TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bashkëqeverisje e PS-së me PD-në? Rama zbulon se çfarë do të ndodhë pas 25 qershorit (VIDEO)

Albeu.com - 21.05.2017

Kryeministri i vendit Edi Rama në komunikimin javor ka folur për disa nga dilemat mediatike që pas marrëveshjes së arritur midis tij dhe kreut të opozitës Lulzim Basha.

Rama i kthen përgjigje LSI: Partitë kanë ?tekat? e tyre, Kodin Zgjedhor nuk e prekim (VIDEO)

Albeu.com - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama në komunikimin javor në rrjetet sociale ka sqaruar fillimisht disa detaje rreth marrëveshjes me Lulzim Bashës. Kryeministri tha se përfshirja e PD në qeverisje synon vajtjen ...

Rama sqaron për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur me PD-në

Lajmi.net - 21.05.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka sqaruar për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur mes tij dhe liderit të opozitës Lulzim Basha që futi në garën e zgjedhjeve parlamentare të djathtën ...

Nis takimi Rama-Basha, diskutohen emrat e ministrave teknikë

Almakos - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kanë nisur një në mjediset e Pallatit të Kongreseve. Mësohet se ata po diskutojnë propozimet e PD-së për zëvendëskryeministrin ...

Takim Rama-Basha, diskutohen emrat e ministrave teknikë

Lajmi.net - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike kanë nisur një takim pak çaste më parë në mjediset e Pallatit të Kongreseve. Mësohet se ata po diskutojnë propozimet e PD për zv/kryeministrin ...

Rama-Basha takim kokë më kokë për ministrat e qeverisë teknike

Albeu.com - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama këtë pasdite po zhvillon një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha tek Pallati i Kongreseve. Takimi i Ramës me kreun e PD Basha ka nisur para disa minutash, dhe kjo vjen një ...

Pakti Rama-Basha, "senatori" i KQZ-së bëhet kryetar i saj

Albeu.com - 21.05.2017

Pjesë e paktit Rama-Basha është edhe kalimi i kreut të KQZ-së tek Partia Demokratike. Nisur nga ky fakt, Rama dhe Basha kanë rënë dakord sot që në krye të KQZ-së të mos jetë më Denar Biba, por ...

Urdhëri i fundit i Metës për Kuvendin, votohet marrëveshja Rama-Basha

Mapo - 21.05.2017

Seanca e jashtëzakonshme e të hënës do të votojë të gjitha pikat, për të cilat ranë dakort Edi Rama dhe Lulzim Basha në dy takimet e fundit. Pavarësisht se për LSI beteja vështirësohet, Ilir Metës ...

Rama sqaron për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur me PD-në

Botasot - 21.05.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka sqaruar për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur mes tij dhe liderit të opozitës Lulzim Basha që futi në garën e zgjedhjeve parlamentare të djathtën ...

Rama: Pakt me PD për fundin e krizave, dialog për integrimin pas zgjedhjeve

Ora news - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama në komunikimin javor të tij sqaroi disa nga dilemat mediatike që pas marrëveshjes së arritur midis tij dhe kreut të opozitës Lulzim Basha.

Rama: Bashkëqeverisje me PD, vetëm për zgjedhje

Botasot - 21.05.2017

Në komunikimin e tij javor, Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se më 25 qershor do të kemi zgjedhje lehtësuese, ndërsa përsa i përket faktit se si u arrit marrëveshja me opozitën, ai tha se duhet një ...

Rama sqaron për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur me PD-në

Zeri - 21.05.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka sqaruar për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur mes tij dhe liderit të opozitës Lulzim Basha që futi në garën e zgjedhjeve parlamentare të djathtën ...

Rama-Basha takim në Pallatin e Kongreseve, miratojnë me konsensus 6 ministrat teknikë (Foto ekskluzive)

BalkanWeb - 21.05.2017

TIRANE-Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim kokë më kok me kreun e PD, Lulzim Basha në Pallatin e Kongreseve. ...

LAJMI I FUNDIT/ Rama dhe Basha takohen sërish! Ja për çfarë po diskutohet

Gazeta Express - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe lideri I opozitës Lulzim Basha janë takuar sërish këtë të dielë dhe ashtu siç parashikohej, në focus të diskutimeve pritet të jenë emrat e rinj të ministrave ...

Ministrat teknik, nis takimi Rama- Basha në Pallatin e Kongreseve

Botasot - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur një takim në Pallatin e Kongreseve. Burime të Shkeullit bëjnë me dije se takimi që është duke u zhvilluar mes kreu të qeverisë, Edi ...

Nis takimi Rama-Basha, diskutohen emrat e ministrave teknikë

Telegrafi - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kanë nisur një në mjediset e Pallatit të Kongreseve. Mësohet se ata po diskutojnë propozimet e PD-së për zëvendëskryeministrin ...

Përfundon takimi Rama- Basha, a është arritur marrëveshja për ministrat?

Gazeta Express - 21.05.2017

Ka përfunduar pas rreth 50 minutash takimi mes kryeministrti Rama dhe liderit të opozitës Lulzim Basha në Pallatin e ...

Rama dhe Basha takohen sërish! Ja për çfarë po diskutohet

Zeri - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe lideri I opozitës Lulzim Basha janë takuar sërish këtë të dielë dhe ashtu siç parashikohej, në fokus të diskutimeve pritet të jenë emrat e rinj të ministrave teknikë dhe ai ...

Rama: Marrëveshja PD – PS u jep fund krizave politike 27 vjeçare dhe e bën Shqipërinë shtet serioz në botë

RTSH - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se marrëveshja e arritur javën e kaluar mes tij dhe kreut të PD Lulzim Basha u jep fund krizave politike 27 vjeçare dhe e bën Shqipërinë shtet serioz në botë.

Rama-Basha/ Hakmarrja, një gjellë që hahet e ftohtë

Java News - 21.05.2017

Nga Skënder Minxhozi/ “Qari dhe qederi janë motër e vëlla”, thotë një shprehje e vjetër e Shqipërisë së Mesme. Kush rrezikon shumë, fiton shumë, do të ishte versioni modern i shprehjes.

Rama i përgjigjet LSI: Ndryshimet në Kod pas zgjedhjeve në favor të ‘meraqeve’ të partive

Java News - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e së dielës komunikimin javor në rrjetet sociale ku ka sqaruar disa detaje rreth marrëveshjes me Lulzim Bashës.

Emrat e ministrave teknikë, Rama dhe Basha takohen në Pallatin e Kongreseve

Java News - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha, janë takuar mbrëmjen e së dielës sërish në Pallatin e Kongreseve. Mësohet se shkak i takimit janë emrat e propozuar nga ana e Partisë ...

Ministrat teknikë dhe kreu i KQZ, Rama dhe Basha takohen për emrat

Java News - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha janë takuar mbrëmjen e së dielës në Pallatin e Kongreseve. Mësohet se shkak i takimit janë emrat e propozuar nga ana e Partisë Demokratike për 6 ...

Çfarë ndodhi në takimin kokë më kokë mes Ramës dhe Bashës

Durres Lajm - 21.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot pasdite një takim që ka zgjatur rreth 45 minuta me kreun e opozitës Lulzim Basha tek Pallati i Kongreseve. Teksa Rama nuk foli, Basha tha per mediat se do te ...

Rama sqaron për herë të parë publikisht marrëveshjen e arritur me PD-në

Alb Portali - 21.05.2017

I buzëqeshur, si rrallëherë kryeministri Rama u shfaq në monologun e fundjavës, në Facebook për të shpjeguar marrëveshjen me Lulzim Bashën. Rama e ndau paktin me Bashën në 3 momente, duke mohuar që ...

