TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Provokimi i Serbisë/ Haradinaj: Sot u dha mesazhi se Kosova ka zot shtëpie

Albeu.com - 15.01.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka deklaruar se treni serb ka shkaktuar telashe dje dhe jo sot, kurse sipas tij shteti e ka kryer detyrën që e ka obligim më kushtetutë, njofton Klan Kosova .

Mediat botërore: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të “luftës”!

Lajmi.net - 15.01.2017

Agjencitë dhe mediat më të njohura botërore i kanë kushtuar rëndësi të madhe tentimit të hyrjes së trenit serb në Kosovë. Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 ...

Mediat botërore: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të “luftës”!

Lajm - 15.01.2017

Agjencitë dhe mediat më të njohura botërore i kanë kushtuar rëndësi të madhe tentimit të hyrjes së trenit serb në Kosovë. Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 ...

Shpërthejnë mediat e huaja: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të ?luftës?

Albeu.com - 15.01.2017

Agjencitë e huaja të lajmeve kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me ...

Zyrtari i SHBA-së: Serbia dhe Kosova të dialogojnë për çështjen Haradinaj

Lajmi.net - 15.01.2017

Një diplomat i lartë amerikan u bëri thirrje udhëheqësve të Serbisë dhe Kosovës që të angazhohen në dialog dhe të zbutin mosmarrëveshjet lidhur me arrestimin e ish-Kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të `luftës`!

Zhurnal - 15.01.2017

Prishtinë, 15 janar - Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me ...

Zyrtari i lartë i SHBA-së: Serbia dhe Kosova të dialogojnë për çështjen Haradinaj

Albeu.com - 15.01.2017

Hoyt Brian Yee, zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike, i ka thënë shërbimit serb të Zërit të Amerikës se është me rëndësi të mos lejohet që asnjë incident , ...

Mediat botërore: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag “lufte”

LajmiFundit - 15.01.2017

Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me vlerësimin se kjo ngjarje ...

Nisi me Haradinajn, Mediat: Kosova dhe Serbia në prag të luftës?

Ina - 15.01.2017

Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me vlerësimin se kjo ngjarje ...

Haradinaj, i sigurt në Francë

Lajmi.net - 15.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, po qëndron i lirë në shtetin francez, duke u siguruar nga autoritetet atje.

Haradinaj, i sigurt në duart e Francës

Zhurnal - 15.01.2017

Ai u lirua me kusht nga drejtësia franceze, por duhet të qëndrojë në Francë derisa të përfundojë në tërësi procesi gjyqësor ndaj tij. Sipas bashkëpartiakëve të tij si dhe njohësve të çështjeve së ...

Marsh për Haradinajn në Deçan “Haradinaj është Kosova” (Foto)

Lajmi.net - 15.01.2017

Shoqata alpiniste "Shkëlzen Haradinaj" ka organizuar sot marsh për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Në këtë marsh kanë marrë pjesë mbi 1000 persona ndërsa është organizuar në Grykën e Deçanit, ...

Marsh për Haradinajn në Deçan “Haradinaj është Kosova”

Lajm - 15.01.2017

Shoqata alpiniste “Shkëlzen Haradinaj” ka organizuar sot marsh për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Në këtë marsh kanë marrë pjesë mbi 1000 persona ndërsa është organizuar në Grykën e Deçanit.

Këngët që u thurën për Ramush Haradinajn (Video)

Lajmi.net - 15.01.2017

Shumë prej këngëtarëve e lavdëruan Haredinajn për të bëmat e tij. Për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn që u ndalua në Francë me kërkesë të Serbisë u thurën këngë.

Haradinaj: Sot u dha mesazhi se Kosova ka zot shtëpie

Zeri - 15.01.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se treni serb ka shkaktuar telashe dje dhe jo sot, kurse sipas tij shteti e ka kryer detyrën që e ka obligim më kushtetutë, njofton Klan Kosova.

Mediat botërore: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të 'luftës'!

Zeri - 15.01.2017

Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me vlerësimin se kjo ngjarje ...

Nisi me Haradinajn, Mediat: Kosova dhe Serbia në prag të luftës?

Mapo - 15.01.2017

Foto 1 nga 3 Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me vlerësimin ...

Zyrtari i SHBA-së: Serbia dhe Kosova të dialogojnë për çështjen Haradinaj

Zeri - 15.01.2017

Një diplomat i lartë amerikan u bëri thirrje udhëheqësve të Serbisë dhe Kosovës që të angazhohen në dialog dhe të zbutin mosmarrëveshjet lidhur me arrestimin e ish-Kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Haradinaj, i sigurt në Francë

Zeri - 15.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, po qëndron i lirë në shtetin francez, duke u siguruar nga autoritetet atje.

Marsh në Deçan “Haradinaj është Kosova” (Foto)

Gazeta Express - 15.01.2017

Shoqata alpiniste "Shkëlzen Haradinaj" ka organizuar sot marsh për liderin e AAK-së, Ramush ...

Marsh për Haradinajn në Deçan

Telegrafi - 15.01.2017

Shoqata alpiniste “Shkëlzen Haradinaj”, ka organizuar sot marsh për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Në këtë marsh kanë marrë pjesë mbi 1000 persona, ndërsa është organizuar në Grykën e Deçanit..

Marsh për Haradinajn në Deçan 'Haradinaj është Kosova' (Foto)

Zeri - 15.01.2017

Shoqata alpiniste "Shkëlzen Haradinaj" ka organizuar sot marsh për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Në këtë marsh kanë marrë pjesë mbi 1000 persona ndërsa është organizuar në Grykën e Deçanit, ...

Ramushit do t’i lakmonin për muskuj edhe atletët më të mirë (Foto)

Gazeta Express - 15.01.2017

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj njihet si person që merret rregullisht me aktivitete ...

Mediat botërore: Kosova dhe Serbia në prag të ‘luftës’!

Gazeta Tema - 15.01.2017

Agjencitë e mëdha botërore kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me ...

« Mediat botërore » Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të `luftës`!

Tetova Sot - 15.01.2017

Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me vlerësimin se kjo ngjarje ...

Përpjekja e fundit serbo-ruse për të mposhtur shqiptarët

Java News - 15.01.2017

Nga Spartak Ngjela A është i rastit gjithë ky densitet i lartë ngjarjesh që po ndodhin në botën shqiptare në Ballkan? Jo, nuk është i rastit, sepse sot konstatohet qartë një fermentim real i shpirtit ...

Franca dikur gjykonte Avni Rrustemin, tani gjykon Ramush Haradinajn

Tetova Sot - 15.01.2017

Para 96 viteve në Francë u shpall i pafajshëm Avni Rrustemi duke cituar : Unë nuk jam vrasës,jam një student Shqiptar dhe vrava një tradhëtar të at’dheut tim!, shkruhet në faqen Deçani sot, në ...

Zgjohuni shqiptarë: Pavarësia e Kosovës është në rrezik!

Tetova Sot - 15.01.2017

Ka kohë që në drejtim të Kosovës janë duke lundruar re të zeza, por kohëve të fundit këto re janë bërë me të dendura, edhe më të zeza, më kërcënuese që po paralajmërojnë ardhjen e një furtune të ...

Ramush Haradinaj emblema e UÇK-së gardiani i luftës sonë

Tetova Sot - 15.01.2017

Shkruan: Erald Selca Komandanti Legjendar i UÇK -së Ramush Haradinaj ky nder kombi ky aset kombëtar terë jetën e tij ishte dhe mbetet mburojë e gjallë e çeshtjes kombëtare shqiptare dhe të ruajtjesë ...

Marsh për Haradinajn në Deçan “Haradinaj është Kosova”

Alb Portali - 15.01.2017

Shoqata alpiniste “Shkëlzen Haradinaj” ka organizuar sot marsh për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Loading... Në këtë marsh kanë marrë pjesë mbi 1000 persona ndërsa është organizuar në Grykën e ...

Mediat botërore: Nisi me Haradinajn, Kosova dhe Serbia në prag të “luftës”!

Antpress - 15.01.2017

Agjencitë kanë raportuar se treni i ndaluar kishte për qëllim që pas 18 vjetësh të hynte për herë të parë në Kosovë. Ato kanë raportuar për reagimet nga Kosova dhe Serbia me vlerësimin se kjo ngjarje ...

Tronditet Serbia: Parulla UÇK, Hashim Thaçi dhe Haradinaj midis Beogradit (Foto)

Ina - 14.01.2017

“Përveç kësaj, regjistrimi i makinës përfundon me shkronjat ‘UÇ’ vandalët kanë shtuar edhe shkronjën ‘K’, me një aluzion të qartë të një organizate kriminale përgjegjëse për vrasje, tortura dhe ...

Serbia: Do të hakmerremi nëse Franca nuk dorëzon Haradinajn

Lajm - 14.01.2017

Serbia tha se do të injorojë në të ardhmen çfarëdo kërkese për ekstradim nga Franca dhe vendet tjera evropiane, nëse drejtësia franceze nuk e dorëzon ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Presidenti rus Putin e kritikon ashpër Haradinajn. Ruska Gazeta: Haradinaj agjent i perendimit!

Lajm - 14.01.2017

Arrestimi i ish-kryeministrit te Kosovës Ramush Haradinaj dhe izolimi i tij ne France tashmë nuk është një problem as i shqiptareve e as i Francës, por një çështje botërore.

Viza amerikane për Ramush Haradinajn, i çmend mediat në Serbi

Ina - 14.01.2017

Mediat në Serbi vazhdojnë të jenë të obsesionuara me Ramush Haradinajn. Që nga arrestimi, lirimi me kusht dhe viza amerikane, ish kryeministri i Kosovës është çdo ditë i pranishëm në mediat serbe.

Presidenti rus Putin e kritikon ashpër Haradinajn. Ruska Gazeta: Haradinaj agjent i perendimit!

Ina - 14.01.2017

Arrestimi i ish-kryeministrit te Kosovës Ramush Haradinaj dhe izolimi i tij ne France tashmë nuk është një problem as i shqiptareve e as i Francës, por një çështje botërore.

"Haradinaj" në makinën e kuqe në mes të Beogradit, media serbe fyen shqiptarët

Albeu.com - 14.01.2017

“Hashim Thaçi. Free Haradinaj ”, është mesazhi i shkruar në një makinë në Beorgrad që ka ‘çmendur’ mediat serbe Gazeta shoviniste serbe, Informer, e ka publikuar këtë fotografi me titullin “Provokim ...

Për Haradinajn, sot protestohet në Gjenevë dhe Shtutgart

Lajm - 14.01.2017

Sot në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

Serbia kërcënon Francën pas lirimit të Haradinajt

Albeu.com - 14.01.2017

Serbia është kundërpërgjigjur në mënyrë të dhunshme lirimit të Haradinajt duke kërcënuar haptas Francën dhe shtetet e tjera evropiane. Serbia ka deklaruar se tani e tutje do të injorojë në të ardhmen ...

Vazhdojnë protestat në Gjenevë e Shtuttgart për Haradinajn

Albeu.com - 14.01.2017

Vazhdojnë sërish protestat në Gjenevë për moslirimin e plotë të Ramush Haradinajt nga Franca. Shoqëria “ Lëvizja ” thotë se ndalimi dhe mbajtja nën arrest e Ramush Haradinajt , është një akt politik ...

Çarten mediat serbe: E quajn Ramushin “Monstrum”!

Portalb - 14.01.2017

Shtypi i verdh serb, veçmas gazeta me gjuhën më të gjatë të shpifjeve “Kurir”, tmerrohet me lirimin e Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze, përkundër fletë –arrestit dhe presioneve të ...

“Dhurata” nga amerikanët për Ramush Haradinajn çmend mediat në Serbi (Foto)

Lajm - 14.01.2017

Mediat në Serbi vazhdojnë të raportojnë cdo të re për Ramush Haradinajn. Që nga arrestimi, lirimi me kusht dhe viza amerikane, ish kryeministri i Kosovës është çdo ditë i pranishëm në mediat ...

Vllasi paralajmëron ditë jo të mira për Kosovën, nëse s’ndryshohet sjellja ndaj Beogradit

Lajmi.net - 14.01.2017

Ish-funksionari i lartë i Kosovës në kohën e ish-Jugosllavisë, analisti dhe avokati i njohur Azem Vllasi, njohës i çështjeve politike, ka paralajmëruar ditë jo të mira për shtetin e Kosovës, nëse ...

Mediat serbe e ‘kryqëzojnë’ Janjiqin për një foto me Ramush Haradinajn

Ina - 14.01.2017

Dushan Janjiq, drejtor i Forumit për Raporte Ndëretnike, njihet si njëri ndër pjesëtarët e rrallë të skenës publike serbe që mban qëndrim realist ndaj Kosovës.

Nuk ka baza juridike që Haradinaj të ekstradohet në Serbi

Portalb - 14.01.2017

Duke iu referuar bazave ligjore dhe përvojave të mëparshme të ngjashme, analistët në Kosovë, por edhe përfaqësuesit e shoqërisë civile nuk besojnë se ish-kryeministri dhe ish-komandanti i Ushtrisë ...

Protesta në Gjenevë në mbështetje të Ramush Haradinajt

Lajm - 14.01.2017

Imazhe nga protesta në Gjenevë në mbështetje të Ramush ...

Zyrtari i SHBA: Serbia dhe Kosova, dialog për çështjen Haradinaj

Top Channel - 14.01.2017

Një diplomat i lartë amerikan u bëri thirrje udhëheqësve të Serbisë dhe Kosovës që të angazhohen në dialog dhe të zbusin mosmarrëveshjet lidhur me çështjen e urdhër-arresteve, nisur nga arrestimi i ...

Haradinaj: Është momenti i fundit që të tregojmë se jemi shtet

Lajmi.net - 14.01.2017

Deputeti nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka dhënë deklaratën e tij në rrjetin social facebook, transmeton lajmi.net “Është momenti i fundit që të tregojmë se jemi shtet.

Huliganët serbë përdhosin bustin e Skënderbeut në Gjenevë dhe sulmojnë Haradinajn

Ina - 14.01.2017

Mërgimtarë në Gjeneve kane njoftuar redaksinë e ATSH dhe se sot në orët e para te mëngjesit rastësisht kanë parë bustin e Skënderbeut të demoluar dhe mbuluar nga balta e bora.

Serbët sulmojnë Skënderbeun në Gjenevë, grisin fotot e Haradinajt

LajmiFundit - 14.01.2017

Shqiptarët me banim në Gjenevë të Zvicrës, kanë njoftuar se sot në orët e para të mëngjesit rastësisht kanë parë bustin e Skënderbeut të dëmtuar dhe mbuluar nga balta e bora.

“Trimi i mirë me shokë shumë”, Ramushin e vizitojnë bashkpartiakët (Foto)

Lajmi.net - 14.01.2017

Kryetari i Degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi është duke qëndruar në Strasburg nën shoqërin e liderit të partisë së tij, Ramush Haradinaj. Në disa fotografi të postuara në Facebook nga Arifi, ...

Putin kritikon Haradinaj. Gazeta”Ruska”: Agjent i perëndimit!

BalkanWeb - 14.01.2017

Arrestimi i ish-kryeministrit te Kosovës Ramush Haradinaj dhe izolimi i tij ne France tashmë nuk është një problem as i shqiptareve e as i Francës, por një çështje botërore.

Sot në Zvicër protestojnë shqiptarët për Ramush Haradinajn

BalkanWeb - 14.01.2017

Zvicër- Sot në Gjenevë të Zvicrës do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

"Haradinaj" në makinën e kuqe në mes të Beogradit, media serbe fyen shqiptarët (FOTO)

Gazeta Express - 14.01.2017

“Hashim Thaçi. Free Haradinaj”. Ky është mesazhi i shkruar në një veturë në Beorgrad që ka ‘çmendur’ mediat ...

Ramush Haradinaj, beteja e fundit për Kosovën

BalkanWeb - 14.01.2017

Nga: DRITAN HILA Kush i mban mend vitet ‘80, kujton lajmet e përditshme që citonin zbrazjen e Kosovës nga burrat që merrnin rrugët e kurbetit. Nisja ishte nga qendrat e qyteteve kosovare dhe ...

Sot protestohet në Gjenevë dhe Shtutgart për Haradinajn

Telegrafi - 14.01.2017

Sot në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

Protestë në Gjenevë e Shtuttgart për Haradinajn

Gazeta Express - 14.01.2017

​Sot në Gjenevë të do mbahet protestë kundër ndalimit të Ramush Haradinajt në Francë, si dhe moslirimin e tij të plotë nga ...

Protestë në Gjenevë e Shtuttgart për Haradinajn

Zeri - 14.01.2017

Sot në Gjenevë të do mbahet protestë kundër ndalimit të Ramush Haradinajt në Francë, si dhe moslirimin e tij të plotë nga Franca Shoqëria “Lëvizja” thotë se ndalimi dhe mbajtja nën arrest e Ramush ...

Odaloviq: Ndërkombëtarët t’i largojnë Thaçin e Haradinajn

Zeri - 14.01.2017

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Serbisë, Veljko Odaloviq, ka thënë se komuniteti ndërkobëtar duhet të largohet nga njerëz si Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ...

Për Haradinajn sot protestohen në Stuttgart e Gjenevë

Ora news - 14.01.2017

Po ashtu, në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

Protestohet në Gjenevë dhe Shtutgart

ABC News - 14.01.2017

Sërish protesta ku kërkohet lirimi i plotë i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj nga gjykata franceze e Kolmar. Këtë herë shqiptarët janë mbledhur në Gjenevë dhe në ...

Shpërthen Azem Vllasi: Treni të ndalohet dhe le të bëhet çfarë të bëhet

Telegrafi - 14.01.2017

Ish-funksionari i lartë i Kosovës në kohën e ish-Jugosllavisë, analisti dhe avokati i njohur Azem Vllasi, njohës i çështjeve politike, ka paralajmëruar ditë jo të mira për shtetin e Kosovës, nëse ...

Haradinaj “Nderi i Shkodrës”

Zeri - 14.01.2017

Titulli “ Nderi i Shkodërs” është dhënë për Ramush Haradinajn. Me unanimitet të plotë, përfaqësues të të gjitha forcave politike votuan në Këshillin e Qarkut Shkodër për këtë vendim.

Zyrtari i SHBA: Serbia dhe Kosova të angazhohen në dialog për çështjen Haradinaj

VOA - 14.01.2017

Një diplomat i lartë amerikan u bëri thirrje udhëheqësve të Serbisë dhe Kosovës që të angazhohen në dialog dhe të zbutin mosmarrëveshjet lidhur me arrestimin e ish-Kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Mediat serbe e 'kryqëzojnë' Janjiqin për një foto me Ramush Haradinajn

Zeri - 14.01.2017

Dushan Janjiq, drejtor i Forumit për Raporte Ndëretnike, njihet si njëri ndër pjesëtarët e rrallë të skenës publike serbe që mban qëndrim realist ndaj Kosovës.

Haradinaj: A ka zot shtëpie ky vend?

Zeri - 14.01.2017

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinja, është shprehur i mllefosur me faktin që Serbia mund të sjellë një tren në mënryë ilegale në Kosovë, sikur vendi ynë të mos ishte shtet ...

SHBA: Serbia dhe Kosova të angazhohen në dialog për çështjen Haradinaj

Ora news - 14.01.2017

Një diplomat i lartë amerikan u bëri thirrje udhëheqësve të Serbisë dhe Kosovës që të angazhohen në dialog dhe të zbutin mosmarrëveshjet lidhur me arrestimin e ish-Kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Haradinaj: Koha e fundit të tregojmë se jemi shtet

Gazeta Express - 14.01.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në përkrahje të forcave të Policisë së ...

Parulla “Lirojeni Haradinajn” në Beograd

Alb Portali - 14.01.2017

Provokim midis Beogradit. Mesazh frikësues. Loading... Kështu është cilësuar nga mediat serbe shkrimi “Lirojeni Haradinajn” në një makinë zyrtare të pluhurosur pikërisht në ditën kur gjykata franceze ...

Presidenti rus Putin e kritikon ashpër Haradinajn. Ruska Gazeta: Haradinaj agjent i perendimit!

Alb Portali - 14.01.2017

Arrestimi i ish-kryeministrit te Kosovës Ramush Haradinaj dhe izolimi i tij ne France tashmë nuk është një problem as i shqiptareve e as i Francës, por një çështje botërore.

Nënkryetari i AAK’së: Shteti reagoi me vonesë për Haradinajn

Alb Portali - 14.01.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi, është shprehur i pakënaqur me rolin e shtetit të Kosovës për ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë.

Huliganë serb sulmojnë Skënderbeun ne Gjenevë. Prane bustit gjenden fotografi te shkyera të Haradinajt

Tetova Sot - 14.01.2017

Mergimtare ne Gjeneve kane njoftuar redaksine e agjencise telegrafike shqiptare-ATSH dhe “Presheva jonë” ne Zvicër se sot në orët e para te mengjesit rastesisht kanë parë bustin e Skenderbeut të ...

“Dhurata” nga amerikanët për Ramush Haradinajn çmend mediat në Serbi (Foto)

Alb Portali - 14.01.2017

Mediat në Serbi vazhdojnë të raportojnë cdo të re për Ramush Haradinajn. Që nga arrestimi, lirimi me kusht dhe viza amerikane, ish kryeministri i Kosovës është çdo ditë i pranishëm në mediat serbe.

Mediat serbe e ‘kryqëzojnë’ Janjiqin për një foto me Ramush Haradinajn

Tetova Sot - 14.01.2017

Dushan Janjiq, drejtor i Forumit për Raporte Ndëretnike, njihet si njëri ndër pjesëtarët e rrallë të skenës publike serbe që mban qëndrim realist ndaj Kosovës.

Huliganët serbë sulmojnë Skënderbeun në Gjenevë. Pranë bustit gjenden fotografi të grisura të Haradinajt

Gazeta Tema - 14.01.2017

Mërgimtarët në Gjeneve kanë njoftuar se sot në orët e para te mëngjesit rastësisht kanë parë bustin e Skenderbeut të demoluar dhe mbuluar nga balta e bora.

Protesta në Gjenevë në mbështetje të Ramush Haradinajt

Alb Portali - 14.01.2017

Imazhe nga protesta në Gjenevë në mbështetje të Ramush Haradinajt Loading... AlbPortali: RAJONI ...

Huliganët serbë përdhosin bustin e Skënderbeut në Gjenevë, hedhin edhe foto të grisura të Haradinajt

Java News - 14.01.2017

Mërgimtarët në Gjeneve kanë njoftuar se sot në orët e para te mëngjesit rastësisht kanë parë bustin e Skenderbeut të demoluar dhe mbuluar nga balta e bora.

Zyrtari i SHBA: Serbia dhe Kosova, dialog për çështjen Haradinaj

Flaka - 14.01.2017

Një diplomat i lartë amerikan u bëri thirrje udhëheqësve të Serbisë dhe Kosovës që të angazhohen në dialog dhe të zbusin mosmarrëveshjet lidhur me çështjen e urdhër-arresteve, nisur nga arrestimi i ...

Serbia kërcënon Francën për Haradinajn

Antpress - 14.01.2017

Serbia ka paralajmëruar se do të hakmerret ndaj Francës pas vendimit të lirmit të Ramush Haradinajt. AP shkruan se Beogradi paralajmëron se do të injorojë të gjitha kërkesat e ardhshme për ekstradim ...

Rrëfehet Anita Haradinaj: Ç'më tha Ramushi në telefon pas lirimit me kusht (VIDEO)

Albeu.com - 13.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj , ka treguar në "InfoBox" të "RTV Dukagjinit" bisedën e parë telefonike që ka pasur me me bashkëshortin, pas lirimit ...

Haradinaj-serbëve: Unë nuk kam qenë servil, kurrë s'do i nënshtrohem Serbisë

Albeu.com - 13.01.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj , në një intervistë në emisionin "Interaktiv" në "KTV", nuk kritikoi asnjë nga deputetët e Kosovës që edhe pas 11 orë debat nuk miratuan një rezolutë, që do vinte si ...

Reagime pas lirimit me kusht të Ramush Haradinajt

DW - 13.01.2017

Pas lirimit me kusht të politikanit kosovar, Ramush Haradinaj ka pasur reagime të ndryshme. Në Kosovë ai shihet vetëm si një hap drejt lirimit të plotë të tij.

Politika shqiptare përshëndet lirimin e Haradinajt nga burgu, Ilir Meta: Mbështetje edhe në vazhdim

SOT - 13.01.2017

Lirimi nga burgu i kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka qenë një lajm i mirë për shqiptarët kudo që ndodhen dhe klasa politike në vend ka reaguar menjëherë duke përshëndetur një vendim të ...

Tensionohen marrëdhëniet me Serbinë dhe Maqedoninë, Beogradi kritika mbi reagimet për Haradinajn, Nishani dhe Bushati i ...

SOT - 13.01.2017

Pas raporteve të tensionuara me Greqinë për shkak të çështjes çame dhe ligjit të luftës, ditët e fundit ka pasur edhe një tjetër tensionim. Këtë herë bëhet fjalë mbi raportet me Serbinë dhe ...

Haradinaj: Duhet reciprocitet me Serbinë

Almakos - 13.01.2017

Pas lirimit me kusht, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë për mediat kosovare se argumentet për pavlefshmërinë e fletë-ndalimit serb nuk janë marrë në shqyrtim nga ...

Haradinaj s’mund të gjykohet për të njëjtat akuza

Lajm - 13.01.2017

Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare Avni Puka, ka thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, s’mund të gjykohet sërish për të njëjtat akuza për krime lufte, për të cilat ...

Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

Lajm - 13.01.2017

Profesori i së Drejtës Penale Ndërkombëtare, Ismet Salihu, ka shpjeguar procedurat që gjyqësori francez do t’i ndjekë në rastin e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj pas lirimit me kusht.

Haradinaj: Unë dhe shqiptarët kurrë nuk do t’i nënshtrohemi Serbisë

Lajm - 13.01.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për atë që ka ndodhur sot në Colmar të Francës, ku është mbajtur seanca që e la të lirë me kusht ish-komandantin e Zonës Operative ...

Haradinaj: Serbia le të më ndjek sa të jam gjallë, por unë dhe shqiptarët kurrë nuk do nënshtrohemi – VIDEO

Shqipmedia - 13.01.2017

“Ne kemi paraqitur qëndrimet tona për pavlefshëmirënë e fletëndalimit dhe lirimit me kusht. Nuk u shqyrtua pavlefshmëria për shkak se pala serbe nuk ka paraqitu akoma argumentet veta, por u pranua ...

Ramush Haradinaj: Duhet të vendosim reciprocitet me Serbinë

LajmiFundit - 13.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë për mediat kosovare se argumentet për pavlefshmërinë e fletë-ndalimit serb nuk janë marrë në shqyrtim nga gjykata, pasi Serbia ...

Meda takohet me Ramushin në Francë (FOTO)

Zhurnal - 13.01.2017

Këngëtari i njohur Meda ndodhet në Strasburg dhe është takuar me Ramush Haradinaj. Shumë artistë të njohur të skenës sonë kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për të reaguar për arrestimin e kryetarit të ...

Haradinaj: Nuk ia vlen të komentosh deklaratat e Thaçit

Portalb - 13.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka pranuar të komentojë deklaratat e presidentit të vendit Hashim Thaçi disa ditë më parë se askush nga Kosova nuk është ftuar në ...

Haradinaj: Serbia le të më ndjekë, por unë dhe shqiptarët kurrë nuk do nënshtrohemi

Zhurnal - 13.01.2017

Prishtinë, 13 Janar - Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për mediat kosovare, për atë që ka ndodhur në Colmar të Francës, ku është mbajtur seanca që e la të lirë me kusht ish-kryeministrin e ...

Ramush Haradinaj i kthehet Kosovës

Lajm - 13.01.2017

Duket se gjithçka ka marr fund dhe se ëndrrat e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në atë vend nuk do të mund të bëhen kurrë realitet, raporton Gazeta NewBorn.

Haradinaj: Nuk ia vlen të komentosh deklaratat e Thaçit

Albeu.com - 13.01.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj , nuk ka pranuar të komentojë deklaratat e presidentit të vendit Hashim Thaçi disa ditë më parë se askush nga Kosova nuk është ftuar në ...

Qeveria e Serbisë diskuton për rastin Haradinaj

Evropaelire - 13.01.2017

Qeveria e Serbisë ka nisur seancën në të cilën temë e vetme është vendimi i drejtësisë në Francë që të lirojë me kusht ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, derisa të merret vendimi mbi ...

Qeveria e Serbisë mblidhet për lirimin e Haradinajt

Lajm - 13.01.2017

Ka filluar mbledhja e jashtëzakonshme e Qeverisë së Serbisë në të cilën temë kryesore do të jetë vendimi i gjykatës franceze për lirimin me kusht të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haradinaj ishte ndaluar për tetë minuta edhe në Gjermani

Lajm - 13.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me 21 dhjetor të vitit të kaluar kishte pasur një udhëtim në Gjermani. Por ndryshe nga autoritetet e Francës që e ndaluan atë me një ...

Qeveria e Serbisë diskuton për rastin Haradinaj

Portalb - 13.01.2017

Qeveria e Serbisë ka nisur seancën në të cilën temë e vetme është vendimi i drejtësisë në Francë që të lirojë me kusht ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, derisa të merret vendimi mbi ...

Qeveria serbe nis mbledhjen e jashtëzakonshme për lirimin e Haradinajt

Albeu.com - 13.01.2017

Ka filluar mbledhja e jashtëzakonshme e Qeverisë së Serbisë të paralajmëruar menjëherë pas vendimit të Gjykatës në Colmar e cila dha lirimin me kusht të Ramush Haradinajt .

Haradinaj ishte ndaluar edhe në Gjermani për vetëm 8 minuta

Ina - 13.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me 21 dhjetor të vitit të kaluar kishte pasur një udhëtim në ...

Mediet serbe: Kosova do rrëmbejë politikanë serbë

Albeu.com - 13.01.2017

Mediet serbe e kanë cilësuar si një rrezik lirimin e Haradinajt dhe se tashmë Kosova do të hakmerret ndaj Serbisë, transmeton "Koha.net". Pas "rreziqeve" që këto media i kanë paraparë për ambasadat ...

Vazhdon propaganda në mediat serbe: Kosova do të rrëmbejë politikanë serbë

Lajm - 13.01.2017

Mediet serbe po vazhdojnë alarmet për gjoja rreziqet që vijnë nga Kosova, pas arrestimit të Ramush Haradinajt në Francë me kërkesë të Serbisë, transmeton ...

Haradinaj: Serbia le të më ndjek sa të jam gjallë, por unë dhe shqiptarët kurrë nuk do nënshtrohemi (VIDEO)

Portalb - 13.01.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur në “Interaktiv” të KTV-së, për atë që ka ndodhur sot në Colmar të Francës, ku është mbajtur seanca që e la të lirë me kusht ish-komandantin e Zonës Operative ...

Haradinaj do të lirohet, por ky proces mund të zgjasë disa javë

Lajm - 13.01.2017

Vendimi i Gjykatës në Francë lidhur me rastin e Ramush Haradinajt, është masë procedurale për të siguruar praninë e të pandehurit të një procedurë gjyqësore, ka sqaruar në një prononcim për ...

Artistët e Therandës me aktivitet në përkrahje të Haradinaj

Lajmi.net - 13.01.2017

Rrjeti i artistëve në Therandë do të organizojë një aktivitet në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Sipas njoftimit të AAK-së, në këtë aktivitet me anë të anë të pikturave dhe veprave ...

AAK: Serbia me fushatë të egër kundër Kosovës e Haradinajt, qeveria e çakorduar

Lajmi.net - 13.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) vlerëson se fushata e Qeverisë së Serbisë kundër Kosovës në përgjithësi dhe Ramush Haradinajt në veçanti, është krejtësisht e papranueshme dhe jo vetëm se është ...

Presidenti Thaçi: Sot fola me Haradinajn, e presim shpejt në Kosovë

Lajmi.net - 13.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se sot ka biseduar në telefon me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është i detyruar të qëndrojë në Francë deri në një vend të ri të gjykatës atje.

Presidenti Thaçi: Sot fola me Haradinajn, e presim shpejt në Kosovë

Albeu.com - 13.01.2017

Presidenti i Kosovë s, Hashim Thaçi ka treguar se sot ka biseduar në telefon me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj , i cili është i detyruar të qëndrojë në Francë deri në një vend të ri të gjykatës ...

Amerikanët i bënë një dhuratë të çmuar Ramush Haradinajt… Ja çka?

