Botasot - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles dhe dukesha Cornwallit kishin rastin që në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë të takohen me familjarët e të zhdukurve shqiptarë poashtu edhe atyre serbë.

Princi pritet nga shumë qytetarë në Prizren [foto]

Koha.net - 19.03.2016

Princi i Wales, Charles ka arritur në Prizren, pas vizitës tek presidentja Jahjaga dhe baza e KFOR-it. Princi i Uellsit, në këtë vizitë nuk është shoqëruar nga partnerja e saj Dukesha e Cornëallit, ...

Fshesa “magjike” për Princin Charles në Prishtinë [video]

Koha.net - 19.03.2016

Pak para se të aterronte në Aeroportin e Prishtinës njëri prej punëtorëve është përkujdesur që ta pastronte tepihun e kuq në të cilin do të shkelte Princi Charles i Mbretërisë së Bashkuar.

Princi i Wellsitnë konferencën ndërfetare (Drejtpërdrejt)

Botasot - 19.03.2016

Princi i Wellsit, Charles tanimë ka arritur në Prizren, ku është pritur nga qytetar të shumtë. Ai pritet t’iu drejtohet të pranishmëve në konferencën ndërfetare.

Princi Charles dhe Dukesha Cronëall takohen me Presidenten Jahjaga në Prishtinë

ABC News - 19.03.2016

Në kuadër të turit të tij ballkanik, princi Çarls i Britanisë së Madhe së bashku me bashkëshorten e tij dukeshën Kamila Kornuell, ndodhen në Kosovë. Në Prishtinë ai u takua me presidenten Atifete ...

“Më është thyer zemra nga rrëfimet e të pagjeturve në Kosovë”

Koha.net - 19.03.2016

Princi Charles ka folur sot në Konferencën Ndërfetare të mbajtur në Prizren, duke thënë se është shumë i kënaqur që është në Kosovë dhe se po dëgjon rrëfime të ndryshme që nga 1999, kur ka qenë për ...

Princi Charles: Sot mu thye zemra në Prishtinë

Botasot - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, i ftuar në një konferencë ndërfetare në Prizren, duke kujtuar herën e parë që kishte vizituar Kosovën në vitin 1999, përçoi edhe njëherë mesazhin e tij për pajtim dhe ...

​Princi Charles: Pajtimi dhe falja të çojnë drejtë një të ardhme më të mirë

Ora news - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, i ftuar në një konferencë ndërfetare në Prizren, duke kujtuar herën e parë që kishte vizituar Kosovën në vitin 1999, përçoi edhe njëherë mesazhin e tij për pajtim dhe ...

Princi Charles: Pajtimi dhe falja çojnë drejt një të ardhme më të mirë

Telegrafi - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, i ftuar në një konferencë ndërfetare në Prizren, duke kujtuar herën e parë që kishte vizituar Kosovën në vitin 1999, përçoi edhe njëherë mesazhin e tij për pajtim dhe ...

Princi Charles vizitoi shtabin e KFOR-it

Telegrafi - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, vizitoi shtabin e Forcës së Kosovës (KFOR) në Prishtinë. Ky ishte një nga angazhimet e fundit të Princit të Uellsit dhe Dukeshës së Cornwall-it në turneun e tyre në ...

Ajo çfarë bëri Princi Charles në Prizren është e madhe! (Video)

Botasot - 19.03.2016

Princi Charles i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, po lenë mbresa të mëdha me veprimet e tij. Ndoshta për të është një veprim shumë normal, por për popullin e Kosovës nuk është diqka e zakonshme.

Princi Charles: Rrëfimet e familjarëve të të pagjeturve ma thyen zemrën

Botasot - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, i ftuar në një konferencë ndërfetare në Prizren, ka folur lidhur me përvojën e tij gjatë qëndrimit në Kosovë e Ballkan, duke rikujtuar vizitën e tij në Kosovë në vitin ...

Princi Charles nderon viktimat e luftës në Kosovë

VOA - 19.03.2016

Princi britanik, Charles, tha të shtunën se i është thyer zemra nga rrëfimet e familjarëve të personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë, ndërsa bëri thirrje për ngritjen e urave të bashkëpunimit ...

Vizita e Princit Charles dhe Dukeshës së Cornwallit në Kosovë [raport i KTV-së]

Koha.net - 19.03.2016

Ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, Princi Charles dhe Dukesha e Cornwallit, e kanë nisur me presidenten në largim, Atifete Jahajga. Jahjaga ka nderuar princin e Walesit duke e dekoruar me Urdhrin ...

Përmbledhje nga vizita e Princit Charles dhe Dukeshës së Cornwallit në Kosovë (Video)

Telegrafi - 19.03.2016

Ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, Princi Charles dhe Dukesha e Cornwallit, e kanë nisur me presidenten në largim, Atifete Jahajga. Jahjaga ka nderuar princin e Walesit duke e dekoruar me Urdhrin ...

Mediat britanike: Takimi emocionues i Princit Charles me familjarët e personave të zhdukur në Kosovë (Foto)

Botasot - 19.03.2016

Mediat ndërkombëtare, veçanërisht ato britanike, i kanë dhënë jehonë të madhe vizitës së Princit Charles në Kosovë. E përditshmja më e madhe britanike, Daily Mail hapësirë të madhe i ka dhënë takimit ...

Charles krenar me Kosovën, piu kafe dhe shijoi flinë në Prizren (Video)

Botasot - 19.03.2016

Princi u prit pas mbërritjes së tij në Prizren nga dy ekspertë të trashëgimisë kulturore, Arbnor Morina dhe Vesel Hoxha, që folën në lidhje me arkitekturën historike të Prizrenit dhe rreth sfidave ...

Rrëfimet e familjarëve të të pagjeturve i “thyejnë zemrën” princit Charles

BalkanWeb - 19.03.2016

KOSOVE – Princi i Uellsit, Charles, i ftuar në një konferencë ndërfetare në Prizren, ka folur lidhur me përvojën e tij gjatë qëndrimit në Kosovë e Ballkan, duke rikujtuar vizitën e tij në Kosovë në ...

Pacolli: Nikoqirit nuk i falet lëshimi që u bë me Princin

Botasot - 19.03.2016

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili po qëndron për vizitë në Afrikë për lobim në të mirë të shtetit të Kosovës, ka hedhur kritika të ashpra ndaj atyzre që e kanë organizuar mbarëvajtjen e ...

