TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tragjedia në minierën e Somas, arrestohen 18 persona

Gazeta Start - 18.05.2014

Ankara – Protestat e shumta për vdekjen e mbi 300 minatorëve në Turqi, duket se kanë detyruar qeverinë turke që të marrë masa. Mediet vendase njoftojnë se 18 persona janë arrestuar nga policia, pasi ...

Drogba dhuron 1 milion euro për tragjedinë e Somas

Gazeta Start - 18.05.2014

Sulmuesi i Gallatasarait, Didier Drogba, do të dhurojë 1 milionë euro për familjet e viktimave të tragjedisë në minierat e Somas, në Turqi. Tragjedia e 13 majit në minierat e Somas, ku mbetën të ...

Turqi, Galata nderon minatorët e Soma-s

Top Channel - 18.05.2014

Turqi, Galata nderon minatorët e Soma-s 18/05/2014 Lojtarët e Galatasaray-t, përpara ndeshjes së fundit në kampionat kundër Erciyesspor, të fituar më pas 2-1, kanë zbritur në fushë me kaska ...

Turqi, ndërpriten operacionet e kërkimit në minierën e Somas, 301 të vdekur

Alsat - 18.05.2014

Turqia ka shpallur ndalimin e operacionit të kërkimit pas gjetjes së dy trupave të tjerë, duke çuar bilancin në 301 të vdekur. Tragjedia e minierës Soma ka ndodhur nga shpërthimi i një zjarri të ...

Galatasaray nderon minatorët e Soma-s (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.05.2014

Lojtarët e Galatasaray-t, përpara ndeshjes së fundit në kampionat kundër Erciyesspor, të fituar më pas 2-1, kanë zbritur në fushë me kaska minatorësh, për të kujtuar mbi 300 viktimat e shpërthimit në ...

Turqi, ndërpriten operacionet e kërkimit në minierën e Somas, 301 të vdekur

Lajm - 18.05.2014

Turqia ka shpallur ndalimin e operacionit të kërkimit pas gjetjes së dy trupave të tjerë, duke çuar bilancin në 301 të vdekur. Tragjedia e minierës Soma ka ndodhur nga shpërthimi i një zjarri të ...

Policia arreston 18 persona pas tragjedisë në minierën e Somas

24 orë - 18.05.2014

Policia turke arrestoi sot 18 persona duke përfshirë dhe drejtues të dyshuar për neglizhencë të kompanisë për shfrytëzimin e minierës së Somas, në perëndim të Turqisë ku humbën jetën të paktën 301 ...

18 të arrestuar për shpërthimin në turqi

Zhurnal - 18.05.2014

Policia turke raportohet se ka arrestuar 18 persona, të dyshuar për neglizhencë në minierën që është shembur këtë javë. Mediat turke rapprtojnë se të arrestuarit përfshijnë drejtues të kompanisë së ...

Arrest për 18 drejtues miniere në Soma të Turqisë

Lajmi.net - 18.05.2014

Policia turke raportohet se ka arrestuar 18 persona, të dyshuar për neglizhencë në minierën që është shembur këtë javë. Mediat turke raportojnë se të arrestuarit përfshijnë drejtues të kompanisë së ...

Turqi: Arrestime pas aksidentit në minierë

Portalb - 18.05.2014

Policia në Turqi ka ndaluar 18 persona, mes tyre 9 ekzekutivë miniere, në kuadrin e një hetimi që ka filluar lidhur me tragjedinë që ndodhi të martën e kaluar në një minierë të perëndim të vendit.

Drogba dhuron 1 milion euro për tragjedinë në minierë

Lajmi.net - 18.05.2014

Didier Drogba është treguar mjaft human duke dhuruar 1 milion euro për familjet e prekura nga tragjedia e minierave në Turqi. Sulmuesi i Galatasarayt është shembull për të tjerët.

Drogba dhuron një milion euro për familjet e viktimave në Soma

Portalb - 18.05.2014

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë që luan për Galatasarayn, Didier Drogba, ka dhuruar një milion euro për familjet e minatorëve që humbën jetën në Soma të Turqisë.

Turqi, aksidenti në minierë, 25 të arrestuar

Top Channel - 18.05.2014

Turqi, aksidenti në minierë, 25 të arrestuar 18/05/2014 25 persona janë arrestuar në Turqi në lidhje me aksidentin e minierës së qymyrgurit në Soma, ku humben jetën mbi 300 minatorë.

Përfundojnë kërkimet në minierën e Somas

ABC News - 18.05.2014

Zyrtarisht numri i viktimave të masakrës në minierën e Soma në Turqi është 301. por ka banorë që këmbëngulin se mund të jenë të paktën edhe 18 trupa të tjerë të pajenë ende nën tokë dhe që nuk do të ...

Turqi: Arrestime pas aksidentit në minierë

VOA - 18.05.2014

Policia në Turqi ka ndaluar 18 persona, mes tyre 9 ekzekutivë miniere, në kuadrin e një hetimi që ka filluar lidhur me tragjedinë që ndodhi të martën e kaluar në një minierë të perëndim të vendit.

Turqi, arrestime pas aksidentit në minierë

Panorama - 18.05.2014

Policia në Turqi ka ndaluar 18 persona, mes tyre 9 ekzekutivë miniere, në kuadrin e një hetimi që ka filluar lidhur me tragjedinë që ndodhi të martën e kaluar në një minierë të perëndim të vendit.

Turqi, 18 të arrestuar mes tyre dhe drejtuesit e minierës ku ndodhi tragjedia

Ora news - 18.05.2014

Sipas mediave turke janë arrestuar 18 persona , për tragjedinë në minierë, mes të cilëve janë edhe drejtuesit e minierës. Operacioni i shpëtimit te tragjedisë në minierë në qytetin Soma te Turqisë, ...

Turqi: Arrestime pas aksidentit në minierë

Mapo - 18.05.2014

Policia në Turqi ka ndaluar 18 persona, mes tyre 9 ekzekutivë miniere, në kuadrin e një hetimi që ka filluar lidhur me tragjedinë që ndodhi të martën e kaluar në një minierë të perëndim të vendit.

Arrestohen 18 protestuesë në Soma të Turqisë

Koha.net - 18.05.2014

Policia në Turqi ka ndaluar 18 persona, mes tyre 9 ekzekutivë miniere, në kuadrin e një hetimi që ka filluar lidhur me tragjedinë që ndodhi të martën e kaluar në një minierë të perëndim të vendit.

Drogba human, dhuron 1 milion euro

Zeri - 18.05.2014

Didier Drogba e ka treguar anën e tij humane, duke dhuruar 1 milion euro për familjet e viktimave të katastrofës së minierave, që ndodhi ditë më parë në Soma të Turqisë.

Drogba dhuron një milion euro për familjet e viktimave në Soma

Telegrafi - 18.05.2014

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë që luan për Galatasarayn, Didier Drogba, ka dhuruar një milion euro për familjet e minatorëve që humbën jetën në Soma të Turqisë.

Arrestohen 24 persona në Turqi në lidhje me shpërthimin në minierë

Telegrafi - 18.05.2014

Policia turke ka ndaluar 24 persona të dyshuar për lidhje me tragjedinë që ndodhi në një minierë të këtij vendi. Operacioni që është kryer në kuadër të hetimit për këtë ngjarje, përfshinë edhe 9 ...

Drogba dhuron 1 milion euro për viktimat e minierës

Yll Press - 18.05.2014

Lojtarët e gjigantit turk, para ndeshjes kundër Kayseri Erciyesspor kanë vënë helmeta për të treguar mbështetjen e tyre për viktimat që vdiqën në miniera.

Tragjedia e minierës në Turqi, arrestohen 18 persona

Shqiptarja - 18.05.2014

TURQI - Policia, e cila po heton mbi tragjedinë e minierës së qymyrgurit në Turqinë perëndimore, ka njoftuar se janë arrestuar 18 persona, duke përfshirë edhe drejtuesit e kompanisë së minierës.

BBC: 24 persona të arrestuar në Turqi për shpërthimin në minierë

Respublica - 18.05.2014

Rrjeti “BBC” raporton se policia turke ka ndaluar 24 persona të dyshuar për lidhje me tragjedinë që ndodhi në një minierë të këtij vendi. Operacioni që është kryer në kuadër të hetimit për këtë ...

Galatasaray nderon minatorët e Soma-s (Foto)

Kosova Live - 18.05.2014

Lojtarët e Galatasaray, para ndeshjes së fundit të sezonit ndaj Erciyesspor, kanë zbritur në fushë me kaska minatorësh në shenjë nderimi për 300 viktimat e shpërthimit në minierën e Somas.

Galatasaray nderon minatorët e Soma-s (Foto)

Republika - 18.05.2014

Lojtarët e Galatasaray-t, përpara ndeshjes së fundit në kampionat kundër Erciyesspor, të fituar më pas 2-1, kanë zbritur në fushë me kaska minatorësh, për të kujtuar mbi 300 viktimat e shpërthimit në ...

Drogba dhuron 1 milion euro për tragjedinë e Somas

Republika - 18.05.2014

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë që luan për Galatasarayn, Didier Drogba, ka dhuruar një milion euro për familjet e minatorëve që humbën jetën në Soma të Turqisë.

