TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fatos Nano merr “votat” e para drejt Presidencës

Gazeta Start - 22.04.2012

Tiranë – Fatos Nano e ka nisur zyrtarisht garën për President të vendit, teksa nga mazhoranca ende nuk është shfaqur ndonjë kandidaturë. Pas takimit me kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nano, ka marrë dje mbështetjen edhe të kreut ...

Presidenti i ri, Berisha: Nanon do e takoj!

Gazeta Start - 22.04.2012

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha, tha se do të zhvillonte një takim me ish-liderin historik Fatos Nano, por sipas tij, Partia Demokratike do të ketë kandidatin e saj për President të ri të vendit.

PBDNJ përkrah Nanon për president

Ina - 22.04.2012

Kryetari i partisë minoritare greke PBDNJ në Shqipëri, Vangjel Dule deklaroi se se partia e tyre e mbështet kandidaturën e Fatos Nanos për postin e presidentit shqiptar.

Nano bën gati takimin me Ramën, Dule i PBDNJ: Unë do ta mbështes

LajmiFundit - 22.04.2012

Ish kryeministri Fatos Nano pritet të ketë një javë të ngjeshur me takime politike në kuadër të përpjekjes së tij për tu ulur në karrigën e Presidentit të Shqipërisë.

Arvizu: Nano President? Ka kualifikime. Shumë shqiptarë të ndershëm janë gati

LajmiFundit - 22.04.2012

Ambasadori amerikan në Tiranë Aleksandër Arvizu komentoi sot kandidaturën e vetëshpallur të Fatos Nanos për president të Shqipërisë. Diplomati amerikan ka thënë se i ka ndjekur me vëmendje deklaratat e Fatos Nanos në kandidimin e shpallur ...

Tiranë-Arvizu: Duhet të gjendet njeriu i duhur për president

Alsat - 22.04.2012

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Alexandër Arvizu, komentoi të dielën zgjedhjen e presidentit të ri në Shqipëri dhe deklarimet e ish-kryeministrit Fatos Nano, se do të kandidojë për këtë post, duk thënë se në ...

Berisha: Nano nuk më ka kërkuar takim! Presidenti i takon PD-së por nuk do jem unë

LajmiFundit - 22.04.2012

TIRANE–“Ish-kryeministri Nano nuk ka kërkuar ndonjë takim me mua, të paktën në dijeni time. Natyrisht janë të njohura deklaratat e tij por ish-kryeministri e ka derën të hapur në çdo rast që ai kërkon të takohet me kryeministrin”.

Arvizu vlerëson kandidatin Nano

Top Channel - 22.04.2012

Fatos Nano është në qendër të vëmendjes si një ndër kandidatët potencialë për president. Ambasadori Alexander Arvizu u pyet nga gazetarët mbi kandidimin e Nanos, ndërsa theksoi se zoti Nano është një kandidat me shumë kualifikime, i cili ...

Nano dhe Berisha, komplementarë të politikës, por jo të Shqipërisë

Top Channel - 22.04.2012

Zamira Çavo - Vetëshpallja e kandidaturës për president nga z. Nano, duket se përfundimisht ka shpërngulur vëmendjen e opinionit publik nga problemet e ditës, nga kriza nga skandalet politike etj.

Presidenti i ri, Berisha: Nanon e takoj, s`e kandidoj, emri përcaktohet nga forumet e PD

LajmiFundit - 22.04.2012

Kryeministri Sali Berisha ka thënë se është gati për tu takuar me ish-kreun e PS Fatos Nano i cili së fundi ka shpallur kandidaturën për tu bërë president i vendit.

Nano takon Arvizun

Top Channel - 22.04.2012

Pasditen e së dielës Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka pasur një takim me kandidatin e vetëshpallur për President, ish-kryeministrin, Fatos Nano. Takimi i cili u zhillua në një lokal të kryeqytetit zgjati rreth 90 minuta.

Presidenti, Berisha: Nano e ka derën e hapur

Lajmeshqip - 22.04.2012

Tiranë - Kryeministri Sali Berisha tha sot lidhur me kandidimin e ish -kryeministrit socialist, Fatos Nano, për President se “nuk ka kërkuar ndonjë takim me mua.

