TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zbardhet deklarata e inspektores, Fullani ka emëruar kontrollorët

Gazeta Start - 17.08.2014

Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi ka deklaruar 3 vite më parë se inspektorët që kryejnë auditivin e brendshëm në BSH, janë emëruar nga z. Fullani.

Vjedhja në BSH, Barçe: Kuvendi të nxjerrë përgjegjësitë ligjore

Gazeta Start - 17.08.2014

Kryetari i komisionit të Ekonomisë, Erion Barçe ka reaguar sot lidhur me skandalin e vjedhjes së thesarit në BSH. Përmes një postimi në “Facebook” ai thotë se do t’i propozojë Komisionit të Ekonomisë ...

Vjedhja e thesarit, 2 nga të penduarit e Bankës akuzojnë Fullanin si përgjegjës, Prokuroria frikë për ta arrestuar

SOT - 17.08.2014

Megaskandali për vjedhjen e Bankës së Shqipërisë merr një tjetër drejtim. Një ditë pasi Prokuroria bllokoi hetimet për vjedhjen e 7 milionë dollarëve, duke shtyrë për në shtator marrjen në pyetje të ...

Vjedhja e BSH, Braçe: Do propozoj analizën dhe nxjerrjen e përgjegjësive

Albeu.com - 17.08.2014

Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë Erion Barçe ka reaguar sot lidhur me skandalin e vjedhjes së Bankës së Shqipërisë. Në një postim në Facebook ai shkruan se do i propozojë Komisionit të ...

Vjedhja e Bankës, Fullani i emëroi vetë kontrollorët

Panorama - 17.08.2014

Inspektorja e Bankës , Elivar Golemi dhe Guvernatori Fullani Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi, emëruar nga Kuvendi, ka deklaruar në seancën dëgjimore të zhvilluar në ...

Vjedhja e Bankës, Fullani i emëroi vetë kontrollorët

BalkanWeb - 17.08.2014

TIRANE- Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi, emëruar nga Kuvendi, ka deklaruar në seancën dëgjimore të zhvilluar në vitin 2011 në Komisionin e Ekonomisë, se inspektorët ...

Vjedhja e BSH, Braçe: Do propozoj analizën dhe nxjerrjen e përgjegjësive

BalkanWeb - 17.08.2014

TIRANË- Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë Erion Barçe ka reaguar sot lidhur me skandalin e vjedhjes së Bankës së Shqipërisë. Në një postim në “facebook” ai shkruan se do i propozojë ...

Sesioni i ri, Braçe: Do propozoj nxjerrjen e përgjegjësive për vjedhjen e Bankës

Panorama - 17.08.2014

Erjon Braçe Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, nëpërmjet një postimi në Facebook, tha se do t’i propozojë Komisionit tw Ekonomisw që sesionin e ri ta nisë me analizën dhe nxjerrjen e ...

Vjedhja në BSH, Braçe: Do t’i propozoj Kuvendit të nisë me nxjerrjen e përgjegjësive

Ora news - 17.08.2014

Kreu u komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe përmes rrjetit social facebook ka bërë me dije se do t’i propozojë Komisionit të Ekonomisë që sesioni i ri i Kuvendit të nis me analizën dhe nxjerrjen e ...

Vjedhja e Bankës, Fullani i emëroi vetë kontrollorët

Gazeta Tema - 17.08.2014

Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi, emëruar nga Kuvendi, ka deklaruar në seancën dëgjimore të zhvilluar në vitin 2011 në Komisionin e Ekonomisë, se inspektorët që ...

Emerimet ne BSH, Fullani vet zot dhe vete shkop

AMA-News - 17.08.2014

Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi, emëruar nga Kuvendi, ka deklaruar në seancën dëgjimore të zhvilluar në vitin 2011 në Komisionin e Ekonomisë, se inspektorët që ...

“Në shtator, skandali i Bankës së Shqipërisë në Kuvend” (video)

Gazeta Tema - 17.08.2014

Deputeti socialist, Erion Braçe deklaron se do kërkojë që sesioni i ri i Kuvendit të nisë me skandalin e vjedhjes së Bankës së Shqipërisë. Sipas tij, Kuvendi duhet të analizojë përgjegjësinë e kujtdo ...

Vjedhja në bankë, Fullani emëroi inspektorët e auditimit të brendshëm

Gazeta Idea - 17.08.2014

Tiranë- Inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi, emëruar nga Kuvendi, ka deklaruar në seancën dëgjimore të zhvilluar në vitin 2011 në Komisionin e Ekonomisë, se inspektorët ...

Thesari,Braçe:Kuvendi të nisë me nxjerrjen e përgjegjësive në BSH

Shqiptarja - 17.08.2014

TIRANË - Deputeti socialist, Erjon Braçe përmes rrjetit social “Facebook” ka bërë të ditur se do t’i propozojë Komisionit të Ekonomisë që sesioni e ri i Kuvendit të nise me analizën dhe nxjerrjen e ...

Skandalin e Bankes nuk do e kalojme me kaq, ne shtator gjyqin Fullanit

AMA-News - 17.08.2014

Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë Erion Barçe ka reaguar sot lidhur me skandalin e vjedhjes së Bankës së Shqipërisë. Në një postim në “facebook” ai shkruan se do i propozojë Komisionit të ...

Braçe: Ligj të ri për Bankën e Shqipërisë

Vision Plus - 17.08.2014

Mazhoranca ne shtator do te ndërmarrë nismën për zëvendësimin e gjithë trupës drejtuese te bankës: guvernatorit dhe Këshillit Mbikëqyrës, por jo me shkarkim por duke ndryshuar ligjin per Bankën e ...

Skandali i BSH, Braçe: "Do të propozoj në Kuvend analizë për nxjerrjen e përgjegjësive ligjore"

Respublica - 17.08.2014

Erion Braçe, Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë do të propozojë që sesioni i ri i Kuvendit të nisë me një analizë për Bankën e Shqipërisë ka reaguar sot lidhur me skandalin e vjedhjes së ...

“Largimi i Fullanit, i pashmangshëm”

Gazeta Start - 16.08.2014

Tiranë - Skandali për vjedhjen e rreth 713 milion lekëve nga thesari i Bankës shihet nga ekspertët si cenues për imazhin e institucionit. Ata e shohin më shumë zgjidhjen tek dorëheqja e Guvernatorit ...

Braçe kërkon ndryshimin e ligjit në shtator për shkarkimin e Fullanit, Braho në një linjë me Arvizunë për pamundësinë e ...

SOT - 16.08.2014

Pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës, ngushtohen mundësitë e shkarkimit të Ardian Fullanit. Të vetmet alternativa janë dorëheqja e 3 anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës për të bllokuar vendimmarrjen dhe ...

Prokuroria gjunjëzohet para Fullanit dhe Këshillit Mbikqyrës, shtyn për në shtator marrjen e tyre në pyetjne për të mos ...

SOT - 16.08.2014

Thellohet skandali i trekëndëshit Fullan-Këshill Mbikqyrës-Prokurori. Ndërsa vetëm dy ditë më parë Këshilli Mbikqyrës shpëtoi “kokën” e Guvernatorit, Prokuroria nga ana e saj është gjunjëzuar para ...

Këshilli Mbikqyrës Tiranë vs Këshilli i Komunës në Mal!

SOT - 16.08.2014

Nga Besi BEKTESHI Nuk do të kisha dëshirën e ushtrimit të dhunës mediatike ndaj një Guvernatori Banke dhe nuk e kam për model, por në fakt tashmë zoti Fullani po merr përmasa tragjike në urrejtjen që ...

Një kompromis plotë errësirë...

SOT - 16.08.2014

Nga Agron BERDAJ Vjedhja e Bankës së Shtetit dhe pipëtimat si në shkretëtirë, me gjysëm zëri të qeverisë, nga ato pipëtima që më shumë se kthjellojnë mendjen e njeriut e turbullojnë atë.

Vizion Plus paralajmëron mundësinë që në shtator të largohet kupola drejtuese e BSH dhe jep skemën se si mund të ...

Respublica - 16.08.2014

Ndërsa opinioni publik “zien” mbi atë që ka ndodhur në Bankën e Shqipërisë dhe mbi atë që po ndodh aktualisht me Këshillin Mbikqyrës dhe Guvernatorin, Vizion Plus raporton mbi ekzistencën e një plani ...

Pandëshkueshmëria e krimit me kravatë

Gazeta Tema - 16.08.2014

Nga Panajot Barka Rasti Fullani po zbulon pa mëshirë në tërë madhështinë e vet mekanizmin e pandëshkueshmërisë të krimit me kravatë në piramidën shtetërore.

“Fullani”, Braçe: Të pret ashpërsia e Ligjit; Paloka: Po ‘sakrifikon’ shumë!

Gazeta Start - 15.08.2014

Tiranë – Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë rikonfirmoi në detyrë Guvernatorin Ardian Fullani. Edhe pse ka gati një dekadë që qëndron në krye të Bankës së Shqipërisë, e mbi të gjitha prej ...

Fullani dhe “shokët” marrin pushimet, s`i përgjigjen prokurorisë!

Gazeta Start - 15.08.2014

Tiranë - Prokuroria do të marrë në pyetje edhe Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë dhe 7 anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës. Organi i akuzës ka depozituar kërkesën zyrtare pranë Bankës Qendrore, por ...

Sandri i Rrugës së Elbasanit, si nuskë shpëtimi për Don Fullanin e Bankës së Shqipërisë

SOT - 15.08.2014

Editorial Busti i Fullanit qëndron madhështor aty te godina e VEFA-s. Si një përmendore e pamposhtur lartësohet në një nga vendet simbol të piramidave shqiptare, themeluesi i piramidës ...

Zef Preçi: Qeveria të shkarkojë Fullanin, Kuvendi të shprehet brenda 30 ditëve, ja procedurat për largimin e tij

SOT - 15.08.2014

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi sqaron për gazetën “Sot” procedurat për shkarkimin e Guvernatorit Ardian Fullani. Preçi tha se legjislacioni shqiptar ka përjashtuar mundësinë e shkarkimit të ...

