TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqiptarët e Zvicrës priten si heronj në Zvicër

Almakos - 13.10.2013

Përfaqësuesja e Zvicrës është kthyer pasditën e djeshme nga Shqipëria në Zvicër, në Aeroportin e Zurichut, një ditë pas ndeshjes që e ka fituar me rezultat 2:1 ndaj Shqipërisë.

Media helvete: Iu lumtë shqiptarëve të Zvicrës!

BalkanWeb - 13.10.2013

Në stadiumin kombëtar "Qemal Stafa" janë sharë dhe fyer në kor, por në Zvicër ata kanë marrë elozhet e radhës, madje edhe trajneri Hitcfeld i ka quajtur yje të ekipit të tij.

Shqipëria ka të ardhme, ngushëllimi i Canës

Gazeta Dita - 13.10.2013

Kapiteni kuqezi uron Zvicrën dhe shqiptarët e saj për kualifikimin, ndonëse nuk e fsheh mendimin se ata duhej të luanin me kuqezinjtë Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, ka uruar kombëtaren e Zvicrës ...

Futbollistët shqiptarë priten si heronj në Zvicër (FOTO)

Fish Media - 13.10.2013

Përfaqësuesja e Zvicrës pas fitores ndaj Shqipërisë me rezultat 2:1, të shtunën pasdite është rikthyer në atdhe. Ekipi helvetik është pritur nga qindra tifozë në Aeroportin e Zurichut, të cilët kanë ...

Futbollistët shqiptarë priten si heronj në Zvicër (FOTO)

Lajme Online - 13.10.2013

Përfaqësuesja e Zvicrës pas fitores ndaj Shqipërisë me rezultat 2:1, të shtunën pasdite është rikthyer në atdhe. Ekipi helvetik është pritur nga qindra tifozë në Aeroportin e Zurichut, të cilët kanë ...

Shqiptarët priten si heronj në Zvicër

Republika - 13.10.2013

Përfaqësuesja e Zvicrës është kthyer pasditën e djeshme nga Shqipëria në Zvicër, në Aeroportin e Zurichut, një ditë pas ndeshjes që e ka fituar me rezultat 2:1 ndaj Shqipërisë.

Shqipëria nuk u kualifikua, por shqiptarët janë në Brazil

SOT - 12.10.2013

Shqiptarët janë zhgënjyer nga këto eliminatore, nisur nga starti i mirë dhe mbyllja e dobët e ndeshjeve në grup. Padyshim që Shqipëria kishte një shans të madh këtë edicion nisur nga shorti i ...

Shqiptarët e çojnë Zvicrën në Botëror

Lajm - 12.10.2013

Reshat Ibrahimi I dërguari special i Lajm-it në Tiranë Edhe një herë jemi mundur nga Zvicra, por tash në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë me rezultat 2-1.

Ekskluzive: Shqiptarë në mesin e tifozëve të Zvicrës në “Qemal Stafa”

Lajm - 12.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës në futboll ka shënuar një fitore të rëndësishme, të premten, në mbrëmje kundër përfaqësuesës shqiptare prej 1-2 në ndeshjen eliminatore për Brazil 2014, fitore kjo që ka ...

Në Zvicër, prindërit për Shqipërinë, fëmijët e tyre për Zvicrën

Lajm - 12.10.2013

U mbyll edhe ky kapitull i euforisë së futbollit shqiptar-Shqipëria nuk ndryshon dot pozitë, mbetet e parafundit. Mobilizimi i jashtëzakonshëm i medieve zvicerane e shqiptare për ti dhënë sa më shumë ...

De Biazi: Pa fat me Zvicrën. Akord me Dukën, do rinovoj

Panorama Sport - 12.10.2013

Nuk ka hakmarrje ndaj helvetëve. Ndonëse ambienti dhe skuadra ishin karikuar në masë, më së shumti për faktin se në kahun tjetër do të kishin plot gjashtë bashkatdhetarë, por që mbrojnë ngjyrat e ...

“Dorëzohet” Basha, mungon edhe me Qipron

Panorama Sport - 12.10.2013

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Migjen Basha, ka munguar mbrëmjen e djeshme në përballjen e kuqezinjve ndaj Zvicrës. Sipas vetë lojtarit, ai ka pësuar një dëmtim në nyjën e këmbës së djathtë, ndaj ...

Urrejtja që do të kthehet në dashuri

Shekulli - 11.10.2013

Kombëtarja e Shqipërisë ka pak shanse që të kualifikohet për në “Brazil 2014”, për të mos thënë nuk ka fare. Në këtë prizëm, “urrejtja” e tifozëve ndaj lojtarëve me origjinë shqiptare që luajnë për ...

