TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VV: Gjasat e liberalizimit të vizave janë zero, duhet luftuar korrupsioni e krimi i organizuar

Portalb - 18.03.2018

Deputetet Fitore Pacolli dhe Albulena Haxhiu në një konferencë për media folën për antikorrupsionin dhe kushtet e integrimit. Deputetja Pacolli ka thënë se kjo qeveri ka filluar të bëjë presion te ...

VV: Jo demarkacioni, por korrupsioni dhe krimi i organizuar kusht për liberalizimin e vizave

Almakos - 18.03.2018

Përfaqësues të Lëvizja Vetëvendosje kanë deklaruar se nuk ka nevojë të ngutemi me miratimin e demarkacionit me Malin e Zi, përderisa Qeveria nuk e ka përmbushur kushtin për luftimin e krimit të ...

Drama për demarkacionin merr fund të martën, Qeveria përfundimisht e bindur: I kemi 80 vota!

Lajmi.net - 18.03.2018

Pas tri seancave të dështuara, Kryesia e Kuvendit ka vendosur që seanca e radhës për votimin të mbahet të martën, në ora 16:00. Koalicioni qeverisës me rikthimin e Donika Kadaj-Bujupi në AAK dhe me ...

Vetëvendosje: Pa luftimin e korrupsionit dhe krimit nuk ka liberalizim të vizave

Lajmi.net - 18.03.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë në lidhje me mungesën e luftimit të korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe raportin e ekspertëve të BE-së.

Vetëvendosje: Qeveria e ka fshehur raportin që flet për ngecjen në gjyqësor

Portalb - 18.03.2018

Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë thirrje Qeverisë që të tërhiqet nga procedimi i Demarkacionit në Kuvend, seanca për të cilin është planifikuar të mbahet të martën në ora 16:00, njofton Kallxo.com .

Java e demarkacionit dhe dialogut!

Lajmi.net - 18.03.2018

Nga e hëna zhvillimet e rëndësishme politike në Kosovë nuk do të ndalen. Me dialogun dhe Demarkacionin, Kosova do ta ketë një javë shumë të ngarkuar. Së pari, nga nesër do të vazhdojë dialogu teknik ...

Arifi: Besojmë se i kemi 80 vota për demarkacionin

Telegrafi - 18.03.2018

Shefi i kabinetit të kryeministrit Haradinaj, Avni Arifi, beson se i kanë siguruar numrat për të votuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Ai ka thënë se synojnë të kenë edhe më shumë se 80 ...

Të martën seanca e demarkacionit, s’shkohet në votim pa u siguruar votat

Gazeta Express - 18.03.2018

​Seanca për demarkacionin pritet të mbahet të martën. Por, ende nuk ka siguri se janë 80 deputetë që do të votojnë demarkacionin. Zyrtarë të pozitës kanë deklaruar se ende s’e kanë siguruar votën e ...

VV: Jo demarkacioni, por korrupsioni dhe krimi i organizuar kusht për liberalizimin e vizave

Telegrafi - 18.03.2018

Përfaqësues të Lëvizja Vetëvendosje kanë deklaruar se nuk ka nevojë të ngutemi me miratimin e demarkacionit me Malin e Zi, përderisa Qeveria nuk e ka përmbushur kushtin për luftimin e krimit të ...

Paralajmërohet se deputetët e Opozitës dhe Srpska’s do ta votojnë demarkacionin

Gazeta Express - 18.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka siguruar se të gjithë deputetët e koalicionit qeverisës do të votojnë pro demarkacionit në seancën e së martës.

Kelmendi: Ligji për Demarkacionin, mollë sherri për demokracinë dhe gjeneratat e ardhshme

Gazeta Express - 18.03.2018

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka komentuar demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të ...

Qeveria e Kosovës përfundimisht e bindur: I kemi 80 vota!

Alb Portali - 18.03.2018

Pas tri seancave të dështuara, Kryesia e Kuvendit ka vendosur që seanca e radhës për votimin të mbahet të martën, në ora 16:00.Koalicioni qeverisës me rikthimin e Donika Kadaj-Bujupi në AAK dhe me ...

Paralajmërohet se deputetët e Opozitës dhe Srpska do ta votojnë demarkacionin

Tetova Sot - 18.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka siguruar se të gjithë deputetët e koalicionit qeverisës do të votojnë pro demarkacionit në seancën e së martës.

VV: Gjasat e liberalizimit të vizave janë zero, duhet luftuar korrupsioni e krimi i organizuar

Tetova Sot - 18.03.2018

Deputetet Fitore Pacolli dhe Albulena Haxhiu në një konferencë për media folën për antikorrupsionin dhe kushtet e integrimit. Deputetja Pacolli ka thënë se kjo qeveri ka filluar të bëjë presion te ...

Demarkacioni në udhëkryq/Deputetët e Opozitës dhe Srpska i thonë jo

Java News - 18.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka siguruar se të gjithë deputetët e koalicionit qeverisës do të votojnë pro demarkacionit në seancën e së martës.

Qeveria Haradinaj peng i temave të mëdha

Almakos - 17.03.2018

Rezultatet e qeverisë Haradinaj janë të vogla dhe të pakënaqshme, thonë njohësit e zhvillimeve politike në vend. Sipas tyre, ekzekutivi i vendit ka dështuar për këta gjashtë muaj që të arrijë një ...

Pacolli: Krejt deputetët e Listës Serbe do ta votojnë demarkacionin

Almakos - 17.03.2018

Zëvendëskryeministri i parë Behgjet Pacolli është i bindur se jo vetëm deputeti goran Adem Hoxha, por e gjithë Lista Serbe do ta votojë demarkacionin me Malin e Zi, në seancën e së martës.

“Në Kosovë u kthyen 6.790 serbë që nga viti 2004”

Lajmi.net - 17.03.2018

Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq, ka bërë të ditur se nga programin i vitit 2004 deri më sot, në Kosovë janë kthyer 6,790 serbë.

Lista Serbe e prerë: “JO” Demarkacionit dhe Ushtrisë

Lajmi.net - 17.03.2018

Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq, ka drejtuar akuza në drejtim të Kosovës për mos formimin e Asociacionit të Komunave Serbe.

Temat e mëdha po pengojnë punën e Qeverisë

Lajmi.net - 17.03.2018

Rezultatet e qeverisë Haradinaj janë të vogla dhe të pakënaqshme, thonë njohësit e zhvillimeve politike në vend. Sipas tyre, ekzekutivi i vendit ka dështuar për këta gjashtë muaj që të arrijë një ...

