TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Situatë e qetë në Shkup, hetohet vrasja

Evropaelire - 22.04.2012

Kanë vazhduar edhe të dielën hetimet lidhur me vrasjen e pesëfishtë më 12 prill në afërsi të fshatit Smilkovcë në periferi të Shkupit, ndërsa për dallim nga ditët e para të krimit, tani situata duket më e pak tensionuar.

Si u realizua vrasja e pesëfishtë në Shkup

Gazeta Start - 21.04.2012

Shkup - Ministria maqedonase e Punëve të Brendshme ka dhënë një version të parë të ekspertizës se si ka ndodhur vrasja e pesëfishtë, javën e kaluar në Smilkovc të Shkupit.

Serbia përfshihet në hetimet e vrasjes së pesëfishtë në Smilkovc

Ina - 21.04.2012

Policia serbe po verifikon të dhëna që mund të ndihmojnë në gjetjen e autorëve të vrasjes së pesëfishtë në fshatin Smilkovc të Shkupit. Kjo është theksuar dje nga ministri serb i policisë, Ivica Daçiq, i cili ka shtuar se është i gatshëm ...

Si u realizua vrasja e pesëfishtë në Smilkovc

Ina - 21.04.2012

MPB ka dhënë një version të parë të ekspertizës se si ka ndodhur vrasja e pesëfishtë javën e kaluar në Smilkovc të Shkupit. Vrasësit thuhet se kanë ardhur pranë liqenit të Hekuranës në afërsi të fshatit Smilkovc, në kohën kur katër të ...

MPB-ja vazhdon hetimet rreth vrasjes së pesëfishtë në Smillokvcë

Alsat - 21.04.2012

Me gjithë intensitetin e lartë të hetimeve rreth zbulimit të autorëve dhe motiveve të vrasjes së pesëfishtë afër liqenit të fshatit Smillkovcë, nga Ministria e Brendshme për ALSAT-M thonë se nuk mund të precizojnë saktë se për sa kohë mund ...

Gruevski i bindur se do të kapen vrasësit

Ina - 21.04.2012

Kryeministri Nikolla Gruevski është shprehur sot sërish i bindur se vrasësit e pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit do të zbulohen dhe do të dalin para drejtësisë. “Tani duhet të lëmë MPB të bëj punën e saj.

Bozhinovski: 'Detonatori' motiv për vrasjen e pesëfishtë !?

Botasot - 21.04.2012

Vrasja e pesëfishtë në Smillkovcë të Shkupit mund të ndërlidhet me aksionin policor ‘Detonatori’. Kështu vlerëson gazetari hulumtues Zoran Bozinovski, në bazë të njohurive që ai ka, nga siç thotë, pjesëtarë të policisë.

MPB pa detaje të reja rreth vrasjes se pesëfishtë

Botasot - 21.04.2012

Ministria e Brendshme po analizon rreth 50 video-incizime të kamerave të sigurisë lidhur me vrasjen e pesëfishtë në Smillokvcë, bëri të ditur sot Ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska.

PE: Vrasja ndikim destabilizues në Maqedoni

Botasot - 21.04.2012

Evrodeputetë të Parlamentit Evropian kanë shprehur shqetësimet se vrasja e pesëfishtë në Shkup mund të rrënojë raportet ndëretnike në Maqedoni. Parlamenti Evropian (PE) ditëve të fundit ka në qendër të agjendës zhvillimet e fundit të ...

Si ndodhi vrasja e pesëfishtë në Smilkovc, MPB jep versionin e parë

Ora news - 21.04.2012

MPB ka dhënë një version të parë të ekspertizës se si ka ndodhur vrasja e pesëfishtë javën e kaluar në Smilkovc të Shkupit. Vrasësit thuhet se kanë ardhur pranë liqenit të Hekuranës në afërsi të fshatit Smilkovc, në kohën kur katër të ...

Versioni i MPB-së për vrasjen në Smilkovc

Koha.net - 21.04.2012

Shkup, 21 prill - MPB ka dhënë një version të parë të ekspertizës se si ka ndodhur vrasja e pesëfishtë javën e kaluar në Smilkovc të Shkupit. Vrasësit thuhet se kanë ardhur pranë liqenit të Hekuranës në afërsi të fshatit Smilkovc, në kohën ...

Serbia përfshihet në hetimet e vrasjes së pesëfishtë

Koha.net - 21.04.2012

Shkup, 21 prill - Policia serbe po verifikon të dhëna që mund të ndihmojnë në gjetjen e autorëve të vrasjes së pesëfishtë në fshatin Smilkovc të Shkupit.

Si u realizua vrasja e pesëfishtë në Smilkovc

Botasot - 21.04.2012

MPB ka dhënë një version të parë të ekspertizës se si ka ndodhur vrasja e pesëfishtë javën e kaluar në Smilkovc të Shkupit. Vrasësit thuhet se kanë ardhur pranë liqenit të Hekuranës në afërsi të fshatit Smilkovc, në kohën kur katër të ...

Daçiq: Të gatshëm për të ndihmuar autoritetet e Maqedonisë

Koha.net - 21.04.2012

Bepgrad, 21 prill - Policia serbe është duke verifikuar të dhënat, të cilat mund të ndihmojnë për gjetjen e autorëve të vrasjes së pesëfishtë në fshatin Smilkovc të Shkupit.

Vetura “Opel” nuk ka lidhje me krimin, MPB mbetet pa fakte

Shqipmedia - 20.04.2012

Bie poshtë analiza e mostrës së marrë nga vetura “Opel”, të cilën Ministria e Punëve të Brendshme e kishte prezantuar si një prej fakteve që do të conte drejtë zbardhjes së rastit të vrasjes së pesëfishtë.

Buçkovski: Vrasja e pesëfishtë, skenare për të nxehur marrëdhëniet ndëretnike

Ina - 20.04.2012

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buçkovski deklaroi se institucionet e Maqedonisë kanë kapacitete të mjaftueshme për të gjetur vrasësit e pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit.

Pista të ndryshme të hetimeve për vrasjen e pesëfishtë

Ina - 20.04.2012

Mediat maqedonase shkruajnë sot se nga informatat e brendshme nga MPB, në makinën e gjetur disa kilometra larg vrasjes së pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit janë gjetur shumë gjurmë që ndërlidhen me vrasjen.

Bozhinovski: 'Detonatori' motiv për vrasjen e pesëfishtë !?

Alsat - 20.04.2012

Debati në 'Rruga Drejt', 19.04.2012 Vrasja e pesëfishtë në Smillkovcë të Shkupit mund të ndërlidhet me aksionin policor ‘Detonatori’. Kështu vlerëson gazetari hulumtues Zoran Bozinovski, në bazë të njohurive që ai ka, nga siç thotë, ...

MPB pa detaje të reja rreth vrasjes se pesëfishtë

Alsat - 20.04.2012

Ministria e Brendshme po analizon rreth 50 video-incizime të kamerave të sigurisë lidhur me vrasjen e pesëfishtë në Smillokvcë, bëri të ditur sot Ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska.

PE: Vrasja ndikim destabilizues në Maqedoni

Ina - 20.04.2012

Evrodeputetë të Parlamentit Evropian kanë shprehur shqetësimet se vrasja e pesëfishtë në Shkup mund të rrënojë raportet ndëretnike në Maqedoni. Parlamenti Evropian (PE) ditëve të fundit ka në qendër të agjendës zhvillimet e fundit të ...

MPB-ja i analizon gjurmët, dëshmitë dhe informacionet e marra për vrasjen e pesëfishtë

Yll Press - 20.04.2012

Sipas shqyrtimeve fillestare, brifojnë nga policia, bëhet fjalë për të paktën tre persona kryerës të vrasjes, megjithat, akoma të gjitha këto skenare janë në alternativë, asnjë nuk është përjashtuar MPB-ja edhe më tej intensivisht punon në ...

Vrasja në Maqedoni, PE: Ndikim destabilizues

Ora news - 20.04.2012

Evrodeputetë të Parlamentit Evropian kanë shprehur shqetësimet se vrasja e pesëfishtë në Shkup mund të rrënojë raportet ndëretnike në Maqedoni. Parlamenti Evropian (PE) ditëve të fundit ka në qendër të agjendës zhvillimet e fundit të ...

Vrasja - ndikim destabilizues në Maqedoni

Koha.net - 20.04.2012

Strasbourg, 20 prill - Evrodeputetë të Parlamentit Evropian kanë shprehur shqetësimet se vrasja e pesëfishtë në Shkup mund të rrënojë raportet ndëretnike në Maqedoni.

Avaz: Vrasja e pesëfishtë dhe tensionet çojnë në luftë qytetare

Ina - 19.04.2012

Gazeta e përditshme boshnjake “Dnevni Avaz” ka shkruar një reportazh mbi Maqedoninë, duke theksuar se vrasje e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike çojnë vendin drejt një lufte qytetare.

Avaz: Vrasja e pesëfishtë dhe tensionet çojnë në luftë qytetare

Ora news - 19.04.2012

Gazeta e përditshme boshnjake “Dnevni Avaz” ka shkruar një reportazh mbi Maqedoninë, duke theksuar se vrasja e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike do ta çojnë vendin drejt një lufte qytetare.

