TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gruevski kërcënon OJQ-të dhe mediat që s’mendojnë si ai

Lajm - 15.01.2017

VMRO-DPMNE-ja e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski sot nëpërmes një kumtese partiake dhe nëpërmes ministrit të Punëve të Jashtme Nikolla Poposki përsëri iu kërcënua mediave dhe organizatave ...

Prej nesër nisin bisedimet Gruevski-Ahmeti

Lajm - 15.01.2017

Partia e Nikolla Gruevskit pas marrjes së mandatit për formim të qeverisë nga kryetari i Maqedonisë Gjeorge Ivanov, doli me njoftim se gjatë javës së ardhshme do të fillojë bisedimet me Bashkimin ...

BDI për Zhurnal: Deri në këtë moment nuk kemi asnjë ftesë për bisedime nga VMRO-ja

Zhurnal - 15.01.2017

Tetovë, 15 janar - Lajmi i fundit që po qarkullon lidhur me atë se nga nesër VMRO do të fillojë bisedimet me BDI-në për formimin e qeverisë së re duket se nuk është i vërtetë, informon Zhurnal.

BDI: Deri në këtë moment nuk kemi asnjë ftesë për bisedime nga VMRO-ja

Lajmi.net - 15.01.2017

Lajmi i fundit që po qarkullon lidhur me atë se nga nesër VMRO do të fillojë bisedimet me BDI-në për formimin e qeverisë së re duket se nuk është i vërtetë, informon Zhurnal.

Gruevski kërcënon OJQ-të dhe mediat që s'mendojnë si ai

Gazeta Express - 15.01.2017

VMRO-DPMNE-ja e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski sot nëpërmes një kumtese partiake dhe nëpërmes ministrit të Punëve të Jashtme Nikolla Poposki përsëri iu kërcënua mediave dhe organizatave ...

Prej nesër nisin bisedimet Gruevski-Ahmeti

Gazeta Express - 15.01.2017

Partia e Nikolla Gruevskit pas marrjes së mandatit për formim të qeverisë nga kryetari i Maqedonisë Gjeorge Ivanov, doli me njoftim se gjatë javës së ardhshme do të fillojë bisedimet me Bashkimin ...

Gruevskit po i skadon afati për qeverinë

Vision Plus - 15.01.2017

Mandatarit per qeverinë e re maqedonase Nikolla Gruevski po i skadon afati. Sipas Kushtetutës, deri ne 29 janar ai duhet te krijoje qeverinë, ne te kundërt i takon rivalit te tij nga LSDM, Zoran Zaev ...

PoposkI: VMRO e interesuar për qeveri stabile

Alb Portali - 15.01.2017

Nuk ka asnjë lëvizje në drejtim të formimit të Qeverisë së re nga ana e mandatarit Nikolla Gruevski. Mandatin për formimin e shumicës Gruevski e mori një javë më parë por kushtet e vendosura nga ...

Negociatat e panisura për qeverinë e re (VIDEO)

Tetova Sot - 15.01.2017

Nuk ka asnjë lëvizje në drejtim të formimit të Qeverisë së re nga ana e mandatarit Nikolla Gruevski. Mandatin për formimin e shumicës Gruevski e mori një javë më parë por kushtet e vendosura nga ...

VMRO-DPMNE i përgjithet LSDM-së: Me gripin merren epidemiogët jo politika!

Flaka - 15.01.2017

Gati gjatë gjithë javës LSDM-ja e Zoran Zaevit ka akuzuar partin më të madhe maqedonase VMRO-DPMNE-në në lidhje me rritjen e numrit të të sëmurve nga gripi, ku patëm edhe dy viktima edhe atë që të dy ...

Kërkesat e kundërta “bllokojnë” bisedimet

Lajm - 14.01.2017

Heshtje totale në VMRO-DPMNE dhe BDI për fillimin e negociatave për formimin e Qeverisë së re. Gjashtë ditë pas marrjes së mandatit, partia e Gruevskit akoma zyrtarisht nuk ka ftuar BDI-në për të ...

Analistët: VMRO dhe BDI bëjnë lojë me komunikatat

Almakos - 14.01.2017

Lojë e re politike për zgjedhje të reja parlamentare, apo vazhdim i lojës së deritanishme për minimizimin e të drejtave që duhet të fitojnë shqiptarët në Qeverinë e ardhshme.

Kërkesat e kundërta “bllokojnë” bisedimet

Almakos - 14.01.2017

Heshtje totale në VMRO-DPMNE dhe BDI për fillimin e negociatave për formimin e Qeverisë së re. Gjashtë ditë pas marrjes së mandatit, partia e Gruevskit akoma zyrtarisht nuk ka ftuar BDI-në për të ...

Tv SITEL (televizioni antishqiptarë) i kënaqur me deklaratën e Berat Buzhallës

Almakos - 14.01.2017

Televizioni i njohur antishqiptarë Tv SITEL i cili përkrahë publikisht partinë nacionaliste VMRO ka cituar gazetarin kontravers Berat Buzhalla i cili i jep përkrahje koalicionit BDI – VMRO ! ...

TV SITEL i kënaqur me deklaratën e Berat Buzhallës

Ina - 14.01.2017

Televizioni i njohur antishqiptarë Tv SITEL i cili përkrahë publikisht partinë nacionaliste VMRO ka cituar gazetarin kontravers Berat Buzhalla i cili i jep përkrahje koalicionit BDI – VMRO ! ...

Analistët: VMRO dhe BDI bëjnë lojë me komunikatat

Shqipmedia - 14.01.2017

Lojë e re politike për zgjedhje të reja parlamentare, apo vazhdim i lojës së deritanishme për minimizimin e të drejtave që duhet të fitojnë shqiptarët në Qeverinë e ardhshme.

Maqedoni, negociatat për Qeverinë, nuk dihet kush me kë negocion

Portalb - 14.01.2017

Heshtje totale në VMRO-DPMNE dhe BDI për fillimin e negociatave për formimin e Qeverisë së re. Gjashtë ditë pas marrjes së mandatit, partia e Gruevskit akoma zyrtarisht nuk ka ftuar BDI-në për të ...

Një sinjal për ndryshime dhe kundër Gruevskit

Portalb - 14.01.2017

Enver Robelli Përpjekja e parë për të formuar qeverinë e re të Maqedonisë pas zgjedhjeve parlamentare ka dështuar. Kryeministri Nikola Gruevski i ka hedhur poshtë të gjitha kërkesat e Bashkimit ...

Përpjekjet për formimin e qeverisë në Maqedoni

Botasot - 14.01.2017

Ndërsa po afron koha për afatin e mandatarit Nikolla Gruevski për formimin e qeverisë së Maqedonisë, partia e tij VMRO-DPMNE ka bërë të ditur se nuk pranon të bisedoj për gjuhën shqipe dhe as për ...

Deutsche Welle: Situata politike në Maqedoni

ABC News - 14.01.2017

Në një editorial të gjatë Deutsche Velle analizon situatën politike aktuale në Maqedoni ku partitë prezantojnë kushtet e tyre për krijimin e qeverisë së re.

Maqedoni, negociatat për Qeverinë, nuk dihet kush me kë negocion

Alb Portali - 14.01.2017

Heshtje totale në VMRO-DPMNE dhe BDI për fillimin e negociatave për formimin e Qeverisë së re. Gjashtë ditë pas marrjes së mandatit, partia e Gruevskit akoma zyrtarisht nuk ka ftuar BDI-në për të ...

Kërkesat e kundërta “bllokojnë” bisedimet (VIDEO)

Tetova Sot - 14.01.2017

Heshtje totale në VMRO-DPMNE dhe BDI për fillimin e negociatave për formimin e Qeverisë së re. Gjashtë ditë pas marrjes së mandatit, partia e Gruevskit akoma zyrtarisht nuk ka ftuar BDI-në për të ...

Kërkesat e BDI-së, VMRO ende nuk ka ftuar asnjë për qeverinë

Flaka - 14.01.2017

Heshtje totale në VMRO-DPMNE dhe BDI për fillimin e negociatave për formimin e Qeverisë së re. Gjashtë ditë pas marrjes së mandatit, partia e Gruevskit akoma zyrtarisht nuk ka ftuar BDI-në për të ...

TV SITEL i kënaqur me deklaratën e Berat Buzhallës

Flaka - 14.01.2017

Televizioni i njohur antishqiptarë Tv SITEL i cili përkrahë publikisht partinë nacionaliste VMRO ka cituar gazetarin kontravers Berat Buzhalla i cili i jep përkrahje koalicionit BDI – VMRO ! Sipas ...

20 ditët e pritjes së Gruevskit

Ina - 13.01.2017

Nga Mensur Krasniqi Kanë kaluar katër ditë që kur Gruevski rri e pret nga pala shqiptare që t’i afrohet për të bërë të mundur formimin e qeverisë së re.

Gruevski me mbështeje të KQ të VMRO-DPMNE për formimin e qeverisë

Idividi - 13.01.2017

Shkup, 12 janar 2016 (MIA) - Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së i ka pranuar konkluzionet e djeshme të Komitetit ekzekutiv dhe i ka dhënë mbështetje të plotë kryetarit dhe mandatarit Nikolla Gruevski ...

20 ditët e pritjes së Gruevskit

Almakos - 13.01.2017

Nga Mensur Krasniqi Kanë kaluar katër ditë që kur Gruevski rri e pret nga pala shqiptare që t’i afrohet për të bërë të mundur formimin e qeverisë së re.

Pandov: Gruevski dëshmoi se kombi është para interesave partiake (Video)

Lajm - 13.01.2017

Analisti Aleksandar Pandov, në një deklaratë për ‘Makedonija24’, ka thënë se në mënyrë absolute e mbështet qëndrimin e Nikolla Gruevskit dhe sipas tij, Gruevski e dëshmoi se kombësia është para ...

Pandov: Gruevski dëshmoi se kombi është para interesave partiake

Albeu.com - 13.01.2017

Analisti Aleksandar Pandov , në një deklaratë për "Makedonija24", ka thënë se Nikolla Gruevski dëshmoi se kombësia është para interesave partiake. "Të gjitha ata para që vijnë në Republikën e ...

