TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Spartak Ngjela: Byroja e Hetimit ka turbulluar Berishën dhe Llallën, vrasja e Santos tregoi se në Shqipëri s’ka hetim ...

SOT - 13.07.2014

Avokati Spartak Ngjela, në një intervistë për gazetën “Sot”, ka sjellë në vëmendje vrasjen e biznesmenit Artan Santo, duke deklaruar se ekzekutimi i bankierit tregon qartazi se në Shqipëri nuk ka ...

Bëhet dot djalli edhe më i zi se ç'është?

Shqiptarja - 13.07.2014

Kjo pyetje është shtruar prej shumë e shumë kohësh, si temë e diskutimeve të gjata nëpër qarqet e klerikëve të të gjitha besimeve, ndërkohë që sipas vetë doktrinave fetare djalli vazhdonte dhe ...

Spartak Ngjela: Byroja e Hetimit ka turbulluar Berishën dhe Llallën

Gazeta Tema - 13.07.2014

Avokati Spartak Ngjela, në një intervistë për gazetën “Sot”, është ndalur te Byroja Kombëtare e Hetimit duke theksuar se ngritja e kësaj byroje ka turbulluar Sali Berishën dhe kryeprokurorin Adriatik ...

Naço fut në ngërç KLD-në

Gazeta Start - 12.07.2014

Tiranë – Mungesa e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço bën që mbledhjet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë të dështojnë. Kështu ndodhi edhe në mbledhjen e djeshme ku do të diskutohej procedimi ...

KLD, dështon procedimi i 3 gjyqtarëve

Panorama - 12.07.2014

Mungesa e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço në mbledhjen e djeshme të Këshillit të Lartë të Drejtësisë thelloi përplasjen e ashpërsuar ditët e fundit mes dy institucioneve.

Ngjela: Ndryshime kushtetuese për KLD

ABC News - 12.07.2014

Avokat Spartak Ngjela mendon se është detyrë e Kryeministrit që të gjejë një zgjidhje politike për Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Në nivelin praktik, sipas Ngjelës, KLD duhet të ndryshojë, duke ...

Spartak Braho: Elvis Çefa vodhi 10 milionë m2 tokë në Durrës

Durres Lajm - 12.07.2014

- Pak ditë pas vendimit të marrë nga KLD për gjyqtarin Gjin Gjoni dhe mbledhjet e zhvilluara në mënyrë të fshehtë, kryetari I Komisionit të Sigurisë, Spartak Braho, akuzoi Çefën si grabitës të 10 ...

Mazhoranca drejt shkarkimit të Elvis Çefës

Gazeta Start - 11.07.2014

Tiranë - Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço deklaron se situata në Këshillin e Lartë të Drejtësisë nxorri si domosdoshmëri marrjen e masave urgjente në këtë sistem.

KLD-ja përfiton nga mungesa e Naços, fut në rend dite emërime gjyqtarësh

Shekulli - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka shfrytëzuar mungesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naco në mbledhjen që pritet të mbahet sot në orën 15:00 për të futur në rendin e ditës edhe emërimet e gjyqtarëve.

“Furtuna” e paralajmëruar në KLD

Gazeta Start - 11.07.2014

Tiranë – Mazhoranca e ka “shënjestruar” Këshillin e Lartë të Drejtësisë dhe mbase jo shumë larg, disa prej anëtarëve të emëruar nga Parlamenti përfshirë këtu nënkryetarin Elvis Çefa, nuk do të jenë ...

Ekzemplari Gjin Gjoni, merr diplomën për 1 vit

Shekulli - 11.07.2014

Çudirat nuk kanë të mbaruar në sistemin gjyqësor në Shqipëri. Gjyqtari i Apelit, njëherësh anëtari i KLD-së Gjin Gjoni rezulton se ka bërë vetëm 1 vit shkollë në 1993-1994 për të mbaruar Fakultetin e ...

Braho: KLD është kthyer në sekt puçist

Shekulli - 11.07.2014

"Një rrezik për sigurinë e vendit". Kështu i ka cilësuar veprimet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho.

Qeveria zgjeron ligjin anti-mafia, konfiskim pasurive të pajustifikuara të gjyqtarëve të korruptuar

SOT - 11.07.2014

Mazhoranca qeverisëse, e skandalizuar pas mbledhjes së fundit të KLD, përshkallëzon qëndrimet ndaj gjyqtarëve të korruptuar, të cilët mbrohen nga banda e Bujar Nishanit në Këshillin e Lartë të ...

Neni 319 i Kodit Penal dhe ligji për konfliktin e interesave penalizojnë gjyqtarët që morën mijëra euro dhuratë

SOT - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë rrëzoi kërkesat e ministrit të Drejtësisë, për përjashtimin e disa gjyqtarëve, të akuzuar për fshehje pasurive, deklarime të rreme, falsifikim dokumentesh, marrje ...

PS-LSI kërkojnë dorëheqjen e 12 anëtarëve të KLD që mbrojtën gjyqtarët e korruptuar, Nishani bën rezistencë

SOT - 11.07.2014

Merr një tjetër rrjedhë beteja mes mazhorancës dhe dyshes Berisha-Nishani për Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Dy aktoret kryesore të koalicionit në pushtet, përkatësisht Partia Socialiste dhe ...

Naco përplaset sërish me KLD-në

Albeu.com - 11.07.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naco akuzoi sot Këshillin e Lartë të Drejtësisë së shfrytëzoi mungesën e tij për të futur në rendin e ditës së mbledhjes së sotme edhe emërime gjyqtarësh.

Naço: Mungoj unë dhe KLD fut në rend dite emërime gjyqtarësh

SOT - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka shfrytëzuar mungesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naco në mbledhjen që pritet të mbahet sot në orën 15:00 për të futur në rendin e ditës edhe emërime gjyqtarësh.

KLD mblidhet sërish për emërimet në 3 gjykata

SOT - 11.07.2014

Pas tensioneve dhe përplasjeve të shkaktuara gjatë mbledhjes së shkuar, Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot për herë të dytë brenda javës, ndërsa Ministri i Drejtësisë nuk ka marrë pjesë.

KLD, Kuçi: Mungesa e Naços e qëllimtë, për të përbaltur institucionin

SOT - 11.07.2014

Zëdhënësi i KLD-së Elis Kuçi gjatë një konference për mediat e ka cilësuar si joserioze dhe të qëllimtë mungesën e ministrit Nasip Naço në mbledhjen e KLD-së, ku pritej të shqyrtoheshin procedimet ...

Braho: Mbledhja e KLD dëshmoi se ky institucion është kthyer në sekt puçistësh të rrezikshëm për drejtësinë

SOT - 11.07.2014

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, z. Spartak Braho gjatë një interviste në media shprehet se anëtarët e zgjedhur nga parlamenti në Këshillin e Lartë të Drejtësisë duhen ...

Dy silura kundër KLD

Panorama - 11.07.2014

ARTAN HOXHA DY PROJEKTLIGJE KUNDER KLD Ofensiva me front të gjerë e supermaxhorancës për vënien nën diktat të institucioneve që nuk janë në varësinë e drejtpërdrejtë të Qeverisë dhe Kuvendit, ka ...

Naço akuza KLD-së: Përfitoi nga mungesa ime, ka futur në rend dite emërime gjyqtarësh

BalkanWeb - 11.07.2014

TIRANË- Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka akuzuar KLD-në se po shfrytëzon mungesën e tij në mbledhjen e sotme për të bërë emërime gjyqtarësh. Në një deklaratë për mediat Naço theksoi se KLD në ...

KLD emëron 3 krerë gjykatash, Entela Shedula drejton Gjykatën e Kavajës

Ora news - 11.07.2014

Tiranë - Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka emëruar sot, kryetarët e tre gjykatave: të Krujës e Kavajës dhe të Gjykatës së Apelit në Korçë. Kështu, u emërua kryetare e Gjykatës së Kavajës, Entela ...

Shtyrja e procedimeve për gjyqtarët, KLD: Shkak mungesa e qëllimtë e Naços

Ora news - 11.07.2014

Tiranë - Këshilli i Lartë i drejtësisë ka bërë përgjegjës Ministrin e Drejtësisë për shtyrjen e procedimeve disiplinore për tre gjyqtarë, e parashikuar për mbledhjen e pasdites së sotme.

Përplasja, KLD: Naço mungon qëllimisht, dështoi procedimi për 3 gjyqtarët

BalkanWeb - 11.07.2014

TIRANË- Vijon të thellohet përplasja mes Këshillit të Lartë të Dretësisë dhe Ministrisë së Drejtësisë. Në një konferencë për mediat, zëdhënësi i KLD-së Elis Kuci e quajti joserioze dhe të qëllimtë ...

Naço mungon në mbledhje, KLD: Jo serioze. Qëllimi i tij, përbaltja e institucionit

Panorama - 11.07.2014

NGA NJE MBLEDHJE E KLD TIRANE- Përplasje mes Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe Ministrisë së Drejtësisë po thellohen gjithnjë e më tepër. Në mbledhjen e sotme të KLD-së ka munguar përfaqësuesi i ...

KLD: Ministri Nasip Naço mungoi qëllimisht në mbledhje

ABC News - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka reaguar për dështimin e shqyrtimit të procedimeve disiplinore për 3 gjyqtare në mbledhjen e sotme, për shkak të mungesës së ministrit të Drejtësisë.

Braho: KLD kundër Kushtetutës dhe reformave, parlamenti do të ndërhyjë

BalkanWeb - 11.07.2014

TIRANE- Kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho u shpreh sot se anëtarët e zgjedhur nga parlamenti në Këshillin e Lartë të Drejtësisë duhen zëvendësuar.

Misteri i Gjin Gjonit: Diplomë juristi me vetëm 1 vit universitet

Shqiptarja - 11.07.2014

TIRANE- Çudirat nuk kanë të mbaruar në sistemin gjyqësor në Shqipëri. Gjyqtari i Apelit, njëherësh anëtari i KLD-së Gjin Gjoni rezulton se ka bërë vetëm 1 vit shkollë në 1993-1994 për të mbaruar ...

KLD: Mungesa e Naços, e qëllimshme. Ministri: Përfituan për të emëruar gjyqtarë

Gazeta Idea - 11.07.2014

Tiranë- Vijon të thellohet përplasja mes KLD-së dhe ministrisë së Drejtësisë. Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, mbledhje kjo e dyta brenda javës, ministri i Drejtësisë, Nasip ...

Përplasja, Naço: Mungoj unë dhe KLD fut në rend dite emërime gjyqtarësh

Durres Lajm - 11.07.2014

– Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka shfrytëzuar mungesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naco në mbledhjen që pritet të mbahet sot në orën 15:00 për të futur në rendin e ditës edhe emërime gjyqtarësh.

Naco: KLD shfrytëzon mungesën time për të bërë emërime gjyqtarësh

Gazeta Tema - 11.07.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço vijon akuzat ndaj Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Duket se shkak është bërë rendi i ditës i mbledhjes së sotme në KLD, ku një nga pikat është edhe ajo mbi emërime ...

Naço bojkoton mbledhjen e KLD

Gazeta Dita - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot për herë të dytë brenda javës. Në mbledhjen e sotme nuk ka marrë pjesë ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, për shkak të tensioneve dhe përplasjeve të ...

KLD i bën "puç" Naços, fut në rend dite emërimet e gjyqtarëve

Respublica - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka shfrytëzuar mungesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naco në mbledhjen që pritet të mbahet sot në orën 15:00 për të futur në rendin e ditës edhe emërimet e gjyqtarëve.

Përplasja Ministri – KLD

Vision Plus - 11.07.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço nuk i ka kursyer sërish akuzat ndaj Këshillit të Lartë të Drejtësie, këtë herë lidhur me emërimet e tre gjyqtarëve që KLD ka futur në rendin e ditës në mbledhjen e ...

Gjin Gjoni, diplomë juristi me vetëm 1 vit universitet

Gazeta Tema - 11.07.2014

Gjyqtari i Apelit, njëherësh anëtari i KLD-së Gjin Gjoni rezulton se ka bërë vetëm 1 vit shkollë në 1993-1994 për të mbaruar Fakultetin e Drejtësisë! Kjo rezulton nga ajo çka ka deklaruar vetë Gjoni ...

Braho: Kjo KLD na kërcënon sigurinë kombëtare!

AMA-News - 11.07.2014

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, e konsideron një kërcënim të hapur ndaj sigurisë së vendit veprimet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Naço: Konferenca GJyqësore u kujtua të reagonte me shumë vonesë për situatën

AMA-News - 11.07.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka përshëndetur reagimin e Këshillit të Konferencës Gjyqësore, por nuk e ka fshehur ironinë kur ka thënë se ky organ deri më tani ka heshtur për gjithë problematikën ...

Braho: KLD është kthyer në kërcënim për sigurinë kombëtare

Gazeta Dita - 11.07.2014

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, i konsideron një kërcënim të hapur ndaj sigurisë së vendit veprimet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

“KLD, kërcënim për sigurinë kombëtare. Elvis Cefa me një firmë ka grabitur 10 mijë metra katrorë tokë në Durrës”

Gazeta Tema - 11.07.2014

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, e konsideron një kërcënim të hapur ndaj sigurisë së vendit veprimet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Mblidhet KLD për emërimet në gjykata e rretheve, bojkoton Ministri i Drejtësisë Nasip Naço

Respublica - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka zhvilluar sot një mbledhje e cila është e dyta gjatë kësaj jave. Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka bojkotuar mbledhjen.

“KLD, rrezik për sigurinë kombëtare të vendit. Cefa, hajdut ordiner”

Gazeta Idea - 11.07.2014

Tiranë- Kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, Spartak Braho, e konsideron një kërcënim të hapur ndaj sigurisë së vendit veprimet e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Pa Naçon! Shtyhen masat për 3 gjyqtarë, por KLD emëron 2 të tjerë

Shqiptarja - 11.07.2014

TIRANE – Në përfundim të mbledhjes së sotme, Këshilli të Lartë të Drejtësisë janë emëruar edhe kryetarët e rinj të disa gjykatave në rrethe. Nga mbledhja e KLD-së mësohet se Entela Shedula është ...

Naço nuk merr pjesë në mbledhjen e KLD/ Zëdhënësi i KLD: Ishte e qëllimshme dhe joserioze

Gazeta Tema - 11.07.2014

(E PERDITESUAR)- Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur të premten për herë të dytë brenda javës, por pas tensioneve dhe përplasjeve të shkaktuara gjatë mbledhjes së shkuar, ministri i ...

Milionat e fshehura në KLD/ Dosjet e plota për gjyqtarët

Gazeta Tema - 11.07.2014

Tre gjyqtarët që kaluan lumin me votë, janë bërë personazhe të njohur publikë sidomos në kohën e fundit. Gjin Gjoni, Ken Dhima dhe Klorinda Çela do të vazhdojnë të mbajnë ende togën e zezë dhe do të ...

KLD nuk ndalet, i bën emërimet pa Naçon dhe e akuzon se mungoi qëllimisht!

AMA-News - 11.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka emëruar sot, kryetarët e tre gjykatave: të Krujës e Kavajës dhe të Gjykatës së Apelit në Korçë. Kështu, u emërua kryetare e Gjykatës së Kavajës, Entela Shedula.

Spartak Braho: KLD rrezik kombëtar, është kthyer në sekt pa integritet

Respublica - 11.07.2014

Kryetarët e Këshillit të Lartë të Drejtësisë duhet të zëvendësohen. Ky propozim vjen nga Spartak Braho Kryetari i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare.

Dosjet e plota të milionave të fshehura në KLD

Gazeta Dita - 11.07.2014

Tre gjyqtarët që kaluan lumin me votë, janë bërë personazhe të njohur publikë, sidomos në kohën e fundit. Gjin Gjoni, Ken Dhima dhe Klorinda Çela, do të vazhdojnë të mbajnë ende togën e zezë dhe do ...

Braçe: President bёj publike procesverbalet e mbledhjes sё KLD-sё

Gazeta Dita - 11.07.2014

Deputeti socialist Erjon Braçe i kёrkoi Presidentit Bujar Nishani qё tё bёjё publike procesverbalet e mbledhjeve tё fundit tё Kёshillit tё Lartё tё Drejtёsisё.

KLD, Kuçi: Mungesa e Naços e qëllimtë, për të përbaltur institucionin

AlbanianScreen - 11.07.2014

Tiranë - Zëdhënësi i KLD-së Elis Kuçi gjatë një konference për mediat e ka cilësuar si joserioze dhe të qëllimtë mungesën e ministrit Nasip Naço në mbledhjen e KLD-së, ku pritej të shqyrtoheshin ...

KLD-ja, kjo fabrikë korrupsioni!

Shekulli - 10.07.2014

Idajet Beqiri Sistemin gjyqësor në Shqipëri ka kohë që ka marrë rrokullimën. Qytetarët nuk i besojnë më këtij sistemi. Ky mosbesim, shpeshherë është shprehur edhe me akte të rënda vandale të ...

LSI: Mbështesim çdo nismë për të shkrirë KLD. PS: Jemi skandalizuar nga sekti i korrupsionit në KLD

SOT - 10.07.2014

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbështetur çdo nismë për të shkrirë Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Në një deklaratë për media, nënkryetari i LSI, Ylli Manjani, e ka konsideruar si të ...

Thellohet skandali në KLD, Elvis Çefa kërcënon Kuvendin dhe qeverinë, shokohet nga ideja e shkarkimit

SOT - 10.07.2014

Merr përmasa të frikshme marrëzia dhe skandali në Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Zëvendësi i Bujar Nishanit në Këshillin e Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa, njeri që ka bërë kërdinë me pronat në ...

Shtyhet për në 14 korrik shqyrtimi i kërkesës së Ina Ramës

SOT - 10.07.2014

Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e kërkesës për rikthimin në punë si gjykatëse në Gjykatën e Apelit të ish kryeprokurores In Rama. Kërkesa është shtyrë për në datën 14 korrik 2014.