Lajmi.net - 13.01.2017

Sapo erdhi një lajm i mirë për Ramush Haradinajn. E këtë e bënë të ditur bashkëshortja e tij Anita Haradinaj në Facebook. Ajo bënë të ditur se kërkesat për viza në ShBA janë aprovuar dhe për këtë ajo ...

​Nesër protestohet në Gjenevë për Haradinajn

Lajmi.net - 13.01.2017

Nesër në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

Amerikanët i bëjnë një dhuratë të çmuar Ramush Haradinajt

Albeu.com - 13.01.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj vazhdon të jetë në Francë edhe pas lirimit me kusht, ku u arrestua ditë më parë për shkak të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Serbia ende në shok pas lirimit të Haradinajt: Pacolli feston, shqiptarët “shkelin” me pare!

Lajmi.net - 13.01.2017

Mediat serbe dhe politika në Serbi janë bërë bashkë në “kukatjen” për lirimin e Ramush Haradinajt nga Gjykata e Apelit në Colmar të Francës. Qe nga momenti i lirimit të Haradinajt (lirim me kusht), ...

SHBA një lajm të mirë për Haradinaj

LajmiFundit - 13.01.2017

Një ditë pasi Gjykata në Colmar të Francës vendosi lirimin me kusht për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj lajme të mira vijnë nga nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Haradinaj në vitin 2001 mori pjesë në inaugurimin e presidentit Bush (Foto)

Lajmi.net - 13.01.2017

Ramush Haradinaj të premtën ka marrë vizën amerikane, për të cilën kishte aplikuar që të merrte pjesë në inaugurimin e presidentit të ri amerikan Donald Trump.

"Çështja Haradinaj, test për gjithë botën shqiptare në Ballkan! Ja fushëbeteja politike ku përplaset Perëndimi dhe ...

SOT - 13.01.2017

Çeshtja e Ramush Haradinajt nuk është thjesht një çeshtje juridike l. Çeshtja Haradinaj është një test për të gjithë botën shqiptare në Ballkan; dhe gjithashtu është një test për të gjithë politikën ...

Në liri me kusht në Francë, Haradinajn e pret viza amerikane

Top Channel - 13.01.2017

Ndërkohë që udhëheqësi i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mbetet ende në Francë, edhe pas lirimit me kusht, ku u arrestua disa ditë më parë prej një urdhërarresti të lëshuar ...

Viza amerikane për Ramush Haradinajn, i çmend mediat në Serbi

Lajmi.net - 13.01.2017

Mediat në Serbi vazhdojnë të jenë të obsesionuara me Ramush Haradinajn. Që nga arrestimi, lirimi me kusht dhe viza amerikane, ish kryeministri i Kosovës është çdo ditë i pranishëm në mediat serbe.

Serbia në këmbë: Parulla UÇK, Hashim Thaçi dhe Haradinaj midis Beogradit (Foto)

Lajmi.net - 13.01.2017

“Hashim Thaçi. Free Haradinaj”. Kështu mesazhi i shkruar në një veturë në Beorgrad që i ka çmendur mediat serbe. Gazeta shoviniste serbe, Informer, e ka publikuar këtë fotografi me titullin “Provokim ...

"Dhurata" nga amerikanët për Ramush Haradinajn çmend mediat në Serbi

Albeu.com - 13.01.2017

Mediat në Serbi vazhdojnë të raportojnë cdo të re për Ramush Haradinajn . Që nga arrestimi, lirimi me kusht dhe viza amerikane , ish kryeministri i Kosovës është çdo ditë i pranishëm në mediat serbe.

Nënkryetari i AAK-së: Shteti reagoi me vonesë për Haradinajn

Lajmi.net - 13.01.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi, është shprehur i pakënaqur me rolin e shtetit të Kosovës për ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë.

Nesër protestohet në Gjenevë për Haradinajn

Zhurnal - 13.01.2017

Nesër në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

Dauti për Ramushin: Njeriu ynë (Foto)

Telegrafi - 13.01.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj sapo ka postuar një fotografi të vëllait të tij, Ramushit. “Njeriu ynë”, është mbishkrimi i fotografisë që ka postuar Dauti në profilin e tij në ...

Haradinaj-serbëve: Unë nuk kam qenë servil, kurrë s’do t’i nënshtrohem Serbisë

BalkanWeb - 13.01.2017

KOSOVË- Në një intervistë në emisionin “Interaktiv” të televizionit “KTV”, kreu i AAK-së, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk kritikoi asnjë nga deputetët e Kosovës që edhe pas 11 orë ...

Haradinaj lirohet me kusht deri në shqyrtim të kërkesës për ekstradim

Gazeta Express - 13.01.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është liruar me kusht nga një gjykatë franceze, deri në shqyrtimin e kërkesës për ekstradim në ...

Haradinaj s’mund të gjykohet për të njëjtat akuza

Telegrafi - 13.01.2017

Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare Avni Puka, ka thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, s’mund të gjykohet sërish për të njëjtat akuza për krime lufte, për të cilat ...

Haradinaj: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit

Ora news - 13.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Ramush Haradinaj, bashkëshortes: 'Pshtum' (Video)

Zeri - 13.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se bashkëshorti i saj, është figura më e përshtatshme për të goditur shqiptarët, prandaj edhe është ...

Haradinaj, gjysmë i lirë

Zeri - 13.01.2017

Gjykata franceze e shpalli lirimin me kusht për ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn, në gjykimin e të enjtes. Ish-gjenerali i UÇK-së do të mbetet në Francë derisa gjykata të marrë një ...

Rrëfehet Anita Haradinaj: Ç’më tha Ramushi në telefon pas lirimit me kusht (Video)

BalkanWeb - 13.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar në InfoBox të RTV Dukagjinit bisedën e parë telefonike që ka pasur me me bashkëshortin, pas lirimit të tij ...

Dauti për Ramushin: Njeriu ynë (Foto)

Gazeta Express - 13.01.2017

Daut Haradinaj sapo ka postuar një fotografi të vëllait të tij, ...

Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

Telegrafi - 13.01.2017

Profesori i së Drejtës Penale Ndërkombëtare, Ismet Salihu, ka shpjeguar procedurat që gjyqësori francez do t’i ndjekë në rastin e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj pas lirimit me kusht.

Ramush Haradinaj, bashkëshortes pas lirimit: ‘Pshtum!’

Ora news - 13.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se bashkëshorti i saj, është figura më e përshtatshme për të goditur shqiptarët, prandaj edhe është ...

Qeveria e Serbisë mblidhet për lirimin e Haradinajt

Telegrafi - 13.01.2017

Ka filluar mbledhja e jashtëzakonshme e Qeverisë së Serbisë në të cilën temë kryesore do të jetë vendimi i gjykatës franceze për lirimin me kusht të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Vazhdon propaganda në mediat serbe: Kosova do të rrëmbejë politikanë serbë

Gazeta Express - 13.01.2017

Mediet serbe po vazhdojnë alarmet për gjoja rreziqet që vijnë nga Kosova pas arrestimit të Ramush Haradinajt në Francë me kërkesë të Serbisë, transmeton Koha.net ...

Qeveria serbe nis mbledhjen e jashtëzakonshme, diskutohet vetëm për Haradinajn

Gazeta Express - 13.01.2017

Sapo ka filluar mbledhja e jashtëzakonshme e Qeverisë së Serbisë në të cilën temë kryesorë është vendimi i Gjykatës në Colmar për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt, i cili u arrestua para 1 jave ...

Haradinaj ishte ndaluar për tetë minuta edhe në Gjermani

Telegrafi - 13.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me 21 dhjetor të vitit të kaluar kishte pasur një udhëtim në Gjermani. Por ndryshe nga autoritetet e Francës që e ndaluan atë me një ...

Haradinaj ishte ndaluar për tetë minuta edhe në Gjermani

Zeri - 13.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me 21 dhjetor të vitit të kaluar kishte pasur një udhëtim në Gjermani. Por ndryshe nga autoritetet e Francës që e ndaluan atë me një ...

Haradinaj: “Më keni bërë krenar”

RTSH - 13.01.2017

Pak orë pasi fitoi lirinë me kusht, Ramush Haradinaj ka reaguar për herë të parë që pas ndalimit nga autoritetet franceze në bazë të një urdhër-arresti serb.

Lindon: Lirimi me kusht i Haradinajt, hapi i parë drejt lirisë së plotë

RTSH - 13.01.2017

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon, e quan vetëm hapin e parë drejt lirisë së plotë lirimin me kusht të klientit të saj Ramush Haradinaj, ish-komandantit të UÇK-së.

Në “Arena”: Makinerie vrastare me të cilin luftoi Ramush Haradinaj e UÇK

Ora news - 13.01.2017

Analisti dhe gazetari Dritan Hila i kushtoi emisionin e tij, 2 orësh “Arena” mbrëmjen e së enjtes në RTV Ora News Ramush Haradinajt, ish-komandanti i UÇK-së i cili u lirua me kusht të enjten e 12 ...

Haradinaj do të lirohet, por ky proces mund të zgjasë disa javë

Telegrafi - 13.01.2017

Vendimi i Gjykatës në Francë lidhur me rastin e Ramush Haradinajt, është masë procedurale për të siguruar praninë e të pandehurit të një procedurë gjyqësore, ka sqaruar në një prononcim për ...

Në Arena të Dritan Hilës në Ora News: Historia ndryshe e Ramush Haradinajt

Ora news - 13.01.2017

“Historia ndryshe e Ramush Haradinajt është inserti i transmetuar mbrëmë në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News ku tregohet historia e Ramush Haradinajt dhe e familjes Haradinaj si dhe emrat më të ...

Serbia: Do të hakmerremi nëse Franca nuk dorëzon Haradinajn

VOA - 13.01.2017

Serbia tha se do të injorojë në të ardhmen çfarëdo kërkese për ekstradim nga Franca dhe vendet tjera evropiane, nëse drejtësia franceze nuk e dorëzon ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj.

AAK: Serbia me fushatë të egër kundër Kosovës e Haradinajt, qeveria në Prishtinë e çakorduar

Telegrafi - 13.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një njoftimi për media ka theksuar se fushata e Qeverisë së Serbisë kundër Kosovës dhe Ramush Haradinajt është e papranueshme.

AAK: Qeveria e Kosovës po reagon dobët ndaj fushatës së Beogradit

Gazeta Express - 13.01.2017

Për AAK-në, fushata e Qeverisë së Serbisë kundër Kosovës në përgjithësi dhe Ramush Haradinajt në veçanti, është krejtësisht e papranueshme dhe jo vetëm se është kundër krijimit të një klime ...

Thaçi: Arrestimi i Haradinajt qëllimkeq, ai do të lirohet

Telegrafi - 13.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ndalimi i Ramush Haradinajt nga autoritet franceze ka qenë i panevojshëm. “Kjo çfarë ka ndodhur me Haradinajn është veprim qëllim keq i Serbisë e cila ...

Thaçi kritika BE-së për arrestimin e Haradinajt

Ora news - 13.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në një intervistë për Info Magazine të Klan Kosovës, se arrestimi i Ramush Haradinajt është veprim flagrant i Serbisë, por shqetësues është fakti se ...

Thaçi fajëson BE’në për arrestimin e Haradinajt

Gazeta Express - 13.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Bashkimi Evropian nuk duhet të hesht në lidhje me urdhërarrestet e lëshuara nga Serbia, për të cilat sipas tij, BE po vazhdon të ...

Thaçi kritika BE-së për arrestimin e Haradinajt

Zeri - 13.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në një intervistë për Info Magazine të Klan Kosovës, se arrestimi i Ramush Haradinajt është veprim flagrant i Serbisë, por shqetësues është fakti se ...

Amerikanët ia lëshojnë vizën Ramush Haradinajt

Gazeta Express - 13.01.2017

Ramush Haradinajt më në fund i ka ardhur një lajm i mirë. Atij Shtetet e Bashkuara të Amerikës ia kanë aprovuar kërkesën për vizë. Këtë e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij Anita Haradinaj në ...

Amerikanët i bënë një dhuratë të çmuar Ramush Haradinajt

Zeri - 13.01.2017

Sapo erdhi një lajm i mirë për Ramush Haradinajn. E këtë e bënë të ditur bashkëshortja e tij Anita Haradinaj në Facebook. Ajo bënë të ditur se kërkesat për viza në ShBA janë aprovuar dhe për këtë ajo ...

Një lajm i mirë vjen nga SHBA-të për Ramush Haradinaj

Telegrafi - 13.01.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj vazhdon të jetë në Francë edhe pas lirimit me kusht, ku u arrestua ditë më parë për shkak të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Serbia kërcënon Francën: Do injorojmë të gjitha kërkesat për ekstradim

Ora news - 13.01.2017

Serbia ka paralajmëruar se do të hakmerret ndaj Francës pas vendimit të lirmit të Ramush Haradinajt. AP shkruan se Beogradi paralajmëron se do të injorojë të gjitha kërkesat e ardhshme për ekstradim ...

Një ditë pas lirimit me kusht nga gjykata franceze, vjen lajmi i mirë nga SHBA për Haradinajn

BalkanWeb - 13.01.2017

KOSOVE – Një ditë pasi Gjykata në Colmar të Francës vendosi lirimin me kusht për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj lajme të mira vijën për të nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Nesër protestohet në Gjenevë për Haradinajn

Gazeta Express - 13.01.2017

Nesër në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga ...

Nesër protestohet në Gjenevë për Haradinajn

Zeri - 13.01.2017

Nesër në Gjenevë do të mbahet një protestë kundër ndalimit të padrejtë të gjeneralit të UÇK-së, Ramush Haradinaj, si dhe moslirimit të plotë të tij nga Franca.

Këshilli i Qarkut jep titullin “Nderi i Shkodrës” për Ramush Haradinajn

BalkanWeb - 13.01.2017

SHKODER- Me unanimitet të plotë, përfaqësues të të gjitha forcave politike votuan në Këshillin e Qarkut Shkodër dhënien e titullit “Nderi i Shkodrës” për Ramush Haradinajn.

Serbia ende në shok pas lirimit të Haradinajt

Zeri - 13.01.2017

Mediat serbe dhe politika në Serbi janë bërë bashkë në “kukatjen” për lirimin e Ramush Haradinajt nga Gjykata e Apelit në Colmar të Francës. Qe nga momenti i lirimit të Haradinajt (lirim me kusht), ...

Serbia thotë se ka 30 dëshmitarë të rinj për rastin Haradinaj (Video)

Gazeta Express - 13.01.2017

Serbia po dëshiron ta ekstradojë Ramush Haradinajn në Beograd, prandaj kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, ftoi mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë, vetëm një ditë pasi ish-kryeministri kosovar ...

Ramush Haradinaj bëhet “Nderi i Shkodrës”, Këshilli i Qarkut i akordon titullin

Gazeta Express - 13.01.2017

Nga dita e sotme ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të jetë “Nderi i ...

Serbia në këmbë: Parulla UÇK, Hashim Thaçi dhe Haradinaj midis Beogradit (Foto)

Zeri - 13.01.2017

“Hashim Thaçi. Free Haradinaj”. Kështu mesazhi i shkruar në një veturë në Beorgrad që i ka çmendur mediat serbe. Gazeta shoviniste serbe, Informer, e ka publikuar këtë fotografi me titullin “Provokim ...

Nënkryetari i AAK’së: Shteti reagoi me vonesë për Haradinajn

Gazeta Express - 13.01.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ahmet Isufi, është shprehur i pakënaqur me rolin e shtetit të Kosovës për ndalimin e Ramush Haradinajt në ...

Serbia kërcënon BE'në e Francën nëse s’ia dorëzon Haradinajn

Gazeta Express - 13.01.2017

Serbia tha se do të injorojë në të ardhmen çfarëdo kërkese për ekstradim nga Franca dhe vendet tjera evropiane, nëse drejtësia franceze nuk e dorëzon ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush ...

Viza amerikane për Ramush Haradinajn, i çmend mediat në Serbi

Zeri - 13.01.2017

Mediat në Serbi vazhdojnë të jenë të obsesionuara me Ramush Haradinajn. Që nga arrestimi, lirimi me kusht dhe viza amerikane, ish kryeministri i Kosovës është çdo ditë i pranishëm në mediat serbe.

Haradinaj: Unë dhe shqiptarët kurrë nuk do t’i nënshtrohemi Serbisë (VIDEO)

Tetova Sot - 13.01.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për atë që ka ndodhur sot në Colmar të Francës, ku është mbajtur seanca që e la të lirë me kusht ish-komandantin e Zonës Operative ...

Francë, sot pritet vendimi për Haradinajn

Alb Portali - 13.01.2017

Ish kryeministri i Kosovës , lideri i AAK-së Ramush Haradinaj sot të dalë para gjyqit në Francë, ku do të vendoset nëse do të lirohet apo do të vazhdojnë procedurat e mëtutjeshme për ekstradim në ...

Haradinaj s’mund të gjykohet për të njëjtat akuza

Alb Portali - 13.01.2017

Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare Avni Puka, ka thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, s’mund të gjykohet sërish për të njëjtat akuza për krime lufte, për të cilat ...

Haradinaj: Unë dhe shqiptarët kurrë nuk do t’i nënshtrohemi Serbisë

Alb Portali - 13.01.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për atë që ka ndodhur sot në Colmar të Francës, ku është mbajtur seanca që e la të lirë me kusht ish-komandantin e Zonës Operative ...

Haradinaj pas lirimit: Faleminderit Shqipërisë për mbështetjen!

Durres Lajm - 13.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për arrestimin e tij në Francë, pas një urdhër-arresti nga Serbia. Pas lirimit me kusht, në një lidhje telefonike në emisionin “Opinion”, në Tv ...

Ramush Haradinaj i kthehet Kosovës

Alb Portali - 13.01.2017

Duket se gjithçka ka marr fund dhe se ëndrrat e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt në atë vend nuk do të mund të bëhen kurrë realitet, raporton Gazeta NewBorn. Loading...

Beogradi zyrtar: Lirimi i Haradinajt i influencuar nga BE-ja

Respublica - 13.01.2017

Lirimi i Ramush Haradinajt, ndonëse me kusht, ka vënë në lëvizje drejtuesit politikë serbë. Mediat bëjnë me dije se kryeministri i vendit Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar një mbledhje të posaçme të ...

Shtypi serb: Politikanët tanë mund të rrëmbehen pas çështjes Haradinaj

Vision Plus - 13.01.2017

Mediat serbe po vazhdojnë alarmet për rreziqet që vijnë nga Kosova pas arrestimit të Ramush Haradinajt në Francë me kërkesë të Serbisë. Sikurse shkruan gazeta Koha, shtypi serb evidenton se pas ...

Haradinaj ishte ndaluar për tetë minuta edhe në Gjermani

Alb Portali - 13.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me 21 dhjetor të vitit të kaluar kishte pasur një udhëtim në Gjermani. Loading... Por ndryshe nga autoritetet e Francës që e ndaluan atë ...

Qeveria serbe mban mbledhje të jashtëzakonshme për rastin Haradinaj

Vision Plus - 13.01.2017

Qeveria serbe mban një mbledhje të jashtëzakonshme për të diskutuar lirimin me kusht të Ramush Haradinaj nga Gjykatës franceze të enjten. Takimi është thirrur dhe drejtohet nga vetë kryeministri ...

Qeveria e Serbisë diskuton për rastin Haradinaj

Alb Portali - 13.01.2017

Qeveria e Serbisë ka nisur seancën në të cilën temë e vetme është vendimi i drejtësisë në Francë që të lirojë me kusht ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, derisa të merret vendimi mbi ...

Haradinaj: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit | VIDEO

Flaka - 13.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

“Haradinaj nuk kushtëzon dialogun”

Vision Plus - 13.01.2017

Dialogu Kosovë-Serbi, nuk do të ndërpritet pavarësisht problematikave që lidhen me rastin Haradinaj. Kështu është shprehur Ministrja e Kosovës për Dialog, Edita Tahiri, e cila theksoi se nëse ...

Prapa në kohë: Kështu dukeshin para 6 vitesh Albërie Hadërgjonaj dhe Arta Bajrami (FOTO)

Alb Portali - 13.01.2017

Dy nga yjet e skenës tonë, Albërie Hadërgjonaj dhe Arta Bajrami, kanë vite që na kanë përcjellur me këngë e me paraqitje të mrekullueshme të tyre. Loading...

Haradinaj do të lirohet, por ky proces mund të zgjasë disa javë

Alb Portali - 13.01.2017

Vendimi i Gjykatës në Francë lidhur me rastin e Ramush Haradinajt, është masë procedurale për të siguruar praninë e të pandehurit të një procedurë gjyqësore, ka sqaruar në një prononcim për ...

Thaçi fajëson BE-në për arrestimin e Haradinajt

Tetova Sot - 13.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Bashkimi Evropian (BE) nuk duhet të hesht në lidhje me urdhërarrestet e lëshuara nga Serbia, për të cilat sipas tij, BE’ja po vazhdon të hesht.

E jashtëzakonshme: Ja kush paguan shpenzimet e Ramushit, do të habiteni | FOTO

Flaka - 13.01.2017

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës nëpërmjet një deklarate lajmëroi se do të paguajë shpenzimet e avokatëve të Ramush Haradinajt në Francë, por i menjëhershëm ka qenë reagimi i biznesmenit ...

Amerikanët i bëjnë një dhuratë të çmuar Ramush Haradinajt. Ja çka! (FOTO)

Tetova Sot - 13.01.2017

Ramush Haradinajt më në fund i ka ardhur një lajm i mirë. Atij Shtetet e Bashkuara të Amerikës ia kanë aprovuar kërkesën për vizë. Këtë e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij Anita Haradinaj në ...

Thaçi shpalos në Info Magazine çfarë foli në telefon me Haradinajn

Flaka - 13.01.2017

Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinajn kanë biseduar përmes telefonit për situatën e fundit në të cilën ndodhet lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ramush Haradinaj shpallet “Nderi i Shkodrës”

Vision Plus - 13.01.2017

Me unanimitet të plotë, përfaqësues të të gjitha forcave politike votuan në Këshillin e Qarkut Shkodër dhënien e titullit “Nderi i Shkodrës” për Ramush Haradinajn.

Ramush Haradinaj bëhet “Nderi i Shkodrës”, Këshilli i Qarkut i akordon titullin

Tetova Sot - 13.01.2017

Nga dita e sotme ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të jetë “Nderi i Shkodrës”. Ky titulli iu dha me unanimitet të plotë kreut të AAK-së nga përfaqësues të të gjitha forcave politike në ...

Çeshtja e Ramush Haradinajt nuk është thjesht një çeshtje juridike

Gazeta Tema - 13.01.2017

Nga Spartak Ngjela l.Çeshtja Haradinaj është një test për të gjithë botën shqiptare në Ballkan; dhe gjithashtu është një test për të gjithë politikën perëndimore në Ballkan.

Putin e kritikon ashpër Haradinajn. Ruska Gazeta: Haradinaj agjent i perendimit!

Tetova Sot - 13.01.2017

Arrestimi i ish-kyreminstrit te Kosovës Ramush Haradinaj dhe izolimi i tij ne France tashmë nuk eshte nje problem as i shqiptareve e as i Franves, por nje ceshtje boterore.

Në liri me kusht në Francë, Haradinajn e pret viza amerikane

Flaka - 13.01.2017

Ndërkohë që udhëheqësi i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mbetet ende në Francë, edhe pas lirimit me kusht, ku u arrestua disa ditë më parë prej një urdhërarresti të lëshuar ...

Këshilli i Qarkut Shkodër jep titullin “Nderi i Shkodrës” për Ramush Haradinajn

Flaka - 13.01.2017

Me unanimitet të plotë, përfaqësues të të gjitha forcave politike votuan në Këshillin e Qarkut Shkodër dhënien e titullit “Nderi i Shkodrës” për Ramush Haradinajn.

AAK: Serbia me fushatë të egër kundër Kosovës e Haradinajt

Kosova Live - 13.01.2017

Fushata e Qeverisë së Serbisë kundër Kosovës në përgjithësi dhe Ramush Haradinajt në veçanti, është krejtësisht e papranueshme dhe jo vetëm se është kundër krijmit të një klime bashkëpunimi, por veç ...

Shala: Nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi, ne nuk jemi shtet

Zhurnal - 12.01.2017

Ai ka theksuar në emisioin “Info Box” të RTV Dukagjini, se beson se procedurat ligjore nuk ia mundësojnë Beogradit që ta ekstradojë Haradinajn në Serbi.

Shala: S’jemi shtet nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi (Video)

Lajm - 12.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, njëherësh kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush ...

​Edhe Kuvendi i Gjakovës mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajmi.net - 12.01.2017

Me iniciativën e grupit të asamblesitëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, mbështetur edhe nga grupet tjera politike, Kuvendi i Komunës së Gjakovës sot mban seancë të jashtëzakonshme për rastin e ...

Kur Kuvendin e mbulon turpi...!

SOT - 12.01.2017

Shqetësimi nga shkrimi im paraprak, për rastin e montuar të zotit Haradinaj, se mos vallë në këtë lojë të koordinuar mes Serbisë dhe Francës është implikuar edhe ndonjë nga liderët shtetërorë të ...

Kur Ramushi mbrohet vetë!

SOT - 12.01.2017

Ishte pikërisht, vullneti, sakrifica dhe vizioni i drejtuesve të betejave si Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij, ata që përgjatë viteve 1997-99 bënë protestën e madhe shqiptare për liri.

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt – VIDEO

Shqipmedia - 12.01.2017

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e ...

"Nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi, ne nuk jemi shtet"

Albeu.com - 12.01.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, njëherësh edhe kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala , ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi .

Kuvendi i Gjakovës mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajm - 12.01.2017

Me iniciativën e grupit të asamblistëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, mbështetur edhe nga grupet tjera politike, Kuvendi i Komunës së Gjakovës sot mban seancë të jashtëzakonshme për rastin e ...

Nisin spekulimet – Blic: Ish-presidenti Behgjet Pacolli “blen” lirimin e Haradinaj

Lajm - 12.01.2017

Mediat serbe kanë nisur një fushatë spekulimi sa i përket përpjekjeve të autoriteteve kosovare për lirimin e ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj.

Në përkrahje të Ramush Haradinajt, dje në protestë ishin dhe ish ushtarët e UÇK-së, brigada - 113 Ismet Jashari

Zhurnal - 12.01.2017

Shkup, 12 jana r - Dje para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë.

Lirimi me kusht nuk i lejon Haradinajt ta lëshojë Francën

Evropaelire - 12.01.2017

Një gjykatë në Francë të enjten mori vendim që ta lirojë me kusht , liderin e partisë politike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ky vendimi u morr pas seancës së parë dëgjimore dhe ...

Sot vendimi për Haradinajn

Lajm - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, lideri i AAK-së Ramush Haradinaj sot të dalë para gjyqit në Francë, ku do të vendoset nëse do të lirohet apo do të vazhdojnë procedurat e mëtutjeshme për ekstradim në ...

Kosova, Tirana e Shkupi kërkojnë liri për Ramushin

Portalb - 12.01.2017

Me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” qindra qytetarë të Prizrenit, Pejës, Gjilanit, Mitrovicës, Gjakovës dhe Ferizajt shprehën pakënaqësinë e tyre kundër arrestimit të ish-kryeministrit të ...

Serbia i dërgon Francës dokumentacion shtesë për Haradinajn

Lajmi.net - 12.01.2017

Ministria e Drejtësisë e Serbisë i ka dërguar Francës dokumentacion shtesë në lidhje me zgjerimin e hetimeve ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Mediat serbe: Shqiptari më i pasur paguan lirinë e Ramush Haradinajt, ja kush është ai

Ina - 12.01.2017

Gazeta beogradase “Blic”, në numrin e saj të sotëm, të 12 janarit, në ballinë, shkruan se “Shqiptari më i pasur paguan lirinë e Haradinajt”. Media bënë të ditur se biznesmeni i Kosovës, ish ...

LAJMI I FUNDIT / Nis seanca për masën e sigurisë për Ramush Haradinajn

Albeu.com - 12.01.2017

Ka nisur seanca për masën e sigurisë për Ramush Haradinajn, lider i AAK-së, në Gjykatën e Colmar në Francë. Lajmin e ka konfirmuar avokati i tij Arianit Koçi.

Mediat serbe: Pacolli po paguan për lirimin e Haradinajt

Lajmi.net - 12.01.2017

Në ballinën e të përditshme të gazetës serbe Blic, ka zënë vend kryetitulli se ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli, po paguan për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

Protesta në Kosovë dhe Shkup për mbështetje të Ramush Haradinajt

Idividi - 12.01.2017

Prishtinë, 11 janar 2016 (MIA) - Mijëra qytetarë kanë protestuar në të gjithë territorin e Kosovës kundër arrestimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj nga Franca për ...

Stefanoviq letër Interpolit: Shqipëria nuk guxon të ndërhyjë në sovranitetin e Serbisë

Lajmi.net - 12.01.2017

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq i ka dërguar një letër sekretarit të përgjithshëm të Interpolit, Jurgen Stoke lidhur me rastin e Ramush Haradinajt.

Ekstradimi i Ramush Haradinajt në Serbi, shumë i vështirë

Lajmi.net - 12.01.2017

Beogradi mund të llogarisë në vështirësi për ekstradimin e ish komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Arsyeja për këtë është për shkak se gjykata e Hagës e ka liruar dy herë nga të gjitha akuzat, ...

Serbia i dërgon Francës dokumentacion shtesë për Haradinajn

Lajm - 12.01.2017

Ministria e Drejtësisë e Serbisë i ka dërguar Francës dokumentacion shtesë në lidhje me zgjerimin e hetimeve ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Gazeta ruse: As Serbia nuk shpreson për ekstradimin e Haradinajt

Albeu.com - 12.01.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj , pritet të marrë sot masën e dënimit nga gjykata franceze në Colmar. Avokati i tij, Arianit Koçi, ka thënë se beson në lirimin e Haradinajt dhe se kërkesa e Serbisë ...

Fillon gjyqi i Ramush Haradinajt në Francë

Lajm - 12.01.2017

Seanca për Ramush Haradinajn fillon në orën 11:00 në Gjykatën e Colmar në Francë. Lajmin e ka konfirmuar avokati, Arianit Koci. Koci është shprehur se beson në pafajësinë e Haradinajt dhe se sipas ...

Protesta të qeta për lirimin e Ramush Haradinajt edhe në Pragë

Lajm - 12.01.2017

Një protestë e qetë për lirimin e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ndaluar nga autoritetet franceze, po mbahet në këto momente para ambasadës franceze në kryeqytetin ...

Aktori i njohur Bufi në mbështetje të Ramushit ( Foto)

Lajm - 12.01.2017

Ish kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, po merr përkrahje të mëdha jo vetëm nga familjarët e qytetarët e shumtë, por edhe nga shumë artistë ...

Lajmi i fundit: Ramush Haradinaj lirohet me kusht

Lajmi.net - 12.01.2017

Arianit Koci, avokati i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj ka konfirmuar për lajmi.net se klienti i tij është liruar me kushte nga Gjykata franceze, ku ishte duke u mbajtur me një flet arrest të ...

LAJMI I FUNDIT / Lirohet me kusht Ramush Haradinaj

Albeu.com - 12.01.2017

Është liruar me kusht lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj . Pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë, Gjykata në Colman të Francës ka vendosur që Haradinaj të ...

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj

Portalb - 12.01.2017

Autoritetet franceze kanë liruar me kusht Ramush Haradinajn. Lirimin me kusht të Haradinajt e ka konfirmuar avokati i tij, Arianit Koci, raporton KTV.

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj (Video)

Lajm - 12.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar nga ndalimi policor. Gjykata në Colman të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë ka vendosur që ...

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj

Top Channel - 12.01.2017

Gjykata franceze ka liruar me kusht kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, në seancën gjyqësore të mbajtur këtë të enjte. Në kuadër të vendimit të gjykatës, Haradinaj duhet të paraqitet dy herë në javë ...

Ramush Haradinaj lirohet me kusht, por nuk mund të vijë në Kosovë

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është liruar me kusht nga Gjykata e Francës, por ai nuk mund të vij në Kosovë. Haradinaj duhet të lajmërohet tek autoritetet franceze dy herë në javë.

Kuvendi i Gjakovës miraton deklaratë në mbrojtje të Ramush Haradinaj

Lajmi.net - 12.01.2017

Organi legjislativ i komunës së Gjakovës, më saktë këshilltarët e Asamblesë Komunale, sot kanë mbajtur mbledhje të jashtëzakonshëm me të vetmen pikë të renditë të ditës, kërkesë kryesore për lirimin ...