VMRO-ja refuzon kërkesat e BDI-së për qeverinë e re

Evropaelire - 13.01.2017

Formimi i qeverisë së re të Maqedonisë nga VMRO DPMNE, duket i pamundur bazuar në qëndrimin e saj të fundit ku përjashton çdo mundësi për të biseduar me Bashkimin Demokratik për Integrim të Ali ...

Berat Buzhala: Po të isha unë Ali Ahmeti…

Ina - 13.01.2017

Shkruan Berat Buzhala “Shtrëngoni rripat e sigurisë se ka rrezik që do të them një blasfemi: Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin. Më poshtë e keni arsyetimin”, shkruan Berat Buzhala.

SITEL (TV antishqiptar) i kënaqur me deklaratën e Berat Buzhallës

Lajm - 13.01.2017

Televizioni i njohur antishqiptarë Tv SITEL i cili përkrahë publikisht partinë nacionaliste VMRO ka cituar gazetarin kontravers Berat Buzhalla i cili i jep përkrahje koalicionit BDI – VMRO ! ...

Berat Buzhala: Ali Ahmeti duhet të koalicionon me Nikolla Gruevskin

Almakos - 13.01.2017

“Shtrëngoni rripat e sigurisë se ka rrezik që do të them një blasfemi: Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin. Më poshtë e keni arsyetimin”, shkruan Berat Buzhala.

Buzhala: Po të isha Ali Ahmeti, do të bëja koalicion me Gruevskin

Portalb - 13.01.2017

“Shtrëngoni rripat e sigurisë se ka rrezik që do të them një blasfemi: Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin. Më poshtë e keni arsyetimin”, shkruan Berat Buzhala.

Partia e Gruevskit i quan rrënim të rendit kushtetues kërkesat e BDI-së për koalicion

Lajmi.net - 13.01.2017

Formimi i qeverisë së re të Maqedonisë nga VMRO DPMNE, duket i pamundur bazuar në qëndrimin e saj të fundit ku përjashton çdo mundësi për të biseduar me Bashkimin Demokratik për Integrim të Ali ...

Berat Buzhala: Po të isha unë Ali Ahmeti...

Zhurnal - 13.01.2017

Prishtinë, 13 janar - "Shtrëngoni rripat e sigurisë se ka rrezik që do të them një blasfemi: Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin. Më poshtë e keni arsyetimin", shkruan Berat Buzhala.

20 ditët e pritjes së Gruevskit

Ora news - 13.01.2017

Kanë kaluar katër ditë që kur Gruevski rri e pret nga pala shqiptare që t’i afrohet për të bërë të mundur formimin e qeverisë së re. Por siç dihet, kjo e fundit, në një bashkim historik, ka dalë me ...

Pandov: Gruevski dëshmoi se kombi është para interesave partiake (Video)

Telegrafi - 13.01.2017

Analisti Aleksandar Pandov, në një deklaratë për ‘Makedonija24’, ka thënë se në mënyrë absolute e mbështet qëndrimin e Nikolla Gruevskit dhe sipas tij, Gruevski e dëshmoi se kombësia është para ...

Pandov: Gruevski dëshmoi se kombi është para interesave partiake

Botasot - 13.01.2017

Analisti Aleksandar Pandov, në një deklaratë për media, ka thënë se në mënyrë absolute e mbështet qëndrimin e Nikolla Gruevskit dhe sipas tij, Gruevski e dëshmoi se kombësia është para interesave ...

BDI porosit VMRO-në: Mos reagoni me emocione

Gazeta Express - 13.01.2017

Pas reagimit të VMRO-DPMNE-së se për të nuk janë të pranishme kërkesat e Bashkimit Demokratik për Integrim për përdorim të gjuhës shqipe dhe vazhdimin e mandatit të Prokurorisë Speciale, partia e Ali ...

Nuk dorëzohet Gruevski, refuzon kërkesat e BDI-së për qeverinë e re

Botasot - 13.01.2017

Formimi i qeverisë së re të Maqedonisë nga VMRO DPMNE, duket i pamundur bazuar në qëndrimin e saj të fundit ku përjashton çdo mundësi për të biseduar me Bashkimin Demokratik për Integrim të Ali ...

Përpjekjet për formimin e qeverisë në Maqedoni

VOA - 13.01.2017

Ndërsa po afron koha për afatin e mandatarit Nikolla Gruevski për formimin e qeverisë së Maqedonisë, partia e tij VMRO-DPMNE ka bërë të ditur se nuk pranon në bisedojë për gjuhën shqipe dhe as për ...

Partia e Gruevskit i quan rrënim të rendit kushtetues kërkesat e BDI-së për koalicion

Zeri - 13.01.2017

Formimi i qeverisë së re të Maqedonisë nga VMRO DPMNE, duket i pamundur bazuar në qëndrimin e saj të fundit ku përjashton çdo mundësi për të biseduar me Bashkimin Demokratik për Integrim të Ali ...

BDI do të tradhëtoj platformën Shqiptare dhe Shqiptarët, përsëri do jetë në shërbim të VMRO-s!

Alb Portali - 13.01.2017

Shkruan, Elmedin Memishi Loading... Propagandat e ndryshme nga ‘megafonët’ pro-BDI, ku potencojnë se BDI dhe VMRO përplasen për mos plotësimin e kushteve, janë mashtrime klasike të tyre.

Berat Buzhala: Po të isha unë Ali Ahmeti…

Tetova Sot - 13.01.2017

Shkruan Berat Buzhala “Shtrëngoni rripat e sigurisë se ka rrezik që do të them një blasfemi: Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin. Më poshtë e keni arsyetimin”, shkruan Berat Buzhala.

LSDM nuk komenton zhvillimet VMRO-DPMNE dhe BDI !

Flaka - 13.01.2017

Nga Lidhja Social-Demokrate nuk kanë komentuar zhvillimet e tilla mes VMRO-së dhe BDI-së, por edhe deklaratën e partive politike shqiptare. Nga kjo parti thonë se do të prononcohen vetëm pasi ...

Buzhala mendon se Gruevski është më pro-shqiptarë se Zaevi, ja pse

Tetova Sot - 13.01.2017

“ Po të isha unë Ali Ahmeti do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin “, kështu e nis shkrimin e tij Berat Buzhala pronari i gazetës Expres të Kosovës.

Buzhala: Po të isha Ali Ahmeti, do të bëja koalicion me Gruevskin

Alb Portali - 13.01.2017

“Shtrëngoni rripat e sigurisë se ka rrezik që do të them një blasfemi: Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin. Më poshtë e keni arsyetimin”, shkruan Berat Buzhala. Loading...

Pandov: Gruevski tregoi se interesat kombëtare janë para atyre politike

Republika - 13.01.2017

Analisti Aleksandar Pandov, në një deklaratë për “Makedonija24″, ka thënë se Nikolla Gruevski dëshmoi se kombësia është para interesave partiake. “Të gjitha ata para që vijnë në Republikën e ...

Berat Buzhala: Po të isha unë Ali Ahmeti…

Antpress - 13.01.2017

“Shtrëngoni rripat e sigurisë se ka rrezik që do të them një blasfemi: Do të bëja koalicion me Nikolla Gruevskin. Më poshtë e keni arsyetimin”, shkruan Berat Buzhala.

Gruevski merr përkrahjen e Komitetit ekzekutiv për t`i filluar negociatat dhe për të ruajtur "interesat e shtetit"

Zhurnal - 12.01.2017

Shkup, 11 janar - Në mbledhjen e mbajtur sot, Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së i ka dhënë përkrahje të plotë kryetarit të kësaj partie për të filluar negociatat për formimin e qeverisë së re ...

BDI s’e përjashton mundësinë e koalicionit të ri me Gruevskin

Ina - 12.01.2017

Ali Ahmeti, lideri i partisë kryesore etnike shqiptare, Bashkimi Demokratik për Integrim, BDI, të mërkurën tha se BDI do të fillojë negociatat me VMRO DPMNE meqë partia ka marrë një mandat për të ...

Sa do të arrijë Gruevski të formojë qeverinë e ardhshme pas kushtëzimeve të partive shqiptare?

Lajm - 12.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit OBRM-PDUKM-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin ...

BDI s’e përjashton mundësinë e koalicionit të ri me Gruevskin

Lajm - 12.01.2017

Ali Ahmeti, lideri i partisë kryesore etnike shqiptare, Bashkimi Demokratik për Integrim, BDI, të mërkurën tha se BDI do të fillojë negociatat me VMRO DPMNE meqë partia ka marrë një mandat për të ...

Qeveria e re, Gruevski i pa shpresë

Ina - 12.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin ...

VMRO-DPMNE e legjitimon Gruevskin që të fillojë bisedimet për qeverinë e re

Portalb - 12.01.2017

Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE dje mbajti mbledhje të rregullt me të cilën udhëhiqte kryetari i partisë Nikolla Gruevski, njofton Portalb.mk . Tema kryesore ishte procesi i ardhshëm i formimit të ...

VMRO-DPMNE e legjitimon Gruevskin që të fillojë bisedimet për qeverinë e re

Ina - 12.01.2017

Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE dje mbajti mbledhje të rregullt me të cilën udhëhiqte kryetari i partisë Nikolla Gruevski. Tema kryesore ishte procesi i ardhshëm i formimit të qeverisë ku u theksua ...

VMRO-DPMNE e legjitimon Gruevskin që të fillojë bisedimet për qeverinë e re

Almakos - 12.01.2017

Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE dje mbajti mbledhje të rregullt me të cilën udhëhiqte kryetari i partisë Nikolla Gruevski, njofton Portalb.mk. Tema kryesore ishte procesi i ardhshëm i formimit të ...

VMRO-ja e legjitimon Gruevskin që ti filloj bisedimet për qeverinë e re

Lajm - 12.01.2017

Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE dje mbajti mbledhje të rregullt me të cilën udhëhiqte kryetari i partisë Nikolla Gruevski. Tema kryesore ishte procesi i ardhshëm i formimit të qeverisë ku u theksua ...

A do arrijë Gruevski të formojë qeverinë e ardhshme pas kushteve të partive shqiptare?

Albeu.com - 12.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO-DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin ...

E vetmјa mundësi që të mbijetoj Gruevski është të përgatitë zgjedhje të parakohëshme

Zhurnal - 12.01.2017

Alajdin Demiri/Dame Çkatroski Shkup, 12 janar - Afatet që mandatari të paraqet në Kuvend programin për formimin e qeverisë po skadon. Ish kryeministri Nikolla Gruevski shumë vështirë do të mund të ...

