TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Takimi i befasishëm mes Stresit dhe Saimir Tahirit

Zhurnal - 21.04.2018

Takimi i befasishëm mes Stresit dhe Saimir Tahirit Një ministër dhe një “djalë i keq” nuk mund të shkojnë kurrsesi mirë! E tillë është edhe historia e tyre, edhe pse nga “përplasjet” nga ekrani, më ...

Berisha i nxjerr videon Ramës dhe Tahirit, dhe u tregon “fundin”: I denjë për ju

Portalb - 21.04.2018

“Rikthimi” i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri pas një heshtje disamujore, duket se ka rindezur skenën politike. Pas mesazhit që deputeti Tahiri i ka dërguar mbrëmjen e kaluar, duke i ...

Takimi i papritur mes Stresit dhe Saimir Tahirit, ja çfarë ndodhi

Lajmi.net - 21.04.2018

Reperi Sresi njihet edhe për deklaratat politike që bën shumë shpesh në rrjete sociale. Një person të cilin Stresi duket që nuk e ka fare në qejf është ministri Saimir Tahiri, shkruan lajmi.net.

Iu arratis nga komisariati, çfarë ndodhi kur Stresi u takua mbrëmë me Tahirin?

LajmiFundit - 21.04.2018

Arrestimi i Stresit dhe arratisja e tij nga komisariati bëri bujë rreth një vit e gjysmë më parë, kur Saimir Tahiri ishte ministër i Brendshëm. Mbrëmjen e djeshme të dy kanë pasur mundësinë të ...

Video/ Takimi i befasishëm mes Stresit dhe Saimir Tahirit

Mapo - 21.04.2018

Një ministër dhe një “djalë i keq” nuk mund të shkojnë kurrsesi mirë! E tillë është edhe historia e tyre, edhe pse nga “përplasjet” nga ekrani, më në fund e kanë parë njëri-tjetrin në sy.

Berisha i nxjerr videon Ramës dhe Tahirit, dhe u tregon “fundin”: I denjë për ju

BalkanWeb - 21.04.2018

TIRANE- “Rikthimi” i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri pas një heshtje disamujore, duket se ka rindezur skenën politike. Pas mesazhit që deputeti Tahiri i ka dërguar mbrëmjen e kaluar, duke i ...

Rikthimi Saimir Tahirit dhe hapja e negociatave

ABC News - 21.04.2018

Rikthimi i Saimir Tahirit në Kuvend, sfumoi entuziazmin e kryeministrit mbi rekomandimin për hapjen e negociatave të antarësimit me BE. Rastësor apo jo, ai akt nxori në pah dritëhijet e errëta të një ...

VIDEO/ Përballja mes Tahirit dhe Stresit, shikoni çfarë ndodh në korridoret e Klanit

Java News - 21.04.2018

Një ministër dhe një “djalë i keq” nuk mund të shkojnë kurrsesi mirë! E tillë është edhe historia e tyre, edhe pse nga “përplasjet” nga ekrani, më në fund e kanë parë njëri-tjetrin në sy.

Tahiri tregon pse theu heshtjen me shprehjet e Ramës: Nuk po shantazhoj njeri

Gazeta Tema - 21.04.2018

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, këmbëngul se dy shprehjet që ai përmendi në Kuvend, të njëjta me ato që kryeministri Rama ka përdorur, nuk janë kërcënim dhe shantazhe për kreun e ...

“Sali, bëhu kameraman në Dasma synetlliqe…” Tahiri i kthen ‘reston’ Berishës pasi e filmoi

Java News - 21.04.2018

Vëmendja publike u rikthye sërish te ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pasi ai u rishfaq në parlament në seancën e së enjtes, pas rreth gjashtë muajsh mungesë.

VIDEO/ Ç'ndodhi mes Stresit dhe Tahirit në korridor para se të fillonte Zonë e Lirë?

Durres Lajm - 21.04.2018

Në emisionin “Zonë e Lirë” kanë qenë të ftuar në studio ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri dhe këngëtari i njohur, Stresi. Teksa ishin në backstage dhe po bëheshin gati për të dalë në skenë, ...

Tahiri në Opinion: Bij nënash vuajnë nga qeverisja e bij ku***ve

LajmiFundit - 20.04.2018

Duke iu referuar deklaratave të sotme dhe gjuhës së përdorur sot nga Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm shpjegoi në emisionin “Opinion” në Tv Klan se përgjatë 6 muajve mungesë në Parlament, ...

Edita Tahiri me akuza të rënda ndaj Vetëvendosjes

Ina - 20.04.2018

Ish-ministrja për dialog, Edita Tahiri, në televizion publik, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të partisë Vetëvendosje. Tahiri ka thënë se në Kosovë ka forca politike që angazhohen për ndërtimin e ...

Tahiri është bërë “tigër”, si u përlesh edhe me Mark Markun në studio

LajmiFundit - 20.04.2018

Gjatë mbrëmjes së djeshme, Saimir Tahiri jo vetëm që ka përdorur sërish shprehjen e fortë të bijve të nënave dhe k***ave, por madje është përplasur dhe me analistin Mark Marku.

“Tahiri makthi i Ramës, sa herë i del para i kujton mëkatet”

Zhurnal - 20.04.2018

“Tahiri makthi i Ramës, sa herë i del para i kujton mëkatet” Tiranë, 20 prill - Nënkryetari demokrati parlamentit, Edi Paloka shkruan për fjalimin e Ramës dje në parlament dhe daljen në skenë të ish- ...

Kurban i Ramës? Tahiri: Ai nuk mund të ma fusë

SOT - 20.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas fjalëve të tij “s’ka bir nene e bir k**ve të më ndalojë të bëj drejtësi”. Anëtarë të opozitës deklarojnë se kjo shprehje është kërcënim ndaj ...

Tahiri rikthehet në Parlament, 6 muaj pas fjalimit të fundit

Alsat - 20.04.2018

Deputeti Saimir Tahiri u paraqit në sallën e seancave plenare ku nuk shkelte prej thuajse 6 muajsh. Gashtë janë edhe muajt gjatë së cilës karta e deputetit skadon nëse nuk përdoret, duke rezultuar në ...

"11 bij nënash", deputeti i PD publikon videon brenda Gjykatës së Apelit

SOT - 20.04.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka publikuar videon e 11 të arrestuarve brenda sallës së Gjykatës së Apelit në Shkodër, ku do të shqyrtohet masa e sigurisë.

Saimir Tahiri ka një mesazh për Sali Berishën

SOT - 20.04.2018

Ish ministri i Brendshëm, Saimit Tahiri i ka dhënë live një mesazh ish kryeministrit Sali Berisha një ditë pasi ky i fundit e filmonte me celular në Kuvend, aty ku Tahiri mori pjesë pas 6 muajsh ...

Deputeti i PD: Tahiri shfaqet dhe i kujton mëkatët Ramës

SOT - 20.04.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka përmes një statusi në faqen e tij të “Facebook”-ut ka sulmuar kryeminitrin Rama pas lajmit të hapjes së nëgociatave.

Televizionet në garë, kush ta kapë më parë Saimir Tahirin

SOT - 20.04.2018

Pas një mungese prej 6 muajsh në media por edhe në politikë, Saimir Tahiri është rikthyer fuqishëm në politikë por edhe në media. Pasi ka folur para kamerave, dhe ishte prezent në seancën plenare të ...

Artan Hoxha: Tahiri në parlament, mesazh që ai di shumë sekrete

LajmiFundit - 20.04.2018

Gazetari Artan Hoxha, duke folur për “Të Paekspozuarit” deklaroi se prezenca e Tahirit në parlament, kishte një mesazh të qartë. Hoxha: Deklaratat që Tahiri bëri dhe qëndrimi që ai bëri në sallë me ...

“Mos dil vetëm nga shtëpia, kontrollo kokat e zbarës së makinës”, Saimir Tahiri merr paralajmërimin shokues live në ...

LajmiFundit - 20.04.2018

Gjatë emisionit të djeshëm 360gradë, botuesi i njohur Afred Cako, gjatë një ndërhyrje që ka pasur live në studio ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, është ftuar nga moderatori i emisionit, Artur ...