Arvizu: Komentet e Fatos Nanos për 21 janarin, më objektivet që kam dëgjuar

LajmiFundit - 22.04.2012

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu ka shprehur vlerësim për komentet që kandidati I vetëshpallur për president Fatos Nano bëri lidhur me 21 janarin.

"Nano President", Dule: Vota ime, pro. Mediu: Kreu i shtetit nga PD

BalkanWeb - 22.04.2012

TIRANE -Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule dha dje, mbështetjen e tij dhe të partisë që drejton për kandidimin e Fatos Nanos, për postin e Presidentit të vendit.

“Nano President”, Dule: Vota ime, pro. Mediu: Kreu i shtetit nga PD

Botasot - 22.04.2012

Kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule dha dje, mbështetjen e tij dhe të partisë që drejton për kandidimin e Fatos Nanos, për postin e Presidentit të vendit.

Nano President? Arvizu: E vlerësoj, të shqyrtohen edhe persona të tjerë

BalkanWeb - 22.04.2012

TIRANE -Ambasadori amerikan në vendin tonë, Alexandër Arvizu komentoi sot zgjedhjen e presidentit të ri në Shqipëri dhe vetëkandidimin e Fatos nanos për këtë post.

"Presidenti', Berisha: Unë s'do jem. Nanon do e takoj, por emri mbetet nga PD

BalkanWeb - 22.04.2012

TIRANË -Kryeministri Sali Berisha komentoi gjatë sot cështjen e garës për presidentin e ri dhe konkretisht vetëkandidimin e z. Fatos Nano për këtë post. Berisha përjashtoi kandidimin e tij për postin e kreut të shtetit. vijon..

Berisha: Unë, jo president. Nano s`më ka kërkuar takim

Ora news - 22.04.2012

Kryeministri Berisha ka deklaruar se ish-kryeministri Nano nuk ka kërkuar takim me të për një mbështetje të tij si kandidat për president të vendit.

Berisha: Unë, jo president. Nanon s’e kam takuar

Panorama - 22.04.2012

Kreu i qeverise, Sali Berisha duke komentuar garen per president ne vend ka garantuar se ai vete nuk do te jete kandidat, nderkohe qe ka perseritur se maxhoranca do te kete kandidatin e saj.

Berisha: Gati të takohem me Nanon, PD ka kandidatët e vet për President

Yll Press - 22.04.2012

“Ish-kryeministri Nano nuk ka kërkuar ndonjë takim me mua, të paktën në dijeni time. Natyrisht janë të njohura deklaratat e tij, edhe qëndrimet e mia për procesin janë të njohura, por ish-kryeministri e ka derën të hapur të kryeministrisë ...

‘Presidenti’, Berisha: Unë s’do jem. Nanon do e takoj, por emri mbetet nga PD

Botasot - 22.04.2012

Kryeministri Sali Berisha komentoi gjatë sot cështjen e garës për presidentin e ri dhe konkretisht vetëkandidimin e z. Fatos Nano për këtë post.

Presidenti i ri, Nano takon ambasadorin Arvizu

Ora news - 22.04.2012

Ambasadori i SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu është takuar sot me ish kryeministrin Fatos Nano, tek “Piazza” në kryeqytet. Takimi vjen dy muaj pasi diplomati amerikan zhvilloi një takim me ish-kryeministrin Nano u njoh nga afër me ...

‘Presidenti’, Nano takohet me ambasadorin Arvizu

Panorama - 22.04.2012

TIRANE- Ne kuader te perpjekjeve te tij per t’u bere presidenti i ri i Shqiperise, ish kreu i PS-se, Fatos Nano eshte takuar me ambasadorin e SHBA-se, ne vendin tone, Aleksander Arvizu.

Berisha i gatshëm për ta pritur Nanon

Koha.net - 22.04.2012

Tiranë, 22 prill - Kryeministri Sali Berisha komentoi gjatë sot cështjen e garës për presidentin e ri dhe konkretisht vetëkandidimin e z. Fatos Nano për këtë post.

Gara presidenciale, Nano takon Arvizu

Botasot - 22.04.2012

Ish-lideri socialist, Fatos Nano vijoi sot axhendën e tij të konsultimeve me një tjetër takim, por kësaj rradhe me përfaqësuesin e SHBA-së në Tiranën zyrtare, Aleksandër Arvizu.