Avaz: Vrasja e pesëfishtë dhe tensionet çojnë në luftë qytetare

Botasot - 19.04.2012

Gazeta e përditshme boshnjake “Dnevni Avaz” ka shkruar një reportazh mbi Maqedoninë, duke theksuar se vrasje e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike çojnë vendin drejt një lufte qytetare.

Vrasjet në Maqedoni, mediat serbe tentojnë të implikojnë Kosovën

Gazeta Start - 18.04.2012

Mediat serbe janë ndër më aktivet në rajon që po ndjekin dhe raportojnë mbi vrasjen e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike në Maqedoni. Një pjese e mediave, përfshirë edhe servisin publik “RTS”, po raportojnë lajme dhe informacione ...

Mediat serbe po tentojnë implikimin e Kosovës në vrasjen në Maqedoni

Ina - 18.04.2012

Mediat serbe janë ndër më aktivet në rajon që po ndjekin dhe raportojnë mbi vrasjen e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike në Maqedoni. Raportimet e një pjese të mediave, përfshirë edhe servisin publik RTS, po thirren në lajme dhe ...

SHGM ju bën thirrje mediave të mos spekulojnë për vrasjen e pesëfishtë

Idividi - 18.04.2012

Shkup, 17 prill 2012 (MIA) - Kryetari i Shoqatës së gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani ju bëri thirrje gazetarëve me përgjegjësi dhe në mënyrë profesionale të raportojnë lidhur me vrasjen e pesëfishtë në Smillkovc të Shkupit.

Kryetari i SHGM-së i apelon gazetarët që të mos publikojnë informacione të paverifikuara

Shqipmedia - 18.04.2012

Shkup – Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, ka apeluar përmes një deklarate me shkrim të gjitha mediat që të raportojnë profesionalisht dhe me përgjegjësi për zhvillimet lidhur me vrasjen e pesëfishtë të ndodhur ...

Vrasja e pesëfishtë si shkak

Lajm - 18.04.2012

EMAD MEHMETI Ndonjëherë të duket se Maqedonia asnjëherë nuk do të arrijë të bëhet pjesë e NATO-së dhe e BE-së. Ky konstatim vjen në çastet kur e sheh se ngjarjet të cilat zhvillohen në këtë shtet, bëjnë shpeshherë që të stagnojë çdo pore e ...

Bashkësia ndërkombëtare thirrje për qetësi

Ina - 18.04.2012

Krerët e misionit të Bashkimit Evropian, NATO-s, OSBE-së dhe SHBA-së sot ritheksuan mbështetjen e përpjekjeve të Qeverisë për të vazhduar hetimet e vrasjes së pesëfishtë në Shkup.

Deklaratë e përbashkët BE, OSBE, NATO dhe SHBA, për vrasjen e pesëfishtë në Smillokovë

Shqipmedia - 18.04.2012

Shkup – Faktori ndërkombëtar bënë thirje për qetësi, ndërkohë inkurajon Qeverinë, që rasti të zbardhet sa më shpejtë. Krerët e misionit të Bashkimit Evropian, NATO-s, OSBE-së dhe SHBA-ve sot ritheksuan edhe një herë mbështetjen e ...

Shkup: Të zbardhet rasti pa presion

Evropaelire - 18.04.2012

Situata e sigurisë në Shkup, pas zhvillimeve të fundit, është e qetë. Derisa nata ka kaluar pa incidente, vërehet prani e shtuar e forcave policore, kryesisht në pikat më të ndjeshme ku më parë janë regjistruar incidentet ndëretnike.

Mediat serbe po tentojnë implikimin e Kosovës në vrasjet në Maqedoni

Ora news - 18.04.2012

Mediat serbe janë ndër më aktivet në rajon që po ndjekin dhe raportojnë mbi vrasjen e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike në Maqedoni. Raportimet e një pjese të mediave, përfshirë edhe faqen e internetit RTS, po publikojnë lajme dhe ...

Makina e dyshuar “Opel” edhe para krimit është parë në Smilkovc

Botasot - 18.04.2012

Makina e tipit “Opel Omega” edhe para vrasjes së pesëfishtë është parë rreth liqenit të Hekuranës në Smilkovc të Shkupit. Kjo informatë është dhënë nga ana e qytetarëve në linjën e hapur telefonike 199 nga MPB-ja për zbardhjen e incidentit ...

Trojka e ambasadorëve në Shkup apel për qetësi

Ora news - 18.04.2012

Krerët e misionit të Bashkimit Evropian, NATO-s, OSBE-së dhe SHBA-së në Maqedoni sot ritheksuan mbështetjen e përpjekjeve të qeverisë për të vazhduar hetimet e vrasjes së pesëfishtë në Shkup.