Duka rrëfehet pas paktit: Basha u dorëzua para Ramës

Albeu.com - 20.05.2017

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar sërish mbi marreveshjen Basha-Rama, marrëveshje e cila u arrit falë negociatave të iniciuara nga vetë ai.

Analiza, kush fitoi e kush humbi nga pakti Rama-Basha

Albeu.com - 20.05.2017

Marrëveshja Rama -Basha pavarësisht faktit që i dha fund krizës 3 mujore në Shqipëri ka ngritur shumë pikëpytje dhe hatërmbetje nga partitë e vogla. Gazetari dhe analisti, Andi Bushati , në një ...

Ta emërtosh Marrëveshjen Rama-Basha bashkëqeverisje është mjerane

Mapo - 20.05.2017

Nga Fitim Zekthi Për një pjesë të njerëzve, sidomos në media dhe politikë, marrëveshja Rama-Basha ishte një marrëveshje për bashkëqeverisje, për të shkatërruar Ilir Metën dhe partitë e vogla, për të ...

Rama-Basha po kthejnë bipolaritetin në politikë

BalkanWeb - 20.05.2017

Nga Mimoza KOÇIU Pas 90 ditësh plot tension politik e qytetar, me akuza, mosmarrëveshje, taktika, prapaskena, lobime shpesh të pandershme, ka qenë një moment sa i pabesueshëm, aq edhe lehtësues për ...

ANALIZA/ “Një i sëmurë si Rama mund të firmoste paktin me PD, Basha doli çilimi, Meta i mbaruar”

BalkanWeb - 20.05.2017

TIRANE- Analisti Andi Bushati përmes një analize me titull “Pakti që i nxorri të gjithë lakuriq” botuar tek Lapsi.al flet për marrëveshjen mes PS dhe PD, dhe thotë se ajo përveçse zgjidhi krizën tre ...

Aleati i Bashës zbulon prapaskenat: Çfarë ndodhi në takim

Botasot - 20.05.2017

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, e sheh si një mision të pamundur që partitë e vogla politike të dalin me mandate pas marrëvjeshjes Rama-Basha.

Duka jep detaje nga momentet e marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës

Mapo - 20.05.2017

Duke folur për marrëveshjen Rama-Basha është shprehur se marrja emadateve nga partitë e vogla është një mision i pamundur pas kësaj marrëvjeshjeje. Në një intervistë për “Panorama”, negociatori i ...

Pas marrëveshjes Rama-Basha/ Duka: Jemi përballë një rreziku të madh për demokracinë përfaqësuese

Java News - 20.05.2017

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, e sheh si një mision të pamundur që partitë e vogla politike të dalin me mandate pas marrëvjeshjes Rama-Basha.

Ja prapaskenat e marrëveshjes, amerikanët strategji për ta larguar Bashën nga ndikimi i Berishës, telefonatat që sollën ...

SOT - 19.05.2017

Zbardhen prapaskenat e arritjes së dakordësisë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Ditën e mërkurë, ata patën një takim kokë më kokë mes tyre në Kryesinë e Kuvendit dhe ...

Marrëveshja Rama-Basha dogji partitë e vogla

Almakos - 19.05.2017

Marrëveshja Rama-Basha po lexohet më shumë si një lojë për të djegur të vegjlit, pasi nuk mund të regjistrohen në zgjedhje si koalicion edhe pse luftuan bashkërisht për zgjedhje të ndershme.

Pakti Rama-Basha, Besnik Mustafaj: PD mori më tepër seç i duhej

SOT - 19.05.2017

Publicisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e “News 24”, thotë se marrëveshja Rama-Basha është pozitive, pasi jo vetëm ka treguar se partitë politike në vend dinë të tregohen ...

Ish-ministri: Rama shkoi te Basha për të goditur LSI-në

Albeu.com - 19.05.2017

Një nga zërat e fuqishëm të Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj , ish-ministër i Jashtëm në qeverinë Berisha, ka folur në studion e “News24”, per situatën në cilën ndodhen partitë e vogla në vend ...

Marrëveshja Rama-Basha dogji partitë e vogla

Telegrafi - 19.05.2017

Marrëveshja Rama-Basha po lexohet më shumë si një lojë për të djegur të vegjlit, pasi nuk mund të regjistrohen në zgjedhje si koalicion edhe pse luftuan bashkërisht për zgjedhje të ndershme.

KE për marrëveshjen Rama-Basha

ABC News - 19.05.2017

Komisioni Europian përgëzon drejtuesit e dy partive më të mëdha në vend për marrëveshjen e arritur. Zëdhënësja Maja Kocijançiç përsëriti rëndësinë e zbatimit të procesit të Vettingut, si çelësin ...

Prapaskenat/ Ish-ministri i Berishës: Neni i marrëveshjes që propozoi Rama për të goditur LSI

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Një nga zërat e fuqishëm të Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, ish-ministër i Jashtëm në qeverinë Berisha, ka analizuar në studion e “News24”, situatën në cilën ndodhen partitë e vogla në ...

Marrëveshja Rama-Basha, Besnik Mustafaj: PD mori më shumë nga sa i duhej

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Publicisti Besnik Mustafaj ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha të arritur dy ditë më parë për zgjidhjen e ngërçit politik në vend, dhe përfshirjen në zgjedhjet parlamentare edhe të partive ...

“Rama shkoi i përgatitur në takimin me Bashën, për të goditur LSI-në”

Mapo - 19.05.2017

Një nga zërat e fuqishëm të Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, ish-ministër i Jashtëm në qeverinë Berisha, ka analizuar në studion e “News24”, situatën në cilën ndodhen partitë e vogla në vend pas ...

“Rrëzuam gjysmën e qeverisë”, Rama: Pse gabohet Lulëzimi, miku im i orëve të fundit

BalkanWeb - 19.05.2017

Pas marrëveshjes Rama-Basha për zgjidhjen e krizës politike dhe ecurinë e zgjedhjeve parlamentare, kreu i Qeverisë ka një etiketim të ri për kreun e opozitës.

Koalicionet elektorale, “patatja e nxehtë” në duart e aleatëve të PS- PD

Java News - 19.05.2017

Negociatat 5-orëshe mes Kryeministrit Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, çuan në arritjen e një marrëveshjeje, të cilën kreu i qeverisë e cilësoi dje si “Big Mac”.

Mustafaj kritika për Bashën: Nuk na informoi për marrëveshjen që do bënte

Java News - 19.05.2017

Ish-ministri i jashtëm në qeverinë Berisha, Besnik Mustafaj është shprehur se Basha ka gabuar për sa i përket marrëveshjes që bëri më Ramën dy ditë më parë.

Rama: Ministrat teknikë do jenë kujdestarë, nuk do bëjnë tendera dhe emërime

Java News - 19.05.2017

Kreu i qeverisë nga Korça u shpreh se marrëveshjen e arritur me Bashën, është një fitore për të në një betejë që ata e konsideronin të pamundur. Sipas tij, ministrat e rij teknik, do të kenë vetëm ...

Të pathënat e takimit Rama-Basha…

Alb Portali - 19.05.2017

Loading... Nga Desada METAJ Një marrëveshje e shumëpritur, për të cilën nuk mjaftuan as 90 ditë dhe as një seri ndërkombëtarësh që vizituan me radhë Shqipërinë.

Vazhdon prej më se dy orësh, takimi Rama-Basha

Top Channel - 18.05.2017

Vazhdon prej më tepër se dy orësh takimi midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Ky takim po zhvillohet në ambientin e Kryesisë së Kuvendit dhe vijoi menjëherë pas takimit ...

Ka marrëveshje! Rama dhe Basha: 100% dakord

Top Channel - 18.05.2017

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes Kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend.

Përfundon takimi, Rama dhe Basha: 100 % dakord

Almakos - 18.05.2017

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes Kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend.

