TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mkhitaryan: Mund të kisha luajtur me Gerrard dhe Suarez, por Klopp ...

Albeu.com - 15.01.2017

Henrikh Mkhitaryan do të ketë mundësinë që sot të përballet me një nga trajnerët që ka ndikuar shumë në karrierën e tij, Jutrgen Klopp . Armeni kujton marrëdhënien me trajnerin aktual të Liverpoolit, ...

Mkhitaryan: Për shkak të Klopp-it nuk kam shkuar në Liverpool

Portalb - 15.01.2017

Futbollisti i Manchester Unitedit, Henrikh Mkhitaryan ka zbuluar se në vitin 2013 ishte objektiv i Liverpoolit, por se trajneri aktual i klubit nga Anflield, Jurgen Klopp e bindi të nënshkruaj për ...

Mourinho flet pas barazimit me Liverpoolin

Lajmi.net - 15.01.2017

Jose Mourinho ka deklaruar se Manchester Unitedi e pranon rezultatin 1:1 me Liverpoolin, edhe pse nuk luftuan për këtë rezultat. Portugezi pas ndeshjes ka thënë se skuadra e tij ishte më e mirë me më ...

Përleshen Mourinho e Klopp (VIDEO)

Albeu.com - 15.01.2017

Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp kanë pasur një konflikt me njëri-tjetrin në sfidën që u zhvillua në “Old Trafford ” Kjo ndodhi për shkak të ndërhyrjes së Ander Herreras në Roberto Firminon, i cili ...

Klopp tallet me Manchester Unitedin

Lajmi.net - 15.01.2017

Jurgen Klopp është deklaruar i lumtur me paraqitjen e skuadrës së tij në derbi ndaj Manchester Unitedin. Liverpooli mori një pikë nga udhëtimi te Manchester Unitedit, duke barazuar 1:1.

Klopp: Ja skuadra më e mire

Albeu.com - 15.01.2017

Klopp ka thënë se Liverpooli meritoi më shumë kundër Manchester Unitedit Trajneri i Liverpoolit, Jurgen klopp , ka thënë se skuadra e tij ishte dukshëm më e mirë se Manchester Unitedi, pas barazimit ...

Mourinho: Përleshja me Kloppin, ja çfarë ndodhi

Lajmi.net - 15.01.2017

Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp patën një përplasje të nxehtë në derbin Manchester United – Liverpool. Manchester Unitedi dhe Liverpooli luajtën barazim 1:1 në ‘Old Trafford’.

Mourinho flet për përleshjen me Kloppin: Ja çfarë ndodhi

Albeu.com - 15.01.2017

Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp u konfliktuan në derbin Manchester United – Liverpool. Manchester Unitedi dhe Liverpooli luajtën barazim 1:1 në ‘Old Trafford’.

Përplasja me Mourinhon, Klopp tregon se çka ndodhi

Lajmi.net - 15.01.2017

Edhe Jurgen Klopp ka folur për incidentin që pati me Jose Mourinhon në derbin Manchester United 1:1 Liverpool. Trajneri gjerman ka përgënjeshtruar Jose Mourinhon, duke thënë se ky i fundit kërkoi ...

Liverpool mendon për Berardin

Telegrafi - 15.01.2017

Gjiganti anglez, Liverpool është në kërkim të një sulmuesi. Senegalezi, Sadio Mane është larguar për në Kupën e Afrikës, ndërsa Jurgen Klopp kërkon ta përforcojë skuadrën në janar.

Mkhitaryan: Klopp më kishte bindur të mos transferohem te Liverpooli

Koha.net - 15.01.2017

Mesfushori i Manchester Unitedit, Henrikh Mkhitaryan ka treguar se ishte Jurgen Klopp ai që e kishte bindur që të transferohej te Liverpooli, vite më parë.

Klopp: Ishim më të mirë, luajtëm futboll më të mirë

Telegrafi - 15.01.2017

Jurgen Klopp nuk është i kënaqur me barazimin 1-1 në derbin e Ligës Premier ndaj Manchester Unitedit. Liverpool kaloi në epërsi në pjesën e parë, por pa arritur të ruaj rezultatin deri në fund, pasi ...

Për një moment derbi në fushë u harrua, Klopp u nervozuar tej mase me Mourinhon (Video)

Telegrafi - 15.01.2017

Manchester Unitdi dhe Liverpooli barazuan me rezultat 1-1 në derbin e javës në Ligën Premier. Ishte një ndeshje me shumë raste, kurse në aspektin disiplinor ishte në nivelin e duhur, se paku në fushë.

Mourinho: Ishim më të mirë, dominuam në pjesën e dytë

Telegrafi - 15.01.2017

Jose Mourinho mendon që skuadra e tij ishte më e mirë në takim ndaj Liverpoolit. Manchester United dhe Liverpool janë ndarë në paqe në derbin e Ligës Premier, por sipas trajneri portugez, skuadra e ...

Klopp e Mourinho të pakënaqur me barazim

Koha.net - 15.01.2017

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpoolit, ka deklaruar se ekipi i tij nuk pati fat në barazimin 1 me 1 me Manchester Unitedin. Një gol në minutën e 83-të të ndeshjes nga Zlatan Ibrahimoviqi arriti të ...

Mkhitaryan: Për shkak të Klopp-it nuk kam shkuar në Liverpool

Alb Portali - 15.01.2017

Futbollisti i Manchester Unitedit, Henrikh Mkhitaryan ka zbuluar se në vitin 2013 ishte objektiv i Liverpoolit, por se trajneri aktual i klubit nga Anflield, Jurgen Klopp e bindi të nënshkruaj për ...

Sturridge, a e ke seriozisht?

Lajmi.net - 14.01.2017

Daniel Sturridge beson se është sulmuesi më i mirë te Liverpooli. Reprezentuesi anglez ka deklaruar se pavarësisht përzgjedhjeve që bën trajneri Jurgen Klopp, ai mbetet prapë më i mirë.

Parashikim: Man. Utd – Liverpool

Telegrafi - 14.01.2017

Derbi më i madh i futbollit anglez, dy skuadrat më të trofeshme me historinë më të lavdishme, armata e Klopp përballë ushtrisë së Mourinhos – në duelin epokal që mund të sqarojë shumë gjëra në luftën ...

Sturridge: Jam sulmuesi më i mirë i Liverpoolit

Koha.net - 14.01.2017

Daniel Sturridge ka pohuar se ai është “sulmuesi më i mirë që ka Liverpooli”, përkundër formës së dobët që ka treguar këtë sezon në Premier Ligë. Anglezi ka luajtur nga fillimi vetëm në pesë ndeshje ...

E diela ne Supersport kulmon me derbin e Anglise

SuperSport - 14.01.2017

Derbi i Anglisë Manchester United – Liverpool është takimi që spikat në menunë e pasur që ofron Supersport përsa i përket ditës së dielë, një sfidë ndërmjet dy klubeve që kanë fituar më shumë trofe, ...

Sturridge: Jam sulmuesi më i mirë i Liverpoolit

VeqSport - 14.01.2017

Daniel Sturridge ende beson se është sulmuesi më i mirë te skuadra e Liverpoolit. ''Normalisht se dhembë që nuk kam luajtur shumë, por çdo lojtar ka të kaluarën dhe të tashmen e tij me të cilën duhet ...

Klopp i gatshëm të bëjë ofertë të lartë për talentin e madh gjerman

Ina - 13.01.2017

Brandt mund të largohet nga Bayer Leverkusen gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas mediave gjermane, dy klubet kanë filluar bisedimet për një transferim të mundshëm të Brandit në Ligën Premier.

Mourinhos i ndodh diçka e pazakontë në konferencë për shtyp (VIDEO)

Lajmi.net - 13.01.2017

Një gjë i pazakontë i ka ndodhur Jose Mourinhos në konferencë për shtyp. Trajneri i Manchester United sot ka mbajtur konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes së fundjavës ndaj Liverpoolit.

Mourinho – Klopp, nis lufta e fjalëve

Lajmi.net - 13.01.2017

Jose Mourinho ka nisur “luftën” e fjalëve me Jurgen Klopp. Të dy këta trajnerë, të dielën do të vihen përballë në ‘Old Trafford’, kur takohen Manchester United dhe Liverpool.

Klopp e lë pa fjalë Jose Mourinhon me këtë përgjigje

Lajmi.net - 13.01.2017

Jurgen Klopp i është përgjigjur Jose Mourinhos. Portugezi gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes mes Manchester United – Liverpool thumboi Kloppin.

Klopp i gatshëm të bëjë ofertë të lartë për talentin e madh gjerman

Telegrafi - 13.01.2017

Julian Brandt mund të largohet nga Bayer Leverkusen gjatë afatit kalimtar të janarit. Mesfushori ofensivë ka shkëlqyer në dy edicionet e fundit me ‘Aspirinat’, dhe ka zgjuar interesimin e gjigantit ...

Mourinho hap telefonin e gazetarit në konferencën për media [video]

Koha.net - 13.01.2017

Jose Mourinho sot ka mbajtur konferencën për media para sfidës me Liverpoolin, por trajneri i Manchester Unitedit ishte në qendër të vëmendjes kur hapi telefonin e që po cingëronte të një gazetari.

Mourinho krijon të qeshura në konferencën për shtyp, lajmërohet në telefonin e njërit nga gazetarët (Foto/Video)

Telegrafi - 13.01.2017

Jose Mourinho është treguar përsëri protagonist me dozat e tij të humorit gjatë konferencës për shtyp para ndeshjes që Manchester United e zhvillon ndaj Liverpoolit.

(VIDEO) Telefoni i gazetarit ndërpret konferencën, Mourinho nuk humbet rastin për t’u përgjigjur

BalkanWeb - 13.01.2017

Hoze Mourinho është kthyer sërish ai i dikurshmi. Portugezi njihet për karakterin e tij tepër të veçantë dhe shpirtrin prej rebeli, por kohët e fundit dukej sikur ishte më serioz dhe shumë i ...

Mourinho: Ndeshja me Liverpoolin nuk do jetë e njëjtë me atë të tetorit

Telegrafi - 13.01.2017

Jose Mourinho ka folur në konferencën për shtyp para derbit ndaj Liverpoolit. Manchester United do të ndeshet të dielën me Liverpoolin, ndeshje kjo e madhe për të dy skuadrat, por sipas Mourinhos, ...

Klopp: Ndeshje speciale ndaj Unitedit, por ne jemi Liverpooli

Telegrafi - 13.01.2017

Jurgen Klopp ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes në udhëtim ndaj Manchester Unitedit. Trajneri gjerman e ka cilësuar si speciale ndeshjen e së dielës ndaj ‘Djajve të Kuq’, por sipas tij, ...

Liverpooli e humb ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës EFL kundër Southampton

Idividi - 12.01.2017

Southampton, 12 janar 2017 (MIA) - Southampton e ka mundur Liverpoolin me rezultat 1:0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës EFL, që u zhvillua në St. Mary’s Stadium.

Klopp sqaron se çfarë shkruante në letrën që u bë hit (Foto)

Lajmi.net - 12.01.2017

Pas ndeshjes trajneri gjerman sqaroi se kërkoi një ndryshim të skemës, por disa lojtarë kërkonin një shpjegim më të zgjeruar ndaj vendosi t’i shkruante letër.

Klopp sqaron se çfarë shkruante në letrën që u bë hit (Foto)

Telegrafi - 12.01.2017

Liverpooli ka humbur të mërkurën në 1-0 përballë Southamptonit në gjysmëfinalen e parë për EFL Cup, por ajo që ra më shumë në sy ishte një letër e shkruar nga Jurgen Klopp që iu dha Daniel Sturridge.

A do del Coutinho nga Liverpool ? – Flet Klopp

Shqipmedia - 11.01.2017

Jurgen Klopp nuk do të konsiderojë asnjë ofertë që vjen nga Anglia apo nga jashë për brazilianin Philippe Coutinho, por mediat britanike ka shpërthyer lajmi se Barcelona është gati t’i ofrojë 60 ...

Largohet nga Arsenal, e pret Liverpool (FOTO)

Lajmi.net - 11.01.2017

Liverpool kërkon një përforcim nga Arsenal. Alex Oxlade-Chamberlain mund të largohet nga Arsenal, gjatë këtij afati kalimtar të janarit. Por, ai mund të mbetet në Premierligë pasi kërkohet nga rivali ...

A është Ibra gati për Liverpoolin?

Shqipmedia - 11.01.2017

Zlatan Ibrahimoviç mungoi në fitoren e Manchester United në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Ligës së Anglisë ndaj Hull City-t (2:0) të martën, për shkak se ishte i sëmurë.

Southampton-Liverpool, befasi në formacionet zyrtare

Lajmi.net - 11.01.2017

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Southampton-Liverpool. Southampton : Forster; Cédric, Yoshida, van Dijk, Bertrand; Clasie, Davis, Romeu; Redmond, Tadic, Rodriguez.

Southampton-Liverpool, gol i papritur (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2017

Me golin e Redmond, Southamptoni avancon ndaj Liverpoolit. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy ...

Southamptoni mund Liverpoolin në ndeshjen e parë (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2017

Southamptoni ka mundur Liverpoolin 1:0, me golin e Redmond, në ndeshjen e parë të Kupës EFL. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung ...

Liverpool humb betejën ndaj Southampton (VIDEO)

Albeu.com - 11.01.2017

Skuadra e Southamptonit ka bërë një hap të madh drejt finales së EFL Cup, pasi ka mposhtur Liverpoolin me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm dhe të fitores në këtë ndeshje e shënoi Redmond në pjesën ...

Klopp befason të gjithë me deklaratën pas humbjes

Lajmi.net - 11.01.2017

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, foli pas humbjes ndaj Southamptonit me rezultat 1-0 në EFL Cup. Tekniku gjerman ka thënë se Reds nuk merituan fitoren, por do rikuperojnë gjithçka në ndeshjen e ...

Ekipet startuese në ndeshjen Southampton-Liverpool

Telegrafi - 11.01.2017

Liverpooli është mysafir i Southamptonit në përballjen e parë gjysmëfinale të Kupës EFL. Redsat do të përpiqen për një rezultat pozitiv, në mënyrë që në ndeshjen kthyese në Anfield të jenë në ...

Liverpooli e humb ndeshjen e parë gjysmëfinale

Telegrafi - 11.01.2017

Liverpooli ka pësuar humbje prej 1-0 si mysafir i Southamptonit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës EFL që u zhvillua në St. Mary’s Stadium. Paraqitja e Redsave në gjysmën e parë nuk ishte për ...

Liverpooli humb gjysmëfinalen e parë

Koha.net - 11.01.2017

Southamptoni ka mposhtur Liverpoolin në gjysmëfinalen e parë të EFL Cup në Angli me rezultat 1 me 0. Të vetmin gol në këtë fitore minimale e shënoi Nathan Redmond në minutën e 20-të.

Klopp: Nuk do gabojmë në ndeshjen e kthimit

Telegrafi - 11.01.2017

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, foli pas humbjes ndaj Southamptonit me rezultat 1-0 në EFL Cup. Tekniku gjerman ka thënë se Reds nuk merituan fitoren, por do rikuperojnë gjithçka në ndeshjen e ...

Porosia e Klopp për Sturridge

VeqSport - 11.01.2017

Jurgen Klopp ka deklaruar se krejtë ajo se çfarë i nevojitet Daniel Sturridge është që ai të qëndroj i gatshëm. ''Sturridge nuk ka dyshim se ka cilësi të jashtëzakonshme'' ''Nëse ai nuk lëndohet dhe ...

A do të luaj Ibrahimovic ndaj Liverpoolit?

VeqSport - 11.01.2017

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic pritet të luaj ndaj Liverpoolit në duelin e së dieles. ''Zlatan është i sëmurë dhe besoj se nuk do të ketë probleme dhe ...

​Formacionet zyrtare: Southampton – Liverpool

Tetova Sot - 11.01.2017

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Southampton – Liverpool Southampton dhe Liverpool kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit ndërmjet tyre që do të zhvillohet nga ora 20:45.

Southamptoni e befason Liverpoolin (Video)

Tetova Sot - 11.01.2017

Southamptoni ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit me golin e shënuar nga Redmond. Për më shumë shikoni ...

Liverpooli humbet ndeshjen e parë gjysmëfinale (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

Southamptoni ka mposhtur Liverpoolin në gjysmëfinalen e parë të EFL Cup në Angli me rezultat 1 me 0. Të vetmin gol në këtë fitore minimale e shënoi Nathan Redmond në minutën e 20-të.

Klopp i ?vë? syrin Julian Brandt

Albeu.com - 10.01.2017

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është duke e përcjellë që një kohë të gjatë mesfushorin e talentuar të Bayer Leverkusenit, Julian Brandt . Brandt do të lejohet që të luaj deri në fund të këtij ...

Kloppi mohon transferimin e Coutinhos në La Liga

Koha.net - 10.01.2017

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mohuar gjitha raportimet që e lidhnin Philippe Coutinhon me një transferim në La Liga, duke paralajmëruar se klubi nuk e ka ndërmend ta shesë mesfushorin.

Liverpooli pas Brandt

Koha.net - 10.01.2017

Jurgen Klopp shpreson që të sigurojë shërbimet e sulmuesit të Leverkusenit, Julian Brandt në verë. Liverpool Echo raporton se trajneri gjerman është një admirues i 20 vjeçarit, kurse ai është i ...

Klopp dëshironë Julian Brandt

Tetova Sot - 10.01.2017

Jurgen Klopp shpreson të sigurojë një marrëveshje me sulmuesesin e Bayer Leverkusen Julian Brandt në verë, sipas raporteve nga The Liverpool Echo. 20-vjeçari gjerman ka qenë prej kohësh i lidhur me ...