Deputeti i PD-së lëshon gojën: Rama e Tahirin bëjnë si të ndershëm, punë k*rvash kjo…

LajmiFundit - 20.04.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji, në një prononcim për mediat, pak minuta para nisjes së seancës gjyqësore për dhënien e masës së sigurisë për 11 kuksianët e arrestuar, ka thumbuar ish-ministrin ...

Lirimi i kuksianëve, shthurret opozita: Është bërë politika punë kurvash

SOT - 20.04.2018

Sot vendoset fati për 11 kuksianët e arrestuar gjatë protestës në “Rrugën e Kombit”, ndërkohë i gjithë grupi i Partisë Demokratike është shpërngulur në Shkodër për t’i mbështetur.

Drejt arrestimit? Arian Çani tregon çfarë fshihet pas kërcënimit të Tahirit

LajmiFundit - 20.04.2018

Gazetari Arjan Çani i ftuar në “360 Gradë” në Ora News ka “përkthyer” fjalët e ish-ministrit Saimir Tahiri pas seancës në Kuvendin e Shqipërisë. “Nuk e besoj që do ketë bir nëne dhe bir kurve që do ...

U përfol se e kërcënoi, Tahiri merr Ramën me të mira

LajmiFundit - 20.04.2018

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar mbrëmjen e djeshme batutën që Saimir Tahiri përmendi jashtë Kuvendit që “s’ka bir nënë dhe bir k**ve….” , batutë të cilën e ka përdorur më parë edhe Rama.

Pyetja që e bën Tahirin të dridhet: A do të arrestohesh?

LajmiFundit - 20.04.2018

I ftuar në Zonë e Lirë, Tahiri ka folur më një vetëbesim shumë të madh për të gjitha pyetjet që i janë bërë. Por ku vjen fajla te arrestimi, ish-ministrit i dridhet pak zëri.

Deputeti i PD-së: Tahiri, makthi i Ramës, sa herë që shfaqet, i kujton mëkatet

Mapo - 20.04.2018

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka përmes një statusi në faqen e tij të “Facebook”-ut sulmoi kryeministrin Edi Rama për rekomandimin për çeljen e negociatave.

Kurban i Ramës? Përgjigjet Saimir Tahiri: Unë e di se nga kush do e ha

BalkanWeb - 20.04.2018

Ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ka reaguar pas fjalëve të tij “s’ka bir nene e bir k**ve të më ndalojë të bëj drejtësi”. Anëtarë të opozitës deklarojnë se kjo shprehje është kërcënim ndaj ...

Kush ishte pyetja e papritur e Çanit që vuri në siklet Saimir Tahirin?

Mapo - 20.04.2018

Ish-ministri Saimir Taihiri, gjatë realizimit të një lidhje telefonike live , në emisionin “360Gradë” të Artur Zhejit, në “Ora News” është vënë në siklet nga pyetja e papritur gazetarit Arjan Çani, i ...

Tahiri: Bizneset, partner në fuqizimin e sundimit të ligjit

Telegrafi - 20.04.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në kuadër të kampanjës “Drejtësia dhe Biznesi”, që organizohet në bashkëpunim me Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, konkretisht Agjencinë për Investime dhe ...

Deputeti i PD-së: Rama e Tahiri bëjnë si të ndershëm, punë k*rvash kjo…

Mapo - 20.04.2018

Deputeti demokrat Ervin Salianji, në një prononcim për mediat, pak minuta para nisjes së seancës gjyqësore për dhënien e masës së sigurisë për 11 kuksianët e arrestuar, ka thumbuar ish-ministrin ...

“Tahiri makthi i Ramës, sa herë i del para i kujton mëkatet”

Gazeta Express - 20.04.2018

Nënkryetari demokrati parlamentit, Edi Paloka shkruan për fjalimin e Ramës dje në parlament dhe daljen në skenë të ish- ministrit Saimir ...

Deputeti i PD nxjerr videon nga gjyqi i kuksianëve, ja çfarë u kërkon 11 të arrestuarve

BalkanWeb - 20.04.2018

SHKODER- Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji teksa ndodhet brenda sallës së Gjykatës së Apelit në Shkodër, ku do të shqyrtohet masa e sigurisë për 11 protestuesit e arrestuar për taksën e ...

Takimi i befasishëm mes Stresit dhe Saimir Tahirit (VIDEO)

Gazeta Express - 20.04.2018

Një ministër dhe një “djalë i keq” nuk mund të shkojnë kurrsesi mirë! E tillë është edhe historia e tyre, edhe pse nga “përplasjet” nga ekrani, më në fund e kanë parë njëri-tjetrin në ...

A do futet Shqipëria në 2025 në Europë? Tahiri mesazh të fortë Ramës: Mund të ikim më shpejt nëse….

Mapo - 20.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi se Shqipëria mund të hyjë më shpejt në BE nëse rritet punësimi dhe zhduket papunësia. “Më shpejt mund t’ia dalim nëse integrojmë të varfrit te bota ...

Video/ Tahiri i dërgon mesazh live, i kthen “reston” Sali Berishës

Mapo - 20.04.2018

Arjan Çani i kërkoi ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri që përmes një videomesazhi në Facebook t’i përcjellë një mesazh Berishës. Por Tahiri tha se Berisha ishte i zoti në filmin dhe i kërkoi që ...

Arjan Çani i publikon videon, ja çfarë tha Tahiri në dhomat e grimit para pasqyrës

Mapo - 20.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të jetë i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Ish-ministri dhe deputeti i pavarur pritet të flasë rreth aktualitetit të ditës.

Të shkoj në burg për të hapur negociatat? Ja si përgjigjet Saimir Tahiri

Mapo - 20.04.2018

Ministri i Bredshëm Saimir Tahiri është ngacmuar sot në Zonë e Lirë në lidhje me një arrestim të mundshëm të tij për hir të hapjes së negociatave me Bashkimin Europian, si dhe deklaratës së ...

Tahirit nuk i del inati me Berishën, i jep live një mesazh: Puno si kameraman nëpër synetlliqe

BalkanWeb - 20.04.2018

TIRANE -Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i ka dhënë live një mesazh ish kryeministrit Sali Berisha një ditë pasi ky i fundit e filmonte me celular në Kuvend, aty ku Tahiri mori pjesë pas 6 ...

VIDEO/ Salianji shpërthen ndaj Ramës e Tahirit: Të pafajshmit në burg, bij k*** në parlament

BalkanWeb - 20.04.2018

TIRANË- I gjithë grupi parlamentar i Partisë Demokratike është shpërngulur në Shkodër për të mbështetur 11 kuksianët e arrestuar për protestën në “Rrugën e Kombit”, të cilët sot kanë dalë para Apelit ...

Mungoi 6 muaj në Kuvend, Tahiri zbulon sa lekë ka dërguar në shtëpi këtë kohë

Mapo - 20.04.2018

Pas një kohe të gjatë ish-ministri Saimir Tahiri rikthehet në publik, ekskluzivisht në emisionin Zonë e Lirë. I pyetur nga Arjan Çani se çfarë ka bërë gjithë këto kohë ai ka thënë se ka pasur një ...

Deputeti i PD-së: Tahiri makthi i Ramës, sa herë që shfaqet i kujton mëkatet

BalkanWeb - 20.04.2018

TIRANE – Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka përmes një statusi në faqen e tij të “Facebook”-ut sulmoi kryeministrin Edi Rama për rekomandimin për çeljen e negociatave.

Mëkatar apo kurban?/Tahiri flet në Zonë e Lirë

ABC News - 20.04.2018

“Nuk e besoj që do ketë dhe bir nëne dhe bir k… që do të më pengojë”. Me këtë deklaratë, në media u aludua nëse Saimir Tahiri e kishte mesazh për Edi Ramën, për shkak se përdori të njëjtat fjalë që ...

Bizneset, partnerë në fuqizimin e sundimit të ligjit në Kosovë

Koha.net - 20.04.2018

Pejë, 20 prill - Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në kuadër të fushatës “Drejtësia dhe biznesi”, që organizohet në bashkëpunim me Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, përkatësisht Agjencinë ...