Ditët vendimtare për Demarkacionin

Lajmi.net - 17.03.2018

Deri të martën, koalicioni do të vazhdojë me deklarata për t’i bindur deputetët që ta votojnë Demarkacionin. Edhe pse nga Qeveria po shprehen të bindur se i kanë siguruar votat, asnjë marrëveshje ...

Zëvendëskryeministri i Kosovës e quan “masakër” ngjarjen e marsit 2004, kthimi i serbëve i vështirë

Koha.net - 17.03.2018

Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq, ka bërë të ditur se nga programin i vitit 2004 deri më sot, në Kosovë janë kthyer 6 790 serbë.

Qeveria Haradinaj peng i temave të mëdha

Telegrafi - 17.03.2018

Rezultatet e qeverisë Haradinaj janë të vogla dhe të pakënaqshme, thonë njohësit e zhvillimeve politike në vend. Sipas tyre, ekzekutivi i vendit ka dështuar për këta gjashtë muaj që të arrijë një ...

PDK-ja shihet si parti e vetme që ka interes për zgjedhje të parakohshme

Gazeta Express - 17.03.2018

Rrëzimi i Qeverisë do të duhej të pasonte menjëherë pas finalizimit të votimit në seancën për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është vlerësim i vëzhguesve të zhvillimeve ...

Të martën votohet demarkacioni, a u siguruan 80 vota?

Gazeta Express - 17.03.2018

Për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit, nevojiten 80 vota nga 120 deputetë që ka parlamenti i Kosovës. Koalicioni qeverisës dhe LDK thuhet se i kanë siguruar 79 vota dhe janë në kërkim edhe ...

Vota e këtij deputeti ua siguron vizat kosovarëve

Gazeta Express - 17.03.2018

Koalicioni qeverisës thotë se i ka siguruar 79 vota për ta votuar marrëveshje e kufirit me Malin e Zi. Por shpresat i kanë edhe tek vota e njërit nga anëtarët e Listës Serbe.

PDK-ja shihet si parti e vetme që ka interes për zgjedhje të parakohshme

Koha.net - 17.03.2018

Rrëzimi i Qeverisë do të duhej të pasonte menjëherë pas finalizimit të votimit në seancën për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi, është vlerësim i vëzhguesve të zhvillimeve ...

Zëvendëskryeministri i Kosovës e quan “masakër” ngjarjen e marsit 2004, kthimi i serbëve i vështirë

Gazeta Express - 17.03.2018

Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq, ka bërë të ditur se nga programin i vitit 2004 deri më sot, në Kosovë janë kthyer 6 790 ...

Lista Srpska konfirmon votën kundër demarkacionit

Gazeta Express - 17.03.2018

Deputetët e Listës Srspka kanë konfirmuar votën kundër demarkacionit. Rrjedhimisht, kanë vendosur të mos përkrahin përmbushjen e kushtit të fundit për liberalizimin e vizave për ...

Zëvendëskryeministri i Parë: Jo vetëm Hodza, por krejt Srpska e voton demarkacionin

Gazeta Express - 17.03.2018

Zëvendëskryeministri i parë Behgjet Pacolli është i bindur se jo vetëm deputeti goran Adem Hodza, por e gjithë Lista Srspska do ta votojë Demarkacionin me Malin e Zi, në seancën e së martës.

Pacolli: Krejt deputetët e Listës Serbe do ta votojnë demarkacionin

Telegrafi - 17.03.2018

Zëvendëskryeministri i parë Behgjet Pacolli është i bindur se jo vetëm deputeti goran Adem Hoxha, por e gjithë Lista Serbe do ta votojë demarkacionin me Malin e Zi, në seancën e së martës.

Lista Serbe e prerë: “JO” Demarkacionit dhe Ushtrisë

Tetova Sot - 17.03.2018

Ministri për Kthim dhe Komunitete dhe zëvendëskryeministri Dalibor Jevtiq, ka drejtuar akuza në drejtim të Kosovës për mos formimin e Asociacionit të Komunave Serbe.

Haradinaj thërret Vetëvendosjen të votojë demarkacionin, mosvotimi çon në izolim

Ina - 16.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të krahut të Visar Ymerit, që ta votojnë demarkacionin me Malin e Zi, pasi nuk ka arsye për një temë ...

Jevtiq: Listës Serbe nuk është duke i interesuar çështja e demarkacionit me Malin e Zi

Almakos - 16.03.2018

Demarkacioni me Malin e Zi aktualisht nuk është duke i interesuar Listës Serbe, ka thënë zëvendëskryeministri i Kosovës, Dalibor Jevtiq. Megjithatë, siç shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, ai ...

Lista Serbe: Kemi presion nga ndërkombëtarët, por nuk e votojmë Demarkacionin

SOT - 16.03.2018

Lista Serbe ka reaguar edhe një herë për mundësinë që ta votojnë Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dalibor Jevtiç, ka thënë se ditëve të fundit nuk ka pasur ...

Haradinaj: Ende s’ka marrëveshje me Listën Serbe për Demarkacionin

Lajmi.net - 16.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pranuar se ende s’ka marrëveshje me Listën Serbe për Demarkacionin. Ai ka thënë se deri të martën do t’i bëjnë votat.

Haradinaj u bën thirrje deputetëve ta votojnë Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi

Almakos - 16.03.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendi të Kosovës të jenë të pranishëm në seancën e së martës në Kuvend, ku në rend dite ...

Lista Serbe: Ka presione, por nuk jemi të interesuar për Demarkacionin

Lajmi.net - 16.03.2018

Lista Serbe ka reaguar edhe një herë për mundësinë që ta votojnë marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi. Zv/kryeministri i Kosovës, Dalibor Jevtiq ka thënë se ditëve të fundit nuk ka pasur ...

Haradinaj thirrje deputetëve: Votoni Demarkacionin me Malin e Zi

BalkanWeb - 16.03.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj bëri thirrje deputetëve që të jenë të pranishëm në seancën e së martës në Kuvend, ku në rend dite është Demarkacioni me Malin e Zi.

Haradinaj u bën thirrje deputetëve ta votojnë Marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi

Telegrafi - 16.03.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendi të Kosovës të jenë të pranishëm në seancën e së martës në Kuvend, ku në rend dite ...