Shtyhet shqyrtimi i kërkesës së Ina Ramës

Albeu.com - 10.07.2014

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë në Tiranë pritet të vendosë në 14 korrik në lidhje me kërkesën e ish kryeprokurores Ina Rama për emrimin si gjyqtare në Apelin e Tiranës.

Çefa-Naço, akuza në prani të diplomatit të SHBA në Tiranë

Panorama - 10.07.2014

Naco e Çefa dje gjate takimit te organizuar nga OpDAT Konflikti mes Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe Ministrisë së Drejtësisë, i cili ka kapur “kulmin” pas mbledhjes së fundit të KLD-së, ka ...

“KLD sipas modelit anglez”

Panorama - 10.07.2014

Ministri Bledi Çuçi Koordinatori kombëtar i antikorrupsionit, ministri i Pushtetit Vendor, Bledi Çuçi, kërkon konsensus maxhorancë-opozitë për një KLD të re.

Disa ide për reformën në Drejtësi

Panorama - 10.07.2014

MENTOR NAZARKO Siç njoftuan gjerësisht mediat, lufta midis Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe pushtetit ekzekutiv, apo respektivisht partive që janë përfaqësuar në qeveri, vazhdoi edhe dje.

Shtyhet shqyrtimi i kërkesës së Ina Ramës, avokati: Vendimi i KLD-së antiligjor

BalkanWeb - 10.07.2014

TIRANË- Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e kërkesës për rikthimin në punë si gjykatëse në Gjykatën e Apelit të ish Kryeprokurores Ina Rama. Kërkesa është shtyrë për në datën 14 korrik 2014.

Shtyhet vendimi për padinë e Ina Ramës, Avokati: Vendimi i KLD është politik

Ora news - 10.07.2014

Gjykata administrative e Tiranës ka shtyrë shqyrtimin gjyqësor sa i përket padisë nga ish-Prokurorja e Përgjithshme Ina Rama, për tu rikthyer në punë si gjykatëse, në gjykatën e Apelit në kryeqytet.

Berisha: KLD po sulmohet politikisht

ABC News - 10.07.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha e konsideroi sulm politik dhe përpjekje të hapur për të vënë kontroll gjithë sistemin e drejtësië vendosmërinë e mazhorancës pë të ndryshuar KLD.

Dilema rreth një projektligji për KLD

Shqiptarja - 10.07.2014

Që Këshilli i Lartë i Drejtësisë do të vazhdonte në mënyrë pothuajse unanime të mbështeste figurën e kompromentuar të anëtarit të këtij Këshilli, Gjin Gjoni dhe, gjithashtu, në kundërshtim të ...

Reformimi i KLD-së mbetet teorik. Mazhoranca përqendrohet për momentin te konflikti i interesit

Respublica - 10.07.2014

Gazeta “Shqip” shkruan sot për atë që e quan plani i qeverisë për Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Është fjala për një reformë që mendohet se do të pësojë ky institucion, e që sipas “Shqip” konsiston ...

Vendimi për Ina Ramën në 14 korrik Brraka: Vendimi i KLD-së politik

Shqiptarja - 10.07.2014

Gjykata Administrative mbyll shqyrtimin gjyqësor për padinë e ish-kryeprokurores Ina Rama ndaj Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe shtyn vendimin për më 14 korrik.

Shtyhet shqyrtimi i kërkesës së Ina Ramës, avokati: KLD, vendim antiligjor

Gazeta Idea - 10.07.2014

Tiranë- Shtyrtimi i kërkesës për rikthimin në punë si gjykatëse në Gjykatën e Apelit të ish-Kryeprokurores Ina Rama është shtyrë sot nga Gjykata Administrative për në datën 14 korrik 2014.

Shtyhet vendimi për Ina Ramën

Vision Plus - 10.07.2014

Gjykata Administrative ka shtyre shqyrtimin e kërkesën se ish-prokurores se përgjithshme Ina Rama per rikthimin ne postin e Gjykatëses ne Gjykatën e Apelit.

Nismat e shumicës për KLD-në

Vision Plus - 10.07.2014

Pas thirrjes se qeverise drejtuar parlamentit për te marre masa ndaj Këshillit te Larte te Drejtësisë; janë disa skenarë qe mund te ndiqen nga mazhoranca për te shkarkuar anëtaret e zgjedhur nga ...

Shtyhet vendimi për padinë e Ina Ramës

Gazeta Tema - 10.07.2014

Gjykata Administrative e Tiranës ka shtyrë shqyrtimin gjyqësor sa i përket padisë nga ish-prokurorja e Përgjithshme Ina Rama, për t’u rikthyer në punë si gjykatëse, në Gjykatën e Apelit në kryeqytet.

Gjykata Administrative shtyn vendimin për Ina Ramën

Gazeta Dita - 10.07.2014

Gjykata Administrative e Tiranës ka shtyrë shqyrtimin gjyqësor sa i përket padisë nga ish-prokurorja e Përgjithshme Ina Rama, për t’u rikthyer në punë si gjykatëse, në Gjykatën e Apelit në kryeqytet.

Nismat e shumicës për KLD-në

Gazeta Tema - 10.07.2014

Vendimi i Këshillit te Larte te Drejtësisë per te mos shkarkuar anëtarin e këtij këshilli Gjin Gjoni, duket se tashme ka vene ne lëvizje mazhorancen per te marre masa ndaj KLD.

Shtyhet përsëri gjyqi për Ina Ramën

AMA-News - 10.07.2014

Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e kërkesës për rikthimin në punë si gjykatëse në Gjykatën e Apelit të ish Kryeprokurores Ina Rama. Kërkesa është shtyrë për në datën 14 korrik 2014.

KLD, mazhoranca 2 skenarë që mund t'i përdorë për shkarkime

Shqiptarja - 10.07.2014

TIRANË - Që parlamenti të ndërhyjë në Këshillin e Lartë të Drejtësisë për të zgjedhurit e saj, dy janë opsionet e mazhorancës për ta bërë fakt të kryer një iniciativë të tillë, të lindur pas ...

Konflikti për Këshillin e Lartë të Drejtësisë, ja si do ndërhyjë mazhoranca

Gazeta Idea - 10.07.2014

Tiranë- Vendimi i KLD-së për të mos shkarkuar anëtarin e këtij këshilli Gjin Gjoni, duket se ka vënë në lëvizje mazhorancën për të marrë masa ndaj KLD dhe për këtë ekzistojnë dy skenarë se si mund të ...

Naço: Ligji i antimafias të shtrihet edhe për gjyqtarët

Gazeta Tema - 10.07.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço deklaron se situata në Këshillin e Lartë të Drejtësisë nxorri si domosdoshmëri marrjen e masave urgjente në këtë sistem. “Ne kemi një mazhorancë të konsoliduar.

Naço: Ligji i antimafias të shtrihet edhe për gjyqtarët. Kemi emergjencë

Gazeta Idea - 10.07.2014

Tiranë- Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço deklaron se situata në Këshillin e Lartë të Drejtësisë nxori si domosdoshmëri marrjen e masave urgjente në këtë sistem.

Situata në KLD, Naço: Ligji antimafia, edhe për gjyqtarët

Shqiptarja - 10.07.2014

TIRANE - Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço deklaron se situata në Këshillin e Lartë të Drejtësisë nxori si domosdoshmëri marrjen e masave urgjente në këtë sistem.

Ina Rama në Administrative, avokati: KLD vendim i padrejtë

AlbanianScreen - 10.07.2014

Tiranë - Gjykata Administrative ka shtyrë shqyrtimin e kërkesës për rikthimin në punë si gjykatëse në Gjykatën e Apelit të ish kryeprokurores In Rama. Kërkesa është shtyrë për në datën 14 korrik 2014.

Cefa: Deklaratat e Naços, sulm politik

Shekulli - 09.07.2014

Nënkryetari i Këshilli të Lartë të Drejtësisë, Elvis Cefa u shpreh sot, se deklaratat e djeshme të ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, janë një sulm i paprecedentë dhe politik ndaj KLD-së.

Çefa: Naçoi me paaftësinë përbalti KLD-në

Gazeta Start - 09.07.2014

Tiranë – Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa, e konsideroi të paprecedentë sulmin e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Ai i konsideroi deklaratat thellësisht politike të ...

Naço: Kontroll gjyqësorit, Cefa: Politika të mos ndërhyjë

Shekulli - 09.07.2014

“Monitorimi i sistemit gjyqësor është thelbësor në ruajtjen balancave të ndarjes së pushteteve”, tha Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço gjatë seminarit mbi etikën gjyqësore të organizuar sot në Tiranë.

Drejtësia, të gjithë në sulm!

Gazeta Start - 09.07.2014

Tiranë – Tensioni midis qeverisë dhe KLD-së po “nxehet” gjithnjë e më shumë, teksa edhe klasa politike është përfshirë intensivisht në akuza e kundër akuza.

Klosi: Sistemi i drejtësisë, një rrjet gjyqtarësh të korruptuar

Shekulli - 09.07.2014

"Reagim i turpshëm që vërteton se sistemi i drejtësisë po kthehet çdo ditë e më shumë në një rrjet gjyqtarësh të korruptuar". Ky ishte qëndrimi deputetit të Partisë Socialiste, Blendi Klosi për ...

Çefa: Naço me paaftësinë përbalti KLD-në

Gazeta Start - 09.07.2014

Tiranë – Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa, e konsideroi të paprecedentë sulmin e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Ai i konsideroi deklaratat thellësisht politike të ...

Qeveria: Formulë e re për KLD-në

Gazeta Start - 09.07.2014

Tiranë - Qeveria e sheh më se të domosdoshme ndërhyrjen e Parlamentit në Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Një ditë pasi në emër të ekzekutivit ministri Bledi Çuçi i apeloi legjislativit të marrë në ...

Nasip Naço i kërkon Kuvendit të shkrijë bandën e Bujar Nishanit në KLD dhe të largojë “Sudet” nga gjykatat

SOT - 09.07.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, i ka kërkuar dje Kuvendit të ndërhyjë menjëherë për të shkarkuar anëtarin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Gjin Gjoni, si dhe për të shkrirë bandën e Bujar ...

Kuvendi nis lëvizjet për shkarkimin e Elvis Çefës, Gjin Gjonit dhe Lulzim Lelçajt, dy variantet për përmbysjen e ...

SOT - 09.07.2014

Orët e bandës së Bujar Nishanit në Këshillin e Lartë të Drejtësisë, duket se janë të numëruara. Disa orë pas thirrjeve të Ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço dhe qeverisë për një ndërhyrje urgjente ...

Këshilli Lazaratin i Drejtësisë

SOT - 09.07.2014

Nga Besi BEKTESHI Ju kujtohet Lazarati, ai fshati që të gjithë mbronin të gjithë, ai fshati ku të gjithë pothuaj mbillnin hashash, ai fshati ku të gjithë pothuaj mbanin armë, ai fshati ku pothuaj të ...

Naço: Duhet të rikthejmë besimin tek sistemi i drejtësisë

SOT - 09.07.2014

Monitorimi i drejtësisë ka një rëndësi të veçantë për të evidentuar gjyqtarët e aftë dhe të paaftë, si dhe në largimin e gjyqtarëve të korruptuar. Këtë ka theksuar ministri i Drejtësisë Nasip Naço ...

KLD: Jemi të shokuar nga deklarata e ministrit Naço

Albeu.com - 09.07.2014

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Elvis Cefa u shpreh sot se ata janë të shokuar nga deklaratat politike të ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço.

Cefa: Jam i shokuar nga deklaratat e Naços

SOT - 09.07.2014

Nënkryetari i KLD-së Elvis Cefa, ka komentuar sot deklaratat e djeshme të ministrit Nasip Naço, ndërsa shprehet se është i shokuar për këtë sulm të papreçedentë.

Naço: Të rikthejmë besimin tek drejtësia

Albeu.com - 09.07.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço u shpreh sot se nevojitet më shumë punë përsa i përket monitorimit të gjykatave si dhe ndëshkimit të gjyqtarëve që shkelin liritë themelore.

Klosi: Reagimi i KLD i turpshëm, gjyqtarët e korruptuar sekt për tu mbrojtur nga zullumet

SOT - 09.07.2014

Deputeti socialist Blendi Klosi në një dalje për mediat ka shprehur shqetësimin në lidhje me vendimmarrjen e KLD për asnjë masë disiplinore ndaj gjyqtarëve të korruptuar.

Klosi: Reagimi i KLD i turpshëm

Albeu.com - 09.07.2014

Partia Socialiste mbështeti sot deklaratën e djeshme të Ministrit të Drejtësisë dhe të Qeverisë Shqiptare për të kërkuar ndërhyrjen e Parlamentit. Në një deklaratë për mediat, deputeti Blendi Klosi u ...

LSI: KLD ka zgjedhur antikushtetueshmërinë

Albeu.com - 09.07.2014

Lëvizja Socialiste për Integrim shprehu sot mbështetje qeverisë shqiptarë dhe Ministrisës së Drejtësisë për reformën në drejtësi, duke deklaruar se KLD është jashtë misionit Kushtetues .

Manjani: KLD jashtë funksionimit normal, 100% e korruptuar

SOT - 09.07.2014

Në një deklaratë për mediat, deputeti i LSI, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së nënkryetarit të KLD-së, duke e quajtur të papranueshme atë që po ndodh në Këshillin e Lartë të Drejtësisë.

Mbledhja me dyer të mbyllura e KLD, Naço: Gjyqtarët pranuan dhurata 50 mijë euro

Panorama - 09.07.2014

NGA NJE MBLEDHJE E KLD Naço zbardh prapaskenat e mbledhjeve të KLD: Ndodhi qesharake. “Gjyqtarët pranuan deri në 50 mijë euro dhurata” Ministri: Inspektorit të KLD i janë “falur” 250 mijë dollarë.

Cefa: Naço, sulm thellësisht politik ndaj KLD. I paaftë të provonte fajësinë e gjyqtarit

Panorama - 09.07.2014

TIRANË- Nënkryetari i KLD-së, Elvis Cefa i ka quajtur shpifje të paskrupullta akuzat e ashpra të ministrit të Drjetësisë, Nasip Naco lidhur me veprimtarinë më të fundit të KLD-së.

"Gjin Gjoni', Cefa: Naço po sulmon. LSI: KLD 100% e korruptuar. PS: Të ndërhyjë Kuvendi

BalkanWeb - 09.07.2014

TIRANE- Thellohet më tej përplasja mes dy institucioneve në sistemin e drejtësisë, Ministrisë së Drejtësisë dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas vendimit të KLD-së për të rrëzuar kërkesën e ...

Përplasja qeveri-KLD, Cefa: Sulm politik i papreçedentë

Ora news - 09.07.2014

Nënkryetari i KLD Elvis Cefa ka reaguar pas deklaratave të djeshme nga ministria e Drejtësisë, pas vendimit të KLD-së për të rrëzuar kërkesën e ministrisë së Drejtësisë , për shkarkimin nga detyra të ...

“Përpjekja e radhës për nënshtrimin e Drejtësisë”

Panorama - 09.07.2014

Nënkryetari i KLD-së, Elvis Cefa TIRANE – Këshilli i Lartë i Drejtësisë reagoi dje ndaj deklaratave të ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, duke i cilësuar ato si përpjekje për kontroll politik ndaj ...

Qëndrimi i KLD, PS: Të ndërhyjë Parlamenti. LSI: KLD, rreshtim në favor të korrupsionit

Panorama - 09.07.2014

Keshilli i Larte i Drejtesise TIRANE- Partia Socialiste eshte shprehur sot e skandalizuar nga vendimmarrja e njëpasnjëshme e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

Klosi: Reagimi i KLD i turpshëm, gjyqtarët sekt për tu mbrojtur nga zullumet

Ora news - 09.07.2014

Partia Socialistë ka shprehur shqetësimin në lidhje me vendimmarjen e KLD për asnjë masë disiplinore ndaj gjytarëve të korruptuar. Në një dalje për mediat nga selia e PS, deputeti Blendi Klosi e ka ...

PS: KLD po mbron zullumet e sektit të gjyqtarëve të korruptur. Të ndërhyjë parlamenti

BalkanWeb - 09.07.2014

TIRANE- Deputeti i Partisë Socialiste, Blendi Klosi reagoi sot për deklaratën e nënkryetarit të KLD-së, Elvis Cefa duke i dalë në krahë ministrit të drejtësisë Nasip Naço.

Naço: Ndëshkim gjyqtarëve pa etikë, Cefa: Të mos ndikohen politikisht

BalkanWeb - 09.07.2014

TIRANË- Në një seminar për inspektimet në sistemin gjyqësor për ruajtjen e etikëstë organizuar nga OPDATI dhe Ambasada Franceze është vënë theksi tek paanësia që duhet të kenë gjyqtarët në shqyrtimin ...

Çefa: I shokuar nga kërkesa e Naços, KLD do të ankohet tek ndërkombëtarët

Mapo - 09.07.2014

Zëvendëskryetari i KLD-së, Elvis Çefa, tha sot se ka mbetur i shokuar nga kërkesa e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e tij dhe shtoi se KLD do ti drejtohet ndërkombëtarëve për ...

PS: Mbështesim kërkesën për shkarkimin e nënkryetarit të KLD-së, Parlamenti do të ndërhyjë

Mapo - 09.07.2014

Partia Socialiste ka deklaruar sot mbështetjen e saj për kërkesën e bërë nga ministri i Drejtësisë Nasip Naço (i LSI-së) për shkarkimin e nënkryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa, ...

LSI, Manjani: KLD 100 % e korruptuar, e papranueshme ajo që ndodhi

Ora news - 09.07.2014

Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes Ylli Pinarit , e cilësoi të papranueshme dhe të patolerueshme atë që ndodhi në KLD. Sipas tij, KLD është 100% e rreshtuar në favor të korrupsionit dhe “ky nuk ...

Çefa: Jemi të shokuar nga deklaratat e Nasip Naços

ABC News - 09.07.2014

Nënkryetari i KLD-së Elvis Cefa, i quajti deklaratat e Ministrit te Drejtesise, një sulm të papreçedentë që i bëhet KLD-së. Sipas tij, zyrtaret e KLD mbeten te shokuar nga deklaratat politike të ...

Debate të forta mbi rolin e KLD-së

VOA - 09.07.2014

Nënkryetari i KLD-së Elvis Cefa sulmon ministrin e Drejtësisë. PS-LSI: Po mbrohet korrupsioni. PD: Qeveria kërkon kontrollin e Drejtësisë Në Shqipëri thellohen më tej akuzat reciproke mes Këshillit ...

Naço:Ndëshkoni gjyqtarët pa etikë Cefa: I keni akuzat të pabaza

Shqiptarja - 09.07.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço edhe njëherë ka theksuar se monitorimi i sistemit të drejtësisë ka një rëndësi të veçantë për të evidentuar gjyqtarët e aftë dhe të paaftë, si dhe largimin e ...

LAJM I FUNDIT/ Ndizet akoma më shumë beteja, Cefa i KLD: Jemi të shokuar nga deklaratat e Naços

Gazeta Tema - 09.07.2014

Ndizet akoma më shumë beteja mes ekzekutivit dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas vendimeve të fundit për të mos shkarkuar disa gjyqtarë, nën hetim për fshehje pasurie.

Korporata/ “Një gjyqtar pranoi se i kishin dhuruar 50 mijë euro, një inspektor i KLD ka 250 mijë USD të falura”

Gazeta Tema - 09.07.2014

Duke folur për gjyqtarët, ish- kryeprokurorja Ina Rama pati deklaruar se ata funksionojnë si një korporatë. E frikshme është se nuk e kanë problem që ta pranojnë se marrin dhurata të çmendura.

50 mijë dollarë, makinë, 20 mijë dollarë-vlerat e dhuratave për gjyqtarët sipas ministrit të Drejtësisë

Respublica - 09.07.2014

Gazetat kryesore shkruajnë sot të gjitha për mbledhjen e djeshme të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ku propozimet e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, u hodhën poshtë të gjitha.

Ndizet akoma më shumë beteja/ Cefa i KLD: Jemi të shokuar nga deklaratat e Naços (VIDEO)

Gazeta Tema - 09.07.2014

Ndizet akoma më shumë beteja mes ekzekutivit dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas vendimeve të fundit për të mos shkarkuar disa gjyqtarë, nën hetim për fshehje pasurie.

Cefa: Deklaratat e Naços janë politike, nuk pranohet ndërhyrja e Parlamentit

Gazeta Dita - 09.07.2014

Vijon debati në distancë mes Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe Ministrisë së Drejtësisë. Nënkryetari i KLD-së, Elvis Cefa, i konsideron të paligjshme kërkesat e ministrit Naço për shkarkimin e ...

Cefa: Naço sulm të paprecedentë politik ndaj KLD-së, jemi të shokuar

Gazeta Idea - 09.07.2014

Tiranë- Nënkryetari i KLD-së, Elvis Cefa, ka komentuar sot deklaratat e djeshme të ministrit Nasip Naço, duke i çuar ato një sulm të papreçedentë që i bëhet KLD-së.

Thellohet sherri për KLD, Cefa kërcënon, PS-LSI: Të ndërhyjë Kuvendi

AMA-News - 09.07.2014

Thellohet më tej përplasja mes dy institucioneve në sistemin e drejtësisë, Ministrisë së Drejtësisë dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas vendimit të KLD-së për të rrëzuar kërkesën e ministrit ...

“Një gjyqtar pranoi se i kishin dhuruar 50 mijë euro”

Gazeta Dita - 09.07.2014

Duke folur për gjyqtarët, ish-kryeprokurorja Ina Rama pati deklaruar se ata funksionojnë si një korporatë. E frikshme është se nuk e kanë problem që ta pranojnë se marrin dhurata të çmendura.

Naço: KLD mbron gjyqtarë që u dhurohen 50 mijë euro!

AMA-News - 09.07.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, thotë se është i vendosur të vazhdojë luftën kundër korrupsionit në sistemin e drejtësisë. Duke komentuar vendimin e KLD-së, i cili nuk pranoi kërkesën e tij për ...

Cefa: Ministri i Drejtësisë sulm të paprecedentë ndaj KLD

Durres Lajm - 09.07.2014

Thellohet më tej përplasja mes dy institucioneve në sistemin e drejtësisë, Ministrisë së Drejtësisë dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas vendimit të KLD-së për të rrëzuar kërkesën e ministrit ...

Çefa: Naço i paaftë, i duhej justifikim tek eprorët

Vision Plus - 09.07.2014

Thellohet përplasja mes Këshillit te Larte te Drejtësisë dhe Qeverise. Ne një takim te organizuar per inspektimet mbi etiken gjyqësore, Ministri Naço ka bere serish te qarte se mazhoranca nuk do te ...

Kjo bandë duhet shpërbërë

Gazeta Dita - 09.07.2014

SMS në DITA Në 0689073730 Kjo bandë duhet shpërbërë. Jari Cefa dhe Gjin Gjoni / Morën vesh se po u vjen cikloni / Fort radhët dje shtrënguan / Si çetë korrupsioni veten treguan / Banda e Nishanit ...

PS: KLD-ja po mbron zullumet e sektit të gjyqtarëve të korruptuar. LSI: 100% e korruptuar

Gazeta Idea - 09.07.2014

Tiranë- Deputeti i Partisë Socialiste, Blendi Klosi reagoi sot për deklaratën e nënkryetarit të KLD-së, Elvis Cefa duke thënë se KLD-ja po tregon se mbron zullumet e sektit e gjyqtarëve të korruptuar.

Klosi: Gjyqtarët janë bërë si sekt për të mbrojtur zullumet

AMA-News - 09.07.2014

Partia Socialistë ka shprehur shqetësimin në lidhje me vendimmarjen e KLD për asnjë masë disiplinore ndaj gjytarëve të korruptuar. Në një dalje për mediat nga selia e PS, deputeti Blendi Klosi e ka ...

PS: Reagimi i KLD, i turpshëm. Po kthehet në sekt zullumesh

Gazeta Dita - 09.07.2014

Partia Socialistë e cilëson të turpshëm reagimin e KLD, që pasoi deklaratën e ministrit të Drejtësisë lidhur me vendimin për të mos marrë masa disiplinore ndaj gjyqtarëve të dyshuar për korrupsion.

Përplasja Qeveri-KLD/ Manjani: Reagimet të papranueshme, KLD ka zgjedhur anti-kushtetueshmërinë

Gazeta Tema - 09.07.2014

Lëvizja Socialiste për Integrim shpreh mbështetjen ndaj Qeverisë dhe Ministrisë së Drejtësisë për reformën në drejtësi, duke deklaruar se “KLD është jashtë misionit Kushtetues dhe ne do të mbështesim ...

PS-LSI: Masa ndaj KLD-së

Vision Plus - 09.07.2014

Thirrja e qeverise nuk është lëne ne heshtje nga deputetet socialiste dhe ata te Lëvizjes Socialiste për Integrim. Nga selia e partisë me te madhe te mazhorances deputeti Bledi Klosi paralajmëroi se ...

Përplasja për gjyqësorin, PS-LSI paralajmërojnë ndërhyrjen e Parlamentit. Nga presidenti ende asnjë reagim. Nishani ...

Respublica - 09.07.2014

Dy partitë e koalicionit të majtë qeverisë, PS-ja dhe LSI-ja kanë paralajmëruar sot ndërhyrjen e parlamentit në çështjen e Këshillit të Lartë të Drejtësisë.

KLD, Cefa: Sulmi i Naços, politik "Jo" ndërhyrjes së Parlamentit

Shqiptarja - 09.07.2014

TIRANE - Një ditë pas përplasjeve mes Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe ekzekutivit, pas vendimeve të fundit për të mos shkarkuar disa gjyqtarë të cilët janë nën hetim për fshehje pasurie, ...

Qeveria përgatit formulën e re për KLD-në

AMA-News - 09.07.2014

Qeveria e sheh mëse të domozdoshme ndërhyrjen e Parlamentit në Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Një ditë pasi në emër të ekzekutivit ministri Bledi Çuçi i apeloi legjislativit të marrë në dorë ...

Qeveria: Formulë e re për KLD-në, gjyqtarët janë bërë të paprekshëm

Gazeta Tema - 09.07.2014

Qeveria e sheh mëse të domozdoshme ndërhyrjen e Parlamentit në Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Një ditë pasi në emër të ekzekutivit ministri Bledi Çuçi i apeloi legjislativit të marrë në dorë ...

Qeveria: Formulë e re për KLD-në

Gazeta Dita - 09.07.2014

Qeveria e sheh mëse të domosdoshme ndërhyrjen e Parlamentit në Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Një ditë pasi në emër të ekzekutivit ministri Bledi Çuçi i apeloi legjislativit të marrë në dorë ...