Tahiri nuk ndalet, ironizon sërish Ramën: Ka të drejtë kur thotë se është sistemi, jo njeriu…

Mapo - 20.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, të gazetarit Arian Çanit. Tahiri u rikthye në qendër të vëmendjes një ditë më parë në Parlament, ku ...

Puthjet e socialistëve me Tahirin, Nikollë Lesi: Ja pakti i ish-ministrit me Edi Ramën

Mapo - 20.04.2018

Analisti Nikollë Lesi në një shkrim të publikuar në ‘’Koha Jonë” ka shkruar për dy fytyrat e PS-së për Saimir Tahirin. Në shkrimin e firmosur me pseudonimin e preferuar të botuesit Lesi (Spiten ...

Tahiri përplaset me analistët: U mboll vendi me kanabis, përgjigja: Nuk fshihem si ti!

Java News - 20.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri vijon të jetë një nga politikanët dhe njerëzit më të përfolur të momentit për shkak të akuzave të ngritura nga prokuroria ndaj tij se ka bashkëpunuar me një ...

Deputeti i Durrësit: Tahiri makthi i Ramës, sa herë që shfaqet i kujton mëkatet

Durres Lajm - 20.04.2018

Deputet i Partisë Demokratike për Durrësin, Edi Paloka, përmes një statusi në faqen e tij të “Facebook”-ut sulmon kryeministrin Edi Rama për rekomandimin për çeljen e negociatave.

Me pranga në duar, deputeti i PD-së poston videon nga seanca për 11 kuksianët

Durres Lajm - 20.04.2018

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka publikuar në Facebook një video brenda sallës së Gjykatës së Apelit në Shkodër, ku do shqyrtohet masa e sigurisë për 11 protestuesit e arrestuar për ...

Deputeti i PD: Hallexhinjtë në burg, bijtë e k*** në Parlament

Java News - 20.04.2018

Në Shkodër ishin sot një grup deputetësh të PD që ndoqën nga afër seancën në Apel për masat e sigurisë të 11 kuksianëve të arrestuar pas protestës së Kalimashit.

Tahiri kurban? Flet ish-ministri: ‘Unë e di se nga kush do ta ha…’ (VIDEO)

Tetova Sot - 20.04.2018

“Nuk e besoj që do ketë dhe bir nëne dhe bir k… që do të më pengojë”. Me këtë deklaratë, në media u aludua nëse Saimir Tahiri e kishte mesazh për Edi Ramën, për shkak se përdori të njëjtat fjalë që ...

VIDEO/ Saimir Tahiri tallet me Berishën te Arian Çani: A pranon të punosh si kameraman për synetlliqe

Gazeta Tema - 20.04.2018

Saimir Tahiri ka qenë i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”. Me këtë rast, ai ka bërë një video live duke u talluar me Berishën, pas gjestit të këtij të fundit, që e filmonte në Kuvend.

Kush ishte pyetja e papritur e Çanit që vuri në siklet Saimir Tahirin?

Tetova Sot - 20.04.2018

Ish-ministri Saimir Taihiri gjatë realizimit të një lidhje telefonike live , në emisionin “360%” të Artur Zhejit, në Ora News është vënë në siklet nga pyetja e papritur gazetarit Arjan Çani, i cili ...

E nxorri LIVE në Facebook, Tahiri i kthen “reston” Sali Berishës (VIDEO)

Tetova Sot - 20.04.2018

Është kthyer në virale një video që ish-kryeministri Sali Berisha i bëri ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në Kuvend, duke e nxjerrë Live në faqen e tij në facebook.

Takimi i befasishëm mes Stresit dhe Saimir Tahirit (VIDEO)

Tetova Sot - 20.04.2018

Një ministër dhe një “djalë i keq” nuk mund të shkojnë kurrsesi mirë! E tillë është edhe historia e tyre, edhe pse nga “përplasjet” nga ekrani, më në fund e kanë parë njëri-tjetrin në sy.

‘Nuk më dorëzojnë dot’, mesazhi i Saimir Tahirit (VIDEO)

Tetova Sot - 20.04.2018

Në intervistën për “Zonë e Lirë” në Tv Klan, ish-ministri i Brendshëm iu përgjigj disa pyetjeve të shkurtra të gazetarit Arjan Çani. Arjan Çani: Çfarë do bësh tani? Saimir Tahiri: Atë që kam bërë ...

Saimir Tahiri: Ja pse kam heshtur për gjashtë muaj

Lajmi.net - 19.04.2018

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Saimir Tahiri ka thyer heshtjen dhe në rrjetet sociale. Pasi ka folur para mediave, dhe ishte prezent në seancën plenare të kësaj të enjte ai ka folur dhe në ...

“Le të guxojë po t’ia mbajë by***!” PLAS në Bllok SHERRI mes Tahirit e Gaz Demit

LajmiFundit - 19.04.2018

Duket se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ia ka lidhur këmbët fort, kryeministrit Edi Rama, aq sa ish-vartësi ia përcjell tani edhe më zë të lartë dhe me tërbim, kërcënimet shefit, nga lokalet ...

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Almakos - 19.04.2018

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në televizionin publik, Tahiri ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin Kurti, angazhohet për ...

Saimir Tahiri: Ja pse kam heshtur për 6 muaj

Zhurnal - 19.04.2018

Saimir Tahiri: Ja pse kam heshtur për 6 muaj Prishtinë, 19 prill - Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Saimir Tahiri ka thyer heshtjen dhe në rrjetet sociale.

Saimir Tahiri: Ja pse kam heshtur për 6 muaj

Almakos - 19.04.2018

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Saimir Tahiri ka thyer heshtjen dhe në rrjetet sociale. Pasi ka folur para mediave, dhe ishte prezent në seancën plenare të kësaj të enjte ai ka folur dhe në ...

Presion Ramës? Reagon ashpër Tahiri: S’mund të hidhni fall

SOT - 19.04.2018

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur për pjesëmarrjen sot në seancën e Kuvendit pas 6 muajsh mungesë si dhe deklaratën e tij të interpretuar si ‘kërcënim’ ndaj kryeministrit Edi Rama.

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Lajmi.net - 19.04.2018

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në televizionin publik, Tahiri ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin Kurti, angazhohet për ...

Përplasje e ashpër mes Sali Berishës dhe Saimir Tahirit në Kuvend (VIDEO)

Almakos - 19.04.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha, sikundër e ka kthyer në traditë tashmë bëri gazetarin, duke e futur live në fb e tij Tahirin teksa ishte i ulur në Kuvend.

Me kë u përball Tahiri në shkallët e Kuvendit? Shihni fotot dhe lëvizjet e tij brenda sallës

LajmiFundit - 19.04.2018

Saimir Tahiri është parë në seancën e sotme të Kuvendit pas gjashtë muajsh mungesë, ka shpëtuar mandatin dhe është ulur në fund të sallës, larg deputetëve socialiste.

Berisha: Po festoni me Habilajt. Tahiri: Pse je çmendur kështu? /VIDEO

Lajmi.net - 19.04.2018

Teksa ka mbaruar fjalën e tij në Kuvend, ish kryeministri Berisha ka vijuar lidhjen direkte në profilin e tij në Facebook, teksa filmon dhe Saimir Tahirin në sallë.

Saimir Tahiri mbërrin në seancë: Urime për rekomandimin, nuk kam frikë nga hetimet

SOT - 19.04.2018

Ish minstri i Brendshëm Saimir Tahiri është shfaqur në seancën parlamentare të kësaj të ejtje pas gjashtë muajsh mungesë.Mirëmëngjes, urime për rekomandimin”, mësohet të ketë thënë Tahiri medias para ...

Rama: Vetting politikës. Berisha: Dëboni Tahirin

Portalb - 19.04.2018

Pas gjashtë muaj heshtje, Saimir Tahiri u rikthye në Parlament duke u bërë protagonist i seancës plenare, transmeton Top Channel. Si deputet i pavarur tashmë u ul në fund të sallës, ndërsa Lulzim ...

MALLËNGJEHET Kuvendi, ministrat dhe deputetët socialistë PLOT MALL vrapojnë për të përqafuar Tahirin

LajmiFundit - 19.04.2018

Saimir Tahiri prej gjashtë muajsh që me nisjen e hetimeve ndaj tij është përjashtuar nga lista e PS-së dhe është regjistruar në Kuvend si deputet i pavarur.

