TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Historia e përplasjes mes Haradinajve e Thaçit dhe takimi i së enjtes

Ina - 16.07.2017

Duke parë kundërshtimin e LDK-së me partnerët e saj, dhe Vetëvendosjes, Ramushi me vëllanë Dautin, ia “falën”, të gjitha Hashim Thaçit, dhe duke e ditur që mandatimi për kryeministër është në dorën e ...

Problemi i fjalës së nderit

Ina - 16.07.2017

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1.

“Unë Naser Ali Rugova nuk do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër”!

Lajmi.net - 15.07.2017

Deputeti i LDK-së, Naser Rugova ka reaguar edhe një herë pasi që emri i tij u përfol sërish sot si deputeti që bashkë me Teuta Rugovën do të votojnë për Ramush Haradinajn kryeministër.

Naser Rugova për votën pro Haradinajt: Do të respektoj vendimet e LDK-së

Almakos - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Naser Rugova, ka mohuar pretendimet e medieve se ai mund të jetë njëri nga deputetët e kësaj partie i cili mund të votojë Ramush Haradinajn për ...

Naim Miftari për nofkën ?Smajli?: Haradinaj u rreshtua me ata që deshën ta vrasin në Klinë

Albeu.com - 15.07.2017

Ish-eprori i UÇK-së dhe ish-anëtari i SHIK-ut Naim Miftari , ka thënë se me koalicionin e klanit “Pronto”, Haradinaj ka dhënë vetëm zhgënjim. Sipas Miftarit, Ramush Haradinaj është rreshtuar me ata ...

Labinot Tahiri konfirmon takimin me Haradinajn, tregon se për çfarë biseduan

Albeu.com - 15.07.2017

Në media u raportua se nëkryetari i AKR-së dhe deputeti i zgjedhur, Labinot Tahiri sonte është takuar me kandidatin për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj.

Teuta Rugova: S’e votoj Haradinajn

Lajmi.net - 15.07.2017

E bija e Ibrahim Rugovës, Teuta, e cila është bërë deputete për herë të dytë ka thënë se nuk do të votojë Ramush Haradinajn për Shef të Qeverisë. Ka thënë se janë të pavërteta dhe propagandë zërat se ...

Teuta Rugova demanton spekulimet se do ta votojë Haradinajn për kryeministër

Almakos - 15.07.2017

Lidhur me spekulimet që kanë qarkulluar ditëve të fundit nëpër media, se Teuta Rugova, e bija e Presidentit historik Ibrahim Rugova, do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeministër Ramush ...

Haradinaj takohet me atdhetarin shqiptaro-amerikan

Lajmi.net - 15.07.2017

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN Ramush Haradinaj përveç me ambasadorë dhe me figura politike ka takime edhe me qytetarë të ndryshëm.

Haradinaj takohet me atdhetarin shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari

Albeu.com - 15.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se sot është takuar me atdhetarin Harry Bajraktarin me të cilin ka folur edhe për ...

Historia e përplasjes mes Haradinajve e Thaçit dhe takimi i së Enjtes

Lajm - 15.07.2017

Duke parë kundërshtimin e LDK-së me partnerët e saj, dhe Vetëvendosjes, Ramushi me vëllanë Dautin, ia “falën”, të gjitha Hashim Thaçit, dhe duke e ditur që mandatimi për kryeministër është në dorën e ...

Naser Rugova për votën pro Haradinajt: Do të respektoj vendimet e LDK-së

Telegrafi - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Naser Rugova, ka mohuar pretendimet e medieve se ai mund të jetë njëri nga deputetët e kësaj partie i cili mund të votojë Ramush Haradinajn për ...

Naser Rugova tregon se a do t'ia japë votën Ramush Haradinajt

Gazeta Express - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Naser Rugova, ka mohuar pretendimet e medieve se ai mund të jetë njëri nga deputetët e kësaj partie i cili mund të votojë Ramush Haradinajn për ...

Rugova garanton se nuk do ta votojë Haradinajn në PAN

Koha.net - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Naser Rugova ka garantuar se nuk është ai që do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër, si i nominuar i PAN-it për këtë pozitë.

Rugova garanton se nuk do ta votojë Haradinajn në PAN

Zeri - 15.07.2017

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Naser Rugova ka garantuar se nuk është ai që do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër, si i nominuar i PAN-it për këtë pozitë.

Teuta Rugova: Janë të pavërtete dhe propagandë, s’e votoj Haradinajn

Gazeta Express - 15.07.2017

E bija e Ibrahim Rugovës, Teuta, e cila është bërë deputete për herë të dytë ka thënë se nuk do të votojë Ramush Haradinajn për Shef të Qeverisë. Ka thënë se janë të pavërteta dhe propagandë zërat se ...

Çështja e numrave u konsumua në mandatin e kaluar

Zeri - 15.07.2017

Çështja e numrave është konsumuar mjaft edhe në mandatin e kaluar, prandaj ne duhet më shumë të thirremi në arsyen e veprimeve tona, duke u bazuar në vullnetin e qytetarëve të Kosovës dhe në logjikën ...

Teuta Rugova mohon zërat se do ta votojë Haradinajn për kryeministër

Zeri - 15.07.2017

Teuta Rugova, e bija e Presidentit historik Ibrahim Rugova, ka reaguar ndaj deklaratave se ajo do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeministër Ramush Haradinajn.

Teuta Rugova demanton spekulimet se do ta votojë Haradinajn për kryeministër

Telegrafi - 15.07.2017

Lidhur me spekulimet që kanë qarkulluar ditëve të fundit nëpër media, se Teuta Rugova, e bija e Presidentit historik Ibrahim Rugova, do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeministër Ramush ...

Haradinaj takohet me atdhetarin shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari

Koha.net - 15.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se sot është takuar me atdhetarin Harry Bajraktarin me të cilin ka folur edhe për ...

Haradinaj takohet me atdhetarin shqiptaro-amerikan, Harry Bajraktari

Zeri - 15.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social "Facebook" ka bërë të ditur se sot është takuar me atdhetarin Harry ...

Rugova shkruan nga vendlindja: Nuk do ta votoj Haradinajn

Alb Portali - 15.07.2017

Deputeti i LDK-së Naser Rugova nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar se nuk do të marr asnjë vendim pa koordinim të grupit parlamentar të LDK-së.

Problemi i fjalës së nderit

Shqipmedia - 14.07.2017

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë… Nga Veton Surroi 1.

Haradinaj takon O’Connell, flasin për formimin e institucioneve

Lajmi.net - 14.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connelli. Pretendenti për postin e kreut të ekzekutivit dhe ...

Formimi i qeverisë, Haradinaj takohet me ambasadorin britanik

Albeu.com - 14.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj po zhvillon sot një takim me ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell. Haradinaj dhe diplomati britanik në këtë takim, që po ...