Pacolli: Haradinaj të hiqet nga lista e Interpolit

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Haradinaj duhet të kthehet në Kosovë dhe të hiqet nga lista e Interpolit, pas lirimit të rij me kusht.

AAK e befasuar me vendimin e gjyqësorit në Francë, kërkon kthimin e Haradinajt në Kosovë

Lajm - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, të mos kthehet ...

AAK e befasuar me vendimin e autoriteteve franceze për ta liruar me kusht Haradinajn

Lajmi.net - 12.01.2017

AKK përmes një njoftimi për media është shprehur e befasuar me vendimin e autoriteteve franceze që e kanë liruar me kusht, Ramush Haradinaj. AAK shkruan në komunikatë se mbajtja e Haradinajt në ...

Momenti kur Haradinajt i shqiptohet vendimi në Gjykatën Franceze (Video)

Lajmi.net - 12.01.2017

Autoritetet franceze kanë liruar me kusht Ramush Haradinajn. Seanca është mbajtur vetëm për shqyrtimin e kërkesës së mbrojtjes për lirimin ose jo të tij me kusht.

LAJMI I FUNDIT / Rama komenton lirimin e Ramush Haradinajt, "U mbyll episodi absurd" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2017

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas vendimit të gjykatës në Colman të Francës , e cila ka vendosur lirimin me kusht të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt.

Pacolli pas vendimit për Haradinajn kërkon kthimin e tij në Kosovë

Lajm - 12.01.2017

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli pas vendimit për lirimin me kusht të Haradinajt ka kërkuar kthimin e tij në Kosovë dhe largimin e tij nga lista e INTERPOL-it.

AAK e befasuar – priste lirimin e plotë të Haradinajt

Evropaelire - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Francë, lirohet me kusht Ramush Haradinaj

Almakos - 12.01.2017

Autoritetet franceze kanë liruar me kusht Ramush Haradinajn. Mirëpo, ai nuk duhet të largohet nga Franca dhe duhet të paraqitet pranë autoriteteve franceze dy herë në javë.

Rama për lirimin me kusht të Haradinaj: Mbyllet episodi absurd

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryeministri i Shqipërisë,Edi Rama ka reaguar në lidhje me vendimin që është dhënë për kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj nga gjykata franceze për lirimin me kusht.

Serbia akuza Shqipërisë: Ka ndërhyrë në punët e Serbisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2017

Serbia po e sheh i shkelje të sovranitetit nga shteti shqiptar , kërkesën drejtuar Interpol-it për ta rishqyrtuar edhe njëherë urdhërarrestin ndërkombëtar për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e ...

Flet avokatja franceze e Haradinajt: Kërkesa për ekstradim duhet të refuzohet

Albeu.com - 12.01.2017

Rachel Lindon, avokatja ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt , menjëherë pas vendimit të Gjykatës në Colmar për lirimin me kusht të Haradinajt , ka thënë për mediat franceze se kërkesa për ...

Haradinaj do të qëndrojë në Strasburg deri në shqyrtimin e kërkesës së Serbisë

Lajmi.net - 12.01.2017

Kohavisioni merr vesh se vendimi i gjykatës për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt është marrë mbështetur në garancitë shtetërore që i ka ofruar Kosova përmes avokates zyrtare.

Serbia: Do t’i vazhdojmë procedurat për ekstradimin e Haradinajt

Lajmi.net - 12.01.2017

Procedura e ekstradimit për Ramush Haradinajn do të vazhdoj, ka bërë të ditur Ministria e Drejtësisë në Serbi. Ministria e Drejtësisë i ka thënë agjencisë Beta se vendimi i sotëm për lirimin e ...

Avokatja franceze e Haradinajt: Ende nuk është refuzuar kërkesa e Serbisë për ekstradim

Lajmi.net - 12.01.2017

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon, menjëherë pas vendimit të Gjykatës në Colmar për lirimin me kusht të Haradinajt, ka thënë për mediat franceze se kërkesa për ekstradimin e tij në Serbi ...

AAK e befasuar me vendimin e gjyqësorit në Francë, kërkon kthimin e Haradinajt në Kosovë

Zhurnal - 12.01.2017

Prishtinë , 12 Janar - Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i vendit, Ramush ...

Shqipëria letër Interpolit për lirimin e Haradinajt, Serbia: Po përziheni në punët tona të brendshme

Zhurnal - 12.01.2017

Serbia ka reaguar ndaj letrës që Qeveria e Shqipërisë i ka dërguar Interpolit, ku kërkon që ky institucion të tërheq urdhër-arrestin ndaj Ramush Haradinajt.

AAK: Vendimi për lirimin me kusht është i padrejtë, Haradinaj të kthehet në Kosovë

Albeu.com - 12.01.2017

Në një komunikatë për shtyp, AAK thotë se lirimi më kusht i liderit të tyre është i padrejtë. "Ne konsiderojmë se vendimi që ai të lirohet nga paraburgimi, por jo edhe t'i lejohet kthimi në atdhe, ...

Rama: Mirë u kthefsh në Prishtinë i dashur Ramush

Lajm - 12.01.2017

Lirimit të liderit të AAK-së nga paraburgimi iu ka gëzuar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Ai në një postim në Facebook e ka përshëndetur lirimin e Haradinajt.

Ramadani: Vendimi i sotëm për Haradinaj mund të jetë përcaktues mbi Kosovën

Lajmi.net - 12.01.2017

Burim Ramadani ka vlerësuar se vendimi për Ramush Haradinajn, i cili do të merret sot në Francë mund të jetë përcaktues për Kosovën. Ai më anë të një postimi në facebook ka thënë se Haradinaj do të ...

"Emri i Haradinajt të hiqet nga lista e Interpolit"

Albeu.com - 12.01.2017

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Haradinaj duhet të kthehet në Kosovë dhe të hiqet nga lista e Interpolit , pas lirimit të rij me kusht.

Lirimi i Haradinaj/ Mirëukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush

SOT - 12.01.2017

Menjëherë pas lirimit me kusht të Haradinaj nga autoritetet Franceze ka reaguar Kryeministri i vendit Edi Rama. Në një postim në Facebook Rama vlerëson vendimin e autoriteteve franceze dhe thotë se ...

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj. Rama: Mori fund absurditeti

Zhurnal - 12.01.2017

Prishtinë, 12 Janar - Gjykata franceze ka liruar me kusht kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, në seancën gjyqësore të mbajtur këtë të enjte. Në kuadër të vendimit të gjykatës, Haradinaj duhet të ...

Reagon Rama: Mirëukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush!

Ina - 12.01.2017

Nëpërmjet një statusi në Facebook, kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar në lidhje me vendimin që është dhënë për kreun e AAK-së për lirimin me kusht. “Mbyllet episodi absurd por beteja për fshirjen e ...

Saroviq: Serbia pret të lirohet Haradinaj dhe të ankohet për padrejtësi

Lajmi.net - 12.01.2017

Regjimi i Beogradit nuk do që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, ka thënë zëvendëskryetari i Partisë Radikale në Serbi, Nemanja Saroviq. Këto deklarata Saroviq i ka bërë pas lirimit me kusht ...

Polici i rrejshëm përfiton 20 mijë euro

Zhurnal - 12.01.2017

20 mijë euro janë marrë nga një inspektor i rrejshëm i policisë nga Tetova prej një kumanovari i cili paratë i ka dhënë me shkas se do e sheh djalin e tij në liri nga burgu në Tetovë, informon ...

Vuçiq thirr mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Ramush Haradinaj lirohet me kusht

DW - 12.01.2017

Lirimi me kusht ia kufizon lëvizjet Ramush Haradinajt, i cili duhet të qëndrojë në Francë dhe të paraqitet dy herë në javë në policinë franceze. Gjykata franceze në Colmar, mori vendim (12.01)që ta ...

Kryeministri Rama mesazh Haradinajt: Mirë u kthefsh në Prishtinë

LajmiFundit - 12.01.2017

Përmes një statusi në ‘’Facebook’’, kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e Gjykatës franceze për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Haradinaj lirohet me kusht, reagon AAK

Ina - 12.01.2017

Gjykata franceze ka marrë vendim që ta lirojë me kusht, Ramush Haradinajn, njoftoi i Haradinajt, Arianit Koci. Vendimi është marrë të enjten në seancën dëgjimore për rastin Haradinaj, pas paraqitjes ...

Vulin: Lirimi i Haradinajt lajm jo i mirë për serbët

Lajmi.net - 12.01.2017

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Aleksandar Vulin ka thënë se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi nuk është lajm i mirë. “Lirimi i Haradinajt madje edhe në liri të ...

Haradinaj flet frëngjisht në sallën e gjyqit: Këto akuza vijnë nga Serbia, janë thjesht politike

SOT - 12.01.2017

Ramush Haradinaj ka folur frengjisht në Gjykatën e Colmarit, në Francë para se të merrej vendimi për lirimin e tij me kusht, duke i cilësuar akuzat e Serbisë ndaj tij si politike.

Lirimi i Haradinajt, Meta: Vendimi ende jo i plotë, presim çlirimin nga të gjitha akuzat

SOT - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta mirëpriti vendimin e sotëm të Gjykatës së Kolmerit në Francë ndaj ndalimit të padrejtë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe ish ...

Tirana zyrtare përshëndet lirimin e Haradinaj. Rama: Fund absurditetit

Top Channel - 12.01.2017

“Mirukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush. Mbyllet episodi absurd, por beteja për fshirjen e listës së urdhër-arresteve te vjetra vazhdon”, ka komentuar në Facebook kryeministri Rama lirimin me kusht ...

Lirimi i Haradinajt, Rama: Beteja për fshirjen e listës së urdhër-arresteve te vjetra vazhdon

Almakos - 12.01.2017

Pas dhënies së vendimit nga gjykata franceze për lirimin me kusht të Ramush Haradinjat, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Rama thekson se mbyllet ...

Lirimi i Haradinajt, Meta: Vendimi jo i plotë, besim tek Franca

Albeu.com - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta , mirëpriti vendimin e sotëm të Gjykatës së Kolmerit në Francë ndaj ndalimit të padrejtë të Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , dhe ...

Vuçiq, mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Lajm - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Nisma e quan të padrejtë vendimin për Haradinajn

Lajmi.net - 12.01.2017

Kjo parti me anë të një komunikate për media ka thënë po ashtu se ky proces është i padrejtë. “NISMA për Kosovën shpreh shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore ...

Partia Nisma e shqetësuar për lirimin me kusht të Haradinajt

Evropaelire - 12.01.2017

Partia Nisma për Kosovën, që udhëhiqet nga Fatmir Limaj, ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

Nisma për Kosovën e shqetësuar me vendimin e gjykatës franceze

Lajm - 12.01.2017

NISMA për Kosovën ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së, z. Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë, por vetëm të lirohet me ...

Ministri serb: Lirimi i Haradinajt, lajm jo i mirë

Lajm - 12.01.2017

Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi, nuk është lajm i mirë dhe ka shtuar se drejtësi për viktimat do të ketë ...

Vuçiq thirr mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Portalb - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Ramush Haradinaj u lirua me kaucion

Lajmi.net - 12.01.2017

Gjykata franceze e Apelit ka urdhëruar lirimin e ishin kryeministrit të Kosovës dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Mediat franceze raportojnë se Haradinaj është ...

Ja çka iu thotë Anita Haradinaj, presidentit dhe kryeministrit

Lajmi.net - 12.01.2017

Anita Muçaj – Haradinaj ka reaguar në lidhje me lirimin me kusht nga autoritetet franceze, të bashkëshortit të saj, ish – kryeministrit Ramush Haradinaj.

AAK e habitur: Prisnim lirimin e plotë të Ramush Haradinajt

LajmiFundit - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Lirimi i Haradinajt, Qeveria serbe thërret mbledhje urgjente

LajmiFundit - 12.01.2017

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Lirohet Haradinaj, qeveria serbe thërret mbledhje të jashtëzakonshme

SOT - 12.01.2017

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Berisha reagon për lirimin me kusht të Haradinajt: Vendim gjysmak!

Albeu.com - 12.01.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar vendimin e sotem per lirimin me kusht te Ramush Haradinaj si një vendim gjysmak të autoriteteve gjyqësore të Francës.

Meta: Vendimi për Haradinajn jo i plotë, drejtësia franceze do ta çlirojë nga akuzat e Serbisë

Zhurnal - 12.01.2017

Tiranë , 12 Janar - Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta mirëpriti vendimin e sotëm të Gjykatës së Kolmerit në Francë ndaj ndalimit të padrejtë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e ...

Meta: Haradinaj të kthehet sa më parë në Kosovë

Almakos - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të Gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj.

AAK: Vendimi i gjykatës franceze është drejtësi jo e plotë

Portalb - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj, të mos ...

Tërbohet Vuçiç pas lirimit të Haradinajt, qeveria e Serbisë thërret mbledhje të jashtëzakonshme

Albeu.com - 12.01.2017

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt .

Veseli beson se Haradinaj do të lirohet plotësisht

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të ...

Berisha: Lirimi i Haradinajt një vendim gjysmak i autoriteteve gjyqësore të Francës

SOT - 12.01.2017

"Sot një gjykatë franceze urdhëroi lirimin me kusht të ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj, të arrestuar në mënyrë absurde nga policia franceze në aeroportin e ...

Ramush Haradinaj lirohet me kusht

Idividi - 12.01.2017

Prishtinë, 12 janar 2017 (MIA) - Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar nga ndalimi policor, njoftojnë mediat kosovare.

AAK: Vendimi i gjykatës franceze është drejtësi jo e plotë

Idividi - 12.01.2017

Prishtinë, 12 janar 2017 (MIA) - Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i ...

Reagon PD: Vendimi që Haradinaj të lirohet dhe jo të kthehet në atdhe, nuk është drejtësi e plotë

SOT - 12.01.2017

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me vendimin e dhënë nga Gjykata e Colmar në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt. Sipas PD-së, ky nuk është drejtësi e plotë, ndërsa pritet që të ...

Meta: Haradinaj duhet të kthehet sa më parë në Kosovë

LajmiFundit - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj. Meta mirëpriti vendimin e sotëm të Gjykatës së Colman-it në ...

Vuçiq, mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Haradinajt

Lajm - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Acarohen marrëdhëniet Serbi-Shqipëri/ Ministri i Brendshëm Stefanoviç: Shqipëria po na cenon sovranitetin

Ina - 12.01.2017

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç i ka dërguar sot një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Interpolit . Sipas tij, kërkesa e ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Saimir Tahiripër ...

Ironizon bashkëshortja e Haradinajt: Kryeministri e Presidenti s’patën kohë të reagojnë për vendimin rreth Ramushit

Lajm - 12.01.2017

Pas vendimit të gjykatës së Colmarit të Francës që Ramush Haradinaj të lirohet me kusht ka reaguar edhe gruaja e tij. Anita Muçaj-Haradinaj përmes një statusi në Facebook ka ironizuar edhe me mos ...

Lirimi i Haradinajt, kryeministri serb Vuçiç thërret mbledhje të jashtëzakonshme qeverie

Zhurnal - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt nga Gjykata e Colmarit.

Daçiq: Sot nuk flasim për Haradinajn

Evropaelire - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e ...

Daçiq: Sot nuk flasim për Haradinajn, nesër…

Lajmi.net - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e ...

PD: T?i jepet fund padrejtësisë ndaj Haradinajt

Albeu.com - 12.01.2017

PD, përmes një deklarate për mediat shprehet e shqetësuar nga vendimi i autoriteteve gjyqësore në Francë, në lidhje me Ramush Haradinajn. Sipas tyre, vendimi për lirimin, por mos lejimi i kthimit në ...

Lirimi i Haradinajt, Berisha: Një vendim gjysmak i autoriteteve gjyqësore të Francës

Zhurnal - 12.01.2017

Tiranë , 12 Janar - "Sot një gjykatë franceze urdhëroi lirimin me kusht të ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj, të arrestuar në mënyrë absurde nga policia franceze në ...

Autoritetet serbe nuk heqin dorë: Haradinaj të ekstradohet!

LajmiFundit - 12.01.2017

Gjykata në Francë ka liruar ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn, me kusht. Kjo gjykatë ka sekuestruar pasaportën e ish-kryeministrit kosovar dhe se Haradinaj nuk mund të ikë nga Franca.

Veseli beson se Haradinaj do të lirohet plotësisht

Evropaelire - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, njëherësh kryetar i Partisë Demokratike, ka shprehur bindjen e tij se Ramush Haradinaj se shpejti do të lirohet plotësisht, pas vendimit për lirimin me ...

Daçiq: Sot nuk flasim për Haradinajn

Lajm - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e ...

Bahtiri e krahason Haradinajn me rastin e Avni Rrustemit

Lajm - 12.01.2017

Pas lirimit me kush të Ramush Haradinajt nga gjykata francez, kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vlerësuar se me vendimin e sotëm i hapet rrugë vendosjes përfundimtare të drejtësisë ...

Avokatja e Haradinajt: Serbia s’mund të ketë fakte të reja – kanë kaluar 20 vjet

Lajm - 12.01.2017

Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë nën një urdhërarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, nuk u mbrojt as nga shteti i Kosovës e as nga avokati i tij, por nga një grua franceze.

Haradinaj, PD: Lirimi me kusht, jo drejtësi e plotë. Presion Serbisë

Top Channel - 12.01.2017

Partia Demokratike ka deklaruar se është e shqetësuar nga vendimi i sotëm i autoriteteve gjyqësore franceze që Ramush Haradinaj të mos kthehet në Kosovë.

PPS & DSK akoma pa përgjigje, 420 qytetarë presin të dinë a janë përgjuar?

Zhurnal - 12.01.2017

Shkup, 12 janar - 420 qytetarë të Maqedonisë kanë bërë kërkesë deri tek Katica Janeva për të mësuar të vërtetën nëse janë në listën e personave që janë përgjuar nga Drejtoria për kundërzbulim nga ...

Qeveria e Kosovës: Kemi pritur lirimin e plotë të Haradinajt

Lajmi.net - 12.01.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës thotë se e ka pritur me të drejtë lirimin e plotë të kryetarit të AAK-së, ish-kryeministrit Ramush Haradinaj nga drejtësia franceze, duke pas parasysh fletarrestin ...

Hoxhaj falënderon Francën për mirëkuptimin në rastin Haradinaj

Lajmi.net - 12.01.2017

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka reaguar për lirimin me kusht të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, nga gjykata në Colmar të Francës. Haradinaj, që u ndal ditë më parë nga autoritetet ...

Basha: Padrejtësia ndaj Haradinajt të mos përsëritet më, detyroni Serbinë të anulojë urdhër-arrestet

SOT - 12.01.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha, tha se rasti i Haradinajt nuk duhet të përsëritet më. Në një reagim për mediat pas lirimit me kusht nga burgu në Francë, Basha tha se urdhërarrestet e Serbisë janë jo ...

Agim Bahtiri e krahason Ramush Haradinajn me Avni Rrustemin

Lajmi.net - 12.01.2017

Pas lirimit me kusht të Ramush Haradinajt nga gjykata francez, kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vlerësuar se me vendimin e sotëm i hapet rrugë vendosjes përfundimtare të drejtësisë ...

Basha për Haradinajn: Të lejohet sa më parë të kthehet në Kosovë

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përgëzuar drejtësinë franceze për lirimin e ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe sa më parë të bëhet i mundur kthimi i tij në Prishtinë.

Qeveria e Kosovës: Lirimi me kusht hapi i parë, Haradinaj do të kthehet së shpejti

Evropaelire - 12.01.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës ka pritur që drejtësia franceze të marr vendim për lirimin e plotë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, "duke pas ...

Lirimi me kusht i Haradinajt, PD: të shqetësuar që nuk u lejua të kthehej në Kosovë

Almakos - 12.01.2017

Partia Demokratike është e shqetësuar nga vendimi i sotëm i autoriteteve gjyqësore Franceze që Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë. Sipas PD, vendimi që ai të lirohet nga paraburgimi, por jo ...

Elmi Reçica, letër homologes franceze për lirimin e Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Elmi Reçica, i ka dërguar një letër kryetares së Komisionit për Politikë të Jashtme të Asamblesë së Përgjithshme të ...

Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt

Lajm - 12.01.2017

Qeveria e Kosovës për vendimin e lirimit të Ramush Haradinajt ka thënë se e konsideron si një hap dhe se pret që ish-kryeministri i Kosovës të lirohet plotësisht e të rikthehet në ...

Bashkëshortja e Haradinajt: Ramush, duart t’i lidhin, por forcën kurrë

LajmiFundit - 12.01.2017

Pas vendimit të gjykatës së Colmarit të Francës që Ramush Haradinaj të lirohet me kusht ka reaguar edhe bashkëshortja e tij. Anita Muçaj-Haradinaj përmes një statusi në profilin e saj zyrtar në ...

Gruaja e Haradinajt ironizon Thaçin: Duart t'i lidhin, por forcën kurrë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2017

Bashkëshortja e Ramush Haradinajt , Anita Muçaj-Haradinaj, ka reaguar për herë të parë pas vendimit të gjykatës së Francës, e cila vendosi për lirimin me kusht të liderit të AAK-së.

Lirimi i Haradinajt, Berisha: Vendim gjysmak, Serbia ka mbetur në kohën e Sheshelit

LajmiFundit - 12.01.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”, lidhur me lirimin me kusht të kreut të AAK-së Ramush Haradinaj. Berisha ka thënë se vendimi i marrë ndaj ...

Anita e Ramushit sulmon Thaçin dhe Mustafën

Ina - 12.01.2017

Bashkëshortja e Ramush Haradinajt, Anita Muçaj, pas lirimit të Haradinajt me vendim të Gjykatës në Colmar, ka kritikuar kryeministrin Mustafa dhe Presidentin Thaçi, duke iu thënë se s’gjetën kohë të ...

Reagon Qeveria e Kosovës: Haradinaj kthehet së shpejti në Kosovë

Albeu.com - 12.01.2017

Qeveria e Kosovë s"> Kosovë s ka bërë me dije se ka pritur lirimin e plotë të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj nga drejtësia franceze , edhe pse gjykata vendosi lirimin me kusht të liderit të ...

Akuzat nga Serbia: Behgjet Pacolli blen lirimin e Haradinajt

Zhurnal - 12.01.2017

Gazeta serbe “Blic” ka akuzuar ish-presidentin e Kosovës, Behgjet Pacolli, për përpjekje për blerjen e drejtësisë franceze, me qëllim lirimin e Ramush Haradinajt.

Avokatja e Haradinajt: Serbia s’mund të ketë fakte të reja – kanë kaluar 20 vjet

Lajmi.net - 12.01.2017

Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë nën një urdhërarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, nuk u mbrojt as nga shteti i Kosovës e as nga avokati i tij, por nga një grua franceze.

Blushi: Cilësia më e lartë e heronjve është maturia! Isha i bindur se Haradinaj do lirohej

SOT - 12.01.2017

Kreu i LIBRA, Ben Blushi, është shprehur se ishte i bindur për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në një status në Facebook, Blushi thotë se tashmë Haradinaj duhet të ...

Ky është mesazhi i parë i Haradinajt pas lirimit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2017

Gjykata e Parisit vendosi të lirojë me kusht Ramush Haradinajn, ndërkohë që ai ka postuar një mesazh falenderimi për të gjithë ata që e kanë mbështetur deri më tani.

Ish-zyrtari i PDK-së, krah për krah me Haradinajn në Strasburg (Foto)

Lajmi.net - 12.01.2017

Ish-zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Edon Cana, tani konsull në Strasburg, ka postuar një fotografi me Ramush Haradinajn Cana shihet me Haradinajn krah për krah, pas lirimit me kusht të ...

Haradinaj falenderon qytetarët: Krenar për mbështetjen!

Top Channel - 12.01.2017

Pak orë pasi fitoi lirinë me kusht, Ramush Haradinaj ka reaguar për herë të parë që pas ndalimit nga autoritetet franceze në bazë të një urdhër-arresti serb.

Ramush Haradinaj reagon për herë të parë pas lirimit nga Gjykata në Francë

LajmiFundit - 12.01.2017

Ne reagimin e tij te pare qe pas lirimit nga gjykata, Ramush Haradinaj falenderon qytetaret qe e kane mbeshtetur. “Të nderuar qytetarë, Gjithë këto ditë dhe nga të gjitha anët e Globit, me zërin dhe ...

Gjini: Haradinaj mbetet në Francë edhe për një muaj

Lajmi.net - 12.01.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, thotë se ka pritur që shefi i tij të lirohet krejtësisht nga Franca Gjini ka treguar se Haradinaj pas lirimit me kusht, i kanë mbetur ...

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më keni bindur se ia vlen të punosh për vendin

Ina - 12.01.2017

Pak orë pas lirimit nga paraburgimi, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook.

Daçiq: Sot nuk flasim për Haradinajn

Portalb - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e ...

Haradinaj lajmëroi Zvicrën, nuk e dinte për autoritetet franceze në Bazel

Lajmi.net - 12.01.2017

Para se të udhëtonte për në Zvicër, Ramush Haradinaj kishte lajmëruar autoritetet nëpërmjet ambasadës zvicerane Kështu ka bërë të ditur nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini.

Gjini tregon nëse ka konspiracion në rastin Haradinaj

Lajmi.net - 12.01.2017

Ardian Gjini ka folur për teoritë konspirative që janë përfolur në rastin e arrestimit të Ramush Haradinajt Ai ka thënë se nuk dëshiron të lëshohet në deklarata të tilla, porse është i bindur se ...

Avokatja e Haradinajt: E bindur në lirimin e plotë të tij

Top Channel - 12.01.2017

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon, lirimin me kusht të klientit të saj e quan vetëm hapin e parë drejt lirisë së plotë të ish-komandantit të UÇK-së.

Gjini: Presidenti e kryeministri e citojnë Serbinë, jo Hagën

Lajmi.net - 12.01.2017

Ardian Gjini ka deklaruar se Presidenti Hashim Thaçi e kryeministri Isa Mustafa, më shumë dëshirojnë ta citojnë Serbinë, sesa Gjykatën e Hagës (I plotësuar) – “Haga ka deklaruar se asnjë dëshmitar në ...

Arianit Koci: Serbia e ka halë në sy Haradinajn

Albeu.com - 12.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar sot pasi u ndalua nga policia në Francë. Gjykata në Colmar të Francës ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë, por me kusht ...

Koci: Haradinaj NUK është liruar me kaucion

Lajmi.net - 12.01.2017

Gjykata franceze e Apelit ka urdhëruar sot lirimin e ish kryeministrit të Kosovës dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Mediat franceze dhe ato botërore kanë raportuar ...

Reagon Ramush Haradinaj: Shqiptarë më keni bërë të ndihem krenar!

LajmiFundit - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar pas lirimit nga gjykata në Francë. Ai ka falënderuar shqiptarët, duke thënë se me zërin e tyre e kanë bërë krenar.

Ja çfarë thotë Daçiç për lirimin e Haradinajn

LajmiFundit - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiç ka thënë se qeveria e ...

Haradinaj për VOA: Franca po abuzon, s’kam pse ekstradohem në Serbi

LajmiFundit - 12.01.2017

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka komentuar sot arrestimin e tij në Francë, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Në një intervistë për ‘Zërin e Amerikës’ Haradinaj, ...

?Mërzitet? ministri serb: Lirimi i Haradinajt, lajm shumë i keq

Albeu.com - 12.01.2017

Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin , ka deklaruar se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi, nuk është lajm i mirë dhe ka shtuar se drejtësi për viktimat do të ...

Ilir Meta telefonon Haradinajn pas lirimit nga paraburgimi: Do vazhdojmë t'iu mbështesim

SOT - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj, ka pasur një bisedë telefonike me kreun e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, pas vendimit të gjykatës në Francë për ta liruar me kusht liderin e Aleancës ...

Besnik Tahiri: Arrestimi i Haradinajt ka shkelur rëndë dinjitetin e secilit shqiptar

Lajmi.net - 12.01.2017

Çështja e lirimit me kusht të Ramush Haradinajt nga gjykata franceze është temë e Info Magazine në Klan Kosova, për të cilën debatojnë Besnik Tahiri, ekspert i qeverisjes lokale dhe bashkëpunëtor i ...

Fatmir Limaj: Rasti Haradinaj tregon gjendjen ku jemi si shtet

Lajmi.net - 12.01.2017

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë është rrënim i dinjitetit dhe maltretim. Sipas tij, ky rast tregon më së miri gjendjen ku ...

Rexhep Selimi: Lirim por me kusht për Ramushin, padrejtësia vazhdon

Lajmi.net - 12.01.2017

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka reaguar ndaj vendimit të gjyqësorit francez për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt. Sipas Rexhepit, lirimi pa kusht për Ramushin do të ishte akti më i ...

Jakup Krasniqi: Le t?i besojmë drejtësisë Frënge!

Albeu.com - 12.01.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi nëpërmjet një postimi në Facebook ka shkruar se lirimi me kusht është një “betejë” e fituar, por, jo ajo që duhet të ishte lirimi i ...

Ben Blushi ka një këshillë për Haradinajn pas lirimit

Lajmi.net - 12.01.2017

Deputeti Ben Blushi është shprehur se ishte i bindur për lirimin e ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Në një status në Facebook, Blushi thotë se tashmë Haradinaj duhet të administrojë me ...

Limaj: Arrestimi i Haradinajt tregon gjendjen ku jemi si shtet

Albeu.com - 12.01.2017

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka deklaruar se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë është rrënim i dinjitetit dhe maltretim.

Haradinaj bisedë telefonike me Metën: Faleminderit për solidaritetin

Lajmi.net - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Hardinaj ka pasur një bisedë telefonike me kreun e Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, pas vendimit të gjykatës në Francë për ta liruar me kusht liderin e Aleancës për ...

Blushi paralajmëron Haradinajn: Shmang krizat e brendshme në Kosovë

LajmiFundit - 12.01.2017

Kreu i Partisë Libra, Ben Blushi ka reaguar pas lirimit të Ramush Haradinajt. Blushi shkruan se, kreu i AAK-së duhet të ‘administrojë statusin e tij prej martiri’ për të shmangur krizat e brendshme ...

Haradinaj: Përgjigjen ja kemi dhënë me luftë Serbisë në vitin 1999

Lajmi.net - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Shqiptarët hakmerren ndaj serbëve, djegin flamurin e tyre në mes të Gjenevës në mbështetje të Haradinajt (VIDEO)

SOT - 12.01.2017

Shqiptarët sikur ne vendet tjera perendimore edhe ne Gjenevë në shenje proteste kundër arrestimit te ish-kryeministrti kosovar Ramush Haradinaj sot ne Gjenevë kane protestuar duke i vënë flaken ...

Shteti do t’i paguajë shpenzimet e avokatëve për Haradinajn

Lajmi.net - 12.01.2017

Qeveria pritet që të marrë vendim për të paguar të gjitha shpenzimet e avokatëve për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajn në Francë. Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë bërë të ditur se do të ...

Asambleistëve të Vetëvendosjes u pëlqen kur e shohin Haradinajn të arrestuar (Foto)

Lajmi.net - 12.01.2017

Duket se jo të gjithë në Vetëvendosje janë solidarizuar me Ramush Haradinajn, kreun e AAK-së, të arrestuar në Francë me fletarrest të Serbisë dhe të liruar sot me kusht.

Ramush Haradinaj: Arrestimi im lojë politike e Serbisë

Albeu.com - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj , por ai ka deklaruar se duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin ...

"Lojë politike e Serbisë"! Haradinaj zbulon arsyet e arrestimit për "Zërin e Amerikës": Ja çfarë do ...

SOT - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin e kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Prokuroria serbe në pritje të ekstradimit të Haradinajt, thotë se vendimi i gjykatës është legjitim

Lajmi.net - 12.01.2017

Prokurori i krimeve të luftës në Serbi Millan Petroviq tha sot se vendimi i gjykatës franceze për Ramush Haradinaj që i njëjti të lirohet me kusht deri në një vendim për ekstradimin në Serbi, është ...

Krasniqi: Lirimi me kusht i Haradinajt, ‘betejë’ e fituar, por jo ajo që duhej

Portalb - 12.01.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka shkruar në Facebook se lirimi me kusht është një “betejë” e fituar, por, jo ajo që duhet të ishte lirimi i plotë i Ramush ...