Vjedhja e Bankës së Shqipërisë vë në lëvizje Arvizu, ambasadori i përcjell Prokurorisë dhe Parlamentit çështjen Fullani

SOT - 15.08.2014

Megaskandali i vjedhjes së 7 miliardë lekëve në Bankën e Shqipërisë, ka marrë karakter ndërkombëtar. Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vënë në lëvizje pas një ngjarjeje të tillë që ka shokuar ...

Vjedhja e thesarit, korrupsioni dhe shfrytëzimi i pasurisë qytetare

SOT - 15.08.2014

Nga Ded VLADI Spartak Braho, më në fund dha një konferencë për shtyp ku deklaroi se guvernatori Fullani nuk ka përgjegjësi për grabitjen e thesarit të shtetit, dhe fajin ja hodhi Këshillit Mbikëqyrës.

Zoti Ambasador Arvizu: Nuk jam i një mendje me ju...

SOT - 15.08.2014

Nga Kolec TRABOINI Ju thoni se gjithçka në Bankën Shqiptare ka qenë mbi baza profesionale, por shqiptarët nuk shohin asgjë profesionale në manaxhimin e Bankës nga Guvernatori Fullani.

Braçe-Fullanit: S’do i shpëtoni ligjit në Kuvend

SOT - 15.08.2014

Kreu i komisionit të Ekonomisë, njëherësh deputet i PS-së, Erjon Braçe, nuk e ka fshehur dëshpërimin lidhur me vendimmarrjen, e një dite më parë të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, për ...

Meksi kërkoi shkarkimin, Këshilli i BSH-së mbron Fullanin

Albeu.com - 15.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë rrëzoi dje propozimin për shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, pas skandalit të vjedhjes së rreth 7.1 milionë dollarëve.

INFOCIP: Fullani dhe dhe Bordi Mbikëqyrës, përgjegjës për skandalin

SOT - 15.08.2014

Qendra për Çështje të Informimit Publik, INFOCIP, pasi u njoh me deklaratën e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, konstaton përmes një deklarate për mediat se konkluzionet e mbledhjes së ...

Analistët rreth skandalit të Bankës së Shqipërisë

DW - 15.08.2014

Skandali për vjedhjen e rreth 713 milion lekëve nga thesari i Bankës shihet nga ekspertët si cënues për imazhin e institucionit. Ata e shohin më shumë zgjidhjen tek dorëheqja e Gurvernatorit se sa te ...

Fullani fajtor!? E ç’rëndësi ka? Eshtë i mbrojtur (M.Nano)

ikub - 15.08.2014

Ardian Fullani, guvernatori i Bankës së Shqipërisë, në ambientet (e nga nëpunësit) e së cilës janë vjedhur disa miliona euro, kish dhënë dje një intervistë.

Në shtator merret në pyetje Fullani dhe Këshilli Mbikëqyrës

ikub - 15.08.2014

Prokuroria ka marre përgjigjet e para nga korrespondenca me institucionet shtetërore, mbi vjedhjen ne Bankën e Shqipërisë. Nga te dhënat e marra nga sistemi “TIMS”, rezulton se i dyshuari kryesor ...

Këshilli Mbikqyrës i BSH mbështet Fullanin

VOA - 15.08.2014

Në Shqipëri, Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë rikonfirmoi mbështetjen ndaj Guvernatorit Ardian Fullani, pas kërkesës së një prej anëtarëve të vet për shkarkimin e tij gjatë mbledhjes jashtë ...

Braçe-Fullanit me “shokë”: S’do i shpëtoni ligjit në Kuvend. Paloka ironizon, por “pendohet”

Ora news - 15.08.2014

Tiranë- Vendimi i një dite më parë i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, për të mbajtur në detyrë Guvernatorin, Ardian Fullani, ka rindezur dhe njëherë debatin publik.

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë e mbështet guvernatorin Fullani

Koha.net - 15.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë rikonfirmoi mbështetjen për Guvernatorin Ardian Fullani. Fullani ka marrë dje mbështetjen e Këshillit Mbikëqyrës, pasi një prej anëtarëve, Ermelinda Meksi, ...

Votimi 5-1, Meksi kërkon shkarkim, Këshilli mbron Fullanin

Panorama - 15.08.2014

KESHILLI MBIKEQYRES I BANKES SE SHQIPERISE Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë rrëzon propozimin për të shkarkuar nga detyra Guvernatorin Ardian Fullani, pas skandalit të vjedhjes së rreth 7.1 ...

Stabiliteti që vjen nga largimi i Fullanit

Panorama - 15.08.2014

Rudina Seseri RUDINA SESERI Duke rrezikuar së qeni një zë më shumë në një humnerë ku zërat që shkruajnë e flasin për drejtësi humbasin e nuk dëgjohen, po ndaj disa mendime në lidhje me procesin se si ...

Këshilli akuzon mediat: Cenuan kolonat e Bankës

Panorama - 15.08.2014

Keshilli Mbikqyrës i Bankes së Shqipërisë Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë ka akuzuar mediat dhe rrjetet sociale se kanë përhapur në publik qëndrime jo të përshtatshme.

Vjedhja e BSH çon Fullanin në Prokurori, javën e parë të shtatorit

Ora news - 15.08.2014

Tirane- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, javën e parë të shtatorit, do të jetë në prokurori për vjedhjen e 713 milionë lekëve nga thesari i institucionit që ai drejton.

Për “miqtë" e Fullanit dhe “armiqtë" e Guvernatorit

Zeri - 15.08.2014

Pas mbledhjes së dytë të Këshillit Mbikëqyrës kemi dhe shansin të bëjmë një bilanc të betejës së opinionit publik me Guvernatorin Fullani. Përfundimi i parë është kundër nesh, kundër meje, kundër ...

Arvizu: Zemërimi është i drejtë, Parlamenti të merret në shtator

Panorama - 15.08.2014

Fullani dhe Arvizu Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, dje para mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë ka zhvilluar një takim kokë më kokë me Guvernatorin, Ardian ...

BSH, skandali brënda skandalit

Shqiptarja - 15.08.2014

Në vitin 1988, katërpunonjës të Bankës së Anglisë bashkëpunuan me njëri-tjetrin për të vjedhur 600 mijë stërlina(rreth një milion dollarë) nga paratë e përdorura që digjeshin në Uzinën e Djegjes ...

Fullani mbetet Guvernator, rrëzohet kërkesa e vetme e Meksit për shkarkimin e tij

Express - 15.08.2014

Ardian Fullani do të mbetet Guvernator i Bankës së Shqipërisë, pasi Këshilli Mbikëqyrës ka hedhur poshtë propozimin e vetëm të Ermelinda Meksit për shkarkimin e tij.

Ylli Rakipi: "Vizita e Arvizusë tek Fullani nuk ishte e arsyeshme, mu duk vizitë për t’i qarë hallin që ka zënë ...

Respublica - 15.08.2014

Për Ylli Rakipin vizita e ambasadorit amerikan tek Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ishte “për t’i qarë hallin”. Rakipi thotë se mungesa e flamurit amerikan në makinën e ambasadorit ...

Ylli Rakipi: Arvizu shkoi te Fullani për t’i qarë hallin mikut

Gazeta Tema - 15.08.2014

Për Ylli Rakipin, vizita e ambasadorit amerikan tek Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ishte “për t’i qarë hallin”. Rakipi thekson edhe mungesën e flamurit amerikan në makinën e ...

Edi Paloka fshin postimin për Ardian Fullanin

Gazeta Tema - 15.08.2014

Kreu i grupit parlmentar të PD-së, Edi Paloka, postoi dje një status ku ironizonte guvernatorin Ardian Fullani. Ndryshe nga linja zyrtare e PD-së, ai kërkonte largimin e Fullanit në mënyrë jot ë ...

Jepini një medalje Guvernatorit!

Gazeta Tema - 15.08.2014

Nga Ilir Yzeiri Është në logjikën e sendeve, që mesazhet apo efektet që prodhojnë ngjarje të ndryshme, nganjëherë kthehen në të kundërtën e tyre. Ajo që deri dje mund të të bënte të ndjeheshe krenar, ...

“Deklarata e BSH, qesharake. Nuk po informohet opinioni publik”

Gazeta Idea - 15.08.2014

Tiranë- Qendra për Çështje të Informimit Publik, INFOCIP, pas deklarates së Këshillit Mbilqyrës të Bankës së Shqipërsë, konstaton me keqardhje se konkluzionet e mbledhjes së djeshme nuk i dhanë ...

Prokuroria thërret Fullanin dhe anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës, por kërkesa refuzohet: “Jemi me pushime”

Respublica - 15.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, javën e parë të shtatorit, do të merret në pyetje nga prokurorët lidhur me vjedhjen e 713 milionë lekëve.

Fullani nuk paraqitet në prokurori deri në fillim të shtatorit, pasi…ka nisur pushimet

Gazeta Tema - 15.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, javën e parë të shtatorit, do të jetë në prokurori për vjedhjen e 713 milionë lekëve nga thesari i institucionit që ai drejton.

Në shtator pyetet Fullani dhe Këshilli Mbikëqyrës

Vision Plus - 15.08.2014

Prokuroria ka marre përgjigjet e para nga korrespondenca me institucionet shtetërore, mbi vjedhjen ne Bankën e Shqipërisë. Nga te dhënat e marra nga sistemi “TIMS”, rezulton se i dyshuari kryesor ...

Largimi i Fullanit është i pashmangshëm

Gazeta Tema - 15.08.2014

Skandali për vjedhjen e rreth 713 milion lekëve nga thesari i Bankës shihet nga ekspertët si cënues për imazhin e institucionit. Ata e shohin më shumë zgjidhjen tek dorëheqja e Gurvernatorit se sa te ...

Kuvendi vendos për Këshillin Mbikëqyrës

Vision Plus - 15.08.2014

Ndërsa Këshilli Mbikëqyrës e dha verdiktin e tij në mbrojtje të guvernatorit Fullani, duke rrëzuar 5 me 1 kërkesën e Ermelinda Meksit për shkarkimin e tij, fati i kupolës së bankës do të kalojë në ...

Ndryshohet ligji/ Guvernatori dhe Këshilli Mbikëqyrës ikin në shtator

Gazeta Tema - 15.08.2014

Ndërsa Këshilli Mbikëqyrës e dha verdiktin e tij në mbrojtje të guvernatorit Fullani, duke rrëzuar 5 me 1 kërkesën e Ermelinda Meksit për shkarkimin e tij, fati i kupolës së bankës do të kalojë në ...