A do ta votojë Labinot Tahiri Ramush Haradinajn?

Albeu.com - 14.07.2017

Ndonëse është përfolur se votën e tij do t’ia japë qeverisë Haradinaj, nënkryetari i Aleancës Kosova e Re Labinot Tahiri thotë se do t’i përmbahet asaj çfarë do të vendos AKR.

A do ta votojë Labinot Tahiri Ramush Haradinajn. Ja çfarë thotë ai!

Lajm - 14.07.2017

Ndonëse është përfolur se votën e tij do t’ia japë Qeverisë Haradinaj, nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri, thotë se do t’i përmbahet asaj çfarë do të vendosë AKR.

A do ta votojë Labinot Tahiri Ramush Haradinajn?

Zhurnal - 14.07.2017

A do ta votojë Labinot Tahiri Ramush Haradinajn? Prishtinë, 14 korrik - Ndonëse është përfolur se votën e tij do t’ia japë qeverisë Haradinaj, nënkryetari i Aleancës Kosova e Re Labinot Tahiri thotë ...

Hoxhaj: Njohja e pavarësisë së Kosovës, pajton kosovarët me serbët

Lajmi.net - 14.07.2017

Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka thënë se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj do të jetë kryeministri i ri i Kosovës. Këto deklarata Hoxhaj i ka bërë gjatë një interviste për ‘Deutsche Welle’, duke ...

EKSKLUZIVE: Labinot Tahiri e pranon se u takua me Haradinajn, tregon se për çfarë biseduan

Lajmi.net - 14.07.2017

Në media u raportua se nëkryetari i AKR-së dhe deputeti i zgjedhur, Labinot Tahiri sonte është takuar me kandidatin për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj.

Problemi i fjalës së nderit

Koha.net - 14.07.2017

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1.

Haradinaj në takim me ambasadorin britanik, flasin për formimin e Qeverisë

Gazeta Express - 14.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi ...

Haradinaj takon O’Connell, flasin për formimin e institucioneve

Zeri - 14.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connelli, njofton Klan Kosova.

Haradinaj sot u takua me ambasadorin O’Connell

Koha.net - 14.07.2017

Kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim më ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Hoxhaj i sigurt: Kuvendi voton javën e ardhshme Haradinajn kryeministër

BalkanWeb - 14.07.2017

KOSOVE -Kryediplomati kosovar, Enver Hoxhaj ka thënë se Ramush Haradinaj do të jetë kreu i qeverisë së re në Kosovë. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, në një intervistë me mediumin gjerman ...

Hoxhaj: Kuvendi voton javën e ardhshme Haradinajn për kryeministër

Zeri - 14.07.2017

Kryediplomati kosovar, Enver Hoxhaj ka thënë se Ramush Haradinaj do të jetë kreu i qeverisë së re në Kosovë. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, në një intervistë me mediumin gjerman Deutsche ...

EKSKLUZIVE: Ramush Haradinaj takohet me Labinot Tahirin

Zeri - 14.07.2017

Burime të gazetës “Zëri” konfirmojnë se në këto momente kandidati i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me deputetin e LAA-së, Labinot Tahiri në Hotel ...

Isufi thotë se Haradinaj do të krijojë qeveri kredibile e serioze (Video)

Gazeta Express - 14.07.2017

Në një intervistë për Telegrafin, nënkryetari i AAK-së, Ahmeti Isufi, deklaroi se javën e ardhshme pritet të mbahet seanca e konstituimit të Legjislaturës së VI-të të ...

Labinot Tahiri konfirmon takimin me Haradinajn, tregon se për çfarë biseduan

Gazeta Express - 14.07.2017

Në media u raportua se nëkryetari i AKR-së dhe deputeti i zgjedhur, Labinot Tahiri sonte është takuar me kandidatin për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj.

Konfirmohet takimi mes Haradinajt e Tahirit

Zeri - 14.07.2017

“Zeri.info” raportoi se nënkryetari i AKR-së dhe deputeti i zgjedhur, Labinot Tahiri sonte është takuar me kandidatin për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj.

Hoxhaj: Kuvendi voton javën e ardhshme Haradinajn për kryeministër

Alb Portali - 14.07.2017

Loading... Kryediplomati kosovar, Enver Hoxhaj ka thënë se Ramush Haradinaj do të jetë kreu i qeverisë së re në Kosovë. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, në një intervistë me mediumin gjerman ...

“Dikur vodhën me PDK, tash s’e duan Haradinajn shkaku i saj”

Almakos - 13.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga PAN, dhe njëherësh anëtari i NISMA-s, Zafir Berisha, e ka kritikuar LDK-në dhe AKR-në duke i akuzuar se kanë qeverisur me PDK-në dhe tani nuk duan të shkojnë në takim me ...

Haradinaj takon ambasadorin e Hungarisë

Lajmi.net - 13.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Hardianaj ditët e fundit ka takuar disa përfaqësues perëndimor, ndërsa sot ka takuar edhe ambasadorin e Hungarisë në Prishtinë, Laszlo ...

Haradinaj takon ambasadorin hungarez, bisedojnë për formimin e institucioneve

Almakos - 13.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markusz. Me ambasadorin hungarez Haradinaj ka shkruar se ka biseduar për ...

Thaçi në takim me Haradinajn?

Lajmi.net - 13.07.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është duke u takuar me kandidatin për kryeministër të koalicionit PAN, Ramush Haradinaj në një restorant në kryeqytet, raporton KTV.

Haradinaj takon ambasadorin hungarez, flasin për krijimin e institucioneve

Zhurnal - 13.07.2017

Haradinaj takon ambasadorin hungarez, flasin për krijimin e institucioneve Prishtinë, 13 korrik - Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN është takuar sot me ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, ...

Thaçi takohet me Haradinajn

Zhurnal - 13.07.2017

Thaçi takohet me Haradinajn Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Ramush Haradinajn, kandidatin e koalicionit fitues PAN, njofton Klan Kosova.

Thaçi nuk prononcohet rreth takimit me Haradinajn

Albeu.com - 13.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi , pas takimit me kandidatin për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinajn, nuk ka pranuar të flas se për çka është diskutuar në këtë takim, raporton KTV.

Komunitetet joserbe kërkojnë ministri nga Haradinaj

Lajmi.net - 13.07.2017

Veton Berisha, përfaqësuesi i komunitetit egjiptian tha se nga Ramush Haradinaj ka kërkuar drejtimin e një ministrie. Pas takimeve të para dy ditëve të Ramush Haradinajt me komunitetet joserbe ...

Komunitetet joserbe kërkojnë ministri nga Haradinaj?