Shteti do t’i paguajë shpenzimet e avokatëve për Haradinajn

Zhurnal - 12.01.2017

Qeveria pritet që të marrë vendim për të paguar të gjitha shpenzimet e avokatëve për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajn në Francë Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë bërë të ditur se do të ...

Meta e Haradinaj flasin në telefon

Zhurnal - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka pasur një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas vendimit të gjykatës në Francë për ta liruar me kusht liderin e ...

Lirimi i Haradinajt, Serbia-Interpolit: Shqipëria po na cënon sovranitetin

Portalb - 12.01.2017

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç i ka dërguar sot një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Interpolit ku i ‘ankohet’ për Shqipërinë.

Hoxhaj: Shteti i Kosovës do t?i paguajë shpenzimet e avokatëve për Haradinajn

Albeu.com - 12.01.2017

Qeveria e Kosovës pritet që të marrë vendim për të paguar të gjitha shpenzimet e avokatëve për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajn në Francë Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë bërë të ditur ...

Meda shkon ta përkrahë, takohet me Ramushin në Francë (Foto)

Lajmi.net - 12.01.2017

Meda ndodhet në Strasburg dhe është takuar me Ramush Haradinaj, i cili është liruar me kusht sot nga gjykata franceze. Këto ditë shumë artistë të njohur të skenës sonë kanë shfrytëzuar rrjetet ...

"Haradinaj", Mediu thirrje Ramës: Kushtëzo marrëdhëniet me Serbinë, ja pasojat nga injorimi i Kosovës

SOT - 12.01.2017

Partia Repulikane ka përgëzuar vendimin për lirimin nga paraburgimi të Ramush Haradinajt, por e ka quajtur vendimin gjysmak pasi ish-kryeministri i Kosovës nuk lejohet të dalë nga Franca.

Flet Haradinaj: Faleminderit Shqipërisë, Meta më telefonoi ndërsa Thaçi jo

LajmiFundit - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur në një lidhje telefonike në emisionin “Opinion”, në Tv Klan për arrestimin e tij në Francë, pas një urdhër-arresti nga Serbia.

“Haradinaj”, Serbia letër ankese në Interpol kundër Shqipërisë

LajmiFundit - 12.01.2017

Ministri i Brendshëm i Serbisë Nebojsha Stefanoviç i ka drejtuar një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Interpolit Jurgen Stoke, ku thotë se kërkesa e MPB-së së Shqipërisë për të mos ekstraduar ...

Haradinaj mbyll telefonin në transmetim direkt (VIDEO)

Albeu.com - 12.01.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj mbrëmjen e sotme zhvilloi një lidhje direkte me emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në lidhje me lirimin me kusht të tij në Francë, pas aktakuzave të Serbisë.

Haradinaj festoi lirimin i shoqëruar nga i dënuari për fajde në SHBA

Lajmi.net - 12.01.2017

Tom Duhani, biznesmeni shqiptar, i dënuar në SHBA për pastrim parash nëpërmjet fajdeve ka qëndruar gjatë tërë ditës afër Ramush Haradinajt. Ai ka qenë brenda në sallën e gjykimit në Francë, e po ...

Ramush Haradinaj do merret sërish në pyetje nga Gjykata franceze

Lajmi.net - 12.01.2017

Gjykata franceze nuk ka vendosur ende për kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt, por ajo vetëm ka marrë masa që do të sigurojë praninë e tij gjatë procedurës së aplikimit të Serbisë, ...

"Haradinaj", Milo: Po goditet Kosova, ja si do përfundojë historia! Goxhaj: Ja lobisti që ka luajtur rol ...

SOT - 12.01.2017

Historiani Paskal Milo i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila në Rtv Ora News, se arrestimi i Ramush Haradinajt synon të godasë Kosovën. Ilir Kalemaj, pedagog i Marrëdhënieve Ndërkombëtare tha ...

Ramushi-Anites: Pshtum (Video)

Lajmi.net - 12.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë një bisede telefonike që pati në emisionin InfoBox, ka thënë se bashkëshorti i saj, është figura më e përshtatshme për të goditur ...

Haradinaj i mbyll telefonin Buzhallës në mes të emisionit, cila ishte pyetja provokuese

Zhurnal - 12.01.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj mbrëmjen e sotme zhvilloi një lidhje direkte me emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në lidhje me lirimin me kusht të tij në Francë, pas aktakuzave të Serbisë.

Tahiri: Haradinaj nuk do të ekstradohet në Serbi, por procedurat do të zgjasin (Video)

Lajmi.net - 12.01.2017

Politologu Ramush Tahiri, ka folur për arrestimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë për shkak të urdhërarrestit të Serbisë.

Dauti për Ramushin: Njeriu ynë (Foto)

Lajmi.net - 12.01.2017

Daut Haradinaj sapo ka postuar një fotografi të vëllait të tij, Ramushit “Njeriu ynë”, është mbishkrimi i fotografisë që ka postuar Dauti në profilin e tij në ...

Flet Ramush Haradinaj: Serbia po vuan, s’po ka ndikim në Kosovë (Video)

Lajmi.net - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur në emisionin Kontakt në TribunaChannel për atë se çfarë ka ndodhur që nga ndalimi i tij. Më poshtë ju sjellim intervistën e plotë Zoti Haradinaj ...

Haradinaj s’mund të gjykohet për të njëjtat akuza

Lajmi.net - 12.01.2017

Profesori i të Drejtës Ndërkombëtare Avni Puka, ka thënë se lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, s’mund të gjykohet sërish për të njëjtat akuza pr krime lufte, për të clat ...

Me ekstradimin e Haradinajt, Serbia synon destabilizimin e Kosovës

Lajmi.net - 12.01.2017

Historiani Paskal Milo i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila në Rtv Ora News, se arrestimi i Ramush Haradinajt synon të godasë Kosovën. Ilir Kalemaj, pedagog i Marrëdhënieve Ndërkombëtare tha ...

“Nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi, ne nuk jemi shtet”

BalkanWeb - 12.01.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, njëherësh edhe kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi.Ai ka theksuar ...

Kuvendi i Gjakovës mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Telegrafi - 12.01.2017

Me iniciativën e grupit të asamblistëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, mbështetur edhe nga grupet tjera politike, Kuvendi i Komunës së Gjakovës sot mban seancë të jashtëzakonshme për rastin e ...

Kur Ramush Haradinaj i këndonte Kosovës në odën e burrave (Video)

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj që po mbahet ende në Francë, dhe që nesër pritet vendimi për të, dikur i këndonte Kosovës në odë burrash bashkë me këngëtarët e pranishëm me çiftelia, shkruan ...

Blic: Ish-presidenti Behgjet Pacolli “blen” lirimin e Haradinaj

Ora news - 12.01.2017

Mediat serbe kanë nisur një fushatë spekulimi sa i përket përpjekjeve të autoriteteve kosovare për lirimin e ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj.

Kosova, Tirana e Shkupi kërkojnë liri për Ramushin

Zeri - 12.01.2017

Me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” qindra qytetarë të Prizrenit, Pejës, Gjilanit, Mitrovicës, Gjakovës dhe Ferizajt shprehën pakënaqësinë e tyre kundër arrestimit të ish-kryeministrit të ...

Liri me kusht për Ramush Haradinaj, por do qëndrojë në Francë

Ora news - 12.01.2017

Gjykata e Colmerit në Francë ka vendosur lirimin me kusht të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.Lajmin e ka konfirmuar avokati i Haradinaj, Arianit Koci.

Këshilli komunal i Gjakovës, seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

BalkanWeb - 12.01.2017

GJAKOVE – Me iniciativën e grupit të asamblistëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, mbështetur edhe nga grupet tjera politike, Kuvendi i Komunës së Gjakovës sot mban seancë të jashtëzakonshme për ...

Sot vendimi për Haradinajn

Telegrafi - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, lideri i AAK-së Ramush Haradinaj sot të dalë para gjyqit në Francë, ku do të vendoset nëse do të lirohet apo do të vazhdojnë procedurat e mëtutjeshme për ekstradim në ...

Ramush Haradinaj përballë gjykatës në Colmar

ABC News - 12.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do të dalë sot para gjykates në Kolmar të Francës. Sot pritet të mësohet nëse ai do të lirohet apo do të vazhdojnë procedurat e mëtejshme ...

Serbia e dërgon në Francë dokumentacionin shtesë për Haradinajn

Gazeta Express - 12.01.2017

Ministria e Drejtësisë e Serbisë i ka dërguar Francës dokumentacion shtesë në lidhje me zgjerimin e hetimeve ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Serbia i dërgon Francës dokumentacion shtesë për Haradinajn

Zeri - 12.01.2017

Ministria e Drejtësisë e Serbisë i ka dërguar Francës dokumentacion shtesë në lidhje me zgjerimin e hetimeve ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, njofton Klan Kosova.

Gazeta kryesore serbe thotë se Pacolli po paguan për lirinë e Ramushit (FOTO)

Gazeta Express - 12.01.2017

Gazeta më e madhe serbe po raporton se kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është shprehur i gatshëm që të paguaj për lirimin me kusht të kryetarit të ...

Kommersant: Ekstradimi i Haradinajt, shumë i vështirë

Gazeta Express - 12.01.2017

Beogradi mund të llogarisë në vështirësi për ekstradimin e ish komandantit të UÇK-së, Ramush ...

Ramadani: Vendimi për Ramushin mund të jetë përcaktues mbi Kosovën

Zeri - 12.01.2017

Njohësi i çështjeve të sigurisë Burim Ramadani thotë se vendimi për Ramush Haradinajn, i cili do të merret sot në Francë ka një rol të vaçantë. Sipas Ramadanit ky vendim që do ipet mund të jetë ...

Kommersant: Ekstradimi i Haradinajt – shumë i vështirë

Zeri - 12.01.2017

Beogradi mund të llogarisë në vështirësi për ekstradimin e ish komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Arsyeja për këtë është për shkak se gjykata e Hagës e ka liruar dy herë nga të gjitha akuzat, ...

Shqiptarët protestojnë në Gjenevë për Haradinajn: E djegin flamurin e Serbisë (VIDEO)]

Gazeta Express - 12.01.2017

Shqiptarët në Gjenevë kanë djegur flamurin serb. Ata në shenjë proteste ndaj kërkesave të Serbisë për ekstradimin e Haradinajt kanë djegur flamurin e shteti serb, transmeton Gazeta ...

Serbia i dërgon Francës dokumentacion shtesë për Haradinajn

Telegrafi - 12.01.2017

Ministria e Drejtësisë e Serbisë i ka dërguar Francës dokumentacion shtesë në lidhje me zgjerimin e hetimeve ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Shqiptarët protestuan para ambasadës franceze në Bruksel

ABC News - 12.01.2017

Me parullat "Lironi Ramush Haradinajn. Ai është një luftëtar i lirisë" shoqata të shqiptarëve të Belgjikës, Hollandës dhe Luksemburgut kanë protestuar në mënyrë paqësore para ambasadës së Francës nê ...

Fatmir Spahiu publikon një imazh të moçëm krahas Ramush Haradinajt (Foto)

Telegrafi - 12.01.2017

Ramush Haradinaj ditë më parë është arrestuar në shtetin francez me urdhër-arrest të shtetit serb. Deri sa sot ka dal para gjykatësve francez, ish-kryeministri kosovar po merr mbështetje të madhe ...

Aktori i njohur Bufi në mbështetje të Ramushit ( Foto)

Gazeta Express - 12.01.2017

Ish kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, po merr përkrahje të mëdha jo vetëm nga familjarët e qytetarët e shumtë, por edhe nga shumë artistë ...

Për 30 minuta pritet të filloj seanca ndaj Haradinajt

Zeri - 12.01.2017

Seanca gjyqësore ndaj Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pritet të filloj për 30 minuta, konkretisht në ora 11:30, bëjnë të ditur burime të “zeri.info”.

Kuvendi i Gjakovës miraton deklaratë në mbrojtje të Ramush Haradinaj

Zeri - 12.01.2017

Organi legjislativ i komunës së Gjakovës, më saktë këshilltarët e Asamblesë Komunale, sot kanë mbajtur mbledhje të jashtëzakonshëm me të vetmen pikë të renditë të ditës, kërkesë kryesore për lirimin ...

Vendimi i Gjykatës: Ramush Haradinaj lirohet me kusht

Gazeta Express - 12.01.2017

Gjykata në Colman të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë, ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë me kusht që të mos dalë nga Franca dhe të lajmërohet tek autoritetet dy ...

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj (Video)

Telegrafi - 12.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar nga ndalimi policor. Gjykata në Colman të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë ka vendosur që ...

Momenti kur Haradinajt i shqiptohet vendimi në Gjykatën Franceze (Video)

Gazeta Express - 12.01.2017

Autoritetet franceze kanë liruar me kusht Ramush Haradinajn. Seanca është mbajtur vetëm për shqyrtimin e kërkesës së mbrojtjes për lirimin ose jo të tij me ...

Haradinaj lirohet me kusht: Por nuk do largohet nga Franca

Mapo - 12.01.2017

Gjykata e Kolmerit në Francë ka vendosur lirimin me kusht ndaj kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Vendimi është marrë gjatë seancës së sotme dëgjimore, ku është pranuar ...

Pacolli flet pas lirimit të Haradinajt

Zeri - 12.01.2017

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se Ramush Haradinaj, tanis a më parë duhet të kthehet në vendin e tij dhe të hiqet nga lista e INTERPOL-it, transmeton “Zeri.info”.

Gjykata e Kolmarit liron me kusht Haradinajn

RTSH - 12.01.2017

Gjykata franceze Kolmarit ka liruar me kusht të enjten liderin e AAK Ramush Haradinaj. Sipas kësaj gjykate Haradinaj duhet të paraqitet dy herë në javë tek autoritetet franceze.

Përse Franca nuk ka faj!

Zeri - 12.01.2017

Ne jemi komb folklorik dhe nuk jemi konstituuar si shtet konvencional. Ajo që po ndodh me Ramush Haradinajn, mund të shihet në shumë anë, por askush ndër shqiptarët nuk e sheh anën më të thjeshtë të ...

Ramush Haradinaj lirohet me kusht

VOA - 12.01.2017

Një gjykatë në qytetin Colmar të Francës lindore e liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar një javë më parë në bazë të një urdhër arresti të lëshuar nga autoritetet ...

AAK e befasuar me vendimin e gjyqësorit në Francë, kërkon kthimin e Haradinajt në Kosovë

Telegrafi - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, të mos kthehet ...

Ramush Haradinaj lirohet me kusht, por nuk mund të vijë në Kosovë

Zeri - 12.01.2017

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj është liruar me kusht nga Gjykata e Francës, por ai nuk mund të vij në Kosovë. Haradinaj duhet të lajmërohet tek autoritetet franceze dy herë në javë.

Liri me kusht për Haradinajn

ABC News - 12.01.2017

Ramush Haradinaj la qeline. Gjykata franceze në Kolmar ka vendosur të lirojë me kusht liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Lajmi u konfirmua nga avokati i tij per mediat ...

Pacolli pas vendimit për Haradinajn kërkon kthimin e tij në Kosovë

Telegrafi - 12.01.2017

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli pas vendimit për lirimin me kusht të Haradinajt ka kërkuar kthimin e tij në Kosovë dhe largimin e tij nga lista e INTERPOL-it.

Rama uron: Mirëukthefsh në Prishtinë! Por Ramushi s’ka të drejtë të lërë Francën

Ora news - 12.01.2017

“Mirëukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush😀Mbyllet episodi absurd por beteja për fshirjen e listës së urdhër-arresteve te vjetra vazhdon🇦🇱🇽🇰” shkruan Rama përmes një postimi në facebook pak pasi u ...

Pacolli kërkon që Haradinaj të hiqet nga lista e Interpolit

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Haradinaj duhet të kthehet në Kosovë dhe të hiqet nga lista e Interpolit, pas lirimit të rij me ...

AAK nuk e quan drejtësi të plotë lirimin me kusht të Haradinajt

Gazeta Express - 12.01.2017

AAK është e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të lirohet me kusht dhe të mos kthehet në ...

Ky është reagimi urgjent i AAK-së për vendimin ndaj Haradinajt

Zeri - 12.01.2017

Pas vendimit të Gjykatës në Francë, e cila vendosi që liderin e AAK-së ta lirojë me kusht, ka reaguar menjëherë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Ky subjekt nëpërmjet një njoftimi, ka thënë se ndihet ...

Reagon Rama: Mirëukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush!

Gazeta Express - 12.01.2017

​Nëpërmjet një statusi në Facebook, kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar në lidhje me vendimin që është dhënë për kreun e AAK-së për lirimin me ...

Lirimi i Haradinajt/ Rama: Mirë u kthefsh në Prishtinë, beteja për fshirjen e urdhër-arresteve të vjetra vijon

BalkanWeb - 12.01.2017

TIRANE- Kryeminstri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e Gjykatës franceze për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kreu i Qeverisë thotë se ...

AAK dhe Pacolli apel Francës: Na kthe Haradinajn në Kosovë!

Ora news - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, të mos kthehet ...

Flet avokatja franceze e Haradinajt: Kërkesa për ekstradim duhet të refuzohet

Gazeta Express - 12.01.2017

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon, menjëherë pas vendimit të Gjykatës në Colmar për lirimin me kusht të Haradinajt, ka thënë për mediat franceze se kërkesa për ekstradimin e tij në Serbi ...

Rama: Mirë u kthefsh në Prishtinë i dashur Ramush

Telegrafi - 12.01.2017

Lirimit të liderit të AAK-së nga paraburgimi iu ka gëzuar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Ai në një postim në Facebook e ka përshëndetur lirimin e Haradinajt.

Rama përshëndet lirimin e Haradinajt

ABC News - 12.01.2017

Kryeministri Rama përshëndeti lirimin me kusht të Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze. Përmes një postimi në Tëitter, Rama e ka uruar politikanin kosovar, duke shkruar: “Mirë u kthefsh në ...

Foto të reja: Haradinaj me duar të lidhura dhe nën përcjellje të forcave speciale

Gazeta Express - 12.01.2017

Këto janë fotografitë kur Ramush Haradinaj u nxorr nga vendi ku u mbajt në paraburgim që nga 4 ...

Rama: Mirë u kthefsh në Prishtinë i dashur Ramush

Zeri - 12.01.2017

Lirimit të liderit të AAK-së nga paraburgimi iu ka gëzuar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Ai në një postim në Facebook e ka përshëndetur lirimin e Haradinajt.

Serbia “tërbohet” nga lirimi i Haradinajt

ABC News - 12.01.2017

Vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nuk është pritur mirë nga autoritetet në Beograd. Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç, ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas ...

Autoritetet e Beogradit për lirimin e përkohshëm të Haradinajt: Nuk do heqim dorë nga kërkesa për ekstradim

Gazeta Express - 12.01.2017

Procedura e ekstradimit për Ramush Haradinajn do të vazhdoj, ka bërë të ditur Ministria e Drejtësisë në ...

Haradinaj flet frengjisht në sallën e gjyqit/ AAK: Kthejeni në Kosovë!

BalkanWeb - 12.01.2017

Ramush Haradinaj ka folur frengjisht në Gjykatën e Colmarit, në Francë para se të merrej vendimi për lirimin e tij me kusht, duke i cilësuar akuzat e Serbisë ndaj tij si politike.

Pas Tahirit dhe homologu serb letër Interpolit: Na u shkel sovraniteti!

Ora news - 12.01.2017

Pas kërkesës së Ministrit Tahiri drejtuar Interpolit për rishqyrtimin dhe rivlerësimin e urdhrit të arrestit ndërkombëtar për Ramush Haradinaj, nuk ka qëndruar duarkryq as Serbia.

Flet avokatja franceze e Haradinajt: Kërkesa për ekstradim duhet të refuzohet

Zeri - 12.01.2017

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon, menjëherë pas vendimit të Gjykatës në Colmar për lirimin me kusht të Haradinajt, ka thënë për mediat franceze se kërkesa për ekstradimin e tij në Serbi ...

Lirohet me kusht Haradinaj, Rama : “Mbyllet episodi absurd, por beteja për fshirjen e listës së urdhër-arresteve të ...

RTSH - 12.01.2017

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar menjëherë pas vendimit të Gjykatës së Kolmarit, e cila liroi të enjten me kusht kreun e AAK Ramush Haradinaj.

Meta: Vendimi për Hardinaj jo i plotë, presim çlirimin nga akuzat

Ora news - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta mirëpriti vendimin e sotëm të Gjykatës së Kolmerit në Francë ndaj ndalimit të padrejtë të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe ish ...

Haradinaj do të qëndrojë në Strazburg

Gazeta Express - 12.01.2017

Burime të Gazetës Express thonë se Ramush Haradinaj edhe pas lirimit me kusht nga Gjykata e Colamrit, do të vazhdojë të qëndrojë në ...

Meta: Vendimi për Haradinajn jo i plotë, drejtësia franceze do ta çlirojë nga akuzat e Serbisë

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta reagon vendimit të Gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së Ramush ...

Ja sa do qëndrojë në Francë lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj

BalkanWeb - 12.01.2017

FRANCE- Avokati i Ramush Haradinaj, Arianit Koci, ka sqaruar masën liri me kusht për klientin e tij, i cili do vijojë të qendrojë në Francë derisa gjykata të shqyrtojë edhe kërkesën e Serbisë për ta ...

Lirimi i Haradinajt/ Meta: Vendimi ende jo i plotë, drejtësia franceze do ta lirojë nga akuzat

BalkanWeb - 12.01.2017

TIRANE- Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur vendimin e Gjykatës franceze për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua në 4 janar në Aeroportin e Baselit, ...

Autoritetet e Beogradit për lirimin e përkohshëm të Haradinajt: Nuk do heqim dorë nga kërkesa për ekstradim

Zeri - 12.01.2017

Procedura e ekstradimit për Ramush Haradinajn do të vazhdoj, ka bërë të ditur Ministria e Drejtësisë në Serbi Ministria e Drejtësisë i ka thënë agjencisë Beta se vendimi i sotëm për lirimin e ...

Meta: Haradinaj duhet të çlirohet nga të gjitha akuzat e vjetra që vijnë nga Sërbia

RTSH - 12.01.2017

Kryetari i parlamentit shqiptar Ilir Meta, e mirëpriti vendimin e Gjykatës së Kolmarit në Francë për lirimin me kusht të kryetarit të AAK Ramush Haradinaj, por tha se ky vendim është ende jo i plotë.

Meta: Vendimi për Haradinajn jo i plotë, drejtësia franceze do ta çlirojë nga akuzat e Serbisë

Botasot - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta reagon vendimit të Gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj. Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta mirëpriti ...

Pacolli kërkon që Haradinaj të hiqet nga lista e INTERPOL-it

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se Haradinaj duhet të kthehet në Kosovë dhe të hiqet nga lista e INTERPOL-it, pas lirimit të tij me ...

Vuçiq, mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Telegrafi - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Vuçiq thirr mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Zeri - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Nisma për Kosovën e shqetësuar me vendimin e gjykatës franceze

Telegrafi - 12.01.2017

NISMA për Kosovën ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së, z. Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë, por vetëm të lirohet me ...

Ministri serb: Lirimi i Haradinajt, lajm jo i mirë

Telegrafi - 12.01.2017

Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi, nuk është lajm i mirë dhe ka shtuar se drejtësi për viktimat do të ketë ...

Gettinjo e do Ramushin të lirë (Foto)

Gazeta Express - 12.01.2017

Hip-hop artisti kosovara, Gettinjo ka dalë në mbështetje të kryetarit të Aleancës së Ardhmërisë për Kosovën, Ramush Haradinaj i cili pak më herët është liruar me kush në ...

Meta mirëpret lirimin e Haradinajt

ABC News - 12.01.2017

Kryeparlamentari Ilir Meta mirëpriti lirimin me kusht të kreut të AAK-së, dhe ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Në vijim, Kryetari Meta gjykon se ky vendim është ende jo i plotë dhe ...

Lirimi i Haradinajt, qeveria e Serbisë thërret mbledhje të jashtëzakonshme

BalkanWeb - 12.01.2017

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme të qeverisë së Serbisë pas vendimit në Francë për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Nisma, e shqetësuar me vendimin e autoriteteve franceze për Haradinajn

Gazeta Express - 12.01.2017

Përmes një kumtese "Nisma për Kosovën" shpreh shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së, z.

AAK: Lirimi me kusht i Haradinajt drejtësi jo e plotë

RTSH - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e konsideroi vendimin e gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, drejtësi jo të plotë, duke i bërë apel organeve të drejtësisë ...

Vuçiç: Mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Haradinajt

RTSH - 12.01.2017

Ministria e Drejtësisë Serbe i ka thënë agjensisë Beta se vendimi i sotëm për lirimin e Haradinajt nga paraburgimi është proçes krejtësisht i veçantë nga proçedurat e ekstradimit, Kryeministri i ...

Ja cila këngëtare po kërkon lirimin e Ramush Haradinaj (Foto)

Gazeta Express - 12.01.2017

“Free Ramush Haradinaj”, është mbishkrimi i radhës nga artistët e njohur shqiptarë në mbështjetej të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili edhe është liruar me kusht në ...

Berisha për Haradinaj: Gjykata franceze dha vendim gjysmak

Ora news - 12.01.2017

Ish kryeministri Sali Berisha komenton vendimin e gjykatës franceze e cila cakton liri me kusht për kreun e AAK-së Ramush Haradinaj pak ditë më parë në aeroport e Bazel-Mulhouse mbi bazen e nje ...

Vulin: Lirimi i Haradinajt, lajm jo i mirë

Zeri - 12.01.2017

Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi, nuk është lajm i mirë dhe ka shtuar se drejtësi për viktimat do të ketë ...

Veseli beson se Haradinaj do të lirohet plotësisht

Telegrafi - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit, aktualisht ...

Momenti kur Haradinaj del nga gjykimi, i relaksuar dhe në disponim (Video)

Telegrafi - 12.01.2017

Gjykata në Colman të Francës ka vendosur që Ramush Haradinaj të lihet i lirë, por me kusht që të mos dalë nga Franca dhe dy herë në javë të lajmërohet tek autoritetet.

Anita e Ramushit sulmon Thaçin dhe Mustafën: Koha do të flasë për ju

Gazeta Express - 12.01.2017

Bashkëshortja e Ramush Haradinajt, Anita Muçaj, pas lirimit të Haradinajt me vendim të Gjykatës në Colmar, ka kritikuar kryeministrin Mustafa dhe Presidentin Thaçi, duke iu thënë se s’gjetën kohë të ...

Veseli beson në lirimin e plotë të Haradinajt

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit, aktualisht ...

PD: T’i jepet fund padrejtësisë ndaj Ramush Haradinajt

Ora news - 12.01.2017

Partia Demokratike thotë se është e shqetësuar nga vendimi i autoriteteve gjyqësore në Francë në lidhje me Ramush Haradinajn, duke theksuar se vendimi për lirimin, por mos lejimi i kthimit në atdhe ...

Ironizon bashkëshortja e Haradinajt: Kryeministri e Presidenti s’patën kohë të reagojnë për vendimin rreth Ramushit

Telegrafi - 12.01.2017

Pas vendimit të gjykatës së Colmarit të Francës që Ramush Haradinaj të lirohet me kusht ka reaguar edhe gruaja e tij. Anita Muçaj-Haradinaj përmes një statusi në Facebook ka ironizuar edhe me mos ...

Acarohen marrëdhëniet/ Serbia i ankohet Interpolit: Shqipëria po na cenon sovranitetin

BalkanWeb - 12.01.2017

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç i ka dërguar sot një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Interpolit ku i ‘ankohet’ për Shqipërinë.

Veseli beson se Haradinaj do të lirohet plotësisht

Zeri - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit, aktualisht ...

Ironizon bashkëshortja e Haradinajt: Kryeministri e Presidenti s’patën kohë të reagojnë për Ramushin

Zeri - 12.01.2017

Pas vendimit të gjykatës së Colmarit të Francës që Ramush Haradinaj të lirohet me kusht ka reaguar edhe bashkëshortja e tij. Anita Muçaj-Haradinaj nëpërmes një statusi në profilin e saj zyrtar në ...

Daçiç: Sot nuk flasim për Haradinajn

Ora news - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiç ka thënë se qeveria e ...

Daçiq: Sot nuk flasim për Haradinajn

Telegrafi - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e ...

"Vendim gjysmak i gjykatës franceze për Haradinajn, 'Rusia e vogël’ lojë me dy porta në Ballkan"

Botasot - 12.01.2017

Edhe ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha ka komentuar lirimin me kusht të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Berisha në një status në Facebook, e ka cilësuar si gjysmak ...

Bahtiri e krahason Haradinajn me rastin e Avni Rrustemit

Telegrafi - 12.01.2017

Pas lirimit me kush të Ramush Haradinajt nga gjykata francez, kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka vlerësuar se me vendimin e sotëm i hapet rrugë vendosjes përfundimtare të drejtësisë ...

Lirimi i Haradinajt, Basha: Padrejtësia mos përsëritet më

Ora news - 12.01.2017

Jam i gëzuar që drejtësia franceze ka marrë një vendim që lehtëson padrejtësinë ndaj Ramush Haradinajt. Uroj që drejtesia e plotë të bëhet sa më parë dhe Ramushi të lihet sa më shpejt i lirë për t’u ...

Bashkëshortja e Haradinajt ironizon Thaçin e Mustafën

Ora news - 12.01.2017

Bashkëshortja e Ramush Haradinajt, gazetarja Anita Muçaj-Haradinaj ironizon Presidentin dhe Kryeministrin e Kosovës, në lidhje me reagimin për vendimin e gjykatës franceze.

Reagon Daçiq: Sot nuk flasim për Ramush Haradinajn

Gazeta Express - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e ...

Avokatja e Haradinajt: Serbia s’mund të ketë fakte të reja – kanë kaluar 20 vjet

Telegrafi - 12.01.2017

Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë nën një urdhërarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, nuk u mbrojt as nga shteti i Kosovës e as nga avokati i tij, por nga një grua franceze.

Lirimi i Haradinaj, Basha: Të bëhet drejtësi! Ramushi të lihet i lirë për tu kthyer në Kosovë

BalkanWeb - 12.01.2017

TIRANE- “Uroj që drejtësia e plotë të bëhet sa më parë dhe Ramushi të lihet sa më shpejt i lirë për t’u kthyer në Kosovë.”. Kështu deklaroi kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sa i takon ...

Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt

Gazeta Express - 12.01.2017

​Qeveria e Kosovës për vendimin e lirimit të Ramush Haradinajt ka thënë se e konsideron si një hap dhe se pret që ish-kryeministri i Kosovës të lirohet plotësisht e të rikthehet në ...

Daçiq: Sot nuk flasim për Haradinajn

Zeri - 12.01.2017

Pas vendimit të drejtësisë franceze për lirimin me kusht të ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e ...

Gruaja e Haradinajt ironizon Mustafën dhe Thaçin: Koha do flasë për ju. Ramush, duart t’i lidhën, forcën jo

BalkanWeb - 12.01.2017

PRISHTINE – Anita Muçaj-Haradinaj ka reaguar në lidhje me vendimin e autoriteteve franceze për lirimin me kusht të bashkëshortit të saj, Ramush Haradinaj.

Lirimi i Haradinajt, qeveria e Kosovës: Fletë-arrestet serbe janë të paligjshme dhe për të krijuar tensione

BalkanWeb - 12.01.2017

KOSOVE – Qeveria e Kosovës ka reaguar pas vendimit të gjykatës franceze për lirimin me kush të Ramush Haradinajt. Qeveria e Kosvës ka thënë se e konsideron si një hap të rëndësishëm vendimin dhe se ...

“Haradinaj”, Qeveria e Kosovës: Flet-arrestet serbe për të krijuar konflikte

Ora news - 12.01.2017

Qeveria e Kosovës reagoi në lidhje me vendimin për lirimin me kusht për kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke e konsideruar flet-arrestin serb tërësisht politik.

Lirimi i Haradinajt, Basha: Të detyrohet Serbia të anulojë urdhër arrestet për luftëtarët e Kosovës

Botasot - 12.01.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka mirëpritur vendimin për të liruar nga ndalimi policor, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Hoxhaj: Franca ka treguar mirëkuptim dhe ndjeshmëri për rastin e Haradinajt

Gazeta Express - 12.01.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka mirëpritur vendimin e gjykatës franceze për lirimin me kusht të Haradinajt, megjithëse tha se është jo i ...

