TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmeti: Duhet t'i përmirësojmë marrëdhëniet me fqinjët

Lajm - 20.04.2014

"Eshtë koha kur ne duhet të punojmë për përmirësimin e marrëdhënieve me shtetet fqinje. Ne nuk duam që as neve, e as të tjerëve, t'i përsëritet e kaluara kur kishte konflikte dhe viktima.

Kumanovë, salla e vogël për tubimin e BDI-së

Albtime - 20.04.2014

Shtëpia e Kulturës në Kumanovë ka qenë e vogël për ti pranuar të gjithë simpatizusit e BDI-së në tubimin e së enjtes. Salla e Shtëpisë së kulturës ka një kapacitet prej 600 vendeve, kurse ajo ishte e ...

Ali Ahmeti nga Tearca: BDI ka ndaluar emigrimin masiv të të rinjve

Albeu.com - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka zhvilluar tubimin e rradhës në Tearcë. Nga kjo komunë, kryetari i partisë dhe kryesuesi i listës zgjedhore nr.6 Ali Ahmeti iu bëri të ditur shqiptarëve se BDI ...

Fazliu: Bandat e BDI-së rrahën anëtarin e PDSH-së

Albeu.com - 20.04.2014

Bekim Fazliu ka akuzuar partinë në pushtet, BDI-në se po vepron me banda dhe po sulmon anëtarë të PDSH-së. Ai tha se një ëntar i Partisë Demokratike Shqiptare është goditur në mbrëmje në Çarshi të ...

BDI-ja shpalosi platformën zgjedhore në Tearcë

Alsat - 20.04.2014

BDI mbrëmë platformën e saj politike dhe kandidatët për deputet i prezantoi në Komunën e Tearcës. Në fjalën e tij përpara të tubuarve, kryetari dhe kryesuesi i Listës në Njësinë nr.

BDI-ja shpalosi platformën zgjedhore në Tearcë

Shqipmedia - 20.04.2014

BDI mbrëmë platformën e saj politike dhe kandidatët për deputet i prezantoi në Komunën e Tearcës. Në fjalën e tij përpara të tubuarve, kryetari dhe kryesuesi i Listës në Njësinë nr.

A po bën BDI politikën e VMRO?!

Albeu.com - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë thirrje për bojkot të zgjedhjeve presidenciale që kurse ka nisur raundi i dytë i fushatës elektorale. Analistët më në zë në maqedoni, të tillë si Kim Mehmeti ...

Fushata e maxhupit dhe bacit Adem për rrënimin e shqiptarëve në Maqedoni

Shqipmedia - 20.04.2014

Shkruan: Isa Mulaj Njeriu nuk është produkt i kulturës por i gjeneve, informatave dhe njohurive. Shumica e shqiptarëve të Maqedonisë janë produkt i propagandës dhe dezinformimit Sabri Fajzullahu ...

Xhaferi: BDI nuk ka hipoteka, fitorja do jetë e madhe

Zhurnal - 20.04.2014

Bartësi i listës së BDI-së për zonë e pestë zgjedhore, Musa Xhaferi nga Struga theksoi se fitorja e pritshme e BDI-së ka trembur një sërë faktorësh dhe parti të cilët po bëjnë luftë si ta zbusin ...

Ahmeti nga Haraçina: Ku kemi qenë para 10 viteve dhe ku jemi sot?

Shqipmedia - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim realizoi tubimin e radhës në Komunën e Haraçinës, ku të pranishëm ishin edhe banorët e fshatrave përreth. Përpara të tubuarve të shumtë u prezantuan programi dhe ...

Ahmeti: Çdo votë për kandidatët për president është në dëm të shqiptarëve

Ina - 20.04.2014

BDI realizoi tubimin e radhës në Komunën e Haraçinës, ku para banorëve të zonës përreth, u prezantua programi dhe kandidatët për deputetë të Njësisë nr 2.

Ahmeti: shqiptarët votojnë bdi-në, jo letrën E vogël me dy emra

Zhurnal - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim realizoi tubimin e radhës në Komunën e Haraçinës, ku të pranishëm ishin edhe banorët e fshatrave përreth. Përpara të tubuarve të shumtë u prezantuan programi dhe ...

Ahmeti në Haraçinë premton 10 mijë vende punë për tre vitet e ardhshme

Portalb - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim realizoi tubimin e radhës në Komunën e Haraçinës, ku të pranishëm ishin edhe banorët e fshatrave përreth. Përpara të tubuarve të shumtë u prezantuan programi dhe ...

Problemi VMRO-BDI nuk është partiak, ashtu siç paraqitet nga Gruevski, por është problem me shqiptarët

Yll Press - 20.04.2014

Në fakt, natyra e problemit partiak gjendet vetëm në relacionet që ka BDI me VMRO-DPMNE-në, por jo dhe anasjelltas. Anasjelltas, problemi i VMRO-DPMNE-së me BDI-në është problem me shqiptarët.

Ahmeti: Duhet t’i përmirësojmë marrëdhëniet me fqinjët

Shkupi24 - 20.04.2014

“Eshtë koha kur ne duhet të punojmë për përmirësimin e marrëdhënieve me shtetet fqinje. Ne nuk duam që as neve, e as të tjerëve, t’i përsëritet e kaluara kur kishte konflikte dhe viktima.

Ahmeti: BDI ndaloi procesin e emigrimit të rinjve

Gazeta Shqip - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ndaloi sonte në Tearcë për të zhvilluar tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe kandidatët për deputetë të kësaj zone.

Aktivistët e BDI-së nuk e dinë as emrin e kryetarit të vet?! (FOTO)

Tetova Sot - 20.04.2014

Gjatë një aktiviteti të aktivistëve të BDI-së nga Shkupi në fshatin Haraçinë, është vërejtur një flamur me llogon e BDI-së dhe emrin e liderit të tyre.

A po bën BDI politikën e VMRO?!

Gazeta Shqip - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë thirrje për bojkot të zgjedhjeve presidenciale që kurse ka nisur raundi i dytë i fushatës elektorale. Analistët më në zë në maqedoni, të tillë si Kim Mehmeti, ...

Ahmeti në Haraçinë: Nuk heqim dorë nga hisja dhe nga tapitë tona

Tetova Sot - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim realizoi tubimin e radhës në Komunën e Haraçinës, ku të pranishëm ishin edhe banorët e fshatrave përreth. Përpara të tubuarve të shumtë u prezantuan programi dhe ...

Gruevski-Ahmeti-Thaçi me një Qeveri?

Republika - 20.04.2014

Kryeministri Nikolla Gruevski është i vendosur që nëse fiton zgjedhjet e 27 prillit, në koalicionin e ardhshëm qeveritar të përfshijë dy partitë më të mëdha shqiptare, njoftojnë për “Lajm” burime ...

Xhaferi: Po luftohet fitorja e BDI-së

Republika - 20.04.2014

Zv/ kryeministri Musa Xhaferi njëkohësisht barëtsi i listës së BDI-së për zonë e pesët zgjedhore nga Struga deklaroi se fitorja e pritshme e BDI-së ka trembur një sërë faktorësh dhe parti të cilët po ...

Ahmeti në Haraçinë: Nuk heqim dorë nga hisja dhe nga tapitë tona

Republika - 20.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim realizoi tubimin e radhës në Komunën e Haraçinës, ku të pranishëm ishin edhe banorët e fshatrave përreth. Përpara të tubuarve të shumtë u prezantuan programi dhe ...

Ahmeti: Do i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Shekulli - 19.04.2014

Takimi elektoral i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua mbrëmë në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës dhe të Likovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin “Bashkë më mirë, ...

Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Gazeta Start - 19.04.2014

Kryetari Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka zhvilluar tubimin e radhës mbrëmë në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës dhe të Likovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin ...

Ali Ahmeti në Kumanovë: Me 27 prill nuk do të votohet as Pendarovski e as Ivanovi!

Albtime - 19.04.2014

Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë. Në fjalën e tij përpara të tubuarve të shumtë, kryetari i BDI-së dhe kryesues Listë në Njësinë nr. 6, z.

Ahmeti nga Kumanova: Koncepti i BDI-së është koncept i përparimit

Shqipmedia - 19.04.2014

Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua mbrëmë në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin “Bashkë më mirë, Bashkë më të ...

Ahmeti: I shoh gjërat edhe pas malit, prandaj mos votoni kandidatët presidencialë

Lajm - 19.04.2014

Kryetari i BDI-se Ali Ahmeti ne nje tubim paraelektoral ne Kumanove tha që më 27 prill të mos ia besojnë votën asnjërit nga kandidatët presidencialë. “Më 27 prill do të votohet edhe për president, ...

Ahmeti: Populli tonë i kanë ndodhur tragjedi të mëdha

Albeu.com - 19.04.2014

Mbrëmë në Kumanovë u zhvillua tubimi i Bashkimit demokratik për Integrim ku u shpalos platform “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Europë”, gjithashtu janë promovuar edhe kandidatët për ...

Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

24 orë - 19.04.2014

Takimi elektoral i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua mbrëmë në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës dhe të Likovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin ”Bashkë më mirë, ...

Saraqini: Insistojmë në President konsensual

Lajmi.net - 19.04.2014

BDI insiston që Maqedonia të ketë president konsensual. Valon Saraqini thotë se do të bëjnë të pamundurën që këto zgjedhje të dështojnë. Insiston që Presidenti të jetë shqiptar.

Shansi për të qeverisur – Arben Llalla

Ina - 19.04.2014

Kërcënimet e kohëve të fundit kundër çdo votuesi shqiptar që dilte për të votuar kandidatin për kryetar shteti z.Iljaz Halimin dhe kërcënimet hapët kundër gazetës Lajm, nxori në dukje qëllimet e BDI ...

PDSH-së duhet ti jepet shansi për të qeverisur si dikur PPD-s dhe BDI-isë

Portalb - 19.04.2014

Kërcënimet e kohëve të fundit kundër çdo votuesi shqiptar që dilte për të votuar kandidatin për kryetar shteti z.Iljaz Halimin dhe kërcënimet hapët kundër gazetës Lajm, nxori në dukje qëllimet e BDI ...

Huliganët e BDI-së sulmojnë aktivistin e PDSH-së në Shkup

Shqipmedia - 19.04.2014

Sot në zyrat e Partisë Demokratike Shqiptare në Çair anëtari i kryesisë qendrore, Bekim Fazliu mbajti konferencë për shtyp lidhur me terrorin dhe huliganizmin e BDI-së ndaj shqiptarëve, të cilën e ...

Fazliu: Huliganët e BDI-së sulmojnë aktivistin e PDSH-së në Shkup

Ina - 19.04.2014

Anëtari i kryesisë qendrore të PDSH-së, Bekim Fazliu mbajti sot konferencë për shtyp lidhur siç tha ai me terrorin dhe huliganizmin e BDI-së ndaj shqiptarëve, të cilën e transmetojmë të plotë në ...

Reagon edhe PDSH për sulmin e “huliganëve të BDI-së”

Lajm - 19.04.2014

Lidhur me sulmin e disa aktivistëve të BDI-së ndaj një djaloshi nga Sllupcani, qe fillimisht e publikoi "Lajm", ka reaguar edhe Partia Demorkatike Shqiptare (PDSH).

Për BDI-në kryetarin e Parlamentit, për PDSH-në ministrin e punëve të brendshme

Lajm - 19.04.2014

Përveç këtyre posteve, VMRO-DPMNE ka ndërmend të ofrojë për BDI-në dhe PDSH-në edhe nga dy poste tjera ministrore, me çka BDI do të ketë dy ministra dhe kryetarin e Kuvendit, kurse PDSH do të ketë ...

Fazliu: Banda e Mexhitit sulmoi një anëtar të PDSH-së

Portalb - 19.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare sot përmes anëtarit të kryesisë qendrore, Bekim Fazliu ka akuzuar partinë shqiptare në pushtet, Bashkimin Demokratik për Integrim për terror dhe huliganizëm ndaj ...

BDI-stët e Çairit, rrahin sllupçanasin në Shkup

Albtime - 19.04.2014

Sot në zyrat e Partisë Demokratike Shqiptare në Çair anëtari i kryesisë qendrore, Bekim Fazliu mbajti konferencë për shtyp lidhur me terrorin dhe huliganizmin e BDI-së ndaj shqiptarëve, të cilën e ...

Ahmeti: Kush është Ivanovi ti kërkojë votat e shqiptarëve?

Portalb - 19.04.2014

BDI sonte në Tearcë të Tetovës zhvilloi tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe kandidatët për deputetë të kësaj zone.Tani është koha të veprohet, tani është koha kur ne duhet të hapërojmë ...

Ahmeti në Tearcë: ndaluam emigrimin E të rinjve, shqiptarët i njohin aftësitë tona

Zhurnal - 19.04.2014

BDI ndaloi sonte në Tearcë për të zhvilluar tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe kandidatët për deputetë të kësaj zone. Në fjalën e tij përpara të tubuarve, kryetari dhe kryesuesi i ...

Ahmeti: BDI ndaloi procesin e emigrimit të rinjve, kemi atmosferë triumfi

Ina - 19.04.2014

BDI ndaloi sonte në Tearcë për të zhvilluar tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe kandidatët për deputetë të kësaj zone. Në fjalën e tij përpara të tubuarve, kryetari dhe kryesuesi i ...

Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Yll Press - 19.04.2014

ISMAILI: Nuk lejojmë nëpërkëmbjen e vlerave kombëtare/ DARDHISHTA: Uragani i 27 prillit quhet BDI Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë.

Ahmeti: Do i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Zeri - 19.04.2014

Takimi elektoral i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua mbrëmë në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës dhe të Likovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin “Bashkë më mirë, ...

BDI zbarkon në Tearcë, Ahmeti: Ndaluam emigrimin e të rinjve, shqiptarët i njohin aftësitë tona, që tani ka atmosferë ...

Yll Press - 19.04.2014

Në fjalën e tij përpara të tubuarve, kryetari dhe kryesuesi i Listës në Njësinë nr. 6, z. Ali Ahmeti bëri me dije se në zgjedhjet e 27 prillit të drejtë vote do të kenë për herë të parë edhe 14 mijë ...

Ahmeti sonte në Kumanovë:Mos votoni Pendarovskin për inat të Ivanovit

Shkupi24 - 19.04.2014

BDI aktivitetet parazgjedhore i zhvilloi në qytetin e Kumanovës. Kreu i kësaj partie Ali Ahmeti para kumanovarëve theksoi se Kumanovën e ndjen si vendlindje të dytë. “Është një vit shumë simbolik.

Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Shkupi24 - 19.04.2014

“Asgjë e keqe nuk e gjen as Maqedoninë, as Kosovën dhe as Shqipërinë për heqjen e kufijve, por vetëm heqim një gur nga qafa për lirinë e lëvizjes së njerëzve dhe mallrave. A do realizohet? Po.

Ahmeti: Do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Gazeta Shqip - 19.04.2014

“Asgjë e keqe nuk e gjen as Maqedoninë, as Kosovën dhe as Shqipërinë për heqjen e kufijve, por vetëm heqim një gur nga qafa për lirinë e lëvizjes së njerëzve dhe mallrave. A do realizohet? Po.

Ali Ahmeti: Kufijtë mes shqiptarëve të hiqen

Gazeta Dita - 19.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim në takimin elektoral që zhvilloi mbrëmë në Kumanovë ku morrën pjesë mijëra shqiptarë shpalosi platformës nën emrin ”Bashkë më mirë, bashkë më të fortë, bashkë për ...

Ahmeti: Populli tonë i kanë ndodhur tragjedi të mëdha

Shkupi24 - 19.04.2014

Mbrëmë në Kumanovë u zhvillua tubimi i Bashkimit demokratik për Integrim ku u shpalos platform “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Europë”, gjithashtu janë promovuar edhe kandidatët për ...

PDSH: Huliganët e BDI-së sulmojnë aktivistin e PDSH-së në Shkup

Tetova Sot - 19.04.2014

“Sa më shumë që afrohet fundi i qeverisjes së tyre aq më tepër e tregojnë fytyrën e vërtetë të tyre. Mbrëmë edhe njëhere u dëshmua se ćdo e keqe qe kan pasur shqiptaret gjate ketyre viteve ka qen nga ...

Sulmohet aktivisti i PDSH-së në Shkup

Shkupi24 - 19.04.2014

Sot në zyrat e Partisë Demokratike Shqiptare në Çair anëtari i kryesisë qendrore, Bekim Fazliu mbajti konferencë për shtyp lidhur me terrorin dhe huliganizmin e BDI-së ndaj shqiptarëve, të cilën e ...

Huliganët e BDI-së sulmojnë aktivistin e PDSH-së në Shkup

Express - 19.04.2014

Në zyrat e Partisë Demokratike Shqiptare në Çair anëtari i kryesisë qendrore, Bekim Fazliu mbajti konferencë për shtyp lidhur me terrorin dhe huliganizmin e BDI-së ndaj shqiptarëve, të cilën e ...

BDI-ja shpalosi platformën zgjedhore në Tearcë

Shkupi24 - 20.04.2014

BDI mbrëmë platformën e saj politike dhe kandidatët për deputet i prezantoi në Komunën e Tearcës. Në fjalën e tij përpara të tubuarve, kryetari dhe kryesuesi i Listës në Njësinë nr.

