TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nisi pres konferenca e lsdm-së

Zhurnal - 15.03.2015

Shkup, 15 mars- Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, sot paraqiti përmbajtjen e “bombës” së dhjetë. Sot do të shikoni se si Nikolla Gruevski ka qenë i pandershëm, sipas Zoran Zaevi.

Zaev: “Bomba” për 10-katëshen në VODNO

Almakos - 15.03.2015

Kjo është një koncept logjik, por nuk duan të flasin në telefon. A do të ndahet në një apo në 10 … unë jam duke shkuar nëpër një person, prej Alek ….nuk mund ta shpjegoj tani … Gjatësia në maksimum ...

Zaev: Nuk do ta kursejmë as BDI-në as PDSH-në

Lajm - 15.03.2015

“ Nuk do të kursejmë askend, gjithcka do të zbardhet. Është BDI apo PDSH nuk kemi paragjykime për askend”, thotë Zoran Zaev në pyetjen se pse po i kursen shqiptarët, raporton ...

Zaev: nuk do kursehen as partitë shqiptare

Zhurnal - 15.03.2015

Shkup, 14 mars - Lidhur me opyetjen se përse kursehen partitë shqiptare, Zaev me përgjigje se nuk do kursehet asnjëra prej tyre, qoftë BDI apo PDSH. “Nuk nisemi prej paragjykimeve, por nuk do të ...

VMRO-DPMNE: as anëtarët e lsdm-së nuk i besojnë Zaevit

Zhurnal - 15.03.2015

Shkup, 15 mars- Pas shpërthimit të “bombës” së dhjetë nga ana e liderit të opozitës maqedonase Zoran Zaev, partia në pushtet VMRO-DPMNE reagoi me shkrim. Reagimin e saj po ua përcjellim të plotë.

Zoran Zaev: Nuk do të kursejmë aspak as BDI-në e as PDSH-në (VIDEO)

Almakos - 15.03.2015

Në pyetjen e gazetarëve, se pse deri tani po vazhdon t’i kursej partitë shqiptare dhe nuk po publikon informacione lidhur me aktivitetin e tyre, Zoran Zaev, ka thënë se ata po udhëhiqen nga një ...

Zaev: “Bomba” për 10-katëshen në VODNO

Tetova Sot - 15.03.2015

Kjo është një koncept logjik, por nuk duan të flasin në telefon. A do të ndahet në një apo në 10 … unë jam duke shkuar nëpër një person, prej Alek ….nuk mund ta shpjegoj tani … Gjatësia në maksimum ...

Zaev: Nuk do ta kursejmë as BDI-në as PDSH-në

Ilirida - 15.03.2015

“Nuk do të kursejmë askend, gjithcka do të zbardhet. Është BDI apo PDSH nuk kemi paragjykime për askend”, thotë Zoran Zaev në pyetjen se pse po i kursen shqiptarët, raporton ...

Zaev ripërsërit: Nuk do të kursejmë aspak as BDI-në e as PDSH-në

Shkupi24 - 15.03.2015

Në pyetjen e gazetarëve, se pse deri tani po vazhdon t’i kursej partitë shqiptare dhe nuk po publikon informacione lidhur me aktivitetin e tyre, Zoran Zaev, ka thënë se ata po udhëhiqen nga një ...

Zaev ripërsërit: Nuk do të kursejmë aspak as BDI-në e as PDSH-në

Shprehja - 15.03.2015

Në pyetjen e gazetarëve, se pse deri tani po vazhdon t’i kursej partitë shqiptare dhe nuk po publikon informacione lidhur me aktivitetin e tyre, Zoran Zaev, ka thënë se ata po udhëhiqen nga një ...

Zaev: presione dhe kërcënime për të marrë pjesë në tubimin e vmro-së

Zhurnal - 14.03.2015

Shkup, 14 mars - Lideri socialdemokrat Zoran Zaev ka denoncuar “presionet ndaj anëtarësisë së VMRO-së për të marrë pjesë në tubimin e së dielës”. Në faqen Zoran Zaev Fan Club, lideri socialdemokrat ...

Zaev: pushteti ka dhënë më shumë se 100.000 letërnjoftime false

Zhurnal - 13.03.2015

Shkup, 13 mars - Lideri i opozitës Zoran Zaev në një deklaratë për gazetën prestigjioze ‘Financial Tajms’ theksoi se pushteti ka dhënë më shumë 100.000 letërnjoftime false.

Zoran Zaev: Pushteti ka dhënë më shumë se 100.000 letërnjoftime false!

Almakos - 13.03.2015

Lideri i opozitës Zoran Zaev në një deklaratë për gazetën prestigjioze ‘Financial Tajms’ theksoi se pushteti ka dhënë më shumë 100.000 letërnjoftime false.

Zaev dorëzon në Prokurori biznesmenin që i ofroi ryshfet

Zhurnal - 13.03.2015

Shkup, 13 mars - Lideri i LSDM-së dhe kryetar i Strumicës Zoran Zaev depozitoi sot në Prokurori një kallëzim penal kundër biznesmenit Ivo Nikolov – Sacevaliev, me akuzën se ka bërë denoncim të rremë ...

Zaev dorëzoi kallëzimin kundër biznesmenit që i bënte kuthin

Portalb - 13.03.2015

Lajme lidhur me temën Dimitrov: Në Maqedoni nuk mund të priten zgjedhje demokratike LSDM: Incizimi për Branko Cërvenovskin ka dalë gabimisht Jankullovska: Autorët e përgjimeve nuk do të kalojnë pa u ...

VMRO-DPMNE: LSDM po mbron krimet e Zaevit

Zhurnal - 13.03.2015

Shkup, 13 mars- Partia në pushtet, VMRO-DPMNE, reagoi ndaj kritikave të LSDM-së për zgjedhjen e kryetarit të Këshillit të gjykatave në Maqedoni, duke thënë se në këtë mënyrë po e mbrojnë nga krimet ...

Zaevi dorëzon në Prokurori padinë kundër Ivan Nikolov-Sacevaliev (VIDEO)

Lajm - 13.03.2015

Sot në Prokurorinë themelore në Strumicë është paraqitur akuzë penale ndaj Ivan Nikolov-Sacevaliev. Akuzat penale ndaj personit Ivo Nikollov paraqiten për dy krime: I ka ofruar mitëmarje kryetarit të ...

Zaev dorëzoi kallëzimin kundër biznesmenit që i bënte kuthin

Almakos - 13.03.2015

Sot lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka dërguar në Prokurorinë publike padinë penale kundër biznesmenit Ivo Nikolov –Saçevaliev. Ai e akuzon biznesmenin se ka tentuar ta korruptojë Zaevin i cili është ...