A mund t’i shkarkojë Kuvendi anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës të BSH-së? Braçe: "Do të përballeni me ligjin"

Respublica - 15.08.2014

Mazhoranca, në shtator do të ndërmarrë nismën për zëvendësimin e të gjithë anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë duke ndryshuar ligjin për BSH-në.

Braçe-Fullanit me “shokë”: S’do i shpëtoni ligjit në Kuvend. Paloka ironizon Guvernatorin

Republika - 15.08.2014

Vendimi i një dite më parë i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, për të mbajtur në detyrë Guvernatorin, Ardian Fullani, ka rindezur dhe njëherë debatin publik.

Këshilli nuk shkarkon Fullanin, kërkesa e Meksit rrëzohet nga anëtarët

AlbanianScreen - 15.08.2014

Tiranë - Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka refuzuar të shkarkojë guvernatorin Ardian Fullani, duke i dhënë atij mbështetje në postin si drejtues të institucionit më të rendësishëm ...

Këshilli Mbikëqyrës pritet të vendosë për Fullanin

Gazeta Start - 14.08.2014

Tiranë - Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë pritet të mblidhet sot ku do të vendosë për Guvernatorin Ardian Fullani. Ky Këshill ka të drejtën ekskluzive për të shkarkuar Guvernatorin.

Ambasadori Arvizu takim me Guvernatorin Fullani

Gazeta Start - 14.08.2014

Tiranë – Teksa në orën 13:00 pritet të mblidhet Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, po zhvillon një takim me Guvernatorin Ardian Fullani.

Arvizu: Të zbardhen përgjegjësitë për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë

Gazeta Start - 14.08.2014

Tiranë – Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka përfunduar takimin me Guvernatorin Ardian Fullani, takim i cili ishte më shumë informal, për shkak edhe të miqësisë midis tyre.

Intervista/ Fullani: Qëndrimi në detyrë, përgjegjshmëri

Gazeta Start - 14.08.2014

Tiranë - Guvernatori Ardian Fullani, flet për herë të parë në lidhje me skandalin e vjedhjes së 7 miliardë lekëve të vjetër nga Thesari i kësaj banke.

Braçe ashpërson tonet ndaj Fullanit

Gazeta Start - 14.08.2014

Tiranë – Deputeti socialist, Erion Braçe është i bindur se përgjegjësia për grabitjen në Bankën e Shqipërisë i përket Guvernatorit. Ai reagoi pas intervistës së Fullanit të publikuar sot në media.

Këshilli Mbikëqyrës mban sërish në detyrë Fullanin

Gazeta Start - 14.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë ka konfirmuar sërish guvernatorin Ardian Fullani në postin drejtues të bankës qëndrore. Në një mbledhje të jashtëzakonshme që ka zgjatur për më shumë se 4 ...

Vjedhja në BSH, Fullani mbledh sot Këshillin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë për ndarjen e përgjegjësive

SOT - 14.08.2014

Pas vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë, Guvernatori Ardian Fullani pritet të mbledhë sot Këshillin Mbikqyrës, ku do të diskutojnë mbi përgjegjësitë që u takojnë mbi këtë ngjarje të ...

Klosi: Prokuroria të hetojë me seriozitet vjedhjen në Bankën e Shqipërisë, auditim sistemit bankar që në ‘96

SOT - 14.08.2014

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, për tre vjet në krye të organit më të lartë të akuzës, nuk mbahet mend të ketë mbyllur një dosje hetimore me interes, dhe ta ketë referuar në gjykatë.

Përse bërtet z. Paloka?

SOT - 14.08.2014

Nga Pirro PRIFTI Në mejdanin e politikës shqiptare, Kryetari i grupit parlamentar të opozitës shqiptare vazhdon të nxjerrë fishekzjarre për të shpërqendruar opinionin publik dhe mediat duke bërë shou ...

Triptik veror - Skënder Minxhozi

Ina - 14.08.2014

Shqiptarët janë turrur drejt plazheve. Të paktën ata që ia lejojnë vetes të bëjnë pushime. Parlamenti ka mbyllur qepenat dhe jeta politike ka kaluar në gjendje “hibernimi”.

Mblidhet Këshilli Mbikëqyrës, Xhepa:Fullani të japë dorëheqjen

Albeu.com - 14.08.2014

Ditën e sotme, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë do të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për përgjegjësitë që duhen mbajtur lidhur me skandalin e vjedhjes së ...

Skandali i vjedhjes, Arvizu takohet me Fullanin te Banka e Shqipërisë

SOT - 14.08.2014

Kryediplomati amerikan në vendin tonë Aleksandër Arvizu, pak pas orës 09:00 të mëngjesit të kësaj të Enjteje, është takuar me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, në selinë e BSH-së.

Skandali i vjedhjes, Arvizu takon Fullanin

Almakos - 14.08.2014

Ndërkohë që pritet të mblidhet Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, ambasadori i SHBA-ve Aleksandër Arvizu, është takuar me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, në selinë ...

Arvizu në Bankën e Shqipërisë, takon Ardian Fullanin

Albeu.com - 14.08.2014

Paraditen e sotme, në ambintet e Bankës së Shqipërisë ka mbërritur ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu . Në orën 13:00, pritet të mblidhet Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë, ku pritet të ...

Arvizu: Vjedhja e Bankës çështje serioze, stabiliteti ekonomik i rëndësishëm

SOT - 14.08.2014

Mega-skandali në institucionin më të lartë financiar në vend, me vjedhjen e 713 milionë lekëve të rinj nga Thesari i shtetit, ka tërhequr për herë të parë “vëmendjen” e Shteteve të Bashkuara të ...

Skandali i vjedhjes, Arvizu takon fullanin

Zhurnal - 14.08.2014

Ndërkohë që pritet të mblidhet Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, ambasadori i SHBA-ve Aleksandër Arvizu, është takuar me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, në selinë ...

Fullani: Qëndrimi si Guvernator tregues përgjegjshmërie

Albeu.com - 14.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani në një intervistë për gazetën Mapo zbardh detaje lidhur me menyren si ndodhi vjedhja në thesar dhe punësimi i Ardian Bitrajt; arsyet e mos dhënies së ...

Fullani: Qëndrimi im si Guvernator, tregues përgjegjshmërie

SOT - 14.08.2014

Guvernatori Ardian Fullani shprehet gjerësisht rreth skandalit të vjedhjes së thesarit në Bankën e Shqipërisë. Në një interviste në media Fullani ka deklaruar se Ai argumenton se përse nuk dorëhiqet ...

Arvizu takon Fullanin: Kuptoj mërzitjen e popullit por fjalën e kanë hetimet

Albeu.com - 14.08.2014

“Nuk është në dorën time të vendos, është vendim i vetë individit. Ai është guvernatori, ka rolin e tij, nuk është në pozitën e SHBA të gjykojë rreth kësaj.

Fullani: mbes guvernator, tregoj përgjegjësi

Zhurnal - 14.08.2014

Në një intervistë për të përditshmen Mapo, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani shprehet gjerësisht rreth skandalit të vjedhjes së thesarit në Bankën e Shqipërisë.

Braçe: Guvernatori ka shumë përgjegjësi, moskryerja e detyrës ka shkaktuar vjedhjen

SOT - 14.08.2014

Deputeti socialist i cili mban edhe postin e Kreut të Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka reaguar, pas intervistës së Guvernatorit Fullani ...

Arvizu takon Fullanin, “Nuk është në dorën time të diskutoj dorëheqjen”

ikub - 14.08.2014

Takimi i tyre zgjati rreth një orë dhe u zhvillua në zyrën e selisë qendrore të Bankës së Shqipërisë. Ndërkohë që shoqëria civile ka kërkuar me anë të protestave dorëheqjen e Fullanit dhe prej pak ...

Mblidhet sot Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë

ikub - 14.08.2014

Në orën 13:00 do të zhvillohet mbledhja e radhës së Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë. Kjo mbledhje vjen një javë pas seancës së fundit që u zhvillua të enjten e kaluar, ku anëtarët (veç ...

Dhori Kule: Shkarkimin e Fullanit nuk e kemi në rendin e ditës

SOT - 14.08.2014

Duket se ende nuk ka një qëndrim unik mbi të ardhmen e Ardian Fullanit si Guvernator nga Këshilli Mbikëqyrës i bankës së Shqipërisë. Një prej anëtarëve të këtij Këshilli,Dhori Kule, mohon që në ...

Braçe bën përgjegjës Fullanin për vjedhjen në BSH

Albeu.com - 14.08.2014

Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë, Erjon Braçe reagon ndaj deklaratës së Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullanise nuk jep dorëheqje pasi nuk mban përgjegjësi ligjore për ...

"Skandali i BSH", mbyllet mbledhja urgjente e Këshillit Mbikëqyrës

SOT - 14.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, prej orës 13:00 është mbledhur për 4 orë në një takim të jashtëzakonshëm, ku në qendër të diskutimeve janë zhvillimet e fundit pas vjedhjes së 713 milionë ...

"Skandali i BSH", mbyllet mbledhja urgjente e Këshillit Mbikëqyrës

ikub - 14.08.2014

Të gjashtë anëtarët e Këshillit, Ardian Civici, Dhori Kule, Ermelinda Meksi, Eva Golemi, Petraq Milo, Elisabeta Gjoni, (zv/kryetare) u mblodhën në selinë qendrore të Bankës së Shqipërisë nën ...

Ndoka: Guvernatori Shqiptar dhe Fullani Europian!

SOT - 14.08.2014

Deputeti i Partisë Demokrastiane, Nard Ndoka ka reaguar përmes një postimi në profilin e tij në Facebook për skandalin që preku Bankën e Shqipërisë. Ai shkruan se precedenti Fullani nuk është i pari, ...

Mbyllet qoka e radhës e Këshillit Mbikqyrës, Fullani i shpëton shkarkimit me votën e 5 anëtarëve

SOT - 14.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bakës së Shqipërisë ka mbyllur dje qokën e radhës. Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, si organi më i lartë vendimmarrës dhe mbikqyrës i politikave, administrimit dhe ...

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës, zbardhen detajet e mbledhjes!

ikub - 14.08.2014

Me përgjegjshmërinë maksimale të përmbushjes së detyrimeve, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë me përgjegjshmëri maksimale në përmbushje të detyrimeve të tij ligjore zhvilloi sot, një ...

Këshilli rikonfirmon Fullanin. Detajet e mbledhjes së Këshillit

ikub - 14.08.2014

Në një mbledhje të jashtëzakonshme që ka zgjatur për më shumë se 4 orë e gjysmë, këshilli ka diskutuar për skandalin e paprecedent të vjedhjes së thesarit, por anëtarët e tij kanë evituar deklaratat ...

INTERVISTA /Fullani: Qëndrimi si Guvernator, tregues përgjegjshmërie. Politika tregoi maturi

BalkanWeb - 14.08.2014

TIRANE -Në një intervistë për një të përditshme, Guvernatori Ardian Fullani shprehet gjerësisht rreth skandalit të vjedhjes së thesarit në Bankën e Shqipërisë.

Xhepa: Guvernatori të japë dorëheqjen, ka cenuar kredibilitetin e Bankës

Panorama - 14.08.2014

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Selami Xhepa, shprehet se dorëheqja e Guvernatorit Ardian Fullani do të ishte një veprim normal pas zbulimit të skandalit të vjedhjes së 7.1 milionë dollarëve .

Arvizu pasi takoi Fullanin: Kuptoj mërzitjen e popullit, por fjalën e kanë hetimet dhe Kuvendi

BalkanWeb - 14.08.2014

TIRANË -Drejtësia të flasë, në shtator dhe Parlamenti. A duhet të dorëhiqet Fullani? Kjo është në dorë të individit jo të SHBA-ve, por rëndësi ka që të ruhet stabiliteti bankar dhe politika të mos ...

Arvizu takon Fullanin: Dorëheqja, vendim individual. Të mos ketë implikime politike

Panorama - 14.08.2014

Fullani dhe Arvizu UPDATE- Për rreth 1 orë ambasadori i Shteteve të Bashkuara Aleksandër Arvizu është takuar me Guvernatorin e Bankës, Ardian Fullani.

Flet Fullani: Qëndrimi si Guvernator tregues përgjegjshmërie

Ora news - 14.08.2014

Tre javë pas zbulimit të skandalit të vjedhjes së 713 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë Guverantori Ardian Fullani vendos të flasë. Përmes një interviste ekskluzive të publikuar sot në Mapo, ...

Ambasadori Arvizu u takua për rreth një orë me Guvernatorin Fullani

ABC News - 14.08.2014

Ambasadori i SHBA-ve ne Tirane, Aleksander Arvizu, u takua per rreth nje ore me Guvernatorin Fullani ne zyren e ketij te fundit. Ne oren 9 te mengjesit, diplomati i Uashingtonit ngjiti shkallet e ...

Arvizu takohet me Fullanin në BSH

Koha.net - 14.08.2014

Mëngjesin e së enjtes, Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, është ndalur në selinë e përkohshme të Bankës së Shqipërisë, ku është takuar me guvernatorin Fullani, me të cilin ka biseduar ...

Klosi: Skandali, Fullani të mbajë përgjegjësi ligjore

BalkanWeb - 14.08.2014

TIRANE- Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi deklaroi dje, se Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Adrian Fullani duhet të mbajë përgjegjësi ligjore, për vjedhjen në institucionin që ...

Braçe i përgjigjet Fullanit: Vjedhja në BSH sepse nuk kreve detyrën

Ora news - 14.08.2014

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë reagon ndaj guvernatorit Ardian Fullani, i cili në një intervistë të botuar sot në gazetën MAPO tha se përgjegjësia administrative e Guvernatorit është kryesisht ...

Braçe: Fullani përgjegjës për vjedhjen, ja sipas ligjit, cilat janë detyrat e Guvernatorit

BalkanWeb - 14.08.2014

TIRANE -Kryetari i komisionit kuvendor të Ekonomisë, Erjon Braçe, deklaron se moskryerja e detyrës nga ana e Guvernatorit të BSH, Ardian Fullani, ka shkaktuar vjedhjen në Bankën e Shqipërisë dhe ka ...

Intervista e Fullanit: Sistemi bankar i qëndrueshëm

ABC News - 14.08.2014

Guvernatori Adrian Fullani ka reguar për herë të parë pas nisjes së debatit public, mbi vledhjen e rreth 7.1 milionë dollarëve në Qendrës e Emisionit të Monedhave.

Këshilli, sot propozimi për shkarkimin e Fullanit

Panorama - 14.08.2014

Ermelinda Meksi Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë do të zhvillojë sot një mbledhje të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për përgjegjësitë që duhen mbajtur lidhur me skandalin e vjedhjes ...

Idrizi: Guvernatori e Këshilli të dorëhiqen

Panorama - 14.08.2014

Shpetim Idrizi në Kuvendin e Shqipërisë Kryetari i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, shprehet se Guvernatori Ardian Fullani duhet të japë dorëheqjen si një akt moral për atë ...

Vjedhja në BSH, Beqiri: Imazhi i Bankës i përvetësuar tek Fullani, ai është i lidhur me politikën

Ora news - 14.08.2014

Pedagogu i ekonomisë Genti Beqiri u shpreh se imazhi i Bankës së Shqipërisë është i përvetësuar tek Guvernatori Fullani. Ai hodhi poshtë deklarimet e sotme të Fullanit se qëndrimi i tij tregon ...

Mbledhja e Këshillit Mbikqyrës i BSH e thirrur nga Fullani

ABC News - 14.08.2014

Ka perfunduar mbledhja e jashtëzakonshme e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Ky takim ishte thirrur nga vete Guvernatori Fullani, dhe shenon mbledhjen e dytë që nga dita kur u zbulua ...

Ndoka: Pres një Guvernator me klas europian, dorëheqje në fund të hetimit

Ora news - 14.08.2014

Tiranë – Deputeti i opozitës, kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, gjykon se Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani është një Guvernator i klasit europian dhe se ai është duke bashkëpunuar me ...

Këshilli Mbikëqyrës nuk shkarkon Fullanin, qendrimi pasi të përfundojë hetimi

BalkanWeb - 14.08.2014

TIRANE - Këshilli Mbikëqyrës dhe Guvernatori Fullani do të mbajnë qëndrim pasi të përfundojë hetimi i plotë i Prokurorisë për skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë.

Këshilli Mbikqyrës i BSH-së, rrëzon kërkesën e Meksit për shkarkimin e Guvernatorit, Fullani

Panorama - 14.08.2014

Banka e Shqiperise UPDATE- Keshilli Mbikqyres i Bankes se Shqiperise ka rrezuar kerkesen e anetares, Ermelinda Meksi per shkarkimin e Guvernatorit, Ardian Fullani.

Deklarata e plotë e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë

Ora news - 14.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë me përgjegjshmëri maksimale në përmbushje të detyrimeve të tij ligjore zhvilloi ditën e enjte, më datë 14 gusht 2014, një mbledhje të posaçme për tu njohur ...

Rakipi: Arvizu shkoi te Fullani për t’i qarë hallin mikut guvernator

Ora news - 14.08.2014

Për analistin e njohur Ylli Rakipi mbledhja e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë ishte asgjë më shumë se një show turpi dhe tallje me shqiptarët.

Xhepa: Fullani duhet të largohet/ Edhe deputeti i PS, Bejko, kërkon dorëheqjen

Gazeta Tema - 14.08.2014

Zërave për dorëheqjen e Fullanit iu bashkohet edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Selami Xhepa. “Struktura drejtuese ekzekutive, përtej përgjegjësisë ligjore penale që është individuale dhe ...

INTERVISTA/ Fullani: Qëndrimi im si Guvernator është tregues përgjegjshmërie

Gazeta Tema - 14.08.2014

Guvernatori Ardian Fullani shprehet gjerësisht rreth skandalit të vjedhjes së thesarit në Bankën e Shqipërisë. Ai argumenton se përse nuk dorëhiqet nga ky post.

Super vjedhja në BSH, përfundon mbledhja e Këshillit Mbikqyrës

Gazeta Idea - 14.08.2014

Tiranë- Ka përfunduar rreth orës 17:15 mbledhja e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë në të cilën u diskutua mbi shkarkimin ose jo të Guvernatorit Ardian Fullani.

Fullani, intervistë për “Mapo”. “Qëndrimi im në detyrë, tregues përgjegjshmërie për ruajtjen e stabilitetit ...

Respublica - 14.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fulllani ka dhënë sot një intervistë për gazetën “Mapo” ku përgjigjet për disa nga pyetjet dhe kërkesat e shtruara së fundmi gjerësisht në opinionin publik.

Fullani: Vijimi në postin e Guvernatorit, tregues përgjegjshmërie

Gazeta Idea - 14.08.2014

Tiranë- Guvernatori Ardian Fullani shprehet gjerësisht rreth skandalit të vjedhjes së thesarit në Bankën e Shqipërisë. Ai argumenton se përse nuk dorëhiqet nga ky post.

Arvizu takon Fullanin: Fjalën e kanë hetimet dhe Parlamenti

Durres Lajm - 14.08.2014

- Në një moment kur shoqëria civile kërkon dorëheqjen e Guvernatorit Fullani, ndërsa drejtësia është ende duke punuar me dosjen e të akuzuarve si të përfshirë në vjedhjen e thesarit të Bankës së ...

Arvizu takon Fullanin: Drejtësia duhet lënë që të hetojë. Nuk duhet të ketë implikime politike

Gazeta Tema - 14.08.2014

Ndërkohë që në orën 13:00 pritet të mblidhet Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, në ambientet e Bankës së Shqipërisë ka mbërritur amabasadori amerikan, Aleksandër Arvizu.

Arvizu takon Fullanin. Ambasadori: Të hetohet në themel. Jo implikime politike

Gazeta Idea - 14.08.2014

Tiranë- Në një kohë kur skandali i grabitjes së 713 milion lekëve në Bankën e Shqipërisë ka shkaktuar një reagim të fortë të shoqërisë, por më pak të politikës, është ambasadori i SHBA-së Aleksandër ...

Skandali i vjedhjes Arvizu takon Fullanin

Shqiperia - 14.08.2014

Ndërkohë që pritet të mblidhet Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, ambasadori i SHBA-ve Aleksandër Arvizu, është takuar me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, në selinë ...

Arvisu takon Fullanin në selinë e BSH-së: “Të lejojmë hetimin të vijojë dhe ta lëmë Guvernatorin të punojë i pavarur”

Respublica - 14.08.2014

Ambasadori amerikan në Tiranë, Alexander Arvisu ka qenë sot në mëngjes në Bankën e Shqipërisë ku është takuar me Guvernatorin Ardian Fullani. Takimi zhvillohet pak orë përpara se të mblidhet Këshilli ...

Braçe: Moskryerja e detyrës së Fullanit ka shkaktuar vjedhjen e parave

Gazeta Idea - 14.08.2014

Tiranë- Kreu i Komisionit parlamentar të Ekonomisë, Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave të guvernatorit Fullani se qëndrimi i tij në këtë post është përgjegjësi.

Erion Braçe: Vjedhja është përgjegjësi e plotë administrative dhe ligjore e Fullanit

Gazeta Tema - 14.08.2014

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka komentuar intervistën e Guvernatorit Ardian Fullani, duke thënë se nuk është e vërtetë që ai ka pak përgjegjësi. “Po lexoj një intervistë të Guvernatorit të Bankës ...

Intervista Ekskluzive/ Fullani Qendrimi si Guvernator tregues pergjegjshmerie

Shqiperia - 14.08.2014

“Unë e shoh përgjegjësinë administrative të Guvernatorit kryesisht në garantimin e stabilitetit dhe të pavarësisë të Bankës. Një gjë të tillë po e dëshmon i gjithë spektri politik në deklaratat e tij ...

Arvizu në zyrën e Fullanit

Vision Plus - 14.08.2014

Ne një kohe kur vëmendja publike është fokusuar ne ngjarjen e rende te vjedhjes se 713 milion lekeve, Ambasadori Amerikan Aleksandër Arvizu ka zhvilluar një takim prej rreth një ore me Guvernatorin ...

Braçe: Vjedhja e Bankës së Shqipërisë, përgjegjësi e Fullanit

Tetova Sot - 14.08.2014

Deputeti socialist, Erion Braçe reagon ndaj guvernatorit Ardian Fullani, i cili në një intervistë të botuar sot në gazetën MAPO tha se përgjegjësia administrative e Guvernatorit është kryesisht ...

'Thesari', Arvizu:Çështja serioze  Shkarkimi i Fullanit? Ka 1 bord!

Shqiptarja - 14.08.2014

TIRANE - Mega-skandali në institucionin më të lartë financiar në vend, me vjedhjen e 713 milionë lekëve të rinj nga Thesari i shtetit, ka sjellë për herë të parë reagimin Shteteve të Bashkuara të ...

Nis mbledhja e Keshillit Mbikeqyres se Bankes vendos per fatin e Guvernatorit Ardian Fullani

Shqiperia - 14.08.2014

Ka nisur sot rreth orës 13:20, mbledhja e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, në një takim të jashtëzakonshëm për të diskutuar zhvillimet e fundit pas skandalit të vjedhjes së 713 milionë ...

Mblidhet Këshilli Mbikëqyrës

Vision Plus - 14.08.2014

Qe prej orës 13:00 Këshilli Mbikëqyrës i Bankës se Shqipërisë ka nisur nje mbledhje jashtë radhe, për te diskutuar mbi skandalin qe ka përfshirë Bankën Qendrore.

Edhe Paloka ironizon Fullanin: Mos sakrifiko kaq shumë duke ndenjur Guvernator

Gazeta Tema - 14.08.2014

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka ironizon deklaratat e Guvernatorit Ardian Fullani mbi qëndrimin në këtë detyrë për shkak të garantimit të stabilitetit banker.

Përfundon pas katër orësh mbledhja e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë(në përditësim)

Respublica - 14.08.2014

Nuk është ende e sqaruar mirë se çfarë është diskutuar në mbledhjen e sotme të Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë, por ajo që u përfoll gjatë ditës së sotme, por edhe dje, për një votim për ...

Këshilli i Bankës kundërshton 6 me 1 kërkesën për shkarkimin e Fullanit (VIDEO)

Gazeta Tema - 14.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë nuk ka pranuar të diskutohet shkarkimi i Guvernatorit Adrian Fullani. Në pesë minutat e fundit të mbledhjes së Këshillit, anëtarja e këtij Këshilli, ...

Nard Ndoka: Fullani, një Guvernator europian, e jep dorëheqjen në përfundim të hetimeve

Gazeta Tema - 14.08.2014

Deputeti i opozitës, kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, e konsideron Ardian Fullani një Guvernator të klasit europian dhe se ai është duke bashkëpunuar me drejtësinë në këto momente, për të dhënë ...

Këshilli Mbikëqyrës: Ja pse nuk e shkarkojmë Fullanin (dhe një akuzë për mediat dhe rrjetet sociale)

Gazeta Tema - 14.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës doli me një deklaratë pas mbledhjes së radhës, ku u propozua nga anëtarja Ermelinda Meksi shkarkimi i Guvernatorit Ardian Fullani. Por shumica në Këshill e ka mbrojtur Fullanin.

Këshilli mbron Fullanin, rrëzohet kërkesa e Meksit për shkarkimin e tij

Gazeta Idea - 14.08.2014

Tiranë- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani është rikonfirmuar në krye të Bankës së Shqipërisë, pasi edhe sot Këshilli Mbikqyrës nuk ka vendosur shkarkimin e tij.

Këshilli Mbikëqyrës, debat për skandalin dhe përgjegjësit.

Vision Plus - 14.08.2014

Ka zgjatur me shume se katër ore mbledhja e jashtëzakonshme e Këshillit Mbikëqyrës te Bankës se Shqipërisë, ne te cilën është diskutuar edhe me tone te forta mbi skandalin e vjedhjes se thesarit te ...

Meksi propozoi shkarkimin e Fullanit, 5 anëtarët e refuzuan

Shqiptarja - 14.08.2014

TIRANË - Publikohet deklarata zyrtare e Bankës së Shqipërisë, lidhur me mbledhjen mbi 4 orë të zhvilluar sot nga ana e Këshillit Mbikqyrës. Sipas deklaratës zyrtare theksohet se anëtarja e bordit të ...

Për “miqtë” e Fullanit dhe “armiqtë” e Guvernatorit

Gazeta Tema - 14.08.2014

Nga Mero Baze Pas mbledhjes së dytë të Këshillit Mbikëqyrës kemi dhe shansin të bëjmë një bilanc të betejës së opinionit publik me Guvernatorin Fullani.

Këshilli Mbikëqyrës i BSH-së del me qëndrim mbi vjedhjen e 7 milionë dollarëve. Pozicioni i Guvernatorit nuk diskutohet

Respublica - 14.08.2014

Këshilli Mbikëqyrës dhe Guvernatori Fullani do të mbajnë qëndrim pasi të përfundojë hetimi i plotë i Prokurorisë për skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë.

Arvizu takon Fullanin, fjalën e kanë hetimet dhe Parlamenti

AlbanianScreen - 14.08.2014

Tiranë - Mega vjedhja e Thesarit të Shtetit ka preku të gjithe opinionin publiku dhe është bërë një çështje diskutim në vend, ambasadori amerikan Arvizu është takuar me Guvernatorin e BSH-së për ...

Braçe: Fullani tërësisht fajtor

AlbanianScreen - 14.08.2014

Tiranë - Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti socialist Erjon Braçe thekson se përgjegjësia e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë është shumë më e madhe se thjesht garantimi i stabilitetit ...

Nuk prononcohen anëtarët e Këshillit Mbikqyrës. Meksi: Debatet do bëhen publike

AlbanianScreen - 14.08.2014

Tiranë - Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë me dyer të mbyllura për rreth 4 orë e gjysmë zhvilloi një mbledhje të pazakonshme, nisur nga situata në institucion dhe opinionin publik e politik ...

Guvernatori Fullani refuzon dorëheqjen, vartësve: Vazhdoni punën

Gazeta Start - 13.08.2014

Tiranë - Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Braçe: Fullani ka humbur gjithçka! Përse Këshilli nuk e shkarkon?

Gazeta Start - 13.08.2014

Tiranë – Kreu i komisionit të Ekonomisë, deputeti Erion Braçe thotë se dorëheqjen e tre anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë nuk do të sillnin ngërç në këtë institucion.

Manjani: Fullani ose të dorëhiqet ose të shkarkohet. As PS e as LSI s’e mbron

Gazeta Start - 13.08.2014

Tiranë - Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ylli Manjani, ka kërkuar dorëheqjen e Guvernatorit Ardian Fullani, përballë skandalit që ka rrethuar institucionin që drejtohet prej tij.

Ekspertët e ekonomisë: Të dorëhiqet Fullani dhe anëtarët e Këshillit Mbikqyrës, sistemi bankar të kontrollohet nga ...

SOT - 13.08.2014

Vjedhja e një Banke Qëndrore nga vetë punonjësit e saj, siç është Banka e Shqipërisë, ka tronditur gjithë opinionin publik. Ekspertët e ekonomisë i kërkojnë Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, ...

Ngjela: Fullani mori pushtet absolut, përgjegjësi kryesor për vjedhjen e Thesarit

SOT - 13.08.2014

Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, kërkon që të ndryshojë ligji i Bankës së Shqipërisë, pasi favorizoi vjedhjen skandaloze. Sipas avokat Ngjelës, ligji ka mangësi në lidhje me ...

Zgjerohet rrethi i hetimeve, Prokuroria vë në shenjestër Këshillin Mbikqyrës

SOT - 13.08.2014

Zgjerohet rrethi i hetimeve për vjedhjen e 73 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë. Përpos dhjetë të arrestuarve, përgjegjësia për vjedhjen e thesarit pritet të shtrihet edhe në Këshillin Mbikqyrës ...

Abuzimet e Fullanit gropë në buxhetin e shtetit, paraardhësi Cani ia dorëzoi BSH me 8.8 miliardë lekë fitim, ...

SOT - 13.08.2014

Shpenzimet skandaloze në paga, shpërblime, trajnime, qera, etj., të Bankës së Shqipërisë që me ardhjen në krye të saj të guvernatorit Ardian Fullani, i ka kushtuar minimalisht 3.8 miliardë lekë ...

“Litarët” që Berisha, ka lënë jashtë “varrit”!

SOT - 13.08.2014

Nga Pandeli BARDHI Kurrsesi nuk mund të thuash që Berisha, nuk ka punuar që edhe pas rënies së tij nga froni, “ideali” i tij për shkatërrimin e vendit të vazhdojë.

Fullani: Jo, nuk jap dorëheqje

Portalb - 13.08.2014

Lajme lidhur me temën Vlorë: Kapen 40 klandestinë, dyshohen se janë mbartës të virusit Ebola Dërgonin emigrantë në Angli, banda shqiptare shkatërrohet në Spanjë Ulen remitencat në Shqipëri Berisha: ...

Guvernatori Fullani refuzon dorëheqjen

Almakos - 13.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Guvernatori Fullani refuzon dorëheqjen

Zhurnal - 13.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Ngjela: Vjedhja e Bankës së Shqipërisë, turp historik

Albeu.com - 13.08.2014

Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela , bën përgjegjës guvernatorin e Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani për situatën e fusntit në këtë bankë dhe për vjedhjen e 713 milionëve lekë.

Guvernatori Fullani nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen

Albeu.com - 13.08.2014

Edhe pse prej disa ditësh në disa qytete ka nisur nga qytetarët nënshkrimi i një peticioni me anë të të cilit kërkohet shkarkimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani nuk ka ndërmend ...

Braçe kërkon ndryshim të ligjit për BSH-në

Albeu.com - 13.08.2014

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe kërkoi sërish sot audit ndërkombëtar për të zbardhur abuzimet që janë bërë në Bankën e Shqipërisë. Deputeti socialist njoftoi se do të kërkojë prej ...

"Thesari", Idrizi: Të dorëhiqet Fullani

Albeu.com - 13.08.2014

Kreu i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi inkurajoi sot Prokurorinë e Përgjithshme në zbardhjen e vjedhjes së Thesarit të Shtetit dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të çdo ...

Idrizi: Të dorëhiqet Fullani

SOT - 13.08.2014

Kreu i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi inkurajoi sot Prokurorinë e Përgjithshme në zbardhjen e vjedhjes së Thesarit të Shtetit dhe vënien para përgjegjësisëligjore të çdo ...

Këshilli Mbikqyrës vendos nesër për fatin e Fullanit

Albeu.com - 13.08.2014

Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë do të vendosë nesër gjatë një mbledhje urgjente për fatin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani.

Këshilli Mbikëqyrës i BSH vendos nesër për fatin e Fullanit

SOT - 13.08.2014

Ditën e nesërme Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë do të vendosë gjatë një mbledhje urgjente për fatin e Guvernatorit Ardian Fullani. Fokusi i mbledhjes do të jetë tek analiza e përgjithshme ...

Guvernatori Fullani refuzon dorëheqjen, vartësve: Vazhdoni punën

BalkanWeb - 13.08.2014

TIRANE -Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Braçe: Audit ndërkombëtar e ndryshim i ligjit për Bankën

Panorama - 13.08.2014

Erjon Braçe Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe, ka ashpërsuar tonet, duke theksuar se vjedhja në Bankën e Shqipërisë kërkon një audit ndërkombëtar për të zbardhur abuzimet në këtë ...

Ngjela: Flitet kot për Këshillin, kyçi i akuzimit është Guvernatori

Panorama - 13.08.2014

Spartak Ngjela Kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, deklaroi dje se ligji i Bankës së Shqipërisë duhet ndryshuar dhe se ka qenë shkak i abuzimit në këtë institucion.

Guvernatori Fullani refuzon dorëheqjen

Koha.net - 13.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Braçe: Audit ndërkombëtar, ndryshim ligjit për BSH. Manjani: Fullani të dorëhiqet

BalkanWeb - 13.08.2014

TIRANE -Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe ashpërson tonet, duke theksuar se vjedhja në Bankën e Shqipërisë kërkon një audit ndërkombëtar për të zbardhur abuzimet në këtë institucion.

Mblidhet Këshilli Mbikqyrës i Bankës, vendos për fatin e Guvernatorit Fullani

Ora news - 13.08.2014

Tiranë- Këshilli Mbikqyrës është mbledhur rreth orës 13:20 të mesditës së sotme, ku pritet të vendosë për fatin e Guvernatorit Ardian Fullani, por dhe për fatin e anëtarëve.

Fullani inkurajon vartësit: Është situatë e vështirë, por bashkë do e kalojmë

Gazeta Tema - 13.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Fullani-vartësve të tij: Vijoni punën, do ta kalojmë edhe këtë vështirësi

Gazeta Idea - 13.08.2014

Tiranë- Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë, raporton sot ‘GSH’-ja. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Fullani refuzon dorëheqjen

Express - 13.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Politika po e kupton se nuk mund ta mbajë më mbi kurriz Fullanin

AMA-News - 13.08.2014

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe ashpërson tonet, duke theksuar se vjedhja në Bankën e Shqipërisë kërkon një audit ndërkombëtar për të zbardhur abuzimet në këtë institucion.

Fullani s’pyet për popullin: Nuk e jap dorëheqjen, jam i ndershëm

AMA-News - 13.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

"Thesari", Idrizi: Të dorëhiqet Fullani...të paktën si akt moral

Shqiptarja - 13.08.2014

TIRANE - Lideri i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi është shprehur ditën e sotme për A1Report mbi vjedhjen e thesarit të shtetit, duke hedhur idenë e domosdoshmërisë së ...

Edhe Shpëtim Idrizi kërkon largimin e Fullanit

Gazeta Tema - 13.08.2014

Dorëheqjen e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani, e kërkon edhe partia PDIU, një nga forcat kryesore politike në opozitë. Kryetari i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim ...

Klosi: Të hetohet Fullani

Vision Plus - 13.08.2014

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Fatos Klosi kërkon hetimin e Guvernatorit Ardian Fullani, qe sipas tij duhet te mbaje edhe përgjegjësi penale.

Fatos Klosi: Fullani duhet të hetohet dhe të ndiqet penalisht

Gazeta Tema - 13.08.2014

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, kërkon hetimin e guvernatorit Ardian Fullani, qe sipas tij duhet te mbaje edhe përgjegjësi penale.

Nesër, mbledhje urgjente e Këshillit Mbikëqyrës, pritet të vendoset fati i Ardian Fullanit

Gazeta Tema - 13.08.2014

Nesër Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë do të vendosë për fatin e Guvernatorit Ardian Fullani, por dhe për fatin e anëtarëve. Burime të sigurta për Ora News konfirmojnë se të enjtën pritet ...

Triptik veror

AMA-News - 13.08.2014

Nga Skënder Minxhozi Shqiptarët janë turrur drejt plazheve. Të paktën ata që ia lejojnë vetes të bëjnë pushime. Parlamenti ka mbyllur qepenat dhe jeta politike ka kaluar në gjendje “hibernimi”.

Malaj: Të riorganizohet drejtimi i Bankës

AMA-News - 13.08.2014

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj, deklaron se skandali i vjedhjes në Bankën e Shqipërisë, veç përmirësimit të ligjit, shtron nevojë urgjente edhe për riorganizimin e strukturave drejtuese të ...

Nesër Këshilli Mbikëqyrës i bën gjyqin Fullanit, a do guxojë ta shkarkojë?

AMA-News - 13.08.2014

Nesër Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë, do të vendosë për fatin e Guvernatorit Ardian Fullani, por dhe për fatin e anëtarëve. Burime të sigurta për “Ora News”, konfirmojnë se të enjtën ...

Nesër mblidhen drejtuesit e BSH do diskutohet pozicioni i Fullanit?

Shqiptarja - 13.08.2014

TIRANE - Bordi Drejtues i Bankës së Shqipërisë ka njoftuar mbajtjen e një mbledhje ditën e nesërme, ku sipas BSH do të zhvillohet prezantimi i Raportit Vjetor të Mbikëqyrjes.

Vjedhja në BSH, Këshilli Mikqyrës mbledhje urgjente nesër

Gazeta Idea - 13.08.2014

bhakaTiranë- Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë do të zhvillojë nesër një mbledhje urgjente ku do të bëhet një analizë e përgjithshme për funksionimin e institucionit.

Zhurmuesi tinzar ndaj të Vërtetës

Gazeta Tema - 13.08.2014

Pirro Prifti Në mejdanin e politikës shqiptare, Kryetari i grupit Parlamentar të Opozitës shqiptare vazhdon të nxjerrë fishekzjarre për të shpërqëndruar opinionin publik dhe mediat duke bërë show ...

Kamikazët e Fullanit

Gazeta Tema - 13.08.2014

Nga Mero Baze Këshilli Mbikëqyrës i Bankës ka njoftuar se do të mblidhet përsëri dhe do të diskutojë mbi përgjegjësitë për atë që ka ngjarë në Bankë. Duket qartë që nuk është një mbledhja nga dëshira.

Guvernatori Fullani refuzon dorëheqjen

Republika - 13.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani jo vetëm që nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen, por ka inkurajuar vartësit e tij të vazhdojnë punën të qetë. “Puna të vazhdojë si deri tani.

Meksi i përgjigjet Brahos për dorëheqjen

Gazeta Start - 12.08.2014

Tiranë – Deputeti i LSI-së, Spartak Braho u kërkoi dje tre anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë që të jepnin dorëheqjen. Kërkesa ju drejtua personalisht Ermelinda Meksit, Ardian ...

Ermelinda Meksi: Të shkarkohet Fullani, i vetmi përgjegjës për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë

SOT - 12.08.2014

Anëtarja e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, Ermelinda Meksi kërkon shkarkimin e guvernatorit Ardian Fullani, si i vetmi përgjegjës për vjedhjen e 713 milionë lekëve në thesarin e shtetit.

Spartak Braho akuzon Berishën për mbrojtjen e vjedhjes së BSH, kërkon shkarkimin e Këshillit Mbikqyrës me në krye ...

SOT - 12.08.2014

Kreu i Komisionit parlamentar të Sigurisë, Spartak Braho ka akuzuar dje ish-kryeministrin Sali Berisha se po del hapur në mbrojtje të vjedhjes së Bankës së Shqipërisë.

Thellohen skandalet në Bankën e Shqipërisë, Fullani shteroi rezervën valutore me 65 përqind dhe përgjysmoi rezervat e ...

SOT - 12.08.2014

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, duket se që sa ka vënë këmbë në këtë institucion të rëndësishëm të financave, s’ka bërë gjë tjetër veçse e ka degraduar atë, nëpërmjet ...

Po vartësit tuaj, kush duhet t’i kontrollonte zoti Fullani?

SOT - 12.08.2014

Nga Enver CAKAJ Është quajtur zhurmë vjedhja e lekëve të Bankës së Shtetit, por ajo nuk është e tillë, por kujë. Është vjedhur shteti. Por çudia më e madhe është se opozita, që është vetë fajtore për ...

Vjedhja në BSH, Ngjela: Përgjegjshmëria drejtpërdrejtë e Fullanit

SOT - 12.08.2014

Në një postim në rrjetin e tij social Facebook, Spartak Ngjela deklaron se ligji për Bankën e Shqipërisë ka ndihmuar jo pak në vjedhjen e 713 milionë lekëve dhe duhet ndryshuar urgjentisht.

E besuara e demokratëve hetohet për vjedhjen në BSH

Albeu.com - 12.08.2014

Sekretarja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë e emëruar në këtë dikaster në 2011 me iniciativë të Partisë Demokratike, është marrë në pyetje nga prokurorët e njësisë hetimore Task-Forcë.

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë nën presion pas hetimit të vjedhjes

SETimes - 12.08.2014

12/08/2014 Kërkesa vjen pasi banka njoftoi se punonjësit vodhën miliona gjatë një periudhe katër vjeçare. Nga Lindita Komani për Southeast European Times në Tiranë -- 12/08/14 Shoqëria civile e ...

LSI kërkon shkarkimin e Fullanit, kritika për keqmenaxhimin e Bankës së Shqipërisë

SOT - 13.08.2014

Pas skandalit të turpshëm dhe të papërgjegjshëm të vjedhjes së Bankës Qëndrore, Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkon hapur Guvernatorit Ardian Fullani të dorëhiqet.

Braçe: Të nisë auditi ndërkombëtar në BSH!

SOT - 12.08.2014

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherësh Kreu i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe, ka vijuar edhe sot akuzat ndaj guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, dhe bordti drejtues të Këshillit ...

Vjedhja, Meksi – Brahos: Mik, je gabim, 3 dorëheqjet tona fusin Bankën në ngërç

Ora news - 12.08.2014

Tiranë – Ermelinda Meksi, një nga anëtarët e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, i ka bërë të ditur kreut të Komisionit të Sigurisë në Kuvend, Spatak Brahos, se nëse ajo dhe dy kolegët e saj ...

“Thesari”, ligji aktual i BSH-së ndihmoi vjedhjen….

Ora news - 12.08.2014

Vetëm disa ditë pasi i kërkoi publikisht, Ardian Fullanit të japë dorëheqjen nga posti i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë dhe të përballet me drejtësinë, Spartak Ngjela shkon më tej në analizën e ...

Nënkryetari i LSI-së, Manjani: Fullani ose të dorëhiqet ose të shkarkohet. As PS e as LSI s’e mbron

Ora news - 12.08.2014

Tirane- Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ylli Manjani, ka kërkuar dorëheqjen e Guvernatorit Ardian Fullani, përballë skandalit që ka rrethuar institucionin që drejtohet prej tij.

Braho: Këshilli i Bankës të japë dorëheqjen. Meksi: Përgjegjësinë e ka Guvernatori Fullani

Panorama - 12.08.2014

Kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, kërkoi dje dorëheqjen e anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, të cilët i bëri përgjegjës për vjedhjen e 7 milionë ...

Braçe kundër Meksit: Me ligj, t’i shkarkojmë të gjithë krerët e Bankës, urgjent auditim ndërkombëtar

Ora news - 12.08.2014

Tiranë – Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, nëpërmjet një apeli publik, i ka kërkuar Kuvendit dhe Qeverisë që të rishikojë ligjin për Bankën e Shqipërisë me qëllim që të largojë prej ...

'Thesari', hetim  të besuarës së demokratëve, 'harroi' kontrollet

Shqiptarja - 12.08.2014

TIRANE- Elivar Golemi, sekretarja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë e emëruar në këtë dikaster në 2011 me iniciativë të Partisë Demokratike, është marrë në pyetje nga prokurorët e njësisë ...

Meksi i përgjigjet Brahos: Lexo drejt ligjin, Guvernatori është përgjegjës për administrimin

Gazeta Tema - 12.08.2014

Anëtarja e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Ermelinda Meksi, i është përgjigjur dje apelit të Spartak Brahos për të dhënë dorëheqjen. Në një status në Facebook, ajo shkruan se ...

Fullani shteroi në 65% rezervën valutore dhe përgjysmoi rezervat e arit para zgjedhjeve 2013, thotë “Sot”

Respublica - 12.08.2014

Sipas gazetës Sot, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, i ndihmuar dhe nga Këshilli Mbikqyrës i ka lejuar vetes të fusë duart në depozitat e BSH në bankat e huaja apo në arin dhe ...

Vjedhja në BSH/ Hetim të besuarës së demokratëve, ‘harroi’ kontrollet

Gazeta Tema - 12.08.2014

Elivar Golemi, Sekretarja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë e emëruar në këtë dikaster në 2011 me iniciativë të Partisë Demokratike, është marrë në pyetje nga prokurorët e njësisë hetimore ...

Edhe një herë për Bankën e Shqipërisë/ Të ka pëlqyer të jesh absolut? Mbaj përgjegjësi

Gazeta Tema - 12.08.2014

Nga Spartak Ngjela Tani që vjedhja e stokut të Bankës së Shqipërisë është një çështje mbarëshoqërore, duhet analizuar edhe vetë “Ligji për Bankën e Shqipërisë”.

Meksi bën përgjegjës Fullanin

Vision Plus - 12.08.2014

Anëtarja e Këshillit Mbikëqyrës te Bankës se Shqipërisë Ermelinda Meksi ka akuzuar edhe njëherë guvernatorin Fullani dhe zëvendësin e tij, si përgjegjës kryesore per skandalin e vjedhjes se thesarit.

Vijon firmosja e peticionit. Braçe: Fullani të largohet, ka humbur gjithçka

Gazeta Idea - 12.08.2014

Tiranë- Ka vijuar edhe sot nënshkrimi i peticionit ku kërkohet një seancë e jashtëzakonshme në Kuvend, për shkarkimin e guvernatorit Ardian Fullani, pas zbulimit të vjedhjes së miliona lekëve nga ...

Reagimet kundër Guvernatorit Fullani

Vision Plus - 12.08.2014

Shtohen reagimet kundër Guvernatorit Fullani qe e shohin atë si përgjegjësin kryesor për skandalin e vjedhjes ne Bankën e Shqipërisë. Ne nje postim ne “Facebook” Anëtarja e Këshillit Mbikëqyrës te ...

Kthesa 180 gradë e LSI, Manjani: Fullani ose të dorëhiqet, ose të shkarkohet, nuk e mbrojmë

AMA-News - 12.08.2014

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ylli Manjani, ka kërkuar dorëheqjen e Guvernatorit Ardian Fullani, përballë skandalit që ka rrethuar institucionin që drejtohet prej tij.

“Ligji aktual i BSH-së ndihmoi vjedhjen…”

AMA-News - 12.08.2014

Vetëm disa ditë pasi i kërkoi publikisht, Ardian Fullanit të japë dorëheqjen nga posti i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë dhe të përballet me drejtësinë, Spartak Ngjela shkon më tej në analizën e ...

Manjani: Fullani ose të dorëhiqet, ose të shkarkohet. As PS dhe as LSI s’e mbron

Gazeta Tema - 12.08.2014

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ylli Manjani, ka kërkuar dorëheqjen e guvernatorit Ardian Fullani, përballë skandalit që ka rrethuar institucionin që drejtohet prej tij.

Manjani pa doreza: "PS-LSI nuk e mbështet Fullanin. Ai ose të dorëhiqet, ose të shkarkohet"

Respublica - 12.08.2014

Një dritë të re ka hedhur mbi qëndrimin e mazhroancës ndaj krizës në Bankën e Shqipërisë, nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ylli Manjani.

Guvernatori ka humbur gjithçka

Gazeta Tema - 12.08.2014

Nga Erion Braçe Tre javë nga vjedhja në Bankën e Shqipërisë, po ndodh që: Guvernatori absolut rri në krye të bankës edhe pse ka humbur gjithçka, moralin, besimin, autoritetin, fuqinë.

Braçe jep ultimatumin: Të shkarkohet urgjent Fullani, ka humbur gjithçka, nderin e moralin

AMA-News - 12.08.2014

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, nëpërmjet një apeli publik, i ka kërkuar Kuvendit dhe Qeverisë që të rishikojë ligjin për Bankën e Shqipërisë me qëllim që të largojë prej saj, ...

Braho: Fullani nuk duhet të shkarkohet!

Gazeta Start - 11.08.2014

Tiranë – Parlamenti nuk mund të ndërmarrë hapa për shkarkimin e anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë. Por një mënyrë, është dorëheqja e tyre.

Ngjela: Qeveria të kërkojë audit ndërkombëtar për vjedhjen në BSH

Albeu.com - 11.08.2014

Vjedhja 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë është cilësuar nga Spartak Ngjela si maja e ajsbergut në abuzimet që qeveritë kanë bërë me këtë bankë.

Vjedhja e BSH, Braho: Berisha mori në mbrojtje skandalin bankar

SOT - 11.08.2014

Deputeti i LSI-së Spartak Braho nw një konferencë të posacme nga kryesia për mega-skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve të rinj nga thesari i Bankës së Shqiperisë, i kërkon 3 anëtarëve të ...

Vjedhja në BSH, Braho kërkon dorëheqjen e Meksit, Kules dhe Civicit

Albeu.com - 11.08.2014

Kryetari i Komisionit të Sigurisë Spartak Braho kërkoi sot publikisht dorëheqjen e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë si përgjegjëse kryesore për skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve ...

Ngjela: Këshilli Mbikëqyrës bëri turp mesjetar me Fullanin, ta çonte për shkarkim në Kuvend

Panorama - 11.08.2014

Fullani dhe Ngjela Aleati i Partisë Socialiste, Spartak Ngjela, e cilëson vjedhjen e Bankës së Shqipërisë majën e ajsbergut në abuzimet që qeveritë kanë bërë me këtë bankë.

Vjedhja në BSH, Braho: Të dorëhiqet Këshilli Mbikëqyrës, përgjegjësia jo tek Fullani!

BalkanWeb - 11.08.2014

TIRANE- Kreu i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho në një deklaratë për mediat e cilësoi një ngjarje të rëndë skandalin në Bankën e Shqipërisë, që sipas tij ndikon edhe tek siguria financiare e ...

Vjedhja e Bankës, Braho: Këshilli Mbikqyrës të japë dorëheqjen, Të parët ta bëjnë Meksi, Kule dhe Civici

Ora news - 11.08.2014

Kryetari i Komisionit të Sigurisë, deputeti i LSI-së, Spartak Braho kërkon publikisht dorëheqjen e Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë si përgjegjëse kryesore për skandalin e vjedhjes së 713 ...

Vjedhja e Bankës, Braho: Këshilli Mbikqyrës ka vegjetuar, të dorëhiqet

Panorama - 11.08.2014

UPDATE- Kreu i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho e cilësoi të rëndë, vjedhjen në Bankën e Shqiperisë, ndërsa akuzoi keshillin Mbikqyrës se ka vegjetuar, duke kerkuar dorëheqjen e tyre.

LSI kërkon dorëheqjen e Këshillit Mbikqyrës, përgjegjësia jo tek Fullani

Mapo - 11.08.2014

Kreu i komisionit të sigurisë kombëtare, Spartak Braho, njëherësh deputet i LSI-së, në një deklaratë për shtyp e ka cilësuar skandalin në Bankën e Shqipërisë, si një ngjarje të rëndë e cila nuk ka ...

Vjedhja e parave, Braho: Përgjegjësia mbi Këshillin Mbikqyrës

ABC News - 11.08.2014

Kryetari i Komisionit parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, ka kërkuar dorëheqjen e anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, në lidhje me grabitjen e 7 milionë dollarëve ...

Ngjela: Këshilli Mbikëqyrës bëri turp mesjetar me Fullanin, ta çonte për shkarkim në Kuvend

BalkanWeb - 11.08.2014

TIRANE- Aleati i Partisë Socialiste, Spartak Ngjela, e cilëson vjedhjen e Bankës së Shqipërisë majën e ajsbergut në abuzimet që qeveritë kanë bërë me këtë bankë.

Kokalari: Si e kam njohur Fullanin. Momenti që Rama të fillojë seriozisht antikorrupsionin

Ora news - 11.08.2014

Teksti i mëposhtëm është mesazh i shqiptaro-amerikanit Geri Kokalari dërguar një miku gazetar në Tiranë, me lejen për ta publikuar nëse e shihte të nevojshme.

Braho: Dorëheqje e Këshillit të BSH

VOA - 11.08.2014

Në Shqipëri, kryetari i Komisionit parlamentar të Sigurisë Spartak Braho, tha sot se përgjegjësia kryesore mbi vjedhjen në Bankën e Shqipërisë, bie sipas tij mbi Këshillin Mbikqyrës.

Më të paguarit në vend – përgjegjës për vjedhjen e Bankës, të gjithë të largohen

Ora news - 11.08.2014

Për mua, po! Guvernatori, Këshilli Mbikqyrës, i gjithë Këshilli Mbikqyrës, Inspektori i Përgjithshëm i BSH-së, duhet të largohen! Menjëherë! Guvernatori sipas ligjit vepron si Drejtor Ekzekutiv i ...

Meksi i përgjigjet Brahos: Lexo drejt ligjin, Guvernatori përgjegjës për administrimin

BalkanWeb - 11.08.2014

TIRANE - Anëtarja e Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë, Ermelinda Meksi reagon pas deklaratës së kreut të komisionit të sigurisë Spartak Braho, i cili tha se Këshilli Mbikëqyrës i BSH-së ...

Malaj në Ora News: Vjedhja e Bankës s’ndodhi se mungoi rregullorja

Ora news - 11.08.2014

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj u shpreh se skandali i supervjedhjes së Bankës së Shqipërisë tregoi keqmenaxhim të saj. I ftuar sot në mbrëmje në Ora e Intervistës në RTV Ora News, Malaj tha se ...

Vjedhja në BSH/ Ngjela: Këshilli Mbikëqyrës bëri turp mesjetar me Fullanin

Gazeta Tema - 11.08.2014

Spartak Ngjela e cilëson vjedhjen në Bankën e Shqipërisë majën e ajsbergut në abuzimet që qeveritë kanë bërë me këtë bankë. “Unë them se është maja e ajsbergut, sepse janë tre kryeministra, e sidomos ...

LSI: Anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës të japin dorëheqjen. Fullani, deri tani jo përgjegjësi direkte

Gazeta Tema - 11.08.2014

“Anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë duhet të japin dorëheqjen”. Apeli drejtuar 7 anëtarëve të Këshillit i është drejtuar nga kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë ...

"Thesari", Braho: Të dorëhiqen anëtarët e Këshillit Mbikëqyrës

Shqiptarja - 11.08.2014

TIRANE – Kreu i Komisionit parlamentar të Sigurisë, Spartak Braho, njëherësh deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim, kërkon publikisht dorëheqjen e anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së ...

LSI flet me gojën e Spartak Brahos: Këshilli Mbikqyrës i BSH të dorëhiqet, ka vegjetuar

Respublica - 11.08.2014

Duke ngarkuar me përgjegjësi individuale, apo kolektive, Këshillin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë, Kreu i Komisionit parlamentar të Sigurisë Spartak Braho, njëherësh deputet i Lëvizjes Socialiste ...

Braho: Të ikë këshilli drejtues

Vision Plus - 11.08.2014

Mazhoranca kërkon largimin e gjithë këshillit drejtues te Bankës se Shqipërisë, për skandalin e vjedhjes se mbi 7 milionë dollarëve ne thesarin e shtetit.

Spartak Braho në mbrojtje të Fullanit. Përgjegjës anëtarët e këshillit mbikqyrës

Durres Lajm - 11.08.2014

Kreu i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho në një deklaratë për mediat e cilësoi një ngjarje të rëndë skandalin në Bankën e Shqipërisë, që sipas tij ndikon edhe tek siguria financiare e vendit.

G.Kokalari: Ja si e kam njohur Fullanin. Kriza e BSH-së, momenti që Rama të fillojë seriozisht antikorrupsionin

Respublica - 11.08.2014

Teksti i mëposhtëm është mesazh i shqiptaro-amerikanit Geri Kokalari dërguar një miku gazetar në Tiranë, me lejen për ta publikuar nëse e shihte të nevojshme.

Geri Kokalari: Ja si e kam njohur Fullanin. Kriza e BSH-së, momenti që Rama të fillojë seriozisht antikorrupsionin

Gazeta Tema - 11.08.2014

Teksti i mëposhtëm është mesazh i shqiptaro-amerikanit Geri Kokalari dërguar një miku gazetar në Tiranë, me lejen për ta publikuar nëse e shihte të nevojshme.

Spartak Braho merr në mbrojtje Fullanin në emër të LSI-PS: Të dorëhiqet vetëm Këshilli

AMA-News - 11.08.2014

Kreu i Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho në një deklaratë për mediat e cilësoi një ngjarje të rëndë skandalin në Bankën e Shqipërisë, që sipas tij ndikon edhe tek siguria financiare e vendit.

Ngjela: Turp i Këshillit Mbikëqyrës, Fullanin ta çonin në Kuvend për shkarkim

AMA-News - 11.08.2014

Aleati i Partisë Socialiste, Spartak Ngjela, e cilëson vjedhjen e Bankës së Shqipërisë majën e ajsbergut në abuzimet që qeveritë kanë bërë me këtë bankë.

Braçe: Në Bankën e Shqipërisë askush nuk ka bërë detyrën, as Guvernatori, as Këshilli

Gazeta Tema - 11.08.2014

Në Bankën e Shqipërisë janë shkelur ligjet dhe është vjedhur thesari, pasi as Guvernatori dhe as Këshilli Mbikëqyrës nuk ka bërë detyrën e vet. Në një analizë të zgjeruar të kuadrit ligjor që ...

Braho mbron Fullanin dhe “cakton” se kush nga anëtarët e Këshillit duhet të ikë. Reagon Meksi

Gazeta Idea - 11.08.2014

Tiranë- Kryetari i Komisionit parlamentar të Sigurisë, Spartak Braho duke e cilësuar si një ngjarje të rëndë skandalin e vjedhjes së parave në Bankën e Shqipërisë, kërkoi dorëheqjen e tre prej ...

Çfarë fshihet pas deklaratës së Spartak Brahos që “caktoi” se kush duhet të largohet nga Banka?

Gazeta Idea - 11.08.2014

Tiranë- Deputeti i LSI-së Spartak Braho lëshoi sërish një deklaratë të fortë, që habiti gjithkënd që priste një përgjegjshmëri më të madhe politike të mazhorancës.

Sikur ta ketë vjedhur vetë!

Gazeta Tema - 11.08.2014

Nga Mero Baze Shumica parlamentare po shkon drejt presionit për krijimin e një mekanizmi ligjor për ndryshimin e lidershipit të Bankës Qendrore. Pas qëndrimit zyrtar të qeverisë, e cila pret ...

Nga Geri Kokalari- Fullani, gomar arrogant, pompoz, ngjitës, tejet joprofesional

Gazeta Idea - 11.08.2014

Teksti i mëposhtëm është mesazh i shqiptaro-amerikanit Geri Kokalari dërguar një miku gazetar në Tiranë, me lejen për ta publikuar nëse e shihte të nevojshme.

Meksi i përgjigjet Brahos: Guvernatori përgjegjës sipas ligjit

AMA-News - 11.08.2014

Anëtarja e Këshillit Mbikëqyrës së Bankës së Shqipërisë, Ermelinda Meksi reagon pas deklaratës së kreut të komisionit të sigurisë Spartak Braho, i cili tha se Këshilli Mbikëqyrës i BSH-së duhet të ...