Basha, jashtë Kombëtares

Ina - 11.10.2013

Selektori i Shqipërisë, Gianni De Biassi nuk do të mund të llogaritë në shërbimet e Migjen Bashës për dy ndeshjet e radhës kundër Zvicrës dhe Qipros. Mesfushori kosovar ende po vuan nga lëndimi në ...

Formacioni dhe lajme para ndeshjes Shqipëri dhe Zvicër

Shqipmedia - 11.10.2013

Surpriza në formacionin anti-Zvicër. Trajneri Xhani de Biazi ka vendosur të ulë në stol dy titullarë si Odise Roshi dhe Migjen Basha, për t’u dhënë një shans atyre që luajnë pikërisht në tokën ...

"Tradhëton" Basha, mungon me Zvicrën dhe Qipron

Albeu.com - 11.10.2013

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha , do të mungojë në të dyja ndeshjet e radhës së Shqipërisë. Mesfushori që luan në Serie A me Torinon ka pësuar një dëmtim në nyjën e këmbës së djathtë, ...

Shqiptarët e Zvicrës stërviten në "Qemal Stafa" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.10.2013

Edhe tre orë na ndajnë nga ndeshja e mbrëmjes Shqipëri-Zvicër, e vlefshme për eleminatoret e "Brazil 2014". Ndeshje shumë e rëndësishme për ekipin e Ottmar Hitzfeld që kërkon të sigurojë që sot ...

Shqiptarët e Shqipërisë me Shqiptarët e Zvicres: Një ndeshje me dashuri !

24 orë - 11.10.2013

Kombëtarja e Shqipërisë ka pak shanse që të kualifikohet për në “Brazil 2014”, për të mos thënë nuk ka fare. Në këtë prizëm, “urrejtja” e tifozëve ndaj lojtarëve me origjinë shqiptare që luajnë për ...

Basha mungon ndaj Zvicrës dhe Qipros

Lajmeshqip - 11.10.2013

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, do të mungojë në të dyja ndeshjet e radhës së Shqipërisë. Basha ka pësuar një dëmtim në nyjën e këmbës së djathtë, që i pamundëson atij të luajë në dy ...

Humbje tjetër, zviceranët na mundin me shqiptarët 2 me 1

SOT - 11.10.2013

Ka humbur sërish kombëtarja shqiptare me ekipin e Zvicrës. Rezultati është mbyllur 2 me 1 në favor të Zvicrës me gola të shënuar nga Shaqiri në minutën e 48, ndërkohë që goli I dytë është shënuar në ...

Berisha: Në Brazil shkojnë shqiptarët që luajnë për Zvicrën, urime!

LajmiFundit - 11.10.2013

Ndeshja Shqiperi-Zvicer nuk ka lene pa reaguar edhe politikanët. Pasi iu referua disa thirrjeve në stadium dhe fyerjeve ndaj shqiptarëve që luajnë për Zvicrën, të cilat i cilësoi të rrezikshme, ...

Shqipëria kërkon fitoren e parë ndaj Zvicrës

Ora news - 11.10.2013

Sonte në mbrëmje kombëtarja Shqiptare do të luaj ndeshjen e parafundit të eleminatoreve të Brazil 2014. Stadiumi “Qemal Stafa” do të pres të herë të fundit djemtë kuqezi pasi nuk do të zhvillohen më ...

Sonte, Shqipëri-Zvicër

Botasot - 11.10.2013

Kuqezinjtë dhe helvetikët do të ndeshen në kuadër të fushatës kualifikuese për Kupën e Botës “Brazili 2014”. Ekipi shqiptar ka disa ditë që është grumbulluar në Durrës për duelin me zviceranët, ...

Shqipëri-Zvicër, mesfushë me 5 futbollistë, Salihi i vetëm në sulm

ABC News - 11.10.2013

Përfaqësuesja shqiptare do të luajë me mesfushë të përforcuar dhe vetëm me një lojtar në sulm në ndeshjen e sotme ndaj Zvicrës. Trajneri Xhani De Biazi ka përcaktuar formacionin dhe sulmuesi i vetëm ...

Tjetër humbje për Shqipërinë

ABC News - 11.10.2013

Tjetër humbje për Shqipërinë. Kombëtarja kuqezi zhgënjen sërish pritshmëritë dhe dorëzohet edhe ndaj Zvicrës në disfatën e tretë radhazi në grupin E eliminator.

