TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti Topi viziton qytetin e Ersekës

24 orë - 14.01.2012

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe anëtarë të Kabinetit, zhvilloi sot paradite një vizitë pune në qytetin juglindor të Ersekës të rrethit të Kolonjës.

Partia e re, Topi: Do vazhdoj punën deri në fund të mandatit

Panorama - 14.01.2012

“Nderi i Kombit” për Petro Nini Luarasin dhe Jani Vreton. Pas përplasjeve midis PD-së dhe PS-së në Konferencën e Kryetarëve për ligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar, Presidenti Bamir Topi apeloi nga Erseka për vazhdimin e bashkëpunimit ...

Topi viziton qytetin e Ersekës

Botasot - 14.01.2012

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, i shoqëruar nga bashkëshortja, Teuta Topi dhe anëtarë të Kabinetit, zhvilloi dje një vizitë pune në qytetin juglindor të Ersekës të rrethit të Kolonjës.

Topi: Do zbatoj deri në fund detyrën e Presidentit. Çdo aludim tjetër, i kotë

Shekulli - 13.01.2012

Presidenti Bamir Topi është shprehur sot se do të zbatojë deri në fund me rigorozitet detyrën e tij dhe vendimet kushtetuese, duke shmangur çdo lloj aludimi tjetër.

Topi: Vlerësim ngjarjeve historike larg politikës

Gazeta Start - 13.01.2012

Ersekë – Presidenti i Republikës, Bamir Topi, zhvilloi sot një vizitë pune në Ersekë, ku u prit nga Kryetari i Bashkisë së Ersekës, Ali Laho, përfaqësues të këshillit bashkiak, deputeti i zonës, si dhe nga intelektualë e personalitete të ...

Akuzat, Topi: Sa kohë jam President, jo pjesë e debateve

Gazeta Start - 13.01.2012

Ersekë – Presidenti Bamir Topi, duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve rreth bashkëpunimit politik, theksoi se bashkëpunimi duhet të vazhdojë veçanërisht në Parlament.

Topi: Busulla ime Kushtetuta, PD e PS të bashkëpunojnë për reformat

LajmiFundit - 13.01.2012

Nga Erseka ku ndodhej me axhendën e tij zyrtare, presidenti i Republikës Bamir Topi u bëri thirrje partive kryesore politike të vazhdojnë bashkëpunimin.

Topi në Ersekë: Nderim figurave të mëdha

Top Channel - 13.01.2012

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe anëtarë të Kabinetit, zhvilloi të premten paradite një vizitë pune në qytetin juglindor të Ersekës të rrethit të Kolonjës.

Topi apelon ndaj politikës, bashkëpunoni për të mirën e vendit

Albeu.com - 13.01.2012

Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka këshilluar politikën shqiptare për të vazhduar bashkëpunimin për të mirën e vendit. Nga Erseka ku kreu i shtetit ishte bashkë me Zonjën e Parë, Teuta Topi dhe anëtarë të Kabinetit ai u shpreh se do të ...

Topi: Berisha më do pa frymë, por unë s`ngatërroj presidencën me partinë

LajmiFundit - 13.01.2012

Në përfundim të vizitës së tij në Ersekë, Presidenti i Republikës, Bamir Topi iu përgjigj dhe interesimit të gazetarëve të pranishëm për të pasqyruar këtë veprimtari.

Topi: PD-PS të bashkëpunojnë

Top Channel - 13.01.2012

Një ditë pas asaj që u intepretua si krisje në marrëveshjen mes demokratëve dhe socialistëve për kalimin e ligjeve me shumicë të cilësuar, Presidenti i Republikës Bamir Topi apeloi nga Erseka për vazhdimin e bashkëpunimit parlamentar.

Topi apel partive: Bashkëpunoni për të mirën e vendit

BalkanWeb - 13.01.2012

ERSEKË- Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe anëtarë të Kabinetit, zhvilloi sot paradite një vizitë pune në qytetin juglindor të Ersekës të rrethit të Kolonjës, ndërsa nuk nguroi të këshillojë ...

Debati për partinë e re, Topi:Sforcohet vetëm me aludime

Ora news - 13.01.2012

Bamir Topi nga Erseka ka deklaruar se do ti përmbushë detyrimet e tij deri në fund të mandatit të tij. i pyetur nga mediat lidhur me çështjen e partisë së re, presidenti Topi tha se e ka dhënë përgjigjen e tij më parë për këto aludime.

Debati për partinë e re, Topi:Sforcohet vetëm me aludime

Botasot - 13.01.2012

Bamir Topi nga Erseka ka deklaruar se do ti përmbushë detyrimet e tij deri në fund të mandatit të tij. i pyetur nga mediat lidhur me çështjen e partisë së re, presidenti Topi tha se e ka dhënë përgjigjen e tij më parë për këto aludime.

Topi: S’do t’i drejtohem Kushtetueses

Panorama - 12.01.2012

Kreu i shtetit, në emisionin “Fiks Fare”: I lumtur që Berisha ka thënë se kam shkelur programin e PD . “Debati për kuorumin në Parlament ka lindur te palët politike” Presidenti i Republikës, Bamir Topi, deklaroi dje se nuk do të ushtrojë ...

Topi i paqartë për partinë e re

Botasot - 12.01.2012

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi deklaroi mbrëmë se ai nuk do t'i drejtohej Gjykatës Kushtetuese për të marrë një interpretim mbi procedurat parlamentare e zgjedhjes së presidentit të ri në muajin qershor.

Topi: Presidenti s`ka vartësi nga Kryeministri, Berisha: Përdori pushtetin për bllokim

Shekulli - 11.01.2012

(I përditësuar)- Kryeministri Sali Berisha gjatë një intervistë televizive theksoi se nuk do të jetë ai kandidati i PD-së për postin e Presidentit të Republikës. “Respektoj institucionin e presidentit.

Topi: Duhet dhënë drejtësi për 21 Janarin! Këtu modifikohet edhe vota e Presidentit

LajmiFundit - 11.01.2012

Kreu i shtetit Bamir Topi deklaroi sot se nuk ka ndërmend të shfrytëzojë hapësirën që ja njeh Kushtetuta për të ju drejtuar Gjykatës për interpretim të procedurës së zgjedhjes së Presidentit dhe nevojës apo jo të kuorumit prej 84 ...

Topi rrëfehet në “Fiks Fare” e "Sokol Balla Live"

Top Channel - 11.01.2012

Presidenti Republikës Bamir Topi i ftuari i vecantë, në studion e emisionit “Fiks Fare” në Top Channel, është ndjerë po aq mirë sikurse e kemi parë në studiot e emisioneve politike, duke i dhënë përgjigje pyetjeve ngacmuese të Saimirit dhe ...

‘Drejtimi i partisë së Topit deri në vjeshtë, me komision nismëtar si PD e 1991′

Panorama - 11.01.2012

Flet ish-deputeti i PD: Kemi kontakte me Selamin . Biberaj: Topin e shoh si drejtues të së djashtës, herët për koalicione me PD e PS. Partia e re e qendrës së djathtë që do të krijohet nga ish-deputetët e PD-së, do të shpallë së shpejti ...

Biberaj: Partia e re do drejtohet nga komisioni nismëtar si PD e vitit ’91.

Yll Press - 11.01.2012

Biberaj tha se kështu ka ndodhur edhe me PD-në në vitin 1991, kur u drejtua nga një komision nismëtar, drejtues i të cilit ishte Azem Hajdari. Biberaj thotë se në vjeshtë do bëhen zgjedhjet sipas parimit ‘një anëtar- një votë’.

Topi: Nuk do të shkoj në Gjykatën Kushtetuese për zgjedhjen e presidentit

VOA - 11.01.2012

Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi deklaroi në mbrëmje se ai nuk do t’i drejtohej Gjykatës Kushtetuese për të marrë një interpretim mbi procedurat parlamentare e zgjedhjes së presidentit të ri në muajin qershor.

Biberaj: Topi në krye të një partie të re, jo Aleanca Kuqezi

Gazeta Start - 10.01.2012

Tiranë – Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj, ka deklaruar se Bamir Topi do të drejtojë një parti të re të djathtë. Megjithatë, ai thotë se nuk do të ketë lidhje me Aleancën Kuqezi. “Sot s’ka PD, me keqardhje e them.

Aleksander Biberaj: Topi me parti të re, jo Aleanca Kuq e Zi

LajmiFundit - 10.01.2012

Një nga ish-zërat kritikë brenda Partisë Demokratike për mënyrën e drejtimit të saj dhe një ndër mbështetësit e presidentit Bamir Topi, bëri me dije në emisionin “Shqip” në Top Channel për formimin e një partie të re të djathtë, lideri i ...

Konfirmohet formimi i partisë së Bamir Topit

Ina - 10.01.2012

Një nga ish-zërat kritikë brenda Partisë Demokratike për mënyrën e drejtimit të saj dhe një ndër mbështetësit e presidentit Bamir Topi, Aleksandër Biberaj, bëri të ditur në emisionin “Shqip” në Top Channel për formimin e një partie të re ...

Konfrimohet krijimi i partisë së Bamir Topit

Lajmeshqip - 10.01.2012

Një nga ish-zërat kritikë brenda Partisë Demokratike për mënyrën e drejtimit të saj dhe një ndër mbështetësit e presidentit Bamir Topi, Aleksandër Biberaj, bëri të ditur formimin e një partie të re të djathtë, lideri i të cilës do të jetë ...

Aleksandër Biberaj: Gati partia e re me në krye Bamir Topin

BalkanWeb - 10.01.2012

TIRANË- Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj deklaroi dje në një emision televiziv se një grup të pakënaqurish brenda kësaj force politike prej kohësh po punojnë për krijimin e një partie të re.

Konfirmohet partia e Bamir Topit

Yll Press - 10.01.2012

Një nga ish-zërat kritikë brenda Partisë Demokratike për mënyrën e drejtimit të saj dhe një ndër mbështetësit e presidentit Bamir Topi, bëri me dije në emisionin “Shqip” në Top Channel për formimin e një partie të re të djathtë, lideri i ...

Konfirmohet partia e Topit

Botasot - 10.01.2012

Një nga ish zërat kritikë brenda Partisë Demokratike për mënyrën e drejtimit të saj dhe një ndër mbështetësit e presidentit Bamir Topi, bëri me dije mbrëmë për formimin e një partie të re të djathtë, lideri i së cilës do të jetë Bamir Topi.

Besnik Mustafaj: PD jo funksionale, partia e Topit i bën mirë të djathtës

LajmiFundit - 09.01.2012

Ish-deputeti i PD, Besnik Mustafaj mendon se partia më e madhe që qeveris vendin, është jo funksionale. “Nuk kemi struktura drejtuese dhe gjykatë të zgjedhur për shembull ku mund të ankohet Aleksander Biberaj për padrejtësitë që mund ti ...

Konfirmohet partia e Bamir Topit

Top Channel - 09.01.2012

Një nga ish-zërat kritikë brenda Partisë Demokratike për mënyrën e drejtimit të saj dhe një ndër mbështetësit e presidentit Bamir Topi, bëri me dije në emisionin “Shqip” në Top Channel për formimin e një partie të re të djathtë, lideri i ...