Opozita surprizon Saimir Tahirin pas rikthimit në Kuvend, Berisha e filmon live me celular

LajmiFundit - 19.04.2018

Opozita ka reaguar negativisht për praninë e Saimir Tahirit në Kuvend ditën e sotme. Një prej reagimeve më origjinale ishte ai i kryeministrit Sali Berisha.

Opozita braktis seancën, Basha: Kthyet Saimir Tahirin në Kuvend, kuksianët në burg

LajmiFundit - 19.04.2018

Opozita ka braktisur Kuvendin në seancën e sotme menjëherë pas fjalimit të mbajtur nga Lulzim Basha. Duke iu referuar pranisë së Saimir Tahirit në seancën e sotme, Basha akuzoi qeverinë se po rikthen ...

Debati jashtë kamerave në Kuvend. Berisha: Po festoni me Habilajt? Tahiri: Pse je cmendur kështu?!

LajmiFundit - 19.04.2018

Pasi ka mbaruar fjalën e tij në Kuvend, ish kryeministri Berisha ka vijuar lidhjen direkte në profilin e tij në Facebook, teksa filmon dhe Saimir Tahirin në sallë.

Saimir Tahiri i vetëm në Kuvend, batuta me gazetarët: “Urime për rekomandimin”

LajmiFundit - 19.04.2018

“Mirëmëngjes, urime për rekomandimin”. Kjo ka qene pershendetja me batute që ish-ministri Saimir Tahiri i ka bere medias para se të hyjë në seancën e sotme plenare ne Kuvendin e Shqiperise.

Deputetët e opozitës braktisin Kuvendin, Berisha flet për rekomandimin për hapjen e negociatave

SOT - 19.04.2018

Deputetët e opozitës kanë braktisur Kuvendin në mënyrë publike pasi në sallë ka hyrë deputeti Saimir Tahiri. Në një deklaratë për mediat jashtë salllës së Kuvendit, ish-Kryeministri, Sali Berisha ka ...

Basha -Tahirit në Kuvend: Rama të mbrojti si trafikant droge

SOT - 19.04.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot nga Kuvendi se kur KE-ja rekomandoi hapjen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri Edi Rama mbrojti Saimir Tahirin si kryetrafikant droge.

Saimir Tahiri rikthehet në Kuvend, pritet të mbajë fjalim, gazetarët e pysin: I trembesh arrestimit?

LajmiFundit - 19.04.2018

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri rikthehet në Kuvend pas një kohe të jatë prej disa muajsh mungesë. Tahiri është parë të shkojë i vetëm në Kuvend ditën e sotme.

Tahiri në Kuvend, kush ishte deputeti i opozitës që e përshëndeti?

SOT - 19.04.2018

Gjatë seancës së sotme parlamentare e gjithë vëmendja ishte përqëndruar të Saimir Tahiri. Ish ministri i Brendshëm u kthye sot në kuvend pas gjashtë muajsh mungesë dhe ajo që ra në sy, ishte ...

Tahiri në Kuvend, plas sherri me Sali Berishën (VIDEO)

Ina - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i është drejtuar ditën e sotme pas disa muaj mungesë Kuvendit të Shqipërisë, por këtë herë si deputeti i pavarur.

Tahiri pritet në Kuvend me puthje dhe përqafime nga deputetet e ministret

SOT - 19.04.2018

Me përqafime e puthje është pritur sot në Kuvend, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tashmë deputet i pavarur, pas vendit të kryeministrit Rama, që e përjashtoi nga grupi parlamentar i PS-së, ...

Saimir Tahiri publikon foton e Berishës: Kur gjyqin ta bën djalli

SOT - 19.04.2018

Pasi ka folur para mediave, dhe ishte prezent në seancën plenare të kësaj të enjte ai ka folur përsëri në rrjetet sociale, kur prej disa kohësh nuk ishte shumë aktiv.

Saimir Tahiri mesazh publik pas rikthimit në Kuvend: Kush mendoi se jam dorëzuar, gabon

LajmiFundit - 19.04.2018

Pak ore pas i kthye ne Kuvend pas 6 muajve mungese, Saimir Tahiri ka komentuar ne rrjetin social kete episod dhe reagimet e opozites dhe te medias. Tahiri thote se ka heshtur keta gjashte muaj ne ...

Veprimi i Berishës, Tahiri publikon foton duke qeshur

LajmiFundit - 19.04.2018

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka shkëputur një moment të veçantë nga përplasja në Kuvend me ish kryeministrin Sali Berisha. Ky i fundit me telefonin e tij u ngrit në këmbë dhe nisi të ...

Ishte në Kuvend por nuk foli, Saimir Tahiri nuk ndalet sërish: Kush mendon se u dorëzova, gabon

SOT - 19.04.2018

Pasi reagoi jashtë sallës së Kuvendit me tone të ashpra dhe deklarata të forta, që i ngjanin paralajmërimeve, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar sërish përmes një statusi në Facebook.

Arjan Çani bën pyetje dhe vë në siklet Saimir Tahirin

SOT - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në një lidhje telefonike për "360 Gradë" në Ora News është vënë në siklet nga një pyetje nga gazetari Arjan Çani.

Rama: Më vjen për të qeshur nga “presioni” i Saimir Tahirit

Lajmi.net - 19.04.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se i vjen për të qeshur kur dëgjon komentet se Saimir Tahiri po i bën atij presion nëpërmjet batutave që vetë Kryeministri ka përdorur më parë.

Presionet e Tahirit? Rama: Më vjen për të qeshur

SOT - 19.04.2018

I ftuar në “Real Story”, kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe situatën aktuale të ish ministrit Tahiri. I pyetur nga Sokol Balla nëse i është bërë presion nga ai, Rama tha që i vjen për të qeshur, ...

Tahiri në Kuvend, kolegët e presin me puthje dhe përqafime (FOTO)

Zhurnal - 19.04.2018

Tahiri në Kuvend, kolegët e presin me puthje dhe përqafime (FOTO) Tiranë, 19 prill - Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është parë ditën e sotme në sallën e Kuvendit, pas disa muajsh mungese.

Humbet kontrollin Saimir Tahiri: Kam 6 muaj që hesht dhe pres, por nuk duroj më dëngla!

LajmiFundit - 19.04.2018

Ish Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, është bërë pjesë e emisionit “Opinion” në TV Klan përmes një lidhjeje telefonike, ku ka reaguar i nxehur ndaj pyetjeve që i janë bërë nga të ftuarit, duke ...

Sekretari i AKR-së në Ferizaj: Labi ka dhënë dorëheqje nga AKR

Lajmi.net - 19.04.2018

Përplasjet në AKR-në e qytetit të Ferizajit s’kanë të ndalur. Sekretari i Aleancës Kosova e Re në Ferizaj, Amir Rexhepi i ka reaguar Labinot Tahirit, pasi ky i fundit në një deklaratë televizive ...

Tahiri sulmon Mark Markun: Pyet Grida Dumën për punën time

SOT - 19.04.2018

Ne nje lidhje direkte ne telefon per emisionin “Opinion”, ish ministri Saimir Tahiri i eshte përgjigjur disa pyetjeve te drejtuara nga gazetari Blendi Fevziu, por edhe nga disa te ftuar qe ishin ne ...

Rama: Vetting politikës. Berisha: Dëboni Tahirin

Lajmi.net - 19.04.2018

Pas gjashtë muaj heshtje, Saimir Tahiri u rikthye në Parlament duke u bërë protagonist i seancës plenare. Si deputet i pavarur tashmë u ul në fund të sallës, ndërsa Lulzim Basha e tregonte me gisht ...

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Telegrafi - 19.04.2018

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në televizionin publik, Tahiri ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin Kurti, angazhohet për ...

Tahiri nuk ndalet: Bijtë e nënave vuajnë nga qeverisja e bijve të k*rvave

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE – Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka thënë se gjatë kohës që ai nuk ka qenë në Kuvend, persona të tjerë i kanë bërë gjyqin politik. Në një prononcim për emisionin ‘Opinion’ të ...