Dështimi, Shqipëria dorëzohet edhe në shtëpi, Zvicra në Botërorin 2014

BalkanWeb - 11.10.2013

TIRANE - Shqipëria dështon sërish. E treta humbje radhazi për kuqezinjtë tanë, por kjo e fundit "djeg" shumë, pasi përveçse nuk ka më asnjë shans për Botërorin 2014, renditemi të parafundit, atë vend ...

Shqipëria humb me Zvicrën 1-2

Mapo - 11.10.2013

Xherdan Shaqiri i ka dhënë kualifikimin kombëtares zvicerane, për në botërorin “Brazil 2014”. Velvetët kanë fituar edhe në “Qemal Stafa”, këtë herë me rezultatin 2-1, 3 pikë më se të mjaftueshme, që ...

Bastet favorizojnë fitoren e Zvicrës

Panorama Sport - 11.10.2013

Kompanitë e basteve e kanë cilësuar si favorite Kombëtaren e Zvicrës në përballjen kundër Shqipërisë në Tiranë. Koeficienti që skuadra e Otmar Hicfeldit merr tri pikët në “Qemal Stafa” është 1.75.

Abrashi: Zgjodha Shqipërinë për karrierën time

Gazeta Dita - 11.10.2013

Trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka grumbulluar plot 71 futbollistë që kur mori detyrën e tij në korrik të vitit 2008. Nga ata, 63 i aktivizoi, kurse 33 ishin të ftuar për herë të parë.

Mavraj dhe Salihi Ekipi yne ka vlera

Shqiperia - 11.10.2013

Mërgim Mavraj dhe Hamdi Salihi janë shumë të zhgënjyer që nuk e luajnë këtë ndeshje si një nga finalet më të rëndësishme për kombëtaren tonë, por janë të bindur që do të japin maksimumin deri në fund ...

Sonte ndeshja e shumëpritur Shqipëri – Zvicër

Tetova Sot - 11.10.2013

Stadiumi Kombëtar “Qemal Stafa” sonte pritet të jetë arenë e “nxehtë”, pasi që do të përplasen Shqipëria dhe Zvicra. Kuqezinjtë dhe helvetikët do të ndeshen në kuadër të fushatës kualifikuese për ...

Migjen Basha mungon ndaj Zvicrës dhe Qipros

Gazeta Tema - 11.10.2013

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, do të mungojë në të dyja ndeshjet e radhës së Shqipërisë. Basha ka pësuar një dëmtim në nyjën e këmbës së djathtë, që i pamundëson atij të luajë në dy ...

Formacioni dhe lajme para ndeshjes Shqipëri dhe Zvicër

Lajme Online - 11.10.2013

Surpriza në formacionin anti-Zvicër. Trajneri Xhani de Biazi ka vendosur të ulë në stol dy titullarë si Odise Roshi dhe Migjen Basha, për t’u dhënë një shans atyre që luajnë pikërisht në tokën ...

Unë jam për Zvicrën

Gazeta Tema - 11.10.2013

Një Shqipëri e këtillë dhe këto shoqëri shqiptare me qëndrime e pikëpamje të tilla nuk i bëjnë nder as njerëzimit në përgjithësi as sportit në veçanti Nga Arben Idrizi* Sonte, e jo vetëm, në ndeshjen ...

Zvicra shkon në Botërorin 2014, kuqezinjtë të parafundit

Panorama Sport - 11.10.2013

“Përderisa ke jetë, ka edhe shpresë”. Me këtë moto e ka përgatitur trajneri De Biazi ndeshjen e parafundit kualifikuese në grup, që po luhet prej orës 20:30 në “Qemal Stafa”, ndaj Zvicrës.

Kuqezinjtë dobët ndaj Zvicrës, munden 1-2

Vision Plus - 11.10.2013

Shqipëria pësoi humbjen e trete radhazi ketë here me Zvicrën 1-2 ne “Qemal Stafa”, ne takimin e vlefshëm për eliminatoret e botërorit ne grupi “E”. Nje tjetër ndeshje te dobët për kuqezinjtë përballe ...

TemA TV/ Shqiptarët çojnë Zvicrën në Botëror, ne mbetemi aty ku ishim (VIDEO)

Gazeta Tema - 11.10.2013

Shqipëria e humbi edhe ndeshjen e radhës me Zvicrën, duke mbetur sërish në vendin e parafundit në grup. Ndeshja u nda me rezultatin 2-1 për zviceranët, që ishin më të qartë dhe skuadra më superiore ...

Ja si mund të luajë Kombëtarja kundër Zvicrës

Gazeta Start - 10.10.2013

Kombëtarja po i jep dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen ndaj Zvicrës, që do të luhet të premten (në orën 20:30) në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”.