‘Presidenti’, Arvizu: Nano kandidati me serioz, nevoje per lider pozitiv si ai

Yll Press - 22.04.2012

Ish-lideri i së majtës Fatos Nano vijoi sot axhendën e takimeve, në kuadër të mbëshetjes për kandidaturën e tij për president me kreun e prezencës së SHBA në Tiranë Aleksandër Arvizu.

"Presidenti', Arvizu: Nano kandidat serioz, nevojë për lider pozitiv si ai

BalkanWeb - 22.04.2012

TIRANË- Ish-lideri i së majtës, njëkohësisht ish-kryemisnitri i Shqipërisë Fatos Nano mori sot “bekimin” e SHBA, në lidhje me ambicien e tij për tu zgjedhur presidenti i ardhshëm i shqiptarëve.

Nano: Jam kandidat për President! Takim me Berishën dhe Ramën për votat

LajmiFundit - 21.04.2012

TIRANE–Ish-kryeministri Fatos Nano deklaroi sot se nuk është kandidati më i rëndësishëm për Shqipërinë në vitin 2012 por është Shqipëria kandidate për të marrë statusin kandidat për tu anëtarësuar në Bashkimin Evropian.

Vetkandidimi i Nanos, Berisha: Ne do të kemi kandidatin tonë për President

LajmiFundit - 21.04.2012

Shefi i qeverisë shqiptare Sali Berisha u pyet sot në lidhje me vetshpalljen si kandidaturë për President të ish kryeministrit Fatos Nano. “Sot nuk flas për politikë, vetëm për mjedisin.

Nano: Njoha Metën me platformën time! Në fillim javën e ardhshme takoj Ramën

LajmiFundit - 21.04.2012

LAJMIFUNDIT—UPDATE– Ish kryeministri Fatos Nano tha se kishte nisur turin e konsultave me përfaqësuesit e partive parlamentare. “E nisa me zotin Meta si drejtuesin e një partie që ka integrimin prioritet të programit të saj.

Nano përballë pasqyrës dhe anash popullit

LajmiFundit - 21.04.2012

Nga Taulant Malaj Nëse ka pasur ndonjë shqiptar që në një mënyrë apo në një tjetër ka dyshuar në aftësinë personale të Fatos Nanos në sensing e të bërit politikë, mbrëmë ishte mundësia që ai botëkuptim të fshihet dhe të jetë në unison me ...

Meta: Vlerësoj mesazhet e Nanos, kënaqësi të dialogosh me të

LajmiFundit - 21.04.2012

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta tha se ishte kënaqësi të ishte në dialog me zotin Nano si një politikan i njohur i cili sipas tij ka afirmuar edhe vullnetin e tij për të kontribuar si kandidat për President.

Presidenti, Nano “oferton” me Metën

Lajmeshqip - 21.04.2012

Tiranë -Ish-Kryeministri Fatos Nano, në fillim të turit të takimeve që ka parashikuar në axhendë lidhur me kandidimin e tij për postin e Presidentit të ardhshëm të Shqipërisë, u takua mbasditen e sotme në Tiranë me kryetarin e Lëvizjes ...

Rikthimi johistorik i Fatos Nanos

24 orë - 21.04.2012

Nëse ka diçka historike në bëmat politike të Fatos Nanos, kjo diçka është dorëzimi paqësisht i pushtetit pas zgjedhjeve të vitit 2005. Një akt që Sali Berisha, ai që e mori pushtetin atëherë nga Nano, nuk e ka bërë dhe nuk ka ndërmend ta ...

Rikthimi johistorik i Fatos Nanos

Top Channel - 21.04.2012

Andrea Stefani - Nëse ka diçka historike në bëmat politike të Fatos Nanos, kjo diçka është dorëzimi paqësisht i pushtetit pas zgjedhjeve të vitit 2005.

Nano, një rrugë me gropa drejt presidencës

Top Channel - 21.04.2012

Skënder Minxhozi - Tashmë është zyrtare kandidatura e parë për postin e Presidentit. Ndërsa Jozefina Topalli vijon të thotë në mënyrë hipokrite, se ndihet mirë në poltronin e kreut të Kuvendit, ndërkohë që emra të njohur e të panjohur kanë ...

Nano, pro dhe kundër

Top Channel - 21.04.2012

Fatos Nano mundet të ketë dalë pa një premtim konkret nga takimi i të premtes me liderin e LSI-së Ilir Meta, por të shtunën ka marrë mbështetjen e parë në rrugëtimin e nisur drejt Presidencës.