“A e ke pas të qartë detyrën”, Tahiri nxehet me analistin: Mund të ta sqarojë Grida

BalkanWeb - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri vijon të jetë një nga politikanët dhe njerëzit më të përfolur të momentit për shkak të akuzave të ngritura nga prokuroria ndaj tij se ka bashkëpunuar me një ...

Berisha Tahirit: Po festoni me Habilajt, Tahiri: Pse je çmendur kështu? (Video)

Telegrafi - 19.04.2018

Pas përfundimit të fjalës së tij në Kuvend, ish-kryeministri Berisha ka vazhduar lidhjen direkte në profilin e tij në Facebook, derisa ka filmuar deputetin Saimir Tahirin në sallë e Kuvendit të ...

“S’ka bir kurve që më ndalon” Saimir Tahiri nuk e lë me kaq: Kush mendon se u dorëzova, gabon

BalkanWeb - 19.04.2018

Pasi reagoi jashte salles se Kuvendit, ku leshoi edhe deklarata te forta, qe i ngjanin paralajmërimeve, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar serish.

Saimir Tahiri: Ja pse kam heshtur për 6 muaj

Telegrafi - 19.04.2018

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Saimir Tahiri ka thyer heshtjen dhe në rrjetet sociale. Pasi ka folur para mediave, dhe ishte prezent në seancën plenare të kësaj të enjte ai ka folur dhe në ...

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Koha.net - 19.04.2018

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në televizionin publik, Tahiri ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin Kurti, angazhohet për ...

Video/ Saimir Tahiri përplaset me Mark Markun, analisti: Mbushe vendin me kanabis

Mapo - 19.04.2018

Mbrëmjen e kësaj të enjte në emisionin ‘Opinioni’ ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka ndërhyrë në studio nëpërmjet një lidhje telefonike. Teksa ka folur për rikthimin e tij në Parlament, ...

Del fotoja/ Kush është deputeti i opozitës që i dha dorën Saimir Tahirit në Parlament

Mapo - 19.04.2018

Pas gjashtë muajsh mungesë, Saimir Tahiri u shfaq sot në Kuvend. Ndërsa deputetë të Partisë Socialiste iu afruan për ta takuar, një gjë të tillë e ka bërë edhe një opozitar.

ANALIZA/ Andi Bushati: Tre mësime nga rishfaqja e Tahirit dhe makthi i Edi Ramës

BalkanWeb - 19.04.2018

Analisti Andi Bushati ka komentuar shfaqjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në sallën e Parlamentit. Ndërsa nxjerr tre mësime nga dalja e tij e paralajmëruar, Bushati thotë se fati i këtij ...

Statusi i tretë/ Saimir Tahirit s’i del inati me Berishën: Kur gjyqin ta bën djalli

Mapo - 19.04.2018

E pamë sot në Kuvend pas gjashtë muajsh mungesë dhe i befasoi të gjithë me një shprehje të përdorur nga kryeministri Rama 16 vite më parë. Ndërsa kjo u lexua si një tjetër “kërcënim” që i bënte, ...

VIDEO/ Ironia e Berishës: Një selam nga Saimir Habili për Edvin Xibrakën!

Mapo - 19.04.2018

TIRANE – Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në faqen e tij të “Facebook”-ut një video ku shihet Saimir Tahiri gjatë komunikimit të tij sot me gazetarët si dhe një kthim pas në kohë ku ...

Tahiri reagon sërish: Bjerini shkurt me mesazhet e koduara…

Mapo - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri reagoi sërish në FB për daljen e tij publike. Ai tha se nuk do të ndalet, ndërsa komentoi heshtjen e gjatë. STATUSI I TAHIRIT Kur gjyqin moral ta ben ...

Tahiri në FB: Kush e ka marrë heshtjen time për dorëzim, është gabuar

ABC News - 19.04.2018

Ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ishte prezent këtë të enjte në sallën e parlamentit pas pothuajse 6 muajsh. Ai ka reagur në Facebook lidhur me heshtjen gjithë këto muaj.

A ka materiale komprometuese dhe kë ‘kërcënoi’? Çfarë thotë ish ministri Saimir Tahiri

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE – Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur në emisionin e sotëm ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu për pjesëmarrjen në seancën e Kuvendit pas 6 muajsh mungesë si dhe deklaratën e tij ...

Tahiri në Kuvend, kolegët e presin me puthje dhe përqafime (FOTO)

Gazeta Express - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është parë ditën e sotme në sallën e Kuvendit, pas disa muajsh ...

Fotolajm: Gratë ministre përqafim të përzemërt Saimir Tahirit në Kuvend

Mapo - 19.04.2018

Në Kuvend ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është pritur përzemërsisht nga gratë ministre të kabinetit qeveritar, zonja Mirela Kumbaro, Lindita Nikolla, por dhe ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi ...

Tahiri "nxjerr" jashtë opozitën, i drejtohet Berishës: O Sali si je çmendur kështu?!

Koha.net - 19.04.2018

Opozita braktisi sot sallën e Kuvendit të Shqipërisë në shenjë proteste kundër pranisë së ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, bën të ditur oranews.

Saimir Tahiri “shpëton” mandatin, mbërrin në Kuvend. Ja për çfarë do flasë (FOTO)

BalkanWeb - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ndonëse ishte parashikuar që të fliste në seancën e kaluar plenare, ende nuk është tërhequr nga Parlamenti. Pas 6 muajsh, Tahiri do të rikthehet në sallën e ...

Rishfaqet Tahiri: Suksese për rekomandimin pozitiv, nuk kam frikë nga hetimet

Mapo - 19.04.2018

Ish-ministri Saimir Tahiri, i akuzuar për lidhje me grupin Habilaj në trafikun e drogës, është rikthyer sërish në Kuvend. Ai ka regjistruar emrin për të folur në seancë.

Video/ Berisha i drejtohet Tahirit: E dini ç’i bëri Edi Ramës dje apo jo?

ABC News - 19.04.2018

Pas fjalës së kryetarit të PD, Lulzim Bashës, opozita u largua nga salla e kuvendit. Ishte ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, i cili doli në një lidhje live në Facebook para deputetit Saimir ...

VIDEO/ I vetëm në rresht dhe i ulur në fund të sallës, ja kush e takoi ish-ministrin Tahiri

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE – Pas një mungese të gjatë prej 6 muajsh në Kuvend, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është rikthyer sot për të marrë pjesë në seancë. Teksa ka preferuar që të ulet në fund të sallës, por ...

Prania e Tahirit në sallën e parlamentit, opozita braktis seancën

RTSH - 19.04.2018

Opozita shqiptare braktisi parlamentin në shenjë proteste ndaj pranisë në seancë të ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, i cili po hetohet për përfshirje në afera korruptive.

Del fotoja/ Kush është deputeti i opozitës që i dha dorën Saimir Tahirit në Parlament

BalkanWeb - 19.04.2018

Pas gjashtë muajsh mungesë, Saimir Tahiri u shfaq sot në Kuvend. Ndërsa deputetë të Partisë Socialiste iu afruan për ta takuar, një gjë të tillë e ka bërë edhe një opozitar.

Video: Berisha e filmon, zbardhet debati i tij me Saimir Tahirin

Mapo - 19.04.2018

“Të nxirret jashtë Saimir Tahiri se po kremtoni raportin me njeriun me kryesorë të drogës në Ballkan bashkë me Edi Ramën. Nxirreni jashtë. Nxirreni jashtë. Mos festoni me të, mor zotëri.

Debati pa mikrofon: Ja çfarë thanë Berisha, Tahiri dhe Balla

Mapo - 19.04.2018

“Të nxirret jashtë Saimir Tahiri se po kremtoni raportin me njeriun me kryesorë të drogës në Ballkan bashkë me Edi Ramën. Nxirreni jashtë. Nxirreni jashtë. Mos festoni me të, mor zotëri.

PD braktis seancën, Berisha: Të nxirret Tahiri jashtë Parlamentit, merrni Habilajt e Balilajt

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE- Deputetët e Partisë Demokratike kanë braktisur seancën plenare të kësaj së enjte, pasi kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi nuk i dha fjalën ish-kryeministrit Berisha.