Zaev dorëzoi kallëzimin kundër biznesmenit që i bënte kuthin

Botasot - 13.03.2015

Sot lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka dërguar në Prokurorinë publike padinë penale kundër biznesmenit Ivo Nikolov –Saçevaliev. Ai e akuzon biznesmenin se ka tentuar ta korruptojë Zaevin i cili është ...

Përgjimet, Cervenkovsi pazar me zgjedhjet

Vision Plus - 13.03.2015

Zbardhjet e telefonatave të përgjuara, të publikuara nga lideri i opozitës Zoran Zaev, kanë hedhur hije dyshimi dhe për ish-presidentin maqedonas, Branko Cervenkovski, i cili ka mbajtur dhe postin e ...

Zaevi dorëzon në Prokurori padinë kundër Ivan Nikolov-Sacevaliev (VIDEO)

Tetova Sot - 13.03.2015

Sot deri tek Prokuroria themelore në Strumicë është paraqitur akuzë penale kundër Ivan Nikolov-Sacevaliev. Akuzat penale kundër personit Ivo Nikollov për dy krime e bëra: ka ofruar mitëmarje ...

Jankullovska paralajmëron Zaev

Vision Plus - 13.03.2015

Ndërsa lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev vazhdon te publikoje te ashtuquajturat “bomba” qe denoncojnë skandalet e pushtetit, Ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska paralajmëron se autoret e ...

“Bombat” e Zaevit, “plasin” dhe në Financial Times

Shprehja - 13.03.2015

“Bombat” që prej javësh po lëshon kreu i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, kanë arritur të fitojnë dhe një interes të dukshëm ndërkombëtar. Kështu, zhvillimet e pazakonta në politikën e Shkupit, po ...

Zaev dha deklaratë në Prokurori për rastin "Puç"

Idividi - 12.03.2015

Shkup, 11 mars 2015 (MIA) - Kryetari i LSDM-së opozitare Zoran Zaev sot dha deklaratë në prokurorinë publike për krim të organizuar dhe korrupsion për rastin "Puç".

Deutsche Telekom nuk komenton përgjimet në Maqedoni

Ina - 12.03.2015

Deutsche Telekom që është pronare dominante e Telekomit të Maqedonisë nuk komenton aferën e përgjimeve masive. Në një nga bisedat e përgjuara të publikuara nga lideri opozitar maqedonas Zoran Zaev ...

"Alfat" kanë kontrolluar sigurimin e Zaevit

Lajm - 12.03.2015

Një nga anëtarët e sigurimit të Zoran Zaev, dje është kontrolluar nga zyrtarë policorë në afërsi të GTC-së, te hoteli "Holiday Inn." Dëshmitarët okular për "Fokus" kanë konfirmuar se policia ka qenë ...

Deutsche Telekom nuk komenton përgjimet në Maqedoni

Albtime - 12.03.2015

Deutsche Telekom që është pronare dominante e Telekomit të Maqedonisë nuk komenton aferën e përgjimeve masive. Në një nga bisedat e përgjuara të publikuara nga lideri opozitar maqedonas Zoran Zaev ...

Policia kontrollon një pjesëtarë të sigurisë së Zaevit

Portalb - 12.03.2015

Lajme lidhur me temën Dojçe Telekom për bombat e Zaevit: Nuk do të kyçemi në diskutime politike Shekerinska: Dëshmitë tona janë edhe në Raportin e OSBE-së Peterle: Akuzat ndaj Zaevit nuk do të ulin ...

Policia kontrollon një pjesëtarë të sigurisë së Zaevit

Albtime - 12.03.2015

Njëri nga pjesëtarët e sigurisë së liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, dje është kontrolluar nga zyrtarët policor në afërsi të Qendrës tregtare në afërsi të hotelit “Hollidej In”.

Policia ndalon e kontrollon truprojat e Zaevit

Albeu.com - 12.03.2015

Njëri prej truprojeve të liderit të opozitës Zoran Zaev, pasditen e djeshme është ndaluar nga njësiti policor “Alfa” në afërsi të Qendrës Tregtare në Shkup tek hoteli “Holiday Inn”, shkruan Gazeta ...

Deutsche Telekom nuk komenton përgjimet në Maqedoni

Shkupi24 - 12.03.2015

Deutsche Telekom që është pronare dominante e Telekomit të Maqedonisë nuk komenton aferën e përgjimeve masive. Në një nga bisedat e përgjuara të publikuara nga lideri opozitar maqedonas Zoran Zaev ...

Njëri nga pjesëtarët e sigurisë së Zaevit është kontrolluar nga zyrtarët policor

Ilirida - 12.03.2015

Njëri nga pjesëtarët e sigurisë së liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, dje është kontrolluar nga zyrtarët policor në afërsi të Qendrës tregtare në afërsi të hotelit “Hollidej In”.

Policia kontrollon një pjesëtarë të sigurisë së Zaevit

Shprehja - 12.03.2015

Njëri nga pjesëtarët e sigurisë së liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, dje është kontrolluar nga zyrtarët policor në afërsi të Qendrës tregtare në afërsi të hotelit “Hollidej In”.

Zaev në Top Channel flet për bisedat e përgjuara të politikanëve shqiptar - VIDEO

Almakos - 11.03.2015

Prej një muaji politika dhe opinioni publik maqedonas po zien nga skandali i përgjimeve qeveritare e të publikuara nga kryetari i partisë opozitare LSDM, Zoran Zaev.

VMRO: Bisedat janë të montuara

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën Biseda e Mijallkov me Thaçin dhe Xhaferin (Audio) MPB me lëndë të re kundër Zaevit Bomba e tetë: Ja se çfarë bëri VMRO për ti fituar zgjedhjet (VIDEO) Verushevski dërgohet për ...

Ja si i komenton Zaev përgjimet e politikanëve shqiptarë (VIDEO)

Albeu.com - 11.03.2015

rej një muaji politika dhe opinioni publik maqedonas po zien nga skandali i përgjimeve qeveritare e të publikuara nga kryetari i partisë opozitare LSDM, Zoran Zaev .

VMRO: Bisedat janë të montuara

Lajm - 11.03.2015

VMRO-DPMNE ka reaguar menjëherë pas publikimit të bombës së tetë të Liderit të opozitës Zoran Zaev. Sipas VMRO-së bisedat telefonike që i shpalosi opozita janë të ngjitura, montuara, të prera dhe nuk ...