Agron Demi godet: A thu, si u ndie sot profesor doktor Ramadan Muja!

Botasot - 19.03.2016

Drejtori i Institutit GAP, Agron Demi ka ironizuar me kryetarin e Prizrenit, i cili sipas tij u injorua plotësisht nga Princi Charles, gjatë vizitës që ky i fundit i bëri qytetit historik.

Pacolli i zhgënjyer që Princi Charles nuk iu adresua Parlamentit, por i lumtur që fjeti në “Swiss Diamond”

Telegrafi - 19.03.2016

Lderin e AKR-së, Behgjet Pacollin, e ka penguar diçka në vizitën e princit Charles që ia bëri Kosovës. Ai, përmes një postimi në Facebook, thotë se pavarësisht nga kush është përgatitur agjenda e ...

Princi dhe Dukesha vendosin lule te Memoriali, përshëndeten nga afër me familjarët e të zhdukurve

Tetova Sot - 19.03.2016

(E plotësuar) – Princi i Uellsit dhe Dukesha bashkë me presidenten Atifete Jahjaga vendosën lule te Memoriali i Personave të Zhdukur. Në shesh janë mbledhur qytetarë për të parë nga afër Princin dhe ...

Princi Charles takoi krerët shtetërorë të Kosovës

Ilirida - 19.03.2016

Pas pritjes solemne në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës Princi Charles i Uellsit dhe Dukesha Camilla nga Cornwall, morën pjesë në koktejin solemn të mirëseardhjes, të organizuar sonte, nga ...

Moment prekës kur Princi përqafon një nënë e cila kërkon zbardhjen e fatit të familjarëve të zhdukur (Video)

Tetova Sot - 19.03.2016

Princi i Uellsit i cili po qëndron për vizitë në Kosovë bashkë me Dukeshën e Cornuallit, pas vendosjes së luleve te Memoriali i Personave të Zhdukur, ka përshëndetur nga afër familjarët e të ...

Mbesa e Adem Jasharit i rrëfehet bashkëshortes së Princit! (Video)

Tetova Sot - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles dhe dukesha Cornwallit kishin rastin që në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë të takohen me familjarët e të zhdukurve shqiptarë poashtu edhe atyre serbë.

Mbesa e Adem Jasharit i rrëfehet bashkëshortes së Princit!

Ilirida - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles dhe dukesha Cornwallit kishin rastin që në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë të takohen me familjarët e të zhdukurve shqiptarë poashtu edhe atyre serbë.

Jahjaga dekoroi Princin Charles me Urdhrin për Paqe “Ibrahim Rugova”

Kosova Live - 19.03.2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur Princin e Wales, Charles dhe Dukeshën e Cornwall, Camilla. Në këtë pritje Princi Charles është dekoruar nga presidentja Jahajga me Urdhrin për paqe, ...

Mbesa e Adem Jasharit i rrëfehet bashkëshortes së Princit!

Lajme.al - 19.03.2016

Princi i Uellsit, Charles dhe dukesha Cornwallit kishin rastin që në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë të takohen me familjarët e të zhdukurve shqiptarë poashtu edhe atyre serbë.

Presidentja Jahjaha priti Princin Çarls

Republika - 19.03.2016

Princi Çarls dhe Dukesha Kamilla janë pritur në takim nga presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, në hapësirat e presidencës. Pas këtij takimi, çifti mbretëror ka vendosur kurora lulesh ...

Princi Charles u takua me drejtuesit e DokuFest-it

Kosova Live - 19.03.2016

Princi i Wales, Charles dhe Dukesha e Cornwall, Camilla, kanë arritur mbrëmjen e 18 marsit në Kosovë për një vizitë dy ditore, ku u pritën në takime nga krerët më të lartë të shtetit.

Ajo çfarë bëri Princi Charles në Prizren është e madhe! (Video)

Republika - 19.03.2016

Princi Charles i cili po qëndron për vizitë në Kosovë, po le mbresa të mëdha me veprimet e tij. Ndoshta për të është një veprim shumë normal, por për popullin e Kosovës nuk është diqka e zakonshme.

Kosovë, të pagjeturit i “thyejnë zemrën” princit Charles

Lajme.al - 19.03.2016

Në ditën e dytë të vizitës së tyre në Kosovë, princi Charles dhe dukesha Kamila kanë perjetuar disa momente emocionuese teksa janë takuar në qendër të Prishtinës me familjarët e personave të zhdukur ...

Princi Charls sot arrin në Kosovë

Lajmi.net - 18.03.2016

Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornëall, sot do të nisin vizitën e tyre zyrtare në Kosovë. Ata do të arrijnë pasditen e së premtes në Aeroportin e ...

Princi Charls sot në Kosovë

Albeu.com - 18.03.2016

Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornëall, pritet që sot të të nisin vizitën e tyre zyrtare në Kosovë. Ato do të mbërrijnë pasdite në Aeroportin e ...

Princi Charles: Ballkani Perndimor do të ndryshojë duke kërkuar paqe të qëndrueshme

Portalb - 18.03.2016

Lajme lidhur me temën Rusia premton tërheqjen e shpejtë nga Siria Një gjykatë izraelite dënon 7 fëmijë palestinezë me burg për hedhje të gurëve Jolie në ndihmë të refugjatëve Renzi: BE-ja lançon ...

Princi Charles sot në Kosovë

Lajm - 18.03.2016

Princi Charles i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornëall, sot do të nisin vizitën e tyre zyrtare në Kosovë. Ata do të arrijnë pasditen e së premtes në Aeroportin e ...

Princi Charls në Kosovë

Zhurnal - 18.03.2016

Princi Charls në Kosovë Publikuar 18.03.2016 në 10:22 nga E.A. | 1 i lexuar Prishtinë, 18 Mars - Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornëall, pritet që sot të ...

Princ Charles flet për Rita Orën dhe citon Nënë Terezën në Parlamentin serb

Portalb - 18.03.2016

Lajme lidhur me temën Princi Charles: Ballkani Perndimor do të ndryshojë duke kërkuar paqe të qëndrueshme Rusia premton tërheqjen e shpejtë nga Siria Një gjykatë izraelite dënon 7 fëmijë palestinezë ...

Princi Charles vizitoi Beogradin lëvdon shqiptarët

Shqipmedia - 18.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, dje qëndroi në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan. Ai ka mbajtur dje një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin në ...