Qeveria deklarohet për lirimin e Haradinajt, apelon të mos merren parasysh fletëarrestet serbe

Zeri - 12.01.2017

Qeveria e Kosovës ka reaguar për lirimin me kusht të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj nga gjykata në Francë, duke thënë se ka pritur lirim të plotë të tij.

Reagon edhe Qeveria: Ky është vetëm një hap, Haradinaj së shpejti kthehet në Kosovë

Telegrafi - 12.01.2017

Qeveria e Kosovës thotë se ka pritur me të drejtë lirimin e plotë të kryetarit të AAK-së, ish-kryeministrit Ramush Haradinaj nga drejtësia franceze, duke pas parasysh fletarrestin plotësisht politik ...

Avokatja e Haradinajt: Serbia s’mund të ketë fakte të reja – kanë kaluar 20 vjet

Zeri - 12.01.2017

Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë nën një urdhërarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, nuk u mbrojt as nga shteti i Kosovës e as nga avokati i tij, por nga një grua franceze.

PD: Lirimi me kusht, jo drejtësi e plotë, presion Serbisë

Botasot - 12.01.2017

Partia Demokratike ka deklaruar se është e shqetësuar nga vendimi i sotëm i autoriteteve gjyqësore franceze që Ramush Haradinaj të mos kthehet në Kosovë.

Kryetari i Komisionit për Politikë të Jashtme i dërgon letër homologes së tij në Francë për Haradinajn (Dokument)

Gazeta Express - 12.01.2017

​Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Elmi Reçica, i ka dërguar një letër kryetares së Komisionit për Politikë të Jashtme të Asamblesë së Përgjithshme të ...

Basha: Fund urdhër-arresteve serbe! Haradinaj të rikthehet sa më parë në Kosovë!

Gazeta Express - 12.01.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar ndaj vendimit të drejtësisë franceze për të liruar me kusht kreun e AAK-së Ramush ...

Hoxhaj: Besojmë në pafajësinë e Haradinajt dhe lirimin e tij të plotë

Telegrafi - 12.01.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka mirëpritur vendimin e gjykatës franceze për lirimin me kusht të Haradinajt, megjithëse tha se është jo i plotë.

‘Haradinaj’, Blushi: Isha i bindur që do lirohej. I takon Ramushit të administrojë statusin e tij prej martiri

BalkanWeb - 12.01.2017

TIRANE- Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s, ka reaguar në lidhje me lirimin me kusht të kryetarit të AA-së, Ramush Haradinaj. Me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’ Blushi ...

Hoxhaj: Fletë-arrestet e Serbisë s’kanë juridiksion ndaj qytetarëve të Kosovës

Ora news - 12.01.2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka mirëpritur vendimin e gjykatës franceze për lirimin me kusht të Haradinajt, megjithëse tha se është jo i plotë.

Lirimi i Haradinajt/ Serbia ankohet për Shqipërinë te Interpol-i: Po na cënon sovranitetin

Mapo - 12.01.2017

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç i ka dërguar sot një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Interpolit ku i ‘ankohet’ për Shqipërinë.

Liri me kusht për Haradinajn, Berisha: Vendim gjysmak. BE të vlerësojë qëndrimin e “Rusisë së vogël”

BalkanWeb - 12.01.2017

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha e quan një vendim gjysmak, vendimin e gjykatës së Colmarit në Francë për lirimin me kusht të kreut të AAK-së, ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj.

Gold Ag pas lirimit të Haradinajt: Nuk na trembet syri nga serbët (Foto)

Telegrafi - 12.01.2017

Sot (e enjte) lideri i AAK-së Ramush Haradinaj është liruar me kusht nga vendimi i Gjykatës së Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit. Të gëzuar nga ky fakt kanë dalë të gjithë qytetarët e ...

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më keni bindur se ia vlen të punosh për vendin

Gazeta Express - 12.01.2017

Pak orë pas lirimit nga paraburgimi, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një postimi në rrjetin social ...

Lirimi i Haradinajt, Berisha: Vendim gjysmak i autoriteteve franceze

Mapo - 12.01.2017

“Sot një gjykatë franceze urdhëroi lirimin me kusht të ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj, të arrestuar në mënyrë absurde nga policia franceze në aeroportin e ...

Lirimi i Haradinajt/ Meta: Vendim jo i plotë, por besim tek Franca

Mapo - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta reagon vendimit të Gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj. Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta mirëpriti ...

Haradinaj: Më keni bërë të ndihem krenar

Telegrafi - 12.01.2017

Lideri i AAK-së dhe ish komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj, përmes një statusi në Facebook ka përshëndetur të gjithë mbështetësit e tij në këto ditë sa ishte në arrest në Francë.

Lirimi i Haradinajt/ Basha: Të lejohet sa më parë të kthehet në Kosovë

Mapo - 12.01.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pëgëzuar drejtësinë franceze për lirimin e ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe sa më parë të bëhet i mundur kthimi i tij në Prishtinë.

Haradinaj flet pas lirimit: Shqiptarë, më keni bërë krenarë!

Mapo - 12.01.2017

Pak orë pas lirimit nga paraburgimi në Francë, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një postimi në rrjetin ...

Koci: Serbia e ka halë në sy Haradinajn

Telegrafi - 12.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar sot nga ndalimi policor në Francë. Gjykata në Colmar të Francës ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë, por me kusht që të ...

Ramush Haradinaj pas lirimit me kusht

ABC News - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për herë të parë me një mesazh në facebook pas lirimit me kusht nga drejtësia franceze. Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës nënvizon se ...

Spahiu: Lëreni njeriun të kthehet në shtëpi

Zeri - 12.01.2017

Aktori i famshëm kosovar, Fatmir Spahiu (BUFI), përmes një fotoje të postuar në rrjetin social “Instagram”, i është bashkuar thirrjes së artistëve për lirimin e ish – kryeministrit Haradinaj.

Haradinaj nga Franca: Më keni bërë të ndihem krenar

Zeri - 12.01.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës pas lirimit më kusht ka shkruar në rrjetin e tij social “Facebook”, më anë të të cilit ka falënderuar qytetarët për mbështetjen që kanë treguar ndaj tij, ...

Kështu u nxor nga paraburgimi Haradinaj për t'u dërguar në Gjykatë (VIDEO)

Gazeta Express - 12.01.2017

Ky është momenti kur Ramush Haradinaj u nxor nga paraburgimi ku u mbajt për 1 javë, për t’u dërguar në Gjykatën e cila më vonë mori vendim për lirimin e tij më ...

Hoxhaj: Franca u tregua e ndjeshme në rastin Haradinaj

Zeri - 12.01.2017

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, e ka mirëpritur vendimin e gjykatës franceze për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi, edhe pse siç thotë ai, nuk ishte i plotë.

Haradinaj: Më keni bërë të ndihem krenar

Ora news - 12.01.2017

Lideri i AAK-së dhe ish komandanti i UÇK-së, Ramush Haradinaj, përmes një statusi në Facebook ka përshëndetur të gjithë mbështetësit e tij në këto ditë sa ishte në arrest në Francë.

Ramush Haradinaj bisedë telefonike me Ilir Metën: Faleminderit për solidaritetin

Gazeta Express - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Hardinaj ka pasur një bisedë telefonike me kreun e Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, pas vendimit të gjykatës në Francë për ta liruar me kusht liderin e Aleancës për ...

Meta bisedë telefonike me Haradinaj pas lirimit: Ke gjithë mbështetjen time

BalkanWeb - 12.01.2017

TIRANË- Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj pas vendimit të Gjykatës së Colmarit që vendosi sot liri me kusht për kreun e ...

Meta bisedë telefonike me Haradinajn: Ju mbështesim!

Ora news - 12.01.2017

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë telefonike me kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, duke i shprehur atij mbështetje.

Haradinaj për VOA: Franca po abuzon, s’kam pse ekstradohem në Serbi

BalkanWeb - 12.01.2017

FRANCE- Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka komentuar sot arrestimin e tij në Francë, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Koci: Serbia e ka halë në sy Haradinajn

Zeri - 12.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar sot nga ndalimi policor në Francë. Gjykata në Colmar të Francës ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë, por me kusht që të ...

Ministri serb: Lirimi i Haradinajt, lajm shumë i keq

Gazeta Express - 12.01.2017

Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi, nuk është lajm i mirë dhe ka shtuar se drejtësi për viktimat do të ketë ...

Meta bisedë telefonike me Haradinaj pas lirimit

Mapo - 12.01.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka zhvilluar një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj pas vendimit të Gjykatës së Colmarit që vendosi sot liri me kusht për kreun e AAK-së.

Besnik Tahiri: Arrestimi i Haradinajt ka shkelur rëndë dinjitetin e secilit shqiptar

Gazeta Express - 12.01.2017

Çështja e lirimit me kusht të Ramush Haradinajt nga gjykata franceze është temë e Info Magazine në Klan Kosova, për të cilën debatojnë Besnik Tahiri, ekspert i qeverisjes lokale dhe bashkëpunëtor i ...

Haradinaj shijon lirinë në kafe me konsullin e Kosovës në Francë (Foto)

Telegrafi - 12.01.2017

Lideri i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas lirimit nga arresti në Colman të Francës ka dalë të pijë kafe me miq dhe zyrtarë shtetëror të Kosovës.

Blushi: Isha i bindur që Haradinaj do të lirohej, ja një këshillë për të

Mapo - 12.01.2017

Deputeti Ben Blushi është shprehur se ishte i bindur për lirimin e ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Në një status në Facebook, Blushi thotë se tashmë Haradinaj duhet të administrojë me ...

Rasti Haradinaj pasqyron gjendjen e Kosovës si shtet, thotë Limaj

Gazeta Express - 12.01.2017

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se ndalimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në Francë, është rrënim i dinjitetit dhe ...

Krasniqi: Le t’i besojmë drejtësisë Frënge!

Telegrafi - 12.01.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka shkruar në Facebook se lirimi me kusht është një “betejë” e fituar, por, jo ajo që duhet të ishte lirimi i plotë i Ramush ...

Haradinaj shijon lirinë në kafe me konsullin e Kosovës në Francë (Foto)

Zeri - 12.01.2017

Lideri i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas lirimit nga arresti në Colman të Francës ka dalë të pijë kafe me miq dhe zyrtarë shtetëror të Kosovës.

Krasniqi: Le t’i besojmë drejtësisë Frënge

Gazeta Express - 12.01.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka shkruar në Facebook se lirimi me kusht është një “betejë” e fituar, por, jo ajo që duhet të ishte lirimi i plotë i Ramush ...

Haradinaj: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit

VOA - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Limaj: Rasti Haradinaj tregon gjendjen ku jemi si shtet

Telegrafi - 12.01.2017

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë është rrënim i dinjitetit dhe maltretim. Sipas tij, ky rast tregon më së miri gjendjen ku ...

Ramush Haradinaj bisedë telefonike me Ilir Metën: Faleminderit për solidaritetin

Telegrafi - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Hardinaj ka pasur një bisedë telefonike me kreun e Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, pas vendimit të gjykatës në Francë për ta liruar me kusht liderin e Aleancës për ...

Presidenti Hashim Thaçi për ndalimin e Haradinaj me urdhërarrest të Serbisë

ABC News - 12.01.2017

Presidenti i Kosovës në një intervistë për Zërin e Amerikës nga Shtetet e Bashkuara ka folur për arrestimin e Ramush Haradinaj në Francë me urdhërarrest të Serbisë.

Limaj: Rasti Haradinaj pasqyron gjendjen e Kosovës si shtet

Zeri - 12.01.2017

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se ndalimi i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë është rrënim i dinjitetit dhe maltretim. Sipas tij, ky rast tregon më së miri gjendjen ku ...

Limaj: Rasti ‘Haradinaj’ tregon gjendjen ku jemi si shtet

BalkanWeb - 12.01.2017

PRISHTINE- Kreu i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj deklaroi se ndalimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë është rrënim i dinjitetit dhe keqtrajtim.

Haradinaj: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit, përgjigjen ia kemi dhënë me luftë (Video)

Gazeta Express - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Krasniqi: Le t’i besojmë drejtësisë Frënge

Zeri - 12.01.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka shkruar në Facebook se lirimi me kusht është një “betejë” e fituar, por, jo ajo që duhet të ishte lirimi i plotë i Ramush ...

Haradinaj: Përgjigjen ia kemi dhënë me luftë Serbisë, ndalimi im është lojë politike (Video)

Telegrafi - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Reçica i drejtohet Asamblesë së Francës për Haradinajn

Zeri - 12.01.2017

Elmi Reçica, Kryetari i komisionit për Politikë të Jashtme në Kuvend, i është drejtuar homologes së tij franceze, Elisabeth Guigou, duke i shprehur shqetësimin e komisionit për arrestimin e Ramush ...

Hoxhaj: Shteti do t’i paguajë shpenzimet e avokatëve për Haradinajn

Gazeta Express - 12.01.2017

Qeveria pritet që të marrë vendim për të paguar të gjitha shpenzimet e avokatëve për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajn në ...

'Shteti do t’i paguajë shpenzimet e avokatëve për Haradinajn'

Zeri - 12.01.2017

Qeveria pritet që të marrë vendim për të paguar të gjitha shpenzimet e avokatëve për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajn në Francë Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë bërë të ditur se do të ...

Hoxhaj: Shteti do t’i paguajë shpenzimet e avokatëve për Haradinajn

Telegrafi - 12.01.2017

Qeveria pritet që të marrë vendim për të paguar të gjitha shpenzimet e avokatëve për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajn në Francë Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë bërë të ditur se do të ...

Prokuroria serbe në pritje të ekstradimit të Haradinajt

Zeri - 12.01.2017

Prokurori i krimeve të luftës në Serbi Millan Petroviq tha sot se vendimi i gjykatës franceze për Ramush Haradinaj që i njëjti të lirohet me kusht deri në një vendim për ekstradimin në Serbi, është ...

Asamblistëve të Vetëvendosjes u pëlqen kur e shohin Haradinajn të arrestuar (Foto)

Gazeta Express - 12.01.2017

Duket se jo të gjithë në Vetëvendosje janë solidarizuar me Ramush Haradinajn, kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të arrestuar në Francë me fletarrestim të Serbisë, dhe të liruar sot me ...

Ekskluzive: Pasi ja “shau nënën” Francës, Meda shkon ta sheh Ramushin në Francë (Foto)

Gazeta Express - 12.01.2017

Këngëtari Meda ka qenë aktiv shumë kohëve të fundit me fotografi por edhe video ku shihet në përkrahje të ish Kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Ramush Haradinaj: Arrestimi im është lojë politike e Serbisë

Mapo - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Milo: Arrestimi i Haradinajt synim për të goditur Kosovën

Ora news - 12.01.2017

Historiani Paskal Milo i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila në Rtv Ora News, se arrestimi i Ramush Haradinajt synon të godasë Kosovën. Milo : Ramushi është një nga aktorët politikë të Kosovës ...

Haradinaj: Me Thaçin nuk kam folur. Serbia s’ka juridiksion mbi mua

Mapo - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur në një lidhje telefonike në emisionin “Opinion”, në Tv Klan për arrestimin e tij në Francë, pas një urdhër-arresti nga Serbia.

Haradinaj: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit

Zeri - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Ben Blushi i jep një këshillë Ramush Haradinajt

Ora news - 12.01.2017

Lirimin me kusht nga burgu të ish-komandantit të UCK-së, Ramush Haradinaj e ka komentuar edhe themeluesit të LIBRA-s, Ben Blushi. Përmes një postimi në Facebook, Blushi e këshillon Haradinajn të ...

Haradinaj: Serbia nuk ka juridiksion mbi mua

Zeri - 12.01.2017

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas vendimit të gjykatës në Francë, në një bisedë përmes telefonit për “Opinion”, tha se krejt procesi kundër tij është një lojë ...

Ramushi-Anites: Pshtum (Video)

Telegrafi - 12.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë një bisede telefonike që pati në emisionin InfoBox, ka thënë se bashkëshorti i saj, është figura më e përshtatshme për të goditur ...

Haradinaj do merret sërish në pyetje nga Gjykata franceze

Zeri - 12.01.2017

Gjykata franceze nuk ka vendosur ende për kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt, por ajo vetëm ka marrë masa që do të sigurojë praninë e tij gjatë procedurës së aplikimit të Serbisë, ...

Ramush Haradinaj, bashkëshortes: 'Pshtum' (Video)

Gazeta Express - 12.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se bashkëshorti i saj, është figura më e përshtatshme për të goditur shqiptarët, prandaj edhe është ...

Dauti për Ramushin: Njeriu ynë (Foto)

Zeri - 12.01.2017

Daut Haradinaj sapo ka postuar një fotografi të vëllait të tij, Ramushit. “Njeriu ynë”, është mbishkrimi i fotografisë që ka postuar Dauti në profilin e tij në ...

Haradinaj: Kosova duhet të ndjek shembullin e Kroacisë në raport me Serbinë (Video)

Telegrafi - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur në emisionin Kontakt në TribunaChannel për atë se cfarë ka ndodhur që nga ndalimi i tij në Francë.

Shala: S’jemi shtet nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi (Video)

Alb Portali - 12.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, njëherësh kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush ...

Kuvendi i Gjakovës mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Alb Portali - 12.01.2017

Me iniciativën e grupit të asamblistëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, mbështetur edhe nga grupet tjera politike, Kuvendi i Komunës së Gjakovës sot mban seancë të jashtëzakonshme për rastin e ...

Nisin spekulimet – Blic: Ish-presidenti Behgjet Pacolli “blen” lirimin e Haradinaj (FOTO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Mediat serbe kanë nisur një fushatë spekulimi sa i përket përpjekjeve të autoriteteve kosovare për lirimin e ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj.

Fillon gjyqi i Ramush Haradinajt në Francë

Tetova Sot - 12.01.2017

Seanca për Ramush Haradinajn fillon në orën 11:00 në Gjykatën e Colmar në Francë. Lajmin e ka konfirmuar avokati, Arianit Koci. Koci është shprehur se beson në pafajësinë e Haradinajt dhe se sipas ...

Ramush Haradinaj del para gjykatës franceze, pritet vendimi

Gazeta Tema - 12.01.2017

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish-Kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj ka mbërritur në Gjykatën në Colmar të Francës, aty ku do të mbahet seanca për të.

Blici serb: Pacolli po i paguan lirinë Ramushit

Java News - 12.01.2017

Gazeta më e madhe serbe po raporton se kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli është shprehur i gatshëm që të paguaj për lirimin me kusht të kryetarit të ...

Kur Kuvendin e mbulon turpi…!

Tetova Sot - 12.01.2017

Shkrua: Florim Zeqa Shqetësimi nga shkrimi im paraprak, për rastin e montuar të zotit Haradinaj, mos vallë në këtë lojë të koordinuar mes Serbisë dhe Francës, është implikuar edhe ndonjëri nga ...

Liri me kusht për Ramush Haradinaj

Vision Plus - 12.01.2017

Gjykate e Colmerit në Francë ka vendosur lirimin me kusht ndaj kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Vendimi eshte marre gjate seances se sotme dëgjimore, ku eshte pranuar ...

Lirohet me kusht Ramush Haradinaj

Gazeta Tema - 12.01.2017

Është liruar nga ndalimi policor, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Fotoreporteri i Indeksonline Blerim Uka raporton nga seanca se Gjykata në Colman të Francës, pas ...

Gjykata franceze liron me kusht kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj

Flaka - 12.01.2017

Gjykata franceze ka liruar me kusht kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, në seancën gjyqësore të mbajtur këtë të enjte. Në kuadër të vendimit të gjykatës, Haradinaj duhet të paraqitet dy herë në javë ...

Momenti kur Haradinajt i shqiptohet vendimi në Gjykatën Franceze (Video)

Tetova Sot - 12.01.2017

Autoritetet franceze kanë liruar me kusht Ramush Haradinajn. Seanca është mbajtur vetëm për shqyrtimin e kërkesës së mbrojtjes për lirimin ose jo të tij me kusht.

AAK e befasuar me vendimin e gjyqësorit në Francë, kërkon kthimin e Haradinajt në Kosovë

Alb Portali - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është shprehur e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, të mos kthehet ...

Haradinaj lirohet me kusht

Alb Portali - 12.01.2017

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj është lënë në liri me kusht. Ish – kryeministri i Kosovës do të duhet të paraqitet dy herë në javë pranë autoriteteve franceze dhe nuk mund të largohet nga ky vend.

Lirimi i Haradinajt, Rama: Mirë u kthefsh në Prishtinë i dashur Ramush!

Java News - 12.01.2017

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetin social në lidhje me lirimin me kusht të Ramush Haradinajt, vendim i dhënë vetëm pak minuta më parë nga gjykata e Colmarit në Francë.

Pas vendimit për Ramush Haradinaj, nis festa në Francë (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Pas vendimit për lirim me kushte të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, shqiptarët e Francës kanë nisur festën rrugëve të Colmanit.

Pacolli pas vendimit për Haradinajn kërkon kthimin e tij në Kosovë

Alb Portali - 12.01.2017

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli pas vendimit për lirimin me kusht të Haradinajt ka kërkuar kthimin e tij në Kosovë dhe largimin e tij nga lista e INTERPOL-it. Loading...

Reagon Rama: Ramush mirëukthefsh në Prishtinë, beteja vazhdon!

Gazeta Tema - 12.01.2017

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e dhënë për lirimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinajt. Me anë të një statusi në Facebook, kreu i qeverisë është shprehur se vazhdon ende procesi për ...

Reagon Rama: Mirëukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush!

Tetova Sot - 12.01.2017

Nëpërmjet një statusi në Facebook, kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar në lidhje me vendimin që është dhënë për kreun e AAK-së për lirimin me kusht. “Mbyllet episodi absurd por beteja për fshirjen e ...

Rama: Mirë u kthefsh në Prishtinë i dashur Ramush

Alb Portali - 12.01.2017

Lirimit të liderit të AAK-së nga paraburgimi iu ka gëzuar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Loading... Ai në një postim në Facebook e ka përshëndetur lirimin e Haradinajt.

AAK e zhgënjyer me vendimin e gjykatës, kërkon lirimin e plotë të Haradinaj

Vision Plus - 12.01.2017

AAK është e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore Franceze, që Kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë.

Pacolli nuk mjaftohet me lirimin me kusht: Haradinajt t’i fshihet emri nga Interpoli

Gazeta Tema - 12.01.2017

Lirimi me kusht i Ramush Haradinajt, nuk mjafton për kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacolli. Me anë një statusi në rrjetin social Facebook, ai thotë se emri i ish-kryeministrit të Kosovës duhet të ...

Meta për lirimin e Haradinaj: Vendim gjysmak, të çlirohet nga çdo lloj akuze!

Gazeta Tema - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta mirëpriti vendimin e sotëm të Gjykatës së Kolmerit në Francë ndaj ndalimit të padrejtë të Kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe ...

Pritej lirimi i plotë i Haradinajt

Flaka - 12.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

NISMA për Kosovën kërkon nga organet e drejtësisë në Francë që të lirohet Ramush Haradinaj

Tetova Sot - 12.01.2017

NISMA për Kosovën shpreh shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK’së, z. Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë, por vetëm të lirohet ...

Vuçiq, mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Tetova Sot - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Serbia reagon pas lirimit të Ramush Haradinajt

Tetova Sot - 12.01.2017

Regjimi i Beogradit nuk do që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, ka thënë zëvendëskryetari i Partisë Radikale në Serbi, Nemanja Saroviq. Këto deklarata Saroviq i ka bërë pas lirimit me kusht ...

Vuçiq, mbledhje të jashtëzakonshme pas lirimit të Ramush Haradinajt

Alb Portali - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt. Loading...

Meta: Vendimi për Haradinajn jo i plotë, drejtësia franceze do ta çlirojë nga akuzat e Serbisë

Tetova Sot - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta reagon vendimit të Gjykatës franceze për lirimin me kusht të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj. Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta mirëpriti ...

Pacolli: Haradinajt t’i fshihet emri nga Interpoli

Tetova Sot - 12.01.2017

Lirimi me kusht i Ramush Haradinajt, nuk mjafton për kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacolli. Me anë një statusi në rrjetin social Facebook, ai thotë se emri i ish-kryeministrit të Kosovës duhet të ...

“Haradinaj të kthehet në Kosovë”

Vision Plus - 12.01.2017

Politikanet dhe institucionet ne Prishtine e Tirane kane apeluar per kthimin e Ramush Haradinajt ne atdhe, pas vendimit te gjykatës franceze per lirimin e tij me kusht.

Veseli beson në lirimin e plotë të Hardinajt

Tetova Sot - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të Dukagjinit, aktualisht ...

Avokatja e Haradinajt: Serbia s’mund të ketë fakte të reja – kanë kaluar 20 vjet

Alb Portali - 12.01.2017

Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë nën një urdhërarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, nuk u mbrojt as nga shteti i Kosovës e as nga avokati i tij, por nga një grua franceze. Loading...

Lirimi i Haradinajt, PD: Nuk është bërë drejtësi e plotë

Java News - 12.01.2017

Partia Demokratike është e shqetësuar nga vendimi i sotëm i autoriteteve gjyqësore franceze që Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë. “Vendimi që ai të lirohet nga paraburgimi, por jo të kthehet ...

Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt

Tetova Sot - 12.01.2017

Qeveria e Kosovës për vendimin e lirimit të Ramush Haradinajt ka thënë se e konsideron si një hap dhe se pret që ish-kryeministri i Kosovës të lirohet plotësisht e të rikthehet në Kosovë.

Qeveria e mirëpret vendimin e lirimit me kusht të Haradinajt

Alb Portali - 12.01.2017

Qeveria e Kosovës për vendimin e lirimit të Ramush Haradinajt ka thënë se e konsideron si një hap dhe se pret që ish-kryeministri i Kosovës të lirohet plotësisht e të rikthehet në Kosovë. Loading...

Berisha e quan Serbinë “Rusi të Vogël”: Po luan me dy porta në Ballkan

Java News - 12.01.2017

Për vendimin ë dhënë sot nga gjykata franceze, ku kreu i AAK-së, Ramush Haradniaj u lirua me kusht ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha, i cili e ka konsideruar këtë një vendim gjysma.

Lirimi i Haradinajt, Berisha: Një vendim gjysmak i autoriteteve gjyqësore të Francës

Tetova Sot - 12.01.2017

“Sot një gjykatë franceze urdhëroi lirimin me kusht të ish-kryeministrit të Kosovës dhe kryetarit të AAK, Ramush Haradinaj, të arrestuar në mënyrë absurde nga policia franceze në aeroportin e ...

Ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare për lirimin me kusht të Ramush Haradinaj

Tetova Sot - 12.01.2017

Ashtu si gjatë arrestimit dhe seancës së parë edhe sot thuajse të gjitha mediat më të njohura botërore kanë botuar artikuj rreth lirimit me kusht të Ramush Haradinaj, informon botasot.info.

Haradinaj flet për mbështetësit pas lirimit: Me dinjitetin tuaj më keni bërë krenar

Java News - 12.01.2017

Pak orë pas lirimit nga paraburgimi, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar qytetarëve nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook.

Haradinaj shijon kafe në Paris: Kurrë nuk është boll të punosh për vendin tënd

Gazeta Tema - 12.01.2017

Ramush Haradinaj i cili po shijon i lirë kafen në Parisë ka përshëndetur shqiptarët pak minuta më parë, duke i falenderuar për mbështetjen që i kanë dhënë.

Haradinaj: Asnjëherë nuk është mjaft të punosh për vendin

Vision Plus - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh sot se “mbështetja që ka marrë këto ditë e kanë bërë që të ndihet shumë krenar”.

Ben Blushi: Isha i bindur që Haradinaj do të lirohej

Tetova Sot - 12.01.2017

Deputeti Ben Blushi është shprehur se ishte i bindur për lirimin e ish-Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Në një status në Facebook, Blushi thotë se tashmë Haradinaj duhet të administrojë me ...

Meta – Haradinaj bisedë telefonike pas lirimit nga paraburgimi

Tetova Sot - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Hardinaj ka pasur një bisedë telefonike me kreun e Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta, pas vendimit të gjykatës në Francë për ta liruar me kusht liderin e Aleancës për ...

INTERVISTA/ Ramush Haradinaj: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit

Gazeta Tema - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Haradinaj për Zërin e Amerikës: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit

Java News - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Vuçiç, sa vjen nga India, mbledhje të jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn

Java News - 12.01.2017

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme të Qeverisë së Serbisë pas vendimit për lirimin me kusht të Ramush Haradinajt.

Haradinaj: Ndalimi im është lojë politike e Beogradit, përgjigjen ia kemi dhënë me luftë (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Një gjykatë e apelit në Francë liroi me kusht ish kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, por tha se ai duhet të qëndrojë në Francë deri në shqyrtimin kërkesës së Serbisë për ekstradimin e tij.

Krasniqi: Le t’i besojmë drejtësisë Frënge

Tetova Sot - 12.01.2017

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi ka shkruar në Facebook se lirimi me kusht është një “betejë” e fituar, por, jo ajo që duhet të ishte lirimi i plotë i Ramush ...

Hoxhaj: Shteti do t’i paguajë shpenzimet e avokatëve për Haradinajn

Tetova Sot - 12.01.2017

Qeveria pritet që të marrë vendim për të paguar të gjitha shpenzimet e avokatëve për rastin e arrestimit të Ramush Haradinajn në Francë Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë bërë të ditur se do të ...

Ministri serb: Lirimi i Haradinajt, lajm shumë i keq

Tetova Sot - 12.01.2017

Ministri i Punës në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi, nuk është lajm i mirë dhe ka shtuar se drejtësi për viktimat do të ketë ...

Ramush Haradinaj nuk ekstradohet në Serbi

Flaka - 12.01.2017

Gjasat që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero. Kësi bindje ka një avokat, që të enjten u ftua në Info Magazine të Klan Kosovës. Artan Çerkini, e lidh këtë parashikim të tij me statusin ...

Serbia ankohet tek Interpol: Shqipëria po na cënon sovranitetin

Tetova Sot - 12.01.2017

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç i ka dërguar sot një letër Sekretarit të Përgjithshëm të Interpolit ku i ‘ankohet’ për Shqipërinë.

Media investigative INSAJDER: Haradinaj feston me një biznesmen shqiptaro- amerikan, dënuar për pastrim parash

Java News - 12.01.2017

Ishin bërë pesë orë nga lirimi i Ramush Haradinajt. Ishte koha që t’i drejtohet popullit. “Më keni bindur se kurrë nuk është boll të punosh për vendin tënd”, shkroi Haradinaj.

Haradinaj festoi lirimin i shoqëruar nga i dënuari për fajde në SHBA (FOTO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Tom Duhani, biznesmeni shqiptar, i dënuar në SHBA për pastrim parash nëpërmjet fajdeve ka qëndruar gjatë tërë ditës afër Ramush Haradinajt. Ai ka qenë brenda në sallën e gjykimit në Francë, e po ...

Meda lajmërohet nga Franca, jep një deklaratë interesante për Ramush Haradinajn (Video)

Tetova Sot - 12.01.2017

Këngëtari, Mehedin Përgjegjaj- Meda ka vizituar të parin e AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë. Në një intervistë ekskluzive për “Indeksonline”, ai thotë se Haradinaj nuk i ka merituar shumë gjëra që ...

Haradinaj i mbyll telefonin Buzhallës në mes të emisionit, cila ishte pyetja provokuese (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj mbrëmjen e sotme zhvilloi një lidhje direkte me emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në lidhje me lirimin me kusht të tij në Francë, pas aktakuzave të Serbisë.

Haradinaj: Faleminderit Shqipërisë për mbështetjen

Flaka - 12.01.2017

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur nëpërmjet një lidhje telefonike në emisionin Opinion në TV Klan në lidhje me arrestimin e tij në Francë, pas një urdhër-arresti ndërkombëtar të ...

Shqiptarët në Gjenevë për Ramushin kallin flamurin e Serbisë! (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2017

-Shqiptarët sikur ne vendet tjera perëndimore edhe ne Gjenevë në shenje proteste kundër arrestimit te ish-kryeministri Ramush Haradinaj sot ne Gjenevë ia dhanë flaken flamurin serb, njofton agjencia ...

Ramush Haradinaj, bashkëshortes: ‘Pshtum’ (VIDEO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Bashkëshortja e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se bashkëshorti i saj, është figura më e përshtatshme për të goditur shqiptarët, prandaj edhe është ...