Mediet serbe implikojnë Kosovën në vrasjet në Maqedoni

Koha.net - 18.04.2012

Beograd, 18 prill - Mediat serbe janë ndër më aktivet në rajon që po ndjekin dhe raportojnë mbi vrasjen e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike në Maqedoni.

Shkup, BE, NATO, OSBE e SHBA apel për qetësi

Panorama - 18.04.2012

Misioni i Bashkimit Evropian, NATO-s, OSBE-së dhe SHBA-së kanë dalë sot me një deklaratë të përbashkët, ku kanë dënuar vrasjen e pesëfishtë në Maqedoni, ndërsa kanë apeluar për përmbajtje.

Persona të lënduar dhe objekte të dëmtuara në protestën për shkak të vrasjes së pesëfishtë afër Smillkovcit

Idividi - 17.04.2012

Shkup, 17 prill 2012 (MIA) - Dy policë janë lënduar lehtë, ndërsa tre të tjerë kanë denoncuar se janë sulmuar fizikisht në protestën e djeshme të një grupi të madh të rinjsh, të cilët kërkonin zbardhje të shpejtë të vrasjes së pesëfishte ...

Makina e dyshuar “Opel” edhe para krimit është parë në Smilkovc

Ina - 17.04.2012

Makina e tipit “Opel Omega” edhe para vrasjes së pesëfishtë është parë rreth liqenit të Hekuranës në Smilkovc të Shkupit. Kjo informatë është dhënë nga ana e qytetarëve në linjën e hapur telefonike 199 nga MPB-ja për zbardhjen e incidentit ...

Vrasja e pesëfishtë, reagojnë shqiptarët

Botasot - 17.04.2012

Vrasja e pesëfishtë në Smillkovc vazhdon të mbetet temë diskutimi në të gjitha ambientet shqiptare. “Normal, kjo që ka ndodhur të gjithë i ka prekur. Nuk është gjë e mirë. Por unë se kam fajin, se ka askush.

Selmani, mediave: Mos nxitni dhunën!

Botasot - 17.04.2012

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, ka apeluar përmes një deklarate me shkrim të gjitha mediat që të raportojnë profesionalisht dhe me përgjegjësi për zhvillimet lidhur me vrasjen e pesëfishtë të ndodhur në f.

SHGM ju bën thirrje mediave të mos spekulojnë për vrasjen e pesëfishtë

Yll Press - 17.04.2012

Qytetarët e Maqedonisë, thekson ai, janë të bashkuar në dënimin e vrasjes makabër, pasi që janë të vetëdijshëm se vrasësit nuk kanë shtënë vetëm në drejtim të njerëzve të pafajshëm, por kanë shtënë edhe mbi paqen dhe të ardhmen.

Shkup, makina e tipit “Opel” e ndërlidhur me vrasjen e pesëfishtë

Ina - 16.04.2012

Makina e dyshuar që u gjet nga policia e Maqedonisë 10 kilometra nga vendi i vrasjes së pesëfishtë është e modelit më të vjetër “Opel”, njoftojnë mediat maqedonase.

Mediat serbe me shumë detaje për vrasjen e pesëfishtë në Shkup

Alsat - 16.04.2012

Derisa MPB e Maqedonisë me kujdesin më të madhë i është qasur rastit dhe dhënjes së informatave për median rret vrasjes së pesfishtë , mediat serbe dalin me detaje më të holsishme rreth vrasjes së pesfishtë në Shkup që ndodhi të enjten se ...

(Update) Zëvendësministri Bajrami demanton njoftimet e medieve serbe

Lajm - 16.04.2012

Zëvendës ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë Xhelal Bajrami ka vlerësuar si spekulime informacionet e plasuara në mediat serbe lidhur me vrasjen e pesëfishtë në afërsi të fshatit Smilkovc të Shkupit.

Mediat serbe të fokusuara me inskenime dhe burime në Maqedoni

Ina - 16.04.2012

Mediat serbe ditëve të fundit janë fokusuar në ngjarjet e fundit në Maqedoni, pas vrasjes së pesëfishtë në fshatin Smilkovc në periferi të Shkupit.

MPB publikon makinën e dyshuar për vrasjen e pesëfishtë

Ina - 16.04.2012

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka publikuar sot fotot e makinës së gjetur të tipit “Opel Omega”, e cila ishte shfrytëzuar nga vrasësit e vrasjes së pesëfishtë në Smilkovc të Shkupit.

Mediat maqedonase "fshehin" telegramet nga Tirana e Prishtina

Koha.net - 16.04.2012

Shkup, 16 prill - Dy ditëve të fundit asnjë nga telegramet ngushëlluese të dërguara në adresë të Presidentit, Kryeministrit dhe zyrtarëve të tjerë shtetërorë, por edhe reagimet dhe shqetësimet e shprehura përmes medieve nga Shqipëria dhe ...