Mbretëria e Bashkuar, mikja e madhe e Kosovës

Lajmi.net - 18.03.2016

Ndihma që i dhanë popullit të Kosovës dhe përkrahja e fuqishme në çlirimin e tij, e pasuar me mbështetje edhe në përcaktimin e statusit, e bënë Britaninë e Madhe një ndër shtet mike të para që njohën ...

Princi Charlie në parlamentin e Serbisë flet për Nënë Terezën e Rita Orën

SOT - 18.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan. Ai ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin në ...

Mbretëria e Bashkuar, mikja e madhe e Kosovës

Albeu.com - 18.03.2016

Britania e Madhe për shkak të mbështetjes që i ka dhënë shtetit të Kosovës është shndërruar një ndër shtetet mike të para që njohën pavarësinë e Kosovës.

Princi Charles sot vjen në Kosovë

Ina - 18.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, bashkë me dukeshën Cornwll, sot pasdite do të mbërrijë në Kosovë. Ata nesër do të fillojnë vizitën zyrtare në vendin tonë. Kurse, dje në Kuvendin e Serbisë, princi Charles ...

Charles dhe Kamila vizitojnë sot Kosovën, takim me Jahjagën

LajmiFundit - 18.03.2016

Princi Charles i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornwall, sot do të nisin vizitën e tyre zyrtare në Kosovë. Ata do të arrijnë pasditen e së premtes në Aeroportin e ...

Hashim Thaçi takon Princin Charles dhe Dukeshën Camilla: Vizitë historike e çiftit mbretëror!

SOT - 18.03.2016

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka treguar se çfarë ka biseduar me Princin Charles, gjatë takimit të tij sonte. Ai ka thënë se Kosova i dëshiroi mirëseardhje Princit Charles dhe Dukeshës së ...

O’Connell në pritje të princit

Lajmi.net - 18.03.2016

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Cionnell, ka postuar një fotografi nga aeroporti i Prishtinës, ku po e pret arritjen në Kosovë të princit të Weals-it, Charles dhe Dukeshës së ...

Princi Charles shkel në tokën e Kosovës (Foto)

Lajmi.net - 18.03.2016

Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornwall Camilla, sapo kanë zbritur në aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë.

Jahjaga pret Princin Charles në aeroport

Albeu.com - 18.03.2016

Presidentja në ikje e Kosovës Atifete Jahjaga , ka dalë në aeroportin e Prishtinës për ti uruar mirëseardhje Princit Charles dhe Dukeshës Camilla të cilët sapo kanë arritur.

As Princi Charles nuk arriti të bashkojë pozitën me opozitën (FOTO)

Albeu.com - 18.03.2016

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruair O’Connell me rastin e vizitës së princit të Uellsit, Charles ka organizuar një pritje ku ka ftuar edhe përfaqësuesit e institucioneve dhe subjekteve politike në ...

Presidentja Jahjaga me bashkëshortin e saj në pritje të Princit Charles

Lajmi.net - 18.03.2016

E para e vendit, shumë të rralla i ka pasur paraqitjet publike me bashkëshortin e saj. Presidentja Atifete Jahjaga në pritjen mirëseardhëse të organizuar për nderë të vizitës në Kosovë të Princit të ...

Opozitën dhe Listën Serbe i bashkoi princi Charles (Foto)

Lajmi.net - 18.03.2016

Në hotelin ku do të pritet princi i Uellsit, Charles, para pak minutave kanë arritur edhe presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ai i zgjedhuri Hashim Thaçi, kryeministri i Isa Mustafa dhe kryetari ...

Princi Charles mbërrinë në Prishtinë

Evropaelire - 18.03.2016

Në orët e mbrëmjes Princi britanik, Charles dhe Dukesha, Camilla kanë mbërrijtur në Prishtinë. Me nderimet më të larta shtetërore, Princi Charles dhe Dukesha Camilla janë pritur në Aeroportin e ...

Jahjaga dhe opozita flasin mes vete (Foto)

Lajmi.net - 18.03.2016

Tash kur princi i Uellsit, Charles, ka mbërritur në hotelin ku i është organizuar një pritje solemne, ai ka filluar bisedat me lidershipin kosovar, fillimisht me ata të koalicionit qeverisës, e më ...

Arritja e princit Charles në Kosovë përmes fotografive

Lajmi.net - 18.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, ka arritur në Kosovë. Në pritje kishte gardën seremoniale të ...

Mustafa, Thaçi e Veseli largohen nga salla sapo mbërrin Princi

Albeu.com - 18.03.2016

Vetëm pak minuta pasi ka mbërritur Princi Charles dhe dukesha Cornwall, në të cilën janë pritur nga pozita, opozita e shoqëria civile e Kosovës, kryeministri dhe presidenti i zgjedhur janë larguar ...

Princi Charles takohet me liderët politikë të Kosovës

LajmiFundit - 18.03.2016

Princi Charles dhe bashkëshortja e tij, Dukesha Camilla kanë arritur në pritjen e organizuar për të në “Sëiss Diamond”. Princi Charles dhe bashkëshortja e tij, Dukesha Camilla kanë arritur në pritjen ...

O’Connell: Princi në Kosovë për pajtim mes popujve dhe feve

Albeu.com - 18.03.2016

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’ Connell lidhur me vizitën e Princit të Uellsit në Kosovë ka thënë se kjo është shenjë partneriteti dhe është e rëndësishme për vendin, si dhe ...

O’Connell: Ardhja e Princit, porosi për pajtim mes popujve dhe feve

Lajmi.net - 18.03.2016

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell tha se vizita e Princit të Uellsit Charles në Kosovë, është shenjë partneriteti dhe është e rëndësishme për Kosovën, si dhe bartë me vete porosinë e ...

Thaçi: Historike vizita e Princit Charles

Albeu.com - 18.03.2016

Presidenti i ri i Kosovë, Hashim Thaçi, në llogarinë e tij në Facebook ka bërë një postim ku i ka uruar mirëseardhje Princit Charles dhe Dukeshës së Cornëall.

Princi Charles po qëndron për vizitë në Kosovë

Portalb - 18.03.2016

Lajme lidhur me temën Zhbogar i shtron drekë lamtumirëse Jahjagës, ka çdo lëvdatë për të Jahjaga themelon Komisionin për Demarkacionin, këta janë emrat e ekspertëve Jahjaga: Sulmi ka për synim të ...