Arrestimi i Haradinajt, Paskal Milo: Synohej të goditej Kosova

Tetova Sot - 12.01.2017

Historiani Paskal Milo i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila në Rtv Ora News, se arrestimi i Ramush Haradinajt synon të godasë Kosovën. Ilir Kalemaj, pedagog i Marrëdhënieve Ndërkombëtare tha ...

Tirana zyrtare përshëndet lirimin e Haradinaj. Rama: Fund absurditetit

Flaka - 12.01.2017

“Mirukthefsh në Prishtinë i dashur Ramush. Mbyllet episodi absurd, por beteja për fshirjen e listës së urdhër-arresteve te vjetra vazhdon”, ka komentuar në Facebook kryeministri Rama lirimin me kusht ...

Avokatja e Haradinajt: E bindur në lirimin e plotë të tij

Flaka - 12.01.2017

Avokatja e Ramush Haradinajt, Rachel Lindon, lirimin me kusht të klientit të saj e quan vetëm hapin e parë drejt lirisë së plotë të ish-komandantit të UÇK-së.

Ramush Haradinaj para gjykatës, pritet lirimi i tij

Antpress - 12.01.2017

Ka nisur seanca degjimore ne Gjykaten e Colmerit në Francë ndaj kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.Lajmin e ka konfirmuar avokati i Haradinaj, Arianit Koci.

KK i Gjakovës miraton deklaratë në mbrojtje të Haradinajt

Kosova Live - 12.01.2017

Organi legjislativ i komunës së Gjakovës, më saktë këshilltarët e Asamblesë Komunale, sot kanë mbajtur mbledhje të jashtëzakonshëm me të vetmen pikë të renditë të ditës, kërkesë kryesore për lirimin ...

A po paguan Pacolli për lirinë e Ramush Haradinajt?

Republika - 12.01.2017

Gazeta më e madhe serbe po raporton se kryetari i Aleancës Kosova e Re dhe ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka shprehur interesim që të paguaj për lirimin me kusht të kryetarit të Aleancës ...

Gjykata franceze liroi Haradinajn me kusht

Kosova Live - 12.01.2017

Gjykata franceze urdhëroi lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe lider i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj me kusht, raporton AFP.

Ramush Haradinaj lirohet me kusht

Republika - 12.01.2017

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar nga ndalimi policor, njoftojnë mediat kosovare. Gjykata në Colman të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një ...

AAK reagon kundër mos kthimit të Haradinajt në Kosovë

Kosova Live - 12.01.2017

AAK është e befasuar me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së dhe ish kryeministër i vendit, Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë.

NISMA shpreh shqetësim për vendimin e autoriteteve gjyqësore franceze për Haradinajn

Kosova Live - 12.01.2017

NISMA për Kosovën shpreh shqetësimin e saj në lidhje me vendimin e sotëm të autoriteteve gjyqësore franceze, që kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë, por vetëm të lirohet me ...

Veseli beson se Haradinaj do të lirohet plotësisht

Kosova Live - 12.01.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka vlerësuar vendimin e sotëm të Gjykatës franceze për lirimin nga paraburgimi të ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të ...

Qeveria pret me të drejtë lirimin e plotë të Haradinajt

Kosova Live - 12.01.2017

Qeveria e Republikës së Kosovës ka pritur me të drejtë lirimin e plotë të kryetarit të AAK-së, ish-kryeministrit Ramush Haradinaj nga drejtësia franceze, duke pas parasysh fletarrestin plotësisht ...

Engel dhe Thaçi: Arrestimi i Haradinajt skandaloz, Serbia po e keqpërdor Interpolin

Lajmi.net - 11.01.2017

Presidenti Hashim Thaçi ka njoftuar se është takuar me kongresmenin Eliot Engel Thaçi ka thënë se janë pajtuar për një deklaratë të përbashkët, ku kërkojnë nga Franca që Ramush Haradinaj të lirohet ...

Thaçi dhe Engel i bëjnë thirrje Francës: Kthejeni Haradinaj në Kosovë

Zhurnal - 11.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën e tij në SHBA, është takuar me njërin nga konrgresmenët kryesor amerikan, Eliot Engel. Thaçi dhe Engel kanë nxjerrë një deklaratë të përbashkët lidhur me ...

Thaçi, Engel: Franca ta kthejë Haradinajn në Kosovë

Evropaelire - 11.01.2017

Në një kumtesë të përbashkët të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe anëtarit të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara, Eliot Engel, kërkohet lirimi sa më i shpejtë i ...

Gjithë Kosova sot në protestë për lirimin e Ramush Haradinajt

Albeu.com - 11.01.2017

Gjatë ditës së sotme do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë ...

Kuvendi i Kosovës nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

DW - 11.01.2017

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt.

Thaçi takon Engel: I bëjmë thirrje Francës të kthejë Haradinajn në Kosovë

Albeu.com - 11.01.2017

Presidenti nga Kosova Hashim Thaçi ka takuar kongresmenin amerikan, Eliot Engel në SHBA , me të cilin ka dalë në një deklaratë të përbashkët . Ja ç'shkruan Thaçi në rrjetet sociale: "Sapo takova ...

Protestë për lirimin e Haradinajt

Lajm - 11.01.2017

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër ...

Thaçi dhe Engel i bëjnë thirrje Francës: Kthejeni Haradinaj në Kosovë

Lajm - 11.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën e tij në SHBA, është takuar me njërin nga kongresmenët kryesor amerikan, Eliot Engel. Thaçi dhe Engel kanë nxjerrë një deklaratë të përbashkët lidhur me ...

Të rinjtë e LSI-së në protestë: “Për Haradinajn, një komb, një qëndrim”

Lajm - 11.01.2017

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ...

Thaçi dhe Engel thirrje Francës për kthimin e Haradinajt: Të ndalet procesi i anëtarësimit të Serbisë në BE

SOT - 11.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën e tij në SHBA, është takuar me njërin nga kongresmenët kryesorë amerikan, Eliot Engel. Thaçi dhe Engel kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me ...

Shkupi proteston sot për Haradinajn

Lajmi.net - 11.01.2017

Sot në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush ...

Thaçi dhe Engel me deklaratë të përbashkët për arrestimin e Haradinajt

Portalb - 11.01.2017

Në një kumtesë të përbashkët të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe anëtarit të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara, Eliot Engel, kërkohet lirimi sa më i shpejtë i ...

Edhe në Vjenë do të protestohet për lirimin e Haradinajt

Lajmi.net - 11.01.2017

Dega e AAK-së për Austri njofton shqiptarët që jetojnë në këtë shtet se të mërkurën, më 11 janar do të protestohet në mënyrë demokratike para Ambasadë së Francës në Vjenë.

Kosova proteston sot lirimin e Haradinajt

LajmiFundit - 11.01.2017

‘’Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”- është motoja e protestës që do të mbahet në disa qytete të Kosovës për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Një çift i lumtur si Anita dhe Ramushi, ja 10 fotografitë më të mira! (Foto)

Lajm - 11.01.2017

Anita Haradinaj është emri i moderatores së njohur e cila po ashtu është edhe bashkëshortja e liderit të AAK-së Ramush ...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

Shqipmedia - 11.01.2017

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një ...

KURIR: Ky është plani i shqiptarëve për të sulmuar ambasadat e Serbisë nëpër botë

Ina - 11.01.2017

Arrestimi i gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë ka nxitur reagime edhe në Serbi. Mediet serbet edhe kësaj radhe kanë vazhduar me publikimin e propagandave ...

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

Almakos - 11.01.2017

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një ...

Një çift i lumtur si Anita dhe Ramushi, ja fotografitë më të mira! (FOTO)

Zhurnal - 11.01.2017

Anita Haradinaj është emri i moderatores së njohur e cila po ashtu është edhe bashkëshortja e liderit të AAK-së Ramush Haradinajt. Anita dhe Ramushi janë një ndër çiftet më të lumtura që njeh publiku ...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

Almakos - 11.01.2017

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë.

Shkupi sot proteston për Ramush Haradinajn

Shqipmedia - 11.01.2017

Sot në ora 11:55 para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet protestë kundër vendimit të shtetit francez për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ditë më parë u ...

Sot qytetarët e Shkupit protestojnë para ambasadës së Francës në Shkup

Lajm - 11.01.2017

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në ...

Shkupi në këmbë në mbështetje të Haradinajt, pritet protestë e madhe para ambasadës franceze

SOT - 11.01.2017

Një protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup, në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili javën e kaluar u arrestua në Francë.

Edhe në Vjenë do të protestohet për lirimin e Haradinajt

Zhurnal - 11.01.2017

Pas protestave në Kosovë, në SHBA, Francë e gjetiu, edhe bashkatdhetarët tanë në Austri do të protestojnë kundër arrestimit dhe mbajtjes në paraburgim të Ramush Haradinajt.

Blushi: Serbia nuk do Ramushin, po i bën presion Kosovës

Zhurnal - 11.01.2017

Themeluesi i Libra-s, Ben Blushi duke folur mëngjesin e sotëm në News 24, një ditë para vendimit për Ramush Haradinajn në Francë tha se Serbia ka dërguar kërkesën për ekstradim, por në të vertetë ata ...

Sot qytetarët e Shkupit protestojnë para ambasadës së Francës në Shkup

Ina - 11.01.2017

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë.

Eksperti gjerman flet për arrestimin e Haradinajt: Rrezikohet vetëm nëse ka akuza të reja

SOT - 11.01.2017

Akuzat e vjetra për Ramush Haradinajn, i shpallur i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, nuk bëhen dot më shkak për arrestimin e tij, sipas ekspertit gjerman, Christian Tomuschat.

Letra e ish-ushtares kushtuar Haradinajt, do t’ju pikëllojë

Lajm - 11.01.2017

Arrestimi i ish-komandantit të UÇK-së në zonën e Dukagjinit, aktualisht lider i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka nxitur reagime të ...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi.

Nis protesta në mes të acarit, qytetarët e Tiranës kërkojnë lirimin e Ramush Haradinajt (FOTO)

SOT - 11.01.2017

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt.

Eksperti gjerman: Haradinaj rrezikohet vetëm nëse ka akuza të reja

Albeu.com - 11.01.2017

Akuzat e vjetra për Ramush Haradinajn, i shpallur i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, nuk bëhen dot më shkak për arrestimin e tij, sipas ekspertit gjerman, Christian Tomuschat.

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt

Evropaelire - 11.01.2017

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin po zhvillohen protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush ...

Haradinaj bashkon politikën shqiptare, PD-PS-LSI protestë tek ambasada franceze, kërkojnë lirimin e tij

SOT - 11.01.2017

Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Shkupi proteston sërish për Ramushin me plisa dhe flamuj amerikan

Lajm - 11.01.2017

Një protestë e re sot është duke u mbajtur para ambasadës franceze në Shkup, ku kërkohet lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili tani një javë është arrestuar në Francë.

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

Lajm - 11.01.2017

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas një kërkese të Serbisë.

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

Lajm - 11.01.2017

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze.

Haradinaj: Qeveria serbe vrau fëmijët e vetë, që t’i paraqes shqiptarët si terrorist

Lajmi.net - 11.01.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se qeveria serbe është terroriste, duke aluduar në atë se ata vranë fëmijët e tyre, vetëm e vetëm që t’i paraqesin ...

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

Portalb - 11.01.2017

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë ...

Arifi i Elitës 5: Kërkojmë lirim të shpejtë të gjeneralit Ramush Haradinaj (Video)

Lajm - 11.01.2017

Në protestën e sotme të organizuar para ambasadës franceze në Shkup, ku u kërkua edhe një herë lirimi i Ramush Haradinajt, ka pasur edhe artistë dhe njerëz të kulturës.

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2017

Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

Lajm - 11.01.2017

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze.

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

Lajm - 11.01.2017

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar.

Mitrovicasit në mbështetje të Ramush Haradinajt

Lajm - 11.01.2017

Qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar te sheshi “Isa Boletini” për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë protestë ndër të tjera u tha se Ramush Haradinaj është i ...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Ramush Haradinaj

Lajmi.net - 11.01.2017

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush ...

Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt

Albeu.com - 11.01.2017

Qytetarët e gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt , i cili u arrestua nga autoritetet franceze në bazë të një fletarresti serb të vitit 2004.

Haradinaj mediave serbe: A ka me terroristë se qeveritarët tuaj

Lajm - 11.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK’së, Daut Haradinaj, ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë serbe. Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook ka thënë se qeveria serbe është ...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

Zhurnal - 11.01.2017

Shkup, 11 janar - Sot para Ambasadës franceze në Shkup është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë.

Aktivistja nga Shkupi: Ramushi është çlirimtar, Ramushi është vetë Kosova! Dëgjojeni! (Video)

Lajm - 11.01.2017

Ramush Haradinaj është Kosova! Këto ishin fjalët e akivistes nga Shkupi, Miranda Beqiri, e cila foli në emër të Këshillit Organizativ të protestës së sotme para ambasadës franceze në Shkup, ku edhe ...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Haradinajt!

Lajmi.net - 11.01.2017

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt.

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt (Foto/Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e ...

Gecaj: Opozita po e shfrytëzon rastin e Haradinajt

Lajm - 11.01.2017

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka komentuar reagimin e kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit në lidhje me mos miratimin e një rezolute në seancën e ...

Protestë për lirimin e Haradinajt edhe para Ambasadës së Francës në Shkup (Video/Foto)

Lajmi.net - 11.01.2017

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, në organizimi të një Këshilli të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe ...

Shkupi në protestë për lirimin e Haradinajt

Evropaelire - 11.01.2017

Qindra qytetarë të Shkupit me pankarta në duar me mbishkrimet për lirimin e Ramush Haradinajt , nën organizimin studentëve, profesorëve, gazetarëve dhe ish ushtarëve të UÇK-së, kanë protestuar të ...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

Top Channel - 11.01.2017

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo ...

Protesta në Kosovë për lirimin e Haradinajt

Top Channel - 11.01.2017

Në disa qytete të Kosovës janë mbajtur protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, të burgosur në Francë prej një jave tashmë, në bazën e një fletarresti të Serbisë.

Shqiptarët protestuan edhe në Vjenë për lirimin e Ramush Haradinajt (Video)

Lajm - 11.01.2017

Qindra shqiptarë kanë protestuar sot edhe në Vjenë, duek kërkuar lirimin e ish kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë, në bazë të një fletëarresti të lëshuar prej ...

BFI me kërkesë deri te Ambasada e Francës: Të lirohet Ramush Haradinaj

Portalb - 11.01.2017

“Duke marrë parasysh se Bashkësia Islame në RM është Institucion që gjithmonë ka qenë, është dhe do të jetë e angazhuar për paqe, mirëqenie dhe stabilitet gjithandej rajonit dhe më gjerë, aktin e ...

BFI me kërkesë deri te Ambasada e Francës: Të lirohet Ramush Haradinaj

Lajm - 11.01.2017

“Duke marrë parasysh se Bashkësia Islame në RM është Institucion që gjithmonë ka qenë, është dhe do të jetë e angazhuar për paqe, mirëqenie dhe stabilitet gjithandej rajonit dhe më gjerë, aktin e ...

Këngëtarja e njohur në mbështetje për Ramush Haradinaj (Foto)

Lajm - 11.01.2017

Pas arrestimit të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt në Francë nga policia franceze, Haradinaj ka marrë përkrahje nga shumë qytetarë e ...

BFI me kërkesë deri te Ambasada e Francës: Të lirohet Ramush Haradinaj

Ina - 11.01.2017

“Duke marrë parasysh se Bashkësia Islame në RM është Institucion që gjithmonë ka qenë, është dhe do të jetë e angazhuar për paqe, mirëqenie dhe stabilitet gjithandej rajonit dhe më gjerë, aktin e ...

“Një komb, një qëndrim”, Haradinaj bën NJË forcat politike në Shqipëri! (FOTO)

Lajm - 11.01.2017

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë ...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

Idividi - 11.01.2017

Shkup, 11 janar 2016 (MIA) - Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë.

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

Idividi - 11.01.2017

Prishtinë, 10 janar 2017 (MIA) - Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare.

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

Idividi - 11.01.2017

Prishtinë, 11 janar 2017 (MIA) - Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, ...

Të rinjtë e partive politike, sëbashku për lirimin e Ramushit

Albeu.com - 11.01.2017

Grupet rinore te partive politike protestuan sot duke kërkuar lirimin e Ramush Haradinajt. Të rinj nga FRESSH, FRPD, LRI dhe nga PDIU u bashkuan njëzëri duke dënuar arrestimin e Haradinajt.

BFI me kërkesë deri tek ambasada franceze për lirimin e Ramushit

Zhurnal - 11.01.2017

Shkup, 11 janar - Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë sot është drejtuar me një kërkesë publike deri tek ambasada franceze në Shkup ku qëllim kanë lirimin nga burgu të liderit të AAK-së dhe ...

Loja e shërbimit inteligjent të Serbisë rrezikon destabilizimin e Kosovës

Ina - 11.01.2017

Ekspertët e çështjeve të sigurisë dhe Inteligjencës në Kosovë kanë dhënë vlerësimin e tyre lidhur me arrestimin dhe paraburgimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, në shtetin e Francës.

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

Zhurnal - 11.01.2017

Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen prova të reja të cilat do të përkthehen ...

Shkupi në këmbë për gjeneralin Haradinaj

Ina - 11.01.2017

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë.

Protestë masive në Bruksel për lirimin e Haradinajt, paraqiten edhe protestues me uniforma (Video)

Lajm - 11.01.2017

Kërkojmë nga bashkësia ndërkombëtare, të bëjë punën e vetë që duhet të bëjë në këtë situatë, sepse vetë bashkësia ndërkombëtare e ka shpallur Serbinë si shtet kriminal.

Shërbimi inteligjent i Serbisë po rrezikon destabilizimin e Kosovës

Albeu.com - 11.01.2017

Ekspertët e çështjeve të sigurisë dhe Inteligjencës në Kosovë kanë dhënë vlerësimin e tyre lidhur me arrestimin dhe paraburgimin e kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, në shtetin e Francës.

Të rinjtë në Tiranë kërkuan lirimin e Haradinajt (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo ...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

Albeu.com - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi.

Edhe Gjakova me seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajmi.net - 11.01.2017

Me iniciativën e Grupit të Kuvendarëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe mbështetur nga të gjitha Grupet e Kuvendarëve nga subjektet e tjera politike në KK të Gjakovës, nesër, me datë 12 ...

Gjini: Ja si është dashtë të veproj Mustafa kur u arrestua Haradinaj (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të ...

Brahimaj: Lista e Interpolit u negociua nga Qeveria, mbeti veç Haradinaj

Lajmi.net - 11.01.2017

Institucionet shtetërore të Kosovës kanë pasur njohuri të sakta se kush është pjesë e listës së Interpolit, mirëpo nuk u kanë treguar partive politike e as deputetëve.

Arifi i Elitës 5: Kërkojmë lirim të shpejtë të gjeneralit Ramush Haradinaj (Video)

Ina - 11.01.2017

Në protestën e sotme të organizuar para ambasadës franceze në Shkup, ku u kërkua edhe një herë lirimi i Ramush Haradinajt, ka pasur edhe artistë dhe njerëz të kulturës.

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

LajmiFundit - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi.

Shala: Nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi, ne nuk jemi shtet (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, njëherësh kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi.

Shqiptarët në Skandinavi kërkojnë nga drejtësia franceze lirimin e Haradinajt

Lajmi.net - 11.01.2017

Shoqatat shqiptare kanë kërkuar lirimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj Shoqatat shqiptare në Skandinavi, përmes një shkrese dërguar Ministrisë së Drejtësisë të Francës, ...

Ahmeti: Shkoni në shtëpi qeveri, jeni të dehur

Zeri - 11.01.2017

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një statusi në Facebook, ka kritikuar qeverinë që edhe pas nëntë orëve debat në Kuvend, nuk kanë arritur që të miratojnë rezolutën për Ramush Haradinajn, ...

Protestë për lirimin e Haradinajt

Telegrafi - 11.01.2017

Sot do të mbahet protestë gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër ...

LRI në protestë: “Me Ramushin, një komb, një qëndrim!”

Telegrafi - 11.01.2017

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ...

“Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”, sot protestë për lirimin e Haradinajt

BalkanWeb - 11.01.2017

PRISHTINE- Në disa qytete të Kosovës sot protestohet për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një ...

Tл rinjtл e LSI-sл nл protestл: “Pлr Haradinajn, njл komb, njл qлndrim”

Botasot - 11.01.2017

Lëvizja Rinore për Integrim e Lëvizjes Socialiste për Integrim proteston të mërkurën para Ambasadës franceze në Tiranë, bashkë me përfaqësues të forumeve të tjera rinore për të kërkuar lirimin e ...

Thaçi, Engel: Franca ta kthejë Haradinajn në Kosovë

Ora news - 11.01.2017

Në një kumtesë të përbashkët të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe anëtarit të Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara, Eliot Engel, kërkohet lirimi sa më i shpejtë i ...

Thaçi dhe Engel i bëjnë thirrje Francës: Kthejeni Haradinaj në Kosovë

Telegrafi - 11.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën e tij në SHBA, është takuar me njërin nga kongresmenët kryesor amerikan, Eliot Engel. Thaçi dhe Engel kanë nxjerrë një deklaratë të përbashkët lidhur me ...

Thaçi – Engel: I bëjmë thirrje Francës që urgjentisht ta procesojë rastin dhe ta kthejë Haradinajn në Kosovë

Zeri - 11.01.2017

Presidenti Thaçi ka takuar kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Bashkë kanë lëshuar edhe një deklaratë të përbashkët: Sapo takova mikun e madh të Kosovës dhe një nga kongresmenët kryesorë amerikanë, ...

Fila: Serbia e kërkon Haradinajn për vepra për të cilat nuk është gjykuar

Gazeta Express - 11.01.2017

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj për veprat e reja që nuk ishin në aktakuzën e prokurorisë në Hagë dhe për këtë ka prova, thotë avokati nga Beogradi, Toma ...

Momenti kur Haradinaj la postin e kryeministrit për t’iu përgjigjur Hagës (Foto)

Gazeta Express - 11.01.2017

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua ditë më parë në aeroportin e “MulleHouse”-s, në Francë, në bazë të një fletarrestimi të lëshuar nga Serbia në vitin 2004, ka qenë cak i ...

Thaçi dhe Engel me deklaratë të përbashkët për Haradinajn: Franca ta kthejë urgjentisht në shtëpi

Gazeta Express - 11.01.2017

Presidenti Hashim Thaçi ka takuar kongresistin Eliot Engel gjatë qëndrimit në SHBA. Me të kanë bërë një deklaratë të përbashkët për lirimin e Haradinajt, duke akuzuar Serbinë se po abuzon me ...

Nuk votohet rezoluta për lirimin e Haradinajt

Zeri - 11.01.2017

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur ta miratojë rezolutën për çështjen e arrestimit të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj. Partitë në pushtet nuk e votuan rezolutën e AAK-së, kurse opozita në ...

Thaçi dhe Engel thirrje Francës: Ktheni Haradinajn në Kosovë! Të ndalet procesi i anëtarësimit të Serbisë në BE

BalkanWeb - 11.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në vizitën e tij në SHBA, është takuar me njërin nga kongresmenët kryesorë amerikan, Eliot Engel. Thaçi dhe Engel kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me ...

Një çift i lumtur si Anita dhe Ramushi, ja 10 fotografitë më të mira! (Foto)

Zeri - 11.01.2017

Anita Haradinaj është emri i moderatores së njohur e cila po ashtu është edhe bashkëshortja e liderit të AAK-së Ramush Haradinajt. Anita dhe Ramushi janë një ndër çiftet më të lumtura që njeh publiku ...

​Të rinjtë protestojnë sot para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinajn!

Gazeta Express - 11.01.2017

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë sot një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para Ambasadës Franceze në ...

Një çift i lumtur si Anita dhe Ramushi, ja 10 fotografitë më të mira! (Foto)

Gazeta Express - 11.01.2017

Anita Haradinaj është emri i moderatores së njohur e cila po ashtu është edhe bashkëshortja e liderit të AAK-së Ramush ...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

Gazeta Express - 11.01.2017

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në ...

Ja çka thotë kunata e Ramushit për arrestimin e tij (Foto)

Gazeta Express - 11.01.2017

Ndalimi në Francë i kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj ka shkaktuar “revolte tek një pjese e madhe e ...

Eksperti gjerman: Haradinaj rrezikohet vetëm nëse ka akuza të reja

BalkanWeb - 11.01.2017

Akuzat e vjetra për Ramush Haradinajn, i shpallur i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, nuk bëhen dot më shkak për arrestimin e tij, sipas ekspertit gjerman, Christian Tomuschat.

Letra e ish-ushtares kushtuar Haradinajt, do t'ju pikëllojë

Gazeta Express - 11.01.2017

Arrestimi i ish-komandantit të UÇK-së në zonën e Dukagjinit, aktualisht lider i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka nxitur reagime të ...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt! (Foto)

Gazeta Express - 11.01.2017

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush ...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

Gazeta Express - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në ...

Nis protesta në Tiranë për lirimin e Ramush Haradinajt! (Foto)

Zeri - 11.01.2017

Ka nisur protesta në Tiranë e shumë të rinjve, që kanë zgjedhur të mblidhen dhe të apelojnë përpara ambasadës Franceze për lirimin e Ramush Haradinajt.

Të rinjtë e PS, LSI dhe PD bëhen bashkë, protestojnë para ambasadës franceze për lirimin e Haradinajt

BalkanWeb - 11.01.2017

TRANE – Forumet rinore të partive kryesore në vend janë bërë bashkë dhe kanë protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

“Për Haradinajn, një komb një qëndrim” / Video nga protesta në Tiranë

Gazeta Express - 11.01.2017

Të rinjtë në kryeqytet janë duke protestuar përpara ambasadës franceze në Tiranë, për lirimin nga e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga burgu në ...

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

Telegrafi - 11.01.2017

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas një kërkese të Serbisë, përcjell ...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

Zeri - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi.

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

Telegrafi - 11.01.2017

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze.

Gjakova proteston për lirimin e Ramush Haradinaj (VIDEO)

Zeri - 11.01.2017

Ka filluar protesta gjithë popullore për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Protesta mbahet me moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në qytetet Prizren, Gjilan, ...

Edhe Gjilani në mbështetje të Haradinajt

Telegrafi - 11.01.2017

Pak para orës 12 qytetarë të Gjilanit kanë mbajtur një protestë në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj i arrestuar më 4 janar nga policia franceze.

Haradinaj - mediave serbe: A ka më terroristë se qeveritarët tuaj

Gazeta Express - 11.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë serbe. Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook ka thënë se qeveria serbe është ...

Mediat serbe: Zgjerohet aktakuza, prova të reja për Haradinajn

Telegrafi - 11.01.2017

Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është arrestuar në Francë më 4 janar.

Mitrovicasit në mbështetje të Ramush Haradinajt

Telegrafi - 11.01.2017

Qindra qytetarë të Mitrovicës kanë protestuar te sheshi “Isa Boletini” për të kërkuar lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë protestë ndër të tjera u tha se Ramush Haradinaj është i ...

Të rinjtë protestojnë në Tiranë para ambasadës franceze

ABC News - 11.01.2017

Përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile protestuan paqesisht sot para selisë së Ambasadës se Francës për te kerkuar lirimin e Ramush Haradinajt.Të rinjtë i ...

Protestë e të rinjve në Tiranë: “Drejtësi për Haradinaj”

Ora news - 11.01.2017

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të ...

Haradinaj: Serbia duhet ta kuptojë që nuk mund ta ndalë rrugëtimin e Kosovës

Telegrafi - 11.01.2017

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka theksuar se Serbia duhet ta kuptojë që Kosovën nuk mund ta ndalë askush në rrugën e saj perëndimore.

Tiranë, protestë për lirimin e Haradinajt

RTSH - 11.01.2017

Arrestimi i liderit të Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës, Ramush Haradinaj më 4 Janar të këtij viti nga policia franceze në aeroportin e Baselit sipas një fletë-arresti të Serbisë të vitit 2004, ka ...

Mediat serbe: Prova të reja për Ramush Haradinajn, zgjerohen akuzat

BalkanWeb - 11.01.2017

SERBI – Prokuroria për krime lufte e Serbisë ka dhënë urdhër për zgjerim të hetimeve kundër liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua në Francë më 4 janar.

Gecaj: Opozita po e shfrytëzon rastin e Haradinajt

Telegrafi - 11.01.2017

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka komentuar reagimin e kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit në lidhje me mos miratimin e një rezolute në seancën e ...

Protestë edhe në Shkup për lirimin e Ramush Haradinajt

ABC News - 11.01.2017

Edhe në Shkup sot është zhvilluar eshte zhvilluar nje protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javen e kaluar u arrestua në Francë.

Haradinaj: Qeveria serbe vrau fëmijët e vetë, që t’i paraqes shqiptarët si terrorist

Zeri - 11.01.2017

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka thënë se qeveria serbe është terroriste, duke aluduar në atë se ata vranë fëmijët e tyre, vetëm e vetëm që t’i paraqesin ...

Protestë për lirimin e Haradinajt para Ambasadës së Francës në Shkup (FOTO+VIDEO)

Gazeta Express - 11.01.2017

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, në organizimi të një Këshilli të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë dhe ...

Në gjashtë qytete të Kosovës po protestohet për Haradinajn (Foto)

Gazeta Express - 11.01.2017

Shumë qytetarë i janë bashkuar marsheve protestuese për Ramush Haradinajn, të organizuara në gjashtë qendrat e qyteteve më të mëdha të ...

Haziri mbështetë protestën për lirimin e Haradinajt

Zeri - 11.01.2017

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka shprehur mbështetjen për protestën e sotme të organizuar me kërkesën për lirimin nga ndalimi në shtetin e Francës të ish-kryeministrit Ramush ...

Gecaj: Opozita shfrytëzon rastin e Haradinajt

Zeri - 11.01.2017

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka komentuar reagimin e kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit në lidhje me mos miratimin e një rezolute në seancën e ...

Shkupi proteston sërish për Ramushin me plisa dhe flamuj amerikan

Zeri - 11.01.2017

Një protestë e re sot është duke u mbajtur para ambasadës franceze në Shkup, ku kërkohet lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili tani një javë është arrestuar në Francë.

Vëllai i Haradinajt: Serbia s’mund ta ndalë rrugëtimin e Kosovës

BalkanWeb - 11.01.2017

PRISHTINE- Vëllai i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, Daut Haradinaj deklaroi se Serbia duhet ta kuptojë që Kosovën nuk mund ta ndalë askush në rrugën e saj perëndimore.

Edhe Ferizaj proteston, kërkon lirimin sa më të shpejtë të Ramush Haradinajt

Zeri - 11.01.2017

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, edhe në Ferizaj janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e Ramush Haradinajt, i cili po mbahet në paraburgim nga autoritetet ...

Pajaziti: Qëllimi i seancës së Kuvendit ishte të tregohej shqetësimi për arrestimin e Haradinajt

Gazeta Express - 11.01.2017

Pas pothuajse 11 orësh diskutim për arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë, deputetët e Kuvendit nuk arritën ta votojnë pro rezolutës për Haradinajn, gjegjësisht as pikën e katërt të paraqitur nga ...

Haradinaj bashkon forumet politike në Shqipëri, LRI: Protesta deri në rikthimin e tij në Kosovë

Gazeta Express - 11.01.2017

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestuan sot para Ambasadës së Francës në Tiranë për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit, luftëtarit dhe politikanit të shquar të Kosovës, Ramush ...

Haradinaj bashkon forumet politike në Shqipëri, LRI: Protesta deri në rikthimin e tij në Kosovë

Botasot - 11.01.2017

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestuan sot para Ambasadës së Francës në Tiranë për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit, luftëtarit dhe politikanit të shquar të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Këngëtarja e njohur në mbështetje për Ramush Haradinaj (Foto)

Gazeta Express - 11.01.2017

Pas arrestimit të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt në Francë nga policia franceze, Haradinaj ka marrë përkrahje nga shumë qytetarë e ...

"Një komb, një qëndrim", Haradinaj bën NJE forcat politike në Shqipëri! (FOTO)

Gazeta Express - 11.01.2017

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë ...

Mbështetje për Haradinajn nga shqiptarët kudo që janë – gjakovarja vjen nga Zvicra për ta kërkuar lirimin e tij (Foto)

Telegrafi - 11.01.2017

Ndalimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze si pasojë e një fletarresti të lëshuar nga shteti i Serbisë, ka nxitur një reagim tek shqiptarët kudo që ndodhen nëpër botë.

