TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prokuroria lëshon urdhër-arrest për Emiljano Shullazin dhe Gilmando Danin

Albeu.com - 17.04.2016

Prokurori për Krime të Rënda ka lëshuar urdhër arrest për Emiljano Shullazin, i cili u shoqëruar mbrëmë pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha se ai kishte kërcënuar kandidatir për Rektor të ...

Degradon gara për Universitetin e Tiranës, Emiliano Shullazi në polici pas akuzave se kërcënoi kandidatin Mynyr Koni, ...

SOT - 17.04.2016

Ashtu siç ishte paralajmëruar muaj më parë, gara për Universitetin e Tiranës ka përfunduar në kërcënime dhe ndërhyrje politike. Edhe pse arsimi është autonom, për vite e vite me radhë politika ka ...

Berisha e akuzoi se ka kërcënuar pedagogun, ja çfarë ka thënë Emiljano Shullazi në polici

Lajmi.net - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, person me precedentë penalë, i cili u shoqërua dje në polici, pas akuzave të ish kryeministrit, Sali Berisha se kishte kërcënuar kandidatin për rektor të UT­së, Mynyr Konin që të ...

Çfarë ka thënë Shullazi pas arrestimit? Në polici paraqitet edhe Dhori Kule

SOT - 17.04.2016

Emiljano Shullazi ka mohuar se ka kërcënuar profesorin Mynyr Koni për t’u tërhequr nga gara për rektor në Universitetin e Tiranës. Fillimisht Shullazi u shoqërua nga ambientet e Drejtorisë së ...

Kërcënimi i profesorit, arrestohen Emiljano Shullazi e Gilmando Dani

LajmiFundit - 17.04.2016

Policia e Tiranës pas mesnates se shtune ka arrestuar Emiljano Shullazin dhe shokun e tij Gilmano Dani. Arrestimi është bërë me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Emiljano Shullazi në polici: Nuk kam lidhje me kërcënimin e Konit

Zhurnal - 17.04.2016

Emiljano Shullazi në polici: Nuk kam lidhje me kërcënimin e Konit Publikuar 17.04.2016 në 10:15 nga B.R. | 1 i lexuar Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-ndalimi për Emiljano Shullazin me ...

Arrestohet Emiljano Shullazi

Top Channel - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda urdhëron arrestimin e Emiljano Shullazit si i dyshuar për “pjesëmarrje në grupe të strukturuara ...

Arrestohet Emiljano Shullazi dhe 2 miqtë e tij, kërcënuan disa biznese për dhënie pasurie

Almakos - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka urdhëruar arrestimin e Emiljano Shullazit dhe dy miqve të tij, Gilmano Dani dhe Blerim Shullani si të dyshuar për “pjesëmarrje në grupe të strukturuara kriminale”.

Zbardhen detaje të reja, ja akuzat që rëndojnë mbi Shullazin dhe shokët e tij

SOT - 17.04.2016

Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar urdhër ndalimi për Emiliano Shullazin dhe dy miqte e tyre. Mbi ta rëndon akuza e grupit të strukturuar kriminal dhe pjesëmarrje në grup të strukturuar ...

Në pranga bie edhe kushëriri i Emiljano Shullazit, pse u arrestua?

SOT - 17.04.2016

Pas Emiljano Shullazit, është arrestuar edhe kushëriri i tij, Blerim Shullazi. Edhe për të rëndon akuza e pjesëmarrjes në grupe kriminale, si dhe dyshohet për gjobëvënie në dy raste.

Arrestohet Emiljano Shullazi dhe kushëriri i tij, ja akuzat që rëndojnë mbi ta

Albeu.com - 17.04.2016

Pas shoqërimit mbrëmjen e djeshme në polici, të Emiljano Shullazit mësohet se është arrestuar pas një urdhri të Prokurorisë së Krimeve të Rënda edhe kushuriri i tij Blerim Shullazi dhe shoku i tij ...

Çfarë ndodhi me Emiljano Shullazin 24 orët e fundit dhe akuzat që rëndojnë mbi të

LajmiFundit - 17.04.2016

Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar urdhër ndalimi për Emiliano Shullazin dhe dy miqtë e tij (Blerim Shullazi dhe Gilmando Dani). Mbi ta rëndon akuza e grupit të strukturuar kriminal dhe ...

Vjen nga policia versioni zyrtarë: Ja pse e arrestuam Emiljano Shullazin

SOT - 17.04.2016

Një ditë pas shoqërimit, policia zyrtarisht ka konfirmuar sot se Emiljano Shullazi, person me precedentë të mëparshëm penalë është arrestuar pasi akuzohet se në bashkëpunim me dy shokë të tij, u ...

Ja pse u arrestua Emiljano Shullazi

Albeu.com - 17.04.2016

Policia një ditë pas arrestimit të Emiljano Shullazit ka konfirmaur se ai është arrestuar, pasi akuzohet se në bashkëpunim me dy shokë të tij, u vinte gjobë biznesmenëve të ndryshëm dhe i kërcënonin ...

Arrestohet njëri ndër kriminelët më të mëdhenj në Shqipëri

Shqipmedia - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nxjerrë urdhër-ndalimin për Emiliano Shullazin , Blerim Shullazin dhe Gilmando Danin për akuzat e pjesëmarrjes në grup të strukturuar kriminal dhe gjobëvënie në dy ...

“Pasi e bëri dekan të krimit, Rama kërkoi ta emëronte Shullazin edhe rektor të Universitetit të Tiranës”

SOT - 17.04.2016

Pasi e bëri dekan të krimit, Edi Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të Universitetit të Tiranës. Pasi i dha gjithë mbështetjen qeveritare në aferat e pisëta të trafikut e ...

Basha: Rama do emëronte Shullazin rektor të UT

Albeu.com - 17.04.2016

Kryetrari i Partisë Demokratike ka reaguar në lidhje me lajmin e arrestimit të Emiljano Shullazi. Basha komentoi deklaratat e djeshme të ish-kryeministrit Sali Berisha, që lajmëroi se Shullazi, sipas ...

Basha: Pasi e bëri dekan të krimit, Rama deshi të bënte Shullazin rektor të UT

LajmiFundit - 17.04.2016

Me anë të një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se pasi e bëri dekan të krimit, Edi Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të Universitetit të ...

Basha: Arrestimi i partnerit të Ramës, Emiljano Shullazi, pas presionit të SHBA

Almakos - 17.04.2016

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një statusi të publikuar në faqen e vet zyrtare në Facebook ka reaguar pas arrestimit të Emiljano Shullazit.

Arrestohet edhe kushëriri i Emiljano Shullazit

Top Channel - 17.04.2016

Pas Emiljano Shullazit, është arrestuar edhe kushëriri i tij, Blerim Shullazi. Edhe për të rëndon akuza e pjesëmarrjes në grupe kriminale, si dhe dyshohet për gjobëvënie në dy ...

Shkatërrim prone me eksploziv, kush është biznesmeni që Emiljano Shullazi akuzohet se i vendosi tritol?

SOT - 17.04.2016

Pas mesnate, Prokuroria e Krimeve të Rënda nxorri urdhër-arresti për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi. Ata ndodhen në Drejtorinë e Policisë së Tiranës ...

Kërcënimet e Shullazit, reagon Majlinda Bregu: Të mbërthyer nga kultura e “të fortëve”

LajmiFundit - 17.04.2016

Deputetja demokrate, Majlinda Bregu, e cila tashmë e ka shprehur hapur mbështetjen dhe simpatinë për ish-liderin demokrat Berisha, e konfirmon qëndrimin e saj edhe në rastin “Shullazi”.

Zbulohet biznesmeni që i vuri tritolin Shullazi

Albeu.com - 17.04.2016

Në njoftimin më të fundit të policisë së Tiranës për arrestimin e Emiljano Shullazit, person me precedentë penalë, dhe dy shokëve të tij, konfirmoi se ndalimi i tyre kishte të bënte edhe për veprën ...

