TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kush është në të vërtetë Oliver Ivanoviq (VIDEO)

Lajmi.net - 24.01.2016

Oliver Ivanoviq u lind në Pejë më 1 prill 1953 Ivanoviqi u bë kadet në Akademinë Ushtarake të Zagrebit Nga Zagrebi u kthye në Kosovë. U diplomua në Fakultetin e Inxhinierisë Mekanike në Mitrovicë ...

Gjuriq ankohet për dënimin e Ivanoviqit për krime kundër shqiptarëve

Koha.net - 24.01.2016

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë serbe, Marko Gjuriq, duke folur lidhur me vendimin e kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa që të mos shkojë në Bruksel për të vazhduar ...

Fakte që mund të mos i keni ditur për Oliver Ivanoviqin

Telegrafi - 24.01.2016

Serbi Oliver Ivanoviqi, i cili nga Gjykata Themelore në Mitrovicë u dënua me 9 vjet burgim për krime lufte në Kosovë ka një biografi interesante. Historinë jetësore e politike të Oliver Ivanoviqit ...

Fakte që mund të mos i keni ditur për Oliver Ivanoviqin

Botasot - 24.01.2016

Serbi Oliver Ivanoviqi, i cili nga Gjykata Themelore në Mitrovicë u dënua me 9 vjet burgim për krime lufte në Kosovë ka një biografi interesante. Historinë jetësore e politike të Oliver Ivanoviqit ...

Fakte të Shpejta për Oliver Ivanoviqin (VIDEO)

Ilirida - 24.01.2016

KALLXO.com ju sjell historinë jetësore e politike të Oliver Ivanoviqit nga lindja e deri te dënimi për krime lufte. Oliver Ivanoviq u lind në Pejë më 1 prill 1953 Ivanoviqi u bë kadet në Akademinë ...

Ivanov: Më vjen keq për sjelljen e papërgjegjshme të disa liderëve politik

Zhurnal - 23.01.2016

Ivanov: Më vjen keq për sjelljen e papërgjegjshme të disa liderëve politik Publikuar 23.01.2016 në 10:04 nga H.N. | 1 i lexuar Shkup, 23 janar- Në fjalimin e tij, presidenti i Republikës së ...

Axhiev: Gjykata në Strasburg nuk e kontestoi se Ivanovski ka qenë bashkëpunëtor i shërbimeve

Zhurnal - 23.01.2016

Axhiev: Gjykata në Strasburg nuk e kontestoi se Ivanovski ka qenë bashkëpunëtor i shërbimeve Publikuar 23.01.2016 në 10:22 nga H.N. | 54 i lexuar Shkup, 23 janar- Gjykimi i Gjykatës Evropiane për të ...

Privilegjohen kriminelet, gjersa kalben çlirimtarët

Portalb - 23.01.2016

Islam Krasniqi Gjykimi i krye kriminelit serb Oliver Ivanoviqit nga trupi gjykues Ndërkombëtar, tregon edhe një herë së si masakrohet drejtësia në vendin tonë.

Ndërmjetësuesve evropian në Maqedoni u kërkohet të jenë të kujdesshëm

Lajm - 23.01.2016

Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ka kërkuar nga ambasadorët e vendeve të jashtme në Maqedoni, që të jenë të kujdesshëm gjatë ndërmjetësimit për zgjidhjen e krizës politike, që të mos keqkuptohen ...

Protesta në Beograd kundër dënimit të Ivanoviqit

Portalb - 23.01.2016

Lajme lidhur me temën Ambasadori serb në Ankara: Serbia do të kushtëzohet që ta njohë Kosovën Daçiq në Tiranë: T`i zbusim raportet politike me Shqipërinë Zgjedhje në Serbi për ta çimentuar pushtetin ...

Protesta në Beograd kundër dënimit të Ivanoviqit (Video)

Lajm - 23.01.2016

Disa qindra njerëz kanë protestuar sot në sheshin Nikolla Pashiq të Beogradit, kundër dënimit të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, me nëntë vjet burgim, raportojnë mediat serbe.

Dënimi i Ivanoviçit, shqiptarët e serbët nuk trajtohen njëjtë

Almakos - 23.01.2016

Përfaqësuesit ndërkombëtar po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dwnimet e shqiptarëve dhe serbëve. Kjo po shihet edhe me gjykimin e Oliver Ivanoviçit dhe Sami Lushtakut.

Protesta në Beograd kundër dënimit të Ivanovicit (FOTO-VIDEO)

Albeu.com - 23.01.2016

Disa qindra njerëz kanë protestuar sot në sheshin Nikolla Pashic të Beogradit, kundër dënimit të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanovic , me nëntë vjet burgim, raportojnë mediat serbe.

Dënimi i Ivanoviçit, shqiptarët e serbët nuk trajtohen njëjtë

Zhurnal - 23.01.2016

Dënimi i Ivanoviçit, shqiptarët e serbët nuk trajtohen njëjtë Publikuar 23.01.2016 në 17:05 nga B.R. | 27 i lexuar Përfaqësuesit ndërkombëtar po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dwnimet e ...

Kirby: Dënimi i Ivanoviqit nuk e rrezikon dialogun Kosovë-Serbi

Lajmi.net - 23.01.2016

Dënimi i Oliver Ivanoviq me 9 vjet heqje lirie nuk do ta rrezikojë dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit ka thënë ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby, njofton Tanjug.

Drejtësia selektive në Kosovë: Ndryshe dënon shqiptarin, e ndryshe serbin!?

Albeu.com - 23.01.2016

Përfaqësuesit ndërkombëtarë po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dënimet e shqiptarëve dhe serbëve. Rasti më i mirë për ta parë këtë është gjykimi e Oliver Ivanovicit dhe Sami Lushtakut.

Beogradi në përkrahje të Ivanoviqit, protestojnë kundër dënimit të tij

Lajmi.net - 23.01.2016

Një marsh protestues në përkrahje të liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviq, është mbajtur sot në sheshin “Nikola Pasic” në Beograd, i cili u dënua me 9 vjet burg dy ditë më parë për krime ...

Kirby: Dënimi i Ivanoviqit nuk e rrezikon dialogun Kosovë-Serbi

Portalb - 23.01.2016

Lajme lidhur me temën Thaçi: Shqiptarët janë të gatshëm të kapërcejnë interesat personale për hir të Atdheut Sulm racist ndaj djaloshit kosovar në Zvicër Opozita kosovare në protestë mbarëpopullore ...

Kirby: Nuk ka rrezik dialogu Kosovë-Serbi nga dënimi i Ivanovicit

Albeu.com - 23.01.2016

Ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby , ka thënë se dënimi i Oliver Ivanovic me 9 vjet heqje lirie nuk do ta rrezikojë dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

Dëshmitarët e Speciales janë larguar nga Kosova

Telegrafi - 23.01.2016

Bekim Blakaj, nga Fondi për të Drejtën Ndërkombëtare, ka thënë se dëshmitarët për Gjykatën Speciale janë larguar nga Kosova. “Ka pasur raste më herët kur janë kërcënuar dëshmitarët, por tash janë ...

Fansat e Crvena Zvezda: Liri për Oliver Ivanoviqin

Botasot - 23.01.2016

Fansat e Crvena Zvezda, në ndeshjen ndaj Unicaja në Euroligën e basketbollit, kanë shprehur pakënaqësinë e tyre me dënimin e liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq.

Protestë për Ivanoviqin: Do të luftojmë deri sa është nevoja

Koha.net - 23.01.2016

Një numër mesatar i qytetarëve janë mbledhur sot në sheshin “Nikola Pashiq” në Beograd, të cilët kanë protestuar kundër verdiktit të Gjykatës së EULEX-it, për dënim ndaj Oliver Ivanoviqit me nëntë ...

Protestë në Beograd, kërkohet lirimi Oliver Ivanoviqit

Telegrafi - 23.01.2016

Një numër mesatar i qytetarëve janë mbledhur sot në sheshin “Nikola Pashiq” në Beograd, të cilët kanë protestuar kundër verdiktit të Gjykatës së EULEX-it, për dënim ndaj Oliver Ivanoviqit me nëntë ...

Protestë në Beograd në mbështetje të Oliver Ivanoviçit

VOA - 23.01.2016

Një gjykatë e drejtuar nga EULEX-i e dënoi me nëntë vjet heqje lirie për krime lufte politikanin lokal serb në Kosovë Oliver Ivanoviç. Grupe protestuesish në Beograd kundërshtuan të shtunën dënimin e ...