“Xhokerët” e Demarkacionit

Gazeta Express - 16.03.2018

Koalicioni qeverisës i ka siguruar 79 vota të deputetëve për ta miratuar Demarkacionin me Malin e ...

Lista Serbe: Kemi presion nga ndërkombëtarët, por nuk e votojmë Demarkacionin

Gazeta Express - 16.03.2018

Lista Serbe ka reaguar edhe një herë për mundësinë që ta votojnë marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e ...

Jevtiq: Aktualisht nuk na intereson demarkacioni

Koha.net - 16.03.2018

Lista Serbe mbetet pranë qëndrimit që të mos votojë pro ratifikimit të kufirit Kosovë –Mali i Zi, sepse, siç thotë Dalibor Jevtiq, aktualisht demarkacioni nuk u intereson përfaqësuesve të kësaj ...

Jevtiq: Listës Serbe nuk është duke i interesuar çështja e demarkacionit me Malin e Zi

Telegrafi - 16.03.2018

Demarkacioni me Malin e Zi aktualisht nuk është duke i interesuar Listës Serbe, ka thënë zëvendëskryeministri i Kosovës, Dalibor Jevtiq. Megjithatë, siç shkruajnë mediat serbe, përcjell Telegrafi, ai ...

Haradinaj thërret Vetëvendosjen të votojë demarkacionin, mosvotimi çon në izolim

Koha.net - 16.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të krahut të Visar Ymerit, që ta votojnë demarkacionin me Malin e Zi, pasi nuk ka arsye për një temë ...

“Nuk e votojmë demarkacionin”

Zhurnal - 15.03.2018

“Nuk e votojmë demarkacionin” Prishtinë, 15 mars - Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh sekretar organizativ i kësaj lëvizje, Ismajl Kurteshi, ka bërë me dije se kjo parti nuk ka ndryshuar ...

Kurteshi: Nuk e votojmë demarkacionin

Almakos - 15.03.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh sekretar organizativ i kësaj lëvizje, Ismajl Kurteshi, ka bërë me dije se kjo parti nuk ka ndryshuar qëndrim karshi marrëveshjes për shënimin e kufirit në ...

Haradinaj: Seanca për demarkacionin të martën

Lajmi.net - 15.03.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për demarkacionin do të mbahet të martën e javës së ardhshme në ora 14:00. Por ai nuk e ka qartësuar nëse kanë arritur ose jo t’i sigurojnë votat.

Sigurohen votat për Demarkacionin, ja data kur do zhvillohet seanca

LajmiFundit - 15.03.2018

Pas tri dështimeve të njëpasnjëshme për ta ratifikuar marrëveshjen e Demarkacionit mes Kosoves dhe Malit te Zi, koalicioni qeverisës më në fund ka arritur që t’i sigurojë votat e mjaftueshme për ta ...

Haradinaj në kërkim të votës së fundit

Zhurnal - 15.03.2018

Haradinaj në kërkim të votës së fundit Prishtinë, 15 mars - Koalicioni është në kërkim të votës së fundit për ta arritur minimumin e kërkuar (80 vota) për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit ...

Seanca për demarkacionin të martën

Almakos - 15.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se seanca për votimin e demarkacionit me Malin e Zi do të mbahet të martën që vjen. “Seanca për demarkacionin të martën në ora 14:00”, ka thënë sot ...

LAJMI I FUNDIT: Seanca për demarkacionin mbahet të martën në orën 16:00

Lajmi.net - 15.03.2018

Seanca e Kuvendit të Kosovës për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit do të mbahet të martën në orën 16:00. Kështu u vendos sot në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit.

Haradinaj: Të martën seanca për demarkacionin

Alsat - 15.03.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë sot se seanca për votimin e demarkacionit me Malin e Zi do të mbahet të martën që vjen. “Pas konsultave me grupet parlamentare me partitë politike për ...

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot për seancën e Demarkacionit

Lajmi.net - 15.03.2018

Seanca e Demarkacionit do të mbahet të martën në orën 14:00 dhe këtë e ka konfirmuar edhe kryeministri, ka njoftuar për Express zyra e kryetarit të Kuvendit.

Koalicioni siguron votën e fundit nga Lista Serbe për Demarkacionin

Lajmi.net - 15.03.2018

Ashtu siç ka bërë të ditur Kryeministri Ramush Haradinaj, seanca për Demarkacionin do të mbahet ditën e martë. Burime të lajmi.net thonë se seanca është caktuar për këtë ditë për shkak që koalicioni ...

‘Xhokeri’ i Demarkacionit (FOTO)

Lajmi.net - 15.03.2018

Deputeti i Grupit Parlamentarë të Listës Serbë, Adem Hoxha (Adem Hodža), duket se do të jetë ‘xhokeri’, për kalimin e marrëveshjes së Demarkacionit e cila për afër tri vite ka mbet pa u ratifikuar.

Haradinaj: Seanca për demarkacionin do të jetë me 20 mars

SOT - 15.03.2018

Më 20 mars Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancën ku në rend dite do të jetë ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi. Kryeministri Ramush Haradinaj ka konfirmuar datën, ndërkohë që ka shprehur ...

Nait Hasani: Vota ime kuptohet kur të votohet për demarkacionin

Lajmi.net - 15.03.2018

Kuvendi i Kosovës të martën e javës së ardhshme do të mbajë seancën për të ratifikuar Demarkacionin për kufirin mes Kosovës dhe Malit të Zi. Votat për këtë çështje nuk janë bërë ende publike.

Kurteshi: Nuk e votojmë demarkacionin

Telegrafi - 15.03.2018

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh sekretar organizativ i kësaj lëvizje, Ismajl Kurteshi, ka bërë me dije se kjo parti nuk ka ndryshuar qëndrim karshi marrëveshjes për shënimin e kufirit në ...

Haradinaj për demarkacionin

RTSH - 15.03.2018

Të martën e ardhshme mund të marrë fund dhe miratimi i Demarkacionit me Malin e Zi në kuvendin e Kosovës. Kjo është konfirmuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, që saktëson se seanca do të fillojë ...

Haradinaj paralajmëron për të martën seancën për demarkacionin

Koha.net - 15.03.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha se seanca për votimin e demarkacionit me Malin e Zi do të mbahet të martën që vjen. “Seanca për demarkacionin të martën në ora 14:00”, ka thënë sot ...