Protesta në Kosovë e Maqedoni për lirimin e Haradinaj

Ora news - 11.01.2017

Mijëra qytetarë kanë protestuar në të gjithë territorin e Kosovës kundër arrestimit të kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj nga Franca për llogari të Serbisë.

FOTO/ Të rinjtë e forumeve rinore politike protestojnë para Ambasadës së Francës në Tiranë: Lironi Haradinaj

BalkanWeb - 11.01.2017

Të rinjtë e forumeve rinore politike protestuan sot para Ambasadës së Francës në Tiranë për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit, luftëtarit dhe politikanit të shquar të Kosovës, z.

Balli Kombëtar Demokrat kritikon ashpër Kuvendin për Ramush Haradinajn

Botasot - 11.01.2017

Balli Kombëtar Demokrat shpreh shqetësimin për mosmiratimin në Kuvend të Rezolutës për z.Haradinaj. Ky Parlament tregon joseriozitetin e vetë dhe shihet qartë që edhe në rastet e ndieshme që kanë të ...

Propaganduesi i njohur serb parashikon incidente në Kosovë për shkak të Haradinajt

Gazeta Express - 11.01.2017

Pas parashikimit të sulmeve të shqiptarëve nëpër përfaqësitë diplomatike të Serbisë në Perëndim, propaganduesi i njohur serb parashikon incidente në Kosovë për shkak të ...

Serbia zgjeron hetimet ndaj Haradinajt, përfshihen prova të reja

Telegrafi - 11.01.2017

Prokurori serb për krimet e luftës, të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj Ramush Haradinajt, ku përfshihen prova të reja të cilat do të përkthehen ...

Protesta në Pejë përmes fotografive

Zeri - 11.01.2017

Qindra qytetarë të zonës së Dukagjinit ishin mbledhur sot në qytetin e Pejës për të protestuar kundër arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt.

Presidenti i Kosovës takon kongresistin Eliot Engel në Uashington

ABC News - 11.01.2017

Ndalimi i Ramush Haradinajt në Francë ka qenë në qendër të takimit në Uashington mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kongresmenit amerikan Eliot Engel.

Haradinaj “bashkon” rininë e politikës Shqiptare

ABC News - 11.01.2017

Një komb në protestë. Nga Kosova dhe Maqedonia, në kryeqytetin e gjithë shqiptarëve. Lëvizjet rinore të forcave politike shqiptare, FRESH, FRPD dhe LRI bashkuan forcat pranë ambasadës franceze, për ...

Lirimi i Haradinajt kërkohet edhe në Vjenë

Telegrafi - 11.01.2017

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Sikurse në vendet tjera në Kosovë, Shqipëri, SHBA, etj, edhe në këtë protestë ...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt (Video)

Telegrafi - 11.01.2017

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo ...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

Gazeta Express - 11.01.2017

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk ...

Ismet Salihu: Gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi janë zero

Zeri - 11.01.2017

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, në një bisedë për Gazetën Express e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk ...

Profesori Ismet Salihu tregon se cilat janë gjasat që Haradinaj të ekstradohet në Serbi

Telegrafi - 11.01.2017

Profesori i së Drejtës Penale në Universitetin e Prishtinës, Ismet Salihu, e ka përjashtuar mundësinë që Ramush Haradinaj të ekstradohet në Serbi, pasi ky shtet nuk do të mund ta gjykonte pa ndikim ...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt (Video)

Zeri - 11.01.2017

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo ...

Protesta në Kosovë, Shqipëri e Maqedoni për lirimin e Ramush Haradinajt

Zeri - 11.01.2017

Nën organizimin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në disa qytete, përfshirë, Gjilanin, Mitrovicën Ferizajn, Pejën, Gjakovën dhe Prizrenin janë zhvilluar protesta me kërkesën kryesore për lirimin e ...

Kuvendi i Komunës së Gjakovës, seancë të jashtëzakonshme për rastin Haradinaj

Telegrafi - 11.01.2017

Me iniciativen e Grupit të Kuvendarëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe mbështetur nga të gjitha Grupet e Kuvendarëve nga subjektet e tjera pokitike, nesër, me datë 12 janar 2017, (e enjte), ...

Gjakova mban seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Koha.net - 11.01.2017

Me iniciativën e Grupit të Kuvendarëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe mbështetur nga të gjitha Grupet e Kuvendarëve nga subjektet e tjera politike në KK të Gjakovës, nesër, me datë 12 ...

Gjakova me seancë të jashtëzakonshme për rastin Haradinaj

Gazeta Express - 11.01.2017

Kuvendi i Komunës në Gjakovë do të mbajë të enjten një seancë të jashtëzakonshme për rastin e kreut të Aleancës për Ardhërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Francë, në ...

Prokuroria serbe zgjeron akuzat ndaj Ramush Haradinajt

Ora news - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi.

Kuvendi i Komunës së Gjakovës, seancë të jashtëzakonshme për rastin Haradinaj

Zeri - 11.01.2017

Me iniciativen e Grupit të Kuvendarëve nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe mbështetur nga të gjitha Grupet e Kuvendarëve nga subjektet e tjera pokitike, nesër, me datë 12 janar 2017, (e enjte), ...

Bruksel, protesta në mbështetje të Haradinajt

RTSH - 11.01.2017

Për mëse një orë e gjysëm, përfaqësuesë të komunitetit shqiptarë në Belgjikë protestuan përpara ambasadës franceze në Bruksel duke kërkuar lirimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...

Kuvendi nuk miratoi rezolutën për Haradinajn

Mapo - 11.01.2017

Në Kuvendin e Kosovës u zhvillua debati ku kërkohej lirimi i Ramush Haradinajt e ndërprerja e dialogut me Serbinë. Serbia tashmë ka kërkuar zyrtarisht nga Franca ekstradimin e Ramush Haradinajt.

Gjini: Kështu është dashur të veprojë Mustafa kur u arrestua Haradinaj (Video)

Gazeta Express - 11.01.2017

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të ...

Brahimaj: Haradinaj është numër një në listën e INTERPOLIT, Qeveria e negocioi listën

Telegrafi - 11.01.2017

Institucione shtetërore të Kosovës kanë pasur njohuri të sakta se kush është pjesë e listës së INTERPOLIT, mirëpo nuk u kanë treguar partive politike e as deputetëve.

Gjini: Kështu është dashur të veprojë Mustafa kur u arrestua Haradinaj (Video

Zeri - 11.01.2017

“Në momentin kur është ndaluar Ramush Haradinaj në Francë me fletëarrest të Serbisë, kryeministri Mustafa është dashtë të dalë menjëherë në konferencë dhe të thotë se që nga sot i suspendojmë të ...

Lahi Brahimaj: Thaçi, Veseli e Haliti u hoqën nga lista e INTERPOL'it

Gazeta Express - 11.01.2017

​Qeveria dhe institucione e Kosovës kanë pasur informacione të detajuara për listën e personave të kërkuar nga INTERPOL, dhe emrat e 157 personave që ishin në ...

Brahimaj: Haradinaj është numër një në listën e INTERPOLIT, Qeveria e negocioi listën

Zeri - 11.01.2017

Institucione shtetërore të Kosovës kanë pasur njohuri të sakta se kush është pjesë e listës së INTERPOLIT, mirëpo nuk u kanë treguar partive politike e as deputetëve.

Shkëlzen Maliqi: Seanca e djeshme, spektakël i panevojshëm

Telegrafi - 11.01.2017

Publicisti, Shkëlzen Maliqi seancën e djeshme pas ndalimit të Ramush Haradinajt në Francë e ka quajtur një “spektakël të panevojshëm”. “Ishte një spektakël i panevojshëm, mund të jetë i mirëseardhur ...

Gjini: Në rastin Haradinaj asnjë dëshmitar nuk është vrarë

Telegrafi - 11.01.2017

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se nuk guxon të thotë që ka konspiracion prej Kosovës për ta mbajtur Ramush Haradinaj në paraburgim. “Mundem të them, megjithatë se kryeministri Mustafa ka ...

Zogaj për rastin Haradinaj: Më seriozisht e ka Vuçiqi se sa Mustafa

Telegrafi - 11.01.2017

Analisti politik, Petrit Zogaj duke komentuar lirimin e mundshëm me kush të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse kjo është kërkesë e Haradinaj është e gabuar.

Maliqi: Haradinaj ka pak gjasa të ekstradohet në Serbi, seanca e djeshme ishte spektakël

Gazeta Express - 11.01.2017

Publicisti, Shkëlzen Maliqi seancën e djeshme pas ndalimit të Ramush Haradinajt në Francë e ka quajtur një “spektakël të ...

Dështimi i Kosovës në rastin Haradinaj

Zeri - 11.01.2017

Kosova dhe Shqipëria kanë dështuar në rastin Haradinaj. Kjo është më e pakta që mund të thuhet, ndërkohë që lideri i AAK – së, ndodhet prej disa ditësh në një burg të zakonshëm francez.

Zogaj për rastin Haradinaj: Më seriozisht e ka Vuçiqi se sa Mustafa

Zeri - 11.01.2017

Analisti politik, Petrit Zogaj duke komentuar lirimin e mundshëm me kush të kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse kjo është kërkesë e Haradinaj është e gabuar.

Shala: Nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi, ne nuk jemi shtet (Video)

Telegrafi - 11.01.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, njëherësh kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi.

Shqiptarët në Skandinavi kërkojnë lirimin e Haradinajt

Telegrafi - 11.01.2017

Shoqatat shqiptare në Skandinavi, përmes një shkrese dërguar Ministrisë së Drejtësisë të Francës, kanë kërkuar nga kjo ministri lirimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Shala: S'jemi shtet nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi (Video)

Gazeta Express - 11.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, njëherësh kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se Franca mund ta pranonjë ekstradimin e Ramush ...

Shqiptarët protestojnë për Haradinajn (por këto foto s’duhen harruar)

Mapo - 11.01.2017

Foto 1 nga 24 KUJDES: PAMJE TE RENDA Shqiptarët e Tiranës, Shkupit dhe gjithë Kosovës ishin në një linjë. Ata protestuan për të kërkuar lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj.

Protesta në Kosovë për arrestimin e Haradinajt

Flaka - 11.01.2017

Në të gjithë Kosovën zhvillohen sot protesta për lirimin e ish-kryeministrit dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i arrestuar nga policia franceze në bazë të një ...

Sot, protestë para Ambasadës Franceze: Drejtësi për Haradinaj!

Java News - 11.01.2017

Një grup organizatash rinore do të zhvillojnë nesër një protestë për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Protesta do të zhvillohet në orën 12:00 para ambasadës Franceze në ...

Arrestimi i Ramush Haradinajt dëshmon për tradhti!

Tetova Sot - 11.01.2017

Shkruan Asllan Dibrani Pro amerikanizmi i Ramush Haradinajt dhuratë grilat franceze!? Vet ftesa vetëm për Ramush Haradinajn nga ana e amerikaneve,ka lëne te dyshosh se u ngritën lugetërit ...

Kosova në protestë për lirimin e Haradinaj

Vision Plus - 11.01.2017

Ne Kosove mbahet nje protestë gjithë popullore për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili është ndalur nga policia franceze javën e shkuar, në bazë të një urdhër ...

‘Alarmohen mediat serbe’: Ky është plani i shqiptarëve për të sulmuar ambasadat e Serbisë nëpër botë

Tetova Sot - 11.01.2017

Arrestimi i gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj në Francë ka nxitur reagime edhe në Serbi. Mediet serbet edhe kësaj radhe kanë vazhduar me publikimin e propagandave ...

Protestë para Ambasadës së Francës sot në Shkup

Tetova Sot - 11.01.2017

Protestë qytetare do të mbahet sot, me fillim në orën 11:55, para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë.

Shqiptarët në Shkup protestë para ambasadës franceze për Haradinaj

Vision Plus - 11.01.2017

Edhe shqiptaret ne Shkup mbajne një protestë qytetare para Ambasadës franceze, në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në Francë.

Kur Ramushi mbrohet vetë

Tetova Sot - 11.01.2017

Nga Azem Parllaku Ishte pikërisht, vullneti, sakrifica dhe vizioni i drejtuesve të betejave si Ramush Haradinaj dhe bashkëluftëtarëve të tij, ata që përgjatë viteve 1997-99 bënë protestën e madhe ...

Seanca maratonë në Kuvendin e Kosovës u mbyll pa një rezolutë për Haradinaj

Vision Plus - 11.01.2017

Për më shumë se dhjetë orë u zhvilluan debat në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës, megjithatë deputetët nuk arritën të miratojnë një rezolutë, me të cilën të kërkohet lirimi i ...

Në Shkup kërkohet lirimi i Ramush Haradinajt

Alb Portali - 11.01.2017

Në Shkup është mbajtur protesta e dytë qytetare në mbështetje të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i arrestuar në Francë, sipas një kërkese të Serbisë, përcjell ...

Tiranë, Haradinaj bën bashkë forumet rinore të partive politike

Java News - 11.01.2017

Nën moton “Drejtësi për Haradinaj” përfaqësues të forumeve politike rinore dhe organizatave rinore të shoqërisë civile u mblodhën mesditën e sotme para selisë së Ambasadës se Francës në Tiranë për të ...

Shkupi proteston sërish për Ramushin me plisa dhe flamuj amerikan

Tetova Sot - 11.01.2017

Një protestë e re sot është duke u mbajtur para ambasadës franceze në Shkup, ku kërkohet lirimi i kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili tani një javë është arrestuar në Francë.

Përfundon protesta në Shkup para ambasadës franceze

Flaka - 11.01.2017

Sapo ka përfunduar protesta për lirimin e Ramush Haradinajt, ndërsa e njëjta u zhvillua para ambasadës franceze në Shkup, shkraun gazeta Koha, transmeton Flaka Të pranishëm në këtë protestë ishin ...

Peja proteston kundër ndalimit të Haradinajt

Alb Portali - 11.01.2017

Sot në qendrën e qytetit të Pejës, është mbajtur një protestë me anë të së cilës u kundërshtua ndalimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze. Loading...

Shkupi përsëri në protestë: Franca të mos e ekstradojë Haradinajn në Serbi (FOTO+VIDEO)

Alb Portali - 11.01.2017

Në temperatura të ulëta, me thirrje “liri për Ramushin”, “Haradinaj i pafajshëm”, “kriminelët kërkoni në Serbi”, nën organizimin e Këshillit Organizativ, të përbërë nga studentë, profesorë, gazetarë ...

Haradinaj mediave serbe: A ka me terroristë se qeveritarët tuaj

Tetova Sot - 11.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK’së, Daut Haradinaj, ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë serbe. Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook ka thënë se qeveria serbe është ...

Haradinaj mediave serbe: A ka me terroristë se qeveritarët tuaj

Alb Portali - 11.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK’së, Daut Haradinaj, ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë serbe. Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook ka thënë se qeveria serbe është ...

FRESSH, LRI e FRPD bashkë në protestë për lirimin e Haradinaj

Vision Plus - 11.01.2017

Çështja Haradinaj si rrallëherë ka bashkuar te gjitha forcat politike ne vend. Pavarësisht se jane kundërshtare politike, forumet rinore te partive kryesore ne vend; te Partisë Socialiste, Partisë ...

Gecaj: Opozita po e shfrytëzon rastin e Haradinajt

Alb Portali - 11.01.2017

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka komentuar reagimin e kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit në lidhje me mos miratimin e një rezolute në seancën e ...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

Tetova Sot - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi.

Çështja “Haradinaj”, mediat serbe flasin “për evidenca të reja”

Respublica - 11.01.2017

Beogradi zyrtar duket i vendosur të çojë përpara axhendën e vet politike me kërkesën për eksradim të Ramush Haradinajt.Televizioni N1, raporton se Prokuroria serbe ka të dhëna të reja për krimet e ...

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

Tetova Sot - 11.01.2017

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë.

“Një komb, një qëndrim”, Haradinaj bën NJË forcat politike në Shqipëri! (FOTO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Një protestë me rreth 500 të rinj u zhvillua mesditën e kësaj të hënë në Tiranë përballë bllokut të ambasadave. Thirrja e të rinjve të forumeve të partive të ndryshme politike në vend, ishte e njëjtë ...

Haradinaj, Serbia rrit sigurinë nëpër ambasada

Flaka - 11.01.2017

Serbia ka kërkuar ngritjen e nivelit të sigurisë për disa nga ambasadat e saj, pas deklarimeve të shefit të diplomacisë serbe, një ditë më parë se ka informacione të sigurta nga një shërbim ...

Të rinjtë në Tiranë kërkojnë lirimin e Haradinajt

Flaka - 11.01.2017

Në kohën kur politika e Kosovës nuk gjeti gjuhën për të mirtatuar një rezolutë të përbashkët për dënimin e arrestimit të Ramush Haradinajt, qindra të rinj shqiptar, ashtu si dhe mijëra shqiptarë kudo ...

BFI-Maqedoni: Të lirohet Ramush Haradinaj

Flaka - 11.01.2017

“Duke marrë parasysh se Bashkësia Islame në RM është Institucion që gjithmonë ka qenë, është dhe do të jetë e angazhuar për paqe, mirëqenie dhe stabilitet gjithandej rajonit dhe më gjerë, aktin e ...

Protestë masive në Bruksel për lirimin e Haradinajt, paraqiten edhe protestues me uniforma (Video)

Alb Portali - 11.01.2017

Loading... Kërkojmë nga bashkësia ndërkombëtare, të bëjë punën e vetë që duhet të bëjë në këtë situatë, sepse vetë bashkësia ndërkombëtare e ka shpallur Serbinë si shtet kriminal.

Pas Maqedonis edhe në Vjenë u kërkua lirimi i Haradinajt

Flaka - 11.01.2017

Qindra shqiptarë të Kosovës janë mbledhur sot në Vjenë për të protestuar kundër arrestimit të liderit të AAK-së në Francë Ramush Haradinaj është arrestuar më 4 janar nga policia franceze.

Ditë të vështira për Haradinajn me shokë: ja si e përshkruan UÇK-në Chris Hill, ish-ambasadori i luftës në Kosovë

Alb Portali - 11.01.2017

Loading... Arrestimi për të disatën herë rradhazi i Ramush Haradinajt, një ndër ish-krerët e UÇK-së në zonën e Dukagjinit, ka kthyer dhe njëherë debatin mbi statusin moral të ushtrisë e cila u bë ...

Lahi Brahimaj: Thaçi, Veseli e Haliti u hoqën nga lista e INTERPOL-it

Tetova Sot - 11.01.2017

Qeveria dhe institucione e Kosovës kanë pasur informacione të detajuara për listën e personave të kërkuar nga INTERPOL, dhe emrat e 157 personave që ishin në të.

Dava Gjergji i këndon Haradinajt: “Komandant, prapë për ty e nisim luftën” (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Dava Gjergji ka publikuar këngën e saj më të re didikuar arrestimit Ramush Haradinajt. Ajo përmes këngës së saj patriotike i dërgon selam Parisit dhe Beogradit se ...

Prokuroria serbe urdhëroi zgjerim të hetimit kundër Ramush Haradinajt

Republika - 11.01.2017

Prokuroria e Krimeve të Luftës i ka dorëzuar Ministrisë së Drejtësisë së Serbisë urdhëresën për zgjerimin e aktakuzës kundër Ramush Haradinajt me prova të reja, shkruajnë mediat në Serbi.

Përfundoi protesta në Shkup për lirimin e Ramush Haradinaj

Republika - 11.01.2017

Para Ambasadës franceze në Shkup sot është zhvilluar protestë në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë.

Granit Shala:Vetëm të pamoralshmit, votojnë kundër Haradinajt!

Intervista - 11.01.2017

Eshte revoltuar shume Granit Shala, nga mosmiratimi i rezolutes per Ramush Haradinajn nga parlamentaret e Kosoves. Ja si shkruan ai: “Morali i politikanëve kosovar shihet me mos miratimin e rezolutës ...

Çështja Haradinaj, e “nxeh” debatin në BE

Lajm - 10.01.2017

Emri i Ramush Haradinajt u zu në gojë sot edhe në Parlamentin Evropian. Eurodeputetët kritikuan Serbinë për mbajtjen në fuqi të fletarresteve dhe theksuan se ato dëmtojnë normalizimin e marrëdhënieve ...

Gold AG bën poezi për Ramush Haradinaj, lexojeni këtu!

Lajm - 10.01.2017

Arrestimi i Ramush Haradinaj ka nxitur reperin kosovar Gold AG që të thurë vargje për të. Në llogarinë e tij në Facebook, reperi ka shkruar një poezi mjaft emocionuese, shkruan lajmi.net Më poshtë ...

Tahiri i dërgon letër Interpolit: Anuloni urdhër-arrestin ndaj Haradinajt

Zhurnal - 10.01.2017

Tiranë, 9 janar - Pas ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani që i shkruajti homologut francez, së fundi është ministri i Brendshëm Saimir Tahiri që i dërgon një letër Sekretarit të Përgjithshëm të ...

Asistenti personal i Haradinajt paralajmëron kthimin e tij: Kthimi i tij këso here do të jetë…

Lajm - 10.01.2017

Shpëtim Selmanaj, asistent personal i kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se ndalja që Haradinajt iu bë në Francë është ndalje që askush s’e ka pritur.

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

Albeu.com - 10.01.2017

Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj , nga policia franceze .

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajmi.net - 10.01.2017

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze.

Arrestimi i Haradinajt, eksperiment i koordinuar politik!

SOT - 10.01.2017

Rasti i ndalimit të kryetarit të AAK, zotit Ramush Haradinaj me fletë-arrest të shtetit serb është bërë top-lajmi i të gjitha mediumeve shqiptare dhe shumicës së mediave ndërkombëtare.

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika.

Ramush Haradinaj pritet të lirohet këtë javë

Albeu.com - 10.01.2017

Ministria e Punëve të Jashtme e Francës bëri dje me dije se arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, nuk është bërë për shkaqe politike, ndërsa mbrojtja e tij shpreson se Haradinaj ...

Kuvendi adreson lirimin sa më të shpejtë të Haradinajt

Evropaelire - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës po zhvillon seancën e jashtëzakonshme për të debatuar lidhur me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të Serbisë, ...

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Shqipmedia - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin ...

Qeveria shqiptare letër INTERPOL-it: Të anulohet urdhër-arresti për Ramush Haradinajn

SOT - 10.01.2017

Qeveria shqiptare është vënë zyrtarisht në lëvizje për të mundësuar lirimin e kreut të AAK, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua pak ditë më parë në Francë.

Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Almakos - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin ...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

Lajm - 10.01.2017

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze.

Lista Serbe nuk merr pjesë në seancën e jashtëzakonshme për Haradinajn

Albeu.com - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës pritet të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme për ta nxjerrë një rezolutë kundër arrestimit të gjeneralit të UÇK-së, njëherësh kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj .

Ndizen tensionet: ‘Shqiptarët do pushtonin një ambasadë serbe’

Ina - 10.01.2017

Tensionet në rajon janë ndezur sërish pas arrestimit të ish-kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj. Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç i ka shtuar benzinë zjarrit, kur deklaroi se diaspora ...

I paprekshmi Hashim Thaçi dhe burgosja e dyshimtë e Ramush Haradinajt në Francë

Ina - 10.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po vazhdon akuzat dhe sulmet ndaj Presidentit të vendit Hashim Thaçi, pas paraburgimit të liderit të saj, Ramush Haradinajt në Francë.

KMDLNJ: Seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn, e dëmshme

Lajmi.net - 10.01.2017

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut vlerëson se seanca që do të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës për arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Hradinaj nga autoritetet franceze, do ...

KMDLNj: Seancat e jashtëzakonshme, mundësi për mosveprim!

Lajm - 10.01.2017

Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut vlerëson se seanca që do të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës për arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Hradinaj nga autoritetet franceze, do ...

Protestohet në Shkup për Ramushin

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Protestë qytetare sot do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javë më parë u arrestua në Francë.

Shkup, sërish protesta për lirimin e Haradinajt (Foto)

Ina - 10.01.2017

Një grup i qytetarëve shqiptarë në Maqedoni kanë paralajmëruar për sot një protestë para ambasadës së Francës në Shkup, kundër vendimit për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ...

Ish pjesëtari i SHIK-ut akuza të rënda ndaj Thaçit, ja pse ka gisht në arrestimin e Haradinajt

Lajm - 10.01.2017

Naim Miftari, ish pjesëtar i Shërbimit Inteligjent të Kosovës, nuk ka hequr dorë nga fajësimi i Presidentit të vendit Hashim Thaçi lidhur me paraburgimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë.

KMDLNJ: Seanca e jashtëzakonshme për Haradinajn, e dëmshme

Portalb - 10.01.2017

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut vlerëson se seanca që do të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës për arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Hradinaj nga autoritetet franceze, do ...

Donika Kadaj dikur kërkonte seancë për Ramush Haradinajn, sot s’është fare në Kuvend

Lajmi.net - 10.01.2017

Ish-deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, kur ishte pjesë e partisë së Ramush Haradinajt, kishte iniciuar vetë mbajtjen e seancës për ndalimin e Haradinajt në Slloveni me një urdhër arrest të ...

Seanca e jashtëzakonshme / Beqiri: Jemi të shqetësuar për ndalimin e Haradinajt në Francë

Albeu.com - 10.01.2017

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri , i cili ka qenë i pranishëm në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet në kuadër të ndalimit të liderit të AAK-së, Ramush ...

Beqiri: Jemi të shqetësuar për ndalimin e Haradinajt në Francë

Lajm - 10.01.2017

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri tha se janë të shqetësuar me ndalimin e Haradinajt në Francë. Ai ndalimin e Haradinajt në Francë e quajti politik.

​Beqiri: Të solidarizohemi për Haradinajn

Lajmi.net - 10.01.2017

Ismet Beqiri, kryetar i Grupit Parlamentar të LDK-së tha se grupi që ai udhëheqë shpreh shqetësimin me rastin ndalimit të padrejtë të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze.

Mustafa: Fletë arrestet serbe janë të paligjshme, me tendenca për të krijuar tensione politike

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se shprehin shqetësimin për ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt në Francë. Ai ka thënë se flet arrestet e Serbisë janë politike dhe ...

Nis seanca për Ramush Haradinajn, merr pjesë edhe Kryeministri Mustafa

SOT - 10.01.2017

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në Francë. Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka prezantuar para ...

Haradinaj, Mustafa: Në kontakt me autoritetet franceze

Top Channel - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës po mban paraditen e kësaj të marte një seancë të posaçme mbi rastin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i arrestuar në Francë në bazë të një urdhër-arresti të Serbisë.

Kurteshi: Arrestimi i Haradinajt, pasojë e negociatave joparimore të Kosovës me Serbinë

Lajm - 10.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi tha para deputetëve të Kuvendit se arrestimi i Haradinajt është pasojë e negociatave të Kosovës me Serbinë.

Rojters: Haradinaj mbetet në paraburgim

Idividi - 10.01.2017

Prishtinë, 5 janar 2017 (MIA) - Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do të mbetet në paraburgim deri sa Serbia të bëjë kërkesë zyrtare për ekstradim, ka bërë të ditur një ...

Hoxhaj: Pavarësisht ndalimit të Haradinajt, Franca vazhdon të jetë shtet mik i Kosovës

Lajmi.net - 10.01.2017

Ministri i Punëve të jashtme, Enver Hoxhaj, ka raportuar sot në Kuvend për punën e Ministrisë së tij që nga dita kur është ndaluar kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Shkupi sërish proteston për lirimin e Ramushit (Foto)

Lajm - 10.01.2017

Një grup i qytetarëve shqiptarë në Maqedoni kanë paralajmëruar për nesër një protestë para ambasadës së Francës në Shkup, kundër vendimit për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Mustafa: Franca do marrin vendim të shpejtë që Haradinaj të kthehet shpejtë në Kosovë

SOT - 10.01.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë. Ai tha se Qeveria konsideron se fletë arrestet ...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

Portalb - 10.01.2017

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton ...

Hyseni: Franca s’mund të bindet nga absurditeti i një fletëarresti të lëshuar nga Serbia

Lajmi.net - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Brenshme, Skënder Hyseni ka thënë se ndalimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj është absurditet që nuk mund të përshkruhet me fjalë.

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

Lajm - 10.01.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha të martën para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca ...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

Lajm - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit të AAK-së.

Ministri Hyseni: Absurditeti i ndalimit të Haradinajt nuk mund të përshkruhet me fjalë

Lajm - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni ka thënë se beson që drejtësia ndërkombëtare, në të cilën është edhe drejtësia franceze, sa i përket rastit të ndalimit të liderit të AAK-së, Ramush ...

Kurteshi: Arrestimi i Haradinajt, rezultat i negociatave me Serbinë

Lajmi.net - 10.01.2017

Smajl Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje, gjatë fjalimit të tij në Kuvend, ku po debatohet për arrestimin e Haradinajt në Francë, ka thënë se arrestimi është rezultat i negociatave të pafavorshme që ...

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt është politik, këtë edhe Franca e di

Lajmi.net - 10.01.2017

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Melihate Tërmkolli në seancën që po mbahet në këto momente për të diskutuar rreth arrestimit të Haradianjt në Francë tha se sot po flitet për një çështje ...

Hoxha: Ndalesa e Haradinajt paraqet shkelje të të drejtave të njeriut

Lajm - 10.01.2017

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se ndalesa e Ramush Haradinajt paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut nga shteti që ...

Demaku: Qeveria, përgjegjëse për arrestimin e Haradinajt

Lajm - 10.01.2017

Deputetja e Vetëvendosjes Puhie Demaku ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për të gjitha këto që kanë ndodhur me Kosovën, përfshirë edhe arrestimin e ish-kryeministrit Ramush Haradinajt.

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt është goditje ndaj Kosovës

Lajm - 10.01.2017

Melihate Tërmkolli mendon se arrestimi i Ramush Haradinajt nuk është thjesht goditje ndaj një personaliteti por goditje ndaj Kosovës. “Të gjithë e dimë edhe Kosova edhe Serbia, Franca dhe Bashkimi ...

Demaku: Qeveria, përgjegjëse për arrestimin e Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Deputetja e Vetëvendosjes Puhie Demaku ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për të gjitha këto që kanë ndodhur me Kosovën, përfshirë edhe arrestimin e ish-kryeministrit Ramush Haradinajt.

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhërarrest të paligjshëm

Zhurnal - 10.01.2017

Prishtinë, 10 janar - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në Francë.

Tropoja ngrihet në këmbë kundër arrestimit të Haradinajt: Lironi heroin e luftës

SOT - 10.01.2017

Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë.

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

Portalb - 10.01.2017

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka ...

Limaj: Haradinaj do të kthehet në Kosovë, por jo me meritën e kësaj qeverie

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i Nismas për Kosovës, Fatmir Limaj, duke folur në seancën e Kuvendit të Kosovës në seancën e jashtëzakonshme për Ramush Haradinajn ka thënë se ndalimi i tij është politik.

​Limaj: Ndalimi Haradinajt, atak ndaj integritetit të vendit (VIDEO)

Albeu.com - 10.01.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj , në fjalën e tij gjatë seancës së jashtëzakonshme të mbajtur në Kuvendin e Kosovës , ka thënë se arsyet e ndalimit të Ramush Haradinajt nga autoritetet ...

Limaj: Haradinaj do të kthehet në Kosovë, por jo me meritën e kësaj qeverie

Lajm - 10.01.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se arsyet e ndalimit të Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze janë krejtësisht politike. Sipas tij, çështja e liderit të AAK-së nuk duhet të ...

Ministrja Hoxha: Arrestimi i Haradinajt është shkelje e të drejtave të njeriut

Albeu.com - 10.01.2017

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha , në fjalimin e saj gjatë seancës së jashtëzakonshme në Kuvendit të Kosovës , ka thënë se ndalimi i Ramush Haradinajt paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të ...

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

Albeu.com - 10.01.2017

Kryeministri i Kosovës , Isa Mustafa , gjatë fjalës së tij të mbajtur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së në Francë, tha se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë ...

Pal Lekaj: Qeveria e pafuqishme për t’i dalë zot sovranitetit të Kosovës

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i grupit parlamentar të AAK-së në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk po mund t’iu dal zot qytetarëve të vet. Ai ka thënë se duhet të ndërprehen negociatat me Serbinë dhe ...