Ahmeti në Tearcë: Ndaluam emigrimin e të rinjve, shqiptarët i njohin aftësitë tona

Tetova Sot - 19.04.2014

BDI ndaloi sonte në Tearcë për të zhvilluar tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe kandidatët për deputetë të kësaj zone. Ali Ahmeti bëri me dije se në zgjedhjet e 27 prillit të drejtë ...

Për BDI-në kryetarin e Parlamentit, për PDSH-në ministrin e punëve të brendshme

Shkupi24 - 19.04.2014

Përveç këtyre posteve, VMRO-DPMNE ka ndërmend të ofrojë për BDI-në dhe PDSH-në edhe nga dy poste tjera ministrore, me çka BDI do të ketë dy ministra dhe kryetarin e Kuvendit, kurse PDSH do të ketë ...

Ahmeti: Kush është Ivanovi ti kërkojë votat e shqiptarëve?

Shkupi24 - 19.04.2014

BDI sonte në Tearcë të Tetovës zhvilloi tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe kandidatët për deputetë të kësaj zone.Tani është koha të veprohet, tani është koha kur ne duhet të hapërojmë ...

PDSH: Huliganët e BDI-së sulmojnë aktivistin e PDSH-së në Shkup

Republika - 19.04.2014

“Sa më shumë që afrohet fundi i qeverisjes së tyre aq më tepër e tregojnë fytyrën e vërtetë të tyre. Mbrëmë edhe njëhere u dëshmua se ćdo e keqe qe kan pasur shqiptaret gjate ketyre viteve ka qen nga ...

Ahmeti: Kush është Ivanovi ti kërkojë votat e shqiptarëve?

Republika - 19.04.2014

BDI sonte në Tearcë të Tetovës zhvilloi tubimin e radhës ku prezantoi platformën e saj dhe kandidatët për deputetë të kësaj zone.Tani është koha të veprohet, tani është koha kur ne duhet të hapërojmë ...

Ahmeti në Kumanovë: Jemi shqiponja që dimë ku po shtegtojmë, do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Radio Vala - 19.04.2014

Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës dhe të Likovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin “Bashkë më mirë, ...

Ali Ahmeti: Të gjitha punët i kemi bërë bashk me VMRO në Qeveri

Albtime - 18.04.2014

Platforma e BDI-së “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”, sonte u shpalos para banorëve të Resnjës. Qytetarëve të tubuar iu drejtua kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe kandidatët për ...

Ahmeti: Të gjitha punët i kemi bërë bashkë me VMRO në Qeveri

Shqipmedia - 18.04.2014

Platforma e BDI-së “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”, sonte u shpalos para banorëve të Resnjës. Qytetarëve të tubuar iu drejtua kryetari i BDI-së z.

Ali Ahmeti: Të gjitha punët në qeveri i kemi bërë bashkë më VMRO

Albeu.com - 18.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbajtur dje një tubim në Resnjë. Nga kjo komunë, Ahmeti u shpreh se në qeveri BDI ka punuar për të drejtat e shqiptarëve dhe se të gjitha arritjet janë bërë së ...

Ahmeti: Pse presidenti të mos flas edhe shqip?

Alsat - 18.04.2014

Kreu i integristëve Ali Ahmeti dhe funksionarë të lartë të BDI-së sonte qëndruan në Resnjë, ku shpalosën programin e tyre zgjedhorë si dhe idenë e kandidatit konsensual.

Ahmeti: Gjitha punët në qeveri janë bërë edhe me miratimin e BDI

Ina - 18.04.2014

BDI mbrëmë tubimin e radhës e mbajti në Resnjë, ku lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti shpalosi ofertën dhe sqaroi qëndrimet partiake lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe zgjedhjet ...

BDI forcon mo-në, PDSH për marrëveshje të re

Zhurnal - 18.04.2014

Karakteristikë e programeve të dy partive më të mëdha tek shqiptarët, BDI dhe PDSH, është se mbesin dominonte në kërkesat politike për barabarësi të tërësishme të shqiptarëve, por nuk ngelin prapa as ...

Nexhat Jakupi: BDI është partia e vlerave kombëtare shqiptare

Albeu.com - 18.04.2014

Kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së për njësinë numër 4, Nexhat Jakupi është shprehur se BDI është forca politike që përfaqëson më së miri vlerat kombëtare shqiptare .

Ahmeti: I përmbahemi ende qëndrimit për president konsensual

24 orë - 18.04.2014

Platforma e BDI-së “Bashkë më mirë, bashkë më të fortë, bashkë për Evropën” për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të zhvillohen më 27 prill në Maqedoni, u paraqit dje para banorëve të ...

Kim Mehmeti: BDI pranoi se është bashkëautore e veprave kundër shqiptarëve

Albeu.com - 18.04.2014

Publicisti nga Shkupi , Kim Mehmeti thotë se Bashkimi Demokratik për Integrim sapo ka pranuar se ka bërë veprat kundër shqiptarëve. Ai tha se me deklaratën e tij Ali Ahmeti e vulosi faktin se ka qenë ...

Ahmeti: Pse presidenti të mos flas edhe shqip?

Albtime - 18.04.2014

Kreu i integristëve Ali Ahmeti dhe funksionarë të lartë të BDI-së sonte qëndruan në Resnjë, ku shpalosën programin e tyre zgjedhorë si dhe idenë e kandidatit konsensual.

Ahmeti sonte në Kumanovë:Mos votoni Pendarovskin për inat të Ivanovit

Portalb - 18.04.2014

BDI aktivitetet parazgjedhore i zhvilloi në qytetin e Kumanovës. Kreu i kësaj partie Ali Ahmeti para kumanovarëve theksoi se Kumanovën e ndjen si vendlindje të dytë. “Është një vit shumë simbolik.

Ahmeti: do t’i heqim kufijtë mes shqiptarëve

Zhurnal - 18.04.2014

Kumanovë, 18 prill – Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës dhe të Likovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin ...

Ahmeti: Jemi shqiponja që dijmë ku shtegtojmë

Ina - 18.04.2014

Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin “Bashkë më mirë, Bashkë më të ...

Ahmeti, ”BDI nuk është thjesht një strukturë partiake por një lëvizje misionare shqiptare”

Shkupi24 - 18.04.2014

Platforma e BDI-së “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”, sonte u shpalos para banorëve të Resnjës. Qytetarëve të tubuar iu drejtua kryetari i BDI-së z.

Ahmeti: Gjitha punët në qeveri janë bërë edhe me miratimin e BDI

Shkupi24 - 18.04.2014

BDI mbrëmë tubimin e radhës e mbajti në Resnjë, ku lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti shpalosi ofertën dhe sqaroi qëndrimet partiake lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe zgjedhjet ...

Ahmeti: Pse presidenti të mos flas edhe shqip?

Shkupi24 - 18.04.2014

Kreu i integristëve Ali Ahmeti dhe funksionarë të lartë të BDI-së sonte qëndruan në Resnjë, ku shpalosën programin e tyre zgjedhorë si dhe idenë e kandidatit konsensual.

PDSH-së duhet ti jepet shansi për të qeverisur si dikur PPD-s dhe BDI-is

Tetova Sot - 18.04.2014

“Nëse do lexojmë deklaratat e dy liderëve të partive shqiptare z.Ali Ahmetit dhe z.Menduh Thaçi, mendoj se PDSH do të jetë pjesë e qeverisë, kjo fal marrëveshjeve dhe respektimit të rregullave të ...

Kim Mehmeti dhe Zgjedhjet në Maqedoni

Tetova Sot - 18.04.2014

“Kohëve të fundit publicisti Kim Mehmeti po deklarohet haptazi se është kundër sistemit unitarist, kundër partive unitariste shqiptare, gjë që nuk është në kudërshtim me vizionin shqiptar dhe ...

Ahmeti në Kumanovë: Jemi shqiponja që dimë ku po shtegtojmë

Tetova Sot - 18.04.2014

Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës dhe të Likovës përcollën shpalosjen e platformës nën emrin “Bashkë më mirë, ...

PDSH-së duhet ti jepet shansi për të qeverisur si dikur PPD-së dhe BDI-së

Republika - 18.04.2014

“Nëse do lexojmë deklaratat e dy liderëve të partive shqiptare z.Ali Ahmetit dhe z.Menduh Thaçi, mendoj se PDSH do të jetë pjesë e qeverisë, kjo fal marrëveshjeve dhe respektimit të rregullave të ...

Ali Ahmeti: Ne i kemi trajtuar shqiptarët si një, të jenë gjithë bashkë

Republika - 18.04.2014

Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë. Në fjalën e tij përpara të tubuarve të shumtë, kryetari i BDI-së dhe kryesues Listë në Njësinë nr. 6, z.

Ahmeti: Ne jemi përherë aty ku duhet mbrojtur të drejtat e shqiptarëve

Radio Vala - 18.04.2014

Platforma e BDI-së “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”, sonte u shpalos para banorëve të Resnjës. Qytetarëve të tubuar iu drejtua kryetari i BDI- ë z.