Mavraj dhe Salihi: Ekipi ynë ka vlera

Shekulli - 10.10.2013

Mërgim Mavraj dhe Hamdi Salihi janë shumë të zhgënjyer që nuk e luajnë këtë ndeshje si një nga finalet më të rëndësishme për kombëtaren tonë, por janë të bindur që do të japin maksimumin deri në fund ...

Ja si priten shqiptarët e Zvicrës në Rinas

Almakos - 10.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Shqipëri-Zvicër, bastet favorizojnë Zvicrën

Lajm - 10.10.2013

Shqpëria dhe Zvicra do të përballen të premten në mbrëmje (ora 20:30) në stadiumin Qemal Stafa në Tiranë, në një ndeshje të vlefshme për eliminatorët e botërorit Brazili 2014.

Edhe policët foto me yjet shqiptarë të Zvicrës (foto)

Portalb - 10.10.2013

Ka ateruar aeroplani i kombëtares së Zvicrës në Tiranë, e së bashku me te edhe gjashtë futbollistët shqiptarë që me vete kanë dhe pasaportën e shtetit helvetik, për të cilët do të luajnë të premten ...

Shehu: Vendi i tretë i mundshëm, do të ishte sukses

SOT - 10.10.2013

Përballa e Kombëtares tonë me Zvicrën në duelin e së premtes mbrëma, ka sjellë në qendër të vëmendjes lojtarët e përfaqësueses dhe mundësinë e një ëndrre të rikthyer për një vend të dytë, gjithnjë ...

Mujo Targaj: Unë krenohem me lojtarët shqiptarë të Zvicrës

SOT - 10.10.2013

Një nga futbollistët e shquar të Kombëtares, njëherësh kapiten i saj dhe një nga lojtarët e njohur të viteve 70-80-të te skuadra e Dinamos, Muhedin Targaj, beson se ndeshja midis Shqipërisë dhe ...

Salihi e Mavraj: Mundim Zvicrën dhe kthejmë entuziazmin e fillimit

SOT - 10.10.2013

Përballja e kuqezinjve tanë me Zvicrën nesër mbrëma në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” mbart interes të madh, pasi në fushë zbret ekipi i vendit të parë në grupin E kualifikues dhe shqiponjat kuqezi ...

Hamdi Salihi: Shqiptarët e zvicrës na bëjnë krenarë, duam ti mundim

LajmiFundit - 10.10.2013

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, do të rikthehet në fushë për të ndihmuar kuqezinjtë në sfidën e rëndësishme kundër Zvicrës, që zhvillohet të premten.

Inler: Shqiptarët e Zvicrës, të stresuar

Albeu.com - 10.10.2013

Kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Gokhan Inler , e di mirë se sa vështirë është të luash kundër vendit dhe origjinës prej nga vjen. Inler , një gjë të tillë e kishte përjetuar kur ishte përballur ...

Lini futbollistët shqiptarë të Zvicrës rehat!

Portalb - 10.10.2013

Prandaj mos i vini këta djem në siklet me akuza për “tradhëti”, vetëm e vetëm pse me suksesin e tyre individual kanë nxjerrë në dritë dështimin tonë si kolektiv.

Ekskluzive: Shqiptarët e Zvicrës vizitojnë Kalanë e Skënderbeut në Krujë

Lajm - 10.10.2013

Shqiptarët e Kombëtares së Zvicrës janë befasuar nga mikëpritja e ngrohtë që iu është bërë atyre në aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza” në Tiranë, jo vetëm nga gazetarët, por edhe nga punonjësit e ...

Kombëtarja e Zvicrës viziton Kalanë e Skënderbeut në Krujë

Albeu.com - 10.10.2013

Shqiptarët e Kombëtares së Zvicrës janë befasuar nga mikëpritja e ngrohtë që iu është bërë atyre në aeroportin "Nënë Tereza" në Tiranë, jo vetëm nga gazetarët, por edhe nga punonjësit e policisë ...

Ja si u pritën shqiptarët e Zvicrës në Rinas

Lajmeshqip - 10.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët, por edhe nga punonjësit e ...

Mavraj dhe Salihi: Deri në fund do t'i luajmë shanset

BalkanWeb - 10.10.2013

Nuk duhet t'i trembemi Zvicrës, ata kanë ekip të fortë, më të mirët në skuadrën e tyre janë tre shqiptarët tanë, që na bëjnë krenarë. Ata duhet t'i mirëpresim, edhe tifozët edhe publiku, pavarësisht ...