Avokati i Shullazit: Nuk lejohem ta takoj, klienti im nuk i pranon...

Albeu.com - 17.04.2016

Avokati i Emiljano Shullazit pengesën për të takuar klientin e tij nga Policia, e cila i ka kërkuar lejen e prokurorisë së Krimeve të Rënda e ka quajtur "Pengesë artificiale".

Majlinda Bregu reagon ndaj shantazheve të Shullazit

Zhurnal - 17.04.2016

Majlinda Bregu reagon ndaj shantazheve të Shullazit Publikuar 17.04.2016 në 14:46 nga B.R. | 1 i lexuar Deputetja demokrate Majlinda Bregu, e cila tashmë e ka shprehur hapur mbështetjen dhe simpatinë ...

Arrestimi i Shullazit, Tahiri: Nën këtë qeveri s’ka asnjë të mbrojtur nga ligji apo mbi ligjin

Almakos - 17.04.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri përmes një statusi në faqen e vet zyrtare në Facebook i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me deklaratat e tij pas arrestimit të Emiljano ...

Tahiri: Ka vetëm një njeri që e ka përkrahur krimin për dy dekada

LajmiFundit - 17.04.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha dhe kreut të PD-së, Basha, në lidhje me arrestimin e Emiljano Shullazit.

Avokati i Shullazit: "Pengesë artificiale", nuk lejohem ta takoj klientin tim

SOT - 17.04.2016

Avokati i Emiljano Shullazit pengesën për të takuar klientin e tij nga Policia, e cila i ka kërkuar lejen e prokurorisë së Krimeve të Rënda e ka quajtur "Pengesë artificiale".

Kush është biznesmeni që Emiljano Shullazi akuzohet se i vendosi tritol?

Ina - 17.04.2016

Pas mesnate, Prokuroria e Krimeve të Rënda nxorri urdhër-arresti për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi. Ata ndodhen në Drejtorinë e Policisë së Tiranës ...

Ndalimi i Shullazit, reagon Tahiri: Çfarë degradimi moral, politik, logjik! Rama s’ka ndërhyrë në zgjedhjet ...

SOT - 17.04.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në emër të qeverisë ka reaguar në lidhje me akuzat që i janë bërë se nëpërmjet Emiljano Shullazit kanë kërcënuar kandidatin për rektor në Universitetin e Tiranës, ...

Ja biznesmeni të cilit Shullazi i vuri tritol një muaj më parë

Zhurnal - 17.04.2016

Ja biznesmeni të cilit Shullazi i vuri tritol një muaj më parë Publikuar 17.04.2016 në 15:16 nga B.R. | 1 i lexuar Një ngjarje e 1 muaji më parë, më 13 mars është historia të cilës i referohet ...

Arrestimi i Shullazit reagon Tahiri: Degradim moral, politik dhe logjik!

Albeu.com - 17.04.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kundërpërgjigja e ministrit tahiri ka ardhur po në Facebook, ku shkruan; " Policia kryen ...

Basha: Rama kërkoi ta bënte Shullazin rektor të UT-së

Top Channel - 17.04.2016

Me anë të një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se “pasi e bëri dekan të krimit, Edi Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të Universitetit të ...

Ethe të frikshme nga çështja "Shullazi", hetuesit: Do dalin emrat e biznesmenëve të gjobitur dhe reagimi i ...

SOT - 17.04.2016

“Pengesë artificiale”. Kështu e ka quajtur avokati i Emiljano Shullazit pengesën për të takuar klientin e tij nga policia, e cila i ka kërkuar lejen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Thellohet "sherri" politik, Alibeaj: Arrestimi i beftë i padronit e bën çirakun Tahir të flasë përçartë! Do ...

SOT - 17.04.2016

Çështja Shullazi ka rikthyer sërish përpalsjet e ashpra mes palëve politike. Prej ditës së djeshme, "Shullazi" ka tërhequr plotësisht vëmendjen e politikanëve.

Alibeaj reagon pas deklaratës së Tahirit: Shullazi, padroni i ministrit

Almakos - 17.04.2016

Pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar Enkelejd Alibeaj. Sipas Alibeajt, deklarata e Tahirit është një veprim i dëshpëruar.

Vendosje tritoli e gjobëvënie, ja akuzat për Emiljano Shullazin e Danin

LajmiFundit - 17.04.2016

Policia e shtetit ka zbardhur akuzat ndaj Emiljano Shullazit dhe Gilmando Danit pas urdherit te arrestit te leshuar ndaj tyre nga ana e prokurorise. Diten e sotme policia njoftoi zyrtarisht se eshte ...

Shullazi, PD, Alibeaj: Tahiri i dëshpëruar nga arrestimi i padronit të tij

LajmiFundit - 17.04.2016

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike e sheh si “veprim të dëshpëruar dhe përçartje” reagimin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri pas arrestimit të Emiliano Shullazit.

Biznesmeni u arratis nga Shqipëria pas kërcënimit: Shullazi më coi fjalë “do të të vras”

LajmiFundit - 17.04.2016

Zbulohen detaje të tjera rreth akuzave të ngritura ndaj 38-vjeçarit Emiliano Shullazi, i arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të, shokun e ngushtë Gilmando Dani dhe të afërmin ...

Detaje të reja që "fundosin" Shullazin, Prokuroria: Grabiti "Vollgën" dhe kërcënoi për një parkim ...

SOT - 17.04.2016

Zbulohen detaje të tjera rreth akuzave të ngritura ndaj 38-vjeçarit Emiliano Shullazi, i arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të, shokun e ngushtë Gilmando Dani dhe të afërmin ...

Shullazi, pranga për gjobëvënie. Prokuroria: Grabiti “Vollgën”, kërcënoi për një parkim

Top Channel - 17.04.2016

Zbulohen detaje të tjera rreth akuzave të ngritura ndaj 38-vjeçarit Emiliano Shullazi, i arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të, shokun e ngushtë Gilmando Dani dhe të afërmin ...

Alibeaj: Shullazi, padroni i Tahirit

Top Channel - 17.04.2016

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike e sheh si “veprim të dëshpëruar dhe përçartje” reagimin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri pas arrestimit të Emiliano ...

Emiljano Shullazi prej 4 muajsh në sitën e Prokurorisë dhe SHISH, dalin në dritë përgjime e kërcënime! A do ta mbrojë ...

SOT - 17.04.2016

Shoqërimi në polici i Emiljano Shullazit duket se ka trazuar frikshëm ujërat e zënë vend prej kohësh. Teksa, në fakt, pritej lirimi i tij pasi nuk kishte prova për kërcënimin e kandidatit Mynyr Koni ...

Alibeaj: Arrestimi i padronit të tij, e bën Tahirin të flasë përçart

Zhurnal - 17.04.2016

Alibeaj: Arrestimi i padronit të tij, e bën Tahirin të flasë përçart Publikuar 17.04.2016 në 19:17 nga B.R. | 14 i lexuar Pas reagimit në Facebook të ministrit Tahiri pas arrestimit të Emiljano ...

Berisha nxjerr dokumentet: Si u bë Shullazi pronar i “Vollgës” në Durrës

LajmiFundit - 17.04.2016

“Mili i Partise Siçiliste, pronar i madh pronash!”. Keshtu e ka titulluar ish kryeministri Sali Berisha shenimin e tij sot ne FB, ne lidhje me arrestimin e Emiljano Shullazit.

Biznesmeni i kërcënuar nga Shullazi: Më tha do të të vras

Albeu.com - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër arreste për Emiliano Shullazin , Gilmando Danin dhe për Blerim Shullazin . Këta persona akuzohen për krijim të organizatës kriminale, gjobëvënie dhe ...

Dokumenti/ "'Vollga' mollë sherri mes bandave, ja si kaloi në pronësi të Emiljano Shullazit"

SOT - 17.04.2016

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një dokument, ku tregohet kalimi në pronësi të Emiljano Shullazit të hotel “Vollga”. Për këtë kalim pronësie të dyshimtë Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ...