Turqi, aksidenti në minierë, 25 të arrestuar

Republika - 18.05.2014

25 persona janë arrestuar në Turqi në lidhje me aksidentin e minierës së qymyrgurit në Soma, ku humben jetën mbi 300 minatorë. Në mesin e të ndaluarve janë edhe drejtuesit ekzekutivë të kompanisë që ...

Protestat në Turqi, policia tenton të arrestojë një 10-vjeçar

Shekulli - 17.05.2014

Policia tentoi të arrestojë një 10-vjeçar gjatë një ndërhyrje për të shpërndarë një grup demonstruesish në protestën për katastrofën e minierës së Soma-s, në qytetin perëndimor të Izmirit.

Përfundojnë kërkimet, 301 të vdekur në minierën e Somas

Gazeta Start - 17.05.2014

Forcat e shpëtimit nxorën sot trupat e dy minatorëve të fundit që kishin mbetur ende të bllokuar në fund të minierës së Somas, duke e çuar në 301 të vdekur bilancin përfundimtar të katastrofës.

Turqi, gaz lotsjellës protestuesve në Soma

Albtime - 17.05.2014

Policia turke përdori gazin lotsjellës dhe pompat e ujit kundër mijëra protestuesve në lindje të qytetit Soma, ku - pas shpërthimit në minierë - humbën jetën 300 minatorë.

Përfundojnë operacionet e shpëtimit në minierën e Somas

Albeu.com - 17.05.2014

Forcat e shpëtimit nxorën sot trupat e dy minatorëve të fundit që kishin mbetur ende të bllokuar në fund të minierës së Somas duke e çuar bilancin përfundimtar të katastrofës në 301 të vdekur.

Arrin në 299 numri i viktimave nga tragjedia në minierën e qymyrit

24 orë - 17.05.2014

Bilanci i katastrofës që ndodhi të martën në një minierë në perëndim të Turqisë, në provincën e Manisas, arriti në 299 të vdekur, njoftoi sot ministri turk i Energjisë, Taner Yildiz.

Turqi, numri i viktimave shkon ne 301

Portalb - 17.05.2014

Ekipet e shpëtimit të shtunën kanë nxjerrë trupat e 15 minatorëve nga miniera në Soma, që ende digjet në vetvete, duke e çuar numrin e të vdekurve nga fatkeqësia në 301, ka thënë Ministri i Energjisë ...

Turqi: Rritet numri i viktimave, Erdogan pranon se qëlloi me grusht qytetarin

ikub - 17.05.2014

Ministri i Energjisë, Taner Yildiz, ka bërë të ditur për mediat se numri i viktimave të minierës ka arritur në 301 persona. Ai tha se ekipet e shpëtimit kanë arritur në ato pjesë të minierës të ...

Turqi, 301 viktima nga tragjedia e minierës

Top Channel - 17.05.2014

Turqi, 301 viktima nga tragjedia e minierës 17/05/2014 Ndalet në 301 numri i minatorëve të vdekur nga incidenti tragjik i ndodhur në minierën e Somas në perëndim të Turqisë.

Turqi, përfundojnë operacionet e shpëtimin në minierën Soma

SOT - 17.05.2014

Përfundojnë operacionet e kërkimit në minierën e Somas në Turqi me gjetjen edhe të dy trupave të tjerë, duke e çuar bilancin e viktimave në 301. Mendohet se trupat e minatorëve të bllokuar pas ...

​Përfundojnë kërkimet në Turqi, 301 minatorë të vdekur

Lajmi.net - 17.05.2014

Numri i të vdekurve si rezultat i shpërthimit të minierës në Turqi, ka arritur në 301 persona. Ekipet e shpëtimit gjatë ditës së sotme i kanë përfunduar kërkimet pasi që i kanë gjetur dy trupa të ...

Zjarri vështirëson kërkimin për trupat në minierën turke – numri i të vdekurve shkon në 299

Koha.net - 17.05.2014

Një zjarr ka shpërthyer të shtunën në mëngjes në një pjesë të minierës ku humbën jetën afërsisht 300 minatorë në tragjedinë më të rëndë të industrisë turke, duke vështirësuar kështu përpjekjet për ...

Mbyllen operacionet e kërkimit në minierën e Somas, 301 numri i viktimave

Panorama - 17.05.2014

SOMA- Turqia i ka mbyllur operacionet e kërkim-shpëtimit në minierë në Soma, ndërsa numri i të vdekurve, pas 2 trupave të gjetur sot shkoi në 301. “Operacioni hspëtimit është mbyllur.

Protestat në Turqi, policia tenton të arrestojë një 10-vjeçar

Koha.net - 17.05.2014

Policia tentoi të arrestojë një 10-vjeçar gjatë një ndërhyrje për të shpërndarë një grup demonstruesish në protestën për katastrofën e minierës së Soma-s, në qytetin perëndimor të Izmirit.

Vazhdojnë kërkimet për trupa në minierën në Turqi

VOA - 17.05.2014

Nga miniera e qymyrit në Turqi, ku pati zjarr dhe një shpërthim disa ditë më parë, janë nxjerrë trupa të tjerë, duke e çuar numrin e të vdekurve në 301 vetë.

Turqi, ndërpriten operacionet e kërkimit në minierën e Somas, 301 të vdekur

Ora news - 17.05.2014

Somas- Turqia ka shpallur ndalimin e operacionit të kërkimit pas gjetjes së dy trupave të tjerë, duke çuar bilancin në 301 të vdekur. Tragjedia e minierës Soma ka ndodhur nga shpërthimi i një zjarri ...

Përfundojnë kërkimet në Turqi, 301 minatorë të vdekur

Koha.net - 17.05.2014

Numri i të vdekurve si rezultat i shpërthimit të minierës në Turqi, ka arritur në 301 persona. Ekipet e shpëtimit gjatë ditës së sotme i kanë përfunduar kërkimet pasi që i kanë gjetur dy trupa të ...

Përfundojnë kërkimet, 301 minatorë të vdekur në Turqi

Telegrafi - 17.05.2014

Numri i të vdekurve si rezultat i shpërthimit të minierës në Turqi ka arritur në 301 persona. Ekipet e shpëtimit gjatë ditës së sotme i kanë përfunduar kërkimet, pasi i kanë gjetur dy trupa të ...

Miniera turke ku vdiqën 300 veta ka një degë në Shqipëri

Gazeta Dita - 17.05.2014

Kompania më e fuqishme turke e minierave “Soma Group” apo “Soma Holding”, që kishte në pronësi minierën ku vdiqën rreth 300 minatorë e ka një degë të saj në Shqipëri.

301 viktima në minierën ‘e vdekjes’ në Turqi, ndërpritet kërkimi

Gazeta Idea - 17.05.2014

Turqi- Një zjarr ka shpërthyer të shtunën në mëngjes në një pjesë të minierës ku humbën jetën afërsisht 301 minatorë në tragjedinë më të rëndë të industrisë turke, duke vështirësuar kështu përpjekjet ...

Historite e dhimbshme te tragjedise turke

Shqiperia - 17.05.2014

Tregimet e skuadrës së shpëtimit të minatorëve që u vranë në një shpërthim mine dhe zjarri në Soma të Turqinë perëndimore, copëtuan dyfish zemrën e kombit turk, të cilët përcollën të martën e zezë me ...

Protestat në Turqi, policia tenton të arrestojë një 10-vjeçar

Gazeta Shqip - 17.05.2014

Policia tentoi të arrestojë një 10-vjeçar gjatë një ndërhyrje për të shpërndarë një grup demonstruesish në protestën për katastrofën e minierës së Soma-s, në qytetin perëndimor të Izmirit.

Turqi, mbyllet kërkimi në minierën tragjike të Somas me 301 të vdekur

Shqiptarja - 17.05.2014

TURQI - Në Turqi janë mbyllur operacionet e kërkimit në minierën e Somas me gjetjen edhe të dy trupave të tjerë, duke e çuar bilancin e viktimave në 301.

Turqia i jep fund minierës tragjike me 301 të vdekur

Tetova Sot - 17.05.2014

Në Turqi janë mbyllur operacionet e kërkimit në minierën e Somas me gjetjen edhe të dy trupave të tjerë, duke e çuar bilancin e viktimave në 301. Trupat e minatorëve të bllokuar pas shpërthimit në ...

FOTOT/ “Tentoi që të varte veten, në vend që të digjej i gjallë”

Gazeta Tema - 17.05.2014

Turqia i ka dhënë fund operacionit të shpëtimit në një minierë në Soma, pas u gjetën edhe dy trupa, duke e çuar në 301 numrin e viktimave. Sipas BBC, tanimë janë gjetur të gjithë trupat e minatorëve ...

Turqi, bilanci mbyllet me 301 të vdekur

AMA-News - 17.05.2014

Turqia ka shpallur ndalimin e operacionit të kërkimit pas gjetjes së dy trupave të tjerë, duke çuar bilancin në 301 të vdekur. Tragjedia e minierës Soma ka ndodhur nga shpërthimi i një zjarri të ...

