TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rikthehen fuqishëm Ronaldo dhe Reali (Video)

Lajmi.net - 18.01.2015

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola në fitoren prej 3-0 të Real Madridit në një fushë mjaft të vështirë siç është ajo e Getafes, për të vazhduar kështu marshin drejt titullit të La Ligas.

Ronaldo, më shumë gola në histori të Realit në ndeshjet si mysafir

Lajmi.net - 18.01.2015

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka arritur ta tejkalojë Raul Gonzalesin, duke u bërë lojtari që ka shënuar më shumë gola në historinë e Los Blancos në ndeshjet si mysafir.

Golashënuesit më të mirë në La Liga

Lajmi.net - 18.01.2015

Cristiano Ronaldo është duke vazhduar të kalojë formë të mirë me skuadrën e Real Madridit, pasi shënoi dy gola në fitoren e sotme kundër Getafes me rezultat 3-0.

Goal.com: Lionel Messi, më i miri i dekadës së fundit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 17.01.2015

Në një sondazh të organizuar nga faqja Goal .com, Lionel Messi ka rezultuar të jetë më i votuari si futbollisti më i mirë në dekadën e fundit. Messi në këtë garë ka mposhtuar kundërshtarin direkt, ...

Messi më i miri në 10 vitet e fundit

Portalb - 17.01.2015

Lajme lidhur me temën Ja pse Irina nuk shkoi te Topi i Artë Ronaldo e fitoi Topin e Artë, por e humbi Irina Shaykun! Ronaldo zbulon misterin e ulërimës së djeshme (Video) Messi: “Mos mi shtrembëroni ...

Messi më i miri në 10 vitet e fundit

Albtime - 17.01.2015

Në një sondazh të organizuar nga faqja Goal.com, Lionel Messi ka dalë të jetë më i votuari si futbollisti më i mirë në dekadën e fundit. Messi në këtë garë ka mposhtuar kundërshtarin direkt, ...

Ronaldo? Jo, Messi është më i miri

Lajmi.net - 17.01.2015

Ish trajneri argjentinas, Cesar Luis Menotti insiston se sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë. Ish trajneri argjentinas, Cesar Luis Menotti ka lavdëruar sulmuesin e ...

Messi lojtar më ekipor sesa Ronaldo

Koha.net - 17.01.2015

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Argjentinës, Cesar Luis Menotti, beson se Lionel Messi ende është lojtari më i mirë në botë, edhe përkundër faktit se Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë.

Messi është më i miri, jo Ronaldo

Telegrafi - 17.01.2015

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Argjentinës, Cesar Luis Menotti, beson se Lionel Messi ende është lojtari më i mirë në botë, edhe përkundër faktit se Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë.

Messi lojtar më ekipor sesa Ronaldo

Tetova Sot - 17.01.2015

Ish-trajneri i Barcelonës dhe Argjentinës, Cesar Luis Menotti, beson se Lionel Messi ende është lojtari më i mirë në botë, edhe përkundër faktit se Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë.

Kapelo: Mesi më gjenial se Ronaldo

Gazeta Start - 16.01.2015

Fabio Kapelo ka shprehur parapëlqimin e tij për Lionel Mesin në garën dyshe me Ronaldon, duke e cilësuar argjentinasin si më gjenial se portugezi. Përkundër këtij mendimi, trajneri i përfaqësueses së ...

Cristiano Ronaldo, festë dhe zhgënjim (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.01.2015

Dje duhej të ishte festë në "Santiago Bernabeu" me Cristiano Ronaldon që do prezantonte para tifozëve të tij trofeun e "Topit të Artë". Por ishte Fernando Torres ai që ia prishi festën portugezit, i ...

Ronaldo “Lojtari i shekullit”, lë pas Eusebion dhe Figon

Alsat - 16.01.2015

Kristiano Ronaldo është shpallur lojtari i shekullit në Portugali, në “gala”-në e organizuar për 100-vjetorin e Federatës portugeze të Futbollit, vetëm pak ditë pas marrjes së trofeut të “Topit të ...

Platini kundër Ronaldos, preferonte Neuerin

Lajmi.net - 16.01.2015

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini ka pranuar se favoriti i tij në garë për Topin e Artë ishte portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer. Presidenti i UEFA-s, Michel Platini sërish është shprehur ...

Ronaldo “trondit” Portugalinë

Albeu.com - 16.01.2015

Fitorja e Topit të Artë nga Ronaldo për të dytën herë rradhazi dhe për të tretën herë në karrierë ka krenuar edhe liderët politikë të Portugalisë. Presidenti , kryeministri dhe të gjithë deputetët e ...

Fenomeni sërish në fushë

Mapo - 16.01.2015

Fenomeni sërish në fushë 15 Janar 2015 13:02 Tashmë është zyrtare, fenomeni Ronaldo do të rikthehet në fushat e blerta. Ka qenë vetë sulmuesi brazilian i cili ka njoftuar se do të luajë për ekipin ...

Messi fiton Topin e Artë për dekadën e fundit

Telegrafi - 16.01.2015

Në një sondazh të organizuar nga ‘Goal.com’, Lionel Messi është shpallur si futbollisti më i mirë i dekadës së fundit, duke e mposhtur kështu Cristiano Ronaldon, i cili ditë më par fitoi Topin e Artë ...

Cristiano Ronaldo fiton çmimin e rradhës

VeqSport - 16.01.2015

Sulmuesi Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë Portugez i të gjitha kohërave nga Federata e Futbollit Portugez(FPF), para Eusebios dhe Luis Figos.

“Fenomeni” Ronaldo kthehet si futbollist

Panorama Sport - 16.01.2015

Luiz Nazario da lima Ronaldo do federohet sërish me statusin e futbollistit. Edhe pse mbipeshë dhe në moshën 38-vjeçare, ai ka vendosur të aktivizohet me klubin amerikan që ka në bashkëpronësi, Fort ...

Kapelo: Mesi, më gjenial se Ronaldo

Panorama Sport - 16.01.2015

Fabio Kapelo, trajneri italian i Rusisë, ka shprehur preferencën e tij për Lionel Mesin në garën dyshe me Kristiano Ronaldon, duke e cilësuar argjentinasin më gjenial se portugezi, edhe pse thotë se ...

Ronaldo rikthehet në fushën e blertë

Gazeta Start - 15.01.2015

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo do t’i rikthehet futbollit të luajtur. "Fenomeni” që bëri të ëndërronte një gjeneratë të tërë, ka vendosur të rikthehet në fushën e blertë me skuadrën e ...

Joakim Lëv: Filip Lahm është mbrojtësi më i mirë i botës në 10 vjetët e fundit

SOT - 15.01.2015

Debatet për çmimin e “Topit të Artë”, fituar nga Kristiano Ronaldo të hënën në mbrëmje, vijojnë me intensitet të madh në çdo skaj të botës. Edhe pse pjesa dërrmuese bien dakord që Ronaldo bëri një ...

Capello: Messi, gjeni më i madh se Ronaldo

Lajmi.net - 15.01.2015

Selektori i Rusisë, Fabio Capello thotë se Lionel Messi është gjeni më i madh se Cristiano Ronaldo. Por, ai thekson se portugezi dëshiron të jetë më i miri.

Superman ndal Ronaldon (Video)

Lajmi.net - 15.01.2015

Cristiano Ronaldo është i pandalshëm për mbrojtësit kundërshtar. Por, atë gjatë një interviste e ndali biri i tij, i veshur me një kostum të Supermanit.

"Superman"-i Cristiano Jr. ndërpret intervistën e të atit (VIDEO)

Albeu.com - 15.01.2015

Cristiano Ronaldos i është dashur të ndërpresë për disa çaste intervistën për një televizion portugez pasi para se të jetë një yll futbolli duhet të jetë një baba i mirë për djalin e tij të vetëm, ...

Capello: Messi, gjeni më i madh se Ronaldo

Shqipmedia - 15.01.2015

Trajneri i Rusisë, Fabio Capello thotë se sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi është gjeni më i madh se ai i Realit, Cristiano Ronaldo, por beson se vështirësitë e tij në skuadër do të jenë problem në të ...

Zyrtare: Ronaldo në Fort Lauderdale Strikers

Lajmi.net - 15.01.2015

Ish ylli i madh brazilian, Ronaldo, ka bërë të ditur se do të tentojë rikthimin në fushë te skuadra ku është bashkëpronar, Fort Lauderdale Strikers. Pas suksesit të arritur në poker, Ronaldo i është ...

E bujshme! Rikthehet "Fenomeni" Ronaldo (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2015

Kampioni i Botës me Brazilin në vitet 1994 dhe 2002, dy herë fitues i "Topit të Artë" dhe ish ylli i Interit, Milanit, Real Madrid dhe Barcelonës, Ronaldo po bëhet gati t’i rikthehet sërish në ...

Ronaldo, portugezi më i mirë në histori

Lajmi.net - 15.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në histori të Portugalisë. Cristiano Ronaldo ka fituar një tjetër mirënjohje të rëndësishme.

Zyrtare: Fenomeni i kthehet futbollit

Albtime - 15.01.2015

Kampioni i Botës me Brazilin në vitet 1994 dhe 2002, dy herë fitues i "Topit të Artë" dhe ish ylli i Interit, Milanit, Real Madrid dhe Barcelonës, Ronaldo po bëhet gati t’i rikthehet sërish në ...

Fenomeni Ronaldo i rikthehet futbollit: Është dashuria ime më e madhe

SOT - 15.01.2015

Teksa dëgjon fjalën "futboll" të vjen ndërmend një emër "Ronaldo", është ai Luis Nazario de Lima Ronaldo, fenomeni brazilian, i cili po mendon të rikthehet në fushën e gjelbërt.

Capello: Messi, gjeni më i madh se Ronaldo

Albeu.com - 15.01.2015

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo ? Kush është futbollisti më i mirë në botë? Kjo është një prej pyetjeve më të dëgjuara në botën e futbollit. Argjentinasi ka fituar 4 herë radhazi "Topin e Artë", ...