Nuk tërhiqet Tahiri: Bij nënash vuajnë nga qeverisja e bij ku***ve

Gazeta Express - 19.04.2018

Duke iu referuar deklaratave të sotme dhe gjuhës së përdorur sot nga Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm shpjegoi në emisionin “Opinion” në Tv Klan se përgjatë 6 muajve mungesë në Parlament, ...

VIDEO/ Berisha ngacmon Tahirin: Dje e kërcënove Ramën, ish-ministri: O Sali sa paske rrjedhur

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE- ‘BalkanWeb” zbardh bisedën që ish-kryeministri Sali Berisha bëri për pak çaste me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, pas rikthimit të këtij të fundit në sallën e Kuvendit.

Tahiri shfaqet në parlament

RTSH - 19.04.2018

Ish Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i qëndron deklaratave se është i pastër ndaj akuzave të ngritura për të. Pas gjashtë muajsh mungesë u shfaq në Kuvend, duke rregjistruar emrin në listën e ...

Reagimi i tretë/ Saimir Tahirit nuk i del inati me Berishën: Kur gjyqin ta bën djalli

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE- E pamë sot në Kuvend pas gjashtë muajsh mungesë dhe i befasoi të gjithë me një shprehje të përdorur nga kryeministri Rama 16 vite më parë. Ndërsa kjo u lexua si një tjetër “kërcënim” që i ...

Opozita revoltohet me praninë e Tahirit, por edhe socialistët e ‘braktisin’

Mapo - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është rikthyer pas 6 muajsh në sallën e Kuvendit. Madje Tahiri jo vetëm që është rikthyer në sallën e Kuvendit, por ka regjistruar edhe emrin e tij për të folur.

VIDEO/ Ironia e Berishës: Një selam nga Saimir Habili për Edvin Xibrakën!

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE – Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në faqen e tij të “Facebook”-ut një video ku shihet komunikimi i Saimir Tahirit gjatë komunikimit të tij sot me gazetarët si dhe një kthim pas në ...

Opozita iku, por Tahiri e fitoi betejën e parë me të…

Mapo - 19.04.2018

Mapo.al Saimir Tahiri nuk foli të enjten e kaluar atëherë kur në mënyrë krejt të papritur, ai depozitoi emrin për të folur 20 minuta në seancë. Ai nuk arriti të thyente heshtjen sepse opozita en bloc ...

Me kë u përball Tahiri në shkallët e Kuvendit? Shihni fotot dhe lëvizjet e tij brenda sallës

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE- Saimir Tahiri është parë në seancën e sotme të Kuvendit pas gjashtë muajsh mungesë, ka shpëtuar mandatin dhe është ulur në fund të sallës, larg deputetëve socialiste.

Prova kompromentuese ndaj ministrave dhe Ramës? Tahiri: Këto janë vetëm…

Mapo - 19.04.2018

Në një lidhje direkte me telefon ne “Opinion”, Saimir Tahiri ka folur edhe një herë nëse ka materiale kompromentuese dhe nese e ka takuar Ramen. “A e kam takuar Ramën? Kjo është fare e pa rëndësishme.

Pyetja e papritur e Çanit vë në siklet Saimir Tahirin

Mapo - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në një lidhje telefonike për “360 Gradë” të Artur Zhejit në Ora News është vënë në siklet nga një pyetje e gazetarit Arjan Çani, i cili është i ftuar në studio.

A i bëri presion Tahiri? Rama: Ndodh shpesh të kopjohem nga ata që janë rritur nën hijen time

Mapo - 19.04.2018

Kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe zërat të cilat flasin për një presion të ish-ministrit të Brendshëm ndaj tij. I ftuar në emisionin e Sokol Ballës në Vizion Plus, Rama tha se “Më vjen për të ...

Tahiri rikthehet në Parlament, 6 muaj pas fjalimit të fundit

ABC News - 19.04.2018

Deputeti Saimir Tahiri u paraqit në sallën e seancave plenare ku nuk shkelte prej thuajse 6 muajsh. Gashtë janë edhe muajt gjatë së cilës karta e deputetit skadon nëse nuk përdoret, duke rezultuar në ...

Kë kërcënoi Tahiri? Ish-ministri i Brendshëm flet në “Opinion”

ABC News - 19.04.2018

Duke iu referuar deklaratave të sotme dhe gjuhës së përdorur sot nga Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm shpjegoi në emisionin “Opinion” në Tv Klan se përgjatë 6 muajve mungesë në Parlament, ...

A jeni ‘kurban’ për hapjen e negociatave? Si përgjigjet ish ministri Saimir Tahiri

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE – Në një lidhje telefonike për emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, ish ministri Saimir Tahiri është pyetur për rikthimin në Kuvend dhe deklaratat e ashpra të cilat ...

Tahiri e kërcënoi me mesazh të koduar? Rama i del në mbrojtje: Më bën për të qeshur

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka folur për deklaratat e ish ministrit Saimir Tahiri gjatë ditës së sotme kur tha jashtë ambienteve të Kuvendit se: “Nuk ka bir nënë dhe bir kurve që të më pengojë mua ...

Nuk tërhiqet Tahiri: Bij nënash vuajnë nga qeverisja e bij ku***ve (VIDEO)

Tetova Sot - 19.04.2018

Duke iu referuar deklaratave të sotme dhe gjuhës së përdorur sot nga Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm shpjegoi në emisionin “Opinion” në Tv Klan se përgjatë 6 muajve mungesë në Parlament, ...

Kë kërcënoi Tahiri? Rama: Presion? Me vjen te qesh! Ish-ministri: S’mund të hidhni fall..

Java News - 19.04.2018

SEANCE PARLAMENTARE - Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Brendshem Saimir Tahiri, gjate nje seance parlamentare, ku Gentian Salaj eshte zgjedhur krytari i ri Autoritetit te Medias Audiovizive, AMA.

Tri mësime nga rishfaqja e Tahirit

Durres Lajm - 19.04.2018

Rikthimi i ish ministrit të Brendshëm në sallën e parlamentit, shërbeu si një mizanskenë e mirë për të ndriçuar shumë nga ngjarjet dhe personazhet e dramës që po luhet kohët e fundit.

Tahiri replikon me analistët: S’mund të hidhni fall, ka mbi 30 vite që bij nënash vuajnë nga qeverisjet e bij kur*ave

Gazeta Tema - 19.04.2018

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur në mësonin e sotëm ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu për pjesëmarrjen sot në seancën e Kuvendit pas 6 muajsh mungesë si dhe deklaratën e tij të ...

Tahiri nuk ndryshon fjalor: Bij nënash vuajnë nga qeverisja e bij ku**ave

Java News - 19.04.2018

Sërish ish-ministri i Brendshëm ka përdorur një gjuhë të ashpër, duke iu referuar togfjalëshit të sotëm “bir k**ve”. “Jam i bindur që sado ta interpretoni ju, këtë që thashë unë sot, e thonë njerëzit ...

FOTOT/ Saimir Tahiri i vetëm në Kuvend, si e shmangën socialistët

Durres Lajm - 19.04.2018

Rikthimi i Saimir Tahirit në parlament ka qenë nën vëmëndjen e gazetarëve që nga momenti që ai hyri në oborrin e Kuvendit. Teksa media nxitoi t’i afrohej, ish-kolegët e tij deputetë të Partisë ...

VIDEO/ I ulur i vetëm në parlament, ja socialistët që takuan Tahirin

Java News - 19.04.2018

Pas një mungese të gjatë prej 6 muajsh në Kuvend, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është rikthyer sot për të marrë pjesë në seancë. Teksa ka preferuar që të ulet në fund të sallës, por në krah ...

PD braktis seancën: Pas Tahirit merrni edhe Habilajt e Balilajt në Parlament!

Durres Lajm - 19.04.2018

Saimir Tahiri shpëton mandatin, mbërrin në Kuvend (FOTO) VIDEO/ "Të nxirret jashtë Saimir Tahiri", Berisha e filmon, ish-ministri: O Sali si je çmendur kështu?! Deputetët e Partisë Demokratike kanë ...

Saimir Tahiri si “shpresë” për opozitën!