Hoxhaj: Serbia ka vënë në rrezik dialogun

Albeu.com - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj , gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt , ka thënë se janë bërë të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e ...

Ministri Hyseni: Absurditeti i ndalimit të Haradinajt nuk mund të përshkruhet me fjalë

Albeu.com - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni , ka thënë sot gjatë seancës së jashtëzakonshme për arrestimin e liderit të AAK-së nga autoritetet franceze bazuar në një fletarrest të Serbisë që në ...

Sfarqa heq dorë nga konferenca në Beograd, shkak arrestimi i Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i Ferizajt Muharrem Sfarqa ka hequr dorë nga pjesëmarrja e një konference rajonale që do të mbahet në Beograd. Sipas Kryetarit Sfarqa një vendim të tillë ka marr në shenjë proteste ndaj ...

Kocijançiq: Serbia, Kosova me komunikim të zgjidhin çështjen e arrestimit të Haradinajt

Evropaelire - 10.01.2017

Për arrestimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijenaçiq, zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme të ...

Serbia ia dërgon kërkesën Francës për ekstradimin e Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Ministri serb i Drejtësisë ua ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj.

Kocijançiq: Serbia, Kosova me komunikim të zgjidhin çështjen e arrestimit të Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Për arrestimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijenaçiq, zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme të ...

Lajm i keq për Ramush Haradinajn

Lajm - 10.01.2017

Mediat serbe raportojnë se kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është dorëzuar sot tek autoritetet franceze nga Ministria e Drejtësisë, transmeton Koha.net.

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

Lajm - 10.01.2017

Mediat serbe shkruajnë se sot Ministria serbe e Drejtësisë i ka dërguar Francës një kërkesë zyrtare për ekstradimin e ish-komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj në Serbi.

Haradinaj, Serbia i dorëzon Francës kërkesën për ekstradim

Top Channel - 10.01.2017

Serbia i dorëzon autoriteteve franceze kërkesën për ekstradimin e Haradinajt. Lajmin e bëjnë të ditur mediat serbe, sipas të cilave kërkesa është dorëzuar nga Ministria e Drejtësisë.

Koçijançiç: Serbia dhe Kosova të zgjidhin çështjen e arrestimit të Haradinajt

Albeu.com - 10.01.2017

zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinit, Maja Kocijenaçiç, ka thënë se Serbia dhe Kosova të zgjidhin çështjen e arrestimit të Haradinajt.

Kurti: Ndjehemi të revoltuar për arrestimin e Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Ish lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti duke e komentuar arrestimin e Ramush Haradinajt nga autoritet franceze ka thënë se për këtë atyre jo vetëm që ju vjen keq për këtë rast por edhe ndjehen të ...

LAJMI I FUNDIT / Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

Albeu.com - 10.01.2017

Ministri serb i Drejtësisë u ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj.

Serbia ia dorëzon Francës kërkesën për ekstradim të Haradinajt

Evropaelire - 10.01.2017

Ministria e Drejtësisë në Serbi ia ka dorëzuar të martën organeve të drejëtsisë në Francë kërkesën për ekstradim të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë bërë të ditur mediat në Serbi.

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

Zhurnal - 10.01.2017

Prishtinë, 10 Janar - Deputetja nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosoves, Melihate Tërmkolli, ka kërkuar nga ana e Qeverisë së Kosovës që t`i ndërpres bisedimet me Serbinë.

Serbia dërgon kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt

SOT - 10.01.2017

Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt. Sipas ‘Kurir’, kërkesa për ekstradimin e Haradinjat është dorëzuar sot tek autoritetet franceze nga ...

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt

LajmiFundit - 10.01.2017

Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinaj. Mësohet nga ‘Kurir’ se Ministria serbe e Drejtësisë ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Haradinaj në Francë.

BE kërkon që çështja Haradinaj të zgjidhet me komunikim mes Kosovës dhe Serbisë

Lajm - 10.01.2017

Për arrestimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijanaçiq, zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme të ...

Bahtiri i fton qytetarët në një tubim, në mbështetje të Ramush Haradinajt

Lajm - 10.01.2017

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që të mërkurën të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt.

Tropoja kërkon lirimin e Haradinaj (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.01.2017

Sot dhjetra qytetarë në Tropojë u bënë pjesë e marshimit të organizuar nga Unioni Artistik Kombëtar në bashkëpunim me organizatat e veteranëve të LANÇ DHE UÇK në mbështetje të Ramush Haradinaj .

Kuvendi i Kosovës kërkon lirimin e Ramush Haradinajt

LajmiFundit - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës sot po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për ndalimin e ish kryeministrit Ramush Haradinaj në Francë, si shkas i një flet arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004.

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

Portalb - 10.01.2017

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare.

Kryetari i Ferizajt bojkoton konferencën në Beograd për shkak të Haradinajt

Lajm - 10.01.2017

Kryetari i Ferizajt, Muharrem Svarqa, ka hequr dorë nga pjesëmarrja në konferencën rajonale të World Bank – Austria Urban Partnership Program, me titull “Qytetet me integritet”, e cila do të mbahet ...

Kryetari i Deçanit: Të protestojmë nesër për lirimin e Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i Komunës së Deçanit Rasim Selmanaj i ka ftuar qytetarët e atij vendi që të dalin nesër në protestën e thirru për lirimin e Ramush Haradinajt.

Anton Quni bën thirrje për unitet për Haradinajn

Lajmi.net - 10.01.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni në seancën e thirrur për arrestimin e Ramush Haradinajt, ka thënë se institucionet kosovare duhet të tregojnë unitet e maturi politike rreth ...

Bahtiri i fton qytetarët në një tubim, në mbështetje të Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka ftuar qytetarët e Mitrovicës që të mërkurën të dalin në një tubim që ai e ka thirrur për lirimin e Ramush Haradinajt.

Shkupi proteston nesër: Liri për Ramushin

Almakos - 10.01.2017

Protestë kundër fyerjes dhe padrejtësisë do të mbahet nëse në Shkup, para Ambasadës së Francës. Këshilli organizativ, me moton “Protestohet sa nuk është bërë vonë” për nesër në ora 11:55 ka ...

Albin Kurti flet për arrestimin e Haradinajt, ka disa porosi për pushtetarët

Portalb - 10.01.2017

Ish-lideri i Lëvizjes “Vetëvendosjes”, Albin Kurti gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka dënuar ashpër arrestimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, transmeton BS.

Serbia dorëzon kërkesën për ekstradimin e Haradinajt

Almakos - 10.01.2017

Serbia ka dorëzuar kërkesën për ekstradimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet në paraburgim në Colmar të Francës, njoftojnë mediat kosovare.

Dështimi i Kosovës në rastin Haradinaj

Shqipmedia - 10.01.2017

Nga Blendi Fevziu Kosova dhe Shqipëria kanë dështuar në rastin Haradinaj. Kjo është më e pakta që mund të thuhet, ndërkohë që lideri i AAK – së, ndodhet prej disa ditësh në një burg të zakonshëm ...

Arrestimi i Ramush Haradinajt, ja kërkesa e Serbisë për Francën

LajmiFundit - 10.01.2017

Serbia i është drejtuar me kërkesë zyrtare Francës, për ekstradimin e Ramush Haradinaj gjashtë ditë pas arrestimit. Sipas Kurir, ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

Lajm - 10.01.2017

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të ...

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

Ina - 10.01.2017

Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një mal me dosje të ...

Koha kur Donika Kadaj qante për Haradinajn, sikur gratë e Koresë së Veriut për liderin e tyre (Foto)

Lajmi.net - 10.01.2017

Donika Kadaj-Bujupi, sa ishte pjesë e partisë së Ramush Haradinajt, fliste me aq nostalgji për Haradinajn, sa edhe ka pasur momente kur qante për këtë të fundit.

Brukseli ngurron të shprehet për urdhër-arrestet e vjetra të Beogradit

Lajmi.net - 10.01.2017

Komisioni Europian ndjek me vëmendje zhvillimet e javës së kaluar lidhur me ndalimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,Ramush Haradinaj. Por megjithëse ndërmjetëson për normalizimin e ...

Mazreku: Askush s’mund të ndikojë në sistemin e drejtësisë franceze për lirimin e Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Sot Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur një seancë e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradianjt në Bazel të Francës, më një flet-arrest të lëshuar nga Serbia, i cili po cilësohet i padrejtë.

Arrestimi i Haradinajt, Lunaçek: Serbia nuk ka juridiksion në Kosovë

LajmiFundit - 10.01.2017

Komisioni Europian ndjek me vëmendje zhvillimet e javës së kaluar lidhur me ndalimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Por megjithëse ndërmjetëson për normalizimin e ...

Kampioni nga Shkupi: Unë me shokë do ta dridhim Beogradin, nëse nuk lirohet Ramush Haradinaj!

Lajm - 10.01.2017

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të ...

BE "urdhëron" sërish Serbinë: Tërhiqni mbrapsht urdhër-arrestin për Haradinajn, nuk keni juridiksion në ...

SOT - 10.01.2017

Komisioni Europian ndjek me vëmendje zhvillimet e javës së kaluar lidhur me ndalimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Por megjithëse ndërmjetëson për normalizimin e ...

?Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt?

Albeu.com - 10.01.2017

Avokati serb, Toma Fila për agjencinë Tanjug , ka deklaruar se Serbia kërkon ekstradimin e Ramush Haradinajt për veprat e reja që nuk kanë qenë në aktakuzën e Tribunalit të Hagës .

Guy-Smith: Haradinaj u arrestua për akuzat e njëjta që u gjykua në Hagë

Lajmi.net - 10.01.2017

Avokati i njohur, Gregor Guy-Smith që e njeh mirë rastin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë kohës sa ishte i akuzuar për krime lufte në Tribunalin e Hagës, ka thënë se është shumë i ...

Ndalimi i Haradinajt – akt me pasoja politike

Ina - 10.01.2017

Xhelal Zejneli Ndalimi i Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, i kryer në bazë të urdhërarrestit të Interpolit, është një akt i paarsyeshëm. Arrestimi i ish-kryeministrit të Kosovës ka ...

Arrestimi i Haradinajt, mediat gjermane: Ekstradimi i tij në Serbi do të ishte sensacion

Albeu.com - 10.01.2017

Ekstradimi i Haradinajt do të ishte një sensacion, shkruan ndër të tjera gazeta zvicerane "NZZ". Politikanin nga Kosova Haradinaj e ndjek sërish hija e së shkuarës, e nis artikullin gazeta gjermane ...

Avokati i Millosheviqit: Serbia ka prova të reja kundër Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

Serbia sot ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradim të Ramush Haradinajt në Serbi. Avokati Toma Fila ka thënë se bashkë me kërkesën e ekstradimit janë dërguar edhe prova të reja të cilat, sipas tij, ...

Kampioni nga Shkupi: Unë me shokë do ta dridhim Beogradin, nëse nuk lirohet Ramush Haradinaj!

Ina - 10.01.2017

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të ...

Mediat gjermane për Haradinajn: Ekstradimi i tij në Serbi do të ishte sensacion

Lajmi.net - 10.01.2017

Ekstradimi i Haradinajt do të ishte një sensacion, shkruan ndër të tjera gazeta zvicerane "NZZ". Politikanin kosovar Haradinaj e ndjek sërish hija e së shkuarës, e titullon artikullin gazeta gjermane ...

Nju Jork: Çështja e Haradinajt edhe në OKB (Video)

Lajmi.net - 10.01.2017

Çështja e arrestimit të liderit të AAK-së Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze e në bazë të një fletarresti nga Serbia, u theksua edhe në OKB, respektivisht në Zyren e SP të KB.

Çështja Haradinaj, ja çfarë shkruajnë mediat serbe për protestat e shqiptarëve

LajmiFundit - 10.01.2017

Media serbe mjaft e njohur B92 ka shkruar lidhur me protestën e shqiptarëve në Nju-Jork, lidhur me lirimin nga paraburgimi të ish-kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj.

Thaçi nga SHBA-ja: Haradinaj nuk do të ekstradohet në Serbi (Video)

Lajmi.net - 10.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nga Uashingtoni zotohet se Ramush Haradinaj shumë shpejt do të kthehet Kosovë. Akuzat ndaj tij, tha presidenti i vendit, se janë të pa baza dhe tentim për ta ...

Serbia kërkon Haradinajn, seancë e jashtëzakonshme në Kosovë

Top Channel - 10.01.2017

Serbia është e bindur se faktet e saj nuk kanë qenë në tribunalin e Hagës. Ministria e Drejtësisë nisi një dosje në gjuhën frënge, me shpresën se autoritetet franceze do ta ekstradojnë Ramush ...

Limaj: Ndalimi Haradinajt, atak ndaj integritetit të vendit (VIDEO)

Zhurnal - 10.01.2017

Prishtinë, 10 Janar - Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, në fjalën e tij gjatë seancës së jashtëzakonshme të mbajtur në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se arsyet e ndalimit të Ramush ...

BE kërkon që çështja Haradinaj të zgjidhet me komunikim mes Kosovës dhe Serbisë

Zhurnal - 10.01.2017

Prishtinë, 10 Janar - “Perspektiva evropiane për rajonin, sipas nesh, është e vetmja mënyrë për të ecur para. Në këtë kontekst, ne iu bëjmë thirrje të gjitha palëve që t’i përmbahen një klime që nxit ...

Brukseli ngurron të shprehet për urdhër-arrestet e vjetra të Beogradit

Zhurnal - 10.01.2017

Prishtinë, 10 Janar - Komisioni Europian ndjek me vëmendje zhvillimet e javës së kaluar lidhur me ndalimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,Ramush Haradinaj.

Beogradi, dosje sekrete kundër Ramushit: “Akuza shtesë” dhe “dëshmitarë surprizë”!

Zhurnal - 10.01.2017

Prishtinë, 10 Janar - Serbia dërgon letrat shtesë në Francë për të ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd. Është agjencia serbe Tanjug që bën të ditur se Ministria e Drejtësisë serbe ka dërguar një ...

Edhe Albërie Hadërgjonaj në protestë për Ramushin (FOTO)

Zhurnal - 10.01.2017

Albërie Hadërgjonaj ka qenë pjesëmarrëse në protestën e organizuar në New York ku kërkohej lirimi i Haradinajt. Si shumë personalitete të ndryshme edhe Albëria përmes një foto nga protesta ka bërë të ...

Këto janë pikat e rezolutës për Haradinajn

Portalb - 10.01.2017

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i ka propozuar Kuvendit një rezolutë pas arrestimit të liderit të saj Ramush Haradinajt në Francë, duke kërkuar që ai të lirohet sa ë shpejtë dhe të ndërpriten ...

Thaçi: Haradinaj nuk do të ekstradohet në Serbi

Albeu.com - 10.01.2017

Presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi , nga Uashingtoni ka deklaruar se Ramush Haradinaj shumë shpejt do të kthehet Kosovë. Presidenti i Kosovës mendon se akuzat ndaj tij janë të pa baza dhe tentim për ...

Rinia shqiptare, protestë masive për lirimin e Ramush Haradinaj

Lajmi.net - 10.01.2017

Lirimi i ish- kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj bën së bashku në Tiranë forumet rinore politike FRESSH, FRPD dhe LRI Nesër në orën 12.00 tek Ambasada Franceze, te blloku i ambasadave në një ...

S’ka pajtim për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

Lajmi.net - 10.01.2017

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, theksoi se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Kosovë, rezoluta për Haradinajn s’gjen konsensus për ndërprerjen e dialogut

Top Channel - 10.01.2017

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj është shprehur se nuk është arritur konsensus për një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, ...

Kjo është rezoluta për Haradinajn, që u propozua nga Deda dhe Osmani

Lajmi.net - 10.01.2017

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani dhe ai i pavarur, Ilir Deda, kanë propozuar sot një rezolutë për lirimin e Ramush Haradinajt. Kjo rezolutë nuk u pranua dhe nga Deda u quajt fatkeqësi.

Edhe Shkurte Gashi është me Ramush Haradinajn (Foto)

Lajmi.net - 10.01.2017

Arrestimi i Ramush Haradinajt në Francë ka prekur zemrat e shumë këngëtarëve. Një nga ato që kanë shprehur haptazi përkrahjen për Ramushin është Shkurte Gashi, shkruan lajmi.net Këngëtarja ka hedhur ...

“Çmenden” në Serbi: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 10.01.2017

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte”, ka thënë Milan Petroviq, udhëheqës i Prokurorisë serbe për ...

“S’ka argumente për ekstradimin e Haradinajt, BE-ja ta kushtëzojë Serbinë”

LajmiFundit - 10.01.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nga Uashingtoni zotohet se Ramush Haradinaj shumë shpejt do të kthehet Kosovë. Akuzat ndaj tij, tha presidenti i vendit, se janë të pa baza dhe tentim për ta ...

S?ka dakordësi për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

Albeu.com - 10.01.2017

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj .

Shkupi nesër proteston për lirimin e Ramush Haradinajt

Zhurnal - 10.01.2017

Shkup, 10 janar - Nesër në orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të ...

Gjini: BE-ja na kërkon t’i kryejmë detyrat, e nga Serbia s’na mbron

Lajmi.net - 10.01.2017

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, ka thënë se Bashkimi Evropian kërkon nga Kosova që vazhdimisht t’i kryejë detyrat, dhe në fund thotë se nuk mund ta mbrojë vendin nga ...

Shkupi nesër në protesta për lirimin e Ramush Haradinajt

Albeu.com - 10.01.2017

Ditën e nesërme orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, ...

?Shpërthen? Serbia: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

Albeu.com - 10.01.2017

“Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte ”, ka deklaruar Milan Petrovic, udhëheqës i Prokurorisë serbe për ...

Avokati serb: Kemi prova të reja kundër Haradinajt

LajmiFundit - 10.01.2017

Avokati serb Toma Fila ka thënë për gazetën “Tanjug” të Serbisë se shteti serb ka kërkuar ekstradimin e Ramush Haradinajt, për shkak se Beogradi ka prova të reja kundër tij.

Shpend Ahmeti: ‘Go home government, you are drunk!’

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar dështimin e rezolutës për Ramush Haradinajn Ai i ka dërguar një mesazh Qeverisë në gjuhën angleze: Go home government, you are drunk! ...

“Rasti i Haradinajt duhet të konsiderohet si problem global!” (Video)

Lajmi.net - 10.01.2017

Nitaj ka thënë se rasti i Haradinaj nuk duhet të trajtohet individualisht Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj në “Click” të RTV21 ka thënë se shteti i Kosovës duhet ta konsideroj rastin Haradinaj si ...

Sot seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

Gazeta Express - 10.01.2017

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia ...

Rasti Haradinaj si shembull se sa problematik është juridiksioni i Serbisë për krime lufte

Gazeta Express - 10.01.2017

Edhe pse ishte menduar që të jetë diskutim rreth arritjeve dhe sfidave të Kosovës dhe të Serbisë në rrugëtimin e tyre drejt përafrimit me Bashkimin Evropian, në debatin në Komisionin e Politikës së ...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn

Telegrafi - 10.01.2017

Sot do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze.

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

Telegrafi - 10.01.2017

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika.

Këtë javë pritet lirimi i Haradinajt

Zeri - 10.01.2017

Pesë ditë pas arrestimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, është deklaruar edhe Ministra e Jashtme e Francë, e cila thotë se në këtë arrestim nuk ka ndërhyrë politika.

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për arrestimin e Haradinaj

Ora news - 10.01.2017

Sot Parlamenti i Kosovës do të mbajë seancën e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish- kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze.

Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn, Mustafa: S’ka asnjë arsye pse të qëndrojë në burg

BalkanWeb - 10.01.2017

PRISHTINE- Ashtu siç pritej, Kuvendi i Kosovës ka nisur sot një seancë të jastëzakonshme për arrestimin e ish-kryeministrit dhe kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Arrestimi i Haradinajt

ABC News - 10.01.2017

Kuvendi i Kosoves pritet të mbajë sot një seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, nga policia franceze.

Meta intervistë për “Express”

ABC News - 10.01.2017

Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Ilir Meta, thote se Ramush Haradinaj do të kthehet shumë shpejt në Kosovë. Dy shtetet shqiptare, sipas tij, kanë reaguar në mënyrën e duhur për lirimin e ...

Daçiç sulmon: Shqiptarët të gatshëm edhe për terrorizëm. Reagon Prishtina

Ora news - 10.01.2017

Politikanët shqiptarë janë të gatshëm për gjithçka, madje edhe për akte terroriste’, ka qënë kjo deklarata e Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç, i cili ka hedhur akuza në drejtim të ...

Ndizen tensionet: ‘Shqiptarët do pushtonin një ambasadë serbe’

Mapo - 10.01.2017

Tensionet në rajon janë ndezur sërish pas arrestimit të ish-kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj. Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç i ka shtuar benzinë zjarrit, kur deklaroi se diaspora ...

KMDLNj: Seancat e jashtëzakonshme, mundësi për mosveprim!

Telegrafi - 10.01.2017

Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut vlerëson se seanca që do të mbahet sot në Kuvendin e Kosovës për arrestimin e liderit të AAK-së Ramush Hradinaj nga autoritetet franceze, do ...

Drejtpërdrejt: Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme për Haradinajn

Zeri - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës nis të martën, një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin ...

KMDLNJ: Kërkesat për ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë pas arrestimit të Haradinajt, janë patetike

Gazeta Express - 10.01.2017

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), përmes një reagimi dërguar mediave, seancat e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës i ka quajtur “mundësi për ...

KMDLNJ: Kërkesat për ndërprerjen e bisedimev, pas arrestimit të Haradinajt janë patetike

Zeri - 10.01.2017

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), përmes një reagimi dërguar mediave, seancat e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës i ka quajtur “mundësi për mosveprim”.

Nis seanca për Ramush Haradinajn, merr pjesë edhe kryeministri Mustafa

Gazeta Express - 10.01.2017

Ka nisur seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për arrestimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, javën që shkoi, në ...

Albërija proteston para ambasadës serbe në New York, kërkon lirimin e Haradinajt (Foto/Video)

Telegrafi - 10.01.2017

Qindra shqiptarë kanë protestuar para ambasadës së Serbisë në New York. E gjithë kjo pas arrestimit të Ramush Haradinaj, lideri i AAK-së që po mbahet në paraburgim në Francë.

Beqiri: Jemi të shqetësuar për ndalimin e Haradinajt në Francë

Telegrafi - 10.01.2017

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri tha se janë të shqetësuar me ndalimin e Haradinajt në Francë. Ai ndalimin e Haradinajt në Francë e quajti politik.

Hoxha: Ndalimi i Haradinajt është kryekëput me prapavijë politike

Gazeta Express - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës ka nisur sot një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin ...

Protestë para ambasadës së Francës nesër në Shkup

Gazeta Express - 10.01.2017

Protestë qytetare nesër, e mërkurë 11 janar, do të mbahet para Ambasadës franceze në Shkup në mbështetje të Kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj i cili javën e kaluar u arrestua në ...

Donika Kadaj dikur merrte yrysh për Ramushin, e tash nuk shkon as në seancën për të

Gazeta Express - 10.01.2017

Ish-deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, kur ishte pjesë e partisë së Ramush Haradinajt, kishte iniciuar vetë mbajtjen e seancës për ndalimin e Haradinajt në Slloveni me një urdhër arrest të ...

Kurteshi thotë se arrestimi i Haradinajt ka ardhur si rezultat i negociatave me Serbinë

Gazeta Express - 10.01.2017

Smajl Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje, gjatë fjalimit të tij në Kuvend, ku po debatohet për arrestimin e Haradinajt në Francë, ka thënë se arrestimi është rezultat i negociatave të pafavorshme që ...

Kurteshi: Arrestimi i Haradinajt, rezultat i negociatave joparimore të Kosovës me Serbinë

Zeri - 10.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi ka thënë se arrestimi i Ramush Haradinajt është rezultat i negociatave në mes Kosovës dhe Servbisë.

Kurteshi: Arrestimi i Haradinajt, pasojë e negociatave joparimore të Kosovës me Serbinë

Telegrafi - 10.01.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi tha para deputetëve të Kuvendit se arrestimi i Haradinajt është pasojë e negociatave të Kosovës me Serbinë.

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë Haradinajn me një urdhërarrest të paligjshëm

Gazeta Express - 10.01.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se shpreh shqetësimin dhe papajtueshmërinë e Qeverisë së Kosovës me ndalimin e Ramush Haradinajt në ...

Donika Kadaj dikur kërkonte seancë për Ramush Haradinajn, sot s’është fare në Kuvend

Zeri - 10.01.2017

Ish-deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, kur ishte pjesë e partisë së Ramush Haradinajt, kishte iniciuar vetë mbajtjen e seancës për ndalimin e Haradinajt në Slloveni me një urdhër arrest të ...

Mustafa: Po angazhohemi që Haradinaj të lirohet sa më shpejt

Telegrafi - 10.01.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha të martën para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se fletarrestet serbe për qytetarët e Kosovës janë plotësisht të paligjshme, janë të padrejta dhe me tendenca ...

Hoxhaj: Serbia me këto veprime po rrezikon dialogun

Telegrafi - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj duke folur në seancën e jashtëzakonshme për arrestimin e Ramush Haradinajt ka treguar të gjitha angazhimet e MPJ-së për lirimin e liderit të AAK-së.

Mustafa: Franca s’ka pse ta mbajë në arrest, një personalitet si Haradinaj

Zeri - 10.01.2017

Kryeministrit i Kosovës, Isa Mustafa, në fjalën e tij, gjatë seancës se jashtëzakonshme që është thirrur për të diskutuar për arrestimin e Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze, ka thënë se ...

Hoxhaj: Haradinaj do të lirohet, kam biseduar me ministrin e Francës

Zeri - 10.01.2017

Ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, në senacën e jashtëzakonshme që po mbahet për liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, ka thënë se MPJ është angazhuar maksimalisht për lirimin e tij, raporton ...

Hoxhaj: Jam i bindur se Haradinaj do të lirohet

Gazeta Express - 10.01.2017

Në seancën e jashtëzakonshme që u mbajt për arrestimin e Ramush Haradinajt, ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj ka thënë se ministria që ai e drejton është e angazhuar në lidhje me rastin e ...

Hyseni: Franca nuk do të manipulohet nga Serbia për Haradinajn

Gazeta Express - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, në seancën e Kuvendit që po mbahet për ndalimin e kreut të AAk’së, Ramush Haradinaj në Francë, ka thënë se beson në drejtësinë ndërkombëtare dhe se ...

Ministri Hyseni: Absurditeti i ndalimit të Haradinajt nuk mund të përshkruhet me fjalë

Telegrafi - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni ka thënë se beson që drejtësia ndërkombëtare, në të cilën është edhe drejtësia franceze, sa i përket rastit të ndalimit të liderit të AAK-së, Ramush ...

Hyseni: Franca s’mund të bindet nga absurditeti i një fletëarresti të lëshuar nga Serbia

Zeri - 10.01.2017

Ministri i Punëve të Brenshme, Skënder Hyseni ka thënë se ndalimi i liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj është absurditet që nuk mund të përshkruhet me fjalë.

Shkup, sërish protesta për lirimin e Haradinajt

Botasot - 10.01.2017

Një grup i qytetarëve shqiptarë në Maqedoni kanë paralajmëruar për sot një protestë para ambasadës së Francës në Shkup, kundër vendimit për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush ...

Hoxha: Ndalesa e Haradinajt paraqet shkelje të të drejtave të njeriut

Telegrafi - 10.01.2017

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se ndalesa e Ramush Haradinajt paraqet shkelje të rëndë të të drejtave të njeriut nga shteti që ...

Nëse nuk lirohet deri të enjten Ramush Haradinaj, Enver Idrizi do të proteston para parlamentit të Serbisë!

Telegrafi - 10.01.2017

Arrestimi i Ramush Haradinajt ka shkaktuar shumë zemërim në popull. Protesta, thirrje, peticione dhe shumë deklarata që shprehin mllefin e pakënaqësinë e madhe të popullit dhe figurave më të ...

Tërmkolli: Dialogu me Serbinë duhet të ndërpritet

Gazeta Express - 10.01.2017

Deputetja nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosoves, Melihate Tërmkolli, ka kërkuar nga ana e Qeverisë së Kosovës që t'i ndërpres bisedimet me ...

Hoxha: Së shpejti takim me minstrin francez të drejtësisë për arrestimin e Haradinajt

Zeri - 10.01.2017

Ministria e Drejtësisë, Dhurata Hoxha gjatë fjalës së saj në Kuvendin e Kosovës, ka deklaruar se dikasteri që ajo udhëheq është në procedurë të organizimit të një takimi me ministrin francez të ...

Demaku: Qeveria, përgjegjëse për arrestimin e Haradinajt

Telegrafi - 10.01.2017

Deputetja e Vetëvendosjes Puhie Demaku ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për të gjitha këto që kanë ndodhur me Kosovën, përfshirë edhe arrestimin e ish-kryeministrit Ramush Haradinajt.

Tërmkolli: Arrestimi i Haradinajt është goditje ndaj Kosovës

Telegrafi - 10.01.2017

Melihate Tërmkolli mendon se arrestimi i Ramush Haradinajt nuk është thjesht goditje ndaj një personaliteti por goditje ndaj Kosovës. “Të gjithë e dimë edhe Kosova edhe Serbia, Franca dhe Bashkimi ...

Tërmkolli: Haradinaj ka dhënë një kontribut prej heroi për lirinë e Kosovës

Zeri - 10.01.2017

Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës, mendon se arrestimi i Haradinajt është një goditje për Kosovën. Këto komente Tërmkolli i bërë gjatë fjalës së saj në seancën e jashtëzakonshme që ...

Demaku: Arrestimi i Haradinajt, rezultat i mospunës së qeverisë

Zeri - 10.01.2017

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Puhie Demaku, ka vlerësuar se arrestimi i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, ka ardhur si rrjedhojë e mospunës së qeverisë aktuale, raporton Zëri.info.

Limaj: Haradinaj i ka pastruar punët me drejtësinë, arrestimi është politik

Gazeta Express - 10.01.2017

Në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet në Kuvend për arrestimin e Haradinajt në Francë, Fatmir Limaj ka thënë se ai është ndaluar për çështje ...

Tropojë, protestë kundër arrestimit të Ramush Haradinajt: ‘Lironi heroin e luftës’

BalkanWeb - 10.01.2017

TROPOJE – Arrestimi i kreut të Aleancës për Ardhmërinë Kosovë, Ramush Haradinaj në Francë ka sjellë pakënaqësi dhe reagime nga përfaqtës politikë deh personazhe të njohur në Shqipëri dhe Kosovë.

Limaj: Haradinaj është arrestuar për çështje politike

Zeri - 10.01.2017

Lideri i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, është shprehur i bindur se i pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, është arrestuar për çështje politike, raporton Zëri.info.

Limaj: Haradinaj do të kthehet në Kosovë, por jo me meritën e kësaj qeverie

Telegrafi - 10.01.2017

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se arsyet e ndalimit të Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze janë krejtësisht politike. Sipas tij, çështja e liderit të AAK-së nuk duhet të ...

Shkupi proteston përsëri për Ramush Haradinajn (Foto)

Telegrafi - 10.01.2017

Ditën e premte u mbajt protestë në Shkup kundër arrestimit të Ramush Haradinajt por një e tillë është paralajmëruar edhe për nesër në ora 12, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Kryetari i Ferizajt bojkoton konferencën në Beograd për shkak të Haradinajt

Gazeta Express - 10.01.2017

Kryetari i Ferizajt Muharrem Svarqa, ka hequr dorë nga pjesëmarrja në konferencën rajonale të World Bank – Austria Urban Partnership Program, me titull “Qytetet me integritet”, e cila do të mbahet në ...

“Serbia realisht po rrezikon dialogun me Kosovën”

Ora news - 10.01.2017

Kuvendi i Kosovës mbajti sot një seancë të jashtëzakonshme mbi ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, në Francë mbi bazën e një urdhërarresti ndërkombëtar të Serbisë, me të cilin akuzohet ...

Shkupi proteston përsëri për Ramush Haradinajn (Foto)

Zeri - 10.01.2017

Ditën e premte u mbajt protestë në Shkup kundër arrestimit të Ramush Haradinajt por një e tillë është paralajmëruar edhe për nesër në ora 12, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Kur Donika Kadaj qante për Ramush Haradinajn (FOTO)

Zeri - 10.01.2017

Donika Kadaj-Bujupi, sa ishte pjesë e partisë së Ramush Haradinajt, fliste me aq nostalgji për Haradinajn, sa edhe ka pasur momente kur qante për këtë të fu