Mario Balotelli imiton Cristiano Ronaldon (VIDEO)

Albeu.com - 15.01.2015

Mario Balotelli nuk shkëlqen në fushën e lojës me Liverpoolin, por shkëlqen me "çmenduritë" e tij jashtë saj. Së fundmi, sulmuesi italian ka imituar yllin e Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

Balotelli e imiton Ronaldon (Video)

Lajmi.net - 15.01.2015

Sulmuesi i Liverpoolit, ka vendosur që të imitojë Cristiano Ronaldon në mënyrën sesi e ka festuar triumfin në Topin e Artë gjatë ditës së hënë. ‘Ulërima’ e famshme e Cristiano Ronaldos tashmë ka bërë ...

“Rekorde vëmë vetëm unë dhe Messi!”

Mapo - 15.01.2015

“Rekorde vëmë vetëm unë dhe Messi!” 14 Janar 2015 16:29 Lojtari më i mirë i botës, Cristiano Ronaldo, është shprehur i kënaqur me formën e tij të mirë për disa vite me radhë.

Capello: Messi - gjeni më i madh se Ronaldo

Koha.net - 15.01.2015

Trajneri i Rusisë, Fabio Capello thotë se sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi është gjeni më i madh se ai i Realit, Cristiano Ronaldo, por beson se vështirësitë e tij në skuadër do të jenë problem në të ...

Capello: Messi, gjeni më i madh se Ronaldo

Telegrafi - 15.01.2015

Trajneri i Rusisë, Fabio Capello thotë se sulmuesi i Barcelonës, Leo Messi është gjeni më i madh se ai i Realit, Cristiano Ronaldo. “A mund të fitojë Ronaldo më shumë Topa të Artë se Messi? Është një ...

Capello: Messi më i mirë se Ronaldo, por ...

Yll Press - 15.01.2015

Selektori i Rusisë, Fabio Capello, mendon se Lionel Messi është më i mirë se Cristiano Ronaldo, por ... Lionel Messi është më i mirë se Cristiano Ronaldo.

Fenomeni kthehet në fushë

Telegrafi - 15.01.2015

Luiz Nazario de Lima Ronaldo, është bërë gati dhe pritet t’i kthehet fushës së gjelbër. Sulmuesi legjendar brazilian, ka deklaruar se është duke menduar t’i rikthehet futbollit, pasi e la atë katër ...

Ronaldo, më i miri i të gjitha kohërave

Telegrafi - 15.01.2015

Jo vetëm futbollisti më i mirë në botë, por Cristiano Ronaldo është zgjedhur futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Ylli portugez këtë çmim e ka marrë në vendlindjen e tij, në Portugali, si ...

Superman ndërpret intervistën e Ronaldos (VIDEO)

Tetova Sot - 15.01.2015

Cristiano Ronaldo është dashur ta lërë intervistën në gjysmë për shkak të Supermanit. Një momente qesharak ka ndodhur gjatë një interviste të Cristiano Ronaldos.

Capello: Messi më gjeni se Ronaldo

VeqSport - 15.01.2015

Ish-trajneri i Anglisë, Fabio Capello thotë se sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi është gjeni më i madh se sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Ronaldo të rikthehet në futboll?

VeqSport - 15.01.2015

Ikona e futbollit brazilian dhe atij botëror, Ronaldo mund të rikthehet në futboll me Fort Lauderdale Strikers, vetëm katër vjet pas pensionimit të tij.

VIDEO: Djali i Ronaldos ndërpren intervistën...

VeqSport - 15.01.2015

Cristiano Jr., djali i Cristiano Ronaldos ka ndërprerë një intervistë që babai i tij po e jepte për një televizion portugez. Me veshjen e heroit të fëmijve, Superman, intervistuesi Marcelo Rebelo de ...

Ronaldo, më i miri i të gjitha kohërave

Tetova Sot - 15.01.2015

Jo vetëm futbollisti më i mirë në botë, por Cristiano Ronaldo është zgjedhur futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Ylli portugez këtë çmim e ka marrë në vendlindjen e tij, në Portugali, si ...

Fabio Kapelo: Mesi, më i mirë se Ronaldo

Gazeta Tema - 15.01.2015

Messi apo Ronaldo? Kush është futbollisti më i mirë në botë? Kjo pyetje vërtitet rreth globit për të vendosur se cili nga këta dy futbollistë është më lart se tjetri.

Fabio Kapelo: Mesi, më i mirë se Ronaldo

Gazeta Dita - 15.01.2015

Messi apo Ronaldo? Kush është futbollisti më i mirë në botë? Kjo pyetje vërtitet rreth globit për të vendosur se cili nga këta dy futbollistë është më lart se tjetri.

“Fenomeni” rikthehet në botën e futbollit

Gazeta Dita - 15.01.2015

Legjenda e padiskutueshme e futbollit botëror, Ronaldo “Fenomeni”, vetëm katër vjet pas largimit përfundimtar nga futbolli, do të rikthehet si futbollist te Fort Lauderdale Strikers.

Rikthehet braziliani Ronaldo, sërish në fushë

Durres Lajm - 15.01.2015

Emri i Ronaldos nuk mund të fshihet kurrë nga historia e futbollit botëror dhe për momentin është e vështirë të fshihet dhe nga futbolli i luajtur. Fenomeni është kthyer sërish.

Fenomeni po rikthehet sërish në fushën e gjelbër

Republika - 15.01.2015

Ronaldo, ish sulmuesi i Interit, Milanit, Real Madridit dhe Barcelonës, po bëhet gati t’i rikthehet sërish fushës së gjelbër, edhe pse në vitin 2011 ishte pensionuar nga futbollit.

Superman ndërpret intervistën e Ronaldos (VIDEO)

Republika - 15.01.2015

Një momente qesharak ka ndodhur gjatë një interviste të Cristiano Ronaldos. Djali i yllit të Real Madridit, i veshur me pelerinën e Supermanit, ka ndërprerë intervistën për disa çaste pasi shkoi për ...

Cristiano Ronaldo: Unë dhe Messi, të jashtëzakonshëm

SportiTotal - 15.01.2015

Ronaldo mendon se ai vetë por edhe rivali i tij më i madh në futboll argjentinasi Lionel Messi janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, për vetë faktin se sulmuesi luzitan dhe 27-vjecari i Barcelonës janë ...

Fenomeni Ronaldo tenton të rikthehet në futbollin e luajtur

SportNews - 15.01.2015

Ish ylli i madh brazilian, fenomeni Ronaldo, ka bërë të ditur se do të tentojë rikthimin në fushë te skuadra ku është bashkëpronar, Fort Lauderdale Strikers.

Ronaldo: Ky është çelësi i suksesit

Republika - 15.01.2015

Cristiano Ronaldo , të hënë, fitoi Topin e Artë për të dytën herë radhazi, derisa të tretin në karrierën e deritanishme. Ylli portugez ka treguar se cili ka qenë çelësi i këtyre sukseseve.

Djali i Ronaldos është tifoz i Messit (Video)

Albtime - 14.01.2015

Në prapaskenat e ceremonisë së Topit të Artë, djali i Cristiano Ronaldos, Cristiano Jr., është përshëndetur me Lionel Messin. Në një xhirim të bërë nga ky takim, superylli i Real Madridit qëndron ...

Mediat gjermane: Lojtari më i dobët i Botërorit fitoi “Topin e Artë”

SOT - 14.01.2015

Thuajse në union dhe të pakënaqura nga vendimi i dhënë dhe votimi i kapitenëve dhe teknikëve të përfaqësueseve të ndryshme për lojtarin më të mirë të vitit, mediat gjermane kanë shfryrë mllefin e ...

Ronaldo: Unë dhe Messi

Lajmi.net - 14.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo thotë se ai dhe sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, janë përjashtime në botën e futbollit për mënyrën si kanë dominuar në periudhën e fundit.

Cristiano: Askush tjetër si unë dhe Messi

Albeu.com - 14.01.2015

Cristiano Ronaldo mendon se ai vetë por edhe rivali i tij më i madh në futboll argjentinasi Lionel Messi janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, për vetë faktin se sulmuesi luzitan dhe 27-vjeçari i ...

Ronaldo: Isha i lënduar në Botëror

Lajmi.net - 14.01.2015

Cristiano Ronaldo ka bërë të ditur se ishte i lënduar gjatë Kampionatit botëror në Brazil, por nuk pendohet për vendimin që të udhëtojë me Portugalinë.

Turpi i Topit të Artë

Lajmi.net - 14.01.2015

FIFA kurorëzoi Cristiano Ronaldon me Topin e Artë. Mirëpo, në mënyrë të turpshme injoroi disa futbollistë të Atletico Madridit që së paku kanë mundur të jenë në ekipin e vitit.

E zyrtarizon edhe Real Madridi: Djali i CR7, fans i Messit!

Albtime - 14.01.2015

Faqja zyrtare e Real Madridit e ka lëshuar para pak minutash lajmin se djali i Cristiano Ronaldos është fans i flaktë i Lionel Messit. Në faqën zyrtare thuhet se djali i Ronaldos e ka bërë publik ...

Ronaldo: Unë dhe Messi, të jashtëzakonshëm

Lajm - 14.01.2015

Cristiano Ronaldo mendon se ai vetë por edhe rivali i tij më i madh në futboll argjentinasi Lionel Messi janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, për vetë faktin se sulmuesi luzitan dhe 27-vjecari i ...

Ancelotti: Ronaldo ka filluar gjuetinë për Topin e Artë të radhës

Lajmi.net - 14.01.2015

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka paralajmëruar lojtarët e tjerë, duke thënë se superylli i skuadrës së tij, Cristiano Ronaldo ka filluar gjuetinë për Topin e Artë të radhës që nga tani.

Ronaldo, një tjetër rekord të madh me Realin

Lajmi.net - 14.01.2015

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është lojtari i parë në historinë e kësaj skuadre që ka arritur ta fitojë Topin e Artë dy herë radhazi. Cristiano Ronaldo është duke kaluar një formë ...