Berisha: Ja si i kaloi nën pronësi Emiliano Shullazit hotel "Vollga"

Albeu.com - 17.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka vazhduar me akuzat e rënda kundër qeverisë "Rama" duke thënë se segmentet qeveritare janë të lidhur me botën e krimit .

Ja akuzat që rëndojnë mbi Shullazin

Albeu.com - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet ndaj Emiliano Shullazit pas denoncimit nga ana e një biznesmeni për një sipërfaqe parkimi 1.200 metra katrorë në Tiranë.

Berisha: Shullazi pronar i Vollgës në Durrës, ja dokumenti

Almakos - 17.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook, një dokument, ku sipas tij tregohet si Emiljano Shullazi mori në zotërim Vollgën në “Durrës”. Sipas tij Shullazi është bërë de facto ...

Arrestimi, flet për herë të parë avokati i Emiljano Shullazit

LajmiFundit - 17.04.2016

Prokuroria deklaron se disponon edhe 4 informacione të përcjella nga policia e Shërbimi Informativ Shtetëror, për gjobëvënie ndaj 4 biznesmenëve të ndërtimit nga Emiljano Shullazi.

"Shullazi", ironizon gazetari: Po presim që kamerat e trupit të japin momentin e arrestimit, apo nuk punonin ...

SOT - 17.04.2016

Gazetari i ABC Neës, Flamur Vezaj, ka përdorur sarkazmën në një postim të tij të fundit në Facebook. Vezaj vë në dukje faktin se policia tregohet selektive dhe përdor disa standarde për të treguar ...

Shullazi, akuza për gjobëvënie, Prokuroria: Dokumentohen dy raste

Top Channel - 17.04.2016

Zbulohen detaje të tjera rreth akuzave të ngritura ndaj 38-vjeçarit Emiljano Shullazi dhe dy bashkëpunëtorëve të tij, Gilmando Dani dhe të afërmin Blerim Shullazi, arrestuar me urdhër të Prokurorisë ...

Për çfarë mbahet në polici Shullazi? 30 vetë e ruajnë jashtë

Botasot - 17.04.2016

Emiljano Shullazi po merret në pyetje nga drejtori i policisë së Tiranës, Ervin Hodaj dhe tre oficerë të policisë. Ai është shoqëruar, por nuk është arrestuar, saktëson gazetari i “abcnews”.

Arrestohet Emiljano Shullazi

Syri.net - 17.04.2016

Emiljano Shullazi i cili u shoqërua mbrëmjen e djeshme është arrestuar pak pas mesnatës duke u gdhirë ditën e sotme. Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar një urdhër arresti për të dhe Gilmano ...

Arrestohet Emiljano Shullazi e Gilmano Dani, akuzohen për organizatë kriminale

Syri.net - 17.04.2016

Emiljano Shullazi i cili u shoqërua mbrëmjen e djeshme është arrestuar pak pas mesnatës duke u gdhirë ditën e sotme. Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar një urdhër arresti për të dhe Gilmano ...

Policia shoqëron dhe më pas arreston E.Shullazin, dyshohet se kërcënoi Mynyr Konin

Ora news - 17.04.2016

Pas denoncimit të bërë publik sot nga kryeministri Sali Berisha se kryeministri Rama ka kërcënuar përmes Emiljano Shullazit kandidatin për Rektor në Universitetin e Tiranës Mynyr Koni për tu tërhequr ...

“Kërcënoi kandidatin për rektor të UT”, shoqërohet Emiljano Shullazi

Panorama - 17.04.2016

Policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e sotme në Emiljano Shullazin, pas deklaratave të ish-Kryeministrit Berisha se kishte kërcënuar kandidatin për rektor të UT-së, Mynyr Koni.

DETAJET/ Zbardhet dëshmia, fjalët e para të Emiljano Shullazit në Polici

Panorama - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, person me precedentë penalë u shoqërua ditën e sotme në mbrëmje nga Policia e Tiranës për deklaratat që ish-kryeministri Berisha bëri ndaj tij në një konferencë me gazetarët.

Shoqërimi i Shullazit, Llalla mbledhje urgjente me zyrtarë të Policisë dhe Prokurorisë

Panorama - 17.04.2016

Pas shoqërimit dhe marrjes në pyetje të Emiljano Shullazit, kryeprokurori Adriatik Llalla ka thirrur në një mbledhje të shtunën në orët e vona të darkës, kreun e Policisë së Shtetit, Haki Çako dhe ...

Pas shoqërimit, Emiljano Shullazit i vihen prangat

Botasot - 17.04.2016

Pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, Emiljano Shullazi është shoqëruar mbrëmjen e kaluar në polici. Gjatë një konference të mbajtur me gazetarët, ish-kreu i Partisë Demokratike denoncoi ...

Berisha e akuzoi se ka kërcënuar pedagogun, ja çfarë ka thënë Emiljano Shullazi në polici

Gazeta Express - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, person me precedentë penalë, i cili u shoqërua dje në polici, pas akuzave të ish kryeministrit, Sali Berisha se kishte kërcënuar kandidatin për rektor të UT­-së, Mynyr Konin që të ...

Akuzat e Berishës, shoqërohet Emiljano Shullazi. Ja çfarë deklaroi në polici

BalkanWeb - 17.04.2016

TIRANE- Fill pas akuzave që bëri publike dje ish-kryeministri Sali Berisha se ai kishte kërcënuar dekanin e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Mynyr Konin, policia ka shoqëruar Emiljano Shullazin në ...

Emiljano Shullazi e Gilmano Dani, akuza për organizatë kriminale

Mapo - 17.04.2016

Emiljano Shullazi e Gilmano Dani, akuza për organizatë kriminale Postuar më: 17 Prill 2016 08:48 Emiljano Shullazi i cili u shoqërua mbrëmjen e djeshme është arrestuar pak pas mesnatës duke u gdhirë ...

Arrestohet kërcënuesi i kandidatit për rektor të Universitetit të Tiranës, e denoncoi Berisha

Koha.net - 17.04.2016

Pas denoncimit të bërë publik nga ish-kryeministri Sali Berisha se kryeministri Rama ka kërcënuar përmes Emiljano Shullazit kandidatin për rektor në Universitetin e Tiranës, Mynyr Koni, për t’u ...

Emiljano Shullazi e Gilmano Dani, akuza për organizatë kriminale

Telegrafi - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, i cili u shoqërua mbrëmjen e djeshme, është arrestuar pak pas mesnatës duke u gdhirë ditën e sotme. Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar një urdhër arresti për të dhe Gilmano ...

Akuzohen për tritolvënie dhe kërcënim ndaj bizneseve, Shullazi dhe dy shokët në qeli

Gazeta Express - 17.04.2016

Zbardhen akuzat për të cilat Emiljano Shullazi u arrestua gjatë mbrëmjes së djeshme së bashku dhe me dy shokët e tij. Mbi ta rëndojnë akuzat “Për shkatërrim prone me eksploziv” dhe “Shtrëngim për ...

Zbardhen akuzat që rëndojnë mbi Shullazin, ndalohet edhe kushëriri i tij

Botasot - 17.04.2016

Një ditë pas shoqërimit në polici të Emiljano Shullazit është arrestuar edhe kushëriri i tij Blerim Shullazi. Prokuroria e Krimeve të Rënda urdhëroi një ditë më parë ndalimin e Emiljano Shullazit, i ...

Zbardhen akuzat për Emiljano Shullazin dhe dy miqtë e tij

Mapo - 17.04.2016

Zbardhen akuzat për Emiljano Shullazin dhe dy miqtë e tij Postuar më: 17 Prill 2016 11:45 Prokuroria e Tiranës ka ngritur disa akuza ndaj Emiljano Shullazit dhe dy miqtë e tij që u ndaluan mbrëmë.

