TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xhaketat jo si pantallonat

DW - 15.07.2012

Një valë zemërimi ka kapluar vendin. Veshjet e ekipit olimpik të SHBA-së janë modeluar nga dezinjatori amerikan Ralph Lauren, por janë prodhuar në Kinë. "Digjini", është kërkesa për të "vendosur nderin në vend.

Londër 2012, Ronaldo: Brazili ka nevojë për medalje

LajmiFundit - 15.07.2012

Fenomeni brazilian Ronaldo mendon se kombëtarja e tij e cila është paraqitur 12 herë në Lojërat Olimpike në turneun e futbollit, meriton titull edhe pse asnjëherë nuk ka arritur ta fitojë medaljen e artë.

Jugkoreanët përgatiten për Olimpiadë me mjekësi orientale

Koha.net - 15.07.2012

Seoul, 15 korrik - Atletët e Koresë së Jugut që dëshirojnë të jenë në top-formë për olimpiadën "Londra 2012", i janë kthyer mjekësisë orientale për t'i larguar dhimbjet, ndrydhjet dhe tërheqjet e mundshme të muskujve.Derisa një pjesë e ...

Spanjollët premtojnë lojë "tiki-taka" dhe në Olimpiadë

Koha.net - 15.07.2012

Madrid, 16 korrik - Insistimi i trajnerit Luis Milla, se ekipi olimpik i Spanjës në futboll do të jetë i stërmbushur me yje, do të aplikojë stilin e njëjtë të lojës me Përfaqësuesen "A" të Spanjës, që po dominon në Evropë e botë, mund të ...

Prodhimi i uniformave sportive amerikane në Kinë çmend SHBA-në

Yll Press - 15.07.2012

“Jam shumë i shqetësuar. Mendoj se zyrtarëve të Komitetit Olimpik duhet t’u vijë turp. Mendoj se ata duhet të ndihen të poshtëruar. Mendoj se ata duhet t’i marrin të gjitha uniformat, t’i gjuajnë mbi një tufë të drunjve dhe t’i djegin të ...

Debat në SHBA për veshjet e atletëve në Lojrat Olimpike

Ora news - 15.07.2012

Dy javë para fillimit të Lojrave Olimpike në Londër, në Shtetet e Bashkuara ka filluar një debat i fortë nga demokratët dhe republikanët dhe kjo jo për sportin por për veshjet e atletëve.

NBC dhe Facebook shpalosin planin e tyre për Lojërat Olimpike

Botasot - 15.07.2012

NBC thotë që do të bashkëpunojë me ndërmarrjen Facebook për veçori të reja të dizajnuara për të reklamuar tek përdoruesit e rrjetit social Facebook lojërat olimpike që do të mbahen në Londër.

Serbët ‘përvetësojnë' medaljen e olimpike të Aziz Salihut

Koha.net - 15.07.2012

Prishtinë, 15 korrik - Serbët për herë të parë nga shpartallimi I ish Jugosllavisë, pranojnë një realitet sportive dhe hjekin dorë nga medaljet olimpike të fituara nga sportistët e dikur shtetit të përbashkët.

Kufizime të reja të hapësirës ajrore përreth Londrës

VOA - 15.07.2012

Autoritetet britanike po vendosin kufizime të tjera të hapësirës ajrore përreth Londrës dhe në juglindje të vendit, për të rritur sigurinë në ditët e Lojërave Olimpike. Kufizimet e reja ajrore filluan të zbatohen dje.

1,5 bilionë dollarë për sigurinë e Lojërave Olimpike

Shekulli - 14.07.2012

Lojërat Olimpike të Londrës do të jenë një shënjestër tërheqëse për terroristët, por nuk do të jetë e lehtë për ta. Autoritetet e sigurisë dhe të rendit në Britaninë e Madhe kanë marrë masa të forta sigure.

Frika nga terrorizmi, policia britanike "blindon" Londrën

DW - 14.07.2012

Lojërat Olimpike të Londrës do të jenë një shënjestër tërheqëse për terroristët, por nuk do të jetë e lehtë për ta. Autoritetet e sigurisë dhe të rendit në Britaninë e Madhe kanë marrë masa të forta sigure.