Ja ç'ndodh kur Varane do ti marrë topin CR7-ës (VIDEO)

Albeu.com - 14.01.2015

"Topi i Artë 2014", Cristiano Ronaldo, vazhdon të dhurojë spektakël në seancat stërvitore të Real Madrid. Viktima më e fundit e portugezit ka qënë mbrojtësi francez Raphael Varane , i cili në ...

Varane ‘turpërohet’ nga Ronaldo në stërvitje (Video)

Lajmi.net - 14.01.2015

Cristiano Ronaldo si duket është duke treguar një formë të lartë edhe në stërvitjet me skuadrën e tij, pasi ia ka lëshuar një trik të mirë, bashkëlojtarit të tij, Raphael Varanes.

Ronaldo e reklamon Topin e Artë në Bernabeu para takimit kundër Atleticos

Lajmi.net - 14.01.2015

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo do të reklamojë Topin e Artë të fituar gjatë ditës së hënë, ekskluzivisht për tifozët e tij, pak para takimit të nesërm që zhvillohet në Santiago Bernabeu ...

Ronaldo nuk njeh pushim

Mapo - 14.01.2015

Ronaldo nuk njeh pushim 13 Janar 2015 23:35 Mbrëmjen e djeshme ai u shpall sërish lojtari më i mirë i globit, por Ronaldo nuk mendon se është koha për pushim.

Djali i Ronaldos është tifoz i Messit (Video)

Telegrafi - 14.01.2015

Në prapaskenat e ceremonisë së Topit të Artë, djali i Cristiano Ronaldos, Cristiano Jr., është përshëndetur me Lionel Messin. Në një xhirim të bërë nga ky takim, superylli i Real Madridit qëndron ...

Ronaldo: Lëndimi nuk ishte arsyetim për Botërorin e dobët

Telegrafi - 14.01.2015

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, thotë se ai nuk ishte plotësisht i gatshëm për Botërorin e verës së kaluar, por nuk është penduar që udhëtoi drejt Brazilit.

Reali publikon videon e takimit Ronaldo-Ronaldo Jr.-Messi (Video)

Telegrafi - 14.01.2015

Video e shpërndarë në rrjetet sociale nga gazeta spanjolle ‘AS’, ku djali i Ronaldos përshëndetet me Lionel Messin, ka bërë bujë të madhe. Në atë video shihet Messi duke u përshëndetur me djalin e ...

Djali i Ronaldos sheh gjithmonë videot e Mesit

Panorama - 14.01.2015

Një video e takimit të djalit të Cristiano Ronaldos me yllin e Barcelonës, Lionel Mesi është zbuluar së fundmi. Video është bërë në backstage të ceremonisë së Topit të Artë që u mbajt pak ditë më ...

Reali publikon videon e takimit të fëmijëve të Ronaldos dhe Messit

Yll Press - 14.01.2015

Faqja zyrtare e ‘Los Blancos’, në rrjetin social Facebook ka publikuar videon duke shkruar. Video e shpërndarë në rrjetet sociale nga gazeta spanjolle ‘AS’, ku djali i Ronaldos përshëndetet me Lionel ...

Ronaldo: Unë dhe Messi, të jashtëzakonshëm

Yll Press - 14.01.2015

"Për të qenë i sinqertë asnjëherë nuk e kam menduar se do të shfaqesha në një nivel kaq të lartë për një kohë shumë të gjatë. Të gjitha këto kanë ndodhur pa e kuptuar dhe vitet kanë kaluar shumë ...

Platinia ben paqe me Ronaldon

Shqiperia - 14.01.2015

Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini ka përgëzuar Kristano Ronaldon për Topin e Artë 2014, duke i dërguar yllit portugez një letër personale. Ata të dy janë parë duke takuar duart, pasi francezi ...

De Biasi i kërkon një "nder" Cristiano Ronaldos

VeqSport - 14.01.2015

Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi i dha pikët maksimale Cristiano Ronaldos në garën për çmimin "Topi i Artë". Por tekniku italian shpreson që ylli i Real Madrid të mos i shënojë ...

Ja çfarë thotë Ronaldo për veten dhe Messin

Tetova Sot - 14.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo mendon se ai dhe sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, janë të jashtëzakonshëm Cristiano Ronaldo mendon se ai edhe rivali nga Barcelona, Lionel Messi janë dy ...

Reali publikon videon e takimit Ronaldo-Ronaldo Jr.-Messi (Video)

Tetova Sot - 14.01.2015

Video e shpërndarë në rrjetet sociale nga gazeta spanjolle ‘AS’, ku djali i Ronaldos përshëndetet me Lionel Messin, ka bërë bujë të madhe. Në atë video shihet Messi duke u përshëndetur me djalin e ...

Ronaldo: Unë dhe Messi, të jashtëzakonshëm

Durres Lajm - 14.01.2015

- Cristiano Ronaldo mendon se ai vetë por edhe rivali i tij më i madh në futboll argjentinasi Lionel Messi janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, për vetë faktin se sulmuesi luzitan dhe 27-vjeçari i ...

Ronaldo: Unë dhe Messi, të jashtëzakonshëm

Gazeta Tema - 14.01.2015

Cristiano Ronaldo mendon se ai vetë por edhe rivali i tij më i madh në futboll argjentinasi Lionel Messi janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, për vetë faktin se sulmuesi luzitan dhe 27-vjecari i ...

Platini, kartolinë për Ronaldon

Panorama Sport - 14.01.2015

Pas një konflikti në distancë mes tyre, Mishel Platini ka shkrirë akujt duke i dërguar një kartolinë urimi Kristiano Ronaldos. Presidenti i UEFA-s deklaroi disa javë para ceremonisë për “Topin e ...

Ronaldo: Unë dhe Messi, të jashtëzakonshëm

Gazeta Dita - 14.01.2015

Cristiano Ronaldo mendon se ai vetë por edhe rivali i tij më i madh në futboll argjentinasi Lionel Messi janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, për vetë faktin se sulmuesi luzitan dhe 27-vjecari i ...

VIDEO: Kur Varane tenton t'i marrë topin Ronaldos

VeqSport - 14.01.2015

Cristiano Ronaldo ka treguar se pse ai është lojtari më i mirë në botë. Ai ka vazhduar duke treguar spektakël në stërvitjen e Real Madrid. Viktima ishte mbrojtësi Varane, i cili tentoi t'i merrte ...

Djali i Ronaldos është fans i Messit (VIDEO)

Shprehja - 14.01.2015

Djali i Cristianos, Ronaldo Jr. ka zhvilluar një bisedë të shkurtër me yllin argjentinas, Lionel Messi. Kjo bisedë është zhvilluar pak para se të niste ceremonia zyrtare e Topit të Artë.

Ronaldo Messit: Djali im vazhdimisht ndjek ndeshjet tuaja (Video)

Republika - 14.01.2015

Një nga yjet në “Ballon d’Or” në Cyrih, të hënën ishte dhe djali i Cristiano Ronaldo. Ndërsa Ronaldo ishte ulur prapa skenave me familjen, Cristiano Junior vrapoi për të takuar Messin.

Kërkesa e De Biasi-t për Ronaldo-n

SportiTotal - 14.01.2015

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi ka thënë se ai ka votuar për Cristiano Ronaldon për Topin e Artë, mirëpo tashmë ai ka një kërkesë për portugezin.

‘Topi i Artë’ 2015, kandidatët e mundshëm

Kosova Live - 14.01.2015

Ylli portugez i Real Madrid-it , Cristiano Ronaldo para disa ditësh e fitoi trofeun ‘Topi i Artë’, i cili për të ishte i treti në përgjithësi. Ronaldo këtë ҫmim e fitoi pasi arriti që të mposhte ...

Kristiano Ronaldo, “Topi i Artë 2014”

SOT - 13.01.2015

Mbrëmja e djeshme në Zyrih ka qenë tejet e veçantë për futbollin botëror, pasi u ndanë çmimet e vitit 2014 për më të mirët në aspektin individual. Ajo që pritej nga të gjithë, për lojtarin më të mirë ...

Fitues i Topit të Artë për vitin 2014 sërish Cristiano Ronaldo

Idividi - 13.01.2015

Cyrih, 12 janar 2015 (MIA) - Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2014, duke fituar kështu çmimin prestigjioz 'FIFA Topi i Artë'.

Ronaldo s’ka problem me Platinin

Lajmi.net - 13.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka insistuar se nuk ka kurrfarë problemi me presidentin e UEFA-s, Michel Platini. Pasi fitoi Topin e Artë për herë të dytë të njëpasnjëshme, ylli i Real ...

A ka kurdisje në Topin e Artë?

Lajmi.net - 13.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e fitoi Topin e Artë. Mirëpo, si zakonisht shtrohet pyetja: A ka kurdisje në garë për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë? Cristiano Ronaldo ...

Zyrih, shqiptari shan tifozët e Ronaldos (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2015

Zyrihu ka qënë dje qyteti që priti yjet të futbollit botëror, të cilët ishin pjesëmarrës në ceremoninë e shpalljes së fituesit të "Topit të Artë 2014".

Ronaldo synon të katërtin

Lajmi.net - 13.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo tashmë ka filluar të mendojë për Topin e Artë të katërt në karrierë, ka njoftuar menaxheri i tij Jorge Mendes.

“Topi i Artë” Cristiano Ronaldo

Shqipmedia - 13.01.2015

Me trofeun e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo kurorëzon një vit të mrekullueshëm futbollistik, ku fitoi Ligën e Kampioneve, Kupën e Mbretit dhe Kupën e Botës për klube me Realin e tij dhe udhëhoqi ...

Ronaldo nuk e meritoi Topin e Artë (Foto)

Lajmi.net - 13.01.2015

Skuadra gjysmë-profesioniste nga Segunda B në Spanjë, Leganes, nuk pajtohet me vendimin që Cristiano Ronaldo e fitoi Topin e Artë. Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë, duke u shpallur futbollisti më ...