Maqedoni, Ahmeti njofton nisjen e negociatave me Gruevskin

Top Channel - 12.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi të mërkurën se do të nisë negociatat me VMRO-DPMNE-në, e mandatuar nga presidenti për krijimin e qeverisë së re të Maqedonisë.

Qeveria e re, Gruevski i pa shpresë

Lajmi.net - 12.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin ...

Ahmeti: 99 herë do mendojmë pastaj në të 100-ën do vendosim

Zhurnal - 12.01.2017

Shkup, 12 janar- A do të veprojë Ali Ahmeti në interes të partisë dhe në interes të shqipatrëve, është dilema kyçe në BDI, kur pritet të ulen lideri i partisë me mandatarin dhe liderin e ...

Pasi Gruevski morri aminin nga VMRO-ja, BDI-ja sot vendos për koalicionimin me partinë e Gruevskit

Lajm - 12.01.2017

Pasi Komiteti Qendrorë i VMRO-DPMNE-së i dha dritë jeshile Nikolla Gruevskit për të biseduar në lidhje me koalicionimet, sot në BDI do të bisedojnë për kolicionet e ...

Ahmeti njofton nisjen e negociatave me Gruevskin

Almakos - 12.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi të mërkurën se do të nisë negociatat me VMRO-DPMNE-në, e mandatuar nga presidenti për krijimin e qeverisë së re të Maqedonisë.

DW: Qeveria e re po vepron në heshtje

Zhurnal - 12.01.2017

Shkup, 12 janar- VMRO-DPMNE duhet ti filloj negociatat për formimin e qeverisë së re, pasi që partia ka marrë mandatin nga kryetari Gjorgje Ivanov. Nga VMRO-DPMNE nuk bëjnë të ditur se nëse kanë ...

VMRO gati ftesën, BDI gati kushtet

Zhurnal - 12.01.2017

Nikolla Gruevski, ish kryeministër i Maqedonisë dhe Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së Shkup, 12 janar - VMRO ka gati ftesën për BDI-në lidhur me fillimin e negociatave për të formuar Qeverinë e re, ndërsa ...

Kryesia e BDI-së diskuton opsionet për koalicionet

Portalb - 12.01.2017

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave.

Së shpejti bisedimet VMRO-BDI për koalicionin

Almakos - 12.01.2017

Gjatë fundjavës ose fillimit të javës së ardhshme pritet të fillojnë negociatat mes VMRO-DPMNE-së dhe Bashkimit Demokratik për Integrim. Nga partia e Ahmetit zyrtarisht nuk japin ndonjë datë të ...

Kryesia e BDI-së diskuton opsionet për koalicionet

Lajm - 12.01.2017

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave.

Kryesia e BDI-së diskuton opsionet për koalicionet

Almakos - 12.01.2017

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave.

VMRO gati ftesën, BDI gati kushtet

Albeu.com - 12.01.2017

Nga partia e Gruevskit e kanë gati ftesën për BDI-në lidhur me fillimin e negociatave për të formuar Qeverinë e re, ndërsa pret që partia e Ahmetit të respektojë vullnetin e shumicës maqedonase në ...

Analistët: Jo shumë e rëndësishme VMRO-LSDM, po cili do opsion me BDI-në në qeveri i dëmshëm për shqiptarët..

Almakos - 12.01.2017

Kaluan 4 ditë nga pranimi i mandatit të kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski për formimin e qeverisë së re, mirëpo ende mbizotëron një heshtje totale e partive politike si nga blloku politik ...

BDI zhgënjen prap shqiptarët, nga pesë bie në tri kërkesa

Lajm - 12.01.2017

Zyrtarizmi i gjuhës shqipe, zgjatja e mandatit të Prokurorisë Speciale dhe përshpejtimi i procesit të eurointegrimeve, janë çështjet kyçe për të cilat BDI-ja nuk do të lëshojë pe gjatë negociatave me ...

Gruevski me mbështeje të KQ të VMRO-DPMNE për formimin e qeverisë

Zhurnal - 12.01.2017

Shkup, 12 janar - Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së i ka pranuar konkluzionet e djeshme të Komitetit ekzekutiv dhe i ka dhënë mbështetje të plotë kryetarit dhe mandatarit Nikolla Gruevski për ...

Sa do të arrijë Gruevski të formojë qeverinë e ardhshme pas kushtëzimeve të partive shqiptare?

Telegrafi - 12.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit OBRM-PDUKM-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin ...

Gruevski i pari me të cilin negocion Ahmeti për pjesëmarrje në Qeveri

Gazeta Express - 12.01.2017

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave.

Formimi i qeverisë së re, çka thonë analistët maqedonas !

Flaka - 12.01.2017

Sa do të arrijë Gruevski të bëjë shumicë parlamentare pas kushtëzimeve që do t’i bëjnë partitë shqiptare me deklaratën e përbashkët është vështirë të parashikohet edhe nga njohësit e çështjeve ...

VMRO-DPMN e legjitimon Gruevskin që të fillojë bisedimet për qeverinë e re

Alb Portali - 12.01.2017

Komiteti ekzekutiv i VMRO-DPMNE dje mbajti mbledhje të rregullt me të cilën udhëhiqte kryetari i partisë Nikolla Gruevski, njofton Portalb.mk . Loading...

Formimi i qeverisë së re, ja çka thonë partitë politike !

Flaka - 12.01.2017

VMRO-DPMNE duhet ti filloj negociatat për formimin e qeverisë së re, pasi që partia ka marrë mandatin nga kryetari Gjorgje Ivanov. Nga VMRO-DPMNE nuk bëjnë të ditur se nëse kanë biseduar dhe më cilin ...

Kryesia e BDI-së diskuton opsionet për koalicionet

Alb Portali - 12.01.2017

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave.

Kryesia e BDI-së diskuton opsionet për koalicionet (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave.

Komiteti Qëndrorë i dha mbështetje Gruevskit për të filluar bisedimet !

Flaka - 12.01.2017

Komiteti qendror i VMRO-­DPMNE-­së i ka pranuar konkluzionet e djeshme të Komitetit ekzekutiv dhe i ka dhënë mbështetje të plotë kryetarit dhe mandatarit Nikolla Gruevski për bisedimet e ardhshme për ...

Gruevski mori mbështetje edhe nga KQ e VMRO-së për të filluar bisedimet për Qeverinë e re

Tetova Sot - 12.01.2017

Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së në takimin e sotëm ka pranuar konkluzionet e djeshme të Komitetit Ekzekutiv dhe i dha mbështetje të plotë kryetarit të partisë dhe mandatarit Nikolla Gruevski për ...

Gruevskit i kanë mbetur 17 ditë për të gjetur partnerë

Flaka - 12.01.2017

29 janari është afati fundit që mandatari Nikolla Gruevski të gjejë partnerë për të formuar me sukses qeveri, transmeton FLAKA.mk Për formimin e qeverisë së re mbrëmë është biseduar edhe në mbledhjen ...

Ahmeti njofton nisjen e negociatave me Gruevskin/ Fitorja e VMRO-DPMNE nuk mund të mohohet

Republika - 12.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi të mërkurën se do të nisë negociatat me VMRO-DPMNE-në, e mandatuar nga presidenti për krijimin e qeverisë së re të Maqedonisë.

Kryesia e BDI-së diskuton opsionet për koalicionet

Antpress - 12.01.2017

Në mbledhjen e kryesisë së BDI-së, kjo parti pritet të shqyrtojë opsionet e mundshme për formimin e Qeverisë së re si dhe formën e realizimit të negociatave.

Maqedonia e nacionalistëvve dhe ajo e “komunistëve”

Portalb - 11.01.2017

Dionis Xhafa Kryeministri i Maqedonisë, ai që ka kaq vite që nuk e ndërron karrigen, Nikola Gruevski, është kthyer sërish. Por se këtë herë jo pas një palë zgjedhjeve të lehta, por shumë të vështira.

Maqedoni, këto janë forcat e partive në 6 ciklet e fundit zgjedhore

Portalb - 11.01.2017

Kreu i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski nga presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov e mori mandatin e pestë me radhë për formimin e Qeverisë me shumicë parlamentare prej 51 deputetë në institucionin ...

VMRO-DPMNE ia bën me sy BDI-së

Ina - 11.01.2017

VMRO-DPMNE i ka çuar sinjalin e parë BDI për të filluar negociatat për formimin e Qeverisë së re. Burime partiake për INA theksuan se nga VMRO-DPMNE i çuar ftesën BDI-së për të nisur negociata.

Maqedoni, këto janë forcat e partive në 6 ciklet e fundit zgjedhore

Almakos - 11.01.2017

Kreu i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski nga presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov e mori mandatin e pestë me radhë për formimin e Qeverisë me shumicë parlamentare prej 51 deputetë në institucionin ...

VMRO-DPMNE po krijon strategji për bisedimet me BDI-në

Portalb - 11.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, dje ka mbajtur takim me liderët e partive politike të koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”, njofton Portalb.mk .

VMRO-DPMNE: Zaev është histori e zezë!

Lajm - 11.01.2017

Partia VMRO-DPMNE, e Gruevskit, ka reaguar ndaj deklaratës Këshillit Ekzekutiv të LSDM-së, të cilët thonë se nuk duhet bërë qeveri me VMRO-DPMNE. ‘Qytetarët e Maqedonisë, më zgjedhjet e 11 dhjetorit ...

VMRO-DPMNE: Qytetarët i thanë “Jo” politikanëve të korruptuar

Zhurnal - 11.01.2017

Shkup, 11 janar - VMRO-DPMNE doli me reagim pas mbledhjes së mbrëmshme të komitetit ekzekutiv të LSDM-së, ku porositën se nuk duhet të lejojmë që në qeveri të hyjnë politikan të dyshuar për krim, ...

Gruevski i dërgon “selam” të shkurtë Reçicës: E din BDI-ja…!

Lajm - 11.01.2017

Ju sjellim një pjesë të shkurtër të intervistës së kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski për gazetën “Dnevnik”. Kjo pjesë, të cilën e sjell gazeta Lajm, përmban një pjesë të shkurtër, ku ...

Partnerët e BDI-së kundër platformës së shqiptarëve

Lajm - 11.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, dje ka realizuar takim me partnerët e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”, me të cilët ka biseduar për rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme dhe ...

Gruevski dhe Ahmeti personalisht do të negocionojnë për qeverinë

Zhurnal - 11.01.2017

Shkup, 11 janar- Negociatat për formimin e qeverisë do të realizohen personalisht mes liderit të VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht mandatarit Nikolla Gruevksi si dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, thotë për ...

VMRO-DPMNE: Qytetarët i thanë “Jo” politikanëve të korruptuar

Almakos - 11.01.2017

VMRO-DPMNE doli me reagim pas mbledhjes së mbrëmshme të komitetit ekzekutiv të LSDM-së, ku porositën se nuk duhet të lejojmë që në qeveri të hyjnë politikan të dyshuar për krim, transmeton Zhurnal.

VMRO-ja po krijon strategji për bisedime me BDI-në për qeveri

Lajm - 11.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar për formimin e qeverisë së re të Maqedonisë Nikolla Gruevski dje mbajti takim me liderët e partive politike nga koalicioni “Për një Maqedoni më të mirë”, për të ...

Maqedoni, këto janë forcat e partive prej vitit 2002 deri 2016

Shqipmedia - 11.01.2017

Kreu i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski nga presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov e mori mandatin e pestë me radhë për formimin e Qeverisë me shumicë parlamentare prej 51 deputetë në institucionin ...

Gruevski me mbështetje nga partnerët e koalicionit

Idividi - 11.01.2017

Shkup, 10 janar 2017 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot mbajti takim me liderët e partive politike nga koalicioni "Për një Maqedoni më të mirë".

VMRO-DPMNE: Ministria e Financave me sukses menaxhon me financat shtetërore

Idividi - 11.01.2017

Shkup, 10 janar 2017 (MIA) - Interesi për huamarrjen e sotme, përmes dhënies së letrave me vlerë arrin 2,4 për qind dhe paraqet shkallë më të ulët të interesit, të cilën Ministria e Financave e ka ...

Gruevski në takim me liderët e koalicionit "Për një Maqedoni më të mirë"

Idividi - 11.01.2017

Shkup, 10 janar 2-17 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski pasdite mbajti takim me liderët dhe përfaqësuesit e partive politike nga koalicioni "Për një Maqedoni më të mirë".

REL: Kujt do t’i konvenonin zgjedhje të reja?

Zhurnal - 11.01.2017

Ish kryeministri Gruevski dhe kreu i BDI-së, Ali Ahmeti Shkup, 11 janar - Afati që mandatari Gruevski të formojë qeverinë po skadon. Momentalisht, të gjitha opsionet janë të hapura, për qeveri mes ...

REL: Kujt do t'i konvenonin zgjedhje të reja në Maqedoni?

Albeu.com - 11.01.2017

Afati që mandatari Gruevski të formojë qeverinë po skadon. Momentalisht, të gjitha opsionet janë të hapura, për qeveri mes VMRO-DPMNE dhe BDI, qeveri mes LSDM dhe partite shqiptare , por edhe opcioni ...

VMRO s`ka ftuar ende BDI-në në bisedime

Zhurnal - 11.01.2017

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Shkup, 11 janar - Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet.

Qeveria, VMRO s’ka ftuar ende BDI-në në bisedime

Almakos - 11.01.2017

Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me ...

Shovinizmi i Gruevskit dhe fati i Maqedonisë

Portalb - 11.01.2017

Zenel Miftari Protesta e partisë më të madhe në Maqedoni menjëherë pas mbarimit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentarë, para KSHZ-së dhanë një mesazh të qartë se cilën rrugë ndjek Gruevski dhe ...

Gruevski ende s’e ka thirrur Ahmetin për të parë nëse mund të bëjnë bashkë qeverinë

Ina - 11.01.2017

Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me ...

LSDM e VMRO, përplasen keq për qeverinë

Ina - 11.01.2017

Vendi duhet të ketë Qeveri e cila do t’i zgjidh problemet reale të qytetarëve, ndërsa gjithë partitë që kanë fituar mandate nuk duhet të lejojnë të formohet Qeveri me persona kriminel dhe të dyshuar ...

LSDM dhe VMRO-DPMNE me akuza të ndërsjella, kush duhet ta formojë qeverinë e re?!

Zhurnal - 11.01.2017

Shkup, 11 janar - Pas mbledhjes së djeshme të Bordit ekzekutiv të LSDM-së, nga kjo parti refuzojnë të prononcohen. Dolën vetëm me një kumtese të shkurtre ku porosisin se Maqedonisë i nevojitet qeveri ...

Qeveria, VMRO s’ka ftuar ende BDI-në në bisedime

Portalb - 11.01.2017

Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me ...

Pandov: Gruevski tregoi se interesat kombëtare janë para atyre politike

Ina - 11.01.2017

Analisti maqedonas Aleksandar Pandov, intervistat e fundit të Nikolla Gruevskit i cilëson si kombëtare. Sipas tij deklarata e Gruevskit se nuk do të formojë qeverinë me çdo kusht, tregon se mandatari ...

VMRO-ja po krijon strategji për bisedime me BDI-në për qeveri

Gazeta Express - 11.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar për formimin e qeverisë së re të Maqedonisë Nikolla Gruevski dje mbajti takim me liderët e partive politike nga koalicioni "Për një Maqedoni më të mirë", për të ...

Gruevski ende s'e ka thirrur Ahmetin për të parë nëse mund të bëjnë bashkë qeverinë

Gazeta Express - 11.01.2017

Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me ...

Qeveria e re në Maqedoni: VMRO s`ka ftuar ende BDI-në në bisedime

Botasot - 11.01.2017

Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re në Maqedoni, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të ...

Maqedoni, Ahmeti dhe Gruevski do bisedojnë personalisht

ABC News - 11.01.2017

Në Maqedoni Kreu I BDI, Ali Ahmeti do të bisedojë personalisht më Nikolla Gruevskin në nëgociatat për ndërtimin e qeverisë së re. Vetë Ahmeti ka thënë se për çdo parti që do kërkojë koalicion me BDI ...

Pandov: Gruevski tregoi se interesat kombëtare janë para atyre politike

Telegrafi - 11.01.2017

Analisti maqedonas Aleksandar Pandov, intervistat e fundit të Nikolla Gruevskit i cilëson si kombëtare. Sipas tij deklarata e Gruevskit se nuk do të formojë qeverinë me çdo kusht, tregon se mandatari ...

Pandov: Gruevski tregoi se interesat kombëtare janë para atyre politike

Botasot - 11.01.2017

Analisti maqedonas Aleksandar Pandov, intervistat e fundit të Nikolla Gruevskit i cilëson si kombëtare. Sipas tij deklarata e Gruevskit se nuk do të formojë qeverinë me çdo kusht, tregon se mandatari ...

Maqedoni, këto janë forcat e partive në 6 ciklet e fundit zgjedhore

Alb Portali - 11.01.2017

Kreu i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski nga presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov e mori mandatin e pestë me radhë për formimin e Qeverisë me shumicë parlamentare prej 51 deputetë në institucionin ...

VMRO-DPMNE po krijon strategji për bisedimet me BDI-në

Alb Portali - 11.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, dje ka mbajtur takim me liderët e partive politike të koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”, njofton Portalb.mk . Loading...

Qeveria, VMRO s’ka ftuar ende BDI-në në bisedime

Alb Portali - 11.01.2017

Në ditën e katërt pas mandatimit të Gruevskit për formimin e Qeverisë së re, partitë zyrtarisht nuk kanë nisur bisedimet. VMRO-DPMNE një ditë më parë njoftoi se partia e Ahmetit do të jetë e para me ...

LSDM dhe VMRO-DPMNE me akuza të ndërsjella, kush duhet ta formojë qeverinë e re?! (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Pas mbledhjes së djeshme të Bordit ekzekutiv të LSDM-së, nga kjo parti refuzojnë të prononcohen. Dolën vetëm me një kumtese të shkurtre ku porosisin se Maqedonisë i nevojitet qeveri që do të fillojë ...

Pandov: Gruevski tregoi se interesat kombëtare janë para atyre politike

Alb Portali - 11.01.2017

Analisti maqedonas Aleksandar Pandov, intervistat e fundit të Nikolla Gruevskit i cilëson si kombëtare. Sipas tij deklarata e Gruevskit se nuk do të formojë qeverinë me çdo kusht, tregon se mandatari ...

KUZHINA E VMRO-së

Portalb - 10.01.2017

Deklarata e një platforme shqiptare si bombë e cila ka gjasa të na plasë në dorë, pa e hedhur fare. Unë mandatarin Nikola Gruevski e shoh në këndin tim si moment ku Maqedonia po shkon drejt ...

Musa Xhaferi: Të gjitha opsionet janë të hapura, është e mundshme edhe faza e re në krizën politike

Lajm - 10.01.2017

Kryetari i BDI do të vendosë se çfarë hapa do të merr në drejtim të formimit të qeverisë së re, pasi presidenti Gjorge Ivanov sot ia dorëzoi mandatin Nikolla Gruevskit, liderit të VMRO – DPMNE, thotë ...

Filluan kombinimet partiake dhe pazaret për qeverinë e re

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar- Matematikisht, VMRO-DPMNE-së do ti mjaftojnë dhjetë deputet të BDI-së për të formuar qeverinë. Por, para Gruevskit është një detyrë shumë e vështirë nësë dihet platforma që sollën ...

Partitë shqiptare tregojnë se a do të koalicionojnë me mandatarin Gruevski apo jo?

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski ka afat 20 ditë që t`i propozojë Parlamentit programin dhe përbërjen e qeverisë së re. Qeveria zgjidhet me shumicë të votave nga numri i ...

Musa Xhaferi flet për koalicionin e mundshëm me VMRO-DPMNE-në

Portalb - 10.01.2017

Lidershipi i BDI-së do të vendos se çfarë hapa do të merr në raport me Qeverinë e re. Kështu ka thënë për “Fokus” Musa Xhaferi, ish kryeministri dhe krahu i djathtë i Ali Ahmetit, transmeton Portalb.

Nisin pazaret për qeverinë e re të Maqedonisë

Lajmi.net - 10.01.2017

Matematikisht, VMRO-DPMNE-së do t'i mjaftojnë dhjetë deputet të BDI-së për të formuar qeverinë. Por, para Gruevskit është një detyrë shumë e vështirë nësë dihet platforma që sollën tre partitë ...