Kryesia e Kuvendit pritet të caktojë sot se kur mbahet seanca e demarkacionit

Telegrafi - 15.03.2018

Kryesia e Kuvendit do të takohet sot në ora 17:00 për të caktuar datën e mbajtjes së seancës për demarkacionin. Kryeministri Ramush Haradinaj sot tha se seanca ku pikë e rendit të ditës është ...

Koalicioni në kërkim të votës së fundit

Gazeta Express - 15.03.2018

Koalicioni është në kërkim të votës së fundit për ta arritur minimumin e kërkuar (80 vota) për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, shkruan sot Koha ...

Seanca për Demarkacionin shtyhet për të martën

Gazeta Express - 15.03.2018

Senaca për Demarkacionbin është paralajmëruar të mbahet nesër, por sipas gjitha gjasave, e njëjta është shtyrë për të martën, në orën ...

Haradinaj e konfirmon: Seanca për Demarkacionin, të martën në 14:00

Gazeta Express - 15.03.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për demarkacionin do të mbahet të martën e javës së ardhshme në ora ...

Sigurohen votat për Demarkacionin, ja data kur do zhvillohet seanca

BalkanWeb - 15.03.2018

KOSOVE-Pas tri dështimeve të njëpasnjëshme për ta ratifikuar marrëveshjen e Demarkacionit mes Kosoves dhe Malit te Zi, koalicioni qeverisës më në fund ka arritur që t’i sigurojë votat e mjaftueshme ...

Vetëvendosje e palëkundur, nuk do ta votojë Demarkacionin

BalkanWeb - 15.03.2018

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka ndryshuar qëndrim karshi marrëveshjes për shënimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi. Ky fakt është bërë i ditur nga deputeti i VV-së, njëherësh sekretar ...

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot për seancën e Demarkacionit

Gazeta Express - 15.03.2018

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot në orën 17:00 për të caktuar edhe zyrtarisht seancën e ...

LDK-ja konsultohet me koalicionin qeverisës për Demarkacionin, shpreson të jenë siguruar votat

Gazeta Express - 15.03.2018

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se deputetët e kësaj partie mbështesin ratifikimin e Demarkacionit dhe shpreson se koalicioni qeverisës tashmë i ka siguruar votat për ...

Seanca për demarkacionin të martën

Telegrafi - 15.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se seanca për votimin e demarkacionit me Malin e Zi do të mbahet të martën. Haradinaj këto komente i bëri në hollin e Kuvendit të Kosovës.

Koalicioni në kërkim të votës së fundit

Koha.net - 15.03.2018

Koalicioni është në kërkim të votës së fundit për ta arritur minimumin e kërkuar (80 vota) për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, shkruan sot Koha Ditore.

Nënkryetari i AAK'së: Të martën demarkacionin e votojnë të larguarit nga VV'ja

Gazeta Express - 15.03.2018

Kryesia e Kuvendit e ka caktuar për të martën në orën 16:00, seancën ku pritet që të votohet demarkacioni në mes Kosovës dhe Malit të ...

Të martën seanca për Demarkacionin, si do të votojë Nait Hasani?

Gazeta Express - 15.03.2018

Kuvendi i Kosovës të martën e javës së ardhshme do të mbajë seancën për të ratifikuar Demarkacionin për kufirin mes Kosovës dhe Malit të Zi. Votat për këtë çështje nuk janë bërë ende publike.

Haradinaj: Të martën në orën 14:00 seanca për demarkacionin

ABC News - 15.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj njoftoi se të martën e ardhshme do të zhvillohet seanca për Demarkacionin me Malin e Zi. Pavarësisht kësaj, shefi i qeverisë nuk bëri të ditur nëse ka votat e ...

Shumica nuk tregon nëse ka arritur të sigurojë votat për seancën e së martës për demarkacionin

Koha.net - 15.03.2018

Të martën, deputetët e Kuvendit të Kosovës do të kthehen përsëri në vazhdimin e seancës për demarkacionin. Kryeministri i vendit nuk ka sqaruar nëse deputetët e Listës Serbe, që janë pjesë e qeverisë ...

Kryesia e Kuvendit pritet të caktojë sot se kur mbahet seanca e demarkacionit

Koha.net - 15.03.2018

Kryesia e Kuvendit do të takohet sot në ora 17:00 për të caktuar datën e mbajtjes së seancës për demarkacionin. Kryeministri Ramush Haradinaj sot tha se seanca ku pikë e rendit të ditës është ...

LDK konsultohet me koalicionin qeverisës për demarkacionin, shpreson të jenë siguruar votat

Koha.net - 15.03.2018

Shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se deputetët e kësaj partie mbështet ratifikimin e demarkacionit dhe shpreson se koalicioni qeverisës tashmë i ka siguruar votat për ...

Koalicioni kosovar pret për Demarkacionin votën e fundit

Java News - 15.03.2018

Koalicioni është në kërkim të votës së fundit për ta arritur minimumin e kërkuar (80 vota) për ta ratifikuar Marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi, shkruan Koha Ditore.Kryeministri Ramush ...

Lista Serbe nuk do të votojë për demarkacionin e kufirit Kosovë-Mali i Zi

Idividi - 14.03.2018

Prishtinë, 14 mars 2018 (MIA) - Lista Serbe mbrëmë vonë konfirmoi se e ndërron qëndrimin se dhjetë deputetët e saj në Parlamentin e Kosovës nuk do ta votojnë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit ...

Simiq: Lista Serbe nuk e ka ndryshuar qëndrimin, nuk e votojmë demarkacionin

Ina - 14.03.2018

Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se deputetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ndryshuar qëndrimin për këtë çështje.

Kosove, Hoxhaj: Do të kërkojmë përkrahjen e Listës Serbe për demarkacion nëse shqiptarët nuk e votojnë

SOT - 14.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se është fakt i pamohueshëm që kundërshtimi i LDK-së dhe i Vetëvendosjes për vendet e rezervuara ka penguar ...

Veseli: Dramës së demarkacionit po i vie fundi

Almakos - 14.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, pas mbledhjes së sontme të Kryesisë tha se u mblodhën sonte për të zyrtarizuar grupin e ri parlamentar “Grupi i Deputetëve të Pavarur”.

Petkoviq: Nëse Lista Serbe e ka kushtëzuar votimin e demarkacionit, kemi të bëjmë me një Qeveri që punon me kushte

Lajmi.net - 14.03.2018

Ish – ministri në Qeverinë e Kosovës, nga radhët e komunitetit serb, Sllavisha Petkoviq ka theksuar se votimi i demarkacionit nga ana e deputetëve të Listës Serbe në Beograd do të kuptohej si njohje ...