Anëtarët e Parlamentit zvicrën vizitojnë Kosovën

Botasot - 10.10.2013

Një delegacion i Parlamentit zvicrën do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me kryetarët e grupeve parlamentare të Kuvendit të Kosovës. Gjatë vizitës në Kosovë, delegacioni i Parlamentit të ...

Inler: Shqiptarët e Zvicrës, nervozë

Botasot - 10.10.2013

Kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Gokhan Inler, e di mirë se sa vështirë është të luash kundër vendit dhe origjinës prej nga vjen. Inler, një gjë të tillë e kishte përjetuar kur ishte përballur me ...

Yjet shqiptarë të Zvicrës kanë arritur në Shqipëri, FOTO

Lajme Online - 10.10.2013

Ata janë ballafaquar me një pritje shumë të ngrohtë atje. Ndërkohë një fotografie me ta nuk i kanë rezistuar as punëtorët e aeroportit “Nënë Tereza” e as ...

Inler: Shqiptarët e Zvicrës, nervozë

Panorama Sport - 10.10.2013

Kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Gokhan Inler, e di mirë se sa vështirë është të luash kundër vendit dhe origjinës prej nga vjen. Inler, një gjë të tillë e kishte përjetuar kur ishte përballur me ...

Shqiptarët e Zvicrës priten si vëllezër në Rinas

Info Shqip - 10.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Kombëtarja e Zvicrës mbërrin në Tiranë

Info Shqip - 10.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Ottmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Kombëtarja e Zvicrës mbërrin në Tiranë

Gazeta Shqip - 10.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Ottmar Hitzfeld . Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Shqiptarët e Zvicrës priten si vëllezër në Rinas

Gazeta Shqip - 10.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Abrashi: Komike të luaj kundër shokëve zviceranë. Në Tiranë, atmosferë fenomenale

Panorama Sport - 10.10.2013

Trajneri i Zvicrës, Otmar Hicfeld, ka grumbulluar plot 71 futbollistë që kur mori detyrën e tij në korrik të vitit 2008. Nga ata, 63 i aktivizoi, kurse 33 ishin të ftuar për herë të parë.

Salihi: Edicioni më i bukur, nuk ka vend për dramë. Krenarë për shqiptarët e Zvicrës…

Panorama Sport - 10.10.2013

Hamdi Salihi mendon sy ky është një nga edicionet më të bukura të Kombëtares në dy dekadat e fundit. Në konferencën e djeshme për shtyp, sulmuesi shkodran i bëri një analizë paraqitjes së ...

Mavraj, në “Qemal Stafa” ndihet i pathyeshëm

Gazeta Dita - 10.10.2013

Mbrojtësi nuk paralajmëron Zvicrën se në Tiranë do të gjejë një pengesë të pakapërcyeshme dhe beson ende te mrekullia e vendit të dytë. Mbrojtja e kombëtares ka fituar jo vetëm një rekrut të ri, si ...

Zvicra ua mbyll gojen futbollisteve shqiptare

Shqiperia - 10.10.2013

Stafi i kombëtares së Zvicrës u ka kërkuar gjashtë futbollistëve të vet shqiptarë të mos japin asnjë deklaratë deri pas ndeshjes me Shqipërinë. Gjashtë futbollistët shqiptarë që janë grumbulluar me ...

Inler Shqiptaret e Zvicres se kane te lehte ne Tirane

Shqiperia - 10.10.2013

Kapiteni i skuadrës së Zvicrës, Inler, i pyetur nga “albinfo.ch” se si e gjykonte presionin në të cilin ndodhen bashkëlojtarët e tij shqiptar, tha se e njeh këtë ndjenjë nga përvoja personale.

Inler: Shqiptarët e Zvicrës, nervozë

Info Shqip - 10.10.2013

Kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Gokhan Inler, e di mirë se sa vështirë është të luash kundër vendit dhe origjinës prej nga vjen. Inler, një gjë të tillë e kishte përjetuar kur ishte përballur me ...

Inler: Shqiptarët e Zvicrës, nervozë

Gazeta Shqip - 10.10.2013

Kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Gokhan Inler, e di mirë se sa vështirë është të luash kundër vendit dhe origjinës prej nga vjen. Inler, një gjë të tillë e kishte përjetuar kur ishte përballur me ...

Nesër sfida me Zvicrën. Mavraj: Do të luajmë deri në fund për fitore

Gazeta Idea - 10.10.2013

Ndonëse ëndrra për një kualifikim në botëror pothuajse është shuar, kombëtarja shqiptare do të luajë për fitore në dy ndeshjet e radhës. Të premten kuq e zinjtë do të përballen me Zvicrën, një ...

Abrashi: Unë jam më shumë zvicerian se kosovar, por zgjodha Shqipërinë për karrierën time

Gazeta Tema - 10.10.2013

Trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld, ka grumbulluar plot 71 futbollistë që kur mori detyrën e tij në korrik të vitit 2008. Nga ata, 63 i aktivizoi, kurse 33 ishin të ftuar për herë të parë.

Mavraj: Do fitojmë përballë Zvicrës

Tetova Sot - 10.10.2013

Para ndeshjes përballë ekipit të Zvicrës që do të zhvillohet në stadiumin ‘Qemal Stafa’ ekipi përfaqësues vazhdon përgatitjet në Durrës. Për mediat për ...

Apeli i kuqezinjve Jemi ende ne gare!

Shqiperia - 10.10.2013

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të kërkojë të marrë maksimumin në dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve të Botërorit 2014. Nëse gjashtë pikët nuk do të shërbejnë për të siguruar vendin e dytë në ...

Pritja për shqiptaret qe luajnë me Zvicrën

Vision Plus - 10.10.2013

Gjashte futbollisteve me origjine shqiptare qe luajnë për kombëtaren e Zvicrës, u është rezervuar një pritje euforike nga punonjësit e aeroportit te Rinasit ne Shqipëri.

Zvicra ua “mbyll” gojën futbollistëve shqiptarë

Republika - 10.10.2013

Stafi i kombëtares së Zvicrës u ka kërkuar gjashtë futbollistëve të vet shqiptarë të mos japin asnjë deklaratë deri pas ndeshjes me Shqipërinë. Gjashtë futbollistët shqiptarë që janë grumbulluar me ...

Rama - Gashi: Maksimumin në dy ndeshjet e fundit

Gazeta Start - 09.10.2013

Valdet Rama ka besim se Kombëtarja do të arrijë objektivin, duke siguruar vendin e dytë. Sipas tij, kjo nuk varet vetëm nga paraqitja që kuqezinjtë do të bëjnë në dy përballjet e fundit të ...

Ja si priten shqiptarët e Zvicrës në Rinas

Shekulli - 09.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Kombëtarja, Rama dhe Gashi premtojnë fitore ndaj Zvicrës

SOT - 09.10.2013

Kombëtarja vijon përgatitjet e saj në Durrës, ku është akomoduar në kompleksin e saj. Trajneri Xhani De Biazi ka vijuar dhe dje të presë lojtarët kuqezinj që vinin nga Europa, ndërkohë që grupi po ...

Gashi merr leje nga FIFA, gati për Shqipërinë

Ina - 09.10.2013

Shkëlzen Gashi, i cili luajti vetëm 35 minuta në miqësoren me Armeninë, tani është gati të luajë edhe në ndeshje zyrtare me Kombëtaren shqiptare, pasi ka marrë lejen nga FIFA për ta bërë një gjë të ...

Mavraj-Salihi: Do t’i luajmë deri në fund shanset tona

Albeu.com - 09.10.2013

Mungesa e Mërgim Mavrajt në dy sfidat e fundit eliminatore të Botërorit me Slloveninë dhe Islandën u ndje shumë në kombëtaren kuqezi , që në këto 180 minuta pa sesi u venit sfumua ëndrra për të marrë ...

Zvicra "u mbyll gojën" 6 shqiptarëve

Albeu.com - 09.10.2013

Stafi i kombëtares së Zvicrës u ka kërkuar gjashtë futbollistëve shqiptarë të mos japin asnjë deklaratë deri në përfundim të ndeshjes me Shqipërinë. Gjashtë futbollistët shqiptarë që janë grumbulluar ...

Kombëtarja e Zvicrës mbërrin në Tiranë

Albeu.com - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin "Nënë Tereza" bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Otmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Shqiptarët e Zvicrës në Atdhe, reportazh fotografik (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin "Nënë Tereza " bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Otmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Ja si priten shqiptarët e Zvicrës në Rinas

24 orë - 09.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Ndeshja me kombëtaren, shqiptarët e Zvicrës zbresin në “Rinas”

LajmiFundit - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Otmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Ja si priten shqiptarët e Zvicrës në Rinas

Ina - 09.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Yjet shqiptarë të Zvicrës kanë arritur në Shqipëri, FOTO

Shqipmedia - 09.10.2013

Ata janë ballafaquar me një pritje shumë të ngrohtë atje. Ndërkohë një fotografie me ta nuk i kanë rezistuar as punëtorët e aeroportit “Nënë Tereza” e as ...

Gashi merr leje nga FIFA, gati për Shqipërinë

Almakos - 09.10.2013

Shkëlzen Gashi, i cili luajti vetëm 35 minuta në miqësoren me Armeninë, tani është gati të luajë edhe në ndeshje zyrtare me Kombëtaren shqiptare, pasi ka marrë lejen nga FIFA për ta bërë një gjë të ...

Rama dhe Gashi: Duam 6 pikë në të dyja ndeshjet

BalkanWeb - 09.10.2013

Pavarësisht mundësive të pakta që ka Shqipëria të zërë vendin e dytë në grup sa i përket pjesëmarrjes në Botëror, futbollistët kuqezinj premtojnë maksimumin, për të marrë pse jo 6 pikë në të dyja ...

Mavraj-Salihi: Do t’i luajmë deri në fund shanset tona

Yll Press - 09.10.2013

Mungesa e Mërgim Mavrajt në dy sfidat e fundit eliminatore të Botërorit me Slloveninë dhe Islandën u ndje shumë në kombëtaren kuqezi, që në këto 180 minuta pa sesi u venit sfumua ëndrra për të marrë ...

Kombëtarja e Shqipërisë, Salihi dhe Mavraj

ABC News - 09.10.2013

I pari ka detyrë të shenojë. Tjetri duhet të mos lejojë kundërshtarët ta bëjnë këtë. Por të dy bashkë kanë një objektiv: të ndihmojnë kombëtaren Shqiptare të marrë sa më shumë pikë në dy ndeshjet e ...

Mavraj-Salihi: Do t’i luajmë deri në fund shanset tona

Botasot - 09.10.2013

Mungesa e Mërgim Mavrajt në dy sfidat e fundit eliminatore të Botërorit me Slloveninë dhe Islandën u ndje shumë në kombëtaren kuqezi, që në këto 180 minuta pa sesi u venit sfumua ëndrra për të marrë ...

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza”

Botasot - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Otmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Ja si u priten shqiptarët e Zvicrës në Rinas (Foto)

Botasot - 09.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Ja si priten shqiptarët e Zvicrës në Rinas

Zeri - 09.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Premtimi i kuqezinjve, luftë deri në fund

Gazeta Dita - 09.10.2013

Rama e Gashi sigurojnë se ëndrra për botërorin ende vazhdon dhe Shqipëria do të përpiqet të bëjë detyrën duke marrë maksimumin në ndeshjet e mbetura. Valdet Rama dhe Shkëlzen Gashi kanë dalë dje para ...

Inler: Shqiptarët e Zvicrës s’e kanë të lehtë në Tiranë

Tetova Sot - 09.10.2013

Kapiteni i skuadrës së Zvicrës, Inler, i pyetur nga “albinfo.ch” se si e gjykonte presionin në të cilin ndodhen bashkëlojtarët e tij shqiptar, tha se e njeh këtë ndjenjë nga përvoja personale.

Inler: Shqiptarët e Zvicrës s’e kanë të lehtë në Tiranë

Gazeta Tema - 09.10.2013

Kapiteni i skuadrës së Zvicrës, Inler, i pyetur nga “albinfo.ch” se si e gjykonte presionin në të cilin ndodhen bashkëlojtarët e tij shqiptar, tha se e njeh këtë ndjenjë nga përvoja personale.

Lojtarët: Duam 6 pikë në dy ndeshje

AMA-News - 09.10.2013

Pavarësisht mundësive të pakta që ka Shqipëria të zërë vendin e dytë në grup sa i përket pjesëmarrjes në Botëror, futbollistët kuqezinj premtojnë maksimumin, për të marrë pse jo 6 pikë në të dyja ...

Zvicra ua “mbyll” gojën futbollistëve shqiptarë

Gazeta Tema - 09.10.2013

Stafi i kombëtares së Zvicrës u ka kërkuar gjashtë futbollistëve të vet shqiptarë të mos japin asnjë deklaratë deri pas ndeshjes me Shqipërinë. Gjashtë futbollistët shqiptarë që janë grumbulluar me ...

Bastet favorizojnë Zvicrën kundër Shqipërisë

Tetova Sot - 09.10.2013

Zvicra do të fitojë sfidën kundër Shqipërisë. Kështu vlerësojnë te paktën kompanitë e basteve të ndryshme. Shqipëria dhe Zvicra do të ndeshen të premten mbrëma në Tiranë, në kuadër të eliminatorëve ...

Takimet e fundit te Shqipërisë

Vision Plus - 09.10.2013

Për dy takimet e fundit eliminatore kundër Zvicrës dhe Qipros, ekipit kombëtar i rikthehet edhe Mergim Mavraj. 27-vjeçari i cili mungoi ndaj Sllovenisë dhe Islandës është shfaqur si një titullar i ...