Olimpiket 2012, supermasa në Londër, raketa në çatitë e banesave

LajmiFundit - 14.07.2012

Lojërat Olimpike të Londrës do të jenë një shënjestër tërheqëse për terroristët, por nuk do të jetë e lehtë për ta. Autoritetet e sigurisë dhe të rendit në Britaninë e Madhe kanë marrë masa të forta sigure.

Kur shqiptari urren shqiptarin zhvlerësohet flamuri shqiptar

Top Channel - 14.07.2012

Elert Yzeiri - Të enjten në mbrëmje, në një prej hoteleve të Tiranës, u organizua ceremonia gala për dorëzimin e flamurit kombëtar ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në Lojërat Olimpike të Londrës.

Londër 2012, kompania e sigurisë: Kërkojmë ndjesë, nuk i plotësojmë të gjitha kushtet

LajmiFundit - 14.07.2012

Kompania private e sigurimit, G4S, sot ka kërkuar falje që nuk është në gjendje të angazhoj numrin e paraparë të personelit për ruajtjen e Lojërave Olimpike.

Serbët heqin dorë nga medaljet e përbashkëta

Alsat - 14.07.2012

Serbët për herë të parë nga shpartallimi I ish Jugosllavisë, pranojnë një realitet sportive dhe hjekin dorë nga medaljet olimpike të fituara nga sportistët e dikur shtetit të përbashkët.

1.5 bilionë dollarë për sigurinë e Lojërave Olimpike

Ina - 14.07.2012

Frika nga terrorizmi, policia britanike "blindon" Londrën Lojërat Olimpike të Londrës do të jenë një shënjestër tërheqëse për terroristët, por nuk do të jetë e lehtë për ta.

Në Londër përfaqësohet kombi shqiptar

Shqipmedia - 14.07.2012

Ekipi Olimpik Shqiptar është duke bërë përgatitjet e fundit para udhëtimit drejt Londrës, ku do të marrë pjesë në lojërat olimpike “Londra 2012”.

Shqipëria me objektiva modeste për olimpiadën

Botasot - 14.07.2012

Për një vend të vogël si Shqipëria, me një nivel jo shumë të lartë të sporteve kolektive, por me një traditë të mirë në disa disiplina individuale, objektivat në një eveniment të madh sic është Olimpiada e Londrës janë modeste.

Majlinda në filmin dokumentar - zyrtar të Olimpiadës

Koha.net - 14.07.2012

Prishtinë, 14 korrik - Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, është përzgjedhur si një ndër 13 personazhet më interesante në mesin e mbi 10 mijë sportistëve që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike "Londra 2012".

Prodhimi i uniformave amerikane në Kinë çmend SHBA-në

Koha.net - 14.07.2012

Washington, 14 korrik - Uniformat e atletëve të ekipit amerikan në Lojërat Olimpike "Londra 2012" kanë ngjyrë të kuqe, të bardhë dhe të kaltër, të gjitha që përbëjnë dhe flamurin amerikan, por ato janë të prodhuara në Kinë.

Faturë 1.5 bilionë dollarë për sigurinë e Lojërave Olimpike

Botasot - 14.07.2012

Lojërat Olimpike të Londrës do të jenë një shënjestër tërheqëse për terroristët, por nuk do të jetë e lehtë për ta. Autoritetet e sigurisë dhe të rendit në Britaninë e Madhe kanë marrë masa të forta sigure.

Faturë 1.5 bilionë dollarë për sigurinë e Lojërave Olimpike

Yll Press - 14.07.2012

Lojërat Olimpike të Londrës do të jenë një shënjestër tërheqëse për terroristët, por nuk do të jetë e lehtë për ta. Autoritetet e sigurisë dhe të rendit në Britaninë e Madhe kanë marrë masa të forta sigure.

Londër: Shtretërit e sportistëve vetëm 1.72 metra të gjatë!

Koha.net - 14.07.2012

Londër, 14 korrik – Sportistët që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike të sivjetme në Londër do të kenë probleme të mëdha me akomodim, pasi që shtretërit në Fhatin olimpik janë të gjatë vetëm 172 centimetra, shkruajnë mediet britanike.

Londër: Kompania e sigurimit kërkon falje për Olimpiadë

Botasot - 14.07.2012

Kompania private e sigurimit, G4S, sot ka kërkuar falje që nuk është në gjendje të angazhoj numrin e paraparë të personelit për ruajtjen e Lojërave Olimpike.

Lojërave Olimpike i kanosen moti i ligë dhe përmbytjet

Koha.net - 14.07.2012

Londër, 14 korrik – Ndonëse në lojërat olimpike në Londër nuk mund të priten kushedi çfarë rrethanash të mira të motit për shkak të nënqiellit oqeanik jostabil, organizatorët britanikë janë dukshëm të shqetësuar sa i përket kushteve ...

Kompania e sigurimit kërkon falje për Olimpiadë

Koha.net - 14.07.2012

Londër, 14 korrik - Kompania private e sigurimit, G4S, sot ka kërkuar falje që nuk është në gjendje të angazhojë numrin e paraparë të personelit për ruajtjen e Lojërave Olimpike.

Siguria e Olimpiadës në Londër, kompania e sigurimit kërkon falje

Ora news - 14.07.2012

Kompania private e sigurimit ka kërkuar falje që nuk është në gjendje të angazhojë numrin e paraparë të personelit për ruajtjen e Lojërave Olimpike.

Siguria, përparësi në Olimpiket Verore 2012

VOA - 14.07.2012

Lojërat Olimpike të Londrës po afrohen dhe masat e qeverisë britanike për sigurinë po shtohen dita ditës, por një firmë private që kishte nënshkruar kontratë i kërkoi sot falje zyrtarëve të Lojërave Olimpike sepse nuk mund të sigurojë të ...

Ekipi olimpik merr flamurin

Top Channel - 13.07.2012

Në një ceremoni gala ekipi olimpik shqiptar ka marrë flamurin e vendit, për ta ngritur në olimpiadën e rradhës, atë të Londër 2012-s. Mes njerëzve të sportit, ambasadorëve dhe sportistëve që do të na përfaqëojnë në këto lojra olimpike, të ...

Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat Olimpike në Londër

Idividi - 13.07.2012

Londër, 12 korrik 2012 (MIA) - Forcat e armatosura në Britani janë në gjendje gatishmërie për të siguruar 3 mijë e 500 trupa shtesë, të cilat do të ndihmonin mbajtjen e sigurisë në Lojërat Olimpike 2012 në Londër.

Begaj mban flamurin shqiptar

Alsat - 13.07.2012

Në 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Lojrat Olimpike Londër 2012 marrin tjetër përmasë për 13 sportistët shqiptarë pjesëmarrës. Shpresat më të mëdha për medalje janë në sportin e peshëngritjes dhe pikërisht kampionia Romela Begaj, ...

David Beckham: I zhgënjyer që nuk më thirrën në kombëtaren olimpike

LajmiFundit - 13.07.2012

David Bekham vendos të thyejë heshtjen dhe të kritikojë vendimn e teknikut Stuart Pirs i cili nuk e përfshiu në kombëtaren olimpike të anglisë. “Diskutimet se mund të isha në Olimpiadë më bën të ndihesha krenar”, deklaroi Bekham nga ...

Android me aplikacion për Lojërat Olimpike

Portalb - 13.07.2012

Lojërat Olimpike të cilat sivjet mbahen në Londër nga data 25 korrik e gjer më 12 gusht tani kanë edhe aplikacionin zyrtar të Android. Përmes këtij alikacioni mund t’i përcillni rezultatet e të gjitha garave si dhe shumë informacione tjera ...

Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat Olimpike

Portalb - 13.07.2012

Forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar janë në gatishmëri për të siguruar personel shtesë prej 3500 trupash në lidhje me sigurinë e Lojërave Olimpike Londër 2012 , publikon BBC.

Londra, gati për ‘luftë’, e jo Olimpiadë

Yll Press - 13.07.2012

Organizatori ka angazhuar 3500 pjesëtarë shtesë të ushtrisë britanike që të asistojnë në ruajtjen e sigurisë gjatë zhvillimit të Lojërave. Lajmin e kanë bërë të ditur të enjten mediumet britanike duke shpjeguar se vendimi është marrë pas ...

Mbesa e Mbretëreshës Elizabeth II kërkon fat në Olimpiadë

Koha.net - 13.07.2012

Londër, 13 korrik - Kur kanë mbetur edhe dy javë deri te fillimi i Lojërave Olimpike "Londra 2012", Zara Phillips shpreson të evitojë fatin e keq, i cili i pamundësoi asaj pjesëmarrjen në dy olimpiadat e shkuara.

Sportistet britanike ndihen të diskriminuara

Koha.net - 13.07.2012

Londër, 13 korrik - Fotografitë e garueses në pesëgarësh, Jessica Ennis, njëra prej shpresave më të mëdha të Britanisë së Madhe për medalje të artë në Lojërat Olimpike "Londra 2012", janë të vendosura kudo.

Rastësisht fitoi medaljen e parë, tash kërkon të tretën

Koha.net - 13.07.2012

Londër, 13 korrik - Mariel Zagunis nuk do të lejojë veten në asnjë mënyrë të mendojë për suksesin në Lojërat Olimpike "Londra 2012". Skermistja më e mirë e botës e di shumë mirë se dy medaljet e arta olimpike tashmë nuk i garantojnë edhe ...

Ekipi olimpik merr flamurin

Botasot - 13.07.2012

Në një ceremoni gala ekipi olimpik shqiptar ka marrë flamurin e vendit, për ta ngritur në olimpiadën e rradhës, atë të Londër 2012-s. Mes njerëzve të sportit, ambasadorëve dhe sportistëve që do të na përfaqëojnë në këto lojra olimpike, të ...

De Gea kërkon medaljen olimpike

Telegrafi - 13.07.2012

Portieri i Spanjës, David de Gea, thotë se dëshiron të ngjitet në podium këtë verë në Lojërat Olimpike. Spanja është një prej favoritëve për të fituar medaljen e artë në futboll në këtë garë, me përzgjedhësin Luis Milla që ka përfshirë tre ...

Olimpistët shqiptar marrin flamurin kuqezi

Botasot - 13.07.2012

Bashkimi kombëtar nëse jo në letër thuajse që ka marrë rrugën e vet në forma tjera, si ato në sport e kulturë. Këtë e dëshmon më së miri edhe fakti që në ceremoninë kur ekipi olimpik shqiptar mori flamurin e kuqezi për ta ngritur në ...

Legjenda Gebrselassie dorëzon stafetën te gjenerata e re

Koha.net - 13.07.2012

Addis Ababa, 12 korrik - Poshtë unazave olimpike të ngjyrosura në stadiumin nacional të Etiopisë, shpresat e këtij vendi në vrapim, po bëjnë xhiro nëpër shteg, duke u djersitur dhe lodhur derisa trajnerët bërtasin "punë e mirë!" dhe ...

Ushtarakët britanikë në gatishmëri për Olimpiadën

Top Channel - 12.07.2012

Forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar janë në gatishmëri për të siguruar personel shtesë prej 3500 trupash në lidhje me sigurinë e Lojërave Olimpike Londër 2012 , publikon BBC.

Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat Olimpike

Evropaelire - 12.07.2012

07:52 Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat Olimpike 07:26 Irani s’i do sanksionet nëpër media 07:01 Pro dhe kundër rolit të Iranit në krizën ...

Shtohet stafi i sigurisë për lojërat Olimpike Londër 2012

LajmiFundit - 12.07.2012

Forcat e armatosura në Britani janë në gjendje gatishmërie për të siguruar 3 mijë e 500 trupa shtesë, të cilat do të ndihmonin mbajtjen e sigurisë në Lojërat Olimpike 2012 në Londër.

Atletja shqiptare Luiza Gega humb lojërat olimpike Londër 2012

LajmiFundit - 12.07.2012

Një atlete shqiptare nuk është kualifikuar për lojërat olimpike Londër 2012. Luiza Gega humbet pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike 2012, në Londër.

Lojërat Olimpike, shtohen masat e sigurisë

Alsat - 12.07.2012

Arkiv Armata britanike do të duhet urgjentisht të sigurojë 3.500 ushtarë për nevojat e sigurisë në Lojërat Olimpike. Vendim i këtillë është miratuar pasi që u bë e qartë se firma e angazhuar private e sigurimit G4S, nuk arriti me kohë të ...

3.500 ushtarë britanikë shtesë për nevojat e LO

Idividi - 12.07.2012

Londër, 12 korrik 2012 (MIA) - Armata britanike do të duhet urgjentisht të sigurojë 3.500 ushtarë për nevojat e sogurisë në Lojërat Olimpike, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Londra.

Rrefehet Neymar: Synon arin olimpik, jam nje fans i madh i Mesut Ozil

InfoAlbania - 12.07.2012

Ne nje interviste per “Fifa.com” talenti brazilian ka folur per objektivat e tij. Eshte vetem 20 vjec por ka bere qe 2 klubet me te medha te Spanjes te jene ne ‘lufte’ per ta pasur ne skuader Ne 2 vitet e fundit emri i brazilianit Neymar ...

Lojërat olimpike, Maqedonia me 4, SHBA me 530 sportistë

Alsat - 12.07.2012

Notuesit Marko Bllazhevski dhe Simona Marinova, si dhe atletët Hristina Risteska dhe Kristian Efremov janë katër sportistët të cilët do të përfaqësojnë Maqedoninë në Lojrat Olimpike Londër 2012.

Klodiana Shala do të marrë pjesë në Olimpiket Londër 2012

LajmiFundit - 12.07.2012

Atletja shqiptare Klodiana Shala fitoi betejën me Komitetin Olimpik Kombetar për të qenë pjese e ekipit shqiptar ne Lojerat Olimpike Londer 2012.

Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat Olimpike në Londër

Lajmeshqip - 12.07.2012

Londër - Forcat e armatosura në Britani janë në gjendje gatishmërie për të siguruar 3 mijë e 500 trupa shtesë, të cilat do të ndihmonin mbajtjen e sigurisë në Lojërat Olimpike 2012 në Londër.

Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat Olimpike

Ora news - 12.07.2012

Forcat e armatosura të Mbretërisë së Bashkuar janë në gatishmëri për të siguruar personel shtesë prej 3500 trupash në lidhje me sigurinë e Lojërave Olimpike Londër 2012 , publikon BBC.

Brazili ka veç një rrugë në Londër

Koha.net - 12.07.2012

Sao Paulo, 12 korrik - Si asnjëherë tjetër, Brazili do të ketë vetëm një rrugë për të ndjekur në Olimpiadë, atë që çon drejt medaljes së artë në "londra 2012".

Kreu i WADA-s fton dopinguesit të heqin dorë nga Olimpiada

Koha.net - 12.07.2012

Londër, 12 korrik - Kreu i Agjencisë botërore të Anti-Dopingut (WADA) u ka bërë thirrje publike atletëve që kanë përdorur substanca të ndaluara të mos marrin fare pjesë në Lojërat Olimpike "Londra 2012", pasi secili prej tyre do të ...

SHBA-ja ia mësyn Londrës me 530 atletë, Kina me 396

Koha.net - 12.07.2012

Londër, 12 korrik - Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dërgojnë 530 atletë në Lojërat Olimpike "Londra 2012" si pjesë e ekipit masiv që do të marrë pjesë. Mirëpo, për herë të parë, në listën e publikuar ka më shumë femra sesa meshkuj.

Pas Olimpiadës, shumë sportistë ia mësyjnë luftës në kafaz

Koha.net - 12.07.2012

Londër, 12 korrik - Derisa pjesa më e madhe e xhudistëve në Lojërat Olimpike "Londra 2012" është e fokusuar për të fituar medaljen e artë, të tjerët Olimpiadën do ta shfrytëzojnë si rrugë për ta stabilizuar veten para se të transferohen në ...

Lojrat Olimpike, Britania shton trupat e sigurisë

Panorama - 12.07.2012

Forcat e armatosura në Britani janë në gjendje gatishmërie për të siguruar 3 mijë e 500 trupa shtesë, të cilat do të ndihmonin mbajtjen e sigurisë në Lojërat Olimpike 2012 në Londër.

Shtohet stafi i sigurisë për Lojërat Olimpike

Koha.net - 12.07.2012

Londër, 12 korrik - Forcat e armatosura në Britani janë në gjendje gatishmërie për të siguruar 3 mijë e 500 trupa shtesë, të cilat do të ndihmonin mbajtjen e sigurisë në Lojërat Olimpike 2012 në Londër.

Atmosfera para Lojërave Olimpike në Londër

Gazeta Republika - 12.07.2012

Këtë verë, Lojërat Olimpike të Londrës nuk kanë si qëllim elitat. Organizatorët britanikë kanë theksuar se lojërat e 2012-ës janë për argëtimin e të gjithëve dhe një gjë të tillë e kanë theksuar shpeshherë.

Në Londër, 12 gjyqtarë për të zgjidhur situatat e diskutueshme

Koha.net - 12.07.2012

Londër, 12 korrik - Gjatë Lojërave Olimpike në Londër, 12 gjyqtarë do të punësohen në baza ditore në mënyrë që të marrin vendime të shpejta për të gjitha kontestet të cilat mund të ndodhin gjatë garave.

Dy femra saudite në Lojërat Olimpike të Londrës

Koha.net - 12.07.2012

Riad, 12 korrik - Arabia Saudite do të dërgon garuese të gjinisë femërore në Lojërat Olimpike të Londrës që do të mbahen gjatë kësaj vere, e cila do të jetë hera e parë që ‘gjinia më e bukur’ nga ky vend të marr pjesë në ngjarjen më të ...

Olimpiada e “egër”

Botasot - 12.07.2012

Në Olimpiadën e Misurit të vitit 1904 ka pasur disa gara ku konkurrentët ishin njerëz të tribuve të ndryshme dhe kanibalë ose siç njiheshin atëherë “njerëz të egër”.

Arabia Saudite të dërgojë femra në Olimpiadë

Telegrafi - 12.07.2012

Arabia Saudite është pajtuar që të dërgojë atletet femra në Lojërat Olimpike, Londra 2012, në tentim që të thyhet tabuja e dërgimit vetëm të meshkujve në ngjarjen më të madhe sportive të vitit.

Atletët amerikanë do të stërviten larg Londrës

VOA - 12.07.2012

Ekipi olimpik amerikan do të vendoset 200 kilometra në veri, në qytetin e Birmingamit Më shumë se 200 ekipe olimpike do të shkojnë këtë verë në Londër, ku do të konkurrojnë për medalje në dhjetra aktivitete sportive.

Olimpiada e “egër”

Top Channel - 11.07.2012

Në Olimpiadën e Misurit të vitit 1904 ka pasur disa gara ku konkurrentët ishin njerëz të tribuve të ndryshme dhe kanibalë ose siç njiheshin atëherë “njerëz të egër”.

Lojërat Olimpike, argëtim për të gjithë!?

Lajm - 11.07.2012

Këtë verë Lojërat Olimpike të Londrës nuk kanë si qëllim elitat. Organizatorët britanikë kanë theksuar se lojërat e 2012-ës janë për argëtimin e të gjithëve dhe një gjë të tillë e kanë theksuar shpesh herë.

Një medalje olimpike do të thoshte shumë për Irakun

Koha.net - 11.07.2012

Baghdad, 11 korrik - Ata mund të jenë specialistë në disiplina të ndryshme, por të gjithë përfaqësuesit e Irakut në lojërat olimpike "Londra 2012" i kanë parasysh stërvitjet e dështuara në shtetin që është ende i rrezikshëm dhe po ...

Arabia Saudite nuk çon asnjë femër në Olimpiadë

Koha.net - 11.07.2012

Riyadh, 1 korrik - Komiteti Olimpik i Arabisë Saudite nuk do ta dërgojë asnjë atlete në Lojërat Olimpike "Londra 2012", njoftojnë mediumet e huaja të martën.

Në Lojërat Olimpike më shumë australian se kinez

Koha.net - 11.07.2012

Londër, 11 korrik - Për më shumë se dy javë në Londër, do të fillojnë Lojërat Olimpike, ndërsa ekipet me më së shumti sportist do të jetë përzgjedhja e Australisë dhe Kinës.

Bartësja e parë në Olimpiadë di veç për humbje ndaj Majlindës

Koha.net - 10.07.2012

Prishtinë, 10 korrik - Vendimi i Japonisë që të çoi në Lojërat Olimpike "Londra 2012", xhudisten e dytë më të mirë të saj, ka bërë që mongolezja Bundmaa Munkhbaatar, të jetë bartësja e parë në këto lojëra, në kategorinë deri në 52 ...

Shpresa e Bangladeshit për Londër, është në SHBA

Koha.net - 10.07.2012

Dhaka, 10 korrik - Syque Caesar shpreson t'i shohë dhe t'i mposhtë rivalët e tij në Olimpiadën "Londra 2012", por edhe nëse përfundon pa medalje, gjimnasti i lindur në SHBA, është i lumtur që i është dhënë rasti të përfaqësojë Bangladeshin ...

Një medalje olimpike për 400 milionë indianë

Koha.net - 10.07.2012

New Delhi, 10 korrik - Me 1.2 miliardë banorë dhe me një ekonomi në rritje të vazhdueshme, India është dashur të jetë një superfuqi në Olimpiadë.

Nejmar: Duam medaljen e artë në Olimpiadë

Botasot - 10.07.2012

Talenti brazilian, Nejmar ka deklaruar se synimi kryesor i Përfaqësueses së tij në Lojërat Olimpike “Londra 2012” është stolisja me medalje të artë.

Android me aplikacion për Lojërat Olimpike

Botasot - 10.07.2012

Lojërat Olimpike të cilat sivjet mbahen në Londër nga data 25 korrik e gjer më 12 gusht tani kanë edhe aplikacionin zyrtar të Android.Përmes këtij alikacioni mund t’i përcillni rezultatet e të gjitha garave si dhe shumë informacione tjera ...

Atmosfera para Lojrave Olimpike në Londër

Botasot - 10.07.2012

Këtë verë Lojrat Olimpike të Londrës nuk kanë si qëllim elitat. Organizatorët britanikë kanë theksuar se lojrat e 2012-ës janë për argëtimin e të gjithëve dhe një gjë të tillë e kanë theksuar shpesh herë.

Nejmar premton medalje për Brazilin në Londër 2012

LajmiFundit - 09.07.2012

Braziliani Nejmar ka thënë se qëllimi kryesor i Përfaqësueses së tij në Lojërat Olimpike “Londra 2012” është medalja e artë. Nejmar ka deklaruar se kur ishte fëmijë gjithmonë e ka ndjekur me interesim të madh turneun olimpik të futbollit ...

Neimar në kërkim të arit olimpik

Lajmeshqip - 09.07.2012

Brazili nuk ka fituar asnjëherë medaljen e artë në Lojërat Olimpike por shpreson që në Londër 2012 të thyejë këtë tabu falë talentit të Neimar, që do të udhëheqë sulmin e kësaj kombëtareje.

Londër 2012, kontroll anti-doping 5 sportistëve shqiptarë

Albeu.com - 09.07.2012

Londër 2012, kontroll anti-doping 5 sportistëve shqiptarë 5 sportistë shqiptarë pjesëmarrës në Olimpiadën e Londrës iu nënshtruar një kontrolli të befasishëm antidoping nga Wada, vetëm pak ditë para nisjes së tyre për në Angli.

Giggs, lider i Britanisë në Olimpiadë

Yll Press - 09.07.2012

Anglia do të përballet me Uruguain, Arabinë Saudite dhe Senegalin. Giggs, 38 vjeç, do të debutojë si kapiten në një ndeshje me Brazilin, më 20 korrik në Middlesbrough.

Giggs udhëheq Britaninë e Madhe në Olimpiadë

Koha.net - 09.07.2012

Londër, 9 korrik – Lojtari me përvojë i Manchester Unitedit, Ryan Giggs, është emëruar kapiten i ekipit të Britanisë së Madhe për Lojërat Olimpike "Londra 2012".