Prangoset Emiljano Shullazi, në pranga edhe kushëriri dhe shoku i tij. Ja detajet e arrestimit

BalkanWeb - 17.04.2016

* Avokati i Shullazit dhe Danit: Nuk i pranojnë akuzat * Ja akuzat që rëndojnë mbi Shullazin TIRANE- Fill pas akuzave që bëri publike ish-kryeministri Sali Berisha se ai kishte kërcënuar dekanin e ...

Emiljano Shullazi u ndalua bashkë me dy të tjerë, akuzohen për shkatërrim të pronës me eksploziv

Ora news - 17.04.2016

Emiljano Shullazi është ndaluar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda Tiranë. Policia ka dhënë detaje në lidhje me ndalimin e 38-vjeçarit Shullazi, dhe dy personave të tjerë.

Shullazi dhe miqtë e tij në pranga, kanosnin biznesmenët për t'i marrë para

Gazeta Express - 17.04.2016

Policia e Tiranës ka zbardhur arsyet e vënies në pranga të Emiljano Shullazit dhe dy miqve të tij Blerim Shullazi dhe Gilmando Dani, rreth orës 01:30 pas mesnate.

Policia jep detaje, ja kush u arrestuas bashkë me Emiljano Shullazin

Mapo - 17.04.2016

Policia e Tiranës ka dhënë detaje mbi ndalimin e Emiljano Shullazit dhe dy miqve të tij dhe për veprat penale për të cilat ata akuzohen. Sipas policisë, mbrëmë u ekzekutua urdhëri i ndalimit i ...

Basha: Pasi e bëri dekan të krimit, Rama donte ta emëronte Shullazin edhe rektor. Arrestimi i tij nga presioni i SHBA

BalkanWeb - 17.04.2016

TIRANE – Kryetari i PD-së, Lulzim Basha reagoi pas arrestimit të Emiljano Shullazit, duke theksuar se arrestimi i tij ka ardhur nga “presioni i partnerit tonë të vyer strategjik”, SHBA.

Basha: Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të UT

Ora news - 17.04.2016

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me ndalimin e Emiljano Shullazit. Në një reagim për mediat, kryeopozitari akuzon kryeministrin Rama se përdor Shullazin si partner për të kapur edhe ...

Shullazi dhe miqtë e tij në pranga, kanosnin biznesmenët për t'i marrë para

Zeri - 17.04.2016

Policia e Tiranës ka zbardhur arsyet e vënies në pranga të Emiljano Shullazit dhe dy miqve të tij Blerim Shullazi dhe Gilmando Dani, rreth orës 01:30 pas mesnate.

“Emiljano Shullazi”, Basha: S’ka dyshim se arrestimi i parnerit kryesor të Ramës ka ardhur nga presioni i SHBA

Syri.net - 17.04.2016

“Nuk ka dyshim se arrestimi i partnerit kryesor të Edi Ramës ka ardhur nga presioni i partnerit tonë të vyer strategjik.” “Pasi e bëri dekan të krimit, Edi Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin ...

Kush është biznesmeni që Emiljano Shullazi akuzohet se i vendosi tritol?

Syri.net - 17.04.2016

Pas mesnate, Prokuroria e Krimeve të Rënda nxorri urdhër-arresti për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi. Ata ndodhen në Drejtorinë e Policisë së Tiranës ...

Shullazi/ Basha: Arrestimi i partnerit të Ramës, pas presionit të SHBA-ve

Mapo - 17.04.2016

Lideri i opozitës Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se jo vetëm e ka mbështetur Emiljano Shullazin në veprimtari kriminale, por edhe kërkon që ta emërojë rektor të Universitetit të Tiranës.

Akuzat zyrtare, Emiljano Shullazi u arrestua sepse i vendosi gjobë një biznesmeni

Panorama - 17.04.2016

Një ditë pas shoqërimit, policia zyrtarisht ka konfirmuar sot se Emiljano Shullazi, person me precedentë të mëparshëm penalë është arrestuar pasi akuzohet se në bashkëpunim me dy shokë të tij, u ...

Basha: Pasi e bëri dekan të krimit, Rama do emëronte Shullazin rektor të UT

Panorama - 17.04.2016

Pas lajmit se Emiljano Shullazi u arrestua nga policia për akuzat e “shtrëngimin për dhënie pasurie”, ka reaguar kreu i PD-së Lulzim Basha i cili komenton deklaratat e djeshme të ish-kryeministrit ...

Kërcënimi i rektorit nga Shullazi, revoltohet edhe Majlinda Bregu

Panorama - 17.04.2016

Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu shfaqet e revoltuar pas denoncimit të bërë nga ish kryeministri Berisha se Emiljano Shullazi ka kërcënuar njërin prej kandidatëve për rektor.

Zbulohet biznesmeni që i vuri tritolin Shullazi në garazhin e makinës

Panorama - 17.04.2016

Policia e Tiranës në njoftimin zyrtar ditën e dielë për arrestimin e Emiljano Shullazit, person me precedentë penalë, dhe dy shokëve të tij, konfirmoi se ndalimi i tyre kishte të bënte edhe për ...

NGJARJA E PLOTE/ Arrestohet Emiljano Shullazi. Çfarë ndodhi në 24 orët e fundit, përpara prangosjes

Panorama - 17.04.2016

Pas shoqërimit mbrëmjen e djeshme në polici, Emiljano Shullazi mësohet se është arrestuar pas një urdhri të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Ai akuzohet me disa shokë të tij për “shtrëngim dhe dhënie ...

Ja cilit biznesmen i vendosi tritol Emiljano Shullazi 1 muaj më parë

Gazeta Express - 17.04.2016

Një ngjarje e 1 muaji më parë, më 13 mars është historia të cilës i referohet Policia e Shtetit në njoftimin për arrestimin e Emiljano Shullazit. Bëhet fjalë për vendosjen e tritolit në garazhin e ...

Basha : Arrestimi i Shullazit pas presionit

RTSH - 17.04.2016

Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha shpreh bindjen se arrestimi i Emiliano Shullazit është pasojë e presionit të partnerëve strategjikë të Shqipërisë.

Ku e bazon PD-ja kërcënimet ndaj kandidatit për rektor të UT-së?!

Mapo - 17.04.2016

Përveç një deklarate publike të ish-kryeministrit Sali Berisha, asgjë nuk është thënë zyrtarisht nga ana e Policisë së Tiranës apo edhe vetë Mynir Konit, për akuzat se Emiljano Shullazi e ka ...

"Shullazi", Tahiri: Saliu me Lulin na akuzojnë për gjëra që i bënin vetë në qeveri

Gazeta Express - 17.04.2016

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri i ka kthyer përgjigje akuzave të ish-kryeministrit Berisha dhe liderit demokrat Lulzim Basha, se qeveria mbështet personat me precedentë penalë, duke ju ...

Ndalimi i Shullazit, Tahiri: S’ka të mbrojtur para ligjit. Rama s’ka ndërhyrë në zgjedhjet universitare

Ora news - 17.04.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri në emër të qeverisë ka reaguar në lidhje me akuzat që i janë bërë se nëpërmjet Emiljano Shullazit kanë kërcënuar kandidatin për rektor në Universitetin e Tiranës, ...

Tahiri për arrestimin e Shullazit: “Qentë le të lehin, karvani ecën përpara”

Syri.net - 17.04.2016

Pas akuzave të kryetarit të Partisë Demomokratike Lulzim Basha, ka reaguar ministri i Brendshëm Saimir Tahiri për arrestimin e Emiljano Shullazit dhe dy bashkëpunëtorëve të tij.

DETAJET/ Si u arrestuan Emiljano Shullazi, shoku dhe kushëriri i tij

Syri.net - 17.04.2016

Pasditen e djeshme, ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët se akademiku Mynyr Koni ishte kërcënuar nga Emiljano Shullazi për t’u tërhequr nga gara për postin e ...

“Shullazi”, Tahiri: Policia provoi se s’ka asnjë mbi ligjin, qentë le të lehin karvani ecën përpara!

BalkanWeb - 17.04.2016

TIRANË- Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri reagoi pas deklaratës së kreut të PD se arrestimi i Shullazit u krye pas presionit të SHBA-së. Sipas ministrit Tahiri , policia provoi dhe njëherë se nuk ka ...

"Shullazi", Tahiri: Saliu me Lulin na akuzojnë për gjëra që i bënin vetë në qeveri

Botasot - 17.04.2016

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri i ka kthyer përgjigje akuzave të ish-kryeministrit Berisha dhe liderit demokrat Lulzim Basha, se qeveria mbështet personat me precedentë penalë, duke ju ...

Shoqërimi i Shullazit, a e futi Llalla në kurth policinë?

Mapo - 17.04.2016

Pasditen e së shtunës policia shoqëroi të dyshuarin Emiljano Shullazi në Drejtorinë e Policisë së Tiranës për ta pyetur në lidhje me akuzat e forta të ish-kryeministrit Berisha mbi kërcënimet e disa ...

Alibeaj: Tahiri nuk ia përmendi as edhe një here të vetme emrin padronit Shullazi

Ora news - 17.04.2016

Opozita e cilëson veprim të dëshpëruar të ministrit të Brendshëm Tahiri, i cili sipas tyre ndjen lakun në fyt që po i shtrëngohet. Për kreun e Departamentit të Rendit dhe Sigurisë Enkelejd Alibeaj, ...

Alibeaj: Tahiri i dëshpëruar për arrestimin e Shullazit, nuk i përmend as emrin

BalkanWeb - 17.04.2016

TIRANË- Ka reaguar sërish Partia Demokratike pas deklaratës së Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Kreu i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë në PD, Enkelejd Alibeaj‏ tha se Tahiri nuk guxon as ...

Shullazi, Prokuroria: Grabiti “Vollgën”, kërcënoi për një parkim

Mapo - 17.04.2016

Zbulohen detaje të tjera rreth akuzave të ngritura ndaj 38-vjeçarit Emiliano Shullazi, i arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të, shokun e ngushtë Gilmando Dani dhe të afërmin ...

Shullazi dhe historia e gjobëvënieve ndaj biznesmenëve, si i mori pasuritë e tyre

Gazeta Express - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, personi me precedentë të shumtë penalë që shpesh është bërë objekt i akuzave politike mes ish-qeverisë së djathtë dhe mazhorancës aktuale të drejtuar nga Edi Rama, ra në prangat e ...

Alibeaj: Shullazi, padroni i Tahirit

Mapo - 17.04.2016

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike e sheh si “veprim të dëshpëruar dhe përçartje” reagimin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri pas arrestimit të Emiliano Shullazit.

Alibeaj: Arrestimi i padronit të tij, e bën Tahirin të flasë përçart

Syri.net - 17.04.2016

Pas reagimit në Facebook të ministrit Tahiri pas arrestimit të Emiljano Shullazit, ka ardhur edhe përgjigjja e Enkelejd Alibeaj, kreu i departamentit për Rendin dhe Sigurinë në PD, i cili thekson se ...

Dokumenti: “Mili i Partise Siçiliste, pronar i madh pronash!”

Mapo - 17.04.2016

Nga Sali Berisha Fotot bashkengjitur tregojne se Shullazi eshte bere edhe de facto bashkepronar i Vollges ne Durres. Prona tek Vollga eshte bere molle sherri mes bandave te qeverise.

Prangoset Emiljano Shullazi, pas tij edhe kushëriri dhe shoku. Ja akuzat dhe detajet e arrestimit

BalkanWeb - 17.04.2016

* Avokati i Shullazit dhe Danit: Nuk i pranojnë akuzat * Ja akuzat që rëndojnë mbi Shullazin TIRANE- Fill pas akuzave që bëri publike ish-kryeministri Sali Berisha, policia ka shoqëruar Emiljano ...

Ironia: Në pritje që kamerat e trupit të japin arrestimin e Shullazit

Mapo - 17.04.2016

Gazetari i ABC News Flamur Vezaj, i cili është një ndër gazetatër që ftohet shpesh edhe në emisionin Opinion për të diskutuar për ngjarjet e kronikës, kur ka episode të rënda, ka përdorur sarkazmën ...

Prova për pronat e Shullazit. Ja postimi i radhës i ish kryeministrit

Syri.net - 17.04.2016

“Mili i Partise Siçiliste, pronar i madh pronash! Fotot bashkengjitur tregojne se Shullazi eshte bere edhe de facto bashkepronar i Vollges ne Durres. Prona tek Vollga eshte bere molle sherri mes ...

"Si i kaloi në pronësi Emiljano Shullazit hotel 'Vollga' në Durrës" (Dokumenti)

Gazeta Express - 17.04.2016

Ish kryeministri Berisha ka publikuar një dokument, ku sipas tij tregohet se si Emiljano Shuallazi ka përvetësuar hotelin e njohur në Durrës, hotel “Vollga”.

Hetimet, Emiljano Shullazi ishte në përgjim prej tre muajsh

BalkanWeb - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet për Emiljano Shullazin pas denoncimit të një biznesmeni, për një sipërfaqe parkimi 1 200 metra katrorë në Tiranë.

“Dokumenti, ja pronat e Emiljano Shullazit në Durrës”

Ora news - 17.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një dokument sipas të cilit tregon se si Emiljano Shullazi mori nën zotërim “Vollgën” në Durrës. Sipas Berishës, ai ishte defakto bashkëpronar.

“Emiljano Shullazi bashkëpronar i Vollgës në Durrës, ja dokumentet”

BalkanWeb - 17.04.2016

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot dokumente që sipas tij tregojnë se Emiljano Shullazi është bashkëpronar i Vollgës në Durrës. Sipas Berishës prona tek Vollga është bërë ‘mollë ...

Ja si e zbuloi përgjimi i SHISH Shullazin

Mapo - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet për Emiliano Shullazin pas denoncimit të një biznesmeni, për një sipërfaqe parkimi 1 200 metra katrorë në Tiranë.

Katër akuza mbi Emiljano Shullazin dhe dy shokët e tij

ABC News - 17.04.2016

Te pakten kater akuza rendojne mbi supet e Emiliano Shullazit dhe dy shokeve te tij te vene ne pranga se bashku me te ne oret e para te dites se sotme.

Basha: Arrestimi i Shullazit pas presionit të partnerit tonë strategjik

ABC News - 17.04.2016

“Pasi e bëri dekan të krimit, Edi Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të Universitetit të Tiranës.” Me këto fjalë ka reaguar kreu i opozitës, Lulzim Basha, pas lajmit për ...

Dokumenti i Berishës për pronat e Emiliano Shullazin

ABC News - 17.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi nje dokument te Hipotekes se Durresit, sipas te cilit Emiliano Shullazi rezulton bashkëpronar i hotel Vollges. “Prona tek Vollga eshte bere molle sherri mes ...

4 biznesmenë paguan gjobë për Emiliano Shullazin

ABC News - 17.04.2016

Prokuroria ka deshmine e biznesmenit Arjan Zika, i cili tregon se si eshte gjobitur nga Emiljano Shullazi dhe banda e tij. Zika eshte vetem nje nga te gjobiturit, qe sot eshte larguar nga Shqiperia.

Avokati: Policia po më pengon artificialisht të takoj dy klientët e mi

ABC News - 17.04.2016

Avokati i dy te ndaluarve Emiliano Shullazi dhe Gilmando Dani deklaroi per mediat se eshte penguar per te takuar klientet e tij. Ne dijenine e tij, Shullazi dhe Dani nuk i pranojne akuzat e ngritura.

Ndalimi i Emiljano Shullazit, takim urgjent i Prokurorit të Përgjithshëm dhe Drejtorit të Policisë

Shqiperia Ime - 17.04.2016

Prokuroria e Përgjithshme është përfshirë në ndalimin e Shullazit. Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka thirrur në një takim urgjent drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Zbardhet dëshmia e Emiljano Shullazit në polici

NOA - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, person me precedentë penalë u shoqërua mbrëmjen e kaluar nga Policia e Tiranës për deklaratat që ish-kryeministri Berisha bëri ndaj tij në një konferencë me gazetarët.

Shullazi mohon akuzat e Sali Berishës për shantazh

Java News - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, i ndaluar mbrëmë pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, ka mohuar t’i ketë bërë shantazh dekanit të Fakultetit të Shekncave, Mynyr Koni.

Zbardhen akuzat për Shullazin, i vuri gjobë biznesmenëve në Tiranë e Durrës

Durres Lajm - 17.04.2016

Prokuroria e Tiranës ka ngritur disa akuza ndaj Emiljano Shullazit dhe dy miqve të tij që u ndaluan mbrëmë nga policia. Ata u shoqëruan në policinë e kryeqytetit me urdhër – ndalimi të Prokurorisë së ...

Akuzat mbi Shullazin: Grup kriminal, eksploziv, gjoba. Arrestohet edhe kushëriri

Java News - 17.04.2016

Arrestimi i Emiljano Shullazit, bashkë me shokët e tij, Gilmando Dani dhe Blerim Shullani, është urdhëruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, por jo për akuzat e bëra nga ish-kryeministri Sali ...

Kanosnin biznesmenët, arrestohet Emiljano Shullazi dhe dy shokët e tij

NOA - 17.04.2016

Tiranë, 17 prill 2016, NOA.al- Emiljano Shullazi, i cili u shoqërua mbrëmjen e djeshme në polici pas akuzave që bëri publike ish-kryeministri Sali Berisha se ai kishte kërcënuar dekanin e Fakultetit ...

Zbardhen akuzat për Shullazin dhe miqtë e tij, akuzohen për gjobvënie ndaj biznesmenëve të ndryshëm

Gazeta Tema - 17.04.2016

Prokuroria e Tiranës ka ngritur disa akuza ndaj Emiljano Shullazit dhe dy miqtë e tij që u ndaluan mbrëmë. Ata u shoqëruan në policinë e kryeqytetit me udhër – ndalimi të Prokurorisë së Krimeve të ...

Shullazi dhe akuzat e politikës

Vision Plus - 17.04.2016

Emri i Emiljano Shullazit nuk është i panjohur edhe për rrethin e politikanëve. Shpesh ai është shndërruar në personin që ka nxehur debatin politik, kryesisht nga ana e opozitës, e cila e ka lidhur ...

Kujt i vuri tritol Shullazi?

Gazeta Tema - 17.04.2016

Policia tha se Emiljano Shullazi u ndalua pasi dyshohet se i vuri tritol pronës së shtetasit me inicialet A.Z. Lapsi.al mëson se bëhet fjalë për shtetasin Arjan Ziko.

Pranga Shullazit e dy bashkëpunëtoreve të tij

Vision Plus - 17.04.2016

Prokuroria e Krimeve të Rënda urdhëroi arrestimin e Emiljano Shullazit dhe dy miqve të tij Gilmando Dani e Blerim Shullazi të dyshuar për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal, kanosje për ...

Arrestimi i Shullazit, Basha: Rama kërkon ta caktojë edhe shef të botës akademike

NOA - 17.04.2016

Tiranë, 17 prill 2016, NOA.al- Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, reagon pas arrestimit të Emiljano Shullazit, person me precedentë penalë, i prangosur për kanosje për dhënie pasurie ndaj ...

“Shullazi, modeli i kryeministrit për zgjedhjet”

Vision Plus - 17.04.2016

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzon kryeministrin Edi Rama se po përdor Emiljano Shullazin në garën për rektor të Universitetit të Tiranës.

Basha: Shullazi u arrestua pas presionit amerikan

Java News - 17.04.2016

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një statusi të publikuar në faqen e vet zyrtare në Facebook ka reaguar pas arrestimit të Emiljano Shullazit.

Shullazi dhe miqtë e tij në pranga, kanosnin biznesmenët për t’i marrë para

Shqiperia Ime - 17.04.2016

Policia e Tiranës ka zbardhur arsyet e vënies në pranga të Emiljano Shullazit dhe dy miqve të tij Blerim Shullazi dhe Gilmando Dani, rreth orës 01:30 pas mesnate.

Policia e arrestoi për gjobvënie, Basha: Rama kërkoi ta bënte Shullazin rektor të UT-së

Gazeta Tema - 17.04.2016

Me anë të një postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se “pasi e bëri dekan të krimit, Edi Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të Universitetit të ...

“Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të UT-së”

Durres Lajm - 17.04.2016

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar në lidhje me ndalimin e Emiliano Shullazit, pas deklaratave që bëri dje ish-kryeministri Sali Berisha, se Shullazi ka kërcënuar me jëtë kandidatin për rektor ...

“Shullazi”, Tahiri: S’është ndërhyrë në zgjedhjet universitare, qentë le të lehin

NOA - 17.04.2016

Tiranë, 17 prill 2016, NOA.al- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, reagon ndaj deklaratave të kreut të demokratëve Lulzim Basha dhe ish- Kryeministrit Sali Berisha, lidhur me arrestimin e Emiljano ...

Tahiri: Pretendimet e PD për Shullazin janë degradim moral, politik e logjik

Java News - 17.04.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, e ka quajtur “degradim moral, logjik e politik” pretendimin e krerëve të Partisë Demokratike lidhur me Emiljano Shullazin.

Tahiri i përgjigjet Bashës: Degradim moral, politik dhe logjik!

Gazeta Tema - 17.04.2016

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili kishte shkruar në Facebook se, “pasi e bëri dekan të krimit, Edi Rama kërkoi ta ...

DETAJET/ Emiljano Shullazit iu “dhurua” Vollga pas kërcënimeve, gjoba dhe 4 biznesmenëve dhe kërcënime me vrasje

Gazeta Tema - 17.04.2016

Zbulohen detaje të tjera rreth akuzave të ngritura ndaj 38-vjeçarit Emiliano Shullazi, i arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të, shokun e ngushtë Gilmando Dani dhe të afërmin ...

Zbardhen akuzat që rëndojnë mbi Shullazin, ndalohet edhe kushëriri i tij

Tetova Sot - 17.04.2016

Një ditë pas shoqërimit në polici të Emiljano Shullazit është arrestuar edhe kushëriri i tij Blerim Shullazi. Prokuroria e Krimeve të Rënda urdhëroi një ditë më parë ndalimin e Emiljano Shullazit, i ...

Dosja Shullazi/ Kërcënimi ndaj Konit, policia sekuestroi një sërë celularësh

Java News - 17.04.2016

Ditën e djeshme Ish kryeministri Berisha hodhi akuza drejt Edi Ramës, i cili sipas tij i kishte dhënë urdhër Emiliano Shullazit për të kërcënuar profesor Mynyr Konin, që ky i funidt të tërhiqej nga ...

Tahiri reagon për arrestimin e Shullazit: Asnjë mbi ligjin!

Durres Lajm - 17.04.2016

“Rama kërkoi ta emëronte Emiliano Shullazin edhe rektor të UT-së” Zbardhen akuzat për Shullazin, i vuri gjobë biznesmenëve në Tiranë e Durrës Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar sot për ...

Dosja Shullazi/ Prokuroria: “Vollga”, pronë e tij pas kërcënimeve, 4 biznesmenë i gjobiti

Java News - 17.04.2016

Zbulohen detaje të tjera rreth akuzave të ngritura ndaj 38-vjeçarit Emiliano Shullazi, i arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të, shokun e ngushtë Gilmando Dani dhe të afërmin ...

Shullazi nuk pranon akuzat për gjobëvënie ndaj bizneseve

Gazeta Tema - 17.04.2016

“Pengesë artificiale”. Kështu e ka quajtur avokati i Emiljano Shullazit pengesën për të takuar klientin e tij nga policia, e cila i ka kërkuar lejen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Alibeaj: Arrestimi i Shullazit e bën ministrin të flasë përçart

NOA - 17.04.2016

Pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar Enkelejd Alibeaj. Sipas Alibeajt, deklarata e Tahirit është një veprim i dëshpëruar.

Tahiri reagon për Shullazin

Gazeta Tema - 17.04.2016

Menjëherë pas Partisë Demokratike ka reaguar edhe Ministri i brendshëm për rastin Shullazi. Tahiri thekson se akuzat e opozitës nuk kanë asnjë bazë pasi në këtë qeveri askush nuk mbrohet para ...

Kush e arrestoi Shullazin? Politika ka dy qëndrime

Respublica - 17.04.2016

Ka nisur një replikë në distancë mes dy palëve politike për çështjen “Shullazi”. Pas arrestimit të personit në fjalë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka deklaruar se ky akt u krye në kushtet e një ...

Alibeaj flet pas arrestimit të vëllait: Shullazi, padroni i Tahirit

Gazeta Tema - 17.04.2016

Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në Partinë Demokratike e sheh si “veprim të dëshpëruar dhe përçartje” reagimin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri pas arrestimit të Emiliano Shullazit.

“Shullazi”, Alibeaj: Tahiri i dëshpëruar, as emrin nuk ja përmend padronit të tij

Java News - 17.04.2016

Pasi Ministri i Brendshëm i quajti pretendimet e Berishës dhe Bashës si një degradim moral e logjik në lidhje me arrestimin e Emiliano Shullazit, ka reaguar selia blu përmes Enkelejd Alibeajt.

Përdorimi i Shullazit, në zgjedhjet në Universitet

Gazeta Tema - 17.04.2016

Mero Baze Prokuroria ka kërkuar mbajtjen në burg të Emiljano Shullazit, pasi policia e ndaloi atë për ta pyetur, rreth kërcënimeve të mundëshme ndaj kandidatit për Rektor të Universitetit të Tiranës, ...

Qytetari dixhital i raporton Doktorit: Shullazi përdorte ID e Taulant Alibia

Gazeta Tema - 17.04.2016

Pas ndalimit te Shullazit dhe vendimit të Prokurorisë për ta marrë atë të pandehur, Enkelejd Alibia, i dërgoi një letër Doktorit, i maskuar si qytetar dixhital. “I nderuar Doktor.

Berisha: Mili partisë pronar i madh tokash në Durrës, do të ndërtojë një fshat turistik në Lalëz

Java News - 17.04.2016

Ish kryeministri Berisha shkruan në rrjetin e tij social se Shullazi ka marrë miratimin e kreut të bashkisë së Durrësit për ndërtimin e një fshati turistik në Lalëz.

Berisha publikon foto nga regjistri i hipotekës në Durrës (dhe është i shqetësuar se Shullazi mund të ndërtojë dhe në ...

Gazeta Tema - 17.04.2016

Sali Berisha ka postuar një foto nga regjistri i hipotekës në Durrës, ku Emiljano Shullazi figuron një nga pronarët e ish- hotel Vollgës, që ka 16 vjetë në një konflikt pronësie.

“Si kaloi “Vollga” në pronësi të Emiljano Shullazit” |FOTO

NOA - 17.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social “Facebook” një dokument ku tregohet kalimi i hotel “Vollgës” në pronësi të Emiljano Shullazit.

Çështja “Shullazi” në fokus. Berisha publikon materiale të reja

Respublica - 17.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon sot denoncimet për përfshirjen e Emiljano Shullazit në aktivitete të ndryshme. Përmes një postimi në profilin e vet në Facebook, Berisha shkruan se Shullazi ka ...

Dokumenti / Si kaloi “Vollga” në pronësi të Emiljano Shullazit

Shqiperia Ime - 17.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në “Facebook” një dokument ku tregohet kalimi i hotel “Vollgës” në pronësi të Emiljano Shullazit. Për këtë kalim, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur ...

Kartela ku Shullazi figuron pronar i Vollgës në Durrës

Respublica - 17.04.2016

Ish-kryeministri Berisha publikon një dokument që sipas tij vërteton se Emiljano Shullazi eshte de fakto bashkepronar i Vollges ne Durres. Kartela i Përket Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të ...

Dokumenti/ Si kaloi “Vollga” në pronësi të Shullazit

Durres Lajm - 17.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në “Facebook” një dokument në të cilin tregohet kalimi i hotel “Vollgës” në pronësi të Emiljano Shullazit. Për këtë kalim, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ...

Kërcënimi i rektorit, ja dëshmia e Shullazit në polici

Lajme.al - 17.04.2016

Emiljano Shullazi, i ndaluar mbrëmë pas akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha, ka mohuar t’i ketë bërë shantazh dekanit të Fakultetit të Shkencave, Mynyr Koni.

Berisha : Ja pasuritë dhe bizneset e Emiljano Shullazit

Lajme.al - 17.04.2016

Ish­-kryeministri, Sali Berisha ka publikuar një dokument, ku tregohet kalimi sipas tij në pronësi të Emiliano Shullazit të hotel “Voglla”. Për këtë kalim pronësie të dyshimtë Prokuroria e Krimeve të ...

Berisha: Me urdhër të Ramës, Shullazi kërcënoi kandidatin për rektor

Almakos - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha në një bashkëbisedim me gazetarët akuzon kryeministrin Edi Rama se i ka deleguar Emiljano Shullazit zgjedhjet për dekan dhe rektorin e Universitetin e Tiranës.

Berisha: Rama po kërcënon kandidatin për rektor

Top Channel - 16.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një bashkëbisedim me gazetarët ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, duke u shprehur se është duke përdorur Emiliano Shullazin për të ndërhyrë në ...

Shoqërohet në polici Emiljano Shullazi, gjithë policia në këmbë për të kapur "mollën e sherrit" në politikë

SOT - 16.04.2016

Shoqërohet në polici Emiljano Shullazi, fill pas akuzave që bëri publike sot ish-kryeministri Sali Berisha se ai kishte kërcënuar dekanin e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Mynyr Konin.

Akuzat e Berishës, Policia shoqëron Emiljano Shullazin, kontroll në banesa

LajmiFundit - 16.04.2016

Shoqërohet në policinë e Tiranës Emiljano Shullazi. Lajmi bëhet me dije nga burime zyrytare të policisë të cilat thanë se shoqërimi i Shullazit është bërë për verifikim.

Tiranë, shoqërohet në polici Emiljano Shullazi pas denoncimit të Berishës

Almakos - 16.04.2016

Emiljano Shullazi është shoqëruar në polici mbrëmjen e sotme. Shoqërimi i Shullazit është bërë pas denoncimit të sotëm publik nga ish-kryeministri Sali Berisha, sipas të cilit Shullazi kishte ...

Emiljano Shullazi shoqërohet në polici për "kërcënim të kandidatit për rektor"

Albeu.com - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka thënë në media se Emiljano Shullazi e ka kërcënuar kandidatin për rektor në Universitetin e Tiranës Mynyr Konin . Bazuar mbi deklaratën e Berishës, Policia e Tiranës ...

Akuzat e Berishës, shoqërohet në polici Emiljano Shullazi

Top Channel - 16.04.2016

Është shoqëruar mbrëmjen e sotme në Drejtorinë e Policisë së Tiranës shtetasi Emiljano ...

Detajet/ Emiljano Shullazi po jep "llogari" në Policinë e Tiranës, 15 persona e ruajnë jashtë

SOT - 16.04.2016

Emiljano Shullazi po merret në pyetje nga drejtori i policisë së Tiranës dhe tre oficerë të policisë. Ai është shoqëruar, por nuk është arrestuar, saktëson gazetari i abcnews.

