TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vetëvendosja :Vezët e prishura bashkojnë ICO-në, EULEX-in dhe Komisionin Evropian

Koha.net - 18.04.2010

Komiteti i VETËVENDOSJE!-s për Politikë dhe Çështje Juridike ka kundërreaguar sot ndaj reagimit të krerëve të institucioneve ndërkombëtare në Kosovë lidhur me gjuajtjen me vezë të pridhura të ...

Polica, e respektojnë apo nuk “guxojnë” ta arrestojnë Albin Kurtin

Botasot - 17.04.2010

Prishtinë, 17 prill Një “odisejadë” sa qesharake aq edhe bajate po zhvillohet jo vetëm në mes të gjyqtarit të EULEX-it dhe liderit të Lëvizjes “Vetëvendosja” Albin Kurtit, por edhe në mes të këtyre ...

Seanca ndaj Kurtit shtyhet për më 19 prill

Gazeta Start - 16.04.2010

Prishtinë - Udhëheqësi i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk është paraqitur as në seancën e sotme gjyqësore, duke i detyruar përsëri gjykatësit ta shtyjnë zhvillimin e saj për më 19 prill.

Shtyhet seanca për Albin Kurtin

Evropaelire - 16.04.2010

Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit, udhëheqës i lëvizjes “Vetëvendosje”, është shtyrë sërish për datën 19 prill, për shkak të mungesës së Kurtit në seancë dhe avokatit të tij mbrojtës.

Shtyhet seanca per Albin Kurtin

Albeu.com - 16.04.2010

Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit, udhëheqës i lëvizjes “Vetëvendosje”, është shtyrë sërish për datën 19 prill, për shkak të mungesës së Kurtit në seancë dhe avokatit të tij mbrojtës.

Shtyhet seanca për Albin Kurtin

Ina - 16.04.2010

Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit, udhëheqës i lëvizjes “Vetëvendosje”, është shtyrë sërish për datën 19 prill, për shkak të mungesës së Kurtit në seancë dhe avokatit të tij mbrojtës.

Edhe një shtyrje...

Evropaelire - 16.04.2010

Procesi gjyqësor kundër udhëheqësit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shtyrë për datën 19 prill, meqë Kurti, as në seancën e sotme, nuk është paraqitur në sallën e Gjykatës së Qarkut në ...

Gjykimi ndaj Kurtit është shtyrë për 19 prill

Alsat - 16.04.2010

Gjykimi ndaj liderit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, është shtyrë për datën 19 prill në mungesë të të akuzuarit dhe mungesë të avokatit ri mbrojtës Musa Dragusha.

Policia e Kosovës kërkon udhëheqësin e Vetëvendosjes

SETimes - 16.04.2010

16/04/2010 PRISHTINE, Kosovë -- Policia kontrolloi selinë qëndrore të lëvizjes Vetvendosje në Prishtinë herët të enjten (15 prill), duke kërkuar udhëheqësin e saj Albin Kurti, i cili duhej të ...

Prishtine, vazhdon sot gjyqi ndaj Albin Kurtit

BalkanWeb - 16.04.2010

PRISHTINE- Gjykimi kundër Albin Kurtit është parashikuar të vazhdojë sot njoftoi dje Zyra për Informim e EULEX-it. Policia e Kosovës nuk arriti të arrestonte dje Albin Kurtin, pasi kundër tij ishte ...

Shtyhet serish seanca për Albin Kurtin

BalkanWeb - 16.04.2010

PRISHTINE -Seanca gjyqësore e parashikuar për ditën e sotme kundër Albin Kurtit, udhëheqës i lëvizjes “Vetëvendosje”, është shtyrë sërish.

Shtyhet përsëri seanca gjyqësore për Kurtin

Telegrafi - 16.04.2010

Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit, udhëheqës i lëvizjes “Vetëvendosje”, është shtyrë sërish për datën 19 prill, për shkak të mungesës së Kurtit në seancë dhe avokatit të tij mbrojtës.

Shtyhet për 19 prill, seanca gjyqësore për Kurtin

Botasot - 16.04.2010

Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit, udhëheqës i lëvizjes "Vetëvendosje", është shtyrë sërish për datën 19 prill, për shkak të mungesës së Kurtit në seancë dhe avokatit të tij mbrojtës.