Sondazh, jeni pro apo kundër Fatos Nanos president? – Votoni

LajmiFundit - 21.04.2012

Pak ditë më parë zyrtarisht, Fatos Nano deklaroi kandidaturën e tij për tu bërë president i Shqipërisë ndërsa dje, ai filloi lotimin politik për këtë qëllim në një takim me Ilir Metën.

Presidenti? Nano kërkon mbështetjen e Metës

Yll Press - 21.04.2012

I pari Ilir Meta dhe fill pas tij Fatos Nano, dy ish bashkëpuntorët janë shfaqur fiks në orën 17:00 në dyert e hotel Rogner, ku edhe kanë zhvilluar takimin e tyre.

Nano nis fushatën për president

Koha.net - 21.04.2012

Tiranë, 21 prill - Ish-lideri i socialistëve dhe ish-kryeministri Fatos Nano nisi serinë e takimeve me kryetarët e partive parlamentare, me platformën e tij për postin e kreut të shtetit.

Nënkryetari i PD, Patozi: Ndryshime në Qeveri pas Presidentit

Panorama - 21.04.2012

Intervista/ Flet kreu i Grupit të maxhorancës: Ndryshimet do të ishin pozitive, do t’i jepnin një ritëm tjetër kabinetit. Flet nënkryetari dhe kreu i Grupit të PD .

Takimi për Presidentin, Meta: Kandidimi i Nanos, kontribut për integrimin

Panorama - 21.04.2012

Pasi shpalli kandidaturën për kreun e shtetit, Nano takon të parin Ilir Metën . Kreu i LSI: Ka eksperiencë, i ka shërbyer rrotacionit. Pa u mbushur ende 24 orë nga vetofrimi i kandidaturës së tij për President, Fatos Nano nis kontaktet me ...

Meta: Kandidimi i Nanos, kontribut për integrimin

Koha.net - 21.04.2012

Tiranë, 21 prill - Pa u mbushur ende 24 orë nga vetofrimi i kandidaturës së tij për president, Fatos Nano nis kontaktet me faktorët politikë në vend.

Nano: Vetëofrohem si President gjithëpërfshirës

Gazeta Start - 20.04.2012

Tiranë – Ish-lideri socialist, Fatos Nano, ka shprehur edhe një herë ambicien e tij për të kandiduar për postin e Presidentit të Republikës. Ai thotë se vetëofrohet në postin e kreut të shtetit si një politikanë me karrierë të gjatë ...

Presidenti, Berisha: PD do të ketë kandidaturën e saj

Gazeta Start - 20.04.2012

Tiranë – Kryeministri Sali Berisha, theksoi se Partia Demokratike do të ketë kandidaturën e saj e për Presidentin e ardhshëm të vendit, por nuk ka specifikuar konkretisht.

Presidenti i ri, Nano takon Metën

Gazeta Start - 20.04.2012

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano ka nisur menjëherë lobingun për t’u bërë Presidenti i ri i Shqipërisë, teksa në këto momente raportohet se është në një takim me Kryetarin e LSI-së, Ilir Metën.

Nano vetëofrohet President

24 orë - 20.04.2012

Fatos Nano, në një intervistë eksluzive për “Top Story”, pranoi për herë të parë publikisht ambicien e tij për t’u shndërruar në presidentin e ri të Republikës.

Nano vetëofrohet President

Ina - 20.04.2012

Ish lideri i Partisë Socialiste, Fatos Nano tha se vetëofrohet për postin e kreut të shtetit, si një politikan dhe si një qytetar i këtij vendi.

Nano: Jam gati të më zgjidhni president

Lajmeshqip - 20.04.2012

Tiranë -Ish-kryeministri Fatos Nano bëri të ditur sot në një emision televiziv se ofron dijen, eksperiencën dhe kapacitetet e tij në konkurrimin e sivjetshëm për President të Shqipërisë.

Berisha: Kemi kandidatin tonë për president, jo Nano

Ina - 20.04.2012

Kryeministri Berisha ka deklaruar se Partia Demokratike do të ketë kandidaturën e saj për president të vendit. I pyetur nga mediat për kandidimin e Fatos Nanos gjatë vizitës së tij në landfillin e Kamzës, Berisha është treguar i rezervuar ...

Një dele, kandidat për president në Shqipëri

Shqipmedia - 20.04.2012

TIRANË – Një letër – propozim i veçantë ka mbërritur në redaksinë e gazetës Shqiptarja lidhur me garën presidenciale. Grupimi “Fol Shqip” ka propozuar të bëhet pjesë e kësaj gare duke zyrtarizuar kandidatin e saj për president: NJË DELE.

Berisha refuzon kandidaturën e Nanos për president

Shqipmedia - 20.04.2012

Kreu i qeverisë nuk ka komentuar gjatë mbi fushatën e ndërmarrë nga kryetari historik i PS për tu zgjedhur në postin e presidentit, ndërsa la të kuptohej se PD do të dilte me kandidaturat e saj në këto zgjedhje, transmetojnë mediat në ...

Presidenti, Nano nis fushatën

Top Channel - 20.04.2012

Ashtu sic paralajmëroi një ditë më parë në intervistën e gjatë në "Top Story", ku u vetëofrua si kandidat për president, ish-lideri i socialistëve dhe ish-kryeministri Fatos Nano nisi serinë e takimeve me kryetarët e partive parlamentare, ...

Nano - Meta, takimi për presidentin

Ina - 20.04.2012

Ashtu sic paralajmëroi një ditë më parë ish-lideri i së majtës, njëkohësisht ish-kryeministri Fatos Nano ka nisur turin e takimeve me drejtuesit e partive në vend.

Nano: Ja pse vetëofrohem për postin Presidentit

Yll Press - 20.04.2012

Ish kryeministri Fatos Nano u shpreh se në të ardhmen do të takohet me të gjithë drejtuesit e partive parlamentare, për të dëgjuar ofertën e tyre, perfshirë kreun aktual te PS-se, Edi Rama dhe kryeministrin, Sali Berisha.

Nano vetëofrohet President

Botasot - 20.04.2012

Fatos Nano, në një intervistë eksluzive për “Top Story”, pranoi për herë të parë publikisht ambicien e tij për t’u shndërruar në presidentin e ri të Republikës.

Nano vetofrohet kandidat për president të Shqipërisë

Koha.net - 20.04.2012

Tiranë – Ish-lideri socialist, Fatos Nano, ka shprehur edhe një herë ambicien e tij për të kandiduar për postin e Presidentit të Republikës. Ai deklaroi mbrëmë në Top Channel se vetofrohet kandidat për postin e kreut të shtetit, si një ...

Kandidimi i Nanos, Berisha:Do kemi kandidatin tonë për president

Ora news - 20.04.2012

Kryeministri Berisha ka deklaruar se Partia Demokratike do të ketë kandidaturën e saj për president të vendit. I pyetur nga mediat për kandidimin e Fatos Nanos pas vizitës së tij në landfillin e Kamzës, Berisha ka refuzuar të flasë shumë ...

Ish-kryeministri, Fatos Nano: Unë President, pranoj garën në Kuvend

Panorama - 20.04.2012

Ish-kreu i PS: Kam plus karrierën ekzekutive. Ish-lideri historik i së majtës, Fatos Nano, i ftuar mbrëmë në “Top Story” me gazetarin Sokol Balla në Top Chanel, shpalli hapur kandidaturën e tij për President.

Nano president? Berisha: Kemi kandidaturat tona

Panorama - 20.04.2012

TIRANE- Kreu i qeverise ka preferuar te mos flase per politike, ne kete dite qe sipas tij duhet te jete e t’i kushtohet teresisht mjedisit dhe pastrimit te vendit.Por, pavaresisht kesaj, pas pyetjes se cfare mendon ai per veteofrimin e ...

Berisha thotë se PD do të ketë kandidatin e saj për president

Koha.net - 20.04.2012

Tiranë, 20 prill – Kryeministri Sali Berisha, theksoi se Partia Demokratike do të ketë kandidaturën e saj e për presidentin e ardhshëm të vendit, por nuk ka specifikuar konkretisht, raporton Starti.

Presidenti? Nano takim me kreun e LSI-së Ilir Meta

Ora news - 20.04.2012

Ashtu sic paralajmëroi një ditë më parë ish-lideri i së majtës, njëkohësisht ish-kryeministri Fatos Nano ka nisur turin e takimeve me drejtuesit e partive në vend.

Gara e afërt presidenciale

Botasot - 20.04.2012

Ish-lideri socialist, Fatos Nano ka nisur takimet me drejtuesit e partive politike në vend për të marrë mbështetje në garën për postin e kryetarit të ri të shtetit.

Nano u takua me Metën

Koha.net - 20.04.2012

Tiranë, 20 prill – Pak orë pasi ish-lideri historik i së majtës, Fatos Nano shpalli në televizion ofertën e tij për president të Republikës duke u bërë thirrje palëve “të lëshojnë pushtet për të ndërtuar shtetin”, ai sot është takuar me ...

Kandidimi i Nanos për president, Berisha: PD do paraqesë kandidatin e saj

Botasot - 20.04.2012

Kryeministri Sali Berisha shprehet se mazhoranca paraqesë kandidaturat e saj në garën e afërt për President të Republikës. Duke folur nga Kamza, ku mori pjesë në një aktivitet në mbrojtje të mjedisit, në shefi i ekzekutivit la të kuptohej ...

Presidenti, Nano nis takimet: Me Metën na bashkon integrimi. Në fillim të javës takoj Ramën

Panorama - 20.04.2012

Ish lideri i Partisë Socialiste, Fatos Nano ka biseduar me kreun e Levizjes Socialiste Ilir Meta për më shumë se 1 orë e 45 minuta, duke hapur kështu takimet e tij me liderët e partive parlamentare në kuadër të prezantimit të platformës së ...

Presidenti? Nano kërkon mbështetjen e Metës

Ora news - 20.04.2012

Ish kryeministri Fatos Nano, ka zgjedhur LSI-në si forcën e parë politike nga ku ai do të kërkojë mbështetje për tu zgjedhur President i ardhshmë i vendit.

"Top Story": Kandidimi i Fatos Nanos

Top Channel - 19.04.2012

Sot në emisionin në “Top Story” pritet deklarimi i shumëpritur i Fatos Nanos si kandidati i parë për President të Republikës. Ish-kryeministri i fundit socialist do të jetë në një intervistë të thellë me Sokol Ballën per shanset e ...

Fatos Nano shpall zyrtarisht kandidaturën për president

Shqipmedia - 19.04.2012

Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe njëkohësisht ish kryetar i Partisë Socialiste Fatos Nano do të shpallë sot zyrtarisht kandidimin për mandatin e Presidentit, transmeton Lajmifundit.

Top Story, Nano vetëofrohet President

Top Channel - 19.04.2012

Fatos Nano, në një intervistë eksluzive për “Top Story”, pranoi për herë të parë publikisht ambicien e tij për t’u shndërruar në presidentin e ri të Republikës.

Nano kandidohet për president

Ina - 19.04.2012

Fatos Nano, tre muaj larg nisjes së procedurave për zgjedhjen e presidentit të ri ka bërë publike nisjen e përpjekjeve për të siguruar mbështetjen e partive në Kuvend për kandidaturën e tij.

Nano: Ja pse vetëofrohem për postin e Presidentit

Panorama - 19.04.2012

UPDATE- Ish lideri i Partisë Socialiste, Fatos Nano tha se vetëofrohet për postin e kreut të shtetit, si një politikan dhe si një qytetar i këtij vendi.

Nano: Ofrohem në garën për President, pres të flas me Ramën e Berishën

BalkanWeb - 19.04.2012

TIRANË- Ish-kryeministri Fatos Nano bëri të ditur sot në një emision televiziv se ofron dijen, eksperiencën dhe kapacitetet e tij në konkurrimin e sivjetshëm për President të Shqipërisë.

Nano kandidohet për president

Koha.net - 19.04.2012

Tiranë, 19 prill - Fatos Nano, në një intervistë për TCH sonte ka shpallur kandidaturën e tij për president të Shqipërisë. Ai pranoi për herë të parë publikisht ambicien e tij për t’u shndërruar në presidentin e ri të Republikës.

Nano shpall kandidaturën për president

Botasot - 19.04.2012

Tiranë, 19 prill - Fatos Nano, në një intervistë për TCH sonte ka shpallur kandidaturën e tij për president të Shqipërisë. Ai pranoi për herë të parë publikisht ambicien e tij për t’u shndërruar në presidentin e ri të Republikës.