TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tom Doshi: Hetim i diferencuar

ikub - 15.03.2015

Deputeti Tom Doshi ka denoncuar në rrjetin social “Facebook” hetimin me dy standarde që është duke u zhvilluar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për akuzat që ai ka bërë ndaj kryeparlamentarit Ilir ...

“Doshi”, Prokuroria do të pyesë Artan Didin, ishte prezent në takimin me Bamin

BalkanWeb - 15.03.2015

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, pritet të jetë personi i radhës që do të japë shpjegime për Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me çështjen “Doshi”.

Shqipëria ose revolucioni fals i frikacakëve. Analiza e “Osservatorio Italiano” për Ramën dhe Doshin

Botasot - 15.03.2015

Kjo mund të jetë një histori ironike, por edhe një komedi ruse ku çdo gjë është gjithmonë e shtrembëruar. Në fakt kjo është historia perverse e kujt është në pushtet pa histori dhe pretendon t’i japë ...

Analiza e “Osservatorio Italiano” për Ramën dhe Doshin: “Shqipëria, revolucioni fals i frikacakëve”

BalkanWeb - 15.03.2015

Kjo mund të jetë një histori ironike, por edhe një komedi ruse ku çdo gjë është gjithmonë e shtrembëruar. Në fakt kjo është historia perverse e kujt është në pushtet pa histori dhe pretendon t’i japë ...

Analiza e portalit “Osservatorio italiano”: Doshi i dha fitoren Ramës në Shkodër, kryeministri e përzuri nga PS si një ...

Panorama - 15.03.2015

Mund të jetë një histori ironike, por edhe një komedi rues, ku çdo gjë është gjithmonë kaq e shtrembëruar. Në fakt kjo është historia perverse e kujt është në pushtet pa histori dhe pretendon të bëjë ...

Deklaratat më patetike të politikanëve shqiptarë

Mapo - 15.03.2015

Deklaratat më patetike të politikanëve shqiptarë Postuar më: 15 Mars 2015 13:57 Kjo është një përmbledhje e deklaratave më patetike të politikanëve të ndryshëm shqiptarë në muajin e fundit.

Oketa: Sistemi i listave të mbyllura për deputetët duhet të marrë fund. Të flasim për ekonominë, jo për Doshin

Gazeta Dita - 15.03.2015

Sekretari i Përgjithshëm i Frymës së Re Demokratike, Gazmend Oketa, fajëson sistemin që aplikohet për zgjedhjet parlamentare, pasi kjo sjell dhe kriminalizimin e politikës shqiptare.

Tetë deklaratat politike më hipokrite të politikanëve shqiptarë

Gazeta Tema - 15.03.2015

“Mandati juaj është për mua përgjegjësi politike, por edhe patriotike”. Shpëtim Idrizi, 13 mars 2014. “Ne kemi vendosur të jemi vegjetarianë në aleancat paszgjedhore”. Shpëtim Idrizi, 13 mars 2014.

M. i Brendshëm kujton parimin e ndarjes së pushteteve për Gërdecin. Pyetje: A duhet të nisë prokuroria hetim kryesisht ...

Respublica - 15.03.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahir, i është kthyer sot “Facebook” për të postuar një shqetësim të tijin për ngjarjen e Gërdecit. “Sot është një ndër ditët më të zeza e të turpshme për drejtësinë.

Çështja "Doshi", prokuroria do të marrë në pyetje Artan Didin

AlbanianScreen - 15.03.2015

Tiranë - Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Artan Didi, është personi i radhës që do të dëshmojë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Kryepolici do të merret në pyetje lidhur me deklaratat ...

Ngjela: Pse shqiptarët duan të largohen nga Shqipëria?

Albeu.com - 14.03.2015

Përmes një analize tejet të detajuar, avokati Spartak Ngjela i është rikthyer çështjes " Doshi ", por edhe kush do të ishte zgjidhja ideale për të dalë nga ky kaos që ka kapluar.

Spartak Ngjela: Pse shqiptarët po duan të largohen nga Shqipëria?

SOT - 14.03.2015

Avokati Spartak Ngjela përmes një postimi në rrjetin social Facebook nënvizon se shqiptarët, sidomos në ditët e sotme duan të largohen nga Shqipëria. Sipas Ngjelës, kjo ndodh pasi ata kanë kanë ...

Çështja Doshi! Kush humb, kush fiton dhe çfarë vjen më pas

Botasot - 14.03.2015

Në fund mbetet politika. Shqiptarët u përfshinë, prej dy javësh tashmë, në një komplot që mbetet ende i pazbardhur dhe që për 6 muaj gëloi nën nëntokën e politikës duke përfshirë thuajse këdo në ...

Çështja Doshi! Kush humb, kush fiton dhe çfarë vjen më pas

Mapo - 14.03.2015

Çështja Doshi! Kush humb, kush fiton dhe çfarë vjen më pas Postuar më: 14 Mars 2015 08:58 Një komplot që i përfshin të gjithë e ku askush nuk shpëton pa stërkala, por që ndërkohë ka ndryshuar ...

Hetimi ndërkombëtar i çështjes “Doshi”, domosdoshmëri

Panorama - 14.03.2015

PREÇ ZOGAJ Intensiteti i pazakontë i hetimit të akuzave të deputetit Tom Doshi nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, pozitiv në vetvete, i ka të dyja anët e medaljes.

Çështja “Doshi”, Ngjela: Meta s’do ketë kurajo të thërrasë hetim ndërkombëtar. Rama, s’bën dot asgjë. Berisha kërkon të ...

Panorama - 14.03.2015

Avokat Spartak Ngjela përmes një komenti në rrjetin social Facebook duke folur për çështjen “Doshi” shprehet se shqiptarët e kanë humbur shpresën se në Shqipëri mund të gjejnë një jetë të qetë.

Çështja Doshi dhe ironia e gazetarëve

Mapo - 14.03.2015

Çështja Doshi dhe ironia e gazetarëve Postuar më: 14 Mars 2015 16:51 Gazetari dihet se është një profesion që të do në punë gjatë tërë kohës, por duket se seancat e gjatë të pyetjeve për çështjen ...

Ngjela: Pse shqiptarët duan të largohen nga Shqipëria?

Botasot - 14.03.2015

Përmes një analize tejet të detajuar, avokati Spartak Ngjela i është rikthyer çështjes "Doshi", por edhe kush do të ishte zgjidhja ideale për të dalë nga ky kaos që ka kapluar.

Pse shqiptarët po largohen nga vendi, sidomos sot?

Mapo - 14.03.2015

Pse shqiptarët po largohen nga vendi, sidomos sot? Postuar më: 14 Mars 2015 18:49 Nga Spartak Ngjela Sepse e kanë humbur shpresën se këtu mund të gjejnë një jetë të qetë.

Doshi për herë të tretë në Prokurori, kërkon të merret në pyetje Adriatik Llalla, reagon për videot që do të dalin

SOT - 13.03.2015

Deputeti Tom Doshi është paraqitur dje për të tretën herë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, por kësaj radhe ka kërkuar që të merret në pyetje edhe Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, lidhur ...

Akuzat për vrasje, Doshi nesër në orën 09:00 sërish te Krimet e Rënda, dëshmon për herë të 5

SOT - 13.03.2015

Deputeti i përjashtuar nga Partia Socialiste, Tom Doshi, do të paraqitet sërish nesër te Prokuroria e Krimeve të Rënda. Mësohet se deputeti Doshi do të japë dëshminë e tij të radhës nesër në orën ...

Doshi do të përballet sërish nesër me Bamin

Albeu.com - 13.03.2015

Për të pestën herë, Tom Doshi do të paraqitet sërish në ambientet e Prokurorisë se Krimeve të Rënda. Nesër në orën 09:00, Tom Doshi do të shkojë në Prokurori, ku do të përballet me Durim Bamin .

Letra e plotë e Doshit për Llallën: Duhet të pyetesh edhe ti, vure në dijeni personin e dyshuar

Panorama - 13.03.2015

Deputeti Tom Doshi i është drejtuar me një kërkesë prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ku përveç dyshimeve të tij për një proces hetimor të pabesueshëm, i rendit edhe arsyet se përse kërkon ...

“Doshi story”, superdeputeti që rrinte vetëm me ministra e s’dukej aspak në ankth

Panorama - 13.03.2015

Kjo është një foto shumë interesante. Doshi po futet në selinë e PS ku më pas do përjashtohet dhe mbase kjo ishte hera e fundit që shkel aty dhe në sfond ka kaq shumë media! Kjo po që duket si skenë ...

Çështja "Doshi", mbrrin në faqet e shtypit të Uashingtonit

Botasot - 13.03.2015

Çështja "Doshi", çështja, që ka pushtuar gjatë këtyre ditëve skenën politike shqiptare - mbas dekleratave të bëra këto ditë, prej disa politikanëve të Brukselit, dje ka mbrritur edhe në faqet e ...

“Panorama”/ Letra e Doshit për Llallën: Duhet të pyetesh edhe ti, vure në dijeni personin e dyshuar

Respublica - 13.03.2015

Deputeti Tom Doshi i është drejtuar me një kërkesë prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ku përveç dyshimeve të tij për një proces hetimor të pabesueshëm, i rendit edhe arsyet se përse kërkon ...

Letra e Doshit për Llallën: Duhet të merresh në pyetje edhe ti

Gazeta Dita - 13.03.2015

Tom Doshi i ka paraqitur një letër kryeprokurorit Adriatik Llalla ditën e djeshme, ku kërkon hetim ndërkombëtar. Kjo, duke qenë se sipas Doshit, në planin për vrasjen e tij është përfshirë edhe vetë ...

Tom Doshi letër kryeprokurorit: Edhe ti duhet të pyetesh si i dyshuar në planin për vrasjen time

Gazeta Tema - 13.03.2015

Tom Doshi i ka paraqitur një letër kryeprokurorit Adriatik Llalla ditën e djeshme, ku kërkon hetim ndërkombëtar. Kjo, duke qenë se sipas Doshit, në planin për vrasjen e tij është përfshirë edhe vetë ...

Pse nuk kërkon PD edhe dorëheqjen e kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe një paralelizëm me rastin e Fullanit?

Gazeta Tema - 13.03.2015

Partia Demokratike kërkon me ngulm dorëheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta, pas akuzave të bëra publike nga Tom Doshi, për planin e vrasjes së tij dhe Mhill Fufit.

Ballafaqim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, Tom Doshi me Durim Bamin, Mark Frrokun dhe Fatjon Skënderin

Respublica - 13.03.2015

Gazetarja Klodiana Lala për "News24" raportoi se deputeti Tom Doshi u përball sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda me Durim Bamin “atentatorin” që sipas tij, i rrëfeu komplotin për eliminimin e tij ...

Doshi: Do t`i shkoj deri në fund!

Gazeta Start - 12.03.2015

Tiranë - Deputeti Tom Doshi thotë se do t’i shkojë deri në fund çështjes së porositjes së vrasjes së tij. Ai shkoi sërish sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, teksa theksoi se një gjë është e ...

Doshi kërkon ekspertizë ndërkombëtare dhe dëshminë e Llallës

Gazeta Start - 12.03.2015

Tiranë – Deputeti Tom Doshi shkoi sërish sot pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda, duke depozituar atje një kërkesë për hetimin e çështjes me ekspertë të huaj.

Dritan Prifti filmoi tavolinën ku u `thur` antentati ndaj Doshit

Gazeta Start - 12.03.2015

Tiranë - Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Dritan Prifti dyshohet se është personi që ka regjistruar tavolinën nga ku deputeti i përjashtuar nga PS Tom Doshi pretendon se është ...

Dashamir Shehi: PD të presë drejtësinë për akuzat e Doshit, gjysma e ministrave të Ramës duhet të ndryshojnë, SHBA ...

SOT - 12.03.2015

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, në një intervistë për gazetën “Sot”, ka komentuar një nga ngjarjet më të bujshme në politikën shqiptare, gjatë 25 viteve pluralizëm.

Dita si dëshmitare e të akuzuarve

Lajm - 12.03.2015

ALEKSANDËR ÇIPA Ka ngjarë diçka historike, por pa brendi të madhe ndryshimi, në historinë e Prokurorisë shqiptare me politikanët e vendit. Ka ndodhur ajo që për 25 vjet është përmendur dhe ...

Doshi: Ngjarja nuk është sajesë, porositësi është Meta

Albeu.com - 12.03.2015

Me anë të një postimi të fundit në rrjetin social Facebook, Tom Doshi ka mbajtur të njëjtin qëndrim si gjatë ditëve të fundit, duke garantuar që ngjarja e denoncuar nuk është aspak sajesë dhe se ...

“Doshi”, Rama: Do zbardhet e vërteta e telenovelës, opozita s'do tolerohet më

ikub - 12.03.2015

Jashtë ambienteve të parlamentit ku u zhvillua seanca parlamentare prej rreth 15 minutash, kryeministri i vendit, Edi Rama, u shpreh mbi çështjen “Doshi” dhe protestën e sotme të PD-së.

Tom Doshi për herë të tretë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Albeu.com - 12.03.2015

Tom Doshi është paraqitur për herë të tretë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku ka dëshmuar për rreth 80 minuta për ngjarjen e denoncuar prej tij. Doshi u paraqit në Prokurori rreth orës 10:30 të ...

Doshi për herë të tretë në Prokurori, kërkon hetim ndërkombëtar

ikub - 12.03.2015

Deputeti Doshi ka dorëzuar një kërkesë me shkrim për hetim ndërkombëtar të çështjes drejtuar Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Doshi ka kërkuar që të përfshihen në këtë hetim edhe ekspertë ...

Tom Doshi kërkon hetim nga prokurorë ndërkombëtarë

Portalb - 12.03.2015

Lajme lidhur me temën Protesta e opozitës, Basha: Meta ik, në zyrën e ministrit pazar me jetët e deputetëve Nishani në Al Jazzera: Komunizmi nuk na la t`i faleshim Zotit dhe na shkatërroi xhamiat Në ...

Protesta pa kauzë dhe donkishoteske e Sali Berishës!

ikub - 12.03.2015

Thirrje të tilla histerike kish lëshuar ai edhe në shtator 1998 për përmbysjen me dhunë të qeverisë së Fatos Nanos. Dhe e vërteta e hidhur është se gjithë ajo gërmushje dhe nxitje e urrejtjes ...

"Doshi", Prifti: E vërteta vetëm nga hetuesit ndërkombëtar, Meta nuk do të dalë fajtor

SOT - 12.03.2015

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Dritan Prifti, ka folur mbrëmjen e sotme në lidhje me akuzat e deputetit Tom Doshi. Ai ka deklaruar se pasi është informuar mbi këtë ngjarje, nuk e ka ...

Reagimi i Doshit: Kërkova hetues ndërkombëtarë për çështjen time

ABC News - 12.03.2015

Deputeti Tom Doshi ne oret e mbremjes ka deklaruar permes rrjeteve sociale, se i ka derguar Prokurorit te Pergjithshem shkresen per ti kerkuar pjesemarres te hetuesve Nderkombetare ne hetimet lidhur ...

Tom Doshi në FB: Ngjarja s’është sajesë, zbardhjen e çështjes do e bëj unë me ndihmën tuaj

Panorama - 12.03.2015

Deputeti i Shkodres, Tom Doshi ka theksuar sot se ngjarja qe ka denoncuar e per te cilen kane nisur tashme hetimet nuk eshte sajese. Tom Doshi Permes nje postimi bere paraditen e sotme ne profilin e ...

Doshi nën kërkesë në prokurori: Hetim ndërkombëtar

Mapo - 12.03.2015

Doshi nën kërkesë në prokurori: Hetim ndërkombëtar Postuar më: 12 Mars 2015 12:17 Deputeti Tom Doshi u paraqit edhe të enjten në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Tom Doshi për herë të tretë në Prokurori, kërkon hetim ndërkombëtar: Të merret në pyetje edhe Llalla!

BalkanWeb - 12.03.2015

*News24 dhe BalkanWeb kanë siguruar kërkesën e Doshit për kryeprokurorin Adriatik Llalla- *Doshi: Ngjarja nuk është sajesë, do i shkoj deri në fund!- TIRANË -Deputeti Tom Doshi është paraqitur rreth ...

“Doshi”, Rama: Hetimet do të zbardhin të vërtetën e telenovelës

BalkanWeb - 12.03.2015

TIRANË- Pas mbylljes së seancës së parlamentit, kryeministri Edi Rama ka komentuar jashtë ambienteve të Parlamentit sjelljen e opozitës në Kuvend, cështjen ‘Tom Doshi’, si dhe mbi protestën e sotme ...

“Doshi”, Rama: Hetimet do zbardhin të vërtetën e telenovelës. E tepruam duke toleruar opozitën

BalkanWeb - 12.03.2015

TIRANË- Pas mbylljes së seancës së parlamentit, kryeministri Edi Rama ka komentuar jashtë ambienteve të Parlamentit sjelljen e opozitës në Kuvend, cështjen ‘Tom Doshi’, si dhe mbi protestën e sotme ...

“Plani i vrasjes”, Doshi depotizon kërkesën për hetim ndërkombëtar, qëndron 80 minuta te Krimet e Rënda, del nga dera e ...

Panorama - 12.03.2015

UPDATE/ Deputeti i Shkodrës, Tom Doshi dorëzoi sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kërkesën që çështja e tij të hetohet nga prokurorë ndërkombëtarë.

Rama para protestës së opozitës: Nuk do të ketë një 21 janar të dytë

ABC News - 12.03.2015

Pas seances plenare dhe perpara fillimit te protestes se opozites kryeministri Edi Rama u shpreh se nuk do te kete nje 21 janar te dyte. Shefi i qeverise theksoi se hetimet e plota do te zbardhin te ...

Doshi nën kërkesë në prokurori: Hetim ndërkombëtar

Botasot - 12.03.2015

Deputeti Tom Doshi u paraqit edhe të enjten në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Përpara se të mbërrinte aty, ai bëri një postim në FB. “Pavaresisht atyre qe do nxjerrin Iliri me Spartakun,nje gje j’u ...

“Komploti Doshi”

ABC News - 12.03.2015

Për llogari të dosjes “Doshi” prokuroria për krime të rënda pasditen e sotme, në ora 18,00 do të marre në pyetje Spartak Brahon, Petrit Vasilin dhe Edi Palokën.

Tom Doshi u paraqit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

ABC News - 12.03.2015

Deputeti Tom Doshi, i kërkon zyrtarisht grupit hetimor të Prokurorisë së Krimeve të Rënda përfshirjen e një grupi hetuesish te huaj në çështjen e tij.

“Çështja Doshi”, edhe 3 deputetë në prokurori

Mapo - 12.03.2015

“Çështja Doshi”, edhe 3 deputetë në prokurori Postuar më: 12 Mars 2015 15:25 Për llogari të dosjes “Doshi” prokuroria për Krime të Rënda, pasditen e sotme, në orën 18,00 do të marrë në pyetje Spartak ...

Video-dëshmia që çon pas hekurave Ilir Metën dhe ‘Tonin’/ Dritan Prifti disponon videon ku u organizua eleminimi i Tom ...

Botasot - 12.03.2015

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Dritan Prifti dyshohet se është personi që ka regjistruar tavolinën nga ku deputeti i përjashtuar nga PS Tom Doshi pretendon se është planifikuar ...

Imami: Akuzat e Doshit? Ka plasur qelbi e do pastruar se po ndot brenda dhe jashtë

BalkanWeb - 12.03.2015

TIRANË – Deputeti i PD-së, Arben Imami, e shikon “si një plasje qelbi”, situatën e fundit politike në vend, krijuar pas akuzave publike të deputetit Tom Doshi,.

Tom Doshi u paraqit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Botasot - 12.03.2015

Deputeti Tom Doshi, i kërkon zyrtarisht grupit hetimor të Prokurorisë së Krimeve të Rënda përfshirjen e një grupi hetuesish te huaj në çështjen e tij.

Basha: Protestat shkaktoi ankth tek mazhoranca. Doshi do jetë në PD aq sa do të jetë qytetar izraelit

Botasot - 12.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur sot në emisionin “Opinion”, në lidhje me situatën politike në vend dhe protestën e zhvilluar sot në sheshin “Skënderbej”.

Doshi: Zbardhjen e çështjes do e bëj unë me qytetarët

Gazeta Dita - 12.03.2015

Deputeti Tom Doshi ka reaguar sërish sot në Facebook. Ai thotë se atentati ndaj tij nuk është sajesë dhe porositësi sipas tij është Ilir Meta. “Te dashur qytetare , Pavaresisht atyre qe do nxjerrin ...

Tom Doshi: Pavarësisht çfarë do nxjerrë Iliri me Spartakun, kësaj ngjarje do i shkoj deri në fund

Gazeta Tema - 12.03.2015

Tom Doshi thotë se do t’i shkojë deri në fund kësaj çështje. Ai thotë se vrasja e tij nuk është një sajesë. “ Pavarësisht atyre që do nxjerrin Iliri me Spartakun,një gjë j’u garantoj, që kjo ngjarje ...

Doshi del nga Prokuroria e krimeve të rënda. Ka kërkuar prokurorë të huaj

Gazeta Tema - 12.03.2015

Zoti Doshi është paraqitur në prokurori e krimeve të rënda përsëri sot. Sipas tij ai i ka kërkuar prokurorisë që të përfshihen në procesin e hetimit prokurorë të huaj.

“Toni” çon sërish në Prokurori Tom Doshin. Deputeti i Shkodrës: Kjo ngjarje nuk është sajesë, do t’i shkoj deri në fund

Respublica - 12.03.2015

Dëshmia e Fatjon Skënderit në Prokurori, duket se ka detyruar prokurorët të rimarrin në pyetje deputetin e Shkodrës, Tom Doshi. Ai është thirrur sërisht të enjten për të dhënë sqarime.

Doshi kërkon hetim ndërkombëtar në Prokurori

Durres Lajm - 12.03.2015

Për të tretën herë, Tom Doshi është paraqitur në Prokurorinë së Krimeve të Rënda. Mësohet se ai është thirrur nga organi i akuzës për të dëshmuar për atentatin e dyshuar rreth tij, kërkesë kjo që ...

Tom Doshi serish në Prokurori, kërkon ekspertë të huaj

Vision Plus - 12.03.2015

Tom Doshi u paraqit për herë të tretë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, por kësaj here jo për të dëshmuar për atentatin e pretenduar ndaj tij. Pak ditë pasi kërkoi në rrjetet sociale ekspertizë ...

Doshi kërkesë në prokurori për hetim ndërkombëtar të çështjes

Respublica - 12.03.2015

Tom Doshi u paraqit edhe të enjten në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Mësohet se deputeti ka kërkuar në prokurori që të ketë një hetim ndërkombëtar për këtë çështje.

Dritan Prifti dyshohet se filmoi  tavolinën ku  u "thur" antentati

Shqiptarja - 12.03.2015

TIRANE - Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Dritan Prifti dyshohet se është personi që ka regjistruar tavolinën nga ku deputeti i përjashtuar nga PS Tom Doshi pretendon se është ...

Ç’mësuam pas shpërthimi të fontanës Doshi

Gazeta Tema - 12.03.2015

Nga Xhovani Shyti Ka kaluar pak më shumë se një javë nga paralajmërimi që deputet biznesmen Tom Doshi bëri rreth publikimit të një skandali që do të trondiste themelet e pushtetit të maxhorancës, dhe ...

E hëngri apo nuk e hëngri Basha tortën e Metës? Kreu i opozitës e mohon

Durres Lajm - 12.03.2015

12 mars 2015 - Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “Opinion” mohoi deklaratën e kreut të LSI-së, Ilir Meta, i cili nga e njëjta studio tha se kontakti i fundit mes tyre ishte në ...

Basha: Doshi do jetë në PD aq sa do të jetë qytetar izraelit

Gazeta Dita - 12.03.2015

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur sot në emisionin “Opinion”, në lidhje me situatën politike në vend dhe protestën e zhvilluar sot në sheshin “Skënderbej”.

Doshi sërish në Prokurori: Ngjarja nuk është sajesë

AlbanianScreen - 12.03.2015

Tiranë - Deputeti Tom Doshi është paraqitur sërish në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ai ka mbërritur në institucionin e akuzës rreth orës 10.15. Sipas shtypit të shkruar pritet që këto ditë Tom ...

Doshi: Hetimet po dekonspirohen, do kërkoj ekspertë të huaj

Gazeta Start - 11.03.2015

Në një postim të gjatë në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, deputeti Tom Doshi shprehet i vendosur për t’i shkuar deri në fund denoncimit të asaj që ai e quan “një akt terrorist për të ...

Dosja “Doshi” drejt mbylljes, Prokuroria ballafaqon dëshmitë e dyshimta, priten urdhër-arreste dhe procedime, ja kush ...

SOT - 11.03.2015

Tronditja dhjetëditore me akuza bombë në politikën shqiptare, gradualisht po ia lë vendin një tjetër tërmeti, i cili lidhet me fazën e ballafaqimit të dëshmive, analizës së fakteve, konfirmimit të ...

LSI: Doshi ka prodhuar një vrasës nga Skrapari, kjo parodi të marrë fund

Albeu.com - 11.03.2015

Duke e cilësuar si një parodi qesharake atë që tashmë është kthyer në kryefjalë të ditës, çështjen " Doshi ", deputeti i LSI, Luan Rama, tha në nje deklaratë për mediat se Tom Doshi dështoi të ...

Doshi dhe Prifti formojnë parti të re politike

Albtime - 11.03.2015

Dritan Prifti, dikur deputet i Partisë Socialiste dhe më pas, pas themelimit të LSI-së, i kësaj force politike, deri në publikim e videos së aferës 700 mije eurosh në vitit 2011, (e cila solli dhe ...

Kriminalizimi i shumicës dhe paqartësia e opozitës

BalkanWeb - 11.03.2015

Nga: FERDINAND XHAFERAJ* Në fundjavën që lamë pas, Partia Demokratike bëri publik lajmin e ndërmarrjes së veprimit institucional duke plotësuar letrat e kallëzimit penalvetakuzohet se kërkon shërbime ...

Protesta, Paloka: Në filozofinë e PD nuk ekziston dhuna

Panorama - 11.03.2015

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, e cilëson skandal daljen e informacioneve nga Prokuroria mbi dëshminë që ishkryeministri Berisha dha në lidhje me akuzën e deputetit Tom Doshi.

LSI: Doshi dështoi të prodhonte një tjetër vrasës nga Skrapari

ABC News - 11.03.2015

Sekretari i Pergjithshem i LSI-se, Luan Rama, tha sot se Doshi deshtoi dje te prodhonte nje vrases te dyte nga Skrapari. Sipas tij, drejtesia duhet t’u jape fund akuzave qesharake te Tom Doshit, por ...

“Tryeza e planit të vrasjes”, pronari i lokalit përmes tunelit të sigurisë së lartë në prokurori: S’kam lidhje me ...

Panorama - 11.03.2015

UPDATE/ Ylli Xhaxhollari, pronari i lokalit “Viva”, ku Tom Doshi ka deklaruar se është përgatitur skenari për eleminimin e tij, ka dëshmuar sot në prokurori duke thënë se s’ka lidhje me akuzat e ...

Berisha zbardh takimin e parë me Tom Doshin: Një i huaj më thotë se janë 200 telefonata të regjistruara të një ministri ...

Panorama - 11.03.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë televizive deklaroi se takimi i tij i parë me deputetin Tom Doshi ka qenë në Kuvendin e Shqipërisë, pas ndërprerjes së seancës plenare lidhur me ...

Doshi: Toni të flasë për drogën dhe njohjen me Monikën

Mapo - 11.03.2015

Doshi: Toni të flasë për drogën dhe njohjen me Monikën Postuar më: 11 Mars 2015 22:27 Nga Tom Doshi Sot i kam dërguar Prokurorit të Pergjithshem shkresen per ti kerkuar atij pjesemarres te hetuesve ...

E vetmja gjuhë që kupton Sali Tritoli…!

Shqiptarja - 11.03.2015

Tritoli prej vërteti është bërë si buka e përditshme për shqiptarët në këto gati 25 vjet demokraci. Si kur Sali Berisha është në pozitë, ashtu edhe kur ai është në opozitë, vazhdimisht luhet vallja ...

Doshi, nga krimi te glorifikimi

InfoGlobi - 11.03.2015

Andis Muka Telenovela më e kuotuar e ditëve të fundit titullohet ‘Doshi’ dhe ia detyron famën zhanrit të politikës, që dëshmon serish se është atraktiva më e preferuar e shqiptarëve, sidomos kur ...

Berisha: Nuk e kam personale me Metën, atentati ndaj Doshit i vërtetë

Durres Lajm - 11.03.2015

11 Mars 2015 - Ish-kryeministri Sali Berisha pohon se atentati i mbetur në tentativë ndaj deputetit Tom Doshi është i vërtetë. Por sipas tij, kjo çështje po mbyllet, që kur Rama tha se i “penduari” ...

Doshi: Nuk do të bashkëpunoj me Berishën

Shprehja - 11.03.2015

Deputeti Tom Doshi deklaroi se do t’i kërkojë me shkrim Prokurorit të Përgjithshëm, ekspertizë ndërkombëtare për hetimet, pas akuzës së tij sekreu i Kuvendid Meta, ka porositur një atentat për të ...

Meta: Akuzat e Doshit politike, nuk e di pse më përfshiu

Gazeta Start - 10.03.2015

Ilir Meta mohon përfshirjen e tij në akuzat e deputetit Tom Doshi, duke i cilësuar ato ato si trillime për qëllime politike. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, kryetari i Kuvendit deklaroi ...

Llalla për herë të dytë në zyrën e Ramës për çështjen “Doshi”, merret në pyetje kunati i Berishës, sot në Prokurori ...

SOT - 10.03.2015

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, është paraqitur dje për herë të dytë në pak ditë në zyrën e kryeministrit Edi Rama. Takimi midis Ramës dhe Llallës vjen në një kohë kur çështja “Doshi”, ka ...

Ilir Meta: S’kam frikë nga Tom Doshi, kërkoi t’i sillnim Tonin pa bërë denoncim, kryetarët e bashkive dhe degëve të PD ...

SOT - 10.03.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i rrethuar prej një jave nga një ciklon akuzash bombastike, shantazhi dhe sulmesh të njëpasnjëshme, ashtu si në janar të vitit 2011, ka folur dje në mënyrë shteruese ...

Berisha tradhton Tom Doshin në Prokurori, mohon se ishte në dijeni për vrasjen, opinione politike dhe referenca ...

SOT - 10.03.2015

Karriera politike e Sali Berishës është e shënjuar dhe e damkosur nga një sagë skandalesh, të kulmuara me shitje territoresh, vrasje masive, vrasje në bulevard, rrëmbime, provokim i luftës civile, ...

“Çështja Doshi”, mbërrin në Prokurori për të dëshmuar Dritan Prifti

ikub - 10.03.2015

Dritan Prifti është paraqitur sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dhënë dëshminë e tij rreth orës 08:57 të mëngjesit. Ftesa e Priftit për t’u paraqitur në organin e akuzës, vjen pas ...

Ilir Meta: Jam i gatshëm të përballem me akzuat

Albtime - 10.03.2015

Kryetari i Kuvendit u shpreh i hapur për hetim, duke thënë se është i gatshëm të përballet publikisht për akuzat e ngritura ndaj tij edhe në një emision televiziv.

Çështja "Doshi", Dritan Prifti paraqitet në Prokurori për të dëshmuar

SOT - 10.03.2015

Këtë mëngjes Dritan Prifti është paraqitur në Prokurori për të dëshmuar për çështjen "Doshi". Prifti, ish-deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim, është paraqitur në prokurori rreth orës nëntë, ...

Doshi dhe Prifti formojnë parti të re politike

Ina - 10.03.2015

Dritan Prifti, dikur deputet i Partisë Socialiste dhe më pas, pas themelimit të LSI-së, i kësaj force politike, deri në publikim e videos së aferës 700 mije eurosh në vitit 2011, (e cila solli dhe ...

Doshi: Do kërkoj ekspertizë ndërkombëtare të hetimeve, do vazhdoj me forcë dhe pse i braktisur nga partia ime, nuk kam ...

SOT - 10.03.2015

Deputeti i përjashtuar nga Partia Socialiste, Tom Doshi, ka deklaruar se nuk do të ndalet deri sa të vërtetojë dhe faktojë akuzat. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka bashkëpunuar me Partinë Demokratike.

Doshi: Do të kërkojë ekspertizë ndërkombëtare

Albeu.com - 10.03.2015

Me anë të një mesazhi të detajuar në Facebook, Tom Doshi bën me dije se do të vazhdojë rrugën e denoncimit dhe se për këtë çështje tejet sensitive, do të kërkojë ekspertizë ndërkombëtare.

Doshi: Do kërkoj hetim ndërkombëtar

ikub - 10.03.2015

Doshi shkruan në rrjetin social facebook se pavarësisht se është i braktisur nga Partia e tij dhe nga Qeveria ai po vazhdon të luftojë për të zbardhur këtë çështje.

Luan Rama "godet" Doshin: Kauza e dështuar e Berishës, Prokuroria hetim të menjëhershëm dhe të paanshëm të ...

SOT - 10.03.2015

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së deputetit të përjashtuar të PS, Tom Doshi.

Doshi: Nuk do të bashkëpunoj me Berishën

Lajm - 10.03.2015

Deputeti Tom Doshi deklaroi se do t'i kërkojë me shkrim Prokurorit të Përgjithshëm, ekspertizë ndërkombëtare për hetimet, pas akuzës së tij sekreu i Kuvendid Meta, ka porositur një atentat për të ...

Meta: Akuzat e Doshit janë politike

Portalb - 10.03.2015

Lajme lidhur me temën Vrasja e katërfishtë, gjykata jep 35 vite burg për Xhuvanin Krim i trefishtë në familje: Burri vret gruan, vjehrrën e më pas vetëvritet në sytë e 3 fëmijëve Padia ndaj Palokës e ...

Edhe Dritan Prifti në Prokurori për çështjen “Doshi”

Portalb - 10.03.2015

Lajme lidhur me temën Meta: Akuzat e Doshit janë politike Vrasja e katërfishtë, gjykata jep 35 vite burg për Xhuvanin Krim i trefishtë në familje: Burri vret gruan, vjehrrën e më pas vetëvritet në ...

Ilir Meta: Akuzat e Doshit janë politike

Koha.net - 10.03.2015

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta deklaroi se akuzat e deputetit Tom Doshi për një atentat të mundshëm ndaj tij, janë bërë pas përjashtimit të deputetit të Shkodrës nga grupi parlamentar i Partisë ...

Akuzat e Doshit, zbardhet dëshmia e Berishës në Prokurori: E di para 3 muajsh, ma tha Paloka

Panorama - 10.03.2015

Kryeministri Sali Berisha në dëshminë e dhënë para prokurorëve Adnand Xholi dhe Blerim Tominaj ka mbajtur të njëjtin qëndrim të cilin e ka bërë publik gjatë fjalimeve në Parlament.

Akuzat e Doshit, Dritan Prifti shkon në Prokurori

BalkanWeb - 10.03.2015

TIRANË- Dritan Prifti shkon në Prokurori për të dëshmuar për çështjen “Doshi”. Ashtu siç edhe e kishte konfirmuar një ditë më parë, ish-ministri i Ekonomisë dhe ish-deputeti Dritan Prifti është ...

Dade, kritika Bushatit: Të vijë të mbrojë ligjet, të mos na dërgojë më drejtorët

BalkanWeb - 10.03.2015

Nga DARINA TANUSHI* Deputetët socialistë i kanë bërë të shpeshta kritikat ndaj ministrave të qeverisë “Rama”. Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar, kur në fakt pritej se do të vijohej seria e ...

Kur e keqja prodhon të mira

Panorama - 10.03.2015

MENTOR NAZARKO Ngjarjet në lidhje me çështjen Doshi po rrokullisin pas vetes shumë zhvillime, që ngjajnë më së shumti pozitive. S’ka kurrfarë rëndësie nëse personi që e ka vënë në lëvizje këtë grup ...

A do të krijojnë parti të re Tom Doshi dhe Dritan Prifti?

Ora news - 10.03.2015

Dritan Prifti, dikur deputet i Partisë Socialiste dhe më pas, pas themelimit të LSI-së, i kësaj force politike, deri në publikim e videos së aferës 700 mije eurosh në vitit 2011, (e cila solli dhe ...

Prifti: Qeveritarët sot jo vetëm vjedhin, por edhe vrasin

ABC News - 10.03.2015

Ish-deputeti i Lëvizjes socialiste për integrim Dritan Prifti i del në mbrojtje deputetit Tom Doshi. Ai ju përgjigj flet-thirrjes së prokurorisë për krime të rënda, ku erdhi dhe dëshmoi për planin e ...

“Tjetër plan vrasje për mua, Petrit Çinari do më ekzekutonte”

Mapo - 10.03.2015

“Tjetër plan vrasje për mua, Petrit Çinari do më ekzekutonte” Postuar më: 10 Mars 2015 17:51 Nga Tom Doshi Sic e keni ndjekur, une po vazhdoj me force, pavaresisht se i braktisur nga Partia ime dhe ...

Doshi: Akuza ime ndaj Metës, me prokurorë të huaj si dosja “Hajdari”. Shoqja e Monikës raporton për ato që ndodhin

Panorama - 10.03.2015

UPDATE-Deputeti Tom Doshi deklaron se do t’i kërkojë prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llala ekspertizë ndërkombëtare lidhur me hetimet për atentatin që ai pretendon se është organizuar ndaj tij, ...

Tom Doshi: Kërkoj ekspertizë ndërkombëtare për hetim. Toni erdhi në Shqipëri me garanci nga shteti

Ora news - 10.03.2015

Pas dy dëshmive në Prokurorinë e Krimve të Rënda, sot pasiditë deputeti Tom Doshi ka bërë një reagim nëpërmjet prifilit të tij në rrjetin social facebook.

Tom Doshi: Dua hetim ndërkombëtar. Babai i Metës porositi një ish-oficer të më vriste

BalkanWeb - 10.03.2015

TIRANE- Deputeti Tom Doshi në një status të tijin në Facebook shprehet se do ti kërkojë prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla hetim ndërkombëtar për çështjen në ngarkim të tij, me pretendimit ...

Tom Doshi reagon sërish në Facebook

ABC News - 10.03.2015

Tom Doshi perfshin ne tentativen per vrasjen e tij edhe Rexhep Meten, babain e kreut te Kuvendit, Ilir Metes. Ne nje status te tij ne Facebook, deputeti i Shkodres permend deshmine e dhene nga nje ...

Luan Rama: Prokuroria të zbardhë sa me parë akuzat e Tom Doshit

Ora news - 10.03.2015

Luan Rama, Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, i ka bërë apel Prokurorisë që të zbardhë sa më parë akuzat e deputetit Tom Doshi, në lidhje me një tentative për të vrarë atë ...

Luan Rama: Akuzat e Tom Doshit, kauza e dështuar e Berishës

BalkanWeb - 10.03.2015

TIRANE – Sipas Sekretarit të Përgjithshëm të LSI-së, Luan Rama akuzat e deputetit Tom Doshi janë pjesë e kauzës së dështuar të Sali Berishës. Në emër të LSI-së, Luan Rama i bën thirrje deputetit ...

Akuzat e Doshit, Luan Rama: Kauza e dështuar e Berishës, të bashkëpunojë me prokurorinë

Panorama - 10.03.2015

Sekretari i Përgjithshëm LSI-së, Luan Rama, i ka quajtur akuzat e deputetit Tom Doshi si pjesë të kauzave të dështuar të Sali Berishës. Duke folur në emër të LSI-së, Luan Rama i bëri thirrje ...

“Akuzat e Doshit, kauza e dështuar e Berishës”

Mapo - 10.03.2015

“Akuzat e Doshit, kauza e dështuar e Berishës” Postuar më: 10 Mars 2015 22:02 Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kërkuar që Porkuroria të zbardhë sa më parë ...

Meta: Nuk kam frikë nga Tom Doshi

Durres Lajm - 10.03.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i rrethuar prej një jave nga një ciklon akuzash bombastike, shantazhi dhe sulmesh të njëpasnjëshme, ashtu si në janar të vitit 2011, ka folur dje në mënyrë shteruese ...

10 Ditët e Tomës

Gazeta Tema - 10.03.2015

Si mund ta kthesh një miqësi, një aleancë, një bashkëpunim disavjeçar, në një armiqësi publike, që përfshin të gjithë jetën politike?! Për këtë mesa duket duhen pyetur tre persona: Tom Doshi, Edi ...

Tom Doshi rrezikon të merret nën hetim, hapat që ndjek procedura

Gazeta Dita - 10.03.2015

“Hetimi është ende në fillim”. Kështu shprehen burime zyrtare nga Prokuroria për “Çështjen Doshi”. Kjo nënkupton se organi i akuzës do të ndjekë të gjitha procedurat që parashikon ligji për hetimet e ...

Çështja “Doshi”, Ymer Lala në Prokurori

Gazeta Dita - 10.03.2015

Ymer Lala është paraqitur sot në Prokurori për të dëshmuar lidhur me akuzat e deputetit Tom Doshi. Biznesmeni Lala është paraqitur rreth orës 13:00 në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dhënë ...

Doshi ndryshon sërish skenar: Babai i Metës thirri qitësin profesionist të më ekzekutonte

Gazeta Dita - 10.03.2015

Deputeti socialist Tom Doshi ka hedhur në profilin e tij në facebook një koment të gjatë lidhur me ngjarjet e fundit ku ai është vendosur në qendër të këtij debati.

Tom Doshi: Do kërkoj ekspertizë ndërkombëtare, si për rastin e Azem Hajdarit (zbulon një tjetër “plan” për vrasjen e ...

Gazeta Tema - 10.03.2015

Tom Doshi thotë se do kërkojë ekspertizë ndërkombëtare për hetimet në lidhje me planin për vrasjen e tij. Kjo, pasi sipas Doshit, hetimet po dekonspirohen.

A do të krijojnë parti të re Doshi dhe Prifti?

Gazeta Dita - 10.03.2015

Nëse Tom Doshi dhe Dritan Prifti do të vendosin të krijojnë parti të re, ata kanë afat më pak se 2 muaj që të zgjedhin kandidatët me të cilët do të garojnë për zgjedhjet vendore.

Pse shqiptarët nuk duhet të protestojnë të enjte

Gazeta Tema - 10.03.2015

Nga Naum Mara Një pjesë e mirë e elektoratit shqiptar është tejet e zhgënjyer nga dy polet politike shqiptare, ndaj nuk duhet të bjerë në grackën politike të ngrehur nga PD ndaj tyre.

Doshi: Nuk kam besim, kërkoj hetim nga prokurorë të huaj

Vision Plus - 10.03.2015

Deputeti i Partisë Demokratike Tom Doshi ka reaguar serish ne profilin e tij ne facebook. Doshi shprehet i zhgënjyer nga Prokuroria dhe thotë se ajo nuk ka vullnetin për te zbardhur te vërteten.

LSI: Hetim i shpejtë e i paanshëm akuzave të Doshit

Gazeta Dita - 10.03.2015

Pas deklaratës së lëshuar sot nga Tom Doshi, ka reaguar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim. Sekretari i Përgjithshëm i kësaj force, Luan Rama i ka bërë thirrje prokurorisë që të kryejë një hetim të ...

Ëndrra për të mos ngelur “ i vetmi vrasës”

Gazeta Tema - 10.03.2015

Nga Mero Baze Ka një përpjekje krejt të pabazë, për të bërë paralelizma mes mitingut të pritshëm të 12 Marsit dhe 21 Janarit. E gjithë tendenca për t’i krahasuar, bazohet tek një deklaratë e ...

Tom Doshi: Çështja të hetohet nga prokurorë të huaj

Ilirida - 10.03.2015

Në një reagim të pasdites së sotme, Deputeti Tom Doshi tha se do të kërkojë zyrtarisht nga Prokurori i Përgjithshëm që të përfshijë ekspertë ndërkombëtarë për hetimet që po kryhen për çështjen ndaj ...

Doshi kërkon hetim ndërkombëtar

InfoGlobi - 10.03.2015

Deputeti Tom Doshi kërkon hetim ndërkombëtar për çështjen e tij, ndërsa hedh akuza të rënda edhe për të atin dhe bashkëshorten e Ilir Metës, të cilët sipas tij kërkojnë ta eliminojnë fizikisht.

Meta: Akuzat e Doshit për atentat janë politike

Kosova Live - 10.03.2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se akuzat e deputetit Tom Doshi për një atentat të mundshëm ndaj tij, janë bërë pas përjashtimit të deputetit të Shkodrës nga grupi ...

Berisha thyen “mitin”!

Gazeta Start - 09.03.2015

Tiranë – Ish-kryeministri Sali Berisha u paraqit sot para prokurorisë për herë të parë në këto vite tranzion që Berisha i përgjigjet një ftese të tillë nga organet e hetimit.

“Çështja Doshi”, ish-kryeministri Berisha paraqitet në Prokurori

ikub - 09.03.2015

Ditën e shtunë më 7 mars Prokuroria ka dërguar fletë-thirrje për deputetin Sali Berisha për tu paraqitur në organin e akuzës të hënën e 9 marsit në orën 09:00.

Meta, Berisha dhe furtuna “Doshi”

ikub - 09.03.2015

Me shumë gjasë e majta nuk do ta fitojë dot të parin mandat qeverisës të rajonit më të madh verior të vendit. Një zonë e vështirë për socialistët, edhe kur Tom Doshi ishte një deputet i përkushtuar i ...

Berisha del nga Krimet e Rënda: Dëshmia sekret hetimor, skenari ogurzi u mbajt i fshehtë për 6 muaj, do kontribuoj sado ...

SOT - 09.03.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përfunduar dëshminë e tij në Prokurorinë e Krimeve të Rënda mbi akuzat e deputetit Tom Doshi. Ai ka deklaruar se dëshmia e tij është sekret hetimor.

Ish-kryeministri Berisha mbërrin në Prokurori për të dhënë dëshminë e tij për çështjen “Doshi”

Lajm - 09.03.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha është paraqitur sot në zyrat e Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë për të dhënë dëshminë e tij në lidhjen me çështjen “Doshi”, raporton Anadolu ...

Çështja “Doshi”, Sali Berisha mbërrin në Prokurori

Albtime - 09.03.2015

Sikurse kishte paralajmëruar, ish kryeministri i vendit, Sali Berisha ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda rreth orës 09:10 të mëngjesit të ditës së sotme, ku do të japë dëshminë e tij në ...

Berisha: Hetimi u bllokua për qëllime politike

Albeu.com - 09.03.2015

Update - Pas daljes nga ambientet e Prokurosisë referuar çështjes "Doshi", ish kryeministri Berisha u shpreh se hetimi u bllokua për 6 muaj, pasi është tentuar që të manipulohej.

Sali Berisha: Prokurorët kanë presion, protestë për t’i hapur rrugë drejtësisë – VIDEO

Shqipmedia - 09.03.2015

Prokuroria e Krimeve të Rënda do të pres sot katër zyrtarë për të dëshmuar lidhur me atentatin e pretenduar nga deputeti Tom Doshi, ku sipas së cilit ishte planifikuar gjashtë muaj më parë.

Berisha dëshmon për rastin Doshi, akuzon Ramën, Metën e Tahirin

Ina - 09.03.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha është paraqitur sot në zyrat e Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë për të dhënë dëshminë e tij në lidhjen me çështjen “Doshi”, pas thirrjes që i bërë ...

Çështja "Doshi" , Llalla takon për herë të dytë Ramën në Kryeministri

SOT - 09.03.2015

Kryeprokurori Adriatik Llalla është takuar përsëri ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama, që nga dita kur deputeti Tom Doshi deklaroi se ndaj tij është planifikuar një komplot për ta vrarë së ...

Kryeprokurori Llalla për herë të dytë në zyrën e Ramës

ikub - 09.03.2015

Kreu i organit të akuzës është takuar ditën e sotme me kryeministrin Rama në Kryeministri. Ky është takimi i dytë mes tyre që pas deklaratave të Tom Doshit për planifikim komploti ndaj tij.Takimi i ...

“Doshi”, nesër në Prokurori dhe Dritan Prifti

ikub - 09.03.2015

Pas dëshmive të disa zyrtarëve të lartë të shtetit, do i drejtohet Prokurorisë së Krimeve të rënda për të dëshmuar edhe ish-deputeti Dritan Prifti. Mësohet se ftesa i është bërë ditën e sotme dhe ...

Akuzat e Doshit, Meta: Deklarata politike, një histori e sajuar

SOT - 09.03.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një intervistë televizive ka folur për ngjarjen më të nxehtë në politikë, akuzat e deputetit Tom Doshi. Meta ka treguar versionin e tij për këtë ngjarje, të cilën e ka ...

Akuzat e Doshit, merret në pyetje kunati i Berishës, Agim Rama: S’i njoh Bamin e Skënderin. Kam qenë me të njohurit e ...

Panorama - 09.03.2015

Ne oret e mbremjes se te henes, Prokuroria e Krimeve te Renda ka nisur marrjen ne pyetje te kunatit te ish-kryeministrit Sali Berisha, Agim Rama, i cili është pyetur nga drejtuesi i prokurorisë së ...

Sali Berisha sot në prokurori për rastin Doshi

Koha.net - 09.03.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha do të paraqitet sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të rrëfyer gjithçka di mbi çështjen Tom Doshi. Të shtunën e 7 marsit prokuroria dërgoi fletëthirrjen për ...

Berisha në prokurori për herë të parë në 25 vjet: Dëshmia ime sekret, po jo skenari ogurzi i Ramës dhe Metës

BalkanWeb - 09.03.2015

TIRANË- Për herë të parë pas 25 vjetësh karrierë politike, ish-Kryeministri Berisha ka dëshmuar sot në Prokurori si person që ka dijeni për akuzat e ngritura nga deputeti Tom Doshi ndaj Kryetarit të ...

Berisha shkon në prokurori për Tom Doshin: Skenari i vrasjes së deputetëve për qëllime politike

Ora news - 09.03.2015

Për 1 orë ish -kryeministri Sali Berisha dëshmoi në prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të rrëfyer gjithçka di mbi akuzat e deputetit Tom Doshi në lidhje me komplotin e vrasjes së tij dhe të ...

Berisha paralajmëroi “bombën” Doshi, ja çfarë deklaroi ai me 12 shkurt

Ora news - 09.03.2015

“Sot vendimin e merr krimi në Shqipëri!”. Kjo deklaratë e Berishës me 12 shkurt nga foltorja e Kuvendit, në dukje e zakonshme dhe e kamufluar nga shpërthimet e bujshme me tritol në Tiranë, në fakt do ...

Dialogu me kode Berisha- Doshi para publikimit të videos. Toma zbardh bisedën me ish- kryeministrin në seancë: Mos e ...

Panorama - 09.03.2015

Pak javë përpara se deputeti Tom Doshi të akuzonte kryetarin e Parlamentit, Ilir Meta se ka paguar njerëz për të vrarë atë dhe Mhill Fufin, mes tij dhe Sali Berishës është zhvilluar një dialog me ...

Berisha dëshmon për rastin Doshi, akuzon Ramën, Metën e Tahirin

Koha.net - 09.03.2015

Tiranë, 9 mars – Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha është paraqitur sot në zyrat e Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë për të dhënë dëshminë e tij në lidhjen me çështjen “Doshi”, pas ...

Berisha: 6 muaj Rama e Meta mbajtën të fshehtë atentatin ndaj Doshit

ABC News - 09.03.2015

Ka zgjatur rreth 40 minuta deshmia e ish-kryeministrit Sali Berisha perballe grupit hetimor te dosjes “Doshi”. Ne dalje, Berisha deklaroi per mediat se per 6 muaj kreu i qeverise dhe i Kuvendit e ...

Çështja “Doshi”, Llalla takim disa minuta me Ramën në Kryeministri, hera e dytë brenda një jave

Panorama - 09.03.2015

Tiranë- Kryeprokurori Adriatik Llalla është takuar sot sërish me kryeministrin Edi Rama. Ky është takimi i dytë brenda javës, që nga dita kur Kryeprokurori i Përgjithshëm u takua me shefin e qeverisë ...

Kryeprokurori Llalla për herë të dytë në zyrën e Ramës

BalkanWeb - 09.03.2015

TIRANË- Kreu i organit të akuzës, Adriatik Lalla ka zhvilluar sot takimin e dytë me kryeministrin e vendit, Edi Rama që nga dita kur deputeti Tom Doshi deklaroi se ndaj tij ishte planifikuar një ...

Berisha paraqitet në prokurori për të dëshmuar për çështjen “Doshi”

Gazeta Tema - 09.03.2015

Sali Berisha ka pranuar të paraqitet në prokurori, për të dëshmuar në lidhje me akuzat e tij në rastin e çështjes së Tom Doshit. Ai ka mbërritur në prokurori rreth orës 09:00.

Berisha, në prokurori për herë të parë për çështjen “Doshi”

Gazeta Dita - 09.03.2015

Sali Berisha ka pranuar të paraqitet në prokurori, për të dëshmuar në lidhje me akuzat e tij në rastin e çështjes së Tom Doshit. Ai ka mbërritur në prokurori rreth orës 09:00.

"Doshi", Berisha në Prokurori: Skenari i vrasjes për qëllime politike

Durres Lajm - 09.03.2015

- Ish-kryeministri Sali Berisha u paraqit sot për herë të parë në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të dëshmuar gjithçka që ai di në lidhje me çështjen ‘Doshi’.

Berisha hyn e del nga prokuroria, 50 minuta dëshmi, pastaj fton qytetarët për protestë

Respublica - 09.03.2015

Nga ora 9.09 deri në 10.00, përreth 50 minuta ish-kryeministri Sali Berisha u paraqit në organin e akuzës, për herë të parë gjatë karrierës së tij politike.

Berisha: Hetimi u bllokua për qëllime politike

InfoGlobi - 09.03.2015

Ish kryeministri Sali Berisha pas daljes nga ambientet e prokurorisë për çështjen “Doshi” u shpreh se hetimi u bllokua për 6 muaj, pasi është tentuar që të manipulohej.

Berisha hyn e del nga prokuroria, pastaj fton për protestë

InfoGlobi - 09.03.2015

Tiranë. – Nga ora 9.09 deri në 10.00, përreth 50 minuta ish-kryeministri Sali Berisha u paraqit në organin e akuzës, për herë të parë gjatë karrierës së tij politike.

DEBATI/ Berisha-Doshit më 12 shkurt: Desh të…e di mirë ti, e ka marrë vesh gjithë Tirana

Gazeta Tema - 09.03.2015

Që Sali Berisha ka qenë në dijeni e çështjes “Doshi”, e tregon edhe seanca e pak javëve më parë në Kuvend, më 12 shkurt. Në atë seancë Berisha për pak e ka nxjerrë historinë, por nuk i ka shkuar deri ...

Intervista e “Tonit” zbulon se Doshi nuk ia kishte “besën” Tahirit

Gazeta Tema - 09.03.2015

Në intervistën e Elton Skënderaj, i quajturi Toni, zbulohet një detaj interesant. Ai i ka kërkuar Doshit të vijë në Tiranë të sqarohet, por Doshi i ka thënë rri atje se nuk ja ka besën Tahirit.

Mbledhja e Grupi parlamentar të PS e qetë, mungon kryeministri Rama

Shqiptarja - 09.03.2015

TIRANE - Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka zhvilluar mbledhjen javore pak ditë para seancën plenare që pritet të shoqërohet edhe me protestën e opozitës.

Mbledhja e Grupit parlamentar të PS e qetë, mungon kryeministri Rama

Gazeta Dita - 09.03.2015

Një javë pas përjashtimit të deputetit Tom, Doshi, mbledhja e grupit parlamentar socialist këtë të hënë ka qenë e qetë. Kryeministri Edi Rama nuk ka qenë i pranishëm, duka ia besuar zhvillimin e ...

Rama thërret brenda javës Adriatik Llallën

Gazeta Dita - 09.03.2015

Kryeministri Edi Rama ka thërritur në një takim në selinë e tij kryeprokurorin Adriatik Llalla. Ky është takimi i dytë që zyrtarët e lartë zhvillojnë brenda një jave.

Çështja “Doshi”, Rama dhe Llalla ritakohen në Kryeministri

Gazeta Dita - 09.03.2015

Temë e diskutimit mendohet se ka qenë çështja “Doshi”, e cila është vënë në qendër të vëmendjes së klasës politike si dhe të opinionit publik. Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë dëshmuar gjatë ...

Rama thërret në takim Adriatik Llallën. Po kryeprokurori a do ta japë dëshminë e vet, si i përfolur në çështjen Doshi?

Respublica - 09.03.2015

Rama ka thirrur për një takim, i dyti brenda një jave, kryeprokurorin e përgjithshëm Adriatik Llalla. Temë e diskutimit mendohet se ka qenë çështja “Tomë Doshi”, e cila është vënë në qendër të ...

Kunati i Berishës merret në pyetje nga Prokuroria. Nesër radha e Priftit

Gazeta Dita - 09.03.2015

Pas Berishës, duket se radhën sot për të dëshmuar e ka pasur edhe kunati i tij, Agim Rama. Burime nga Prokuroria për Krimet e Rënda bëjnë të ditur se rreth orës 19:00, kunati i Berishës është ...

Çështja Doshi/ Agim Rama dëshmon në Prokurori, nesër në mëngjes dëshmon edhe Dritan Prifti

Gazeta Tema - 09.03.2015

Kunati i Sali Berishes mesohet se po deshmon ne Prokurori në keto momente. Agim Rama eshte thirrur per ceshtjen Doshi dhe akuzat e tij se Ilir Meta i kishte porositur vrasjen.

Agim Rama, kunati i Berishës në prokurori sot në mbrëmje. Nesër paradite, radha e Dritan Priftit

Respublica - 09.03.2015

Vijon të zgjerohet rrethi i personave që prokuroria i thërret për të dëshmuar atë që dinë lidhur me çështjen ‘Doshi”. Pas Berishës, radhën sot për të dëshmuar e ka pasur edhe kunati i tij, Agim Rama, ...

VIDEO/ Masat super për sigurinë e Tom Doshit, shoqërohet edhe nga një makinë lufte

Gazeta Tema - 09.03.2015

Tom Doshi, që prej deklaratave se duan ta vrasin, ka shtuar masat e sigurisë. Kjo gjë vihej re edhe gjatë ditës së sotme, kur është paraqitur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Paloka: PD s'mban përgjegjësi për atë që do bëjë populli më 12 Mars

Shqiptarja - 09.03.2015

TIRANE - Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka i ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” në televizionin A1 Report, ka theksuar se Partia Demokratike nuk do të mbajë ...

Akuzat e Doshit, Meta: Deklarata politike, një histori e sajuar

Durres Lajm - 09.03.2015

- Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një intervistë televizive ka folur për ngjarjen më të nxehtë në politikë, akuzat e deputetit Tom Doshi. Meta ka treguar versionin e tij për këtë ngjarje, të cilën e ka ...

Meta: Puna e videove dhe tritolit është kthyer në një sport popullor

Gazeta Tema - 09.03.2015

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u shpreh mbrëmjen e sotme në një intervistë në emisionin “Opinion” se, sa i përket akuzave të deputetit Tom Doshi, kemi të bëjmë me deklarata të karakterit politik, të ...

Topi: Hetim i pavarur për çështjen Doshi

Vision Plus - 09.03.2015

Ish-Presidenti i Republikës Bamir Topi beson se organi i akuzës do te beje nje hetim te drejte te akuzave publike te deputetit Tom Doshi. Topi shkon me tej kur e cilëson si te duhurin veprimin e ...

"Doshi" Meta: Dorëheqja ime do të ishte veprim i pandershëm

Shqiptarja - 09.03.2015

TIRANE - “Dorëheqja ime do të ishte veprimi më i papërgjegjshëm,”- kështu ka thënë kreu i Kuvendit i ftuar në emisionin “Opinion” ku ka folur për situatën aktuale në vend të krijuar pas akuzave të ...

Batutat e Metës në Opinion: “Çështjen Doshi” e zgjidh o drejtësia, o mjekësia

Gazeta Tema - 09.03.2015

Kreu i Kuvendit Ilir Meta gjatë intervistës në Opinion ka lëshuar edhe disa batuata ironike lidhur me çështjen më të nxehtë të ditëve të fundit, akuzat e deputetit Tom Doshi ndaj tij se ai kishte ...

Dëshmon Berisha: Bllokuan hetimin për qëllime politike

AlbanianScreen - 09.03.2015

Tiranë - Për herë të parë në jetën e tij si politikan, ish kryeministri Sali Berisha është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Ai është thirrur nga ky institucion si person që ka ...