Haradinaj: Demarkacioni kryhet shpejt, Kosova del fituese

Ina - 14.03.2018

Çështjes më të rëndësishme të vendit aktualisht, demarkacionit, siç duket po i vije fundi. Kështu së paku po deklarohen në vazhdimësi krerët e vendit.

Hoxhaj: Do të kërkojmë përkrahjen e Listës Serbe për demarkacion, nëse deputetët shqiptarë nuk e votojnë

Almakos - 14.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se është fakt i pamohueshëm që kundërshtimi i LDK-së dhe i Vetëvendosjes për vendet e rezervuara ka penguar ...

‘Drama’ e Demarkacionit me Malin e Zi

Zhurnal - 14.03.2018

‘Drama’ e Demarkacionit me Malin e Zi Prishtinë, 14 mars - Pavarësisht premtimeve, seanca për votimin e Demarkacionit me Malin e Zi nuk do të mbahet as sot, përderisa partnerët e koalicionit ...

Haradinaj: Nuk kemi zgjidhje për demarkacionin

SOT - 14.03.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se e ka harrur përmbajtjen e raportit 100 ditor. “E kam harruar përmbajtën e raportit tim 100 ditor, sepse e kam dorëzuar atë qe 100 ditë në Qeveri.

Petkoviq: Nëse Lista Serbe e ka kushtëzuar votimin e demarkacionit, atëherë kemi të bëjmë me një Qeveri që punon me ...

Almakos - 14.03.2018

Ish – ministri në Qeverinë e Kosovës, nga radhët e komunitetit serb, Sllavisha Petkoviq ka theksuar se votimi i demarkacionit nga ana e deputetëve të Listës Serbe në Beograd do të kuptohej si njohje ...

Simiq: Lista Serbe nuk e voton demarkacionin

Zhurnal - 14.03.2018

Simiq: Lista Serbe nuk e voton demarkacionin Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se depuetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ...

“Drama” e Demarkacionit

Lajmi.net - 14.03.2018

Pavarësisht premtimeve, seanca për votimin e Demarkacionit me Malin e Zi nuk do të mbahet as sot, përderisa partnerët e koalicionit qeverisës përsërisin se kjo çështje do ta marrë epilogun këtë javë, ...

Haradinaj: Nuk kemi zgjidhje për demarkacionin

Alsat - 14.03.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se e ka harrur përmbajtjen e raportit 100 ditor sepse e ka dërguar që nja 100 ditë në Qeveri raporton “Zëri.info”. “E kam harruar përmbajtën e raportit tim 100 ...

Hajdari përsëri flet në emër të PDK-së për demarkacionin, tregon zhvillimet me Listën Serbe

Albeu.com - 14.03.2018

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa, në një prononcim, tha se çështja e Demarkacionit do të përfundoj deri në fund të javës. Ai thotë se është afër që të arrihet një dakordanc ...

Pacolli: Punët s’po shkojnë sipas planit, seanca për Demarkacionin është dashur të mbahej dje

Lajmi.net - 14.03.2018

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se seanca për demarkacionin është dashur që të mbahet dje. Kreu i AKR-së thotë se punë nuk po shkojnë sipas planit në ...

Hoxhaj, VV-së: Nëse nuk e votoni demarkacionin, do të kërkojmë mbështetjen nga Lista Serbe

Lajmi.net - 14.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj u ka bërë thirrje deputetëve të Vetëvendosje, që ta votojnë ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi. Ai gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës, ka ...

Sigurohen 79 vota për demarkacion, Pal Lekaj: Do të gjejmë edhe një shumë shpejt! /VIDEO

Lajmi.net - 14.03.2018

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj në një intervistë për lajmi.net ka komentuar për bisedimet që kryeministri Ramush Haradinaj, po i zhvillon me Listën Serbe për demarkacionin.

Gashi thotë se nuk e pranojnë shantazhin e serbëve për demarkacionin

Lajmi.net - 14.03.2018

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se nuk do të pranojnë ta votojnë demarkacionin në kushte të shantazhit dhe presionit nga Lista Serbe.

Deputeti i Listës Serbe: S’kemi ndryshuar qëndrim, nuk e votojmë demarkacionin

BalkanWeb - 14.03.2018

KOSOVE -Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se depuetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ndryshuar qëndrimin për këtë çështje.

“Nëse Lista Serbe e ka kushtëzuar votimin e demarkacionit, Qeveri që punon me kushte”

BalkanWeb - 14.03.2018

Ish-ministri në Qeverinë e Kosovës, nga radhët e komunitetit serb, Sllavisha Petkoviç ka theksuar se votimi i demarkacionit nga ana e deputetëve të Listës Serbe në Beograd do të kuptohej si njohje e ...

Veseli: Dramës së demarkacionit po i vie fundi

Telegrafi - 14.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, pas mbledhjes së sontme të Kryesisë tha se u mblodhën sonte për të zyrtarizuar grupin e ri parlamentar “Grupi i Deputetëve të Pavarur”.

Drama e Demarkacionit

Gazeta Express - 14.03.2018

Pavarësisht premtimeve, seanca për votimin e Demarkacionit me Malin e Zi nuk do të mbahet as sot, përderisa partnerët e koalicionit qeverisës përsërisin se kjo çështje do ta marrë epilogun këtë javë, ...

Pacolli: Punët s'po shkojnë sipas planit, seanca për Demarkacionin është dashur të mbahej dje

Gazeta Express - 14.03.2018

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se seanca për demarkacionin është dashur që të mbahet ...

Pushteti i pasigurt për ta thirrur vazhdimin e seancës

Koha.net - 14.03.2018

Në pritje të konfirmimit nga Lista Serbe, zyrtarë të partive në pushtet kanë vazhduar me deklaratat optimiste se gjatë kësaj jave do të ratifikohet Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, shkruan ...

Pacolli: Dje kam shpresuar se do të mbahej seanca për demarkacionin

Telegrafi - 14.03.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli pas takimit me zëvendëskryeministren dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejqinoviq – Buriqka, ka folur sërish për demarkacionin.

Hoxhaj: Votat për demarkacionin nuk i kemi, unë do ta lus Listën Srpska të votojnë

Gazeta Express - 14.03.2018

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës tha se marrëveshja për demarkimin e kufirit me Malin e Zi duhet të votohet por Qeveria nuk i ka votat që kjo marrëveshje ...

Lekaj e fut në llogari edhe Donikën: I kemi 79 vota për Demarkacionin, na duhet veç edhe një

Gazeta Express - 14.03.2018

Pal Lekaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se tashmë i kanë siguruar 79 vota, nga ana tjetër shprehet i bindur se do të sigurojnë shumë shpejt edhe një votë dhe çështja e demarkacionit ...

Të premten seanca për Demarkacionin

Gazeta Express - 14.03.2018

Të premten pritet të mbahet seanca për votimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e ...

Veseli: Dramës së demarkacionit po i vjen fundi

Gazeta Express - 14.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas mbledhjes së sontme të Kryesisë tha se u mblodhën sonte për të zyrtarizuar grupin e ri parlamentar, “Grupi i Deputetëve të ...

Hoxhaj: Do të kërkojmë përkrahjen e Listës Serbe për demarkacion nëse deputetët shqiptarë nuk e votojnë

Telegrafi - 14.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka thënë se është fakt i pamohueshëm që kundërshtimi i LDK-së dhe i Vetëvendosjes për vendet e rezervuara ka penguar ...

Veseli: Demarkacionit po i vjen fundi

Koha.net - 14.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë tha se u mblodhën sonte për të zyrtarizuar Grupin e ri Parlamentar. 12 deputetë që ishin në Lëvizjen Vetëvendosje që nga sot ...

​Vetëvendosje këmbëngul se nuk do ta votojë Demarkacionin

Gazeta Express - 14.03.2018

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka ndryshuar qëndrim karshi marrëveshjes për shënimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Malit të ...

Takimi me deputetin Adem Hodza, Lekaj tregon a janë bërë votat për Demarkacionin

Gazeta Express - 14.03.2018

Kuvendi i Kosovës me shumë gjasa do të mblidhet të premten për ta votuar Demarkacionin e kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Por, ende nuk është e qartë se a janë bërë votat.

Hoxhaj akuzon VV e LDK për bllokimin e krijimit të ushtrisë

Koha.net - 14.03.2018

Edhe zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj është përfshirë në debatin për formimin e ushtrisë së Kosovës, duke thënë se është fakt i pamohueshëm që kundërshtimi i LDK-së dhe Vetëvendosjes për ...

Të premten seanca për demarkacion

Koha.net - 14.03.2018

Të premten mbahet seanca për votimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. Zv. Kryeministri, Enver Hoxhaj në një intervistë për Rubikon të KTV-së bëri të ditur se qeveria tashmë është e ...

Petkoviq: Nëse Lista Serbe e ka kushtëzuar votimin e demarkacionit, atëherë kemi të bëjmë me një Qeveri që punon me ...

Telegrafi - 14.03.2018

Ish – ministri në Qeverinë e Kosovës, nga radhët e komunitetit serb, Sllavisha Petkoviq ka theksuar se votimi i demarkacionit nga ana e deputetëve të Listës Serbe në Beograd do të kuptohej si njohje ...

Hoxhaj thotë se ka pasur takim të qeveritarëve me Vetëvendosjen për demarkacionin

Koha.net - 14.03.2018

20:53 - Ditën që presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker vizitoi Kosovën ishte hera e vetme që zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj iu drejtua publikisht deputetëve të Lëvizjes ...

Petkoviq: Nëse Lista serbe ka kushtëzuar Qeveria është e kushtëzueshme

Flaka - 14.03.2018

Ish – ministri në Qeverinë e Kosovës, nga radhët e komunitetit serb, Sllavisha Petkoviq ka theksuar se votimi i demarkacionit nga ana e deputetëve të Listës Serbe në Beograd do të kuptohej si njohje ...

Veseli: Jemi në fund të dramës për Demarkacionin

Flaka - 14.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë tha se u mblodhën sonte për të zyrtarizuar Grupin e ri Parlamentar. 12 deputetë që ishin në Lëvizjen Vetëvendosje që nga sot kanë ...

Të premten seanca për Demarkacionin

Durres Lajm - 14.03.2018

Të premten pritet të mbahet seanca për votimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një intervistë për Rubikon të KTV-së, bëri të ditur se qeveria ...

Fatmir Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin

SOT - 13.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka ndarë optimizmin me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe ...

Demarkacioni, sigurohen numrat

Almakos - 13.03.2018

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca ...

Demarkacioni, sigurohen numrat

Portalb - 13.03.2018

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca ...

Server: Haradinajt i mungon kuraja për ta kaluar demarkacionin

Zhurnal - 13.03.2018

Server: Haradinajt i mungon kuraja për ta kaluar demarkacionin Prishtinë, 13 mars - Eksperti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka ...

Rashiq: Lista Serbe ka kushte financiare për votimin e demarkacionit

Almakos - 13.03.2018

Kryetari i Partisë Progresive Serbe, Nenad Rashiq, ka thënë se deputetët e Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës kanë disa kushte për të votuar pro ratifikimit të demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të ...

Simiq: Nuk e kemi ndryshuar qëndrimin, nuk e votojmë demarkacionin

Lajmi.net - 13.03.2018

Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se depuetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ndryshuar qëndrimin për këtë çështje.

Demarkacioni, sigurohen numrat

Zhurnal - 13.03.2018

Demarkacioni, sigurohen numrat Prishtinë, 13 mars - Marrëveshja e Demarkacionit pritet që këtë javë të marrë përfundimisht epilog. E nënshkruar para gati tre vjetësh (26 gusht 2015), Marrëveshja për ...

Prishtinë, Veseli takon deputetët e Listës Serbe

Alsat - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvillom takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar takimi i Veselit ...

Server: Haradinajt i mungon kuraja për ta kaluar demarkacionin

Alsat - 13.03.2018

Eksperti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka kurajën për të ratifikuar demarkacionin me Malin e Zi.

Kosovë, seanca për demarkacionin në “pikëpyetje”

Zhurnal - 13.03.2018

Kosovë, seanca për demarkacionin në “pikëpyetje” Prishtinë, 13 mars - Në Kosovë, ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e ...

Hoxhaj: Edhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin, seanca këtë javë

Lajmi.net - 13.03.2018

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes ...

Sherifi: Veç deputetët e VV-së dhe Listës Serbe kanë dielema për demarkacionin

Almakos - 13.03.2018

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk i kanë votat për ratifikimin e demarkacionit. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës ...