Java News - 19.04.2018

Nga Mero Baze Ka një dëshirë të lexueshme tek opozita që ta shikojë Saimir Tahirin, jo si një deputet nën hetim, por si një shantazhues të Edi Ramës. Qysh nga fillimi i problemeve të tij gjashtë muaj ...

FOTOT: Saimir Tahiri hyn në Kuvend, pritet fjala në foltore

Gazeta Tema - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka hyrë në Kuvendin e Shqipërisë. Deputeti pritet të flasë sot ku ka protokolluar fjalën e tij. Ai ka mbërritur në seancë ndërkohë që punimet kishin nisur.

FOTOT: Saimir Tahiri rikthehet në Kuvend, përqafohet nga kolegët

Gazeta Tema - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka qenë sot i pranishëm në Kuvendin e Shqipërisë, pas një mungese të gjatë. Ai mbërriti në seancë ndërkohë që punimet kishin nisur.

FOTOT: Berisha përplaset me Tahirin në Kuvend, ish-ministri: O Sali si je çmendur kështu?!

Gazeta Tema - 19.04.2018

Sali Berisha është përplasur me deputetin Saimir Tahiri në Kuvend. Teksa kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ishte duke folur në foltore lidhur me raportin për çeljen e negociatave në ...

LSI dënon rikthimin e Tahirit në Kuvend: Mesazhe cubash, ja pse ikëm sapo e pamë

Gazeta Tema - 19.04.2018

Petrit Vasili ka dënuar rikthimin e ish ministrit Saimir Tahiri në Kuvend duke e cilësuar deklaratën e tij përpara medias si “mesazhe cubash”. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së thotë se mori vendim ...

Saimir Tahiri shpëton mandatin, mbërrin në Kuvend (FOTO)

Durres Lajm - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është rikthyer pas 6 muajsh në sallën e Kuvendit. Madje Tahiri jo vetëm që është rikthyer në sallën e Kuvendit, por ka regjistruar edhe emrin e tij për të të ...

Saimir Tahiri hyn në parlament, kërkon fjalën 20 minuta, priten tensione

Tetova Sot - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, tashme deputet i pavarur, është shfaqur në Kuvend pas gati 6 muajsh. Ai u përjashtua nga grupi parlamentar i PS-se, fill pasi Krimet e Renda nisen hetimet ...

FOTOT/ Ministret që pritën Tahirin me përqafime

Java News - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është parë ditën e sotme në sallën e Kuvendit, pas disa muajsh mungese. Ai është pritur nga kolegët e tij deputet me përqafime dhe puthje edhe pse tashmë nuk ...

VIDEO/ "Të nxirret jashtë Saimir Tahiri", Berisha e filmon, ish-ministri: O Sali si je çmendur kështu?!

Durres Lajm - 19.04.2018

Saimir Tahiri shpëton mandatin, mbërrin në Kuvend (FOTO) Ndërkohe që kreu i PD-së, Lulzim Basha fliste në foltore, deputeti Sali Berisha i ka kërkuar kreut të Kuvendit që Saimir Tahiri të nxirret ...

Saimir Tahiri i vetëm në parlament, si e shmangën deputetët socialistë (FOTO)

Tetova Sot - 19.04.2018

Rikthimi i Saimir Tahirit në parlament ka qenë nën vëmëndjen e gazetarëve që nga momenti që ai hyri në oborrin e kuvendit. Por ndërsa njerëzit e medias nxituan t’i afrohen, ish kolegët e tij deputetë ...

Tahiri reagon për të tretën herë: Ja kush më filmoi sot dhe një paralele me 21 Janarin

Gazeta Tema - 19.04.2018

Deputeti Saimir Tahiri ka reaguar për të tretën herë për ditën e sotme, ku përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka ironizuar ish-kryeministrin Sali Berisha.

FOTO/ “Kur gjyqin ta bën djalli…” Tahiri reagon sërish

Java News - 19.04.2018

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar sërish përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me zhvillimet e sotme në parlament. Ai poston një foto ku duket Berisha teksa e filmonte në ...

(VIDEO) SHERRI/ Berisha si operator, filmon Tahirin, ish ministri: O Sali, si je çmendur kështu?!

Java News - 19.04.2018

Opozita braktisi sallën e Kuvendit në shenjë proteste kundër pranisë në Kuvend të ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ishte pikërisht momenti kur Taulant Balla mori fjalën në foltore pasi folën ...

Deputeti durrsak, i vetmi nga opozita që takoi Tahirin në Kuvend

Durres Lajm - 19.04.2018

FOTOT/ Saimir Tahiri i vetëm në Kuvend, si e shmangën socialistët Deputeti durrsak Lefter Koka, është fotografuar sot në Kuvend teksa ka shkuar për të përshëndetur deputetin Saimir Tahirin.

Tahiri? Bushati: Asnjë nga të huajt nuk më ka thënë asgjë për këtë çështje

Java News - 19.04.2018

Opozita e sheh si kalë betejë, rastin e ish-ministrit të brendshëm, Saimir Tahiri. Shpesh nuk kanë munguar përplasjet, dhe kanë kërkuar arrestimin e tij.

‘Nuk jemi prokurorë’, aleati i Bashës i del në krah Tahirit

Java News - 19.04.2018

Ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri, ka realizuar mbrëmjen e sotme një bashkëbisedim direkt nëpërmjet një lidhje telefonike me personat e ftuar në emisionin ‘Studio e hapur’.

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Flaka - 19.04.2018

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në emsionin “N’Shesh” të RTK-së, Tahiri ka thënë se subjekti i drejtuar nga Albin kurti, ...

Rama: Mua më bën për të qeshur që Saimir Tahiri më bën presion!

Durres Lajm - 19.04.2018

“Për batutën s’kam koment që unë të kopjohem nga ata që janë rritur nën hijen time, ndodh shpesh, s’është problem. Ai nuk është pjese e grupit parlamentar te PS, është i lirë të bëjë të gjitha ...

‘Pyesni Gridën si e kam bërë punën’, Tahiri thumbon deputeten e PD

Java News - 19.04.2018

Në lidhjen direkte të parë të ish-ministrit të Brendshëm pas kthimit në Parlament pas një periudhe 6 mujore, Tahiri nuk e ka humbur mundësinë të ironizojë edhe deputeten e PD, Grida Duma e cila ...

Andi Bushati: Tre mësime nga rishfaqja e Tahirit

Gazeta Tema - 19.04.2018

Nga Andi Bushati Rikthimi i ish ministrit të brendshëm në sallën e parlamentit shërbeu si një mizanskenë e mirë për të ndriçuar shumë nga ngjarjet dhe personazhet e dramës që po luhet kohët e fundit.

Flet për herë të parë Rama pas ‘bombës’ së Tahirit: I di shumë mirë burrat dhe birat!

Tetova Sot - 19.04.2018

“Nuk ka bir nëne e bir ku**e që mund t’më pengojë për të gjetur drejtësinë”. Kjo deklaratë e fortë e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri bërë sot në Kuvend, u deshifrua si një mesazh i koduar që ...

Saimir Tahiri si “shpresë” për opozitën!

Gazeta Tema - 19.04.2018

Nga Mero Baze Ka një dëshirë të lexueshme tek opozita që ta shikojë Saimir Tahirin, jo si një deputet nën hetim, por si një shantazhues të Edi Ramës. Qysh nga fillimi i problemeve të tij gjashtë muaj ...

Arrestimi i Sajmir Tahirit, Rama: Po pres që Krimet e Rënda të sjellin një provë

SOT - 18.04.2018

Kreu i qeverisë, Edi Rama, pyetur për detajet e progres raportit të KE, specifikisht për citimin në të, të emrit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri ka theksuar se shumica qeverisëse e ka ...

Berisha: Tahiri në lokal me Gaz Demin e Dash Pezën, dëgjohen të bërtitura

SOT - 18.04.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një mesazhi në facebook ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili thotë se ka parë ish ministri Saimir Tahiri në një lokal në zonën e Bllokut duke ...

​Tahiri: Lufta kundër krimit të organizuar, është proces i përhershëm

Zhurnal - 18.04.2018

​Tahiri: Lufta kundër krimit të organizuar, është proces i përhershëm Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, është një sfidë dhe proces i ...