Në dorë të politikës, me dëshirë

Gazeta Tema - 09.07.2014

Nga Mero Baze Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka dorëzuar me dëshirë dhe vetëdije në dorë të politikës fatin e tij. Ndërsa kritikat kishin nisur lidhur me votimet kompakte politike, në së paku 8 vota ...

Cefa: Ministri i Drejtësisë, sulm të paprecedent ndaj KLD-së

AlbanianScreen - 09.07.2014

Tiranë - Thellohet më tej përplasja mes dy institucioneve në sistemin e drejtësisë, Ministrisë së Drejtësisë dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas vendimit të KLD-së për të rrëzuar kërkesën e ...

Reagon maxhoranca, "KLD po mbron korrupsionin''

AlbanianScreen - 09.07.2014

Tiranë - Deputeti socialist Blendi Klosi në një dalje për mediat ka shprehur shqetësimin në lidhje me vendimmarrjen e KLD për asnjë masë disiplinore ndaj gjyqtarëve të korruptuar.

''Sulmi i paprecedentë'', Cefa: Të shokuar nga deklaratat e Naços

AlbanianScreen - 09.07.2014

Tiranë - Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa i konsideron si një sulm të paprecedentë ndaj drejtësisë, qëndrimet e ministrit Nasip Naço pas mbledhjes së KLD-së.

Manjani: KLD jashtë funksionimit normal, 100% e korruptuar

AlbanianScreen - 09.07.2014

Tiranë - Në një deklaratë për mediat, deputeti i LSI, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së nënkryetarit të KLD-së, duke e quajtur të papranueshme atë që po ndodh në Këshillin e Lartë të ...

Gati “sulmi frontal” i qeverisë ndaj KLD-së?

Gazeta Start - 08.07.2014

Tiranë – Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama i konsideroi universitetet si firma piramidale e “Sudes”, sot radhët e pat ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, që këtë krahasim e përdori për Këshillin ...

Naço: Gjyqtarët janë bërë si ‘Sudja’

Shekulli - 08.07.2014

Vazhdojnë përplasjet mes Ministrisë së Drejtësisë dhe Këshillit të Lartë të Shtetit. Në një konferencë për mediat ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, e cilësoi si skandaloz vendimin e KLD-së për ...

"Naço mori shuplakën e radhës nga KLD"

Shekulli - 08.07.2014

Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, njëkohësisht Koordinatori Kombëtar në Luftën Kundër Korrupsionit, Bledi Çuçi, në një deklaratë për mediat shprehu qëndrimin e tij lidhur me situatën aktuale ...

KLD: Qeveria sulm për të futur nën kontroll sistemin gjyqësor

Gazeta Start - 08.07.2014

Tiranë – Këshilli i Lartë i Drejtësisë thekson se Ministri Nasip Naço dhe qeveria po bëjnë hapin e radhës për futjen në kontrollin politik të sistemit gjyqësor në Shqipëri.

KLD: Qeveria, sulme politike për kontrollin e drejtësisë

Shekulli - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë reagoi sot menjëherë pas deklaratës së ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, duke thënë se ky i fundit gjatë seancës së djeshme, mbajti një qëndrim si pjesë e propagansës ...

Skandal në KLD, nuk shkarkohet Gjin Gjoni dhe Ken Dhima, i pari miliona euro të padeklaruara, Dhima qindra mijëra euro ...

SOT - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë mbron dhe inkurajon korrupsionin në gjykata. Një tjerër skandal i paprecedentë ka plasuar në Këshillin e Lartë të Drejtësisë, i identifikuar tashmë ndërkombëtarisht si ...

Sherr në KLD, Nishani, Çefa dhe Gjin Gjoni sulmojnë Nasip Naçon, nisin rezistencën kundër reformës në drejtësi

SOT - 08.07.2014

Reforma në sistemin e drejtësisë është kthyer në mollë sherri mes Presidentit, Bujar Nishanit dhe ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Kreu i shtetit Bujar Nishani, zëvendësi i tij në Këshillin e ...

Naço: Qeveria e distancuar ndaj veprimeve antiligjore të KLD

SOT - 08.07.2014

Në një konferencë për mediat, ministri i Drejtësisë, Nasip Naço e cilësoi skandaloz dhe qesharak vendimin e KLD-së për gjyqtarin Gjin Gjoni, i cili është nën hetim nga Prokuroria e Elbasanit, për ...

Naço: Vendimi i KLD, skandaloz

Albeu.com - 08.07.2014

Një vendim skandaloz e ka cilësuar sot ministri i Drejtësisë Nasip Naço vendimin e një ditë më parë të KLD-së për gjyqtarin Gjin Gjoni . Në një konferencë për mediat Ministri Naço tha se shfajësimi ...

Qeveria e vendosur në luftën kundër korrupsionit në drejtësi

Albeu.com - 08.07.2014

Qeveria shqiptare i bashkohet thirrjeve të Ministrit Nasip Naço drejtuar Parlamentit shqiptar dhe deputetëve për të marrë një vendim se çfarë ata do të bëjnë me përfaqësuesit e tyre në Këshillin e ...

Çuçi: Ministria e Drejtësisë mori shuplakën e radhës nga KLD

SOT - 08.07.2014

Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi përmes një deklarate për media bën me dije se dje përpjekja e Ministrit të Drejtësisë për të luftuar korrupsionin ka marrë shuplakën e radhës nga ...

KLD: Qeveria kërkon kontrollin politik të sistemit të drejtësisë

SOT - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço. Elis Kuçi, zëdhënësi i KLD-së tha se këto qëndrime janë pjesë e skenarit të parapërgatitur për ...

KLD: Qeveria të ndalojë sulmet politike ndaj sistemit të drejtesisë

Albeu.com - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë i bëri sot thirrje qeverisë të ndalojë sulmet politike dhe publike ndaj këtij institucioni dhe të lejojë gjyqësorin të zhvillojë i pandikuar proceset gjyqësor ndaj ...

KLD të hapet ndaj publikut, vendimmarrja hermetike përkeqëson pozitat e gjyqësorit

SOT - 08.07.2014

Qendra për Çështje të Informimit Publik, INFOÇIP, po ndjek me shqetësim dinamikën konfliktuale në rritje mes KLD dhe Ministrisë së Drejtësisë. Shqetësim në këtë rast nuk është konflikti institucional ...

KLD nuk shkarkon gjyqtarin Gjin Gjoni

VOA - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë vendosi dje të rrëzojë 4 nga 5 nga propozimet e ministrit të drejtësisë për shkarkimin nga detyra të disa gjyqtarëve pas dyshimeve për shkelje ligjore në detyrë dhe ...

KLD i Shqipërisë nuk shkarkon gjyqtarin Gjin Gjoni

Koha.net - 08.07.2014

Tiranë, 8 korrik - Këshilli i Lartë i Drejtësisë vendosi dje të rrëzojë 4 nga 5 nga propozimet e ministrit të drejtësisë për shkarkimin nga detyra të disa gjyqtarëve pas dyshimeve për shkelje ligjore ...

Shkarkimi i Gjin Gjonit rrëzohet 12 me 1 në KLD, Nishani kundër ligjit të Naços

Mapo - 08.07.2014

Debate të ashpra në KLD mbi kërkesat për shkarkim të ministrit të Drejtësisë dhe projektligjit për Këshillin. Presidenti: Po rrezikohet seriozisht dimensioni i lirisë në vend.

KLD refuzon shkarkimin e 4 gjyqtarëve

Panorama - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë rrëzoi dje në bllok kërkesat e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, për shkarkimin nga detyra të katër gjyqtarëve. Në listën e të propozuarve për shkarkim ishte edhe ...

‘Gjyqësori ka fytyrën e KLD, gjyqtarët si ‘Sudja’ fshehin pasurinë. Vendimi për Gjonin, skandaloz’

Panorama - 08.07.2014

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço TIRANE- Qesharak dhe skandaloz e ka quajtur kreu i Drejtesise, Nasip Naco vendimin e djeshem te KLD-se, per rrezimin e kerkeses se tij per gjyqtarin Gjin Gjoni.

Përplasje KLD-Ministri për Gjin Gjonin, Naço: Vendim skandaloz,s'mund të bashkëpunojmë

BalkanWeb - 08.07.2014

TIRANE - Vendimi i djeshëm i KLD-së për të rrëzuar kërkesën e ministrit Naço, për shkarkimin nga detyra të gjykatësit të Apelit Gjin Gjoni, ka hapur një ‘front’ të ri përplasjesh mes Këshillit të ...

KLD, qeverisë: Sulmi, hapi i radhës për të na kontrolluar politikisht

Panorama - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë permes nje deklarate per media ka hedhur poshtë deklaratat e ministrit Nasip Naço lidhur me vendimmarrjen e KLD-së, duke i bere apel qeverise te terhiqet nga sulmi ndaj ...

Gjin Gjoni ndez “luftën” Qeveri-KLD, Çuçi: Të ndërhyjë parlamenti

Ora news - 08.07.2014

Pas mbledhjes së fundit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, duket se tonet mes qeverisë dhe këtij institucioni kanë arritur kulmet. Mosmarrja e asnjë mase ndëshkimore për disa gjyqtarë të çuar për ...

KLD: Qeveria të ndalojë sulmet politike ndaj sistemit të drejtesisë

ABC News - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë i bën thirrje qeverisë të ndalojë sulmet politike dhe publike ndaj këtij institucioni dhe të lejojë gjyqësorin të zhvillojë i pandikuar proceset gjyqësor ndaj ...

Përplasje KLD-Ministri e Drejtësisë

VOA - 08.07.2014

Pas vendimit për të rrëzuar shkarkimin e gjyqtarëve të denoncuar për fshehje të pasurisë, ministri Nasip Naco reagoi me tone të ashpra. Kundërpërgjigjet KLD: “Sulme politike” Në Shqipëri vazhdon ...

Sondazhi për përplasjen Ministri-KLD, Naço: Lexuesi i BalkanWeb më vlerësoi me votë

BalkanWeb - 08.07.2014

TIRANE -Kohët e fundit janë shënuar përplasje të shumta mes ministrit të Drejtësisë Nasip Naco dhe Këshillit të Lartë të Drejtësisë (KLD) lidhur me emërimet apo shkarkimet në Gjykata.

Gjin Gjoni 3 fitore rresht me drejtësinë, KLD s'e shkarkon

Shqiptarja - 08.07.2014

TIRANE- Gjyqtari i Apelit, njëherësh anëtari i KLD-së Gjin Gjoni, pas dy fitoreve në gjykata për mospezullimin e tij nga detyra, ka renditur fitoren e tretë radhazi këtë herë në Këshillin e Lartë të ...

Nuk shkarkohet gjyqtari Gjin Gjoni

InfoGlobi - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë(KLD) vendosi dje të rrëzojë 4 nga 5 nga propozimet e ministrit të drejtësisë për shkarkimin nga detyra të disa gjyqtarëve pas dyshimeve për shkelje ligjore në detyrë dhe ...

Naço kërkon shkrirjen e KLD-së: Po mbron gjyqtarët të fshehin pasuritë

AMA-News - 08.07.2014

Vendimi i djeshëm i KLD-së për të rrëzuar kërkesën e ministrit Naço, për shkarkimin nga detyra të gjykatësit të Apelit Gjin Gjoni, ka hapur një ‘front’ të ri përplasjesh mes Këshillit të Lartë të ...

Naço: Nuk bashkëpunojmë me këtë KLD që mbron gjyqtarët e korruptuar

Gazeta Dita - 08.07.2014

Vendimi i djeshëm i KLD-së, e cila rrëzoi propozimet e Ministrisë së Drejtësisë për të proceduar gjyqtarët e akuzuar për fshehje pasurie dhe shpërdorim detyre është pasuar nga reagimi i ashpër i ...

Naço: KLD në gjendje skandaloze dhe qesharake. S’mund të bashkëpunojmë kështu

Gazeta Idea - 08.07.2014

Tiranë- Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, përmes një reagimi për shtyp e ka cilësuar si skandaloz dhe qesharak vendimin e djeshëm të KLD-së për të rrëzuar kërkesën e tij për shkarkimin nga detyra të ...

Naço: Gjyqtarët si Sudja, KLD bunker..kthim në shinat e ligjit!

Shqiptarja - 08.07.2014

TIRANË – Qeveria nuk do të bashkëpunojë më me Këshillin e Lartë të Drejtësisë në kushtet kur anëtarët e këtij institucioni të udhëhequr nga kreu i shtetit Bujar Nishani, marrin vendim për të ...

Naço: Gjyqtarët janë bërë si Sudja

Vision Plus - 08.07.2014

Vendimi I Këshillit të Lartë të Drejtësisë për të mos shkarkuar gjyqtarin Gjin Gjoni, është skandaloz dhe qesharak. Kështu ka reaguar Ministri I Drejtësisë Nasip Naço, I cili theksoi në një dalje ...

Naço: KLD është kthyer në një rrjet ku gjyqtarët mbrojnë njëri-tjetrin, nuk vazhdohet më kështu

Gazeta Tema - 08.07.2014

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço reagoi me tone të ashpra ndaj vendimit të një dite më parë të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i cili rrëzoi kërkesën për shkarkimin nga detyra të gjqtarit Gjin ...

Naço “shpërthen”: KLD skandaloze, gjykatësit fshehin pasuritë dhe mbrojnë njëri-tjetrin

Respublica - 08.07.2014

Nuk ka “mbajtur” më ministri i Drejtësisë Nasip Naço, pas vendimit të djeshëm të KLD-së për të rrëzuar kërkesën për shkarkimin nga detyra të gjykatësit të Apelit Gjin Gjoni.

Qeveria: Mbështesim çdo veprim të Naços kundër korrupsionit në drejtësi

Gazeta Idea - 08.07.2014

Tiranë- Pas deklaratave të ministrit Naço, ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi tha në emër të qeverisë shqiptare se mbështet deklaratat lidhur me vendimmarrjen e KLD-së.

Qeveria: Vendimet e djeshme të KLD-së, të paprecedenta. Duhet ndërhyrja e Parlamentit

Gazeta Tema - 08.07.2014

Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, njëkohësisht Koordinatori Kombëtar në Luftën Kundër Korrupsionit, Bledi Çuçi, në një deklaratë për mediat shprehu qëndrimin e Qeverisë lidhur me situatën ...

Reagon KLD: Naço gënjen. Skenar i qeverisë për kontroll politik në gjyqësor

Gazeta Idea - 08.07.2014

Tiranë- Pas akuzave që ministri Naço drejtoi sot ndaj KLD-së, ky institucion përmes një reagimi për shtyp tha se sulmet ndaj këtij institucioni janë “hapi i radhës në skenarin e përgatitur nga ...

KLD: Qeveria, skenar për të kontrolluar sistemin e drejtësisë. Ne po e luftojmë korrupsionin në radhët e gjyqësorit

Gazeta Tema - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, duke i cilësuar ato si pjesë të një skenari për pushtimin politik të drejtësisë nga qeveria.

KLD reagon me akuza

Vision Plus - 08.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë është kundërpërgjigjur me akuza ndaj qeverise, i cili sipas tyre po tenton te vere nen kontroll sistemin e drejtësisë. Pa kthyer përgjigje per asnjë nga akuzat konkrete ...

Qeveria: KLD injoroi përpjekjet tona për të luftuar korrupsionin, Parlamenti të marrë masa urgjente

Gazeta Dita - 08.07.2014

Mbledhja e djeshme e KLD-së, gjatë të cilës nuk u mor asnjë masë ndëshkimore ndaj disa gjyqtarëve që Ministria e Drejtësisë kishte dërguar për procedim, ka sjellë edhe reagimin e koordinatorit ...

“Të merren masa ndaj KLD”

Vision Plus - 08.07.2014

Mbledhja e se hënës dhe vendimi për Gjin Gjonin ka rreshtuar mazhorancen ne bllok kundër Këshillit te Larte te Drejtësisë. Duke e cilësuar te papranueshëm sjelljen e anëtareve te KLD, anëtari ...

Barra e provës për gjyqtarët hajdutë dhe rasti i KLD

Gazeta Tema - 08.07.2014

Nga Mero Baze Në sherrin e përjavshëm mes KLD dhe Ministrisë së Drejtësisë, bie në sy kompaktësia e KLD për të kundërshtuar në bllok propozimet për ndëshkim gjyqtarësh, siç ishte rasti i Gjin Gjonit.

INFOÇIP:KLD të hapet ndaj publikut Po përkeqëson pozitat e gjyqësorit

Shqiptarja - 08.07.2014

Qendra për Çështje të Informimit Publik, INFOÇIP ka reaguar përmes një deklarate për dinamikën konfliktuale në rritje mes KLD dhe Ministrisë së Drejtësisë.

INFOÇIP: Korrupsioni në drejtësi, jo çështje e brendshme e KLD

Gazeta Dita - 08.07.2014

Qendra per Çeshtje të Informimit Publik, INFOÇIP, po ndjek me shqetësim dinamikën konfliktuale në rritje mes KLD dhe Ministrisë së Drejtësisë. “Shqetësim në këtë rast nuk është konflikti ...

Gjyqtaret "Sude'', Naço: Korrupsioni ka fytyrën e KLD-së

AlbanianScreen - 08.07.2014

Tiranë - ''Qeveria nuk është në kushtet që të bashkëpunojë me me Këshillin e Lartë të Drejtësisë''. Me këtë reagim të ashpër ministri i drejtësisë Nasip Naço nis deklaratën e tij lidhur me ...

"Kuvendi të ndërhyjë'', Çuçi mbështet Naçon për KLD-në

AlbanianScreen - 08.07.2014

Tiranë - Koordinatoir kombëtar kundër korrupsionit, ministri Bledi Çuci ka theksuar se qeveria do të mbështesë përpjekjet e ministrit të drejtësisë Nasip Naço në luftën kundër korrupsionit.

Reagon KLD, "Qeveria synon kontroll politik''

AlbanianScreen - 08.07.2014

Tiranë - Pas deklarates se Ministrit Nasip Naco reagoi Këshilli i Lartë i Drejtësisë. Zedhenesi i ketij institucioni, Elis Kuçi tha se veprimtaria e KLDse është kryer konfrom ligjeve në fuqi.

Procedim penal 8 gjyqtarëve, KLD shqyrton propozimet

Shekulli - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës me dyer të mbyllura, ku do të shqyrtojë propozimet e Ministrit të Drejtësisë për procedim disiplinor ndaj 8 gjyqtarëve.

Ligji për KLD-në, Nishani: Po cenohen institucionet kushtetuese

Gazeta Start - 07.07.2014

Tiranë – Mbledhja e sotme e Këshillit të Lartë të Drejtësisë është shoqëruar me debate të ashpra midis anëtarëve dhe ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço.

KLD rrëzon kërkesën e Naços për shkarkimin e tij, Gjoni: Po sulmohem për të më bërë presion

Shekulli - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë rrëzoi kërkesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço, për shkarkimin e gjykatësit të Apelit, Gjin Gjoni. Kërkesa për procedimin e gjyqtarit Gjoni, i cili njëherazi është ...

KLD-ja rrëzon kërkesën për shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjoni

Gazeta Start - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar sot kërkesën e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, për shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjonit. KLD ishte mbledhur prej mëngjesit të sotëm për të shqyrtuar tetë ...

Proçedimi disiplinor ndaj 8 gjyqtarëve, KLD shqyrton propozimet e Naços

SOT - 07.07.2014

Nën drejtimin e Presidentit të Republikës Bujar Nishani Këshilli i Lartë i Drejtësisë shqyrton propozimet e Ministrit të Drejtësisë për proçedim disiplinor ndaj 8 gjyqtarëve.

Presidenti Nishani apelon për cënimin e kompetencave të organeve kushtetuese

Albeu.com - 07.07.2014

Mbledhja e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Drejtësisë është shoqëruar sot me debate të ashpëra mes anëtarëve të këshillit dhe ministrit të Drejtësisëpasi ministri Nasip Naço ka prezantuar para ...

KLD rrëzon kërkesat për procedimin ndaj Dhimës dhe Çelës

SOT - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën e Ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjonit, por edhe për tre gjyqatrë të tjerë, Markelin Kuqja, Klorinda Çela dhe ...

Zhvillimet e sotme në KLD

SOT - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë, nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, zhvilloi sot mbledhjen plenare, e cila nisi me shqyrtimin e kandidaturave për emërimin e kryetarit të Gjykatës ...

KLD shtyn ndëshkimin për gjyqtarin Lleshi, Gjoni: Po sulmohem politikisht

Ora news - 07.07.2014

Tiranë- KLD shtyn kërkesën për masë disiplinore ndaj gjyqtarit të Pukës, Shtjefen Lleshi. Në mbledhjen me dyer të mbyllura të Këshillit, e cila po mbahet nën drejtimin e Presidentit Nishani, po ...

KLD rrëzon kërkesën e ministrit Naço për shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjoni

BalkanWeb - 07.07.2014

TIRANË- Këshilli i Lartë i Drejtësisë rrëzon kërkesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e gjykatësit të Apelit Gjin Gjonit. Vendimi u morr në përfundim të një mbledhje të nisur që ...

KLD lë në detyrë 3 gjyqtarët e akuzuar se fshehën pasurinë me 1 votë kundër – Gjoni: Sulm politik

Ora news - 07.07.2014

Tiranë - Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka hedhur poshtë kërkesën e Ministrisë së Drejtësisë për shkarkimin e tre gjyqtarë të akuzuar për fshehjen e pasurisë: Gjin Gjoni, Ken Dhima dhe Klorinda Çela.

KLD rrëzon kërkesën për shkarkim të Gjin Gjonit

Panorama - 07.07.2014

UPDATE- Pas orësh debatesh Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar propozimin e Ministrit të Drejtësisë për procedim disiplinor ndaj gjyqtari Gjin Gjoni.

KLD kundër projektligjit të Naços: Cënon kompetencat, nuk u morën parasysh rekomandimet

Ora news - 07.07.2014

Tiranë- Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Ministria e Drejtësisë nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët lidhur me projektligjin për funksionimin e institucionit të KLD-së.

Eriol Roshi kreu i “Administratives” Tiranë, zgjidhet problemi i gjyqtarëve mbi organikë në Lushnje

Ora news - 07.07.2014

Tiranë- Me shumicë votash, Këshilli i Lartë i Drejtësisë emëroi si kryetar të Gjykatës Administrative të Shkallës së Parë Tiranë, Eriol Roshin. Në mbledhjen e sotme nën drejtimin e Presidentit të ...

KLD rrëzon kërkesën e Naços për shkarkimin e Gjin Gjonit

Shqiptarja - 07.07.2014

TIRANE- Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën e Ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjonit. KLD ishte mbledhur prej mëngjesit të sotëm për të shqyrtuar tetë ...

Plas sherri në KLD, Cefa dhe Gjoni sulmojnë Naçon, nuk duan reformë e shkarkime

AMA-News - 07.07.2014

Plas sherri ne KLD mes njerezve te ish-kryeministrit Berisha dhe miqve te djalit te tij dhe perfaqesuesve te ministrise se Drejtesise qe duan reformen ne KLD dhe Drejtesi.

KLD rrëzon kërkesën e Naços për shkarkimin e Gjin Gjonit, gjykatësi: Po sulmohem politikisht

Gazeta Idea - 07.07.2014

Tiranë- Këshilli i Lartë i Drejtësisë rrëzoi kërkesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e gjykatësit të Apelit Gjin Gjonit. Këshilli i Lartë i Drejtësisë shqyrtoi kërkesën për ...

Prligji për KLD, Nishani e Naço debate për mandatin e anëtarit

Shqiptarja - 07.07.2014

TIRANE - Debate të forta në mbledhjen e Këshillit të Lartë i Drejtësisë sa i përket projektiligjit të propozuar nga ministri i Drejtësisë Nasip Naço për ëktë institucion.

KLD rrëzon kërkesën për shkarkimin e Gjin Gjonit/ Gjyqtari: Më sulmojnë pse kam gjykuar ministrat aktualë

Gazeta Tema - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën për shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjoni, i cili po hetohet për fshehje të pasurisë. Sipas KLD, ministri i Drejtësisë nuk ka bërë kërkesë për ndonjë ...

Gjin Gjoni e thotë hapur së është i PD: Po sulmohem politikisht!!!

AMA-News - 07.07.2014

Parulle e njohur sa here gjyqtaret jane ne veshtiresi. Gjyqtare te tipit Gjin Gjoni, qe kur ndjejne se duhet te japin llogari para popullit, rreshtohen menjehere politikisht, pasi per vite te tera ...

Gjin Gjoni mbijeton edhe në KLD, rrëzohet kërkesa për shkarkim

Gazeta Dita - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesën për shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjoni, i cili po hetohet për fshehje të pasurisë. Sipas KLD, ministri i Drejtësisë nuk ka bërë kërkesë për ndonjë ...

Gjin Gjoni shpëton pa lagur, Nishani i mbron karrigen në KLD, rrëzohet kërkesa

AMA-News - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë rrëzon kërkesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e gjykatësit të Apelit Gjin Gjonit. Vendimi u morr në përfundim të një mbledhje të nisur që në orët e ...

Rrezohet kërkesa per shkarkim te Gjin Gjonit

Vision Plus - 07.07.2014

Këshilli i Larte i Drejtësisë rrezon kërkesën e Ministrit te Drejtësisë Nasip Naço per shkarkimin e gjyqtarit Gjin Gjoni. Ky i fundit akuzohej për fshehje te pasurisë me vlere 2 milion euro.

KLD mbron Gjin Gjonin pas kërkesës për shkarkim të ministrit të Drejtësisë Naço. Gjoni: Sulme politike

Respublica - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë mbron anëtarin e vet dhe rrëzon kërkesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e gjykatësit të Apelit Gjin Gjoni.

KLD rrëzon kërkesën e ministrit për shkarkimin e gjyqtarit Gjoni

Durres Lajm - 07.07.2014

Këshilli i Lartë i Drejtësisë rrëzon kërkesën e ministrit të Drejtësisë Nasip Naço për shkarkimin e gjykatësit të Apelit Gjin Gjonit. Vendimi u morr në përfundim të një mbledhje të nisur që në orët e ...

8 gjyqtarë në procedim, KLD debat për projektin e Naços

AlbanianScreen - 07.07.2014

Tiranë - Presidenti i Republikës e ka cilësuar si ndërhyrje dhe marrje kopetencash të Këshillit të Lartë të Drejtësisë draftin e ri ligjor për funksionimin e këtij institucioni.