Arrihet marrëveshja Rama-Basha: 100% sipas paketës "McAllister"

SOT - 18.05.2017

Mbrëmjen e djeshme pas mesnate ka përfunduar takimi kokë më kokë mes kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama. Ishte Rama ai që që kërkoi këtë takim vetëm për vetëm me kreun e ...

Përfundon takimi, Rama dhe Basha: 100 % dakord

Lajmi.net - 18.05.2017

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes Kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend.

Rama e Basha shtrëngojnë duart, ja si reagojnë simpatizantët (VIDEO)

Albeu.com - 18.05.2017

Ka përfunduar kriza politike në Shqipëri pasi dy liderat e PS dhe PD kanë rënë më në fund dokord mbi mbi marrëveshjen McAllister. Kjo marrëveshje erdhi pas shumë orësh diskutime nga ku më në fund ...

Arrihet marrëveshja PD-PS, Rama-Basha 3 orë takim kokë më kokë në Kuvend, kryeministri pranon paketën “McAllister Plus”

SOT - 18.05.2017

Arrihet marrëveshja mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim me qëllim zgjidhjen e krizës politike në vend. Kanë qenë kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD, Lulzim Basha ata të cilët ...

Rama nga Elbasani: Sot nis fushata, nuk do të shkelim ligjin për datën e zgjedhjeve

SOT - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka qenë i prerë në deklaratat e tij drejtuar kryeopozitarit Lulzim Basha dhe opozitës. Ai është shprehur qartë se nuk ka shtyrje të zgjedhjeve pasi Partia Demokratike është ...

Rama e Basha, shtrëngojnë duart (Foto-Video)

Almakos - 18.05.2017

Pas shumë orëve të gjata të diskutimit, nga dhe ku doli ‘tymi i bardhë’, kryeministri Edi Rama dhe lideri i PD-së, Lulzim Basha nuk nguruan që t’i jepnin dorën njëri-tjetrin para gazetarëve dhe të ...

Pas marrëveshjes me Bashën, Rama: Humbim shumë nëse ndalemi sot

SOT - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim në facebbok, pas takimit të djeshëm tre orë kokë më kokë me kreun e Partisë Demokratike Lulëzim Basha.

Rama e Basha, shtrëngojnë duart (Foto-Video)

Lajm - 18.05.2017

Pas shumë orëve të gjata të diskutimit, nga dhe ku doli ‘tymi i bardhë’, kryeministri Edi Rama dhe lideri i PD-së, Lulzim Basha nuk nguruan që t’i jepnin dorën njëri-tjetrin para gazetarëve dhe të ...

Është arritur marrëveshje mes opozitës dhe pushtetit në Shqipëri

Portalb - 18.05.2017

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend.

Detajimi i marrëveshjes Rama-Basha, takim në Pallatin e Kongreseve

Top Channel - 18.05.2017

Pas arritjes së marrëveshjes pas mesnate, kryeministri Edi Rama dhe kreu i Partisë Demokratike po takohen për modalitetet në Pallatin e Kongreseve. Vetë Basha ka deklaruar se pas detajimit të ...

Konkretizohet marrëveshja, Rama-Basha takohen sërish

Albeu.com - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës po zhvillojnë takimin e dytë në pak orë, pas rënies dakord mbi zgjidhjen e krizës politike. Burime nga qeveria bëjnë me dije se ky takim i dytë ka të ...

Tjetër takim mes Ramës dhe Bashës, ja çfarë po ndodh!

SOT - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha po zhvillojnë sot një tjetër takim për të përcaktuar detajet e paktit të arritur. Takimi i cili pason atë të mbrëmshmin ku dy liderët u takuan ...

Rama e Basha sërish takim me njëri-tjetrin

Almakos - 18.05.2017

Kreu i PS-së Edi Rama dhe ai i PD-së, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një tjetër takim mes tyre. Pas 3 orë bisedimesh, Rama e Basha arritën një marrëveshje mes tyre.

Ambasada e SHBA: Presim zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive

Top Channel - 18.05.2017

Ambasada amerikane ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes dy liderëve politikë, Edi Rama dhe Lulzim Basha, duke pritur tashmë zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive politike.

Donald Lu reagon për marrëveshjen: Bravo Ramës e Bashës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 18.05.2017

Marrëveshja e kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha ka shkaktuar reagime pozitive jo vetëm nga politika në vend e cila sot duket më e lehtësuar por edhe nga ndërkombëtarët.

Reagon zyra e BE në Tiranë pas paktit Rama-Basha

SOT - 18.05.2017

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri ka përshëndetur marrëveshjen mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Luzim Basha për zgjidhjen e krizës politike.

BE reagon për marrëveshjen Rama-Basha: Urime!

Albeu.com - 18.05.2017

Marrëveshja e kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha ka shkaktuar reagime pozitive jo vetëm nga politika në vend e cila sot duket më e lehtësuar por edhe nga ndërkombëtarët.

Është arritur marrëveshje mes opozitës dhe pushtetit në Shqipëri

Idividi - 18.05.2017

Tiranë, 18 maj 2017 (MIA) - Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës ...

Ambasada amerikane: Bravo popullit shqiptar

Lajmi.net - 18.05.2017

Ambasada amerikane në Shqipëri ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes dy liderëve politikë, Edi Rama dhe Lulzim Basha, duke pritur tashmë zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive politike.

BE dhe SHBA: Bravo shqiptarëve, Ramës dhe Bashës

Portalb - 18.05.2017

Ambasada amerikane në Tiranë reagoi pas arritjes së marrëveshjes së mbrëmshme. Me anë të një kartoline, ambasadori amerikan Donald Lu, u thotë bravo shqiptarëve, por edhe liderëve politikë.

Rama-Basha 2 orë takim, çfarë po ndodh në Pallatin e Kongreseve?

Albeu.com - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha prej orës 10 gjenden në një takim mbi modalitetet dhe teknalitetet e paktit anti-krizë. Takimi nisi rreth orës 10:05, ku Rama ishte i shoqëruar ...

Marrëveshja Rama-Basha, ambasada e SHBA: Bravo të gjithëve!

Almakos - 18.05.2017

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në orët e para të mëngjesit të sotëm mes kreut të PS-së, Edi Rama dhe kreut të PD-së. Lulzim Basha .

Shqipëri: Zgjedhjet mbahen më 25 qershor

Lajmi.net - 18.05.2017

Marrëveshja Rama-Basha duket se ka arritur një datë zgjedhjesh. Nuk do të jetë asnjëra që është diskutuar deri më tani. Bëhet fjalë për datën 25 qershor, dita kur do të zhvillohen zgjedhjet.

Takimi Rama-Basha, ja si i përshëndet Ilir Meta

Albeu.com - 18.05.2017

Vijon takimi në Pallatin e Kongreseve mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha. Vetëm pak minuta më parë, kreu i Kuvendit Ilir Meta ka kaluar pranë Pallatit të Kongreseve ku po ...

Pas marrëveshjes, Meta takim kokë më kokë me Berishën

Albeu.com - 18.05.2017

Ndërkohë që në pallatin e Kongreseve vazhdon prej orës 10:00 takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kreyeopzitarin Lulzim Basha, një tjetër takim i rëndësishëm po ndodh në këto momente.

David McAllister i kënaqur me Shqipërinë

DW - 18.05.2017

Europarlamentari David McCallister reagoi për herë të parë pasi Rama dhe Basha gjetën gjuhën e përbashkët duke i dhënë fund krizës politike. Zv. Presidenti i Partive Popullore Evropiane, iniciatori i ...

Marrëveshja Rama-Basha, reagon për herë të parë McAllister

Albeu.com - 18.05.2017

Eurodeputeti Eduard Kukan ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha . Negociatori dhe aktori kryesor i marrëveshjes Rama- Basha David ...