Kosovë, mbërrijnë Princi Charles dhe Dukesha Camila

Zhurnal - 18.03.2016

Kosovë, mbërrijnë Princi Charles dhe Dukesha Camila Publikuar 18.03.2016 në 22:46 nga D.R. | 14 i lexuar Trashëgimtari i Fronit të Mbretërisë së Bashkuar, Princi Charles, si dhe bashkëshortja e tij, ...

Kosovë, mbërrijnë Princi Charles dhe Dukesha Camila

Top Channel - 18.03.2016

Trashëgimtari i Fronit të Mbretërisë së Bashkuar, Princi Charles, si dhe bashkëshortja e tij, Dukesha e Cornwallit, Camila, mbërritën të premten në mbrëmje në Prishtinë, në ndalesën e fundit të turit ...

Princi Charles fjalim në parlamentin serb për Nënë Terezën dhe Rita Orën

BalkanWeb - 18.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan. Ai ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin në ...

Qëllimi i vizitës së Princit, ripajtimi në Ballkan

Botasot - 18.03.2016

Sot në Kosovë fillon vizitën Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall Camila nga familja mbretërore e Britanisë së Madhe dhe Commonwealth Ata do të kenë takime dhe aktivitete të ndryshme.

Princi Charls arrin sot në Kosovë

Botasot - 18.03.2016

Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, Dukesha nga Cornëall, sot do ta nisin vizitën e tyre zyrtare në Kosovë. Ata do të arrijnë pasditen e së premtes në Aeroportin e ...

Princi Charles sot vjen në Kosovë

Koha.net - 18.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, bashkë me dukeshën Cornwll, sot pasdite do të mbërrijnë në Kosovë. Ata nesër do të fillojnë vizitën zyrtare në vendin tonë.

Britania, miku i madh i Kosovës

Botasot - 18.03.2016

Ndihma që i dhanë popullit të Kosovës dhe përkrahja e fuqishme në çlirimin e tij, e pasuar me mbështetje edhe në përcaktimin e statusit, e bënë Britaninë e Madhe një ndër shtet mike të para që njohën ...

Princi Charles sot vjen në Kosovë

Telegrafi - 18.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, bashkë me dukeshën Cornwll, sot pasdite do të mbërrijë në Kosovë. Ata nesër do të fillojnë vizitën zyrtare në vendin tonë. Kurse, dje në Kuvendin e Serbisë, princi Charles ...

Princi dhe Dukesha Britanike mbërrijnë të premten në Kosovë

ABC News - 18.03.2016

Princi britanik Charles dhe Dukesha nga Cornëall, Camilla sot do ta nisin vizitën në Kosovë.Në Aeroportin e Prishtinës, çifti mbretëror arrin pasditen e sotme, ndërkaq te shtunen cifiti takon ...

Princi synon t’i bëjë bashkë pozitën dhe opozitën

Koha.net - 18.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, në kuadër të vizitës së tij në Ballkan, sonte do të qëndrojë në Kosovë. Ai do të pritet nga ambasadori britanik në Kosovë Ruairi O’Connell në sallë, ku edhe do të flet ...

Arrin në “Adem Jashari” Princi Charles dhe Dukesha Camilla (Foto)

Botasot - 18.03.2016

Ka aterruar në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” Princi Charles dhe Dukesha Camilla. Ai do të pritet nga presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ambasadori britanik në vendin tonë, Ruari O'Conell ...

Princ Charles mbërrin në Kosovë

Koha.net - 18.03.2016

Princ Charles sapo ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Princi i Uellsit është pritur nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ambasadori britanik në Kosovës, ...

Princi Charles dhe Dukesha Camilla arrijnë në Kosovë (Video)

Telegrafi - 18.03.2016

Pak minuta më parë në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë kanë arritur Princi britanik Charles dhe Dukesha Camilla. Princi dhe Dukesha janë pritur nga presidentja e vendit Atifete ...

As Princi nuk ofron pozitën dhe opozitën

Botasot - 18.03.2016

Në sallën ku ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka organizuar pritjen mirëseardhjes tw princit të Uellsit, Charles, ka ftuar edhe përfaqësuesit e institucioneve dhe subjekteve politike ...

As Princi nuk afron pozitën dhe opozitën

Telegrafi - 18.03.2016

Në sallën ku ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka organizuar pritjen mirëseardhjes të princit të Uellsit, Charles, ka ftuar edhe përfaqësuesit e institucioneve dhe subjekteve politike ...

Princi Charles dhe Dukesha Camilla mbërrijnë në Kosovë

BalkanWeb - 18.03.2016

PRISHTINE- Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë kanë mbërritur rreth orës 19:00 Princi britanik Charles dhe Dukesha Camilla. Princi dhe Dukesha janë pritur nga presidentja e vendit ...

LIVE: Pritja e mirëseardhjes së princit të Uellsit, pozitë e opozitë të ndarë (Foto)

Botasot - 18.03.2016

(E plotesuar)Princi Charles takon liderët e shtetit dhe ata të opozitës. Jahjaga i flet opozitës Tash kur princi i Uellsit, Charles, ka mbërritur në hotelin ku i është organizuar një pritje solemne, ...

Pozita dhe opozita nuk flasin ndërmjet as në pritjen e princit

Botasot - 18.03.2016

Në hotelin ku do të pritet princi i Uellsit, Charles, para pak minutave kanë arritur edhe presidenti i zgjedhur i Kosovës, Hashim Thaçi, presidentja në ikje, Atifete Jahjaga, kryeministri i Kosovës, ...

Presidentja Jahjaga me bashkëshortin e saj në pritje të Princit Charles

Botasot - 18.03.2016

E para e vendit, shumë të rralla i ka pasur paraqitjet publike me bashkëshortin e saj. Presidentja Atifete Jahjaga në pritjen mirëseardhëse të organizuar për nderë të vizitës në Kosovë të Princit të ...

Princi Charles pritet nga nikoqirët

Koha.net - 18.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, bashkë me dukeshën Cornwall kanë mbërritur në pritjen e organizuar nga Ambasada Britanike në Kosovë ku është takuar me akterët kryesorë të vendit.

Çfarë po bisedon Princi Charles me Opozitën?

Botasot - 18.03.2016

Princi i cili pak para disa minutash ka arrite ne Swiss ku po i bëhet pritja solemne. Pasi përshëndeti Presidenten, Kryeministri dhe Presidentin e ardhshëm, ai ka shkuar menjëherë të opozita.

Jahjaga flet me liderët e opozitës

Telegrafi - 18.03.2016

Tash kur princi i Uellsit, Charles, ka mbërritur në hotelin ku i është organizuar një pritje solemne, ai ka filluar bisedat me lidershipin kosovar, fillimisht me ata të koalicionit qeverisës, e më ...

Largohen Mustafa dhe Thaçi

Botasot - 18.03.2016

Presidenti i zgjedhur i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa nuk kanë pritu deri sa Princi Charles i cili ka ardhur për vizitë në vend, ti përshëndet të gjithë.

Mustafa, Thaçi e Veseli lëshojnë sallën, teksa Princi ende nuk u rehatua

Koha.net - 18.03.2016

Nuk kanë kaluar shumë minuta prej kur Princi Charles dhe dukesha Cornwall kanë hyrë në sallën e koktejit, në të cilën janë pritur nga të pozita, opozita e shoqëria civile e Kosovës, por dikush e ka ...

Mustafa, Thaçi e Veseli lëshojnë sallën, teksa Princi ende nuk u rehatua

Telegrafi - 18.03.2016

Pasi kanë kaluar pak minuta që Princi Charles dhe dukesha Cornwall kanë hyrë në sallën e koktejit, në të cilën janë pritur nga pozita, opozita e shoqëria civile e Kosovës, kur kryeministri dhe ...

Thaçi: Ardhja e Princit Charles dhe Dukeshës një vizitë historike për vendin

Botasot - 18.03.2016

Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook i ka uruar mirëseardhje Princit Charles dhe Dukeshës së Cornwall duke e cilësuar si vizitë historike për vendin.

O’Connell: Ardhja e Princit, porosi për pajtim mes popujve dhe feve

Telegrafi - 18.03.2016

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell tha se vizita e Princit të Uellsit Charles në Kosovë, është shenjë partneriteti dhe është e rëndësishme për Kosovën, si dhe bartë me vete ...

Thaçi e cilëson historike vizitën e Princit Charles

Telegrafi - 18.03.2016

Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook i ka uruar mirëseardhje Princit Charles dhe Dukeshës së Cornwall.

Veseli: Princi solli mesazhet e paqes, pajtimit dhe të ardhmes së sigurt

Telegrafi - 18.03.2016

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pëmes një postimi në facebook ka komentuar takimin e sontëm me ka Princin Charles dhe Dukeshën Cornwall, duke thënë se ata risollën mesazhet e Mbretërisë ...

Princi Charles në Kosovë, O’Connell: Porosi për pajtim mes popujve dhe feve

BalkanWeb - 18.03.2016

PRISHTINË- Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell tha se vizita e Princit të Uellsit , është shenjë partneriteti dhe është e rëndësishme për Kosovën, pasi mbart porosinë e ...

O’Connell: Ardhja e Princit, porosi për pajtim mes popujve dhe feve

Koha.net - 18.03.2016

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell tha se vizita e Princit të Uellsit, Charles, në Kosovë është shenjë partneriteti dhe është e rëndësishme për Kosovën, si dhe bartë me vete ...

Fotoreportazh nga arritja dhe pritja e Princit Charles në Kosovë (Foto)

Telegrafi - 18.03.2016

Princi i Wallesit dhe Dukesha e Cornwall-it tashmë janë në Kosovë dhe kanë filluar agjendën e takimeve. Sapo kanë ardhur në Prishtinë nga Aeroporti, ata janë ndalur në një pritje të organizuar për të ...

Mbretëria e Bashkuar ka bërë shumë për pavarësin e Kosovës

Botasot - 18.03.2016

Kryekuvendari,Kadri Veseli përmes një postimi në llogarinë e tij në `Facebook` ka thënë se,Princi dhe Dukesha na risollën mesazhet e paqes,pajtimit dhe të ardhmes së sigurt euro- atlantike të Kosovës.

​Pas 17 viteve, Princi Charles sërish viziton Kosovën

Ora news - 18.03.2016

Pas 17 viteve, për ta vizituar Kosovën erdhi Princi Uellsit, Charles. Me të ardhur në Prishtinë, në një ndejë të organizuar nga ambasada britanike në Kosovë, ai u prit edhe nga personalite politike ...

Princi Charles në Kosovë

VOA - 18.03.2016

Princi britanik, Charles dhe Dukesha e Cornwall, Camilla. arritën të premten në Prishtinë për një vizitë në Kosovë, në kuadër të një turneu që janë duke zhvilluar në rajonin e Ballkanit.

As Princi Charles nuk arriti t’i bashkojë pozitën e opozitën (Video)

Telegrafi - 18.03.2016

Prinici Charles i Uellsit dhe gruan e tij Camilla, dukesha e Cornwall-it, sot kanë ardhur për një vizitë dy ditore në Kosovë. Ata fillimisht ateruan në aeroportin “Adem Jashari”, ku i priti ...

Princi Charles sot vjen në Kosovë, ja agjenda e tij

Tetova Sot - 18.03.2016

(E plotësuar) Princi i Wellsit, Charles, bashkë me dukeshën Cornwll, sot pasdite do të mbërrijë në Kosovë. Ata nesër do të fillojnë vizitën zyrtare në vendin tonë.

Princi Charles mbërrin në Kosovë (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 18.03.2016

Princi Charles sapo ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Princi i Uellsit është pritur nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ambasadori britanik në Kosovës, ...

Princ Charles mbërrin në Kosovë

Ilirida - 18.03.2016

Princ Charles sapo ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Princi i Uellsit është pritur nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ambasadori britanik në Kosovës, ...

As Princi nuk afron pozitën dhe opozitën në Kosovë (FOTO)

Tetova Sot - 18.03.2016

Në sallën ku ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka organizuar pritjen mirëseardhjes të princit të Uellsit, Charles, ka ftuar edhe përfaqësuesit e institucioneve dhe subjekteve politike ...

Pritja e mirëseardhjes së princit Charles (LIVE STREAM)

Tetova Sot - 18.03.2016

Pritjen e mirëseardhjes së princit të Uellsit, Charles nga ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ku janë të ftuar edhe përfaqësuesit e institucioneve dhe subjekteve politike në Kosovë, ...

Princi Charles dhe Dukesha Camilla mbërrijnë në Prishtinë

Gazeta Tema - 18.03.2016

Princi Charles dhe Dukesha Camilla kanë mbërritur rreth orës 19:00 në aeroportin ndërkombëtar Adem Jashari në Prishtinë. Ata janë pritur nga presidentja e vendit, Atifete Jahjaga dhe ambasadori ...

O’Connell: Ardhja e Princit, porosi për pajtim mes popujve dhe feve

Tetova Sot - 18.03.2016

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell tha se vizita e Princit të Uellsit Charles në Kosovë, është shenjë partneriteti dhe është e rëndësishme për Kosovën, si dhe bartë me vete ...

Kosovari që ka ngjashmëri të madhe më Princin Charles (FOTO)

Tetova Sot - 18.03.2016

Ku je o princi Charles? Kështu i drejtohen djaloshit 20 vjeçar, Rrustem Belës, të cilin moshatarët e tij më tepër e njohim me emrin e dytë ‘artistik’.

Princi Charles viziton Kosovën

Vision Plus - 18.03.2016

Princi i Wellsit, Charles dhe dukesha e Cornwall kanë vizituar pas 17 vitesh Kosovën, pasi kanë qenë të ftuar në pritjen e ambasadës britanike me zyrtarët me të lartë të shtetit të ri në Ballkan.

Princi Charls dhe Dukesha Camilla sot arrijnë në Kosovë

Kosova Live - 18.03.2016

Princi i Wales, Charles dhe Dukesha e Cornwall, Camilla, në kuadër të një turneu të filluar më 14 mars për të vizituar Kroacinë, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën, sot arrijnë për vizit]ë në Kosovë.

Princi Charles sot në Kosovë, ja agjenda e tij

Republika - 18.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, bashkë me dukeshën Cornwll, sot pasdite do të mbërrijë në Kosovë. Ata nesër do të fillojnë vizitën zyrtare. Ai do të takohet me presidenten Jahjaga, ku edhe do të bëjë ...

Princi Charles dhe Dukesha Camilla arritën për vizitë në Kosovë

Kosova Live - 18.03.2016

Princi i Wales, Charles dhe Dukesha e Cornwall, Camilla, kanë ateruar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Aty është organizuar një pritje ceremoniale dhe për t’i pritur mysafirët ...

Princi Charles dhe Dukesha Camilla arrijnë në Kosovë

Republika - 18.03.2016

Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë kanë arritur Princi britanik Charles dhe Dukesha Camilla. Princi dhe Dukesha janë pritur nga presidentja e vendit Atifete Jahjaga dhe ambasadori ...

Kosova gati të mirëpres nesër çiftin mbretëror (Foto)

Lajmi.net - 17.03.2016

Kosova po bën përgatitjet e fundit për të mirëpritur princin dhe princeshën. Princi i Walesit, Charles dhe Camila, dukesha e Cornwallit do të vizitojnë nesër Kosovën, raporton lajmi.net.

Ja si e pritën Serbia e Kroacia, princin Charles e princeshën Camilla (Video+Foto)

Lajmi.net - 17.03.2016

Derisa Kosova po bën përgatitjet e fundit për të mirëpritur princin Charles dhe princeshën Camila, ata sot kanë qëndruar në Beograd të Serbisë, raporton lajmi.net.

O’Connell: Qëllimi i vizitës së Princit, mbështetja e ripajtimit në Ballkan

Lajmi.net - 17.03.2016

Nesër në Kosovë fillon vizitën Princi i Wales dhe Dukesha e Cornwall Camila nga familja mbretërore e Britanisë së Madhe të cilët do të kenë takime dhe aktivitete të ndryshme.

Princi Charles në Beograd, flet në Parlament për Nënë Terezen e Rita Orën

Lajmi.net - 17.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan. Ai ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin në ...

Mesazhi i Princit Charles për Ballkanin: Mos bëheni robër të së kaluarës

Lajm - 17.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, sonte në Kuvendin e Serbisë ka thënë se shtetet në regjion kanë arritur progres të madh, dhe se edhe pas ngjarjeve të tmerrshme të së kaluarës kanë arritur stabilitetin dhe ...

Princi Charles për Ballkanin: Mos bëheni robër të së kaluarës

Albeu.com - 17.03.2016

Princi i Uellsit, Charles , në seancën e Kuvendit të Serbisë ka deklaruar se shtetet në regjion kanë arritur progres të madh, dhe se edhe pas ngjarjeve të tmerrshme të së kaluarës kanë arritur ...

Princi Charles godet serbet në Beograd, flet në Parlament për Nënë Terezën e Rita Orën

Lajm - 17.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan. Ai ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin në ...

Kosova gati të mirëpres nesër çiftin mbretëror (Foto)

Botasot - 17.03.2016

Kosova po bën përgatitjet e fundit për të mirëpritur princin dhe princeshën. Princi i Walesit, Charles dhe Camila, dukesha e Cornwallit do të vizitojnë nesër Kosovën.

Vizita e nesërme e princit të Walesit dhe dukeshës së Cornwallit, mbështetëse për Kosovën

Botasot - 17.03.2016

Princi i Walesit, Charles dhe Camila, dukesha e Cornwallit do ta vizitojnë nesër Kosovën. Qëllimi i kësaj vizite është shoqërore ka thënë ambasadorit i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ...

Mesazhi i Princit Charles për Ballkanin: Mos bëheni robër të së kaluarës

Botasot - 17.03.2016

Princi i Uellsit, sonte në Kuvendin e Serbisë ka thënë se shtetet në regjion kanë arritur progres të madh, dhe se edhe pas ngjarjeve të tmerrshme të së kaluarës kanë arritur stabilitetin dhe paqen.

Mesazhi i Princit Charles për Ballkanin: Mos bëheni robër të së kaluarës

Telegrafi - 17.03.2016

Princi i Uellsit, Charles, sonte në Kuvendin e Serbisë ka thënë se shtetet në regjion kanë arritur progres të madh, dhe se edhe pas ngjarjeve të tmerrshme të së kaluarës kanë arritur stabilitetin dhe ...

Princi Charles godet serbet në Beograd, flet në Parlament për Nënë Terezën e Rita Orën

Botasot - 17.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan. Ai ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin në ...

Princ Charles flet për Rita Oren dhe citon Nënë Terezë në Parlamentin serb

Koha.net - 17.03.2016

Princ Charles gjatë qëndrimit të tij në Beograd, në kuadër të xhiros së tij në Ballkan, ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Serbisë. Në fjalimin e tij, ai ka përmendur edhe shqiptaret, Rita Ora dhe ...

Princi Charles, në Parlamentin e Serbisë, flet për Nënë Terezen e Rita Orën

Telegrafi - 17.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, i cili po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan, ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin ...

Charles në parlamentin serb flet për Nënë Terezën dhe Rita Orën: Mos u burgosni nga historia

Ora news - 17.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, i cili po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan, ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin ...

Kosova nesër pret çiftin mbretëror

Ilirida - 17.03.2016

Kosova po bën përgatitjet e fundit për të mirëpritur princin dhe princeshën. Princi i Walesit, Charles dhe Camila, dukesha e Cornwallit do të vizitojnë nesër Kosovën.

Princi Charles godet serbet në Beograd, flet në Parlament për Nënë Terezën e Rita Orën

Tetova Sot - 17.03.2016

Princi i Wellsit, Charles, po qëndron në Serbi, në kuadër të turneut të tij në Ballkan. Ai ka mbajtur sot një fjalim në Parlamentin e Serbisë në Beograd, ku, ndër të tjera, ka folur për pajtimin në ...

Nikoliq i dhuron princit Charles librin serb për Kosovën

Lajm - 16.03.2016

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq,i ka bërë gati dhuratat për princin britanik Charles kur ky i fundit të vizitojë Beogradin të mërkurën. Siç njofton zyra e Nikoliqit, i pari i serbëve do i ...

Princi Charles takohet me presidentin e Serbisë

Lajmi.net - 16.03.2016

Princi Charles gjatë vizitës në Beograd është takuar edhe me presidentin e Serbisë Tomislav Nikoliq. Siç raportojnë mediat serbe, princin dhe bashkëshorten e tij para hyrjes së Presidencës e kanë ...

Princi Charles në Beograd, Nikolic i dhuron librin serb për Kosovën (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.03.2016

Princi Charles ndodhet per nje vizite ne Beograd , ku eshte takuar me presidentin Tomislav Nikolic , kryeministrin Aleksandar Vucic dhe kreun e kishes serbe.

Princi Charles në Serbi, Britania rikthen sytë nga Ballkani?

Top Channel - 16.03.2016

Princi Charles dhe bashkëshortja e tij kanë nisur turin ballkanik, duke ndaluar fillimisht në Serbi. Në aeroportin e Beogradit, për një vizitë dyditore të nivelit të lartë, princin e ka pritur ...

Nikoliq i dhuron princit Charles librin serb për Kosovën (Foto)

Telegrafi - 16.03.2016

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq, i ka bërë gati dhuratat për princin britanik Charles kur ky i fundit të vizitojë Beogradin të mërkurën. Siç njofton zyra e Nikoliqit, i pari i serbëve do i ...

Princi Charles mbërrin në Serbi, pritet nga kryeministri Vuçiq

Botasot - 16.03.2016

Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, dukesha nga Cornwell kanë arritur në Beograd në vazhdën e vizitës Serbisë dhe shteteve tjera të regjionit.

Princi Charles takohet me presidentin e Serbisë

Botasot - 16.03.2016

Princi Charles gjatë vizitës në Beograd është takuar edhe me presidentin e Serbisë Tomislav Nikoliq. Siç raportojnë mediat serbe, princin dhe bashkëshorten e tij para hyrjes së Presidencës e kanë ...

Princi Charles mbërrin në Serbi, pritet nga kryeministri Vuçiq

Koha.net - 16.03.2016

Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, dukesha nga Cornwell, kanë arritur në Beograd në vazhdën e vizitës shteteve të rajonit.

Princi Charles mbërrin në Serbi, pritet nga kryeministri Vuçiq

Telegrafi - 16.03.2016

Princi Charles i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, dukesha nga Cornwell kanë arritur në Beograd. Princin Charles dhe bashkëshorten e tij në aeroportin “Nikolla Teslla” e ka pritur ...

Princi Charles mbërrin në Serbi, pritet nga kryeministri Vuçiç

BalkanWeb - 16.03.2016

SERBI – Princi Charles i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, dukesha nga Cornwell kanë arritur në Beograd. Princin Charles dhe bashkëshorten e tij në aeroportin “Nikolla Teslla” e ka ...

Princi Charles mbërrin në Serbi, pritet nga kryeministri Vuçiq

Yll Press - 16.03.2016

Princin Charles dhe bashkëshorten e tioj në aeroportin “Nikolla Teslla” e ka pritur kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiq, raporton B92. Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e ...

Nikoliq i dhuron princit Charles librin serb për Kosovën (FOTO)

Yll Press - 16.03.2016

Siç njofton zyra e Nikoliqit, i pari i serbëve do i dhurojë princit nga Britania një libër për siç thuhet “trashëgiminë kristiane të Kosovës”. Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq,i ka bërë gati ...

Princi Charles mbërrin në Serbi, pritet nga kryeministri Vuçiq

Tetova Sot - 16.03.2016

Princi Charls i Mbretërisë së Bashkuar dhe bashkëshortja e tij, dukesha nga Cornwell kanë arritur në Beograd në vazhdën e vizitës Serbisë dhe shteteve tjera të regjionit.

Princi Charles takohet me presidentin e Serbisë

Tetova Sot - 16.03.2016

Princi Charles gjatë vizitës në Beograd është takuar edhe me presidentin e Serbisë Tomislav Nikoliq. Siç raportojnë mediat serbe, princin dhe bashkëshorten e tij para hyrjes së Presidencës e kanë ...

Nikoliq i dhuron princit Charles librin serb për Kosovën (FOTO)

Ilirida - 16.03.2016

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq, i ka bërë gati dhuratat për princin britanik Charles kur ky i fundit të vizitojë Beogradin të mërkurën. Siç njofton zyra e Nikoliqit, i pari i serbëve do i ...

Nikoliq i dhuron princit Charles librin serb për Kosovën (FOTO)

Tetova Sot - 16.03.2016

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq,i ka bërë gati dhuratat për princin britanik Charles kur ky i fundit të vizitojë Beogradin të mërkurën. Siç njofton zyra e Nikoliqit, i pari i serbëve do i ...

Princi Çarls dhe Kamila nisin turin e Ballkanit

Gazeta Tema - 16.03.2016

Turi i Princit të Uellsit dhe Kamilës do t’i shëtisë ata nga Kroacia në Serbi, Mal të Zi dhe Kosovë, të gjitha në emër të qeverisë Britanike, ku udhëtimi do të përfundojë më 19 ...

O’Connell: Princi Charles vjen si partner i Kosovës

Ina - 15.03.2016

Pajtimi dhe promovimi i dialogut ndërfetar, mbrojtja e trashëgimisë kulturore, si dhe marrëdhëniet mes dy vendeve do ta sjellin në Kosovë pas 17 vjetësh Princin e Walesit, Charles.

O’Connell: Princi Charles vjen si partner i Kosovës

Koha.net - 15.03.2016

Pajtimi dhe promovimi i dialogut ndërfetar, mbrojtja e trashëgimisë kulturore, si dhe marrëdhëniet mes dy vendeve do ta sjellin në Kosovë pas 17 vjetësh Princin e Walesit, Charles, shkruan sot Koha ...

O’Connell: Princi Charles vjen si partner i Kosovës

Telegrafi - 15.03.2016

Pajtimi dhe promovimi i dialogut ndërfetar, mbrojtja e trashëgimisë kulturore, si dhe marrëdhëniet mes dy vendeve do ta sjellin në Kosovë pas 17 vjetësh Princin e Walesit, Charles.

Ambasadori O’Connell: Princi Charles vjen si partner i Kosovës

BalkanWeb - 15.03.2016

PRISHTINË- Promovimi i dialogut ndërfetar, mbrojtja e trashëgimisë kulturore, si dhe marrëdhëniet mes dy vendeve do të sjellin në Kosovë pas 17 vjetësh Princin e Wales, Charles.

Princi Charles dhe Camilla sot nisin turneun ballkanik

Evropaelire - 14.03.2016

Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla do të nisin sot turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit, përfshirë Kroacinë, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën.

Princi Charles dhe Dukesha nisin sot turneun në Ballkan, më 19 mars në Kosovë

Lajmi.net - 14.03.2016

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar – Kitaroviq është e para e cila do të takojë princin britanik, Charles dhe gruan e tij Camillën në turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit.

Princ Charles dhe Camilla nisin turin Ballkanik, më 19 mars në Kosovë

LajmiFundit - 14.03.2016

Princi britanik, Charles, dhe gruaja e tij, Camilla, do të nisin sot turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit. Në vizitë përfshihen Kroacia, Serbia, Mali i Zi dhe Kosova.

Princi Çarls dhe bashkëshortja e tij e fillojnë turneun nëpër Ballkanin Perëndimor

Idividi - 14.03.2016

Zagreb, 14 mars 2016 (MIA) - Trashëguesi i fronit të Britanisë së Madhe, princi Çarls nga Uellsi dhe bashkëshortja e tij Kamilla Parker, dukesha nga Kornvoli, sot nga Zagrebi e fillojnë turneun në ...

Princi Charles viziton Kosovën me 19 mars

Zhurnal - 14.03.2016

Princi Charles viziton Kosovën me 19 mars Publikuar 14.03.2016 në 10:11 nga Xh.I. | 14 i lexuar Prishtinë, 14 mars - Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla do të nisin sot turneun e tyre ...

Princi Charles dhe Camilla vizitojnë Ballkanin, në Kosovë më 19 mars

Lajm - 14.03.2016

Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla do të nisin sot turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit, përfshirë Kroacinë, Serbinë, Malin e Zi dhe ...

Princi Charles dhe Dukesha nisin sot turneun në Ballkan

Ina - 14.03.2016

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar – Kitaroviq është e para e cila do të takojë princin britanik, Charles dhe gruan e tij Camillën në turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit.

Princi Charles viziton Kosovën me 19 mars

Botasot - 14.03.2016

Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla do të nisin sot turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit, përfshirë Kroacinë, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën.

Princi Charles dhe Dukesha nisin sot turneun në Ballkan

Telegrafi - 14.03.2016

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar – Kitaroviq është e para e cila do të takojë princin britanik, Charles dhe gruan e tij Camillën në turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit.

Princi Charles dhe Camilla vizitojnë Ballkanin, në Kosovë më 19 mars

Koha.net - 14.03.2016

Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla do të nisin sot turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit, përfshirë Kroacinë, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën.

Princi Charles dhe Camilla nisin turin ballkanik, sot në Kroaci

Panorama - 14.03.2016

Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla do të nisin sot turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit, përfshirë Kroacinë, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën.

Princi Charles dhe Camilla sot nisin turneun ballkanik, vizitë edhe në Kosovë

Ora news - 14.03.2016

Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla do të nisin sot turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit, përfshirë Kroacinë, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën.

Princi Charles dhe Dukesha nisin sot turneun në Ballkan

BalkanWeb - 14.03.2016

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar – Kitaroviç është e para e cila do të takojë princin britanik, Charles dhe gruan e tij Camillën në turneun e tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit.

Greiçevci: I sigurova Madhëritë për mikpritje të ngrohtë

Botasot - 14.03.2016

Ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe, Lirim Greiçevci ka njoftuar se ka përcjellur për në turneun e Ballkanit Princin e Uellsit dhe Dukeshën e Kornvollit, ku i siguroi për mikpritje të ngrohtë.

Turne ballkanik (pa Shqipërinë) i princit Charles, vizitë edhe në Kosovë

Gazeta Tema - 14.03.2016

Në turneun ballkanik që nis sot, princi britanik Charles dhe gruaja e tij Camilla Parker Bowles do të vizitojnë për gjashtë ditë shtetet ish-jugosllave të Ballkanit, përfshirë Kroacinë, Serbinë, ...

Princi Charles nis turin Ballkanin çifti mbretëror në 19 mars në Kosovë

Shqiptarja - 14.03.2016

Princi britanik Charles së bashku me Dukeshën e Cornwall-it, Camilla nisin sot turneun në vendet e Ballkanit dhe gjatë ndalesës së tyre do të vizitojnë dhe Kosovën.

Princi Çarls dhe bashkëshortja e tij e fillojnë turneun nëpër Ballkanin Perëndimor

Republika - 14.03.2016

Trashëguesi i fronit të Britanisë së Madhe, princi Çarls nga Uellsi dhe bashkëshortja e tij Kamilla Parker, dukesha nga Kornvoli, sot nga Zagrebi e fillojnë turneun në vendet e Ballkanit Perëndimor – ...