Simiq: Lista Serbe nuk e ka ndryshuar qëndrimin, nuk e votojmë demarkacionin

Almakos - 13.03.2018

Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se depuetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ndryshuar qëndrimin për këtë çështje.

Është siguruar numri i nevojshëm i votave, demarkacioni do të votohet të mërkurën

Idividi - 13.03.2018

Prishtinë, 12 mars 2018 (MIA) - Pas tre dështimeve të njëpasnjëshme të Parlamentit të Kosovës për ta kaluar marrëveshjen e demarkacionit, kjo javë përbën mundësinë e fundit për ta përmbyllur këtë ...

Serwer: Haradinajt i mungon kuraja për ta kaluar demarkacionin

Lajmi.net - 13.03.2018

Eksperti i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka kurajën për të ratifikuar demarkacionin me Malin e Zi.

Kosovë, seanca për demarkacionin në “pikëpyetje”

Alsat - 13.03.2018

Në Kosovë, ndonëse një ditë më parë mediat raportuan se është arritur një marrëveshje për votimin e demarkacionit, një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar dhe ende nuk është caktuar seanca për ...

Javët e Demarkacionit, a do të jetë kjo vendimtarja?

Lajmi.net - 13.03.2018

Ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi po vazhdon të mbetet peng i Kuvendit të Kosovës. Edhe pse u dërgua tre herë në Kuvend marrëveshja nuk doli në votim, e kjo për arsye të mungesës së votave.

“Kushtet e Listës Serbe për ta votuar Demarkacionin janë financiare, jo politike”

Lajmi.net - 13.03.2018

Kryetari i Partisë Progresive Serbe, Nenad Rashiq, ka thënë se deputetët e Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës kanë disa kushte për të votuar pro ratifikimit të demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të ...

Sherifi: Dilema për demarkacionin ka VV-ja dhe Lista Serbe

Lajmi.net - 13.03.2018

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk kanë votat për ratifikimn e demarkacionin. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës Serbe ...

Daut Haradinaj tregon se kur përfundon çështja e Demarkacionit

Lajmi.net - 13.03.2018

Çështjes më të rëndësishme të vendit aktualisht, demarkacionit, siç duket po i vije fundi. Kështu së paku po deklarohen në vazhdimësi krerët e vendit.

Limaj: Serbët nuk kanë kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacion

BalkanWeb - 13.03.2018

PRISHTINE – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet ...

Sherifi: Veç deputetët e VV-së dhe Listës Serbe kanë dielema për demarkacionin

Telegrafi - 13.03.2018

Shefi i grupit parlamentar të NISMA-s, Bilall Sherifi ka deklaruar se ende nuk i kanë votat për ratifikimin e demarkacionit. Ai ka bërë të ditur se dilemat aktualisht janë tek deputetët e Listës ...

Rashiq: Lista Serbe ka kushte financiare për votimin e demarkacionit

Telegrafi - 13.03.2018

Kryetari i Partisë Progresive Serbe, Nenad Rashiq, ka thënë se deputetët e Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës kanë disa kushte për të votuar pro ratifikimit të demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të ...

Demarkacioni, sigurohen numrat

Gazeta Express - 13.03.2018

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca ...

Të gjithë të bindur: Demarkacioni kalon këtë javë

Gazeta Express - 13.03.2018

Kur po bëhen gati tri vjet që tema për Demarkacionin ka dominuar skenën publike, duket se ka ardhur edhe java vendimtare për përfundimin e ...

Pacolli: Jemi lodhur nga deklaratat për Demarkacionin, por këtë javë ratifikohet

Gazeta Express - 13.03.2018

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të ...

Veseli i takon deputetët serbë, kërkon votën e tyre për demarkacionin

Koha.net - 13.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe. Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka ...

Hoxhaj: Këtë javë bëhen numrat për demarkacionin, voton edhe Srpska

Gazeta Express - 13.03.2018

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë ...

Veseli ka takuar gjithë shefat e grupeve parlamentare dhe jo vetëm deputetët e Listës Serbe

Koha.net - 13.03.2018

11:40 - Disa media raportuan gabimisht se kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas shpalljes së pauzës, ka takuar deputetët e Listës Serbe në lidhje me votimin e demarkacionit.

Lista Srpska ka kushte për demarkacionin, i kërkon 3 ulëse në bordin e Trepçës

Gazeta Express - 13.03.2018

Një burim brenda qeverisë i ka thënë Expressit se Lista Srpska në këmbim të votës pro demarkacionit, po i kërkon tri vende në bordin drejtues të Trepçës dhe këtë kërkesë është duke a pranuar Qeveria ...

Serwer: Haradinajt po i mungon guximi për demarkacionin

Koha.net - 13.03.2018

Eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se mënyra më e shpejtë për të zgjidhur çështjen e Marrëveshjes së demarkacionit mes Kosovës dhe Serbisë është që kryeministri i Kosovës, Ramush ...

Hoxhaj: Edhe Lista Serbe do ta votojë demarkacionin, seanca këtë javë

Koha.net - 13.03.2018

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, në një prononcim për Ekonomia Online, është shprehur i bindur se seanca për demarkacionin do të mbahet këtë javë. Ai tha se janë afër arritjes së konsensusit mes ...

Haradinaj: Demarkacioni kryhet shpejt, Kosova del fituese

Gazeta Express - 13.03.2018

Çështjes më të rëndësishme të vendit aktualisht, demarkacionit, siç duket po i vije fundi. Kështu së paku po deklarohen në vazhdimësi krerët e ...

“Demarkacioni kalon gjatë kësaj jave”

Koha.net - 13.03.2018

Ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi do të përfundojë gjatë kësaj jave, raporton KTV. Kështu kanë deklaruar dy zëvendëskryeministrat e Kosovës Behgjet Pacolli dhe Enver Hoxhaj ...

Simiq: Lista Serbe nuk e voton demarkacionin

Koha.net - 13.03.2018

Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se depuetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ndryshuar qëndrimin për këtë çështje.

Simiq: Lista Serbe nuk e ka ndryshuar qëndrimin, nuk e votojmë demarkacionin

Telegrafi - 13.03.2018

Lista Serbe edhe njëherë ka konfirmuar se depuetët e saj nuk do ta votojnë Projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi dhe se kjo parti nuk e ka ndryshuar qëndrimin për këtë çështje.