Ali Ahmeti: Unë përmbysa Jugosllavinë, le ta dinë mirë të gjithë

Albtime - 17.04.2014

Karvani i BDI-së, Ali Ahmeti ndaloi sonte në lagjen Hasanbeg të Shkupit, ku bëri prezantimin e platformës me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Ahmeti nga Hasanbegu: BDI bën edhe rolin e pozitës edhe të opozitës

Shqipmedia - 17.04.2014

Karvani i BDI-së ndaloi sonte në lagjen Hasanbeg të Shkupit, ku bëri prezantimin e platformës me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

BDI do të ketë kryeparlamentarin, marrëveshje me VMRO-DPMNE

Ina - 17.04.2014

BDI do të fitojë postin e kryetarit të Parlamentit në mandatin e ardhshëm pas zgjedhjeve të 27 prillit. Kështu shkruan portali “Libertas”, duke u thirrur në burime të kësaj partie shqiptare.

BDI e fiton postin e kryetarit të Parlamentit

Zhurnal - 17.04.2014

BDI e fiton postin e kryetarit të Parlamentit të Maqedonisë në mandatin e ardhshëm të qeverisjes. Këtë informacion e ka publikuar “Libertas”, e cila shkruan se burime të BDI-së që dëshirojnë të ...

BDI ka bërë marrëveshje me VMRO-DPMNE

Portalb - 17.04.2014

BDI do të fitojë postin e kryetarit të Parlamentit në mandatin e ardhshëm pas zgjedhjeve të 27 prillit. Kështu shkruan portali “Libertas”, duke u thirrur në burime të kësaj partie shqiptare.

Ali Ahmeti në Hasanbeg: Kam përmbysur një Jugosllavi

Albeu.com - 17.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka mbajtur tubimin e rradhës në lagjen Hasanbeg të Shkupit. Qytetarëve të tubuar iu drejtuan krerët e partisë si dhe kandidatët për deputetë në Njësinë nr. 2.

Ahmeti: Nuk na duhen më shumë se dy parti shqiptare

Portalb - 17.04.2014

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Ahmeti: Nuk na duhen më shumë se dy parti shqiptare

Albtime - 17.04.2014

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

BDI shpalosi platformën në lagjen Hasanbeg

Idividi - 17.04.2014

Shkup, 17 prill 2014 (MIA) - Karvani i BDI-së ndaloi mbrëmë në lagjen Hasanbeg të Shkupit, ku bëri prezantimin e platformës me moton "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë".

A i përmbush dot BDI premtimet që bën?!

Albeu.com - 17.04.2014

Shumë media në Maqedoni po e kritikojnë BDI-në se bën premtime shumë më shumë nga se mund të mbajë. Bashkimi Demokratik për Integrim premton rreth 40 - 60 mijë punësime të reja për mandatin e ...

BDI e fiton postin e kryetarit të Parlamentit

24 orë - 17.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), e fiton postin e kryetarit të Parlamentit të Maqedonisë në mandatin e ardhshëm të qeverisjes. Këtë informacion e ka publikuar “Libertas”, e cila shkruan se ...

Thaçi: Ali Ahmeti thotë "u tha, u bë" vetëm për statujën e Car Dushanit

Albeu.com - 17.04.2014

Partia Demokratike Shqiptare ka mbajtur mbrëmë një tubim në Dobresh të Gostivarit. Nga ky vendbanim, PDSH ka promovuar kandidatët për deputetë për zgjedhjete 27 prillit.

BDI: 13 prilli fuqizoi shqiptarët dhe vetëdijësoi maqedonasit

Ina - 17.04.2014

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani deklaroi sot se shqiptarët e kuptuan drejtë thirrjen e BDI-s për ti thënë “Jo presidentit të një anshëm”. “Jo-ja e shqiptare e 13 prillit ishte një qëndrim mbipartiak ...

Osmani: të arriturat që i afirmon Gruevski janë edhe të bdi-së

Zhurnal - 17.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka vlerësuar se mosdalja e shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale të 13 prillit edhe një herë dëshmoi vetëdijen e lartë tek shqiptarët, ndërsa me këtë edhe ...

Kim Mehmeti: BDI fiton se kërcënon njerëzit me vendet e punës

Albeu.com - 17.04.2014

Publicisti i mirënjohur nga Shkupi, Kim Mehmeti mendon se BDI ka ndërtuar një diktaturë partiake në Maqedoni. Ai shkruan në profilin e vet në Facebook, se BDI merr më shumë vota, thjesht sepse i ...

(VIDEO) BDI: Vetëdijesuam maqedonasit për rëndësinë tonë

Portalb - 17.04.2014

BDI konsideron se thirrja e tyre për ti thënë, “Jo presidentit të një anshëm”, ishte një qëndrim mbi partiak, i cili riafirmoj fuqinë vendimmarrëse të popullit tonë si komb shtete formues në ...

Bardh e Zi

Lajm - 17.04.2014

SHAQIR ISLAMI Ky shkrim u vonua, vetëm për shkak të neglizhencës. Por, nuk ka humbur asgjë nga freskia e tij. Në perëndim nuk ndodhi asgjë e re! Edhe këto zgjedhje asgjë të re nuk sollën.

BDI: Trembëdhjetë prilli fuqizoi shqiptarët dhe vetëdisoi maqedonasit

Shqipmedia - 17.04.2014

Pres konferenca e sotme e zëdhënësit të BDI-së Bujar Osmani j’ua sjellim të plote më poshtë: Bashkimi Demokratik për Integrim edhenjëherë falënderon shqiptarët që e kuptuan drejtë thirrjen tonë për ...

Besimi: Partitë maqedonase përvetësojnë arritjet e BDI-së

Alsat - 17.04.2014

Arritjet e BDI-së në sferën e politikës së jashtme sipas zv/kryeministrit Fatmir Besimi janë evidente, sado që partitë maqedonase mundohen të përvetësojnë meritat për punët e kryera.

Ahmeti: Nuk duhet të ketë më shumë se 2 parti shqiptare

Alsat - 17.04.2014

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti përsëriti mbrëmë nga Hasanbegu se partia e tij do të angazhohet që Maqedonia të bëhet pjesë e NATO-s dhe BE-së. Përmes këtyre qëllimeve, BDI-ja çon përpara shqiptarët dhe ...

Osmani: Maqedonasit po kuptojnë rëndësinë e shqiptarëve

Alsat - 17.04.2014

Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale më 13 prill, fuqizoi shqiptarët dhe ndërgjegjësoi maqedonasit. Kështu është shprehur zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani duke theksuar se “JO”-ja e shqiptarëve ...

BDI barti barrën e diplomacisë së jashtme

Zhurnal - 17.04.2014

Kuadrot e BDI-së kanë qenë ata që kanë mbajtur mbi supe procesin e marrjes së statusit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Evropian, liberalizimin e vizave dhe marrjen e 5 rekomandimeve për fillimin ...

UÇK e vërtetë mbështet luftën e “Lajm”-it kundër UÇ(K)-së fallso

Lajm - 17.04.2014

Përfaqësuesit e UÇK-së së vërtetë vazhdimisht po dërgojnë porosi në mbështetje të gazetës “Lajm”, pas presioneve që erdhën nga UÇK e rrejshme përmes profilit të ashtuquajtur “Uçk Bdi”, e që mbron ...

Besimi: Partitë maqedonase përvetësojnë arritjet e BDI-së

Almakos - 17.04.2014

Arritjet e BDI-së në sferën e politikës së jashtme sipas zv/kryeministrit Fatmir Besimi janë evidente, sado që partitë maqedonase mundohen të përvetësojnë meritat për punët e kryera.

BDI: Ne mbajtëm përgjegjësi për ecurinë e evrointegrimeve

Ina - 17.04.2014

BDI sot përmes një konference në kuadër të fushatës së zgjedhjeve prezantoi arritjet në sferën diplomatike, pasi që ajo ka udhëhequr me dikasterin e evrointegrimeve dhe mbrojtjes.

Besimi: Partitë maqedonase përvetësojnë arritjet e BDI-së

Albtime - 17.04.2014

Arritjet e BDI-së në sferën e politikës së jashtme sipas zv/kryeministrit Fatmir Besimi janë evidente, sado që partitë maqedonase mundohen të përvetësojnë meritat për punët e kryera.

Intervistë/ Nexhati Jakupi: BDI është aty ku gjendet edhe shqiptari i fundit në gjithë territorin e Maqedonisë

Almakos - 17.04.2014

Portali Almakos në vazhdën e intervistave që realizon me bartësit e listave nga të gjitha partitë shqiptare në Maqedoni, së fundmi ka bashkëbiesuar me Nexhati Jakupin e BDI - së.