Ja çfarë tha Emiljano Shullazi në polici

Albeu.com - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka thënë se Emiliano Shullazi kishte kërcënuar Mynyr Konin , kandidatpër rektor në Universitetin e Tiranës. Ka mjaftuar kjo deklaratë e Berishës që policia ta shoqëronte ...

Zgjedhja e Rektorit

ABC News - 16.04.2016

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar presionin që po ushtrohet mbi akademikun Munir Koni, lidhur me garën për Rektorin e Univeristetit të Tiranës. Sipas Berishës, Rama ia ka deleguar Emiljano ...

Gara për Rektorë, Berisha: Mynyr Koni u tërhoq, e kërcënoi Shullazi

Ora news - 16.04.2016

Ish-kryeministri, Sali Berisha, akuzoi kryeministrin Edi Rama se po kërcënon me bandat e tij kandidatin për Rektor, Mynyr Koni dhe Rektorin aktual Dhori Kule.

Video/ “Shullazi me urdhër të Ramës kërcënoi kandidatin për rektor: Hiq dorë, ose të marrim djalin”

Panorama - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot një kërcënim me jetë që i është bërë sipas tij kandidatit në garën për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynyr Konit.

Berisha e akuzoi se kërcënoi Mynyr Konin të tërhiqej nga gara për rektor, shoqërohet në polici Emiljano Shullazi

BalkanWeb - 16.04.2016

TIRANE- Shoqërohet në polici Emiljano Shullazi, fill pas akuzave që bëri publike sot ish-kryeministri Sali Berisha se ai kishte kërcënuar dekanin e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Mynyr Konin.

Shoqërohet në polici Emiljano Shullazi. Kontroll dhe në banesën e tij

Syri.net - 16.04.2016

Pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me kërcënimin e të kandidatit për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, polica ka shoqëruar personin e dyshuar, Emiljano Shullazi.

Kërcënoi akademikun, policia arreston Emiljano Shullazim

Mapo - 16.04.2016

Kërcënoi akademikun, policia arreston Emiljano Shullazim Postuar më: 16 Prill 2016 21:56 Pas denoncimit të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, policia e Tiranës ka shoqëruar por më pas edhe ka ...

E denoncon Berisha, Emiljano Shullazi shoqërohet në polici

Gazeta Express - 16.04.2016

Policia ka shoqëruar në Drejtorinë e Policisë Tiranë Emiljano Shullazin. Shullazi, mësohet se është shoqëruar pas denoncimeve të bëra nga ish kryeministri Berisha.

E denoncon Berisha, Emiljano Shullazi shoqërohet në polici

Botasot - 16.04.2016

Pas denoncimit të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e së shtunës në Drejtorinë e Policisë, shtetasin Emiljano Shullazi.

FOTO/ Dyshimet e gazetarit të ABCNews, Vezaj: Ja çfarë po ndodh me Shullazin

Syri.net - 16.04.2016

Emiljano Shullazi po merret në pyetje nga drejtori i policisë së Tiranës, Ervin Hodaj dhe tre oficerë të policisë. Ai është shoqëruar, por nuk është arrestuar, saktëson gazetari i Abcnews, Flamur ...

Për çfarë mbahet në polici Shullazi? 30 vetë e ruajnë jashtë

Mapo - 16.04.2016

Për çfarë mbahet në polici Shullazi? 30 vetë e ruajnë jashtë Postuar më: 16 Prill 2016 23:18 Emiljano Shullazi po merret në pyetje nga drejtori i policisë së Tiranës, Ervin Hodaj dhe tre oficerë të ...

Ndalimi i Shullazit nga Prokuroria e Përgjithshme. Çako vizitë urgjente tek Llalla

Syri.net - 16.04.2016

Prokuroria e Përgjithshme është përfshirë në ndalimin e Shullazit. Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka thirrur në një takim urgjent drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako.

Ndalimi i Shullazit. A po i justifikohet Rama Shullazit me denoncimin e Berishës?

Syri.net - 16.04.2016

Shoqërimi në dje në darkë vonë i Emiliano Shullazit fillimisht ka ngjallur pak habi e më pas të gjitha mediat me të njëjtin tekst, e kanë lidhur këtë ndalim me një denoncim të Sali Berishës në një ...

Berisha: Shullazi kërcënoi profesorët, Rama do ta pësojë nëse ata preken me dorë

Java News - 16.04.2016

Ish-kryeministri i vendit Edi Rama ka bërë një deklaratë të fortë për garën e zgjedhjes së drejtuesve të Universiteteve, teksa tha se kandidati për Rektor i UT Mynyr Kondi është kërcënuar me jetë.

“Shullazi kërcënoi Mynyr Konin”

Vision Plus - 16.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama se ka përdorur Emiljano Shullazin, per te kontrolluar garen per drejtuesit e universiteteve.

Berisha: Emiljano Shullazi përcakton Rektorët në Tiranë

NOA - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha denoncoi sot gjatë një konference me gazetarët, kërcënimin që, sipas tij, Emiljano Shullazi ka bërë ndaj Rektorit të Universitetit të Tiranës, Dhori Kule dhe kandidatit ...

Për zgjedhjet në universitete do kujdeset Emiljano Shullazi

Respublica - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot një kërcënim me jetë që i është bërë sipas tij kandidatit në garën për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynyr Konit.

Berisha: Me urdhër të Ramës, Shullazi kërcënoi kandidatin për rektor

Shqiperia Ime - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha në një bashkëbisedim me gazetarët akuzon kryeministrin Edi Rama se i ka deleguar Emiljano Shullazit zgjedhjet për dekan dhe rektorin e Universitetin e Tiranës.

Shoqërohet në polici Emiljano Shullazi

NOA - 16.04.2016

Është shoqëruar në polici Emiljano Shullazi. Një nga emrat e njohur, që përdoret shpesh në politikën shqiptare u shoqërua në polici pas denoncimit të ish kryeministrit Sali Berisha.

Berisha e denoncon se kërcënoi profesorin, shoqërohet në polici Shullazi

NOA - 16.04.2016

Është shoqëruar në polici Emiljano Shullazi. Një nga emrat e njohur, që përdoret shpesh në politikën shqiptare u shoqërua në polici pas denoncimit të ish kryeministrit Sali Berisha.

Policia ndalon Emiljano Shullazin, pas denoncimit të Berishës

Gazeta Tema - 16.04.2016

Policia ka ndaluar Emiljano Shullazit, pas denoncimit të Berishës mesditën e sotme. Berisha tha se Shullazi ka kërcënuar kandidatin për rektor të Universitetit të Tiranës, Mynor Koni.

Shoqerohet ne polici Emiljano Shullazi

Java News - 16.04.2016

Pas denoncimit të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e së shtunës në Drejtorinë e Policisë, shtetasin Emiljano Shullazi.

Tiranë, shoqërohet në polici Emiljano Shullazi pas denoncimit të Berishës

Shqiperia Ime - 16.04.2016

Emiljano Shullazi është shoqëruar në polici mbrëmjen e sotme. Shoqërimi i Shullazit është bërë pas denoncimit të sotëm publik nga ish-kryeministri Sali Berisha, sipas të cilit Shullazi kishte ...

Emiljano Shullazi shoqërohet në polici për “kërcënim të kandidatit për rektor”

Ilirida - 16.04.2016

Ish kryeministri Sali Berisha ka thënë në media se Emiljano Shullazi e ka kërcënuar kandidatin për rektor në Universitetin e Tiranës Mynyr Konin. Bazuar mbi deklaratën e Berishës, Policia e Tiranës ...

Kërcënimi i kandidatit për rektor, Mynyr Koni, policia ndalon Emiljano Shullazin

Respublica - 16.04.2016

Sot ish –kryeministri Sali Berisha denoncoi publikisht se shtetasi Emiljano Shullazi kishte kërcënuar kandidatin për rektor të Univeristetit të Tiranës, Mynyr Koni, i cili ka deklaruar më pas se ...