Biznesmeni të cilin e akuzoi Zaev refuzon komentet

Zhurnal - 11.03.2015

Shkup, 11 mars - Biznesmeni Ivo Sacevaliev nuk pranoi sot të komentojë akuzat e liderit të LSDM-së Zoran Zaev se ai ka tentuar t’i japë ryshfet që t’i kurdiste arrestimin dhe ndjekjen penale.

VMRO-DPMNE: Bisedat janë të montuara

Almakos - 11.03.2015

VMRO-DPMNE ka reaguar menjëherë pas publikimit të bombës së tetë të Liderit të opozitës Zoran Zaev. Sipas VMRO-së bisedat telefonike që i shpalosi opozita janë të ngjitura, montuara, të prera dhe nuk ...

Biznesmeni nga Strumica nuk komenton akuzat e Zaevit

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën Besimi: Gjendja është komplekse duhet mbështetje nga jashtë Kureshtja shqiptarëve ndaj bombave të Zaevit mllefi i një dekade politike Bekim Fazliu: Deri në vdekje kundër LSDM­së ...

Biznesmeni nga Strumica nuk komenton akuzat e Zaevit

Almakos - 11.03.2015

Biznesmeni nga Strumica në një bisedë për Nova ka refuzuar që të komentojë akuzat e djeshme të liderit të opozitës, Zoran Zaev se qeveria e shfrytëzon Sacevalievin që të realizojë një proces të ...

Han: Pavarësisht burimeve, pohimet e Zaevit duhet të hetohen

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën Biznesmeni nga Strumica nuk komenton akuzat e Zaevit Besimi: Gjendja është komplekse duhet mbështetje nga jashtë Kureshtja shqiptarëve ndaj bombave të Zaevit mllefi i një dekade ...

Qeveria, heshtje për përgjimet dhe kërkesat e zaevit

Zhurnal - 11.03.2015

Shkup, 11 mars - Qeveria dhe ministrat e saj kanë zgjedhur heshtjen pas publikimit të përgjimeve telefonike mbrëmjen e djeshme. Asnjë zyrtar i Qeverisë nuk pranoi që të flasë në lidhje me përgjimet e ...

BDI vlerëson se nuk janë pjekur kushtet për qeveri kalimtare

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën Han: Pavarësisht burimeve, pohimet e Zaevit duhet të hetohen Biznesmeni nga Strumica nuk komenton akuzat e Zaevit Besimi: Gjendja është komplekse duhet mbështetje nga jashtë ...

VMRO akuzon LSDM se bisedat janë të montuara

Albeu.com - 11.03.2015

VMRO-DPMNE ka reaguar menjëherë pas publikimit të bombës së tetë të Liderit të opozitës Zoran Zaev . Sipas VMRO-së bisedat telefonike që i shpalosi opozita janë të ngjitura, montuara , të prera dhe ...

Jankullovska nuk e ka në plan të dorëhiqet

Zhurnal - 11.03.2015

Shkup, 11 mars- Ministrja e punëve të brendshme, Gordana Jankullovska, nuk e ka në plan të dorëhiqet, pasi që ashtu si tha, ajo gjë mund të kërkohet vetëm nëpërmjet institucioneve.

Zaev merret në pyetje në prokurori

Zhurnal - 11.03.2015

Shkup, 11 mars -Lideri i opozitës maqedonase të LSDM-së, Zoran Zaev është marr në pyetje sot në Prokurorin Themelore për krim të organizuar në Shkup. Zaev pas takimit me prokurorin do të jap ...

Zaev sot është marr në pyetje në Prokurori

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën LIVE: Konferenca e përbashkët e sekretarit të NATO-s Stoltenberg dhe kryeministrit Gruevski BDI vlerëson se nuk janë pjekur kushtet për qeveri kalimtare Han: Pavarësisht ...

LIVE: Konferenca e përbashkët e sekretarit të NATO-s Stoltenberg dhe kryeministrit Gruevski

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën Zaev sot është marr në pyetje në Prokurori BDI vlerëson se nuk janë pjekur kushtet për qeveri kalimtare Han: Pavarësisht burimeve, pohimet e Zaevit duhet të hetohen Biznesmeni ...

Zaev në prokurori jep deklaratën për rastin "puç"

Lajm - 11.03.2015

Lideri i opozitës maqedonase Zoran Zaev është në Prokurorinë për krim të organizuar në Shkup për të dhënë deklaratën e tij në lidhje me rastin "Puç". Zaev pas takimit me prokurorin do të japë ...

Zaev në prokurori jep deklaratën për rastin "puç"

Almakos - 11.03.2015

Lideri i opozitës maqedonase të LSDMsë, Zoran Zaev është marr në pyetje sot në Prokurorin Themelore për krim të organizuar në Shkup. Zaev pas takimit me prokurorin do të jap deklaratë për mediat.

Zaev dëshmon në Prokurori për aferën "Puç"

Albeu.com - 11.03.2015

Lideri i opozitës maqedonase të LSDMsë, Zoran Zaev është marrë në pyetje sot në Prokurorinë Themelore për krim të organizuar në Shkup. Zaev pas takimit me prokurorin do të japë deklaratë për mediat .

Zaev: së shpejti biseda shtesë që do të zbulojnë tradhtitë e thaçit

Zhurnal - 11.03.2015

Shkup, 11 mars - Kreu i LSDM-së Zoran Zaev deklaroi sot se do të publikojë përgjime të reja që konfirmojnë lidhjet e kryetarit të PDSH-së Menduh Thaçi me shefin e Shërbimit Sekret, Sasho Mijalkov.

Zaev: Për Thaçin do të publikojm edhe biseda tjera (VIDEO)

Almakos - 11.03.2015

Lideri i LSDM-së Zoran zaev sot ka paralajmëruar se për kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçin do të publikojë edhe biseda tjera me të cilat do të zbulohet çfar ai ka bërë.

Zaev: Menduh Thaçin do ta “shpërblejmë” me biseda shtesë për tradhtinë e tij (VIDEO)

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën Zaev në pyetje në prokurori, nuk jep detaje nga procedura Çfarë do të thotë Qeveri kalimtare dhe ku ekziston ajo? Angelov fton në protestë para RTVM-së, do të futemi dhe do të ...

Zaev: Për Thaçin do të publikojmë edhe biseda të tjera (VIDEO)

Lajm - 11.03.2015

Lideri i LSDM-së Zoran zaev sot ka paralajmëruar se për kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçin do të publikojë edhe biseda të tjera me të cilat do të zbulohet çfar ai ka bërë.

Jankullovska: Zaev ballafaqohet me dyshime serioze për vepër të rëndë penale

Portalb - 11.03.2015

Lajme lidhur me temën Zaev: Menduh Thaçin do ta “shpërblejmë” me biseda shtesë për tradhtinë e tij (VIDEO) Zaev në pyetje në prokurori, nuk jep detaje nga procedura Çfarë do të thotë Qeveri kalimtare ...

Zaev: Thaçin do ta "shpërblejmë" me biseda shtesë (VIDEO)

Albeu.com - 11.03.2015

Për kreun e PDSH-së Menduh Thaçi, lideri i LSDM-së Zoran Zaev thotë se ka edhe biseda të tjera të cilat zbulojnë sesi ai ka vepruar. “Do të marrë Menduh Thaçi edhe biseda plotësuese të cilat ...

Zaev në prokurori, dëshmoi për rastin ‘Puçi’ – VIDEO

Shqipmedia - 11.03.2015

ër rastin ‘Puçi’ Zaev u prononcua para prokurorit publik. Pas marrjes në pyetje që zgjati një orë e gjysmë, para gazetarëve deklaroi se nuk do të shpalos detaje nga marrja në pyetje para organeve ...

“Alfat” ndalojnë dhe kontrollojnë sigurimin e Zaevit

Zhurnal - 11.03.2015

Shkup, 11 mars – Njëri prej truprojeve të liderit të opozitës Zoran Zaev, sot pasdite është ndaluar nga njësiti policor “Alfa” në afërsi të Qendrës Tregtare në Shkup tek hoteli “Holiday Inn”.

Zaev kërkoi qeveri kalimtare për zgjidhjn e krizën

Yll Press - 11.03.2015

Zaev kërkoi që edhe menjëherë të fillojë hetimi publik dhe i paanshëm për, siç tha, skandalin me përgjimet, në të cilin do të kyçet komuniteti ndërkombëtar.

Kotevski: Zaev dyshohet për mitmarrje prej 200 mijë euro

Yll Press - 11.03.2015

Sipas zëdhënësit të MPB-së Ivo Kotevski, Zaev dyshohet se nga një person tjetër ka kërkuar 2 euro për metër katrorë për privatizimin e një parcele ndërtimore.

VMRO: Bisedat janë të montuara

Shkupi24 - 11.03.2015

Sipas VMRO-së bisedat telefonike që i shpalosi opozita janë të ngjitura, montuara, të prera dhe nuk janë autentike. Zoran Zaev dhe bashkëpunëtorët e tij në LSDM sot treguan se dëshirojnë ta mbajnë ...

Zaev merret në pyetje nga Prokuroria

Tetova Sot - 11.03.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev me ekipin e tij të avokatëve prej orës 12:30 në Prokurori për ndjekjen penale të krimit të organizuar, ku do të japë një deklaratë për rastin “PUC” ku Zaevi është i ...

VMRO-DPMNE akuzon LSDM, bisedat janë të montuara

Tetova Sot - 11.03.2015

VMRO-DPMNE ka reaguar menjëherë pas publikimit të bombës së tetë të Liderit të opozitës Zoran Zaev. Sipas VMRO-së bisedat telefonike që i shpalosi opozita janë të ngjitura,montuara, të prera dhe nuk ...

Zaev: Do ketë bomba tjera për Thaçin (VIDEO)

Tetova Sot - 11.03.2015

Lideri i LSDM Zoran Zaev në pyetjen e parashtruar nga gazetarët theksoi sot se për Kryetarin e PDSH–Thaçi do të ketë biseda shtesë për të zbuluar saktësisht se çfarë ka bërë ai.

Zaev: Menduh Thaçin do ta “shpërblejmë” me biseda shtesë për tradhtinë e tij (VIDEO)

Ilirida - 11.03.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot ka paralajmëruar se për kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçin do të publikojë edhe biseda tjera me të cilat do të zbulohet çfarë ai ka bërë.

Jankullovska: Ndaj Zaevit janë ngritur dy padi penale

Ilirida - 11.03.2015

Ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankullovska ka sqaruar mos arrestimin e liderit të Opozitës Zoran Zaev edhe pse ndaj tij janë ngritur dy padi penale.

Zaev: Menduh Thaçin do ta “shpërblejmë” me biseda shtesë për tradhtinë e tij (VIDEO)

Shkupi24 - 11.03.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sot ka paralajmëruar se për kryetarin e PDSH-së Menduh Thaçin do të publikojë edhe biseda tjera me të cilat do të zbulohet çfarë ai ka bërë.

Maqedoni, Zaev dëshmon në Prokurori

Vision Plus - 11.03.2015

Lideri i partisë më të madhe opozitare LSDM-së, Zoran Zaev dha dëshminë e tij lidhur me rastin “puç”,i njohur gjerësisht si skandali i përgjimeve. Zaev qëndroi për 1 ore e gjysme ne Prokurori.

VMRO: Bisedat janë të montuara

Republika - 11.03.2015

VMRO-DPMNE ka reaguar menjëherë pas publikimit të bombës së tetë të Liderit të opozitës Zoran Zaev. Sipas VMRO-së bisedat telefonike që i shpalosi opozita janë të ngjitura, montuara, të prera dhe nuk ...

Zaev: Kemi materiale tjera për Menduh Thaçin

Shprehja - 11.03.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev duke u përgjigjur pyetjes së gazetarëve sot, ka thënë se lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi, do të shoh biseda të tjera të cilët do të zbulojnë se çka saktësisht ai ka bërë.

Thaçi: Betohem me vdekje se nuk ka dosje kriminale për PDSH-në (VIDEO)

Ina - 10.03.2015

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka folur mbi zhvillimet aktuale dhe tensionet politike në Maqedoni, sidomos pas aferës së përgjimeve të shpalosur nga opozita maqedonase.

Thaçi betohet se Zaev s'ka dosje kriminale për PDSH

Albeu.com - 10.03.2015

Menduh Thaçi është shprehur në Televizionin "Koha" se "Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka asnjë dosje kriminale për mua dhe bashkëpuntorët e mi". Thaçi shprehet se "një vogëlush i Strumicës nuk ...

Thaçi: Betohem me vdekje se nuk ka dosje kriminale për PDSH-në (VIDEO)

Albtime - 10.03.2015

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka folur mbi zhvillimet aktuale dhe tensionet politike në Maqedoni, sidomos pas aferës së përgjimeve të shpalosur nga opozita maqedonase.

Lsdm-ja do bën thirrje për qeveri tranzitore

Zhurnal - 10.03.2015

Shkup, 10 mars - Udhëheqësi i LDSM-së, Zoran Zaev,do të prezantoj propozim-platformën për daljen nga kriza e thellë politike ,shtetin e Maqedonisë. Nga LSDM-ja nuk publikojnë detale, por burime ...

Thaçi: Zaev nuk ka dosje kriminale për PDSH-në

Portalb - 10.03.2015

Lajme lidhur me temën Zaev: BDI dhe PDSH hyzmeqare të pushtetit Prishtina i bën bashkë deputetet e BDI-së dhe PDSH-së Lëvizja për Reforma PDSH kritikon ashpër Abdilaqim Ademin Thaçi: Vlera, dinjiteti ...

Thaçi: Alsat i bën shërbim VMRO-së – VIDEO

Shqipmedia - 10.03.2015

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka folur mbi zhvillimet aktuale dhe tensionet politike në Maqedoni, sidomos pas aferës së përgjimeve të shpalosur nga opozita maqedonase.

A do të propozojë Zaevi sonte formimin e një qeverie kalimtare?

Lajm - 10.03.2015

Lideri i LSDM sonte do të prezantojë draft platformë nga dalja e krizës së thellë politike. LSDM-ja nuk bëri të ditur detaje, por nga burimet partiake nuk e përjashton mundësinë që të sugjerohet për ...

PDSH: Zaev është sharlatan politik

Ina - 10.03.2015

PDSH ka drejtuar akuza të rënda në adresë të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev pas intervistës së dhënë mbrëmë ai për televizionin Top Channel. “Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund ...

A do të propozojë Zaevi sonte formimin e një qeverie kalimtare?

Almakos - 10.03.2015

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev sonte do të prezantojë draft platformë nga dalja e krizës së thellë politike. LSDM-ja nuk bëri të ditur detaje, por nga burimet partiake nuk e përjashton mundësinë që të ...

PDSH me akuza të rënda ndaj medieve dhe analistëve (VIDEO)

Almakos - 10.03.2015

PDSH ka drejtuar akuza të rënda në adresë të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev pas intervistës së dhënë mbrëmë ai për televizionin Top Channel. Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim ...

PDSH: Zaev shpif, monton dhe fantazon

Lajm - 10.03.2015

Bekim Fazliu në një komunikatë për shtyp dërguar në emailin e Gazetës "Lajm" thotë se publikimi i bombave ka për qëllim diskreditimin politik të Partisë Demokratike Shqiptare.

PDSH, shpërthen para bombave të Zaevit, akuzon LSDM për shpifje

Portalb - 10.03.2015

Lajme lidhur me temën Sela: Për aferën e përgjimeve nevojitet ndihma e gjykatave evropiane Interes i madh medial për “bombën” e 8 të Zaevit “Bombat” alarmojnë, pozitë-opozitë të bashkuar nën kupolën ...

PDSH reagon me akuza ndaj Zaevit

Albeu.com - 10.03.2015

Partia Demokratike Shqiptare reagon ndaj prononcimit të liderit të opozitës Zoran Zaev në "Top Channel". Sipas deputetit të PDSH­-së, Bekim Fazliu: "dje në një televizion shqiptar, kryetari i ...

PDSH : Zaev larg duart dhe thonjte prej shqiptarëve!

Albtime - 10.03.2015

Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim Fazliu: Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund edhe të ketë tingëlluar si proces kredibil në fillim, por më pas, njëri nga qëllimet ...

Alsat-M përcjell deklaratën e Zaev për TCH: BDI-ja dhe PDSH-ja janë peng të VMRO-së (VIDEO)

Almakos - 10.03.2015

BDI dhe PDSH janë kapur mat dhe kontrollohen nga partia e kryeministrit Nikolla Gruevski, VMRO DPMNE-ja. Këtë do ta dëshmojnë bisedat që do të publikohen gjatë periudhës në vazhdim, - ka thënë në ...

Tash fillon transmetimi LIVE i bombës së Zaevit (VIDEO)

Lajm - 10.03.2015

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në publikimin e bombës numër tetë të liderit të LSDM-së Zoran Zaev, që do të bëhet në sallën universale në Shkup. “Lajm” ju sjell transmetim direkt të kësaj “bombe”, ...

PDSH: Zoran Zaevi sharlatan nga Strumica – që falsifikon e shpif, monton dhe fantazon

Shqipmedia - 10.03.2015

Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim Fazliu: Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund edhe të ketë tingëlluar si proces kredibil në fillim, por më pas, njëri nga qëllimet ...

Salla Universale e stërmbushur në pritje të “bombës” numër 8 (FOTO)

Almakos - 10.03.2015

Salla Universale është mbushur për shumë pak kohë, në pritje të “bombës” së tetë, të LSDM-së dhe liderit të saj Zoran Zaev. Siç ka paralajmëruar të premten Zaev, “bomba” e sotme do t’i kushtohet ...

'Bllokohet' Shkupi, shkaku i interesimit të madh të 'Bombave'! (VIDEO+FOTO)

Almakos - 10.03.2015

Salla Universale është mbushur për shumë pak kohë, në pritje të “bombës” së tetë, të LSDM-së dhe liderit të saj Zoran Zaev. Siç ka paralajmëruar të premten Zaev, “bomba” e sotme do t’i kushtohet ...

MPB me lëndë të re kundër Zaevit

Portalb - 10.03.2015

Lajme lidhur me temën LIVE: Ndiqni drejtpërsëdrejti në Portalb publikimin e bombës së 8 nga Zaev Verushevski dërgohet për të rrëfyer në Prokurori krimin e organizuar PDSH, shpërthen para bombave të ...

LAJM I FUNDIT: Policia po bëhet gati të arrestojë sonte Zaevin?

Lajm - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se sot është ngritur padi e re penale kundër liderit të LSDM-së Zoran Zaev, ku ai akuzohet për mitmarrje në vlerë prej 200 mijë eurove.

A po bëhet gati policia të arrestojë sonte Zoran Zaevin?

Almakos - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se sot është ngritur padi e re penale kundër liderit të LSDM-së Zoran Zaev, ku ai akuzohet për mitmarrje në vlerë prej 200 mijë eurove.

MPB akuzon për korrupsion Zaevin teksa ai publikon "bombën" në sallë

Albeu.com - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë përmes një konference për shtyp , ka njoftuar se është krijuar një lëndë e re për mitëmarrje kundër liderit të opozitës, Zoran Zaev.

LAJM I FUNDIT: Policia po bëhet gati të ...

Albtime - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se sot është ngritur padi e re penale kundër liderit të LSDM-së Zoran Zaev, ku ai akuzohet për mitmarrje në vlerë prej 200 mijë eurove.

Skandali i përgjimeve në Maqedoni, shpërthen bomba e tetë, Zaev: Janë manipuluar zgjedhjet lokale

SOT - 10.03.2015

Qytetarët e Maqedonisë kanë bllokuar bulevardin kryesor, për të parë publikimin e bombës së tetë të liderit opozitar, Zoran Zaev. Zaev ka deklaruar se janë publikuar përgjimet e zgjedhjeve lokale, ...

MPB ngrit aktpadi kundër Zaevit për mitmarrje

Ina - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka ngritur sonte kallëzimin tjetër penal kundër liderit të LSDM-së, Zoran Zaev për mitmarrje. Ai këtë vepër akuzohet nga MPB se e ka bërë në cilësinë e kryetarit ...

MPB: Zaev ka kryer vepër penale

Albeu.com - 10.03.2015

Ndërsa në këto momente lideri opozitar Zoran Zaev ndodhet në sallën Universale për të shpalosur bombën e tetë, MPJ-ja nga ana e vet po mban një konferencë për mediat.

VMRO – DPMNE reagon kundër përgjimeve të reja të LSDM-së

Ina - 10.03.2015

VMRO-DPMNE menjëherë ka reaguar lidhur me tribunën e sontme të LSDM dhe bisedat e tjera të përgjuara duke theksuar se këto biseda janë të montuara, të prera dhe pa asnjëlloj autenticiteti.

Kotevski: Zaev dyshohet për mitmarrje prej 200 mijë euro

Shqipmedia - 10.03.2015

Derisa mbahej tribuna e LSDM-së në Sallën Universale, nga MPB-ja njoftojnë se Zaevi dyshohet për mit-marrje në vlerë prej 200 mijë eurove. Sipas zëdhënësit të MPB-së Ivo Kotevski, Zaev dyshohet se ...

Zaev nga Salla Universale do të propozjë dalje nga kriza politike

Yll Press - 10.03.2015

Nga LSDM-ja nuk zbulojnë detaje, por burimet partiake nuk përjashtojnë mundësinë që ai të propozojë formimin e Qeverisë kalimtare. Lideri i LSDM-së sonte do të prezantojë propozim-platformën për ...

PDSH: Zaevi ‘sharlatan’ dhe trashëgimtar i politikave të Gligorovit dhe Cërvenkovskit

Yll Press - 10.03.2015

Zoran Zaev dukshëm si një skizofren merr guximin që udhëheqësit shtetëror si të Shqipërisë ashtu edhe ato të Kosovës ti shpall të inkriminuar. Partia Demokratike Shqiptare reagon ndaj prononcimit të ...

Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka dosje kriminale

Ilirida - 10.03.2015

Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka asnjë dosje kriminale për mua dhe bashkëpuntorët e mi është shprehur Menduh Thaçi në emisionin Mejdani në Televizionin Koha .

Zaev: Ka persona në BDI dhe PDSH që janë shërbëtorë të pushtetit

Ilirida - 10.03.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka deklaruar gjatë intervistës për emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës se të dy partitë politike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytura në korrupsion dhe se ai posedon ...

A do të propozojë Zaevi sonte formimin e një qeverie kalimtare!?

Tetova Sot - 10.03.2015

Lideri i LSDM sonte do të prezantojë draft platformë nga dalja e krizës së thellë politike. LSDM-ja nuk bëri të ditur detaje, por nga burimet partiake nuk e përjashton mundësinë që të sugjerohet për ...

Zaev thotë se ka bisedat ku përfshihen edhe politikanët shqiptarë (Video)

Shkupi24 - 10.03.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka konfirmuar se në mesin e “bombave” gjenden edhe biseda të incizuara të funksionarëve nga Shqipëria dhe Kosova. Në intervistën e dhënë në emisionin ‘Shqip’ të Top ...

Fazliu: Zaev sharlatani nga Strumica

Tetova Sot - 10.03.2015

Deputeti i PDSH-së Bekim Fazliu sot në një presskoferencë për shtyp ka folur për publikimet e përgjimeve duke e quajtur Zaevin sharlatani nga Strumica.

PDSH : Zaev larg duart dhe thonjte prej shqiptarëve!

Shkupi24 - 10.03.2015

Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim Fazliu: Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund edhe të ketë tingëlluar si proces kredibil në fillim, por më pas, njëri nga qëllimet ...

Zaev: BDI-ja dhe PDSH-ja janë peng të VMRO-së

Ilirida - 10.03.2015

BDI dhe PDSH janë kapur mat dhe kontrollohen nga partia e kryeministrit Nikolla Gruevski, VMRO DPMNE-ja. Këtë do ta dëshmojnë bisedat që do të publikohen gjatë periudhës në vazhdim, – ka thënë në ...

PDSH: Zaevi ‘sharlatan’ dhe trashëgimtar i politikave të Gligorovit dhe Cërvenkovskit

Ilirida - 10.03.2015

Partia Demokratike Shqiptare reagon ndaj prononcimit të liderit të opozitës Zoran Zaev në Top Channel. Në konferencën e sotme, PDSH-ja Zaevin e quajti “sharlatan”, skizofren dhe trashëgimtar i ...

Policia bëhet gati ta arrestojë Zaevin!?

Tetova Sot - 10.03.2015

Derisa në sallën Univerzale publikohet “bomba 8″ e LSDM, MPB në të njëjtën kohë ka mbajtur një konferencë për shtyp, ku theksojnë se lideri i opozitës Zoran Zaev është i dyshuar për mitëmarrje prej ...

‘Bllokohet’ Shkupi, shkaku i interesimit të madh të ‘Bombave’! (VIDEO)

Shkupi24 - 10.03.2015

Salla Universale është mbushur për shumë pak kohë, në pritje të “bombës” së tetë, të LSDM-së dhe liderit të saj Zoran Zaev. Siç ka paralajmëruar të premten Zaev, “bomba” e sotme do t’i kushtohet ...

A po bëhet gati policia të arrestojë sonte Zoran Zaevin?

Shkupi24 - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se sot është ngritur padi e re penale kundër liderit të LSDM-së Zoran Zaev, ku ai akuzohet për mitmarrje në vlerë prej 200 mijë eurove.

(Video) Zaev 200 mijë euro mito, planifikohet arrestimi i tij

Shkupi24 - 10.03.2015

Sipas MPB-së, Zaev ka keqpërdorë pozitën zyrtare për privatizim të një toke në Strumicë. Hapja e këtij procesi ka ngjallë dilema në opinion mos ndoshta policia po bëhet gati sonte të arrestojë ...

Zoran Zaev publikon 'bombën' e tetë Mediat: Lideri opozitar do arrestohet

Shqiptarja - 10.03.2015

Partia opozitare në Maqedoni, LSDM ka publikuar materialet e tjera nga përgjimet. Partia e Zoran Zaev ka publikuar në Sallën Universale në Shkup disa materiale që implikojnë qeverinë e kryeministrit ...

Zaev kërkon dorëheqjen e udhëheqësië së RTVM

Tetova Sot - 10.03.2015

Lideri i LSDM Zoran Zaev para qytetarëve ka folur për keqpërdorimet që ka bërë ky pushtet i VMRO-DMPNE , për zgjedhjet në përgjithësi. Në fjalimin e tij para qytetarëve ai kërkoi urgjentish dhe sa më ...

VMRO – DPMNE reagon kundër përgjimeve të reja të LSDM-së

Shkupi24 - 10.03.2015

VMRO-DPMNE menjëherë ka reaguar lidhur me tribunën e sontme të LSDM dhe bisedat e tjera të përgjuara duke theksuar se këto biseda janë të montuara, të prera dhe pa asnjëlloj autenticiteti.

Zaev: Do t’i zbuloj krimet e BDI-së dhe PDSH-së, por edhe “Monstrën”

Shprehja - 10.03.2015

Në intervistën për emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka thënë se të dy partitë poltike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytura në korrupsion dhe materialet që posedon ...

Menduh Thaçi: Betohem me vdekje që Zaev nuk ka dosje kriminale për PDSH-në

Shprehja - 10.03.2015

Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka asnjë dosje kriminale për mua dhe bashkëpuntorët e mi është shprehur Menduh Thaçi në emisionin Mejdani në Televizionin Koha.

Thaçi: Zaev nuk ka dosje kriminale për PDSH-në

Republika - 10.03.2015

Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka asnjë dosje kriminale për mua dhe bashkëpunëtorët e mi është shprehur Menduh Thaçi në emisionin Mejdani në Televizionin Koha.

A do të propozojë Zaevi sonte formimin e një qeverie kalimtare?

Shprehja - 10.03.2015

Lideri i LSDM sonte do të prezantojë draft platformë nga dalja e krizës së thellë politike. LSDM-ja nuk bëri të ditur detaje, por nga burimet partiake nuk e përjashton mundësinë që të sugjerohet për ...

Bekim Fazliu: Zaev sharlatani!

Republika - 10.03.2015

Pas paraqitjes së Liderit opozitar, Zoran Zaev në televizionin shqiptar Top Channal, ku foli për përgjimet në Maqedoni, ka reaguar PDSH-ja. Në një konferencë për shtyp që sot në Kuvendin e Maqedonisë ...

PDSH: Zaevi ‘sharlatan’ dhe trashëgimtar i politikave të Gligorovit dhe Cërvenkovskit

Shprehja - 10.03.2015

Partia Demokratike Shqiptare reagon ndaj prononcimit të liderit të opozitës Zoran Zaev në Top Channel. Në konferencën e sotme, PDSH-ja Zaevin e quajti “sharlatan”, skizofren dhe trashëgimtar i ...

MPB: Zaev ka kërkuar ryshfet 200 000 euro

Republika - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se liderit të LSDM-së Zoran Zaev, është i dyshuar për mitmarrje në vlerë prej 200 mijë eurove. Sipas MPB-së, Zaev ka keqpërdorë pozitën zyrtare për ...

MPB padi të re për Zaevin, a do ta arrestohet ai sonte?

Shprehja - 10.03.2015

Ministria e Punëve të Brendshme informon se sot është ngritur edhe një padi e re penale kundër liderit opozitar, Zoran Zaev, më të cilën ai akuzohet për mitmarrje në vlerë prej 200 mijë eurove.

Kotevski : Zaev ka kryer vepër penale

Vatra - 10.03.2015

MPB akuza të reja për Zaevin Ndërkohë opozita po transmeon bombën nr. 8 të ciklit “E vërteta për Maqedoninë” Zedhënësi i Ministrisë së Brendshme, Ivo Koteski, njoftoi në konferencë për shtyp akuzën e ...

Po rriten tensionet politike në Maqedoni

Ina - 09.03.2015

Dy partitë më të mëdha politike LSDM dhe VMRO-DPMNE edhe gjatë fundjavës kanë ashpërsuar akuzat mes tyre. LSDM ka theksuar se kryeministri Nikola Gruevski dhe njerëzit përreth tij të zhytur në ...

Pse Menduh Thaçi nesër do shfaqet në Tv Koha, në kohën që Zaev do jetë në TCH?!

Lajm - 09.03.2015

Ditë më parë, moderatorja e mirënjohur shqiptare Rudina Xhunga raportoi në Facebook se nesër (të hënën) në ora 21:00 në emisionin 'Shqip' që transmetohet në Top Channel, do të jetë mysafirë lideri i ...

KSHZ e shtyu seancën për incizimet e lsdm-së

Zhurnal - 09.03.2015

Shkup, 09 mars- Komisioni shtetëror i zgjedhjeve e shtyu seancën ku do të marr qëndrim zyrtar pas publikimit të “bombave” për parregullsitë në zgjedhje nga ana e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev.

“Shqiptarët t’i kapim për fyti, ciganët për veshi”

Lajm - 09.03.2015

“Duhet të bisedohet me DUI-n që shqiptarët të kapen për fyti që të mos dalin në zgjedhje”, dëgjohet duke thënë Jankullovska. Lideri socialdemokrat Zoran Zaev të premten publikoi bombën e shtatë duke ...

KSHZ e shtyu seancën për inçizimet e LSDM-së

Lajm - 09.03.2015

Komisioni shtetëror i zgjedhjeve e shtyu seancën ku do të marr qëndrim zyrtar pas publikimit të “bombave” për parregullsitë në zgjedhje nga ana e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev.

Po rriten tensionet politike në Maqedoni

Albtime - 09.03.2015

Dy partitë më të mëdha politike LSDM dhe VMRO-DPMNE edhe gjatë fundjavës kanë ashpërsuar akuzat mes tyre. LSDM ka theksuar se kryeministri Nikola Gruevski dhe njerëzit përreth tij të zhytur në ...

“Shqiptarët t’i kapim për fyti, ciganët për veshi!”

Almakos - 09.03.2015

“Duhet të bisedohet me DUI-n që shqiptarët të kapen për fyti që të mos dalin në zgjedhje”, dëgjohet duke thënë Jankullovska. Lideri socialdemokrat Zoran Zaev të premten publikoi bombën e shtatë duke ...

Latas e quan Zaevin muxhahedin, dëshiron ta prish me bdi-në

Zhurnal - 09.03.2015

Shkup, 09 mars- Gazetari Dragan Pavlloviq Latas në shkrimin e tij të fundit, përmend shqetësimet e tij nga faktorizimi i shqiptarëve në Maqedoni. Ai akuzon të huajt se po e tërheqin liderin opozitar ...

KSHZ do të ketë qëndrim pas bombës së tetë

Lajm - 09.03.2015

Komisioni Shtetëror Zgjedhor do të presë t'i dëgjojë të gjitha njohuritë për parregullsi zgjedhore të cilat i publikon lideri i LSDM-së Zoran Zaev, dhe pastaj do të caktojë seancë ku do të shikojë ...

Zaev: Nuk do të publikohen bisedat e ministrave nga Shqipëria dhe Kosova

Lajm - 09.03.2015

Lideri i LSDMsë Zoran Zaev ka konfirmuar se në mesin e "bombave" gjenden edhe biseda të incizuara të funksionarëve nga Shqipëria dhe Kosova. Në intervistën ë dhënë në emisionin Shqip, Zaev ka thënë ...

Menduh Thaçi: Betohem me vdekje që Zaev nuk ka dosje kriminale për PDSH-në (VIDEO)

Almakos - 09.03.2015

Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka asnjë dosje kriminale për mua dhe bashkëpuntorët e mi është shprehur Menduh Thaçi në emisionin Mejdani në Televizionin Koha.

Zaev: BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit

Lajm - 09.03.2015

Lideri i LSDM-së ka dhënë një intervistë për emisionin "Shqip" për Top Channel ku ka folur për zhvillimin e situatës polike në Maqedoni. Në pyetjen se si e shikon Zaev BDI-në dhe PDSH-në në këtë ...

Zoran Zaev: BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit

Almakos - 09.03.2015

“Sipas meje, pasi jam i informuar mund të them se BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit, qeveria i kontrollon totalisht dhe janë të pafuqishme për shkak të punës për perfitimeve personale.

Zaev: BDI dhe PDSH hyzmeqare të pushtetit

Portalb - 09.03.2015

Lajme lidhur me temën Xhaferi demanton: Keq interpretohet deklarata ime, fola vetëm për bisedën time Eurointegrimet dhe zhvillimi ekonomik, tema që do të shtjellohen në Kongresin e BDI-së Prishtina i ...

Zaev: Asnjëherë nuk i kam parë qytetarët më të bashkuar se sot

Lajm - 09.03.2015

Lideri i LSDM-së ka dhënë një intervistë për emisionin "Shqip" për Top Channel është pyetur se a pret ai zgjidhje të shpejtë të krizës. Ai ka thënë se zgjidhja duhet të jetë politike për shkak të ...

Zaev: Ka persona në BDI dhe PDSH që janë shërbëtorë të pushtetit

Albeu.com - 09.03.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev , ka deklaruar gjatë intervistës për emisionin "Shqip" të Rudina Xhungës se të dy partitë politike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytura në korrupsion dhe se ai posedon ...

Menduh Thaçi: Betohem me vdekje që Zaev nuk ka dosje kriminale për PDSH-në

Lajm - 09.03.2015

Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka asnjë dosje kriminale për mua dhe bashkëpuntorët e mi është shprehur Menduh Thaçi në emisionin Mejdani në Televizionin Koha.

Zaev thotë se ka bisedat ku përfshihen edhe politikanët shqiptarë (Video)

Telegrafi - 09.03.2015

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka konfirmuar se në mesin e "bombave" gjenden edhe biseda të incizuara të funksionarëve nga Shqipëria dhe Kosova. Në intervistën e dhënë në emisionin 'Shqip' të Top ...

KSHZ e shtyu seancën për incizimet e LSDM-së

Tetova Sot - 09.03.2015

Komisioni shtetëror i zgjedhjeve e shtyu seancën ku do të marr qëndrim zyrtar pas publikimit të “bombave” për parregullsitë në zgjedhje nga ana e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev.

Pakënaqësitë brenda VMRO-DPMNE

Vision Plus - 09.03.2015

Përmbajtja e skandaleve te njëpasnjëshme të përgjimit të publikuara nga lideri i LSDM-së Zoran Zaev, kanë sjellë pakënaqësi në radhët e anëtareve të VMRO-DPMNE-së.

Po rriten tensionet politike në Maqedoni

Shkupi24 - 09.03.2015

Dy partitë më të mëdha politike LSDM dhe VMRO-DPMNE edhe gjatë fundjavës kanë ashpërsuar akuzat mes tyre. LSDM ka theksuar se kryeministri Nikola Gruevski dhe njerëzit përreth tij të zhytur në ...

Zaev: Maqedonia prej kohësh ka qenë shtet policor

Tetova Sot - 09.03.2015

Lideri i opozitës së LSDM-së, Zoran në një intervesitë për emisionin “Shqip”, tha se shteti i Maqedonisë prej kohës ka qenë shtet policor. “Maqedonia, prej kohësh ka qenë shtet, policor, dhe këtë e ...

Thaçi në TV Koha:Betohem me vdekje që Zaev nuk ka dosje kriminale për PDSH-në

Shkupi24 - 09.03.2015

Betohem me vdekje që Zoran Zaev nuk ka asnjë dosje kriminale për mua dhe bashkëpuntorët e mi është shprehur Menduh Thaçi në emisionin Mejdani në Televizionin Koha.

Thaçi: Zaevi nuk ka dosje për vrasjen e Harun Aliut dhe Monstrën (VIDEO)

Tetova Sot - 09.03.2015

Në emisionin “Mejdani” në televizionin Koha, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi tha se lideri i opozitës, Zoran Zaevi nuk ka dosje për Monstrën dhe vrasjen e Harun Aliut.

Thaçi: Kanë dashur të më bëjnë atentat. Zaevi nuk ka dosje kriminale për PDSH-në!

Tetova Sot - 09.03.2015

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi për emisionin “Mejdan” të televizionit Koha ka thënë se dikush ka dashur t’i bëjë atentat. “Bejnë mbledhje drejtoria (uprava) mblidhen dhe thonë sonte në ora 19 ...

Zoran Zaev në “Shqip”: BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit

Shkupi24 - 09.03.2015

Në intervistën për emisionin “Shqip” të Rudina Xhungës, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka thënë se të dy partitë politike shqiptare BDI dhe PDSH, janë të zhytur në korrupsion dhe materialet që posedon ...

A do të Shpërthejë sot ”Bombë” në Tiranë ?

Vatra - 09.03.2015

Sipas paralajmërimeve në disa media, përfshirë dhe fan page-n zyrtar në facebook të e misionit ”Shqip” në Top Channel, do të zhvillohet top tema e mega skandalit të përgjimeve në Maqedoni.