Ahmeti në Resnjë: s’heqim dorë nga presidenti konsensual

Zhurnal - 17.04.2014

BDI mbetet në qëndrimin se Maqedonia duhet të zgjedhë president konsensual dhe me këtë çështje nuk do të bëjmë asnjë lëshim, ka porositur në tubimin e sontëm në Resnjë lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.

BDI në Hasanbeg/ AHMETI: Kam përmbysur një Jugosllavi

Yll Press - 17.04.2014

Për të sqaruar argumentin, z. Ahmeti tha se, BDI luan herë pas herë edhe rolin e opozitës meqë “ajo që e quan vetën të tillë, merret me shpifje dhe me përralla”.

BDI fiton postin e kryeparlamentarit të Maqedonisë?

Koha.net - 17.04.2014

Shkup, 17 prill - BDI e fiton postin e kryetarit të Parlamentit të Maqedonisë në mandatin e ardhshëm të qeverisjes. Këtë informacion e ka publikuar “Libertas”, e cila shkruan se burime të BDI-së, që ...

Maqedonia e pas 27 prillit

Yll Press - 17.04.2014

Zgjedhjet e djeshme presidenciale ishin më tepër nxemje e motorëve për zgjedhjet parlamentare dhe matje të forcave për ballafaqimin e radhës, sesa të atilla çfarë në fakt ishin paraparë të jenë.

BDI do të ketë kryeparlamentarin, marrëveshje me VMRO-DPMNE

Yll Press - 17.04.2014

Sipas zyrtarit të kësaj partie, kjo çështje është marrëveshje mes BDI dhe VMRO-DPMNE, dhe se ajo ishte arritur para dy muajve. BDI do të fitojë postin e kryetarit të Parlamentit në mandatin e ...

Osmani: Rezultati i 13 prillit po rrit vetëdijen e liderëve maqedonas, kuptuan rolin vendimmarrës të shqiptarëve

Yll Press - 17.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka vlerësuar se mosdalja e shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale të 13 prillit edhe një herë dëshmoi vetëdijen e lartë tek shqiptarët, ndërsa me këtë edhe ...

Besimi: Partitë maqedonase përvetësojnë arritjet e BDI-së

Yll Press - 17.04.2014

Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferi theksoi se Maqedonia është e gatshme për anëtarësim të plotë në NATO, dhe këtë sipas tij, e ka dëshmuar me pjesëmarrjen e suksesshme në disa misione ndërkombëtare ...

Ahmeti, ''BDI nuk është thjesht një strukturë partiake por një lëvizje misionare shqiptare''

Yll Press - 17.04.2014

Lideri dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë nr. 6, z. Ahmeti, gjatë fjalës së tij tha se BDI është gjithmonë në vendin e duhur kur duhet mbrojtur të drejtat e shqiptarëve.

Zbardhet marrëveshja VMRO-BDI: Kryetar parlamenti për bojkotin e zgjedhjeve presidenciale!

Express - 17.04.2014

BDI do të marrë postin kryetarit të parlamentit në mandatin e ardhshëm, bëjnë të ditur burime të afërta në kryesin e BDI-së për Libertas. Sipas po të njejtit burim kjo marrëveshje do të jetë arritur ...

Maqedoni, BDI pakt me VMRO-DPMNE, do të ketë kryeparlamentarin

Gazeta Idea - 17.04.2014

Maqedoni- BDI do të marrë postin e kryetarit të Parlamentit në mandatin e ardhshëm pas zgjedhjeve të 27 prillit. Kështu shkruan portali “Libertas”, duke cituar burime të partisë shqiptare në Maqedoni.

Kreu i Kuvendit, për shqiptarët

Vision Plus - 17.04.2014

Partia shqiptarë në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim, mund të marrë postin e kreut të Parlamentit, nëse së bashku me VMRO-DPMNE do të dalin fitues në zgjedhjet e parakohshme të 27 prillit.

Ahmeti: Nuk na duhen më shumë se dy parti shqiptare

Shkupi24 - 17.04.2014

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Fushata zgjedhore, shumë akuza, pak alternativa

Shkupi24 - 17.04.2014

Partitë politike në Maqedoni kanë vazhduar me fushatën zgjedhore, Partitë maqedonase janë të anagzhuar në dy fushata – edhe presidenciale edhe parlamentare, kurse ato shqiptare vetëm parlamentare.

BDI: 13 prilli fuqizoi shqiptarët dhe vetëdisoi maqedonasit (VIDEO)

Tetova Sot - 17.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka falënderuar edhe një herë shqiptarët për mospjesëmarrjen në zgjedhjet presidenciale dhe për faktin se, “kuptuan drejt thirrjen për t’i thënë JO presidentit ...

BDI: Ne mbajtëm përgjegjësi për ecurinë e evrointegrimeve

Shkupi24 - 17.04.2014

prezantoi arritjet në sferën diplomatike, pasi që ajo ka udhëhequr me dikasterin e evrointegrimeve dhe mbrojtjes. Zëvendëskryeministri për evrointegrime, Fatmir Besimi në konferencën e organizuar tha ...

Besimi: Partitë maqedonase përvetësojnë arritjet e BDI-së

Tetova Sot - 17.04.2014

Arritjet e BDI-së në sferën e politikës së jashtme sipas zv/kryeministrit Fatmir Besimi janë evidente, sado që partitë maqedonase mundohen të përvetësojnë meritat për punët e kryera.

Osmani: Të arriturat që i afirmon Gruevski janë edhe të BDI-së

Gazeta Shqip - 17.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka vlerësuar se mosdalja e shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale të 13 prillit edhe një herë dëshmoi vetëdijen e lartë tek shqiptarët, ndërsa me këtë edhe ...

Ahmeti në Resnjë: Ne jemi përherë aty ku duhet mbrojtur shqiptarët

Tetova Sot - 17.04.2014

Platforma e BDI-së “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”, sonte u shpalos para banorëve të Resnjës. Qytetarëve të tubuar iu drejtua kryetari i BDI-së z.

Kryetari i ardhshëm i parlamentit do të jetë nga rradhët e BDI-së?

Republika - 17.04.2014

BDI do të marrë postin kryetarit të parlamentit në mandatin e ardhshëm, bëjnë të ditur burime të afërta në kryesin e BDI-së për Libertas. Sipas po të njejtit burim kjo marrëveshje do të jetë arritur ...

BDI: Trembëdhjetë prilli fuqizoi shqiptarët dhe vetëdisoi maqedonasit

Republika - 17.04.2014

Bashkimi demokratik për Integrim ka mbajtur pres konferencë në të cilën vlerëson zgjedhjet e trembëdhjetë prillit. Në vazhdim mund ta lexoni tekstin e pres konferencës të mbajtur ka zëdhënësi partiak ...

Ahmeti në Hasanbeg: Kam përmbysur një Jugosllavi, dimë edhe të rebelohemi

Radio Vala - 17.04.2014

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

BDI prezanton arritjet objektivat e saj në diplomaci

Radio Vala - 17.04.2014

Arritjet e BDI-së në sferën e politikës së jashtme sipas zv/kryeministrit Fatmir Besimi janë evidente, sado që partitë maqedonase mundohen të përvetësojnë meritat për punët e kryera.

Ahmeti në Zhelinë: Nuk pranojmë ndarjen, ky vend duhet të jetë i të gjithëve (VIDEO)

Albtime - 16.04.2014

Platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” u shpalos sonte para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë nr.

Ahmeti nga Zhelina: Ka edhe parti të tjera në garë, por rrallëkush na arrin ne

Shqipmedia - 16.04.2014

Platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” u shpalos mbrëmë para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë ...

Ali Ahmeti në Zhelinë: Jemi e vetmja shpresë për shqiptarët!

Albeu.com - 16.04.2014

Ali Ahmeti ka mbajtur tubimin e pritshëm në Zhelinë. Ai ka prezantuar përpara banorëve të kësaj komune platformën politike me moton "Bashkë më mirë. Bashkë për të ardhmen. Bashkë në Evropë".

BDI shpalosi platformën "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë...

Idividi - 16.04.2014

Zhelinë, 16 prill 2014 (MIA) - Platforma e BDI-së me moton "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë" u shpalos mbrëmë para banorëve të Komunës së Zhelinës.

Maqedonia e pas 27 prillit - Emin Azemi

Ina - 16.04.2014

Thirrja e Gruevskit për të siguruar me çdo kusht 62 mandate, sa është populiste dhe e çmendur si natyrë dhe si ide, po aq mund të jetë edhe një lloj vetëdijesimi për shtresat e papërcaktuara të cilat ...

Ahmeti: Shqiptarët vlerësojnë drejtë platformën e BDI-së

Alsat - 16.04.2014

Platforma e BDI-së me moton "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë" u shpalos mbrëmë para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë ...