Tahiri: Lufta kundër krimit të organizuar, është proces i përhershëm

Almakos - 18.04.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, është një sfidë dhe proces i përhershëm që do të vazhdojë edhe pas liberalizimit të vizave.

Rama vihet ngushtë për Saimir Tahirin: Të arrestohet nëse…

LajmiFundit - 18.04.2018

Saimir Tahirit është çështje ende e pambyllur ndërkohë që hetimet në Prokurorinë e Krimeve të Rëndë vazhdojnë. Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot në lidhje me “arrestimin” e Saimir Tahirit duke u ...

Labinot Tahiri flet shumë të pathëna të aktualitetit politik /VIDEO

Lajmi.net - 18.04.2018

Deputeti Labinot Tahiri, i ftuar në emisionin ‘Dite Mbas Dite’ në Televizionin Rrokum ka thënë se ai do ta përfundojë mandatin si deputet. Madje ai ka thënë se rrogën qe e merr si deputet e ndanë për ...

Tahiri: Rritja e numrit të gjyqtarëve para procesit të Vetingut

Lajmi.net - 18.04.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri në debatin e iniciuar nga deputetja Shqipe Pantina për krimin e organizuar dhe korrupsionin tha në Kuvendin e Kosovës se vetingu është shumë i rëndësishëm por që ...

Denoncimi/ “Tahiri në lokal me Gaz Demin e Dash Pezën, dëgjohen të bërtitura”

BalkanWeb - 18.04.2018

TIRANE – Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili thotë se ka parë ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në një lokal në zonën e ish Bllokut duke debatuar ...

Rama mbron Saimir Tahirin: Nuk ka asnjë provë për ta arrestuar

Gazeta Express - 18.04.2018

Çështja e arrestimit apo mosarrestimit të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ngrihet në çdo vizitë që bëhet nga zyrtarët e lartë të BE në vendin ...

“Saimir Tahiri shpërthen ndaj Ramës: Më arresto po ta mbajti b...”

Gazeta Express - 18.04.2018

Shqipëria ditën e djeshme mori lajmin e mirë, atë të rekomandimit pozitiv të KE për çeljen e negociatave me ...

Shpërthen deputeti i LSI: Si s’ka turp ky njeri që vijon të ruajë Saimir Tahirin

Gazeta Express - 18.04.2018

Në krah të Federica Mogherinit dhe i pyetur nga gazetarët për dosjen e Saimir Tahirit këtë të mërkurë, kryeministri Edi Rama ka folur me të njëtat terma, duke thënë se prokuroria deri më tani s’ka ...

Rama: Për Tahirin nuk ka ardhur asnjë provë, deputetë gjermanë të lidhur me PD-në janë kundër zgjerimit

Mapo - 18.04.2018

Kryeministri Edi Rama deklaroi në konferencën për shtyp me kryediplomaten e BE, Federica Mogherini se në Gjermani ka forca që veprojnë kundër zgjerimit.

Berisha publikon mesazhin: Tahiri takon Gaz Demin dhe Dash Pezën

Mapo - 18.04.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha bën me dije në rrjetin e tij social “Facebook”, se ministri i Brendshëm në hetim, Sajmir Tahiri ka takuar sot biznesmenin Gaz Demi, president i Klubit Sportiv ...

Deputeti i PD-së: Reformë në drejtësi ka vetëm nëse arrestohet Saimir Tahiri

BalkanWeb - 18.04.2018

TIRANE- Deputeti i PD-së Klevis Balliu përmes një statusi në ‘Facebook’ ka ironizuar kryeministrin Edi Rama se ky i fundit ka zgjedhur ish-ministrin Saimir Tahiri dhe ka tradhtuar Shqipërinë.

Tahiri: Lufta kundër krimit të organizuar, është proces i përhershëm

Telegrafi - 18.04.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, është një sfidë dhe proces i përhershëm që do të vazhdojë edhe pas liberalizimit të vizave.

Arrestimi i Tahirit, Rama: Po pres që Krimet e Rënda të sjellin një provë të vetme

Durres Lajm - 18.04.2018

Kryeministri Edi Rama, i pyetur për detajet e progres raportit të KE-së, specifikisht për citimin e emrit të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka theksuar se shumica qeverisëse e ka thënë ...

Mesazhi i Berishës: Tahiri po takohet në Bllok me Gaz Demin dhe Dash Pezën

Durres Lajm - 18.04.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se ish-ministri i Brendshëm në hetim, Saimir Tahiri ka takuar sot biznesmenin Gaz Demi, president i Klubit Sportiv “Partizani”, si dhe Dash Pezën dhe me ta i ka ...

Mazhoranca mbrojti Tahirin? Rama: Prokuroria të sjellë vetëm një provë dhe…

Java News - 18.04.2018

Në konferencën e përbashkët për mediat me shefen për Politikë të Jashtme në BE Federica Mogherini, kryeministri Rama u pyet edhe për çështjen “Tahiri”, dhe refuzimin e parlamentit për të autorizuar ...

“Saimir Tahiri shpërthen ndaj Ramës: Më arresto po ta mbajti b…”

Tetova Sot - 18.04.2018

Shqipëria ditën e djeshme mori lajmin e mirë, atë të rekomandimit pozitiv të KE për çeljen e negociatave me BE. Por që kjo të realizohet, duhet që vendet anëtare të jenë në një mendje dhe të votojnë ...

Basha: Rreziku kundër hapjes së negociatave është Rama, të lejojë arrestimin e Tahirit

Durres Lajm - 18.04.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha të mërkurën pas kthimit nga një vizitë dy ditore në Gjermani se rreziku më i madh kundër hapjes së negociatave është qeveria Rama, korrupsioni dhe ...

A do të vazhdojë Labinot Tahiri të jetë pjesë e AKR-së

Ina - 17.04.2018

Sot në emisionin e mëngjesin në Televizionin 7 ku ka qenë i ftuar Labinot Tahiri deputet nga radhët e Aleanca Kosova e Re , ai u shpreh jo i kënaqur me punën të cilën është duke e bërë partia të ...

Tahiri: Miratimi i Pakos së Gjyqësorit reflekton përpjekje të përbashkët për të fuqizuar sundimin e ligjit

Lajmi.net - 17.04.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i është gëzuar miratimit në parim të tri projektligjeve sot në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Tahiri ka ...

Cili deputet do të bashkëpunojë me 2Ton?

Gazeta Express - 17.04.2018

Labinot Tahiri deputeti nga radhët e AKR-së për emisionin e mëngjesit në Televizionin 7 ka bërë të ditur që së shpejti ai do të sjellë një bashkëpunim me ...

Llalla e Tahiri janë ‘peshqit e mëdhenj’? Ja çfarë thuhet në raportin e BE

Mapo - 17.04.2018

Deri më tani mediat shqiptare kanë spekuluar se arrestimi i Adriatik Llallës ose Saimir Tahirit do jetë një sinjal i rëndësishëm për hapjen e negociatave.

Tahiri: Qeveria e ka shumicën, Lista Serbe është ende pjesë e saj

Gazeta Express - 17.04.2018

​Koordinatori nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka thënë se qeveria e vendit, e udhëhequr nga Ramush Haradinaj, e ka shumicën në Kuvendin e ...

Tahiri iu bërtet deputeteve serbe: Mos rrini në telefona, i merrni paret tona

Tetova Sot - 17.04.2018

Tahiri: Ua kisha dhënë rrogën këtyre si ajo shprehja… Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri, gjatë seancës së sotme parlamentare është nervozuar me deputetet e Listës Serbe.

Tahiri: Asociacioni do të jetë në përputhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Almakos - 16.04.2018

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka kërkuar që reforma shtetërore të jetë e guximshme, afatgjatë dhe strategjike. Në një intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka ...

Tahiri: Asociacioni do të jetë në përputhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Lajmi.net - 16.04.2018

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka kërkuar që reforma shtetërore të jetë e guximshme, afatgjatë dhe strategjike. Në një intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka ...

Tahiri: Asociacioni do të jetë në përputhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Telegrafi - 16.04.2018

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka kërkuar që reforma shtetërore të jetë e guximshme, afatgjatë dhe strategjike. Në një intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka ...