TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në Japoni vazhdon kërkimi i të mbijetuarve nga tërmeti

Evropaelire - 17.04.2016

Në Japoni sot janë shtuar operacionet e kërkimit për të mbijetuarit e tërmeteve, pasi autoritetet kanë urdhëruar mbi 250 mijë njerëz të largohen nga shtëpitë e tyre, për shkak të frikës nga tërmete ...

Shkuma misterioze pushton qytetin japonez pas tërmetit 7,3 ballë

Almakos - 17.04.2016

Rrugët e qytetit japonez, Fukuoka janë pushtuar nga një shkumë e çuditshme pas tërmetit vdekjeprurës prej 7, 3 ballë të dy ditëve më parë që shkaktoi dhjetëra viktima.

Misterioze/ Pas tërmetit në Japoni, rrugët mbushen me shkumë (VIDEO)

Albeu.com - 17.04.2016

Dy ditë më parë Japonia u trondit nga dy tërmete të fuqishme, ku mbetën të vrarë dhe të plagosur qindra njerëz. Mirëpo një gjë e pazakontë ka ndodhur në rrugët e qytetit Fukuoka në Japoni , pasi janë ...

Tërmet i fuqishëm në Athinë, nuk raportohen të lënduar

SOT - 17.04.2016

Lëkundet edhe kryeqyteti i Greqisë, Athina, nga një tërmet me magnitudë 4.2 ballë i shkallës Rihter. Lëkundjet sizmike në Athinë ndodhën rreth orës 16:54 me orën lokale.

Japonia e alarmuar, pas tërmetit të fuqishëm vendi pushtohet nga një shkumë e çuditshme

LajmiFundit - 17.04.2016

Rrugët e qytetit japonez, Fukuoka, janë pushtuar nga një shkumë e çuditshme pas tërmetit vdekjeprurës prej 7, 3 ballë të dy ditëve më parë që shkaktoi dhjetëra viktima.

Japonia e alarmuar, pas tërmetit të fuqishëm vendi pushtohet nga një shkumë e çuditshme

SOT - 17.04.2016

Rrugët e qytetit japonez, Fukuoka, janë pushtuar nga një shkumë e çuditshme pas tërmetit vdekjeprurës prej 7, 3 ballë të dy ditëve më parë që shkaktoi dhjetëra viktima.

Shkumë e mistershme mbulon rrugët e Japonisë pas 2 tërmeteve vdekjeprurës (Foto)

Lajm - 17.04.2016

Qyteti japonez mbulohet me shkumë misterioze pas tërmetit vdekjeprurës. Fenomeni ka prekur qëndrën e qytetit Tenjin dhe zonën Imaziumi të Fukuoka-s Rrugët e një qyteti në Japoninë jugore janë mbuluar ...

Tërmet në Athinë, lëkundet kryeqyteti grek

Lajm - 17.04.2016

Një tërmet ka lëkundur kryeqytetin e Greqisë këtë të dielën. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 i shkallës Rihter. Lëkundjet sizmike në Athinë ndodhën rreth orës 16:54 me orën lokale.

Gjendje e jashtëzakonshme edhe në Japoni, evakuohen 250 mijë njerëz, frikë për tërmete më të fuqishme

SOT - 17.04.2016

Gati 250 000 njerëz janë evakuuar për shkak të frikës së tërmeteve në Japoni, ndërsa skuadrat e shpëtimit vazhdojnë kërkimet dëshpëruese për të mbijetuar nën rrënoja.

Shkuma misterioze pushton qytetin japonez pas tërmetit

Top Channel - 17.04.2016

Tërmeti i dy ditëve më parë më parë në Japoni, përveç viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale, ka shkaktuar edhe një fenomen shumë të çuditshëm në ...

Në Japoni vazhdon kërkimi i të mbijetuarve nga tërmeti

Botasot - 17.04.2016

Në Japoni sot janë shtuar operacionet e kërkimit për të mbijetuarit e tërmeteve, pasi autoritetet kanë urdhëruar mbi 250 mijë njerëz të largohen nga shtëpitë e tyre, për shkak të frikës nga tërmete ...

Japoni:41 persona kanë humbur jetën për shkak të tërmeteve

RTSH - 17.04.2016

Ka shkuar në 41 numri i personave që humbën jetën për shkak të tërmeteve që tronditën Japoninë dy ditë më parë. Ndërkohë, shumë të tjerë mendohet se mund të kenë ngecur nën rrënojat e godinave që u ...

Në Japoni vazhdon kërkimi i të mbijetuarve nga tërmeti

Koha.net - 17.04.2016

Në Japoni sot janë shtuar operacionet e kërkimit për të mbijetuarit e tërmeteve, pasi autoritetet kanë urdhëruar mbi 250 mijë njerëz të largohen nga shtëpitë e tyre, për shkak të frikës nga tërmete ...

Tërmeti në Japoni, ushtria amerikane ofron ndihmë

VOA - 17.04.2016

Forca ushtarake amerikane janë angazhuar në ndihmë të përpjekjeve të shpëtimit në Japoni pas tërmeteve të fuqishme që tronditën vendin. Shtetet e Bashkuara kanë ofruar mbështetje për operacionet e ...

Shkuma “gufon” në rrugët e Japonisë pas tërmetit [video]

Koha.net - 17.04.2016

Rrugët e Kumamotos në jug të Japonisë u mbuluan nga një shkumë e bardhë menjëherë pas tërmetit, duke i habitur banorët, edhe pse të angazhuar në operacionet e shpëtimit.

E çuditshme: Pas tërmetit në Japoni, rrugët mbushen me një shkumë misterioze (Foto/Video)

Telegrafi - 17.04.2016

Rrugën e qytetit Fukuoka në Japoni, janë mbuluar nga një shtresë misterioze e shkumës, disa orë pasi vendi u godit nga tërmeti. Substanca e shkumëzuar është paraqitur në orët e hershme të së shtunës, ...

Misterioze/ Pas tërmetit në Japoni, rrugët mbushen me shkumë (Video)

Botasot - 17.04.2016

Dy ditë më parë Japonia u trondit nga dy tërmete të fuqishme, ku mbetën të vrarë dhe të plagosur qindra njerëz. Mirëpo një gjë e pazakontë ka ndodhur në rrugët e qytetit Fukuoka në Japoni, pasi janë ...

Një shkumë misterioze po mbulon Japoninë

ABC.al - 17.04.2016

Një shtresë e çuditshme shkume mbuloi rrugët e një qyteti në Japoni, pas një tërmeti të fuqishëm i cili goditi vendin këtë javë. Kjo shkumë u paraqit në qendër të qytetit Fukuoka në orët e hershme të ...

Pas tërmetit në Japoni, rrugët mbushen me një shkumë misterioze

BalkanWeb - 17.04.2016

Rrugët e qytetit Fukuoka në Japoni, janë mbuluar nga një shtresë misterioze shkume, disa orë pasi vendi u godit nga tërmeti. Substanca e shkumëzuar është paraqitur në orët e hershme të së shtunës, ...

Shkuma misterioze pushton qytetin japonez pas tërmetit 7,3 ballë

Mapo - 17.04.2016

Shkuma misterioze pushton qytetin japonez pas tërmetit 7,3 ballë Postuar më: 17 Prill 2016 17:40 Rrugët e qytetit japonez, Fukuoka janë pushtuar nga një shkumë e çuditshme pas tërmetit vdekjeprurës ...

Japonia evakuon 250 mijë njerëz nga frika e tërmeteve

Ora news - 17.04.2016

Gati 250 000 njerëz janë evakuuar për shkak të frikës së tërmeteve në Japoni, ndërsa skuadrat e shpëtimit vazhdojnë kërkimet dëshpëruese për të mbijetuar nën rrënoja.

Katër tërmetet e frikshme që mund të godasin botën

Ora news - 17.04.2016

Pse korja e Tokës po lëkundet në mënyrë të vazhdueshme, të forta dhe të papritura? Vetëm gjatë ditëve të fundit, pasur pesë tërmete të fuqishme në nivel global.

Një shkumë misterioze po mbulon Japoninë (FOTO)

Zeri - 17.04.2016

Një shtresë e çuditshme shkume mbuloi rrugët e një qyteti në Japoni, pas një tërmeti të fuqishëm i cili goditi vendin këtë javë. Kjo shkumë u paraqit në qendër të qytetit Fukuoka në orët e hershme të ...

FOTOT/ Dhjetra të vdekur nga tërmetet, por ajo që shqetëson Japoninë është kjo

Gazeta Tema - 17.04.2016

Dy tërmete të njëpasnjëshme goditën Japoninë dje dhe pardje duke lënë 41 të vdekur. Por ajo që i shqetëson më shumë japonezët është një shkumë e çuditshme që ka mbushur rrugët.

Dhjetra të vdekur nga tërmetet, por ajo që shqetëson Japoninë është kjo (FOTO)

Tetova Sot - 17.04.2016

Dy tërmete të njëpasnjëshme goditën Japoninë dje dhe pardje duke lënë 41 të vdekur. Por ajo që i shqetëson më shumë japonezët është një shkumë e çuditshme që ka mbushur rrugët.

Pasi në Japoni ra tërmeni 7, 3 ballë… qyteti Fukuoka mbushet me një shkumë të çuditshme (FOTO)

Java News - 17.04.2016

Rrugët e qytetit japonez, Fukuoka janë pushtuar nga një shkumë e çuditshme pas tërmetit vdekjeprurës prej 7, 3 ballë të dy ditëve më parë që shkaktoi dhjetëra viktima.

Shkuma misterioze pushton qytetin japonez pas tërmetit 7,3 ballë (Foto)

Shqiperia Ime - 17.04.2016

Rrugët e qytetit japonez, Fukuoka janë pushtuar nga një shkumë e çuditshme pas tërmetit vdekjeprurës prej 7, 3 ballë të dy ditëve më parë që shkaktoi dhjetëra viktima.

Shkuma misterioze pushton qytetin japonez pas tërmetit |VIDEO

NOA - 17.04.2016

Rrugët e qytetit japonez, Fukuoka janë pushtuar nga një shkumë e çuditshme pas tërmetit vdekjeprurës prej 7, 3 ballë të dy ditëve më parë që shkaktoi dhjetëra viktima.

Dhjetra të vdekur nga tërmetet, por ajo që shqetëson Japoninë është kjo (FOTO)

Republika - 17.04.2016

Dy tërmete të njëpasnjëshme goditën Japoninë dje dhe pardje duke lënë 41 të vdekur. Por ajo që i shqetëson më shumë japonezët është një shkumë e çuditshme që ka mbushur rrugët.

Japoni, shkon në 15 numri i viktimave nga tërmeti (Foto/Video)

Lajmi.net - 16.04.2016

Japonia u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ballë, ku për pasojë 15 persona humbën jetën, mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur, ndërsa dyshohet se ka edhe shumë të tjerë të mbetur nën ...

Japoni, shkon në 15 numri i viktimave nga tërmeti, mbi 100 të plagosur

SOT - 16.04.2016

Ka shkuar në 15 numri i viktimave nga tërmeti në Japoni, ndërsa mbi 100 te tjerë kanë mbetur të plagosur. Sipas informacioneve, dyshohet se shumë të tjerë mbeten nën rrënoja.

20 mijë punëtorë të ekipeve të shpëtimit ndihmojnë të prekurit nga tërmeti në Japoni

Portalb - 16.04.2016

Lajme lidhur me temën Tërmet i fuqishëm në Japoni, nëntë të vdekur (Video) Japonia do të hapë ambasadë në Maqedoni Japonia kujton viktimat e cunamit Grante japoneze për pesë institucione të ...

Tërmet në Japoni, 18 të vdekur

Albeu.com - 16.04.2016

Të paktën 18 persona janë raportuar se kanë vdekur dhe më shumë se 100 të plagosur si pasojë e tërmetit, që goditi dje jugperëndimin e Japonisë, ndërkohë që nga tërmeti i pardjeshëm u regjistruan 10 ...

Tërmeti i fuqishëm trondit sërish Japoninë, 15 viktima e qindra të plagosur

LajmiFundit - 16.04.2016

Një tjetër tërmet i fuqishëm me magnitudë prej 7.3 ballësh e ka goditur rëndë Japoninë, mëngjesin e së shtunës. Tërmeti ka lënë të vdekur së paku 15 persona dhe më shumë se 100 të plagosur, ndërsa ...

Tragjedi në Japoni, tërmetet vrasin me dhjetëra persona

Top Channel - 16.04.2016

Operacionet e shpëtimit vazhdojnë me shpejtësi në jugperëndim të Japonisë për të ndihmuar viktimat e një tërmeti të fuqishëm që goditi zonën një ditë pas një tjetër lëkundje ...

Të paktën 29 të vdekur nga tërmetet në Japoni

Evropaelire - 16.04.2016

Dy tërmete të fuqishme brenda dy ditësh kanë goditur jugperëndimin e Japonisë, duke vrarë të paktën 29 njerëz dhe lënduar rreth 1,500 të tjerë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbimeve të shpëtimit ...

Rritet bilanci i të vdekurve nga tërmetet në Japoni

Albeu.com - 16.04.2016

Japonia jugperendimorë është goditur nga dy tërmete të fuqishme , duke lënë të vdekur të paktën 29 njerëz, dhe lënduar rreth 1,500 të tjerë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbimeve të shpëtimit sot ...

A rrezikohet Toka nga një tërmet shkatërrues, ja çfarë thonë sizmologët

Lajm - 16.04.2016

Pesë tërmete të mëdha kanë ndodhur brenda 48 orësh. Një sizmolog i njohur thotë se ka shumë rrezik nga paraqitja e mega-tërmeteve, të cilët do të kenë efekt të paparë ...

Tërmetet në Japoni, deri tani 28 të vdekur

Lajmi.net - 16.04.2016

Ka shkuar në 28 numri i të vdekurve në Japoninë jugperëndimore pas një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin. Sipas mediave të huaja, orvatjet e ekipeve të kërkimi-shpëtimit për të shpëtuar sa më ...

Japonia i vazhdon aksionet e shpëtimit pas tërmeteve

Evropaelire - 16.04.2016

Po vazhdojnë aksionet e shpëtimit në jugperëndim të Japonisë, pasi ky rajon u godit nga dy tërmete të fuqishme, duke lënë të vrarë të paktën 39 njerëz.

Japoni, shkon në 41 numri i viktimave nga tërmeti, 1500 të plagosur

Zhurnal - 16.04.2016

Japoni, shkon në 41 numri i viktimave nga tërmeti, 1500 të plagosur Publikuar 16.04.2016 në 17:46 nga B.R. | 1 i lexuar Ka shkuar në 41 numri i viktimave dhe 15o0 numri i të plagosurve nga dy tërmete ...

Japoni, shkon në 41 numri i viktimave nga tërmeti, 1500 të plagosur

Almakos - 16.04.2016

Ka shkuar në 41 numri i viktimave dhe 15o0 numri i të plagosurve nga dy tërmete të fuqishme që goditën brenda dy ditësh jugperëndimin e Japonisë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbime të shpëtimit ...

Arrin në 40 numri i të vdekurve, në 1,500 i të lënduarve nga tërmeti në Japoni (Foto)

Lajm - 16.04.2016

Të paktën 40 njerëz kanë mbetur të vdekur dhe të paktën 1 mijë e 500 tjerë të lënduar në tërmetin e dytë që goditi Japoninë në dy ditët e ...

Tërmeti në Japoni, skuadrat e shpëtimit në garë me kohën

Top Channel - 16.04.2016

Skuadrat e shpëtimit në Japoni janë në garë me kohën për të gjetur të mbijetuar të tërmetit të plotëfuqishëm që tronditi vendin një ditë më ...

Japoni, shkon në 15 numri i viktimave nga tërmeti

Botasot - 16.04.2016

Japonia u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 ballë, ku për pasojë 15 persona humbën jetën, mbi 100 të tjerë mbetën të plagosur, ndërsa dyshohet se ka edhe shumë të tjerë të mbetur nën ...

29 të vdekur nga tërmeti në Japoni, qindra të tjerë nën rrënoja

Ora news - 16.04.2016

Të paktën 29 persona kanë mbetur të vrarë dhe qindra të tjerë janë plagosur nga dy tërmetet e një dite më parë në Japoni. Mediat raportojnë se dhjetëra persona të tjerë ndodhen nën rrënojat e ...

Japoni: 18 të vdekur nga tërmeti

Telegrafi - 16.04.2016

Bilanci i përkohshëm nga tërmeti që goditi dje jugperëndimin e Japonisë arriti në 18 persona, ndërkohë që nga tërmeti i pardjeshëm u regjistruan 10 të tjerë, njoftuan sot autoritetet lokale.

Japonia goditet nga tërmeti i dytë

Koha.net - 16.04.2016

Një tjetër tërmet i fuqishëm me magnitudë prej 7.3 ballësh e ka goditur rëndë Japoninë, mëngjesin e së shtunës. Tërmeti ka lënë të vdekur së paku 15 persona dhe më shumë se 100 të plagosur, ndërsa ...

Japonia goditet nga tërmeti i dytë, 15 të vdekur e qindra të lënduar (FOTO)

Gazeta Express - 16.04.2016

Një tjetër tërmet i fuqishëm me magnitudë prej 7.3 ballësh e ka goditur rëndë Japoninë, mëngjesin e së shtunës. Tërmeti ka lënë të vdekur së paku 15 persona dhe më shumë se 100 të plagosur, ndërsa ...

Tërmeti në Japoni: Nisin përpjekjet për shpëtim (Foto)

Gazeta Express - 16.04.2016

Përpjekjet për shpëtim kanë filluar në Japoninë jugperëndimore për t’i ndihmuar viktimat e tërmetit të fuqishëm që goditi vendin vetëm një ditë pas një dridhjeje vdekjeprurëse Rreth 20 mijë trupa ...

Japoni, 28 të vdekur nga tërmetet

BalkanWeb - 16.04.2016

Bilanci i përkohshëm nga tërmeti që goditi dje jugperëndimin e Japonisë arriti në 18 persona, ndërkohë që nga tërmeti i pardjeshëm u regjistruan 10 të tjerë, njoftuan sot autoritetet lokale.

Tërmeti i fuqishëm në Japoni, ekipet nxitojnë të nxjerrin të bllokuarit, shirat mund të shtojnë rrëshkitjet

Syri.net - 16.04.2016

Vazhdojnë përpjekjet e ekipeve të shpëtimit në Japoninë jugperëndimore, për të ndihmuar viktimat e një tërmeti të fuqishëm, të mbeturit nën rrënoj, pas tërmetit që goditi rajonin sërish pas goditjes ...

Shembjet në rrugë dhe dëmet e mëdha që shkaktoi tërmeti në Japoni, në video

Gazeta Express - 16.04.2016

Një tërmet i dytë goditi Japoninë vetëm një ditë pas tërmetit të parë, dhe ishte edhe më i madh se i pari Ekipet e shpëtimit në Japoni tani po përballen me një garë kundër kohës, transmeton Gazeta ...

Të paktën 29 të vdekur nga tërmetet në Japoni

Botasot - 16.04.2016

Dy tërmete të fuqishme brenda dy ditësh kanë goditur jugperëndimin e Japonisë, duke vrarë të paktën 29 njerëz dhe lënduar rreth 1,500 të tjerë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbimeve të shpëtimit ...

Vijojnë operacionet e shpëtimit pas dy tërmeteve që tronditën Japoninë

Ora news - 16.04.2016

Mbi 20 të vdekur dhe qindra të plagosur. Është ky bilanci i dy tërmeteve të njëpasnjëshëm që goditën Japoninë gjatë dy ditëve të fundit. Tërmeti i dytë ishte edhe më i fuqishmi me magnitudë 7.3 ballë.

Japoni, 29 të vdekur nga tërmetet. Ja si fenomeni natyror shkatërron me forcë

BalkanWeb - 16.04.2016

Bilanci i përkohshëm nga tërmeti që goditi dje jugperëndimin e Japonisë arriti në 19 persona, ndërkohë që nga tërmeti i pardjeshëm u regjistruan 10 të tjerë, njoftuan sot autoritetet lokale.

Shihni pasojat shkatërrimtare të tërmetit në Japoni

Mapo - 16.04.2016

Shihni pasojat shkatërrimtare të tërmetit në Japoni Postuar më: 16 Prill 2016 13:45 Këto janë skenat dramatike të një tërmeti shkatërrimtar që goditi Japoninë, duke vrarë të paktën 29 persona dhe ...

Të paktën 29 të vdekur nga tërmetet në Japoni (Video)

Telegrafi - 16.04.2016

Dy tërmete të fuqishme brenda dy ditësh kanë goditur jugperëndimin e Japonisë, duke vrarë të paktën 29 njerëz dhe lënduar rreth 1,500 të tjerë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbimeve të shpëtimit ...

A rrezikohet Toka nga një tërmet shkatërrues, ja çfarë thonë sizmologët

Syri.net - 16.04.2016

Pesë tërmete të mëdha kanë ndodhur brenda 48 orësh. Një sizmolog i njohur thotë se ka shumë rrezik nga paraqitja e mega-tërmeteve, të cilët do të kenë efekt të paparë shkatërrues Pse korja e tokës ...

Mbi 41 të vdekur nga tërmeti në Japoni

VOA - 16.04.2016

Tërmete të fuqishme tronditën Japoninë gjatë dy ditëve të fundit, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 41 vetëve dhe plagosjen 2 mijë personave të tjera.

​Shkon në 28 numri i të vdekurve në Japoni

Botasot - 16.04.2016

Ka shkuar në 28 numri i të vdekurve në Japoninë jugperëndimore pas një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin. Sipas mediave të huaja, orvatjet e ekipeve të kërkimi-shpëtimit për të shpëtuar sa më ...

Shkon në 28 numri i të vdekurve në Japoni

Koha.net - 16.04.2016

Ka shkuar në 28 numri i të vdekurve nga tërmeti që e ka goditur sot Japoninë. BBC raporton se në tërmetin e shkaktuar në regjionin e Kyushus me magnitudë prej 7.3 ballësh janë së paku 28 persona të ...

Arrin në 40 numri i të vdekurve, në 1,500 i të lënduarve nga tërmeti në Japoni (Foto)

Gazeta Express - 16.04.2016

Të paktën 40 njerëz kanë mbetur të vdekur dhe të paktën 1 mijë e 500 tjerë të lënduar në tërmetin e dytë që goditi Japoninë në dy ditët e fundit The Independent shkruan se tërmeti i fuqishëm me ...

Shkon në 28 numri i të vdekurve në Japoni

Zeri - 16.04.2016

Ka shkuar në 28 numri i të vdekurve në Japoninë jugperëndimore pas një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin. Sipas mediave të huaja, orvatjet e ekipeve të kërkimi-shpëtimit për të shpëtuar sa më ...

VIDEO-FOTO/ Tërmeti në Japoni, rritet numri i viktimave. 20 mijë trupa shpëtimi në terren

Syri.net - 16.04.2016

Pas tërmetit të fuqishëm që shkatërroi gjithçka në jug të Japonisë është rritur numri i viktimave duke prekur shifrën e 41-të. Dhjetëra mijëra njerëz janë frikësuar dhe po qëndrojnë të bllokuar në ...

Japonia i vazhdon aksionet e shpëtimit pas tërmeteve

Botasot - 16.04.2016

Po vazhdojnë aksionet e shpëtimit në jugperëndim të Japonisë, pasi ky rajon u godit nga dy tërmete të fuqishme, duke lënë të vrarë të paktën 39 njerëz.

FOTO/ Japonia pas tërmetit. Pamjet e katastrofës do t’ju tmerrojnë

Syri.net - 16.04.2016

Pas tërmetit të fuqishëm që shkaktoi të paktën 41 viktima, kjo është situata kaotike e përcjellë përmes fotove që nuk i keni parë më parë. Pamjet do t’ju mahnisin pasi duket sikur është duke u ...

Foto+Video/ Tërmeti në Japoni, rritet numri i viktimave

Mapo - 16.04.2016

Foto+Video/ Tërmeti në Japoni, rritet numri i viktimave Postuar më: 16 Prill 2016 18:17 Pas tërmetit të fuqishëm që shkatërroi gjithçka në Jug të Japonisë është rritur numri i viktimave duke prekur ...

Mbi 41 të vdekur nga tërmeti në Japoni

Koha.net - 16.04.2016

Tërmete të fuqishme tronditën Japoninë gjatë dy ditëve të fundit, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 41 vetëve dhe plagosjen 2 mijë personave të tjera, transmeton Zëri i Amerikës.

Shkon në 28 numri i të vdekurve në Japoni

Yll Press - 16.04.2016

Sipas mediave të huaja, orvatjet e ekipeve të kërkimi-shpëtimit për të shpëtuar sa më shumë njerëz janë duke vazhduar ende, transmeton KosovaPress. Ka shkuar në 28 numri i të vdekurve në Japoninë ...

Tërmeti në Japoni, skuadrat e shpëtimit në garë me kohën (Foto)

Gazeta Express - 16.04.2016

Skuadrat e shpëtimit në Japoni janë në garë me kohën për të gjetur të mbijetuar të tërmetit të plotëfuqishëm që tronditi vendin një ditë më parë. Deklarata është bërë nga kryeministri Shinzo Abe, i ...

​32 të vdekur deri tani, pas tërmetit në Japoni

Botasot - 16.04.2016

Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe ka njoftuar se ekipet e kërkim-shpëtimit janë duke tentuar ende që të gjejnë të mbijetuar nga rrënojat e shtëpive dhe ndërtesave të shembura pas një tërmeti të ...

Kjo është situata kaotike pas tërmetit të fuqishëm në Japoni (Foto/Video)

Shqiperia Ime - 16.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur jugun e Japonisë, përkatësisht qytetin e Kumamotos, vetëm një ditë pas të parit që shkaktoi vdekjen e 9 personave.

Tragjedi në Japoni, tërmetet vrasin 19 vetë

Durres Lajm - 16.04.2016

Operacionet e shpëtimit vazhdojnë me shpejtësi në jugperëndim të Japonisë për të ndihmuar viktimat e një tërmeti të fuqishëm që goditi zonën një ditë pas një tjetër lëkundje vdekjeprurëse.

FOTOT/ Pasojat shkatërrimtare të tërmetit në Japoni: 18 të vdekur e dëme pa fund

Gazeta Tema - 16.04.2016

Dy tërmete kanë goditur Japoninë në harkun e 24 orëve, por i dyti ka lënë shumë pasoja. Tërmeti 7,3 ballë u ka marrë jetën 18 personave dhe shumë janë lënduar.

Dhjetëra viktima nga tërmeti në Japoni

Vision Plus - 16.04.2016

Dhjetëra persona kane gjetur vdekjen dhe qindra te tjere jane plagosur si pasoje e tërmetit me magnitude 7,3 qe goditi Japoninë. Ne jugperendim te vendit, operacionet e shpëtimit vazhdojnë per te ...

Të paktën 29 të vdekur nga tërmetet në Japoni

Tetova Sot - 16.04.2016

Dy tërmete të fuqishme brenda dy ditësh kanë goditur jugperëndimin e Japonisë, duke vrarë të paktën 29 njerëz dhe lënduar rreth 1,500 të tjerë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbimeve të shpëtimit ...

Tërmeti shkatërrimtar në Japoni, 65 mijë persona pa shtëpi (Video)

Respublica - 16.04.2016

Mbi 20 persona kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi të premten qytetin Kumamoto, në jug-perëndim të Japonisë. Dhjetra të tjerë kanë mbetur të bllokuar nën rrënojat e ...

Shihni pasojat shkatërrimtare të tërmetit në Japoni

Ilirida - 16.04.2016

Këto janë skenat dramatike të një tërmeti shkatërrimtar që goditi Japoninë, duke vrarë të paktën 29 persona dhe plagosur mbi 1500. Tërmeti i shkallës 7.3 e kishte epiqendrën në Kumamoto në një ...

Rritet numri i viktimave nga tërmetet në Japoni

Ilirida - 16.04.2016

Në mënyrë të vazhdueshme rritet numri i viktimave nga tërmetet me fuqi prej 6.5 dhe 7.3 ballë sipas Rihterit, që goditën Japoninë jugperëndimore gjatë të enjtes mbrëma dhe të shtunës herët në mëngjes ...

Rritet numri i viktimave nga tërmeti në Japoni

NOA - 16.04.2016

Ka shkuar në 41 numri i viktimave dhe 1500 numri i të plagosurve nga dy tërmete të fuqishme që goditën brenda dy ditësh jugperëndimin e Japonisë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbime të shpëtimit ...

Japoni, shkon në 41 numri i viktimave nga tërmeti, 1500 të plagosur

Tetova Sot - 16.04.2016

Ka shkuar në 41 numri i viktimave dhe 15o0 numri i të plagosurve nga dy tërmete të fuqishme që goditën brenda dy ditësh jugperëndimin e Japonisë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbime të shpëtimit ...

Japoni/ 29 të vdekur dhe 1500 të plagosur nga tërmetet, evakuohen 70 mijë njerëz

Java News - 16.04.2016

Dy tërmete të fuqishme brenda dy ditësh kanë goditur jugperëndimin e Japonisë, duke vrarë të paktën 29 njerëz dhe lënduar rreth 1,500 të tjerë. Mijëra trupa ushtarake dhe të shërbimeve të shpëtimit ...

Japoni, pas tërmeteve shpërthen vullkani

Gazeta Tema - 16.04.2016

Pas një serie tërmetesh në Japoni, është riaktivizuar vullkani në “Malin Aso.” Megjithatë, sipas autoriteteve Japoneze, shpërthimi i vullkanit ka qenë i një “shkalle të vogël,” dhe jo shumë i ...

Videolajm/ Pamjet nga lart, ja çfarë lanë pas tërmetet në Japoni

Java News - 16.04.2016

Tërmete të fuqishme tronditën Japoninë gjatë dy ditëve të fundit, duke shkaktuar vdekjen e 37 vetëve. Agjencia Meteorologjike Japoneze thotë se tërmeti kryesor kishte fuqi 7 ballë, pasuar nga një ...

Shihni pasojat shkatërrimtare të tërmetit në Japoni (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Këto janë skenat dramatike të një tërmeti shkatërrimtar që goditi Japoninë, duke vrarë të paktën 41 persona dhe plagosur mbi 1500. Tërmeti i shkallës 7.3 e kishte epiqendrën në Kumamoto në një ...

Pamjet nga lart, ja çfarë lanë pas tërmetet në Japoni (VIDEO)

Tetova Sot - 16.04.2016

Tërmete të fuqishme tronditën Japoninë gjatë dy ditëve të fundit, duke shkaktuar vdekjen e 37 vetëve. Agjencia Meteorologjike Japoneze thotë se tërmeti kryesor kishte fuqi 7 ballë, pasuar nga një ...

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën, 950 janë lënduar në tërmetet në Japoni

Idividi - 15.04.2016

Tokio, 15 prill 2016 (MIA) - Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën, ndërsa 950 janë lënduar dje në disa lëkundje me intensitet prej 6,5 ballësh sipas shkallës Rihter, të cilat e kanë goditur ...

Tre persona e humbën jetën, ndërsa 200 janë lënduar në tërmete të fuqishme në Japoni

Idividi - 15.04.2016

Tokio, 14 prill 2016 (MIA) - Të paktën tre persona e humbën jetën, ndërsa mbi 200 janë lënduar në tërmetet e fuqishme të cilat e goditën pjesën jugperëndimore të Japonisë.

Japoni: Nga tërmeti – 9 persona të vdekur

Evropaelire - 15.04.2016

Zyrtarët e Japonisë thanë se së paku 9 vetë janë vrarë nga tërmeti i fuqishëm i djeshëm në pjesën jugore të këtij vendi. Po ashtu, nga tërmeti janë plagosur qindra të tjerë, ndërsa ekipet e shpëtimit ...

Japoni, 9 të vdekur e 400 të plagosur nga tërmeti vrasës

LajmiFundit - 15.04.2016

Zyrtarët e Japonisë thanë se së paku 9 vetë janë vrarë nga tërmeti i fuqishëm i djeshëm në pjesën jugore të këtij vendi. Po ashtu, nga tërmeti janë plagosur qindra të tjerë, ndërsa ekipet e shpëtimit ...

Tërmeti në Japoni, 9 të vdekur dhe mbi 800 të plagosur

Almakos - 15.04.2016

Për herë të parë pas tragjedisë së Fukushimës, një tërmet shumë i fortë ka goditur Japoninë: të paktën 19 shtëpi janë shembur, 9 persona kanë vdekur dhe më shumë se 800 persona janë të plagosur, ...

Tërmet i fuqishëm në Japoni, nëntë të vdekur (Video)

Portalb - 15.04.2016

Lajme lidhur me temën Tërmet në Azinë Jugore, në Pakistan – një person i vdekur Një tërmet me fuqi prej 6.6 ballë godet Pakistanin Tërmeti 6.6 ballë trondit Afganistanin Japonia do të hapë ambasadë ...

Tërmet në Japoni, nëntë të vdekur dhe mbi 900 të plagosur

Lajmi.net - 15.04.2016

Qindra njerëz u mblodhën në orët e para të ditës së sotme jashtë bashkisë së Mashikit, në afërsi të epiqendrës së tërmetit të fuqishëm që goditi Japoninë një ditë më parë.

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë, alarm për tsunam

SOT - 15.04.2016

Jugu i Japonisë është goditur nga dy tërmete të fuqishme. Mësohet se tërmeti i parë është regjistruar se ishte i shkallës 7.1, i cili la të vdekur 9 persona.

Paralajmërim i frikshëm në Japoni, pritet tsunam shkatërrues, 9 të vdekur

LajmiFundit - 15.04.2016

Një tërmet i shkallës 7.1 ka goditur Japoninë në afërsi të qytetit Kumamoto në ishullin Kyushu. Nga ky tërmet mbetën të vdekur nëntë persona. Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara paralajmëron ...

Alarm për cunami në Japoni

Lajmi.net - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur qytetin jugor japonez të Kumamotos, një ditë pasi një tjetër tërmet la të vdekur të paktën 9 persona. Termeti i parë ishte me magnitudë 7.1 ballë në një thellësi ...

Tjetër tërmet i fuqishëm në Japoni, tronditet jugu i vendit-ishull

Top Channel - 15.04.2016

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në afërsi të qytetit Kumamoto, në jug të Japonisë, një ditë pasi një lëkundje sizmike u mori jetën 9 ...

Tërmet i fuqishëm në Japoni, nëntë të vdekur [video]

Koha.net - 15.04.2016

Së paku 9 veta kanë vdekur e 1000 janë plagosur gjatë disa tërmeteve me forcë o 6,5 gradë Richterit që e kanë goditur jugperëndimin Japonisë. Agjencia AP thekson se pas goditjes së parë kanë ndodhur ...

Tërmet i fuqishëm në Japoni, nëntë të vdekur (VIDEO)

Zeri - 15.04.2016

Së paku 9 veta kanë vdekur e 1000 janë plagosur gjatë disa tërmeteve me forcë o 6,5 gradë Richterit që e kanë goditur jugperëndimin Japonisë. Agjencia AP thekson se pas goditjes së parë kanë ndodhur ...

Tërmet i fuqishëm në Japoni, nëntë të vdekur (Video)

Telegrafi - 15.04.2016

Së paku 9 veta kanë vdekur e 1000 janë plagosur gjatë disa tërmeteve me forcë o 6,5 gradë Richterit që e kanë goditur jugperëndimin Japonisë. Agjencia AP thekson se pas goditjes së parë kanë ndodhur ...

Tërmet i fuqishëm në Japoni, 9 të vdekur dhe rreth 1000 të lënduar (Video)

Gazeta Express - 15.04.2016

​Disa tërmete të forta kanë tronditur me forcë o 6,2 gradë pjesën jugperëndimore të Japonisë, duke lënë të vdekur së paku 9 persona dhe duke shkaktuar plagosjen e 1000njerëzvebën të ditur CCN.

Tërmet në Japoni, 9 të vdekur, mbi 900 të plagosur

Ora news - 15.04.2016

Qindra njerëz u mblodhën në orët e para të ditës së sotme jashtë bashkisë së Mashiki, në afërsi të epiqendrës së tërmetit të fuqishëm që goditi Japoninë një ditë më parë.

Japoni: Nga tërmeti – 9 persona të vdekur

Botasot - 15.04.2016

Zyrtarët e Japonisë thanë se së paku 9 vetë janë vrarë nga tërmeti i fuqishëm i djeshëm në pjesën jugore të këtij vendi. Po ashtu, nga tërmeti janë plagosur qindra të tjerë, ndërsa ekipet e shpëtimit ...

Tërmeti godet sërish Japoninë, 10 viktima dhe njerëz të mbetur nën rrënoja

BalkanWeb - 15.04.2016

JAPONI- Një tërmet i fuqishëm goditi të enjten vonë jugun e Japonisë, duke lënë të vdekur 10 persona dhe plagosur qindra të tjerë. Sipas mediave ndërkombëtare, rreth 19 shtëpi u shembën ndërsa ...

Japoni, të paktën 10 të vdekur dhe qindra të plagosur pas një serie tërmetesh

Syri.net - 15.04.2016

Gjatë një serie tërmetesh me magnitudë që arrin deri në 6,5 ballë Righter vdiqën të paktën 10 persona dhe qindra të tjerë janë plagosur gjatë mbrëmjes së djeshme në juglindje të Japonisë, ku gjenden ...

Japoni, seri tërmetesh me viktima

RTSH - 15.04.2016

Së paku 9 persona gjetën vdekjes dhe rreth 1000 të tjerë janë plagosur gjatë një serie tërmetesh me fortësi 6,5 ballë sipas shkallës Rihter, të cilët goditën jugperëndimin e Japonisë.

Bilanc tragjik i tërmetit në Japoni, 9 viktima e 850 të plagosur (FOTO+VIDEO)

Panorama - 15.04.2016

Të paktën nëntë persona u vranë pasi një tërmet 6.5 ballë goditi në lindje të Kumamoto, në Japoni. Më shumë se 850 të tjerë u plagosën, teksa rreth 400 persona u dërguan në spitalet lokale, sic bëjnë ...

Nxirret nga rrënojat e tërmetit foshnja 8 muajshe (Video)

Gazeta Express - 15.04.2016

Ky është momenti kur një foshnjë tetë muajshe u nxirr nga rrënojat që shkaktoi tërmeti i fuqishëm në Japoni. Nga ty tërmet mbetën të vdekur gjithsej 9 persona.

Edhe një tërmet i fuqishëm godet Japoninë

Gazeta Express - 15.04.2016

Një tërmet i shkallës 7.1 ka goditur Japoninë në afërsi të qytetit Kumamoto në ishullin Kyushu, ka njoftuar Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara (USGS) Shërbimi Gjeologjik ka raportuar se mund ...

Japonia rrezikohet nga tsunami, 9 persona të vdekur

Gazeta Express - 15.04.2016

Një tërmet i shkallës 7.1 ka goditur Japoninë në afërsi të qytetit Kumamoto në ishullin Kyushu. Nga ky tërmet mbetën të vdekur nëntë persona Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara paralajmëron ...

Alarm për tsunami: Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë

Gazeta Express - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur qytetin jugor të Japonisë. Tërmeti i parë është regjistruar se ishte i shkallës 7.1, i cili la të vdekur 9 persona.

Pas tërmetit, Japonia rrezikohet nga tsunami

Syri.net - 15.04.2016

Japonia po përgatitet për një tsunami pasi një tërmet i fuqishëm 7.1 ballë i shkallës Rihter ka shkaktuar 9 viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në qytetin e Kumamoto në ishullin Kyushu, një zonë e ...

Alarm për tsunami: Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë

Botasot - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur qytetin jugor të Japonisë. Tërmeti i parë është regjistruar se ishte i shkallës 7.1, i cili la të vdekur 9 persona.

Tërmeti në Japoni, nxirret gjallë nga gërmadhat një vajzë 8 muajshe

BalkanWeb - 15.04.2016

JAPONI -Emocion i madh mes punonjësve zjarrfikës të cilët kanë shpëtuar njerëzit e mbetur në gërmadhat e vendeve të goditura nga tërmeti i sotëm në jug të Japonisë.

Japonia goditet sërish nga dy tërmete të fuqishme, lëshohet alarmi për cunami

BalkanWeb - 15.04.2016

JAPONI – Japonia është tronditur sot nga dy tërmete të fuqishme, me magnitudë 7.1 dhe 7.4 të shkallës Rihter. Epiqendra e tërmeteve është lokalizuar 5 km në verilindje të Kumamoto-s, me një thellësi ...

Japonia goditet nga dy tërmete tjera të fuqishme, autoritet alarmojnë për cunami

Telegrafi - 15.04.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë prej 7.4 shkallë, ka tronditur pjesën jugore të Japonisë. Në bazë të informacioneve paraprake, tërmeti ka ndodhur 4 kilometra nga qyteti Kumamoto, kurse epiqendra e ...

Japonia goditet sërish nga dy tërmete të fuqishme, alarm për cunami

Panorama - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Jugun e Japonisë ditën e sotme, përkatësisht qytetin e Kumamotos, vetëm një ditë pas të parit që shkaktoi vdekjen e 9 personave.

Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm, alarm për tsunami

Ora news - 15.04.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 ballë ka goditur sërish Japoninë, pas atij të ditës së djeshme ku humbën jetën nëntë persona. Ende nuk ka asnjë raportim zyrtar rreth dëmeve që kanë shkaktuar ...

VIDEO-FOTO/ Kjo është situata kaotike pas tërmetit të fuqishëm në Japoni

Syri.net - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur jugun e Japonisë, përkatësisht qytetin e Kumamotos, vetëm një ditë pas të parit që shkaktoi vdekjen e 9 personave.

Nga tërmeti në Japoni 10 persona të vdekur

Tetova Sot - 15.04.2016

Zyrtarët e Japonisë thanë se së paku 10 vetë janë vrarë nga tërmeti i fuqishëm i djeshëm në pjesën jugore të këtij vendi. Po ashtu, nga tërmeti janë plagosur qindra të tjerë, ndërsa ekipet e ...

9 të vdekur dhe mbi 800 të plagosur nga tërmeti në Japoni

Ilirida - 15.04.2016

Është konfirmuar se së paku nëntë persona kanë humbur jetën, ndërsa më shumë se 800 të tjerë janë lënduar pas tërmetit të fuqishëm i cili goditi Japoninë jugperëndimore të enjten dhe i cili shembi ...

Shtohen viktimat në Japoni, 10 të vdekur nga tërmetet

Java News - 15.04.2016

Gjatë një serie tërmetesh me magnitudë që arrin deri në 6,5 ballë Righter vdiqën të paktën 10 persona dhe qindra të tjerë janë plagosur gjatë mbrëmjes së djeshme në juglindje të Japonisë, ku gjenden ...

Japonia tronditet nga një tërmet i fuqishëm, alarm për cunami

NOA - 15.04.2016

Japoni, 15 prill 2016, NOA.al - Një tërmet i shkallës 7.1 ka goditur Japoninë në afërsi të qytetit Kumamoto në ishullin Kyushu. Epiqendra e tërmetit është lokalizuar 5 km në verilindje të Kumamoto-s, ...

9 viktima në dy tërmete të fuqishme në Japoni, vendi në alarm nga rreziku i cunamit

Java News - 15.04.2016

Të paktën 9 viktima raportohen nga dy tërmete të njëpasnjëshme që kanë goditur Japoninë. Lëkundjet e fuqishme janë ndjerë në provincën e Kumamoto-s. Tërmeti i parë ishte më i fuqishmi, 7.1 ballë i ...

Dy tërmete të fuqishëm godasin Japoninë

Durres Lajm - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishëm goditën qytetin Kumamoto në jug të Japonisë. Autoritetet vendase dhanë menjëherë alarmin për Cunami. Tronditjet e forta të tokës ishin me manjitudë 7.1 dhe 7.4 të shkallës ...

Alarm për tsunami: Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë

Tetova Sot - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur qytetin jugor japonez të Kumamotos, një ditë pasi një tjetër tërmet la të vdekur të paktën 9 persona. Termeti i parë ishte me magnitudë 7.1 ballë në një thellësi ...

Pas tërmetit, Japonia rrezikohet nga tsunami

Shqiperia Ime - 15.04.2016

Japonia po përgatitet për një tsunami pasi një tërmet i fuqishëm 7.1 ballë i shkallës Rihter ka shkaktuar 9 viktima. Epiqendra e tërmetit ishte në qytetin e Kumamoto në ishullin Kyushu, një zonë e ...

Tërmeti në Japoni ka lënë të bllokuar qindra njerëz

Ilirida - 15.04.2016

Raportet zyrtare japoneze tregojnë se shumë njerëz kanë mbetur të bllokuar në rrënoja pas dy tërmeteve shumë të forta që goditën jugun e Japonisë, raporton BBC.

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën, 950 janë lënduar në tërmetet në Japoni

Republika - 15.04.2016

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën, ndërsa 950 janë lënduar dje në disa lëkundje me intensitet prej 6,5 ballësh sipas shkallës Rihter, të cilat e kanë goditur jugperëndimin e Japonisë.

Alarm për tsunami: Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Japoninë

Republika - 15.04.2016

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur qytetin jugor japonez të Kumamotos, një ditë pasi një tjetër tërmet la të vdekur të paktën 9 persona. Termeti i parë ishte me magnitudë 7.1 ballë në një thellësi ...

Tërmet i fuqishm e goditi Mianmarin

Idividi - 14.04.2016

Jangon, 13 prill 2016 (MIA) - Tërmet me intensitet prej shtatë ballë sipas Shkallës së Rihterit e goditi pjesën veriperëndimore të Mianmarit, njoftoi Instituti gjeofizik i SHBA-së.

Tërmet 6,4 ballësh në Japoni

Zhurnal - 14.04.2016

Tërmet 6,4 ballësh në Japoni Publikuar 14.04.2016 në 16:09 nga Xh.I. | 1 i lexuar Tokio, 14 prill - Një tërmet i fortë me Magnitudë 6,4 ballë i shkallës Rihter u regjistrua sot në pjesën ...

Japonia tronditet nga një tërmet i fuqishëm (VIDEO)

Lajm - 14.04.2016

Jugu i Japonisë është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ballë të shkallës Riter, 11km në lindje të Kumamoto-s. Këto janë pamjet video që kanë tmerruar kinezët, ndërsa autoritetet ...

Tërmeti godet Japoninë

Albeu.com - 14.04.2016

Një tërmet ka goditur Japoninë jugore dhe si pasojë janë shkatërruar disa ndërtesa. Lajmin e ka konfirmuar një zëvendës i Qeverisë japoneze. Pas tërmetit nuk është dhënë ndonjë paralajmërim për ...

Tërmeti përmbys shtëpi në jug të Japonisë

Evropaelire - 14.04.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën jugore të Japonisë, duke përmbysur disa shtëpi. Tërmeti ka pasur fuqinë prej 6.4 shkallësh të Richterit, por pas tij nuk ka pasur alarm për cunami.

Tërmeti i fuqishëm përmbys shtëpitë në Japoni

LajmiFundit - 14.04.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën jugore të Japonisë, duke përmbysur disa shtëpi. Tërmeti ka pasur fuqinë prej 6.4 shkallësh të Richterit, por pas tij nuk ka pasur alarm për cunami.

Tërmeti përmbys shtëpi në jug të Japonisë

Lajmi.net - 14.04.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën jugore të Japonisë, duke përmbysur disa shtëpi. Tërmeti ka pasur fuqinë prej 6.4 shkallësh të Richterit, por pas tij nuk ka pasur alarm për cunami.

Tërmet në Japoni, viktima dhe të plagosur

Top Channel - 14.04.2016

19 shtëpi u shembën pasi një tërmet goditi jugun e Japonisë të enjten vonë. Autoritetet japoneze thanë se janë konfirmuar dy viktima, ndërsa dyshohet se një numër njerëzish kanë mbetur të bllokuar në ...

Japoni, një tërmet i fortë godet jugun e vendit

Syri.net - 14.04.2016

Një tërmet me magnitudë 6.2 ballë ka rënë 11 km në lindje të Kumamoto-s në Japoninë jugore, tha Shërbimi Gjeologjik Amerikan para pak minutash. Nuk ka pasur ndonjë njoftim të menjëhershëm për ...

Japoni, tërmet me Magnitudë 6,4 ballë i shkallës Rihter

BalkanWeb - 14.04.2016

TOKIO- Një tërmet i fortë me Magnitudë 6,4 ballë i shkallës Rihter u regjistrua sot në pjesën jug-perëndimore të Japonisë, në prefekturën Kumamoto, ku ndodhen disa centrale bërthamore.

VIDEO/ Shikoni lëkundjet nga tërmeti i fuqishëm që ra në Japoni

Syri.net - 14.04.2016

Pamjet e mëposhtme tregojnë lëkundjet e fuqishme të shkaktuara nga tërmeti që ra në Japoni ditën e sotme. Tërmeti me magnitudë 6.2 shkaktoi dëme materiale, por deri tani nuk është raportuar për ...

Tërmet 6,4 ballësh në Japoni

Koha.net - 14.04.2016

Tokio, 14 prill – Një tërmet i fortë me Magnitudë 6,4 ballë i shkallës Rihter u regjistrua sot në pjesën jug-perëndimore të Japonisë, në prefekturën Kumamoto, ku ndodhen disa centrale bërthamore.

Shikoni lëkundjet që i shkaktoi tërmeti që preku Japoninë (Foto/Video)

Telegrafi - 14.04.2016

Një tërmet i fortë prej 6.4 shkallë të Rihterit, ka goditur sot pjesën jugore të Japonisë. Shërbimi Meteorologjik i Japonisë, ka njoftuar se tërmeti ka ndodhur rreth 21:26 sipas orës lokale, ...

Tërmeti godet Japoninë, rrëzon disa ndërtesa

Gazeta Express - 14.04.2016

Një tërmet ka goditur Japoninë jugore dhe ka rrëzuar disa ndërtesa, një zëvendës i lartë i Qeverisë japoneze ka thënë Pas tërmetit nuk është dhënë ndonjë paralajmërim për tsunami.

VIDEO/ Kinezët përjetojnë tmerr nga tërmeti i fuqishëm

Syri.net - 14.04.2016

Jugu i Japonisë është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ballë të shkallës Riter, 11km në lindje të Kumamoto-s. Këto janë pamjet video që kanë tmerruar kinezët, ndërsa autoritetet ...

Tërmeti në Japoni: 12 persona të lënduar dhe 19 shtëpi të shembura (Foto/Video)

Gazeta Express - 14.04.2016

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Japoninë, la të plagosur 12 persona, duke shkaktuar kështu dëme materiale të mëdha. Tërmeti i shkallë 6.2, ka shembur 19 shtëpi.

Shikoni dridhjet e mëdha që shkaktoi tërmeti në Japoni (Video)

Gazeta Express - 14.04.2016

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Japoninë, la të plagosur 12 persona, duke shkaktuar kështu dëme materiale të mëdha. Tërmeti i shkallë 6.2, ka shembur 19 shtëpi.

Tërmeti përmbys shtëpi në jug të Japonisë

Botasot - 14.04.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën jugore të Japonisë, duke përmbysur disa shtëpi. Tërmeti ka pasur fuqinë prej 6.4 shkallësh të Richterit, por pas tij nuk ka pasur alarm për cunami.

Japonia tronditet nga një tërmet i fuqishëm (VIDEO)

Tetova Sot - 14.04.2016

Jugu i Japonisë është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 ballë të shkallës Riter, 11km në lindje të Kumamoto-s. Këto janë pamjet video që kanë tmerruar kinezët, ndërsa autoritetet ...

Tërmeti përmbys shtëpi në jug të Japonisë

Ilirida - 14.04.2016

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën jugore të Japonisë, duke përmbysur disa shtëpi. Tërmeti ka pasur fuqinë prej 6.4 shkallësh të Richterit, por pas tij nuk ka pasur alarm për cunami.

Tërmet 6.4 ballë në Japoni, por ja sa qetësisht e marrin njerëzit

Gazeta Tema - 14.04.2016

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë ka tronditur jug të Japonisë. Dëmet në ndërtesa kanë qenë të mëdha, ndërsa seknat në rrugë kanë qen të ngjashme me ato të një apokalipi.

Tronditet Japonia, tërmet me viktima në jug

Java News - 14.04.2016

19 shtëpi u shembën pasi një tërmet goditi jugun e Japonisë të enjten vonë. Autoritetet japoneze thanë se janë konfirmuar dy viktima, ndërsa dyshohet se një numër njerëzish kanë mbetur të bllokuar në ...

Të paktën dy të vdekur dhe qindra të lënduar nga tërmeti në Japoni

Tetova Sot - 14.04.2016

Të paktë dy persona kanë humbur jetën, ndërsa rreth qindra të tjerë janë plagosur gjatë tërmetit me fuqi prej 6.5 ballë i cili goditi jugperëndimin e Japonisë , raporton Anadolu Agency (AA).

FOTO/ Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë, disa persona të plagosur

Syri.net - 13.04.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në rajonin kufitar mes Myanmar-Indi. Sipas rrjetit global sizmik, tronditja ishte e fuqishme ndërsa epiqendra e ...

Tërmeti godet Myanmar, por ndihet edhe në Indi (Foto)

Gazeta Express - 13.04.2016

Një tërmet me magnitudë 6.9 ka goditur sot Myanmar, dhe thuhet se është ndier në pjesë të Indisë lindore dhe Bangladesh, mediat e huaja raportojnë Deri më tani, nuk është raportuar për të lënduar dhe ...

Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë, disa persona të plagosur në Indi (VIDEO)

Tetova Sot - 13.04.2016

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në rajonin kufitar mes Myanmar-Indi. Sipas rrjetit global sizmik, tronditja ishte e fuqishme ndërsa epiqendra e ...

Tërmet në Azinë Jugore, në Pakistan – një person i vdekur

Evropaelire - 11.04.2016

Zyrtarët e Pakistanit thonë se nga një tërmet i fuqishëm në këtë vend është vrarë një person dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Ky tërmet me intensitet 6.6 shkallë, që ka ndodhur mbrëmë, e ka ...

Tërmet i fuqishëm e goditi Pakistanin në kufirin me Afganistanin

Idividi - 11.04.2016

Islamabad, 10 prill 2016 (MIA) - Tërmet me intensitet prej 6,6 ballësh sipas shkallës së Rihterit sot e goditi pjesën veriperëndimore të Pakistanit, në afërsi të kufirit me Afganistanin.

Afganistani goditet sërish nga tërmeti

Top Channel - 11.04.2016

Një tërmet me magnitudë me 6.6 ballë ka goditur Afganistanin gjatë ditës së dielës dhe është ndjerë në shtete të tjera aziatike. Epiqendra e tërmetit ka qenë në afërsi me kufirin me ...

Tërmet në Azinë Jugore, në Pakistan – një person i vdekur

Portalb - 11.04.2016

Lajme lidhur me temën Një tërmet me fuqi prej 6.6 ballë godet Pakistanin Tërmeti 6.6 ballë trondit Afganistanin Tërmet në Shqipëri Tërmet në Durrës, alarmohen banorët Zyrtarët e Pakistanit thonë se ...

Pesë të vdekur pas tërmetit në Pakistan

Zhurnal - 11.04.2016

Pesë të vdekur pas tërmetit në Pakistan Publikuar 11.04.2016 në 12:02 nga Xh.I. | 1 i lexuar Islamabad, 11 prill - Pesë persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë janë lënduar në Pakistan nga tërmeti që u ...

Pakistan: Katër veta kanë humbur jetën nga tërmeti

Idividi - 11.04.2016

Islamabad, 11 prill 2016 (MIA) - Së paku katër persona kanë humbur jetën dje në tërmetin me intensitet prej 6.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit që e goditi Pakistanin Veriperëndimor, në afërsi të ...

Pakistan: Nga tërmeti kanë humbur jetën gjashtë vetë

Evropaelire - 11.04.2016

Autoritetet në Pakistan thonë se 6 vetë kanë humbur jetën në pjesën veriore të Pakistanit, nga një tërmet i fuqishëm që i ka dridhur qytetet kryesore në Azinë Jugore gjatë fundjavës.

6 të vdekur në Pakistan pas një tërmeti të fuqishëm

Lajm - 11.04.2016

Gjashtë persona vdiqën në territore të ndryshme të Pakistanit verior, pasi një tërmet i fortë tronditi qytetet e Azisë Jugore , thanë autoritetet të hënën.

Tërmet në Azinë Jugore, në Pakistan – një person i vdekur

Botasot - 11.04.2016

Zyrtarët e Pakistanit thonë se nga një tërmet i fuqishëm në këtë vend është vrarë një person dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Ky tërmet me intensitet 6.6 shkallë, që ka ndodhur mbrëmë, e ka ...

Tërmet në Azinë Jugore, në Pakistan një person i vdekur

Telegrafi - 11.04.2016

Zyrtarët e Pakistanit thonë se nga një tërmet i fuqishëm në këtë vend është vrarë një person dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Ky tërmet me intensitet 6.6 shkallë, që ka ndodhur mbrëmë, e ka ...

Tërmet në Pakistan, një i vdekur

BalkanWeb - 11.04.2016

PAKISTAN- Zyrtarët e Pakistanit thonë se nga një tërmet i fuqishëm në këtë vend është vrarë një person dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Ky tërmet me intensitet 6.6 shkallë, që ka ndodhur mbrëmë, ...

Pakistan: Nga tërmeti kanë humbur jetën gjashtë vetë

Botasot - 11.04.2016

Autoritetet në Pakistan thonë se 6 vetë kanë humbur jetën në pjesën veriore të Pakistanit, nga një tërmet i fuqishëm që i ka dridhur qytetet kryesore në Azinë Jugore gjatë fundjavës.

6 të vdekur në Pakistan pas një tërmeti të fuqishëm

Botasot - 11.04.2016

Gjashtë persona vdiqën në territore të ndryshme të Pakistanit verior, pasi një tërmet i fortë tronditi qytetet e Azisë Jugore , thanë autoritetet të hënën.

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Pakistan

Gazeta Express - 11.04.2016

Gjashtë persona mbetën të vdekur nga tërmeti i fuqishëm që ndodhi në Pakistanin verior. Autoriteti Kombëtar i Pakistanit ka thënë se tërmeti ishte i shkallës 6.6 i cili goditi kryeqytetin afgan, ...

Tërmet 3.2 shkallësh në Zvicër

Botasot - 11.04.2016

Kantoni zviceran Graubünden, është shqetësuar ditën e sotme nga një tërmet, edhe pse i shkallës së ulët. Fuqia e saj ka qenë 3.2 shkallë Rihter në orën 12.37 sipas institutit sizmiologjik të ...

Pesë të vdekur pas tërmetit në Pakistan

Ilirida - 11.04.2016

Pesë persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë janë lënduar në Pakistan nga tërmeti që u ndje në pjesën më të madhe të Azisë Jugore. Agjencia amerikane për hulumtime gjeologjike tha se një tërmet me ...

Tërmet në Tiranë me magniturë 3.1 ballë

NOA - 11.04.2016

Tiranë, 11 prill 2016, NOA.al - Lëkundje tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme në kryeqytet, por edhe në Berat dhe Memaliaj. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 15.02, 106 km në veri të Tiranës.

6 të vdekur në Pakistan pas një tërmeti të fuqishëm

Tetova Sot - 11.04.2016

Gjashtë persona vdiqën në territore të ndryshme të Pakistanit verior, pasi një tërmet i fortë tronditi qytetet e Azisë Jugore , thanë autoritetet të hënën.

Tërmet në Tiranë

Tetova Sot - 11.04.2016

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme në kryeqytet, por edhe në Berat dhe Memaliaj. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 15.02, 106 km në veri të Tiranës.