Turqi- 301 minatorë të vdekur

InfoGlobi - 17.05.2014

Ekipet e shpëtimit gjatë ditës së sotme i kanë përfunduar kërkimet pasi që i kanë gjetur dy trupa të minatorëve, që besohet se janë viktimat e fundit të tragjedisë së 13 majit.

Përfundojnë kërkimet në Turqi, 301 minatorë të vdekur

Gazeta Shqip - 17.05.2014

Numri i të vdekurve si rezultat i shpërthimit të minierës në Turqi, ka arritur në 301 persona. Ekipet e shpëtimit gjatë ditës së sotme i kanë përfunduar kërkimet pasi që i kanë gjetur dy trupa të ...

Numri i të vdekurve në Turqi arrin në 299 persona

Republika - 17.05.2014

Numri i të vdekurve nga katastrofa që ndodhi të martën në një minierë në perëndim të Turqisë ka arritur në 299 persona. Sipas ministrit turk të Energjisë, Taner Yildiz dyshohet se në ambientet e ...

Përfundojnë kërkimet në Turqi, 301 minatorë të vdekur

Republika - 17.05.2014

Numri i të vdekurve si rezultat i shpërthimit të minierës në Turqi, ka arritur në 301 persona. Ekipet e shpëtimit gjatë ditës së sotme i kanë përfunduar kërkimet pasi që i kanë gjetur dy trupa të ...

Bota e sportit solidarizohet me tragjedinë e Somas

Gazeta Start - 16.05.2014

Bota e futbollit ka ndarë dhimbjen me familjarët e viktimave të tragjedisë në minierat e Somas në Turqi, më datë 13 maj. Në foto skuadra e Beshiktashit duke mbajtur 1 minutë heshtje para stërvitjes ...

Erdogan godet një qytetar

Top Channel - 16.05.2014

Erdogan godet një qytetar 16/05/2014 Rrjetet sociale publikuan videon ku shihet kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan në qytetin perëndimor të Somas, ku ai u prit me fishkëllimë që –sipas tyre- ka ...

Sindikatat turke kanë nisur grevë njëditore në mbarë vendin

Idividi - 16.05.2014

Ankara, 15 maj 2014 (MIA) - Sindikatat turke kanë nisur një grevë njëditore në mbarë vendin, në shenjë proteste ndaj fatkeqësisë më të rëndë të minierave në vend, që mori të paktën 282 jetë njerëzish.

Turqi: Mes lotëve varrosen viktimat, Erdogan qëllon një protestues? (Video)

ikub - 16.05.2014

Shpërthimi në minierën e qymyrit në Soma të Turqisë tërhoqi vëmendjen e botës, por dhimbjen më të madhe e përjetojnë familjarët e viktimave dhe minatorëve ende të pagjetur.

Operatori i minierës turke mohon neglizhencën

Zhurnal - 16.05.2014

Operatori i minierës turke, e cila është shembur pak ditë më parë duke vrarë së paku 282 njerëz, ka mohuar çdo neglizhencë. Në një konferencë për gazetarë, përfaqësuesit e kompanisë Soma Holding kanë ...

Rritet numri i viktimave në Turqi

Albeu.com - 16.05.2014

Ekipet e shpëtimit në Turqinë perëndimore vijojnë kërkimet për gjetjen e të mbijetuarve në minierën e qymyrit ku deri tashmë raportohet të kenë humbur jetën 284 viktima.

Tragjedia në minierën turke

Top Channel - 16.05.2014

Tragjedia në minierën turke 16/05/2014 Pronarët e minierës turke të kthyer në skenën e fatkeqësisë më të madhe të kësaj natyre në vend me vdekjen e 284 personave, mohojnë akuzat për neglizhencë e ...

Tragjedia në minierë, Meta letër ngushëllimi homologut turk

SOT - 16.05.2014

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i shprehu ngushëllimet Kryetarit të Parlamentit të Turqisë, Cemil Çiçek për humbjen e qindra jetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në tragjedinë e rëndë që ndodhi në ...

Tragjedia në Turqi, gaz lotsjellës kundër protestuesve në Turqi

SOT - 16.05.2014

Policia turke ka përdorur gazin lotsjellës dhe ujin me presion kundër mijëra demonstruesve në lindje të qytetit Soma, ku rreth 300 minatorë kanë humbur jetën të martën.

Turqi, gaz lotsjellës protestuesve në Soma

Top Channel - 16.05.2014

Turqi, gaz lotsjellës protestuesve në Soma 16/05/2014 Policia turke përdori gazin lotsjellës dhe pompat e ujit kundër mijëra protestuesve në lindje të qytetit Soma, ku - pas shpërthimit në minierë - ...

Turqi, gaz lotsjellës protestuesve në Soma

Portalb - 16.05.2014

Policia turke përdori gazin lotsjellës dhe pompat e ujit kundër mijëra protestuesve në lindje të qytetit Soma, ku - pas shpërthimit në minierë - humbën jetën 300 minatorë.

Turqi: Rritet numri i viktimave në minierë

Yll Press - 16.05.2014

Një sindikatë e fuqishme e punëtorëve në Turqi bëri thirrje për grevë të përgjithëshme mbarëkombëtare sot, ndërkohë që numri i të vdekurve nga tragjedia më e rëndë në minierat e vendit arriti në 282.

Turqia në zi kombëtare, Erdogan qëllon protestuesin me grusht

Ora news - 16.05.2014

Ndërsa Turqia ka hyrë në ditën e dytë të zisë kombëtare në ndër të 283 viktimave, që humbën jetën në minierën në qytetin Soma, kërkimet për të mbijetuar apo për trupa të tjerë vijojnë.

Zi dhe revoltë, Turqia në kaos pas tragjedisë

Mapo - 16.05.2014

Protesta masive në të gjithë vendin. Qeveria para dy javësh nuk kishte pranuar një hetim në minierën e tragjedisë. Këshilltari i Erdoganit fotografohet duke qëlluar me shkelma protestuesin Turqia ...

Ende mister numri i saktë i minatorëve ende të bllokuar në minierën në Soma

ABC News - 16.05.2014

Në Soma zbehen shpresat për të gjetur të mbijetuar dhe mbetet mister numri i minatorëve që ndodheshin në punë në momentin e shpërthimit në minierën e qymyrit.

Tragjedia në minierë, Meta letër ngushëllimi homologut turk, Cemil Çiçek

BalkanWeb - 16.05.2014

TIRANE- Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i shprehu ngushëllimet Kryetarit të Parlamentit të Turqisë, Cemil Çiçek për humbjen e qindra jetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në tragjedinë e rëndë që ...

Pas tragjedisë, zi dhe revolta në Turqi

Koha.net - 16.05.2014

Turqia është mes zisë dhe revoltës tashmë prej dy ditësh. Një këshilltar i kryeministrit Erdogan u fotografua duke qëlluar me shkelma një protestues antiqeveritar, ndërsa është lajmëruar një grevë e ...

Turqi: Pritet të rritet numri i viktimave në minierë

VOA - 16.05.2014

Ministri turk i enegjitikës thotë se maksimumi 18 njerëz janë ende të bllokuar brenda minierës së qymyrit në qytetin Soma pas një shpërthimi elektrik dhe zjarrit që kanë lënë më shumë se 280 minatorë ...

Tragjedia në minierë, Meta mesazh ngushëllimi homologut turk

Ora news - 16.05.2014

Tirane - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i shprehu ngushëllimet Kryetarit të Parlamentit të Turqisë, Cemil Çiçek për humbjen e qindra jetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në tragjedinë e rëndë që ...

Turqi, sërish përleshje mes protestuesve dhe policisë në qytetin e Somas

ABC News - 16.05.2014

Nje tjeter konfrontim i dhunshem mes protestuesve dhe forcave te policise, ndodhi mesditen e se premtes ne Soma, qytetin e prekur nga tragjedia fatale ne minieren e qymyrgurit,ku humben jeten mbi 300 ...

Turqi, gaz lotsjellës ndaj protestuesve në Soma

Panorama - 16.05.2014

Perleshjet e policise me protestuesit SOMA- Policia turke ka përdorur gazin lotsjellës dhe ujë me presion kundër mijëra demonstruesve në lindje të qytetit Soma, ku rreth 300 minatorë kanë humbur ...

Gaz lotsjellës kundër protestuesve në Soma

Telegrafi - 16.05.2014

Policia turke përdori gazin lotsjellës dhe pompat e ujit kundër mijëra protestuesve në lindje të qytetit Soma, ku - pas shpërthimit në minierë - humbën jetën 300 minatorë.

Turqi, kompania mohon akuzat për neglizhencë. Vijojnë kërkimet

Gazeta Idea - 16.05.2014

Turqi- Autoritetet turke vijojnë përpjekjet për të nxjerrë trupat e pajetë të minatorëve nga miniera, ndërsa sot bilanci ka shkuar në 284 viktima, pasi u bë nxjerrja e një tjetër trupi.

Tragjedia në Turqi, Meta ngushëllon homologun turk

Gazeta Idea - 16.05.2014

Tiranë - Kryeparlamentari Ilir Meta i ka përcjellë ngushëllimet Kryetarit të Parlamentit të Turqisë, Cemil Çiçek për vdekjen qindra njerëzve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në tragjedinë në minierën ...