Gjykimi i Albin Kurtit u shty për 19 prill

Koha.net - 16.04.2010

Prishtinë, 16 prill - Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit, udhëheqës i lëvizjes Vetëvendosje, është shtyrë sërish për datën 19 prill, për shkak të mungesës së Kurtit në seancë dhe avokatit të tij ...

Ali Rexha po i mbron vrasësit

Botasot - 16.04.2010

Në seancën e shtatë me radhë të gjykimit politik të EULEX-it kundër Albin Kurtit, ashtu sikur që pritej, mungoi avokati mbrojtës Musa Dragusha i caktuar nga EULEX-i dje.

Shtyhet përsëri gjykimi ndaj Kurti, urdhër i ri për arrestimin e tij

Botasot - 16.04.2010

Prishtinë, 16 prill Mungesa e Albin Kurtit në sallën e gjykimit, të Gjykatës së Qarkut në Prishtinë, ku ishte paraparë të zhvillohej gjykimi ndaj tij, edhe njëherë e ka bërë që të shtyhet ky gjykim.

Rasti Kurti - reagojnë Feith, Kermabon dhe Daviddi

Telegrafi - 16.04.2010

Pieter Feith, përfaqësues special i Bashkimit Evropian në Kosovë, Yves de Kermabon, shef i Misionit të EULEX-it, dhe Renzo Daviddi, shef i Zyrës Ndërlidhëse të Komisionit Evropian në Kosovë, e kanë ...

Policia e Kosovës bastis ambientet e “Vetëvendosjes”

Gazeta Start - 15.04.2010

Prishtinë Policia e Kosovës bastisi sot rreth orës 10:00 selinë e Lëvizjes Vetëvendosje, në kërkim të kreut të saj, Albin Kurti.

Kërkohet Albin Kurti, bastisen ambientet e "Vetëvendosjes"

Shekulli - 15.04.2010

Polica e Kosovës ka bastisur sot selinë e "Lëvizjes Vetëvendosje", në kërkim të liderit të saj Albin Kurti. Aktivisti i "Vetëvendosjes", Glauk Konjufca, i tha Radio Kosovës se, fillimisht, policia ...

Gjykimi ndaj Albin Kurtit shtyhet për nesër

Gazeta Start - 15.04.2010

Prishtinë Gjykata e Qarkut në Prishtinë e ka shtyrë për nesër në orën 09:30 gjykimin ndaj Albin Kurtit, për shkak se ky i fundit nuk u paraqit as në seancën e caktuar për sot.

Urdhër arresti për Albin Kurtin

Alsat - 15.04.2010

Policia e Kosovës ka marrë një urdhër nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë për arrestimin e liderit të “Vetëvendosjes”, Albin Kurti.

Urdhër arresti për Kurtin

Lajm - 15.04.2010

Policia e Kosovës ka marrë një urdhër nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë për arrestimin e liderit të “Vetëvendosjes”, Albin Kurti.

Policia e Kosoves merr urdher arresti per Albin Kurtin

Albeu.com - 15.04.2010

Policia e Kosovës ka marrë një urdhër nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë për arrestimin e liderit të “Vetëvendosjes”, Albin Kurti.

Policia bastis zyrat e Vetëvendosjes në kërkim të Kurtit

Alsat - 15.04.2010

Polica e Kosovës ka bastisur sot rreth orës 10 selinë e "Lëvizjes Vetëvendosje", në kërkim të liderit të saj Albin Kurti , i cili sot duhet të paraqitet para gjykatës.

Operacion kërkimi për Albin Kurtin

Top Channel - 15.04.2010

Polica e Kosovës ka kryer sot një operacion kërkimi për liderin e 'Vetëvendosjes', Albin Kurti dhe ka kryer kontrolle në selinë e lëvizjes.

Policia bastis zyrat e Vetëvendosjes

Evropaelire - 15.04.2010

Polica e Kosovës ka bastisur sot rreth orës 10 selinë e "Lëvizjes Vetëvendosje", në kërkim të liderit të saj Albin Kurti, i cili sot duhet të paraqitet para gjykatës.

Rasti Kurti, vezë kundër avokatit Gjakova

Ina - 15.04.2010

Seanca gjyqësore ndaj liderit të lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, e cila ka nisur në orën 10, është ndërprerë, pasi që policia nuk ka arritur ta sjellë të paditurin në gjykatë.

Albin Kurti nuk paraqitet ne gjykim, bastiset "Vetevendosja"

Albeu.com - 15.04.2010

Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit është shtyrë deri në orën 13, ndërkohë që kreu i trupit gjykues të EULEX-it, De Mongo, po pret arrestimin e Albin Kurtit dhe sjelljen e tij para gjyqit.

Policia bastisë ambientet e Lëvizjes ”Vetëvendosje”

Lajm - 15.04.2010

Polica e Kosovës ka bastisur sot rreth orës 10:00 selinë e “Lëvizjes Vetëvendosje”, në kërkim të liderit të saj Albin Kurti.

Sërish shtyhet

Evropaelire - 15.04.2010

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, as për të gjashtën herë me radhë nuk është paraqitur në seancën gjyqësore kundër tij.

Urdhër arresti për Kurtin

Telegrafi - 15.04.2010

Policia e Kosovës ka marrë një urdhër nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë për arrestimin e liderit të “Vetëvendosjes”, Albin Kurti.

Urdhër arresti për Kurtin, policia kontroll tek Vetvendosja

BalkanWeb - 15.04.2010

PRISHTINE - Ndërpritet seanca ndaj Kurtit, avokati qëllohet me vezë Ora 12:00- Seanca gjyqësore ndaj liderit të lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, e cila ka nisur në orën 10:00, është ndërprerë, ...

Policia bastisë ambientet e Lëvizjes ”Vetëvendosje”

Telegrafi - 15.04.2010

Polica e Kosovës ka bastisur sot rreth orës 10:00 selinë e “Lëvizjes Vetëvendosje”, në kërkim të liderit të saj Albin Kurti.

Policia e Kosovës, bastis zyrat e 'Vetëvendosjes'

Botasot - 15.04.2010

Polica e Kosovës(PK) ka bastisur sot rreth orës 10:00 selinë e Lëvizjes "Vetëvendosje" në qytezën Pejton të Prishtinës, në kërkim të liderit të saj Albin Kurti, i cili sot duhet të paraqitet para ...

Albin Kurti nuk paraqitet në gjykim, bastiset “Vetëvendosja”

Koha.net - 15.04.2010

Prishtinë, 15 prill - Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit është shtyrë deri në orën 13, ndërkohë që kreu i trupit gjykues të EULEX-it, De Mongo, po pret arrestimin e Albin Kurtit dhe sjelljen e tij ...

Policia bastisë ambientet e Lëvizjes "Vetëvendosje"

Yll Press - 15.04.2010

Aktivisti "Vetëvendosjes", Glauk Konjufca, i tha Radio Kosovës se, fillimisht, policia dhe më pas edhe trupat speciale të policisë, pa ndonjë urdhër bastisje, kanë kontrolluar shtëpinë ku është e ...

Albin Kurti nuk u paraqit, gjykimi u shty për 16 prill

Koha.net - 15.04.2010

Prishtinë, 15 prill - Gjykata e Qarkut në Prishtinë e ka shtyrë sot gjykimin e Albin Kurtit për datën 16 prill, pra nesër, në orën 9:30, ka njoftuar Zyra e EULEX-it për shtyp dhe komunikim me ...

Gjykimi i Kurtit shtyhet për të premten

Telegrafi - 15.04.2010

Gjykata e Qarkut në Prishtinë të enjten ka shtyrë gjykimin e Albin Kurtit deri të premtën, më 16 prill, në orën 09:30. Siç thuhet në një njoftim të gjykatës, kjo për shkak se i pandehuri nuk ishte i ...

Jep “dorëheqje” edhe avokati Avni Gjakova

Botasot - 15.04.2010

Prishtinë, 15 prill - Gjykimi i paraparë që të zhvillohej të enjten në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, ndaj liderit të Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, u shty për të premten (sot) pasi që Policia ...

Gjykimi i Kurtit shtyhet për nesër

Botasot - 15.04.2010

Gjykata e Qarkut në Prishtinë sot ka shtyrë gjykimin e Albin Kurtit deri nesër, më 16 prill, në orën 09:30. Siç thuhet në një njoftim të gjykatës, kjo për shkak se i pandehuri nuk ishte i pranishëm ...

Urdhër arresti ndaj Albin Kurtit për mosparaqitje në gjykatë

VOA - 15.04.2010

Në Prishtinë, një gjykatës i Eulexit, lëshoi një urdhër për arrestimin e udhëheqësit të lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, meqë ai nuk pranon të paraqitet në gjykatat e drejtuara nga ky mision.

Kurti refuzon gjyqin

Ina - 14.04.2010

Seanca gjyqësore kundër Albin Kurtit, lider i Lëvizjes “Vetëvendosje”, u shty për të katërtën herë. Duke e cilësuar si proces të montuar politik, Kurti as të martën nuk u paraqit ...

Urdhër arresti për Albin Kurtin

Shqipmedia - 14.04.2010

Policia e Kosovës sot ka marrë një urdhër nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë për arrestimin e Liderit të “Vetëvendosjes” Albin Kurtit.

Gjykata e Qarkut, shpall urdhër arresti për Albin Kurtin

Botasot - 14.04.2010

Policia e Kosovës sot ka marrë një urdhër nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë për arrestimin e Liderit të “Vetëvendosjes” Albin Kurtit.

Urdhër-arrest për Albin Kurtin

Koha.net - 14.04.2010

Prishtinë, 14 prill - Gjykata e Qarkut e Prishtinës i ka dërguar Policisë së Kosovës urdhrin për arrestimin e udhëheqësit të Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurti, në qoftë se ai ...

Shtyhet seanca e radhës ndaj Albin Kurtit

BBC - 13.04.2010

Seanca gjyqësore ndaj udhëheqësit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e caktuar për të martën është shtyrë dy ditë, për shkak të mosparaqitjes së të pandehurit në gjykatë.

Procesi gjyqësor ndaj Albin Kurtit shtyhet për pasnesër

Gazeta Start - 13.04.2010

Procesi gjyqësor ndaj liderit të lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është shtyrë për datën 15 prill, meqë zoti Kurti as në seancën e sotme nuk është paraqitur në sallën e ...

Kosovë, shtyhet sërish seanca ndaj Albin Kurtit

Shekulli - 13.04.2010

Është shtyrë prapë seanca gjyqësore ndaj udhëheqësit të Lëvizjes "Vetëvendosje", Albin Kurti, pasi ky nuk është paraqitur në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë dhe avokati i caktuar ...

Prishtinë: U shty seanca kundër Albin Kurtit

Evropaelire - 13.04.2010

Procesi gjyqësor kundër liderit të lëvizjes “Vetevendosje”, Albin Kurti, është shtyrë për datën 15 prill, meqë zoti Kurti as në seancën e sotme nuk është paraqitur në sallën e ...

Të gjithë shqiptarët në mbrojtje të Albin Kurtit

Ina - 13.04.2010

Këshilli i Shqipërisë, Maqedonisë, Preshevës e Malit të Zi, kundër procesit gjyqësorë ndaj Albin Kurtit i fton institucionet e përfshira në rastin Kurti të mos marrin pjesë në ...

Kosovë, dështon sërish procesi ndaj Kurtit

Top Channel - 13.04.2010

Është shtyrë sërish procesi ndaj liderit të lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, i cili as sot nuk është paraqitur në gjykatën e Prishtinës.

Shtyhet serish seanca gjyqesore ndaj Albin Kurtit

Albeu.com - 13.04.2010

Seanca kundër procesit të liderit të “Vetëvendosjes” Albin Kurtit është shtyrë për të enjten për shkak se avokati mbrojtës i caktuar sipas detyrës zyrtare, Avni Gjakova ka kërkuar ...

Gjykimi ndaj Kurtit shtyhet për të enjten

Alsat - 13.04.2010

Seanca gjyqësore kundër liderit të Lëvizjes “Vetëvendosje” Albin Kurtit e cila është paparë të mbahet sot, me kërkesë të avokatit të ri mbrojtës Avni Gjakova, dhe në mungesë të të ...

Kurti refuzon gjyqin

Evropaelire - 13.04.2010

Seanca gjyqësore kundër liderit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, është shtyrë për të katërtën herë. Kësaj radhe, seanca u shty për datën 15 prill.

Vetevendosja: EULEX-i e gjeti argatin e nevojshem

Albeu.com - 13.04.2010

Në seancën e pestë të mbajtur në procesin gjyqësor kundër Albin Kurtit më 13 prill 2010, EULEX-i për herë të parë siguroi të gjithë bashkëpunëtorët e nevojshëm për vazhdimin e ...

Albin Kurti: “Gjykoni drejt, mos shkoni në gjykim”

Koha.net - 13.04.2010

Prishtinë, 3 mars – Gjyqtarja Fllanza Kadiu është më mirë me shëndet. Ajo të martën do të jetë e ulur përkrah dy gjyqtarëve të EULEX-it që formon panelin gjyqësor për gjykimin e ...

U shty seanca kundër Albin Kurtit

Koha.net - 13.04.2010

Prishtinë, 13 prill - Procesi gjyqësor kundër liderit të lëvizjes “Vetevendosje”, Albin Kurti, është shtyrë për datën 15 prill, meqë Kurti as në seancën e sotme nuk është ...

Shtyhet sërish seanca kundër Albin Kurtit

Botasot - 13.04.2010

Sërish është shtyerë procesi gjyqësor kundër liderit të lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Senca është shtyrë për datën 15 prill 2010, pasi as sot Albin Kurti nuk është ...

Sërish shtyhet seanca kundër Albin Kurtit

Telegrafi - 13.04.2010

Procesi gjyqësor kundër liderit të lëvizjes “Vetevendosje”, Albin Kurti, është shtyrë për datën 15 prill, meqë Kurti as në seancën e sotme nuk është paraqitur në sallën e Gjykatës ...

U shty seanca kundër Albin Kurtit

BalkanWeb - 13.04.2010

PRISHTINE -Procesi gjyqësor kundër liderit të lëvizjes “Vetevendosje”, Albin Kurti, është shtyrë për datën 15 prill.

Kurti: Nuk do të ketë drejtësi në Kosovë, derisa të ekzistojë EULEX-i

Botasot - 13.04.2010

Është e pamundshme që të ketë një proces të drejtë juridik pasi fuqitë ekzekutive të EULEX-it mbi gjyqësinë e pamundësojnë pavarësinë dhe paanshmërinë e gjyqësorit, deklaroi Kurti.

Shtyhet përsëri procesi gjyqësor ndaj Albin Kurtit

VOA - 13.04.2010

Në Prishtinë, u shty përsëri sot procesi gjyqësor ndaj udhëheqësit të lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, meqë ai nuk pranon të paraqitet në gjykatat e drejtuara nga EULEX-i.

Kurti: Gjykoni drejt, mos shkoni në gjykim

Shqipmedia - 12.04.2010

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, nëpërmjet një letre ka kërkuar nga avokatët, gjyqtarët dhe prokurorët e Kosovës që të mos marrin pjesë në procesin gjyqësor kundër ...

Peticioni i Kurtit do t'i dërgohet bashkësisë ndërkombëtare

SETimes - 12.04.2010

12/04/2010 PRISHTINE, Kosovë -- Një peticion kundër gjyqit të kreut të lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti do të dërgohet në OK, BE dhe Këshillin e Evropës.

Kundër procesit gjyqësor ndaj Albin Kurtit -175 mijë nënshkrime

Koha.net - 12.04.2010

Prishtinë, 12 prill – Këshilli kundër procesit gjyqësor ndaj Albin Kurtit ka njoftuar se në mbarë trojet shqiptare janë mbledhur gjithsejtë 175 mijë nënshkrime.

Kurti: Gjykoni drejt, mos shkoni në gjykim

Telegrafi - 12.04.2010

Nëpërmjet një letre, lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, ka kërkuar nga avokatët, gjyqtarët dhe prokurorët e Kosovës që të mos marrin pjesë në procesin gjyqësor kundër ...

Kurti: Gjykoni drejt, mos shkoni në gjykim

Botasot - 12.04.2010

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti, nëpërmjet një letre ka kërkuar nga avokatët, gjyqtarët dhe prokurorët e Kosovës që të mos marrin pjesë në procesin gjyqësor kunër ...