Ekskluzive: Gruevski dhe Ahmeti të premten shpallin koalicionin, ja kushtet!

Lajm - 10.01.2017

Edhe pse nuk e ka legjitimitetin e votuesve shqiptarë, Bashkimi Demorkatik për Integrim dhe kryetari i saj Ali Ahmeti janë duke finalizuar bisedimet për formimin e qeverisë së re, thonë për Gazetën ...

Gruevski takon sot partnerët e tij të koalicionit zgjedhor

Lajm - 10.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, Nikolla Gruevski, do të takojë sot liderët e partive politike të koalicionit ”Për një Maqedoni më të mirë”.

Gruevski me gjasa të vogla për formimin e qeverisë

Evropaelire - 10.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin ...

Gruevski do të takohet me liderët e koalicionit "Për një Maqedoni më të mirë"

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar- Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot do të realizojë takim me liderët e partive politike të koalicionit "Për një Maqedoni më të mirë".

Gruevski do të takohet me liderët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

Portalb - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot do të realizojë takim me liderët e partive politike të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”. Gruevski dje e pranoi mandatin për formimin e qeverisë ...

Platforma e përbashkët e shqiptarëve, zgjidhje apo krizë e re për Maqedoninë?

Shqipmedia - 10.01.2017

Platforma politike e Bashkimit Demokratik për Integrim, koalicionit “Aleanca për Shqiptarët” dhe koalicionit “Rilindje me Besë” me t’u publikuar në media ngjalli në opinion debat të gjerë, që deri ...

Gruevski mbledh koalicionin pa shqiptarët

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot do te takojë kryetarët e partive të koalicionit zgjedhor "Për Maqedoni më të mirë", koalicion ky të cilit në zgjedhjet e 11 dhjetorit i printe partia e ...

Gruevski mbledh partnerët e koalicionit zgjedhor

Albeu.com - 10.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski , do të zhvillojë sot një takim me kryetarët e partive të koalicionit zgjedhor "Për Maqedoni më të mirë". Ndërkohë, Gruevski pranoi dje nga presidenti i ...

Gruevski dhe Ahmeti të premten shpallin koalicionin, ja kushtet!

Almakos - 10.01.2017

Edhe pse nuk e ka legjitimitetin e votuesve shqiptarë, Bashkimi Demorkatik për Integrim dhe kryetari i saj Ali Ahmeti janë duke finalizuar bisedimet për formimin e qeverisë së re, thonë për Gazetën ...

Taktizimet e Gruevskit për qeverinë e re

Lajm - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Taktizimet e Gruevskit për qeverinë e re

Ina - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Taktizimet e Gruevskit për qeverinë e re

Shqipmedia - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Dimovski: Partnerët e koalicionit, kundër platformës së shqiptarëve

Albeu.com - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka pasur ditën e sotme një takim me partnerët e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”, me të cilët ka biseduar për rezultatin e zgjedhjeve të parakohshme ...

Dimovski: Në Koalicion ka mospajtime për platformën e shqiptarëve

Almakos - 10.01.2017

Tema e diskutimit në takimin VMRO-DPMNE-së dhe partnerëve të koalicionit ishin zgjedhjet dhe ngjarjet përreth zgjedhjeve si dhe mbështetjen dhe legjitimitetin e liderit të partisë Nikolla Gruevski që ...

Bejta: Gruevski po të ishte i mirë nuk do të jepte dorëheqje (VIDEO)

Almakos - 10.01.2017

Kështu i kundërpërgjigjet nënkryetari i BDI-së Nevzat Bejta kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Ai thotë se kur ka qenë pjesë e kabinetit qeverisës të Nikolla Gruevskit, ka thënë fjalë miradije ...

Analistët: Gruevski nuk do të arrijë ta formojë Qeverinë (Video)

Lajmi.net - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Analistët: Gruevski nuk do të arrijë ta formojë qeverinë

Albeu.com - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski , nuk do të mundë të formojë qeverinë. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Bejta i kundërpërgjigjet Gruevskit – VIDEO

Shqipmedia - 10.01.2017

“Gruevski po të ishte i mirë nuk do të jepte dorëheqje” Kështu i kundërpërgjigjet nënkryetari i BDI-së Nevzat Bejta kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski.

Taktizimet e Gruevskit për qeverinë e re

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri ...

Negociatat për Qeverinë e re, "Top Sekret"

Zhurnal - 10.01.2017

Qeveria e Republikës së Maqedonisë Shkup, 10 janar - Në ditën e dytë pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë së re, nga partia e Gruevskit nuk bëjnë me dije nëse kanë filluar zyrtarisht ...

Gruevski me mbështetje nga partnerët e koalicionit

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot mbajti takim me liderët e partive politike nga koalicioni "Për një Maqedoni më të mirë".

REL: A do të arrijë Gruevski të formojë qeverinë e ardhshme pas kushtëzimeve të partive shqiptare?

Zhurnal - 10.01.2017

Nikolla Gruevski, ish kryeministër i Maqedonisë Shkup, 12 janar - Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO-DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 ...

Shqiptarët nuk heqin dorë nga kërkesat

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Bisedimet formale mes VMRO-DPMNE-së dhe Bashkimit Demokratik për Integrim si fitues në bllokun politik shqiptar, nuk kanë filluar...

BESA dhe ASH kategorikisht kundër bashkëqeverisjes me Gruevskin

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Pas marrjes së mandatit për formimin e qeverisë, kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski është në kërkim të 61 deputetëve që do ta votojnë atë, nga të cilët 51 i ka fituar partia ...

ASH dhe BESA, kundër bashkëqeverisjes me Gruevskin

Albeu.com - 10.01.2017

Pas marrjes së mandatit për formimin e qeverisë, kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski është në kërkim të 61 deputetëve që do ta votojnë, nga të cilët 51 i ka fituar partia e tij dhe të paktën 10 ...

Anketa interne e BDI-së: Jo me VMRO-në e Nikolla Gruevskit

Ina - 10.01.2017

Kryesia dhe anëtarësia e ngushtë e BDI-së është shprehur kundër bashkëpunimit me VMRO-në për krijimin e qeverisë së ardhshme. Sic mëson agjencia e lajmeve INA, ky rezultatë ka dalë nga një anketë ...

Bejta kacafytet me Gruevskin (Video)

Ina - 10.01.2017

Kështu i kundërpërgjigjet nënkryetari i BDI-së Nevzat Bejta kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Ai thotë se kur ka qenë pjesë e kabinetit qeverisës të Nikolla Gruevskit, ka thënë fjalë miradije ...

Video/Ahmeti: Vmro ka më shumë kapacitet, 99 herë do e mendojmë, të 100-ën do e presim

Almakos - 10.01.2017

Gjatë debatit Ahmeti shprehet se nuk e di dhe smund të analizojë nëse VMRO-ja do e zbatojë platformën e përbashkët shqipatre, VMRO i ka fituar zgjedhjet,vendimi jonë nuk është i lehtë, dhe ne nuk do ...

LSDM vazhdon të besojë se i ka fituar zgjedhjet; A po fsheh diçka Zaevi?

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Që nga 11 dhjetori nga LSDM nuk mund të dëgjohet shumë përveç se përsëritjes së frazës se ata janë fituesit dhe se regjimi ka rënë. Nuk ka asnjë koment për koalicion, as për ...

Musa Xhaferi: Të gjitha opsionet janë të hapura, është e mundshme edhe faza e re në krizën politike

Botasot - 10.01.2017

Kryetari i BDI do të vendosë se çfarë hapa do të merr në drejtim të formimit të qeverisë së re, pasi presidenti Gjorge Ivanov sot ia dorëzoi mandatin Nikolla Gruevskit, liderit të VMRO – DPMNE, thotë ...

Ahmeti gati të negociojë me Gruevskin për Qeverinë e re

Ora news - 10.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ju përgjigj konkretisht deklaratës së Nikolla Gruevskit, i cili në një intervistë për gazetën “Dnevnik”, i bëri të qartë BDI-së se nëse nuk ben koalicion me VMRO ...

Nisin kombinatorikat dhe pazaret për qeverinë e re të Maqedonisë

Gazeta Express - 10.01.2017

Matematikisht, VMRO-DPMNE-së do ti mjaftojnë dhjetë deputet të BDI-së për të formuar qeverinë. Por, para Gruevskit është një detyrë shumë e vështirë nësë dihet platforma që sollën tre partitë ...

Nisin 'pazaret' për qeverinë e re të Maqedonisë

Zeri - 10.01.2017

Matematikisht, VMRO-DPMNE-së do t'i mjaftojnë dhjetë deputet të BDI-së për të formuar qeverinë. Por, para Gruevskit është një detyrë shumë e vështirë nësë dihet platforma që sollën tre partitë ...

Musa Xhaferi flet për koalicionin e mundshëm me VMRO-DPMNE-në

Botasot - 10.01.2017

Lidershipi i BDI-së do të vendos se çfarë hapa do të merr në raport me Qeverinë e re. Kështu ka thënë për “Fokus” Musa Xhaferi, ish kryeministri dhe krahu i djathtë i Ali Ahmetit, transmeton Portalb.

Gruevski takon sot partnerët e tij të koalicionit zgjedhor

Telegrafi - 10.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, Nikolla Gruevski, do të takojë sot liderët e partive politike të koalicionit ”Për një Maqedoni më të mirë”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

A do të formojë qeverinë Gruevski pas kushtëzimeve të partive shqiptare?

Botasot - 10.01.2017

Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit OBRM-PDUKM-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për formimin ...

Gruevski mbledh partnerët e koalicionit zgjedhor

Gazeta Express - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot do te takojë kryetarët e partive të koalicionit zgjedhor "Për Maqedoni më të mirë", koalicion ky të cilit në zgjedhjet e 11 dhjetorit i printe partia e ...

Mundësitë e Gruevskit për formimin e qeverisë së re në Maqedoni

BalkanWeb - 10.01.2017

SHKUP- Mandatari për formimin e qeverisë së re, Nikolla Gruevski, partia e të cilit VMRO DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, në 20 ditët në vazhdim do të bëjë përpjekje për ...

Gruevski takohet me liderët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

Botasot - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski takoi sot pasdite liderët dhe përfaqësuesit e partive politike të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”.

Analistët: Gruevski nuk do të arrijë ta formojë Qeverinë

Botasot - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Analistët: Gruevski nuk do të arrijë ta formojë Qeverinë (Video)

Telegrafi - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Gruevski nuk do të arrijë ta formojë Qeverinë, vlerësojnë analistët (Video)

Gazeta Express - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Qeveria e re/ Gruevski takohet me liderët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

BalkanWeb - 10.01.2017

SHKUP – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski takoi sot pasdite liderët dhe përfaqësuesit e partive politike të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”.

Musa Xhaferi: Të gjitha opsionet janë të hapura, është e mundshme edhe faza e re në krizën politike

Tetova Sot - 10.01.2017

Kryetari i BDI do të vendosë se çfarë hapa do të merr në drejtim të formimit të qeverisë së re, pasi presidenti Gjorge Ivanov sot ia dorëzoi mandatin Nikolla Gruevskit, liderit të VMRO – DPMNE, thotë ...

Xhaferri i BDI-së: Qeveri me Gruevskin, të gjitha opsionet janë të hapura

Vision Plus - 10.01.2017

Kryetari i BDI do të vendosë se çfarë hapa do të merr në drejtim të formimit të qeverisë së re, pasi presidenti Gjorge Ivanov sot ia dorëzoi mandatin Nikolla Gruevskit, liderit të VMRO – DPMNE, thotë ...

Musa Xhaferi flet për koalicionin e mundshëm me VMRO-DPMNE-në

Alb Portali - 10.01.2017

Lidershipi i BDI-së do të vendos se çfarë hapa do të merr në raport me Qeverinë e re. Kështu ka thënë për “Fokus” Musa Xhaferi, ish kryeministri dhe krahu i djathtë i Ali Ahmetit, transmeton Portalb.

Bejta sonte përmes Tv21 do t’i përgjigjet Nikolla Gruevskit | FOTO

Flaka - 10.01.2017

Kryetari i Komunës së Gostivarit njëherit edhe nënkryetar i BDI-së, Nevzat Bejta sonte në edicionet informative në Tv21 do t’i përgjigjet Nikolla Gruevskit, njofton Flaka.

Gruevski do të takohet me liderët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

Tetova Sot - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot do të realizojë takim me liderët e partive politike të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”. Gruevski dje e pranoi mandatin për formimin e qeverisë ...

Ahmeti: Do bisedoj me Gruevskin

Vision Plus - 10.01.2017

Kreu i Bashkimit Demokratik per Integrim, Ali Ahmeti, nuk i eshte përgjigjur direkt akuzave te ish-partnerit te tij ne qeverisjes Nikolla Gruevski, por ka thënë se bisedimet per qeverinë e re do t’i ...

Gruevski do të takohet me liderët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

Alb Portali - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot do të realizojë takim me liderët e partive politike të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”. Loading...

Taktizimet e Gruevskit për qeverinë e re

Alb Portali - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Gruevski u takua me liderët e koalicionit “Për Maqedoni më të mirë” – Ja çka u vendos

Tetova Sot - 10.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski sot zhvilloi takim me liderët e partive politike të koalicionit “Për Maqedoni më të mirë”. Fokusi i takimit ishte rezultati i zgjedhjeve të parakohshme ...

Dimovski: Në Koalicion ka mospajtime për platformën e shqiptarëve

Tetova Sot - 10.01.2017

Tema e diskutimit në takimin VMRO-DPMNE-së dhe partnerëve të koalicionit ishin zgjedhjet dhe ngjarjet përreth zgjedhjeve si dhe mbështetjen dhe legjitimitetin e liderit të partisë Nikolla Gruevski që ...

Gruevski mbledh aleatët e vegjël

Vision Plus - 10.01.2017

Kreu i VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski është takuar gjate te martës me partitë me te vogla te koalicionit per Maqedoni me te mire. Por zyrtaret e VMRO-se deklarohen shume te rezervuar ne lidhje me ...

Bejta: Gruevski po të ishte i mirë nuk do të jepte dorëheqje/VIDEO/

Flaka - 10.01.2017

Kështu i kundërpërgjigjet nënkryetari i BDI-së Nevzat Bejta kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Ai thotë se kur ka qenë pjesë e kabinetit qeverisës të Nikolla Gruevskit, ka thënë fjalë miradije ...

Bejta: Gruevski po të ishte i mirë nuk do të jepte dorëheqje (VIDEO)

Tetova Sot - 10.01.2017

Kështu i kundërpërgjigjet nënkryetari i BDI-së Nevzat Bejta kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski. Ai thotë se kur ka qenë pjesë e kabinetit qeverisës të Nikolla Gruevskit, ka thënë fjalë miradije ...

VMRO-DPMNE: LSDM-ja përdor gënjeshtra dhe manipulime

Tetova Sot - 10.01.2017

LSDM-ja edhe një herë është duke u përpjekur për të nxjerrë pika të vogla të përditshme politike duke kritikuar pabazë dhe duke përdor gënjeshtra dhe manipulime për ardhur në poena të vogla politike, ...

VMRO-DPMNE: Ka mosmarrëveshje te partnerët e koalicionit për platformën e shqiptarëve

Flaka - 10.01.2017

Një pjesë e partnerëve të koalicionit të VMRO-DPMNE-së, sidomos ata të cilët i përfaqësojnë grupet më të vogla etnike nuk pajtohen me deklaratën e partive shqiptare, thonë nga partia e Gruevskit pas ...

Ahmeti nuk e anashkalon kthimin e borxhit: VMRO gaboi në vitin 2006, nuk e respektoi vullnetin e popullit shqiptarë

Flaka - 10.01.2017

“Nuk e di a mund ta realizojë e pranojë paltformën VMRO-DPMNE. Mund të kemi problem”, tha në Click Plus, z. Ali Ahmeti-liderë i BDI-së, transmeton FLAKA.mk “VMRO – DPMNE ka kapacitete më shumë se ...

Llalla: Maqedonia drejtë zgjedhjeve të jashtëzakonëshme

Tetova Sot - 10.01.2017

Analisti politik Arben Llalla mendon se Maqedonia shkon drjetë zgjedhjeve të jashtëzakonshme për të forcuar pozicionet VMRO dhe BDI. “Maqedonia drejtë zgjedhjeve të jashtëzakonëshme për të forcuar ...

Shqiptarët ia ngushtojnë hapësirën Gruevskit

Flaka - 10.01.2017

Besa dhe Aleanca për Shqiptarët deklaruan se nuk do të bisedojnë me mandatarin, kurse nga BDI edhe pse thonë se do të bisedojnë, janë decid se pa platformën e shqiptarëve, s’ka qeveri.

Gruevski në takim me liderët e koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”

Republika - 10.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski pasdite mbajti takim me liderët dhe përfaqësuesit e partive politike nga koalicioni “Për një Maqedoni më të mirë”.

Analistët: Gruevski nuk do të arrijë ta formojë Qeverinë (Video)

Antpress - 10.01.2017

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, nuk do të mund të formojë qeveri. Analisti Gjuner Ismail pret që Gruevski të taktizojë deri në momentin e ...

Heshtje në VMRO-DPMNE dhe LSDM për platformën e partive shqiptare

Ina - 09.01.2017

Dy partitë më të mëdha maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM deri tani kanë heshtur duke mos shprehur asnjë qëndrim ndaj Platformës së përbashkët të partive shqiptare, e cila doli si dokument pas takimeve ...

Heshtje në VMRO-DPMNE dhe LSDM për platformën e partive shqiptare

Lajm - 09.01.2017

Dy partitë më të mëdha maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM deri tani kanë heshtur duke mos shprehur asnjë qëndrim ndaj Platformës së përbashkët të partive shqiptare, e cila doli si dokument pas takimeve ...

Gruevski e kërcënon BDI-në

Lajm - 09.01.2017

Partitë politike në Maqedoni janë në pritje të dhënies së mandatit nga Presidenti Ivanov që sipas Kushtetutës do ta marr Nikolla Gruevski, kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë.

Qenan Aliu ka një pyetje publike për Nikolla Gruevskin !

Lajm - 09.01.2017

Gruevski para se të kërcënojë duhet të përgjigjet PSE më vitin 1991, 1998 dhe 2006 Vmro-Dpmne iu shmangë të bëjë qeverinë me partitë fituese në bllokun shqiptarë ? Nëse nuk ndjehet kompetent nga kjo ...

Gruevski e kërcënon BDI-në

Ina - 09.01.2017

Partitë politike në Maqedoni janë në pritje të dhënies së mandatit nga Presidenti Ivanov që sipas Kushtetutës do ta marr Nikolla Gruevski, kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë.

Gruevski: Platformën shqiptare e krijuan të huajt për të lënë VMRO-në jashtë qeverisë

Albeu.com - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski , në intervistë për "Dnevnik", ka thënë se krijimin e platformës së përbashkët të partive shqiptare e krijuan të huajt për të lënë VMRO-në jashtë qeverisë.

Pyetje publike për Nikolla Gruevskin !

Ina - 09.01.2017

Qenan Aliu …Gruevski para se të kërcënojë duhet të përgjigjet PSE më vitin 1991, 1998 dhe 2006 Vmro-Dpmne iu shmangë të bëjë qeverinë me partitë fituese në bllokun shqiptarë ? Nëse nuk ndjehet ...

Gruevski e kërcënon BDI-në

Almakos - 09.01.2017

Partitë politike në Maqedoni janë në pritje të dhënies së mandatit nga Presidenti Ivanov që sipas Kushtetutës do ta marr Nikolla Gruevski, kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë.

Gruevski: Platformën shqiptare e krijuan të huajt, për ta lënë VMRO-në jashtë qeverisë

Ina - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në intervistë për numrin e nesërm të gazetës “Dnevnik” thotë se politikanë dhe diplomatë të huaj, përmes krijimit të platformës së përbashkët të partive ...

Gruevski: E di BDI-ja se si të mos realizohet dygjuhësia

Portalb - 09.01.2017

“Dy gjuhësia në të gjithë territorin nuk mund të realizohet nëse VMRO-DPMNE është kundër”, ka deklaruar ish kryeministri Nikolla Gruevski më intervistën e tij dhënë për gazetën Dnevnik , transmeton ...

Gruevski: Platformën shqiptare e krijuan të huajt për të lënë VMRO-në jashtë qeverisë

Zhurnal - 09.01.2017

Shkup, 9 janar - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në intervistë për "Dnevnik", ka thënë se krijimin e platformës së përbashkët të partive shqiptare e krijuan të huajt për të lënë VMRO-në ...

Gruevski: BDI-ja e di pse nuk mund të realizohet dygjuhësia

Albeu.com - 09.01.2017

Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski , ka thënë se dy gjuhësia në të gjithë territorin nuk mund të realizohet nëse VMRO-DPMNE është kundër.

Shqiptarët janë më të përmendurit në fjalorin e Gruevskit

Albeu.com - 09.01.2017

Presidenti i Maqedonisë pritet të ndajë sot mandatin për formimin e qeverisë së re, që i takon asaj partie që ka marrë më shumë vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që u mbajtën më 11 dhjetor ...

VMRO-ja e Vanço Mihajllovit mund të kthehet, por e Gruevskit asnjëherë më!

Portalb - 09.01.2017

Azam Dauti “Kërcënimi” i Gruevskit, që “nëse BDI shkon me partinë e dytë në qeveri, ai me VMRO-në do të kthehen fuqishëm, dhe nuk do të kenë nevojë për “parti shqiptare” (nuk e thotë, por tërthorazi, ...

BDI nuk arrin të mbajë mbledhje të kryesisë, nga moti i ftohtë, apo nga “zjarrmia” që ka prej VMRO-së?

Lajm - 09.01.2017

I ftohti që ka kapluar vendin dhe Ballkanin e ka pamundësuar mbledhjen e kryesisë së BDI-së për konsultim nëse do të bojkotohet Gruevski apo jo. Siç mëson portali TetovaSot kryesia e BDI-së sonte ka ...

Shokon Milenkoja: Gruevski t`i pranoj kërkesat e shqiptarëve

Zhurnal - 09.01.2017

Shkup, 9 janar - Milenko Nedelkovski i propozon VMRO që të pranojë deklaratën e përbashkët të BDI, Besës dhe Aleancës për shqiptarët, informon Zhurnal.

Gazetari kontravers: Gruevski të pranojë kërkesat e shqiptarëve

Albeu.com - 09.01.2017

Gazetari kontravers Milenko Nedelkovski, i ka propozuar VMRO-së që të pranojë deklaratën e përbashkët të BDI, Besës dhe Aleancës për shqiptarët. "VMRO dhe Gruevski duhet që të përmbysin planin e ...

Ivanov mandaton Gruevskin për qeverinë e re

Evropaelire - 09.01.2017

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, i ka dhënë mandatin për krijimin e qeverisë së re të Maqedonisë, kryetarit të VMRO DPMNE -së Nikolla Grueskit, partia e të cilit në zgjedhjet e parakohshme ...

VMRO-ja e Vanço Mihajllovit mund të kthehet, por e Gruevskit asnjëherë më!

Lajm - 09.01.2017

AZAM DAUTI “Kërcënimi” i Gruevskit, që “nëse BDI shkon me partinë e dytë në qeveri, ai me VMRO-në do të kthehen fuqishëm, dhe nuk do të kenë nevojë për “parti shqiptare” (nuk e thotë, por tërthorazi, ...

Milenko kërkon nga VMRO-DPMNE t’i pranojë kërkesat e partive shqiptare!

Lajm - 09.01.2017

Milenko Nedelkovski propozon që VMRO-DPMNE të pranojë deklaratën përbashkët të partive politike shqiptare BDI-së, Besa dhe Aleancës për shqiptarët. Ja çka shkruan Nedelkovski në faqen e tij në ...

Milenko kërkon nga VMRO-DPMNE t’i pranojë kërkesat e partive shqiptare!

Ina - 09.01.2017

Gazetari kontrovers, Milenko Nedelkovski propozon që VMRO-DPMNE të pranojë deklaratën përbashkët të partive politike shqiptare BDI-së, Besa dhe Aleancës për shqiptarët.

Janari i fundit i Gruevskit!

SOT - 09.01.2017

Gruesvski mori mandatin per te krijuar Qeverine e re ne Maqedoni. Tashme gjithcka po shkon ne drejtim qe e con kete njeri drejt fatit te tij te pashmangshem: Gjykata Speciale.

Maqedoni: Presidenti mandaton Gruevskin për krijimin e qeverisë

DW - 09.01.2017

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski u mandatua nga presidenti Nikolla Ivanov për formimin e qeverisë së re. Presidenti shfrytëzoi kështu afatin e fundit sipas Kushtetutës për dorëzimin e ...

Nevzat Bejta pjestarë i rregullt i VMRO-DPMNE (Foto)

Lajm - 09.01.2017

Gruevski në intevistën e tij të fundit i pyetur për Nevzat Bejtën i cili ka thënë se nuk ka takuar ende shqiptar i cili ka thënë po koalicion me VMRO-në, Gruevski thekson se ai nuk mund ta komentoj ...

DW: Presidenti mandaton Gruevskin për krijimin e qeverisë

Zhurnal - 09.01.2017

Parlamenti i Maqedonisë Shkup, 9 janar - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski ka afat 20 ditë që t`i propozojë Parlamentit programin dhe përbërjen e qeverisë së re.

Maqedoni, Gruevski mandatohet për formimin e qeverisë së re

LajmiFundit - 09.01.2017

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov mandatoi udhëheqësin e VMRO-DPMNE-së për krijimin e qeverisë së re të vendit. Data 9 janar shënonte edhe afatin e fundit, kur kreu i shtetit duhet t’i jepte “dritën ...

Janari i fundit i Gruevskit!

Almakos - 09.01.2017

Gruesvski mori mandatin per te krijuar Qeverine e re ne Maqedoni. Tashme gjithcka po shkon ne drejtim qe e con kete njeri drejt fatit te tij te pashmangshem: Gjykata Speciale.

VMRO-ja e Vanço Mihajllovit mund të kthehet, por e Gruevskit asnjëherë më!

Almakos - 09.01.2017

Nga Azam Dauti, botues “Kërcënimi” i Gruevskit, që “nëse BDI shkon me partinë e dytë në qeveri, ai me VMRO-në do të kthehen fuqishëm, dhe nuk do të kenë nevojë për “parti shqiptare” (nuk e thotë, por ...

Gruevski nesër fillon bisedimet me 25 partitë e koalicionit

Zhurnal - 09.01.2017

Shkup, 9 janar - Ndarja e mandatit për formimin e qeverisë së re sot presidenti Ivanov i`a dha ish kryeministrit Nikolla Gruevski i cili duhet që të fillojë bisedimet për formimin e qeverisë së re, ...

Partitë shqiptare: Gruevski i friksuar nga dështimi

Zhurnal - 09.01.2017

Shkup, 9 janar - Deklaratat e fundit të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskit për partitë shqiptare nuk paraqesin risi. Sipas tyre, bindjet e VMRO-DPMNE-së kundër gjuhës shqipe, platformës së ...

Ekskluzive: BDI dhe VMRO arrijnë marrëveshje për koalicion

Shqipmedia - 09.01.2017

Portali maqedonas opozitar “Maktel” respektivisht botuesi i saj i njohur si Sashe Politiko pak më parë ka njoftuar se VMRO dhe BDI kanë arritur marrëveshje koalicioni për qeveri të re.

Gruevski komenton plaftormën shqiptare: Synon të shmangë VMRO-DPMNE

Top Channel - 09.01.2017

Nikolla Gruevski mori mandatimin nga Presidenti George Ivanov për formimin e qeverisë së re. Para se të merrte këtë mandatim, kreu i VMRO-DPMN komentoi në një intervistë për gazetën “Dnevnik” ...

BDI do të respektojë parimin fituesi me fituesin, negociatat e para me VMRO-DPMNE-në

Zhurnal - 09.01.2017

Shkup, 9 janar - Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ju përgjigj konkretisht deklaratës së Nikolla Gruevskit, i cili në një intervistë për gazetën “Dnevnik”, i bëri të qartë BDI-së se nëse nuk ...

Gruevski në dorë të shqiptarëve

Top Channel - 09.01.2017

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov mandatoi udhëheqësin e VMRO-DPMNE-së për krijimin e qeverisë së re të vendit. Data 9 janar shënonte edhe afatin e fundit, kur kreu i shtetit duhet t’i jepte “dritën ...

Gruevski në dorë të shqiptarëve

Lajmi.net - 09.01.2017

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov mandatoi udhëheqësin e VMRO-DPMNE-së për krijimin e qeverisë së re të vendit. Data 9 janar shënonte edhe afatin e fundit, kur kreu i shtetit duhet t’i jepte “dritën ...

Xhaferi: Të gjitha opsionet e hapura, përfshirë edhe vazhdimin e krizës

Zhurnal - 09.01.2017

Shkup, 9 janar - Kryesia e BDI-së do të vendosë për hapat e ardhshëm pas marrjes së mandatit nga ana e Nikolla Gruuevskit, kryetar i VMRO-DPMNE-së. Të gjitha opsionet janë të hapura duke përfshirë ...

Ahmeti: Do t’i fillojmë bisedimet me VMRO-DPMNE-në

Portalb - 09.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ju përgjigj konkretisht deklaratës së Nikolla Gruevskit, i cili në një intervistë për gazetën “Dnevnik”, i bëri të qartë BDI-së se nëse nuk koalicionin me VMRO ...

Ahmeti gati të negociojë me Gruevskin për Qeverinë e re

Ina - 09.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka theksuar se do të bisedojë me VMRO-DPMNE, edhe pasi që kryetari i saj u mandatua nga Ivanov për formimin e Qeverisë së re.

Ja çka thotë Musa Xhaferi për Gruevskin si mandatar?

Ina - 09.01.2017

Kryesia e BDI-së do të vendosë për hapat e ardhshëm pas marrjes së mandatit nga ana e Nikolla Gruevskit, kryetar i VMRO-DPMNE-së. Të gjitha opsionet janë të hapura duke përfshirë edhe vazhdimin e ...

Video/Ahmeti do të respektojë parimin e fituesit, do t’i fillojmë bisedimet me VMRO-DPMNE-në

Almakos - 09.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ju përgjigj konkretisht deklaratës së Nikolla Gruevskit, i cili në një intervistë për gazetën “Dnevnik”, i bëri të qartë BDI-së se nëse nuk koalicionin me VMRO ...

(VIDEO) Ahmeti: Fillimisht do të bisedojmë me Gruevskin

Ina - 09.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ju përgjigj konkretisht deklaratës së Nikolla Gruevskit, i cili në një intervistë për gazetën “Dnevnik”, i bëri të qartë BDI-së se nëse nuk koalicionin me VMRO ...

Gruevski: BDI do të pendohet keq nëse s'hyn në koalicion me VMRO-në

Gazeta Express - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në intervistë për numrin e nesërm të gazetës “Dnevnik” thotë se politikanë dhe diplomatë të huaj, përmes krijimit të platformës së përbashkët të partive ...

Gruevski e kërcënon BDI-në

Telegrafi - 09.01.2017

Partitë politike në Maqedoni janë në pritje të dhënies së mandatit nga Presidenti Ivanov që sipas Kushtetutës do ta marr Nikolla Gruevski, kryetar i OBRM-PDUKM-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë, ...

Gruevski e kërcënon BDI-në

Botasot - 09.01.2017

Partitë politike në Maqedoni janë në pritje të dhënies së mandatit nga Presidenti Ivanov që sipas Kushtetutës do ta marr Nikolla Gruevski, kryetar i OBRM-PDUKM-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë.

Maqedoni, Ivanov pritet të mandatojë Gruevskin si kryeministër

RTSH - 09.01.2017

Presidenti i Maqedonisë George Ivanov pritet ti japi të hënë mandatin për formimin e qeverisë Nikolla Gruevskit, partia e të cilit VMRO-DPMNE, doli e para në zgjedhjet e parakohshme të 11 dhjetorit.

Gruevski: Platformën shqiptare e krijuan të huajt, për ta lënë VMRO-në jashtë qeverisë

Zeri - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në intervistë për numrin e nesërm të gazetës “Dnevnik” thotë se politikanë dhe diplomatë të huaj, përmes krijimit të platformës së përbashkët të partive ...

Gruevski për platformën e partive shqiptare

ABC News - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në nje intervistë për numrin e nesërm të gazetës “Dnevnik” thotë se politikanë dhe diplomatë të huaj, përmes krijimit të platformës së përbashkët të partive ...

Platforma shqiptare, kërcënon Gruevski

Mapo - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në një intervistë për numrin e radhës të gazetës “Dnevnik” thotë se politikanë dhe diplomatë të huaj, përmes krijimit të platformës së përbashkët të partive ...

Gruevski, 20 ditë afat për qeverinë e re

RTSH - 09.01.2017

Një muaj pas zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoni, presidenti i vendit Gjorge Ivanov i dorëzoi mandatin për krijimin e qeverisë së re Nikolla Gruevskit, kryetar i partisë politike VMRO-DPMNE, e cila ...

Sela dhe Kasami kategorikisht kundër qeverisë me Gruevskin, Ahmeti vazhdon të heshtë

Gazeta Express - 09.01.2017

Deklaratat e fundit të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskit për partitë shqiptare nuk paraqesin risi. Sipas tyre, bindjet e VMRO-DPMNE-së kundër gjuhës shqipe, platformës së përbashkët të ...

Maqedoni, Gruevski merr mandatin për formimin e qeverisë

VOA - 09.01.2017

Në Maqedoni, presidenti Gjorgje Ivanov i dorëzoi sot kryetarit të partisë VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski mandatin për formimin e qeverisë, në ditën e fundit të afatit.

Sela dhe Kasami kategorikisht kundлr qeverisл me Gruevskin, Ahmeti vazhdon tл heshtл

Botasot - 09.01.2017

Deklaratat e fundit të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskit për partitë shqiptare nuk paraqesin risi. Sipas tyre, bindjet e VMRO-DPMNE-së kundër gjuhës shqipe, platformës së përbashkët të ...

Nikolla Gruevski nл dorл tл shqiptarлve

Botasot - 09.01.2017

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov mandatoi udhëheqësin e VMRO-DPMNE-së për krijimin e qeverisë së re të vendit. Data 9 janar shënonte edhe afatin e fundit, kur kreu i shtetit duhet t’i jepte “dritën ...

Gruevski: E dinë BDI-ja se si të mos realizohet dygjuhësia

Alb Portali - 09.01.2017

“Dy gjuhësia në të gjithë territorin nuk mund të realizohet nëse VMRO-DPMNE është kundër”, ka deklaruar ish kryeministri Nikolla Gruevski më intervistën e tij dhënë për gazetën Dnevnik , transmeton ...

Gruevski e kërcënon BDI-në

Tetova Sot - 09.01.2017

Partitë politike në Maqedoni janë në pritje të dhënies së mandatit nga Presidenti Ivanov që sipas Kushtetutës do ta marr Nikolla Gruevski, kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë.

Nikolla Gruevski i lutet Ali Ahmetit

Flaka - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, në intervistë për “Dnevnik”, ka thënë se krijimin e platformës së përbashkët të partive shqiptare e krijuan të huajt për të lënë VMRO-në jashtë qeverisë.

Gruevski paralajmëron BDI-në, i kujton tre mandatet e fundit

Vision Plus - 09.01.2017

Partitë politike në Maqedoni janë në pritje të dhënies së mandatit nga Presidenti Ivanov që sipas Kushtetutës do ta marr Nikolla Gruevski, kryetar i VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministër i Maqedonisë.

Gruevski kërcënon BDI: Do pendoheni nëse s’hyni në koalicion me VMRO-në

Java News - 09.01.2017

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në intervistë për numrin e nesërm të gazetës “Dnevnik” thotë se politikanë dhe diplomatë të huaj, përmes krijimit të platformës së përbashkët të partive ...

VMRO-DPMNE: LSDM të përgjigjet për kriminalitetin

Alb Portali - 09.01.2017

VMRO-DPMNE i është kundërpërgjigjur paralajmërim të LSDM-së se Ministria e Financave do të marr borxh të ri prej 31 milion euro. Loading... “Kryetari i falur i LSDM-së të tregojë se si është duke i ...

A po e përgatit Milenko Nedelkovski opinionin maqedonas për të pranuar kërkesat e shqiptarëve ?

Flaka - 09.01.2017

Gazetari kontravers Milenko Nedelkovski përmes një statusi në Facebook, ka dhënë opinionin e tij rreth formimit të qeverisë së re. Nedellkovski, i ka sugjeruar Nikolla Gruevskit të pranon platformën ...

Milenko kërkon nga VMRO-DPMNE t’i pranojë kërkesat e partive shqiptare!

Tetova Sot - 09.01.2017

Milenko Nedelkovski propozon që VMRO-DPMNE të pranojë deklaratën përbashkët të partive politike shqiptare BDI-së, Besa dhe Aleancës për shqiptarët, transmeton TetovaSot.

Janari i fundit i Gruevskit!

Tetova Sot - 09.01.2017

Nga Arian Galdini Gruesvski mori mandatin per te krijuar Qeverine e re ne Maqedoni. Tashme gjithcka po shkon ne drejtim qe e con kete njeri drejt fatit te tij te pashmangshem: Gjykata Speciale.

Gruevski merr mandatin per te formuar qeverine. I duhen votat e shqiptareve

Gazeta Tema - 09.01.2017

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov mandatoi udhëheqësin e VMRO-DPMNE-së për krijimin e qeverisë së re të vendit. Data 9 janar shënonte edhe afatin e fundit, kur kreu i shtetit duhet t’i jepte “dritën ...

VMRO-DPMNE: LSDM të përgjigjet për kriminalitetin

Tetova Sot - 09.01.2017

VMRO-DPMNE i është kundërpërgjigjur paralajmërim të LSDM-së se Ministria e Financave do të marr borxh të ri prej 31 milion euro. “Kryetari i falur i LSDM-së të tregojë se si është duke i ikur ligjit ...

Partitë shqiptare: Gruevski i frikësuar nga dështimi (VIDEO)

Tetova Sot - 09.01.2017

Deklaratat e fundit të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskit për partitë shqiptare nuk paraqesin risi. Sipas tyre, bindjet e VMRO-DPMNE-së kundër gjuhës shqipe, platformës së përbashkët të ...

Gruevski mandatohet për qeverinë

Vision Plus - 09.01.2017

Ditën kur ka marre zyrtarisht mandatin per formimin e qeverise nga presidenti Ivanov, kreu i VMRO-DPMNE-se, Nikola Gruevski, ka dërguar nje paralajmërim te qarte ne drejtim te partive shqiptare, por ...

Gruevski komenton plaftormën shqiptare: Synon të shmangë VMRO-DPMNE

Java News - 09.01.2017

Nikolla Gruevski mori mandatimin nga Presidenti George Ivanov për formimin e qeverisë së re. Para se të merrte këtë mandatim, kreu i VMRO-DPMN komentoi në një intervistë për gazetën “Dnevnik” ...

Ahmeti do të respektojë parimin e fituesit, fillimisht bisedime me Gruevskin (VIDEO)

Tetova Sot - 09.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ju përgjigj konkretisht deklaratës së Nikolla Gruevskit, i cili në një intervistë për gazetën “Dnevnik”, i bëri të qartë BDI-së se nëse nuk koalicionin me VMRO ...

Ahmeti: Do t’i fillojmë bisedimet me VMRO-DPMNE-në

Alb Portali - 09.01.2017

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti nuk ju përgjigj konkretisht deklaratës së Nikolla Gruevskit, i cili në një intervistë për gazetën “Dnevnik”, i bëri të qartë BDI-së se nëse nuk koalicionin me VMRO ...

Gruevski s’e ka mandatin, por qeveria pa VMRO-DPMNE hap skenarë të rrezikshmë?!

Flaka - 09.01.2017

Presidenti Gjorge Ivanov ndoshta pa nevojë, por taktizonte dhe priti të mbarojnë festat, që prej sot ta përmush obligimin e tij kushtetues dhe oficialisht t’ia japë mëndatin fituesit të partisë e ...

Sela dhe Kasami kategorikisht kundër qeverisë me Gruevskin, Ahmeti vazhdon të heshtë

Antpress - 09.01.2017

Deklaratat e fundit të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevskit për partitë shqiptare nuk paraqesin risi. Sipas tyre, bindjet e VMRO-DPMNE-së kundër gjuhës shqipe, platformës së përbashkët të ...