Eksperti Serwer: Haradinaj s’ka guxim për demarkacionin

Java News - 13.03.2018

Eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer, vlerëson se mënyra më e shpejtë për të zgjidhur çështjen e Marrëveshjes së demarkacionit mes Kosovës dhe Serbisë është që kryeministri i Kosovës, Ramush ...

Sigurohen votat për Demarkacionin, edhe Lista Serbe voton pro

Java News - 13.03.2018

Partnerët e koalicionit qeverisës thonë se i kanë siguruar numrat e nevojshëm për miratimin e Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Sipas tyre, Lista Serbe do të votojë pro, përderisa seanca ...

Haradinaj: Jam i gatshëm të gjej gjuhë të përbashkët me Listën Serbe për Demarkacionin

Idividi - 12.03.2018

Prishtinë, 11 mars 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se seanca për ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi duhet të mbahet javën e ardhshme, transmeton ...

Shansi i fundit për Demarkacionin

Lajmi.net - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është ...

Demarkacioni shansi i fundit për ta kaluar tek liberalizimi i vizave

SOT - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj jave. Edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është ...

Kjo javë do të jetë vendimtare për demarkacionin

Zhurnal - 12.03.2018

Kjo javë do të jetë vendimtare për demarkacionin Prishtinë, 12 mars - Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Pal Lekaj, ka bërë me dije se kjo javë do të jetë vendimtare për çështjen e ...

Sot vendoset se kur do të mbahet seanca për Demarkacionin

Lajmi.net - 12.03.2018

Në mungesë të votave koalicioni qeverisës qe dy javë po e shtynë votimin e Demarkacionit. Liderët e partive në pushtet u shprehën të bindur se një gjë e tillë do të ndodhë gjatë kësaj jave.

LDK: Ende nuk ka njoftim zyrtar për mbajtjen e seancës për demarkacion

Almakos - 12.03.2018

Çështja e ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi ende po vazhdon të mbetet pezull e kjo për shkak të mungesës së numrave nga koalicioni qeverisës.

Nesër pritet të ketë seancë për demarkacionin

Zhurnal - 12.03.2018

Nesër pritet të ketë seancë për demarkacionin Prishtinë, 12 mars - Nesër pritet të mbahet seancë për demarkacionin, çështje kjo e cila mbeti pezull tash e sa kohë.

Vetëvendosje: Kryesia e Kuvendit ta thërrasë debatin për demarkacionin

Almakos - 12.03.2018

Grupi parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen e vijës kufitare ...

Vetëvendosje kërkon debat në Kuvend për Demarkacionin

Lajmi.net - 12.03.2018

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen e vijës kufitare ...

VV: Thirrje Kryesisë së Kuvendit të thërrasë mbledhjen dhe të diskutohet për demarkacionin!

Zhurnal - 12.03.2018

VV: Thirrje Kryesisë së Kuvendit të thërrasë mbledhjen dhe të diskutohet për demarkacionin! Prishtinë, 12 mars - Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje më 9 mars, procedoi kërkesën për debat ...

Veseli: Gjatë kësaj jave do ta kemi përfundimin e dramës së demarkacionit

Lajmi.net - 12.03.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se brenda kësaj jave do të votohet demarkacioni me Malin e Zi, në Kuvend. Ai ka thënë se janë duke punuar intensivisht që gjatë kësaj jave kjo ...

Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin

Almakos - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe ...

LDK mund të mos e votojë ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi

Portalb - 12.03.2018

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje.

Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin

Portalb - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe ...

LDK mund të mos e votojë demarkacionin (VIDEO)

Lajmi.net - 12.03.2018

Marrëveshja e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deputetja e kësaj partie, Valentina Bunjaku Rexhepi kërkon ...

Shansi i fundit për Demarkacionin

Gazeta Express - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, është shprehur i bindur se Demarkacioni do të marrë epilog kah mesi i kësaj ...

Kjo javë do të jetë vendimtare për demarkacionin

Telegrafi - 12.03.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj, ka bërë me dije se kjo javë do të jetë vendimtare për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi.

Javë e liberalizimit apo e izolimit? Vendoset këto ditë

Gazeta Express - 12.03.2018

Nëse votimi i Demarkacionit dështon edhe gjatë kësaj jave, atëherë Kosova përfundimisht do t’i humbasë afatet për liberalizimin e ...

Nesër seanca për Demarkacionin

Gazeta Express - 12.03.2018

Gazeta Express merr vesh nga burimet e saj se seanca për Demarkacion do të mbahet ...

LDK: Ende nuk ka njoftim zyrtar për mbajtjen e seancës për demarkacion

Telegrafi - 12.03.2018

Çështja e ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi ende po vazhdon të mbetet pezull e kjo për shkak të mungesës së numrave nga koalicioni qeverisës.

Nesër pritet të ketë seancë për demarkacionin

Koha.net - 12.03.2018

Nesër pritet të mbahet seancë për demarkacionin, çështje kjo e cila mbeti pezull tash e sa kohë. Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur t’i sigurojë votat e nevojshme për ratifikimin e Marrëveshjes për ...

Vetëvendosje: Kryesia e Kuvendit ta thërrasë debatin për demarkacionin

Telegrafi - 12.03.2018

Grupi parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen e vijës kufitare ...

GP i VV-së: Kryesia e Kuvendit të thërrasë mbledhjen dhe të diskutohet për demarkacionin

Koha.net - 12.03.2018

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje më 9 mars, procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen e vijës kufitare me Malin e Zi.

Vetëvendosja e kërkoi për nesër seancën për Demarkacionin

Gazeta Express - 12.03.2018

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen e vijës kufitare ...

Në Qeveri thonë se Lista Serbe nuk po e kushtëzon Haradinajn

Gazeta Express - 12.03.2018

Qeveria e Kosovës mohon që Lista Srpska t’i ketë vënë kushte në këmbim të votës së deputetëve serbë pro Demarkacionit. As komunë e as më tepër hise në Trepçë për serbët, siç është raportuar.

Limaj tregon a kërkuan serbët diçka për ta votuar Demarkacionin

Gazeta Express - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe ...

Limaj: Lista Serbe nuk ka kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacionin

Telegrafi - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe ...

Limaj: Serbët s’kanë kërkuar asgjë në këmbim të votës për demarkacion

Koha.net - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe ...

Limaj: Lista Serbe s`ka kërkuar asgjë në këmbim të votës

Flaka - 12.03.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka ndarë optimizmin me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për ratifikimin e Projektligjit për demarkacionin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe ...