TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Funerali katolik, me lutje myslimane: Zoti i mbrojttë Italinë e italianët

Top Channel - 19.08.2018

Familjet e 19 prej viktimave të tragjedisë së shkaktuar nga shembja e urës “Morandi” vendosën të merrnin pjesë në funeralin shtetëror, me një meshë të drejtuar nga kryepeshkopi i Genovas, kardinali ...

"Unë nuk ha dhe nuk fle më", ja veprimi i gruas nga Genova që po bën xhiron në rrjetet sociale

SOT - 19.08.2018

Nga tragjedia e Genovas kanë kaluar 5 ditë, por banorët që jetonin pranë urës së “Moradit”, vazhdojnë të jetojnë mes frikës dhe tmerrit. Një video e postuar nga Ministri, Matteo Salvini në profilin e ...

Funerali katolik me lutje myslimane për shqiptarët e tragjedisë së Gjenovës

Koha.net - 19.08.2018

Familjet e 19 prej viktimave të tragjedisë së shkaktuar nga shembja e urës “Morandi” vendosën të merrnin pjesë në funeralin shtetëror, me një meshë të drejtuar nga kryepeshkopi i Genovas, kardinali ...

Funerali katolik, me lutje myslimane: Zoti i mbrojttë Italinë e italianët

Mapo - 19.08.2018

Familjet e 19 prej viktimave të tragjedisë së shkaktuar nga shembja e urës “Morandi” vendosën të merrnin pjesë në funeralin shtetëror, me një meshë të drejtuar nga kryepeshkopi i Genovas, kardinali ...

Funerali katolik, me lutje myslimane: Zoti i mbrojttë Italinë e italianët

Medial - 19.08.2018

Familjet e 19 prej viktimave të tragjedisë së shkaktuar nga shembja e urës “Morandi” vendosën të merrnin pjesë në funeralin shtetëror, me një meshë të drejtuar nga kryepeshkopi i Genovas, kardinali ...

Itali, 43 viktima nga shembja e urës Morandi, nxirret edhe trupi i një 31-vjeçari

LajmiFundit - 18.08.2018

Rendohet serish bilanci i ngjarjes tragjike ne Itali. 43 të vdekur është bilanci përfundimtar i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Genova, ku u shemb një pjesë e urës Morandi.

Rritet bilanci i viktima në Genova, shkon në 42 numri . Nxirret nga rrënojat 30-vjeçari

SOT - 18.08.2018

42 të vdekur. Ky ka qenë bilanci i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Genova, ku një pjesë e urës Morandi u shemb. Mediat italiane raportojnë sapo është nxjerrë edhe viktima e fundit nga rrënojat, ...

E dhimbshme! Nëna e dëshpëruar prej 4 ditësh qëndron pranë urës Morandi: Nuk lëviz nga këtu derisa ta gjejnë djalin

SOT - 18.08.2018

Paola nuk dëshiron të largohet. Që prej të martës ajo qëndron afër rrënojave të urës Morandi në Genova, në pritje të ndonjë lajmi. Nën rrënoja është djali i saj Mirko Vicini, 30 vjeç.

Të gjunjëzuar para dhimbjes, lot e puthje në arkëmorte. Si po përcillen dy shqiptarët që humbën jetën në Genova

LajmiFundit - 18.08.2018

Perballe kesaj dhimbjeje nuk ka asnje fjale ngushellimi. Lot e puthje ne arkemorte, ku mbahen trupat e pajete te atyre qe padrejtesisht e pa asnje faj humben jeten ne tragjedine e Genovas, teksa ura ...

Katastrofa në Genova, nxirret nga rrënojat familja e pajetë. Shkon në 41 numri i viktimave

LajmiFundit - 18.08.2018

Rritet bilanci i viktimave të tragjedisë në Genova. Mediat italiane raportojnë sot se është nxjerrë nga rrënojat makina ku ishte një familje, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 41.

Tragjedia në Genova/ Shkon në 41 numri i viktimave, nxirren nga rrënojat të pajetë prindërit dhe fëmija

SOT - 18.08.2018

Rritet bilanci i viktimave të tragjedisë në Genova. Mediat italiane raportojnë sot se është nxjerrë nga rrënojat makina ku ishte një familje, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 41.

Tragjedia në Genova/ I shpallur në listën e të humburve, gjermani ‘i zhdukur’ telefonon në prefekturë: Jam gjallë

SOT - 18.08.2018

Qytetari gjerman që ishte shpallur i zhdukur në listën e të humburve është gjallë dhe mirë me shëndet. Këtë mëngjes ai ka telefonuar në prefekturë nëpërmjet numrit të lëshuar nga autoritetet pas ...

Genova dhe Sampdoria bashkë në funeralin shtetëror, i bashkohen homazheve për viktimat

SOT - 18.08.2018

Lojtarët e Genovas dhe Sampdorias ishin sot pjesë e homazheve për funeralin shtetëror në nder të 18 prej 41 viktimave që shkaktoi shembja e urës Morandi.Përfaqësuesit e të dyja skuadrave hynë ...

Genova sot mban ‘frymën’ dhe zemrën e ngrirë, mesazhi prekës i kardinalit në meshën kushtuar viktimave në Itali

SOT - 18.08.2018

Dikush humbi prindërit, dikush djalin apo vajzën, dhe dikush të afërmit. Genova sot mban ‘frymën’ dhe zemrën e ngrirë, pasi përcjell për në banesën e fundit 18 prej 41 viktimave që shkaktoi shembja e ...

Solidarizohen me viktimat në Genova: Flamujt e Italisë dhe BE në gjysmë shtizë në Parlamentin Evropian

SOT - 18.08.2018

Edhe Bashkimi Europian është solidarizuar me Italinë, e cila sot ka shpallur ditë zie në nder të viktimave që humbën jetën pas shembjes së urës Morandi në Genova.

Qeveria italiane mbledhje të jashtëzakonshme në Genova/ A do merren masa?

SOT - 18.08.2018

Pasi viktimat e tragjedisë në Genova u përcollën për në banesën e fundit, Këshilli i Ministrave do të mbajë një mbledhje të jashtëzakonshme në këtë qytet.

Video/ Fjalimi prekës i imamit që i jep lamtumirën e fundit dy shqiptarëve: Genova do ngrihet

SOT - 18.08.2018

“Genova, e cila në arabisht do të thotë ‘e bukura’, do të dijë të ringrihet përsëri. Bashkësitë islame luten për paqe me të gjithë ju. Zoti mbroftë Italinë dhe italianët”.

RËNDOHET BILANCI NË GENOVA/ Gjendet nën rrënoja një 30-vjeçar

LajmiFundit - 18.08.2018

Arrin në 42 të vdekur. Ky ka qenë bilanci i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Genova, ku një pjesë e urës Morandi u shemb. Mediat italiane raportojnë sapo është nxjerrë edhe viktima e fundit nga ...

Katastrofa në Genova/ Shkon në 43 numri i viktimave, humb jetën një nga të plagosurit

SOT - 18.08.2018

Rritet numri i viktimave nga shembja e urës Mornadi. Sipas autoritete italiane, numri i viktimave ka shkuar në 43 pasi ka ndërruar jetë në spital një nga të plagosurit, Marian Rosca: Një grua me ...

I “zhdukuri” nga shembja e urës Morandi në Itali telefonon prefekturën: Jam gjallë!

LajmiFundit - 18.08.2018

Një shtetas Gjermania, i cili ishte shpallur i zhdukur në listën e të humburve është gjallë. Ai quhet Albert dhe këtë mëngjes ka telefonuar në prefekturë nëpërmjet numrit të vendosur nga autoritetet ...

43 të vdekur nga tragjedia e urës në Gjenova

Koha.net - 18.08.2018

43 të vdekur është bilanci përfundimtar i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Gjenova, ku u shemb një pjesë e urës Morandi. Mediat në Itali raportojnë se është nxjerrë edhe viktima e fundit nga ...

Nëna e priste te rrënojat: Nxirret trupi i 30-vjeçarit në Xhenova

Mapo - 18.08.2018

42 të vdekur. Ky ka qenë bilanci i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Xhenova, ku u shemb një pjesë e urës Morandi. Mediat italiane raportojnë sapo është nxjerrë edhe viktima e fundit nga ...

Tragjedia në Genova/ Brenda 8 muajsh do ndërtohet urë e re, ja shpërblimi për familjet e viktimave

Mapo - 18.08.2018

Sot në Itali u zhvillua ceremonia mortore për personat që humbën jetën nga shembja e urës Morandi në Genova të Italisë, ndërsa qeveria italiane zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme.

43 viktima nga shembja e urës Morandi, nxirret trupi i një 31-vjeçari

Durres Lajm - 18.08.2018

43 të vdekur është bilanci përfundimtar i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Xhenova, ku u shemb një pjesë e urës Morandi. Mediat në Itali raportojnë se është nxjerrë edhe viktima e fundit nga ...

Tragjedia në Genova: Shkon në 42 numri i viktimave, nxirret nga rrënojat trupi i një 30-vjeçari

Gazeta Tema - 18.08.2018

Ka shkuar në 42 numri i viktimave pas tragjedisë që ndodhi në Genova, ku ura Morandi u shemb. Mediat italiane raportojnë se sot është nxjerrë edhe viktima e fundit nga rrënojat, ndërsa bëhet fjalë ...

Genova/ Rritet numri i viktimave, shkon në 41, nxirret familja e pajetë nga rrënojat

Java News - 18.08.2018

Rritet numri i viktimave të tragjedisë së Genova-s që ndodhi më 14 gusht, ku një pjesë e urës Morandi u shemb papritur, duke shkaktuar dhe mjaft viktima.

“Nuk iki derisa ta gjeni djalin tim”, historia e nënës italiane që fle në rrënojat e urës

Java News - 18.08.2018

Paola nuk dëshiron të largohet. Që prej të martës ajo qëndron afër rrënojave të urës Morandi në Genova, në pritje të ndonjë lajmi. Nën rrënoja është djali i saj Mirko Vicini, 30 vjeç.

FOTOT/ Lot e puthje në arkivole, u jepet lamtumira 2 shqiptarëve që humbën jetën në Genova

Java News - 18.08.2018

Players of the Campi Corniglianese soccer team mourn near the coffin of their teammate, 22 year-old Marius Djerri, one of the victims of the Genoa highway-bridge-collapse disaster, prior to the State ...

Shkon në 42 numri i viktimave në Itali, gjendet edhe i humburi i fundit

Java News - 18.08.2018

42 është numri i viktimave pas shembjes së urës “Morandi”, pak ditë më parë në Xhenova të Italisë. Grupet e kërkimit kanë gjetur edhe trupin e pajetë të 30-vjeçarit Mirko Vicinin, nëna e të cilit ...

Thirrjet dëshpëruese të të riut pak pas shembjes së urës në Genova: Oh Zoti im, njoftoni ambulancën

SOT - 17.08.2018

Një tjetër video është publikuar në mediat italiane, pak pas shembjes së urës Morandi në Genova, që u mori jetën 38 personave, ndërsa dhjetra të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Itali/Zjarr në një nga fabrikat e evakuara nën urën Morandi

Ina - 17.08.2018

ITALI- Mëngjesin e sotëm në orën 7:30 një zjarr shpërtheu brenda një fabrike që ndodhet në zonën e rënies së urës Morandi në Genova. Fabrika është një prej objekteve që u evakuua më 14 gusht.

Genova nuk gjen paqe, plas zjarri në një nga fabrikat e evakuuara nën urën Morandi

SOT - 17.08.2018

Mëngjesin e sotëm në orën 7:30 një zjarr shpërtheu brenda një fabrike që ndodhet në zonën e rënies së urës Morandi në Genova. Fabrika është një prej objekteve që u evakuua më 14 gusht.

I shpëtoi tragjedisë duke frenuar pak metra nga ‘gremina’, kamioni spostohet nga ura në Genova (Video)

SOT - 17.08.2018

Kamioni i cili frenoi pak para se të shembej ura në Genova po bën xhiron e botës. Kamioni i cili po kalonte në urën Morandi arriti të ndalonte shumë pranë ‘greminës’ është lëvizur nga vendi i ...

Tragjedia në Genova/ Nënë rrëfen si e shpëtoi të bijën mes rrënojave: I hiqja gurët nga fytyra por trupi...

SOT - 17.08.2018

Marina Guagliata mbajti për dore të bijën Camilla nën rrënoja, pasi i kishte zënë poshtë një pjesë e urës Morandi, rrëzimi i të cilës shkaktoi 30 viktima, nga të cilët edhe dy shqiptarë.Ajo flet nga ...

Fotoja që po bën xhiron në rrjet/ Kujdes nga kjo urë, mijëra shqiptarë kalojnë mbi të

SOT - 17.08.2018

Shembja e urës në Genova tre ditë më parë, ku humbën jetën 39 persona, mes tyre dhe dy shqiptarë, krijoi panik jo vetëm tek italianët, por në shumicën e shteteve të Europës.

Tragjedia në Genova, ja kush është ura në Shqipëri që po rrezikon banorët

LajmiFundit - 17.08.2018

Kjo është një nga urat më të kalueshme në Kukës. Është segmenti që lidh të gjithë pjesën verilindore të vendit me rrethet e tjera e me Kosovën. Lëvizja në të është e madhe, edhe për shkak të importit ...

Raporti i 2017-s për urën “Morandi”: Nuk paraqet probleme strukturore

Top Channel - 17.08.2018

Pas vajtimit për jetët e humbura në tragjedinë e Genovas, vendin e ka zënë zemërimi dhe kërkesa e llogarisë. Faji po kërkohet gjithmonë e më shumë te ndërtuesit dhe përgjegjësit e mirëmbajtjes së ...

Tragjedia në Genova me 38 viktima nuk ishte një aksident, kompania e rrugëve sulm Qeverisë: Ju do të na paguani!

SOT - 17.08.2018

Mes rrënojave të urës “Morandi” vazhdohet të gërmohet pa pushim nga grupe të shumta të ekipeve të ndërhyrjes së shpejtë në përpjekje për të gjetur të mbijetuar.

Tragjedia italiane, “gabimi njerëzor” që kërkon ndërhyrje “antimafia” modernizuese

Top Channel - 17.08.2018

Shembja e urës “Morandi” ishte thjesht çështje kohe. Për të ashtuquajturën urë “Brooklyn” të Genovas në Itali ka pasur gjithnjë shqetësime, e për të kanë folur publikisht qytetarë, arkitektë dhe ...

Tragjedia italiane, “gabimi njerëzor” që kërkon ndërhyrje “antimafia” modernizuese

Botasot - 17.08.2018

Shembja e urës “Morandi” ishte thjesht çështje kohe. Për të ashtuquajturën urë “Brooklyn” të Genovas në Itali ka pasur gjithnjë shqetësime, e për të kanë folur publikisht qytetarë, arkitektë dhe ...

Tragjedia në Genova, nënë e bijë nën rrënoja: I kapja dorën, e ndjeja se ishte gjallë…

Botasot - 17.08.2018

Marina Gualgiata ka mbajtur për dore vajzën e saj Camilla, teksa ndodhej nën rrënoja, pak kohë pasi ura Morandi i kishte zënë poshtë. Rrëzimi i urës ka shkaktuar 38 viktima dhe mes tyre janë edhe dy ...

Video/ “Oh Zoti im, njoftoni ambulancën”, thirrjet dëshpëruese të të riut pak pas shembjes së urës në Genova

Mapo - 17.08.2018

Një tjetër video është publikuar në mediat italiane, pak pas shembjes së urës Morandi në Genova, që u mori jetën 38 personave, ndërsa dhjetra të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Kujdes kur të kaloni mbi këtë urë! Mijëra shqiptarë rrezikojnë jetën

Botasot - 17.08.2018

Shembja e urës në Genova, ku humbën jetën 39 persona, mes tyre dhe dy shqiptarë, tashmë ka krijuar panik jo vetëm tek italianët, por në çdo shtet. Në foton e mëposhtme do të shihni se në çfarë ...

Tragjedia në Genova, i afërmi i shqiptarit humbet ndjenjat gjatë…

Mapo - 17.08.2018

Ditën e nesërme mbahet funerali shtetëror për disa nga viktimat e shembjes së urës Morandi në Genova. Rreth 20 familje raportohet se kanë refuzuar funeralin shtetëror që do të mbahet në pavionin ...

Tragjedia italiane, “gabimi njerëzor” që kërkon ndërhyrje “antimafia” modernizuese

Medial - 17.08.2018

Shembja e urës “Morandi” ishte thjesht çështje kohe. Për të ashtuquajturën urë “Brooklyn” të Genovas në Itali ka pasur gjithnjë shqetësime, e për të kanë folur publikisht qytetarë, arkitektë dhe ...

Tragjedia në Genova, nënë e bijë nën rrënoja: I kapja dorën, e ndjeja se ishte gjallë…

Medial - 17.08.2018

Marina Gualgiata ka mbajtur për dore vajzën e saj Camilla, teksa ndodhej nën rrënoja, pak kohë pasi ura Morandi i kishte zënë poshtë. Rrëzimi i urës ka shkaktuar 38 viktima dhe mes tyre janë edhe dy ...

Tragjedia italiane, “gabimi njerëzor” që kërkon ndërhyrje “antimafia” modernizuese

Gazeta Tema - 17.08.2018

Shembja e urës “Morandi” ishte thjesht çështje kohe. Për të ashtuquajturën urë “Brooklyn” të Genovas në Itali ka pasur gjithnjë shqetësime, e për të kanë folur publikisht qytetarë, arkitektë dhe ...

Nuk mbarojnë problemet në Genova! Pas tragjedisë me urën, merr flakë fabrika

Durres Lajm - 17.08.2018

Nuk reshtin problemet për Genova-n ku ka pllakosur një tragjedi e madhe pas shembjes së urës Morandi. Tani, një fabrikë në këtë qytet është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Portalb - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Lajmi.net - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Pas tragjedisë në Genova, shpërthen zemërimi dhe gjobëvëniet

SOT - 16.08.2018

Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i tillë të ndodhë në një vend të ...

Tragjedia në Genova/ Shumë persona të mbetur nën rrënoja, ja si punohet për ti gjetur

SOT - 16.08.2018

Në Genova të Italisë u shënua një nga ngjarjet më dramatike automobilistike të Italisë, gjatë viteve të fundit. Një pjesë ure ka rënë në dhe për rrjedhojë deri më tani kanë humbur jetën 39 persona, ...

Tragjedia në Genova, dy ditë zie dhe gjendje e jashtëzakonshme 12-mujore

Lajmi.net - 16.08.2018

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për një periudhë prej 12 muajsh në rajonin e Ligurias, si kundërpërgjigje ndaj shembjes së një ure në Genova.

“Nuk e kuptonin rëndësinë e situatës”/ Polici ‘hero’ tregon momentet e tmerrit: Si i binda njerëzit të futeshin në ...

SOT - 16.08.2018

Marco Gastaldi është punonjësi i policisë, video e të cilit u bë virale për fjalimin e tij tejet emocionues pak pas tragjedisë që ndodhi në Genova të Italisë.

“Përballë një tragjedie të tillë, unë nuk dua të dëgjoj ….”, kryeprokurori i Genovas: Ja sa persona rezultojnë ende të ...

SOT - 16.08.2018

Kryeprokurori i Genovas Francesco Cozzi teksa ka bërë bilancet e humbjeve nga tragjedia që ndodhi më 14 gusht pas shembjes së urës Morandi, foli edhe për personat që ende rezultojnë të zhdukur.

Ministri po festonte kur ndodhi tragjedia me 39 persona të vdekur

SOT - 16.08.2018

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini është vendosur në qendër të kritikave pas një lajmi të publikuar në mediat vendase. Sipas tyre, ministri ishte duke festuar në momentin kur u rrëzua ura ...

Tragjedia në Genova, dy ditë zie dhe gjendje e jashtëzakonshme 12-mujore

Top Channel - 16.08.2018

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për një periudhë prej 12 muajsh në rajonin e Ligurias, si kundërpërgjigje ndaj shembjes së një ure në Genova.

Ekipet e shpëtimit alarm për rritjen e bilancit të viktimave: Dhjetra të zhdukur në Genova

SOT - 16.08.2018

Kur kanë kaluar dy ditë nga tragjedia që goditi Genovan, ekipet e kërkim-shpëtimit ndodhen ende poshtë urës Morandi ndërsa gërmojnë nën rrënoja me shpresën se do të gjejnë të tjerë të mbijetuar.

Tragjedia në Genova, polici ‘hero’ tregon momentet e tmerrit: Si i gjeta njerëzit pas ngjarjes

LajmiFundit - 16.08.2018

Marco Gastaldi është punonjësi i policisë, video e të cilit u bë virale për fjalimin e tij tejet emocionues pak pas tragjedisë që ndodhi në Genova të Italisë.

“Ulërija me të madhe të më linin mua dhe të shpëtonin vajzën time”, gruaja rrëfen tmerrin: Nuk ja lëshoja dorën poshtë ...

SOT - 16.08.2018

“Zjarrfikësit biseduan me mua dhe u përpoqën të më nxjerrin nga rrënoja, por ata nuk e panë vajzën time, pasi ajo ishte mbuluar e gjitha. Unë nisa të bërtasë që të më linin mua dhe të merrnin vajzën ...

Fotoja bëhet virale në internet/ “Kush është ndërtuar më parë ura në Genova apo pallati?”

SOT - 16.08.2018

Kjo foto e shkrepur nga Google Heart është bërë virale në internet menjëherë pas rënies së urës Morandi në Genova. Në foto shihet njëra këmbë e urës që duket e mbështetur në bordurën e sipërme të një ...

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Top Channel - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Tragjedia në Xhenova, rrëfimi i shqiptarit: Si shpëtova 3 njerëz nga rrënojat

Lajmi.net - 16.08.2018

Dy ditë pas tragjedisë që ndodhi në Genova, ku u rrëzua ura Morandi, të tjera detaje zbulohen për çastet e tmerrit. Nga shembja e urës Morandi 122 metra të gjatë, 70 metra të lartë humbën jetën 39 ...

‘Udhëtimi i tyre mbaroi në mënyrë tragjike’, lutje për dy djemtë që humbën jetën në Xhenova

LajmiFundit - 16.08.2018

Arqipeshkëvi i Shkodres imzot Angelo Massafra drejtoi një lutje të veçantë për viktimat e tragjedisë së Genovas në Itali, ku humbën jetën dhjetra persona, mes të cilëve edhe dy shqiptarë.

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Mapo - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Tragjedia në Genova, dy ditë zie dhe gjendje e jashtëzakonshme 12-mujore

Mapo - 16.08.2018

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për një periudhë prej 12 muajsh në rajonin e Ligurias, si kundërpërgjigje ndaj shembjes së një ure në Genova.

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Botasot - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Ura Morandi, ende nuk gjenden 16 persona

RTSH - 16.08.2018

Nën gërmadhat e urës Morandi të Genovas vazhdojnë gërmimet. Për të dytën natë rresht ekipet e kërkim-shpëtimit kanë punuar për gjetjen e personave që ende rezultojnë të zhdukur.

Tragjedia në Gjenova, dy ditë zie e gjendje të jashtëzakonshme 12-mujore

Koha.net - 16.08.2018

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për një periudhë prej 12 muajsh në rajonin e Ligurias, si kundërpërgjigje ndaj shembjes së një ure në Genova.

Katastrofa në Genova, prefektura bën bilancin e viktimave: 38 të vdekur, dhjetëra të zhdukur

Mapo - 16.08.2018

Kur kanë kaluar dy ditë nga tragjedia që goditi Genovan, ekipet e kërkim-shpëtimit ndodhen ende poshtë urës Morandi ndërsa gërmojnë nën rrënoja me shpresën se do të gjejnë të tjerë të mbijetuar.

I mbijetoi tragjedisë në Genova, gruaja rrëfen momentet e tmerrit: Ulërija me të madhe të shpëtonin vajzën time

Mapo - 16.08.2018

“Zjarrfikësit biseduan me mua dhe u përpoqën të më nxjerrin nga rrënoja, por ata nuk e panë vajzën time, pasi ajo ishte mbuluar e gjitha. Unë nisa të bërtasë që të më linin mua dhe të merrnin vajzën ...

Tragjedia në Xhenova, rrëfimi i shqiptarit: Si shpëtova 3 njerëz nga rrënojat

Botasot - 16.08.2018

Dy ditë pas tragjedisë që ndodhi në Genova, ku u rrëzua ura Morandi, të tjera detaje zbulohen për çastet e tmerrit. Nga shembja e urës Morandi 122 metra të gjatë, 70 metra të lartë humbën jetën 39 ...

Del video / Si punohet për të gjetur personat e zhdukur në Genova?

Botasot - 16.08.2018

Në Genova të Italisë u shënua një nga ngjarjet më dramatike automobilistike të Italisë, gjatë viteve të fundit. Një pjesë ure ka rënë në tokë dhe për rrjedhojë deri më tani së paku 39 persona kanë ...

Historia prekëse e Gianluca-s, e dashura shtatzanë: Kishte mbetur i varur në rrënoja, ja pse nuk u dorëzua

Botasot - 16.08.2018

Vazhdojnë ende kërkimet për të shpëtuar nën rrënojat e urës së Genovas, nga rrëzimi i të cilës 39 persona kanë humbur jetën, mes tyre edhe fëmijë. Gjatë operacionit të shpëtimit, zjarrfikësit kanë ...

Kujdes! Pas tragjedisë në Genova, gati të shembet ura ku kalojnë shqiptarët për në det

Mapo - 16.08.2018

Pas tragjedisë së Genova-s, Itali, ku humbën jetën 38 persona midis të cilëve edhe dy djem shqiptarë, një tjetër urë e madhe rrezikon të shembet dhe prej saj mund të rrezikohen më shumë shqiptarë.

Prokurori i Genovas flet për ‘ruletë ruse’: Kemi një video, do na ndihmojë të kuptojmë çfarë ndodh

Botasot - 16.08.2018

Prokurori i Genovas, Francesco Cozzi në një intervistë për mediat italiane hedh dritë mbi hetimet e deritanishme për atë që mund të quhet si një nga katastrofat më të mëdha që ka goditur Italinë, ku ...

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi. A e goditi rrufeja uren….

Tetova Sot - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Medial - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Të shtunën varrosen viktimat e Genovas, 16 persona ende të zhdukur

Tetova Sot - 16.08.2018

Nën gërmadhat e urës Morandi të Genovas vazhdojnë gërmimet. Për të dytën natë rresht ekipet e kërkim-shpëtimit kanë punuar për gjetjen e personave që ende rezultojnë të zhdukur.

Del video / Si punohet për të gjetur personat e zhdukur në Genova?

Medial - 16.08.2018

Në Genova të Italisë u shënua një nga ngjarjet më dramatike automobilistike të Italisë, gjatë viteve të fundit. Një pjesë ure ka rënë në tokë dhe për rrjedhojë deri më tani së paku 39 persona kanë ...

Tragjedia në Genova, pas dhimbjes shpërthen zemërimi

Java News - 16.08.2018

Pas tragjedisë vijnë polemikat. Ndërsa qindra pjesëtarë të skuadrave të shpëtimit kërkonin për ndonjë të mbijetuar, pas shembjes së urës në Genova, të gjithë pyesnin sesi ka mundësi që një aksident i ...

Tragjedia në Itali, 16 persona dyshohet të jenë nën gërmadhat e urës

Java News - 16.08.2018

Nën gërmadhat e urës Morandi të Genovas vazhdojnë gërmimet. Për të dytën natë rresht ekipet e kërkim-shpëtimit kanë punuar për gjetjen e personave që ende rezultojnë të zhdukur.

Rrëfimi i kamionistit në Genova: Si frenova një hap nga ferri! Nuk e di si jam gjallë

Durres Lajm - 16.08.2018

“Nuk e di si është e mundur që jam ende gjallë” . Janë fjalë të kamionistit i cili frenoi fetëm pak metra nga humnera e hapur pas shembjes së urës “Morandi” në Genoa.

FOTOT/ Salvini festonte ditën kur ndodhi tragjedia në Genova, rrjeti shpërthen kundër ministrit

Java News - 16.08.2018

Natën kur Genova u gjunjëzua nga një tragjedi e rëndë, pas shembjes së urës Morandi, që u mori jetën 38 personave, ministri i Brendshëm Matteo Salvini ishte dikur festuar.

Rama për tragjedinë në Itali: Për ne ishin të gjithë vëllezër dhe motra

Portalb - 15.08.2018

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet në gjuhën italiane në profilin e tij në Twitter për tragjedinë e urës së Morandit në Genova ku humbën jetën 37 persona, ndërkohë që të tjerë janë në ...

“Bie një kryevepër e inxhinierisë italiane”/ Zv.ministri Shkreli: Duhet reflektim, shqetësim godinat e viteve ’80!

SOT - 15.08.2018

“Rënia e urës në Genova është një thirrje e paneglizhueshme për reflektim” – kështu shkruan në një postim në Facebook, zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli.

LISTA/ Ja kush janë 35 të vdekurit e tragjedisë së Genovas

LajmiFundit - 15.08.2018

35 viktima të konfirmuara deri tani në tragjedinë e ndodhur dje në Genova ku u shemb ura Morandi, pjesë e autostradës A10. Mediat italiane kanë publikuar sot një listë të viktimave.

Genova ende luftë me rrënojat, shkon në 39 numri i viktimave pas shembjes së urës

LajmiFundit - 15.08.2018

Në Genova te Italise, ekipet e shpëtimit vazhdojnë luftën me rrënojat për gjetjen e të mbijetuarve. Numri i viktimave ka shkuar në 39, e mes tyre 3 janë fëmijë, raporton TgCom.

“Kompania që ndërtoi urën në Genova, kontratë për spitalin 7-katësh në QSUT”

Ina - 15.08.2018

Kompania qe ndertoi uren Morandi ne Genova, shembja e se ciles la pas 39 viktima, mes te cileve edhe 2 shqiptare, ka firmosur me qeverine shqiptare kontrate per ndertimin e spitalit te ri 7-katesh ne ...

Shqiptarë mes viktimave në Itali, Berisha: Ngjarje tragjike, shpreh ngushëllime

SOT - 15.08.2018

Të shumta kanë qenë reagimet pas tragjedisë së ndodhur në Itali ku si pasojë e shembjes së urës kanë humbur jetën 35 persona, mes tyre dhe shqiptarë. Edhe ish-kryeministri, Sali Berisha ka shprehur ...

Shqiptari rrëfen tmerrin në Genova: Vetëm 300 metra larg, makinat fluturuan në ajër

LajmiFundit - 15.08.2018

Ervini nga Tirana ishte me fat, sepse i shpëtoi mrekullisht tragjedisë së djeshme në Itali. 29-vjeçari nga Tirana, por që prej 5 vitesh jeton në Genova të Italisë, ishte dëshmitar i asaj tragjedie që ...

Tragjedia e Genovas/ Kryeministri shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 12 muaj

SOT - 15.08.2018

Qeveria italiane ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme 12 mujore në Genova dhe shpalljen e një dite zie kombëtare në të gjithë vendin, për 39 viktimat e tragjedisë nga shembja e urës.

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë luftën me rrënojat, shkon në 37 numri i viktimave pas shembjes së urës

Lajmi.net - 15.08.2018

Në Genova ekipet e shpëtimit vazhdojnë luftën me rrënojat për gjetjen e të mbijetuarve. Shpresat nuk janë shuar ende. Numri i viktimave ka shkuar në 37, e mes tyre 3 janë fëmijë, raporton TgCom.

Rritet bilanci i viktimave në Genova/ Shkon në 38 numri, mes tyre 3 fëmijë

SOT - 15.08.2018

Deri më tani, mediat italiane raportojnë për 38 viktima si pasojë e shembjes së urës në Genova të Italisë. Mes tyre, sipas informacioneve të policisë, mësohet se 3 prej të vdekurve janë fëmijë; një ...

Xhenova/ Duan të rimarrin makinat në rrugën e bllokuar, reagimi i policit (VIDEO)

Top Channel - 15.08.2018

Në tragjedi njerëzore ana humane e njerëzve që përballen me vendngjarjen është mjaft vlerësuese. Janë momente tensioni dhe dëshpërimi ku kushdo mund të humbë kontrollin por një polic në Genova ka ...

Bushati për shembjen e urës në Itali: Solidarizohemi me fqinjin tonë

SOT - 15.08.2018

Pas tragjedisë së ndodhur në Genova të Italisë ku si pasojë e shëmbjes së urës kanë vdekur 38 persona dhe janë plagosur 15 ndërkohë që ka ende të zhdukur, ka reaguar ministri i Punëve të Jashtme ...

Humbi jetën nën rrënojat e urës/ Nëna e Marios Djerrit postim prekës në rrjetet sociale

SOT - 15.08.2018

Marios Djerra vetëm 22 vjeç u shua nën rrënojat e urës “Morandi” në Genova të Italisë. Një ndër dy shqiptarët e konfirmuar zyrtarisht deri tani mes viktimave është edhe Marios Djerra, i cili u gjend ...

Histori tronditëse nga Genova: Shuhet familja italiane, po shkonin për drekë te gjyshi

SOT - 15.08.2018

Histori tronditëse vijnë nga Genova, ku ditën e martë një tragjedi e madhe shkaktoi vdekjen e 35 personave, ku dy prej të cilëve janë shqiptar. Ishte ora 11:30 kur ura Morandi u shemb dhe zuri poshtë ...

Dalin emrat e 35 viktimave/ Presidenti kërkon përgjegjësit. Autostradat: Nuk kishte rrezik

SOT - 15.08.2018

35 viktima të konfirmuara deri tani në tragjedinë e ndodhur dje në Genova ku u shemb ura Morandi, pjesë e autostradës A10. Mediat italiane kanë publikuar sot një listë të viktimave.

Mesazh prekës lojtarit të futbollit që 'luftoi' nën rrënojat e urës: Lamtumirë Andre …

SOT - 15.08.2018

Prej ditës së djeshme nën rrënojat e urës së shembur në Genova të Italisë janë gjetur 38 trupa të pajetë. Pjesërisht, nuk janë identifikuar ende, ndryshe nga pjesa më e madhe.

Klubi i jep lamtumirën prekëse futbollistit që mbeti i vdekur në tragjedinë e Genovas

Lajmi.net - 15.08.2018

Viktima është, Andrea Cerulli, 48 vjeç, baba i një fëmije. Tragjedia e ndodhur në Xhenova të Italisë ka lënë viktimi edhe një futbollist të skuadrës amatore të Genoa Portuali Voltri.

Si mbijetoi futbollisti italian nga shembja e urës: Makina ime ra mes rrënojave, pashë një skenë apokaliptike

SOT - 15.08.2018

Në urën e shembur në Genova të Italisë në momentin e shembjes ndodhej edhe një futbollist italian. Bëhet fjalë për lojtarin e ekipit të Legino, një ekip i futbollit amator nga Savona, Davide Capello.

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë luftën me rrënojat, shkon në 37 numri i viktimave pas shembjes së urës

SOT - 15.08.2018

Në Genova ekipet e shpëtimit vazhdojnë luftën me rrënojat për gjetjen e të mbijetuarve. Shpresat nuk janë shuar ende. Numri i viktimave ka shkuar në 37, e mes tyre 3 janë fëmijë, raporton TgCom.

“Serie A” drejt shtyrjes së ndeshjeve, 1 minutë heshtje për viktimat e tragjedisë në Genova

SOT - 15.08.2018

Këtë fundjavë pritet të fillojë sezoni i ri i “Seria A”, por për shkak të tragjedisë së Genovas ku si pasojë e shembjes së urës Morandi humbën jetën 35 persona, dy prej 10 takimeve të programuara ...

Një lajm i keq vjen nga Genova /Pezullohen kërkimet për të mbijetuarit, rrezikon të shembet një pjesë tjetër e urës ...

SOT - 15.08.2018

Pezullohen kërkimet për të mbijetuarit e tjerë të katastrofës në Genova ku mbeten me dhjetëra të vdekur. Repubblica shkruan se kërkimet dhe operacionet e gërmimit janë ndërprerë rreth orës 13:00 pasi ...

Rama për tragjedinë në Itali: Nën rrënoja dhe dy shqiptarë, por për ne ishin të gjithë vëllezër dhe motra

Top Channel - 15.08.2018

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet në gjuhën italiane në profilin e tij në Twitter për tragjedinë e urës së Morandit në Genova ku humbën jetën 37 persona, ndërkohë që të tjerë janë në ...

“Nuk ishte një fatalitet, por një gabim njerëzor”/Nisin hetimet për tmerrin me 39 viktima në Genova: Tragjedi e ...

SOT - 15.08.2018

Një zgjim në ferr për gjithë banorët përreth Genovas. Një ditë pas tragjedisë me së paku 39 viktima, pas shembjes së urës 100 metër të gjatë në autostradën A10, ekipet e shpëtimit vijojnë punën nën ...

“Rrezikojnë fëmijët”/ Pas ngjarjes së rëndë qytetari publikon pamjet e urës në Shqipëri: Merrni masa para se të ndodhë ...

SOT - 15.08.2018

Ndonëse nuk janë konfirmuar ende shkaqet që shkaktuan tragjedinë në Genova të Italisë, me shembjen e urës ‘Morandi’, ngjarja ka bërë jehonë në mbarë botën.

Itali/ mbi 30 të vdekur nga shembja e urës automobilistike mbi Genova

SOT - 15.08.2018

Të paktën 35 njerëz janë vrarë dje në Genova në veri të Italisë pas shembjes në mesditë të një ure gjigante automobilistike, në atë që qeveria quajti "tragjedi e madhe", ndërsa grupet e shpëtimit e ...

Ndërpriten kërkimet tek ura e shembur në Genova

SOT - 15.08.2018

Janë ndërprerë gërmimet për gjetjen e personave të mbetur nën urën Morandi e shembur një ditë më parë në Genova të Italisë.Rreziku i shembjes së një prej këmbëve të urës ka detyruar ekipet e kërkim ...

“Kompania që ndërtoi urën, kontratë për spitalin 7-katësh në QSUT, të hetohet në mënyrë urgjente”

SOT - 15.08.2018

Kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, shembja e së cilës la pas 37 viktima, mes të cilëve 2 të rinj shqiptarë, ka firmosur me qeverinë shqiptare kontratë për ndërtimin e spitalit të ri 7-katësh ...

Koncensionari që mirëmbante urën në Genova rrezikon 150 milion euro gjobë

SOT - 15.08.2018

Kryeministri italian, Giuseppe Conte thotë se kompania koncesionare që mirëmbante urën që u shemb në Genova, do të përballet me një gjobë prej 150 milionë euro.

Tragjedia me 39 viktima në Genova, qeveria shpall ditë zie kombëtare të shtunën

SOT - 15.08.2018

Qeveria italiane ka shpallur ditën e shtunë ditë zie kombëtare në nder të viktimave që humbën jetën nga shembja e urës në Genova, ku humbën jetën 39 persona.

LISTA/ Katastrofa në Itali, dalin emrat e viktimave

Botasot - 15.08.2018

35 viktima të konfirmuara deri tani në tragjedinë e ndodhur dje në Genova ku u shemb ura Morandi, pjesë e autostradës A10. Mediat italiane kanë publikuar sot një listë të viktimave.

Në katastrofën e Gjenovës vdiqën 39 persona, rrezikon të shembet një pjesë tjetër e urës

Koha.net - 15.08.2018

Pezullohen kërkimet për të mbijetuar të tjerë të katastrofës në Gjenova të Italisë, në të cilën humbën jetën 39 persona. Repubblica shkruan se kërkimet dhe operacionet e gërmimit janë ndërprerë rreth ...

Rama për tragjedinë në Itali: Nën rrënoja dhe dy shqiptarë, por për ne ishin të gjithë vëllezër dhe motra

Botasot - 15.08.2018

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet në gjuhën italiane në profilin e tij në Twitter për tragjedinë e urës së Morandit në Genova ku humbën jetën 37 persona, ndërkohë që të tjerë janë në ...

Zv. ministri i Ramës jep alarmin: Si ura e Xhenovës në Shqipëri ka shumë ndërtesa

Mapo - 15.08.2018

Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Artan Shkreli përmes një postimi në facebook, ka komentuar rrëzimin e urës në Genova. Shkreli me profesion arktitekt shprehet se nga pikëpamja e tij, ...

Ish-kryeministri Berisha, mesazh ngushëllimi për familjarët

Botasot - 15.08.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas ngjarjes tragjike që ndodhi sot në Genova të Italisë, ku për shkak të këputjes së urës humbën jetën me dhjetëra njerëz e dhjetëra të tjerë u plagosën ...

Dimitrov ngushëllon familjet e viktimave në Genova

Telegrafi - 15.08.2018

I gjithë opinioni italian dhe botëror është i tronditur, që kur u shemb një urë në Gjenova të Italisë, me çaka humbën jetën 35 persona. Dhjetëra të tjerë janë të lënduar ndërsa nuk hidhet mundësia që ...

Pezullohen kërkimet për të mbijetuar në Genova, rrezikon të shembet një pjesë tjetër e urës Morandi

Mapo - 15.08.2018

Pezullohen kërkimet për të mbijetuar të tjerë të katastrofës në Genova me dhjetëra të vdekur. Repubblica shkruan se kërkimet dhe operacionet e gërmimit janë ndërprerë rreth orës 13:00 pasi rrezikonte ...

“Kompania që ndërtoi urën në Genova, kontratë për spitalin 7-katësh në QSUT”

Mapo - 15.08.2018

Kompania qe ndertoi uren Morandi ne Genova, shembja e se ciles la pas 39 viktima, mes te cileve edhe 2 shqiptare, ka firmosur me qeverine shqiptare kontrate per ndertimin e spitalit te ri 7-katesh ne ...

Dimitrov ngushëllon familjet e viktimave në Genova

Botasot - 15.08.2018

I gjithë opinioni italian dhe botëror është i tronditur, që kur u shemb një urë në Gjenova të Italisë, me çaka humbën jetën 35 persona. Dhjetëra të tjerë janë të lënduar ndërsa nuk hidhet mundësia që ...

Tragjedia në Genova, reagon Rama: Dy shqiptarë mes viktimave, por për ne të gjithë vëllezër e motra

Mapo - 15.08.2018

Kryeministri Rama ka reaguar me nje shenim ne italisht pas tragjedise ne Genova, ku shembja e urës la pas 39 viktima, mes te cileve edhe dy te rinj shqiptare.

Tragjedia në Itali, politikanët japin mesazhe ngushëllimi

ABC News - 15.08.2018

“Kjo tragjedi ka thyer zemrat e shumë shqiptarëve dhe se jo vetëm dy viktimat shqiptare, por të gjithë jetët e humbura janë motra dhe vëllezër tanë” .

Shembja e urës në Genova, nisin hetimet për vrasje. Prokurori: Ishte gabim njerëzor

Mapo - 15.08.2018

“Nuk ishte fatalitet por një gabim njerëzor”,- që solli rënien e urës në Genova. Kështu ka deklaruar kryeprokurori i Genovas Francesco Cozzi duke iu përgjigjur gazetarëve në fund të një inspektimi në ...

Conte: Gjendje e jashtëzakonshme 12 mujore, një ditë zie kombëtare

Botasot - 15.08.2018

Qeveria italiane ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme 12 mujore në Genova dhe shpalljen e një dite zie kombëtare në të gjithë vendin, për 39 viktimat e tragjedisë nga shembja e urës.

Tragjedia në Itali, Meta mesazh homologut Mattarella: Jemi pranë popullit mik!

Java News - 15.08.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i dërgon një mesazh homologut italian Sergio Mattarella, pas tragjedisë së sotme të ndodhur në Xhenova. Të paktën 35 persona humbën jetën pas shembjes së një ure në ...

Rama për tragjedinë në Itali: Nën rrënoja dhe dy shqiptarë, por për ne ishin të gjithë vëllezër dhe motra

Medial - 15.08.2018

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet në gjuhën italiane në profilin e tij në Twitter për tragjedinë e urës së Morandit në Genova ku humbën jetën 37 persona, ndërkohë që të tjerë janë në ...

Shqiptari rrëfen tmerrin në Genova: Vetëm 300 metra larg, makinat fluturuan në ajër

Tetova Sot - 15.08.2018

Ervini nga Tirana ishte me fat, sepse i shpëtoi mrekullisht tragjedisë së djeshme në Itali. 29-vjeçari nga Tirana, por që prej 5 vitesh jeton në Genova të Italisë, ishte dëshmitar i asaj tragjedie që ...

Tragjedia në Itali, zv.ministri shqiptar ngre shqetësimin: Kontroll i domosdoshëm për godinat e viteve ’80

Durres Lajm - 15.08.2018

Pas rrëzimit të urës në Xhenova, arkitekti i njohur dhe zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Artan Shkreli ngre shqetësimin për një sërë godinash në vend, përfshi ministritë, ...

Dimitrov ngushëllon familjet e viktimave në Genova

Tetova Sot - 15.08.2018

I gjithë opinioni italian dhe botëror është i tronditur, që kur u shemb një urë në Gjenova të Italisë, me çaka humbën jetën 35 persona. Dhjetëra të tjerë janë të lënduar ndërsa nuk hidhet mundësia që ...

VIDEO/ Tragjedia e Genovas, Conte: Gjendje e jashtëzakonshme 12 mujore, një ditë zie kombëtare

Java News - 15.08.2018

Qeveria italiane ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme 12 mujore në Genova dhe shpalljen e një dite zie kombëtare në të gjithë vendin, për 39 viktimat e tragjedisë nga shembja e urës.

Shkon në 39 numri i viktimave në Xhenova, hetime për ‘tragjedi të qëllimshme’

Java News - 15.08.2018

ITALI- Në Genova ekipet e shpëtimit vazhdojnë luftën me rrënojat për gjetjen e të mbijetuarve. Shpresat nuk janë shuar ende. Numri i viktimave ka shkuar në 39, e mes tyre 3 janë fëmijë, raporton ...

“Kompania që ndërtoi urën në Genova, kontratë për spitalin 7-katësh në QSUT”

Tetova Sot - 15.08.2018

Kompania qe ndertoi uren Morandi ne Genova, shembja e se ciles la pas 39 viktima, mes te cileve edhe 2 shqiptare, ka firmosur me qeverine shqiptare kontrate per ndertimin e spitalit te ri 7-katesh ne ...

VIDEO/ Genova, duan të rimarrin makinat në rrugën e bllokuar, reagimi i policit

Java News - 15.08.2018

Në tragjedi njerëzore ana humane e njerëzve që përballen me vendngjarjen është mjaft vlerësuese. Janë momente tensioni dhe dëshpërimi ku kushdo mund të humbë kontrollin por një polic në Genova ka ...

LISTA/ Tragjedia në Genova, dalin emrat e viktimave, Presidenti italian kërkon përgjegjësit

Java News - 15.08.2018

35 viktima të konfirmuara deri tani në tragjedinë e ndodhur dje në Genova ku u shemb ura Morandi, pjesë e autostradës A10. Mediat italiane kanë publikuar sot një listë të viktimave.

Tragjedia në Itali, Rama: Humbëm dy shqiptarë, por për ne ishin të gjithë vëllezër e motra

Java News - 15.08.2018

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet në gjuhën italiane në profilin e tij në Twitter për tragjedinë e urës së Morandit në Genova ku humbën jetën 39 persona, ndërkohë që të tjerë janë në ...

Rrëzimi i urës në Genova, shkonin për drekë tek gjyshi, shuhet një familje e tërë

Java News - 15.08.2018

Ndërkohë që kërkimet poshtë rrënojave të urës së shembur një ditë më parë në Genova të Italisë vijojnë, mediat italiane kanë nisur të publikojnë edhe emrat e viktimave.

Tragjedia e Genovas, reagon Rama: U copëtuan zemrat e gjithë shqiptarëve

Gazeta Tema - 15.08.2018

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ngjarjes tragjike që ndodhi në Genova të Italisë, ku shembja e urës la i mori jetën 39 peronave, mes të cilëve edhe dy të rinj shqiptarë.

Shqiptari tregon tmerrin e Xhenovas: Isha 300 metra larg, makinat fluturuan në ajër

Gazeta Tema - 15.08.2018

Ervini nga Tirana ishte me fat, sepse i shpëtoi mrekullisht tragjedisë së djeshme në Itali. Djaloshi 29 vjeçar nga Tirana, por që prej 5 vitesh jeton në Xhenova të Italisë, ishte dëshmitar i asaj ...

Shembja e urës në Genova, zv.ministri i Ramës: E frikshme gjendja e ministrive, kryeministrisë dhe universitetit. Duhet ...

Gazeta Tema - 15.08.2018

Arkitekti i njohur dhe njëkohësisht zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Artan Shkreli komenton rrëzimin e urës në Genova. Sipas Shkrelit tragjedia në shtetin fqinj është një moment për ...

Tragjedia në Genova/ Zv.ministri Shkreli: Duhet reflektim, shqetësim godinat e viteve ’80!

Java News - 15.08.2018

“Rënia e urës në Genova është një thirrje e paneglizhueshme për reflektim” – kështu shkruan në një postim në Facebook, zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli.

Tragjedia në Itali, Ruçi letër ngushëllimi Senatit italian: Ndajmë dhimbjen me familjet e viktimave!

Java News - 15.08.2018

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër ngushëllimi senatit dhe dhomës së deputetëve të Italisë pas tragjedisë në Genova ku humbën jetën dhjetëra njerëz.

“Kompania që ndërtoi urën në Genova, kontratë për spitalin 7-katësh në QSUT”

Antpress - 15.08.2018

Kompania qe ndertoi uren Morandi ne Genova, shembja e se ciles la pas 39 viktima, mes te cileve edhe 2 shqiptare, ka firmosur me qeverine shqiptare kontrate per ndertimin e spitalit te ri 7-katesh ne ...

Avokatin shqiptar vetëm 9 minuta e ndanë nga tragjedia në urën e Genovas

Portalb - 14.08.2018

Avokatin shqiptar Saimir Vishaj e kanë ndarë vetëm nëntë minuta nga tragjedia e Genova. Në një postim në Facebook avokati i njohur falënderon Zotin. “Faleminderit Zoti im, mbas 9 minutash ndodhi ...

Rritet bilanci i viktimave nga shembja e urës në Genova, 22 të vdekur, nisin polemikat

LajmiFundit - 14.08.2018

Rritet bilanci i viktimave nga shembja e urës në autostradën A10 në Genova. Deri më tani kanë humbur jetën 22 persona. Nga shembja e urës raportohet se kanë rënë edhe rreth 20 autovetura ndërsa 4 ...

“Pas 9 minutash ndodhi tragjedia”, avokati shqiptar që i shpëtoi tragjedisë së Genova

Lajmi.net - 14.08.2018

Avokatin shqiptar Saimir Vishaj e kanë ndarë vetëm nëntë minuta nga tragjedia e Genova. Në një postim në Facebook avokati i njohur falenderon Zotin. “Faleminderit Zoti im.

Kompania që ndërtoi urën në Genova e përfshirë në një aferë korruptive, ja projekti që i ka besuar qeveria shqiptare

LajmiFundit - 14.08.2018

‘Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhejtra të plagosur, 6 muaj më parë u përfshi në një skandal korruptiv në Itali.

Shembja e urës në Genova, ambasada e Shqipërisë: Nuk ka shqiptarë të lënduar

LajmiFundit - 14.08.2018

Ambasada e Shqipërisë në Itali po ndjek zhvillimet në lidhje me shembjen e urës Morandi në autostradën A10 në Genova. Deri tani nuk kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë shqiptarë.

Shembja e urës në Itali, avokati shqiptar i shpëton tmerrit

Ina - 14.08.2018

Avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj ka kaluar në urën Morandi në Genova të Italisë pak minuta para se ajo të shembej. Në një postim të shpërndarë në Facebook-un e tij avokati falënderon Zotin që ...

Tragjedia në Itali, avokati i njohur shqiptar shpëton për ‘fije të perit’

LajmiFundit - 14.08.2018

Mes personave që kanë përdorur sot urën Morandi në Genova, Itali ka qenë edhe avokati i njohur shqiptar, Saimir Vishaj. Lajmin e ka bërë të ditur ai vetë duke publikuar një foto në faqen e tij në ...

Shembet ura në Genova/ Bilanci zyrtarë: 11 të vdekur, mes viktimave dhe 1 fëmijë

SOT - 14.08.2018

Mediat flasin për 11 viktima të nxjerra nga rrënojat, 2 persona janë nxjerrë të gjallë, ndërsa janë dhjetëra të plagosur. Mes viktimave është edhe një fëmijë.

Tjetër ngjarje e rëndë në Itali/ Shembet ura në autostradën A10 në Genova, dyshohet për viktima (Video)

SOT - 14.08.2018

Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se mund të ketë viktima.

Lajme tragjike nga Italia, shkon në 22 numri i të vdekurve, pritet …

LajmiFundit - 14.08.2018

Ka shkuar në 22 të vdekur numri i personave në Genova. Siç shkruajnë mediat italiane, numri i viktimave pritet të rritet sërish, për shkak të numri të madh të të plagosurve.

Kompania që ndërtoi urën e Genovas është përfshirë në skandal korruptiv, qeveria shqiptare i ka besuar një projekt

SOT - 14.08.2018

Kompania "Condotte SPA" që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhejtra të plagosur, 6 muaj më parë u përfshi në një skandal korruptiv në Itali.

Dhjetëra të vdekur në Genova, Ambasada shqiptare jep të dhëna për ngjarjen dhe numrin e kontaktit

SOT - 14.08.2018

Shembja e urës ‘Morandi’ në Genova ka shkaktuar një tragjedi të vërtetë. Deri më tani janë konfirmuar 11 persona të vdekur, mes tyre dhe një fëmijë, ndërsa 7 persona janë të plagosur rëndë.

Basha reagon për aksidentin në Genova: Ngushëllime dhe solidaritet me qeverinë italiane

LajmiFundit - 14.08.2018

Kreu I opozitës Lulzim Basha, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur sot në Genova të Italisë, ku deri tani kanë humbur jetën 35 persona dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas shembjes së urës.

Meta mesazh ngushëllimi homologut italian pas katastrofës në Genova: Jemi pranë popullit mik

SOT - 14.08.2018

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ka dërguar sot një mesazh ngushëllimi homologut të tij italian, Sergio Mattarella, pas tragjedisë që ndodhi sot në Genova ku nga shembja e urës vdiqën 35 persona.

Shembet ura në autostradën A10 në Genova, dyshohet për viktima

LajmiFundit - 14.08.2018

Një ngjarje e rëndë në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se mund të ...

Tragjedia në Genova/ Mbi 10 viktima nga shembja e urës si pasojë e stuhive

SOT - 14.08.2018

Dalin të dhënat e para pas tmerrit në Genova të Italisë, ku ura 100 metër e gjatë në autostradën A10 u shemb dhe përpiu poshtë dhjetëra makina. Sipas mediave italiane, nga burime të ndërhyrjes së ...

Shembet ura në Itali/ Të paktën 2 persona kanë vdekur tragjikisht, 200 zjarrëfikës ndodhen në vendngjarje

SOT - 14.08.2018

Të paktën dy të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur është bilanci paraprak i tragjedisë së rradhës që ka goditur Italine e veriut. Një urë është shembur në autostradën ‘A10’ në Genova dhe bashkë me ...

Shembja e urës në Genova, avokati shqiptar i shpëton tmerrit: Faleminderit Zoti im!

LajmiFundit - 14.08.2018

Avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj ka kaluar në urën Morandi në Genova të Italisë pak minuta para se ajo të shembej. Në një postim të shpërndarë në Facebook-un e tij avokati falënderon Zotin që ...

“Pas 9 minutash ndodhi tragjedia”, avokati shqiptar që i shpëtoi tragjedisë së Genova

Top Channel - 14.08.2018

Avokatin shqiptar Saimir Vishaj e kanë ndarë vetëm nëntë minuta nga tragjedia e Genova. Në një postim në Facebook avokati i njohur falenderon Zotin. “Faleminderit Zoti im.

Të shikosh tmerr me sy/ Dëshmitari filmon momentin kur ura 90 metra ndahet në dysh: O Zot o Zot

SOT - 14.08.2018

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Itali. Një urë 90 metra e lartë është shembur në Genova. Mediat italiane raportojnë se si pasojë e rrëzimit të urës është bllokuar ...

Tmerr në Genova, konfirmohen 11 të vdekur nga shembja e urës

Lajmi.net - 14.08.2018

Shembja e urës në Genova po merr përmasa edhe më tragjike. Sipas Corriere Della Sera është konfirmuar vdekja e të paktën 11 personave. Bilanci mbetet provizor pasi ekziston frika se numri I viktimave ...

Tragjedia me urën në Itali/ Nxirren të gjallë dy persona, dyshohet për dhjetëra të plagosur,reagon Matteo Salvini

SOT - 14.08.2018

Tragjedia që ndodhi pak më parë, ku një urë u rrëzua në Genova të Italisë, ka shkaktuar panik për qytetarët. Nga raportimet e minutës së fundit prej mediave italiane, bëhet me dije se janë nxjerr nga ...

Si u shemb ura 100 metra e gjatë? Dëshmitarët në Genova tregojnë tmerrin që panë me sy

SOT - 14.08.2018

Dëshmia e disa italianëve për tragjedinë në Genova mund të nxjerrë shkakun e vërtetë të asaj që ndodhi mesditën e kësaj të marte. Siç raportojnë mediat italiane, “Në orën 10.35 një rrufe goditi një ...

“Faleminderit Zoti im!”/ Avokati shqiptar i shpëton vdekjes 9 minuta para shembjes së urës në Genova

SOT - 14.08.2018

Një urë e madhe është rrëzuar pranë qytetit italian të Genovës. Ura, rreth 100 metra e gjatë, është pjesë e autostradës A10. Mediat lokale në Genova flasin për të paktën dhjetëra të vdekur dhe ...

Lajme tragjike nga Italia, shkon në 22 numri i të vdekurve

Lajmi.net - 14.08.2018

Ka shkuar në 22 të vdekur numri i personave në Genova. Siç shkruajnë mediat italiane, numri i viktimave pritet të rritet sërish, për shkak të numri të madh të të plagosurve.

Tragjedia në Genova, ja numri i kontaktit për shqiptarët

LajmiFundit - 14.08.2018

Shembja e urës ‘Morandi’ në Genova ka shkaktuar një tragjedi të vërtetë. Deri më tani janë konfirmuar 11 persona të vdekur, mes tyre dhe një fëmijë, ndërsa 7 persona janë të plagosur rëndë.

Nxirret e gjallë një grua nën rrënojat e urës në Genova

SOT - 14.08.2018

Ndonëse bilanci i viktimave po rëndohet nga ngjarja tragjike që ndodhi sot në Genova, ku si pasojë e shembjes së një ure 22 persona humbën jetën, nga poshtë rrënojave kanë ardhur edhe lajme të mira.

Ja çfarë shkruante “Corriere della Sera” kur u inaugurua ura në Genova 54-vite më parë

SOT - 14.08.2018

Ura Morandi në autostradën A10 që u shemb ditën e sotme duke shkaktuar të paktën 22 viktima, ishte një vepër 54-vjeçare. Kjo urë u inaugurua më 1 mars të vitit 1964 dhe gazeta e njohur italiane ...

Tragjedia me 22 të vdekur në Genova, Berluskoni: Boll më me polemika

SOT - 14.08.2018

“Po ndjek me trishtim të thellë lajmin për dramën që ndodhi në Genovë. Mendimet e mia të ndjera shkojnë për viktimat, familjet e tyre, dhe të plagosurve. Jam pranë tyre.

I shpëtoi për mrekulli tragjedisë në Genova, futbollisti reagon i tmerruar

SOT - 14.08.2018

Domenico Criscito, ish-futbollisti i Zenitit që u kthye këtë verë te Genova, i ka shpëtuar për mrekulli tragjedisë së sotme në këtë qytet ku për shkak të shembjes së urës në autostradën A10 ...

Shembja e urës në Genova, reagon kreu i PD: Ngushëllime dhe solidaritet për popullin e qeverinë italiane

SOT - 14.08.2018

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur sot në Genova të Italisë, ku deri tani kanë humbur jetën 35 persona dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pas shembjes së urës.

Tragjedia e shembjes së urës në Xhenoa, futbollisti i njohur italian i shpëtoi për pak vdekjes!

Lajmi.net - 14.08.2018

Ai kaloi në urë 10 minuta para se të shembej ajo. Italia u trondit nga tragjedia në Xhenoa, ku shembja e urës iu mori jetën dhjetra personave. E futbollisti i njohur italian, Domenico Criscito, pati ...

Shembja e urës në Genova, deputeti i PD-së: Ngushëllime për tragjedinë e sotme

SOT - 14.08.2018

Deputeti i PD-së Tritan Shehu iu është bashkuar mesazheve ngushëlluese për ngjarjen e rëndë që tronditi sot Italinë, ku një urë u shemb në Genova. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Shehu shprehu ...

Fluturoi 30 metra pas shembjes së urës në Genova, flet ish-portieri i Kaljarit

SOT - 14.08.2018

Davide Capello, ish-futbollist i disa skuadrave në Itali, e quan një mrekulli që ende vijon të jetë gjallë. Kjo për shkak se ai ndodhej në urën Morandi që u shëmb sot në Genova dhe që i mori jetën 35 ...

Tragjedia në Genoa/ Meta mesazh ngushëllimi presidentit Mattarella

LajmiFundit - 14.08.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir meta, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij italian, Sergio Mattarella, pas tragjedisë së sotme në Genoa, ku deri tani kanë humbur jetën 35 ...

Tragjedia me 35 të vdekur nga shembja e urës, komuna e Genovas shpall dy ditë zie

SOT - 14.08.2018

Genova dhe mbarë Italia po përballet sot me momente tepër të vështira, pas shembjes së urës Morandi, që deri më tani u ka marrë jetën 35 personave. Mediat italiane raportojnë se Komuna e Genovas ka ...

Berisha mesazh ngushëllimi për ngjarjen tragjike në Genova

SOT - 14.08.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas ngjarjes tragjike që ndodhi sot në Genova të Italisë, ku për shkak të këputjes së urës humbën jetën me dhjetëra njerëz e dhjetëra të tjerë u plagosën ...

Fjalimi emocionues i policit mes të mbijetuarve pas shembjes së urës: Në fillim njerëzit, pastaj makinat

SOT - 14.08.2018

Momente paniku dhe tensioni janë regjistruar gjatë kohës kur një pjesë e urës së Morandit u shemb, ndërsa ata që i mbijetuan tragjedisë, u ‘strehuan’ afër një tuneli.

Avokatin shqiptar vetëm 9 minuta e ndanë nga tragjedia në urën e Genovas

Koha.net - 14.08.2018

Avokatin shqiptar Saimir Vishaj e kanë ndarë vetëm nëntë minuta nga tragjedia e Genova. Në një postim në Facebook avokati i njohur falënderon Zotin. “Faleminderit Zoti im, mbas 9 minutash ndodhi ...

Këtu është ferri, rëndohet bilanci i viktimave nga shembja e urës në Itali, 22 të vdekur

Botasot - 14.08.2018

(E plotësuar) - Është rritur bilanci i viktimave nga shembja e urës në autostradën A10 në Genova. Sipas mediave italiane deri më tani kanë humbur jetën 22 persona.

Meta telegram ngushëllimi homologut italian pas aksidentit dramatik

Botasot - 14.08.2018

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut italian Mattarella pas aksidentit tragjik në qytetin e Gjenovas, ku mbi 30 persona kanë humbur jetën pas shembjes së një ure.

Shembja e urës në Genova, ambasada e Shqipërisë në Itali jep lajmin e mirë: Nuk ka shqiptarë të lënduar

Mapo - 14.08.2018

Ambasada e Shqipërisë në Itali po ndjek zhvillimet në lidhje me shembjen e urës Morandi në autostradën A10 në Genova. Deri tani nuk kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë shqiptarë.

Shembet ura në Itali, dyshohet për viktima

Koha.net - 14.08.2018

Një tjetër ngjarje e rëndë në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Xhenoa dhe bashkë me të, sipas raportimeve të para të mediave italiane, kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se ...

Video/ Rëndohet bilanci i viktimave nga shembja e urës në Itali, 22 të vdekur

Mapo - 14.08.2018

Është rritur bilanci i viktimave nga shembja e urës në autostradën A10 në Genova. Sipas mediave italiane deri më tani kanë humbur jetën 22 persona. Nga shembja e urës raportohet se kanë rënë edhe ...

Avokati shqiptar tregon si i shpëtoi tragjedisë në Xhenova

Botasot - 14.08.2018

Avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj ka kaluar në urën Morandi në Genova të Italisë pak minuta para se ajo të shembej. Në një postim të shpërndarë në Facebook-un e tij avokati falënderon Zotin që ...

“Pas 9 minutash ndodhi tragjedia”, avokati shqiptar që i shpëtoi tragjedisë së Genova

Botasot - 14.08.2018

Avokatin shqiptar Saimir Vishaj e kanë ndarë vetëm nëntë minuta nga tragjedia e Genova. Në një postim në Facebook avokati i njohur falenderon Zotin. “Faleminderit Zoti im.

Pamje tronditëse: Shembet ura në Itali, dyshohet për viktima

Mapo - 14.08.2018

Një tjetër ngjarje e rëndë në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Xhenoa dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se ...

Kompania që ndërtoi urën në Genova, e përfshirë në një skandal korruptiv edhe në Shqipëri

Botasot - 14.08.2018

‘Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhejtra të plagosur, 6 muaj më parë u përfshi në një skandal korruptiv në Itali.

Meta telegram ngushëllimi homologut italian pas aksidentit dramatik

Mapo - 14.08.2018

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut italian Mattarella pas aksidentit tragjik në qytetin e Gjenovas, ku mbi 30 persona kanë humbur jetën pas shembjes së një ure.

Mbi 20 të vdekur nga shembja e urës në Itali

Botasot - 14.08.2018

Pamje të frikshme vijnë nga Italia. Një urë e lartë, pjesë e autostradës A10 në Genova është shembur pak minuta më parë. Dyshime për viktima. Mbi 20 makina nën rrënoja.

Mbrojtësi i Genoas: Isha në urën Ponte Morande para se ajo të shembej

Zeri - 14.08.2018

Domenico Criscito, mbrojtës i Genoas, ka bërë të ditur se ishte në urën Ponte Morandi vetëm dhjetë minuta para se ajo të shembej. Ai në llogarinë e tij në Instagram e ka konsideruar këtë ngjarje si ...

Shembja e urës në Itali, avokati shqiptar i shpëton tmerrit

Gazeta Express - 14.08.2018

Avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj ka kaluar në urën Morandi në Genova të Italisë pak minuta para se ajo të shembej. Në një postim të shpërndarë në Facebook-un e tij avokati falënderon Zotin që ...

Ura “Morandi” në Itali: Deri tani nuk ka shqiptarë të lënduar

Koha.net - 14.08.2018

Ambasada e Shqipërisë në Itali në një njoftim zyrtare bën të ditur se po ndjek me interes zhvillimit në lidhje me shembjen e urës në Gjenova të Italisë dhe deklaron se deri më tani nuk ka asnjë ...

Shembet ura në Itali, dyshohet se ka zënë disa makina nën rrënoja

Gazeta Express - 14.08.2018

​Një urë në Autostradën A10 në Genova të Italisë është shembur të martën dhe dyshohet se ka zënë disa makina nën ...

11 të vdekur nga shembja e urës në Itali

Gazeta Express - 14.08.2018

Pamje të frikshme vijnë nga Italia. Një urë e lartë, pjesë e autostradës A10 në Genova është shembur pak minuta më parë. Dyshime për viktima. Mbi 20 makina nën rrënoja.

Dalin pamjet, njerëzit bërtasin të tmerruar, ja si u shemb ura në Genova

Mapo - 14.08.2018

Ura Morandi e ndërtuar në vitet ’60 në Genova është shembur sot pas një problemi në strukturë, ndërsa dyshohet për viktima. Në rrjetet sociale janë publikuar edhe video të momentit të shembjes së ...

Të paktën 22 të vdekur në tragjedinë e urës në Genova

Koha.net - 14.08.2018

Romë, 14 gusht – Të paktën 22 persona kanë vdekur pas rrëzimit të një pjese të mbikalimit të autostradës A10 në Genova, njoftoi Eduardo Rixi, zëvendësministri italian i Infrastrukturës.

Tragjedia në Itali, Meta mesazh homologut Mattarella: Jemi pranë popullit mik

Gazeta Express - 14.08.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i dërgon një mesazh homologut italian Sergio Mattarella, pas tragjedisë së sotme të ndodhur në ...

Ja projekti që i ka besuar qeveria shqiptare kompanisë që ndërtoi urën që u shemb në Itali

Gazeta Express - 14.08.2018

‘Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhejtra të plagosur, 6 muaj më parë u përfshi në një skandal korruptiv në Itali.

Rreth 30 të vdekur nga shembja e urës në Gjenovë

Koha.net - 14.08.2018

E plotësuar (17:15) - Rreth 30 persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së urës në Gjenovë të Italisë, sipas zëvendëskryeministrit Matteo Salvini. Ai ka konfirmuar për gazetarët se rreth 30 persona ...

Policia italiane jep detajet e para: Ja shkaku i shembjes së urës në Genova

Mapo - 14.08.2018

Pas shembjes së urës në Genova, ka reaguar policia italiane e cila ka bërë të ditur paraprakisht, shkakun e rënies së urës. Sipas saj, shkaku i rënies së urës, janë kushtet atmosferike, veçanërisht ...

Tragjedia në Genova, Basha mesazh ngushëllimi: Jemi pranë Italisë mike

Mapo - 14.08.2018

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Genova, ku si pasojë e shembjes së një ure humbën jetën 35 persona. Përmes një mesazhi ngushëllimi në Twitter Basha theksoi ...

Shembet ura në Genoa, reagimet e skuadrave italiane pas kësaj tragjedie

Telegrafi - 14.08.2018

Një fatkeqësi e përmasave të mëdha ka ndodhur në qytetin e Genoas, në mesditën e hershme të së martës është rrëzuar ura Morandi në autostradën A10. Është raportuar për disa të vdekur (nuk ka ...

Shembet ura gjigante në Genoa, raportohet për dhjetëra të vdekur (Foto/Video)

Telegrafi - 14.08.2018

Mediat italiane raportojnë se dhjetëra persona kanë humbur jetën në një autostradë në Genoa të Italisë, ku u shemb një urë gjigante. Dhjetëra vetura kanë rënë në lumë, hekurudhë dhe ndërtesa nga mbi ...

Ura “Morandi”, ambasada e Shqipërisë në Itali: Deri tani nuk ka shqiptarë të lënduar

Botasot - 14.08.2018

Ambasada e Shqipërisë në Itali në një njoftim zyrtare bën të ditur se po ndjek me interes zhvillimit në lidhje me shembjen e urës në Genova të Italisë dhe deklaron se deri më tani nuk ka asnjë ...

Kompania që ndërtoi urën në Genova, e përfshirë në një skandal korruptiv edhe në Shqipëri

Mapo - 14.08.2018

‘Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhejtra të plagosur, 6 muaj më parë u përfshi në një skandal korruptiv në Itali.

Aksidenti në Xhenova/ Meta mesazh ngushëllimi Presidentit Mattarella

ABC News - 14.08.2018

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij italian Mattarella, pas shembjes së urës në Xhenova, ku humbën jetën 35 persona.

Në kërkim të njerëzve të gjallë poshtë urës së shembur janë edhe qentë – ata janë sjellur nga disa pjesë të Italisë ...

Telegrafi - 14.08.2018

Në ndihmë për të gjetur njerëz të gjallë nën rrënojat e urës Morandi që u shemb sot në Genova janë edhe qentë e skuadrave të kërkim-shpëtimit. Të cilësuar heronj nga mediat italiane ata binden ...

Meta telegram ngushëllimi homologut italian pas aksidentit dramatik

Medial - 14.08.2018

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut italian Mattarella pas aksidentit tragjik në qytetin e Gjenovas, ku mbi 30 persona kanë humbur jetën pas shembjes së një ure.

Avokati shqiptar tregon si i shpëtoi tragjedisë në Xhenova

Medial - 14.08.2018

Avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj ka kaluar në urën Morandi në Genova të Italisë pak minuta para se ajo të shembej. Në një postim të shpërndarë në Facebook-un e tij avokati falënderon Zotin që ...

Kompania që ndërtoi urën në Genova, e përfshirë në një skandal korruptiv edhe në Shqipëri

Medial - 14.08.2018

‘Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhejtra të plagosur, 6 muaj më parë u përfshi në një skandal korruptiv në Itali.

Presidenti Meta telegram ngushëllimi homologut italian

Durres Lajm - 14.08.2018

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut italian Mattarella pas aksidentit tragjik në qytetin e Gjenovas, ku mbi 30 persona kanë humbur jetën pas shembjes së një ure.

Mbi 20 të vdekur nga shembja e urës në Itali

Medial - 14.08.2018

Pamje të frikshme vijnë nga Italia. Një urë e lartë, pjesë e autostradës A10 në Genova është shembur pak minuta më parë. Dyshime për viktima. Mbi 20 makina nën rrënoja.

Tmerr në Itali, shembet ura në autostradën në Genova. Ka viktima

Tetova Sot - 14.08.2018

Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të sipas raportimeve të para të mediave italiane kanë rënë edhe autovetura, çka do të thotë se mund të ketë viktima.

“Pas 9 minutash ndodhi tragjedia”, avokati shqiptar që i shpëtoi tragjedisë së Genova

Tetova Sot - 14.08.2018

Avokatin shqiptar Saimir Vishaj e kanë ndarë vetëm nëntë minuta nga tragjedia e Genova. Në një postim në Facebook avokati i njohur falenderon Zotin. “Faleminderit Zoti im.

22 të vdekur në Genova, Berluskoni: Vendi duhet të bashkohet, stop polemikave!

Java News - 14.08.2018

Ish kryeministri Silvio Berluskoni ka dale në një deklaratë për mediat pas tragjedisë që ndodhi në Genova ku si pasojë e shembjes së urës humbën jetën 22 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Tragjedi e paralajmëruar në Itali?

Durres Lajm - 14.08.2018

Ura që është shembur sot në Genova është ndërtuar në vitet ’60 dhe për shumë italianë ishte një nga urat më të frikshme. Në videot e publikuara në rrjetet sociale ata thonë se gjithmonë kishin frikë ...

“Pas 9 minutash ndodhi tragjedia”, avokati shqiptar që i shpëtoi tragjedisë së Genova

Medial - 14.08.2018

Avokatin shqiptar Saimir Vishaj e kanë ndarë vetëm nëntë minuta nga tragjedia e Genova. Në një postim në Facebook avokati i njohur falenderon Zotin. “Faleminderit Zoti im.

Tragjedia në Itali, Meta ngushëllon homologun italian: Jam pranë jush

Java News - 14.08.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit italian, Sergio Matarrella, për ngjarjen tragjike që ndodhi në qytetin e Gjenovës.

Tragjedia me 22 të vdekur, Berluskoni: Vendi të bashkohet, t’i ndalim polemikat

Gazeta Tema - 14.08.2018

Ish kryeministri Silvio Berluskoni ka dale në një deklaratë për mediat pas tragjedisë që ndodhi në Genova ku si pasojë e shembjes së urës humbën jetën 22 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

I shpëtoi tragjedisë në Genova, futbollisti: Bëni diçka për këtë vend!

Java News - 14.08.2018

Domenico Criscito, ish-futbollisti i Zenitit që u kthye këtë verë te Genoa, i ka shpëtuar për mrekulli tragjedisë së sotme në këtë qytet ku për shkak të shembjes së urës në autostradën A10 raportohet ...

VIDEO/ ‘O Zot, o Zot’, njerëzit bërtasin të tmerruar pas shembjes së urës në Itali

Java News - 14.08.2018

Ura Morandi e ndërtuar në vitet ’60 në Genova është shembur sot pas një problemi në strukturë, ndërsa dyshohet për viktima. Në rrjetet sociale janë publikuar edhe video të momentit të shembjes së ...

VIDEO+FOTOT/ Tragjike në Itali: Shembet ura dhe zë poshtë makinat, dyshohet për viktima

Gazeta Tema - 14.08.2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova. Sipas mediave vendase gjatë shembjen së urës kanë rënë edhe makina që po kalonin aty në ato ...

VIDEO: “O Zot, o Zot”, dalin pamjet e tmerrshme të shembjes së urës në Genova

Gazeta Tema - 14.08.2018

Janë bërë publike pamjet kur shembet ura Morandi në autostradën A10 në Genova. Në pamje filmike do të shikoni stuhinë që ka prekur Genovën dhe më pas ura që shembet.

E tmerrshme në Genova, shembet ura e autostradës, dyshohet për viktima

Tetova Sot - 14.08.2018

Mediat italiane kanë raportuar për një ngjarje të tmerrshme në një autostradë në Genova. Një urë u shemb dhe ka zënë poshtë shumë makina. Trafiku arriti në shumë automjete, kurse dyshohet se ka edhe ...

FOTO/ Avokati i njohur shqiptar i shpëton katastrofës në Genova: Faleminderi Zoti im!

Java News - 14.08.2018

Mes personave që kanë përdorur sot urën Morandi në Genova, Itali ka qenë edhe avokati i njohur shqiptar Saimir Vishaj. Lajmin e ka bërë të ditur ai vetë duke publikuar një foto në faqen e tij në ...

VIDEO/ Pak centimetra larg tragjedisë, ja si ndaloi kamioni mbi urën në Genova

Java News - 14.08.2018

Një kamion ka ndaluar vetëm pak metra larg pjesës së shkëputur të urës Morandi në Genova. Shoferi që ndodhej brenda mund ta konsiderojë veten të lindur me këmishë.

Shembet ura në Genova, 2 persona nxirren të gjallë, dyshohet për dhjetra të vdekur

Java News - 14.08.2018

Një urë e lartë është shembur në Genova. Bëhet fjalë për urën Morandi 122 metra të gjatë dhe 70 metra të lartë e ndërtuar mes viteve 1953-1955. Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë që ndodhen në këto ...

Tragjedia në Genova, shikoni momentet e para nga vendi i ngjarjes (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2018

Një tragjedi e vërtetë ka qenë ajo e cila ka ndodhur në Genova të Italisë. Një urë ka rënë në tokë, duke u shembur dhe si rrjedhojë 11 persona së paku kanë vdekur, kurse 5 janë raportuar si të ...

VIDEO/ E ndërtuar në vitet ’60, ja si dukej ura Morandi që u shemb sot në Genova

Java News - 14.08.2018

Ura që është shembur sot në Genova është ndërtuar në vitet ’60 dhe për shumë italianë ishte një nga urat më të frikshme. Në videot e publikuara në rrjetet sociale ata thonë se gjithmonë kishin frikë ...

FOTOT: Shembja e urës në Genova, raportohet për të paktën 22 të vdekur

Gazeta Tema - 14.08.2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova. Mediat italiane rapotojnë për 22 viktima të nxjerra nga rrënojat, 2 persona janë nxjerrë të ...

Tragjedia në Itali, të rreth 20 të vdekur

Tetova Sot - 14.08.2018

Pamje të frikshme vijnë nga Italia. Një urë e lartë, pjesë e autostradës A10 në Genovaështë shembur pak minuta më parë. Dyshime për viktima. Mbi 20 makina nën rrënoja.

Shembja e urës në Xhenova, thellohet tragjedia, shkon në 35 numri i viktimave

Java News - 14.08.2018

Një tjetër ngjarje e rëndë ndodhi sot në Itali. Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova dhe bashkë me të kanë rënë edhe autovetura, duke shkaktuar një tragjedi njerëzore me dhjetëra ...

Avokati i njohur shqiptar i shpëton për fare pak minuta tragjedisë në Genova: Faleminderit Zoti im…

Gazeta Tema - 14.08.2018

Avokati i njohur shqiptar Saimir Visha, i ka shpëtuar për vetëm pak minuta tragjedisë së ndodhur në Genova. Ai ka kaluar 9 minuta para se të shembej ura. “Faleminderit Zoti im.

Rrëzimi i urës në Genova, 2 shtëpi ‘shpërthejnë’ në flakë, 2 të plagosur rëndë

Java News - 14.08.2018

Pas rrëzimit të urës në Genova, në dy banesa ra zjarr e për pasojë dy persona mbetën të plagosur rëndë. Siç raportojnë mediat italiane, bëhet fjalë për një 75-vjeçare, e cila u asfiksua nga tymi, si ...

Kompania që ndërtoi urën e Xhenovas ka fituar tendera edhe në Tiranë

Gazeta Tema - 14.08.2018

Condote SPA, kompania që ndërtoi urën e varur të Xhenovas, u përfshi 5 muaj më parë në një skandal korruptiv në Itali. Gjashtë persona përfunduan në pranga, mes tyre edhe Presidenti i kompanise Duçio ...

Mbrojtësi i Genoas: Isha në urën Ponte Morande para se ajo të shembej

Tetova Sot - 14.08.2018

Domenico Criscito, mbrojtës i Genoas, ka bërë të ditur se ishte në urën Ponte Morandi vetëm dhjetë minuta para se ajo të shembej. Ai në llogarinë e tij në Instagram e ka konsideruar këtë ngjarje si ...

Bushati mesazh për tragjedinë në Itali: Momente të vështira, solidarizohemi me ju!

Java News - 14.08.2018

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar pas tragjedisë në Itali, duke shprehur dhimbjen dhe solidaritetin me shtetin fqinj.

Shembja e urës në Genoa, shpallën dy ditë zie

Antpress - 14.08.2018

Në tragjedinë që ndodhi sot në Genova të Italisë pas shembjes së një ure kanë mbetur të vdekur të paktën 35 persona. Fotot nga vendi i ngjarjes tregojnë pjesë të shembura të urës në mes të saj, një ...