Albeu.com - 13.07.2017

Veton Berisha , përfaqësuesi i komunitetit egjiptian tha se nga Ramush Haradinaj ka kërkuar drejtimin e një ministrie. Pas takimeve të para dy ditëve të Ramush Haradinajt me komunitetet joserbe ...

Ramush Tahiri: Takimi Thaçi-Haradinaj, fillimi i gjetjes së zgjidhjes

Almakos - 13.07.2017

Pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve parlamentare, presidenti i Republikës së Kosovës e ka për obligim kushtetues që brenda një muaji të caktojë ditën e mbledhjes konstitutive të Kuvendit.

Ramush Tahiri: Takimi Thaçi-Haradinaj, fillimi i gjetjes së zgjidhjes

Lajmi.net - 13.07.2017

Pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve parlamentare, presidenti i Republikës së Kosovës e ka për obligim kushtetues që brenda një muaji të caktojë ditën e mbledhjes konstitutive të Kuvendit.

“Dikur vodhën me PDK, tash s’e duan Haradinajn shkaku i saj”

Telegrafi - 13.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga PAN, dhe njëherësh anëtari i NISMA-s, Zafir Berisha, e ka kritikuar LDK-në dhe AKR-në duke i akuzuar se kanë qeverisur me PDK-në dhe tani nuk duan të shkojnë në takim me ...

Berisha: Dikur vodhën me PDK, tash s’e duan Haradinajn shkaku i saj

Gazeta Express - 13.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga PAN, dhe njëherësh anëtari i NISMA-s, Zafir Berisha, e ka kritikuar LDK-në dhe AKR-në duke i akuzuar se kanë qeverisur me PDK-në dhe tani nuk duan të shkojnë në takim me ...

Haradinaj bisedoi me ambasadorin hungarez për formimin e institucioneve

Koha.net - 13.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markus. Me ambasadorin hungarez Haradinaj ka shkruar se ka biseduar për ...

Haradinaj takon ambasadorin hungarez, bisedojnë për formimin e institucioneve

Telegrafi - 13.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Hungarisë, Laszlo Markusz. Me ambasadorin hungarez Haradinaj ka shkruar se ka biseduar për ...

Haradinaj takon ambasadorin hungarez, flasin për krijimin e shpejtë të institucioneve të reja

Zeri - 13.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN Ramush Haradinaj e ka takur sot ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz. Me të, ai ka biseduar për krijimin e shpejtë të institucioneve të reja ...

Thaçi në takim me Haradinajn

Koha.net - 13.07.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është duke u takuar me kandidatin për kryeministër të koalicionit PAN, Ramush Haradinaj në një restorant në kryeqytet, raporton KTV.

Thaçi nuk tregon përse u takua me Haradinajn

Koha.net - 13.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me kandidatin për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinajn, nuk ka pranuar të flas se për çka është diskutuar në këtë takim, raporton KTV.

Hashim Thaçi në takim me Haradinajn

Zeri - 13.07.2017

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është duke u takuar me kandidatin për kryeministër të koalicionit PAN, Ramush Haradinaj në një restorant në kryeqytet, raporton KTV.

Thaçi nuk flet rreth takimit me Haradinajn

Gazeta Express - 13.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me kandidatin për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinajn, nuk ka pranuar të flas se për çka është diskutuar në këtë takim, raporton ...

Çfarë biseduan Thaçi me Ramushin, flasin Dardan Gashi e Daut Haradinaj

Gazeta Express - 13.07.2017

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me Presidentin Thaçi. Në takim është diskutuar rreth seancës së parë konstituive ...

Komunitetet joserbe kërkojnë ministri nga Haradinaj

Zeri - 13.07.2017

Veton Berisha, përfaqësuesi i komunitetit egjiptian tha se nga Ramush Haradinaj ka kërkuar drejtimin e një ministrie. Pas takimeve të para dy ditëve të Ramush Haradinajt me komunitetet joserbe ...

Përçarës e të pavend po e cilësojnë VV e LDK takimin e Thaçit me Haradinajn

Koha.net - 13.07.2017

Përçarës e i pavend është konsideruar takimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, me të nominuarin për kryeministër nga PAN-i, Ramush Haradinaj. Dy partitë tjera, LDK-ja dhe Lëvizja Vetëvendosje, ...

Gashi: Të martën nuk ka shans të mbahet seancë

Gazeta Express - 13.07.2017

Pas takimit që Ramush Haradinaj e ka zhvilluar me presidentin, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se javën e ardhshme mund të mbahet seanca konstituive e ...

Ramush Tahiri: Takimi Thaçi-Haradinaj, fillimi i gjetjes së zgjidhjes

Telegrafi - 13.07.2017

Pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve parlamentare, presidenti i Republikës së Kosovës e ka për obligim kushtetues që brenda një muaji të caktojë ditën e mbledhjes konstitutive të Kuvendit.

Haradinaj siguron Thaçin se i ka votat për krijimin e Qeverisë (Video)

Zeri - 13.07.2017

Ramush Haradinaj i qeli letrat me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. I nominuari i koalicionit PAN, që takoi të enjten të parin e shtetit, e ka siguruar atë se bashkimi politik PDK-AAK-NISMA, janë, ...

Tahiri: Takimi Thaçi-Haradinaj, fillimi i gjetjes së zgjidhjes

Gazeta Express - 13.07.2017

Analisti politik, Ramush Tahiri, e ka cilësuar të dobishëm takimin e sotëm ndërmjet presidentit të vendit, Hashim Thaçi, dhe kandidatit të koalicionit PAN për kryeministër, Ramush ...

Thaçi në takim me Haradinajn

Alb Portali - 13.07.2017

Loading... Presidenti i vendit Hashim Thaçi është duke u takuar me kandidatin për kryeministër të koalicionit PAN, Ramush Haradinaj në një restorant në kryeqytet, raporton KTV.

Haradinaj e siguron Apostolovën se shumë shpejt do të formohet qeveria

Lajmi.net - 12.07.2017

I dominuari për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj ka takuar sot shefen e Zyrës së bashkimit Evropian, Natalia Apostolova me të cilën ka biseduar për konstituimin e ...

?Kosova shumë shpejt do të formojë institucionet e reja?

Albeu.com - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj , priti në takim shefen e Zyrës së BE-së dhe Përfaqësuese e Posaçme e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova .

Haradinaj takim me Apostolovën, flasin për krijimin e institucioneve

Zhurnal - 12.07.2017

Haradinaj takim me Apostolovën, flasin për krijimin e institucioneve Prishtinë, 12 korrik - I nominuari për kryeministër i koalicionit parazgjedhor PAN, Ramush Haradinaj, priti sot në takim, shefen e ...

Haradinaj: Kosova shumë shpejt do të formojë institucionet e reja

Almakos - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar sot se Kosova shumë shpejt do të formojë institucionet e reja të dala nga zgjedhjet e 11 ...

Profile: Kurti apo Haradinaj, kush e meriton të jetë kryeministër i Kosovës?

Ina - 12.07.2017

Një rrethanë e caktuar elektorale ka vënë përballë këto ditë dy emra, si kandidatë për të qenë kryeministër i Kosovës në qeverinë e pas zgjedhjeve të 11 qershorit: Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj.

Haradinaj e siguron Apostolovën për krijim të shpejtë të institucioneve

Koha.net - 12.07.2017

I nominuari për kryeministër i koalicionit parazgjedhor PAN, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e Zyrës së BE-së dhe Përfaqësuese e Posaçme e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova.

Haradinaj - Apostolovës: Shumë shpejt do t'i bëjmë institucionet

Gazeta Express - 12.07.2017

I nominuari për kryeministër i koalicionit parazgjedhor PAN, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e Zyrës së BE-së dhe Përfaqësuese e Posaçme e BE-së në Kosovë, Natalia ...

Haradinaj: Kosova shumë shpejt do të formojë institucionet e reja

Telegrafi - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar sot se Kosova shumë shpejt do të formojë institucionet e reja të dala nga zgjedhjet e 11 ...

Haradinaj siguron Apostolovën për krijim të shpejtë të institucioneve

Zeri - 12.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim shefen e zyrës së Bashkimit Evropian, Natalya Apostolova, raporton Zeri.info.

Haradinaj – Apostolovës: Shumë shpejt do t’i bëjmë institucionet

Ora news - 12.07.2017

I nominuari për kryeministër i koalicionit parazgjedhor PAN, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e Zyrës së BE-së dhe Përfaqësuese e Posaçme e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova.

Haradinaj: Kosova së shpejti me institucione të reja

Alb Portali - 12.07.2017

Loading... I nominuari për kryeministër i koalicionit parazgjedhor PAN, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e Zyrës së BE-së dhe Përfaqësuese e Posaçme e BE-së në Kosovë, Natalia Apostolova.

Haradinaj i thotë Apostolova-s se shumë shpejt do t’i formojë institucionet

Kosova Live - 12.07.2017

I nominuari për kryeministër i koalicionit parazgjedhor PAN, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e Zyrës së BE-së dhe Përfaqësuese e Posaçme e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova.

VV e bindur, nuk shkon në takim me Haradinaj

Almakos - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur në qëndrimet e saja. Zëdhënësi i LVV, Shkodran Hoti ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e një takimi të mundshëm sot gjatë ditës, të kryetarit të VV-së, Visar ...

VV-ja e vendosur, nuk shkon në takim me Haradinajn

Lajmi.net - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur në qëndrimet e saja. Zëdhënësi i LVV, Shkodran Hoti ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e një takimi të mundshëm sot gjatë ditës, të kryetarit të VV-së, Visar ...

Haradinaj pritet të takohet me Ymerin dhe Mustafën

Albeu.com - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ftuar në takim liderin e Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe atë të LDK-së, Isa Mustafa.

Vetëvendosja nuk shkon në takim me Haradinajn

Albeu.com - 11.07.2017

Zëdhënësi i LVV-së, Shkodran Hoti, ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e një takimi të mundshëm sot, të kryetarit të VV-së, Visar Ymeri , me kandidatin për kryeministër nga PAN-i Ramush Haradinaj .

A i shkuan zyrtarët e VV-së në takim Ramush Haradinajt? (Foto)

Almakos - 11.07.2017

Gjatë ditës së djeshme kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka bërë të ditur se u ka dërguar ftesë për takim kryetarit të VV-së, Visar Ymerit dhe atij të LDK-së , Isa Mustafës ...

Nënkryetari i LDK-së për ftesën e Haradinajt: Sigurisht që s’do të shkojmë

Lajmi.net - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës e kanë refuzuar ftesën e kandidatit për kryeministër, Ramush Haradinajt, që të ulen dhe të bisedojnë.

Haradinajt i shkojnë në takim vetëm minoritetet joserbe (Foto)

Almakos - 11.07.2017

Takimi i thirrur nga lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, rezultoi pa sukses kjo pasi lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai VV-së, Visar Ymeri refuzuan ftesën e tij.

Nitaj: Ymeri e Mustafa, ftesën e Haradinajt e shndërruan në luftë propagandistike

Almakos - 11.07.2017

Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafën dhe Visar Ymerin e Lëvizjes Vetëvendosje, por të dy e kishin ...

Seanca konstituive thirret në fillim të javës së ardhshme

Lajmi.net - 11.07.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi ka dal nga takimi me të nominuarin për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj.

Seanca konstituive thirret javën tjetër

Almakos - 11.07.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi ka thënë se do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër pasi ky i fundit i ka premtuar se do t’i plotësojë kërkesat e ...

Nitaj: Haradinaj futej në tym për ta nxjerrë Albin Kurtin nga burgu, e sot…

Lajmi.net - 11.07.2017

Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafën dhe Visar Ymerin e Lëvizjes Vetëvendosje, por të dy e kishin ...

Avni Arifi thotë se Ramush Haradinaj mori mbështetjen e pakicave joserbe

Lajmi.net - 11.07.2017

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi ka thënë se takimet më të gjitha subjektet nga pakicat joserbe kanë përfunduar dhe se kanë qenë takime konstruktive.

Haradinaj sot mbledh Kryesinë e partisë

Zhurnal - 11.07.2017

Haradinaj sot mbledh Kryesinë e partisë Prishtinë, 10 korrik - Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar për hapat e mëtutjeshëm.

Haradinaj fton në takim “Vetëvendosjen” dhe LDK-në

Zhurnal - 11.07.2017

Haradinaj fton në takim “Vetëvendosjen” dhe LDK-në Prishtinë, 10 korrik - Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj ka treguar se i dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes ...

LDK-ja i përgjigjet ftesës së Haradinajt për takim

Zhurnal - 11.07.2017

LDK-ja i përgjigjet ftesës së Haradinajt për takim Prishtinë, 10 korrik - Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do t’i përgjigjet ftesës së Ramush Haradinajt për një takim gjatë ditës së nesërme.

Ymeri pranon takimin me Haradinajn vetëm nëse del nga PAN-i

Zhurnal - 11.07.2017

Ymeri pranon takimin me Haradinajn vetëm nëse del nga PAN-i Prishtinë, 10 korrik - Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se pranon ftesën e Ramush ...

Haradinaj pret të takojë Ymerin dhe Mustafën

Zhurnal - 11.07.2017

Haradinaj pret të takojë Ymerin dhe Mustafën Prishtinë, 11 korrik - I nomunuari për kryeministër nga koalicioni PAN, kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ftuar për takim, që do të mbahej sot liderin ...

Haradinajt i shkojnë në takim vetëm minoritetet joserbe

Zhurnal - 11.07.2017

Haradinajt i shkojnë në takim vetëm minoritetet joserbe Prishtinë, 11 korrik - Takimi i thirrur nga lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, rezultoi pa sukses kjo pasi lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai ...

Nitaj: Ymeri e Mustafa, ftesën e Haradinajt e shndërruan në luftë propagandistike

Zhurnal - 11.07.2017

Nitaj: Ymeri e Mustafa, ftesën e Haradinajt e shndërruan në luftë propagandistike Prishtinë, 11 korrik - Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar ...

Partitë minoritare do të mbështesin Haradinajn

Albeu.com - 11.07.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi dhe nga VAKAT Duda Balje pas takimit me kandidatin për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj kanë deklaruar se ...

Vetëvendosje rikonfirmon se Ymeri nuk i shkon Haradinajt në takim

Lajmi.net - 11.07.2017

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi ka thënë sot se kandidati i PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj u ka dërguar ftesë zyrtare për takim Isa Mustafës dhe Visar ...

Dikur të bashkuar rreth një kauze, sot rivalët më të mëdhenj politikë! (FOTO)

Ina - 11.07.2017

Sot ata janë dy kandidatët kryesorë për kryeministër, njëkohësisht rivalët më të mëdhenj politikë. Mirëpo Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti jogjithmonë ishin në të tilla pozicione.

Dikur të bashkuar rreth një kauze, sot rivalët më të mëdhenj politikë! (FOTO)

Lajm - 11.07.2017

Sot ata janë dy kandidatët kryesorë për kryeministër, njëkohësisht rivalët më të mëdhenj politikë. Mirëpo Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti jogjithmonë ishin në të tilla pozicione.

“Refuzimi i ftesave të Haradinajt, kalkulim për përfitime partiake”

Lajmi.net - 11.07.2017

Ftesa e Ramush Haradinajt drejtuar Vetëvendosjes dhe koalicionit LDK-AKR-Alternative, për krijimin e Qeverisë, nga njohësit e politikës po shihet si një hap demokratik në drejtim të krijimi të ...

Duda Balje, e thjeshtë dhe me stil gjatë takimit të sotëm me Haradinajn (Foto)

Almakos - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme (e martë) ka pritur në takime konsultative grupet e partive të minoriteteve jo serbe.

Haradinaj pret të takojë Ymerin dhe Mustafën

Telegrafi - 11.07.2017

I nomunuari për kryeministër nga koalicioni PAN, kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ftuar për takim, që do të mbahej sot liderin e Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe atë të LDK-së, Isa Mustafa.

Haradinaj pret t'i takojë Ymerin dhe Mustafën

Gazeta Express - 11.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar për takim liderin e Vetëvendosjes, Visar Ymeri, dhe atë të LDK-së, Isa ...

Krijimi i qeverisë, Haradinaj nis lëvizjet e para, ja kujt i dërgon ftesë për takim

BalkanWeb - 11.07.2017

I nomunuari për kryeministër nga koalicioni PAN, kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ftuar sot në takim liderin e Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe atë të LDK-së, Isa Mustafa.

E refuzojnë Haradinajn

Zeri - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN (PDK-AAK-Nisma), Ramush Haradinaj, u ka dërguar ftesë dy ish-bashkëpunëtorëve të VLAN-it, liderit të “Vetëvendosjes” Visar Ymerit dhe të parit të LDK-së ...

VV e bindur, nuk shkon në takim me Haradinaj

Telegrafi - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur në qëndrimet e saja. Zëdhënësi i LVV, Shkodran Hoti ka hedhur poshtë zërat për mundësinë e një takimi të mundshëm sot gjatë ditës, të kryetarit të VV-së, Visar ...

VV-ja nuk i shkon në takim Ramush Haradinajt (Foto)

Telegrafi - 11.07.2017

Gjatë ditës së djeshme kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka bërë të ditur se u ka dërguar ftesë për takim kryetarit të VV-së, Visar Ymerit dhe atij të LDK-së , Isa Mustafës ...

Haradinajt i shkojnë në takim vetëm minoritetet joserbe (Foto)

Telegrafi - 11.07.2017

Takimi i thirrur nga lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, rezultoi pa sukses kjo pasi lideri i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai VV-së, Visar Ymeri refuzuan ftesën e tij.

Nënkryetari i LDK-së për ftesën e Haradinajt: Sigurisht që s’do të shkojmë

Gazeta Express - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës e kanë refuzuar ftesën e kandidatit për kryeministër, Ramush Haradinajt, që të ulen dhe të ...

Haradinaj takon minoritetet jo serbe (Foto)

Zeri - 11.07.2017

Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafën dhe Visar Ymerin e Lëvizjes Vetëvendosje, por të dy e kishin ...

Haradinajt i përgjigjen pozitivisht vetëm grupet e vogla minoritare

Ora news - 11.07.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, kreu i Aleancës për Ardhmëri të Kosovës Ramush Haradinaj thirri një takim me përfaqësuesit e partive politike për të diskutuar për çështjen e formimit ...

Nitaj: Ymeri e Mustafa, ftesën e Haradinajt e shndërruan në luftë propagandistike

Telegrafi - 11.07.2017

Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafën dhe Visar Ymerin e Lëvizjes Vetëvendosje, por të dy e kishin ...

Seanca konstituive thirret në fillim të javës së ardhshme

Zeri - 11.07.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi ka dal nga takimi me të nominuarin për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj.

Nitaj: Haradinaj futej në tym për ta nxjerrë Albin Kurtin nga burgu, e sot...

Gazeta Express - 11.07.2017

Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafën dhe Visar Ymerin e Lëvizjes Vetëvendosje, por të dy e kishin ...

Seanca konstituive thirret javën tjetër

Telegrafi - 11.07.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi ka thënë se do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër pasi ky i fundit i ka premtuar se do t’i plotësojë kërkesat e ...

'Haradinaj futej në tym për ta nxjerrë Albin Kurtin nga burgu'

Zeri - 11.07.2017

Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafën dhe Visar Ymerin e Lëvizjes Vetëvendosje, por të dy e kishin ...

Nitaj: Haradinaj futej në tym për ta nxjerrë Albin Kurtin nga burgu, e sot…

Botasot - 11.07.2017

Dje kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i kishte ftuar në takim kreun e LDK-së, Isa Mustafën dhe Visar Ymerin e Lëvizjes Vetëvendosje, por të dy e kishin ...

Vetëvendosje i përgjigjet negativisht ftesës së Haradinajt

ABC News - 11.07.2017

Vetevendosje i pergjigjet negativisht fteses se Haradinajt per tu takuar per nje marreveshje per qeverine. Vetevendosje pranon takim me Ramush Haradinajn, vetem nese ai perfaqeson partine e tij AAK ...

Deputeti Danush Ademi: Seanca konstituive mbahet javën e ardhshme

Gazeta Express - 11.07.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi ka dal nga takimi me të nominuarin për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush ...

Avni Arifi thotë se Ramush Haradinaj mori mbështetjen e pakicave joserbe

Zeri - 11.07.2017

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi ka thënë se takimet më të gjitha subjektet nga pakicat joserbe kanë përfunduar dhe se kanë qenë takime konstruktive.

Dikur të bashkuar rreth një kauze, sot rivalët më të mëdhenj politikë! (Foto)

Zeri - 11.07.2017

Sot ata janë dy kandidatët kryesorë për kryeministër, njëkohësisht rivalët më të mëdhenj politikë. Mirëpo Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti jogjithmonë ishin në të tilla pozicione.

Duda Balje, e thjeshtë dhe me stil gjatë takimit të sotëm me Haradinajn (Foto)

Telegrafi - 11.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme (e martë) ka pritur në takime konsultative grupet e partive të minoriteteve jo serbe.

Deputetët e komunitetit RAE: Kemi kushte, por e votojmë Haradinajn

Flaka - 11.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi dhe ai i Partisë Liberale Egjiptiane, Veton Berisha kanë thënë se për ta nuk është e rëndësishme se kush do ta formojë Qeverinë ...

Pakicat mbështesin Haradinajn për Kryeministër

Flaka - 11.07.2017

LDK dhe VV nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, për takimin e sotëm. Këto dy parti kanë thënë se me Haradinajn takohen atëherë kur nuk do të jetë më pjesë ...

Haradinaj pret të takojë Ymerin dhe Mustafën

Antpress - 11.07.2017

I nomunuari për kryeministër nga koalicioni PAN, kryetar i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ftuar për takim, që do të mbahej sot liderin e Vetëvendosjes, Visar Ymeri dhe atë të LDK-së, Isa Mustafa.

Vv-ja i vendos kushte Haradinajt për takim

Antpress - 11.07.2017

Kryetari i Vetëvendosjes, Visa Ymeri i është përgjigjur ftesës së kandidatit për kryeministër, Ramush haradinaj, nga radhët e koalicionit PDK-AAK-NISMA.

Vetëvendosje e LDK shpërfillin ftesën e Haradinajt

Antpress - 11.07.2017

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni i subjekteve politike, të cilave u prin Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk i janë përgjigjur pozitivisht ftesës për të diskutuar për formimin e Qeverisë së re, të ...

Brnabiç : Haradinaj apo Kurti, ja kush është më i mirë për Serbinë!

Albeu.com - 10.07.2017

Kryministrja e re e Serbisë, Ana Brnabiç në një intervistë për gazetën serbe Blic ka folur edhe për situatën politike në Kosovë. E pyetur se cili do të ishte kryeministër më i mirë për Serbinë, ...

Haradinaj sot mbledh Kryesinë e partisë

Almakos - 10.07.2017

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar për hapat e mëtutjeshëm. Nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi konfirmoi për këtë mbledhje e cila dot ë mbahet ...

Haradinaj sot mbledh kryesinë e partisë

Albeu.com - 10.07.2017

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar për hapat e mëtejshëm. Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi konfirmoi për këtë mbledhje e cila do të mbahet ...

Haradinaj u dërgon ftesë LDK-së e VV-së për bashkëqeverisje

Almakos - 10.07.2017

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur sot mbledhje me kreun e saj Ramush Haradinaj, ku është diskutuar për formimin e Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj: Qeverinë do ta kemi në afat rekord

Lajmi.net - 10.07.2017

Kryetari i AAK ka mbledhur sot Kryesinë e partisë së tij, për të diskutuar për zhvillimet politike. Haradinaj më pas ka folur në një konferencë për media, ku ka bërë të ditur se nesër do t’i ftojë në ...

Haradinaj fton për takim krerët e LD-së, VV-së dhe Listës Srpska

Albeu.com - 10.07.2017

Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për media ka folur ka folur kryetari i saj dhe kandidati për kryeministër nga PAN-i, Ramush Haradinaj .

Haradinaj fton në takim “Vetëvendosjen” dhe LDK-në

Portalb - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj ka treguar se i dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes Visar Ymeri, kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe krerëve të Listës Serbe me ...

Deputetja e VV-së i përgjigjet Haradinajt

Lajmi.net - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj ka ftuar në një takim pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, liderin e Vetëvendosjes dhe atë të LDK-së.

Këshilltari i Haradinajt shkon në Selinë e LDK-së

Lajmi.net - 10.07.2017

Gani Demaj, këshilltari i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka hyrë në Selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. I pyetur nga gazetarët se cila ishte arsyeja e kësaj ...

Deputetja e VV-së i përgjigjet Haradinajt

Almakos - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj ka ftuar në një takim pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, liderin e Vetëvendosjes dhe atë të LDK-së.

LDK “bllok” ftesës së Haradinajt

Almakos - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë njëherë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me PDK-në.

Fillon mbledhja e LDK-së pas ftesës së Haradinajt

Lajmi.net - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka filluar takimin me Kryesinë e partisë dhe deputetët e Kuvendit që është paralajmëruar sot për në ora 14:00. Anëtarët e kësaj partie kanë thënë se do të lëshohet një ...

Kjo është përmbajtja e letrave që Haradinaj ua dërgoi sot Mustafës e Ymerit (Dokument)

Lajmi.net - 10.07.2017

Mandatari i koalicionit PDK-AAK-NISMA për Kryeministër, Ramush Haradinaj, në letrën që u ka shkruar kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe atij të VV-së, Visar Ymeri, u bënë atyre ftesë për takim të ...

LDK refuzon ftesën e Haradinajt

Albeu.com - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë njëherë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me PDK-në.

Kjo është përmbajtja e letrave që Haradinaj u dërgoi sot Mustafës e Ymerit (Dokument)

Almakos - 10.07.2017

Mandatari i koalicionit PDK-AAK-NISMA për Kryeministër, Ramush Haradinaj, në letrën që u ka shkruar kryetarit të LDK-së Isa Mustafa, dhe atij të VV-së, Visar Ymeri, u bënë atyre ftesë për takim të ...

Ymeri tallet me ftesën e Haradinajt: Vetëm kur del nga PAN-i mund të takohemi

Lajmi.net - 10.07.2017

Kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ka përdorur një gjuhë tallëse karshi Ramush Haradinajt, që i bëri ftesë VV-së dhe LDK-së, për tu takuar nesër. I pari i VV-së, përmes një postimi në Facebook ...