Xhaferi: rival kemi vmro-dpmne-në, jo pdsh-në

Zhurnal - 16.04.2014

BDI në këto zgjedhje rival e ka VMRO-në dhe jo PDSH-në. Këto zgjedhje janë një sprovë se elektorati dhe shqiptarët në Maqedoni i kanë kuptuar si një betejë të fortë politike me VMRO-në nga e cila BDI ...

BDI mohon kontributin e dëshmorëve, përvetëson meritat për vete?

Lajm - 16.04.2014

Ahmeti në Saraj ka thënë se “të gjitha të arriturat në të mirë të shqiptarëve të Maqedonisë mbajnë shenjën e BDI-së”, duke harruar se avancimi i pozitës së shqiptarëve është bë falë luftës së ...

A po ua mohon BDI kontributin dëshmorëve?!

Albeu.com - 16.04.2014

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe kandidatë të tjerë të kësaj partie, shpesh në fushatë thonë se "të gjitha arritjet e shqiptarëve në Maqedoni janë bërë nga BDI-ja.

Xhaferi: Rivali i BDI nuk është PDSH, por VMRO

Albeu.com - 16.04.2014

Bartësi i listës zgjedhore numër 5, Musa Xhaferi mabjti një takim me bazën e BDI-së në Strugë. Ai tha se rivali i vërtetë i BDI-së në zgjedhje nuk është aspak PDSH-ja, por është partia maqedonase në ...

Nesimi: BDI me bojkot do ta bëjë Ivanovin president

Almakos - 16.04.2014

Në kushte kur BDI vazhdon të promovojë idenë e presidentit konsenzual, duke i thirrur shqiptarët në bojkot edhe në raundin e dytë, publicisti dhe njohësi i zhvillimeve poliitike Robert Nesimi thotë ...

Maqedonizimi i BDI-së

Lajm - 16.04.2014

SKËNDER BUÇPAPAJ Është po kjo BDI e cila me votat e maqedonasve, romëve, hajdutëve dhe korrupsionin e paparë mposhti vullnetin politik të popullit shqiptar në zgjedhjet lokale 2013 në shumë komuna ...

Nesimi: Ali Ahmeti me bojkot e bën president Ivanovin!

Albeu.com - 16.04.2014

Analisti i çështjeve politike, Robert Nesimi thotë se Ali Ahmeti përmes promovimit të idesë së bojkotit, bën president kandidatin maqedonas të VMRO-së, Ivanovin.

Kim Mehmeti: BDI është fajtore për shumë projekte dhe dëme ndaj shqiptarëve

Albeu.com - 16.04.2014

Kim Mehmeti ka kritikuar sërish BDI-në , se si parti nuk mund të vazahdojë të thotë se "është përfaqësuesja më e denjë dhe se është partia që përfaqëson luftën për liri të shqiptarëve".

Personalitetet publike në mbrojtje të gazetës “Lajm”

Almakos - 16.04.2014

Ramadan Ramadani: "Sapo u njoftova në FB se mu aty i ishte bërë një atak diletantesk nën nofkën BDI-UÇK mbi autoritetin e gazetës ditore “Lajm” Maqedoni duke thirr për protesta ndaj saj dhe duke e ...

Ahmeti: BDI kur duhet guxim dhe rebelizëm është gjithmonë në vendin E duhur

Zhurnal - 16.04.2014

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Ekskluzive:Kryetari i ardhshëm i parlamentit do të jetë nga radhët e BDI-së

Albtime - 16.04.2014

BDI do të marrë foteljen e kryetarit të parlamentit në mandatin e ardhshëm,këtë informatë portai Libertas pohon ta ketë marrë nga burime të afërta me kryesinë e BDI-së.

Ahmeti: BDI është aty kur duhet guxim dhe rebelizëm për të drejtat e shqiptarëve

Ina - 16.04.2014

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi të martën në tubimin në Hasanbeg të Shkupit se BDI është gjithmonë në vendin e duhur, kur duhet guxim dhe rebelizëm, për të mbrojtur të drejtat e shqiptarëve.

BDI shpalosi platformën "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë" në Zhelinë

Yll Press - 16.04.2014

Platforma e BDI-së me moton "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë" u shpalos mbrëmë para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë ...

Xhaferri në Strugë: Zgjedhjet janë betejë me VMRO-DPMNE-në

Yll Press - 16.04.2014

Ai tha se, zgjedhjet do të jenë sprova se shqiptarët i kanë kuptuar ato si betejë e fortë politike mes VMRO-së dhe BDI-së. Bashkimi Demokratik për Integrim ka në këto zgjedhje për rival VMRO-DPMNE-në ...

Ahmeti: Jetojmë në dy shoqëri të ndara

Shkupi24 - 16.04.2014

Platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” është shpalosur para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i BDI-së dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë nr.

Xhaferri: Nga kjo betejë BDI do të dalë edhe më e fuqishme

Tetova Sot - 16.04.2014

BDI në këto zgjedhje rival e ka VMRO-në dhe jo PDSH-në. Këto zgjedhje janë një sprovë se elektorati dhe shqiptarët në Maqedoni i kanë kuptuar si një betejë të fortë politike me VMRO-në nga e cila BDI ...

Nesimi: Ali Ahmeti me bojkot e bën president Ivanovin!

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Analisti i çështjeve politike, Robert Nesimi thotë se Ali Ahmeti përmes promovimit të idesë së bojkotit, bën president kandidatin maqedonas të VMRO-së, Ivanovin.

Kim Mehmeti: BDI është fajtore për shumë projekte dhe dëme ndaj shqiptarëve

Gazeta Shqip - 16.04.2014

Kim Mehmeti ka kritikuar sërish BDI-në , se si parti nuk mund të vazahdojë të thotë se “është përfaqësuesja më e denjë dhe se është partia që përfaqëson luftën për liri të shqiptarëve”.

Ali Ahmeti në Hasanbeg: Kam përmbysur një Jugosllavi, dimë edhe të rebelohemi

Tetova Sot - 16.04.2014

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Kryetari i ardhshëm i parlamentit do të jetë nga rradhët e BDI-së?

Tetova Sot - 16.04.2014

BDI do të marrë postin kryetarit të parlamentit në mandatin e ardhshëm, bëjnë të ditur burime të afërta në kryesin e BDI-së për Libertas. Sipas po të njejtit burim kjo marrëveshje do të jetë arritur ...

Ali Ahmeti në Hasanbeg: Nuk na duhen më shumë se dy parti shqiptare

Republika - 16.04.2014

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Ahmeti nga Zhelina: Ne duam që vendi ynë të ecë përpara, në paqe, stabilitet dhe siguri

Radio Vala - 16.04.2014

Platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” u shpalos sonte para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë nr.

Xhaferri: Zgjedhjet janë betejë me VMRO-DPMNE-në, ndaj kërkohet mobilizim shqiptar

Radio Vala - 16.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim ka në këto zgjedhje për rival VMRO-DPMNE-në dhe jo PDSH-në. Kështu deklaroi gjatë një takimi me qytetarët e Strugës, kryesuesi i Listës në Njësinë nr.

Maqedoni, Ahmeti shpreson ende tek presidenti konsensual

Gazeta Start - 15.04.2014

Ali Ahmeti, kreu i partisë shqiptare Bashkimi Demokratik për Integrim, ka thënë se nuk do të ndryshojë qëndrim lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale dhe se do do të bëjë thirrje për ...

Ahmeti në Saraj: Shqiptarët vendosën me plebishit për idenë tonë

Albtime - 15.04.2014

Sonte, para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, u prezantua platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në ...

Ahmeti: BDI mbetet në idenë për president koncensual

Idividi - 15.04.2014

Tetovë, 14 prill 2014 (MIA) - Mosdalja e shqiptarëve më 13 prill tregon mbështetje të fuqishme të një ideje nacionale, mbipartiake se në vend po kërkohen ndryshime dhe se ky vend u takon të gjithëve ...

Ahmeti: Një ditë ideja për president konsensual do të përshëndetet

Idividi - 15.04.2014

Shkup, 15 prill 2014 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim, mbrëmë para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, prezantoi platformën e vet me moton "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për ...

Bojkoti i zgjedhjeve presidenciale nga bdi-ja garanton fitoren e Ivanovit

Zhurnal - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare dëshiron ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga BDI-ja ia garanton fitoren Ivanovit. 1. Nëse pragu për vlefshmërinë e votimeve nuk do të ...

Analistët, 60 mijë punësimet e BDI-së, si humori i “Stupcave”

Albtime - 15.04.2014

“Shqiptarët 13 vite po u besojnë fjalëve të BDI-së. Nëse BDI i beson vetvetes, le ta shkruajë dhe nënshkruajë atë që e premton. Vetëm atëherë un do të dal me emër dhe mbiemër të analizoj seriozisht ...

Ali Ahmeti në Saraj: Shqiptarët përkrahën fuqimisht idenë tonë!