Protesta në Beograd kundër dënimit të Ivanoviqit

Botasot - 23.01.2016

Disa qindra njerëz kanë protestuar sot në sheshin Nikolla Pashiq të Beogradit, kundër dënimit të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, me nëntë vjet burgim, raportojnë mediat serbe.

Kirby: Gjykimi i Ivanoviqit nuk rrezikon dialogun

Botasot - 23.01.2016

Ambasadori i SHBA-ve në Beograd, Michahel Kirby tha sot se vendimi ndaj liderit të Iniciativës Qytetare Serbe (SDP), Oliver Ivanoviq, nuk do ta rrezikojë dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

Dënimi i Ivanoviçit, shqiptarët e serbët nuk trajtohen njëjtë

Botasot - 23.01.2016

​Përfaqësuesit ndërkombëtar po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dwnimet e shqiptarëve dhe serbëve. Kjo po shihet edhe me gjykimin e Oliver Ivanoviçit dhe Sami Lushtakut.

Kirby: Dënimi i Ivanoviqit nuk e rrezikon dialogun Kosovë-Serbi

Telegrafi - 23.01.2016

Dënimi i Oliver Ivanoviqot me nëntë vjet heqje lirie nuk do ta rrezikojë dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit ka, thënë ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby, njofton Tanjug.

Serbia në përkrahje të Ivanoviqit, protestojnë kundër dënimit të tij

Botasot - 23.01.2016

Një marsh protestues në përkrahje të liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviq, është mbajtur sot në sheshin “Nikola Pasic” në Beograd, i cili u dënua me 9 vjet burg dy ditë më parë për krime ...

Drejtësia selektive: Ndryshe dënohet shqiptari, e ndryshe serbi në Kosovë!?

Telegrafi - 23.01.2016

Përfaqësuesit ndërkombëtarë po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dënimet e shqiptarëve dhe serbëve. Kjo po shihet edhe me gjykimin e Oliver Ivanoviçit dhe Sami Lushtakut.

Pyet Haki Abazi: Pse Ivanoviç nuk u përfshi në listën e Speciales?!

Botasot - 23.01.2016

Njohësi i çështjeve politike, Haki Abazi ka reaguar lidhur me rastin e Oliver Ivanoviqit, i cili së fundi u dënua me 9 vite burg nga Gjykata. Ai ka pyetur se pse nuk është përfshirë edhe ai në listën ...

Beogradi në përkrahje të Ivanoviqit, protestojnë kundër dënimit të tij

Koha.net - 23.01.2016

Një marsh protestues në përkrahje të liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviq, është mbajtur sot në sheshin “Nikola Pasiq” në Beograd, i cili u dënua me 9 vjet burg dy ditë më parë për krime ...

Në përkrahje të Ivanoviçit, protestojnë në Beograd

Ora news - 23.01.2016

Një marsh protestues në përkrahje të liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç, është mbajtur sot në sheshin “Nikola Pasic” në Beograd Pjesëmarrësit në këtë protestë dënimin e quajtën si ...

Ivanov, ‘’Ndihem keq që dialogu politik doli nga institucionet’’

Tetova Sot - 23.01.2016

Si kryetar shteti ndiej keqardhje që dialogu politik doli nga suazat institucionale. Është e papërgjegjshme sjellja e liderëve politik që në këtë krizë të thellë politike që është vendi, të humbin ...

Ivanov diplomatëve, ‘’Bëni kujdes çka flisni, mund të keqkuptoheni’’

Tetova Sot - 23.01.2016

Kryetari Gjorgje Ivanov ka dërguar një mesazh deri tek diplomatët e huaj në vend që të jenë më të kujdesshëm gjatë angazhimit të tyre në arritjen e marveshjes politike dhe deklaratat e tyre në publik ...

Protesta në Beograd kundër dënimit të Ivanoviqit

Tetova Sot - 23.01.2016

Disa qindra njerëz kanë protestuar sot në sheshin Nikolla Pashiq të Beogradit, kundër dënimit të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, me nëntë vjet burgim.

Drejtësia selektive: Ndryshe dënohet shqiptari, e ndryshe serbi në Kosovë!?

Ilirida - 23.01.2016

Përfaqësuesit ndërkombëtarë po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dënimet e shqiptarëve dhe serbëve. Kjo po shihet edhe me gjykimin e Oliver Ivanoviçit dhe Sami Lushtakut.

Dënimi i Ivanoviçit, shqiptarët e serbët nuk trajtohen njëjtë (Video)

Tetova Sot - 23.01.2016

Përfaqësuesit ndërkombëtar po bëjnë drejtësi selektive kur bëhet fjalë dwnimet e shqiptarëve dhe serbëve. Kjo po shihet edhe me gjykimin e Oliver Ivanoviçit dhe Sami Lushtakut.

Dënimi i Oliver Ivanoviç, zhvillohen protesta në Beograd

Java News - 23.01.2016

Disa qindra njerëz kanë protestuar sot në sheshin, Nikolla Pashiç, të Beogradit, kundër dënimit të politikanit serb nga Kosova, Oliver Ivanoviq, me nëntë vjet burgim, raportojnë mediat serbe.

Serbët në Beograd tubim në mbështetje të Ivanovic-it

Kosova Live - 23.01.2016

Në Beograd është mbajtur të shtunën një tubim në mbështetje të udhëheqësit të iniciativës qytetare, Liri, Demokraci, Drejtësi, Oliver Ivanovic, i cili dy ditë më parë u dënua me nëntë vjet burg.

Avokati Halimi: Ivanoviq duhet varur në litar

Lajmi.net - 22.01.2016

Mahmut Halimi, ish gjyqtar hetues, ka komentuar vendimin e gjykatës për ta dënuar Oliver Ivanoviqin me 9 vjet burg – për krimet e kryera pas luftës në Mitrovicë.

Beogradit nuk i pëlqen barazimi i Ivanoviqit me politikanët “terroristë” të Kosovës

Ina - 22.01.2016

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë për RTS se nuk është normale që drejtësia dhe opinioni publik liderët kosovarë, të cilët kanë qenë udhëheqës të UÇK-së (ai e quan ...

Përgatitet ankesë ndaj vendimit gjyqësor për Ivanoviqin

Lajmi.net - 22.01.2016

Avokati Lubomir Pantoviq, mbrojtës i Oliver Ivanoviqit, ka paralajmëruar ankesë ndaj vendimit për dënimin e klientit të tij. Pantoviq për agjencinë serbe “Beta” ka sqaruar se trupi i gjykatësve ka ...

Zyrtare: Ivanovic vazhdon edhe për 1 vit me Chelsean

Almakos - 22.01.2016

Branislav Ivanoviq, ka nënshkruar edhe një vit kontratë me Chelsean. Mbrojtësi 31 vjeçar nga Serbia ishte në muajt e fundit të kontratës së tij ekzistente, mirëpo tani Chelsea ka marrë vendim që ai ...

Kryekriminelit Ivanoviç drejtësia nuk ia dha dënimin e merituar

Ina - 22.01.2016

Ishte pjesëmarrës i tri masakrave në Mitrovicë ku nëpër shtëpitë e tyre, u pushkatuan 49 shqiptarë civil, pa dallim moshe e gjinie. Por, “peshorja” e Gjykatës Themelore në Mitrovicë nuk i dha Oliver ...

Haxhiu: Ivanoviq për 26 vrasje u dënua 9 vjet, Lushtaku për një ‘vrasje’ inekzistente 12 vjet

Lajmi.net - 22.01.2016

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas dënimit të Oliver Ivanoviqit me nëntë vite burg pasi që ishte akuzuar për vrasjen e 26 shqiptarëve, të cilin e quan dënime ...

Ivanoviq edhe një vit me Chelsea

Portalb - 22.01.2016

Lajme lidhur me temën Mascherano shmang burgun lidhur me skandalin e tatimit Konfirmohet dëmtimi i Bale, 2-3 javë larg fushave James Rodriguez mund të transferohet në Manchester United.

Haxhiu: Ivanovici 9 vite burg për vrasjen e 26 shqiptarëve, e Lushtaku për një inekzistente 12 vite

Albeu.com - 22.01.2016

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas dënimit të Oliver Ivanovicit me nëntë vite burg. “Si qytetar dhe deputet i Kuvendit të Kosovës, pa paragjykuar profesionalizimin ...

Familjet e viktimave do të ankohen ndaj vendimit për Ivanovicin

Albeu.com - 22.01.2016

Të pakënaqur me vendimin e gjykatës, pala e dëmtuar në rastin “Ivanoviq dhe të tjerët”, në koordinim me prokurorinë, kanë paralajmëruar ankesë, pasi konsiderojnë se dënimi i tij do të duhej të ishte ...

Familjet e viktimave do të ankohen ndaj vendimit për Ivanoviqin

Portalb - 22.01.2016

Lajme lidhur me temën Jevtiq: Ekziston rrezik për konflikt etnik në Kosovë Parlamenti Evropian miraton MSA-n për Kosovën Kosovë, Oliver Ivanoviq dënohet me 9 vjet burg për krime lufte Mustafa: Masa ...

Jevtiq: Ekziston rrezik për konflikt etnik në Kosovë

Portalb - 22.01.2016

Lajme lidhur me temën Familjet e viktimave do të ankohen ndaj vendimit për Ivanoviqin Parlamenti Evropian miraton MSA-n për Kosovën Kosovë, Oliver Ivanoviq dënohet me 9 vjet burg për krime lufte ...

Nikoliq: Dënimi i Ivanoviq, për ta eliminuar politikisht

Portalb - 22.01.2016

Lajme lidhur me temën Nikoliq gjunjëzohet para Bashkimit Evropian Nikoliq: Asociacioni ishte ideja ime Nikoliq përsërit se nuk e do Evropën para Kosovës Ivanoviq: Shqiptarët e Kosovës deri më tash ...

Halimi: Ivanoviq duhet varur në litar

Botasot - 22.01.2016

Mahmut Halimi, ish gjyqtar hetues, në Ballë për Ballë me Shkodran Gajrakun, ka komentuar vendimin e gjykatës për ta dënuar Oliver Ivanoviqin me 9 vjet burg – për krimet e kryera pas luftës në ...

Vuçiç: Dënimi i Ivanoviçit, shpërblim për shqiptarët

BalkanWeb - 22.01.2016

SERBI -Kryeministri serb, Alksandër Vuçiç, ka thënë se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviç nuk ka përfunduar ende, pasi do të bëhen sërish përpjekje për pafajësinë e tij.

Beogradit nuk i pëlqen barazimi i Ivanoviqit me politikanët “terroristë” të Kosovës

Koha.net - 22.01.2016

Zyrtarë nga Serbia edhe sot merren me “rastin Ivanoviq” i dënuar dje nga trupi gjykues i EUELX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës veriore me nëntë vjet burgim për krime lufte kudër shqiptarëve në ...

Oliver Ivanoviç: Mjeshtri i karatesë mposhtet në gjykatë

Mapo - 22.01.2016

Oliver Ivanoviç: Mjeshtri i karatesë mposhtet në gjykatë Postuar më: 22 Janar 2016 11:04 Aftësitë e tij në arte marciale e futën Ivanoviçin në politikë dhe dikur ai shihej si një figurë tepër e ...

Beogradit nuk i pëlqen barazimi i Ivanoviqit me politikanët “terroristë” të Kosovës

Telegrafi - 22.01.2016

Zyrtarë nga Serbia edhe sot merren me “rastin Ivanoviq” i dënuar dje nga trupi gjykues i EUELX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës veriore me nëntë vjet burgim për krime lufte kudër shqiptarëve në ...

Beogradit nuk i pëlqen barazimi i Ivanoviqit me politikanët “terroristë” të Kosovës

Botasot - 22.01.2016

Zyrtarë nga Serbia edhe sot merren me “rastin Ivanoviq” i dënuar dje nga trupi gjykues i EUELX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës veriore me nëntë vjet burgim për krime lufte kudër shqiptarëve në ...

Chelsea konfirmon të ardhmen e Ivanoviqit

Koha.net - 22.01.2016

Mbrojtësi Chelseat, Branislav Ivanoviq ka vazhduar kontratën me kampionin e Premier Ligës deri në verën e vitit 2017, ka bërë të ditur klubi anglez përmes faqes zyrtare.

Kryekriminelit Ivanoviç drejtësia nuk ia dha dënimin e merituar

Botasot - 22.01.2016

Ishte pjesëmarrës i tri masakrave në Mitrovicë ku nëpër shtëpitë e tyre, u pushkatuan 49 shqiptarë civil, pa dallim moshe e gjinie. Por, “peshorja” e Gjykatës Themelore në Mitrovicë nuk i dha Oliver ...

Përgatitet ankesë ndaj vendimit gjyqësor për Ivanoviqin

Botasot - 22.01.2016

Avokati Lubomir Pantoviq, mbrojtës i Oliver Ivanoviqit, ka paralajmëruar ankesë ndaj vendimit për dënimin e klientit të tij Pantoviq për agjencinë serbe “Beta” ka sqaruar se trupi i gjykatësve ka për ...

Familjet e viktimave do të ankohen ndaj vendimit për Ivanoviqin [video]

Koha.net - 22.01.2016

Të pakënaqur me vendimin e gjykatës, pala e dëmtuar në rastin “Ivanoviq dhe të tjerët”, në koordinim me prokurorinë, kanë paralajmëruar ankesë, pasi konsiderojnë se dënimi i tij do të duhej të ishte ...

Haxhiu: Për vrasjen e 26 shqiptarëve Ivanoviqi u dënua 9 vite, e Lushtaku për një inekzistente me 12 vite

Telegrafi - 22.01.2016

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas dënimit të Oliver Ivanoviqit me nëntë vite burg. “Si qytetar dhe deputet i Kuvendit të Kosovës, pa paragjykuar profesionalizimin ...

Familjet e viktimave do të ankohen ndaj vendimit për Ivanoviqin (Video)

Telegrafi - 22.01.2016

Të pakënaqur me vendimin e gjykatës, pala e dëmtuar në rastin “Ivanoviq dhe të tjerët”, në koordinim me Prokurorinë, kanë paralajmëruar ankesë, pasi konsiderojnë se dënimi i tij do të duhej të ishte ...

Haxhiu: Peshorja e drejtësisë është shtrembëruar në rastet Lushtaku e Ivanoviq

Koha.net - 22.01.2016

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me dy procese të ndara që kanë të bëjnë me krime lufte.

Jevtiq: Ekziston rreziku për konflikt etnik në Kosovë!

Telegrafi - 22.01.2016

“Vendimi i gjykatës së EULEX-it për shqiptimin e dënimit me nëntë vjet heqje lirie për, Oliver Ivanoviq, nuk duhet të shkaktojë zhvendosjen e serbëve, por përkundrazi, duhet të merret si sinjal për ...

Jevtiq: Pas vendimit për Ivanoviqin, ekziston rreziku për eksalim konflikt etnik

Koha.net - 22.01.2016

Vendimi i gjykatës së EULEX-it, për dënimin e Oliver Ivanoviqit me nëntë vjet burg për krime lufte,sipas ministrit për Kthim dhe Komunitete në Kosovë, nuk duhet të shkaktojë zhvendosje të serbëve, ...

Blakaj për dënimin e Ivanoviqit: Prokuroria nuk gjeti prova të mjaftueshme

Koha.net - 22.01.2016

Nuk ka pasur prova material dhe forenzike por ka pasur dëshmitarë në procesin gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit, sipas Bekim Blakaj nga Fondi për të Drejtën Humanitare.

Blakaj i FDH-së thotë se Prokuroria është dashur të gjejë më shumë prova kundër Ivanoviqit

Telegrafi - 22.01.2016

Nuk ka pasur prova material dhe forenzike, por ka pasur dëshmitarë në procesin gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit, thotë Bekim Blakaj nga Fondi për të Drejtën Humanitare (FDH).

“Dëshmitarët e Speciales vetëm se janë larguar nga Kosova”

Koha.net - 22.01.2016

Bekim Blakaj, nga Fondi për të Drejtën Humanitare, ka thënë se dëshmitarët për Gjykatën Speciale vetëm se janë larguar nga Kosova. “Ka pasur raste më herët kur janë kërcënuar dëshmitarët, por tash ...

Vuçiç: Me dënimin e Ivanoviçit u shpërblyen shqiptarët

Java News - 22.01.2016

Kryeministri serb, Alkesandar Vuçiç, ka thënë se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviçit nuk ka përfunduar pasi që do të bëhen përpjekje ende. Sipas tij, vendimi për dënimin me 9 vjet burg ndaj ...

Kosovë, dënohet Oliver Ivanovic, reagojnë shqiptarët dhe serbët

Durres Lajm - 22.01.2016

Gjykata e Mitrovicës e ka dënuar me 9 vite burg Oliver Ivanovic, kryetarin e Iniciativës Qytetare Serbe në Kosovë, pasi ai u gjet fajtor për akuzën e kryerjes së krimeve të luftës gjatë viteve 1999 ...

Ivanoviqi për vrasjen e 26 shqiptarëve u dënua 9 vjet, Lushtaku për një ‘vrasje’ inekzistente 12 vjet

Tetova Sot - 22.01.2016

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas dënimit të Oliver Ivanoviqit me nëntë vite burg pasi që ishte akuzuar për vrasjen e 26 shqiptarëve, të cilin e quan dënime ...

Privilegjohen kriminelet, gjersa kalben çlirimtaret

Tetova Sot - 22.01.2016

Shkruan: Mr.sc.Islam Krasniqi Gjykimi i krye kriminelit serb Oliver Ivanoviqit nga trupi gjykues Ndërkombëtar, tregon edhe një herë së si masakrohet drejtësia në vendin tonë.

Jevtiç: Shikoj rrezik konflikti etnik në Kosovë

Java News - 22.01.2016

“Vendimi i gjykatës së EULEX-it për shqiptimin e dënimit me nëntë vjet heqje lirie për, Oliver Ivanoviç, nuk duhet të shkaktojë zhvendosjen e serbëve, por përkundrazi, duhet të merret si sinjal për ...

Jevtiq: Ekziston rrezik për konflikt etnik në Kosovë

Tetova Sot - 22.01.2016

“Vendimi i gjykatës së EULEX-it për shqiptimin e dënimit me nëntë vjet heqje lirie për, Oliver Ivanoviq, nuk duhet të shkaktojë zhvendosjen e serbëve, por përkundrazi, duhet të merret si sinjal për ...

Banda e qeverisë së Kosovës është në siklet, ndaj nuk bënë gek as mek për Oliver Ivanoviçin

Tetova Sot - 22.01.2016

Shkruan: RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI Ne gazeten “Kosova Sot”, shpeshhere kam shkruar se vetem te mjeret,qyqaret,vagabondet, idiotet dhe at me te meta mendore mendojn se ne Republiken e Kosves, zbatohet ...

Chelsea, Ivanovic rinovon kontratën

Tetova Sot - 22.01.2016

Tashme eshte zyrtare, Branislav Ivanovic rinovoi kontraten e tij me Chelsean edhe per nje tjeter sezon. Lojtarit serb marreveshja e meparshme i skadonte ne fund te ketij sezoni, por Blute e Londres ...

Dënimi i Ivanoviçit, shpërblim për shqiptarët

Lajme.al - 22.01.2016

Kryeministri serb, Alkesandar Vuçiç, ka thënë se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviçit nuk ka përfunduar pasi që do të bëhen përpjekje ende. Sipas tij, vendimi për dënimin me 9 vjet burg ndaj ...

Përgatitet ankesë ndaj vendimit gjyqësor për Ivanovic-in

Kosova Live - 22.01.2016

Avokati Lubomir Pantovic, mbrojtës i Oliver Ivanovic-it, ka paralajmëruar ankesë ndaj vendimit për dënimin e klientit të tij. Pantovic për agjencinë serbe “Beta” ka sqaruar se trupi i gjykatësve ka ...

Nikolic: Dënimi i Ivanovic-it, i ndikuar politikisht

Kosova Live - 22.01.2016

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic ka deklaruar se Oliver Ivanovic është dënuar vetëm pse i takon nacionalitetit serb dhe se dënim i tij tenton t’i zbeh përpjekjet politike të serbëve në Kosovë.

​Sot jepet verdikti final ndaj Oliver Ivanoviqit

Almakos - 21.01.2016

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës do të bëhet sot shpallja e aktgjykimit ndaj Oliver Ivanoviqit, Dragolub Delibashiqit dhe tre serbëve të tjerë. Seanca do të filloj në orën 10:00.

Sot zhvillohet seanca gjyqësore ndaj Oliver Ivanoviçit

LajmiFundit - 21.01.2016

EULEX- i ka konfirmuar se sot, e enjte, do të shpallet aktgjykimi për rastin që po zhvillohet kundër Oliver Ivanoviqit, Dragolub Delibashiqit dhe të tre serbëve të tjerë.

​Ivanoviq në Gjykatë, seanca nuk fillon për shkak të problemeve me zërim

Lajmi.net - 21.01.2016

Në praninë e familjarëve Oliver Ivanoviq ka mbërritur në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës. Ndaj tij për pak çaste pritet të jepet verdikti final për akuzën për krime lufte ndaj civilëve ...

Oliver Ivanoviq dënohet me 9 vite burg

Lajmi.net - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në ...

​Nëntë vjet burg për Oliver Ivanoviqin

Almakos - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në ...

Oliver Ivanoviç dënohet me 9 vjet burg

Albeu.com - 21.01.2016

Gjykata Themelorë në Veri të Mitrovicës e ka dënuar Oliver Ivanovicin me 9 vjet burg për pikën e parë të aktakuzës. Ivanovic akuzohet për krime lufte në Kosovë ndaj popullatës civile , gjatë viteve ...

Nëntë vjet burg për Oliver Ivanoviçin

LajmiFundit - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në ...

Oliver Ivanoviç dënohet me 9 vite burg, akuzohet për krime kundër kosovarëve

ikub - 21.01.2016

Politikani serb i Kosovës, lideri i partisë SPD, dënohet nga gjykata me 9 vite burg. Vendimi u mor këtë të enjte nga gjykata themelore e Veriut të Mitrovicës.

Ivanoviç dënohet me 9 vjet burg për krime ndaj shqiptarëve

Shqipmedia - 21.01.2016

Këshilli Gjyqësor i EULEX-it me në krye me gjyqtaren Roxana Comsa, ka shpallur aktgjykimin ndaj liderit të SPD-së, Oliver Ivanoviç. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve ...

Bie lustrimi i Trendafilit, Maqedonia do i paguajë 5 mijë euro!

Zhurnal - 21.01.2016

Bie lustrimi i Trendafilit, Maqedonia do i paguaj 5 mij euro! Publikuar 21.01.2016 në 12:05 nga B.R. | 67 i lexuar Shkup, 21 janar – Gjykata europiane për të drejtat e njeriut ka vendosur për rastin ...

9 vjet burgim për Oliver Ivanoviqin

Ina - 21.01.2016

Ivanoviq është dënuar me nëntë vjet burgim, raporton KTV. I akuzuari për krime lufte kundër shqiptarëve në vitin 1999-2000 është shpallur fajtor për aktet kriminale të përfshira në aktakuzën e ...

Reagim i ashpër i mediave serbe për dënimin e Ivanoviqit

Lajmi.net - 21.01.2016

Lidhur me dënimin me 9 vjet burg të liderit të Iniciativës qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, kanë reaguar mediat serbe. Në titujt e tyre, dënimin e Ivanoviqit me 9 vite burg, ato e kanë quajtur ...

Gjykata e Mitrovicës dënon me nëntë vjet burgim Oliver Ivanoviqin

Idividi - 21.01.2016

Prishtinë, 21 janar 2016 (MIA) - Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur sot fajtor liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve ...

Kosovë, Oliver Ivanoviq dënohet me 9 vjet burg për krime lufte

Portalb - 21.01.2016

Lajme lidhur me temën Mustafa: Masa për parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm Ymeri: Serbia përgjon Kosovën me kodin telefonik 383 Bllokadë dhe protesta në 8-vjetorin e Pavarësisë Hashim Thaçi ...

Gjykata shpall të pafajshëm katër të akuzuarit tjerë

Lajmi.net - 21.01.2016

Përderisa Gjykata Themelore shpalli fajtor për akuzat e krimeve të luftës dhe pas saj, Oliver Ivanoviq, katër të akuzuarit tjerë që kishin aktakuza të njëjta, i shpalli të pafajshëm.

Mitrovicë, Dragolub Delibashiq shpallet i pafajshëm

Lajm - 21.01.2016

Koloneli i pensionuar i MPB-së serbe, Dragoljub Delibashiq është shpallur i pafajshëm në akuzën për kryerjen e veprës penale, nxitje për kryerjen e vrasjes së rëndë.

Dënohet me 9 vjet burg Oliver Ivanoviç, urdhëroi vrasjen e shqiptarëve gjatë luftës

Top Channel - 21.01.2016

Gjykata Themelore në veri të Mitrovicës ka dënuar liderin e serbëve Oliver Ivanoviç me 9 vjet burg, për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Derisa vendimi të bëhet i plotfuqishëm Ivanoviq në arrest shtëpiak

Lajmi.net - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka hedhur poshtë kërkesën e prokurorit Romulo Mateus që i dënuari për krime lufte Oliver Ivanoviq të dërgohet në paraburgim e jo në arrest shtëpiak siç ka qenë deri më ...

Policia shton masat e sigurisë në Mitrovicë, pas gjykimit të Ivanoviqit

Lajmi.net - 21.01.2016

Policia e Kosovës ka shtuar masat e sigurisë në Mitrovicë, pas procesit gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit dhe të tjerëve, ndërsa gjendja është e qetë dhe stabile.

​Ivanoviq në arrest shtëpiak derisa vendimi të bëhet i plotfuqishëm

Almakos - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka hedhur poshtë kërkesën e prokurorit Romulo Mateus që i dënuari për krime lufte Oliver Ivanoviq të dërgohet në paraburgim e jo në arrest shtëpiak siq ka qenë deri më ...

Shteti duhet t’i paguaj 5.350 euro dëmshpërblim Ivanovskit

Portalb - 21.01.2016

Lajme lidhur me temën Për rastin gjyqësor të gazetës javore “Fokus”, tani shkruajnë edhe në komunitetin botëror Global Voices Prokurori dhe gjykata të posaçme për zyrtarët e lartë Haraçinë, ...

Halit Berani: Ivanoviq duhet të pushkatohet (VIDEO)

Lajmi.net - 21.01.2016

Halit Berani kryetari i KMLDNJ-së në Mitrovicë ka folur për rastin e ish liderit të serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq, për të cilin ka thënë se duhet të pushkatohet.

Ivanov do të harxhojë 5.000 euro për taksi

Portalb - 21.01.2016

Lajme lidhur me temën Ivanov ia dorëzon mandatin për përbërje të Qeverisë Dimitrievit Ivanov: Liderët të tregojnë përgjegjësi para qytetarëve Ligji për amnisti, familjarët kundër listës së ...

Ivanov do të shpenzojë 5 mijë euro vetëm për taksi

Albeu.com - 21.01.2016

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov , nënshkruar shpallje për furnizimin shërbimeve të taksive . Vlera e furnizimit, pa TVSH, është 305.000 denarë ose 5 mijë euro .

Kush është Oliver Ivanoviç

Top Channel - 21.01.2016

Politikani serb i veriut të Mitrovicës, Oliver Ivanoviç, që u dënua me 9 vjet burg për krime të kryera ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës, ka bashkjetuar dhe punuar me shqiptarët dhe ...

Kosovë: Oliver Ivanoviç dënohet për krime lufte

DW - 21.01.2016

Një trup gjykues i kryesuar nga gjykatës të misonit EULEX dënoi politikanin lokal serb të Kosovës Oliver Ivanoviç me nëntë vjet heqje lirie. Ai u gjet fajtor për vrasjen e civilëve në vitin 1999.

Vendimi për Ivanoviç, Gjuriç: Rrezikon vazhdimin e dialogut

Top Channel - 21.01.2016

Aktgjikimi kundër politikanit serb nga veriu i Mitrovicës, Oliver Ivanoviç, ka shkaktuar reagime të ashpra në Serbi. Shumica e partive politike konsiderojnë se ky vendim është i ashpër, vazhdim i ...

Ivanov do të shpenzoj 5 mijë euro vetëm për taxi

Ina - 21.01.2016

Vlera e furnizimit pa TVSH është 5 mijë euro (305.000 denarë). Kriter për fitimin e tenderit është çmimi më i ulët, njofton Plusinfo. Sipas konkursit, Ivanov, do të shfrytëzojë shërbime të taksive në ...

Ofendohet gjyqtarja e Oliver Ivanovicit

LajmiFundit - 21.01.2016

Gjatë seancës së sotme në Gjykatën Themelore ndaj Oliver Ivanovic, në Mitrovicë ka pasur shumë reagime dhe zhurmë që pengonte mbarëvajtjen e seancës. Aty u mor vendimi për liderin e Iniciativës ...

Vetëvendosje dënimin e Ivanoviqit e sheh si poshtërim të drejtësisë

Lajmi.net - 21.01.2016

Lëvizja Vetëvendosje, dënimin prej 9 vjetëve për Oliver Ivanoviqin, e sheh si padrejtësi ndaj popullit shqiptarë. Përmes një reagimi, kjo lëvizje këtë vendim të Gjykatës Themelore të Mitrovicës e ...

Dënimi i Ivanoviqit: Një i pranishëm në seancë, shanë rëndë gjykatësit (Video)

Lajmi.net - 21.01.2016

Në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ku u mor vendimi për liderin e Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq, në momentet që po lexohej aktgjykimi nga gjykatësja rumune e EULEX-it, Roxana Comsa, ka ...

Ivanoviq dënohet për krime lufte, reagime të ashpra nga Serbia

Almakos - 21.01.2016

Pas aktgjykimit të Gjykatës Themelore të Mitrovicës ku lideri i serbëve të veriut Oliver Ivanoviq është shpallur fajtor për krime lufte, kanë reaguar zyrtarët e Qeverisë së Serbisë .

Ofendohet gjykatësja gjatë seancës së Ivanovicit (VIDEO)

Albeu.com - 21.01.2016

Në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ku u zhvillua seanca gjyqësore e ku u mor vendimi për liderin e Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviç, në momentet që po lexohej aktgjykimi nga gjykatësja ...

VV: Dënimi i Ivanoviqit, poshtërim i drejtësisë

Almakos - 21.01.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me dënimin e Oliver Ivanoviqit me nëntë vjet nga EULEX-it, duke e quajtur këtë si poshtërim për drejtësinë. Drejtësisë me komponent ndërkombëtare, sipas ...

Vuçiq: Dënimi i Ivanoviqit, shpërblim për shqiptarët

Lajmi.net - 21.01.2016

Kryeministri serb, Aleksander Vuçiq, ka thënë se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit nuk ka përfunduar pasi që do të bëhen përpjekje ende. Sipas tij, vendimi për dënimin me 9 vjet burg ndaj ...

Zyrtare/ Ivanovic vazhdon me Chelsean

Albeu.com - 21.01.2016

Mbrojtësi i Chelseat, Branislav Ivanovic , njoftohet se ka zgjatur kontratën me klubin londinez. “Sky”, publikon se Ivanovic ka nënshkruar kontratë njëvjeçare por duke e shtuar atë edhe një vit ...

​Krasniqi: Drejtësi selektive, Ivanoviq në shtëpi, komandantët e UÇK-së në burg

Almakos - 21.01.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar, Jakup Krasniqi, nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ka reaguar ndaj procesit gjyqësor dhe vendimit për dënimin e liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviq.

Vuçiç: Dënimi i Ivanovicit është shpërblim për shqiptarët

Albeu.com - 21.01.2016

Kryeministri i Serbisë, Alkesandar Vuçiç, ka deklaruar se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanovicit nuk ka përfunduar pasi “do të bëhen përpjekje ende”.

Zyrtare: Mbrojtësi i Chelseat vazhdon me klubin

Almakos - 21.01.2016

Mbrojtësi i Chelseat, Branislav Ivanovic, njoftohet se ka zgjatur kontratën me klubin londinez. “Sky”, publikon se Ivanovic ka nënshkruar kontratë njëvjeçare por duke e shtuar atë edhe një vit ...

Krasniqi: Drejtësi selektive, Ivanoviq në shtëpi, komandantët e UÇK-së në burg

Lajmi.net - 21.01.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar, Jakup Krasniqi, nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ka reaguar ndaj procesit gjyqësor dhe vendimit për dënimin e liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviq.

Barani: Për krimet e kryera, Ivanoviq duhet të dënohet me vdekje

Telegrafi - 21.01.2016

Halil Barani, kryetar i KMLDNJ-së në Mitrovicë dhe njëri nga familjarët e prekur në rastin e Oliver Ivanoviqit, Shefqet Pllana, folën për rastin e Oliver Ivanoviq për krimet e bëra në Mitrovicë dhe ...

​Sot jepet verdikti final ndaj Oliver Ivanoviqit

Botasot - 21.01.2016

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës do të bëhet sot shpallja e aktgjykimit ndaj Oliver Ivanoviqit, Dragolub Delibashiqit dhe tre serbëve të tjerë. Seanca do të filloj në orën 10:00.

Sot jepet verdikti final ndaj Oliver Ivanoviqit

Telegrafi - 21.01.2016

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës do të bëhet sot shpallja e aktgjykimit ndaj Oliver Ivanoviqit, Dragolub Delibashiqit dhe tre serbëve të tjerë. Seanca do të filloj në orën 10:00.

“Kryediplomati” i Serbisë në Kosovë në aktgjykimin e Ivanoviqit

Koha.net - 21.01.2016

Oficeri ndërlidhës i Serbisë në Kosovë Dejan Paviçeviq është i pranishëm në sallën e Gjykatës Themelore në Mitrovicën veriore ku për pak çaste pritet të jepet verdikti për Oliver Ivanoviqin i akuzuar ...

“Kryediplomati” i Serbisë në Kosovë në aktgjykimin e Ivanoviqit

Telegrafi - 21.01.2016

Oficeri ndërlidhës i Serbisë në Kosovë Dejan Paviçeviq është i pranishëm në sallën e Gjykatës Themelore në Mitrovicën veriore ku për pak çaste pritet të jepet verdikti për Oliver Ivanoviqin i akuzuar ...

Masa të shtuara sigurie në Mitrovicën veriore

Koha.net - 21.01.2016

Verdikti ndaj Oliver Ivanoviq pritet të shpallet së shpejti gjatë ditës nga gjykatës të EULEX-it në Gjykatën Themelore në Mitrovicën veriore. Në ndërkohë, nëpër këtë pjesë të qyteti të ndarë po ...

​Ivanoviq në Gjykatë, seanca nuk fillon për shkak të problemeve me zërim

Botasot - 21.01.2016

Në praninë e familjarëve Oliver Ivanoviq ka mbërritur në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës. Ndaj tij për pak çaste pritet të jepet verdikti final për akuzën për krime lufte ndaj civilëve ...

Nëntë vjet burgim për Oliver Ivanoviqin

Koha.net - 21.01.2016

Lajmi plotësohet së shpejti... © KOHA. Të gjitha të drejtat janë të ...

​Nëntë vjet burg për Oliver Ivanoviqin

Botasot - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës Oliver Ivanoviq. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në ...

Nëntë vjet burg për Oliver Ivanoviqin

Telegrafi - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në ...

Oliver Ivanoviç dënohet me 9 vjet burg për krime lufte në Kosovë

Ora news - 21.01.2016

Mediat kosovare raportojnë se Gjykata Themelorë në Veri të Mitrovicës e ka dënuar Oliver Ivanovicin me 9 vjet burg për pikën e parë të aktakuzës. Ivanovic akuzohet për krime lufte në Kosovë ndaj ...

Lideri i serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç dënohet me 9 vjet burg për krime lufte

BalkanWeb - 21.01.2016

MITROVICE- Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në ...

Serbi Oliver Ivanoviç

ABC News - 21.01.2016

9 Vite burg per krime lufte ndaj popullates civile ne Kosove, i dha Gjykata Themelore ne veri te Mitrovices, serbit Oliver Ivanoviç. Ivanoviç, i denuar tashme per krime lufte gjate viteve 1999- 2000 ...

Mitrovicë, Dragolub Delibashiq shpallet i pafajshëm

Botasot - 21.01.2016

Koloneli i pensionuar i MPB-së serbe, Dragoljub Delibashiq është shpallur i pafajshëm në akuzën për kryerjen e veprës penale, nxitje për kryerjen e vrasjes së rëndë.

Dënimin e Oliver Ivanoviqit, mediat serbe e quajnë skandal!

Telegrafi - 21.01.2016

Lidhur me dënimin me 9 vite burg të liderit të Iniciativës qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, kanë reaguar mediat serbe. Në titujt e tyre, dënimin e Ivanoviqit me 9 vite burg, ato e kanë quajtur ...

Lirohen 4 të bashkakuzuarit me Ivanoviqin

Koha.net - 21.01.2016

Këshilli Gjyqësor i EULEX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka shpallur të pafajshëm 4 të bashkë akuzuarit me Oliveri Ivanoviqin, të cilët akuzoheshin për krime lufte kundër shqiptarëve: ...

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për denimin e Oliver Ivanoviqit

Botasot - 21.01.2016

Lidhur me dënimin me 9 vite burg të liderit të Iniciativës qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, kanë reaguar mediat serbe. Në titujt e tyre, dënimin e Ivanoviqit me 9 vite burg, ato e kanë quajtur ...

Lirohen 4 të bashkakuzuarit me Ivanoviqin

Telegrafi - 21.01.2016

Këshilli Gjyqësor i EULEX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka shpallur të pafajshëm katër të bashkëakuzuarit me Oliveri Ivanoviqin, të cilët akuzoheshin për krime lufte kundër shqiptarëve: ...

Lajiq i shokuar me aktgjykimin ndaj Ivanoviqit, e quan politik

Koha.net - 21.01.2016

Nga zyrtarët e qeverisë serbe, i pari për aktgjykimin kundër Oliver Ivanoviqit, shqiptuar sot në Mitrovicën veriore, ka reaguar nënkryetari i Qeverisë së Serbisë Rasim Ljajiq.

Shtohen masat e sigurisë në Mitrovicë, gjendja është stabile

Telegrafi - 21.01.2016

Policia e Kosovës ka shtuar masat e sigurisë në Mitrovicë, pas procesit gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit dhe të tjerëve, ndërsa gjendja është e qetë dhe stabile.

Barani: Dënimi i Oliver Ivanoviqit, qesharak

Telegrafi - 21.01.2016

Kryetari i Qendrës Rajonale të KMDLNJ-së në Mitrovicë, Halit Barani në një prononcim për Telegrafin ka thënë se dënimi prej 9 vjetësh për ish-liderin e Iniciativës serbe SDP, Oliver Ivanoviq, është ...

​Ivanoviq në arrest shtëpiak derisa vendimi të bëhet i plotfuqishëm

Botasot - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka hedhur poshtë kërkesën e prokurorit Romulo Mateus që i dënuari për krime lufte Oliver Ivanoviq të dërgohet në paraburgim e jo në arrest shtëpiak siq ka qenë deri më ...

Pas aktgjykimit ndaj Ivanoviqit, Beogradi në dilemë për dialogun me Prishtinën

Koha.net - 21.01.2016

Shefi i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka thënë se aktgjykimi kundërOlive Ivanoviqt nuk ka lidhje as “me të drejtën dhe as me drejtësinë”.

Ivanoviq në arrest shtëpiak derisa vendimi të bëhet i plotfuqishëm

Koha.net - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka hedhur poshtë kërkesën e prokurorit Romulo Mateus që i dënuari për krime lufte Oliver Ivanoviq të dërgohet në paraburgim e jo në arrest shtëpiak siç ka qenë deri më ...

Ivanoviq në arrest shtëpiak derisa vendimi të bëhet i plotfuqishëm

Telegrafi - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka hedhur poshtë kërkesën e prokurorit Romulo Mateus që i dënuari për krime lufte Oliver Ivanoviq të dërgohet në paraburgim e jo në arrest shtëpiak siç ka qenë deri më ...

Barani: Dënimi i Oliver Ivanoviqit, qesharak

Botasot - 21.01.2016

Kryetari i Qendrës Rajonale të KMDLNJ-së në Mitrovicë, Halit Barani ka thënë se dënimi prej 9 vjetësh për ish-liderin e Iniciativës serbe SDP, Oliver Ivanoviq, është qesharak.

Dënimi i Oliver Ivanoviqit e shokon Serbinë, dialogu merr fund këtu?!

Botasot - 21.01.2016

Shefi i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se aktgjykimi kundër Oliver Ivanoviqit “nuk ka lidhje me të drejtën, e as më drejtësinë”.

Edita Tahiri i përgjigjet Marko Gjuriqit: Dialogu është obligim ndërkombëtar

Botasot - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë sot ia shqiptoi dënimin me 9 vjet burg, Oliver Ivanoviqit, pasi ai u gjet fajtor, sipas kësaj gjykate, në krimeve ndaj shqiptarëve.

Nëntë vjet burg për Oliver Ivanoviçin

VOA - 21.01.2016

Politikani lokal serb Oliver Ivanoviç, u shpall fajtor për krime lufte Gjykata Themelore në veriun e Kosovës e drejtuar nga Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit dënoi sot me nëntë vjet ...

Daçiq: Dënimi i Ivanoviqit – provë se politika e udhëheq drejtësinë

Botasot - 21.01.2016

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se vendimi për dënimin e liderit të Nismës Serbia, Drejtësia, Demokracia, Oliver Ivanoviq, është dëshmi se politika e udhëheq drejtësinë ...

Ofendohet gjykatësja Comsa gjatë seancës së Ivanoviqit (Video)

Botasot - 21.01.2016

Gjatë seancës së sotme në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ku u mor vendimi për liderin e Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq, në momentet që po lexohej aktgjykimi nga gjykatësja rumune e ...

Kërveshi: Kosova akoma nuk është e gatshme të bart të gjitha përgjegjësitë në fushën e drejtësisë

Telegrafi - 21.01.2016

Eksperti i çështjeve juridike në Kosovë, Kujtim Kërveshi, ka komentuar vendimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë, që ka shpallur fajtor Oliver Ivanoviqin - liderin e Iniciativës qytetare serbe.

Reagime të ashpra nga Serbia për dënimin e Ivanoviqit

Botasot - 21.01.2016

Pas aktgjykimit të Gjykatës Themelore të Mitrovicës ku lideri i serbëve të veriut Oliver Ivanoviq është shpallur fajtor për krime lufte, kanë reaguar zyrtarët e Qeverisë së Serbisë.

Krejt çka ndodhi sot në fundin e gjykimit për Ivanoviqin [video]

Koha.net - 21.01.2016

Lot e pakënaqësi ka pasur të enjten në Gjykatën Themelore të Mitrovicës. Këtu, trupi gjykues e ka dënuar me 9 vjet burgim Oliver Ivanoviqin, për krime lufte ndaj popullatës civile shqiptare.

Reagime të ashpra nga Serbia, për dënimin e Ivanoviqit

Telegrafi - 21.01.2016

Pas aktgjykimit të Gjykatës Themelore të Mitrovicës, ku lideri i serbëve të veriut, Oliver Ivanoviq, është shpallur fajtor për krime lufte, kanë reaguar zyrtarët e Qeverisë së Serbisë.

Dënimi i Ivanoviqit tmerron Serbinë [Raport i KTV-së]

Koha.net - 21.01.2016

Drejtori i zyrës për Kosovë në Qeverinë serbe, Marko Djuriq, tha se shteti është i tmerruar me vendimin e shqiptuar ndaj Oliver Ivanoviqit, derisa në këtë atmosferë duhet shqyrtuar seriozisht nëse ...

Ofendohet keq gjykatësja, gjatë seancës së Ivanoviqit (Video)

Telegrafi - 21.01.2016

Në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ku u mor vendimi për liderin e Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq, në momentet që po lexohej aktgjykimi nga gjykatësja rumune e EULEX-it, Roxana Comsa, ka ...

VV: Dënimi i Ivanoviqit me vetëm 9 vjet - poshtërim për drejtësinë

Botasot - 21.01.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas dënimit të Oliver Ivanoviqit me nëntë vjet burg për krime lufte nga Gjykata Themelore e Mitrovicës. Në reagimin e Vetëvendosjes thuhet se drejtësisë me komponent ...

Ofendohet gjykatësja që dënoi Ivanoviqin

Koha.net - 21.01.2016

Gjatë seancës së sotme në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ku u mor vendimi për liderin e Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq, në momentet që po lexohej aktgjykimi nga gjykatësja rumune e ...

VV: Dënimi i Ivanoviqit, poshtërim i drejtësisë

Koha.net - 21.01.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me dënimin e Oliver Ivanoviqit me nëntë vjet nga EULEX-it, duke e quajtur këtë si poshtërim për drejtësinë. Drejtësisë me komponent ndërkombëtare, sipas ...

Krasniqi: Pse heshtin qeveritarë tanë? Komandantët e UÇK-së në burg e Ivanoviq në shtëpi

Botasot - 21.01.2016

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi përmes një postimi në Facebook duke komentuar vendimin e Gjykatës ndaj Oliver Ivanoviqit ka thënë se kemi standarde të dyfishta në zbatim të ligjit.

Ivanoviq vazhdon me Chelsean

Koha.net - 21.01.2016

Mbrojtësi i Chelseat, Branislav Ivanoviq, raportohet se ka zgjatur kontratën me klubin londinez. Sipas “Sky”, Ivanoviq ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me opsion për shtim të edhe një viti tjetër.

VV: Dënimi i Ivanoviqit me vetëm nëntë vite, poshtërim për drejtësinë

Telegrafi - 21.01.2016

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me dënimin e Oliver Ivanoviqit me nëntë vjet burg nga EULEX-it, duke e quajtur këtë si poshtërim për drejtësinë.

Vuçiq: Dënimi i Ivanoviqit, shpërblim për shqiptarët

Koha.net - 21.01.2016

Kryeministri serb, Alkesandar Vuçiq, ka thënë se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit nuk ka përfunduar pasi që do të bëhen përpjekje ende. Sipas tij, vendimi për dënimin me 9 vjet burg ndaj ...

Reagon edhe Vuçiqi për dënimin e Ivanoviqit

Botasot - 21.01.2016

Kryeministri serb, Alkesandar Vuçiq, ka thënë se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit nuk ka përfunduar pasi që do të bëhen përpjekje ende. Sipas tij, vendimi për dënimin me 9 vjet burg ndaj ...

Daçiç: Dënimi i Ivanoviçit, tregon se politika e udhëheq drejtësinë

BalkanWeb - 21.01.2016

BEOGRAD- Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar sot se vendimi për dënimin e liderit të Nismës Serbia, Drejtësia, Demokracia, Oliver Ivanoviç, është dëshmi se politika e udhëheq ...

Sipas Vuçiqit, dënimi i Ivanoviqit është shpërblim për shqiptarët!

Telegrafi - 21.01.2016

Kryeministri serb, Alkesandar Vuçiq, ka thënë se procesi gjyqësor ndaj Oliver Ivanoviqit nuk ka përfunduar pasi “që do të bëhen përpjekje ende”. Sipas tij, vendimi për dënimin me nëntë vite burg ndaj ...

Dënohet Ivanoviç, reagon Daçiç: Politika e udhëheq drejtësinë

Ora news - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë e ka dënuar me 9 vite heqje lirie ish-sekretarin e Serbisë për Kosovën, Oliver Ivanoviç. Ai do të vuajë dënimin për shkak të akuzave për krime lufte mbi popullsinë ...

Krasniqi: Ivanoviqi rri në shtëpi, kurse ushtarët e UÇK-së në burg

Koha.net - 21.01.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar së Nismës për Kosovë, Jakup Krasniqi, nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ka reaguar ndaj procesit gjyqësor dhe vendimit për dënimin e liderit të Iniciativës ...

Krasniqi: Ivanoviqi në shtëpi, komandantët e UÇK-së në burg

Telegrafi - 21.01.2016

Kryetari i Këshillit Kombëtar së Nismës për Kosovë, Jakup Krasniqi, nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ka reaguar ndaj procesit gjyqësor dhe vendimit për dënimin e liderit të Iniciativës ...

Sot aktgjykimi ndaj Oliver Ivanoviçit

Java News - 21.01.2016

EULEX ka konfirmuar se të enjten, do të shpallet aktgjykimi për rastin që po zhvillohet kundër Oliver Ivanoviçit, Dragolub Delibashiqit dhe të tre serbëve të tjerë.

Krimet e luftës në Kosovë, 9 vjet burg për Oliver Ivanoviç

Java News - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Veri të Mitrovicës e ka dënuar Oliver Ivanoviçin me 9 vjet burg për pikën e parë të aktakuzës. Ivanoviç akuzohet për krime lufte në Kosovë ndaj popullatës civile, gjatëv viteve ...

Nëntë vjet burg për Oliver Ivanoviqin

Tetova Sot - 21.01.2016

Lideri i Nismës Serbia, Drejtësia, Demokracia, Oliver Ivanoviq, i akuzuar për krime lufte në vitin 1999 si dhe vrasje të rëndë në vitin 2000, është shpallur fajtor dhe është dënuar me nëntë vjet burg.

Reagim i ashpër i mediave serbe për dënimin e Ivanoviqit

Tetova Sot - 21.01.2016

Lidhur me dënimin me 9 vjet burg të liderit të Iniciativës qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, kanë reaguar mediat serbe. Në titujt e tyre, dënimin e Ivanoviqit me 9 vite burg, ato e kanë quajtur ...

Rasim Ljajiç: Jam i shokuar me aktgjykimin ndaj Ivanoviçit

Java News - 21.01.2016

Nga zyrtarët e qeverisë serbe, i pari për aktgjykimin kundër Oliver Ivanoviçit, shqiptuar në Mitrovicën veriore, ka reaguar nënkryetari i Qeverisë së Serbisë Rasim Ljajiç.

Gjykata Evropiane për të Drejta të Njeriut u deklarua rreth një rasti të lustrimit në Maqedoni

Tetova Sot - 21.01.2016

Në aktvendimin e vet rreth rastit Trendafil Ivanovski kundër Republikës së Maqedonisë, Gjykata Evropiane për të Drejta të Njeriut konstatoi se ka pasur mosrespektim global të së drejtës për gjykim të ...

Ivanovic dënohet me 9 vjet burg

Kosova Live - 21.01.2016

Gjykata Themelore e Mitrovicës e ka shpallur fajtor liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanovic, duke e dënuar atë me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Gjykata e Mitrovicës dënon me nëntë vjet burgim Oliver Ivanoviqin

Republika - 21.01.2016

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur sot fajtor liderin e serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviq. Ai është dënuar me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Ivanovic dënohet 9 vjet burg, lirohen 4 të bashkakuzuarit

Kosova Live - 21.01.2016

Këshilli Gjyqësor i EULEX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës të enjten, ka dënuar Oliver Ivanovic-in me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Beogradi në dilemë për dialog, pas gjykimit të Ivanovicit

Kosova Live - 21.01.2016

Pas dënimit të Oliver Ivanovicit, nga Gjykata Themelore në Mitorovicë, me 9 vjet burg, kanë pasuar edhe reagime të shumta nga pala serbe. Edhe shefi i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e ...

Vetëvendosje!: Dënimi ndaj Ivanovic-it, poshtërim për drejtësinë

Kosova Live - 21.01.2016

Dënimi prej 9 vjet burg për Oliver Ivanovic, ka ngjallë reagim edhe te Lëvizja Vetëvendosje!, e cila e ka quajtur këtë si poshtërim për drejtësinë. Sipas saj, drejtësisë me komponent ndërkombëtare, i ...

Policia harton plan operativ për gjykimin e Ivanoviqit

Lajmi.net - 20.01.2016

Policia e Kosovës ka hartuar plan operativ për seancën e nesërme kundër Oliver Ivanoviqit dhe katër personave tjerë. Politikani serb i Kosovës dhe katër të tjerët akuzohen për krime të kryera kundër ...

Nesër aktgjykimi ndaj Oliver Ivanoviçit, shtohen masat e sigurisë në Mitrovicë

Albeu.com - 20.01.2016

EULEX ka konfirmuar se nesër do të shpallet aktgjykimi për rastin që po zhvillohet kundër Oliver Ivanoviçit, Dragolub Delibashiqit dhe të tre serbëve të tjerë.

Nesër aktgjykimi ndaj Ivanoviqit, masa të shtuara sigurie në Mitrovicë

Almakos - 20.01.2016

EULEX- i ka konfirmuar se nesër, e enjte, do të shpallet aktgjykimi për rastin që po zhvillohet kundër Oliver Ivanoviqit, Dragolub Delibashiqit dhe të tre serbëve të tjerë.

Pakënaqësi të shumta me institucionet në rastin Ivanoviq

Lajmi.net - 20.01.2016

Në emisionin Ora e Fundit të Klan Kosovës në lidhjen direkte nga Mitrovica të ftuar ishin Halil Barani kryetar i KMLDNJ-së në Mitrovicë dhe njëri nga familjarët e prekur në rastin e Oliver ...

Policia harton plan operativ për gjykimin e Ivanoviqit

Botasot - 20.01.2016

Policia e Kosovës ka hartuar plan operativ për seancën e nesërme kundër Oliver Ivanoviqit dhe katër personave tjerë. Politikani serb i Kosovës dhe katër të tjerët akuzohen për krime të kryera kundër ...

Sot aktgjykimi ndaj Oliver Ivanoviqit

Koha.net - 20.01.2016

EULEX- i ka konfirmuar se sot, e enjte, do të shpallet aktgjykimi për rastin që po zhvillohet kundër Oliver Ivanoviqit, Dragolub Delibashiqit dhe të tre serbëve të tjerë.

Nesër aktgjykimi ndaj Oliver Ivanoviqit, masa të shtuara sigurie në Mitrovicë

Telegrafi - 20.01.2016

EULEX- i ka konfirmuar se nesër, e enjte, do të shpallet aktgjykimi për rastin që po zhvillohet kundër Oliver Ivanoviqit, Dragolub Delibashiqit dhe të tre serbëve të tjerë.

Sot pritet të shpallet aktgjykimi ndaj Oliver Ivanovic

Kosova Live - 20.01.2016

Të enjten në Gjykatën Themelore në Mitrovicë pritet të mbahet seanca ndaj kreut të iniciativës qytetare, Liri, Demokraci, Drejtësi, Oliver Ivanovic me ç’rast pritet të shpallet aktgjykimi ndaj tij.

Ivanov kërkon zbatimin e marrëveshjes nga Përzhino

Idividi - 18.01.2016

Shkup, 17 janar 2016 (MIA) - Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov sërish u bëri thirrje liderëve të partive politike të tregojnë përgjegjësi ndaj qytetarëve të Republikës së ...

Oliver Ivanoviq edhe një muaj në arrest shtëpiak

Koha.net - 18.01.2016

Liderit të Iniciativës Qytetare SDP Oliver Ivanoviqit iu zgjat arresti shtëpiak edhe një muaj, deri më 17 shkurt. Bashkëshortja e Ivanoviqit Milena Popoviq Ivanoviq në deklaratën për tanjugun, ka ...

Oliver Ivanoviq edhe një muaj në arrest shtëpiak

Telegrafi - 18.01.2016

Liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviqit, iu zgjat arresti shtëpiak edhe një muaj, deri më 17 shkurt. Bashkëshortja e Ivanoviqit, Milena Popoviq-Ivanoviq në deklaratën për Tanjug-un, ka ...

Ivanoviq në paraburgim deri më 17 shkurt

Botasot - 18.01.2016

Liderit të Iniciativës serbe SDP Oliver Ivanoviqiti është vazhduar paraburgimi për një muaj, deri më 17 shkurt. Bashëshortja e Ivanoviqit, Milena Popoviq- Ivanoviq tha për Tanjug tha se arresti ...

Oliver Ivanoviqit i zgjatet paraburgimi, aktgjykimi të enjten

Tetova Sot - 18.01.2016

Liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviqit i është vazhduar paraburgimi edhe për një muaj deri më 17 shkurt. Bashkëshortja e e Ivanoviqit, Milena Popoviq Ivanoviq ka deklaruar për Tanjug ...

Oliver Ivanoviç edhe një muaj në arrest shtëpiak

Java News - 18.01.2016

Liderit të Iniciativës Qytetare SDP Oliver Ivanoviçit iu zgjat arresti shtëpiak edhe një muaj, deri më 17 shkurt. Bashkëshortja e Ivanoviçit, Milena Popoviç (Ivanoviç) në deklaratën për Tanjug-un, ka ...

Ivanovic-it i vazhdohet arresti shtëpiak edhe për një muaj

Kosova Live - 18.01.2016

Kreu i iniciativës qytetare qytetare, Serbia, Drejtësia dhe Demokracia, Oliver Ivanovic do të mbetet në arrest shtëpiak deri më 17 shkurt. Kështu ka bërë të ditur për Tanjug , gruaja e tij Milena ...