Mendes: Cristiano profesor, të rinjtë të mësojnë prej tij

Albeu.com - 13.01.2015

Jorge Mendes nuk rresht së thururi elozhe për Cristiano Ronaldon. Menaxheri i yllit portugez të Real Madrid, në një intervistë të dhënë gjatë orëve të fundit ka deklaruar, se 29-vjeçari është një ...

Di Maria: FIFA duhet të ndajë dy Topa të Artë

Alsat - 13.01.2015

Mesfushori i Mançhester United, Angel Di Maria ka thënë se FIFA duhet të ndajë dy shpërblime të “Topit të Artë”. Argjentinasi, I cili ka pasur rastin të luajë me Ronaldon dhe me Messin ka thënë se ...

Ronaldo reklamon Topin e Artë (Foto)

Lajmi.net - 13.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e solli trofeun e fituar të Topit të Artë, në stërvitjen e sotme të ekipit, duke bërë një fotografi të përbashkët me bashkëlojtarët.

Ronaldo zbulon misterin e ulërimës së djeshme (Video)

Portalb - 13.01.2015

Lajme lidhur me temën Ronaldo fiton përsëri Topin e Artë Topi i Artë për vitin 2014 ndahet sonte Real Madridi dhe Atletico pas Shkodran Mustafit Ermal Mamaqi komenton Ronaldon: Eh plako po të ishe ...

Cristiano Ronaldo, këpucë të arta për "Topin e Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2015

Gjigandi amerikan i produkteve sportive, Nike, njëherazi edhe sponsor zyrtar i Cristiano Ronaldos, ka menduar ta festojë në një mënyrë shumë të veçantë " Topin e Artë" e tretë për yllin portugez: me ...

Mendes: Ronaldo, shembull për të rinjtë

Zhurnal - 13.01.2015

Menaxheri i sulmuesit portugez ka deklaruar se 29-vjeçari është një shembull që duhet të ndiqet nga futbollistët e rinj nëse këta fundit dëshirojnë të jenë suksesshëm në karrierën e tyre.

Beckenbauer, kritika për votimin e "topit të Artë"

Zhurnal - 13.01.2015

Jo të gjithë pajtohen se Cristiano Ronaldo e meritoi “Topin e Artë” më shumë se Lionel Messi dhe Manuel Neuer. I tillë është edhe legjenda gjermane e futbollit, Franz Beckenbauer.

Kërkesa e De Biasit për Ronaldon

Lajmi.net - 13.01.2015

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka shpjeguar pse votoi Cristiano Ronaldon në garë për Topin e Artë. Por, ai kërkon nga ylli i Real Madridit dhe Portugalisë të mos i shënojë gol skuadrës së ...

De Biasi i kërkon një "nder" Cristiano Ronaldos

Albeu.com - 13.01.2015

Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi i dha pikët maksimale Cristiano Ronaldos në garën për çmimin "Topi i Artë". Por tekniku italian shpreson që ylli i Real Madrid të mos i shënojë ...

Top 10 futbollistët që mund ta fitojnë Topin e Artë 2015

Lajmi.net - 13.01.2015

“Goal” ka publikuar dhjetë emra të futbollistëve që mund të jenë kandidatë për Topin e Artë 2015. Cristiano Ronaldo fitoi për herë të dytë të njëpasnjëshme Topin e Artë.

Bashkëlojtarët bëjnë shaka me Ronaldon (Video)

Lajmi.net - 13.01.2015

Futbollistët e tjerë të Real Madridit kanë imituar brohoritjen që bëri Cristiano Ronaldo pasi e fitoi Topin e Artë në Zurich. Futbollistët e Real Madridit kanë bërë shaka me bashkëlojtarin e tyre, ...

Platini uron Ronaldon për Topin e Artë

Lajmi.net - 13.01.2015

Presidenti i UEFA-së, Michel Platini i ka dërguar një letër urimi Cristiano Ronaldos pas triumfut të tij në garë për Topin e Artë. Presidenti i UEFA-së, Michel Platini i ka dërguar një letër urimi ...

Si cila kafshë ulëriti Ronaldo? (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo ka befasuar të gjithë njerëzit me ulërimën e tij të çuditshme pas fjalimit që mbajti teksa fitoi “Topin e Artë 2014”. Ai po tallet nëpër rrjete sociale , por edhe nëpër video .

I biri i Ronaldos, tifoz i Messit (Video)

Lajmi.net - 13.01.2015

I biri i Cristiano Ronaldos është paraqitur si tifoz i Lione Messit gjatë gala mbrëmjes së FIFA-s për Topin e Artë. Në Zurich ka ndodhur një skenë mjaft interesante dhe simpatike, gjatë gala mbrëmjes ...

I biri i Ronaldos, tifoz i Messit (VIDEO)

Almakos - 13.01.2015

I biri i Cristiano Ronaldos është paraqitur si tifoz i Lione Messit gjatë gala mbrëmjes së FIFA-s për Topin e Artë. Në Zurich ka ndodhur një skenë mjaft interesante dhe simpatike, gjatë gala mbrëmjes ...

Për çfarë biseduan Ronaldo Jr. me Messin? (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2015

Djali i Cristianos , Ronaldo Jr. ka zhvilluar një bisedë të shkurtër me yllin argjentinas, Lionel Messi. Kjo bisedë është zhvilluar pak para se të niste ceremonia zyrtare e Topit të Artë.

Sonte shpallet fituesi i Topit të Artë

Mapo - 13.01.2015

Sonte shpallet fituesi i Topit të Artë 12 Janar 2015 23:34 Ka ardhur momenti që të merret vesh se kush do të jetë fituesi i Topit të Artë për vitin 2014.

Cristiano Ronaldo është fituesi i Topit të Artë

Mapo - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo është fituesi i Topit të Artë 12 Janar 2015 19:04 Cristiano Ronaldo është fituesi i Topit të Artë edhe për këtë vit. Ky është viti i dytë rrjesht që ai e merr këtë çmim.

Del Piero: Ronaldo e Messi, e ardhmja e njëri-tjetrit

Koha.net - 13.01.2015

Ikona e Juventusit, Alessandro Del Piero, beson se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë të motivuar nga njëri-tjetri. “Pinturicchio” ishte pjesë e lojtarëve që ishin prezantues në ceremoninë e ...

Ronaldo: United në mendjen time

Koha.net - 13.01.2015

Fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo e ka pranuar se Manchester United është akoma në mendjen e tij. Portugezi është transferuar te “Djajtë e Kuq” në moshën 18-vjeçare nga Sporting Lisbon, ...

Kjo është arsyeja pse Ronaldo është më i miri në botë (Foto)

Telegrafi - 13.01.2015

Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo u shpallë për herë të dytë radhazi futbollisti më i mirë në botë. Ylli portugez menjëherë ka arsyetuar se pse është më i miri, duke mos i dhënë fare vetës ...

Mendes: Ronaldo, shembull për të rinjtë

Telegrafi - 13.01.2015

Jorge Mendes thotë se Cristiano Ronaldo është shembull për lojtarët e rinj të cilët dëshrojnë të ndjekin hapat e tij. Superagjenti i futbollit ka folur pas ceremonisë së ndarjes së çmimit FIFA Topi i ...

Beckenbauer: Topi i Artë në duart e Ronaldos, diçka e padrejtë

Telegrafi - 13.01.2015

Jo të gjithë pajtohen se Cristiano Ronaldo e meritoi “Topin e Artë” më shumë se Lionel Messi dhe Manuel Neuer. Në këtë grup bën pjesë edhe legjenda gjermane e futbollit, Franz Beckenbauer.

Kristiano Ronaldo merr dhe votat shqiptare

ABC News - 13.01.2015

Trajneri Xhani De Biazi dhe kapiteni Lorik Cana kanë votuar për Kristiano Ronaldon në garën për “Topin e Artë”. FIFA ka publikuar renditjen përfundimtare që I dha trofeun portugezit me një epërsi të ...

Mendes: Ronaldo është profesor

Yll Press - 13.01.2015

Jorge Mendes nuk rresht së lëvduari Cristiano Ronaldon. Menaxheri i sulmuesit luzitan në një intervistë të dhënë gjatë orëve të fundit ka deklaruar se 29-vjecari është një shembull që duhet të ndiqet ...

Perez i bindur: Topi i Artë, sërish në duart e Ronaldos

Yll Press - 13.01.2015

Vetë ylli portugez pasi mori në duar cmimin më prestigjoz për të tretën herë në karrierë theksoi se do të punojë fort në mënyrë që ta fitojë sërish Topin e Artë.

Historia 24-vjeçare e “FIFA Ballon d’Or” në statistika

Gazeta Dita - 13.01.2015

“France Football” ishin nismëtarët e këtij trendi, teksa revista prestigjioze ideoi “Topin e Artë” në vitin 1956, një trofe shpërblyes ndaj lojtarit më të mirë europian që luante në kontinentin e ...

(VIDEO) Si e Festoi Ronaldo Topin e Artë

Shkupi24 - 13.01.2015

Kjo eshte hera e 3-te qe portugezi e fiton topin e arte. Ai festoi ne menyre te pazakonte… ...

Mendes: Ronaldo, shembull për të rinjët

VeqSport - 13.01.2015

Agjentii portugez, Jorge Mendes thotë se Cristiano Ronaldo është një shembullë për lojtarët e rinjë si dhe për gjeneratat e reja, të cilët duan që t'i ndjekin hapat e yllit të Real Madridit.

“Topi i Artë” është i Ronaldos, triumfon edhe Joakim Lëv

Panorama Sport - 13.01.2015

Kristiano Ronaldo ka fituar për herë të tretë në karrierën e tij futbollistike çmimin individual më prestigjoz “Topi i Artë”. Ky është rezultati i shpallur nga FIFA ditën e sotme në ceremoninë e ...

CR7: Fergie më thoshte se jam më i miri

VeqSport - 13.01.2015

Fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo kujton kohët e vjetra kur ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson i thoshte vazhdimisht se ai është më i miri në botë, teksa e quan trajnerin ...

FOTO: Ja 10 lojtarët më të mirë të vitit 2014

VeqSport - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo e fitoi Topin e Artë dje, duke mposhtur Messin dhe Neuer, ndërsa u bë personi i pestë që arrin ta fitojë tre herë Topin e Artë. FIFA ka publikuar edhe përqindjet e lojtarëve të ...

Ronaldo: Dua që ta kalojë Messin

VeqSport - 13.01.2015

Futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo thotë se është i vendosur që ta fitojë edhe në vitin e ardhshëm Topin e Artë duke barazuar me Lionel Messin.

Ja shqiptari që pyeti Ronaldon, Messin e Robbenin

VeqSport - 13.01.2015

Shqiptar ka kudo. Sigurisht që po, pasi këtë e vërteton edhe ceremonia e Topit të Artë ku mori pjesë një Shqiptar, i cili jeton në Finlandë. Valdrit Pllana, ka pasion futbollin, teksa ai ka qenë në ...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Arte

Shqiperia - 13.01.2015

Me trofeun e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo kurorëzon një vit të mrekullueshëm futbollistik, ku fitoi Ligën e Kampioneve, Kupën e Mbretit dhe Kupën e Botës për klube me Realin e tij dhe udhëhoqi ...

Kosovari u bën pyetje Ronaldos, Messit dhe Robenit

Shkupi24 - 13.01.2015

Valdrit Pllana, i riu nga Kosova por që jeton në Zvicër, ka fituar të drejtën që këtë vit të jetë prezent në Zurich. Ai ka arritur që tu bëjë pyetje tre prej sulmuesve më të mirë në botë: Cristiano ...

Ronaldo zbulon misterin e ulërimës së djeshme

VeqSport - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo dje fitoi për herë të tretë Topin e Artë. Pasi pranoi çmimin dhe e përfundoi fjalimin e ai lëshoi një bërtitmë që çuditi të gjithë. Askush nuk e diti pse.

Mediat gjermane, ironi me votimin e “Topit të Artë”

Panorama Sport - 13.01.2015

Kicker: “Topi i Artë” CR7 shmang triumfin total gjerman Nuk duhet të ndodhte kështu për Nojerin, por kampioni i botës 2014 mbetet triumfator në Zyrih.

Kjo është arsyeja pse Ronaldo është më i miri në botë (Foto)

Tetova Sot - 13.01.2015

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, u shpall për herë të dytë radhazi futbollisti më i mirë në botë. Ylli portugez menjëherë ka dëshmuar se pse është më i miri, duke mos i dhënë fare vetës ...

Keshilla e Sir Alex Ferguson per Cristiano Ronaldo

Shqiperia - 13.01.2015

Ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo, ka zbuluar se çfarë i kishte thënë Sir Alex Fergusoni në kohën kur ai ishte pjesë e Manchester United. CR7 u shpallë lojtari më i mirë në Botë për vinin 2014.

Ronaldo nuk njeh pushim

Shqiperia - 13.01.2015

Mbrëmjen e djeshme ai u shpall sërish lojtari më i mirë i globit, por Ronaldo nuk mendon se është koha për pushim. Ndoshta pas fitimit të një titulli të tillë e meritonte një ditë pushim dhe trajneri ...

Ronaldo: Më mungon Man Utd dhe Ferguson

VeqSport - 13.01.2015

Lojtari më i mirë i botës për vitin 2014, Cristiano Ronaldo ka deklaruar se ai ende mendon për ish klubin e tij, Manchester United dhe se i mungon një trajner si Sir Alex Ferguson.

Bekenbauer: Ronaldo nuk e meritonte

Panorama Sport - 13.01.2015

Votimi i “Topit të Artë” si çdo vit ka pasur surpriza. Teksa në të kaluarën u spekulua për politizim të votës, këtë herë ka pasur votime edhe jashtë logjike.

Koment: Pa një Botëror, Ronaldo e Messi jo në historinë e futbollit

VeqSport - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë për vitin 2014, e që ishte plotësisht i merituar, e që bëhet lojtari i pestë që arrin hat-trick me Topin e Artë. Por derisa ai mund të fitojë një Kupë të Botës ...

VIDEO: Djali i Ronaldos fans i flaktë i Messit

VeqSport - 13.01.2015

Prapaskenat e ceremonisë së Topit të Artë kanë zbuluar se djali i Cristiano Ronaldos është fans i flaktë i Lionel Messit. Djaloshi i lojtarit portugez i dha dorën lojtarit argjentinas derisa vetë ...

I biri i Ronaldos, tifoz i Messit (Video)

Shkupi24 - 13.01.2015

I biri i Cristiano Ronaldos është paraqitur si tifoz i Lione Messit gjatë gala mbrëmjes së FIFA-s për Topin e Artë.Në Zurich ka ndodhur një skenë mjaft interesante dhe simpatike, gjatë gala mbrëmjes ...

Një shqipëtar shanë fansat e Ronaldos (VIDEO)

Shprehja - 13.01.2015

Shqiptari nuk i duron përkrahësit e Cristiano Ronaldos.Cyrihu i Zvicrës sot ishte nikoqir i “Topit të Artë”, ndërsa në prag të ceremonisë ka ndodhur një moment i papritur.Në momentin kur është ...

Ronaldo “i artë” për herë të tretë! Arrogant për herë të… (+Video)

aSport - 13.01.2015

Asport – Cristiano Ronaldo fitoi sërish Topin e Artë, por ndryshe nga çmimi i fituar vitin e kaluar, ku portugezi shoqërohej me lot dhe me shumë emocione në skenë, kësaj radhe portugezi nuk e ka ...

Ronaldo është mbret i botës, sërish

SportiTotal - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2014 duke fituar kështu çmimin prestigjioz ‘FIFA Topi i Artë’. Superylli i Real Madridit ishte favoriti kryesor për t’u shpallur më i ...

Ronaldo nuk i la përshtypje Ibrahimovicit

Shqip1 - 13.01.2015

ulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, i ka dhënë votat e tij për të tre të nominuarit për Topin e Artë 2014, mirëpo, siç duket Cristiano Ronaldo nuk i ka lënë shumë përshtypje atij.

Ja shqiptari në “Ballon d’Or” që pyeti Ronaldon, Messin dhe Robenin (VIDEO)

Republika - 13.01.2015

Një shqiptar nga Kosova që jeton në Finlandë, i qujtur Valdrit Pllana ishte njëri prej pjesëmarrësve në ceremoninë gala të “Topit të Artë”, duke i bërë edhe një pyetje suëmuesve të 11-shit më mirë të ...

Ronaldo fiton Topin e tretë të Artë

AlbanianScreen - 13.01.2015

Zyrih - Futbollisti portugez, Kristian Ronaldo është fituesi për herë të tretë i Topit të Artë. Në ceremoninë e organizuar në Zyrih, ai ka lënë pas futbollistët pretendetë Lionel Messi dhe portierin ...

Ja se çfarë i kishte thënë Fergusoni Ronaldos

Republika - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo u shpallë lojtari më i mirë në Botë për vinin 2014. Ylli i Real Madridit, në një ceremoni të organizuar nga FIFA, fitoi Topin e Artë, të dytin me radhë, derisa i treti në karrierë.

Ronaldo zbulon misterin e ulërimës (Video)

Republika - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo fitoi për herë të tretë Topin e Artë. Ai pasi pranoi çmimin dhe e përfundoi fjalimin, lëshoi një bërtitmë që çuditi të gjithë. Askush nuk e diti pse.

Njihuni me prezantuesen e Topit të Artë (Foto)

Shqip1 - 13.01.2015

Kate Abdo është fytyrë e njohur e televizionit të Sky Sports News, ndërsa tash u bë e famshme në gjithë botën pas prezantimit në ceremoninë e Topit të Artë.

Ronaldo është mbret i botës, sërish

Shqip1 - 13.01.2015

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2014 duke fituar kështu çmimin prestigjioz ‘FIFA Topi i Artë’. Superylli i Real Madridit ishte favoriti kryesor për t’u shpallur më i ...

Futbollistët me më së shumti ‘Topa të Artë’

Kosova Live - 13.01.2015

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ‘Topit të Artë’, ku për të tretën herë atë e fitoi ylli portugez i Real Madrid-it, Cristiano Ronaldo. Megjithatë, epitetin e më të mirit sa i përket fitimit të këtij trofeu ...

Kërkesa e De Biasi-t për Ronaldo-n

Kosova Live - 13.01.2015

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi ka thënë se ai ka votuar për Cristiano Ronaldon për Topin e Artë, mirëpo tashmë ai ka një kërkesë për portugezin.

Ronaldomania “TWOOOO” / Video

aSport - 13.01.2015

U desh një gjest i Ronaldos gjatë ndarjes së çmimeve të “Topit të Artë” duke e kthyer atë edhe në mbretin e rrjeteve ...

Sot “Topi i Artë`, kush do të triumfojë?

Gazeta Start - 12.01.2015

Sot në orën 18:30 do të jepet në Zyrih të Zvicrës Çmimi “Topi i Artë 2014”. Si Ronaldo, Mesi ashtu dhe Nojer kanë pasur një 2014 për t’u vendosur në kornizë, por në fund fituesi do të jetë vetëm një.

Ronaldo i bën tre, “Topi i Artë” është i tiji (VIDEO)

Gazeta Start - 12.01.2015

Kristiano Ronaldo është fitues i “Topit të Artë 2014”. Me 37.66% të votave, portugezi i Realit mposhti në finale Lionel Mesin (15.76%) dhe Manuel Nojerin (15.72%) duke bërë të vetin këtë çmim për ...

Ja votat shqiptare për “Topin e Artë”

Gazeta Start - 12.01.2015

FIFA ka publikuar listën e plotë të votave të kapitenëve, trajnerëve të kombëtareve dhe gazetarëve të çdo shteti në garën për “Topin e Artë 2014”. Kështu, kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana i dha 5 ...

Sot shpallet fituesi i Topit të Artë, Rummenigge: Kam frikë se fiton Ronaldo

Ina - 12.01.2015

Sot në Zurich, në një ceremoni të organizuar nga FIFA, pritet të shpallet fituesi i Topit të Artë. Në garë për këtë çmim janë: Cristiano Ronaldo, Manuel Neuer dhe Lionel Messi.

Kush do ta marrë Topin e Artë? Sonte shpallet fituesi

Albeu.com - 12.01.2015

Sonte në mbrëmje shpallet fituesi i Topit të Artë për vitin 2014. Në një ceremoni të organizuar nga FIFA, sonte në Zyrih të Zvicrës do të zbulohet emri i fituesit të Topit të Artë për vitin që lamë ...

Sonte ceremonia “Topi i Artë”

Alsat - 12.01.2015

Sonte mbahet ceremonia ku do të shpallet fituesi i çmimit më prestigjioz individual për një futbollist, Topi i Artë. Konferenca për shtyp para ceremonisë do të mbahen nga ora 13:30 deri në ora 16:00, ...

Sonte shpallet fituesi i "Topit të Artë" dhe "Trajneri i vitit", ja kandidatët

SOT - 12.01.2015

Sonte në mbrëmje do të shpallet fituesi i "Topit të Artë" si dhe "Trajneri i vitit", çmime këto prestigjoze që jepen çdo fillim viti. Në një ceremoni të organizuar nga FIFA, sonte në Zyrih të Zvicrës ...

Messi: Të gjithë e meritojnë Topin e Artë

Lajmi.net - 12.01.2015

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi ka thënë se Ronaldo dhe Neuer kanë qenë fantastik gjatë këtij viti, dhe nëse arrijnë ta fitojnë Topin e Artë atëherë do ta bëjnë sepse e kanë merituar.

Kush është favorit për ta fituar Topin e Artë?

Albeu.com - 12.01.2015

Sonte në orën 18.30 do të mësohet fituesi i Topit të Artë për vitin 2014, në një ceremoni të zhvilluar nga FIFA. Kandidatë ptencialë për ta fituar trofeun janë Ronaldo , Messi dhe Nouer .

Ceremonia për Topin e Artë fillon në 18:30

Lajmi.net - 12.01.2015

Sonte do të jepet dhe çmimi më i madh individual, Topi i Artë, në një ceremony që do të fillojë në ora 18:30 në Cyrih të Zvicrës. FIFA ka zbuluar se ceremonia për Topin e Artë që do të mbahet në Nyon ...

Bastet sportive: Ja kush duhet ta fitojë Topin e Artë

Lajmi.net - 12.01.2015

Sot jemi në ditën finale për shpalljen e fituesit të Topi të Artë, ndërsa më poshtë ju sjellim favoritin për ta fituar këtë çmim sipas kuotave të basteve sportive.

Ronaldo është bërë yll i Pokerit

Lajmi.net - 12.01.2015

Legjenda braziliane, Ronaldo i vërtetë si duket ia ka filluar një zanati të ri, pasi po i shkon mjaft mirë me lojën e njohur të quajtur, Poker. Ju ndoshta e keni pyetur vetën se çfarë është duke bërë ...

Ronaldo, Messi apo Neuer, sonte zbulohet fituesi i “Topit të Artë”?

Shqipmedia - 12.01.2015

Si Ronaldo, Messi ashtu dhe Neuer të tre kanë patur një 2014 për t’u vendosur në kornizë, por në fund fituesi do të jetë vetëm një. Messi, Ronaldo apo Neuer, kush do të jetë mbreti i futbollit në ...

Goal.com: Ja kush e fiton Topin e Artë

Albeu.com - 12.01.2015

Sipas një sondazhi të fundit të zhvilluar nga Goal .com, fitues i Topit të Artë do të jetë Cristiano Ronaldo. Afër 59 % e lexuesve të faqes mendojnë se Topi i Artë do të fitohet nga ylli i Realit, i ...

'CR7 do ta fitojë Topin e Artë'

Lajmi.net - 12.01.2015

Pas një sondazhi të bërë nga goal.com, rezultatet e tij kanë thënë se do të jetë Cristiano Ronaldo ai i cili do ta fitojë Topin e Artë gjatë ditës së sotme.

Ja kush do të jetë prezantuesja e "Topi i Artë 2014" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2015

Gazetarja 33-vjeçare Kate Abdo do të jetë prezantuesja e ceremonisë për trofeun " Topi i Artë 2014" që mbahet sonte në Zurih të Zvicrës. Ajo aktualisht punon në Sky News të Gjermanisë.

Messi, Ronaldo apo Neuer, kush do të jetë mbreti i futbollit në 2014-tën?

Lajm - 12.01.2015

Messi, Ronaldo apo Neuer, kush do të jetë mbreti i futbollit në 2014-tën. Në Zyrih në orën 18:30 do të jepet sot Cmimi i "Topit të Artë" 2014, i shumëdiskutuar, për shkak të paraqitjeve individuale ...

Goal.com: Ronaldo e fiton Topin e Artë

Portalb - 12.01.2015

Lajme lidhur me temën Topi i Artë për vitin 2014 ndahet sonte Barcelona e fitoi derbin ndaj Atleticos (Video) Barcelona me pesëshe ju kundërpërgjigj kritikave Messi do të mbetet te Barcelona Ylli i ...

Ceremonia e Topit të Artë fillon në 18:30 dhe përfundon në 19:59

Lajmi.net - 12.01.2015

Saktësisht në ora 18:30 do të fillojë dhe ceremonia e Topit të Artë në Cyrih të Zvicrës, ceremoni kjo që do të zgjasë plotë një orë e gjysmë. Plani i FIFA-s në ceremoninë për ndarjen e Topit të Artë ...

Gjithçka gati për "Topin e Artë" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2015

Yjet e futbollit botëror kanë zbarkuar në Zyrih, ku do të marrin pjesë në ceremoninë e shpalljes së fituesit të "Topit të Artë". Cristiano Ronaldo , Lionel Messi , Sergio Ramos, Filip Lahm, Toni ...

Guardiola: Nuk ka rëndësi ç'ndodh sonte, Nouer është kampion i madh

Albeu.com - 12.01.2015

Pep Guardiola ka folur me superlativa per Manuel Nouer, duke thënë se pak rëndësi ka nëse ai e fiton sonte " Topin e Artë" apo jo, pasi ai tashmë është një kampion i madh.

Ronaldo: Rrugës për Topin e Artë (LIVE)

Almakos - 12.01.2015

Sonte, në ora 18:30 mbahet ceremonia ku do të shpallet fituesi i çmimit më prestigjioz individual për një futbollist, Topi i Artë. Koha.net do e përcjellë ngjarjen me komentim live.

Messi e pranon: Ronaldo ka qenë i jashtëzakonshëm

Lajmi.net - 12.01.2015

Edhe pse janë rival të mëdhenj në fushat e lojës, Lionel Messi e ka pranuar dhe ka befasuar të pranishmit në Cyrih, pasi ka thënë fjalë shumë të mira për Cristiano Ronaldon.

Messi: Ronaldo ka qenë i jashtëzakonshëm

Albeu.com - 12.01.2015

Lionel Messi ka pranuar realitetin, duke thënë se Ronaldo ka qenë i jashtëzakonshëm këtë vit. "Ajo që ka bërë Ronaldo këtë sezon ka qenë vërtetë e jashtëzakonshme.

Pas pak "Topi i Artë", ja kush e prezanton, mbërrijnë në Zyrih yjet e futbollit botëror

SOT - 12.01.2015

Jo më shumë se dy orë na ndajnë nga evenimenti i shumëpritur, ai i "Topit të Artë", ku do shpallet futbollisti më i mirë i vitit si dhe trajneri më i mirë.

Ronaldo, Messi dhe Robben pranojnë pyetje nga një kosovar

Lajmi.net - 12.01.2015

I riu nga Kosova por që jeton një Zvicër tashmë e një kohë të gjatë, Valdrit Pllana, ka fituar të drejtën për t'i bërë pyetje Ronaldos, Messit dhe Robbenit gjatë ceremonisë së Topit të Artë që po ...

Ronaldo e fiton Topin e Artë

Lajmi.net - 12.01.2015

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, pas një sezoni të shkëlqyer që kishte me fanellën e kësaj skuadre, arriti që ta fitojë Topin e Artë, duke mposhtur kështu Neuerin dhe Messin të cilët ...

CRISTIANO RONALDO, sërish më i miri ...

Albeu.com - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë botë, duke fituar edhe sivjet Çmimin " Topi i Artë". Performanca e shkëlqyer në real Maddrid ka qenë faktori kryesor që Ronaldo të fitonte për të tretën ...

CR7 e mbrojti Topin e Artë!

Lajm - 12.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është fitues i Topit të Artë për vitin 2014. Portugezi ka lënë prapa vetës portieri e Bayern Munichut, Manuel Neuer dhe sulmuesin e Barcelona, Lionel ...

Ronaldo: Dua ta arrij Messin

Lajmi.net - 12.01.2015

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka thënë se është tejet i lumtur që arriti të fitojë Topin e Artë për vitin 2014, duke shtuar se ai dëshiron të fitojë katër trofe të tilla, duke u ...

Ronaldo fiton përsëri Topin e Artë

Portalb - 12.01.2015

Lajme lidhur me temën Goli i vitit është nga James Rodriguez (Video) Joachim Low shpallet trajneri më i mirë i vitit Ky është formacioni i vitit (Foto) Topi i Artë për vitin 2014 ndahet sonte ...

Cristiano Ronaldo triumfon sërish, fiton çmimin "Topi i Artë"

SOT - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë botë, duke fituar edhe sivjet Çmimin "Topi i Artë". Zyrih zhvillohet ceremonia për "Topin e Artë", Joachim Low zgjidhet trajneri më i mirë i vitit Yjet e ...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë

Almakos - 12.01.2015

Me trofeun e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo kurorëzon një vit të mrekullueshëm futbollistik, ku ndër të tjera u shpall kampion i Europës dhe më pas i botës për klube me Realin e tij.

Ja sa përqind të votave i fituan kandidatët e Topit të Artë

Lajmi.net - 12.01.2015

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo arriti ta fitojë Topin e Artë në këtë sezon, ndërsa më poshtë e keni listën e përqindjeve që fituan tre kandidatët që ishin në garë për këtë çmim.

Kosovari u bën pyetje Ronaldos, Messit dhe Robenit (Foto)

Portalb - 12.01.2015

Lajme lidhur me temën Hokeisti shqiptar Domi, kampion Bote me Kanadën Të gjitha ngjarjet më të rëndësishme në sport gjatë vitit 2014! Peshëngritje, Begaj pozitive edhe në testin B antidoping ...

Lojtarët që kanë fituar Topin e Artë në më shumë vite radhazi

Lajmi.net - 12.01.2015

Lionel Messi e mban rekordin sa i përket triumfit në më shumë vite radhazi në Topin e Artë, pasi këtë çmim ka arritur që ta fitojë katër herë rresht. Lionel Messi për momentin është mbret i Topit të ...

Cristiano Ronaldo, fitues i çmimit prestigjioz “FIFA Topi i Artë” per vitin 2014

Albtime - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2014, duke fituar çmimin prestigjioz “FIFA Topi i Artë” Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldi ishte favoriti kryesor për t’u ...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë

Ina - 12.01.2015

Me trofeun e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo kurorëzon një vit të mrekullueshëm futbollistik, ku fitoi Ligën e Kampioneve, Kupën e Mbretit dhe Kupën e Botës për klube me Realin e tij dhe udhëhoqi ...

Messi: Ronaldo e meritoi, kishte një vit të madh

Ina - 12.01.2015

Katër herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi, pas shpalljes së Cristiano Ronaldos lojtari më i mirë i vitit 2014, ka deklaruar se portugezi e ka merituar këtë çmim, dhe se do ta meritonte edhe ...

Ja shqiptari në "Ballon d'Or" që pyeti Ronaldon, Messin dhe Robenin (VIDEO)

Albeu.com - 12.01.2015

Një shqiptar nga Kosova që jeton në Finlandë, ishte njëri prej pjesëmarrësve në ceremoninë gala të "Topit të Artë", duke i bërë edhe një pyetje suëmuesve të 11-shit më mirë të 2014-s, Ronaldos, ...

Ronaldo, Messi apo Neuer, kush do të jetë "Topi i Artë"?

Yll Press - 12.01.2015

Messi, Ronaldo apo Neuer, kush do të jetë mbreti i futbollit në 2014-tën. Në Zyrih në orën 18:30 do të jepet sot Cmimi i "Topit të Artë" 2014, i shumëdiskutuar, për shkak të paraqitjeve individuale ...

Jepet në Zyrih trofeu i Topit të Artë

ABC News - 12.01.2015

Bota e futbollit do të njohë sot në mbrëmje fituesin e Topit të Artë për vitin 2014. Sipas mediave ndërkombëtare sërish i favorizuar është Kristiano Ronaldo.

Lexuesit e koha.net: Ronaldo, fitues i Topit të Artë

Koha.net - 12.01.2015

Në sondazhin e organizuar nga koha.net, në të cilin mund të votoni akoma, shumica e lexuesëve besojnë se Ronaldo duhet të jetë fitues i Topit të Artë.

Edhe Ronaldo i pasigurt: Vetëm Zoti e di të ardhmen

Telegrafi - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është i lumtur te Real Madridi dhe ka për qëllim të fitojë edhe shumë tituj me klubin spanjoll, porse pranon se të ardhmes nuk i dihet.

Cristiano Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’ 2014-të. Joakim Lëv shpallet trajneri më i mirë

Panorama - 12.01.2015

Kandidatet ne gare per cmimet e FIFA-s UPDATE-Cristiano Ronaldo është shpallur fituesi i çmimit “Topi i Artë” për vitin 2014-të. Ceremonia u zhvillua në Cyrih të Zvicrës, ndërsa kandidatë për këtë ...

Ceremonia për çmimin “Topi i Artë”

Koha.net - 12.01.2015

Sonte, në ora 18:30 mbahet ceremonia ku do të shpallet fituesi i çmimit më prestigjioz individual për një futbollist, Topi i Artë. Koha.net do e përcjellë ngjarjen me komentim live.

Cristiano Ronaldo, më i miri i botës

Koha.net - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo ka fituar “Topin e Artë” për vitin 2014. Anëtari i Real Madridit dhe reprezentuesi i Portugalisë mposhti në garë për Futbollistin më të mirë të vitit, sulmuesin e Barcelonës dhe ...

Ronaldo është mbret i botës, sërish

Telegrafi - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2014 duke fituar kështu çmimin prestigjioz ‘FIFA Topi i Artë’. Superylli i Real Madridit ishte favoriti kryesor për t’u shpallur më i ...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë

Yll Press - 12.01.2015

Portugezi fitoi këtë çmim përballë rivalit të përjetshëm, Lionel Messi dhe portierit gjerman, Manuel Neuer. Me trofeun e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo kurorëzon një vit të mrekullueshëm ...

Shqiptari në “Ballon d'Or” [video]

Koha.net - 12.01.2015

Valdrit Pllana shqiptari që jeton në Finlandë ka qenë një prej pjesëmarrësve në ceremoninë gala të “Topit të Artë”. Ai mori vëmendjen e kameras në transmetim direkt të ceremonisë kur u përzgjodh për ...

Kështu e festoi Ronaldo Topin e Artë 2014 (Video)

Telegrafi - 12.01.2015

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, këtë vit nuk qau nga gëzimi kur e mori shpërblimin “Topi i Artë 2014”, përkundrazi ai bëri një gjest interesant para gjithë të pranishmëve.

Videolajm: Momentet e Ronaldos

Telegrafi - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë në botë, ndërsa në videon e mëposhtme ju sjellim momentet e tij më të mira në vitin 2014. Ai ishte i pandalshëm me Real Madridin duke fituar ...

Kristiano Ronaldo fiton Topin e Artë

ABC News - 12.01.2015

Këtë herë nuk qau. Dukej se ishte i sigurt dhe pritshmëritë u plotësuan me Kristiano Ronaldon si “Topi i Artë” për vitin 2014. Ashtu si një vit më parë, sulmuesi portugez ngriti trofeun më të ...

Debat: A e meritoi Ronaldo përsëri Topin e Artë?

Telegrafi - 12.01.2015

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, sonte në ceremoninë gala të FIFA-së në Zurich e fitoi për herë të tretë Topin e Artë. Sulmuesi portugez pati një sezon fantastik me Real Madridin duke ...

Në fotografi: Fituesit në ceremoninë e Topit të Artë

Telegrafi - 12.01.2015

Çmimin kryesor në ceremoninë e Topit të Artë në Cyrih e fitoi Cristiano Ronaldo duke u shpallur futbollisti më i mirë i vitit. Joachim Low mori çmimin e trajnerit më të mirë, Nadine Kessler u shpall ...

Topi i Artë: Për kë votuan Ronaldo dhe Messi?

Telegrafi - 12.01.2015

Dy futbollistët më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, edhe këtë vit nuk e kanë votuar njëri-tjetrin për shpërblimin e Topit të Artë.

Njihuni me prezantuesen e Topit të Artë (Foto)

Telegrafi - 12.01.2015

Kate Abdo është fytyrë e njohur e televizionit të Sky Sports News, ndërsa tash u bë e famshme në gjithë botën pas prezantimit në ceremoninë e Topit të Artë.

Si u duken yjet në ceremoninë e Topit të Artë (Foto)

Telegrafi - 12.01.2015

Tashmë kemi mësuar emrat e fituesve në ceremoninë e Topit të Artë, por si u dukën yjet e këtij evenimenti. Më poshtë, ju sjellim në fotografi dukjet e disa prej pjesëmarrësve dhe shoqëruesve të tyre ...

Di Maria: FIFA duhet t’i ndajë dy Topa të Artë

Telegrafi - 12.01.2015

Mesfushori i Manchester Unitedit, Angel Di Maria, ka thënë se FIFA duhet t’i ndajë dy shpërblime të “Topit të Artë”. Argjentinasi i cili ka pasur rastin të luajë edhe me Messin edhe me Ronaldon, ka ...

Ronaldo nuk i la përshtypje Ibrahimovicit

Telegrafi - 12.01.2015

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, i ka dhënë votat e tij për të tre të nominuarit për Topin e Artë 2014, mirëpo, siç duket Cristiano Ronaldo nuk i ka lënë shumë përshtypje atij.

Kujt do ti takoj Topi i Artë!

InfoGlobi - 12.01.2015

Në mbrëmjen e së hënës (sonte) do të shpallet fituesi i Topit të Artë për vitin 2014 Në një ceremoni të organizuar nga FIFA, sonte në mbrëmje, në Zurich të Zvicrës, do të zbulohet emri i fituesit të ...

Kompanitë e basteve: Ronaldo është superfavorit për ta fituar Topin e Artë

Gazeta Dita - 12.01.2015

Pothuajse një vit më parë, më 13 janar 2014, Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë (të dytin e karrierës) në Pallatin e Kongreseve në Zyrih. Portugezi mori 27.99% të votave, i ndjekur nga Messi me ...

Cristiano Ronaldo superfavorit per Topin e Arte

Shqiperia - 12.01.2015

Pothuajse një vit më parë, më 13 janar 2014, Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë (të dytin e karrierës) në Pallatin e Kongreseve në Zyrih. Portugezi mori 27.99% të votave, i ndjekur nga Messi me ...

Topin e Artë sot e prezanton kjo femër supersexy (FOTO)

Tetova Sot - 12.01.2015

Ceremoninë e Topit të Artë ia vlen ta shikoni për shumë arsye. Një nga këto arsye është edhe moderatorja superseksi që do ta udhëheqë këtë gala mbrëmje.

Bastet sportive: Ja kush duhet ta fitojë Topin e Artë

Tetova Sot - 12.01.2015

Sot jemi në ditën finale për shpalljen e fituesit të Topi të Artë, ndërsa më poshtë ju sjellim favoritin për ta fituar këtë çmim sipas kuotave të basteve sportive.

Ja kush e fiton Topin e Artë sipas lexuesve të Goal

VeqSport - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo do ta fitoj Topin e Artë këtë vit. Kështu kanë votuar shfletuesit e portalit më të madh sportiv . Sulmuesi i Realit të Madridit është në garë për Topi ne Artë së bashku me Leo ...

Ronaldo: Jam i lumtur në Real

InfoGlobi - 12.01.2015

Ylli Real Madridit, Cristiano Ronaldo, në një konferencën për media, ka folur për të ardhmen e tij. Sulmuesi portugez thotë se është i lumtur që është pjesë e Real Madridit, por ai thekson se askush ...

Frikësohet Barça, Ronaldo: Në të ardhmen me Mesin dhe Nojer

Shqiptarja - 12.01.2015

Ronaldo, Nojer dhe Mesi para fillimit të ceremonisë së “Topit të Artë” kanë dhënë edhe deklaratat për mediat, të tre bashkë, ashtu si çdo vit. Argjentinasi ka ‘drithëruar” tifozët e Barcelonës me një ...

“Topi i Artë”, në garë Ronaldo, Nojer dhe Mesi

Tetova Sot - 12.01.2015

Në Zyrih zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve për më të mirët në vitin që kaloi. Përpos “Topit të Artë” që është çmimi më i shumëpritur, do të mësohet edhe formacioni më i mirë, goli më i mirë, ...

Triumfon Ronaldo, shpallet fitues i 'Topit të Artë' për 2014 nga FIFA

Shqiptarja - 12.01.2015

Ronaldo është fituesi i “Topit të Artë” 2014. Portugezi bën dopietë radhazi dhe tripletë në karrierë. Sulmuesi i Realit të Madridit zhvilloi një edicion fantastik me Realin e Madridit duke fituar 4 ...

S’ka surpriza, Kristiano Ronaldo fiton “Topin e Artë”

Gazeta Tema - 12.01.2015

Kristiano Ronaldo është shpallur fituesi i çmimit më prestigjioz për futbollistët. Ai ka marrë për të dytin vit radhazi “Topin e Artë”. Portugezi ka fituar përballë portierit gjerman, Manuel Nojer ...

Ronaldo është mbret i botës, sërish

Ilirida - 12.01.2015

Superylli i Real Madridit ishte favoriti kryesor për t’u shpallur më i miri në botë, falë paraqitjeve mbresëlënëse me Los Blancos në vitin që lamë pas dhe ashtu ndodhi – ai u shpall më i miri.

Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë në botë

VeqSport - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë botë, duke fituar edhe sivjet Çmimin "Topi i Artë". Performanca e shkëlqyer në real Maddrid ka qenë faktori kryesor që Ronaldo të fitonte për të tretën ...

Ronaldo fiton Topin e Artë për 2014

InfoGlobi - 12.01.2015

I shkëlqyeshmi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2014. Portugezi në një konkurrencën të fortë, rrëmbeu çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2014, n ...

Triumfon Ronaldo, shpallet fitues i ‘Topit të Artë’ (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2015

Ronaldo është fituesi i “Topit të Artë” 2014. Portugezi bën dopietë radhazi dhe tripletë në karrierë. Sulmuesi i Realit të Madridit zhvilloi një edicion fantastik me Realin e Madridit duke fituar 4 ...

Kristiano Ronaldo fiton “topin e artë”

Vision Plus - 12.01.2015

Kristiano Ronaldo fiton për herë të trete në karrierën tij çmimin “Topi i artë” që jepet nga FIFA dhe revista franceze “Franc Futboll” për lojtarin më të mirë të vitit.

Portugezi Cristiano Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’

Gazeta Idea - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo fitoi për të tretin vit rradhazi ‘Topin e Artë’. Ai ndër të tjera u shpall kampion i Europës dhe më pas i botës për klube me Realin e tij.

VIDEO: Ronaldo zihet 'mat'

VeqSport - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht është lojtari i më i mirë në botë edhe për vitin 2014 dhe tani ai grumbullon plotë 3 çmime të Topit të Artë. Sigurisht që, vet ylli portugez dhe fansat e tij u ...

Cristiano Ronaldo, lojtari më i mirë në botë për vitin 2014

Durres Lajm - 12.01.2015

12 janar 2015 - Eshtë ai, Cristiano Ronaldo lojtari më i mirë në planet për vitin 2014. Portugezi triumfoi në natën emocionuese të ceremonisë Gala në Zyrih duke rrëmbyer trofeun e lojtarit më të mirë ...

Ronaldo me take të reja pas Topit të Artë

VeqSport - 12.01.2015

Duke filluar nga java e ardhshme, Cristiano Ronaldo do filloj të bartë take të reja. Nike ka prodhuar taket speciale për lojtarin portugez i cili sot arriti që për herë të tretë në karrierën e tij ta ...

Cristiano Ronaldo është fitues i Topit të Artë për vitin 2014, lë pas Mesin dhe Manuel Nojerin

Respublica - 12.01.2015

Ashtu siç pritej, ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është fitues i Topit të Artë për vitin 2014. Portugezi ka lënë prapa vetes portierin e Bayern Munichut, Manuel Neuer dhe sulmuesin e ...

“Topi i Artë”, ja momentet kyçe të mbrëmjes që s’duhen humbur (FOTO)

Gazeta Idea - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është kurorëzuar si fituesi i Topit të Artë për vitin 2014. Lionel Messi dhe Manuel Neuer ishin gjithashtu në listën treshes më të mirë, por që u lanë pas nga fituesi për të tretin ...

Sonte dihet fituesi i “Topit të Artë”

Kosova Live - 12.01.2015

Sonte (e hënë) në një mbrëmje të organizuar nga FIFA do të mësojmë se cili futbollist do të marrë trofeun “Topi i Artë”. Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Manuel Neuer, do të sfidojnë njëri tjetrin ...

Sonte shpallet fituesi i ”Topit të Artë”

Shprehja - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Manuel Neuer, do të sfidojnë njëri tjetrin për epitetin e më të mirit në botë. Ronaldo do të kërkoj “Topin e Artë” për të tretën herë, ndërsa Messi të pestin.

Kompanitë e basteve favorizojnë portugezin Ronaldo

SportNews - 12.01.2015

Pothuajse një vit më parë, më 13 janar 2014, Cristiano Ronaldo fitoi Topin e Artë (të dytin e karrierës) në Zyrih. Portugezi mori 27.99% të votave, i ndjekur nga Messi me 24.72% dhe Ribery me 23.39%.

Ceremonia e Topit të Artë fillon në 18:30 dhe përfundon në 19:59

SportNews - 12.01.2015

Plani i FIFA-s në ceremoninë për ndarjen e Topit të Artë është mjaft i ngjeshur, ndërsa më poshtë e keni të paraqitur këtë plan në mënyrë kronologjike.

Ronaldo është bërë yll i Pokerit

SportNews - 12.01.2015

Ju ndoshta e keni pyetur vetën se çfarë është duke bërë legjenda braziliane, Ronaldo pasi është pensionuar nga futbolli. Pasi është larguar nga futbolli, Ronaldo për një kohë të gjatë ka studiuar ...

Ja golat më të rëndësishëm për Ronaldo-n, Messi-n dhe Robben-in

Kosova Live - 12.01.2015

Një shqiptar i ri, Valdrin Pllana ka pyet tre sulmuesit më të mirë në botë për vitin 2014, Ronaldo, Messi dhe Robben, se cili është goli më i rëndësishëm në karrierë për ta.

Kosovari u bën pyetje Ronaldos, Messit dhe Robenit

Shprehja - 12.01.2015

Një djalosh nga Kosova ka fituar të drejtën për t’i bërë pyetje Ronaldos, Messit dhe Robbenit gjatë ceremonisë së Topit të Artë që po mbahet në Zurich.

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë (video)

Kosova Live - 12.01.2015

Sulmuesi i Real Madrid -it dhe Portugalisë, Cristinao Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë në botë për vitin 2014, duke fituar Topin e Artë. Ky është Topi i Artë i tretë për Ronaldo-n në ...

Fituesi i ”Topit të Artë” është Ronaldo

Shprehja - 12.01.2015

Ronaldo fiton çmimin e ”Topit të Artë” për së treti her dhe ka qenë e shumëpritur se ai do ta fitojë këtë ...

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë

Republika - 12.01.2015

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është fitues i Topit të Artë për vitin 2014. Portugezi ka lënë prapa vetës portieri e Bayern Munichut, Manuel Neuer dhe sulmuesin e Barcelona, Lionel ...

Fjalët e Ronaldo-s pas triumfit në garë për Topin e Artë

Kosova Live - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë për vitin 2014, duke mposhtur kështu konkurrencën e Leo Messi-t dhe Manuel neper-it. Ronaldo u shpreh shumë i kënaqur pas këtij çmimi dhe deklaroi se qëllimi ...

Cristiano Ronaldo është fituesi i Topit të Artë

SportNews - 12.01.2015

Cristiano Ronaldo është fituesi i Topit të Artë edhe për këtë vit. Ky është viti i dytë rrjesht që ai e merr këtë çmim. Në garë ishin edhe Lionel Messi e Manuel ...

Shqiptari i shanë përkrahësit e Ronaldos midis Zurichut (Video)

Republika - 12.01.2015

Në Zurich ka ndodhur diçka e pa pritur derisa Lionel Messi po dilte nga hoteli. Një shqiptar… Qyteti zviceran, Zurich, ku jetojnë shumë shqiptarë, ka qenë nikoqir i yjeve të futbollit botëror, të ...