Albeu.com - 15.04.2014

Ali Ahmeti tha nga Saraj se shqiptarët e përkrahin fuqimisht idenë e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe ky është sinjali i parë që BDI është partia që mbron më së shumti interesat e shqiptarëve.

RDK: Bojkoti i zgjedhjeve presidenciale nga BDI, garanton fitoren e Ivanovit

Ina - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) dëshiron të tërheq vërejtjen se bojkoti i zgjedhjeve nga BDI do të garantojë fitoren e kandidatit të VMRO-DPMNE, Gjorgje Ivanov për president.

RDK: Bojkoti i zgjedhjeve presidenciale nga BDI garanton fitoren e Ivanovit

Portalb - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare dëshiron ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga BDI-ja ia garanton fitoren Ivanovit. 1. Nëse pragu për vlefshmërinë e votimeve nuk do të ...

RDK: Bojkoti i BDI-së i garantoi fitoren Ivanovit

Albtime - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga BDI-ja ia garanton fitoren Ivanovit. 1. Nëse pragu për vlefshmërinë e votimeve nuk do të ishte ulur ...

BDI, Osmani: Nuk heqim dorë nga presidenti konsenzual

Shqipmedia - 15.04.2014

Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim Bujar Osmani është prononcuar lidhur me akuzat e PDSH-së se BDI ka bërë presion ndaj qytetarëve që të mos dalin në zgjedhje.

Ahmeti nga Kondova: Ideja për president konsensual nuk ka qëllim të frikësojë maqedonasit

Shqipmedia - 15.04.2014

Sonte, para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, u prezantua platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në ...

BDI-ja është e trembur dhe e shashtrisur nga 40 mijë votat e PDSH-së

Shqipmedia - 15.04.2014

Shkruan: Veton Ibrahimi 40 mijë votat për PDSH-në dhe z.Iljaz Halimi ishin dhe janë vota të pastra të militantëve dhe shtrukturës së PDSH-së. Ata që kanë pak përvojë me zgjedhjet, e kuptojnë shumë ...

Ahmeti: Vazhdojmë bojkotin e presidencialeve

Lajm - 15.04.2014

Kreu i Bashkimit Demokratik pwr Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka ritheksuar se subjekti që ai drejton nuk ndryshon qëndrimin sa u përket zgjedhjes së presidentit.

Biseda për nënkryetarë shteti shqiptar apo përkrahja e Ivanovit

Almakos - 15.04.2014

Izet ZEQIRI RDK-ja u bën me dije shqiptarëve në RM se nëse BDI nuk do inicionte biseda transparente brenda këtyre dy javëve për faktorizimin e votës shqiptare për rethin e dytë zgjedhorë atëherë ajo ...

RDK: Në vend të bojkotit, të kërkojmë nënkryetar shqiptar

Lajm - 15.04.2014

RDK-ja u bën me dije shqiptarëve në RM se nëse BDI nuk inicon biseda transparente brenda këtyre dy javëve për faktorizimin e votës shqiptare për rrethin e dytë zgjedhor, atëherë ajo e djegë kartën e ...

RDK: Bojkoti i BDI garanton fitoren e Ivanov

Albeu.com - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare beson se bojkoti i zgjedhjeve presidenciale edhe në raund të dytë nga BDI, ndihmon kandidatin e VMRO, Ivanov të fitojë zgjedhjet.

Zeqiri: Biseda për nënkryetar shteti shqiptar apo përkrahja e Ivanovit ?

Ina - 15.04.2014

RDK-ja u bën me dije shqiptarëve në RM se nëse BDI nuk do iniconte biseda transparente brenda këtyre dy javëve për faktorizimin e votës shqiptare për rethin e dytë zgjedhorë atëherë ajo e djegë ...

Kim Mehmeti: Në zgjedhje u përmbush politika "vdekje për shqiptarët" e VMRO-së

Albeu.com - 15.04.2014

Publicisti Kim Mehmeti vijon të japë mendimin e tij lidhur me zgjedhjet presidenciale dhe ato parlamentare. Ai shprehet se u dëshmua edhe njëherë se partitë politike shqiptare punojnë për VMRO-në.

Bojkoti i zgjedhjeve nga BDI-ja garanton fitoren e Ivanovit

24 orë - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK), ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ia garanton fitoren e Gjorgje Ivanovit.

Ahmeti: Shqiptarët të bojkotojnë presidentin por të votojnë deputetët

Alsat - 15.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim, mbrëmë para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, prezantoi platformën e vet me moton "Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë".

Nesimi: BDI me bojkot do ta bëjë Ivanovin president

Portalb - 15.04.2014

Në kushte kur BDI vazhdon të promovojë idenë e presidentit konsenzual, duke i thirrur shqiptarët në bojkot edhe në raundin e dytë, publicisti dhe njohësi i zhvillimeve poliitike Robert Nesimi thotë ...

Retorika e fyerjeve dhe etiketimeve

Almakos - 15.04.2014

Arta TAHIRI Faktin që partitë kanë përdorur retorikë njëetnike e ka konfirmuar edhe raporti i OSBE/ODIHR, i cili vëzhgon proceset zgjedhore.Ky raport dëshmon thirrjen e partisë shqiptare në pushtet, ...

Ramiz Merko: Me këtë angazhim mund ta fitojmë edhe deputetin e katërt (FOTO)

Almakos - 15.04.2014

” BDI në këto zgjedhje rivale e ka VMRO-në dhe jo me PDSH-në. Këto zgjedhje janë një provë se elektorati dhe shqiptarët në Maqedoni i kanë kuptuar si një betejë të fortë politike me VMRO-në nga e ...

Ahmeti: nuk pranojmë ndarjen, ky vend duhet të jetë i të gjithëve

Zhurnal - 15.04.2014

Platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” u shpalos sonte para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë nr.

Ahmeti: Ne jemi në këtë shtet, por duhet pranuar se jetojmë në dy shoqëri të ndara

Ina - 15.04.2014

BDI tubimin e së martës e ka mbajtur në Zhelinë. Kreu i kësaj partie, Ali Ahmeti si bartës liste në njësinë 6 theksoi se ndihet krenar që oferta e BDI-së u kuptua dhe u vlerësua drejt nga shqiptarët.

Ahmeti: Nuk pranojmë ndarjen, ky vend duhet të jetë i të gjithëve

Portalb - 15.04.2014

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në takimin e sontëm me banorët e Zhelinës theksoi se ndihet krenar që aplei i tij për presindetin konsensual u kuptua dhe u vlerësua drejt nga shqiptarët.

Ahmeti në Saraj: Kjo ide është si ortek dhe nuk ka forcë që ta ndal

Yll Press - 15.04.2014

Ahmeti tha se mospjesëmarrja e shqiptarëve në zgjedhjet presidenciale është në fakt përkrahje e idesë kombëtare të kandidatit konsensual, që parashtroi BDI.

RDK akuzon BDI-në se po e ndihmon Ivanovin në dëm të shqiptarëve

Koha.net - 15.04.2014

Shkup, 15 prill - Rilindja Demokratike Kombëtare ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga BDI-ja ia garanton fitoren Ivanovit. 1.

Ahmeti: BDI nuk ndryshon qëndrim për presidencialet

BalkanWeb - 15.04.2014

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një konferencë me gazetarët theksoi se partia e tij nuk do të ndryshojë qëndrimin lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale më 27 prill dhe se do të bëj ...

BDI-ja sot tubim qendrorë në Zhelinë

Yll Press - 15.04.2014

Në tubim do të flas edhe Ali Ahmeti, kryetari i BDI-së, njëherit edhe bartës i listës së njësisë numër 6. Bashkimi Demokratik për Integrim vazhdon aktivitetet politike për zgjedhjet parlamentare 2014.

Nexhati Jakupi vizite ne vreshtat e Vallandoves (FOTO)

Yll Press - 15.04.2014

Bartesi i listes se BDI-se ne njesine e 4 zgjedhore ka vizituar Vallandoven, me c'rast ka biseduar njekohesisht edhe me vreshtaret e kesaj ane... Bartesi i listes ne njesine e katert zgjedhore z.

Ahmeti në Saraj: Për Presidentin, folën vërtetë shqiptarët

Shkupi24 - 15.04.2014

Shkup, 14 prill - Bashkimi Demokratik për Integrim, sonte para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, prezantoi platformën e vet me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Bojkoti i zgjedhjeve presidenciale nga Bdi garanton fitoren e Ivanovit

Tetova Sot - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare dëshiron të tërheq vërejtjen se: 1. Nëse pragu për vlefshmërinë e votimeve nuk do të ishte ulur pesë vjet më parë nga BDI, nga 50% në 40%, këto zgjedhje ku morën pjesë ...

‘Rilindja’ akuzon BDI-në

InfoGlobi - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga BDI-ja ia garanton fitoren Ivanovit. “Nëse pragu për vlefshmërinë e votimeve nuk do të ishte ulur pesë ...

Bojkoti i zgjedhjeve nga BDI-ja garanton fitoren e Ivanovit

Gazeta Shqip - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK), ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), ia garanton fitoren e Gjorgje Ivanovit.

RDK: Në vend të bojkotit, të kërkojmë nënkryetar shqiptar

Shkupi24 - 15.04.2014

RDK-ja u bën me dije shqiptarëve në RM se nëse BDI nuk inicon biseda transparente brenda këtyre dy javëve për faktorizimin e votës shqiptare për rrethin e dytë zgjedhor, atëherë ajo e djegë kartën e ...

Nesimi: BDI me bojkot do ta bëjë Ivanovin president

Shkupi24 - 15.04.2014

Në kushte kur BDI vazhdon të promovojë idenë e presidentit konsenzual, duke i thirrur shqiptarët në bojkot edhe në raundin e dytë, publicisti dhe njohësi i zhvillimeve poliitike Robert Nesimi thotë ...

Ahmeti në Zhelinë: Nuk pranojmë ndarjen, ky vend duhet të jetë i të gjithëve (VIDEO)

Tetova Sot - 15.04.2014

Platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” u shpalos sonte para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë nr.

Nora Aliti në Zhelinë: Projektet e BDI-së s’janë fjalë boshe, por projekte që realizohen (VIDEO)

Tetova Sot - 15.04.2014

Kandidatja për deputete nga Bashkimi Demokratik për Integrim sonte me moton “ Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” para banoërve të komunës së Zhelinës shpalosi edhe programin e ...

Bojkoti i zgjedhjeve presidenciale nga BDI garanton fitoren e Ivanovit

Republika - 15.04.2014

Rilindja Demokratike Kombëtare dëshiron ka tërhequr vërejtjen se bojkotimi i zgjedhjeve presidenciale nga BDI-ja ia garanton fitoren Ivanovit. 1. Nëse pragu për vlefshmërinë e votimeve nuk do të ...

Ali Ahmeti: Nuk ndryshojmë qëndrim për presidencialet

AlbanianScreen - 15.04.2014

Maqedoni - Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një konferencë me gazetarët theksoi se partia e tij nuk do të ndryshojë qëndrimin lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale më 27 prill dhe se do ...

Ahmeti në Zhelinë: Nuk pranojmë ndarje, ky vend duhet të jetë i të gjithëve (VIDEO)

Republika - 15.04.2014

Platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë” u shpalos sonte para banorëve të Komunës së Zhelinës. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në Njësinë nr.

Ahmeti në Saraj: Kjo ide është si ortek dhe nuk ka forcë që ta ndal

Radio Vala - 15.04.2014

Nuk heqim dorë nga ideja e presidentit konsensual pasi asgjë e keqe nuk do t’i ndodhte shtetit nëse një institucion i caktuar drejtohet nga shqiptarët Sonte, para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, u ...

Kim Mehmeti: Edhe PDSH, edhe BDI i shërbyen VMRO-së

Albeu.com - 14.04.2014

Publicisti i njohur nga Shkupi, Kim Mehmeti ka shkruar se në zgjedhje , edhe PDSH, edhe BDI i shërbyern VMRO-së. Sipas tij, të dyja partitë shqiptare dolën me deklarata se janë të kënaqur nga ...

Analistët: Bojkoti i BDI-së, përgjegjësi e madhe

Alsat - 14.04.2014

Analistët politikë vlerësojnë se epilogu i zgjedhjeve presidenciale të një ditë më parë, i cili rezultoi me pjesëmarrje të ulët të shqiptarëve, shton përgjegjësinë e BDI-së në luftën për më shumë të ...

Ahmeti vazhdon bojkotin. Thaçi i kënaqur nga rezultati

Alsat - 14.04.2014

Kreu i integristëve Ali Ahmeti ka ritheksuar sot se subjekti që ai drejton nuk ndryshon qëndrimin sa u përket zgjedhjes së presidentit. Nga partia e Ahmeti edhe për raundin e dytë zgjedhor më 27 ...

Ahmeti: vazhdojmë bojkotin, është në dobi të shtetit

Zhurnal - 14.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nuk ndryshon qëndrimin sa u përket zgjedhjes së presidentit dhe se edhe më 27 prill do të thërrasin në bojkot. I pari i BDI-së Ali Ahmeti tha se BDI nuk bën ...

Ahmeti vazhdon bojkotin. Thaçi i kënaqur nga rezultati (VIDEO)

Albtime - 14.04.2014

Kreu i integristëve Ali Ahmeti ka ritheksuar sot se subjekti që ai drejton nuk ndryshon qëndrimin sa u përket zgjedhjes së presidentit. Nga partia e Ahmeti edhe për raundin e dytë zgjedhor më 27 ...

BDI bën sërish thirrje për bojkot në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Albeu.com - 14.04.2014

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim,. Ali Ahmeti iu ka bërë thirrje sërish shqiptarëve që ta bojkotojnë edhe rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

'Bojkoti vazhdon'

Portalb - 14.04.2014

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka ritheksuar sot se subjekti që ai drejton nuk ndryshon qëndrimin sa u përket zgjedhjes së presidentit. Nga partia e Ahmeti edhe për raundin e dytë zgjedhor më 27 prill ...

Ahmeti: BDI nuk ndryshon qëndrim për presidencialet

Ina - 14.04.2014

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një konferencë me gazetarët theksoi se partia e tij nuk do të ndryshojë qëndrimin lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale më 27 prill dhe se do të bëj ...

Maqedoni, BDI nuk ndryshon qëndrim

Top Channel - 14.04.2014

Maqedoni, BDI nuk ndryshon qëndrim 14/04/2014 Qëndrimi i BDI-së mbetet i pa ndryshuar edhe për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, që zhvillohet më 27 Prill.

Analistët, 60 mijë punësimet e BDI-së, si humori i “Stupcave”

Lajm - 14.04.2014

“Shqiptarët 13 vite po u besojnë fjalëve të BDI-së. Nëse BDI i beson vetvetes, le ta shkruajë dhe nënshkruajë atë që e premton. Vetëm atëherë un do të dal me emër dhe mbiemër të analizoj seriozisht ...

Ahmeti në Saraj: Ideja e BDI-së nuk synon të frikësojë maqedonasit!

Portalb - 14.04.2014

Kreu i BDI-s Ali Ahmeti fushatën parazgjedhore sonte e zhvilloi në fshatin Saraj të Shkupit. Ahmeti me këtë rast theksoi se shqiptarët gjatë zgjedhjeve të së dielës demonstruan ndërgjegjësim politik ...

Ahmeti: Të gjitha të arriturat për shqiptarët në Maqedoni mbajnë shenjën e BDI-së

Ina - 14.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka zhvilluar të hënën në mbrëmje tubimin e radhës në Saraj. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti theksoi se qytetarët shqiptarë gjatë zgjedhjeve të së dielës demonstruan ...

Ahmeti në saraj: për presidentin, folën vërtetë shqiptarët

Zhurnal - 14.04.2014

Bashkimi Demokratik për Integrim, sonte para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, prezantoi platformën e vet me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”.

Ahmeti: Shqiptarët dëshmuan se mund të hapërohet bashkërisht

Yll Press - 14.04.2014

Ali Ahmeti vlerësoi mosdaljen në masë të qytetarëve shqiptarë si përkrahje për idenë kombëtare të kandidatit konsensual. Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti iu drejtua sot me një ...

Ahmeti: Votat e BDI-së as për Ivanovin e as për Pendarovskin – Video

Shkupi24 - 14.04.2014

Kreu i integristëve Ali Ahmeti ka ritheksuar sot se subjekti që ai drejton nuk ndryshon qëndrimin sa u përket zgjedhjes së presidentit. Nga partia e Ahmeti edhe për raundin e dytë zgjedhor më 27 ...

BDI bën sërish thirrje për bojkot në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim,. Ali Ahmeti iu ka bërë thirrje sërish shqiptarëve që ta bojkotojnë edhe rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

Ahmeti në Saraj: Orteku është nisur dhe nuk ka forcë që e ndal (FOTO)

Tetova Sot - 14.04.2014

Sonte, para banorëve të Sarajit dhe rrethinës, u prezantua platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”. Kryetari i Partisë dhe njëherësh kryesues Liste në ...

BDI-ja bën thirrje për bojkot të zgjedhjeve presidenciale në raundin e dytë

Republika - 14.04.2014

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti iu ka bërë thirrje sërish shqiptarëve që ta bojkotojnë edhe rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

Ahmeti: Asgjë e keqe nuk e gjen këtë vend nëse institucionet drejtohen edhe nga shqiptarët

Republika - 14.04.2014

Sonte, në Saraj u prezantua platforma e BDI-së me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”. Kryetari i Partisë , Ali Ahmeti, tha gjatë fjalës së tij se, shoqëria në vendin tonë ...