Negociatat/ Rama takim kokë më kokë me Bashën në Pallatin e Kongreseve

SOT - 18.05.2017

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, duket se ka shkaktuar lëvizje të shumta. Kryeministri Edi Rama dhe Kreu i PD-së Lulzim Basha, janë duke zhvilluar një takim prej 4 orësh në takim së ...

Rama nuk shkon tek Fevziu, zbulohet arsyeja e anulimit

Albeu.com - 18.05.2017

Edi Rama ishte planifikuar të ishte mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” në një intervistë për Blendi Fevziun. Por më vonë, Rama dhe Basha kanë vendosur të mos flasin për median, mbi marrëveshjen ...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

Top Channel - 18.05.2017

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do ...

Mbyllet pas 5 orësh takimi Rama-Basha

SOT - 18.05.2017

Mbyllet pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-se Lulzim Basha që u mbajt në Pallatin e Kongreseve për të detajuar marrëveshjen e dakordësuar mbrëmjen e djeshme ...

Takimi Rama-Basha/ A do të mbahen zgjedhjet në 25 qershor?

SOT - 18.05.2017

Pas takimit 5 orësh të kryeministrit Edi Rama me kreun e opozitës Lulzim Basha burimet bënë me dije se data më e mundshme për zgjedhjet është 25 qershori.

Mbyllet pas 5 orësh takimi Rama-Basha, mbajnë sekret detajet që u folën

Albeu.com - 18.05.2017

Ka përfunduar para pak minutash takimi kokë më kokë i kreut të qeverisë Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha në Pallatin e Kongreseve . Në dalje ata kanë shmangur mediat duke mbajtur sekret ...

Marrëveshja, përfundon pas 5 orësh takimi Rama-Basha

Lajmi.net - 18.05.2017

Ka përfunduar pas 5 orësh e 20 minutash takimi mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Takimi i detajimit të marrëveshjes së arritur në orët e para të ditës së sotme është zhvilluar në pallatin e Kongreseve.

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

Almakos - 18.05.2017

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime të Top Channel si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit.

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

Lajmi.net - 18.05.2017

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do ...

Prapaskenat e takimit Rama-Basha, zgjedhjet më 25 qershor

Albeu.com - 18.05.2017

Edi Rama dhe Lulzim Basha kane negociuar secilën prej 20 pikave të paketës amerikane për zgjidhjen e krizës per me shume se 5 ore ne Pallatin e Kongreseve.

Vendimi në takimin Rama-Basha, në zgjedhje pa koalicione

Lajmi.net - 18.05.2017

Edi Rama dhe Lulzim Basha janë kujdesur që nga takimi prej 5 orësh në Pallatin e Kongreseve të mos dalin informacione, por vendimi se zgjedhjet do të mbahen në datën 25 Qershor, është i konfirmuar ...

Marrëveshja Rama-Basha, takime për detajet

Portalb - 18.05.2017

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha u takuan sërish sot, këtë herë, ashtu sic dhe kishin paralajmëruar, për të detajuar marrëveshjen e arritur pas mesnatës së mbrëmshme.

Zgjidhet marrëveshja Rama-Basha, zgjedhjet në 25 qershor

SOT - 18.05.2017

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor.

Marrëveshja/ Rama i “dorëzon” Bashës krerët e dy institucioneve të pavarura

SOT - 18.05.2017

Pas arritjes së marrëveshjes mes kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e ngërçit politik, dy forcat politike kanë zbardhur detaje të marrëveshjes.

Marrëveshja largon kryetarin e LSI-së nga Qeveria

Top Channel - 18.05.2017

Marrëveshja Rama-Basha parashikon ndryshime të mëdha në Qeveri dhe janë plot gjashtë ministri që do të drejtohen nga teknicienë të propozuar nga Partia Demokratike.

Tiranë: Sërish ndërkombëtarët ndikojnë në zgjidhjen e krizës politike

DW - 18.05.2017

Mazhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshje për tejkalimin e një krize tremujore. Analistët kritikojnë varësinë e politikanëve shqiptarë nga ndikimi i ndërkombëtarëve.

Pakti Rama-Basha, vjen goditja e parë e fortë për Ilir Metën

Albeu.com - 18.05.2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta shkoi në zyrën e Berishës pa deklaratës publike mes dy liderëve Basha dhe Rama dje pas mesnate se kishin arritur në një marrëveshje.

"Bomba" e Artan Hoxhës: Berisha dhe Meta përgjuan takimin Rama-Basha

Albeu.com - 18.05.2017

Gazetari Artan Hoxha ka folur per takimin e gjatë Rama-Basha dhe frikën e tyre se mund të përgjoheshin. Duke shtruar tre pyetje gazetari te e te kuptosh se ka informacion që takimi mes Ramës dhe ...

"Ultimatumi" i kryeministrit mbaron, por Rama dhe Basha ndryshojnë thjesht…

Gazeta Express - 18.05.2017

Ultimatumi që kryeministri Edi Rama I vuri të mërkurën pasdite Lulzim Bashës, se do ta presë deri më 23:59 për të pranuar ose jo ofertën ka ...

Fotot/ Negociatat e natës, kjo është salla ku u “kyçën” Rama dhe Basha

BalkanWeb - 18.05.2017

“BalkanWeb” mësoi nga burime pranë Kuvendit se dy liderët, Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë lëvizur nga salla “Pjetër Arbnori” apo siç njihet ndryshe salla e Byrosë, ku u mbajt tryeza e partive ...

Pas arritjes së marrëveshjes, Basha niset drejt çadrës, ja çfarë bëri Rama

BalkanWeb - 18.05.2017

Pas gati 200 minutash takim kokë më kokë, kryeministri Edi Rama dhe lideri i opozitës, Lulzim Basha dolën sëbashku para mediave për të konfirmuar arritjen e marrëveshjes që i jep fund krizës politike ...

Rama dhe Basha arrijnë marrëveshjen

RTSH - 18.05.2017

Në Shqipëri maxhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshjen për zgjidhjen e krizës politike në vend. Në orët e para të së enjtes kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha, kanë dalë ...

Prapaskenat, ja si u arrit marrëveshja Rama - Basha pas takimit prej 3 orësh

Gazeta Express - 18.05.2017

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha arritën sot në orët e para të mëngjesit një marrëveshje për t’i dhënë fund krizës ...

Shtrëngim duarsh mes Ramës dhe Bashës, shihni si reagojnë simpatizantët (Video)

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANE- Pas shumë orëve të gjata të diskutimit, nga dhe ku doli ‘tymi i bardhë’, kryeministri Edi Rama dhe lideri i PD-së, Lulzim Basha nuk nguruan që t’i jepnin dorën njëri-tjetrin para gazetarëve ...

Rama e Basha, shtrëngojnë duart (Foto-Video)

Telegrafi - 18.05.2017

Pas shumë orëve të gjata të diskutimit, nga dhe ku doli ‘tymi i bardhë’, kryeministri Edi Rama dhe lideri i PD-së, Lulzim Basha nuk nguruan që t’i jepnin dorën njëri-tjetrin para gazetarëve dhe të ...

Marrëveshja me Bashën/ Rama e konfirmon, sot PS hap fushatën në Tiranë pranë çadrës së PD (FOTO)

BalkanWeb - 18.05.2017

Pas takimit 3 orësh kokë me kokë me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha për gjetjen e një zgjidhjeje të ngërçit politik, kryeministri Edi Rama nuk e ka ndryshuar axhendën e Partisë ...

Edi Rama dhe Lulzim Basha arrijnë marrëveshje sipas paketës Mc Allister+

ABC News - 18.05.2017

Pas tri orësh takim kokë më kokë në kryesinë e kuvendit, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kanë arritur një marrëveshje bazuar në paketën McAllister+, përfshi ...

Зfarл pлrmban paketa amerikane e paktit Rama-Basha?

Botasot - 18.05.2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i opozitës, Lulzim Basha, kanë rënë dakord mesnatën e mbremshme për të firmosur një marrëveshje të dakordësuar, paketën “McAllister plus”, e propozuar ...

Shtrлngimi i duarve Rama-Basha, ja si reagojnл simpatizantлt

Botasot - 18.05.2017

Pas orëve të gjata që çuan në marrëveshjen e madhe, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe lideri i PD-së, Lulzim Basha pasi dolën nga Kryesia e Kuvendit bënë një gjest që shumë nuk e prisnin.

Rama takim tjetër me Bashën në Pallatin e Kongreseve

Gazeta Express - 18.05.2017

Një tjetër takim është duke u zhvilluar mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe atij të opozitës Luzlim ...

Përfundojnë pas 5 orësh negociatat, Rama shmang gazetarët, flet Basha

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANË-Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha që arritën në orët e para të mëngjesit të sotëm një marrëveshje, janë duke zhvilluar një takim tjetër në Pallatin e ...

Rama e Basha takohen sërish: Pritet detajimi i marrëveshjes

Mapo - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD, Lulzim Basha, e kanë nisur ditën e enjte me takim. Pasi qëndruan së bashku deri në orët e para të mëngjesit, ku ranë dakord për një marrëveshje politike, ata ...

Rama dhe Basha takohen në Pallatin e Kongreseve

ABC News - 18.05.2017

Kryeministri Rama dhe kreu i PD Basha jane takuar sot ne oren 10.00 ne Pallatin e Kongreseve. Ky takim zhvilluar per te detajuar dhe konkretizuar marreveshjen politike te arritur nga dy lideret ne ...

Bravo Edi Rama e Lulzim Basha! SHBA-BE përshëndesin marrëveshjen

Ora news - 18.05.2017

Pas OSBE, Ambasada e SHBA në Tiranë dhe zyra e Bashkimit Europian në vendin tonë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes kryeministrit Rama dhe kryeopozitarit Basha.

Ambasadori i SHBA reagon për arritjen e marrëveshjes: Bravo të gjithëve!

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANË- Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu ka reaguar pas marrëveshjes Rama-Basha duke uruar ...

Marrëveshja Rama – Basha, reagon zyra e BE-së në Shqipëri

Gazeta Express - 18.05.2017

Zyra e Bashkimit Evropian në Shqipëri reagoi sot në lidhje me arritjen e marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim ...

“Bravo popullit shqiptar, Bashës dhe Ramës”, mesazhi i ambasadorit Donald Lu

Gazeta Express - 18.05.2017

Ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Donald Lu reagoi për herë të parë në lidhje me marrëveshjen e nënshkruar mes Ramës dhe Bashës, e cila po i jep fund ngërçit politik disa mujor në vendin ...

BE dhe SHBA: Bravo shqiptarëve, Ramës dhe Bashës

Mapo - 18.05.2017

Ambasada amerikane në Tiranë reagoi pas arritjes së marrëveshjes së mbrëmshme. Me anë të një kartoline, ambasadori amerikan Donald Lu, u thotë bravo shqiptarëve, por edhe liderëve politikë.

Ambasada amerikane: Bravo popullit shqiptar

Botasot - 18.05.2017

Ambasada amerikane në Shqipëri ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes dy liderëve politikë, Edi Rama dhe Lulzim Basha, duke pritur tashmë zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive politike.

FOTO/ “Të paftuar në negociata”, ç’po ndodh në këto momente në Pallatin e Kongreseve?

BalkanWeb - 18.05.2017

Pas 3 orë bisedimesh ku dolën në një marrëveshje në 1 të natës, Rama dhe Basha po flasin sot prej orës 10 për modalitetet dhe teknalitetet e paktit anti-krizë.

Rama e Basha “të kyçur” në Pallatin e Kongreseve, si i përshëndeti nga larg Ilir Meta

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANË- Ndërsa takimi në Pallatin e Kongreseve mes Kryeministri Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha vijon prej orës 10:00 një ‘surprizë’ ka ardhur nga kreu i Kuvendit, Presidenti i zgjedhur Ilir ...

Marrëveshja Rama-Basha, ambasada e SHBA: Bravo të gjithëve!

Telegrafi - 18.05.2017

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në orët e para të mëngjesit të sotëm mes kreut të PS-së, Edi Rama dhe kreut të PD-së. Lulzim Basha .

Marrëveshja Rama-Basha mban emrin e tij, reagon për herë të parë David McAllister

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANË- Negociatori dhe aktori kryesor i marrëveshjes Rama-Basha David Mc Allister ka shprehur kënaqësinë për dakordësinë mes maxhorancës dhe ...

Reagon “kumbari” i marrëveshjes Rama - Basha

Gazeta Express - 18.05.2017

Zv. Presidenti i Partive Popullore Evropiane, iniciatori i marrëveshjes Rama – Basha, David McCallister reagoi për herë të ...

Ilir Meta shkon në zyrën e Sali Berishës, takim kokë më kokë për 30 minuta

BalkanWeb - 18.05.2017

Në një kohë kur në pallatin e Kongreseve dy liderët politikë, kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati, Lulzim Basha janë ulur në një tryezë për diskutimin marrëveshjes, presidenti i ri i Republikës, ...

Marrëveshja Rama-Basha, ambasada e SHBA: Bravo të gjithëve!

RTSH - 18.05.2017

Përfaqësues të rëndësishëm ndërkombëtare kanë reaguar pas rënies dakort në Tiranë që të partitë të hyjnë të gjitha në zgjedhjet parlamentare. Organizata për siguri e bashkëpunim, përgjegjëse për ...

Rama anulon intervistën në “Opinion”, ja arsyeja

Botasot - 18.05.2017

Edi Rama ishte planifikuar të jepte një intervistë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” për gazetarin Blendi Fevziu. Por më vonë, Rama dhe Basha kanë vendosur të mos flasin për median, mbi ...

Rama anulon intervistën në “Opinion”

Mapo - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka anuluar intervistën e dakordësuar për mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” të Gazetarit Blendi Fevziu, në Televizionin Klan.

Rama dhe Basha po detajojnë marrëveshjen politike

ABC News - 18.05.2017

Kryeministri Rama dhe kreu i PD Basha po vijojne qe prej ores 10.00 ne Pallatin e Kongreseve nje takim per te detajuar dhe konkretizuar marreveshjen politike te arritur prej tyre ne oret e para te ...

Negociatat, si ndryshuan në momentet e fundit axhendat e Bashës dhe Ramës

BalkanWeb - 18.05.2017

Negociatat për marrëveshjen, si ndryshuan në momentet e fundit axhendat e Bashës dhe Ramës Negociatat për arritjen e marrëveshjes politike që vijojnë edhe gjatë ditës së sotme kanë sjellë edhe ...

Takimi 5 orësh Rama-Basha përfundon me marrëveshje të detajuar

Ora news - 18.05.2017

Pas rreth dy orësh që kurse u mbyll biseda e gjatë midis kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, Partia Demokratike ka shpërndarë marrëveshjen e arritur midis tyre.

Përfundon pas 5 orësh takimi Rama – Basha

Gazeta Express - 18.05.2017

Ka përfunduar pas 5 orësh takimi i radhës mes kryeministrit Edi Rasma dhe kreut të opozitës Lulzim ...

Basha dhe Rama ikin pa folur nga takimi, zgjedhjet më 25 qershor

Mapo - 18.05.2017

Foto 1 nga 4 Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit.

Shtyhen zgjedhjet?

RTSH - 18.05.2017

Burime të ndryshme mediatike bëjnë të ditur se zgjedhjet parlamentare të parashikuara për t’u mbajtur më 18 qershor, mund të shtyhen. Data e re mendohet të jetë 25 qershori.

Në pritje të zbardhjes së marrëveshjes, Basha mbledh kryesinë, Rama tek... Piramida!

Gazeta Express - 18.05.2017

Pas takimit 5 orësh me kryeministrin Edi Rama, lideri i demokratëve Lulzim Basha pritet të mbledhë kryesinë e PD-së për të informuar deputetët në lidhje me detajet e marrëveshjes së arritur mes ...

Zbardhet marrëveshja e plotë Rama-Basha, zgjedhjet në 25 qershor

BalkanWeb - 18.05.2017

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulëzim Basha pritet që të zbardhet menjëherë pas mbledhjes së dy forumeve kryesore të PD-së dhe PS-së.

Pakti Rama-Basha, zbulohet data e re e zgjedhjeve në Shqipëri

Gazeta Express - 18.05.2017

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej ...

Pakti PS-PD/ Krerët e dy institucioneve të pavarura që Rama ia “dorëzoi” Bashës

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANE- Pas arritjes së marrëveshjes mes kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e ngërçit politik, dy forcat politike kanë zbardhur detaje të marrëveshjes.

Ja çfarë bëjnë Rama e Basha pas takimit 5 orë kokë më kokë

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANË – Kryeministri Edi Rama mblodhi Kryesinë e Partisë Socialiste në orën 17:00 për t’i informuar në lidhje me marrëveshjen e arritur pas mesnate, por me siguri edhe për datën e zgjedhjeve, e cila ...

Basha në mbyllje të protestës 90 ditore

ABC News - 18.05.2017

Në mbyllje të protestës 90 ditore, e pas arritjes së marrëveshjes me Ramën, Lulzim Basha ka folur me tone optimiste për fitore të kauzës së opozitës. Kemi rrëzuar gjysmën e qeverisë ka thënë Basha ...

Marrëveshja politike, Basha-Rama do takohen në mënyrë periodike

Gazeta Express - 18.05.2017

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga ...

Çili: Marrëveshja Rama-Basha, një kompromis i rëndësishëm

Mapo - 18.05.2017

Analisti Henri Çili e ka konsideruar marrëveshjen Rama-Basha si fillimin e një kulture të re politike për të lënë shtetin në një anë dhe për t’i hapur rrugën konkurrencës së partive në zgjedhje.

Komuniteti ndërkombëtar përshëndet marrëveshjen Rama – Basha

RTSH - 18.05.2017

Komuniteti ndërkombëtar ka reaguar menjëhere pas lideri socialist Rama dhe ai demokrat Basha konfirmuan marrëveshjen mes tyre. David McAllister, i cili incioi paketën, e ka pritur atë me mjaftë gëzim.

Arrihet marrëveshja! Rama dhe Basha shtrëngojnë duart: Jemi 100% dakord

Java News - 18.05.2017

Ka qene ora 01:15 e te enjtes kur lideri i mazhorances dhe ai i opozites kane arritur marreveshjen e shumepritur. Ne daljen e tyre para gazetareve qe prisnin ne kryesine e Kuvendit, Lulzim Basha ka ...

Përfundon takimi, Rama dhe Basha: 100 % dakord

Alb Portali - 18.05.2017

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes Kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend. Loading...

DETAJET/Ja çfarë ndodhi në takimin Rama-Basha dhe pikat kryesore të paketës së dakordësuar

Java News - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës, Lulzim Basha, kanë rënë dakord mesnatën e mbremshme për të firmosur një marrëveshje të dakordësuar, paketën “McAllister plus”, e propozuar në tryezë nga ...

Momenti kur Rama dhe Basha shtrëngojnë duart pas marrëveshjes, shpërthejnë brohoritjet (VIDEO)

Durres Lajm - 18.05.2017

Arrihet marrëveshja e madhe! PD hyn në zgjedhje Ky është momenti kur kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha shtrëngojnë duart pas arritjes së marrëveshjes për zgjidhjen e krizës ...

FOTOLAJM/Arritja e marrëveshjes, ja salla ku u “kyçen” për 3 orë Rama dhe Basha

Java News - 18.05.2017

Dy liderët, Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë lëvizur nga salla “Pjetër Arbnori” apo siç njihet ndryshe salla e Byrosë, ku u mbajt tryeza e partive parlamentare, për të vijuar negociatat në një tjetër ...

Marrëveshje dypalëshe (Video)

Respublica - 18.05.2017

RAMA -BASHA PAS TAKIMIT by trelosjermatis rama Basha marrëveshja kriza Foto 1 nga ...

Detajimi i marrëveshjes, Rama dhe Basha takohen sërish

Java News - 18.05.2017

Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë nisur sërish një takim në ambientet e Pallatit të Kongreseve, për zbardhjen e pikave të marrëveshjes së arritur një natë më parë.

Rama e Basha sërish takim me njëri-tjetrin

Alb Portali - 18.05.2017

Kreu i PS-së Edi Rama dhe ai i PD-së, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një tjetër takim mes tyre. Loading... Pas 3 orë bisedimesh, Rama e Basha arritën një marrëveshje mes tyre.

Ambasada e SHBA: Bravo! Presim zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive

Java News - 18.05.2017

Ambasada amerikane ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes dy liderëve politikë, Edi Rama dhe Lulzim Basha, duke pritur tashmë zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive politike.

Bravo Çuna!

Respublica - 18.05.2017

Marrëveshja për zgjedhje të Lira e të ndershme është përshëndetur nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, e cila vlerëson lidershipin e treguar nga Rama e Basha dhe durimin e popullit ...

Bravo Edi Rama e Lulzim Basha! SHBA-BE përshëndesin marrëveshjen

Durres Lajm - 18.05.2017

Arrihet marrëveshja e madhe! PD hyn në zgjedhje OSBE-ja Ambasada e SHBA-së në Tiranë dhe zyra e Bashkimit Europian në vendin tonë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama ...

Ambasadori amerikan Donald Lu për marrëveshjen: Bravo Ramës e Bashës (FOTO)

Alb Portali - 18.05.2017

Marrëveshja e kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha ka shkaktuar reagime pozitive jo vetëm nga politika në vend e cila sot duket më e lehtësuar por edhe nga ndërkombëtarët. Loading...

Nazarko: Marrëveshja Rama- Basha ka bërë xheloz Ilir Metën

Java News - 18.05.2017

“Më në fund kemi një marrëveshje historike me dy liderë de jure por edhe de facto të PS dhe PD të cilët shtrëngojnë duart para kamerave. Ky është një moment që nga sa di unë nuk është parë prej shumë ...

Edi Rama, kryeministri i Republikës së Re

Java News - 18.05.2017

Nga Ardit Rada Marrëveshja e arritur mes palëve edhe pse ende e pazbardhur plotësisht për publikun, duket se më së shumti ka kënaqur ndërkombëtarët. Qysh prej 13 Majit, ditë kur Lulzim Basha shpalli ...

5 orë takim, Rama dhe Basha lënë Pallatin e Kongreseve pa asnjë koment

Java News - 18.05.2017

Ka përfunduar pas disa orësh takimi mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës. Ka qenë ky i fundit që ka lënë i pari Pallatin e Kongreseve i shoqëruar edhe nga Engjëll Agaçi.

A ka rënë dakord Basha që ta fusë PD-në në zgjedhje pa koalicion?

Java News - 18.05.2017

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do ...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

Alb Portali - 18.05.2017

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime të Top Channel si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Loading...

Zbardhja e marrëveshjes, Rama dhe Basha mbledhin kryesitë e partive

Java News - 18.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një mbledhje urgjente të kryesisë së PS, pas arritjes së marrëveshjes me kryetarin e PD, Lulzim Basha. Mbledhja e kryesisë është njoftuar për në orën 17:00, ku Rama ...

Pakti Rama-Basha, zbulohet data e re e zgjedhjeve në Shqipëri

Durres Lajm - 18.05.2017

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do ...

Është arritur marrëveshje mes opozitës dhe pushtetit në Shqipëri

Republika - 18.05.2017

Takimi prej më tepër se tre orësh, kokë më kokë, mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, duket se ka sjellë zgjidhjen e krizës politike në vend.

Detajimi i marrëveshjes Rama-Basha, takim në Pallatin e Kongreseve

Antpress - 18.05.2017

Pas arritjes së marrëveshjes pas mesnate, kryeministri Edi Rama dhe kreu i Partisë Demokratike po takohen për modalitetet në Pallatin e Kongreseve. Vetë Basha ka deklaruar se pas detajimit të ...

Marrëveshja Rama-Basha, ambasada e SHBA: Bravo të gjithëve!

Antpress - 18.05.2017

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në orët e para të mëngjesit të sotëm mes kreut të PS-së, Edi Rama dhe kreut të PD-së. Lulzim Basha .

Basha i çon letër personale, Rama i bën Tagg! (FOTO)

Ina - 17.05.2017

Letrës publike të kryetarit demokrat Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama zgjodhi t’i përgjigjet përmes një reagimi në “Twitter”, madje duke i bërë tagg kryedemokratit në profilin e tij zyrtar po në ...

Rama jep lajmin: Po gjejmë zgjidhjen e krizës, nesër hapim fushatën zyrtarisht

Albeu.com - 17.05.2017

Kryeministri Rama do hapë zyrtarisht fushatën zgjedhore për PS-në ditën e nesërme në Tiranë. Kete e ka deklaruar sot në Elbasan , në një takim me gratë socialiste atje.

Elbasan/ Kryeministri Rama tregon se kur do të fillojë fushata zyrtare për zgjedhjet e 18 qershorit

SOT - 17.05.2017

Kryeministri Edi Rama në një takim me gratë dhe vajzat në qytetin e Elbasanit ka zbardhur datën e saktë se kur do të fillojë fushata zyrtare për zgjedhjet e 18-qershorit.

Rama: PD, kohë deri në mesnatë. Zgjedhjet në qershor

Top Channel - 17.05.2017

Nga Elbasani, ku ka zhvilluar një takim me gratë, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kriza politike është një krizë e brendshme e Partisë Demokratike.

Edi Rama i shkon nga mbrapa dhe e kap për krahu Lulzim Bashën (VIDEO)

Almakos - 17.05.2017

Ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha ishte duke folur para mediave në hyrje të Kryesisë së Kuvendit për të sqaruar një deklaratë të tij të disa ditëve më parë, afër tij është parë që të kalojë ...

Basha e Rama kacafyten para dyerve të Kuvendit (Video)

Ina - 17.05.2017

Basha foli para takimi të tryezës politike që do mbahet pas pak momentesh në Tiranë. Në një dalje për mediat para Kryesisë së Kuvendit, ai u shpreh: Po bëhet një fushatë dezinformimi dhe dashakeqësi ...

Pas përfundimit të takimit të partive parlamentare, Rama dhe Basha takim kokë më kokë

SOT - 17.05.2017

Ka përfunduar takimi i partive parlamentare. Takimi mes krerëve të partive parlamentare i cili zgjati rreth 120 minuta, ka përfunduar. Mimoza Hafizi e Libra, ka bërë me dije se Rama e Basha do bëjnë ...

Drejt zgjidhjes së krizës politike? Rama i kërkon takim kokë më kokë Bashës

Albeu.com - 17.05.2017

Kryeministri Edi Rama mësohet se i ka kërkuar një takim kokë më kokë kreut të opozitës, Lulzim Basha . Mësohet se oferta është bërë gjatë kohës që po diskutohej në tryezën e kryetarëve të partive ...

Nis takimi kokë më kokë mes Bashës dhe Ramës

Albeu.com - 17.05.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pranuar që të takohet kokë më kokë me kreun e qeverisë, Edi Rama . Takimi ka nisur pas tryezës së kryetarëve të partive , në mjediset e Kryesisë së Kuvendit.

Rama i rri prapa Bashës dhe e ngacmon: Luli, erdha unë! (Video)

Almakos - 17.05.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbajtur një fjalim para Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë. Në momentet kur jepte prononcim për media, Rama i rrinte Bashës prapa! “Erdha unë! Hajde”, i ...

Basha i çon letër personale, Rama i bën Tagg! (FOTO)

Gazeta Express - 17.05.2017

Letrës publike të kryetarit demokrat Lulzim Basha, kryeministri Edi Rama zgjodhi t’i përgjigjet përmes një reagimi në “Twitter”, madje duke i bërë tagg kryedemokratit në profilin e tij zyrtar po në ...

Kriza politike/ Rama e tregon në Elbasan se çfarë do të ndodhë nesër

BalkanWeb - 17.05.2017

ELBASAN- Ndërsa të gjithë presin si do të shkojë çështja e zgjedhjeve, me apo pa opozitën, kryeministri Edi Rama ka treguar në Elbasan se çfarë do të ndodhë nesër.

Çfarë po paralajmëron Rama? Jemi në fazën përmbyllëse të krizës... por nesër PS hap fushatën!

Gazeta Express - 17.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me krizën politike duke thënë nga Elbasani se sot ne jemi në fazën përmbyllëse të krizës politike, por nga ana tjetër, ka shtuar Rama, PD po bën lojëra ...

Rama: Çfarë do të ndodhë nesër? Nisim fushatën! Basha edhe pak orë kohë!

Ora news - 17.05.2017

Kryeministri Edi Rama iu drejtua me një pyetje retorike grave në Elbasan se çfarë do të ndodhte nesër, duke shtuar më pas se për Partinë Socialiste do të niste fushatën elektorale.

Arrihet marrëveshja! Rama-Basha shtrëngojnë duart pas 3 orëve negociata

Ora news - 17.05.2017

Arrihet Marreveshja. Pas 3 orë e 20 minuta kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD-se Lulzim Basha kanë dalë nga kryesia e Kuvendit ku kishin zhvilluar një takim kokë më kokë duke deklaruar se kishin ...

Tryeza e partive/ Basha flet para Kryesisë së Kuvendit, ç’bëri Rama pas krahëve të tij (Foto)

BalkanWeb - 17.05.2017

TIRANE- Nuk kishte ndodhur asnjëherë më parë. Teksa kryetari i PD-së Lulzim Basha fliste për mediat para Kryesisë së Kuvendit, pas tij rrinte kryeministri Edi Rama.

Basha flet para Kryesisë, Rama i shkon nga mbrapa dhe e kap për krahu (VIDEO)

Gazeta Express - 17.05.2017

Ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha ishte duke folur para mediave në hyrje të Kryesisë së Kuvendit për të sqaruar një deklaratë të tij të disa ditë më parë, afër tij është parë që të kalojë ...

Basha e Rama përplasen live në dyert e Kuvendit të Shqipërisë

Botasot - 17.05.2017

Basha foli para takimi të tryezës politike që do mbahet pas pak momentesh në Tiranë. Në një dalje për mediat para Kryesisë së Kuvendit, ai u shpreh: Po bëhet një fushatë dezinformimi dhe dashakeqësi ...

Batutat e plota para takimit, Rama kap Bashën nga krahu: Hajde, ç’a pret? Si i kthehet kreu i PD (Video)

BalkanWeb - 17.05.2017

Pak minuta para se të fillonte tryeza e partive parlamentare e thirrur nga Agron Duka dhe Fatmir Mediu si një mundësi për zgjidhjen e krizës politike, kryetari i PD-së Lulzim Basha bëri një deklaratë ...

Pas tryezës së partive, Edi Rama i kërkon takim “kokë më kokë” Lulzim Bashës

Botasot - 17.05.2017

Ndërsa takimi mes partive i ka kaluar 70 minutat që kur ka nisur në kryesinë e Kuvendit, kanë dalë edhe detaje e para nga biseda brenda. Mediat kan mësuar se kryeministri Edi Rama i ka kërkuar kreut ...

Videolajm/ Rama në kryesi i thotë Bashës: Erdha unë! Vjen përgjigjja

Ora news - 17.05.2017

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pozitivisht ftesës së partive politike për një tryezë pranë selisë së Kuvendit. Ndërkohë që kryetari i PD-së, Lulzim Basha po fliste para gazetarëve nga selia ...

Përfundon takimi i partive. Rama e Basha takim kokë më kokë

Mapo - 17.05.2017

Ka përfunduar takimi i partive parlamentare. Takimi mes krerëve të partive politike ka zgjatur 120 minuta. Por mësohet se nga takimi kanë dalë vetëm krerët e partive të vogla.

LAJMI I FUNDIT/ Rama dhe Basha takim kokë më kokë pas tryezës në kuvend

Gazeta Express - 17.05.2017

Pas mbarimit të tryezës së thirru nga Duka e Mediu në kryesinë e kuvendit, Edi Rama ka kërkuar një takim kokë më kokë me liderin e opozitës Lulzim ...

Takimi kokë më kokë me Bashën, ja çfarë ka deklaruar Rama për paketën “McAllistër +”

BalkanWeb - 17.05.2017

TIRANË- Kryeministri Edi Rama është takuar kokë më kokë me kreun e PD-së Lulzim Basha fill pas tryezës së partive parlamentare. Ishte Rama ai që kërkoi të vijojnë sërish negociatat me kreun e PD dhe ...

Rama i rri prapa Bashës dhe e ngacmon: Luli, erdha unë! (Video)

Telegrafi - 17.05.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbajtur një fjalim para Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë. Në momentet kur jepte prononcim për media, Rama i rrinte Bashës prapa! “Erdha unë! Hajde”, i ...

Rama i rri prapa Bashës gjatë intervistës dhe e ngacmon: Luli, erdha unë! (Video)

Zeri - 17.05.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbajtur një fjalim para Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë. Në momentet kur jepte prononcim për media, Rama i rrinte Bashës prapa! “Erdha unë! Hajde”, i ...

Rama dhe Basha në takim kokë më kokë

RTSH - 17.05.2017

Kryeministri dhe kreu i PS Edi Rama dhe kryetari i PD Lulzim Basha, kanë nisur rreth orës 22 të së mërkurës një takim kokë më kokë, i cili shpresohet të përfundojë me marrëveshjen e shumërpitur për ...

Rama: PD, kohë deri në mesnatë - zgjedhjet në qershor

Zeri - 17.05.2017

Nga Elbasani, ku ka zhvilluar një takim me gratë, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kriza politike është një krizë e brendshme e Partisë Demokratike.

Frikë nga përgjimet? Rama dhe Basha ndryshojnë sallën për të vijuar negociatat

BalkanWeb - 17.05.2017

TIRANË- Një detaj është zbuluar nga takimi kokë më kokë mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha që po mbahet sonte prej më shumë se 90 minutash në Kryesinë e Kuvendit.

A do zgjasin dhe për shumë orë negociatat? Ja çfarë kanë porositur Rama dhe Basha

BalkanWeb - 17.05.2017

TIRANË – Lajme të tjera nga “Fronti i Perëndimit”. Ndërsa për pak minuta pritet të trokasë 18 maji, data zyrtare e shartimit të fushatës zgjedhore, takimi mes dy liderëve, kryeministrit Edi Rama dhe ...

Ja çfarë bëri Rama teksa Basha fliste (VIDEO)

Durres Lajm - 17.05.2017

Një skenë sa e pazakontë, aq edhe komike ndodhi në hyrje të kryesisë së Kuvendit, pak çaste përpara nisjes së tryezës së partive parlamentare. Me duar në xhepa dhe i buzëqeshur, Kryeministri Edi Rama ...

LAJM I FUNDIT/ Rama nis takimin kokë më kokë me Bashën

Durres Lajm - 17.05.2017

Kryeministri Edi Rama mësohet se i ka kërkuar një takim kokë më kokë kreut të opozitës, Lulzim Basha. Mësohet se oferta është bërë gjatë kohës që po diskutohej në tryezën e kryetarëve të partive ...

Pas tryezës së përbashkët me kryetarët e partive, Rama-Basha takim kokë më kokë

Java News - 17.05.2017

Kryeministri Rama dhe kryetari i opozitës Basha po zhvillojne nje takim kokë më kokë në kryesinë e kuvendit për finalizimin e një marrëveshje për daljen nga kriza politike.

Basha, për “Der Standard”: Të inkriminuarit, 95% katolikë veriu

Top Channel - 16.05.2017

“Shqipëria është kthyer në plantacion kanabisi”, thotë kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një intervistë të dhënë për “Der Standard” një ditë pas botimit të një artikulli të saj, ku e përditshmja ...

Basha për “Der Standard”: Shqipëria, plantacion kanabisi

Botasot - 16.05.2017

Shqipëria është kthyer në plantacion kanabisi, thotë kreu i PD-së Lulzim Basha në një intervistë të dhënë për “Der Standard”, e përditshmja e njohur vjeneze që një ditë më parë kishte shkruar një ...

Basha me aleatët, pritet qëndrimi i PD

RTSH - 16.05.2017

Një ditë pas takimit me zëvëndës ndihmës sekretarin amerikan të shtetit , Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me aleatët në selinë blu.

Basha sërish në zyrën e Berishës pas takimit me aleatët

Java News - 16.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është drejtuar sërish zyrës së ish-kryeministrit Sali Berisha ku po mbajnë një takim kokë më kokë. Konsultimi me ish-liderin e PD vjen pas dy takimeve që ...

Deklaratat e Bashës kundër katolikëve, shpërthejnë demokristianët

Java News - 16.05.2017

“Turp e skandal”. Kështu e ka konsideruar kreu i partisë Aleanca Demokristiane Zef Bushati deklaratën e kryeopozitarit Lulzim Basha se 95 % e personave me origjinë kriminale që qëndrojnë në parlament ...

Dështon marrëveshja? Mediat pranë Bashës: S’ka dakordësi për datën e zgjedhjeve

Java News - 16.05.2017

Mediat pranë Lulzim Bashës thonë se marrëveshja e mundshme mes Ramës dhe Bashës për të futur PD-në në zgjedhje, ka dështuar. Sipas tyre, fajin për këtë e ka Rama.

Basha: Zgjedhjet pa opozitën përshkallëzojnë krizën

Lajmi.net - 15.05.2017

Për Lulzim Bashën, zgjedhjet pa opozitën janë të papranueshme. “Zgjedhjet me një pjesëmarrës çojnë në instalimin e një qeverie pa legjitimitet dhe përshkallëzon situatën në krizë”, ka thënë Basha.

Nga pragmatik në misionar, ‘fundi i tetorit’ dhe fortesa katolike

Mapo - 15.05.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi për herë të parë se përse nuk pranoi ofertën e bërë nga ndërkombëtarët më 25 prill në Tiranë. Duke folur për gazetën austriake, “Der Standard”, ...

Basha: Rama, po na humbet durimi!

RTSH - 15.05.2017

Ndërsa pritej të takohej me zyrtarin e lartë amerikan Hoyt Braian Yee në Tiranë, kreu i opozitës së djathtë Lulzim Basha, ka shtuar tone e ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama.

Basha për "Der Standard": Më e rëndësishme është çfarë thonë shqiptarët sesa BE dhe SHBA; ja pse Edi Rama kriminalizoi ...

Botasot - 15.05.2017

Shqipëria është kthyer në një “plantazh kanabisi”, thotë shefi demokrat, Lulzim Basha në një intervistë ekskluzive për të majtën austriake “Der Standard”.