Zvicra lojtarëve shqiptarë:Mos flisni në media !

AMA-News - 09.10.2013

Stafi i kombëtares së Zvicrës u ka kërkuar gjashtë futbollistëve të vet shqiptarë të mos japin asnjë deklaratë deri pas ndeshjes me ...

FOTO REPORTAZH/ Yjet shqiptare të Zvicrës mbërritën në atdhe

Gazeta Tema - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Otmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Shqiptarët e Zvicrës mbërrijnë në Tiranë (FOTO)

Fish Media - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Ottmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Shqiptarët e Zvicrës mbërrijnë në Tiranë (FOTO)

Lajme Online - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Ottmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Xhaka: Djemtë shqiptarë të Zvicrës do të përballen me “ferrin” e tifozëve kuqezi

Republika - 09.10.2013

Kombëtarja e Zvicrës zbriti në aeroportin “Nënë Tereza” bashkë me koloninë e lojtarëve shqiptarë që militojnë në radhët e ekipit të Otmar Hitzfeld. Kryesuesit e Grupit E kërkojnë një pikë për të ...

Ja si priten shqiptarët e Zvicrës në Rinas (Foto)

Republika - 09.10.2013

Ekipi kombëtar i Zvicrës ka mbërritur sot në Shqipëri. Shqiptarët e kësaj kombëtareje janë mirëpritur nga aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza”, jo vetëm nga gazetarët por edhe nga punonjësit e policisë ...

Kuqezinjtë në kërkim të fitores së parë

24 orë - 08.10.2013

Me Zvicrën kemi vetëm një barazim, arritur 11 vjet më parë në Tiranën, nën drejtimin e një tjetër italiani, Dosena. Shqipëria do të kërkojë fitoren e parë kundër Zvicrës, pasi në pesë ndeshjet e ...

Inler: Shqiptarët e Zvicrës s'e kanë lehtë në Tiranë

Lajm - 08.10.2013

Kapiteni i skuadrës së Zvicrës, Inler, i pyetur nga “albinfo.ch” se si e gjykonte presionin në të cilin ndodhen bashkëlojarët e tij shqiptar, tha se e njeh këtë ndjenjë nga përvoja personale.

Ndeshja me Zvicrën, Rama e Gashi: Do japim maksimumin

LajmiFundit - 08.10.2013

Zvicra vjen në Tiranë për të siguruar kualifikimin per ne botëror. Megjithatë Shqipëria kërkon të arrijë një fitore me ekipin më të fortë të grupit. Lojtarët e Kombëtares premtojnë se duan të arrijnë ...

Rama e Gashi, optimistë para Zvicrës

Botasot - 08.10.2013

Objektivi i kuqezinjve në dy sfidat e fundit eliminatore të Botërorit Brazil 2014 është maksimumi i pikëve. Valdet Rama dhe Zhkëlzen Gashi, dy mesfushorët që dolën në konferencën e radhës për shtyp, ...

Kuqezinjtë në kërkim të fitores së parë

Gazeta Dita - 08.10.2013

Me Zvicrën kemi vetëm një barazim, arritur 11 vjet më parë në Tiranën, nën drejtimin e një tjetër italiani, Dosena. Shqipëria do të kërkojë fitoren e parë kundër Zvicrës, pasi në pesë ndeshjet e ...

Bala: Gati për titullar, dua të luaj me Salihin. Hyka: Momenti im, aktivizohem ndaj Zvicrës

Panorama Sport - 08.10.2013

Kombëtarja shqiptare u grumbullua dje në Durrës në kuadër të dy ndeshjeve eliminatore ndaj Zvicrës në Tiranë dhe Qipros në Nikosia. Të pranishëm në stërvitjen e parë ishin shumica e emrave të ftuar ...

Pragndeshja me Zvicrën

Vision Plus - 08.10.2013

Edhe pse dy rezultatet e fundit nuk e lejojnë për te ëndërruar, kuqezinjtë shpresojnë qe ta mbyllin ne mënyrën me te mire Eliminatoret e Botërorit ne ndeshjet e fundit ne grup kundër Zvicrës dhe ...

Shqiptarët e Zvicrës, në cilindo variant, do të dalin fitues!

Tetova Sot - 08.10.2013

“Unë do të dal vetëm si fitues” (nga stadiumi), citohet që në titullin e artikullit të “Tages Anzeiger” bankieri i ri nga Cyrihu, Alban Nevzati Ndeshja Shqipëri-Zvicër që do të luhet të premten në ...