Meta ngushëllon homologun turk

AMA-News - 16.05.2014

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i shprehu ngushëllimet Kryetarit të Parlamentit të Turqisë, Cemil Çiçek për humbjen e qindra jetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në tragjedinë e rëndë që ndodhi në ...

Turqi, Erdoan godet protestuesin

Vision Plus - 16.05.2014

Një ditë pasi në rrjetet sociale u përfol se kryeministri turk Rexhep Taip Erdoan mund të ketë goditur një tubues gjatë vizitës së tij në minierën e Somas ku ndodhi tragjedia, pamje nga një kamera ...

A do dorëzohet Erdogan para presionit dhe tensionit?

AMA-News - 16.05.2014

Protestuesit kanë hedhur gurë dhe kanë shqelmuar veturën e kryeministrit, duke brohoritur e duke e quajtur kryeministrin “vrasës” e “hajdut” Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka vizituar ...

Kompania e minierës së qymyrit në Soma mohon akuzat për neglizhencë

Shqiptarja - 16.05.2014

SOMA- Kompania që ka në pronësi minierën e qymyrit në qytetin e Soma në Turqi ka mohuar akuzat për neglizhencë. Në një konferencë për shtyp përfaqësuesit e “Soma Holding” u mbrojtën duke thënë se ...

Gaz lotsjellës ndaj protestuesve në Turqi

AMA-News - 16.05.2014

Policia turke ka përdorur gazin lotsjellës dhe ujin me presion kundër mijëra demonstruesve në lindje të qytetit Soma, ku rreth 300 minatorë kanë humbur jetën të martën.

Policia turke me gaz lotësjellës kundër demonstruesve në Soma (VIDEO)

Tetova Sot - 16.05.2014

Policia turke ka përdorur gazin lotsjellës dhe ujin me presion kundër mijëra demonstruesve në lindje të qytetit Soma, ku rreth 300 minatorë kanë humbur jetën të martën.

Turqi, gaz lotsjellës protestuesve në Soma

Republika - 16.05.2014

Policia turke përdori gazin lotsjellës dhe pompat e ujit kundër mijëra protestuesve në lindje të qytetit Soma, ku – pas shpërthimit në minierë – humbën jetën 300 minatorë.

Turqi, protestuesit sulmojnë makinën e Erdoganit

Shekulli - 15.05.2014

Tragjedia e ndodhur në minierën në Turqinë perëndimore, ku humbën jetën 274 minatorë, ka nxitur protesta kundër qeverisë, në qytetet Soma, Ankara dhe Stamboll.

Protestuesit godasin makinën e Erdogan

Top Channel - 15.05.2014

Protestuesit godasin makinën e Erdogan 15/05/2014 Tragjedia në minierën, në perëndim të Turqisë, ku humbën jetën 274 minatorë nxiti protesta kundër qeverisë, në qytetin Soma, në Ankara dhe Stamboll.

Bartels: "Nuk duhet që për hir të nxjerrjes së qymyrit të vdesin njerëz!"

DW - 15.05.2014

Pas aksidentit të rëndë në një minierë në Turqi, po shtohen kritika për standardet e sigurisë jo vetëm në minierat turke, por edhe në mjaft vende të botës.

Numri i viktimave në fatkeqësinë në minierën në Turqi u ngjit në 238 persona (PLT)

Idividi - 15.05.2014

Ankara, 14 maj 2014 (MIA) - Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan sot kumtoi se numri i të vdekurve në incidentin e djeshëm në minierën në Soma në Turqinë Perëndimore është ngjitur në 238 persona.

Numri i të vdekurve në minierën turke në Soma arriti në 282 persona

Idividi - 15.05.2014

Ankara, 15 maj 2014 (MIA) - Numri i të vdekurve në minierën e qytetit turk Soma ka arritur në 282 persona, pasi që trupa të rinj janë nxjerrë mbrëmë nga miniera, deklaroi sot ministri turk i ...

Turqi: Shkon në 282 numri i viktimave nga shpërthimi në minierë

ikub - 15.05.2014

Shpërthimi, i cili u shkaktua nga një defekt elektrik ka rezultuar fatal. Deri tani mendohet se numërohen rreth 282 viktima të cilët nuk i mbijetuan dot shpërthimit.

Turqi: Shkon në 282 numri i viktimave nga shpërthimi në minierë

Alsat - 15.05.2014

Shpërthimi, i cili u shkaktua nga një defekt elektrik ka rezultuar fatal. Deri tani mendohet se numërohen rreth 282 viktima të cilët nuk i mbijetuan dot shpërthimit.

Turqi, tragjedia në minierë, sindikatat grevë 24-orëshe

SOT - 15.05.2014

Pas tragjedisë në Turqi që ndodhi para dy ditësh pritet që të zhvillohet një grevë një ditore. Greva një ditore është njoftuar nga sindikatat në Turqi, ndërsa në tragjedi kanë humbur jetën të paktën ...

Turqi, 282 viktima nga tragjedia në minierën e qymyrit (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 15.05.2014

Rritet bilanci i katastrofës që ndodhi të martën në një minierë në perëndim të Turqisë në provincën e Manisas. Ministri i Energjisë, Taner Yildiz njoftoi sot se numri i viktimave arriti në 282.

Kryetari I bdi-së I dërgon letër ngushëllimi kryeministri turk për tragjedinë në minierën në Soma

Zhurnal - 15.05.2014

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka derguar letër ngushëllimi deri të kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan për tragjedinë e ndodhur në minierën në Soma ku jetën e kanë humbur më shumë se 250 persona.

Vazhdojnë kërkimet për minatorët në Turqi

Albtime - 15.05.2014

Ekipet e shpëtimit në Turqinë perëndimore po kërkojnë për të mbijetuar pasi një shpërthim elektrik dhe një zjarri në një minierë qymyrguri shkaktuan të paktën 274 të vrarë, në aksidentin më të rëndë ...

Ali Ahmeti ngushëllon kryeministrin turk Erdoğan

Lajm - 15.05.2014

I nderuari Kryeministër Erdoğan, më lejoni që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal t’ju shpreh ngushëllimet tona më të ...

Kryetari Ahmeti ngushëllon kryeministrin Erdogan dhe Turqinë

Portalb - 15.05.2014

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim ka shprehur ngushëllimet popullit turk dhe familjarëve të ...

Ahmeti telegram ngushëllimi kryeministrit Erdogan dhe Turqisë

Ina - 15.05.2014

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti me një telegram ngushëllimi drejtuar kryeministrit turk Rexhep Taip Erdogan në emër të anëtarëve dhe përkrahësve të partisë së tij i ka shprehur ngushëllimet popullit ...

Veljanoski ngushëllon: jemi me gjithë popullin turk

Zhurnal - 15.05.2014

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski ka dërguar letër ngushëllimi deri te kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Republikës së Turqisë, Xhemil Çiçek për humbjen ...

Bartels: "Nuk duhet që për hir të nxjerrjes së qymyrit të vdesin njerëz!"

24 orë - 15.05.2014

Pas aksidentit të rëndë në një minierë në Turqi, po shtohen kritika për standardet e sigurisë jo vetëm në minierat turke, por edhe në mjaft vende të botës.

Ahmeti ngushëllon kryeministrin Erdogan dhe Turqinë‏

Shqipmedia - 15.05.2014

I nderuari Kryeministër Erdoğan, Më lejoni që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal t’ju shpreh ngushëllimet tona më të ...

Erdogani dhe fatkeqësia e minierës

24 orë - 15.05.2014

Fatkeqësia më e rëndë e minierës në Turqi prej dekadash e rrit presionin politik ndaj Erdoganit. Qeverinë e akuzojnë se është bashkëfajtore në vdekjen e 200 minatorëve në Soma të Turqisë Perëndimore.

Turqi, sindikatat në grevë

Top Channel - 15.05.2014

Turqi, sindikatat në grevë 15/05/2014 Sindikatat turke kanë nisur një grevë njëditore në mbarë vendin, në shenjë proteste ndaj fatkeqësisë më të rëndë të minierave në vend, që mori të paktën 282 jetë ...

Turqi, protestuesit sulmojnë makinën e Erdoganit

Almakos - 15.05.2014

Tragjedia e ndodhur në minierën në Turqinë perëndimore, ku humbën jetën 274 minatorë, ka nxitur protesta kundër qeverisë, në qytetet Soma, Ankara dhe Stamboll.

Ali Ahmeti ngushëllon kryeministrin Erdogan dhe Turqinë‏

Almakos - 15.05.2014

Telegramin e plotë të Ali Ahmetit dërguar kryeministrit turk, Rexhep Taip Erdogan ua sjellim në vijim: "I nderuari Kryeministër Erdoğan, Më lejoni që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të ...

Ahmeti ngushëllon Erdoganin dhe familjet e minatorëve që humbën jetën në minierën në Soma

Idividi - 15.05.2014

Shkup, 15 maj 2014 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ameti në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin e tij personal u ...

Letër ngushëllimi nga Veljanovski dërguar Çiçekut për fatkeqësinë në minierën në Turqi

Idividi - 15.05.2014

Shkup, 15 maj 2014 (MIA) - Kryetari i Kuvendit i Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanovski sot dërgoi letër ngushëllimi kryetarit të Kuvendit të Madh Popullor të Republikës së Turqisë, Xhemil ...

Qeveria turke mban përgjegjësi për fatkeqësinë?

DW - 15.05.2014

Rritet zhgënjimi ndaj qeverisë pas fatkeqësisë në Soma. Turqit përdoin në masë rrjetet sociale për të shprehur indinjatën. Janë paralajëruar edhe protesta dmasive.

Qeveria turke mban përgjegjësi për fatkeqësinë?

Almakos - 15.05.2014

Si pasojë e fatkeqësisë së tmerrshme në minierën e qytetit turk Soma, deri tani kanë humbur jetën më shumë se 240 minatorë, bën të ditur ministri i Energjetikës, Taner Yildiz.

Tragjedia në Soma dhe revolta ndaj Erdoganit?

Shqipmedia - 15.05.2014

Turqia është duke u rimëkëmbur nga një humbje tragjike e jetëve njerëzore pas një shpërthimi dhe zjarri në një minierë qymyri në Soma, ku deri në këtë moment janë raportuar 238 jetë të humbura, dhe ...

Qeveria turke mban përgjegjësi për fatkeqësinë?

24 orë - 15.05.2014

Rritet zhgënjimi ndaj qeverisë pas fatkeqësisë në Soma. Turqit përdoin në masë rrjetet sociale për të shprehur indinjatën. Janë paralajëruar edhe protesta masive.

Vazhdojnë kërkimet për minatorët në Turqi

SOT - 15.05.2014

Ekipet e shpëtimit në Turqinë perëndimore po kërkojnë për të mbijetuar pasi një shpërthim elektrik dhe një zjarri në një minierë qymyrguri shkaktuan të paktën 274 të vrarë, në aksidentin më të rëndë ...

Turqia, tri ditë zi për 245 minatorët në Soma

Panorama - 15.05.2014

Disa qindra njerëz thërrisnin “Qeveria të japë dorëheqjen!” në ndërtesën e qeverisë lokale në Soma në kohën që Erdogan vizitonte fshatin. Rreth 200 veta kanë protestuar përpara zyrave qendrore të ...

Turqi/ Grevë protestë pas tragjedisë, numri i viktimave shkon në 282

Mapo - 15.05.2014

Sindikatat në Turqi kanë bërë të ditur mbajtjen e një greve një-ditore në shenjë proteste ndaj tragjedisë në minierë ku konfirmohen të paktën 274 viktima.

Shkon në 282 numri i minatorëve të vdekur në Turqi

ABC News - 15.05.2014

Funeralet e minatorëve që gjetën vdekjen në Soma të Turqisë kanë nisur, ndërkohë që zgjatet edhe më shumë lista e viktimave. Deri tani janë 282 trupat e pajetë të nxjerrë nga miniera.

Protesta të dhunshme në Turqi, 282 numri i të vdekurve në minierë

Panorama - 15.05.2014

Nga perleshjet ne Turqi TURQI- Sindikatat në Turqi po mbajnë një grevë një-ditore në shenjë proteste ndaj fatkeqësisë më të rëndë të ndodhur ndonjëherë në miniera në vend, e cila ka shkaktuar të ...

Turqi: Rritet numri i viktimave në minierë

VOA - 15.05.2014

Një sindikatë e fuqishme e punëtorëve në Turqi bëri thirrje për grevë të përgjithëshme mbarëkombëtare sot, ndërkohë që numri i të vdekurve nga tragjedia më e rëndë në minierat e vendit arriti në 282.

Turqi, nisin funeralet e viktimave të minierës

ABC News - 15.05.2014

Funeralet e disa prej viktimave te tragjedise se Somas kane nisur.Familjaret e prekur nga ky incident fatal,kane reaguar ashper gjate vizites se presidentit turk Gyl ne vendin e ngjarjes,duke kerkuar ...

Numri i të vdekurve në Turqi arrin 282,, kërkohet grevë e përgjithshme

Koha.net - 15.05.2014

Një sindikatë e fuqishme e punëtorëve në Turqi bëri thirrje për grevë të përgjithshme mbarëkombëtare sot, ndërkohë që numri i të vdekurve nga tragjedia më e rëndë në minierat e vendit arriti në 282.

Tragjedia në Turqi, shkon në 283 bilanci i viktimave, sot ditë greve

Shqiptarja - 15.05.2014

SOMA - Është rritur bilanci i viktimave në tragjedinë e minierës që ndodhi në Soma të Turqisë duke e çuar në 283 numrin e personave që humbën jetën nga shpërthimi.

Tragjedia rrit tensionet kundër qeverisë turke

Gazeta Dita - 15.05.2014

Protestuesit kanë hedhur gurë dhe kanë shqelmuar veturën e kryeministrit, duke brohoritur e duke e quajtur kryeministrin “vrasës” e “hajdut” Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka vizituar ...

Shpërthimi në minierën turke, policia gaz lotsjellës protestuesve (FOTO)

Gazeta Idea - 15.05.2014

Turqi- Policia qëlloi me gaz lotsjellës dhe ujë me presion mbi mijëra protestuesit që kishin dalë në rrugë në qytetin perëndimor të Izmirit, teksa një grevë 24-orëshe mbi shpërthimin vdekjeprurës në ...

Kryetari Ahmeti ngushëllon kryeministrin Erdoğan dhe Turqinë

Tetova Sot - 15.05.2014

I nderuari Kryeministër Erdoğan, më lejoni që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal t’ju shpreh ngushëllimet tona më të ...

Zemërimi turk pas tragjedisë në minerë

Vision Plus - 15.05.2014

Pas tragjedisë në minierë ku humbën jetën 282 persona e qindra të tjerë janë ende nëntokë, qytetarët turq të organizuar nga shoqatat e minatorëve shprehin zemërimin në protesta masive dhe të dhunshme ...

Protestuesit sulmojnë eskortën e Erdogan

AMA-News - 15.05.2014

Tragjedia në minierën, në perëndim të Turqisë, ku humbën jetën 274 minatorë nxiti protesta kundër qeverisë, në qytetin Soma, në Ankara dhe Stamboll. Në Soma, dhjetëra persona rrethuan makinën e ...

Bilanci në Turqi shkon në 282 të vdekur

AMA-News - 15.05.2014

Bilanci i katastrofës që ndodhi të martën në një minierë në perëndim të Turqisë, në provincën e Manisas, arriti në 282 të vdekur, njoftoi sot ministri i Energjisë, Taner Yildiz.

Turqi: Numri i viktimave nga fatkeqësia në minierë u rrit në 282 veta

Republika - 15.05.2014

Numri i të vdekurve në minierën e qytetit turk Soma ka arritur në 282 persona, pasi që trupa të rinj janë nxjerrë mbrëmë nga miniera, deklaroi sot ministri turk i Energjetikës, Taner Jëlldëz.

Ahmeti ngushëllon kryeministrin Erdogan dhe Turqinë

Republika - 15.05.2014

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim ka shprehur ngushëllimet popullit turk dhe familjarëve të ...

Kryetari Ahmeti ngushëllon kryeministrin Erdoğan dhe Turqinë

Radio Vala - 15.05.2014

I nderuari Kryeministër Erdoğan, më lejoni që në emër të të gjithë anëtarëve dhe përkrahësve të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe në emrin tim personal t’ju shpreh ngushëllimet tona më të ...

Turqi, rritet numri i viktimave të tragjedisë në minierë

Gazeta Start - 14.05.2014

Rritet ora-orës numri i të vdekurve nga aksidenti në minierën e Somas, në perëndim të Turqisë. (08:00) Autoritetet zyrtare bëjnë me dije se ka shkuar në 282 viktima bilanci i tragjedisë më të rëndë ...

200 persona ende të bllokuar në minierën e qymyrit në Turqi

Shekulli - 14.05.2014

Ekipet e shpëtimit janë ende duke kërkuar dëshpërimisht për dhjetëra minatorë të humbur në minierën Soma të Turqisë. Miniera Soma 450 km ( 280 milje) nga Ankaraja, shkaktojë të paktën 205 vetë të ...

Nishani mesazh ngushëllimi presidentit turk

Gazeta Start - 14.05.2014

Tiranë – Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gül në të cilin shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe ndjenjat e ...

201 të vdekur pas zjarrit në minierën e qymyrit në turqi

Zhurnal - 14.05.2014

Numri i të vdekurve pas shpërthimit dhe zjarrit në minierën e qymyrit në Turqinë Perëndimore arriti në 201 njerëz, deklaroi ministri turk i Energjetikës Taner Jilldiz.

Turqi: Rritet numri i viktimave nga shpërthimi në minierë, arrin në 201

ikub - 14.05.2014

Fillimisht u bë e ditur se rreth 580 punëtorë ishin brenda në minierë në çastin që ndodhi shpërthimi. Por nga informacionet e mëvonshme bëhet me dije se numri i tyre arrin në 787 persona.

Një person e ka humbur jetën dhe mbi 200 janë ngujuar gjatë shembjes në një minierë në Turqi

Idividi - 14.05.2014

Stamboll, 13 maj 2014 (MIA) - Të paktën një minator e humbi jetën, ndërsa mbi 200 kolegë të tij janë ngujuar në zgafellë, gjatë shembjes në një minierë për qymyr në qarkun perëndimor turk, Manisa.

Mbi 200 të vdekur nga shpërthimi në një minierë në Turqi

Idividi - 14.05.2014

Soma, 14 maj 2014 (MIA) - Numri i të vdekurve pas shpërthimit dhe zjarrit në minierën e qymyrit në Turqinë Perëndimore arriti në 201 njerëz, deklaroi ministri turk i Energjetikës Taner Jilldiz.

Të paktën katër të vdekur gjatë një fatkeqësie në një minierë në Turqi (PLT)

Idividi - 14.05.2014

Stamboll, 13 maj 2014 (MIA) - Të paktën katër minatorë e humbën jetën sot gjatë një shpërthimi dhe një zjarri në një minierë për thëngjill në qarkun perëndimor turk Manisa, kumtoi deputeti turk ...

Më shumë se 200 të vdekur në një minierë në Turqi

DW - 14.05.2014

Numri i të vdekurve nga shpërthimi në një minierë ka arritur të paktën 201. Disa qindra minatorë kishin mbetur gjatë ditës të bllokuar brënda. Qeveria ka marrë të gjitha masat për të shpëtuar jetën e ...

Turqi, 201 të vdekur nga shpërthimi në minierë

SOT - 14.05.2014

Shpërthimi i fuqishëm që ndodhi minierën e karbonit në Soma të Turqisë i ka marrë jetën 201 personave. Kjo është konfirmuar nga Ministri i Energjisë Taner Yildiz, i cili informon gjithashtu se rreth ...

Mbi 200 të vdekur nga shpërthimi në një minierë në Turqi

Shqipmedia - 14.05.2014

Së paku 201 minatorë kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë mbesin të bllokuar nga shpërthimi i zjarrit në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë. Incidenti i së martës në qytetin Soma raportohet ...

Më shumë se 200 të vdekur në një minierë në Turqi

Alsat - 14.05.2014

Numri i të vdekurve nga shpërthimi në një minierë ka arritur të paktën 201. Disa qindra minatorë kishin mbetur gjatë ditës të bllokuar brenda. Qeveria ka marrë të gjitha masat për të shpëtuar jetën e ...

Mbi 200 minatorë turq të vdekur, qindra të tjerë të bllokuar

Lajmi.net - 14.05.2014

Mbi 200 minatorë turq kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë bllokuar pas një shpërthimi të zjarrit që ka ndodhur të martën në mbrëmje në një minierë qymyrguri në qytetin e Soma, në jug të Stambollit.

Arrin në 201 numri i minatorëve të vdekur pas shpërthimit në një minierë në Manisa

24 orë - 14.05.2014

Të paktën 201 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë rezultojnë të kenë mbetur të bllokuar nëntokë pas shpërthimit të një transformatori elektrik në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë, ...

Yildiz: Zvogëlohet shpresa për gjetjen e minatorëve të mbijetuar

24 orë - 14.05.2014

Shpresat për të gjetur të mbijetuar zvogëlohen në aksidentin që ndodhi dje në një minierë në perëndim të Turqisë, deklaroi sot ministri turk i Energjetikës dhe Burimeve Natyrore, Taner Yildiz.

Tri ditë zi kombëtare për tragjedinë në minierën e qymyrit në Manisa

24 orë - 14.05.2014

Turqia dekretoi sot tri ditë zi kombëtare pas aksidentit në minierën e qymyrit në Manisa që ka shkaktuar deri tani 201 të vdekur, njoftoi zyra e shtypit e kryeministrti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Pritja e padurueshme e familjeve të minatorëve

24 orë - 14.05.2014

Ka pak kohë që nata ka rënë, por ata ende nuk dinë gjë. Ndërkohë që janë me qindra personat që mbushin urgjencat e spitalit të Somas, në kërkim të të afërmve të tyre, që janë shpallur të zhdukur nga ...

Tri ditë zie për viktimat në Turqi

Albtime - 14.05.2014

Qeveria e Turqisë ka shpallur tri ditë zie për më shumë se 200 njerëzit e vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyri, në perëndim të vendit. Zyrtarët thonë se së paku 205 njerëz kanë humbur jetën ...

Tri ditë zie për viktimat në Turqi

Almakos - 14.05.2014

Qeveria e Turqisë ka shpallur tri ditë zie për më shumë se 200 njerëzit e vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyri, në perëndim të vendit. Zyrtarët thonë se së paku 205 njerëz kanë humbur jetën ...

Turqi, tragjedia në minierë, 201 viktima

Almakos - 14.05.2014

Ka mbërritur në 201 të vdekur bilanci i tragjedisë në një minierë private qymyrguri në perëndim të Turqisë e sërish autoritetet nuk e përjashtojnë mundësinë që kjo shifër të shtohet me jetë të tjera ...

Prokuroria turke filloi hetim lidhur me fatkeqësinë në minierën në Soma

Idividi - 14.05.2014

Ankara, 14 maj 2014 (MIA) - Prokuroria turke filloi hetim lidhur me incidentin tragjik në minierën në Turqinë Perëndimore, në të cilën në shpërthimin e djeshëm e humbën jetën mbi 200 njerëz.

Gjashtë veta kanë shpëtuar pas 18 orëve nga shpërthimi në minierë në Turqi

Idividi - 14.05.2014

Istanbul, 14 maj 2014 (MIA) - Gjashtë persona kanë shpëtuar pas 18 orëve nga shpërthimi në minierën në perëndim të Turqisë, ku humbën jetën mbi 200 persona.

Në Turqi janë shpallur tre ditë zie për shkak të tragjedisë në Soma

Idividi - 14.05.2014

Ankara, 14 maj 2014 (MIA) - Tre ditë zie kombëtare janë shpallur në Turqi për shkak të tragjedisë në minierën në qytetin Soma, në qarkun Manisa. Flamujt në tërë shtetin dhe në përfaqësitë diplomatike ...

Mbi 200 të vdekur nga shpërthimi në një minierë në Turqi (PLT)

Idividi - 14.05.2014

Stamboll, 14 maj 2014 (MIA) - Numri i të vdekurve pas shpërthimit në minierën në qytetin Soma në qarkun Manisa në Turqi arriti në 201 njerëz. Rreth 80 janë lënduar, por numri më i madh i njerëzve ...

Shpërthimi në minierën “Soma”, tragjedia më e madhe në historinë e Turqisë

Alsat - 14.05.2014

Pikëllim, pasiguri dhe gjithnjë e më pak shpresë për të mbijetuar. Mediat lokale njoftojnë se thuajse çdo trup i nxjerrë nga rrënojat e minierës së qymyrit në provincën perëndimore të Turqisë Manisa, ...

Turqi, tragjedia në minierë, 238 viktima

Top Channel - 14.05.2014

Turqi, tragjedia në minierë, 238 viktima 14/05/2014 Kryeministri turk, Recep Taip Erdogan deklaroi se numri i viktimave të shkakruara nga tragjedia në një minierë private qymyrguri në Perëndim të ...

Shpërthimi në minierën e Turqisë, Nishani mesazh ngushëllimi Presidentit turk Gul

SOT - 14.05.2014

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gül në të cilin shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe ndjenjat e mbështetjes ...

Erdogani dhe fatkeqësia e minierës

DW - 14.05.2014

Fatkeqësia më e rëndë e minierës në Turqi prej dekadash e rrit presionin politik ndaj Erdoganit. Qeverinë e akuzojnë se është bashkëfajtore në vdekjen e 200 minatorëve në Soma të Turqisë Perëndimore.

Nishani ngushëllon homologun turk për tragjedinë në minierën e Somas

Albeu.com - 14.05.2014

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani , i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gul, në të cilin shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe ndjenjat e ...

Erdogan viziton vendin e fatkeqësisë në Manisa

Almakos - 14.05.2014

Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar pranë minierës ku ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm, i cili ka vrarë së paku 232 persona dhe ka lënë qindra të tjerë të bllokuar.

Tragjedia në Turqi, tre ditë zie për viktimat e minierës

SOT - 14.05.2014

Qeveria e Turqisë ka shpallur tri ditë zie për më shumë se 200 njerëzit e vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyri, në perëndim të vendit. Zyrtarët thonë se së paku 205 njerëz kanë humbur jetën ...

Arrin në 238 numri minatorëve të vdekur në Truqi

Lajmi.net - 14.05.2014

Gërmimet për shpëtimin e të ngujuarve në Minierën e Thëngjillit në qytetin perëndimor të Turqisë, Soma. Deri më tani, numri i të vdekurve në këtë minierë ka arritur deri në 238.

Erdogan në Soma, shkon në 238 numri i minatorëve të vdekur

Lajmi.net - 14.05.2014

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet për dhjetëra minatorë të cilët kanë mbetur të ngujuar në një minierë qymyri në Soma të Turqisë, ku të martën në mbrëmje, pas një shpërthimi, kanë mbetur të vrarë ...

Shumë gjëra nuk janë në rregull në shtetin Turqi

DW - 14.05.2014

Numri i viktimave në minierën në Soma i tejkalon të gjitha përfytyrimet. E për këtë ka arsye, por akuzat e ndërsjellta politike për fajin, nuk sjellin dobi, komenton Baha Göngür.

Arrin në 238 numri minatorëve të vdekur në Truqi

Almakos - 14.05.2014

Gërmimet për shpëtimin e të ngujuarve në Minierën e Thëngjillit në qytetin perëndimor të Turqisë, Soma. Deri më tani, numri i të vdekurve në këtë minierë ka arritur deri në 238.

Turqi, 274 viktima në minierë, protesta

Top Channel - 14.05.2014

Turqi, 274 viktima në minierë, protesta 14/05/2014 Ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet, me shpresën për të gjetur të gjallë minatorët e bllokuar brenda minierës së qymyrgurit në qytetin Soma, në ...

Ngjitet në 245 numri i viktimave nga tragjedia në Turqi

Zhurnal - 14.05.2014

Ministri turk i Energjetikës, Taner Jilldiz deklaroi se numri i viktimave nga incidenti i djeshëm në minierën në Soma në Turqinë perëndimore ka arritur 245 persona.

Vazhdojnë kërkimet për minatorët në Turqi

Ina - 14.05.2014

Ekipet e shpëtimit në Turqinë perëndimore po kërkojnë për të mbijetuar pasi një shpërthim elektrik dhe një zjarri në një minierë qymyrguri shkaktuan të paktën 274 të vrarë, në aksidentin më të rëndë ...

Tragjedia në Turqi, numri i të vdekurve arrin në 238 persona (VIDEO)

Portalb - 14.05.2014

Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan sot kumtoi se numri i të vdekurve në i ncidentin e djeshëm në minierën në Soma në Turqinë Perëndimore është ngjitur në 238 persona .

Erdogan viziton vendin e fatkeqësisë në Manisa

SOT - 14.05.2014

Kryeministri i Turqisë, Recep Taip Erdogan, ka qëndruar pranë minierës ku ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm, i cili ka vrarë së paku 232 persona dhe ka lënë qindra të tjerë të bllokuar.

Aksidentet më të rënda në botë në miniera që nga viti 1990

24 orë - 14.05.2014

Turqia dekretoi sot tri ditë zi kombëtare pas një aksidenti të rëndë në minierën e qymyrit në Manisa, bilanci i të cilit, ende paraprak, ka arritur në 205 të vdekur.

Turqi: 274 minatorë të vdekur, hapen varre masive

Lajmi.net - 14.05.2014

Zemërim dhe pikëllim të madh ka ngjallur vdekja e 274 minatorëve në Turqi, të cilët vdiqën gjatë një shpërthimi në një minierë në qytetin Soma. Rreth 450 të tjerë kanë arritur të shpëtohen, por ...

Mbi 200 të vdekur në minierën në Turqi

Koha.net - 14.05.2014

Së paku 201 minatorë kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë mbesin të bllokuar nga shpërthimi i zjarrit në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë. Punëtorët e kërkim-shpëtimit janë duke pompuar ...

Rreth 200 të vdekur nga pasojat e zjarrit në minierën e qymyrit në Turqi

Telegrafi - 14.05.2014

Numri i të vdekurve pas shpërthimit dhe zjarrit në minierën e qymyrit në Turqinë Perëndimore arriti në 201 njerëz, deklaroi ministri turk i Energjetikës, Taner Yilldiz.

Shpërthimi në minierë, mbi 200 të vdekur në Turqi. Erdogan shtyn vizitën në Tiranë

Panorama - 14.05.2014

Së paku 201 minatorë kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë kane mbetur të bllokuar nga shpërthimi i zjarrit në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë.

Turqi: Mbi 200 të vdekur në minierë

Yll Press - 14.05.2014

Së paku 201 minatorë kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë mbesin të bllokuar nga shpërthimi i zjarrit në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë. Së paku 201 minatorë kanë humbur jetën dhe qindra ...

Tri ditë zi në Turqi për tragjedinë e minatorëve në Manisa

Koha.net - 14.05.2014

Ankara, 14 maj – Turqia dekretoi sot tri ditë zi kombëtare pas aksidentit në minierën e qymyrit në Manisa, që ka shkaktuar deri tani 201 të vdekur, njoftoi Zyra e shtypit e kryeministrit turk, Recep ...

Incidenti në minierë në turqi, shkon mbi 200 numri i të vdekurve

ABC News - 14.05.2014

Një masakër e vërtetë. Të paktën 201 të vdekur dhe qindra të tjerë ende të bllokuar nën tokë. Ky është bilznci tragjik i shpërthimit në minierën e qymyrit në Soma, që ëshët kthyer në nëj burg për 200 ...

Ambasada turke në Prishtinë me libër ngushëllimi për minatorët

Koha.net - 14.05.2014

Ambasada e Turqisa në Kosovë, në shenjë nderimi të qytetarëve të cilet kanë humbur jetën e tyre në fatëkeqësinë e minierave në provincën Soma të Manisës, ka hapur një libër ngushëllimi.

Tragjedia në Turqi, mbi 230 minatorë të vdekur dhe qindra të zhdukur

ABC News - 14.05.2014

Një tragjedi e vërtetë. Të paktën 230 të vdekur dhe qindra të tjerë të bllokuar nën tokë. Ky është bilanci tragjik i shpërthimit në minierën e qymyrit në Soma, që është kthyer në një burg për qindra ...

Shpërthimi në minierë, Nishani ngushëllon homologun turk

BalkanWeb - 14.05.2014

TIRANE- Presidenti, Bujar Nishani i shpreh ngushëllime homologut të tij turk, Abdullah Gul për tragjedinë e ndodhur në minierën, ku mbetën të vrarë mbi 200 persona.

Tragjedia në minierën turke, Nishani ngushëllon Gül

Panorama - 14.05.2014

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gül, vendi i te cilet u trondit nga tragjedia ne miniere, qe shkaktoi ...

Tragjedia në Turqi, Nishani mesazh ngushëllimi homologut turk, Gül

ABC News - 14.05.2014

Presidenti i Republikës Bujar Nuishani i ka shprehur ngushëllimet homologut tur për tragjedinë e ndodhur në minierë ku humbën jetën qindra minatorë dhe qindra të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Një tragjedi dhe rikthimi i Turqisë si “i sëmuri i Bosforit”

Mapo - 15.05.2014

Gjatë një shpërthimi të fuqishëm zjarri në brendësi të një miniere qymyrguri në perëndim të Turqisë, sipas të dhënave më të fundit të qeverisë, kanë humbur jetën të paktën 245 minatorë dhe rreth 80 ...

Tragjedia në minierë, Nishani mesazh ngushëllimi homologut turk

Ora news - 14.05.2014

Tirane- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta homologut të tij turk Abdullah Gül për viktimat e shpërthimit tragjik ditën e djeshme në minierën e Somas në ...

Turqi, të paktën 345 të vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyrguri

VOA - 14.05.2014

Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar tre ditë zie kombëtare, si dhe shtyu një vizitë një-ditore në Shqipëri. Ekipet e shpëtimit në Turqinë perëndimore po kërkojnë për të mbijetuar pasi ...

Tragjedia ne minierë, Nishani ngushëllon homologun turk

Mapo - 14.05.2014

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gül në të cilin shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe ndjenjat e mbështetjes ...

Tragjedia në minierë, protesta kundër Erdogan

Panorama - 14.05.2014

Nga protestat në Turqi Zemërim i madh ka shpërthyer kundër qeverisë turke pas katastrofës vdekjeprurëse në minierën e qymyrit në qytetin perëndimor të Somas.

Mbi 238 të vdekur nga tragjedia në minierë, përleshje në Ankara

Ora news - 14.05.2014

Ankara- Situatë e tensionuar në Turqi pas aksidentit tragjik në minierë ku humbën jetëm rreth 250 minatorë, ndërsa dhjetëra të tjerë ende rezultojnë të zhdukur.

Aksidenti tragjik në Turqi, konfirmohen 245 minatorë të vdekur (FOTO/VIDEO)

Gazeta Idea - 14.05.2014

Turqi- Rreth 238 minatorë në Turqi kanë vdekur dhe qindra u bllokuan në një minierë qymyri pasi një zjarr shpërtheu, si pasojë e një shpërthimi në një njësi të shpërndarjes së energjisë, tha Ministri ...

Tragjedi në minierë, 201 të vdekur

Durres Lajm - 14.05.2014

Të paktën 201 minatorë humbën jetën, 75 u plagosën dhe rreth 200 të tjerë janë bllokuar nëntokë pas një shpërthimi dhe zjarri të fuqishëm brenda një minierë private qymyrguri në perëndim të Turqisë.

Tragjedia në minierë, 201 të vdekur

AMA-News - 14.05.2014

Të paktën 201 minatorë kanë humbur jetën, 75 të plagosur dhe rreth 200 të tjerë dyshohet se janë ende të bllokuar nëntokë pas shpërthimit në një minierë qymyri në provincën e Manisas, në perëndim të ...

Tragjedia në minierë, 3 ditë zie në Turqi

AMA-News - 14.05.2014

Qeveria e Turqisë ka shpallur tri ditë zie për më shumë se 200 njerëzit e vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyri, në perëndim të vendit. Zyrtarët thonë se së paku 205 njerëz kanë humbur jetën ...

Turqi, kërkime për të mbijetuar

Vision Plus - 14.05.2014

Operacionet e kërkimit vijojnë dëshpërimisht në provincën Manisa në Turqi, pasi grupet e evakuimit po nxjerrin më shumë viktima se të mbijetuar, në tragjedinë më të rëndë të ndodhur ndonjëherë në një ...

Tragjedia në minierë, Nishani mesazh ngushëllimi homologut turk

Gazeta Idea - 14.05.2014

Tiranë- Presidenti Bujar Nishani i ka dërguar sot një mesazh ngushëllimi homologut të tij turk, Abdullah Gül, për tragjedinë e ndodhur në një minierë qymyri, në të cilën humbën jetën disa persona.

Nishani ngushëllon homologun turk

AMA-News - 14.05.2014

Presidenti, Bujar Nishani i shpreh ngushëllime homologut të tij turk, Abdullah Gul për tragjedinë e ndodhur në minierën, ku mbetën të vrarë mbi 200 persona.

200 persona ende te bllokuar ne minieren e qymyrit ne Turqi

Shqiperia - 14.05.2014

Ekipet e shpëtimit janë ende duke kërkuar dëshpërimisht për dhjetëra minatorë të humbur në minierën Soma të Turqisë. Miniera Soma 450 km ( 280 milje) nga Ankaraja, shkaktojë të paktën 205 vetë të ...

Shpërthimi i minierës në Turqi, gjenden pa jetë 205 veta, brenda ishin 787 minatorë

Gazeta Dita - 14.05.2014

Një video shokuese tregon imazhet e kameras së sigurisë gjatë daljes së punëtorëve nga galeritë e minierës, ku 205 punëtorët janë gjetur të vdekur. Tragjedia e papërshkrueshme në një minierë qymyri ...

Turqi: Të vrarë së paku 232 persona

InfoGlobi - 14.05.2014

Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qëndruar pranë minierës ku ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm, i cili ka vrarë së paku 232 persona dhe ka lënë qindra të tjerë të bllokuar.

VIDEO/ Shpërthen zemërimi ndaj Erdogan pas tragjedisë në minierë

Gazeta Tema - 14.05.2014

Në Turqi ka shpërthyer zemërimi ndaj qeverisë pas tragjedisë në një minierë qymyri në qytetin Soma. Njerëzit rrethuan makinën e tij gjatë vizitës në skenën e tragjedisë dhe nisën të hedhin akuza.

Shpërthen zemërimi ndaj Erdoganit pas tragjedisë në minierë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2014

Në Turqi ka shpërthyer zemërimi ndaj qeverisë pas tragjedisë në një minierë qymyri në qytetin Soma. Njerëzit rrethuan makinën e tij gjatë vizitës në skenën e tragjedisë dhe nisën të hedhin akuza.

Protesta të dhunshme në Turqi pas tragjedisë

AMA-News - 14.05.2014

Situatë e tensionuar në Turqi pas aksidentit tragjik në minierë ku humbën jetëm rreth 250 minatorë, ndërsa dhjetëra të tjerë ende rezultojnë të zhdukur.

Tri ditë zie për viktimat në Turqi

Gazeta Shqip - 14.05.2014

Qeveria e Turqisë ka shpallur tri ditë zie për më shumë se 200 njerëzit e vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyri, në perëndim të vendit. Zyrtarët thonë se së paku 205 njerëz kanë humbur jetën ...

Turqi, shkon në 274 numri i të vdekurve, varre masive

AMA-News - 14.05.2014

Zemërim dhe pikëllim të madh ka ngjallur vdekja e 274 minatorëve në Turqi, të cilët vdiqën gjatë një shpërthimi në një minierë në qytetin Soma. Rreth 450 të tjerë kanë arritur të shpëtohen, por ...

Turqi, 201 të vrarë nga një shpërthim në një minierë qymyrguri

Republika - 14.05.2014

Ministri turk i energjisë tha se 201 minatorë kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë bllokuar pas një shpërthimi të zjarrit dje në një minierë qymyrguri në qytetin e Somas, në jug të Stambollit.

Turqi, 201 minatorë humbin jetën nga shpërthimi në një minierë qymyri

AlbanianScreen - 14.05.2014

Turqi - Së paku 201 minatorë kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë mbeten të bllokuar nga shpërthimi i zjarrit në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë.

Tri ditë zie për viktimat në Turqi

Republika - 14.05.2014

Qeveria e Turqisë ka shpallur tri ditë zie për më shumë se 200 njerëzit e vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyri, në perëndim të vendit. Zyrtarët thonë se së paku 205 njerëz kanë humbur jetën ...

Mbi 230 të vdekur nga tragjedia në Turqi

AlbanianScreen - 14.05.2014

Turqi - Në Turqi forcat e shpëtimit vijojnë kërkimet për dhjetëra minatorë që vazhdojnë të jenë të zhdukur mbas një shpërthimi në një galerie, fatkeqësi e cila shkaktoi vdekjen e të paktën 238 ...

Shpërthim në minierë, 201 viktima në Turqi

Gazeta Start - 13.05.2014

Të paktën 201 minatorë kanë humbur jetën, 75 të tjerë u plagosën dhe rreth 200 të tjerë janë bllokuar nëntokë pas një shpërthimi dhe zjarri të fuqishëm brenda një minierë private qymyrguri në ...

Humbin jetën dhjetëra minatorë në Turqi

Lajmi.net - 13.05.2014

Njëzet minatorë kanë humbur jetën, ndërsa 200-300 të tjerë kanë mbetur të ngujuar nën dhe pas shpërthimit në një minierë në provincën Manisa, në perëndim të Turqisë.

Turqi: Shpërthim në një minierë, 20 të vdekur dhe 300 të bllokuar

ikub - 13.05.2014

Lajmi është bërë i ditur nga deputeti i zonës, Muzaffer Yurttas, për televizionin “NTV”. Shpërthimi ka ndodhur në një minierë qymyri në Soma, provincë e Manisas.

Turqi, shpërthim në një minierë, 20 të vdekur, mbi 300 të bllokuar

SOT - 13.05.2014

Një shpërthim, në një minierë qymyri në Turqi,mendohet të ketë shkaktuar të paktën 20 viktima, ndërsa rreth 300 persona të tjerë kanë mbetur të bllokuar nën tokë.

Nga shërthimi në soma të Turqisë, qindra minatorë mbeten të ngujuar

Lajmi.net - 13.05.2014

Të paktën pesë minatorë kanë humbur jetën në një shpërthim që ndodhi në minierën e thëngjillit në perëndim të Turqisë, kurse rreth 400 minatorë janë të ngujuar nën tokë, njoftuan zyrtarët për ...

Shpërthim në një minierë në Turqi

ABC News - 13.05.2014

Një shpërthim, në një minierë qymyri ne Turqi,mendohet të ketë shkaktuar të paktën 20 viktima, ndërsa rreth 300 persona të tjerë kane mbetur te bllokuar nentoke.

Së paku 1 i vdekur e 300 të ngujuar në një minierë në Turqi

Koha.net - 13.05.2014

Së paku një punëtor ka vdekur dhe rreth 300 të tjerë kanë mbetur të bllokuar në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë. Ata janë bllokuar në këtë minierë pas një shpërthimi të fuqishëm.

Shpërthen një minierë në Turqi, 20 të vdekur dhe 300 të bllokuar (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 13.05.2014

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë janë bllokuar nëntokë pas një shpërthimi, i cili shkaktoi një zjarr në një minierë qymyri në qytetin e Soma, në Turqi.

Shpërthim në një minierë në Turqi, disa të vdekur dhe qindra të bllokuar

Gazeta Idea - 13.05.2014

Turqi- Dhjetëra minatorë raportohet se kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në një minierë qymyri në Turqi. Mediat vendase shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në minierën Soma në provincën ...

20 të vdekur nga shpërthimi në minierë, 300 të bllokuar nën tokë

Durres Lajm - 13.05.2014

- Rreth 20 persona mendohet të kenë humbur jetën ndërsa rreth 300 të tjerë kanë mbetur të bllokuar pas një shpërthimi në një minierë qymyri në perëndim të Turqisë.

Tragjedi në minierën turke, Erdogan shtyn vizitën e Tiranës, parashikuar për nesër

Respublica - 13.05.2014

Pas një shpërthimi dhe një zjarri në një minierë qymyri në Turqinë perëndimore, disa minatorë janë raportuar të vdekur, ndërkohë më shumë se 300 punëtorë të tjerë besohet të jenë të bllokuar nën tokë ...

Erdoan shtyn vizitën në Tiranë

Vision Plus - 13.05.2014

Pas shpërthimit tragjik në një minierë qymyrguri në provincën Manisa, kryeministri turk Rexhep Taip Erdoan ka shtyrë vizitën e tij në Tiranë. Lajmin e ka konfirmuar kryeministri i Shqipërisë Edi ...

Turqi, shpërthim në minierë, 20 të vdekur dhe 300 të bllokuar

Republika - 13.05.2014

Të paktën 3 persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë janë bllokuar nëntokë pas një shpërthimi, i cili shkaktoi një zjarr në një minierë qymyri në qytetin e Soma, në Turqi.