Ymeri pranon takimin me Haradinajn por vetëm me një kusht

Albeu.com - 10.07.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se pranon ftesën e kreut të AAK-së Ramush Haradinajt, për takim vetëm nëse del nga koalicioni me PDK-në.

Ymeri pranon takimin me Haradinajn vetëm nëse del nga PAN-i

Almakos - 10.07.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se pranon ftesën e Ramush Haradinajt për takim vetëm nëse del nga koalicioni me PDK-në.

Ademi e Berisha: Do të jem pro-qeverisë, pavarësisht kush e formon, por kemi kushte

Lajmi.net - 10.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi dhe ai i Partisë Liberale Egjiptiane, Veton Berisha kanë thënë se për ta nuk është e rëndësishme se kush do ta formojë Qeverinë ...

“Nëse Mustafa e Ymeri takohen me Simiq, pse mos të takohen me Haradinajn e Veselin”

Lajmi.net - 10.07.2017

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Smajl Latifi, në emisionin “Fakt Plus”, ka komentuar deklaratat e liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Lëvizjes ...

Haradinaj: Në javën e fundit të korrikut,. Kosova do të jetë me Qeveri të re

Almakos - 10.07.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, njëherësh i nominuar për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, ka theksuar se në javën e fundit të korrikut do të ...

Haradinaj i bindur: Kosova do të jetë me Qeveri të re në fillim të korrikut

Albeu.com - 10.07.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj , njëherësh i nominuar për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, ka deklaruar se në javën e fundit të korrikut do ...

A gaboi Haradinaj me ftesat për Ymerin dhe Mustafën?

Lajmi.net - 10.07.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj sot kishte bërë të ditur se ka dërguar dy ftesa për Visar Ymerin dhe Isa Mustafën, që të takohen për të biseduar në lidhje me formimin e institucioneve.

Ymeri ia pret shkurt Haradinajt: Dil nga PAN-i, atëherë takohemi!

Albeu.com - 10.07.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri , ka bërë të ditur se ka pranuar ftesën e Ramush Haradinajt për takim, por thotë se nuk është i qartë qëllimi i takimit.

Haradinaj: Sot një javë mund të ndodhë votimi për Qeverinë

Lajmi.net - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj, ka thënë se sot një javë (17 korrik) mund të ndodhë votimi për qeverinë, njofton Klan Kosova. “Sot një javë ka gjasa reale të ndodhë votimi për ...

Rugova: LDK-ja të shkojë në opozitë (Video)

Almakos - 10.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se partitë politike janë fragmentarizuar, degraduar dhe nuk po e dinë çfarë pozicioni kanë në shoqëri.

Rugova: LDK-ja të shkojë në opozitë

Albeu.com - 10.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova , ka thënë se partitë politike janë fragmentarizuar, degraduar dhe nuk po e dinë çfarë pozicioni kanë në shoqëri.

Kush do e drejtojë qeverinë e Kosovës? Çfarë mendon kryeministrja e Serbisë për Kurtin e Haradinajn

BalkanWeb - 10.07.2017

SERBI -Kryministrja e re e Serbisë, Ana Brnabic në një intervistë për gazetën serbe Blic ka folur edhe për situatën politike në Kosovë. E pyetur se cili do të ishte kryeministër më i mirë për ...

Haradinaj sot mbledh Kryesinë e partisë

Telegrafi - 10.07.2017

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar për hapat e mëtutjeshëm. Nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi konfirmoi për këtë mbledhje e cila dot ë mbahet ...

Haradinaj sot mbledh Kryesinë e partisë

Zeri - 10.07.2017

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar për hapat e mëtutjeshëm. Nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi konfirmoi për këtë mbledhje e cila dot ë mbahet ...

Haradinaj u dërgon ftesë LDK-së e VV-së për bashkëqeverisje

Telegrafi - 10.07.2017

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur sot mbledhje me kreun e saj Ramush Haradinaj, ku është diskutuar për formimin e Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj fton për takim krerët e LDK-së, VV-së dhe Listës Srpska

Gazeta Express - 10.07.2017

Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për medie ka folur ka folur kryetari i saj dhe i nominuari për kryeministër nga PAN-i, Ramush Haradinaj, raporton ...

Haradinaj fton në takime Vetëvendosjen dhe LDK-në

Zeri - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj ka treguar se i dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes Visar Ymeri, kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe krerëve të Listës Serbe me ...

Haradinaj fton për takim krerët e LDK-së, VV-së dhe Listës Srpska

Ora news - 10.07.2017

Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për medie ka folur kryetari i saj dhe i nominuari për kryeministër nga PAN-i, Ramush Haradinaj, raporton KTV.

Deputetja e VV-së i përgjigjet Haradinajt

Telegrafi - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj ka ftuar në një takim pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, liderin e Vetëvendosjes dhe atë të LDK-së.

LDK “bllok” ftesës së Haradinajt

Telegrafi - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë njëherë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me PDK-në.

LDK 'bllok' ftesës së Haradinajt

Zeri - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë njëherë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me PDK-në.

Haradinaj do t’i drejtohet me letra Vetëvendosjes, LDK-së dhe Listës Serbe

BalkanWeb - 10.07.2017

PRISHTINE – Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur gjatë një konference për shtyp se gjatë ditëve në vijim do t’i drejtohet me nga një letër kryetarit të ...

Deputetja e VV-së i përgjigjet Haradinajt

Botasot - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj ka ftuar në një takim pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, liderin e Vetëvendosjes dhe atë të LDK-së.

Deputetja e VV-së i përgjigjet Haradinajt

Zeri - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj ka ftuar në një takim pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, liderin e Vetëvendosjes dhe atë të LDK-së.

LDK refuzon ftesën e Haradinajt

Gazeta Express - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë njëherë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me ...

Këshilltari i Haradinajt shkon në Selinë e LDK-së

Zeri - 10.07.2017

Gani Demaj, këshilltari i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka hyrë në Selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. I pyetur nga gazetarët se cila ishte arsyeja e kësaj ...

Kjo është përmbajtja e letrave që u dërgoi sot Haradinaj Mustafës e Ymerit (Dokument)

Gazeta Express - 10.07.2017

​Mandatari i koalicionit PDK-AAK-NISMA për Kryeministër, Ramush Haradinaj, në letrën që u ka shkruar kryetarit të LDK’së Isa Mustafa dhe atij të VV’së, Visar Ymeri, u bënë atyre ftesë për takim të ...

LDK refuzon ftesën e Haradinajt

Ora news - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë njëherë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me PDK-në.

Deputeti i AAK-së: Nga java e ardhshme Kosova do ta ketë qeverinë

Zeri - 10.07.2017

Rasim Selmanaj, anëtar i kryesisë së AAK-së, njëherit deputet i sapozgjedhur i kësaj partie, është zotuar se nga java e ardhshme do të formohet qeveria e re e Kosovës, raporton zeri.info .

Kjo është përmbajtja e letrave që Haradinaj u dërgoi sot Mustafës e Ymerit (Dokument)

Telegrafi - 10.07.2017

Mandatari i koalicionit PDK-AAK-NISMA për Kryeministër, Ramush Haradinaj, në letrën që u ka shkruar kryetarit të LDK-së Isa Mustafa, dhe atij të VV-së, Visar Ymeri, u bënë atyre ftesë për takim të ...

Kosovë, nisin negociatat për krijimin e qeverisë së re

ABC News - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj i ka dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes Visar Ymeri, kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe krerëve të Listës Serbe me qëllim që ...

Kjo është përmbajtja e letrave që u dërgoi sot Haradinaj Mustafës e Ymerit (Dokument)

Zeri - 10.07.2017

​Mandatari i koalicionit PDK-AAK-NISMA për Kryeministër, Ramush Haradinaj, në letrën që u ka shkruar kryetarit të LDK’së Isa Mustafa dhe atij të VV’së, Visar Ymeri, u bënë atyre ftesë për takim të ...

Haradinaj fton në konsultime partitë politike për krijimin e qeverisë

RTSH - 10.07.2017

Pas mbledhjes së kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kryetari i saj dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj tha se i ka dërguar një letër kryetarit ...

​Ymeri: Ftesës së Haradinajt i themi "Po" vetëm pasi të ketë dalë nga PAN-i

Gazeta Express - 10.07.2017

Kryetari i VV’së, Visar Ymeri ka thënë se më kreun e AAK’së Ramush Haradinaj do të takohej për të biseduar për bashkëpunim vetëm nëse ky i fundit bën ftesë si kryetar i AAK’së, pasi të jetë dalë nga ...

Ymeri pranon takimin me Haradinajn vetëm nëse del nga PAN-i

Telegrafi - 10.07.2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se pranon ftesën e Ramush Haradinajt për takim vetëm nëse del nga koalicioni me PDK-në.

Ymeri i kundërpërgjigjet ftesës së Haradinajt: Vetëm kur del nga PAN-i mund të takohemi

Zeri - 10.07.2017

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, i është kundërpërgjigjur ftesës së kandidatit të PAN-it për kryeministër, Ramush Haradinaj, i cili ftoi Vetëvendosjen dhe LDK-në në takim për të ...

Ymeri pranon takimin me Haradinaj vetëm nëse del nga ‘koalicioni i luftës’

BalkanWeb - 10.07.2017

PRISHTINË- Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se pranon ftesën e Ramush Haradinajt për takim vetëm nëse del nga koalicioni me PDK-në, raporton ...

Deputetët e komunitetit RAE: Kemi kushte për Qeverinë, por e votojmë Ramushin

Gazeta Express - 10.07.2017

​Deputeti i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi dhe ai i Partisë Liberale Egjiptiane, Veton Berisha kanë thënë se për ta nuk është e rëndësishme se kush do ta formojë Qeverinë ...

Haradinaj: Në javën e fundit të korrikut, Kosova do të jetë me Qeveri të re (Video)

Telegrafi - 10.07.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, njëherësh i nominuar për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, ka theksuar se në javën e fundit të korrikut do të ...

Rugova: LDK-ja të shkojë në opozitë (Video)

Telegrafi - 10.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se partitë politike janë fragmentarizuar, degraduar dhe nuk po e dinë çfarë pozicioni kanë në shoqëri.

Haradinaj: Sot një javë mund të ndodhë votimi për Qeverinë

Zeri - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj, ka thënë se sot një javë (17 korrik) mund të ndodhë votimi për qeverinë. “Sot një javë ka gjasa reale të ndodhë votimi për qeverinë”, tha ...

Rugova: LDK-ja të shkojë në opozitë (Video)

Zeri - 10.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se partitë politike janë fragmentarizuar, degraduar dhe nuk po e dinë çfarë pozicioni kanë në shoqëri.

Haradinaj: Oferta për LDK’në është serioze

Gazeta Express - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga PAN, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme u ka dërguar ftesë të gjitha partive për një takim për bisedat për koalicionet e mundshme për krijimin e ...

Rugova parapëlqen shkuarjen e LDK'së në opozitë (Video)

Gazeta Express - 10.07.2017

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka vlerësuar se partitë politike janë fragmentarizuar, degraduar dhe nuk po e dinë çfarë pozicioni kanë në ...

Kryeministrja serbe tregon: Nuk më bën përshtypje dialogu me Ramush Haradinajn

Java News - 10.07.2017

Kryeministrja e re e Serbisë, Ana Brnabiq, në një intervistë për gazetën serbe Blic, ka folur edhe për situatën politike në Kosovë. E pyetur se cili do të ishte kryeministër më i mirë për Serbinë, ...

Formimi i qeverisë, Haradinaj fton në takim krerët e LDK, VV dhe Listës Srpska

Java News - 10.07.2017

Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për media ka folur kryetari i saj dhe i nominuari për kryeministër nga PAN-i, Ramush Haradinaj, raporton KTV Ai ka thënë se që nga “ ...

Nisin takimet “zyrtare” mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

Alb Portali - 10.07.2017

Loading... Përfaqësuesit e Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), tashmë kanë nisur zyrtarisht takimet, pas thirrjeve të vazhdueshme për bashkëpunim.

Mustafa nuk pranon të takohet me Haradinajn

Alb Portali - 10.07.2017

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë një herë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me PDK-në.

Haradinaj: Qeveria do të formohet në afat rekord

Alb Portali - 10.07.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA në Kosovë, Ramush Haradinaj, u ka dërguar letër kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ...

Ymeri i VV: Ftesës së Haradinajt i themi “Po” po të dalë nga PAN-i

Java News - 10.07.2017

Kryetari i VV-së, Visar Ymeri, ka thënë se me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, do të takohej për të biseduar për bashkëpunim vetëm nëse ky i fundit bën ftesë si kryetar i AAK-së, pasi të jetë dalë ...

Haradinaj fton LDK-në e VV-në për bashkëqeverisje

Alb Portali - 10.07.2017

Kryesia e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur sot mbledhje me kreun e saj Ramush Haradinaj, ku është diskutuar për formimin e Qeverisë së Kosovës. Loading...

VV-ja i vendos kushte Haradinajt për takim

Alb Portali - 10.07.2017

Kryetari i Vetëvendosjes, Visa Ymeri i është përgjigjur ftesës së kandidatit për kryeministër, Ramush haradinaj, nga radhët e koalicionit PDK-AAK-NISMA. Loading...